EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2014/178A/01

Obavijest o otvorenom natječaju — EPSO/AST/133/14 — I Komunikacijske Tehnologije (ICT) (AST 3)

OJ C 178A, 12.6.2014, p. 1–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

12.6.2014   

HR

Službeni list Europske unije

CA 178/1


OBAVIJEST O OTVORENOM NATJEČAJU

EPSO/AST/133/14

I KOMUNIKACIJSKE TEHNOLOGIJE (ICT) (AST 3)

2014/C 178 A/01

 

Europski ured za odabir osoblja (EPSO) organizira otvoreni natječaj temeljen na kvalifikacijama i testovima radi dobivanja popisa uspješnih kandidata na temelju kojega institucije zapošljavaju asistente (1).

Prema rezultatima navedenog natječaja sastavljaju se popisi uspješnih kandidata na temelju kojih se popunjavaju slobodna radna mjesta dužnosnika u institucijama Europske unije.

Prije podnošenja prijave kandidati moraju pažljivo pročitati Opća pravila primjenjiva na otvorene natječaje objavljena u Službenom listu Europske unije C 60 A od 1. ožujka 2014. i na internetskim stranicama EPSO-a.

Taj dokument sastavni je dio ove obavijesti o otvorenom natječaju i njime se pobliže objašnjavaju pravila koja se odnose na natječajni postupak te postupak prijave.

SADRŽAJ

I.

OPĆE INFORMACIJE

II.

OPIS RADNOG MJESTA

III.

UVJETI ZA SUDJELOVANJE U NATJEČAJU

IV.

PRISTUPNI TESTOVI

V.

SUDJELOVANJE U NATJEČAJU I ODABIR NA TEMELJU KVALIFIKACIJA

VI.

OTVORENI NATJEČAJ

VII.

POPIS USPJEŠNIH KANDIDATA

VIII.

KAKO SE PRIJAVITI?

I.   OPĆE INFORMACIJE

1.

Traženi broj uspješnih kandidata po području

1 = 57

2 = 21

3 = 18

4 = 44

5 = 11

2.

Napomene

Ova obavijest odnosi se na pet područja. Kandidati se mogu prijaviti za samo jedno od tih područja.

Kandidati odabiru željeno područje u trenutku podnošenja elektroničke prijave. Nakon što prijavu odobre i potvrde, svoj izbor više ne mogu mijenjati.

II.   OPIS RADNOG MJESTA

Dužnosnici će obavljati sljedeće zadaće asistenta kao što su:

Prijenos poslovnih potreba (business needs) u rješenja informacijskih tehnologija, priprema poslovnih scenarija u cilju pojednostavnjivanja postupka donošenja odluka.

Organizacija, uspostavljanje i/ili nadzor operativnih usluga u jednom od tih područja (s izmještanjem dijela radova ili bez njega), osobito sastavljanje izvještaja i kontrolnih ploča za nadzor aktivnosti s obzirom na potrebe te dokumentiranje u cilju upravljanja promjenama i projektima razvoja infrastrukture.

Nadzor vanjskih dobavljača, uključujući izradu planova rada, nadzor ugovorâ, postupak testiranja i odobravanja isporučenih usluga, i s tim povezano fakturiranje.

Osmišljavanje, testiranje i/ili provjera valjanosti tehničkih rješenja.

Upravljanje timovima informatičkih projekata/usluga i upravljanje ugovorima informatičkih projekata/usluga.

Izrada informativnih obavijesti, izvješća i prezentacija.

u jednom od sljedećih područja:

Područje 1. – Informacijski sustavi

Funkcionalna i tehnička analiza (iznošenje potreba, analiza poslovnih postupaka, funkcionalnih i tehničkih specifikacija), osmišljavanje softverske arhitekture, baza podataka i aplikacija.

Izrada prototipova, razvoj, testiranje, stavljanje u rad, kontrola kvalitete i održavanje informacijskih sustava te upravljanje njima u okviru raznih arhitektura i okruženja (klijentsko-poslužiteljska, višeslojna, programski paketi poput SAP-a, ili mobilne ili web aplikacije).

Razvoj, stavljanje u rad i održavanje sustava za prikupljanje, obradu i širenje statističkih podataka (data warehouse) i/ili sustava poslovnog obavješćivanja (business intelligence).

Razvoj, stavljanje u rad i održavanje dokumentacijskih sustava.

Područje 2. – Sigurnost informacijskih sustava

Provedba analiza rizika sustavâ s pomoću priznatih metodoloških alata (EBIOS, PILAR itd.) i prijenos zaključaka tih analiza u odgovarajuće protumjere sigurnosti informacijskih sustava.

Provedba postupaka sigurnosti informacijskih sustava i uputa za konfiguraciju (operativni sustavi, baze podataka, mrežni filtri itd.) te sudjelovanje u upravljanju sigurnosti informacijskih sustava.

Provedba nadzora sigurnosti informacijskih sustava i mreža, penetracijskog testiranja informacijskih sustava i dijagnostike sigurnosti mreža.

Postavljanje i rad automatiziranih alata za analizu evidencija događaja, alata za analizu ranjivosti, mrežnih filtara, IPS-a/IDS-a i alata za zaštitu od zlonamjernog softvera.

Postavljanje i rad vrste mehanizama za šifriranje kojom se koriste vlade (upravljanje ključevima, računovodstveni aspekti itd.).

Postavljanje i rad infrastruktura upravljanja javnim ključevima.

Područje 3. – Mreže i telekomunikacije

Definiranje rješenja, uspostava i nadzor usluga u područjima podatkovnih mreža (LAN/WAN) i govornih/videokonferencijskih mreža i telekomunikacija općenito.

Upravljanje uslugama i opremom mrežne infrastrukture i telekomunikacija te njihovo održavanje i podrška: aktivna i pasivna oprema, usmjerivači, vatrozid, proxy, raspodjela opterećenja, sprečavanje neželjene pošte, pabx itd. Praćenje njihova rada, rezultata i sigurnosti.

Upravljanje sigurnosti mreža i telekomunikacija te nadzor tih mreža.

Područje 4. – Uredska infrastruktura i infrastruktura podatkovnog centra

Upravljanje korisničkim okruženjem te njegovo održavanje i podrška. Konfiguracija radnih stanica, uključujući mobilne uređaje. Ažuriranje operativnih sustava, softvera i poslovnih aplikacija. Konfiguracija sigurnosti radnih stanica i njihovo praćenje.

Korištenje i upravljanje centrima za obradu podataka: upravljanje uslugama i opremom za provjeru autentičnosti te njihovo održavanje i podrška, upravljanje datotečnim sustavima (filesystem), bazama podataka, aplikacijskim poslužiteljima, sustavima pohrane, sigurnosti i pohranjivanja podataka i virtualizacijskim sustavima, usluge održavanja telefonskog imenika i korisničkih atributa, upravljanje mobilnim uređajima, elektroničkim porukama i ostalim uobičajenim uslugama podatkovnog centra.

Upravljanje projektima, ocjenjivanje tehnologija i primjena rješenja u navedenim potpodručjma.

Pružanje korisničke podrške u navedenim potpodručjima.

Sudjelovanje u definiranju i testiranju plana kontinuiteta poslovanja (Business Continuity Plan – BCP) i plana oporavka od katastrofe (Disaster Recovery Procedures – DRP).

Područje 5. – Web-sadržaji

Tehnička arhitektura: definiranje tehničkih web-arhitektura (back office) uzimajući u obzir posebnosti alata za upravljanje korištenim sadržajem i poslovne potrebe.

Razvoj i konfiguracija alata za upravljanje mrežnim stranicama i sadržajima (CMS).

Razvoj i konfiguracija hijerarhije potvrđivanja i objavljivanja sadržaja.

Organizacija, stavljanje u rad i/ili nadzor operativnih usluga upravljanja mrežnim stranicama (s izmještanjem dijela radova ili bez njega). Priprema postupaka, statističkih i drugih izvješća te kontrolnih ploča za nadzor aktivnosti prema potrebama.

Razvoj za potrebe društvenih mreža (Facebook itd.).

Osmišljavanje i prikazivanje grafičkih sadržaja.

III.   UVJETI ZA SUDJELOVANJE U NATJEČAJU

Na zadnji dan roka za podnošenje elektroničke prijave kandidati moraju ispunjivati sljedeće opće i posebne uvjete:

1.

Opći uvjeti

a)

Državljanstvo države članice Europske unije.

b)

Uživanje svih građanskih prava.

c)

Ispunjenje svih zakonskih obveza u pogledu vojne službe.

d)

Ispunjenje uvjeta kojima se dokazuje primjerenost osobnosti za obavljanje predmetnih dužnosti.

2.

Posebni uvjeti

2.1.

Kvalifikacije/diplome i profesionalno iskustvo

Kandidat posjeduje visokoškolsko obrazovanje potvrđeno diplomom u području informacijskih i komunikacijskih tehnologija nakon kojega je stekao profesionalno iskustvo od najmanje tri godine u odabranom području.

ILI

Kandidat posjeduje srednjoškolsko obrazovanje, uključujući tehničko obrazovanje, potvrđeno diplomom koja omogućuje poslijesrednjoškolsko obrazovanje nakon kojega je stekao profesionalno iskustvo od najmanje šest godina u odabranom području.

2.2.

Znanje jezikâ  (2)

Jezik 1

Glavni jezik:

temeljito znanje jednog od službenih jezika Europske unije

Jezik 2

Drugi jezik (obvezatno različit od jezika 1):

zadovoljavajuće znanje engleskog, francuskog ili njemačkog jezika

U skladu s presudom Suda Europske unije (Veliko vijeće) u predmetu C-566/10 P, Talijanska Republika protiv Komisije, institucije EU-a žele, u okviru ovog natječaja, obrazložiti ograničenje izbora drugog jezika na ograničen broj službenih jezika EU-a.

Kandidati se stoga obavješćuju da je odluka o mogućnostima odabira drugog jezika u ovom natječaju donesena u interesu službe jer novi zaposlenici moraju biti sposobni odmah početi raditi i učinkovito komunicirati u svojem svakodnevnom radu. U suprotnom bi učinkovito djelovanje institucija bilo ozbiljno ugroženo.

U skladu s dugogodišnjom praksom institucija Unije povezanom s upotrebom jezika u internoj komunikaciji te uzimajući u obzir potrebe službi u smislu vanjske komunikacije i obrade dokumenata, najčešće se upotrebljavaju engleski, francuski i njemački jezik. Osim toga, engleski, francuski i njemački jezik najrašireniji su strani jezici u Europskoj uniji i strani jezici koji se najčešće uče. Ta činjenica potvrđuje trenutačne obrazovne i profesionalne standarde prema kojima se od kandidata za zapošljavanje na radna mjesta u institucijama Europske unije očekuje da vladaju najmanje jednim od tih jezika. Stoga, u nastojanju da se interesi službe usklade sa sposobnostima kandidata, a pritom uzimajući u obzir posebno područje ovog natječaja, primjerenim se smatra organizirati testiranja na navedena tri jezika kako bi se zajamčilo da svi kandidati, bez obzira na svoj prvi službeni jezik, vladaju najmanje jednim od ta tri službena jezika na razini koja im omogućuje obavljanje njihova posla. Takvo testiranje posebnih kompetencija institucijama Unije pomaže u procjeni sposobnosti kandidata da odmah učinkovito djeluju u okruženju vrlo sličnom stvarnim uvjetima na radnome mjestu.

Zbog istih se razloga preporučuje da se ograniči izbor jezika na kojima kandidati komuniciraju s institucijom, uključujući jezike na kojima se može ispuniti prijava za natječaj. Na taj način osigurat će se i ujednačenost u uspoređivanju kandidata i provjeravanju njihovih prijava.

Nadalje, radi jednakog postupanja prema svima, svi kandidati, uključujući one čiji je prvi službeni jezik jedan od navedena tri, moraju proći testiranje na svojem drugom jeziku, koji odabiru među ta tri.

To ne dovodi u pitanje daljnje jezično usavršavanje u svrhu stjecanja sposobnosti rada na trećem jeziku u skladu s člankom 45. stavkom 2. Pravilnika o osoblju.

IV.   PRISTUPNI TESTOVI

Pristupni testovi polažu se na računalu, a testiranje organizira EPSO. Odbor za odabir odlučuje o težini testova i odobrava njihov sadržaj na temelju EPSO-ovih prijedloga.

Pristupni testovi organiziraju se samo ako broj prijavljenih kandidata prelazi određeni prag. Taj prag određuje direktor EPSO-a, u svojstvu tijela za imenovanja, nakon isteka roka za podnošenje prijava. Prag može biti drugačiji za svako područje, a kandidati se o tome obavješćuju preko svojeg EPSO računa.

U suprotnom će se testovi kompetencija organizirati u fazi testiranja u centru za procjenu kandidata (vidjeti odjeljak VI. točku 2.).

1.

Poziv na testiranje

Na testiranje se pozivaju kandidati koji su na vrijeme potvrdili svoju prijavu (vidjeti odjeljak VIII.).

Važna napomena:

1.

Potvrđivanjem svoje prijave kandidati izjavljuju da ispunjuju opće i posebne uvjete iz odjeljka III.

2.

Da bi sudjelovali u testiranju, kandidati moraju rezervirati jedan od ponuđenih datuma, što moraju obvezatno učiniti u roku o kojem će biti obaviješteni preko svojeg EPSO računa.

2.

Vrsta testiranja i bodovanje

Riječ je o nizu testova temeljenih na pitanjima s višestrukim izborom odgovora kojima se ocjenjuju sposobnosti zaključivanja:

Test a)

verbalno

bodovanje: od 0 do 20 bodova

bodovni prag: 10 bodova

Test b)

numeričko

bodovanje: od 0 do 10 bodova

Test c)

apstraktno

bodovanje: od 0 do 10 bodova

 

bodovni prag za testove b) i c) zajedno: 10 bodova

3.

Jezik testova

Jezik 1

V.   SUDJELOVANJE U NATJEČAJU I ODABIR NA TEMELJU KVALIFIKACIJA

1.   Postupak

Na temelju izjava iz prijave kandidata najprije se provjerava ispunjuju li opće i posebne uvjete natječaja te ih se odabire na temelju kvalifikacija.

a)

Odgovori kandidata na pitanja koja se odnose na opće i posebne uvjete obrađuju se kako bi se utvrdilo mogu li se uvrstiti u popis kandidata koji ispunjuju uvjete sudjelovanja u natječaju.

U slučaju da se najprije organiziraju pristupni testovi, opći i posebni uvjeti za sudjelovanje u natječaju provjeravaju se s obzirom na bodove koje su kandidati postigli padajućim redoslijedom dok se ne dosegne prag, za svako područje, koji je odredilo tijelo za imenovanja  (3) . U obzir se uzimaju samo kandidati:

koji su na pristupnim testovima prešli bodovni prag i istodobno postigli najveći broj bodova te

koji ispunjuju uvjete za sudjelovanje u natječaju.

Ako se za posljednje slobodno mjesto na popisu kandidata natječe više kandidata s istim brojem bodova, svi će oni biti uključeni u fazu odabira na temelju kvalifikacija. Elektroničke prijave kandidata ispod praga ne provjeravaju se.

b)

Potom odbor za odabir među kandidatima koji ispunjuju uvjete za sudjelovanje u natječaju na temelju kvalifikacija odabire kandidate čije kvalifikacije (osobito diplome i profesionalno iskustvo) najbolje zadovoljavaju opis radnog mjesta i kriterije odabira opisane u ovoj obavijesti o otvorenim natječajima. Taj odabir provodi se isključivo na temelju izjava kandidata u kartici „Probir talenata”, a sustav je bodovanja sljedeći:

svakom kriteriju odabira pridružen je ponder od 1 do 3 ovisno o važnosti koju mu je pripisao odbor za odabir,

odbor za odabir pregledava odgovore kandidata i svaki odgovor vrednuje bodovima od 0 do 4, s obzirom na kvalifikacije kandidata. Ti bodovi množe se s ponderima određenima za svako pitanje i zbrajaju kako bi se dobio ukupan broj bodova.

Na temelju tog ukupnog broja bodova odbor za odabir sastavlja popis kandidata. Broj kandidata pozvanih (4) u centar za procjenu kandidata za svako područje odgovara broju koji je najviše 3 puta veći od traženog broja uspješnih kandidata. Taj će broj biti objavljen na web-mjestu EPSO-a (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Provjera vjerodostojnosti izjava kandidata

Na temelju rezultata koje su kandidati postigli u centru za procjenu EPSO provjerava ispunjuju li kandidati opće uvjete za sudjelovanje u natječaju na temelju njihovih izjava iz elektroničke prijave, dok odbor za odabir provjerava ispunjuju li posebne uvjete na temelju popratne dokumentacije koju su dostavili. Pri provjeri kvalifikacija popratna dokumentacija uzima se u obzir samo kao dokaz vjerodostojnosti informacija koje je kandidat dostavio u kartici „Probir talenata”. Ako se provjerom utvrdi da te izjave (5) nisu potkrijepljene relevantnom popratnom dokumentacijom, dotični se kandidat isključuje iz natječaja.

Popratna dokumentacija provjerava se padajućim redoslijedom prema uspješnosti kandidata samo za kandidate koji su prešli bodovni prag i istodobno postigli najveći broj bodova na testovima d), e), f) i g) u centru za procjenu kandidata (vidjeti odjeljak VI. točku 2.). Prema potrebi u obzir se uzimaju samo kandidati koji su prešli bodovni prag i na testovima kompetencija a), b) i c). Popratna dokumentacija provjerava se dok broj kandidata koji se mogu uključiti u popis uspješnih kandidata i koji doista ispunjuju sve uvjete za sudjelovanje u natječaju ne dosegne prethodno određeni prag. Popratna dokumentacija kandidata ispod praga ne provjerava se.

3.   Kriteriji odabira

U okviru odabira temeljenog na kvalifikacijama odbor za odabir uzima u obzir sljedeće kriterije:

Područje 1. – Informacijski sustavi

1.

Diploma u području informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

2.

Certifikat u području upravljanja uslugama (npr. ITIL).

3.

Certifikat u području upravljanja projektima (npr. PMI, Prince2 itd.).

4.

Certifikat u području sigurnosti informacijskih sustava (Identity and Access Management, IS Security itd.).

5.

Tehnički certifikat u području informacijskih sustava u poduzeću (npr. Java, Oracle, BO, Microsoft itd.).

6.

Profesionalno iskustvo u vidu sudjelovanja u projektu (osim upravljanja njime) osmišljavanja, razvoja i stavljanja u rad informacijskog sustava u poduzeću.

7.

Profesionalno iskustvo u analiziranju poslovnih potreba i postupaka.

8.

Profesionalno iskustvo u oblikovanju baza podataka, uključujući tehnologije usmjerene na objekt.

9.

Profesionalno iskustvo u razvoju mrežnih/mobilnih/distribuiranih aplikacija (klijentsko-poslužiteljske).

10.

Profesionalno iskustvo u stavljanju u rad programskih paketa integriranog upravljanja (ERP) (npr. SAP).

11.

Profesionalno iskustvo u osmišljavanju, razvoju i stavljanju u rad dokumentacijskih sustava, uključujući postavljanje standardnog XML-a.

12.

Profesionalno iskustvo u sastavljanju tehničkih specifikacija (ISO 26 514) ili dokumentacije u ovom području (npr. UML).

13.

Profesionalno iskustvo u osmišljavanju, razvoju i stavljanju u rad statističkih sustava (data warehouse i ETL) i/ili sustava poslovnog obavješćivanja (business intelligence).

14.

Profesionalno iskustvo u području testiranja i/ili kontrole kvalitete informacijskih sustava.

15.

Profesionalno iskustvo u nadzoru usluga koje u ovom području pružaju vanjski podizvođači.

16.

Profesionalno iskustvo u upravljanju projektima informacijskih sustava.

17.

Profesionalno iskustvo u području sigurnosti informacijskih sustava.

18.

Profesionalno iskustvo u vođenju informatičkog tima.

19.

Profesionalno iskustvo u vidu primjene metodologije razvoja informacijskog sustava (npr. RUP, AGILE, SCRUM).

Područje 2 – Sigurnost informacijskih sustava

1.

Diploma u području informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

2.

Certifikat u području upravljanja uslugama (npr. ITIL).

3.

Certifikat u području upravljanja projektima (npr. PMI, Prince2 itd.).

4.

Certifikat u području sigurnosti informacijskih sustava.

5.

Profesionalno iskustvo u provedbi analiza rizika sustavâ s pomoću priznatih metodoloških alata i u prijenosu zaključaka tih analiza u odgovarajuće protumjere zaštite informacijskih sustava.

6.

Profesionalno iskustvo u primjeni postupaka za zaštitu informacijskih sustava i uputa za konfiguraciju (operativni sustavi, baze podataka, mrežni filtri itd.).

7.

Profesionalno iskustvo u upravljanju sigurnosti informacijskih sustava.

8.

Profesionalno iskustvo u provedbi nadzora sigurnosti informacijskih sustava i mreža, penetracijskom testiranju informacijskih sustava i te dijagnostici sigurnosti mreža.

9.

Profesionalno iskustvo u uvođenju i radu automatiziranih alata za analizu evidencija događaja, alata za analizu ranjivosti, mrežnih filtara, IPS-a/IDS-a i alata za zaštitu od zlonamjernih programa.

10.

Profesionalno iskustvo u postavljanju i radu vrste mehanizama za šifriranje kojom se koriste vlade (upravljanje ključevima, računovodstveni aspekti itd.).

11.

Profesionalno iskustvo u postavljanju i radu struktura za upravljanje javnim ključevima.

Područje 3. – Mreže i telekomunikacije

1.

Diploma u području informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

2.

Certifikat u području upravljanja uslugama (npr. ITIL).

3.

Certifikat u području upravljanja projektima (npr. PMI, Prince2 itd.).

4.

Certifikat u području sigurnosti informacijskih sustava.

5.

Tehnički certifikat u području mreža i telekomunikacija.

6.

Profesionalno iskustvo u osmišljavanju usluga mreža i telekomunikacija.

7.

Profesionalno iskustvo u pružanju usluga mreža i telekomunikacija (razvojno održavanje, konfiguracija).

8.

Profesionalno iskustvo u sastavljanju tehničkih specifikacija ili dokumentacije u ovom području.

9.

Profesionalno iskustvo u pružanju tehničke podrške ili tehničkom održavanju u području informatičkih mreža.

10.

Profesionalno iskustvo u projektu uvođenja mreža u poduzeću koje se sastoje od mrežnih uređaja poput sklopki, usmjerivačâ, vatrozida, proxy poslužiteljâ itd.

11.

Profesionalno iskustvo u nadzoru usluga koje u ovom području pružaju vanjski podizvođači.

12.

Profesionalno iskustvo u području sigurnosti mreža.

Područje 4. – Uredska infrastruktura i infrastruktura podatkovnog centra

1.

Diploma u području informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

2.

Certifikat u području upravljanja uslugama i/ili infrastrukturom (npr. ITIL, CDCP, CDCS, CDCE, DCE itd.).

3.

Certifikat u području upravljanja projektima (npr. PMI, Prince2 itd.).

4.

Certifikat u području sigurnosti informacijskih sustava.

5.

Tehnički certifikat u području uredske infrastrukture i/ili infrastrukture podatkovnog centra.

6.

Profesionalno iskustvo u izgradnji informatičke infrastrukture.

7.

Profesionalno iskustvo u projektu uvođenja informatičke infrastrukture u poduzeću.

8.

Profesionalno iskustvo u pružanju tehničke podrške ili tehničkom održavanju u području uredske poslužiteljske infrastrukture ili uredske infrastrukture podatkovnog centra.

9.

Profesionalno iskustvo u pružanju korisničke podrške (helpdesk) u području uredske poslužiteljske infrastrukture ili uredske infrastrukture podatkovnog centra.

10.

Profesionalno iskustvo u pružanju informatičkih usluga (razvojno održavanje, konfiguracija).

11.

Profesionalno iskustvo u stavljanju u rad baza podataka i upravljanju njima.

12.

Profesionalno iskustvo u području zaštite informacijskih infrastruktura.

13.

Profesionalno iskustvo u sastavljanju tehničkih specifikacija ili dokumentacije u ovom području.

14.

Profesionalno iskustvo u nadzoru usluga koje u ovom području pružaju vanjski podizvođači.

Područje 5. – Web-sadržaji

1.

Diploma u području informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

2.

Certifikat u području upravljanja uslugama (npr. ITIL).

3.

Certifikat u području upravljanja projektima (npr. PMI, Prince2 itd.).

4.

Certifikat u području sigurnosti informacijskih sustava.

5.

Tehnička potvrda u području web-sadržaja.

6.

Profesionalno iskustvo u sastavljanju tehničkih specifikacija ili dokumentacije za mrežne projekte.

7.

Profesionalno iskustvo u definiranju i održavanju tehničkih web-arhitektura (back office, multi-tier, web-usluge), mobilnih aplikacija i/ili multimedijskih arhitektura (streaming, downloads, Rich Media, VOD, RSS, Podcast emailing itd.) uključujući arhitekture za višejezične projekte.

8.

Profesionalno iskustvo u analiziranju poslovnih potreba (business analysis) za web-projekte.

9.

Profesionalno iskustvo u razvoju i konfiguraciji jednog od glavnih alata za upravljanje sadržajem (CMS).

10.

Profesionalno iskustvo u konfiguraciji i/ili razvoju hijerarhije potvrđivanja i objavljivanju sadržaja (uključujući prema potrebi u okviru internetske analize i internetskih statističkih podataka).

11.

Profesionalno iskustvo u razvoju za potrebe društvenih medija (networking, blogs, wiki, video-sharing itd.) i alata za suradnju.

12.

Profesionalno iskustvo u osmišljavanju i prikazivanju grafičkih sadržaja (odvajanje/prikazivanje podataka, XML-XHTML-CSS).

13.

Profesionalno iskustvo u koordinaciji i nadzoru usluga koje u ovom području pružaju vanjski izvođači i upravljanje web-projektom.

VI.   OTVORENI NATJEČAJ

1.

Poziv na testiranje

Kandidati (6)

koji na temelju svojih izjava iz elektroničke prijave ispunjuju opće i posebne uvjete za sudjelovanje u natječaju iz odjeljka III.

i

koji su u odabiru temeljenom na kvalifikacijama bili među kandidatima koji su postigli najveći broj bodova

bit će pozvani na testiranje u centar za procjenu kandidata koje se u načelu održava u Bruxellesu (7) tijekom jednog ili dva dana.

2.

Centar za procjenu kandidata

Kandidati prolaze tri vrste testiranja čiji sadržaj odobrava odbor za odabir:

sposobnosti zaključivanja (uz uvjet da one nisu već testirane tijekom preliminarnih pristupnih testova) ocjenjivat će se na temelju sljedećih testova:

a)

test verbalnog zaključivanja

b)

test numeričkog zaključivanja

c)

test apstraktnog zaključivanja

posebne kompetencije ocjenjivat će se na temelju sljedećeg elementa:

d)

strukturirani intervju o kompetencijama kandidata u predmetnom području, na temelju informacija koje je dostavio u kartici „Probir talenata” elektroničke prijave

opće kompetencije  (8) ocjenjivat će se na temelju sljedećih elemenata:

e)

studija slučaja

f)

rad u skupini

g)

strukturirani intervju o općim kompetencijama.


Svaka od općih kompetencija testirat će se prema sljedećoj shemi:

 

Studija slučaja

Rad u skupini

Strukturirani intervju

Sposobnost analitičkog mišljenja i rješavanja problema

x

x

 

Komunikacija

x

 

x

Usmjerenost na kvalitetu i rezultate

x

 

x

Učenje i razvoj

 

x

x

Određivanje prioriteta i organiziranje rada

x

x

 

Otpornost

 

x

x

Rad u skupini

 

x

x


3.

Jezik testiranja u centru za procjenu

Jezik 1 za elemente a), b) i c)

Jezik 2 za elemente d), e), f), i g)

4.

Bodovanje i ponderiranje

Testiranje sposobnosti zaključivanja:

a)

verbalno: od 0 do 20 bodova

bodovni prag: 10 bodova

b)

numeričko: od 0 do 10 bodova

c)

apstraktno: od 0 do 10 bodova

bodovni prag za testove b) i c) zajedno: 10 bodova

Testovi a), b) i c) eliminacijski su, ali se ocjene postignute na tim testovima ne zbrajaju s ocjenama postignutima za ostale elemente koji se procjenjuju u centru za procjenu.

Posebne kompetencije (element d))

od 0 do 100 bodova

bodovni prag: 50 bodova

ponderiranje: 55 % ukupne ocjene

Opće kompetencije (elementi e), f) i g))

od 0 do 10 bodova za svaku od općih kompetencija

bodovni prag:

3 boda po kompetenciji i

35 bodova od 70 za svih 7 općih kompetencija

ponderiranje: 45 % ukupne ocjene

VII.   POPIS USPJEŠNIH KANDIDATA

1.

Uključivanje na popis uspješnih kandidata

Odbor za odabir uključuje na popis uspješnih kandidata imena kandidata

koji (9) su prešli bodovni prag na testiranju elemenata od a) do g) i istodobno bili među kandidatima koji su postigli najveći broj bodova na testovima d), e), f) i g) u centru za procjenu kandidata (vidjeti traženi broj uspješnih kandidata, odjeljak I. točka 1.)

i koji na temelju popratne dokumentacije ispunjuju sve uvjete za sudjelovanje u natječaju.

2.

Razvrstavanje

Kandidati su na popisima uspješnih kandidata razvrstani prema području i abecednom redu.

VIII.   KAKO SE PRIJAVITI?

1.

Elektronička prijava

Kandidati moraju ispuniti elektroničku prijavu slijedeći postupak opisan na EPSO-ovim web-stranicama, a posebno u Vodiču za prijavu.

Rok za prijavu (uključujući potvrđivanje prijave): 15. srpnja 2014. u 12.00 (podne), prema briselskom vremenu.

2.

Potpuna dokumentacija za prijavu

Kandidati koji su pozvani na testiranje u centar za procjenu sa sobom moraju ponijeti (10) potpunu prijavnu dokumentaciju (ispis elektroničkog obrasca za prijavu s vlastoručnim potpisom i popratnu dokumentaciju).

Postupak: vidjeti točku 2.1.7. Općih pravila primjenjivih na otvorene natječaje.


(1)  Svako upućivanje na osobu muškog spola u ovoj obavijesti smatra se upućivanjem i na osobu ženskog spola.

(2)  Vidjeti Zajednički europski referentni okvir za jezike (CECR) – najniža zahtijevana razina: jezik 1 = C1, jezik 2 = B2

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp).

(3)  Taj broj odgovara pragu iz drugog stavka odjeljka IV.

(4)  Kandidatima koji nisu pozvani u centar za procjenu kandidata poslat će se rezultati njihova testiranja te ponderi koje je odbor za odabir odredio za svako od pitanja.

(5)  Te informacije provjeravaju se na temelju popratne dokumentacije prije sastavljanja popisa uspješnih kandidata (vidjeti odjeljak VII. točku 1. i odjeljak VIII. točku 2.).

(6)  Ako se za posljednje slobodno mjesto natječe više kandidata s istim brojem bodova, svi će biti pozvani na testiranje u centar za procjenu kandidata.

(7)  Zbog logističkih se razloga testovi sposobnosti mogu organizirati u ispitnim centrima u državama članicama, neovisno o ostalim elementima koji se testiraju u centru za procjenu kandidata.

(8)  Definicija tih kompetencija navedena je u točki 1.2. Općih pravila primjenjivih na otvorene natječaje.

(9)  Ako se za posljednje slobodno mjesto natječe više kandidata s istim brojem bodova, svi će biti uključeni u popis uspješnih kandidata.

(10)  O datumu testiranja u centru za procjenu kandidati će biti pravodobno obaviješteni preko svojeg EPSO računa.


Top