12.1.2018   

HR

Službeni list Europske unije

L 7/13


DELEGIRANA UREDBA KOMISIJE (EU) 2018/46

оd 20. listopada 2017.

o uspostavi plana za odbačeni ulov za ribolov određenih pridnenih i dubokomorskih vrsta u sjeverozapadnim vodama za 2018.

EUROPSKA KOMISIJA,

uzimajući u obzir Ugovor o funkcioniranju Europske unije,

uzimajući u obzir Uredbu (EU) br. 1380/2013 Europskog parlamenta i Vijeća od 11. prosinca 2013. o zajedničkoj ribarstvenoj politici, izmjeni uredaba Vijeća (EZ) br. 1954/2003 i (EZ) br. 1224/2009 i stavljanju izvan snage uredaba (EZ) br. 2371/2002 i (EZ) br. 639/2004 i Odluke Vijeća 2004/585/EZ (1), a posebno njezin članak 15. stavak 6. i članak 18. stavke 1. i 3.,

budući da:

(1)

Cilj Uredbe (EU) br. 1380/2013 postupno je napuštanje prakse odbacivanja ulova u svim vrstama ribolova Unije uvođenjem obveze iskrcavanja ulova za vrste koje podliježu ograničenjima ulova.

(2)

Kako bi se provela obveza iskrcavanja, člankom 15. stavkom 6. Uredbe (EU) br. 1380/2013 Komisiji su dodijeljene ovlasti za donošenje planova za odbačeni ulov s pomoću delegiranog akta za razdoblje od najviše tri godine na temelju zajedničkih preporuka koje izrađuju države članice uz savjetovanje s relevantnim savjetodavnim vijećima.

(3)

Na temelju zajedničke preporuke koju su 2016. dostavili Belgija, Irska, Španjolska, Francuska, Nizozemska i Ujedinjena Kraljevina, Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 (2) uspostavljen je plan za odbačeni ulov za ribolov određenih pridnenih vrsta u sjeverozapadnim vodama za razdoblje 2016.–2018.

(4)

Belgija, Irska, Španjolska, Francuska, Nizozemska i Ujedinjena Kraljevina imaju izravan upravljački interes u ribolovu u sjeverozapadnim vodama. Nakon savjetovanja sa Savjetodavnim vijećem za sjeverozapadne vode te su države članice 31. svibnja 2017. Komisiji dostavile novu zajedničku preporuku o planu za odbačeni ulov za ribolov određenih pridnenih i dubokomorskih vrsta u sjeverozapadnim vodama za 2018. Relevantna znanstvena tijela dala su znanstveni doprinos, koji je preispitao Znanstveni, tehnički i gospodarski odbor za ribarstvo (STECF) (3). Mjere predložene u novoj zajedničkoj preporuci u skladu su s člankom 18. stavkom 3. Uredbe (EU) br. 1380/2013 i stoga se mogu uključiti u ovu Uredbu.

(5)

U skladu s člankom 15. stavkom 1. točkom (c) Uredbe (EU) br. 1380/2013 obveza iskrcavanja primjenjuje se u sjeverozapadnim vodama najkasnije od 1. siječnja 2016. na vrste koje definiraju ribolov i koje podliježu ograničenjima ulova. U novoj zajedničkoj preporuci utvrđene su flote koje moraju poštovati obvezu iskrcavanja u mješovitom ribolovu bakalara, koljaka, pišmolja i ugljenara, u ribolovu škampa, u mješovitom ribolovu lista i iverka zlatopjega te u ribolovu oslića, patarača i kolje.

(6)

U skladu s novom zajedničkom preporukom, uz ribolov naveden u Delegiranoj uredbi (EU) 2016/2375 (izrazito mješoviti ribolov bakalara, koljaka, pišmolja i ugljenara, ribolov škampa, mješoviti ribolov lista i iverka zlatopjega te ribolov oslića, patarača i kolje), plan za odbačeni ulov za 2018. trebao bi obuhvaćati i ribolov ugljenara u zonama ICES-a VI. i V.b te VII. U određenim vrstama ribolova trebale bi biti obuhvaćene i vrste iz usputnog ulova.

(7)

U novoj zajedničkoj preporuci predlaže se i da se obveza iskrcavanja od 2018. primjenjuje na dubokomorski ribolov u kojemu se povlačnim mrežama (koćama) i mrežama potegačama love crni zmijičnjak, manjić morski i grenadiri u potpodručju ICES-a VI. i zoni ICES-a V.b.

(8)

U novoj zajedničkoj preporuci za 2018. predlaže se izuzeće na temelju visoke stope preživljavanja, u skladu s člankom 15. stavkom 4. točkom (b) Uredbe (EU) br. 1380/2013, za škampe ulovljene vršama, klopkama i košarama u zoni ICES-a VI. i potpodručju VII., uzimajući u obzir karakteristike ribolovnih alata, ribolovnih praksi i ekosustava. STECF je zaključio da je to izuzeće utemeljeno. Stoga bi to izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018.

(9)

U novoj zajedničkoj preporuci za 2018. predlaže se izuzeće na temelju visoke stope preživljavanja, u skladu s člankom 15. stavkom 4. točkom (b) Uredbe (EU) br. 1380/2013, za list veličine manje od minimalne referentne veličine za očuvanje ulovljen povlačnim mrežama sa širilicama veličine oka mrežnog tega 80 – 99 mm u zoni ICES-a VII.d unutar šest nautičkih milja od obale i izvan prepoznatih uzgajališta. STECF je napomenuo da bi trebalo definirati uzgajališta navedena u uredbi. Stoga bi to izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018., uz uvjet da predmetne države članice provedu dodatna ispitivanja i dostave informacije o lokacijama uzgajališta.

(10)

U novoj zajedničkoj preporuci za 2018. predlaže se sedam izuzeća de minimis od obveze iskrcavanja za određene vrste ribolova i do određene razine. Dokaze koje su dostavile države članice preispitao je STECF i zaključio je da su u zajedničkoj preporuci navedeni obrazloženi argumenti u prilog tome da je teško postići daljnja povećanja selektivnosti i/ili u pogledu nerazmjernih troškova za rukovanje neželjenim ulovom, koji su u nekim slučajevima potkrijepljeni kvalitativnom procjenom troškova. S obzirom na prethodno navedeno te u nedostatku znanstvenih podataka u prilog suprotnome, primjereno je u plan za odbačeni ulov za 2018. uključiti ta izuzeća de minimis u skladu s postotcima predloženima u zajedničkoj preporuci te unutar granica dopuštenih člankom 15. stavkom 1. Uredbe (EU) br. 1380/2013.

(11)

Predloženo izuzeće de minimis za pišmolja, do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja se koriste pridnenim povlačnim mrežama i mrežama potegačama veličine oka mrežnog tega manje od 100 mm te pelagijskim povlačnim mrežama za ribolov pišmolja u zonama ICES-a VII.d i VII.e, temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti.

(12)

Predloženo izuzeće de minimis za pišmolja, do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja se koriste pridnenim povlačnim mrežama i mrežama potegačama veličine oka mrežnog tega od najmanje 100 mm za ribolov pišmolja u zonama ICES-a VII.b – VII.j, temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti.

(13)

Predloženo izuzeće de minimis za pišmolja, do najviše 6 % u 2018. ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja se koriste pridnenim povlačnim mrežama i mrežama potegačama veličine oka mrežnog tega manje od 100 mm za ribolov pišmolja u potpodručju ICES-a VII. (osim u zonama VII.a, VII.d i VII.e), temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti.

(14)

Delegiranom uredbom (EU) 2016/2375 od predmetnih država članica zahtijevalo se da za ta tri izuzeća de minimis za pišmolja Komisiji dostave dodatne znanstvene informacije u prilog tim izuzećima. STECF je napomenuo da su dostavljenim dodatnim informacijama razjašnjene neke njegove sumnje, ali da je još potrebno dostaviti potpune dokaze. STECF je naglasio potrebu za koherentnijim pristupom tom stoku. Na temelju znanstvenih dokaza koje je preispitao STECF te uzimajući u obzir da su dostavljeni bolji dokazi u prilog izuzeću, to bi izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018.

(15)

Predloženo izuzeće de minimis za škampa, do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja love škampe u potpodručju ICES-a VII., temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti. STECF je zaključio da je to izuzeće utemeljeno. Stoga bi to izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018.

(16)

Predloženo izuzeće de minimis za škampa, do najviše 2 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja love škampe u potpodručju ICES-a VI., temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti te da postoje kvantitativni podaci u prilog nerazmjernim troškovima za rukovanje neželjenim ulovom. STECF je zaključio da je to izuzeće utemeljeno. Stoga bi to izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018.

(17)

Predloženo izuzeće de minimis za list, do najviše 3 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja se koriste ribolovnim alatom TBB povećane selektivnosti s veličinom oka mrežnog tega 80 – 199 mm u zonama ICES-a VII.d, VII.e, VII.f, VII.g i VII.h, temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti. STECF je napomenuo da je to izuzeće namijenjeno nadoknadi za upotrebu selektivnijeg ribolovnog alata i pokrivanju preostalog odbačenog ulova. Stoga bi to izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018.

(18)

Predloženo izuzeće de minimis za list, do najviše 3 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja se koriste trostrukim i jednostrukim mrežama stajaćicama za ribolov lista u zonama ICES-a VII.d, VII.e, VII.f i VII.g, temelji se na činjenici da je vrlo teško postići povećanja selektivnosti. STECF je zaključio da je to izuzeće dobro definirano. Stoga bi to izuzeće trebalo uključiti u plan za odbačeni ulov za 2018.

(19)

Primjena određenih odredbi Delegirane Uredbe (EU) 2016/2375 ograničena je na 2017. Tu bi uredbu stoga trebalo staviti izvan snage i zamijeniti novom uredbom s učinkom od 1. siječnja 2018.

(20)

Budući da mjere predviđene ovom Uredbom izravno utječu na planiranje sezone ribolova plovila Unije i na povezane gospodarske aktivnosti, ova bi Uredba trebala stupiti na snagu neposredno nakon objave. Trebala bi se primjenjivati od 1. siječnja 2018.,

DONIJELA JE OVU UREDBU:

Članak 1.

Provedba obveze iskrcavanja

U skladu s ovom Uredbom obveza iskrcavanja iz članka 15. stavka 1. Uredbe (EU) br. 1380/2013 primjenjuje se na ribolov pridnenih i dubokomorskih vrsta u zonama ICES-a V. (osim zone V.a i isključivo u vodama Unije u zoni V.b), VI. i VII.

Članak 2.

Definicije

„Flamanska ploha” znači posljednji suženi mrežasti dio povlačne mreže s gredom, čiji je prednji dio izravno pričvršćen na vreću mreže. Gornji i donji mrežasti dio plohe moraju imati veličinu oka mrežnog tega od najmanje 120 mm, mjereno između čvorova, a kad se rastegne, ploha mora biti duga najmanje tri metra.

Članak 3.

Vrste koje podliježu obvezi iskrcavanja

Obveza iskrcavanja primjenjuje se u svim vrstama ribolova navedenima u Prilogu, uz izuzeća utvrđena u člancima 4. i 5.

Članak 4.

Izuzeće na temelju visoke stope preživljavanja

1.   Izuzeće na temelju visoke stope preživljavanja iz članka 15. stavka 4. točke (b) Uredbe (EU) br. 1380/2013 primjenjuje se na sljedeće:

(a)

škampe (Nephrops norvegicus) ulovljene vršama, klopkama ili košarama (oznake ribolovnih alata (4): FPO i FIX) u potpodručjima ICES-a VI. i VII.;

(b)

ulove lista (Solea solea) veličine manje od minimalne referentne veličine za očuvanje ulovljene povlačnim mrežama sa širilicama (oznake ribolovnih alata: OTT, OTB, TBS, TBN, TB, PTB, OT, PT, TX) s vrećom mreže veličine oka mrežnog tega 80 – 99 mm u zoni ICES-a VII.d unutar šest nautičkih milja od obale i izvan prepoznatih uzgajališta u okviru ribolovnih operacija koje ispunjavanju sljedeće uvjete: plovila najveće duljine 10 metara i najveće snage motora 221 kW kada love u vodama dubine 30 metara ili manje uz ograničenje trajanja tegljenja na najviše 1 sat i 30 minuta. Takvi ulovi lista moraju se bez odgađanja pustiti u more.

2.   Države članice koje imaju izravan upravljački interes u sjeverozapadnim vodama moraju do 1. svibnja 2018. Komisiji dostaviti sve dodatne znanstvene informacije u prilog izuzeću iz stavka 1. točke (b). Znanstveni, tehnički i gospodarski odbor za ribarstvo (STECF) dužan je te informacije ocijeniti do 1. rujna 2018.

Članak 5.

Izuzeća de minimis

Odstupajući od članka 15. stavka 1. Uredbe (EU) br. 1380/2013, smiju se odbaciti sljedeće količine:

(a)

za pišmolja (Merlangius merlangus), do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja pišmolja i koriste se pridnenim povlačnim mrežama i mrežama potegačama veličine oka mrežnog tega manje od 100 mm (OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, TB, SX, SV OT, PT i TX) te pelagijskim povlačnim mrežama (OTM, PTM) za ribolov pišmolja u zonama ICES-a VII.d i VII.e;

(b)

za pišmolja (Merlangius merlangus), do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja pišmolja i koriste se pridnenim povlačnim mrežama i mrežama potegačama veličine oka mrežnog tega od najmanje100 mm (OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, TB, SX, SV, OT, PT i TX) te pelagijskim povlačnim mrežama (OTM, PTM) za ribolov pišmolja u zonama ICES-a VII.b – VII.j;

(c)

za pišmolja (Merlangius merlangus), do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja pišmolja i koriste se pridnenim povlačnim mrežama i mrežama potegačama veličine oka mrežnog tega manje od 100 mm (OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, TB, SX, SV, OT, PT i TX) te pelagijskim povlačnim mrežama (OTM, PTM) za ribolov pišmolja u potpodručju ICES-a VII., osim u zonama VII.a, VII.d i VII.e;

(d)

za škampa (Nephrops norvegicus), do najviše 6 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja škampa i koja love škampe u potpodručju ICES-a VII.;

(e)

za škampa (Nephrops norvegicus), do najviše 2 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja škampa i koja love škampe u potpodručju ICES-a VI.;

(f)

za list (Solea solea), do najviše 3 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja lista i koja se koriste trostrukim i jednostrukim mrežama stajaćicama za ribolov lista u zonama ICES-a VII.d, VII.e, VII.f i VII.g;

(g)

za list (Solea solea), do najviše 3 % ukupnog godišnjeg ulova te vrste plovilima koja imaju obvezu iskrcavanja lista i koja se koriste ribolovnim alatom TBB povećane selektivnosti, primjerice umetkom s velikim okom mrežnog tega, s veličinom oka mrežnog tega 80 – 199 mm za ribolov lista u zonama ICES-a VII.d, VII.e, VII.f, VII.g i VII.h.

Članak 6.

Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja

1.   Države članice u skladu s kriterijima navedenima u Prilogu za svaku vrstu ribolova utvrđuju plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja.

Plovila koja su 2017. podlijegala obvezi iskrcavanja za određene vrste ribolova i dalje podliježu obvezi iskrcavanja za te vrste ribolova.

2.   Predmetne države članice putem sigurne internetske stranice Unije za kontrolu ribarstva Komisiji i drugim državama članicama do 31. prosinca 2017. dostavljaju popise plovila utvrđenih u skladu sa stavkom 1. za svaku vrstu ribolova iz Priloga. Te popise redovito ažuriraju.

Članak 7.

Stavljanje izvan snage

Delegirana uredba (EU) 2016/2375 stavlja se izvan snage.

Članak 8.

Stupanje na snagu

Ova Uredba stupa na snagu sljedećeg dana od dana objave u Službenom listu Europske unije.

Primjenjuje se od 1. siječnja 2018. do 31. prosinca 2018.

Međutim, članak 6. primjenjuje se od datuma stupanja na snagu ove Uredbe.

Ova je Uredba u cijelosti obvezujuća i izravno se primjenjuje u svim državama članicama.

Sastavljeno u Bruxellesu 20. listopada 2017.

Za Komisiju

Predsjednik

Jean-Claude JUNCKER


(1)  SL L 352, 12.10.2016., str. 39.

(2)  Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2015/2438 od 12. listopada 2015. uspostavljen je plan za odbačeni ulov za ribolov određenih pridnenih vrsta u sjeverozapadnim vodama za razdoblje 2016.–2018. (SL L 336, 23.12.2015., str. 29.), a zatim je stavljena izvan snage i zamijenjena Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 od 12. listopada 2016. o uspostavi plana za odbačeni ulov za ribolov određenih pridnenih vrsta u sjeverozapadnim vodama za razdoblje 2016.–2018. (SL L 352, 23.12.2016., str. 39).

(3)  2017-07_STECF PLEN 17-02_JRCxxx.pdf

(4)  Oznake ribolovnih alata koje se upotrebljavaju u ovoj Uredbi definirala je Organizacija Ujedinjenih naroda za hranu i poljoprivredu.


PRILOG

Ribolov koji podliježe obvezi iskrcavanja

a)

Ribolov u vodama Unije i međunarodnim vodama u potpodručju ICES-a VI. i zone V.b

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Opis ribolovnog alata

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

Bakalar (Gadus morhua), koljak (Melanogrammus aeglefinus), pišmolj (Merlangius merlangus) i ugljenar (Pollachius virens)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

Sve

Svi ulovi koljaka i usputni ulovi lista, iverka zlatopjega i patarača ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*1) bilo više od 5 % sljedećih riba iz reda Gadiformes: bakalar, koljak, pišmolj i ugljenar kombinirano.

Škamp (Nephrops norvegicus)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, FPO, TBN, TB, TBS, OTM, PTM, SX, SV, FIX, OT, PT, TX

Povlačne mreže, mreže potegače, vrše, klopke i košare

Sve

Svi ulovi škampa i usputni ulovi koljaka, lista, iverka zlatopjega i patarača ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*1) bilo više od 5 % škampa.

Ugljenar (Pollachius virens)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže

≥ 100 mm

Svi ulovi ugljenara ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*1) bilo više od 50 % ugljenara.

Crni zmijičnjak (Aphanopus carbo)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

≥ 100 mm

Svi ulovi crnog zmijičnjaka ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*1) bilo više od 20 % crnog zmijičnjaka.

Manjić morski (Molva dypterygia)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

≥ 100 mm

Svi ulovi manjića morskog ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*1) bilo više od 20 % manjića morskog.

Grenadiri (Coryphaeides rupestris, Macrourus berglax)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

≥ 100 mm

Svi ulovi greandira ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*1) bilo više od 20 % grenadira.

b)

Ribolov u potpodručjima ICES-a VI. i VII. te u vodama Unije i međunarodnim vodama u zoni ICES-a V.b

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Opis ribolovnog alata

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

Oslić

(Merluccius merluccius)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

Sve

Svi ulovi oslića ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*2) bilo više od 10 % oslića.

Oslić

(Merluccius merluccius)

GNS, GN, GND, GNC, GTN, GTR, GEN

Sve jednostruke mreže stajaćice

Sve

Svi ulovi oslića

Oslić

(Merluccius merluccius)

LL, LLS, LLD, LX, LTL, LHP, LHM

Svi parangali

Sve

Svi ulovi oslića

c)

Ribolov u potpodručju ICES-a VII.

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Opis ribolovnog alata

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

Škamp (Nephrops norvegicus)

OTB SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, FPO, TBN, TB, TBS, OTM, PTM, SX, SV, FIX, OT, PT, TX

Povlačne mreže, mreže potegače, vrše, klopke i košare

Sve

Svi ulovi škampa ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*3) bilo više od 10 % škampa.

Ugljenar (Pollachius virens)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže

≥ 100 mm

Svi ulovi ugljenara ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*3) bilo više od 50 % ugljenara.

d)

Ribolov u zoni ICES-a VII.a

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Ribolovni alat

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

Bakalar (Gadus morhua), koljak (Melanogrammus aeglefinus), pišmolj (Merlangius merlangus) i ugljenar (Pollachius virens)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

Sve

Svi ulovi koljaka ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*4) bilo više od 10 % sljedećih riba iz reda Gadiformes: bakalar, koljak, pišmolj i ugljenar kombinirano.

e)

Ribolov u zoni ICES-a VII.d

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Ribolovni alat

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

List (Solea solea)

TBB

Sve povlačne mreže s gredom

Sve

Svi ulovi lista

List (Solea solea)

OTT, OTB, TBS, TBN, TB, PTB, OT, PT, TX

Povlačne mreže

< 100 mm

Svi ulovi lista

List (Solea solea)

GNS, GN, GND, GNC, GTN, GTR, GEN

Sve trostruke i jednostruke mreže stajaćice

Sve

Svi ulovi lista

Bakalar (Gadus morhua), koljak (Melanogrammus aeglefinus), pišmolj (Merlangius merlangus) i ugljenar (Pollachius virens)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

Sve

Svi ulovi pišmolja ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*5) bilo više od 10 % sljedećih riba reda iz Gadiformes: bakalar, koljak, pišmolj i ugljenar kombinirano.

f)

Ribolov u zoni ICES-a VII.e

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Ribolovni alat

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

List (Solea solea)

TBB

Sve povlačne mreže s gredom

Sve

Svi ulovi lista

List (Solea solea)

GNS, GN, GND, GNC, GTN, GTR, GEN

Sve trostruke i jednostruke mreže stajaćice

Sve

Svi ulovi lista

g)

Ribolov u zonama ICES-a VII.d i VII.e

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Ribolovni alat

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

Kolja (Pollachius pollachius)

GNS, GN, GND, GNC, GTN, GTR, GEN

Sve trostruke i jednostruke mreže stajaćice

Sve

Svi ulovi kolje

h)

Ribolov u zonama ICES-a VII.b, VII.c i VII.f – VII.k

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Ribolovni alat

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

List (Solea solea)

TBB

Sve povlačne mreže s gredom

Sve

Svi ulovi lista

List (Solea solea)

GNS, GN, GND, GNC, GTN, GTR, GEN

Sve trostruke i jednostruke mreže stajaćice

Sve

Svi ulovi lista

i)

Ribolov u zonama ICES-a VII.b, VII.c, VII.e i VII.f – VII.k

Vrsta ribolova

Oznaka ribolovnog alata

Ribolovni alat

Veličina oka mrežnog tega

Vrsta koja se iskrcava

Bakalar (Gadus morhua), koljak (Melanogrammus aeglefinus), pišmolj (Merlangius merlangus) i ugljenar (Pollachius virens)

OTB, SSC, OTT, PTB, SDN, SPR, TBN, TBS, OTM, PTM, TB, SX, SV, OT, PT, TX

Povlačne mreže i mreže potegače

Sve

Svi ulovi pišmolja ako je u ukupnom iskrcaju svih vrsta po plovilu u 2015. i 2016. (*6) bilo više od 10 % sljedećih riba iz reda Gadiformes: bakalar, koljak, pišmolj i ugljenar kombinirano.


(*1)  Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova u skladu s Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 ostaju na popisu iz članka 4. ove Uredbe unatoč promjeni referentnog razdoblja te i dalje podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova.

(*2)  Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova u skladu s Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 ostaju na popisu iz članka 4. ove Uredbe unatoč promjeni referentnog razdoblja te i dalje podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova.

(*3)  Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova u skladu s Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 ostaju na popisu iz članka 4. ove Uredbe unatoč promjeni referentnog razdoblja te i dalje podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova.

(*4)  Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova u skladu s Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 ostaju na popisu iz članka 4. ove Uredbe unatoč promjeni referentnog razdoblja te i dalje podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova.

(*5)  Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova u skladu s Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 ostaju na popisu iz članka 4. ove Uredbe unatoč promjeni referentnog razdoblja te i dalje podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova.

(*6)  Plovila koja podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova u skladu s Delegiranom uredbom Komisije (EU) 2016/2375 ostaju na popisu iz članka 4. ove Uredbe unatoč promjeni referentnog razdoblja te i dalje podliježu obvezi iskrcavanja u ovoj vrsti ribolova.