ISSN 1977-0898

Euroopa Liidu

Teataja

C 68

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Teave ja teatised

65. aastakäik
9. veebruar 2022


Sisukord

Lehekülg

 

II   Teatised

 

EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDE, ORGANITE JA ASUTUSTE TEATISED

 

Euroopa Komisjon

2022/C 68/01

Vastuväidete esitamisest loobumine teatatud koondumise kohta (Juhtum M.10576 – BAIN CAPITAL / HELLMAN & FRIEDMAN / ATHENAHEALTH GROUP) ( 1 )

1


 

III   Ettevalmistavad aktid

 

EUROOPA KESKPANK

2022/C 68/02

Euroopa Keskpanga arvamus, — 30. november 2021, ettepaneku kohta võtta vastu määrus, millega laiendatakse jälgitavusnõudeid krüptovaraülekannetele (CON/2021/37)

2


 

IV   Teave

 

TEAVE EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDELT, ORGANITELT JA ASUTUSTELT

 

Euroopa Komisjon

2022/C 68/03

Euro vahetuskurss — 8. veebruar 2022

5


 

V   Teated

 

KONKURENTSIPOLIITIKA RAKENDAMISEGA SEOTUD MENETLUSED

 

Euroopa Komisjon

2022/C 68/04

Eelteatis koondumise kohta (Juhtum M.10608 – CMA CGM / CLS BUSINESS) — Võimalik lihtsustatud korras menetlemine ( 1 )

6

2022/C 68/05

Eelteatis koondumise kohta (Juhtum M.10582 - GAMALIFE / GOING CONCERN OF ZURICH INVESTMENTS LIFE) — Võimalik lihtsustatud korras menetlemine ( 1 )

8

2022/C 68/06

Eelteatis koondumise kohta (Juhtum M.10595 – CERBERUS / HBCE (FRENCH RETAIL BANKING)) — Võimalik lihtsustatud korras menetlemine ( 1 )

10

2022/C 68/07

Eelteatis koondumise kohta (Juhtum M.10589 – ADT / FORD NEXT / SNTNL) — Võimalik lihtsustatud korras menetlemine ( 1 )

12


 


 

(1)   EMPs kohaldatav tekst

ET

 


II Teatised

EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDE, ORGANITE JA ASUTUSTE TEATISED

Euroopa Komisjon

9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/1


Vastuväidete esitamisest loobumine teatatud koondumise kohta

(Juhtum M.10576 – BAIN CAPITAL / HELLMAN & FRIEDMAN / ATHENAHEALTH GROUP)

(EMPs kohaldatav tekst)

(2022/C 68/01)

1. veebruaril 2022 otsustas komisjon loobuda vastuväidete esitamisest eespool nimetatud teatatud koondumise kohta ning kuulutada koondumine siseturuga kokkusobivaks. Otsuse aluseks on nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 (1) artikli 6 lõike 1 punkt b. Otsuse täielik tekst on kättesaadav ainult inglise keeles ning see avaldatakse pärast seda, kui sellest on kustutatud võimalikud ärisaladused. Otsus on kättesaadav:

Euroopa konkurentsialasel veebisaidil (http://ec.europa.eu/competition/mergers/cases/). Veebisaidil pakutakse mitut võimalust otsida konkreetset ühinemisotsust, sealhulgas ettevõtja nime, juhtumi numbri ja kuupäeva järgi ning tegevusalade registri kaudu;

elektroonilises vormis EUR-Lex’i veebisaidil (http://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=et) dokumendinumbri 32022M10576 all. EUR-Lex pakub online-juurdepääsu Euroopa Liidu õigusele.


(1)  ELT L 24, 29.1.2004, lk 1.


III Ettevalmistavad aktid

EUROOPA KESKPANK

9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/2


EUROOPA KESKPANGA ARVAMUS,

30. november 2021,

ettepaneku kohta võtta vastu määrus, millega laiendatakse jälgitavusnõudeid krüptovaraülekannetele

(CON/2021/37)

(2022/C 68/02)

Sissejuhatus ja õiguslik alus

14. ja 20. oktoobril 2021 sai Euroopa Keskpank (EKP) vastavalt Euroopa Parlamendilt ja Euroopa Liidu Nõukogult taotlused avaldada arvamust seoses ettepanekuga Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse kohta, mis käsitleb rahaülekannetes ja teatavates krüptovaraülekannetes edastatavat teavet (uuesti sõnastatud) (1) (edaspidi „kavandatav määrus“).

EKP arvamuse andmise pädevus põhineb Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 127 lõikel 4 ja artikli 282 lõikel 5, kuna kavandatava määruse sätted mõjutavad Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) põhiülesandeid, mis on seotud liidu rahapoliitika rakendamise ja maksesüsteemide tõrgeteta toimimise edendamisega kooskõlas aluslepingu artikli 127 lõike 2 esimese ja neljanda taandega, EKPSi kaasabiga finantssüsteemi stabiilsuse tagamisel kooskõlas aluslepingu artikli 127 lõikega 5, ning euro pangatähtede seadusliku maksevahendi staatusega kooskõlas aluslepingu artikli 128 lõikega 1. EKP nõukogu on käesoleva arvamuse vastu võtnud kooskõlas Euroopa Keskpanga kodukorra artikli 17.5 esimese lausega.

Üldised märkused

EKP toetab Euroopa Komisjoni algatust laiendada jälgitavusnõudeid krüptovarale kavandatava määrusega, mis moodustab osa rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise paketist (2), mille komisjon võttis vastu 20. juulil 2020.

Kuna krüptovaraülekannetega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise riskid sarnanevad elektrooniliste rahaülekannetega seotud riskidele, tuleks krüptovarateenuse osutajate suhtes kohaldada rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise nõudeid samal tasemel kui teiste kohustatud isikute suhtes. Seetõttu toetab EKP kavandatavat määrust, mis aitab luua võrdsed tingimused krüptovarateenuse osutajatele.

EKP toetab ettepanekut viia ELi õigusraamistik kooskõlla rahapesuvastase töökonna (FATF) soovitustega, eelkõige soovitusega 16 (3), kuna see vähendab krüptovaraülekannetega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise riske ning loob võrdsed tingimused ametlikes vääringutes tehtavatele ülekannetele ja krüptovaraülekannetele, ennetades krüptovara väärkasutamist rahapesu ja terrorismi rahastamiseks. Krüptovarateenuse osutajate suhtes kohaldatavate rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise nõuete mahu osas tuleks tagada võrdsed tingimused ning krüptovara ja krüptovaraülekannete tehnoloogiliste omadustega seotud riskid peaksid olema käsitletud konkreetsetes nõuetes. Näiteks tuleks krüptovaraülekannete jälgitavust käsitlevate nõuete puhul arvesse võtta asjaomaste ülekannete aluseks oleva tehnoloogia eripära.

Rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riskide tõhusaks maandamiseks tuleks kavandatavas määruses kahtluste kõrvaldamiseks selgitada, et määrust kohaldatakse ka kolmanda isiku poolt hallatavate rahakottide ja kolmanda isiku poolt mittehallatavate rahakottide vaheliste ülekannete suhtes, koos kohustusega koguda ja säilitada täpselt sama teavet nagu muude krüptovaraülekannete puhul. Lisaks peaks komisjon ja asjaomased riigi ametiasutused hoolikalt jälgima turusuundumusi ja krüptovaraga seotud rahapesu, mille puhul ei kasutata teenuseosutajaid või mis pannakse toime detsentraliseeritud, P2P vahetusmehhanismide kaudu; samuti tuleks vajaduse korral teha ettepanek täiendavate seadusandlike meetmete vastu võtmiseks, kui on märgata tehingute mahu olulist kasvu ja krüptovara suuremat kasutamist ebaseaduslikuks tegevuseks asjaomases segmendis.

Arvestades tehnoloogia kiiret arengut krüptovara valdkonnas, on oluline hoolikalt jälgida raamistiku rakendamist koostöös asjaomaste asutustega ning asjakohastel juhtudel erasektoriga.

1.   Krüptovara määratlus ja kavandatava määruse kohaldamisala

1.1

Kavandatavas määruses kasutatakse „krüptovara“ mõistet, mis on määratletud komisjoni ettepanekus võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, mis käsitleb krüptovaraturge ja millega muudetakse direktiivi (EL) 2019/1937 (4) (edaspidi „kavandatav krüptovaraturgude määrus“). Nagu EKP on varasemalt märkinud (5), on mõiste „krüptovara“ määratlus kavandatavas krüptovaraturgude määruses nii tehnologiaspetsiifiline kui ka lai. EKP arusaama kohaselt on määratlus mõeldudki laia ja kõikehõlmavana, ning sellest tulenevalt on kavandatava määruse eesmärk laiendada jälgitavusnõudeid kõikidele krüptovaradele, olenemata nende emiteerimisel kasutatavast tehnoloogiast (hajusraamatu vm tehnoloogia).

1.2

EKP arusaama kohaselt ei ole kavandatava määruse kohaldamisala, sarnaselt kavandatavale krüptovaraturgude määrusele, mõeldud hõlmama krüptovara, mille on emiteerinud rahandusasutusena tegutsevad keskpangad. Õiguskindluse huvides ning kavandatava määruse kohaldamisala täielikuks kooskõlla viimiseks kavandatava krüptovaraturgude määruse kohaldamisalaga teeb EKP ettepaneku nimetatud asjaolu selgesõnaliselt välja tuua kavandatava määruse põhjendustes ja sätetes.

2.   Viide ametlikele vääringutele

Kavandatav määrus sisaldab viiteid mõistele „usaldusraha“ (6). Aluslepingute ja liidu rahandusõiguse kohaselt on euro euroala ühisraha, st nende liikmesriikide ühisraha, kes on euro kasutusele võtnud. Liikmesriikide puhul, mis ei ole eurot oma vääringuna kasutusele võtnud, viitavad aluslepingud järjekindlalt nende liikmesriikide vääringutele. Aluslepingutes ei viidata kordagi eurole või liikmesriikide vääringutele kui „usaldusrahale“. Selles kontekstis ei ole asjakohane viidata liidu õigusaktis „usaldusrahadele“. Pigem tuleks kavandatavas määruses viidata „ametlikele vääringutele“ (7).

3.   Kavandatava määruse kohaldamise kuupäev

Süsteemsete riskide ja finantsstabiilsuse seisukohast oleks kasulik viia kavandatava määruse kohaldamise kuupäev vastavusse kavandatava krüptovaraturgude määruse kohaldamise kuupäevaga, et tagada kavandatava määruse kohaldamine krüptovaraülekannetele võimalikult kiiresti, selle asemel et oodata ülejäänud rahapesu tõkestamise paketi jõustumist. Nagu komisjon on märkinud, on virtuaalvarade ülekanded seni jäänud väljapoole finantsteenuseid käsitlevate liidu õigusnormide kohaldamisala, mistõttu on krüptovara omanikke ähvardanud rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riskid, sest ebaseadusliku raha liigutamiseks võidakse kasutada krüptovara ülekandmist, see aga kahjustab finantssektori usaldusväärsust, stabiilsust ja mainet (8). Mitmed liikmesriigid on asjaomast küsimust juba seadusandlikult reguleerinud (9).

Teksti redaktsiooni ettepanekud, mille puhul EKP on soovitanud kavandatavat määrust muuta, on esitatud eraldi tehnilises töödokumendis koos selgitustega. Tehniline töödokument on avaldatud inglise keeles EUR-Lexis.

Frankfurt Maini ääres, 30. november 2021

EKP president

Christine LAGARDE


(1)  COM(2021) 422 final.

(2)  Asjaomane pakett sisaldab ka järgmist: a) ettepanek võtta vastu määrus, mis käsitleb finantssüsteemi rahapesu või terrorismi rahastamise eesmärgil kasutamise tõkestamist (C(2021) 420 final); b) ettepanek võtta vastu direktiiv mehhanismide kohta, mille liikmesriigid peaksid kehtestama, et hoida ära finantssüsteemi kasutamist rahapesu või terrorismi rahastamise jaoks, ning millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv (EL) 2015/849 (C(2021) 423 final); ja c) ettepanek võtta vastu määrus, millega asutatakse rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise amet ning muudetakse määruseid (EL) nr 1093/2010, (EL) nr 1094/2010 ja (EL) nr 1095/2010 (C(2021) 421 final).

(3)  Vt FATFi soovitused. Avaldatud FATFi veebilehel https://www.fatf-gafi.org

(4)  COM(2020) 593 final.

(5)  Vt Euroopa Keskpanga arvamus CON/2021/4, 19. veebruar 2021, ettepaneku kohta võtta vastu määrus, mis käsitleb krüptovaraturge ja millega muudetakse direktiivi (EL) 2019/1937 (ELT C 152, 29.4.2021, lk 1.), allmärkus 12. Kõik EKP arvamused on avaldatud EUR-Lexis.

(6)  Vt kavandatava määruse põhjendused 8 ja 27.

(7)  Vt arvamuse CON/2021/4 punkt 2.1.5 ja Euroopa Keskpanga arvamuse CON/2016/49, 12. oktoober 2016, seoses ettepanekuga Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi kohta, mis muudab direktiivi (EL) 2015/849, mis käsitleb rahandussüsteemi rahapesu ja terrorismi rahastamise eesmärgil kasutamise tõkestamist ja muudab direktiivi 2009/101/EÜ (ELT C 459, 9.12.2016, lk 3) punkt 1.1.3.

(8)  Vt kavandata määruse seletuskirja 1. jao punkti 1 kaheksas lõik.

(9)  Näiteks Saksamaa rahandusministri määrus krüptovaraülekannete tugevdatud hoolsusmeetmete kohta (Verordnung über verstärkte Sorgfaltspflichten bei dem Transfer von Kryptowerten vom 24. September 2021 (BGBl. I S. 4465)) jõustus 1. oktoobril 2021. Asjaomase määruse kohaselt peavad krüptovarateenuse osutajad, kes kannavad korralduse võtja nimel üle krüptovara, edastama samaaegselt ja turvaliselt saaja nimel tegutsevale krüptovarateenuse osutajale korralduse andja nime, aadressi ja kontonumbri (nt avalik võti) ning saaja nime ja kontonumbri (nt avalik võti). Saaja nimel tegutsev krüptovarateenuse osutaja peab tagama, et ta on algatajat ja saajat käsitleva teabe vastu võtnud ja säilitanud. Krüptovaraülekannetega seotud isikute täielik jälgitavus on rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamiseks, avastamiseks ja uurimiseks ning sanktsioonidest kõrvalehoidumise jälgimiseks ette nähtud vahend. Samuti sätestab määrus kohustatud isikutele kohustuse tagada ülekande saajat või algatajat käsitleva teabe kogumine kannete puhul, mis tehakse elektroonilisest rahakotist või elektroonilisse rahakotti, mida krüptovarateenuse osutaja ei halda, isegi juhul kui puudub andmete edastamise oht.


IV Teave

TEAVE EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDELT, ORGANITELT JA ASUTUSTELT

Euroopa Komisjon

9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/5


Euro vahetuskurss (1)

8. veebruar 2022

(2022/C 68/03)

1 euro =


 

Valuuta

Kurss

USD

USA dollar

1,1408

JPY

Jaapani jeen

131,68

DKK

Taani kroon

7,4437

GBP

Inglise nael

0,84363

SEK

Rootsi kroon

10,4433

CHF

Šveitsi frank

1,0545

ISK

Islandi kroon

142,40

NOK

Norra kroon

10,0758

BGN

Bulgaaria leev

1,9558

CZK

Tšehhi kroon

24,259

HUF

Ungari forint

353,09

PLN

Poola zlott

4,5312

RON

Rumeenia leu

4,9450

TRY

Türgi liir

15,5558

AUD

Austraalia dollar

1,6025

CAD

Kanada dollar

1,4505

HKD

Hongkongi dollar

8,8923

NZD

Uus-Meremaa dollar

1,7196

SGD

Singapuri dollar

1,5349

KRW

Korea vonn

1 367,88

ZAR

Lõuna-Aafrika rand

17,6380

CNY

Hiina jüaan

7,2636

HRK

Horvaatia kuna

7,5215

IDR

Indoneesia ruupia

16 418,40

MYR

Malaisia ringit

4,7740

PHP

Filipiini peeso

58,715

RUB

Vene rubla

85,7797

THB

Tai baat

37,606

BRL

Brasiilia reaal

6,0209

MXN

Mehhiko peeso

23,5601

INR

India ruupia

85,2545


(1)  Allikas: EKP avaldatud viitekurss.


V Teated

KONKURENTSIPOLIITIKA RAKENDAMISEGA SEOTUD MENETLUSED

Euroopa Komisjon

9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/6


Eelteatis koondumise kohta

(Juhtum M.10608 – CMA CGM / CLS BUSINESS)

Võimalik lihtsustatud korras menetlemine

(EMPs kohaldatav tekst)

(2022/C 68/04)

1.   

1. veebruaril 2022 sai Euroopa Komisjon nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 (1) artiklile 4 vastava teatise kavandatava koondumise kohta.

Teatis puudutab järgmisi ettevõtjaid:

CMA CGM S.A. („CMA CGM“, Prantsusmaa),

CLS Business, mille üle on valitsev mõju ettevõtjal Ingram Micro Inc. („Ingram“, USA).

CMA CGM S.A. omandab ettevõtja CLS Business üle täieliku kontrolli ühinemismääruse artikli 3 lõike 1 punkti b tähenduses.

Koondumine toimub aktsiate või osade ja varade ostu teel.

2.   

Asjaomaste ettevõtjate majandustegevus hõlmab järgmist:

CMA CGM pakub mitmesuguseid meretranspordiga seotud teenuseid, sealhulgas konteinerlaevadega transpordi ja sadamaterminali teenused. CMA CGM tegeleb oma tütarettevõtja CEVA Logistics kaudu ka ekspedeerimisteenuste ja lepinguliste logistikateenustega.

CLS Business hõlmab Ingrami lepingulist logistikategevust, mida praegu haldab Ingrami osakond „Commerce & Lifecycle Services“. CLS Business pakub peamiselt Põhja-Ameerikas ja Euroopas mitmesuguseid lepingulisi logistikateenuseid (eelkõige logistika kliendini ja pöördlogistika).

3.   

Komisjon leiab pärast teatise esialgset läbivaatamist, et tehing, millest teatatakse, võib kuuluda ühinemismääruse kohaldamisalasse, kuid lõplikku otsust selle kohta ei ole veel tehtud.

Tuleb märkida, et käesoleva juhtumi puhul võib olla võimalik kasutada korda, mis on esitatud komisjoni teatises lihtsustatud korra kohta teatavate koondumiste menetlemiseks vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 139/2004 (2).

4.   

Komisjon kutsub huvitatud kolmandaid isikuid esitama oma võimalikke märkusi kavandatava toimingu kohta.

Komisjon peab märkused kätte saama kümne päeva jooksul pärast käesoleva dokumendi avaldamist. Märkuste juures tuleks alati kasutada järgmist viidet:

Case M.10608 – CMA CGM / CLS BUSINESS

Märkusi võib saata komisjonile elektronposti, faksi või postiga. Kontaktandmed:

E-post: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

postiaadress:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  ELT L 24, 29.1.2004, lk 1 („ühinemismäärus“).

(2)  ELT C 366, 14.12.2013, lk 5.


9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/8


Eelteatis koondumise kohta

(Juhtum M.10582 - GAMALIFE / GOING CONCERN OF ZURICH INVESTMENTS LIFE)

Võimalik lihtsustatud korras menetlemine

(EMPs kohaldatav tekst)

(2022/C 68/05)

1.   

1. veebruaril 2022 sai Euroopa Komisjon nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 (1) artiklile 4 vastava teatise kavandatava koondumise kohta.

Teatis puudutab järgmisi ettevõtjaid:

GamaLife – Companhia de Seguros de Vida, S.A. („GamaLife“, Portugal),

ettevõtja Zurich Investments Life S.p.A. üksus („sihtettevõtja“, Itaalia).

GamaLife omandab sihtettevõtja üle täieliku ainukontrolli ühinemismääruse artikli 3 lõike 1 punkti b tähenduses.

Koondumine toimub varade ostu teel.

2.   

Asjaomaste ettevõtjate majandustegevus hõlmab järgmist:

GamaLife on peamiselt Portugalis tegutsev elukindlustusselts, mis kuulub täielikult investeerimisfondidele, keda nõustab ettevõtja Apax Partners LLP („AP“, Ühendkuningriik),

Sihtettevõtja on peamiselt elukindlustuslepingute suletud portfell koos juurdekuuluvate varade, toimingute, lepingute, töötajate, õiguste, kohustiste ja kohustustega.

3.   

Komisjon leiab pärast teatise esialgset läbivaatamist, et tehing, millest teatatakse, võib kuuluda ühinemismääruse kohaldamisalasse, kuid lõplikku otsust selle kohta ei ole veel tehtud.

Tuleb märkida, et käesoleva juhtumi puhul võib olla võimalik kasutada korda, mis on esitatud komisjoni teatises lihtsustatud korra kohta teatavate koondumiste menetlemiseks vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 139/2004 (2).

4.   

Komisjon kutsub huvitatud kolmandaid isikuid esitama oma võimalikke märkusi kavandatava toimingu kohta.

Komisjon peab märkused kätte saama kümne päeva jooksul pärast käesoleva dokumendi avaldamist. Märkuste juures tuleks alati kasutada järgmist viidet:

M.10582 - GAMALIFE / GOING CONCERN OF ZURICH INVESTMENTS LIFE

Märkusi võib saata komisjonile elektronposti, faksi või postiga. Kontaktandmed:

E-post: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

postiaadress:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  ELT L 24, 29.1.2004, lk 1 („ühinemismäärus“).

(2)  ELT C 366, 14.12.2013, lk 5.


9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/10


Eelteatis koondumise kohta

(Juhtum M.10595 – CERBERUS / HBCE (FRENCH RETAIL BANKING))

Võimalik lihtsustatud korras menetlemine

(EMPs kohaldatav tekst)

(2022/C 68/06)

1.   

31. jaanuaril 2022 sai Euroopa Komisjon nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 (1) artiklile 4 vastava teatise kavandatava koondumise kohta.

Teatis puudutab järgmisi ettevõtjaid:

Cerberus Capital Management L.P. („Cerberus“, Ameerika Ühendriigid), ja

HSBC Continental Europe’s French retail banking business („HBCE’s French retail banking business“, Prantsusmaa), mis kuulub HSBC Groupi, mille üle on valitsev mõju ettevõtjal HSBC Holdings plc.

Cerberus omandab ettevõtja HBCE’s French retail banking business üle täieliku ainukontrolli ühinemismääruse artikli 3 lõike 1 punkti b tähenduses.

Koondumine toimub varade ostu teel.

2.   

Asjaomaste ettevõtjate majandustegevus hõlmab järgmist:

Cerberus on pikaajaline investeerimisfirma, mis tegeleb mitmesuguste väärtpaberite ja varadega, mille hulka kuulub muuhulgas täiendav krediit, börsiväline kapital, kinnisvaraplatvormid ja keskmise suurusega ettevõtete laenud.

HBCE’s French retail banking business pakub oma jaeklientidele järgmisi teenuseid: igapäevased pangandus- ja finantsteenused; lahendused nende lühi- ja pikaajalistele rahastamisvajadustele; kindlustuslahendused ning finants-, kindlustus- ja investeerimisnõustamine ning varahaldusteenused.

3.   

Komisjon leiab pärast teatise esialgset läbivaatamist, et tehing, millest teatatakse, võib kuuluda ühinemismääruse kohaldamisalasse, kuid lõplikku otsust selle kohta ei ole veel tehtud.

Tuleb märkida, et käesoleva juhtumi puhul võib olla võimalik kasutada korda, mis on esitatud komisjoni teatises lihtsustatud korra kohta teatavate koondumiste menetlemiseks vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 139/2004 (2).

4.   

Komisjon kutsub huvitatud kolmandaid isikuid esitama oma võimalikke märkusi kavandatava toimingu kohta.

Komisjon peab märkused kätte saama kümne päeva jooksul pärast käesoleva dokumendi avaldamist. Märkuste juures tuleks alati kasutada järgmist viidet:

M.10595 – CERBERUS / HBCE (FRENCH RETAIL BANKING)

Märkusi võib saata komisjonile elektronposti, faksi või postiga. Kontaktandmed:

E-post: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

postiaadress:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  ELT L 24, 29.1.2004, lk 1 („ühinemismäärus“).

(2)  ELT C 366, 14.12.2013, lk 5.


9.2.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 68/12


Eelteatis koondumise kohta

(Juhtum M.10589 – ADT / FORD NEXT / SNTNL)

Võimalik lihtsustatud korras menetlemine

(EMPs kohaldatav tekst)

(2022/C 68/07)

1.   

2. veebruaril 2022 sai Euroopa Komisjon nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 (1) artiklile 4 vastava teatise kavandatava koondumise kohta.

Teatis puudutab järgmisi ettevõtjaid:

ADT LLC („ADT“, Ameerika Ühendriigid), mille üle ettevõtjal Apollo Group (Ameerika Ühendriigid) on valitsev mõju,

Ford Next LLC („Ford Next“, Ameerika Ühendriigid), mis kuulub gruppi Ford Group (Ameerika Ühendriigid),

SNTNL LLC („SNTNL“, Ameerika Ühendriigid), mille üle ettevõtjal Ford Next on valitsev mõju.

ADT ja Ford Next omandavad SNTNLi üle ühiskontrolli ühinemismääruse artikli 3 lõike 1 punkti b ja artikli 3 lõike 4 tähenduses.

Koondumine toimub ühisettevõtjana käsitatava uue ettevõtja väärtpaberite ostu teel.

2.   

Asjaomaste ettevõtjate majandustegevus hõlmab järgmist:

ADT pakub turva-, automatiseerimis- ja aruka kodu lahendusi ning osutab ööpäevaringselt professionaalseid järelevalveteenuseid.

Ford Next on Ford Groupi isejuhtivate sõidukitega tegelev äriüksus, hõlmates ka isejuhtivate süsteemide integreerimist, isejuhtivate sõidukitega seotud teadusuuringuid ja täiustatud tehnoloogilisi lahendusi, liikuvusvõrgustiku arendamist (AV transportation-as-a-service), kasutajakogemust, äristrateegiat ja äritegevuse arendamise osakondi.

SNTNL kavatseb arendada, toota ja müüa ühendatud, intelligentseid sõidukite turvasüsteeme ja nendega seotud teenuseid, nt kolmanda isiku tehtav järelevalve.

3.   

Komisjon leiab pärast teatise esialgset läbivaatamist, et tehing, millest teatatakse, võib kuuluda ühinemismääruse kohaldamisalasse, kuid lõplikku otsust selle kohta ei ole veel tehtud.

Tuleb märkida, et käesoleva juhtumi puhul võib olla võimalik kasutada korda, mis on esitatud komisjoni teatises lihtsustatud korra kohta teatavate koondumiste menetlemiseks vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 139/2004 (2).

4.   

Komisjon kutsub huvitatud kolmandaid isikuid esitama oma võimalikke märkusi kavandatava toimingu kohta.

Komisjon peab märkused kätte saama kümne päeva jooksul pärast käesoleva dokumendi avaldamist. Märkuste juures tuleks alati kasutada järgmist viidet:

M.10589 – ADT / FORD NEXT / SNTNL

Märkusi võib saata komisjonile elektronposti, faksi või postiga. Kontaktandmed:

E-post: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

postiaadress:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  ELT L 24, 29.1.2004, lk 1 („ühinemismäärus“).

(2)  ELT C 366, 14.12.2013, lk 5.