European flag

Teataja
Euroopa Liidu

ET

L-seeria


2024/1011

3.4.2024

NÕUKOGU OTSUS (EL) 2024/1011,

25. märts 2024,

liidu nimel võetava seisukoha kohta Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vahelise koostöölepinguga (mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides) moodustatud ELi/ASECNA GNSSi komitees seoses komitee kodukorra vastuvõtmisega

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artiklit 189 koostoimes selle artikli 218 lõikega 9,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut

ning arvestades järgmist:

(1)

Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vahelist koostöölepingut, mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides (1) (edaspidi „leping“), sõlmiti nõukogu otsusega (EL) 2018/1603 (2) ja see jõustus 1. novembril 2018.

(2)

Lepingu artikliga 29 on moodustatud ühiskomitee, mida nimetatakse „ELi/ASECNA GNSSi komiteeks“ (edaspidi „ühiskomitee“), ning nähtud ette, et ühiskomitee võtab vastu oma kodukorra, mis muu hulgas sisaldab sätteid koosolekute kokkukutsumise, eesistuja nimetamise ja tema volituste kindlaksmääramise ning lepinguosaliste vaheliste kontaktide kohta.

(3)

On asjakohane määrata kindlaks liidu nimel ühiskomitees võetav seisukoht ühiskomitee kodukorra vastuvõtmise küsimuses, kuna kõnealusel otsusel on liidule õiguslik toime.

(4)

Liidu seisukoht ühiskomitees peaks põhinema lisatud ühiskomitee otsuse eelnõul,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

1.   Seisukoht, mis võetakse liidu nimel Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vahelise koostöölepinguga, mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides, moodustatud ELi/ASECNA GNSSi komitees (edaspidi „ühiskomitee“) seoses ühiskomitee kodukorra vastuvõtmisega, põhineb käesolevale otsusele lisatud otsuse eelnõul.

2.   Väiksemaid muudatusi otsuse eelnõus võivad liidu esindajad ühiskomitees teha ilma nõukogu täiendava otsuseta.

Artikkel 2

Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval.

Brüssel, 25. märts 2024

Nõukogu nimel

eesistuja

A. MARON


(1)   ELT L 268, 26.10.2018, lk 3.

(2)  Nõukogu 18. septembri 2018. aasta otsus (EL) 2018/1603 Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vahelise koostöölepingu (mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides) liidu nimel sõlmimise kohta (ELT L 268, 26.10.2018, lk 1).


EELNÕU

ELi/ASECNA GNSSi KOMITEE OTSUS nr 1/2024,

…,

millega võetakse vastu komitee kodukord

ELi/ASECNA GNSSi KOMITEE,

võttes arvesse Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vahelist koostöölepingut, mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides, eriti selle artiklit 29,

ning arvestades järgmist:

(1)

Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vaheline koostööleping, mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides (1) (edaspidi „leping“) allkirjastati 5. detsembril 2016 Brüsselis ja see jõustus 1. novembril 2018.

(2)

Lepingu artikli 29 lõike 2 kohaselt võtab ELi/ASECNA GNSSi komitee (edaspidi „ühiskomitee“) vastu oma kodukorra.

(3)

Lepingu artikli 29 lõike 4 kohaselt võib ühiskomitee otsustada luua töörühmi või eksperdirühmi, kes abistaksid komiteed tema ülesannete täitmisel.

(4)

Lepingu artikli 29 lõike 1 kohaselt koosneb ühiskomitee ASECNA esindajatest ja Euroopa liidu esindajatest,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Võetakse vastu käesoleva otsuse lisas esitatud ühiskomitee kodukord.

Artikkel 2

Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval.

Sõlmitud prantsuse keeles … 2024 Brüsselis ja … 2024 Dakaris.

Ühiskomitee nimel

Eesistuja

Euroopa Liidu sekretär

ASECNA sekretär


(1)   ELT L 268, 26.10.2018, lk 3.


LISA

ELi/ASECNA GNSSi KOMITEE KODUKORD

Artikkel 1

Kohaldamisala

Käesolevas kodukorras määratakse kindlaks 5. detsembril 2016 Brüsselis alla kirjutatud ja 1. novembril 2018 jõustunud Euroopa Liidu ning Aafrika ja Madagaskari Lennuohutusameti (ASECNA) vahelise koostöölepingu, mis käsitleb satelliitnavigatsiooni arendamist ja sellega seotud teenuste osutamist ASECNA pädevuspiirkonnas tsiviillennunduse huvides (edaspidi „leping“), artikli 29 lõikega 1 asutatud ELi/ASECNA GNSSi komitee (edaspidi „ühiskomitee“) töökorraldus.

Artikkel 2

Ühiskomitee koosseis

1.   Ühiskomiteesse kuuluvad ühelt poolt Euroopa Liidu nimel Euroopa Komisjoni (edaspidi „komisjon“) esindajad ning teiselt poolt Aafrika ja Madagaskari Lennuliikluse Ohutuse Ameti (ASECNA) esindajad.

2.   Lepinguosaliste esindajaid võivad saata asjatundjad, kes tegutsevad lepinguosaliste nimel.

Artikkel 3

Komitee juhatamine

1.   Ühiskomiteed juhatavad mõlemad lepinguosalised vaheldumisi ühe kalendriaasta kaupa.

2.   Sel kalendriaastal, mil leping jõustub, juhatab ühiskomiteed ASECNA.

3.   Ühiskomiteed juhatav lepinguosaline nimetab ühiskomitee eesistuja ja tema asetäitja.

4.   Eesistuja juhib ühiskomitee tööd.

Artikkel 4

Vaatlejad

Ühiskomitee võib mõlema lepinguosalise nõusolekul kutsuda komitee koosolekutele vaatlejatena eksperte või muude organite esindajaid, et saada neilt teavet konkreetsete teemade kohta. Ühiskomitee lepib kokku tingimustes, mille alusel vaatlejad võivad koosolekutel osaleda. Ühiskomitee kutsel ekspertide või vaatlejatena osalevad isikud ei osale ühiskomitee koosolekute ajal otsuste ja soovituste vastuvõtmisel.

Artikkel 5

Sekretariaat

1.   Üks komisjoni ametnik ja üks ASECNA ametnik täidavad koos ühiskomitee sekretariaadi ülesandeid.

2.   Ühiskomitee sekretariaat vastutab lepinguosaliste vahelise teabevahetuse, sealhulgas dokumentide edastamise eest.

3.   Sekretariaadi ülesannete täitmise eest vastutab lepinguosaline, kes juhatab ühiskomiteed.

Artikkel 6

Ühiskomitee koosolekud

1.   Ühiskomitee tuleb kokku vastavalt vajadusele, üldjuhul üks kord aastas.

Eesistuja kutsub pärast lepinguosalistega konsulteerimist ühiskomitee koosoleku kokku kokkulepitud ajal ja kohas. Lepinguosaliste nõusolekul võib kokku kutsuda ka telefoni- või videokonverentsi.

Eesistuja kutsub kas Euroopa Liidu või ASECNA taotlusel kokku ühiskomitee erakorralise koosoleku.

Ühiskomitee tuleb kokku 15 kalendripäeva jooksul pärast lepingu artikli 29 lõike 3 kohase taotluse esitamist.

2.   Kui lepinguosalised ei lepi kokku teisiti, toimuvad ühiskomitee koosolekud Brüsselis või Dakaris, sõltuvalt sellest, kumb lepinguosaline komiteed juhatab.

3.   Eesistuja saadab teate koosoleku toimumise kohta koos päevakorraprojekti ja koosoleku dokumentidega lepinguosaliste esindajatele hiljemalt 21 kalendripäeva enne koosoleku toimumist. Lepingu artikli 29 lõike 3 alusel kokku kutsutud koosoleku dokumendid edastatakse hiljemalt seitse kalendripäeva enne koosoleku toimumist.

4.   Konkreetsel juhul ilmnevaid vajadusi arvestades võib eesistuja mõlema lepinguosalise nõusolekul lõikes 3 sätestatud tähtaegu lühendada.

5.   Eesistujale teatatakse vähemalt seitse kalendripäeva enne koosoleku toimumist kummagi lepinguosalise delegatsiooni koosseis.

6.   Ühiskomitee koosolekud ei ole avalikud, kui lepinguosalised ei otsusta teisiti.

Artikkel 7

Päevakord

1.   Eesistuja, keda abistab sekretariaat, koostab iga koosoleku esialgse päevakorra.

2.   Kumbki lepinguosaline võib teha ettepaneku täiendavate punktide lisamiseks päevakorda. Kõik sellised taotlused tuleb igakülgselt põhjendada ja saata kirjalikult eesistujale vähemalt seitse kalendripäeva enne koosoleku toimumist.

3.   Ühiskomitee kiidab iga koosoleku alguses heaks päevakorra.

Artikkel 8

Arutelude läbiviimine

Eesistuja, keda abistab sekretariaat, tagab käesoleva kodukorra kohaldamise, korraldab koosolekuid ja juhib arutelusid, tagades samal ajal, et arutelud oleksid struktureeritud ja teemale keskendunud. Eesistuja annab kõnelejatele sõna järjekorras, milles nad väljendasid soovi sõna võtta, ning võib paluda kõnelejal piirduda oma sõnavõtus arutatava teemaga.

Artikkel 9

Ühiskomitee töörühmad

1.   Lepingu artikli 29 lõike 4 kohaselt moodustatud ühiskomitee töörühmade või eksperdirühmade koosseis ja töökord määratakse kindlaks vastavalt ühiskomitee kehtestatud volitustele.

2.   Töörühmad ja eksperdirühmad kohaldavad käesolevat kodukorda mutatis mutandis.

3.   Töörühmad ja eksperdirühmad töötavad ühiskomitee alluvuses ning annavad pärast iga oma koosolekut ühiskomiteele aru. Neil ei ole õigust võtta vastu otsuseid, kuid nad võivad anda ühiskomiteele soovitusi.

4.   Ühiskomitee võib otsustada töörühma või eksperdirühma volitusi muuta või need lõpetada.

Artikkel 10

Otsused ja soovitused

1.   Ühiskomitee võtab vastu otsuseid ja annab soovitusi lepinguosaliste ühisel nõusolekul vastavalt lepingule. Need dokumendid kannavad nimetust „soovitus“ või „otsus“, millele järgneb järjekorranumber, vastuvõtmise kuupäev ning viide käsitletavale teemale.

2.   Ühiskomitee otsustele ja soovitustele kirjutavad alla eesistuja ja sekretärid ning need saadetakse edasi lepinguosalistele.

3.   Kui artiklis 12 kindlaks määratud konfidentsiaalsusnõuded seda ei välista, võib kumbki lepinguosaline otsustada avaldada ühiskomitee poolt vastu võetud otsuse või soovituse vastavalt enda kehtestatud korrale. Lepinguosalised teatavad üksteisele oma kavatsusest otsus või soovitus avaldada.

4.   Ühiskomitee võib vastu võtta otsuseid või anda soovitusi kirjaliku menetluse teel, kui lepinguosalised selles kokku lepivad. Kirjalik menetlus koosneb ametlikust teadete vahetusest sekretäride vahel, kes tegutsevad kokkuleppel lepinguosalistega. Selleks edastatakse otsuse või soovituse ettepaneku tekst lepinguosalistele vastavalt artiklile 5 vastuvõtmiseks 21 kalendripäeva jooksul, mille jooksul tuleb teha ettepaneku kohta teatavaks reservatsioonid või muudatusettepanekud. Pärast lepinguosalistega konsulteerimist võib eesistuja seda tähtaega lühendada, et võtta arvesse konkreetseid asjaolusid. Kui teksti suhtes on kokku lepitud, kirjutavad otsusele või soovitusele alla eesistuja ja sekretärid.

Artikkel 11

Protokoll

1.   Sekretariaat koostab koosolekule järgneva 21 kalendripäeva jooksul koosoleku protokolli kavandi. Protokolli kavandist peavad nähtuma vastu võetud otsused ja antud soovitused.

2.   Protokolli kavand esitatakse ühiskomiteele heakskiitmiseks kirjaliku menetluse teel või ühiskomitee järgmisel koosolekul. Pärast seda, kui ühiskomitee on protokolli kavandi vastu võtnud, kirjutavad protokollile alla eesistuja ja sekretärid.

Artikkel 12

Konfidentsiaalsus

Kui lepinguosaline esitab ühiskomiteele salastatud või tundlikku teavet, peab teine lepinguosaline käsitama seda teavet sellele vastavalt. Lepinguosalised vahetavad salastatud teavet üksnes juhul, kui nad on sõlminud sellekohase kokkuleppe. Lepinguosalised püüavad luua tervikliku ja sidusa õigusraamistiku, mis võimaldab sellist kokkulepet sõlmida.

Artikkel 13

Kulud

1.   Lepinguosalised kannavad ise oma kulud, mis on seotud osalemisega ühiskomitee ning selle töörühmade või eksperdirühmade koosolekutel.

2.   Ühiskomitee lepib kokku ekspertide lähetuses viibimisega seotud kulude jaotuse.

3.   Koosolekute korraldamise ja dokumentide paljundamisega seotud kulud kannab see lepinguosaline, kes koosoleku korraldab.

Artikkel 14

Kirjavahetus

Ühiskomitee eesistuja kogu kirjavahetus toimub ühiskomitee sekretariaadi kaudu.

Artikkel 15

Kodukorra muutmine

Käesolevat kodukorda võib muuta ühiskomitee otsusega vastavalt artiklile 10.

Artikkel 16

Jõustumine

Käesolev kodukord jõustub selle allkirjastamise kuupäeval.


ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2024/1011/oj

ISSN 1977-0650 (electronic edition)