ISSN 1977-0650

Euroopa Liidu

Teataja

L 195

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Õigusaktid

60. Aastakäik
27. juuli 2017


Sisukord

 

II   Muud kui seadusandlikud aktid

Lehekülg

 

 

RAHVUSVAHELISED LEPINGUD

 

*

Nõukogu otsus (EL) 2017/1388, 17. juuli 2017, Euroopa Liidu ja Kosovo vahelise Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitleva raamlepingu sõlmimise kohta ( *1 )

1

 

 

Euroopa Liidu ja Kosovo vaheline Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitlev raamleping ( *1 )

3

 

 

MÄÄRUSED

 

*

Komisjoni määrus (EL) 2017/1389, 26. juuli 2017, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 882/2004 VII lisa seoses ELi referentlabori määramisega toidutekkeliste viiruste jaoks ( 1 )

9

 

*

Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2017/1390, 26. juuli 2017, millega muudetakse 272. korda nõukogu määrust (EÜ) nr 881/2002, millega kehtestatakse teatavad eripiirangud organisatsioonidega ISIL (Daesh) ja Al-Qaida seotud teatavate isikute ja üksuste vastu

11

 

 

OTSUSED

 

*

Nõukogu otsus (EL) 2017/1391, 17. juuli 2017, Euroopa Liidu nimel võetava seisukoha kohta sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitees, mis on moodustatud ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepinguga, seoses nimetatud lepingu V lisa muutmisega

13

 

*

Komisjoni otsus (EL) 2017/1392, 25. juuli 2017, millega muudetakse otsust 2014/350/EL, millega kehtestatakse tekstiiltoodetele ELi ökomärgise andmise ökoloogilised kriteeriumid (teatavaks tehtud numbri C(2017) 5069 all)  ( 1 )

36

 


 

(*1)   Kõnealune nimetus ei piira seisukohti staatuse suhtes ning on kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1244(1999) ja Rahvusvahelise Kohtu arvamusega Kosovo iseseisvusdeklaratsiooni kohta.

 

(1)   EMPs kohaldatav tekst

ET

Aktid, mille peakiri on trükitud harilikus trükikirjas, käsitlevad põllumajandusküsimuste igapäevast korraldust ning nende kehtivusaeg on üldjuhul piiratud.

Kõigi ülejäänud aktide pealkirjad on trükitud poolpaksus kirjas ja nende ette on märgitud tärn.


II Muud kui seadusandlikud aktid

RAHVUSVAHELISED LEPINGUD

27.7.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/1


NÕUKOGU OTSUS (EL) 2017/1388,

17. juuli 2017,

Euroopa Liidu ja Kosovo (*1) vahelise Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitleva raamlepingu sõlmimise kohta

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artiklit 212 koostoimes artikli 218 lõike 6 teise lõigu punktiga a ja lõikega 7,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi nõusolekut (1)

ning arvestades järgmist:

(1)

Vastavalt nõukogu otsusele (EL) 2016/2053 (2) allkirjastati Euroopa Liidu ja Kosovo vaheline Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitlev raamleping (edaspidi „leping“) 25. novembril 2016, eeldusel et see sõlmitakse hilisemal kuupäeval.

(2)

Nõukogu teatas 14. detsembril 2010, et ta ootab komisjoni ettepanekut, mis lubaks Kosovol osaleda liidu programmides. Liidu programmides osalemise eeltingimuseks on lepingu sõlmimine.

(3)

Lepingu eesmärk on, et liit võtab Kosovo suhtes majandus-, finants- ja tehnilise koostöö meetmeid vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklile 212.

(4)

Lepingu sõlmimine ei mõjuta liikmesriikide seisukohti Kosovo staatuse suhtes, selle otsustavad liikmesriigid kooskõlas oma riiklike tavade ja rahvusvahelise õigusega. Käesoleva otsuse, lepingu (sh selle lisa) ega liidu programmide tingimused, sõnastus ega määratlused ei tähenda Kosovo tunnustamist liidu poolt iseseisva riigina ega tähenda ka seda, et üksikud liikmesriigid Kosovot sellisena tunnustavad, kui nad ei ole seda teinud.

(5)

Leping tuleks heaks kiita,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Euroopa Liidu ja Kosovo vaheline Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitlev raamleping kiidetakse liidu nimel heaks.

Lepingu tekst on lisatud käesolevale otsusele.

Artikkel 2

Nõukogu eesistuja esitab liidu nimel lepingu artiklis 10 sätestatud teate (3).

Artikkel 3

Vastavalt lepingu artiklile 5 on komisjonil õigus määrata liidu nimel kindlaks igas konkreetses liidu programmis Kosovo osalemisega seotud eritingimused, sealhulgas makstav rahaline osalus. Komisjon teavitab sellest nõukogu pädevat töörühma.

Artikkel 4

Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmisele järgneval päeval.

Brüssel, 17. juuli 2017

Nõukogu nimel

eesistuja

F. MOGHERINI


(*1)  Kõnealune nimetus ei piira seisukohti staatuse suhtes ning on kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1244(1999) ja Rahvusvahelise Kohtu arvamusega Kosovo iseseisvusdeklaratsiooni kohta.

(1)  4. juuli 2017. aasta nõusolek (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata).

(2)  Nõukogu 14. novembri 2016. aasta otsus (EL) 2016/2053 Euroopa Liidu ja Kosovo* vahelise Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitleva raamlepingu liidu nimel allkirjastamise kohta (ELT L 319, 25.11.2016, lk 1).

(3)  Nõukogu peasekretariaat avaldab lepingu jõustumise kuupäeva Euroopa Liidu Teatajas.


27.7.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/3


Euroopa Liidu ja Kosovo (*1) vaheline Kosovo liidu programmides osalemise üldpõhimõtteid käsitlev

RAAMLEPING

EUROOPA LIIT, edaspidi „liit“,

ühelt poolt ja

KOSOVO (*1)

teiselt poolt,

edaspidi „lepinguosalised“,

ning arvestades järgmist:

(1)

Euroopa Ülemkogu rõhutas 14. detsembril 2007, et liit on valmis võtma endale juhtrolli piirkonna stabiilsuse suurendamisel, väljendas liidu valmisolekut abistada Kosovot teel jätkusuutliku stabiilsuse poole ning kinnitas, et liit on valmis selge Euroopa perspektiivi kaudu aitama kaasa majanduslikule ja poliitilisele arengule, järgides piirkonna Euroopa perspektiivi.

(2)

Nõukogu tervitas 7. detsembril 2009 Euroopa Komisjoni 14. oktoobri 2009. aasta teatist „Kosovo – Euroopa tuleviku rajamine“ ja kutsus teda üles võtma vajalikud meetmed Kosovo edusammude toetamiseks liiduga ühinemise suunas kooskõlas piirkonna riikide väljavaadetega saada ELi liikmeks. Nõukogu rõhutas kaubanduse ja viisadega seotud meetmete tähtsust, innustas Euroopa Komisjoni andma Kosovole liidu programmides osalemise võimalust, integreerides Kosovo majandus- ja eelarvejärelevalve raamistikku, aktiveerides ühinemiseelse abi rahastamisvahendi teise osa ning tugevdades stabiliseerimis- ja assotsieerimisprotsessi raames toimuvat dialoogi.

(3)

Nõukogu teatas 14. detsembril 2010, et ta ootab Euroopa Komisjoni ettepanekut, mis lubaks Kosovol osaleda liidu programmides. Euroopa Komisjon esitas sellekohase ettepaneku 2011. aasta märtsis.

(4)

Nõukogu kinnitas 5. detsembril 2011 pühendumust saavutada kokkulepe Kosovo osalemiseks liidu programmides, ilma et see mõjutaks liikmesriikide seisukohti Kosovo staatuse suhtes.

(5)

Nõukogu andis 22. oktoobril 2012 Euroopa Komisjonile loa alustada liidu nimel läbirääkimisi Kosovoga raamlepingu üle, mis käsitleb Kosovo osalemist liidu programmides.

(6)

Kosovo on avaldanud soovi osaleda mitmes liidu programmis.

(7)

Euroopa Liidu toimimise lepingu artikkel 212 viitab majandus-, finants- ja tehnilise koostöö meetmetele kolmandate riikidega, mis ei ole arengumaad.

(8)

Kosovo osalemisega seotud eritingimused, sealhulgas asjakohane rahaline osalus, tuleks iga konkreetse liidu programmi puhul eraldi kindlaks määrata Euroopa Komisjoni, kes esindab liitu, ja Kosovo ametiasutuste vahelise kokkuleppega.

(9)

Käesoleva lepingu allkirjastamine ja sõlmimine ei mõjuta liikmesriikide seisukohti Kosovo staatuse suhtes, selle otsustavad liikmesriigid kooskõlas oma riiklike tavade ja rahvusvahelise õigusega. Käesoleva lepingu (sh selle lisa) ega liidu programmide tingimused, sõnastus ega määratlused ei tähenda Kosovo tunnustamist liidu poolt iseseisva riigina ega tähenda ka seda, et üksikud liikmesriigid Kosovot sellisena tunnustavad, kui nad ei ole seda teinud,

ON KOKKU LEPPINUD JÄRGMISES:

Artikkel 1

Kosovo võib osaleda järgmistes liidu programmides:

a)

lisas loetletud liidu käimasolevad ja neile järgnevad programmid, mis on Kosovole osalemiseks avatud pärast käesoleva lepingu jõustumist;

b)

käesoleva lepingu allkirjastamise järel loodavad või taaskäivitatavad programmid, mis sisaldavad avavat klauslit, millega nähakse ette Kosovo osalemine.

Kosovo võib osaleda liidu programmides kooskõlas oma kohustustega võtta vastu ja kohaldada norme asjaomase programmi jaoks olulistes valdkondades ja vastavalt tehtud edusammudele.

Artikkel 2

Kosovo toetab rahaliselt Euroopa Liidu üldeelarvet vastavalt oma osalemisele konkreetsetes liidu programmides.

Artikkel 3

Kosovoga seotud küsimuste puhul võivad Kosovo esindajad osaleda vaatlejatena sellistes korralduskomiteedes, mis valvavad nende liidu programmide järele, mida Kosovo rahaliselt toetab.

Artikkel 4

Kosovo osalejate esitatud projektide ja algatuste suhtes kohaldatakse võimaluse korral samasuguseid asjaomaste liidu programmidega seotud tingimusi, eeskirju ja menetlusi, mida kohaldatakse liikmesriikide suhtes.

Artikkel 5

Kosovo osalemisega seotud eritingimused, eelkõige makstav rahaline osalus, määratakse iga konkreetse liidu programmi puhul eraldi kindlaks Euroopa Komisjoni, kes esindab liitu, ja Kosovo ametiasutuste vahelise kokkuleppega. Iga sellist kokkulepet käsitatakse käesoleva lepingu lahutamatu osana.

Kui Kosovo taotleb liidult ühinemiseelset abi nõukogu määruse (EÜ) nr 1085/2006 (1) alusel või vastavalt muule sarnasele määrusele, mis võidakse tulevikus vastu võtta ning millega nähakse ette liidu välisabi andmine Kosovole, määratakse liidu abi kasutamist Kosovo poolt reguleerivad tingimused kindlaks finantskokkuleppes.

Artikkel 6

Artikli 5 esimeses lõigus osutatud kokkuleppes sätestatakse kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL, Euratom) nr 966/2012, (2) et finantskontrolle või auditeid viivad läbi Euroopa Komisjon, Euroopa Pettustevastane Amet ja kontrollikoda, või et need toimuvad nende järelevalve all.

Võetakse vastu üksikasjalikud finantskontrolli ja auditi, haldusmeetmete, karistuste ja tagasinõudmise sätted, mis võimaldavad anda Euroopa Komisjonile, Euroopa Pettustevastasele Ametile ja kontrollikojale volitused, mis on samaväärsed nende volitustega seoses liidus asuvate abisaajate või töövõtjatega.

Artikkel 7

Käesolevat lepingut kohaldatakse määramata aja jooksul.

Kumbki lepinguosaline võib käesoleva lepingu lõpetada, teatades sellest kuus kuud kirjalikult ette.

Artikkel 8

Esimest korda hiljemalt kolm aastat pärast käesoleva lepingu jõustumise kuupäeva ja seejärel iga kolme aasta tagant võivad lepinguosalised käesoleva lepingu läbi vaadata, võttes aluseks kogemuse Kosovo osalemisest liidu programmides.

Artikkel 9

Käesolevat lepingut kohaldatakse ühelt poolt nende territooriumide suhtes, kus kohaldatakse Euroopa Liidu lepingut, nimetatud aluslepingus sätestatud tingimustel, ning teiselt poolt Kosovo territooriumi suhtes.

Artikkel 10

Käesolev leping jõustub esimese kuu esimesel päeval pärast kuupäeva, mil lepinguosalised on teatanud teineteisele selle jõustumiseks vajalike menetluste lõpuleviimisest.

Artikkel 11

Käesolev leping on koostatud kahes eksemplaris bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi, ungari, albaania ja serbia keeles, kusjuures kõik tekstid on võrdselt autentsed.

Съставено в Брюксел на двадесет и пети ноември през две хиляди и шестнадесета година.

Hecho en Bruselas, el veinticinco de noviembre de dos mil dieciséis.

V Bruselu dne dvacátého pátého listopadu dva tisíce šestnáct.

Udfærdiget i Bruxelles den femogtyvende november to tusind og seksten.

Geschehen zu Brüssel am fünfundzwanzigsten November zweitausendsechzehn.

Kahe tuhande kuueteistkümnenda aasta novembrikuu kahekümne viiendal päeval Brüsselis.

Έγινε στις Βρυξέλλες, στις είκοσι πέντε Νοεμβρίου δύο χιλιάδες δεκαέξι.

Done at Brussels on the twenty fifth day of November in the year two thousand and sixteen.

Fait à Bruxelles, le vingt cinq novembre deux mille seize.

Sastavljeno u Bruxellesu dvadeset petog studenoga godine dvije tisuće šesnaeste.

Fatto a Bruxelles, addì venticinque novembre duemilasedici.

Briselē, divi tūkstoši sešpadsmitā gada divdesmit piektajā novembrī.

Priimta du tūkstančiai šešioliktų metų lapkričio dvidešimt penktą dieną Briuselyje.

Kelt Brüsszelben, a kétezer-tizenhatodik év november havának huszonötödik napján.

Magħmul fi Brussell, fil-ħamsa u għoxrin jum ta‘ Novembru fis-sena elfejn u sittax.

Gedaan te Brussel, vijfentwintig november tweeduizend zestien.

Sporządzono w Brukseli dnia dwudziestego piątego listopada roku dwa tysiące szesnastego.

Feito em Bruxelas, em vinte e cinco de novembro de dois mil e dezasseis.

Întocmit la Bruxelles la douăzeci și cinci noiembrie două mii șaisprezece.

V Bruseli dvadsiateho piateho novembra dvetisícšestnásť.

V Bruslju, dne petindvajsetega novembra leta dva tisoč šestnajst.

Tehty Brysselissä kahdentenakymmenentenäviidentenä päivänä marraskuuta vuonna kaksituhattakuusitoista.

Som skedde i Bryssel den tjugofemte november år tjugohundrasexton.

Në Bruksel, më njëzet e pesë nëntor të vitit dy mijë e gjashtëmbëdhjetë.

U Briselu, dvadeset petog novembra godine dve hiljade šesnaeste.

За Европейския съюз

Рог la Unión Europea

Za Evropskou unii

For Den Europæiske Union

Für die Europäische Union

Euroopa Liidu nimel

Για την Ευρωπαϊκή Ένωση

For the European Union

Pour l'Union européenne

Za Europsku uniju

Per l'Unione europea

Eiropas Savienības vārdā –

Europos Sąjungos vardu

Az Európai Unió részéről

Għall-Unjoni Ewropea

Voor de Europese Unie

W imieniu Unii Europejskiej

Pela União Europeia

Pentru Uniunea Europeană

Za Európsku úniu

Za Evropsko unijo

Euroopan unionin puolesta

För Europeiska unionen

Për Bashkimin Evropian

Za Evropsku uniju

Image

За Косово

Por Kosovo

Za Kosovo

For Kosovo

Für den Kosovo

Kosovo nimel

Για το Κοσσυφοπέδιο

For Kosovo

Pour le Kosovo

Za Kosovo

Per il Kosovo

Kosovas vārdā –

Kosovo vardu

Koszovó részéről

Għall-Kosovo

Voor Kosovo

W imieniu Kosowa

Pelo Kosovo

Pentru Kosovo

Za Kosovo

Za Kosovo

Kosovon puolesta

För Kosovo

Për Kosovën

Za Kosovo

Image


(*1)  Kõnealune nimetus ei piira seisukohti staatuse suhtes ning on kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1244(1999) ja Rahvusvahelise Kohtu arvamusega Kosovo iseseisvusdeklaratsiooni kohta.

(1)  Nõukogu 17. juuli 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1085/2006, millega luuakse ühinemiseelse abi rahastamisvahend (ELT L 210, 31.7.2006, lk 82).

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 25. oktoobri 2012. aasta määrus (EL, Euratom) nr 966/2012, mis käsitleb Euroopa Liidu üldeelarve suhtes kohaldatavaid finantseeskirju ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EÜ, Euratom) nr 1605/2002 (ELT L 298, 26.10.2012, lk 1).


LISA

ARTIKLIS 1 OSUTATUD LOETELU LIIDU KÄIMASOLEVATEST PROGRAMMIDEST

Fiscalis 2020 (1)

Toll 2020 (2)

Herakles III (3)

Õigusprogramm (4)

Õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programm (5)

Kodanike Euroopa (6)

Kodanikukaitse mehhanism (7)

Euroopa haldusasutuste, ettevõtete ja kodanike koostalitlusvõime alased lahendused (ISA2) (8)

COSME (9)

Tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programm (EaSI (10))

Erasmus+ (11)

Loov Euroopa (12)

Horisont 2020 (13)

Programm „Tervis majanduskasvuks“ (14)

Tarbijakaitseprogramm (15)

LIFE (16)

Copernicus (17)


(1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1286/2013, millega luuakse tegevusprogramm Euroopa Liidu maksusüsteemide toimimise parandamiseks aastateks 2014–2020 („Fiscalis 2020“) ning tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1482/2007/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 25).

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1294/2013, millega luuakse Euroopa Liidu tollialane tegevusprogramm aastateks 2014–2020 („Toll 2020“) ning tunnistatakse kehtetuks otsus nr 624/2007/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 209).

(3)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 26. veebruari 2014. aasta määrus (EL) nr 250/2014, millega luuakse Euroopa Liidu finantshuvide kaitse valdkonna meetmete edendamise programm (programm Herakles III) ning tunnistatakse kehtetuks otsus nr 804/2004/EÜ (ELT L 84, 20.3.2014, lk 6).

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1382/2013, millega luuakse õigusprogramm aastateks 2014–2020 (ELT L 354, 28.12.2013, lk 73).

(5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1381/2013, millega luuakse õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programm aastateks 2014–2020 (ELT L 354, 28.12.2013, lk 62).

(6)  Nõukogu 14. aprilli 2014. aasta määrus (EL) nr 390/2014, millega kehtestatakse ajavahemikuks 2014–2020 programm „Kodanike Euroopa“ (ELT L 115, 17.4.2014, lk 3).

(7)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta otsus nr 1313/2013/EL liidu kodanikukaitse mehhanismi kohta (ELT L 347, 20.12.2013, lk 924).

(8)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 25. novembri 2015. aasta otsus (EL) 2015/2240, millega luuakse Euroopa haldusasutuste, ettevõtete ja kodanike jaoks koostalitlusvõime alaste lahenduste ja ühiste raamistike programm (ISA2 programm) kui avaliku sektori ajakohastamise vahend (ELT L 318, 4.12.2015, lk 1).

(9)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1287/2013, millega kehtestatakse ettevõtete konkurentsivõime ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate programm (COSME) (2014–2020) ning millega tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1639/2006/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 33).

(10)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1296/2013, millega luuakse Euroopa Liidu tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programm (EaSI) ning muudetakse otsust nr 283/2010/EL, millega luuakse tööhõive elavdamise ja sotsiaalse kaasamise Euroopa mikrokrediidirahastu „Progress“ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 238).

(11)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1288/2013, millega luuakse „Erasmus+“: liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm ning tunnistatakse kehtetuks otsused nr 1719/2006/EÜ, nr 1720/2006/EÜ ja nr 1298/2008/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 50).

(12)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1295/2013, millega luuakse programm „Loov Euroopa“ (2014–2020) ning tunnistatakse kehtetuks otsused nr 1718/2006/EÜ, nr 1855/2006/EÜ ja nr 1041/2009/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 221).

(13)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembrini 2013. aasta määrus (EL) nr 1291/2013, millega luuakse teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogramm „Horisont 2020“ aastateks 2014–2020 ning tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1982/2006/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 104).

(14)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. märtsi 2014. aasta määrus (EL) nr 282/2014, millega luuakse liidu kolmas tervisevaldkonna tegevusprogramm aastateks 2014–2020 ja tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1350/2007/EÜ (ELT L 86, 21.3.2014, lk 1).

(15)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 26. veebruari 2014. aasta määrus (EL) nr 254/2014, mis käsitleb mitmeaastast tarbijakaitseprogrammi aastateks 2014–2020 ja millega tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1926/2006/EÜ (ELT L 84, 20.3.2014, lk 42).

(16)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1293/2013, millega luuakse keskkonna- ja kliimameetmete programm (LIFE) ning tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 614/2007 (ELT L 347, 20.12.2013, lk 185).

(17)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 3. aprilli 2014. aasta määrus (EL) nr 377/2014, millega luuakse Copernicuse programm ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EL) nr 911/2010 (ELT L 122, 24.4.2014, lk 44).


MÄÄRUSED

27.7.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/9


KOMISJONI MÄÄRUS (EL) 2017/1389,

26. juuli 2017,

millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 882/2004 VII lisa seoses ELi referentlabori määramisega toidutekkeliste viiruste jaoks

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrust (EÜ) nr 882/2004 ametlike kontrollide kohta, mida tehakse sööda- ja toidualaste õigusnormide ning loomatervishoidu ja loomade heaolu käsitlevate eeskirjade täitmise kontrollimise tagamiseks, (1) eriti selle artikli 32 lõiget 5,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruses (EÜ) nr 882/2004 on sätestatud Euroopa Liidu (EL) toidu-, sööda- ja loomatervishoiualaste referentlaborite üldised ülesanded, kohustused ja nõuded. ELi toidu ja sööda referentlaborid on loetletud nimetatud määruse VII lisa I osas. Loetelu ei hõlma ELi referentlaborit toidutekkeliste viiruste jaoks. Kõnealuse määruse artikli 32 lõikes 5 on sätestatud, et komisjon võib VII lisasse kanda teisi referentlaboreid.

(2)

ELi referentlaborid peaksid hõlmama sööda- ja toidualaste õigusnormide ning loomatervishoiu valdkondi, kus on vaja täpseid analüütilisi ja diagnostilisi tulemusi. Kuigi toidus esinevate viiruste avastamiseks on olemas usaldusväärseid meetodeid, on kontrolli tõhusus raskendatud, kuna testide kasutamises puudub ühtsus. Asjaolu tõttu, et ei tehta pädevuskontrolle hindamaks riiklike referentlaborite kasutatavaid meetodeid ja nende võimekust teste kasutada, on mõnel riiklikul referentlaboril raske saada vajalikku akrediteeringut, mida on vaja määruse (EÜ) nr 882/2004 nõuete kohaseks tegutsemiseks. Kuna ELi referentlabor toidutekkeliste viiruste jaoks puudub, asetab see pädevad asutused keerulisse olukorda ametliku kontrolli tegemisel selles valdkonnas.

(3)

Komisjon kuulutas 16. detsembril 2016 välja konkursi, et valida ja määrata Euroopa Liidu referentlabor toidutekkeliste viiruste jaoks. Valitud labor Livsmedelsverket tuleb määrata ELi referentlaboriks toidutekkeliste viiruste jaoks.

(4)

Seetõttu tuleks määruse (EÜ) nr 882/2004 VII lisa I osa vastavalt muuta.

(5)

Käesoleva määrusega ettenähtud meetmed on kooskõlas alalise taime-, looma-, toidu- ja söödakomitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määruse (EÜ) nr 882/2004 VII lisa I osasse lisatakse punkt 22:

„22.   ELi referentlabor toidutekkeliste viiruste jaoks

Livsmedelsverket

Uppsala

Rootsi“.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 26. juuli 2017

Komisjoni nimel

president

Jean-Claude JUNCKER


(1)  ELT L 165, 30.4.2004, lk 1.


27.7.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/11


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2017/1390,

26. juuli 2017,

millega muudetakse 272. korda nõukogu määrust (EÜ) nr 881/2002, millega kehtestatakse teatavad eripiirangud organisatsioonidega ISIL (Daesh) ja Al-Qaida seotud teatavate isikute ja üksuste vastu

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse nõukogu 27. mai 2002. aasta määrust (EÜ) nr 881/2002, millega kehtestatakse teatavad eripiirangud organisatsioonidega ISIL (Daesh) ja Al-Qaida seotud teatavate isikute ja üksuste vastu, (1) eriti selle artikli 7 lõike 1 punkti a ning artikli 7a lõikeid 1 ja 5,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruse (EÜ) nr 881/2002 I lisas on esitatud nende isikute, rühmituste ja üksuste loetelu, kelle rahalised vahendid ja majandusressursid nimetatud määruse alusel külmutatakse.

(2)

20. juulil 2017 otsustas ÜRO Julgeolekunõukogu sanktsioonide komitee lisada kuus isikut ja neli üksust nende isikute, rühmituste ja üksuste loetellu, kelle suhtes kohaldatakse rahaliste vahendite ja majandusressursside külmutamist, ja eemaldada sealt ühe kande. Seega tuleks määruse (EÜ) nr 881/2002 I lisa vastavalt muuta.

(3)

Käesoleva määrusega kehtestatud meetmete tõhususe tagamiseks peaks käesolev määrus jõustuma viivitamata,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määruse (EÜ) nr 881/2002 I lisa muudetakse vastavalt käesoleva määruse lisale.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 26. juuli 2017

Komisjoni nimel

presidendi eest

välispoliitika vahendite talituse juhataja


(1)  EÜT L 139, 29.5.2002, lk 9.


LISA

Määruse (EÜ) nr 881/2002 I lisa muudetakse järgmiselt.

1)

Pealkirja „Füüsilised isikud“ alla lisatakse järgmine kanne:

a)

„Alexanda Amon Kotey (teiste nimedega a) Alexe Kotey, b) Alexanda Kote). Sünniaeg: 13.12.1983. Sünnikoht: London, Ühendkuningriik. Kodakondsus: Suurbritannia. Passinumber: 5.3.2005 välja antud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi pass nr 094477324. Muu teave: välised tundemärgid: tumepruunid silmad, mustad juuksed, tõmmu nahavärv; eritunnused: habe; etniline päritolu: Ghana päritolu küproslane. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

b)

„Elshafee El Sheikh (teiste nimedega a) El Shafee Elsheikh, b) Alshafee El-Sheikh). Sünniaeg: 16.7.1988. Sünnikoht: London, Ühendkuningriik. Kodakondsus: Suurbritannia. Passinumber: 16.6.2009 välja antud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi pass nr 801121547 (Ühendkuningriigi passiamet väljastas passi aegumiskuupäevaga 16.6.2019 ja tunnistas passi kehtetuks 2014. aasta detsembris). Muu teave: välised tundemärgid: tumepruunid silmad, mustad juuksed, tõmmu nahavärv; eritunnused: habe; ema nimi: Maha Elgizouli. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

c)

„Muhammad Bahrum Naim Anggih Tamtomo (teiste nimedega a) Bahrun Naim, b) Anggih Tamtomo, c) Abu Rayyan, d) Abu Rayan, e) Abu Aisyah). Sünniaeg: 6.9.1983. Sünnikoht: a) Surakarta, Indoneesia; b) Pekalongan, Indoneesia. Kodakondsus: Indoneesia. Aadress: a) Aleppo, Süüria Araabia Vabariik, b) Ar-Raqqah, Süüria Araabia Vabariik. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

d)

„Malik Ruslanovich Barkhanoev (teiste nimedega a) Saifuddin, b) Saifuddin al-Ingushi, c) Saifuddin Ingushi). Sünniaeg: 14.3.1992. Sünnikoht: Ordžonikidzevskaja küla, Sunža rajoon, Inguššia, Venemaa Föderatsioon. Kodakondsus: Venemaa. Aadress: Mosul, Iraak. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

e)

„Murad Iraklievich Margoshvili (teiste nimedega a) Zurab Iraklievich Margoshvili, b) Murad Akhmedovich Madayev, c) Lova Madayev, d) Abu-Muslim Al-Shishani, e) Muslim, f) Lava, g) John, h) George, i) Arthur, j) Sedoy). Sünniaeg: 15.1.1970. Sünnikoht: Groznõi, Tšetšeeni Vabariik, Venemaa Föderatsioon. Kodakondsus: a) Venemaa, b) Gruusia. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

f)

„OMAN ROCHMAN Ustadz (teiste nimedega a) Oman Rahman, b) Abu Sulaiman Aman Abdurrahman Al-Arkhabiliy, c) Aman Abdul Rahman, d) Aman Abdurahman, e) Aman Abdurrachman, f) Oman Abdulrohman, g) Oman Abdurrahman, h) Aman Abdurrahman). Sünniaeg: 5.1.1972. Sünnikoht: Sumedang, Indoneesia. Kodakondsus: Indoneesia. Aadress: Pasir Putihi vangla, Nusa Kambangani saar, Indoneesia. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

2)

Pealkirja „Juriidilised isikud, rühmitused ja üksused“ alla lisatakse järgmised kanded:

a)

„HANIFA MONEY EXCHANGE OFFICE (FILIAAL, MIS ASUB ALBU KAMALIS SÜÜRIA ARAABIA VABARIIGIS) (teiste nimedega a) Hanifah Currency Exchange, b) Hanifeh Exchange, c) Hanifa Exchange, d) Hunaifa Office, e) Hanifah Exchange Company, f) Hanifa Money Exchange Office). Aadress: Albu Kamal (Al-Bukamal), Süüria Araabia Vabariik. Muu teave: valuutavahetusettevõte Albu Kamalis (Al-Bukamal) Süüria Araabia Vabariigis. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

b)

„SELSELAT AL-THAHAB (teiste nimedega a) Silsilet al Thahab, b) Selselat al Thahab For Money Exchange, c) Silsilat Money Exchange Company, d) Silsilah Money Exchange Company, e) Al Silsilah al Dhahaba, f) Silsalat al Dhab). Aadress: a) Al-Kadhumi kompleks, Al-Harthia, Bagdad, Iraak; b) Al-Abbasi tänav, Karbalā', Iraak. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

c)

„Jaysh Khalid Ibn al Waleed (teiste nimedega a) Khalid ibn al-Walid Army, b) Liwa Shuhada al-Yarmouk, c) Harakat al-Muthanna al-Islamia). Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

d)

„Jund Al Aqsa (teiste nimedega a) The Soldiers of Aqsa, b) Soldiers of Aqsa, c) Sarayat Al Quds). Aadress: a) Idlibi provints, Süüria Araabia Vabariik; b) amāh provints, Süüria Araabia Vabariik. Artikli 7d lõike 2 punktis i osutatud kuupäev: 20.7.2017.“

3)

Pealkirja „Füüsilised isikud“ all asuv järgmine kanne jäetakse välja:

„Othman Deramchi (teise nimega Abou Youssef). Aadress: Alžeeria. Sünniaeg: 7.6.1954. Sünnikoht: Tighennif, Alžeeria. Kodakondsus: Alžeeria. Muu teave: a) Itaalia maksukood: DRMTMN54H07Z301T; b) saadeti Itaaliast välja Alžeeriasse 22.8.2008; c) Djamel Lounici äi. Artikli 2a lõike 4 punktis b osutatud kuupäev: 17.3.2004.“


OTSUSED

27.7.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/13


NÕUKOGU OTSUS (EL) 2017/1391,

17. juuli 2017,

Euroopa Liidu nimel võetava seisukoha kohta sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitees, mis on moodustatud ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepinguga, seoses nimetatud lepingu V lisa muutmisega

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artikli 207 lõiget 4 koostoimes artikli 218 lõikega 9,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut

ning arvestades järgmist:

(1)

Ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepingu (edaspidi „leping“) artikli 486 lõigetes 3 ja 4 on sätestatud, et lepingu osi, mille liit kindlaks määrab, kohaldatakse ajutiselt.

(2)

Lepingu ajutiselt kohaldatavad sätted on nimetatud nõukogu otsuse 2014/691/EL (1) artiklis 1 ning nende hulka kuuluvad sätted sanitaar-, fütosanitaar- ja loomade heaolu meetmete kohta ning lepingu nende sätetega seotud IV–XIV lisa. Lepingu artikli 486 lõike 4 kohaselt hakati neid sätteid ajutiselt kohaldama alates 1. jaanuarist 2016.

(3)

Lepingu artikli 64 lõike 1 kohaselt ühtlustab Ukraina oma sanitaar- ja fütosanitaar- ning loomade heaolu valdkonna õigusaktid liidu õigusaktidega, nagu on sätestatud lepingu V lisas.

(4)

Lepingu artikli 64 lõike 4 kohaselt tuleb Ukrainal esitada nende liidu sanitaar-, fütosanitaar- ja loomade heaolu käsitlevate õigusaktide loetelu (edaspidi „loetelu“), millega ta kavatseb oma riigisisesed õigusaktid ühtlustada. Loetelust lähtutakse lepingu IV jaotise „Kaubandus ja kaubandusküsimused“ 4. peatüki „Sanitaar- ja fütosanitaarmeetmed“ rakendamisel ja see tuleb lisada lepingu V lisasse. Seega tuleb lepingu V lisa vastavalt lepingu artiklile 74 sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitee otsusega muuta.

(5)

Ukraina esitas loetelu komisjonile 2016. aasta juunis.

(6)

On asjakohane määrata kindlaks seisukoht, mis võetakse liidu nimel sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitees lepingu V lisa muutmise kohta,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

1.   Seisukoht, mis võetakse liidu nimel ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepingu (edaspidi „leping“) artikliga 74 moodustatud sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitees seoses lepingu V lisa muutmisega, on toetada käesoleva otsuse lisas esitatud otsuse eelnõu.

2.   Liidu esindajad sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitees võivad leppida kokku otsuse eelnõus väiksemate tehniliste muudatuste tegemises, ilma et selleks oleks vaja uut nõukogu otsust.

Artikkel 2

Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval.

Brüssel, 17. juuli 2017

Nõukogu nimel

eesistuja

T. TAMM


(1)  Nõukogu 29. septembri 2014. aasta otsus 2014/691/EL, millega muudetakse otsust 2014/668/EL ühelt poolt Euroopa Liidu ja Euroopa Aatomienergiaühenduse ning nende liikmesriikide ja teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepingu Euroopa Liidu nimel allkirjastamise ja ajutise kohaldamise kohta selle III jaotise (välja arvatud sätted teise lepinguosalise territooriumil seaduslikult töötavate kolmandate riikide kodanike kohtlemise kohta) ning IV, V, VI ja VII jaotise ning seotud lisade ja protokollide osas (ELT L 289, 3.10.2014, lk 1).


EELNÕU

ELi JA UKRAINASANITAAR- JA FÜTOSANITAARMEETMETE ALLKOMITEE OTSUS nr …,

… 2017,

millega muudetakse assotsieerimislepingu V lisa

SANITAAR- JA FÜTOSANITAARMEETMETE ALLKOMITEE,

võttes arvesse ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelist assotsieerimislepingut (edaspidi „leping“), eriti selle artikli 74 lõike 2 punkti c,

ning arvestades järgmist:

(1)

Lepingu artikli 486 kohaselt kohaldatakse lepingu osi, sealhulgas sanitaar- ja fütosanitaarmeetmeid käsitlevaid sätteid, ajutiselt alates 1. jaanuarist 2016.

(2)

Lepingu artikli 64 lõike 1 kohaselt ühtlustab Ukraina oma sanitaar- ja fütosanitaar- ning loomade heaolu valdkonna õigusaktid liidu õigusaktidega, nagu on sätestatud lepingu V lisas.

(3)

Lepingu artikli 64 lõike 4 kohaselt tuleb Ukrainal esitada nende liidu sanitaar-, fütosanitaar- ja loomade heaolu käsitlevate õigusaktide loetelu (edaspidi „loetelu“), millega ta kavatseb oma riigisisesed õigusaktid ühtlustada. Loetelust lähtutakse lepingu IV jaotise „Kaubandus ja kaubandusküsimused“ 4. peatüki „Sanitaar- ja fütosanitaarmeetmed“ rakendamisel.

(4)

Ukraina esitas loetelu komisjonile 2016. aasta juunis.

(5)

Seepärast on asjakohane, et sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitee võtab vastu otsuse asendada kehtiv V lisa uue lisaga,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Ühelt poolt Euroopa Liidu, Euroopa Aatomienergiaühenduse ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelise assotsieerimislepingu V lisa asendatakse käesoleva otsuse lisaga.

Artikkel 2

Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval.

…,

Sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete allkomitee nimel

esimees


LISA

ASSOTSIEERIMISLEPINGU V LISA MUUTMINE

Lepingu V lisa asendatakse järgmisega:

V LISA

SELLISTE LIIDU ÕIGUSAKTIDE LOETELU, MILLEGA UKRAINA PEAB OMA ÕIGUSAKTID ÜHTLUSTAMA

Vastavalt käesoleva lepingu artikli 64 lõikele 4 kohustub Ukraina ühtlustama oma õigusaktid allpool loetletud tähtaegadeks järgmiste liidu õigusaktidega.

Liidu õigusakt

Ühtlustamise tähtaeg

I peatükk – Üldised õigusaktid (rahvatervis)

Nõukogu 15. juuli 1991. aasta direktiiv 91/496/EMÜ, millega nähakse ette ühendusse kolmandatest riikidest saabuvate loomade veterinaarkontrolli korraldamise põhimõtted ning muudetakse direktiive 89/662/EMÜ, 90/425/EMÜ ja 90/675/EMÜ

2016

Nõukogu 18. detsembri 1997. aasta direktiiv 97/78/EÜ, milles sätestatakse kolmandatest riikidest ühendusse toodavate toodete veterinaarkontrolli põhimõtted

2016

Parlamendi ja nõukogu 28. jaanuari 2002. aasta määrus (EÜ) nr 178/2002, millega sätestatakse toidualaste õigusnormide üldised põhimõtted ja nõuded, asutatakse Euroopa Toiduohutusamet ja kehtestatakse toidu ohutusega seotud menetlused

2016

Nõukogu 16. detsembri 2002. aasta direktiiv 2002/99/EÜ, milles sätestatakse inimtoiduks ettenähtud loomsete saaduste tootmist, töötlemist, turustamist ja ühendusse toomist reguleerivad loomatervishoiu eeskirjad

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 852/2004 toiduainete hügieeni kohta

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 854/2004, millega kehtestatakse erieeskirjad inimtoiduks ettenähtud loomsete saaduste ametlikuks kontrollimiseks

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 882/2004 ametlike kontrollide kohta, mida tehakse sööda- ja toidualaste õigusnormide ning loomatervishoidu ja loomade heaolu käsitlevate eeskirjade täitmise kontrollimise tagamiseks

2016

Komisjoni 24. juuli 2009. aasta määrus (EÜ) nr 669/2009, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 882/2004 seoses mitteloomse sööda ja toidu kõrgendatud rangusastmega ametliku kontrollimisega impordil ja muudetakse otsust 2006/504/EÜ

2016

Komisjoni 10. jaanuari 2011. aasta määrus (EL) nr 16/2011, millega kehtestatakse toidu- ja söödaalase kiirhoiatussüsteemi rakendusmeetmed

2018

Komisjoni 19. septembri 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 931/2011 loomset päritolu toidu suhtes Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 178/2002 kehtestatud jälgitavuse nõuete kohta

2016

Komisjoni 11. märtsi 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 208/2013 idandite ja idandite tootmiseks ettenähtud seemnete jälgitavuse nõuete kohta

2016

Märgistamine ja toidualane teave

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 20. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1924/2006 toidu kohta esitatavate toitumis- ja tervisealaste väidete kohta

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 20. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1925/2006 vitamiinide, mineraaltoitainete ja teatud muude ainete toidule lisamise kohta

2016

Komisjoni 30. novembri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1170/2009, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2002/46/EÜ ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1925/2006 seoses loeteludega, milles on esitatud vitamiinid ja mineraaltoitained ja nende ühendid, mida võib lisada toidule, sealhulgas toidulisanditele

2016

Komisjoni 4. mai 2011. aasta määrus (EL) nr 432/2011, millega ei anta luba teatavatele toidu kohta esitatavatele tervisealastele väidetele, välja arvatud haigestumise riski vähendamisele ning laste arengule ja tervisele viitavatele väidetele

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 25. oktoobri 2011. aasta määrus (EL) nr 1169/2011, milles käsitletakse toidualase teabe esitamist tarbijatele ning millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusi (EÜ) nr 1924/2006 ja (EÜ) nr 1925/2006 ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni direktiiv 87/250/EMÜ, nõukogu direktiiv 90/496/EMÜ, komisjoni direktiiv 1999/10/EÜ, Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2000/13/EÜ, komisjoni direktiivid 2002/67/EÜ ja 2008/5/EÜ ning komisjoni määrus (EÜ) nr 608/2004

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 13. detsembri 2011. aasta direktiiv 2011/91/EL toidupartiide tähistamise ja märgistamise kohta

2016

Komisjoni 16. mai 2012. aasta määrus (EL) nr 432/2012, millega kehtestatakse nimekiri tervisealastest väidetest, mida on lubatud esitada toidu kohta, välja arvatud haigestumise riski vähendamisele ning laste arengule ja tervisele viitavad väited

2016

Komisjoni 8. novembri 2012. aasta määrus (EL) nr 1047/2012, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1924/2006 toitumisalaste väidete loetelu osas

2016

Komisjoni 24. jaanuari 2013. aasta rakendusotsus 2013/63/EL, millega võetakse vastu suunised Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1924/2006 artiklis 10 sätestatud tervisealaste väidete eritingimuste rakendamiseks

2016

Loomsete saaduste suhtes kohaldatavad meetmed

Nõukogu 20. detsembri 2001. aasta direktiiv 2001/110/EÜ mee kohta

2016

Komisjoni 15. märtsi 2002. aasta otsus 2002/226/EÜ, millega kehtestatakse spetsiaalne tervisekontroll teatavate kahepoolmeliste karploomade kogumiseks ja töötlemiseks, kelle amneetilise karploomamürgi (ASP) sisaldus ületab nõukogu direktiiviga 91/492/EMÜ sätestatud piirmäära

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 10. novembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 2065/2003 toidus või toidu pinnal kasutatavate või kasutamiseks mõeldud suitsutuspreparaatide kohta

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (I peatükk, II liide)

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (V peatükk, III liide)

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (VII peatükk, III liide)

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (VIII peatükk, III liide)

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (IX peatükk, III liide)

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (X peatükk, III liide)

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (XI peatükk, III liide)

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (XII peatükk, III liide)

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (XIII peatükk, III liide)

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (XIV peatükk, III liide)

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (XV peatükk, III liide)

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 854/2004, millega kehtestatakse erieeskirjad inimtoiduks ettenähtud loomsete saaduste ametlikuks kontrollimiseks

2017

Komisjoni 12. jaanuari 2005. aasta määrus (EÜ) nr 37/2005 temperatuuri jälgimise kohta inimtoiduks ettenähtud kiirkülmutatud toiduainete transpordivahendites, lao- ja säilitusruumides

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1331/2008, millega kehtestatakse toidu lisaainete, toiduensüümide ning toidu lõhna- ja maitseainete lubade andmise ühtne menetlus

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1332/2008, mis käsitleb toiduensüüme ning millega muudetakse nõukogu direktiivi 83/417/EMÜ, nõukogu määrust (EÜ) nr 1493/1999, direktiivi 2000/13/EÜ, nõukogu direktiivi 2001/112/EÜ ja määrust (EÜ) nr 258/97

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1333/2008 toidu lisaainete kohta

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1334/2008, mis käsitleb toiduainetes kasutatavaid lõhna- ja maitseaineid ning teatavaid lõhna- ja maitseomadustega toidu koostisosi ning millega muudetakse nõukogu määrust (EMÜ) nr 1601/91, määrusi (EÜ) nr 2232/96 ja (EÜ) nr 110/2008 ning direktiivi 2000/13/EÜ

2016

Komisjoni 10. märtsi 2011. aasta määrus (EL) nr 234/2011 Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1331/2008 (millega kehtestatakse toidu lisaainete, toiduensüümide ning toidu lõhna- ja maitseainete lubade andmise ühtne menetlus) rakendamise kohta

2016

Komisjoni 9. märtsi 2012. aasta määrus (EL) nr 231/2012, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1333/2008 II ja III lisas loetletud toidu lisaainete spetsifikatsioonid

2016

Komisjoni 1. oktoobri 2012. aasta rakendusmäärus (EL) nr 872/2012, millega võetakse vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EÜ) nr 2232/96 ettenähtud lõhna- ja maitseainete loetelu, lisatakse see Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1334/2008 I lisasse ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni määrus (EÜ) nr 1565/2000 ja komisjoni otsus nr 1999/217/EÜ

2016

Komisjoni 1. oktoobri 2012. aasta määrus (EL) nr 873/2012 üleminekumeetmete kohta Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1334/2008 I lisas sätestatud lõhna- ja maitseaineid ning lähtematerjale käsitleva liidu loetelu suhtes

2016

Muud meetmed

Nõukogu 30. jaanuari 1978. aasta direktiiv 78/142/EMÜ vinüülkloriidmonomeeri sisaldavaid ja toiduainetega kokkupuutumiseks mõeldud materjale ja esemeid käsitlevate liikmesriikide seaduste ühtlustamise kohta

2017

Nõukogu 18. oktoobri 1982. aasta direktiiv 82/711/EMÜ, millega sätestatakse toiduga kokkupuutumiseks mõeldud plastmaterjalide ja -esemete koostisainete migratsiooni testimiseks vajalikud põhireeglid

2017

Nõukogu 15. oktoobri 1984. aasta direktiiv 84/500/EMÜ toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud keraamikatooteid käsitlevate liikmesriikide õigusaktide ühtlustamise kohta

2017

Nõukogu 19. detsembri 1985. aasta direktiiv 85/572/EMÜ, millega sätestatakse toiduga kokkupuutumiseks mõeldud plastmaterjalide ja -esemete koostisainete migratsiooni testimiseks kasutatavate mudelainete nimekiri

2017

Komisjoni 15. märtsi 1993. aasta direktiiv 93/11/EMÜ, mis käsitleb N-nitrosamiinide ja N-nitrosamiinideks muutuvate ainete eraldumist elastomeerist või kummist pudeli- ja rõngasluttidest

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. septembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 1829/2003 geneetiliselt muundatud toidu ja sööda kohta

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. septembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 1830/2003, milles käsitletakse geneetiliselt muundatud organismide jälgitavust ja märgistamist, geneetiliselt muundatud organismidest valmistatud toiduainete ja sööda jälgitavust ning millega muudetakse direktiivi 2001/18/EÜ

2017

Komisjoni 6. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 641/2004, milles käsitletakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1829/2003 üksikasjalikke rakenduseeskirju, mida kohaldatakse uut geneetiliselt muundatud toitu ja sööta käsitlevate loataotluste, olemasolevatest toodetest teatamise ja ohuhindamise soodsate tulemustega läbinud geneetiliselt muundatud materjali juhusliku või tehniliselt vältimatu sisalduse suhtes

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 27. oktoobri 2004. aasta määrus (EÜ) nr 1935/2004 toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjalide ja esemete kohta, millega tunnistatakse kehtetuks direktiivid 80/590/EMÜ ja 89/109/EMÜ

2016

Komisjoni 18. novembri 2005. aasta määrus (EÜ) nr 1895/2005 teatavate epoksüderivaatide kasutamise piirangu kohta toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud materjalides ja esemetes

2017

Komisjoni 22. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 2023/2006 toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjalide ja esemete heade tootmistavade kohta

2017

Komisjoni 17. aprilli 2007. aasta otsus 2007/275/EÜ, milles käsitletakse nõukogu direktiivide 91/496/EMÜ ja 97/78/EÜ alusel piiripunktides kontrollitavate loomade ja toodete loetelusid

2016

Komisjoni 29. juuni 2007. aasta direktiiv 2007/42/EÜ toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskilest materjalide ja esemete kohta

2017

Komisjoni 27. märtsi 2008. aasta määrus (EÜ) nr 282/2008 toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud ringlussevõetud plastist materjalide ja esemete ning määruse (EÜ) nr 2023/2006 muutmise kohta

2019

Komisjoni 29. mai 2009. aasta määrus (EÜ) nr 450/2009 toiduga kokkupuutumiseks ette nähtud aktiivsete ja intelligentsete materjalide ja esemete kohta

2017

Komisjoni 19. märtsi 2010. aasta otsus 2010/169/EL 2,4,4′-trikloro-2′-hüdroksüdifenüüleetri kandmata jätmise kohta Euroopa Liidu loetelusse, mis sisaldab toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud plastmaterjalide ja -esemete valmistamiseks lubatud lisaaineid vastavalt direktiivile 2002/72/EÜ

2017

Komisjoni 14. jaanuari 2011. aasta määrus (EL) nr 10/2011 toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud plastmaterjalide ja -esemete kohta

2017

Komisjoni 22. märtsi 2011. aasta määrus (EL) nr 284/2011 Hiina Rahvavabariigist ja Hiina Rahvavabariigi Hongkongi erihalduspiirkonnast pärit või sealt lähetatud polüamiid- ja melamiinplastikust köögitarvete impordi eritingimuste ja üksikasjaliku korra kehtestamise kohta

2017

Komisjoni 11. jaanuari 2012. aasta määrus (EL) nr 28/2012, millega kehtestatakse sertifitseerimisnõuded teatavate liittoodete importimiseks liitu ja transiidiks läbi liidu ning muudetakse otsust 2007/275/EÜ ja määrust (EÜ) nr 1162/2009

2019

Pärast õigusaktide ühtlustamist lisatavad meetmed

Nõukogu 29. aprilli 1996. aasta direktiiv 96/23/EÜ, millega nähakse ette teatavate ainete ja nende jääkide kontrollimise meetmed elusloomades ja loomsetes toodetes ning tunnistatakse kehtetuks direktiivid 85/358/EMÜ ja 86/469/EMÜ ning otsused 89/187/EMÜ ja 91/664/EMÜ

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 27. jaanuari 1997. aasta määrus (EÜ) nr 258/97 uuendtoidu ja toidu uuendkoostisosade kohta

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. veebruari 1999. aasta direktiiv 1999/2/EÜ ioniseeriva kiirgusega töödeldud toitu ja toidu koostisosasid käsitlevate liikmesriikide õigusaktide ühtlustamise kohta

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. veebruari 1999. aasta direktiiv 1999/3/EÜ ioniseeriva kiirgusega töödeldud toidu ja toidu koostisosade ühenduse loetelu kehtestamise kohta

2018

Komisjoni 11. juuli 2002. aasta direktiiv 2002/63/EÜ, millega kehtestatakse ühenduse proovivõtumeetodid taimsetes ja loomsetes saadustes sisalduvate ja nende pinnal esinevate pestitsiidide jääkide ametlikuks kontrollimiseks ning tunnistatakse kehtetuks direktiiv 79/700/EMÜ

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. veebruari 2005. aasta määrus (EÜ) nr 396/2005 taimses ja loomses toidus ja söödas või nende pinnal esinevate pestitsiidide jääkide piirnormide ja nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ muutmise kohta

2016

Komisjoni 23. veebruari 2006. aasta määrus (EÜ) nr 401/2006, milles sätestatakse proovivõtu- ja analüüsimeetodid mükotoksiinide sisalduse ametlikuks kontrolliks toiduainetes

2016

Komisjoni 19. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1881/2006, millega sätestatakse teatavate saasteainete piirnormid toiduainetes

2016

Komisjoni 19. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1882/2006, milles sätestatakse proovivõtu- ja analüüsimeetodid nitraatide sisalduse ametlikuks kontrolliks toiduainetes

2016

Komisjoni 28. märtsi 2007. aasta määrus (EÜ) nr 333/2007, milles sätestatakse proovivõtu- ja analüüsimeetodid mikroelementide ja toidu töötlemisel tekkivate saasteainete sisalduse kontrolliks toiduainetes

2016

Komisjoni 22. detsembri 2009. aasta määrus (EL) nr 37/2010, mis käsitleb farmakoloogilisi toimeaineid ja nende liigitust loomsetes toiduainetes sisalduvate jääkide piirnormide järgi

2016

Komisjoni 2. juuni 2014. aasta määrus (EL) nr 589/2014, millega sätestatakse proovivõtu- ja analüüsimeetodid dioksiinide, dioksiinitaoliste PCBde ja mittedioksiinitaoliste PCBde sisalduse kontrollimiseks teatavates toiduainetes ning tunnistatakse kehtetuks määrus (EL) nr 252/2012

2016

II peatükk – Loomatervis

Nõukogu 26. juuni 1964. aasta direktiiv 64/432/EMÜ ühendusesisest veiste ja sigadega kauplemist mõjutavate loomatervishoiu probleemide kohta

2016

Komisjoni 11. septembri 1986. aasta otsus 86/474/EMÜ kohapealsete kontrollide rakendamise kohta veiste, sigade ja värske liha importimisel kolmandatest riikidest

2016

Nõukogu 14. juuni 1988. aasta direktiiv 88/407/EMÜ, millega sätestatakse koduveiste sperma ühendusesisese kaubanduse ja impordi korral kohaldatavad loomatervishoiu nõuded

2017

Nõukogu 25. septembri 1989. aasta direktiiv 89/556/EMÜ koduveiste embrüote ühendusesisese kaubanduse ja nende kolmandatest riikidest impordi loomatervishoiu nõuete kohta

2016

Nõukogu 26. juuni 1990. aasta direktiiv 90/429/EMÜ, millega sätestatakse kodusigade sperma ühendusesisese kaubanduse ja impordi korral kohaldatavad loomatervishoiu nõuded

2016

Nõukogu 13. juuli 1992. aasta direktiiv 92/65/EMÜ, milles sätestatakse loomatervishoiu nõuded ühendusesiseseks kauplemiseks loomade, sperma, munarakkude ja embrüotega, mille suhtes ei kohaldata direktiivi 90/425/EMÜ A (I) lisas osutatud ühenduse erieeskirjades sätestatud loomatervishoiu nõudeid, ning nende impordiks ühendusse

2016

Komisjoni 5. veebruari 1993. aasta otsus 93/197/EMÜ loomatervishoiu nõuete ja veterinaarsertifikaatide kohta registreeritud hobuslaste ning aretamiseks ja tootmiseks ettenähtud hobuslaste impordil

2016

Nõukogu 9. detsembri 1996. aasta määrus (EÜ) nr 338/97 looduslike looma- ja taimeliikide kaitse kohta nendega kauplemise reguleerimise teel

2017

Komisjoni 6. jaanuari 2004. aasta otsus 2004/211/EÜ, millega kehtestatakse kolmandate riikide ja nende territooriumi osade loetelu, millest liikmesriigid lubavad importida elushobuslasi ning hobuslaste spermat, munarakke ja embrüoid, ning millega muudetakse otsuseid 93/195/EMÜ ja 94/63/EÜ

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid (VII peatükk)

2019

Komisjoni 21. oktoobri 2005. aasta määrus (EÜ) nr 1739/2005, milles sätestatakse loomatervishoiu nõuded tsirkuseloomade liikumiseks liikmesriikide vahel

2016

Komisjoni 4. jaanuari 2006. aasta otsus 2006/168/EÜ, millega kehtestatakse loomatervishoiu ja veterinaarsertifikaatide nõuded veiseembrüote ühendusse importimiseks ning tunnistatakse kehtetuks otsus 2005/217/EÜ

2016

Komisjoni 6. septembri 2006. aasta otsus 2006/605/EÜ teatavate kaitsemeetmete kohta seoses uluklinnuvarude taastootmiseks ettenähtud kodulindude ühendusesisese kaubandusega

2017

Nõukogu 24. oktoobri 2006. aasta direktiiv 2006/88/EÜ vesiviljelusloomade ja vesiviljelustoodete loomatervishoiunõuete ning teatavate veeloomadel esinevate taudide ennetamise ja tõrje kohta

2019

Komisjoni 6. novembri 2006. aasta otsus 2006/767/EÜ, millega muudetakse otsuseid 2003/804/EÜ ja 2003/858/EÜ seoses akvakultuurist pärit inimtoiduks ette nähtud elusmolluskite ja eluskalade ning nendest valmistatud toodete sertifitseerimisnõuetega

2019

Komisjoni 21. veebruari 2008. aasta otsus 2008/185/EÜ Aujeszky haigusega seotud lisatagatiste kohta ühendusesiseses sigadega kauplemises ja Aujeszky haigust käsitleva teabe esitamise kriteeriumide kohta

2016

Komisjoni 8. augusti 2008. aasta määrus (EÜ) nr 798/2008, millega kehtestatakse nende kolmandate riikide, territooriumide, tsoonide ja piirkondade loetelu, millest võib importida ühendusse ja vedada läbi ühenduse kodulinde ja linnukasvatussaadusi, ning veterinaarsertifikaatide nõuded

2016

Komisjoni 12. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1251/2008, millega rakendatakse nõukogu direktiivi 2006/88/EÜ seoses vesiviljelusloomade ja vesiviljelustoodete turuleviimise tingimuste ja sertifitseerimisnõuetega ja ühendusse importimisega ning millega sätestatakse vektorliikide loetelu

2019

Komisjoni 18. septembri 2009. aasta otsus 2009/712/EÜ, millega rakendatakse nõukogu direktiivi 2008/73/EÜ seoses Interneti-põhiste teabelehekülgedega, kus esitatakse liikmesriikide poolt vastavalt ühenduse veterinaaria- ja zootehnilistele õigusaktidele heakskiidetud asutuste ja laborite loetelud

2017

Nõukogu 30. novembri 2009. aasta direktiiv 2009/156/EÜ hobuslaste liikumist ja kolmandatest riikidest importimist reguleerivate loomatervishoiunõuete kohta

2017

Nõukogu 30. novembri 2009. aasta direktiiv 2009/158/EÜ kodulindude ja haudemunade ühendusesisest kaubandust ning kolmandatest riikidest importimist reguleerivate loomatervishoiunõuete kohta

2016

Komisjoni 3. veebruari 2010. aasta otsus 2010/57/EL, millega sätestatakse tervishoiugarantiid hobuslaste transiidiks nõukogu direktiivi 97/78/EÜ I lisas loetletud territooriumide kaudu

2017

Komisjoni 6. mai 2010. aasta otsus 2010/270/EL millega muudetakse nõukogu direktiivi 92/65/EMÜ E lisa 1. ja 2. osa seoses veterinaarsertifikaatide näidistega põllumajandusettevõtetest pärit loomade ning mesilaste ja kimalaste jaoks

2016

Komisjoni 26. augusti 2010. aasta otsus 2010/471/EL hobuslaste sperma, munarakkude ja embrüote liitu importimise kohta seoses seemendusjaamade ja spermasäilituskeskuste ning embrüokogumis- ja -tootmisrühmade loetelude ja sertifitseerimisnõuetega

2016

Komisjoni 26. augusti 2010. aasta otsus 2010/472/EL lammaste ja kitsede sperma, munarakkude ja embrüote liitu importimise kohta

2016

Komisjoni 20. septembri 2011. aasta rakendusotsus 2011/630/EL koduveiste sperma impordi kohta liitu

2016

Komisjoni 1. märtsi 2012. aasta rakendusotsus 2012/137/EL kodusigade sperma impordi kohta liitu

2016

Loomahaigused

Nõukogu 21. detsembri 1982. aasta direktiiv 82/894/EMÜ ühendusesisese loomahaigustest teatamise kohta

2017

Komisjoni 10. aprilli 1992. aasta otsus 92/260/EMÜ loomatervishoiunõuete ja veterinaarsertifikaatide kohta registreeritud hobuste ajutiseks impordiks

2017

Nõukogu 29. aprilli 1992. aasta direktiiv 92/35/EMÜ, milles sätestatakse hobuste Aafrika katku kontrollieeskirjad ja tõrjemeetmed

2017

Nõukogu 17. detsembri 1992. aasta direktiiv 92/119/EMÜ, millega seatakse sisse üldised ühenduse meetmed teatavate loomahaiguste tõrjeks ja konkreetsed meetmed seoses sigade vesikulaarhaigusega

2017

Nõukogu 17. detsembri 1992. aasta direktiiv 92/119/EMÜ, millega seatakse sisse üldised ühenduse meetmed teatavate loomahaiguste tõrjeks ja konkreetsed meetmed seoses sigade vesikulaarhaigusega

2019

Komisjoni 5. veebruari 1993. aasta otsus 93/197/EMÜ loomatervishoiu nõuete ja veterinaarsertifikaatide kohta registreeritud hobuslaste ning aretamiseks ja tootmiseks ettenähtud hobuslaste impordil

2017

Komisjoni 4. juuli 2000. aasta otsus 2000/428/EÜ, millega kehtestatakse sigade vesikulaarhaiguse kinnitamisel ja eristusdiagnoosil kasutatavad diagnostika- ja proovivõtumeetodid ning laborikatsete tulemuste hindamise kriteeriumid

2017

Nõukogu 20. novembri 2000. aasta direktiiv 2000/75/EÜ, millega kehtestatakse erisätted lammaste katarraalse palaviku tõrjeks ja likvideerimiseks

2016

Nõukogu 23. oktoobri 2001. aasta direktiiv 2001/89/EÜ ühenduse meetmete kohta sigade klassikalise katku tõrjeks

2016

Nõukogu 27. juuni 2002. aasta direktiiv 2002/60/EÜ, millega kehtestatakse erisätted sigade aafrika katku tõrjeks ja muudetakse direktiivi 92/119/EMÜ seoses Tescheni haiguse ja sigade aafrika katkuga

2017

Komisjoni 13. juuni 2003. aasta otsus 2003/466/EÜ lõhelaste nakkava kehvveresuse (ISA) esinemise kahtluse või kinnitamise korral tsoonideks jaotamise ja ametliku järelevalve kriteeriumite kehtestamise kohta

2017

Komisjoni 28. augusti 2003. aasta otsus 2003/634/EÜ, millega kiidetakse heaks kavad kalahaiguste viirusliku hemorraagilise septitseemia (VHS) ja nakkusliku vereloomenekroosi (IHN) suhtes heakskiidetud vööndite ja heakskiitmata vööndites asuvate heakskiidetud kalakasvanduste staatuse saamiseks

2017

Komisjoni 9. märtsi 2005. aasta otsus 2005/217/EÜ, milles sätestatakse loomatervishoiunõuded ja veterinaarsertifikaadid veiseembrüote ühendusse importimiseks

2016

Komisjoni 3. novembri 2008. aasta otsus 2008/855/EÜ loomatervishoiualaste tõrjemeetmete kohta seoses sigade klassikalise katkuga teatavates liikmesriikides

2016

Komisjoni 18. detsembri 2008. aasta otsus 2009/3/EÜ, millega luuakse ühenduses hobuste Aafrika katku vaktsiini varud

2019

Komisjoni 28. augusti 2009. aasta määrus (EÜ) nr 789/2009, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1266/2007 seoses kaitsega vektorite rünnaku eest ning lammaste katarraalse palaviku järelevalve ja seire programmide miinimumnõuetega

2016

Loomade identifitseerimine ja registreerimine

Komisjoni 27. veebruari 1998. aasta määrus (EÜ) nr 494/98, milles sätestatakse nõukogu määruse (EÜ) nr 820/97 üksikasjalikud rakenduseeskirjad minimaalsete haldussanktsioonide kohaldamise kohta veiste identifitseerimise ja registreerimise süsteemi raames

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. juuli 2000. aasta määrus (EÜ) nr 1760/2000 veiste identifitseerimise ja registreerimise süsteemi loomise, veiseliha ja veiselihatoodete märgistamise ning nõukogu määruse (EÜ) nr 820/97 kehtetuks tunnistamise kohta

2016

Komisjoni 23. oktoobri 2000. aasta otsus 2000/678/EÜ, millega sätestatakse üksikasjalikud eeskirjad põllumajandusettevõtete registreerimiseks riiklikes seakasvatuse andmebaasides vastavalt nõukogu direktiivile 64/432/EMÜ

2016

Komisjoni 23. juuni 2003. aasta määrus (EÜ) nr 1082/2003, millega sätestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1760/2000 üksikasjalikud rakenduseeskirjad veiste identifitseerimise ja registreerimise süsteemi raames läbiviidava kontrolli miinimumtaseme kohta

2016

Nõukogu 17. detsembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 21/2004, millega kehtestatakse lammaste ja kitsede identifitseerimise ja registreerimise süsteem ja muudetakse määrust (EÜ) nr 1782/2003 ning direktiive 92/102/EMÜ ja 64/432/EMÜ

2016

Komisjoni 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 911/2004, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1760/2000 kõrvamärkide, loomapasside ja põllumajandusettevõtete registrite kohta

2016

Komisjoni 18. jaanuari 2006. aasta otsus 2006/28/EÜ teatavatele veistele kõrvamärkide kinnitamise maksimumtähtaja pikendamise kohta

2016

Komisjoni 11. oktoobri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1505/2006, millega rakendatakse nõukogu määrust (EÜ) nr 21/2004 seoses lammaste ja kitsede identifitseerimise ja registreerimise raames läbi viidava kontrolli miinimumtasemega

2016

Komisjoni 15. detsembri 2006. aasta otsus 2006/968/EÜ, millega rakendatakse nõukogu määrust (EÜ) nr 21/2004 lammaste ja kitsede elektroonilise identifitseerimise suuniste ja korra osas

2017

Nõukogu 15. juuli 2008. aasta direktiiv 2008/71/EÜ sigade identifitseerimise ja registreerimise kohta

2016

Komisjoni 17. veebruari 2015. aasta rakendusmäärus (EL) 2015/262, milles sätestatakse hobuslaste identifitseerimise meetodeid käsitlevad eeskirjad kooskõlas nõukogu direktiividega 90/427/EMÜ ja 2009/156/EÜ (hobusepassi käsitlev määrus)

2017

Loomsed kõrvalsaadused

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. novembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 2160/2003 salmonella ja teiste konkreetsete toidupõhiste zoonootilise toimega mõjurite kontrolli kohta

2017

Nõukogu 17. novembri 2003. aasta direktiiv 2003/99/EÜ zoonooside ja zoonootilise toimega mõjurite seire kohta, millega muudetakse nõukogu otsust 90/424/EMÜ ja tühistatakse nõukogu direktiiv 92/117/EMÜ

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 21. oktoobri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1069/2009, milles sätestatakse muuks otstarbeks kui inimtoiduks ettenähtud loomsete kõrvalsaaduste ja nendest saadud toodete tervise-eeskirjadning tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 1774/2002 (loomsete kõrvalsaaduste määrus)

2016

Komisjoni 25. veebruari 2011. aasta määrus (EL) nr 142/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1069/2009, milles sätestatakse muuks otstarbeks kui inimtoiduks ettenähtud loomsete kõrvalsaaduste ja nendest saadud toodete tervise-eeskirjad, ja nõukogu direktiivi 97/78/EÜ seoses teatavate selle direktiivi alusel piiril toimuvast veterinaarkontrollist vabastatud proovide ja näidistega

2016

Komisjoni 29. juuli 2011. aasta määrus (EL) nr 749/2011, millega muudetakse komisjoni määrust (EL) nr 142/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1069/2009, milles sätestatakse muuks otstarbeks kui inimtoiduks ettenähtud loomsete kõrvalsaaduste ja nendest saadud toodete tervise-eeskirjad, ja nõukogu direktiivi 97/78/EÜ seoses teatavate selle direktiivi alusel piiril toimuvast veterinaarkontrollist vabastatud proovide ja näidistega

2016

Sööda ja söödalisandite suhtes kohaldatavad meetmed

Nõukogu 26. märtsi 1990. aasta direktiiv 90/167/EMÜ, millega kehtestatakse ravimsöötade ühenduses valmistamise, turuleviimise ja kasutamise tingimused

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. novembri 2001. aasta direktiiv 2001/82/EÜ veterinaarravimeid käsitlevate ühenduse eeskirjade kohta

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. septembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 1831/2003 loomasöötades kasutatavate söödalisandite kohta

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 31. märtsi 2004. aasta direktiiv 2004/28/EÜ, millega muudetakse direktiivi 2001/82/EÜ veterinaarravimeid käsitlevate ühenduse eeskirjade kohta

2017

Komisjoni 11. oktoobri 2004. aasta soovitus 2004/704/EÜ dioksiinide ja dioksiinitaoliste PCBde taustanivoode jälgimise kohta söötades

2016

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 12. jaanuari 2005. aasta määrus (EÜ) nr 183/2005, millega kehtestatakse söödahügieeni nõuded

2016

Komisjoni 4. märtsi 2005. aasta määrus (EÜ) nr 378/2005 Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1831/2003 üksikasjalike rakenduseeskirjade kohta seoses ühenduse tugilabori ülesannete ja kohustustega söödalisandite loataotluste puhul

2017

Komisjoni 18. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1876/2006 teatavate söödalisandite ajutiste ja alaliste kasutuslubade kohta

2017

Komisjoni 5. märtsi 2008. aasta direktiiv 2008/38/EÜ, milles koostatakse eritoitmiseks mõeldud söötade sihtkasutuse nimekiri

2017

Komisjoni 25. aprilli 2008. aasta määrus (EÜ) nr 429/2008 Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1831/2003 rakendamise üksikasjalike eeskirjade kohta seoses taotluste koostamise ja esitamise ning söödalisandite hindamise ja lubamisega

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. mai 2009. aasta määrus (EÜ) nr 470/2009, milles sätestatakse ühenduse menetlused farmakoloogiliste toimeainete jääkide piirnormide kehtestamiseks loomsetes toiduainetes ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EMÜ) nr 2377/90 ning muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2001/82/EÜ ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 726/2004

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 13. juuli 2009. aasta määrus (EÜ) nr 767/2009 sööda turuleviimise ja kasutamise kohta, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1831/2003 ning tunnistatakse kehtetuks nõukogu direktiivid 79/373/EMÜ, 82/471/EMÜ, 83/228/EMÜ, 93/74/EMÜ, 93/113/EÜ ja 96/25/EÜ, komisjoni direktiiv 80/511/EMÜ ning komisjoni otsus 2004/217/EÜ

2017

Komisjoni 21. detsembri 2009. aasta määrus (EL) nr 1270/2009 teatavatele söödalisanditele alaliste lubade andmise kohta

2017

Komisjoni 22. detsembri 2009. aasta määrus (EL) nr 37/2010, mis käsitleb farmakoloogilisi toimeaineid ja nende liigitust loomsetes toiduainetes sisalduvate jääkide piirnormide järgi

2017

Komisjoni 8. oktoobri 2010. aasta määrus (EL) nr 892/2010 teatavate toodete staatuse kohta seoses Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1831/2003 kohaldamisalasse kuuluvate söödalisanditega

2017

Komisjoni 10. jaanuari 2011. aasta määrus (EL) nr 16/2011, millega kehtestatakse toidu- ja söödaalase kiirhoiatussüsteemi rakendusmeetmed

2017

Komisjoni 14. jaanuari 2011. aasta soovitus 2011/25/EL, millega kehtestatakse juhised söödamaterjalide, söödalisandite, biotsiidide ja veterinaarravimite eristamiseks

2017

Komisjoni 16. jaanuari 2013. aasta määrus (EL) nr 68/2013 söödamaterjalide kataloogi kohta

2017

Loomade heaolu

Nõukogu 19. juuli 1999. aasta direktiiv 1999/74/EÜ, millega sätestatakse munakanade kaitse miinimumnõuded

2016

Komisjoni 30. jaanuari 2002. aasta direktiiv 2002/4/EÜ nõukogu direktiiviga 1999/74/EÜ hõlmatud munakanasid pidavate ettevõtete registreerimise kohta

2016

Nõukogu 22. detsembri 2004. aasta määrus (EÜ) nr 1/2005, mis käsitleb loomade kaitset vedamise ja sellega seonduvate toimingute ajal ning millega muudetakse direktiive 64/432/EMÜ ja 93/119/EÜ ning määrust (EÜ) nr 1255/97

2016

Komisjoni 14. novembri 2006. aasta otsus 2006/778/EÜ teatavaid põllumajandusloomi pidavate tootmisettevõtete kontrollimise käigus teabe kogumise miinimumnõuete kohta

2016

Nõukogu 28. juuni 2007. aasta direktiiv 2007/43/EÜ, millega sätestatakse lihakanade kaitse miinimumeeskirjad

2016

Nõukogu 18. detsembri 2008. aasta direktiiv 2008/119/EÜ, milles sätestatakse vasikate kaitse miinimumnõuded

2016

Nõukogu 18. detsembri 2008. aasta direktiiv 2008/120/EÜ, milles sätestatakse sigade kaitse miinimumnõuded

2017

Nõukogu 24. septembri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1099/2009 loomade kaitse kohta surmamisel

2018

Komisjoni 18. aprilli 2013. aasta rakendusotsus 2013/188/EL nõukogu määruse (EÜ) nr 1/2005 (mis käsitleb loomade kaitset vedamise ja sellega seonduvate toimingute ajal ning millega muudetakse direktiive 64/432/EMÜ ja 93/119/EÜ ning määrust (EÜ) nr 1255/97) kohaselt tehtud mittediskrimineerivaid kontrolle käsitlevate aastaaruannete kohta

2016

III peatükk – Fütosanitaarmeetmed

Nõukogu 14. juuni 1966. aasta direktiiv 66/401/EMÜ söödakultuuride seemne turustamise kohta

2017

Nõukogu 14. juuni 1966. aasta direktiiv 66/402/EMÜ teraviljaseemne turustamise kohta

2017

Nõukogu 8. detsembri 1969. aasta direktiiv 69/464/EMÜ kartulivähi leviku tõkestamise kohta

2019

Komisjoni 3. novembri 1992. aasta direktiiv 92/90/EMÜ, millega kehtestatakse taimede, taimsete saaduste ja muude toodete tootjate ja importijate kohustused ning nende registreerimise üksikasjad

2018

Komisjoni 3. detsembri 1992. aasta direktiiv 92/105/EMÜ, millega kehtestatakse teatavate taimede, taimsete saaduste ja muude toodete ühenduse piires liikumisel kasutatavate taimepasside ühtlustamise ulatus ning taimepasside väljastamise üksikasjalik kord ja nende ümbervahetamise tingimused ja üksikasjalik kord

2019

Komisjoni 24. juuni 1993. aasta direktiiv 93/51/EMÜ, millega kehtestatakse eeskirjad teatavate taimede, taimsete saaduste või muude toodete liikumise kohta läbi kaitstud ala ning selliselt kaitstud alalt pärit ning sellel alal toimuvate taimede, taimsete saaduste ja muude toodete liikumise kohta

2019

Nõukogu 4. oktoobri 1993. aasta direktiiv 93/85/EMÜ kartuli ringmädaniku kontrolli kohta

2019

Komisjoni 21. jaanuari 1994. aasta direktiiv 94/3/EÜ, millega sätestatakse menetlus kolmandatest riikidest pärinevate taimetervist otseselt ohustavate saadetiste või kahjulike organismide kinnipidamisest teavitamise kohta

2018

Nõukogu 27. juuli 1994. aasta määrus (EÜ) nr 2100/94 ühenduse sordikaitse kohta

2019

Komisjoni 31. mai 1995. aasta määrus (EÜ) nr 1238/95, millega kehtestatakse nõukogu määruse (EÜ) nr 2100/94 rakenduseeskirjad seoses ühenduse sordiametile tasutavate lõivudega

2019

Komisjoni 24. juuli 1995. aasta määrus (EÜ) nr 1768/95 ühenduse sordikaitset käsitleva nõukogu määruse (EÜ) nr 2100/94 artikli 14 lõikes 3 osutatud põllumajandusliku erandi rakenduseeskirjade kohta

2019

Nõukogu 25. oktoobri 1995. aasta määrus (EÜ) nr 2506/95, millega muudetakse ühenduse sordikaitset käsitlevat määrust (EÜ) nr 2100/94

2019

Nõukogu 17. detsembri 1996. aasta määrus (EÜ) nr 2470/96, millega nähakse ette ühenduse sordikaitse kestuse pikendamine kartulite puhul

2019

Komisjoni 25. juuli 1997. aasta direktiiv 97/46/EÜ, millega muudetakse direktiivi 95/44/EÜ nõukogu direktiivi 77/93/EMÜ I–V lisas loetletud kahjulike organismide, taimede, taimsete saaduste ja muude esemete teaduslikel eesmärkidel või katseteks ning sordivalikuks ühendusse sissetoomise ning selle piires transportimise tingimuste määramise kohta

2020

Komisjoni 15. aprilli 1998. aasta direktiiv 98/22/EÜ, milles sätestatakse miinimumnõuded kolmandatest riikidest toodavate taimede, taimsete saaduste ja muude toodete fütosanitaarkontrolli tegemiseks ühenduses mujal kui sihtkohas asuvates kontrollpunktides

2018

Nõukogu 20. juuli 1998. aasta direktiiv 98/56/EÜ dekoratiivtaimede paljundusmaterjali turustamise kohta

2017

Nõukogu 20. juuli 1998. aasta direktiiv 98/57/EÜ haigusetekitaja Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al. kontrolli kohta

2019

Komisjoni 3. detsembri 1998. aasta määrus (EÜ) nr 2605/98, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1768/95 ühenduse sordikaitset käsitleva nõukogu määruse (EÜ) nr 2100/94 artikli 14 lõikes 3 osutatud põllumajandusliku erandi rakenduseeskirjade kohta

2019

Nõukogu 8. mai 2000. aasta direktiiv 2000/29/EÜ taimedele või taimsetele saadustele kahjulike organismide ühendusse sissetoomise ja seal levimise vastu võetavate kaitsemeetmete kohta

2018

Nõukogu 13. juuni 2002. aasta direktiiv 2002/54/EÜ peediseemne turustamise kohta

2017

Nõukogu 13. juuni 2002. aasta direktiiv 2002/55/EÜ köögiviljaseemne turustamise kohta

2017

Nõukogu 13. juuni 2002. aasta direktiiv 2002/56/EÜ seemnekartuli turustamise kohta

2017

Nõukogu 13. juuni 2002. aasta direktiiv 2002/57/EÜ õli- ja kiudtaimede seemne turustamise kohta

2017

Nõukogu 16. detsembri 2002. aasta otsus 2003/17/EÜ kolmandates riikides teostatud seemnekultuuride põldtunnustamiste samaväärsuse ja kolmandates riikides kasvatatud seemne samaväärsuse kohta

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. septembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 1829/2003 geneetiliselt muundatud toidu ja sööda kohta

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. septembri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 1830/2003 milles käsitletakse geneetiliselt muundatud organismide jälgitavust ja märgistamist, geneetiliselt muundatud organismidest valmistatud toiduainete ja sööda jälgitavust ning millega muudetakse direktiivi 2001/18/EÜ

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 13. oktoobri 2003. aasta määrus (EÜ) nr 2003/2003 väetiste kohta

2021

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrus (EÜ) nr 882/2004 ametlike kontrollide kohta, mida tehakse sööda- ja toidualaste õigusnormide ning loomatervishoidu ja loomade heaolu käsitlevate eeskirjade täitmise kontrollimise tagamiseks

2017

Komisjoni 5. oktoobri 2004. aasta direktiiv 2004/102/EÜ, millega muudetakse nõukogu direktiivi 2000/29/EÜ (taimedele või taimsetele saadustele kahjulike organismide ühendusse sissetoomise ja seal levimise vastu võetavate kaitsemeetmete kohta) II, III, IV ja V lisa

2018

Komisjoni 7. oktoobri 2004. aasta direktiiv 2004/103/EÜ, mis käsitleb nõukogu direktiivi 2000/29/EÜ V lisa B osas loetletud taimede, taimsete saaduste ja muude toodete identsus- ja fütosanitaarkontrolle, mida võib teha mujal kui ühenduse piiriületuskohas või selle läheduses, ning millega täpsustatakse nende kontrollidega seotud tingimusi

2019

Komisjoni 11. oktoobri 2004. aasta määrus (EÜ) nr 1756/2004, millega täpsustatakse vajalike tõendite üksikasjalikud tingimused ja teatavate taimede, taimsete saaduste või muude nõukogu direktiivi 2000/29/EÜ V lisa B osas loetletud toodete fütosanitaarkontrollide vähendamise tüübi ja taseme kriteeriumid

2019

Komisjoni 15. oktoobri 2004. aasta direktiiv 2004/105/EÜ, millega määratakse kindlaks ametlike fütosanitaarsertifikaatide või reekspordi fütosanitaarsertifikaatide näidised, mis peavad kolmandatest riikidest ja nõukogu direktiivis 2000/29/EÜ loetletud riikidest pärit taimede, taimsete saaduste ja muude toodetega kaasas olema

2018

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. veebruari 2005. aasta määrus (EÜ) nr 396/2005 taimses ja loomses toidus ja söödas või nende pinnal esinevate pestitsiidide jääkide piirnormide ja nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ muutmise kohta

2019

Komisjoni 8. veebruari 2006. aasta määrus (EÜ) nr 217/2006, milles sätestatakse nõukogu direktiivide 66/401/EMÜ, 66/402/EMÜ, 2002/54/EÜ, 2002/55/EÜ ja 2002/57/EÜ rakenduseeskirjad seoses liikmesriikide loaga ajutiselt lubada minimaalsetele idanevusnõuetele mittevastava seemne turustamine

2017

Nõukogu 11. juuni 2007. aasta direktiiv 2007/33/EÜ, mis käsitleb kartuli-kiduussi tõrjet ja millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv 69/465/EMÜ

2019

Komisjoni 7. mai 2008. aasta otsus 2008/495/EÜ, milles käsitletakse geneetiliselt muundatud maisi (Zea mays L. liin MON810) kasutamise ja müügi ajutist keelustamist Austrias vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivile 2001/18/EÜ

2017

Komisjoni 17. juuni 2008. aasta direktiiv 2008/61/EÜ, millega kehtestatakse tingimused, mille alusel võib teatavaid nõukogu direktiivi 2000/29/EÜ I–V lisas loetletud kahjulikke organisme, taimi, taimseid saadusi ja muid tooteid tuua ühendusse või teatavatele ühenduse kaitstavatele aladele või nende piires vedada katsete tegemiseks, teaduslikel eesmärkidel ja sordivalikuks

2019

Nõukogu 15. juuli 2008. aasta direktiiv 2008/72/EÜ köögiviljade paljundus- ja istutusmaterjali, välja arvatud seemne turustamise kohta

2017

Nõukogu 29. septembri 2008. aasta direktiiv 2008/90/EÜ puuviljade tootmiseks ettenähtud viljapuude paljundusmaterjali ja viljapuude turustamise kohta

2017

Komisjoni 16. märtsi 2009. aasta otsus 2009/244/EÜ, mis käsitleb õie värvi jaoks geneetiliselt muundatud nelgi (Dianthus caryophyllus L., liin 123.8.12) turuleviimist vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivile 2001/18/EÜ

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. mai 2009. aasta direktiiv 2009/41/EÜ geneetiliselt muundatud mikroorganismide suletud keskkonnas kasutamise kohta

2017

Komisjoni 17. septembri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 874/2009, milles sätestatakse nõukogu määruse (EÜ) nr 2100/94 rakenduseeskirjad seoses menetlusega Ühenduse Sordiametis

2019

Komisjoni 13. oktoobri 2009. aasta otsus 2009/770/EÜ, millega kehtestatakse standardne aruandevorm toodetena või toodete koostises turule lastavate geneetiliselt muundatud organismide tahtliku keskkonda viimise seiretulemuste esitamiseks vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivile 2001/18/EÜ

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 21. oktoobri 2009. aasta direktiiv 2009/128/EÜ, millega kehtestatakse ühenduse tegevusraamistik pestitsiidide säästva kasutamise saavutamiseks

2017

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 21. oktoobri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise ja nõukogu direktiivide 79/117/EMÜ ja 91/414/EMÜ kehtetuks tunnistamise kohta

2019

Komisjoni 2. märtsi 2010. aasta otsus 2010/135/EL tärklise amülopektiinkomponendi sisalduse suurendamiseks geneetiliselt muundatud kartuli (Solanum tuberosum L., liin EH92-527–1) turulelaskmise kohta vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivile 2001/18/EÜ

2017

Komisjoni 13. juuli 2010. aasta soovitus 2010/C 200/01 suuniste kohta samaaegse viljelemise riiklike meetmete väljatöötamiseks, et vältida GMOde tahtmatut sattumist tavapärastesse ja mahepõllunduskultuuridesse

2017

Komisjoni 25. veebruari 2011. aasta määrus (EL) nr 188/2011, millega sätestatakse üksikasjalikud eeskirjad nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ rakendamiseks seoses selliste toimeainete hindamismenetlusega, mis kaks aastat pärast kõnealuse direktiivi teatavakstegemist ei olnud veel turule viidud

2019

Komisjoni 25. mai 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 540/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1107/2009 seoses heakskiidetud toimeainete loeteluga

2019

Komisjoni 1. juuni 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 541/2011, millega muudetakse rakendusmäärust (EL) nr 540/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1107/2009 seoses heakskiidetud toimeainete loeteluga

2019

Komisjoni 8. juuni 2011. aasta määrus (EL) nr 547/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1107/2009 seoses taimekaitsevahendite märgistamise nõuetega

2019

Komisjoni 10. juuni 2011. aasta määrus (EL) nr 544/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1107/2009 seoses toimeainete andmenõuetega

2019

Komisjoni 10. juuni 2011. aasta määrus (EL) nr 545/2011, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1107/2009 seoses taimekaitsevahendite andmenõuetega

2019

Komisjoni 20. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 702/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine proheksadioon kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 20. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 703/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine asoksüstrobiin kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 20. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 704/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine asiimsulfuroon kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 20. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 705/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine imasaliil kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 20. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 706/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine profoksüdiim kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 26. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 736/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine fluroksüpüür vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 27. juuli 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 740/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine bispüribak kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 5. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 786/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine 1-naftüülatsetamiid vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa ja komisjoni otsust 2008/941/EÜ

2019

Komisjoni 5. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 787/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine 1-naftüüläädikhape vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 I lisa ja komisjoni otsust 2008/941/EÜ

2019

Komisjoni 5. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 788/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine fluasifop-P vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 I lisa ja komisjoni otsust 2008/934/EÜ

2019

Komisjoni 9. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 797/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine spiroksamiin vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 9. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 798/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine oksüfluorfeen vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa ja komisjoni otsust 2008/934/EÜ

2019

Komisjoni 9. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 800/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine teflutriin vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 I lisa ja komisjoni otsust 2008/934/EÜ

2019

Komisjoni 10. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 807/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine triasoksiid vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 11. augusti 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 810/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine metüülkresoksiim vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 29. septembri 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 974/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine akrinatriin kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa ja komisjoni otsust 2008/934/EÜ

2019

Komisjoni 6. oktoobri 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 993/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine 8-hüdroksükinoliin vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 10. novembri 2011. aasta rakendusmäärus (EL) nr 1143/2011, millega kiidetakse heaks toimeaine prokloraas vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa ja komisjoni otsust 2008/934/EÜ

2019

Komisjoni 29. novembri 2011. aasta rakendusotsus 2011/787/EL, millega lubatakse liikmesriikidel võtta ajutiselt Egiptuse suhtes erakorralisi meetmeid haigusetekitaja Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al. leviku takistamiseks

2019

Komisjoni 1. märtsi 2012. aasta rakendusotsus 2012/138/EL Anoplophora chinensis'e (Forster) liitu sissetoomise ja seal leviku vastu võetavate erakorraliste meetmete kohta

2019

Komisjoni 25. aprilli 2012. aasta rakendusmäärus (EL) nr 359/2012, millega kiidetakse heaks toimeaine metaam kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 25. juuni 2012. aasta rakendusotsus 2012/340/EL, milles käsitletakse nõukogu direktiivide 66/401/EMÜ, 66/402/EMÜ, 2002/54/EÜ, 2002/55/EÜ ja 2002/57/EÜ kohase ajutise katse korraldamist seoses ametliku järelevalve all toimuva põldtunnustamisega eliitseemne ja eliitseemnele eelnevate põlvkondade aretusseemne puhul

2017

Komisjoni 2. juuli 2012. aasta rakendusmäärus (EL) nr 582/2012, millega kiidetakse heaks toimeaine bifentriin kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 4. juuli 2012. aasta rakendusmäärus (EL) nr 589/2012, millega kiidetakse heaks toimeaine fluksapüroksaad vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 5. juuli 2012. aasta rakendusmäärus (EL) nr 595/2012, millega kiidetakse heaks toimeaine fenpüratsamiin vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 16. augusti 2012. aasta rakendusmäärus (EL) nr 746/2012, millega kiidetakse heaks toimeaine Adoxophyes orana granuloosviirus kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 26. septembri 2012. aasta rakendusotsus 2012/535/EL erakorraliste meetmete võtmise kohta Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle et al. (männi nematood) leviku takistamiseks liidus

2019

Komisjoni 24. mai 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 485/2013, millega muudetakse rakendusmäärust (EL) nr 540/2011 seoses toimeainete klotianidiini, tiametoksaami ja imidaklopriidi heakskiitmise tingimustega ning keelatakse neid toimeaineid sisaldavate taimekaitsevahenditega töödeldud seemnete kasutamine ja müük

2017

Komisjoni 6. veebruari 2014. aasta rakendusdirektiiv 2014/20/EL, millega määratakse kindlaks liidu eliitseemnekartuli ja sertifitseeritud seemnekartuli klassid ning selliste klasside suhtes kohaldatavad tingimused ja nimetused

2017

Komisjoni 6. veebruari 2014. aasta rakendusdirektiiv 2014/21/EL, millega määratakse kindlaks supereliitseemnekartuli suhtes kohaldatavad miinimumtingimused ja liidu klassid

2017

Komisjoni 13. mai 2014. aasta rakendusmäärus (EL) nr 632/2014, millega kiidetakse heaks toimeaine flubeendiamiid kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 taimekaitsevahendite turulelaskmise kohta ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 26. mai 2014. aasta rakendusmäärus (EL) nr 571/2014, millega kiidetakse kooskõlas taimekaitsevahendite turulelaskmist käsitleva Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1107/2009 heaks toimeaine ipkonasool ning muudetakse komisjoni rakendusmääruse (EL) nr 540/2011 lisa

2019

Komisjoni 13. juuni 2014. aasta rakendusotsus 2014/362/EL, millega muudetakse otsust 2009/109/EÜ ajutise katse korraldamise kohta, mille raames kehtestatakse teatavad piirangud nõukogu direktiivi 66/401/EMÜ alusel söödakultuuridena kasutamiseks ettenähtud seemnesegude turustamise suhtes

2017

Komisjoni 16. juuni 2014. aasta rakendusotsus 2014/367/EL, millega muudetakse nõukogu direktiivi 2002/56/EÜ seoses artikli 21 lõikes 3 sätestatud kuupäevaga, milleni lubatakse liikmesriikidel pikendada kolmandatest riikidest pärit seemnekartuli samaväärsust käsitlevate otsuste kehtivusaega

2017

Komisjoni 25. juuni 2014. aasta rakendusdirektiiv 2014/83/EL, millega muudetakse nõukogu direktiivi 2000/29/EÜ (taimedele või taimsetele saadustele kahjulike organismide ühendusse sissetoomise ja seal levimise vastu võetavate kaitsemeetmete kohta) I, II, III, IV ja V lisa

2018

Komisjoni 15. oktoobri 2014. aasta rakendusdirektiiv 2014/96/EL direktiivi 2008/90/EÜ kohaldamisalasse kuuluvate, puuviljade tootmiseks ettenähtud viljapuude paljundusmaterjali ja viljapuude märgistamise, pitseerimise ja pakkimise nõuete kohta

2017

Komisjoni 15. oktoobri 2014. aasta rakendusdirektiiv 2014/97/EL, millega rakendatakse nõukogu direktiivi 2008/90/EÜ tarnijate ja sortide registreerimise ning ühise sortide nimekirja osas

2017

Komisjoni 15. oktoobri 2014. aasta rakendusdirektiiv 2014/98/EL, millega rakendatakse nõukogu direktiivi 2008/90/EÜ seoses selle I lisas osutatud viljapuude perekondade ja liikide suhtes kehtivate erinõuetega, tarnijate suhtes kehtivate erinõuetega ning ametlikku inspekteerimist käsitlevate üksikasjalike eeskirjadega

2017

“.

27.7.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/36


KOMISJONI OTSUS (EL) 2017/1392,

25. juuli 2017,

millega muudetakse otsust 2014/350/EL, millega kehtestatakse tekstiiltoodetele ELi ökomärgise andmise ökoloogilised kriteeriumid

(teatavaks tehtud numbri C(2017) 5069 all)

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 25. novembri 2009. aasta määrust (EÜ) nr 66/2010 ELi ökomärgise kohta, (1) eriti selle artikli 8 lõiget 2,

olles nõu pidanud Euroopa Liidu ökomärgise komisjoniga

ning arvestades järgmist:

(1)

Pärast seda kui tehnilised eksperdid teatasid komisjonile ja mõnele liikmesriigile, et komisjoni otsuse 2014/350/EL (2) artikli 1 punkti 1 on vaja selgitada, tuleb täpsustada, milliste tekstiilkiudude suhtes ökoloogilisi kriteeriume kohaldatakse, ning toetada vahetekstiiltoodetele märgise andmise võimalusi.

(2)

Selleks et selgitada erandeid, mida kohaldatakse ringlussevõetud kiu või mahepuuvillakiu kasutamise korral, ning seda, kuidas arvutada välja kriteeriumide 1a ja 1b kohaselt nõutav puuvilla osakaal, on vaja parandada otsuse 2014/350/EL lisa 1. jao „Tekstiilikiudude kriteeriumid“ ja 1. kriteeriumi sõnastust. Jaanuaris 2016 toimunud Euroopa Liidu ökomärgise komisjoni ja pädevate asutuste foorumi koosolekul peetud arutelude põhjal on vaja ühtlustada mahepuuvillaga, integreeritud kahjuritõrje standarditele vastava puuvillaga ja pestitsiidide suhtes sätestatud piirangutega seotud nõuetes kasutatud sõnastust tooterühmades „tekstiiltooted“, „jalatsid“ ja „mööbel“, võttes aluseks komisjoni otsuses (EL) 2016/1332 (3) ja komisjoni otsuses (EL) 2016/1349 (4) sätestatud läbivaadatud kriteeriumid. Novembris 2016 toimunud Euroopa Liidu ökomärgise komisjoni koosolekul peetud arutelude põhjal on vaja piirata mahepuuvilla ja geneetiliselt muundatud puuvilla mittesegamise nõuet nende toodetega, mille kohta on esitatud väide mahepuuvilla sisalduse kohta vastavalt otsuses 2014/350/EL sätestatud 28. kriteeriumile. Peale selle tuleks kaaluda otsuses 2014/350/EL sätestatud 28. kriteeriumi kohase täiendava väite esitamise lubamist GMO-vaba puuvilla kasutamise kohta.

(3)

Pärast tehniliste ekspertide teadet komisjonile ja mõnele liikmesriigile on vaja selgitada kogumproovi võtmise juhiseid kriteeriumi 3a hindamiseks ja kontrollimiseks.

(4)

Selguse huvides on vaja 3. jaos „Kemikaalide ja tootmisprotsessi kriteeriumid“ parandada kriteeriumi 13b sõnastust, et tagada kooskõla Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EÜ) nr 1907/2006 (5) sätestatud väga ohtlike ainete (VOA) kindlaksmääramise ja kandidaatainete loetelu koostamise protsessiga ning määruse (EÜ) nr 66/2010 artikli 6 lõikega 7. 14. kriteeriumi sõnastus tuleks viia kooskõlla määruse (EÜ) nr 66/2010 artikli 6 lõikega 6. Pärast tehniliste ekspertide teadet komisjonile on vaja täpsustada otsuses 2014/350/EL sätestatud 14. kriteeriumi selle kohta, millal kasutada ainete ja millal segude suhtes kohaldatavaid ohuklassifikatsiooni kindlaksmääramise nõudeid. Pädevate asutuste foorumi koosolekul peetud arutelude põhjal on vaja kriteeriumi 14b tabeli alapunkti iv (vee-, mustuse- ja plekirepellendid) piiranguid ning 1. liites esitatud nõudeid ühtlustada tooterühmade „jalatsid“ ja „mööbel“ puhul kasutatud vastavate kriteeriumi ja nõuetega, võttes viimase rühma puhul aluseks otsuses (EL) 2016/1332 mööblile sätestatud läbivaadatud kriteeriumid ja jalatsite puhul otsuses (EL) 2016/1349 sätestatud läbivaadatud kriteeriumid, mille poolt 2016. aasta jaanuaris hääletas ökodisaini regulatiivkomitee (6). Tabeli alapunkti v (lisaained) puhul on vaja muuta ja täpsustada erandi ulatust ning lubada hindamist ja kontrolli käsitlevas osas arvutusi jääkide sisalduse kohta. Samuti on vaja muuta otsuse 2014/350/EL lisa 1. liite sõnastust, et ühtlustada seda Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 528/2012 (7).

(5)

Pärast Euroopa Liidu ökomärgise komisjoni liikmete teadet komisjonile ja 2016. aastal toimunud pädevate asutuste foorumi koosolekutel peetud arutelusid on vaja muuta kõigi tootmisetappide suhtes kohaldatavaid piiranguid otsuse 2014/350/EÜ lisa 1. liite punktis f, et piirangud hõlmaksid ka detergente ning et korrigeerida anaeroobse biolagunevuse katseviiteid ja kitsendada mitteioonsete ja katioonsete detergentide ja pindaktiivsete ainete piirangut vaid neile detergentidele ja pindaktiivsetele ainetele, mis on klassifitseeritud veekeskkonnale ohtlikuks vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1272/2008 (8).

(6)

Pärast Euroopa Liidu ökomärgise komisjoni liikmete teadet komisjonile ja 2016. aastal toimunud pädevate asutuste foorumi koosolekutel peetud arutelusid on vaja 4. jaos „Kasutuskõlblikkuse kriteeriumid“ muuta kriteeriume 20 ja 21, et kajastada liikmesriikide ekspertide uusi tehnilisi järeldusi.

(7)

2015. ja 2016. aastal toimunud pädevate asutuste foorumi koosolekutel peetud arutelude põhjal ning selleks, et tagada kooskõla Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga 2010/75/EL, (9) on vaja otsuse 2014/350/EL kriteeriumi 16b hindamise ja kontrolli osas lubada õhku eralduvate orgaaniliste ühendite arvutusi.

(8)

2015. ja 2016. aastal toimunud Euroopa Liidu ökomärgise komisjoni ja pädevate asutuste foorumi koosolekutel peetud arutelude põhjal on vaja ühtlustada otsuse 2014/350/EL 26. kriteeriumis (aluspõhimõtted ja põhiõigused tööl) hindamise ja kontrolli osa sõnastust, võttes aluseks komisjoni otsuses (EL) 2016/1371 (10) tooterühma „personaalarvutid, sülearvutid ja tahvelarvutid“ kirjelduses kasutatud sõnastuse.

(9)

Pärast arutelu Euroopa Liidu ökomärgise komisjoni liikmetega 2016. aastal on vaja pikendada otsuse 2014/350/EL kehtivusaega, sest otsuses 2014/350/EL sätestatud ökomärgise kriteeriumide keskkonnaeesmärkide raskusaste jääb muude märgisesüsteemidega võrreldes prognoositavalt kõrgeks. Lisaks sellele võimaldab püsivate kriteeriumide säilitamine pikema aja jooksul suuremal hulgal taotlejatel teha innovatsioonitsükli jooksul vajalikke täiendusi ja tehnilisi investeeringuid ökomärgise taotlemiseks ning turul omakorda vastata toorainele ja vahetekstiiltoodetele esitatavate uute tingimustega.

(10)

Otsust 2014/350/EL tuleks seetõttu vastavalt muuta.

(11)

Käesoleva otsusega ettenähtud meetmed on kooskõlas määruse (EÜ) nr 66/2010 artikli 16 kohaselt asutatud komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Otsust 2014/350/EL muudetakse järgmiselt.

(1)

Põhjendus 6 jäetakse välja.

(2)

Artiklis 1 asendatakse lõike 1 punktid c, d ja e järgmisega:

„c)

tekstiilkiud, lõng, kangas ja kootud detailid: tekstiilist rõivastes ja rõivamanustes ning sisustustekstiilis kasutamiseks ettenähtud vahetooted, sh pealisriie ja madratsitikkriie enne tugevduse paigaldamist ja lõpptootega seotud käitlemist;

d)

muust kui kiust detailid: tekstiilist rõivaste ja rõivamanuste ning sisustustekstiili osadeks olevad vahetooted, kaasa arvatud tõmblukud, nööbid ja muud manused, samuti kiled, pealised ja laminaadid;

e)

puhastustooted: tekstiilkiust valmistatud, kootud kangast või lausriidest tooted, mis on ette nähtud pindade märg- või kuivpuhastamiseks ning kööginõude kuivatamiseks;“.

(3)

Artikkel 6 asendatakse järgmisega:

„Artikkel 6

Lisas sätestatud kriteeriumid ja nendega seotud hindamisnõuded kehtivad 78 kuud alates käesoleva otsuse vastuvõtmise kuupäevast.“

(4)

Lisa muudetakse vastavalt käesoleva otsuse lisale.

Artikkel 2

Käesolev otsus on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 25. juuli 2017

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Karmenu VELLA


(1)  ELT L 27, 30.1.2010, lk 1.

(2)  Komisjoni 5. juuni 2014. aasta otsus 2014/350/EL, millega kehtestatakse tekstiiltoodetele ELi ökomärgise andmise ökoloogilised kriteeriumid (ELT L 174, 13.6.2014, lk 45).

(3)  Komisjoni 28. juuli 2016. aasta otsus (EL) 2016/1332, millega kehtestatakse mööblile ELi ökomärgise andmise ökoloogilised kriteeriumid (ELT L 210, 4.8.2016, lk 100).

(4)  Komisjoni 5. augusti 2016. aasta otsus (EL) 2016/1349, 5. august 2016, millega kehtestatakse jalatsitele ELi ökomärgise andmise ökoloogilised kriteeriumid (ELT L 214, 9.8.2016, lk 16).

(5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1907/2006, mis käsitleb kemikaalide registreerimist, hindamist, autoriseerimist ja piiramist (REACH) ning millega asutatakse Euroopa Kemikaaliamet, muudetakse direktiivi 1999/45/EÜ ja tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EMÜ) nr 793/93 ja komisjoni määrus (EÜ) nr 1488/94 ning samuti nõukogu direktiiv 76/769/EMÜ ja komisjoni direktiivid 91/155/EMÜ, 93/67/EMÜ, 93/105/EÜ ja 2000/21/EÜ (ELT L 396, 30.12.2006, lk 1).

(6)  Määrus EÜ nr 66/2010, artikkel 16.

(7)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2012. aasta määrus (EL) nr 528/2012, milles käsitletakse biotsiidide turul kättesaadavaks tegemist ja kasutamist (ELT L 167, 27.6.2012, lk 1).

(8)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1272/2008, mis käsitleb ainete ja segude klassifitseerimist, märgistamist ja pakendamist ning millega muudetakse direktiive 67/548/EMÜ ja 1999/45/EÜ ja tunnistatakse need kehtetuks ning muudetakse määrust (EÜ) nr 1907/2006 (ELT L 353, 31.12.2008, lk 1).

(9)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 24. novembri 2010. aasta direktiiv 2010/75/EL tööstusheidete kohta (saastuse kompleksne vältimine ja kontroll) (ELT L 334, 17.12.2010, lk 17).

(10)  Komisjoni 10. augusti 2016. aasta otsus (EL) 2016/1371, millega kehtestatakse personaalarvutitele, sülearvutitele ja tahvelarvutitele ELi ökomärgise andmise ökoloogilised kriteeriumid (ELT L 217, 12.8.2016, lk 9).


LISA

Otsuse 2014/350/EL lisa muudetakse järgmiselt.

1)

1. jagu „Tekstiilkiudude kriteeriumid“ muudetakse järgmiselt:

a)

teine lõik asendatakse järgmisega:

„Ilma tekstiilkiudude kriteeriume täitmata võib kasutada igasugust kiudu, kaasa arvatud eespool loetletud kiudu, kui seda on alla 5 % toote kogumassist või kui tegemist on polstri või voodriga. Välja arvatud polüamiid ja polüester, ei pea tekstiilkiudude kriteeriumid olema täidetud järgmistel juhtudel:

i)

kogu toote puhul, kui kiudude sisalduses on ringlussevõetud kiude vähemalt 70 % kogu tootes leiduva kiu massist;

ii)

üksikute kiudude puhul, mis moodustavad osa ökomärgisega tootest, kusjuures iga kiutüüp sisaldab ringlussevõetud kiudu vähemalt 70 % massist.

Selleks et arvutada välja kriteeriumide 1a või 1b kohaselt nõutav puuvilla osakaal, lahutatakse ringlussevõetud kiu sisaldus minimaalsest nõutavast protsentuaalsest sisaldusest, välja arvatud nooremate kui kolme aasta vanuste laste rõivaste puhul.“;

b)

1. kriteeriumi muudetakse järgmiselt:

i)

teine ja kolmas taane asendatakse järgmisega:

„—

kogu mahepuuvillaga segatud tavaline puuvill ja integreeritud taimekaitse standarditele vastav puuvill on saadud geneetiliselt muundamata sortidest üksnes juhul, kui 28. kriteeriumi alusel on esitatud väide mahepuuvilla kasutamise kohta vastavalt tootmisstandardile 1a;

selleks et arvutada välja kriteeriumi 1b kohaselt nõutav puuvilla osakaal, lahutatakse kogu mahepuuvillakiu sisaldus minimaalsest nõutavast protsentuaalsest sisaldusest;

kogu mahepuuvill ja integreeritud kahjuritõrje standarditele vastav puuvill on täielikult jälgitav vastavalt kriteeriumile 1d ning on olemas aktsepteeritav tõend aasta jooksul ostetud puuvillakoguse või sisalduse kohta lõpptootes;“

ii)

kriteeriumi 1a neljas lõik asendatakse järgmisega:

„Mahepuuvillaga segatud tavalise ja integreeritud kahjuritõrje standarditele vastava puuvilla puhul tehakse geneetiliselt muundatud organismide analüüsi ELi standardmeetodite (*1) kohaselt tavapäraste geneetiliste muundamiste kvalitatiivne sõeluuring ning GMO puudumist näitavat tulemust tunnistatakse tõendina vastavuse kohta. Katsed tehakse iga päritoluriigi toorpuuvilla proovidega ja enne, kui see läbib mis tahes märgtöötluse. Vastavustõendina tunnistatakse integreeritud kahjuritõrje standarditele vastava puuvilla sertifikaati, mis on saadud geneetiliselt muundatud puuvilla kasutamist välistavate kavade alusel.

(*1)  Euroopa Komisjon. European Union Reference Laboratory for GM Food and Feed – Qualitative GMO detection PCR methods (Euroopa Liidu referentlabor geneetiliselt muundatud toidu ja sööda alal – Polümeraasi ahelreaktsioonil põhinevad GMO-de kvalitatiivse tuvastamise meetodid), http://gmo-crl.jrc.ec.europa.eu/gmomethods/“;"

iii)

kriteeriumit 1b muudetakse järgmiselt:

kolmanda lõigu teine lause asendatakse järgmisega:

„Kontrolli tehakse kas igal aastal iga päritoluriigi kohta või sertifitseerimiste alusel kogu integreeritud kahjuritõrje standarditele vastava puuvilla kohta, mis on toote valmistamiseks ostetud.“;

viies lõik jäetakse välja;

iv)

kriteeriumi 1c teine ja kolmas lõik asendatakse järgmisega:

„Aldikarb, aldriin, kampekloor (toksafeen), kaptafool, klordaan, 2,4,5-T, kloordimeform, tsüpermetriin, DDT, dieldriin, dinoseb ja selle soolad, endosulfaan, endriin, heptakloor, heksaklorobenseen, heksaklorotsükloheksaan (kõik isomeerid kokku), metamidofoss, metüülparatioon, monokrotofoss, neonikotinoidid (klotianidiin, imidaklopriid, tiametoksaam), paratioon, pentaklorofenool.

Puuvilla katselisel kontrollimisel tuvastatud loetletud pestitsiidide üldsisaldus ei tohi ületada 0,5 ppm.“;

v)

kriteeriumi 1d teise lõigu punktid i ja ii asendatakse järgmisega:

„i)

igal aastal: esitatakse tehinguandmed ja/või arved, mis dokumenteerivad aasta kohta põllumajandustootjatelt või põllumajandustootjate rühmadelt ostetud puuvilla koguse ja/või sertifitseeritud puuvilla kogumassi kuni toorkanga tootmiseni,

ii)

lõpptoote alusel: esitatakse ketruse ja/või riide tootmise etappi käsitlevad dokumendid, mis kajastavad igas lõpptootes kasutatud puuvilla kogust. Kõik dokumendid peavad viitama puuvilla eri vorme kontrollinud kontrolliasutusele või sertifitseerijale.“;

vi)

kriteeriumi 3a kolmas ja neljas lõik asendatakse järgmisega:

„Hindamine ja kontroll: taotleja esitab kas eespool nimetatud dokumendid või koostab katsearuanded, kasutades järgmist katsemeetodit: IWTO katsemeetodi 59 projekt. Katsed tuleks teha toorvilla põllumajandustootja või müügipartiidega päritoluriigi järgi (kui tegemist on segatud villaga) ja enne igasugust märgtöötlust. Iga töödeldava partii kohta tehakse katsed vähemalt ühe kogumprooviga igast päritoluriigist pärit mitmest põllumajandustootja või müügipartiist. Kogumproov peaks koosnema ühest allpool esitatud kogumist:

i)

villakiud vähemalt kümnest juhuslikult valitud põllumajandustootja või müügipartiist (päritoluriigi järgi), kui töödeldavas partiis on kõnealusest päritoluriigist rohkem kui kümme müügipartiid;

ii)

üks proov müügipartii või põllumajandustootja partii kohta (olenevalt sellest, kumb on väiksem), kui töödeldavas partiis on kõnealusest päritoluriigist vähem kui kümme müügipartiid.

Teise võimalusena võib esitada katseprotokollid kõigi töödeldavas partiis olevate põllumajandustootja või müügipartiide kohta.

Erandi kohaldamise korral esitab taotleja tõendid, mis kinnitavad pesukoha konfiguratsiooni, ja laborikatsete aruanded, mis tõendavad pesemisjääkides ja mudas esineda võivate ektoparasititsiidide lagundamist.“

2)

3. jaos „Kemikaalide ja tootmisprotsessi kriteeriumid“:

a)

asendatakse kriteeriumi 13b esimene lõik järgmisega:

„Lõpptoode, sealhulgas kõik komponendid või manused ei tohi sisaldada, välja arvatud konkreetse erandi korral, aineid, mis vastavad järgmistele tingimustele:

i)

vastavad määruse (EÜ) nr 1907/2006 artikli 57 kriteeriumidele,

ii)

on määratletud vastavalt määruse (EÜ) nr 1907/2006 artikli 59 lõikes 1 kirjeldatud menetlusele, mille kohaselt koostatakse kandidaatainete loetelu väga ohtlikest ainetest.

Nimetatud lähenemisviisi kohaldatakse selliste ainete suhtes, mida kasutatakse lõpptootele funktsiooni andmiseks, ja ainete suhtes, mida on kavatsuslikult tootmisvalemites kasutatud.

Tekstiiltootes või tekstiiltoote mis tahes homogeenses osas rohkem kui 0,10 massiprotsendi ulatuses esinevate väga ohtlike ainete puhul erandeid ei tehta.“;

b)

muudetakse 14. kriteeriumi järgmiselt:

i)

pealkiri ja esimene lõik asendatakse järgmisega:

„14. kriteerium. Värvimisel, trükkimisel ja viimistlemisel kasutatavate ohtlike ainete ja segude asendamine

Riidel ja kootud detailidel värvimis-, trükkimis- ja viimistlusprotsesside käigus kasutatud aineid ja segusid, mis säilivad lõpptootes ja vastavad kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1272/2008 (*2) ohuklassidesse liigitamise kriteeriumidele või tabelis 5 loetletud riskilausetele, ei tohi kasutada, välja arvatud siis, kui nende suhtes on tehtud konkreetne erand. Nimetatud piiranguid kohaldatakse ka selliste funktsionaalsete ainete suhtes, mida lisatakse sünteetilistele kiududele ja keemilistele tsellulooskiududele tootmise käigus. Seda kriteeriumi kohaldatakse tootmiskemikaalidele, mis on kas ained või segud tootel kasutataval kujul.

(*2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1272/2008, mis käsitleb ainete ja segude klassifitseerimist, märgistamist ja pakendamist ning millega muudetakse direktiive 67/548/EMÜ ja 1999/45/EÜ ja tunnistatakse need kehtetuks ning muudetakse määrust (EÜ) nr 1907/2006 (ELT L 353, 31.12.2008, lk 1).“;"

ii)

kriteeriumis 14b muudetakse tabelit 6 järgmiselt:

kuues rida „iv) Vee-, mustuse- ja plekirepellendid“ asendatakse järgmisega:

„iv)

Vee-, mustuse- ja plekirepellendid

H413

Repellent ja selle lagunemissaadused on kas

kergesti ja/või loomupäraselt biolagunevad või

ei ole veekeskkonnas, sealhulgas veesetetes bioakumuleeruvad.

Toode vastab funktsiooni püsivuse kriteeriumidele (vt 25. kriteerium).“

kaheksas rida „v) Lisaained“ asendatakse järgmisega:

„v)

Lisaained, kaasa arvatud

 

kandeained,

 

tasandusained,

 

dispergeerivad reagendid,

 

pindaktiivsed ained,

 

paksendid,

 

sideained

H301, H311, H331, H371, H373, H317 (1B), H334, H411, H412, H413, EUH070,

Segud valmistatakse retsepti järgi, kasutades automaatdoseerimise süsteeme, ja protsessis järgitakse standardmenetlusi.

Aineid, mis klassifitseeritakse tähisega H311, H331, H317 (1B), ei tohi lõpptootes olla suuremas kontsentratsioonis kui 1,0 massiprotsenti.“

iii)

tabelile 6 järgnev kolmas lõik asendatakse järgmisega:

„Kui tootmisvalemid sisaldavad lisaaineid, mis kuuluvad erandis (punkt v) kindlaksmääratud ohuklassifikatsioonidesse, on nõutav tõend, mis on saadud lõpptoote või vahetoote laboratoorse uuringu alusel või arvutuste põhjal, mis kajastavad klassifitseeritud lisaainete ülekandumist tootmisprotsessist lõpptootesse.“;

c)

asendatakse kriteeriumi 16b neljas lõik järgmisega:

„Hindamine ja kontroll: taotleja tõendab vastavust standardile EN 12619 või muudele samaväärsetele standarditele. Samuti aktsepteeritakse orgaaniliste ühendite heite arvutusi, mis põhinevad Euroopa Komisjoni uusimas tekstiilitööstuse parimat võimalikku tehnikat käsitlevas viitedokumendis kirjeldatud meetodil. Tootmiskohtadest pärit orgaaniliste ühendite koguheite kuu keskmised näitajad esitatakse taotlusele eelnenud kuue kuu kohta. Kui lahusteid taas- ja korduskasutatakse, esitatakse seireandmed nende süsteemide toimimise tõendamiseks.“

3)

4. jagu „Kasutuskõlblikkuse kriteeriumid“ muudetakse järgmiselt:

a)

20. kriteeriumi esimene lõik asendatakse järgmisega:

„Värvi märghõõrdekindluse aste on vähemalt 2–3. Aste 2 on lubatud tumeda värvitud teksasriide ja aste 1 kõigis muudes toonides värvitud teksasriide puhul.“;

b)

21. kriteeriumi esimene lõik asendatakse järgmisega:

„Värvi kuivhõõrdekindluse aste on vähemalt 4. Aste 3–4 on lubatud tumeda värvitud teksasriide ja aste 2–3 kõigis muudes toonides värvitud teksasriide puhul.“

4)

5. jagu „Ettevõtja sotsiaalse vastutuse kriteeriumid“ muudetakse järgmiselt:

a)

esimene lõik asendatakse järgmisega:

„Kriteeriumid 26 ja 27 käsitlevad töötingimusi ja inimõigusi töökohal. 26. kriteeriumi kohaldatakse tekstiiltoodete tootmise lõikamis-/valmistus-/viimistlusetapi suhtes ning 27. kriteeriumi kohaldatakse konkreetselt teksasriide tootmise suhtes.“;

b)

26. kriteeriumi kolmas lõik asendatakse järgmisega:

„Hindamine ja kontroll: taotleja tõendab kolmanda isiku vastavuse kontrollimist, kasutades sõltumatut kontrolli või dokumentaalseid tõendeid, sealhulgas audiitorite kohapealsed külastused litsentsitud toodete tarneahelasse kuuluvatesse lõikamise, valmistamise ja viimistlusega seotud tootmiskohtadesse ökomärgise kontrollimenetluse jooksul. See toimub taotluse esitamise ajal ja selle järel litsentsi kehtivuse perioodil, kui kasutusele võetakse uusi tootmiskohti.

Riikides, kes on ratifitseerinud ILO 1947. aasta konventsiooni töötingimuste järelevalve kohta (nr 81) ning kus ILO andmetel on toimiv riiklik töötingimuste järelevalve süsteem, mis hõlmab eespool nimetatud valdkondi, (*3) aktsepteeritakse avalik-õigusliku asutuse määratud tööinspektori(te) poolset kontrolli.

(*3)  Vt ILO NORMLEX (http://www.ilo.org/dyn/normlex/en) ja täiendavad suunised kasutusjuhendis.“"

5)

28. kriteeriumi osas asendatakse tabeli 11 teine rida „Puuvillakiud“ järgmisega:

„Puuvillakiud

Mahetoodetud materjali sisaldus üle 50 %

Valmistatud xx % mahepuuvillast.

Kasutatud on ainult geneetiliselt muundamata puuvilla

Mahetoodetud materjali sisaldus üle 95 %

Valmistatud mahepuuvillast.

Kasutatud on ainult geneetiliselt muundamata puuvilla

Integreeritud kahjuritõrje standarditele vastava materjali sisaldus üle 70 %

Puuvill, mis on kasvatatud piiratud koguse pestitsiididega“

6)

1. liidet muudetakse järgmiselt:

a)

punkti e muudetakse järgmiselt:

i)

teine rida asendatakse järgmisega:

„i)

Biotsiidipõhised viimistlusained, mida kasutatakse lõpptoodetele biotsiidsete omaduste andmiseks.

Kohaldamine:

kõik tooted

Biotsiide (Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 528/2012 (*4) artikli 3 lõike 1 punkti a tähenduses) ei tohi biotsiidsete omaduste andmiseks kiududele, riidele või lõpptootele lisada.

Tavalised biotsiidid on näiteks triklosaan, nanohõbe, tsinkorgaanilised ühendid, tinaorgaanilised ühendid, diklorofenüüli (diklorofenüülestri) ühendid, bensimidasooli derivaadid ja isotiasolinoonid.

Andmed puuduvad

Kontroll:

taotleja deklaratsioon selle kohta, et neid aineid ei ole kasutatud

ii)

neljas rida asendatakse järgmisega:

„iii)

Vee-, pleki- ja õlikindlust andvad töötlused

Kohaldamine:

kui kasutatakse funktsiooni tekitamiseks.

Vee-, pleki- ja õlikindlust andvaid töötlusi ei tohi teha fluoritud ainetega. Käesolev hõlmab perfluoritud ja polüfluoritud ainetega töötlusi.

Fluorimata viimistlusained peavad olema kergesti ja/või lõplikult biolagunevad või ei tohi olla veekeskkonnas, sealhulgas veesetetes, bioakumuleeruvad. Lisaks peavad need vastama kasutuskõlblikkuse kriteeriumile 25(a).

Andmed puuduvad

Kontroll:

deklaratsioon viimistlejate kasutatud repellentide kohta, lisaks ohutuskaart.

Katsemeetod:

andmed puuduvad“

b)

punkti f muudetakse järgmiselt:

i)

tabelis „Pindaktiivsed ained, pehmendusained ja kompleksitekitid“ asendatakse esimene ja teine rida järgmistega:

„Detergendid, pindaktiivsed ained, pehmendusained ja kompleksitekitid

ii)

Kõik detergendid, pindaktiivsed ained, pehmendusained ja kompleksitekitid

Kohaldamine: kõik märgprotsessid

Vähemalt 95 % igas märgtöötlemiskäitises kasutatavate kõikide riidepehmendite, kompleksitekitite, detergentide ja pindaktiivsete ainete kogumassist peab olema:

aeroobsetes tingimustes kergesti biolagunev või

loomupäraselt biolagunev ja/või

reoveepuhastites eemaldatav.

Biolagunevuse andmete saamiseks tuleb kasutada detergentide koostisainete andmebaasi viimast läbivaadatud versiooni:

http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/documents/did_list/didlist_part_a_en.pdf

Andmed puuduvad

Kontroll:

kemikaali tarnija deklaratsioon, mida tõendavad ohutuskaardid/tõendab ohutuskaart ja/või OECD või ISO standardite kohaste katsete tulemused.

Katsemeetod:

vt metid ja ketrusained (1. liite punkti a alapunktid i ja ii)

iii)

Mitteioonsed ja katioonsed detergendid ja pindaktiivsed ained

Kohaldamine: kõik märgprotsessid

Igas märgtöötlemiskäitises kasutatavad mitteioonsed ja katioonsed detergendid ja pindaktiivseid ained, mis määruse (EÜ) nr 1272/2008 kohaselt on klassifitseeritud veekeskkonnale ohtlikuks, peavad olema anaeroobsetes tingimustes lõplikult biolagunevad.

Biolagunevuse andmete saamiseks tuleb kasutada detergentide koostisainete andmebaasi:

http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/documents/did_list/didlist_part_a_en.pdf

Andmed puuduvad

Kontroll:

kemikaali tarnija deklaratsioon ja ohutuskaart, mida tõendavad OECD või ISO standardite kohaste katsete tulemused

Katsemeetod:

EN ISO 11734, ECETOC nr 28, OECD 311“

ii)

tabeli „Abiained“ esimene rida asendatakse järgmisega:

„iv)

Valmististes ja segudes kasutatavad abiained

Kohaldamine:

kõik tooted.

Järgmisi aineid ei tohi kasutada üheski tekstiilmaterjalide puhul kasutatavas valmistises ega segus ja nende suhtes kehtivad ainete lõpptootes esinemise piirmäärad:

 

nonüülfenool, isomeeride segu,

 

4-nonüülfenool,

 

4-nonüülfenool, hargahelaga,

 

oktüülfenool,

 

4-oktüülfenool,

 

4-tert-oktüülfenool

Kokku 25 mg/kg

Kontroll:

lõpptoote katsetamine

Katsemeetod:

lahustiga ekstraheerimine, millele järgneb vedelikkromatograafia-massispektromeetria

Alküülfenooletoksülaadid (APEO) ja nende derivaadid:

 

polüoksüetüülitud oktüülfenool,

 

polüoksüetüülitud nonüülfenool,

 

polüoksüetüülitud p-nonüülfenool

Kontroll:

lõpptoote katsetamine

Katsemeetod:

ISO 18254“

c)

punkti g muudetakse järgmiselt:

i)

biotsiide käsitlev alapunkt iii asendatakse järgmisega:

„iii)

Biotsiidid, mida kasutatakse tekstiiltoodete kaitsmiseks transpordi ja ladustamise ajal.

Kohaldamine:

kõik tooted

Kasutada on lubatud ainult Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 528/2012 (*5) kohaselt loa saanud toimeaineid sisaldavaid biotsiide. Taotlejad peavad tutvuma uusima autoriseerimisele kuuluvate ainete loeteluga:

https://echa.europa.eu/web/guest/information-on-chemicals/biocidal-active-substances

Piirangud kehtivad järgmistele ainetele:

klorofenoolid (nende soolad ja estrid),

polüklooritud bifenüülid (PCB),

tinaorgaanilised ühendid, sealhulgas TBT, TPhT, DBT ja DOT,

dimetüülfumaraat (DMFu).

Andmed puuduvad

Kontroll:

deklaratsioon selle kohta, et kõnealuseid aineid ei ole enne transportimist ja ladustamist kasutatud, mida tõendab ohutuskaart.

ii)

alapunkt „iv) Ekstraheeritavad metallid“ asendatakse järgmisega:

„iv)

Ekstraheeritavad metallid

Kohaldamine:

kõik tooted, millel on erinevad piirnormid, mis kehtivad imikute ja alla kolme aasta vanuste laste puhul.

Imikutele ja alla kolme aasta vanustele lastele suunatud toodetele kehtivad järgmised piirnormid:

mg/kg

Kontroll:

lõpptoote katsetamine

Katsemeetod:

ekstraktsioon – EN ISO 105-E04-2013 (happeline higilahus),

määramine – ICP-MS või ICP-OES

antimon (Sb)

30,0

arseen (As)

0,2

kaadmium (Cd)

0,1

kroom (Cr)

 

metallikomplekside alusel valmistatud värvainetega värvitud tekstiilid

1,0

kõik muud tekstiilid

0,5

koobalt (Co)

1,0

vask (Cu)

25,0

plii (Pb)

0,2

nikkel (Ni)

 

metallikomplekside alusel valmistatud värvainetega värvitud tekstiilid

1,0

kõik muud tekstiilid

0,5

elavhõbe (Hg)

0,02

Kõikidele muudele toodetele, sealhulgas sisustustekstiilidele, kehtivad järgmised piirnormid:

mg/kg

Kontroll:

lõpptoote katsetamine

Katsemeetod:

ekstraktsioon – DIN EN ISO 105-E04-2013 (happeline higilahus),

määramine – ICP-MS või ICP-OES“

antimon (Sb)

30,0

arseen (As)

1,0

kaadmium (Cd)

0,1

kroom (Cr)

 

metallikomplekside alusel valmistatud värvainetega värvitud tekstiilid

2,0

kõik muud tekstiilid

1,0

koobalt (Co)

 

metallikomplekside alusel valmistatud värvainetega värvitud tekstiilid

4,0

kõik muud tekstiilid

1,0

vask (Cu)

50,0

plii (Pb)

1,0

nikkel (Ni)

1,0

elavhõbe (Hg)

0,02


(*4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2012. aasta määrus (EL) nr 528/2012, milles käsitletakse biotsiidide turul kättesaadavaks tegemist ja kasutamist (ELT L 167, 27.6.2012, lk 1).“

(*5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2012. aasta määrus (EL) nr 528/2012, milles käsitletakse biotsiidide turul kättesaadavaks tegemist ja kasutamist (ELT L 167, 27.6.2012, lk 1).“