European flag

Teataja
Euroopa Liidu

ET

Seeria L


2023/2696

5.12.2023

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2023/2696,

4. detsember 2023,

milles sätestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) 2021/691 loodud ja koondatud töötajate toetuseks kasutatava Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi toetusesaajate küsitluste läbiviimise kord ja vorm

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 28. aprilli 2021. aasta määrust (EL) 2021/691, millega luuakse Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fond (EGF) koondatud töötajate toetuseks ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EL) nr 1309/2013, (1) eriti selle artikli 22 lõiget 6,

olles konsulteerinud määruse (EL) 2021/691 artikli 26 alusel moodustatud EGFi komiteega

ning arvestades järgmist:

(1)

Selleks et tagada koondatud töötajate toetuseks loodud Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi (EGF) tegevuse järelevalve ja hõlbustada tegevuse tulemuste hindamist, peavad liikmesriigid vastavalt määruse (EL) 2021/691 artiklile 22 toetama komisjoni ja viima iga EGFi rahalise toetuse rakendusperioodi lõppedes läbi küsitluse toetusesaajate hulgas.

(2)

Et neid küsitlusi saaks hindamisel kasutada, on vaja kehtestada küsitluste läbiviimiseks ühtsed sätted ja ühtne küsitluste vorm, mis võimaldavad andmeid liidu tasandil koondada.

(3)

Et küsitlusi saaks fondi tegevuse järelevalve ja hindamise eesmärgil tõhusalt analüüsida, on vaja küsitluste läbiviimisel igati ära kasutada elektrooniliste vahendite eeliseid, säilitades samal ajal teabevahetuse turvalisuse ning tagades kooskõlas kohaldatavate andmekaitse-eeskirjadega teabe terviklikkuse, autentsuse ja konfidentsiaalsuse. Seepärast peaks komisjon töötama toetusesaajate küsitluste läbiviimiseks välja veebipõhise vahendi, mis on kättesaadav EUSurvey (Euroopa Komisjoni veebipõhine küsitluste haldamise süsteem) veebisaidil.

(4)

Liikmesriigid peaksid komisjoni toetama ja teavitama toetusesaajaid läbiviidavast küsitlusest ja julgustama neid osalema, saates neile kutse osaleda ja vähemalt ühe meeldetuletuse. Kuna küsitlusi haldab komisjon, peaksid liikmesriigid teavitama komisjoni kohe pärast kutsete või meeldetuletuste saatmist. Samuti peaksid liikmesriigid soovitama, et toetusesaajad hoiaksid oma kontaktandmeid kuni küsitluse alguseni ajakohasena, ning olema abiks veebiküsitlusele juurdepääsu tagamisel.

(5)

Andmete omanikuna peaks komisjon kasutama kogutud kvantitatiivset ja kvalitatiivset teavet üksnes järelevalve ja hindamise eesmärgil.

(6)

Asjaomane liikmesriik võib riikliku järelevalve ja hindamise eesmärgil taotleda, et talle saadetaks küsitluse koondtulemused. Kui asjaomane liikmesriik soovib lisada küsimusi, mida ta peab vajalikuks riikliku järelevalve või hindamise seisukohast, peaks komisjonil olema võimalik lisada need küsimused läbiviidavasse küsitlusse, tagades samal ajal küsitlusvormi terviklikkuse,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Reguleerimisese

Käesolevas määruses sätestatakse määruse (EL) 2021/691 artiklis 22 osutatud toetusesaajate küsitluste läbiviimise kord ja vorm.

Artikkel 2

Toetusesaajate küsitluse läbiviimise kord

1.   Komisjon laeb veebipõhises küsitluste haldamise süsteemis üles asjaomase liikmesriigi ametlikus keeles (ametlikes keeltes) küsitluse, kasutades artiklis 3 osutatud vormi. Link küsitlusele saadetakse asjaomasele liikmesriigile hiljemalt viis kuud pärast asjaomase rahalise toetuse rakendusperioodi lõppu.

2.   Kooskõlas määruse (EL) 2021/691 artikli 22 lõikega 4 alustab asjaomane liikmesriik küsitluse läbiviimist kuuenda kuu jooksul pärast rahalise toetuse rakendusperioodi lõppu, saates igale koondatud töötajate toetuseks loodud Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist (EGF) toetust saanule kutse küsitluses osalemiseks. Alates küsitluse alustamise kuupäevast hoiab komisjon küsitlust aktiivsena vähemalt neli nädalat.

3.   Asjaomane liikmesriik teavitab komisjoni võimalikest puhkuseperioodidest või muudest asjaoludest, mis võivad küsitluses osalemise määra mõjutada. Sellisel juhul võib küsitluse kestust pikendada kaheksa nädalani.

4.   Asjaomane liikmesriik saadab toetusesaajatele meeldetuletuse nädal enne küsitluse kavandatud lõppu.

5.   Madala osalemismäära korral võivad komisjon ja asjaomane liikmesriik kokku leppida küsitlusperioodi pikendamises. Kui lepitakse kokku küsitlusperioodi pikendamises, saadab asjaomane liikmesriik toetusesaajatele täiendava meeldetuletuse ja märgib pikendatud ajavahemiku kestuse.

6.   Asjaomane liikmesriik teavitab komisjoni jõupingutustest, mida on tehtud küsitluses osalemise soodustamiseks, ja teatab niipea, kui küsitlust alustatakse ja kui meeldetuletusi saadetakse, sellest ka komisjonile.

7.   Asjaomane liikmesriik teavitab toetusesaajaid tulevasest küsitlusest niipea, kui nad toetust taotlevad, ja palub neil hoida nende kontaktandmeid kuni küsitlusega alustamiseni ajakohasena. Liikmesriigid aitavad toetusesaajatel veebipõhisele küsitluste haldamise süsteemile juurde pääseda.

Artikkel 3

Toetusesaajate küsitluste vorm

1.   Määruse (EL) 2021/691 artiklis 22 osutatud toetusesaajate küsitluste läbiviimiseks kasutatakse lisas esitatud vormi.

2.   Komisjon avaldab vormi kõigis liidu ametlikes keeltes.

3.   Asjaomane liikmesriik võib taotleda, et riikliku järelevalve või hindamise eesmärgil lisatakse vormile küsimusi tingimusel, et seda vormi ennast ei muudeta. Soovitatud lisaküsimused tuleb esitada komisjonile liikmesriigi ametlikus keeles (ametlikes keeltes) hiljemalt kaks kuud pärast rahalise toetuse rakendusperioodi lõppu. Komisjon otsustab, kas lisaküsimuste lisamist lubatakse.

Artikkel 4

Küsitlusandmete kasutamine

1.   Kogutud andmete omanik on Euroopa Komisjon. Komisjon kasutab kogutud kvantitatiivset ja kvalitatiivset teavet üksnes järelevalve ja hindamise eesmärgil.

2.   Asjaomase liikmesriigi taotluse korral teeb komisjon küsitluse koondtulemused liikmesriigile kättesaadavaks riikliku järelevalve tegemiseks ja hindamise läbiviimiseks.

Artikkel 5

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 4. detsember 2023

Komisjoni nimel

president

Ursula VON DER LEYEN


(1)   ELT L 153, 3.5.2021, lk 48.


LISA

EGFi toetusesaajate küsitluse vorm

E-kirja näidis

Hea toetusesaaja!

Palume Teil osaleda selles küsitluses, kuna olete saanud toetust koondatud töötajate toetuseks loodud Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist (EGF), sest Teid koondati [Eestis] [... majandussektoris/... piirkonnas tegutseva/ettevõtja ... juures]. EGF on Euroopa rahastamisvahend, millega toetatakse isikuid, kes on kaotanud töö ulatusliku restruktureerimise tagajärjel.

Küsitluses osalemiseks looge palun Euroopa Komisjoni autentimisteenuse (EU Login) kasutajakonto. Järgige siin kirjeldatud samme.

Küsimustiku täitmiseks ei tohiks kuluda rohkem kui [7] minutit. Teie vastused salvestatakse automaatselt, seda juhuks, kui soovite täita osa küsimustikust ja naasta hiljem, et lõpuni vastata. Viimane võimalus vastuste esitamiseks on [kuupäev].

Teie vastuseid käsitletakse täiesti konfidentsiaalselt ja neid ei jagata kellegagi.

Kui Teil on selle küsitluse kohta küsimusi, võtke palun ühendust [EGFi riikliku kontaktisiku nimi või e-posti aadress].

Täname, et leidsite aega vastata – me hindame Teie tagasisidet kõrgelt!

Küsitluse sissejuhatus

Meie küsitluse eesmärk on välja selgitada, kas koondatud töötajate toetuseks loodud Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fond (EGF) on olnud toetust saanud inimestele kasulik. Küsitluse käigus kogutud andmeid kasutatakse EGFi paremaks muutmisel.

1.   Euroopa Liit ja EGF

1.1.

Kas teadsite, et meetmeid, milles osalesite, kaasrahastas Euroopa Liit? (Võite valida mitu vastusevarianti.)

Jah, ma teadsin, et meetmeid, milles osalesin, kaasrahastas Euroopa Liit.

Jah, ma teadsin, et meetmeid, milles osalesin, kaasrahastati koondatud töötajate toetuseks loodud Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist (EGF).

Ei teadnud.

2.   Toetusesaaja taust

Soovime rohkem teada Teie isikliku olukorra kohta. Palun vastake järgmistele küsimustele.

2.1.

Kui vana Te olete?

15–24

25–29

30–45

46–54

55–64

Üle 65

2.2.

Märkige oma sugu.

Naine

Mees

Mittebinaarne

Ei soovi vastata

2.3.

Milline on Teie kodakondsus?

Valige loetelust (ELi ja ELi mittekuuluvad riigid).

Kui tegemist on topeltkodakondsusega, märkige ka teine kodakondsus: ________

2.4.

Milline on Teie kõrgeim haridus, mille olete vastavalt rahvusvahelisele ühtsele hariduse liigitusele (ISCED) lõpetanud?

Lõpetamata põhiharidus (ISCED 0)

Põhiharidus (ISCED 1)

Keskharidus (ISCEDi järgi 2. ja 3. tase)

Kutseharidus (ISCED 4)

Bakalaureusekraad (ISCED 6)

Magistrikraad (ISCED 7)

Muu: ______ õpinguaastad kokku: _______

2.5.

Mitu aastat töökogemust Teil on?

1–3

4–5

6–10

11–15

16–20

21–30

Üle 30

2.6.

Kas Teil on mõni puue?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

2.7.

Kas Teil on rändetaust (1)?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

2.8.

Kas olete kunagi olnud pikka aega töötu (2)?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

2.9.

Kas tunnete, et olete tööturul ebasoodsas olukorras?

Ei

Jah, kui jah, palun täpsustage põhjus:_____________

Ei soovi vastata

3.   Teie tööhõiveolukord enne EGFi toetuse saamist

Järgmised küsimused peaksid andma rohkem teavet Teie endise töö kohta. Vastused aitavad meil võrrelda Teie tööalast olukorda enne ja pärast EGFi toetuse saamist.

3.1.

Milline oli Teie tööalane staatus?

Tööalane staatus

Töötan

Olen füüsilisest isikust ettevõtja

Minu töökoht oli*

täistööajaga

osalise tööajaga

Minu tööleping/töösuhe oli*…

alaline (tähtajatu)

ajutine (tähtajaline)

Minu tööleping/töösuhe oli*…

otsene (tööandjaga sõlmitud leping)

töövahendusasutuse kaudu saadud

*

Ei ole asjakohane füüsilisest isikust ettevõtjate puhul.

3.2.

Mil määral olite oma tööga rahul?

Väga rahul

Rahul

Ei soovi vastata

Rahulolematu

Ei olnud üldse rahul

 

 

 

 

 

4.   Meetmed ja/või toetus

Järgnevad küsimused käsitlevad meetmeid ja/või toetust, mida olete saanud.

4.1.

Millist liiki toetust Te saite? Võite valida mitu vastust.

Üldkategooriad

(*Vabatahtlik) Erimeetmed

Abi üksikisikule tööotsingul, juhtumikorraldus ja üldine teabeteenus

Profiilianalüüs (3)

Teavitamine, nõustamine, karjäärinõustamine või abi töö otsimisel

Mentorlus või isiklik juhendamine

Töökohavahetuse toetamine (4)

Koolitus ja ümberõpe

Koolitus ja ümberõpe – institutsiooniline koolitus (kool, ülikool, koolituskeskus vms)

Koolitus ja ümberõpe – kutseõpe, töökohapõhine erialane täiendõpe, õpipoisiõppe kavad, töö- või õppepraktika

Tööhõivestiimulid/palgatoetus

Palgatoetus

Toetatud töökoht ja rehabilitatsioon

Toetatud töökoht (5)

Rehabilitatsioon (6)

Ettevõtluse edendamine

Abi oma ettevõtte loomisel (nt nõustamine, juhendamine, õigusnõustamine jne)

Rahalised stiimulid oma ettevõtte asutamiseks

Abi ettevõtte loomisel

Abi töötajate ülevõtmistel

Kuluhüvitised

Koolitustoetus

Tööotsingu toetus

Liikuvustoetus ja/või transpordikulude hüvitamine

Päevaraha

Toetus ülalpeetavate isikute hoolduskulude katmiseks.

Muud (palun täitke):

________________

4.2.

Kui palju aega jäi Teie koondamise ja meetme(te) alguse vahele?

Vähem kui kuu

1–2 kuud

3–5 kuud

6–8 kuud

9–12 kuud

Kauem kui 12 kuud

4.3.

Kui kaua saite EGFi kaudu toetust?

Vähem kui kuu

1–2 kuud

3–5 kuud

6–8 kuud

9–12 kuud

Kauem kui 12 kuud

4.4.

Mil määral nõustute järgmiste väidetega?

Nõustun täielikult

Nõustun

Ei nõustu

Ei nõustu üldse

Ei tea

Ei ole asjakohane

Saadud toetus oli minu vajadustele vastav

 

 

 

 

 

 

Saadud toetus aitas mul uusi oskusi omandada/uusi kvalifikatsioone saada

 

 

 

 

 

 

Tänu saadud toetusele oskan nüüd paremini kasutada digitehnoloogiat (nt internet, arvuti, nutitelefon, muud seadmed, tarkvara) [digitaaloskused]

 

 

 

 

 

 

Tänu saadud toetusele oskan nüüd paremini energiat säästa, tean, kuidas tekitada vähem jäätmeid või leida muid viise keskkonnahoiuks [rohelised oskused]

 

 

 

 

 

 

Saadud toetus julgustas mind ületama soolisi stereotüüpe töökoha valikul ja/või suurendas üldiselt minu teadlikkust soolisest diskrimineerimisest

 

 

 

 

 

 

Saadud toetus aitas mul oma võimeid rohkem usaldada

 

 

 

 

 

 

Saadud toetus aitas mul luua kontaktide võrgustiku

 

 

 

 

 

 

Pärast meetme(te)s osalemist olen tööks paremini kvalifitseeritud

 

 

 

 

 

 

4.5.

Milline meede oli kõige kasulikum?

Valige meetmete loetelust (rippmenüü):

nõustamine/juhendamine

koolitus/ümberõpe

palgatoetus

toetatud töökoht ja rehabilitatsioon

ettevõtluse edendamine

kuluhüvitised

4.6.

Kas Teile pakuti meetmeid, milles Te ei osalenud?

Jah

Ei (kui ei, suunduge küsimuse 4.8 juurde)

4.7.

Mis on meetmetes mitteosalemise põhjus?

Ei olnud huvitatud

Halb ajastus

Mulle pakuti tööd

Kauge asukoht

Isiklikud põhjused

Muu, palun täpsustage: _____

4.8.

Kas taotlesite mõnda konkreetset meedet?

Jah

Ei (suunduge küsimuse 4.11 juurde)

4.9.

Kas saite soovitud meetmes osaleda?

Jah

Kui ei, siis millist meedet Te taotlesite? Täpsustage: _____

4.10.

Kui ei, siis kas teate, miks Te ei saanud soovitud meedet?

Täpsustage:_________

4.11.

Kui olete EGFi toetusel omandanud hariduse või osalenud koolitusel, siis millist liiki hariduse/koolitusega oli tegu? (Võib valida mitu vastusevarianti)

Põhiharidus

Keskharidus

Kutseharidus ja -õpe

Bakalaureusekraad

Magistrikraad

Kolmandas riigis omandatud kraadi valideerimine

Keelekursused

Koolitus töökogemuse kaudu omandatud oskuste tunnustamise ettevalmistamiseks

Ümberõpe/kutsealane ümberorienteerumine, kutseala: (täpsustage) _______

Muu: täpsustage______________

Ei ole asjakohane

4.12.

Milline oli Teie tööhõivestaatus pärast viimase meetme lõpetamist?

6 kuu pärast (kui see on asjakohane)

12 kuu pärast (kui see on asjakohane)

18 kuu pärast (kui see on asjakohane)

 

Osalen koolitusel või omandan haridust

Töötan

Tegutsen füüsilisest isikust ettevõtjana

Töötu

Pensionär

Muu (palun täpsustage)

Ei ole asjakohane

Osalen koolitusel või omandan haridust

Töötan

Tegutsen füüsilisest isikust ettevõtjana

Töötu

Pensionär

Muu (palun täpsustage)

Ei ole asjakohane

Osalen koolitusel või omandan haridust

Töötan

Tegutsen füüsilisest isikust ettevõtjana

Töötu

Pensionär

Muu (palun täpsustage)

Ei ole asjakohane

5.   Praegune olukord

Sooviksime teada, milline järgmistest valikutest kirjeldab kõige paremini Teie praegust tööhõivestaatust.

5.1.

Mis iseloomustab Teie praegust olukorda kõige paremini? (Kui saaksite valida rohkem kui ühe variandi, valige kõige täpsem variant ja lisage järgmise küsimuse juures täiendav teave)

Töötu (sh alaline haiguspuhkus, puue või piiratud teovõime, perepuhkus, kodumajapidamine, laste või muude isikute eest hoolitsemine) (suunduge 6. peatüki juurde)

Töötan (alaline, ajutine, lühiajaline või platvormitöö) (7) (suunduge 7. peatüki juurde)

Olen füüsilisest isikust ettevõtja (suunduge 8. peatüki juurde)

Olen üliõpilane või osalen koolitusel (suunduge 9. peatüki juurde)

Jäin pensionile (suunduge 10. peatüki juurde)

Olen mitteaktiivne (suunduge 10. peatüki juurde)

5.2.

Kui Teil on täiendavat teavet oma praeguse tööhõiveolukorra kohta, siis palun täpsustage: ______

6.   Osalejatele, kes on praegu töötud

Eelmises küsimuses märkisite, et olete praegu töötu ja/või alalisel haiguspuhkusel, teete majapidamistöid, hoolitsete laste või muude isikute eest. Järgmised küsimused aitavad meil Teie konkreetset olukorda mõista.

6.1.

Mitu kuud olete olnud tööta?

Täpsustage _______________

6.2.

Kas otsite praegu tööd?

Jah, otsin aktiivselt tööd.

Ei, ma olen juba leidnud uue töökoha, kuid ei ole veel tööle asunud.

Ei, ma ei ole praegu töö leidmisest huvitatud.

6.3.

Kui Te ei ole töö leidmisest huvitatud, siis miks? Täpsustage______________

7.   Osalejatele, kes praegu töötavad

Eelmises küsimuses märkisite, et käite praegu tööl. Järgmised küsimused aitavad meil Teie konkreetset olukorda mõista.

7.1.

Kas töö on...?

täistööajaga ametikoht

osalise ajaga ametikoht

7.2.

Mis liiki leping Teil on?

Alaline (tähtajatu) leping

Ajutine (tähtajaline) leping

7.3.

Mis liiki töösuhe Teil on?

Mul on töösuhe otse ettevõtjaga

Mul on ettevõtjaga kaudne töösuhe töövahendaja kaudu

7.4.

Kas töötate samal erialal kui enne EGFi toetuse saamist?

Jah

Ei

Kui ei, siis mis erialal Te nüüd töötate? Täpsustage: _______________

7.5.

Kas Teie uus töökoht on samas piirkonnas, kus Te töötasite enne EGFi toetuse saamist?

Jah

Ei, teises piirkonnas.

Ei, teises ELi riigis.

Ei, teises riigis väljaspool ELi.

7.6.

Kas saadud toetus motiveeris Teid leidma tööd väljaspool riiki või piirkonda?

Jah

Ei

7.7.

Kui kaua olete töötanud oma praegusel töökohal?

0–2 kuud

3–5 kuud

6–11 kuud

12–17 kuud

18–24 kuud

Kauem kui 24 kuud

7.8.

Kas Teil on oma praegusel töökohal rohkem kohustusi kui varem?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

7.9.

Kui palju tasustatud või tasustamata ületunde Te tavaliselt uuel töökohal teete?

Rohkem kui eelmisel töökohal

Vähem kui eelmisel töökohal

Sama palju kui eelmisel töökohal

7.10.

Milline on Teie palk võrreldes eelmise töökohaga?

Suurem

Väiksem

Sama

Ei soovi vastata

7.11.

Millised on Teie üldised töötingimused uuel töökohal võrreldes töökohaga, kus Te enne EGFist toetuse saamist töötasite?

Paremad

Halvemad

Samad

Ei soovi vastata

7.12.

Kas saadud toetus aitas Teil leida uut töökohta?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

7.13.

Kas tänu saadud toetusele omandatud tehnilised ja digioskused on uuel töökohal kasulikud?

Need aitasid mind väga palju

Need aitasid mind natuke

Ei, need ei aidanud mind üldse

Ma ei käinud sellistel koolitustel

7.14.

Kas tänu saadud toetusele omandatud kekkonnaalased/rohelised oskused on uuel töökohal kasulikud?

Need aitasid mind väga palju

Need aitasid mind natuke

Ei, need ei aidanud mind üldse

Ma ei käinud sellistel koolitustel

8.   Osalejatele, kes on praegu füüsilisest isikust ettevõtjad

Eelmises küsimuses märkisite, et olete praegu füüsilisest isikust ettevõtja. Palun vastake järgmistele küsimustele. Järgmised küsimused aitavad meil Teie konkreetset olukorda mõista.

8.1.

Kas olete ettevõtja ...?

täistööajaga

osaajaga

8.2.

Kas Teie uus äritegevus on samas majandussektoris, kus Te tegutsesite enne EGFi toetuse saamist?

Jah

Ei

Kui ei, siis mis sektoris tegutsete? Täpsustage: ____________

8.3.

Kas Teie uus äritegevus on samas piirkonnas, kus Te tegutsesite enne EGFi toetuse saamist?

Jah (suunduge küsimuse 8.5 juurde)

Ei, teises piirkonnas.

Ei, teises ELi riigis.

Ei, teises riigis väljaspool ELi.

8.4.

Kui ei, kas saadud toetus motiveeris Teid alustama ettevõtlusega väljaspool riiki või piirkonda?

Jah

Ei

8.5.

Kui kaua olete ettevõtlusega tegelenud?

0–2 kuud

3–5 kuud

6–11 kuud

12–17 kuud

18–24 kuud

Kauem kui 24 kuud

8.6.

Kui palju inimesi töötab Teie ettevõttes (sealhulgas Teie ise)?

(Märkida arv) ___

8.7.

Milline on Teie sissetulek võrreldes sellega, mida Te saite enne EGFi toetuse saamist?

Suurem

Väiksem

Sama

Ei soovi vastata

8.8.

Millised on töötingimused võrreldes töökohaga, mis Teil oli enne EGFi toetuse saamist?

Paremad

Halvemad

Samad

Ei soovi vastata

8.9.

Kas saadud toetus aitas Teil ettevõtlusega alustada?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

8.10.

Kas tänu saadud toetusele omandatud tehnilised ja digioskused on füüsilisest isikust ettevõtja tegevuses kasulikud?

Need aitasid mind väga palju

Need aitasid mind natuke

Ei, need ei aidanud mind üldse

Ma ei käinud sellistel koolitustel

8.11.

Kas tänu saadud toetusele omandatud keskkonnaalased/rohelised oskused on füüsilisest isikust ettevõtja tegevuses kasulikud?

Need aitasid mind väga palju

Need aitasid mind natuke

Ei, need ei aidanud mind üldse

Ma ei käinud sellistel koolitustel

9.   Isikutele, kes omandavad haridust või osalevad koolitusel

Eelnevas küsimuses 5.1 märkisite, et omandate praegu haridust või osalete koolitusel. Järgmised küsimused aitavad meil Teie konkreetset olukorda mõista.

9.1.

Mis liiki haridust Te praegu omandate?

Omandan põhiharidust

Omandan keskharidust

Omandan kutseharidust

Omandan bakalaureusekraadi

Omandan magistrikraadi

Valideerin kolmandas riigis omandatud kraadi

Osalen keelekursusel

Muu: täpsustage______________

9.2.

Mis eriala Te pärast hariduse/koolituse lõpetamist saate?

Täpsustage: ________

9.3.

Kas saadud toetus aitas Teil alustada hariduse omandamist või koolitust?

Jah

Ei

Ei soovi vastata

9.4.

Kas tänu saadud toetusele omandatud digioskused on tulnud kasuks hariduse omandamisel või koolituses?

Need aitasid mind väga palju

Need aitasid mind natuke

Ei, need ei aidanud mind üldse

Ma ei käinud sellistel koolitustel

9.5.

Kas tänu saadud toetusele omandatud keskkonnaalased/rohelised oskused on tulnud kasuks hariduse omandamisel või koolituses?

Need aitasid mind väga palju

Need aitasid mind natuke

Ei, need ei aidanud mind üldse

Ma ei käinud sellistel koolitustel

10.   Viimane leht

Allpool saate anda täiendavat tagasisidet EGFist saadud toetuse kohta:

Kui klõpsate allpool nupul „Esita“, salvestatakse Teie vastused ja saadetakse ära ning Te ei saa enam muudatusi teha. Võite saada oma vastustest koopia oma e-posti aadressile. Palun järgige EUSurvey veebisaidi juhiseid.

Täname, et leidsite aega küsimustikule vastamiseks.


(1)  Isik, kes on

a)

oma praegusesse elukohariiki sisse rännanud ja/või

b)

oma praegusest elukohariigist erineva kodakondsusega ja/või

c)

vähemalt üks isiku vanematest tuli oma praegusesse elukohariiki sisserändajana.

(infomull)

(2)  Pikaajaline töötus tähendab seda, et tööta on oldud kauem kui aasta ja samal ajal on aktiivselt tööd otsitud (infomull)

(3)  Tööotsija tööhõivepotentsiaali hindamine selleks, et töötada välja individuaalne tegevuskava ja valida välja asjakohased aktiivsed tööturumeetmed. (Infomull)

(4)  Koondatud töötajate abistamine uue töökoha leidmisel kas otse tööandja poolt antava hüvitisena või spetsialisti teenuse kaudu. (Infomull)

(5)  Toetus püsivalt (või pikaajaliselt) vähenenud töövõimega isikute töölevõtmiseks. (Infomull)

(6)  Meetmed, millega tagatakse piiratud töövõimega isikute (ajutine või alaline) kutsealane rehabilitatsioon ja mis aitavad osalejatel kohaneda oma puude või seisundiga ning arendada oskusi, mis valmistavad neid ette tööle siirdumiseks või korrapäraseks koolitusel osalemiseks. (Infomull)

(7)  Veebiplatvormide kaudu korraldatud tasustatud töö. (Infomull)


ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/2696/oj

ISSN 1977-0650 (electronic edition)