ISSN 1977-0898

Euroopa Liidu

Teataja

C 334A

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Teave ja teatised

60. aastakäik
6. oktoober 2017


Teatis nr

Sisukord

Lehekülg

 

V   Teated

 

HALDUSMENETLUSED

 

Euroopa Komisjon

2017/C 334 A/01

Teade vaba ametikoha kohta: direktor (palgaaste AD 14) – Brüssel (Personalieeskirjade artikli 29 lõige 2) — COM/2017/10376

1


ET

 


V Teated

HALDUSMENETLUSED

Euroopa Komisjon

6.10.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

CA 334/1


Teade vaba ametikoha kohta: direktor (palgaaste AD 14) – Brüssel

(Personalieeskirjade artikli 29 lõige 2)

COM/2017/10376

(2017/C 334 A/01)

 

Rahvusvahelise koostöö ja arengu peadirektoraat

Euroopa Komisjoni rahvusvahelise koostöö ja arengu peadirektoraat (DG DEVCO) vastutab Euroopa Liidu arengupoliitika kujundamise ja ELi välisabi rahastamisvahendite rakendamise eest. DG DEVCO edendab sidusust ELi arengupoliitika ning muu sise- ja välispoliitika vahel. Ta peab koostöö ja arengu alaseid dialooge ELi-väliste kahepoolsete rahastajate, tärkava turumajandusega riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonidega.

DG DEVCO vastutab välistegevuse valdkonna tegevuspõhimõtete kindlaksmääramise eest kooskõlas Euroopa konsensusega arengu küsimuses. Samuti aitab DG DEVCO koordineerida Euroopa Liidu ja liikmesriikide vahelist arengukoostööd ning tagab Euroopa Liidu välisesindatuse selles valdkonnas.

DG DEVCO vastutab kas iseseisvalt või koos Euroopa välisteenistusega oma pädevusvaldkonda kuuluvate, liidu üldeelarvest ja Euroopa Arengufondist (EAF) rahastatavate ELi välistegevuse rahastamisvahendite mitmeaastase kavandamise ja rakendamise eest.

DG DEVCO rakendab koostööpoliitikat detsentraliseeritult kolmandates riikides asuvate Euroopa Liidu delegatsioonide ja rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu. Selleks kavandab, loob ja rakendab peadirektoraat juhtimis-, järelevalve-, tugi- ja kontrollisüsteeme, mille abil tagada, et rakendatud programmid oleksid võimalikult korrapärased, kvaliteetsed, tulemuslikud ja nähtavad.

Rahvusvahelise koostöö ja arengupoliitika direktoraat (DG DEVCO.A) vastutab DG DEVCO siseselt analüüside koostamise ja poliitikakujundamise eest üleilmse arengu valdkonnas. Eelkõige hõlmab see järgmist: i) kestliku arengu eesmärgid, poliitika ja sidusus, ii) arengu rahastamine ja tulemuslikkus ning suhted ELi liikmesriikidega, iii) eelarvetoetus, riigi rahanduse haldamine, siseriiklike tulude kasutuselevõtmine ning iv) suhted rahvusvaheliste organisatsioonidega ja arengudialoog muude rahastajatega, samuti v) kodanikuühiskonna organisatsioonide ja fondidega. Direktoraat A tagab esindatuse rahvusvahelistel arenguteemalistel foorumitel.

Ta jälgib ka eelarve ja õigusraamistiku arengut seoses mitmeaastase finantsraamistikuga, eelkõige välistegevuse ja välistegevuse rahastamisvahenditega, sealhulgas EAFiga seotud küsimusi eesmärgiga rakendada välisabi, ning koordineerib DG DEVCO vastutusalasse jäävat välistegevuse rahastamisvahendite mitmeaastast kavandamist.

Pakutav ametikoht

Direktori ülesanne on tagada direktoraadi üldine strateegiline suunitlus ja juhtimine vastavalt peadirektori suunistele. Ta tagab, et direktoraat pälvib oma partnerite usalduse ja täidab talle antud ülesanded. Vajaduse korral Euroopa välisteenistusega koostööd tehes aitab ta kaasa sellele, et peadirektoraadist saab arengupoliitika ja välisabi korraldamise tippkeskus kooskõlas Euroopa Komisjoni rolli ja ülesannetega.

Direktoraat pakub suuniseid ja tuge DG DEVCO eelarvetoetuse meetmete ja muude programmide juhtimiseks, näiteks kodanikuühiskonna organisatsioonide toetamise eesmärgil.

Direktoraadis töötab kokku ligikaudu 85 inimest.

Nõuded kandidaadile

Edukal kandidaadil peaksid olema:

juhiomadused ja hea otsustusvõime, tugev analüüsivõime, hästi arenenud strateegilise mõtlemise võime ning suutlikkus mõelda välja innovatiivseid ja loovaid ideid;

tõendatud juhtimisoskused, võime juhtida ja innustada suuri eri valdkondade esindajatest koosnevaid kõrge kvalifikatsiooniga töötajate meekondi ning seada eesmärke ja võtta vastu otsuseid;

head teadmised Euroopa Liidu välis- ja arengupoliitikast, Euroopa Komisjoni kasutatavatest rahastamisvahenditest, sealhulgas Euroopa Arengufondist, arengukoostöö rahastamisvahendist ning temaatilistest ja piirkondlikest programmidest;

laialdased kogemused ja eksperditeadmised välispoliitika, rahvusvahelise koostöö, arengu ja välisabi valdkonnas; eeliseks on praktilised kogemused selles valdkonnas;

head üldteadmised Euroopa Liidu poliitikavaldkondadest ning Euroopa Liidu institutsioonidest ja poliitika kujundamise ja otsustusprotsessidest;

teadmised ja kogemused eelarve-, finants- ja inimressursside juhtimise valdkonnas;

tõendatud töökogemus tõhusate ja tulemuslike poliitikameetmete või õigusaktide koostamisel ja rakendamisel;

tõendatud läbirääkimis-, suhtlemis- ja koordineerimisoskused, võime pidada kõrgel tasandil tulemuslikult läbirääkimisi institutsioonisiseste ja -väliste sidusrühmadega, sealhulgas ulatuslik koordineerimis- ja/või läbirääkimisalane kogemus institutsioonidevahelisel või rahvusvahelisel tasandil.

Nõuded kandidaadile (osalemistingimused)

Kandidaadid peavad avalduste esitamise kuupäevaks täitma järgmised ametlikud nõuded.

Kodakondsus: kandidaat peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik.

Ülikoolidiplom: kandidaadil peab olema:

i)

lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom ja mille omandamiseks vajaliku ülikooliõppe kestus on tavapäraselt vähemalt neli aastat;

ii)

või lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom, ning vähemalt üheaastane erialane töökogemus asjaomases valdkonnas, juhul kui ülikooliõpingute kestus on tavapäraselt vähemalt kolm aastat (nimetatud üheaastast erialast töökogemust ei arvestata allpool nõutud ülikoolijärgse erialase töökogemuse hulka).

Erialane töökogemus: kandidaadil peab olema vähemalt 15aastane ülikoolijärgne erialane töökogemus tasemel, mis vastab eespool osutatud kvalifikatsioonile (1).

Juhtimiskogemus: vähemalt viis aastat kõnealusest erialasest töökogemusest peab olema saadud kõrgemal juhtival ametikohal, (2) mis on otseselt seotud valdkonnaga, millega kandidaat tegeleks pakutaval ametikohal.

Keeleoskus: kandidaat peab valdama üht Euroopa Liidu ametlikku keelt väga heal tasemel (3) ja teist ametlikku keelt rahuldaval tasemel. Valikukomisjon kontrollib vestlus(t)e käigus, kas kandidaadid täidavad nõuet osata rahuldaval tasemel mõnda teist ELi ametlikku keelt. Selleks võib osa vestlusest toimuda kõnealuses teises keeles.

Vanusepiirang: kandidaadi vanus peab olema alla ametliku pensioniea, mis Euroopa Liidu ametnike puhul algab selle kuu lõpus, mille jooksul nad saavad 66aastaseks (vt personalieeskirjade artikli 52 punkt a) (4).

Sõltumatus ja huvide deklaratsioon

Kandidaadid peavad kinnitama oma valmisolekut tegutseda sõltumatult avalikes huvides ja esitama deklaratsiooni huvide kohta, mida võib lugeda nende sõltumatust ohustavateks.

Ametisse nimetamine ja teenistustingimused

Euroopa Komisjon valib direktori ja nimetab ta ametisse personalivaliku- ja värbamismenetluse kohaselt (vt ka ülevaatlik dokument, mis käsitleb kõrgema järgu ametnike suhtes kohaldatavaid tegevuspõhimõtteid (5)). Käesoleva valikumenetluse käigus peavad kandidaadid, kes on kutsutud vestlusele ametisse nimetamise küsimustega tegelevasse komisjoni nõuandekomiteesse, enne vestlust osalema hindamiskeskuses väliste värbamisnõustajate korraldataval hindamisel.

Korralduslikel kaalutlustel ja selleks, et valikumenetluse saaks nii kandidaatide kui ka institutsiooni huvides võimalikult kiiresti lõpule viia, toimub valikumenetlus ainult inglise ja/või prantsuse keeles (6).

Palga- ja teenistustingimused on sätestatud Euroopa Liidu personalieeskirjade palgaastme AD 14 ametnikke käsitlevas osas. Juhime kandidaatide tähelepanu sellele, et personalieeskirjade kohaselt peavad kõik uued töötajad läbima üheksakuulise katseaja.

Direktori töökoht asub Brüsselis.

Võrdsed võimalused

Euroopa Komisjon järgib aktiivselt võrdsete võimaluste poliitikat eesmärgiga suurendada naiste esindatust kõrgema juhtkonna tasemel. Seetõttu ootab komisjon eriti naiskandidaatide avaldusi.

Kandideerimisavalduse esitamine

Kontrollige enne avalduse esitamist hoolikalt, kas Te täidate kõik sobivuskriteeriumid („Nõuded kandidaadile“), eriti diplomi, töö- ja juhtimiskogemuse ning keelteoskuse kohta kehtestatud nõuded. Kandidaadid, kes ei vasta osalemistingimustele, arvatakse valikumenetlusest automaatselt välja.

Kandideerimiseks tuleb registreeruda interneti kaudu veebisaidil:

https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/

ning järgida kandideerimise eri etappe käsitlevaid juhiseid.

Teil peab olema toimiv e-posti aadress. Seda kasutatakse Teie registreerimiseks ning Teiega ühenduse pidamiseks kogu valikumenetluse käigus. Seepärast palume Teil komisjonile teatada, kui Teie e-posti aadress muutub.

Avaldusele tuleb lisada PDF-vormingus elulookirjeldus ja täita veebipõhine motivatsioonikiri (kuni 8 000 tähemärki).

Veebipõhise registreerumise lõpetamisel saate e-kirja, milles kinnitatakse, et kandideerimisavaldus on registreeritud. Kiri sisaldab ka registreerimisnumbrit, mis on Teie viitenumbriks kõigis kandideerimisega seotud küsimustes. Kui Te registreerimisnumbriga e-kirja ei saanud, siis avalduse esitamine ebaõnnestus.

Juhime Teie tähelepanu sellele, et avalduse läbivaatamise käiku ei saa veebis jälgida. Euroopa Komisjon võtab Teiega avalduse asjus ise ühendust.

Kui Teil on puue, mis ei võimalda Teil elektroonilist registreerimisvormi täita, võite esitada avalduse (elulookirjelduse ja motivatsioonikirja) paberkandjal ja saata selle tähitud kirjaga, mis kannab hiljemalt registreerimise lõppkuupäeva postitemplit, järgmisel aadressil: European Commission, Directorate-General for Human Resources and Security, Unit for Senior Management and CCA, SC11 8/59, 1049 Bruxelles/Brussel, BELGIQUE/BELGIË, märkides selgelt viiteks: Vacancy for a Director in DG DEVCO (COM/2017/10376). Edasine suhtlemine komisjoniga toimub posti teel. Teil tuleb avaldusele lisada tunnustatud asutuse väljastatud tõend puude kohta. Ühtlasi peaksite eraldi lehel kirjeldama konkreetseid abinõusid, mis muudaksid valikumenetluses osalemise Teile lihtsamaks.

Kui Teil on vaja lisateavet ja/või kui peaks tekkima tehnilisi probleeme, saatke meile e-kiri aadressil HR-SM-Vacancies@ec.europa.eu

Avalduste esitamise tähtaeg

Registreerumine lõpeb 6. novembril 2017 kell 12 päeval Brüsseli aja järgi. Hilisemaid kandideerimisavaldusi vastu ei võeta.

Õigeaegse veebis registreerumise eest vastutab kandidaat ise. Soovitame tungivalt mitte oodata registreerumisega viimaste päevadeni, sest avalduse täitmine veebilehel võib interneti koormatuse või internetiühenduse häire tõttu enne täitmise lõpetamist katkeda ja sel juhul tuleb Teil kogu protsessi korrata. Pärast avalduse esitamise tähtaja möödumist andmeid enam lisada ei saa. Hilinenud kandideerimisavaldusi vastu ei võeta.

Oluline teave kandidaatidele

Tuletame kandidaatidele meelde, et valikukomisjonide töö on konfidentsiaalne. Kandidaadil on keelatud võtta otse või kaudselt, isiklikult või kellegi kaasabil ühendust komisjonide liikmetega.

Isikuandmete kaitse

Euroopa Komisjon tagab, et kandidaatide isikuandmete töötlemisel peetakse kinni Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. detsembri 2000. aasta määrusest (EÜ) nr 45/2001 üksikisikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ELi institutsioonides ja asutustes ning selliste andmete vaba liikumise kohta (7).


(1)  Töökogemust arvestatakse alates kuupäevast, mil kandidaat omandas asjaomases valikumenetluses osalemiseks vajaliku minimaalse kvalifikatsiooni. Arvestatakse üksnes nõuetekohaselt dokumenteeritud ametialast tegevust (st tasustatud töötaja või füüsilisest isikust ettevõtjana). Osaajatööd võetakse arvesse täistööajaga tööks ümberarvestatuna. Õpinguid või koolitust ja tasustamata praktikat ei arvestata. Stipendiume, toetustest rahastatavaid tegevusi ja doktoriõppeprogramme võib arvestada kuni kolmeaastase töökogemusena.

(2)  Elulookirjelduses peaks kandidaat vähemalt nende viie aasta kohta, mille jooksul ta töötas kõrgel juhtival ametikohal, esitama järgmised andmed: 1) ametinimetus ja -ülesanded, 2) alluvate arv ametikohal/-kohtadel, 3) hallatud eelarve suurus, ning 4) kõrgemate ja madalamate hierarhiliste tasemete arv ning sama tasandi kolleegide arv.

(3)  http://ec.europa.eu/education/official-languages-eu-0_et

(4)  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1962R0031:20140101:ET:PDF

(5)  http://ec.europa.eu/civil_service/docs/official_policy_en.pdf

(6)  Valikukomisjon tagab, et ei eelistata kõnealuseid keeli emakeelena rääkivaid kandidaate.

(7)  EÜT L 8, 12.1.2001, lk 1.