ISSN 1725-5082

Euroopa Liidu

Teataja

L 205

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Õigusaktid

47. köide
9. juuni 2004


Sisukord

 

II   Aktid, mille avaldamine ei ole kohustuslik

Lehekülg

 

 

Euroopa keskpanga

 

*

Euroopa Keskpanga suunis, 21. aprill 2004, millega muudetakse suunist EKP/2001/3 üleeuroopalise automatiseeritud reaalajalise brutoarvelduste kiirülekandesüsteemi kohta (TARGET) (EKP/2004/4)

1

 

*

Euroopa Keskpanga otsus, 22. aprill 2004, riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses (EKP/2004/5)

5

 

*

Euroopa Keskpanga otsus, 22. aprill 2004, millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks osalevate riikide keskpankade poolt (EKP/2004/6)

7

 

*

Euroopa Keskpanga otsus, 22. aprill 2004, millega kehtestatakse tingimused Euroopa Keskpanga kapitaliosade ülekanneteks riikide keskpankade vahel ja sissemakstud kapitali korrigeerimiseks (EKP/2004/7)

9

 

*

Euroopa Keskpanga otsus, 22. aprill 2004, millega kehtestatakse meetmed, mis on vajalikud sissemakseks Euroopa Keskpanga akumuleeritud omakapitali, et korrigeerida riikide keskpankade ülekantud välisvaluutareservidega samaväärseid nõudeid, ja muude seonduvate finantsküsimuste jaoks (EKP/2004/8)

13

 

*

Euroopa Keskpanga otsus, 22. aprill 2004, millega muudetakse 6. detsembri 2001. aasta otsust ekp/2001/15 euro pangatähtede emiteerimise kohta (ekp/2004/9)

17

 

*

Euroopa Keskpanga otsus, 23. aprill 2004, millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks mitteosalevate riikide keskpankade poolt (EKP/2004/10)

19

ET

Aktid, mille peakiri on trükitud harilikus trükikirjas, käsitlevad põllumajandusküsimuste igapäevast korraldust ning nende kehtivusaeg on üldjuhul piiratud.

Kõigi ülejäänud aktide pealkirjad on trükitud poolpaksus kirjas ja nende ette on märgitud tärn.


II Aktid, mille avaldamine ei ole kohustuslik

Euroopa keskpanga

9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/1


EUROOPA KESKPANGA SUUNIS,

21. aprill 2004,

millega muudetakse suunist EKP/2001/3 üleeuroopalise automatiseeritud reaalajalise brutoarvelduste kiirülekandesüsteemi kohta (TARGET)

(EKP/2004/4)

(2004/501/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eelkõige selle artikli 105 lõiget 2,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artikleid 3.1, 12.1, 14.3 ja artikleid 17, 18 ja 22,

ning arvestades järgmist:

(1)

Asutamislepingu artikli 105 lõike 2 neljas taane ja põhikirja artikli 3.1. neljas taane volitavad Euroopa Keskpanka (EKP) ja riikide keskpanku (RKPd) maksesüsteemide sujuvat toimimist edasi arendama.

(2)

Kooskõlas põhikirja artikliga 22 võivad EKP ja RKPd anda vahendeid tõhusate ja usaldatavate arveldus- ja maksesüsteemide tagamiseks ühenduse piires ja teiste riikidega.

(3)

26. aprilli 2001. aasta suunist EKP/2001/3 üleeuroopalise automatiseeritud reaalajalise brutoarvelduste kiirülekandesüsteemi (TARGET) kohta (1) tuleks muuta nii, et see kajastaks järgmist: esiteks, EKP nõukogu 24. oktoobri 2002. aasta otsust selle kohta, et kümnel 1. mail 2004 Euroopa Liiduga liituva riigi RKP-l peaks olema õigus, kuid mitte kohustus, TARGETiga ühineda; teiseks, muudatusi TARGETi hüvitiste skeemiga seonduvates maksmisele kuuluvates tasudes.

(4)

EKP suunised on ühenduse õiguse lahutamatu osa kooskõlas põhikirja artiklitega 12.1 ja 14.3,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA SUUNISE:

Artikkel 1

Muutmissätted

Suunist EKP/2001/3 muudetakse järgmiselt.

1.

Artiklit 2 muudetakse järgmiselt:

lõike 2 esimene lause asendatakse järgmisega:

“Eurot kasutusele mittevõtnud liikmesriikide reaalajalistele brutoarveldussüsteemidele võimaldatakse ühendus TARGETiga, kui need reaalajalised brutoarveldussüsteemid vastavad artiklis 3 sätestatud vähimatele ühistele omadustele ning on vastava riikliku vääringu kõrval võimelised töötlema välisvaluutana eurot.”

2.

Artiklit 8 muudetakse alates 1. augustist 2004 järgmiselt.

a)

Lõige 2 asendatakse järgmisega:

“2.   Hüvitamise tingimused

a)

TARGETi saatva osaleja suhtes saab haldamise tasu hüvitamist ja intressihüvitist kohaldada järgmiste talitlushäirete korral:

i)

maksekorraldust ei töödeldud samal päeval;

või

ii)

vastav TARGETis osaleja tõendab, et ta soovis maksekorraldust TARGETisse sisestada, kuid ei saanud seda teha seoses siseriikliku reaalajalise brutoarveldustesüsteemi saatmisfunktsiooni peatamisega.

b)

TARGETi vastuvõtva osaleja suhtes saab haldamise tasu hüvitamist kaaluda, kui TARGETi talitlushäire ilmnemise päeval osaleja ootas makse saamist TARGETi kaudu ja ei saanud vastavat makset talitlushäirete tõttu. Intressihüvitise nõuet saab kaaluda ka juhul, kui:

i)

vastav TARGETis osaleja soovis laenamise püsivõimalust või kui TARGETis osalejal ei ole juurdepääsu laenamise püsivõimalusele, kuid sellele TARGETis osalejale tekkis deebetsaldo või tema reaalajalise brutoarvelduskonto päevasisene laen muutus TARGETi sulgedes üleöölaenuks, või ta pidi laenama summasid vastavalt RKP-lt;

ja

ii)

RKP, mille siseriiklikus reaalajalises brutoarveldussüsteemis talitlushäire ilmnes (“talitushäirega RKP”), oli vastuvõttev RKP, või ilmnes talitlushäire TARGETi tööpäeva jooksul liiga hilja selleks, et vastuvõtval TARGETis osalejal oleks rahaturule juurdepääs olnud tehniliselt võimalik või otstarbekas.”

b)

Lõike 3.1 punkt b asendatakse järgmisega:

“b)

haldamise tasu määraks on 50 EUR esimese töötlemise kuupäeval teostamata jäänud maksekorralduse eest ning korduva vea korral 25 EUR iga järgmise nelja sellise maksekorralduse eest ning 12,50 EUR iga neile järgneva sellise maksekorralduse eest. Haldamise tasu määratakse kindlaks iga TARGETi vastuvõtva osaleja suhtes eraldi.”

c)

Lõige 3.2 asendatakse järgmisega:

“3.2   TARGETi vastuvõtvate osalejate hüvitis

a)

TARGETi hüvitiste skeemi järgsed hüvitised on haldamise tasu hüvitis või haldamise tasu hüvitis koos intressi hüvitisega.

b)

Haldamise tasu suurus on määratletud lõike 3.1 punktis b ja haldamise tasu määratakse iga TARGETi saatva osaleja suhtes eraldi.

c)

Intressihüvitise arvutamise meetod on osutatud eespool lõike 3.1 punktis c erinevusega, et intressihüvitise aluseks on vahe laenamise püsivõimaluse intressimäära ja referentsmäära vahel ning intressihüvitis arvutatakse summa suhtes, mida laenamise püsivõimaluselt taotleti talitlushäire tõttu.

d)

TARGETi vastuvõtva osaleja suhtes, kui osaleja on i) eurosüsteemi rahapoliitiliste toimingute osapooleks mitteoleva osaleva liikmesriigi reaalajaline brutoarveldussüsteem, ja ii) mitteosaleva liikmesriigi reaalajaline brutoarveldussüsteem, kui talitlushäire tulemusena on tekkinud deebetsaldo või päevasisene laen on üle läinud üleöölaenuks, või on tulnud summasid laenata vastavalt RKP-lt, loobutakse kohaldatavast trahvimäärast (määratletud vastaval juhul kohaldatavate reaalajalise brutoarveldussüsteemi reeglitega) selles osas, mis ületab laenamise püsivõimaluse intressimäära (ja ei kohaldata edaspidistel ülekandumise juhtudel), ning eespool punktis ii) osutatud riikide reaalajalistest brutoarveldussüsteemidest TARGETis osalejate suhtes jäetakse see kõrvale juurdepääsu osas päevasisesele laenule ja/või jätkuva osalemise mõttes asjaomases riigi reaalajalises brutoarveldussüsteemis.”

3.

I lisa asendatakse tekstiga käesoleva suunise lisas.

Artikkel 2

Jõustumine

Käesolev suunis jõustub 1. mail 2004.

Artikkel 3

Adressaadid

Käesolev suunis on adresseeritud osalevate liikmesriikide keskpankadele.

Frankfurt Maini ääres, 21. aprill 2004

EKP nõukogu nimel

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  EÜT L 140, 24.5.2001, lk 72. Suunist on viimati muudetud suunisega EKP/2003/6 (ELT L 113, 7.5.2003, lk 10).


9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/5


EUROOPA KESKPANGA OTSUS,

22. aprill 2004,

riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses

(EKP/2004/5)

(2004/502/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artikleid 29.4 ja 49.3,

võttes arvesse Euroopa Keskpanga (EKP) üldnõukogu kaasabi kooskõlas põhikirja artikli 47.2 neljanda taandega,

ning arvestades järgmist:

(1)

18. detsembri 2003. aasta otsus EKP/2003/17 riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses (1) kehtestas alates 1. jaanuarist 2004 kohaldatavad osakaalud EKP kapitali märkimise aluses 1. jaanuaril 2004 Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) kuuluvate riikide keskpankade (RKPd) jaoks (edaspidi “osakaalud kapitali märkimises” ja “kapitali märkimise alus”).

(2)

Arvestades Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovaki Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga ja nende RKPde saamist EKPS osaks 1. mail 2004, tuleb kooskõlas põhikirja artikliga 49.3 vastavalt suurendada EKP märgitud kapitali. Selle suurenemise tõttu tuleb iga 1. mail 2004 EKPSi kuuluva RKP osakaal kapitali märkimises arvutada analoogia põhjal põhikirja artikliga 29.1 ja kooskõlas põhikirja artikliga 29.2. EKP laiendatud kapitali märkimise alus ja iga RKP osakaal kapitali märkimises hakkab kehtima 1. mail 2004.

(3)

Kooskõlas nõukogu 15. juuli 2003. aasta otsusega 2003/517/EÜ statistiliste andmete kohta, mida kasutatakse Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluse korrigeerimiseks, (2) edastas Euroopa Komisjon EKP-le statistilised andmed, mida tuleb kasutada kapitali märkimise laiendatud aluse kindlaksmääramisel.

(4)

Arvestades Euroopa Keskpanga üldnõukogu kodukorra artiklit 3.3 ja üldnõukogu kaasabi käesolevas otsuses, on Česká národní banka (Tšehhi keskpanga), Eesti Panga, the Central Bank of Cyprus (Küprose keskpanga), Latvijas Banka (Läti keskpanga), Lietuvos bankas (Leedu keskpanga), Magyar Nemzeti Bank (Ungari keskpanga), Bank Centrali ta’ Malta/the Central Bank of Malta (Malta keskpanga), Narodowy Bank Polski (Poola keskpanga), Banka Slovenije (Sloveenia keskpanga) ja Národná banka Slovenska (Slovakkia keskpanga) presidentidel olnud võimalus esitada tähelepanekuid käesoleva otsuse kohta enne selle vastuvõtmist,

ON OTSUSTANUD JÄRGMISELT:

Artikkel 1

Ümardamine

Juhul kui Euroopa Komisjoni poolt kapitali märkimise aluse laiendamiseks antud läbivaadatud statistiliste andmete tulemusel saadakse numbrid, mis ei anna liitmisel 100 %, hüvitatakse vahe järgmiselt: i) kui kogusumma on alla 100 %, lisatakse 0,0001 protsendipunkti tõusvas järjekorras, alustades väikseima(te)st osa(de)st, kuni jõutakse 100 protsendini; või ii) kui kogusumma on üle 100 %, lahutatakse 0,0001 protsendipunkti langevas järjekorras, alustades suurima(te)st osa(de)st, kuni jõutakse 100 protsendini.

Artikkel 2

Osakaalud kapitali märkimises

Igale RKP-le põhikirja artikli 29 kirjeldusele vastavad osakaalud kapitali märkimises on alates 1. maist 2004 järgmised:

Nationale Bank van België/Banque Nationale de Belgique

2,5502 %

Česká národní banka

1,4584 %

Danmarks Nationalbank

1,5663 %

Deutsche Bundesbank

21,1364 %

Eesti Pank

0,1784 %

Bank of Greece

1,8974 %

Banco de España

7,7758 %

Banque de France

14,8712 %

Central Bank and Financial Services Authority of Ireland

0,9219 %

Banca d’Italia

13,0516 %

Central Bank of Cyprus

0,1300 %

Latvijas Banka

0,2978 %

Lietuvos bankas

0,4425 %

Banque centrale du Luxembourg

0,1568 %

Magyar Nemzeti Bank

1,3884 %

Bank Ċentrali ta’ Malta/Central Bank of Malta

0,0647 %

De Nederlandsche Bank

3,9955 %

Oesterreichische Nationalbank

2,0800 %

Narodowy Bank Polski

5,1380 %

Banco de Portugal

1,7653 %

Banka Slovenije

0,3345 %

Národná banka Slovenska

0,7147 %

Suomen Pankki

1,2887 %

Sveriges Riksbank

2,4133 %

Bank of England

14,3822 %

Artikkel 3

Lõppsätted

1.   Käesolev otsus jõustub 23. aprillil 2004.

2.   Otsus EKP/2003/17 tunnistatakse kehtetuks alates 1. maist 2004.

Frankfurt Maini ääres, 22. aprill 2004

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  ELT L 9, 15.1.2004, lk 27.

(2)  ELT L 181, 19.7.2003, lk 43.


9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/7


EUROOPA KESKPANGA OTSUS,

22. aprill 2004,

millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks osalevate riikide keskpankade poolt

(EKP/2004/6)

(2004/503/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artiklit 28.3,

ning arvestades järgmist:

(1)

18. detsembri 2003. aasta otsus EKP/2003/18, millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks osalevate riikide keskpankade poolt, (1) määrab, kuidas ja millises ulatuses peaksid euro kasutusele võtnud liikmesriikide keskpangad (RKPd) (edaspidi “osalevad keskpangad”) Euroopa Keskpanga (EKP) kapitali 1. jaanuaril 2004 sisse maksma.

(2)

Arvestades Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga ja nende RKPde saamist Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) osaks 1. mail 2004, kehtestab 22. aprilli 2004. aasta otsus EKP/2004/5 (riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses) (2) alates 1. maist 2004 osalevate RKPde suhtes kohaldatavad osakaalud EKP laiendatud kapitali märkimise aluses (edaspidi “osakaalud kapitali märkimises” ja “kapitali märkimise alus”).

(3)

Alates 1. maist 2004 on EKP märgitud kapital 5 564 669 247,19 eurot.

(4)

Laiendatud kapitali märkimise aluse tõttu on vaja vastu võtta uus EKP otsus, millega tunnistatakse otsus EKP/2003/18 kehtetuks alates 1. maist 2004 ja millega määratakse, kuidas ja millises ulatuses peaksid osalevad RKPd EKP kapitali 1. mail 2004 sisse maksma,

ON OTSUSTANUD JÄRGMISELT:

Artikkel 1

Sissemakstud kapitali ulatus ja vorm

Iga osaleva RKP poolt märgitud EKP kapital peab olema täies ulatuses sisse makstud 1. mail 2004. Võttes arvesse otsuse EKP/2004/5 artiklis 2 kirjeldatud kapitali märkimise osakaalusid, peab iga osalev RKP 1. mail 2004 sisse maksma summa, mis on osutatud tema nime kõrval järgmises tabelis:

Osalev RKP (EUR)

Nationale Bank van België/Banque Nationale de Belgique

141 910 195,14

Deutsche Bundesbank

1 176 170 750,76

Bank of Greece

105 584 034,30

Banco de España

432 697 551,32

Banque de France

827 533 093,09

Central Bank and Financial Services Authority of Ireland

51 300 685,79

Banca d’Italia

726 278 371,47

Banque centrale du Luxembourg

8 725 401,38

De Nederlandsche Bank

222 336 359,77

Oesterreichische Nationalbank

115 745 120,34

Banco de Portugal

98 233 106,22

Suomen Pankki

71 711 892,59

Artikkel 2

Sissemakstud kapitali korrigeerimine

Iga osalev RKP on otsuse EKP/2003/18 alusel oma osa märgitud EKP kapitalis 30. aprilliks 2004 juba sisse maksnud. Seetõttu peab iga osalev RKP EKP-le üle kandma täiendava summa või, asjakohastel juhtudel, EKP peab summa osalevale RKP-le tagasi kandma, et jõuda summadeni, mis on osutatud artiklis 1 olevas tabelis. Need ülekanded tuleb teha vastavalt 22. aprilli 2004 otsuses EKP/2004/7 sätestatud tingimustele, millega kehtestati tingimused Euroopa Keskpanga kapitaliosade ülekanneteks riikide keskpankade vahel ja sissemakstud kapitali korrigeerimiseks. (3)

Artikkel 3

Lõppsätted

1.   Käesolev otsus jõustub 23. aprillil 2004.

2.   Otsus EKP/2003/18 tunnistatakse kehtetuks alates 1. maist 2004.

Frankfurt Maini ääres, 22. aprill 2004

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  ELT L 9, 15.1.2004, lk 29.

(2)  Vt käesoleva ELT lk 5.

(3)  Vt käesoleva ELT lk 9.


9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/9


EUROOPA KESKPANGA OTSUS,

22. aprill 2004,

millega kehtestatakse tingimused Euroopa Keskpanga kapitaliosade ülekanneteks riikide keskpankade vahel ja sissemakstud kapitali korrigeerimiseks

(EKP/2004/7)

(2004/504/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artiklit 28.5,

ning arvestades järgmist:

(1)

22. aprilli 2004. aasta otsusega EKP/2004/5 (riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses). (1) milles sätestatakse riikide keskpankadele (RKPd) Euroopa Keskpanga (EKP) laiendatud kapitali märkimise aluses määratud osakaalude korrigeerimine, on nõutav 30. aprillil 2004 Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) kuuluvate RKPde vaheliste kapitaliosade ülekandeks tingimuste kindlaksmääramine EKP nõukogu poolt, et tagada osade jaotuse vastavuse läbiviidud korrigeerimisele.

(2)

Česká národní banka (Tšehhi keskpank), Eesti Pank, the Central Bank of Cyprus (Küprose keskpank), Latvijas Banka (Läti keskpank), Lietuvos bankas (Leedu keskpank), Magyar Nemzeti Bank (Ungari keskpank), Bank Ċentrali ta' Malta/the Central Bank of Malta (Malta keskpank), Narodowy Bank Polski (Poola keskpank), Banka Slovenije (Sloveenia keskpank) ja Národná banka Slovenska (Slovakkia keskpank) (edaspidi “ühinejariikide RKPd”) saavad EKPS liikmeks alles 1. mail 2004, mistõttu põhikirja artiklile 28.5 vastatavad kapitaliosade ülekanded ei ole kohaldatavad ühinejariikide RKPde suhtes.

(3)

22. aprilli 2004. aasta otsus EKP/2004/6, millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks osalevate riikide keskpankade poolt, (2) määrab, kuidas ja millises ulatuses peaksid euro kasutusele võtnud liikmesriikide keskpangad (edaspidi “osalevad keskpangad”) laiendatud kapitali märkimise alust arvestades EKP kapitali sisse maksma. 23. aprilli 2004. aasta otsus EKP/2004/10, millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks mitteosalevate riikide keskpankade poolt, (3) määrab protsendi, mille eurot 1. mail 2004 kasutusele mittevõtnud liikmesriikide keskpangad (edaspidi “mitteosalevad RKPd”) peaksid laiendatud kapitali märkimise alust arvestades 1. mail 2004. aastal sisse maksma.

(4)

Osalevad RKPd tegid oma osa sissemakse EKP märgitud kapitali vastavalt 18. detsembri 2003. aasta otsuse EKP/2003/18 nõuetele, mis kehtestas vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks osalevate riikide keskpankade poolt. (4) Seetõttu sätestab otsuse EKP/2004/6 artikkel 2, et osalev RKP peab EKP-le üle kandma täiendava summa või, asjakohastel juhtudel, peab EKP kandma summa tagasi osalevale RKP-le, et jõuda summadeni, mis on osutatud otsuse EKP/2004/6 artiklis 1 olevas tabelis. Samuti on Danmarks Nationalbank (Taani keskpank), Sveriges Riksbank (Rootsi keskpank) ja the Bank of England (Inglismaa keskpank) teinud oma osa sissemakse EKP märgitud kapitali vastavalt 18. detsembri 2003. aasta otsuse EKP/2003/19 nõuetele, mis kehtestas vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks mitteosalevate riikide keskpankade poolt. (5) Seetõttu sätestab otsuse EKP/2004/10 artikli 2 lõige 1, et iga RKP nendest kolmest peab EKP-le üle kandma täiendava summa või, asjakohastel juhtudel, peab ta saama summa EKP-lt tagasi, et jõuda summadeni, mis on osutatud otsuse EKP/2004/10 artiklis 1 olevas tabelis. Otsuse EKP/2004/10 artikli 2 lõige 2 sätestab, et iga ühinejariigi RKP peaks EKP-le üle kandma summa, mis on osutatud tema nime kõrval selle otsuse artiklis 1 olevas tabelis.

ON OTSUSTANUD JÄRGMISELT:

Artikkel 1

Kapitaliosade ülekandmine

Võttes arvesse iga osaleva RKP poolt, samuti Danmarks Nationalbank (Taani keskpanga), Sveriges Riksbank (Rootsi keskpanga) ja the Bank of England (Inglismaa keskpanga) poolt, 30. aprillil 2004 märgitud EKP kapitaliosa ja EKP kapitaliosa, mille need RKPd märgivad alates 1. maist 2004 otsuse EKP/2004/5 artiklis 2 kirjeldatud kapitali märkimise osakaalu korrigeerimise tulemusel, peavad need RKPd omavahel üle kandma kapitaliosad, teostades ülekanded EKP-le või EKP-lt, et tagada 1. mail 2004 kapitaliosade jaotuse vastavus korrigeeritud osakaaludele. Selleks peab iga RKP käesoleva artikli alusel ilma täiendava formaalsuse või toiminguta 1. mail 2004 kas üle kandma või saama EKP märgitud kapitaliosa, mis on osutatud tema nime kõrval käesoleva otsuse I lisas oleva tabeli neljandas veerus, kusjuures “+” osutab kapitaliosale, mille EKP peab üle kandma RKP-le ja “– ” nõudele, mille RKP peab üle kandma EKP-le.

Artikkel 2

Sissemakstud kapitali korrigeerimine

1.   Võttes arvesse osalevatele RKPdele adresseeritud otsuse EKP/2004/6 artikli 1 ja mitteosalevatele RKPdele adresseeritud otsuse EKP/2004/10 artikli 1 alusel iga RKP poolt sisse makstud EKP kapitali summat (kui on) ja 1. mail 2004 iga RKP poolt sisse makstavat EKP kapitali summat, saab või kannab iga RKP 3. mail 2004 üle netosumma (eurodes), mis on osutatud tema nime kõrval käesoleva otsuse II lisas oleva tabeli neljandas veerus, kusjuures “+” osutab summale, mille RKP peab üle kandma EKP-le ja “–” summale, mille EKP peab üle kandma RKP-le.

2.   3. mail 2004 peavad EKP ja RKPd, kes on kohustatud lõike 1 kohaselt summa üle kandma, eraldi üle kandma mis tahes intressi, mis on vastavatelt EKP ja RKPde poolt lõike 1 kohaselt ülekantavatelt summadelt kogunenud perioodil 1. maist 2004 kuni 3. maini 2004. Selle intressi ülekandjad ja saajad on nende summade ülekandjad ja saajad, millelt intress koguneb.

Artikkel 3

Üldsätted

1.   Artiklis 2 kirjeldatud ülekanded teostatakse üleeuroopalise automatiseeritud brutoarvelduste reaalajalise kiirülekandesüsteemi (TARGET) kaudu.

2.   Kui RKP-l ei ole 3. mail 2004 TARGETile juurdepääsu, kannab ta artiklis 2 kirjeldatud summad üle 3. mail 2004, krediteerides EKP poolt õigeaegselt määratud kontot.

3.   Artikli 2 lõike 2 alusel kogunevat mistahes intressi arvutatakse iga päeva kohta, kasutades reaalselt 360 päevast arvutamise meetodit, kusjuures intressimäär võrdub Euroopa Keskpankade Süsteemi poolt viimases põhilises refinantseerimistoimingus kasutatud intressi piirmääraga.

4.   EKP ja RKPd on kohustatud teostama kõik artikli 2 kohased ülekanded ja andma nõuetekohaselt vajalikud juhised nende ülekannete õigeaegseks teostamiseks.

Artikkel 4

Lõppsäte

Käesolev otsus jõustub 23. aprillil 2004.

Frankfurt Maini ääres, 22. aprill 2004

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  Vt käesoleva ELT lk 5.

(2)  Vt käesoleva ELT lk 7.

(3)  Vt käesoleva ELT lk 19.

(4)  ELT L 9, 15.1.2004, lk 29.

(5)  ELT L 9, 15.1.2004, lk 31.


9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/13


EUROOPA KESKPANGA OTSUS,

22. aprill 2004,

millega kehtestatakse meetmed, mis on vajalikud sissemakseks Euroopa Keskpanga akumuleeritud omakapitali, et korrigeerida riikide keskpankade ülekantud välisvaluutareservidega samaväärseid nõudeid, ja muude seonduvate finantsküsimuste jaoks

(EKP/2004/8)

(2004/505/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artiklit 30,

ning arvestades järgmist:

(1)

Arvestades Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga ja nende riikide keskpankade (RKPd) saamist Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) osaks 1. mail 2004, tuleb euro kasutusele võtnud liikmesriikide keskpankadele (edaspidi “osalevad RKPd”) määratud osakaalusid korrigeerida vastavalt 22. aprilli 2004 otsusele EKP/2004/5 riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses (1) (edaspidi “osakaalud kapitali märkimises” ja “kapitali märkimise alus”).

(2)

Selle korrigeerimise tõttu tuleb korrigeerida ka nõudeid, mida EKP on osalevatele RKPdele krediteerinud põhikirja artikli 30.3 alusel ja mis on samaväärsed osalevate RKPde sissemaksetega EKP välisvaluutareservidesse (edaspidi “nõuded”).

(3)

Need osalevad RKPd, kelle nõuded suurenevad seoses kapitali märkimise aluse laienemisega 1. mail 2004, peaksid seega teostama EKP-le hüvitava ülekande ja EKP peaks teostama hüvitava ülekande nendele osalevatele RKPdele, kelle nõuded nimetatud laienemise tõttu vähenevad.

(4)

Alates 1. maist 2004 on välisvaluutareservide summa, mille võib EKP-le üle kanda, piiriks 55 646 692 471,89 eurot.

(5)

Kooskõlas põhikirja aluseks olevate õigluse, võrdse kohtlemise ja õigusliku ootuse kaitse üldpõhimõtetega peaksid need osalevad RKPd, kelle suhteline osa EKP akumuleeritud omakapitali väärtuses suureneb eespool osutatud korrigeerimise tõttu, teostama hüvitava ülekande osalevatele RKPdele, kelle suhteline osa väheneb.

(6)

Iga osaleva RKP vastavad osakaalud kapitali märkimises kuni 30. aprillini 2004 ja alates 1. maist 2004 tuleks väljendada protsendina kõikide osalevate RKPde poolt märgitud EKP kogukapitalist; selle eesmärk on arvutada iga osaleva RKP osa korrigeerimine EKP akumuleeritud omakapitali väärtuses,

ON OTSUSTANUD JÄRGMISELT:

Artikkel 1

Mõisted

Käesolevas otsuses kasutatakse järgmisi mõisteid:

a)

akumuleeritud omakapitali väärtus – kõik EKP reservid, ümberhindamise kontod ja reservidega samaväärsed assigneeringud vastavalt EKP arvestusele 30. aprillil 2004, millele asjakohastel juhtudel liidetakse või millest lahutatakse perioodil 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004 akumuleerunud puhaskasum või -kahjum pärast 2004. aasta aprilli kohta euro pangatähtedelt kogunenud EKP jaotamata kasumi arvessevõtmist, kuid välja jättes EKP tulu euro pangatähtedelt 2004. aasta esimese kvartali kohta, mis on juba RKPdele jaotatud. EKP reservid ja reservidega samaväärsed assigneeringud hõlmavad muuhulgas ka akumuleeritud omakapitali väärtuse üldist olemust, üldist reservifondi ja reservidega samaväärseid assigneeringuid hindamiskahjude osas välisvaluuta kursi ja turuhindade kahjumite eest;

b)

ülekande kuupäev – 19. mai 2004;

c)

euro pangatähtedelt saadav EKP tulu – tähendus kattub 21. novembri 2002. aasta otsuse EKP/2002/9 (mis käsitleb ringluses olevatelt euro pangatähtedelt Euroopa Keskpanga saadava tulu jaotamist osalevate liikmesriikide keskpankadele) (2) artikli 1 lõikes d määratletud mõistega ringluses olevatelt euro pangatähtedelt saadava EKP tulu kohta.

Artikkel 2

Sissemakse EKP reservi ja assigneeringud

1.   Kui osaleva RKP osa akumuleeritud omakapitali väärtuses suureneb seoses tema osakaalu suurenemisega kapitali märkimises 1. mail 2004, peab see RKP ülekande kuupäeval EKP-le üle kandma lõike 3 alusel määratletud summa.

2.   Kui osaleva RKP osa akumuleeritud omakapitali väärtuses väheneb seoses tema osakaalu vähenemisega kapitali märkimises 1. mail 2004, saab see RKP ülekande kuupäeval EKP-lt lõike 3 alusel määratletud summa.

3.   14. mail 2004 või enne seda peab EKP arvutama ja kinnitama igale osalevale RKP-le summa, mis tuleb selle RKP poolt lõike 1 kohaldamise korral üle kanda, või summa, mille RKP peab lõike 2 kohaldamise korral EKP-lt saama. Iga ülekantav või saadav summa arvutatakse, korrutades akumuleeritud omakapitali väärtuse iga osaleva RKP 30. aprilli ja 1. mai 2004 kapitali märkimise osakaalu absoluutvahega ning jagades tulemuse 100ga; tulemus ümardatakse.

4.   Iga lõikes 3 kirjeldatud summa eurodes maksmise tähtaeg on 1. mail 2004, kuid ülekanne teostatakse ülekande kuupäeval.

5.   Ülekande kuupäeval peavad osalevad RKPd ja EKP, kes peavad lõike 1 või lõike 2 alusel summa üle kandma, eraldi üle kandma ka intressi, mis kogunes perioodil alates 1. maist 2004 kuni ülekande kuupäevani osalevate RKPde ja EKP poolt makstavatelt vastavatelt summadelt. Selle intressi ülekandjad ja saajad on summade, millelt intress koguneb, ülekandjad ja saajad.

6.   Kui akumuleeritud omakapitali väärtus on nullist väiksem, tuleb lõigete 3 ja 5 alusel ülekantavad või saadavad summad arveldada vastupidises suunas lõigetes 3 ja 5 kirjeldatust.

Artikkel 3

Ülekantud välisvaluutareserviga samaväärsete nõuete korrigeerimine

1.   Osalevate RKPde nõuded korrigeeritakse 1. mail 2004 vastavuses nende kapitali märkimise osakaalu korrigeerimisega. Osalevate RKPde nõuete väärtus alates 1. maist 2004 on osutatud käesoleva otsuse lisas oleva tabeli kolmandas veerus.

2.   Käesoleva sätte alusel ja ilma täiendavate formaalsuste või toiminguteta loetakse, et iga osalev RKP on üle kandnud või saanud 1. mail 2004 nõude absoluutväärtuse (eurodes), mis on osutatud tema nime kõrval käesoleva otsuse lisas oleva tabeli neljandas veerus, kusjuures “–” osutab nõudele, mille RKP peab üle kandma EKP-le ja “+” nõudele, mille EKP peab üle kandma RKP-le.

3.   3. mail 2004 kannab iga osalev RKP üle või saab käesoleva otsuse lisas oleva tabeli neljandas veerus tema nime kõrval osutatud summa absoluutväärtuse (eurodes), kusjuures “+” osutab summale, mille RKP peab üle kandma EKP-le ja “–”summale, mille EKP peab üle kandma RKP-le.

4.   3. mail 2004 peavad EKP ja osalevad RKPd, kellel lasub lõike 3 kohaselt summade ülekandmise kohustus, eraldi üle kandma ka mistahes intressi, mis koguneb EKP ja vastavate RKPde poolt ülekantavatelt summadelt perioodil 1. maist kuni 3. maini 2004. Selle intressi ülekandjad ja saajad on summade, millelt intress koguneb, ülekandjad ja saajad.

Artikkel 4

Seonduvad finantsküsimused

1.   Kaldudes kõrvale 6. detsembri 2001. aasta otsuse EKP/2001/16 (osalevate liikmesriikide keskpankade emissioonitulu jaotamise kohta alates 2002. aastast) (3) artikli 2 lõike 1 kolmandast alalõigust, arvutatakse ringluses olevate euro pangatähtede eurosüsteemisisesed saldod perioodil 1. maist kuni 31. maini 2004 laiendatud kapitali märkimise aluse põhjal, mida kohaldati alates 1. maist 2004 kõikidele 30. aprillil 2004 ringluses olevate euro pangatähtede saldodele. Otsuse EKP/2001/16 artikli 3 lõikes 3 kirjeldatud keskmine tootlus arvutatakse eraldi perioodide kohta 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004 ja 1. maist kuni 31. detsembrini 2004. Perioodi kohta 1. maist kuni 31. detsembrini 2004 kajastatakse otsuse EKP/2001/16 artikli 4 lõikele 3 vastavad hüvitussummad ja nende summade kohta tehtud bilansikirjed iga RKP raamatupidamises väärtuspäevaga 1. mai 2004. Kaldudes kõrvale otsuse EKP/2001/16 artikli 5 lõike 1 kolmandast lausest, teeb EKP perioodidega 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004 ja 1. maist kuni 30. juunini 2004 seonduvad kumulatiivsed emissioonitulu summad RKPdele teatavaks kahe kuu kaupa.

2.   RKPde liidetud emissioonitulu, tasu EKP-le üle kantud välisvaluutareservidega samaväärsete RKPde nõuete eest ja tasu eurosüsteemi siseste ringluses olevate euro pangatähtede eest seoses perioodiga 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004 määratakse ja jaotatakse kooskõlas 30. aprillil 2004 kohaldatavate osakaaludega kapitali märkimise aluses. EKP tulu euro pangatähtedelt 2004. aasta esimese kvartali eest määratakse kooskõlas 30. aprillil 2004 kohaldatavate osakaaludega kapitali märkimise aluses ja 2004. aasta teise kvartali eest kooskõlas 1. mail 2004 kohaldatavate osakaaludega kapitali märkimise aluses.

3.   EKP puhaskasum või -kahjum 2004. majandusaasta eest määratakse kooskõlas 1. mail 2004 kohaldatavate osakaaludega kapitali märkimise aluses.

4.   Juhul kui 2004. aasta lõpus on EKP arvutuste kohaselt tõenäoline, et 2004. majandusaasta kogukahjum või puhaskasum on väiksem kui EKP poolt euro pangatähtedelt 2004. majandusaasta eest saadud tulu, kannab EKP oma tulu euro pangatähtedelt üle 2004. aasta neljandasse kvartalisse. Olenevalt arvata kahjumi suurusest nõuab EKP osa või kogu vahepealse 2004. aasta kolmandas, teises ja esimeses kvartalis euro pangatähtedelt saadud ja jaotatud EKP tulu tagastamist nimetatud järjekorras, kuni vastav kahjum on kaetud. Juhul kui EKP jääb 2004. majandusaastal kahjumisse ja EKP poolt 2004. majandusaasta jooksul euro pangatähtedelt saadud tulust ei piisa selle kahjumi katmiseks, arvestab EKP kahjumi tasa järgmisega:

a)

EKP üldreservfondist saadud vahendid;

b)

RKPde liidetud emissioonitulu perioodil 1. maist kuni 31. detsembrini 2004, arvestades EKP nõukogu otsust kooskõlas põhikirja artikliga 33;

c)

RKPde liidetud emissioonitulu perioodil 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004, arvestades EKP nõukogu otsust kooskõlas põhikirja artikliga 33.

5.   Juhul kui osa jaotatud euro pangatähtedelt saadud EKP tulust 2004. aasta esimese kvartali eest tuleb tagasi maksta lõike 4 alusel ja RKPde liidetud emissioonitulu perioodi eest 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004 tuleb EKP-le tagasi kanda, tehakse hüvitusmaksed täiendavalt artiklites 2 ja 3 kirjeldatud maksetele. Iga osalev RKP, kelle osakaal kapitali märkimises 1. mail 2004 suureneb, teeb vastava makse EKP-le ja EKP teeb vastava makse igale osalevale RKP-le, kelle osakaal kapitali märkimises 1. mail 2004 väheneb. Hüvitusmaksete summa arvutatakse järgmiselt: tagasimaksmisele kuuluv euro pangatähtedelt saadud EKP kogutulu 2004. aasta esimese kvartali eest korrutatakse osaleva RKP 30. aprilli ja 31. detsembri 2004 kapitali märkimise osakaalu absoluutvahega ning tulemus jagatakse 100ga. Kogu ülekantav emissioonitulu perioodil 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2004 korrutatakse osaleva RKP 30. aprilli ja 31. detsembri 2004 kapitali märkimise osakaalu absoluutvahega ning tulemus jagatakse 100ga. Intress koguneb hüvitusmaksetega seonduvalt RKPde liidetud emissioonitulult alates 1. jaanuarist 2005, kuni nende maksete teostamiseni.

6.   Täiendavad lõikes 5 kirjeldatud euro pangatähtedelt saadud EKP tuluga seotud hüvitusmaksed teostatakse 4. jaanuaril 2005. Täiendavad lõikes 5 kirjeldatud RKPde liidetud emissioonituluga seonduvad hüvitusmaksed, samuti nendelt kogunenud intress, makstakse teisel tööpäeval pärast märtsis 2005 toimuvat EKP nõukogu teist koosolekut.

Artikkel 5

Üldsätted

1.   Artikli 2 lõike 5, artikli 3 lõike 4 ja artikli 4 lõike 5 alusel kogunevat intressi arvutatakse iga päeva kohta, kasutades tegelikku 360päevast arvutamise meetodit, kusjuures intressimäär võrdub EKPS poolt viimases põhilises refinantseerimistoimingus kasutatud intressi piirmääraga.

2.   Iga ülekanne artikli 2 lõigete 1, 2 ja 5 alusel, artikli 3 lõigete 3 ja 4 alusel ning artikli 4 lõigete 5 ja 6 alusel teostatakse eraldi üleeuroopalise automatiseeritud reaalajalise brutoarvelduste kiirülekandesüsteemi (TARGET) kaudu.

3.   EKP ja osalevad RKPd on kohustatud teostama kõik lõikes 2 osutatud ülekanded ja andma nõuetekohaselt vajalikud juhised nende ülekannete õigeaegseks teostamiseks.

Artikkel 6

Lõppsäte

Käesolev otsus jõustub 23. aprillil 2004.

Frankfurt Maini ääres, 22. aprill 2004

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  Vt käesoleva ELT lk 5.

(2)  EÜT L 323, 28.11.2002, lk 49.

(3)  EÜT L 337, 20.12.2001, lk 55. Otsust on muudetud otsusega EKP/2003/22 (ELT L 9, 15.1.2004, lk 39).


9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/17


EUROOPA KESKPANGA OTSUS,

22. aprill 2004,

millega muudetakse 6. detsembri 2001. aasta otsust EKP/2001/15 euro pangatähtede emiteerimise kohta

(EKP/2004/9)

(2004/506/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eelkõige selle artikli 106 lõiget 1, ja Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja artiklit 16,

võttes arvesse 6. detsembri 2001. aasta otsust EKP/2001/15 euro pangatähtede emiteerimise kohta, (1)

ning arvestades järgmist:

(1)

Arvestades Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga ja nende riikide keskpankade saamist Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) osaks 1. mail 2004, kehtestab 22. aprilli 2004. aasta otsus EKP/2004/5 (riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses) (2) alates 1. maist 2004 riikide keskpankade (RKPd) suhtes kohaldatavad uued osakaalud Euroopa Keskpanga (EKP) kapitali märkimise aluses.

(2)

Otsuse EKP/2001/15 artikli 1 lõige d määratleb “pangatähtede jaotamise aluse”, osutades otsuse EKP/2001/15 lisale, mis käsitleb alates 1. jaanuarist 2004 kohaldatavat pangatähtede jaotamise alust. Otsust EKP/2001/15 tuleb muuta, et määrata alates 1. maist 2004 kohaldatav pangatähtede jaotamise alus,

ON OTSUSTANUD JÄRGMISELT:

Artikkel 1

Otsuse EKP/2001/15 muutmine

Otsust EKP/2001/15 muudetakse järgmiselt.

1.

Artikli 1 lõike d viimane lause asendatakse järgmisega:

“Käesoleva otsuse lisa määratleb pangatähtede jaotamise aluse, mida kohaldatakse alates 1. maist 2004.”

2.

Otsuse EKP/2001/15 lisa asendatakse tekstiga käesoleva otsuse lisas.

Artikkel 2

Lõppsäte

Käesolev otsus jõustub 1. mail 2004.

Frankfurt Maini ääres, 22. aprill 2004

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  EÜT L 337, 20.12.2001, lk 52. Otsust on muudetud otsusega EKP/2003/23 (ELT L 9, 15.1.2004, lk 40).

(2)  Vt käesoleva ELT lk 5.


9.6.2004   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 205/19


EUROOPA KESKPANGA OTSUs,

23. aprill 2004,

millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks mitteosalevate riikide keskpankade poolt

(EKP/2004/10)

(2004/507/EÜ)

EUROOPA KESKPANGA ÜLDNÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja, eelkõige selle artiklit 48,

ning arvestades järgmist:

(1)

18. detsembri 2003. aasta otsus EKP/2003/19, millega kehtestatakse vajalikud meetmed Euroopa Keskpanga kapitali sissemaksmiseks mitteosalevate riikide keskpankade poolt, (1) määras Euroopa Keskpanga (EKP) kapitali märkimise protsendid, mille pidid 1. jaanuaril 2004 eurot kasutusele mittevõtnud liikmesriikide keskpangad (RKPd) sisse maksma 1. jaanuaril 2004, et hüvitada EKP tegevuskulusid.

(2)

Arvestades Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga ja nende RKPde saamist Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) osaks 1. mail 2004, kehtestab 22. aprilli 2004. aasta otsus EKP/2004/5 (riikide keskpankade protsentuaalsete osade kohta Euroopa Keskpanga kapitali märkimise aluses) (2) alates 1. maist 2004 osalevate RKPde suhtes kohaldatavad osakaalud EKP kapitalis (edaspidi “osakaalud kapitali märkimises” ja “kapitali märkimise alus”).

(3)

Alates 1. maist 2004 on EKP märgitud kapital 5 564 669 247,19 eurot.

(4)

Laiendatud kapitali märkimise aluse tõttu on vaja vastu võtta uus EKP otsus, millega tühistatakse otsus EKP/2003/19 alates 1. maist 2004 ja määratakse protsent EKP kapitali märkimises, mille 1. maiks 2004 euro kasutusele mittevõtnud liikmesriikide RKPd (edaspidi “mitteosalevad RKPd”) peaksid sisse maksma 1. mail 2004.

(5)

Arvestades Euroopa Keskpanga üldnõukogu kodukorra artiklit 3.3, on Česká národní banka (Tšehhi keskpanga), Eesti Panga, the Central Bank of Cyprus (Küprose keskpanga), Latvijas Banka (Läti keskpanga), Lietuvos bankas (Leedu keskpanga), Magyar Nemzeti Bank (Ungari keskpanga), Bank Ċentrali ta’ Malta/the Central Bank of Malta (Malta keskpanga), Narodowy Bank Polski (Poola keskpanga), Banka Slovenije (Sloveenia keskpanga) ja Národná banka Slovenska (Slovakkia keskpanga) presidentidel olnud võimalus esitada tähelepanekuid käesoleva otsuse kohta enne selle vastuvõtmist,

ON OTSUSTANUD JÄRGMISELT:

Artikkel 1

Sissemakstud kapitali ulatus ja vorm

7 % iga mitteosaleva RKP poolt märgitud EKP kapitalist peab olema sisse makstud 1. mail 2004. Võttes arvesse otsuse EKP/2004/5 artiklis 2 kirjeldatud kapitali märkimise osakaalusid, peab iga mitteosalev RKP 1. mail 2004 sisse maksma summa, mis on osutatud tema nime kõrval järgmises tabelis:

(EUR)

Mitteosalev RKP

 

Česká národní banka

5 680 859,54

Danmarks Nationalbank

6 101 159,01

Eesti Pank

694 915,90

Central Bank of Cyprus

506 384,90

Latvijas Banka

1 160 010,95

Lietuvos bankas

1 723 656,30

Magyar Nemzeti Bank

5 408 190,75

Bank Ċentrali ta’ Malta/Central Bank of Malta

252 023,87

Narodowy Bank Polski

20 013 889,41

Banka Slovenije

1 302 967,30

Národná banka Slovenska

2 783 948,38

Sveriges Riksbank

9 400 451,41

Bank of England

56 022 530,23

Artikkel 2

Sissemakstud kapitali korrigeerimine

1.   Danmarks Nationalbank (Taani keskpank), Sveriges Riksbank (Rootsi keskpank) ja the Bank of England (Inglismaa keskpank) on 5 % oma osast EKP märgitud kapitalis otsuse EKP/2003/19 alusel 30. aprilliks 2004 juba sisse maksnud. Seetõttu peavad nad EKP-le üle kandma täiendava summa või, asjakohastel juhtudel, EKP peab summa osalevale RKP-le tagasi kandma, et jõuda summadeni, mis on sätestatud artiklis 1 olevas tabelis.

2.   Iga mitteosalev RKP peab EKP-le üle kandma artiklis 1 esitatud tabelis tema nime kõrval osutatud summa.

3.   Kõik ülekanded käesoleva artikli alusel tuleb teha vastavalt 22. aprilli 2004. aasta otsuses EKP/2004/7 sätestatud tingimustele, millega kehtestati tingimused Euroopa Keskpanga kapitaliosade ülekanneteks riikide keskpankade vahel ja sissemakstud kapitali korrigeerimiseks. (3)

Artikkel 3

Lõppsätted

1.   Käesolev otsus jõustub 23. aprillil 2004.

2.   Otsus EKP/2003/19 tunnistatakse kehtetuks alates 1. maist 2004.

Frankfurt Maini ääres, 23. aprill 2004

EKP president

Jean-Claude TRICHET


(1)  ELT L 9, 15.1.2004, lk 31.

(2)  Vt käesoleva ELT lk 5.

(3)  Vt käesoleva ELT lk 9.