ISSN 1977-0650

Euroopa Liidu

Teataja

L 14

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Õigusaktid

58. köide
21. jaanuar 2015


Sisukord

 

II   Muud kui seadusandlikud aktid

Lehekülg

 

 

MÄÄRUSED

 

*

Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2015/79, 18. detsember 2014, millega muudetakse rakendusmäärust (EL) nr 680/2014 (millega sätestatakse rakenduslikud tehnilised standardid seoses krediidiasutuste ja investeerimisühingute järelevalvelise aruandlusega vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) nr 575/2013) seoses vara koormatistega, ühtse andmepunktide mudeliga ja valideerimiseeskirjadega ( 1 )

1

 

 

Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2015/80, 20. jaanuar 2015, millega kehtestatakse kindlad impordiväärtused, et määrata kindlaks teatava puu- ja köögivilja hind piiril

45

 


 

(1)   EMPs kohaldatav tekst

ET

Aktid, mille peakiri on trükitud harilikus trükikirjas, käsitlevad põllumajandusküsimuste igapäevast korraldust ning nende kehtivusaeg on üldjuhul piiratud.

Kõigi ülejäänud aktide pealkirjad on trükitud poolpaksus kirjas ja nende ette on märgitud tärn.


II Muud kui seadusandlikud aktid

MÄÄRUSED

21.1.2015   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 14/1


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2015/79,

18. detsember 2014,

millega muudetakse rakendusmäärust (EL) nr 680/2014 (millega sätestatakse rakenduslikud tehnilised standardid seoses krediidiasutuste ja investeerimisühingute järelevalvelise aruandlusega vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) nr 575/2013) seoses vara koormatistega, ühtse andmepunktide mudeliga ja valideerimiseeskirjadega

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 26. juuni 2013. aasta määrust (EL) nr 575/2013 krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes kohaldatavate usaldatavusnõuete kohta ja määruse (EL) nr 648/2012 muutmise kohta, (1) eriti selle artikli 99 lõike 5 esimest ja neljandat lõiku,

ning arvestades järgmist:

(1)

Ühtse, täpse ja võrreldava teabe esitamine vara koormatiste kohta vastavalt komisjoni rakendusmäärusele (EL) nr 680/2014 (2) on esmatähtis element krediidiasutuste ja investeerimisühingute rahastamispositsioonist ülevaate saamiseks.

(2)

Krediidiasutuste ja investeerimisühingute rakendamis- ja aruandluskoormuse vähendamiseks peaks vara koormatiste aruandlus võimalikult palju põhinema olemasolevatel bilansikirjete usaldatavusnõuete- ja raamatupidamisaruandluse põhimõtetel.

(3)

Kooskõlas proportsionaalsuse põhimõttega ei tuleks väikeste krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes, kelle vara koormatise tase ei ole oluline, kohaldada üksikasjalikke aruandlusnõudeid, mida kohaldatakse suurte krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes.

(4)

Aruandlusnõuded peaksid arvesse võtma kõiki vara koormatise liike, sealhulgas tingimuslikku koormatist, kuna see on esmatähtis kui oluline risk krediidiasutuse või investeerimisühingu likviidsus- ja maksevõimeprofiilile, eelkõige krediidiasutuste või investeerimisühingute puhul, kelle vara koormatise tase on oluline.

(5)

Krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes emiteerivad Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2009/65/EÜ (3) artikli 52 lõike 4 esimeses lõigus osutatud pandikirju, peaksid esitama teabe kõnealuste varade koormatiste kohta.

(6)

Selleks et tagada omavahendeid, omavahendite nõudeid, finantsteavet, kinnisvaraga tagatud laenudest saadud kahjusid, riskide kontsentreerumist, finantsvõimenduse määra, likviidsust ja vara koormatisi käsitlev ühtne järelevalveline aruandlus ning kvaliteetsed ja täpsed ühtsed järelevalveandmed, tuleks rakendusmääruse (EL) nr 680/2014 I, III, IV, VI, VIII, X, XII ja XVI lisas esitatud kohustuslikes aruandlustabelites sätestatud andmekirjed muuta ühtseks andmepunktide mudeliks.

(7)

Ühtne andmepunktide mudel peaks hõlmama andmekirjete struktuurset kajastamist ja tegema kindlaks kõik asjakohased ärikontseptsioonid ühtse järelevalvelise aruandluse tagamiseks ning see peaks sisaldama üksikasjalikku asjakohast tehnilist kirjeldust, mida on vaja ühtsete IT-lahenduste edasiseks arendamiseks.

(8)

Selleks et tagada selliste andmekirjete kvaliteet, ühtsus ja täpsus, mida krediidiasutused ja investeerimisühingud esitavad pädevatele asutustele ning mis käsitlevad omavahendeid, omavahendite nõudeid, finantsteavet, kinnisvaraga tagatud laenudest saadud kahjusid, riskide kontsentreerumist, finantsvõimenduse määra, likviidsust ja vara koormatisi, tuleks andmekirjete suhtes kohaldada ühiseid valideerimiseeskirju.

(9)

Tulenevalt nende laadist ajakohastatakse valideerimiseeskirju ja andmepunkti määratlusi korrapäraselt, tagamaks, et need kogu aeg vastavad kohaldatavatele regulatiivsetele nõuetele ning analüüsi- ja infotehnoloogianõuetele. Arvestades aega, mis praegu kulub üksikasjaliku ühtse andmepunktide mudeli ja valideerimiseeskirjade vastuvõtmiseks ja avaldamiseks, ei ole võimalik teha muudatusi piisavalt kiiresti ja õigel ajal, nii et oleks tagatud alaline ühtne järelevalveline aruandlus liidus. Seepärast tuleks rakendusmääruse (EL) nr 680/2014 XIV lisas sätestatud üksikasjalik andmepunktide mudel ja kõnealuse määruse XV lisas sätestatud üksikasjalikud valideerimiseeskirjad asendada ühtse andmepunktide mudeli ja valideerimiseeskirjade rangete kvalitatiivsete kriteeriumidega, mis avaldatakse elektrooniliselt Euroopa Pangandusjärelevalve veebisaidil.

(10)

Käesolev määrus põhineb rakenduslike tehniliste standardite eelnõul, mille Euroopa Pangandusjärelevalve esitas komisjonile.

(11)

Euroopa Pangandusjärelevalve on läbi viinud avalikud konsultatsioonid käesoleva määruse aluseks olevate rakenduslike tehniliste standardite eelnõu kohta, analüüsinud potentsiaalseid seonduvaid kulusid ja kasu ning küsinud arvamust Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1093/2010 (4) artikli 37 kohaselt loodud pangandussektori sidusrühmade kogult.

(12)

Selleks et anda krediidiasutustele ja investeerimisühingutele ning pädevatele asutustele piisavalt aega käesoleva määruse nõuete rakendamiseks nii, et oleks tagatud esitatavate andmete kvaliteet, peaks esimene aruandekuupäev olema kõigi krediidiasutuste ja investeerimisühingute puhul 31. detsember 2014.

(13)

Seepärast tuleks rakendusmäärust (EL) nr 680/2014 vastavalt muuta,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Rakendusmäärust (EL) nr 680/2014 muudetakse järgmiselt.

1.

Artiklile 1 lisatakse järgmine punkt f:

„f)

vara koormatised vastavalt määruse (EL) nr 575/2013 artiklile 100.”

;

2.

Lisatakse 7a peatükk:

„7a PEATÜKK

VARA KOORMATISTE ARUANNETE INDIVIDUAALSELT JA KONSOLIDEERITULT ESITAMISE VORMING JA SAGEDUS

Artikkel 16a

Vara koormatiste aruannete individuaalselt ja konsolideeritult esitamise vorming ja sagedus

1.   Teabe esitamisel vara koormatiste kohta vastavalt määruse (EL) nr 575/2013 artiklile 100 individuaalselt või konsolideeritult esitavad krediidiasutused ja investeerimisühingud käesoleva määruse XVI lisas kindlaks määratud teabe vastavalt käesoleva määruse XVII lisas sätestatud juhistele.

2.   Lõikes 1 osutatud teave esitatakse järgmiselt:

(a)

XVI lisa A, B ja D osadega ette nähtud teave esitatakse kord kvartalis;

(b)

XVI lisa C osaga ette nähtud teave esitatakse kord aastas;

(c)

XVI lisa E osaga ette nähtud teave esitatakse kord poolaastas.

3.   Krediidiasutused ja investeerimisühingud ei pea esitama XVI lisa B, C ja E osadega ette nähtud teavet, kui täidetud on kõik järgmised tingimused:

(a)

krediidiasutuse või investeerimisühingu koguvarade maht, mis on arvutatud vastavalt XVII lisa punkti 1.6 alapunktile 10, on alla 30 miljardi euro;

(b)

krediidiasutuse või investeerimisühingu vara koormatise tase, mis on arvutatud vastavalt XVII lisa punkti 1.6 alapunktile 9, on alla 15 %.

4.   Krediidiasutused ja investeerimisühingud peavad esitama XVI lisa D osaga ette nähtud teabe ainult siis, kui nad emiteerivad Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2009/65/EÜ (5) artikli 52 lõike 4 esimeses lõigus osutatud pandikirju.

;

3.

Artikli 17 lõige 1 asendatakse järgmisega:

„1.   Krediidiasutused ja investeerimisühingud esitavad käesolevas määruses osutatud teabe pädevate asutuste poolt kindlaks määratud andmevahetusvormingutes ja esitusviisidel, järgides XIV lisas osutatud ühtses andmepunktide mudelis sisalduvat andmepunkti määratlusi ja XV lisas osutatud valideerimiseeskirju ning järgmist:

(a)

teavet, mida ei ole nõutud või mis ei ole asjakohane, ei lisata esitatavatele andmetele;

(b)

arvulised väärtused esitatakse faktidena vastavalt järgmisele:

(i)

„rahalist” andmetüüpi andmepunktid esitatakse minimaalselt täpsusega tuhat ühikut;

(ii)

„protsendilist” andmetüüpi andmepunktid väljendatakse ühiku kohta minimaalselt täpsusega neli kohta pärast koma;

(iii)

„täisarvulist” andmetüüpi andmepunktid esitatakse ilma kümnendkohtadeta, täisühiku täpsusega.”

;

4.

Artiklisse 18 lisatakse järgmine neljas lõik:

„Seoses artikli 16a kohaselt esitatava teabega on esimene aruandekuupäev 31. detsember 2014.”

;

5.

Artiklisse 19 lisatakse järgmine viies lõik:

„Artiklit 16a kohaldatakse alates 1. detsembrist 2014.”

;

6.

XIV ja XV lisa asendatakse käesoleva määruse I lisa tekstiga.

7.

Lisatakse XVI ja XVII lisa, nagu on vastavalt sätestatud käesoleva määruse II ja III lisas.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 18. detsember 2014

Komisjoni nimel

president

Jean-Claude JUNCKER


(1)  ELT L 176, 27.6.2013, lk 1.

(2)  Komisjoni rakendusmäärus (EL) nr 680/2014, millega sätestatakse rakenduslikud tehnilised standardid seoses krediidiasutuste ja investeerimisühingute järelevalvelise aruandlusega vastavalt määrusele (EL) nr 575/2013 (ELT L 191, 28.6.2014, lk 1).

(3)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2009/65/EÜ, 13. juuli 2009, vabalt võõrandatavatesse väärtpaberitesse ühiseks investeeringuks loodud ettevõtjaid (eurofondid) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta (ELT L 302, 17.11.2009, lk 32).

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1093/2010, 24. november 2010, millega asutatakse Euroopa Järelevalveasutus (Euroopa Pangandusjärelevalve), muudetakse otsust nr 716/2009/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni otsus 2009/78/EÜ (ELT L 331, 15.12.2010, lk 12).

(5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2009/65/EÜ, 13. juuli 2009, vabalt võõrandatavatesse väärtpaberitesse ühiseks investeeringuks loodud ettevõtjaid (eurofondid) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta (ELT L 302, 17.11.2009, lk 32).”


I LISA

XIV LISA

Ühtne andmepunktide mudel

Kõik I, III, IV, VI, VIII, X, XII ja XVI lisas sätestatud andmekirjed muudetakse ühtseks andmepunktide mudeliks, mis on krediidiasutuste ja investeerimisühingute ning pädevate asutuste ühtsete IT-süsteemide aluseks.

Ühtne andmepunktide mudel peab vastama järgmistele kriteeriumidele:

a)

tagama kõigi I, III, IV, VI, VIII, X, XII ja XVI lisas sätestatud andmekirjete struktureeritud esitamise;

b)

tegema kindlaks kõik lisades I–XIII, XVI ja XVII sätestatud ärikontseptsioonid;

c)

esitama andmesõnastiku, millega määratakse kindlaks tabelite, ordinaatide, telgede, valdkondade, mõõtmete ja liikmete nimetused;

d)

esitama parameetrid, millega määratletakse andmepunktide omadused või summa;

e)

esitama andmepunkti määratlused, mida väljendatakse omaduste kogumina, mis üheselt teeb kindlaks finantskontseptsiooni;

f)

sisaldama kogu asjakohast tehnilist kirjeldust, mida on vaja ühtseid järelevalveandmeid tagavate IT-aruandluslahenduste arendamiseks.

XV LISA

Valideerimiseeskirjad

I, III, IV, VI, VIII, X, XII ja XVI lisas sätestatud andmekirjete suhtes kohaldatakse valideerimiseeskirju, et tagada andmete kvaliteet ja ühtsus.

Valideerimiseeskirjad peavad vastama järgmistele kriteeriumidele:

a)

määratlema loogilise seose asjakohaste andmepunktide vahel;

b)

sisaldama filtreid ja eeltingimusi, mis määratlevad andmekogumid, mille suhtes valideerimiseeskirja kohaldatakse;

c)

kontrollima esitatud andmete ühtsust;

d)

kontrollima esitatud andmete täpsust;

e)

määrama kindlaks vaikeväärtused, mida kohaldatakse juhul, kui asjakohast teavet ei ole esitatud.


II LISA

„XVI LISA

VARA KOORMATISTE ARUANDLUSVORMID

VARA KOORMATISTE VORMID

Vormi number

Vormi kood

Vormi/vormide kogumi nimi

Lühend

A OSA — KOORMATISTE ÜLEVAADE

32,1

F 32.01

ARUANDVA KREDIIDIASUTUSE VÕI INVESTEERIMISÜHINGU VARAD

AE-ASS

32,2

F 32.02

SAADUD TAGATISED

AE-COL

32,3

F 32.03

EMITEERITUD JA VEEL TAGATISEKS ANDMATA OMA PANDIKIRJAD JA VARAGA TAGATUD VÄÄRTPABERID

AE-NPL

32,4

F 32.04

KOORMATISE ALLIKAD

AE-SOU

B OSA — TÄHTAJA ANDMED

33

F 33.00

TÄHTAJA ANDMED

AE-MAT

C OSA — TINGIMUSLIKUD KOORMATISED

34

F 34.00

TINGIMUSLIKUD KOORMATISED

AE-CONT

D OSA — PANDIKIRJAD

35

F 35.00

PANDIKIRJADE EMISSIOONID

AE-CB

E OSA — TÄIENDAVAD ANDMED

36,1

F 36.01

TÄIENDATUD ANDMED. I OSA

AE-ADV1

36,2

F 36.02

TÄIENDATUD ANDMED. II OSA

AE-ADV2


F 32.01 — ARUANDVA KREDIIDIASUTUSE VÕI INVESTEERIMISÜHINGU VARAD (AE-ASS)

 

Koormatud varade bilansiline väärtus

Koormatud varade õiglane väärtus

Koormamata varade bilansiline väärtus

Koormamata varade õiglane väärtus

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

010

020

030

040

050

060

070

080

090

100

010

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

020

Nõudelaenud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

030

Omakapitaliinstrumendid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

040

Võlaväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

050

millest: pandikirjad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

060

millest: varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

070

millest: valitsemissektori emiteeritud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

080

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

090

millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

110

millest: hüpoteeklaenud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

120

Muud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


F 32.02 — SAADUD TAGATISED (AE-COL)

 

Saadud koormatud tagatise või emiteeritud oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus

Koormamata

Sellise saadud tagatise või selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormamiseks kättesaadavad

Sellise saadud tagatise või selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite nimiväärtus, mis on koormamiseks kättesaamatud

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

010

020

030

040

050

060

070

130

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatised

 

 

 

 

 

 

 

140

Nõudelaenud

 

 

 

 

 

 

 

150

Omakapitaliinstrumendid

 

 

 

 

 

 

 

160

Võlaväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

170

millest: pandikirjad

 

 

 

 

 

 

 

180

millest: varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

190

millest: valitsemissektori emiteeritud

 

 

 

 

 

 

 

200

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

 

 

 

 

 

 

 

210

millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

 

 

 

 

 

 

 

220

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud

 

 

 

 

 

 

 

230

Muu saadud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

240

Muud emiteeritud oma võlaväärpaberid kui oma pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

250

KOGUVARAD, SAADUD TAGATIS JA EMITEERITUD OMA VÕLAVÄÄRTPABERID

 

 

 

 

 

 

 


F 32.03 — EMITEERITUD JA VEEL TAGATISEKS ANDMATA OMA PANDIKIRJAD JA VARAGA TAGATUD VÄÄRTPABERID (AE-NPL)

 

Koormamata

Alusvarakogumi bilansiline väärtus

Selliste emiteeritud võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormamiseks kättesaadavad

Selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite nimiväärtus, mis on koormamiseks kättesaamatud

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

010

020

030

040

010

 Emiteeritud ja veel tagatiseks andmata oma pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

020

Säilitatud emiteeritud pandikirjad

 

 

 

 

030

Säilitatud emiteeritud varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

040

Kõrgema nõudeõiguse järguga

 

 

 

 

050

Mezzanine väärtpaberistamise seeriad

 

 

 

 

060

Esimese järjekoha kahju

 

 

 

 


F 32.04 — KOORMATISE ALLIKAD (AE-SOU)

 

Sobitatud kohustused, tingimuslikud kohustused või laenuks antud väärtpaberid

Koormatud varad, saadud tagatis ja muud emiteeritud oma võlaväärtpaberid kui pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid

 

millest: konsolideerimisgrupi muudelt üksustelt

 

millest: saadud uuesti kasutatud tagatis

millest: koormatud oma võlaväärtpaberid

010

020

030

040

050

010

Valitud finantskohustuste bilansiline väärtus

 

 

 

 

 

020

Tuletisinstrumendid

 

 

 

 

 

030

millest: börsivälised

 

 

 

 

 

040

Hoiused

 

 

 

 

 

050

Repolepingud

 

 

 

 

 

060

millest: tehingud keskpankadega

 

 

 

 

 

070

Muud tagatud hoiused kui repolepingud

 

 

 

 

 

080

millest: tehingud keskpankadega

 

 

 

 

 

090

Emiteeritud võlaväärtpaberid

 

 

 

 

 

100

millest: emiteeritud pandikirjad

 

 

 

 

 

110

millest: emiteeritud varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

 

120

Muud koormatise allikad

 

 

 

 

 

130

Aruande esitaja ees võetud siduvate laenuandmiskohustuste nimiväärtus

 

 

 

 

 

140

Saadud finantsgarantiide nimiväärtus

 

 

 

 

 

150

Mitterahalise tagatisega laenuks võetud väärtpaberite õiglane väärtus

 

 

 

 

 

160

Muu

 

 

 

 

 

170

KOORMATISE ALLIKAD KOKKU

 

 

 

 

 

 

 

 

Ei märgita konsolideeritud alusel kajastatavas vormis.

 

Ei märgita ühelgi juhul.


F 33.00 — TÄHTAJA ANDMED (AE-MAT)

 

Lahtine tähtaeg

Üleöö

>1 päev<=1 nädal

>1 nädal<=2 nädalat

>2 nädalat <=1 kuu

>1 kuu <=3 kuud

>3 kuud <=6 kuud

>6 kuud<=1 aasta

>1 aasta <=2 aastat

>2 aastat <=3 aastat

>3 aastat <=5 aastat

>5 aastat <=10 aastat

>10 aastat

 

Kohustuste järelejäänud tähtaeg

010

020

030

040

050

060

070

080

090

100

110

120

130

010

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

020

Saadud uuesti kasutatud tagatis (saamise pool)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

030

Saadud uuesti kasutatud tagatis (uuestikasutamise pool)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


F 34.00 — TINGIMUSLIKUD KOORMATISED (AE-CONT)

 

Sobitatud kohustused, tingimuslikud kohustused või laenuks antud väärtpaberid

Tingimuslikud koormatised

A. Koormatud varade õiglase väärtuse vähenemine 30 %

B. Oluliste valuutade 10 % nõrgenemise netomõju

Koormatud varade täiendav summa

Koormatud varade täiendav summa

Oluline valuuta 1

Oluline valuuta 2

...

Oluline valuuta n

010

020

030

040

050

 

010

Valitud finantskohustuste bilansiline väärtus

 

 

 

 

 

 

020

Tuletisinstrumendid

 

 

 

 

 

 

030

millest: börsivälised

 

 

 

 

 

 

040

Hoiused

 

 

 

 

 

 

050

Repolepingud

 

 

 

 

 

 

060

millest: tehingud keskpankadega

 

 

 

 

 

 

070

Muud tagatud hoiused kui repolepingud

 

 

 

 

 

 

080

millest: tehingud keskpankadega

 

 

 

 

 

 

090

Emiteeritud võlaväärtpaberid

 

 

 

 

 

 

100

millest: emiteeritud pandikirjad

 

 

 

 

 

 

110

millest: emiteeritud varaga tagatud väärtpaberid

 

 

 

 

 

 

120

Muud koormatise allikad

 

 

 

 

 

 

170

KOORMATISE ALLIKAD KOKKU

 

 

 

 

 

 


F 35.00 — PANDIKIRJADE EMISSIOONID (AE-CB)

z-telg

Tagatiste kogumi tunnus (lahtine)

 

Kooskõla määruse (EL) nr 575/2013 artikliga 129?

Pandikirjadega seotud kohustused

Tagatiste kogum

Aruandekuupäev

+ 6 kuud

+12 kuud

+ 2 aastat

+5 aastat

+ 10 aastat

Tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid, millel on negatiivne netoturuväärtus

Pandikirja välisreiting

Aruandekuupäev

+ 6 kuud

+12 kuud

+ 2 aastat

+5 aastat

+ 10 aastat

Tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid, millel on positiivne netoturuväärtus

Tagatise miinimumnõudeid ületav tagatiste kogumi summa

[JAH/EI]

Kui JAH, märkida tagatiste kogumi peamine varaklass

Tulenevalt asjaomasest pandikirjade suhtes kohaldatavast õiguslikust korrast

tulenevalt reitinguagentuuri metoodikast, et säilitada olemasolev pandikirjade välisreiting

Aruandekuupäev

Reitinguagentuur 1

Krediidireiting 1

Reitinguagentuur 2

Krediidireiting 2

Reitinguagentuur 3

Krediidireiting 3

Aruandekuupäev

Reitinguagentuur 1

Reitinguagentuur 2

Reitinguagentuur 3

010

012

020

030

040

050

060

070

080

090

100

110

120

130

140

150

160

170

180

190

200

210

220

230

240

250

010

Nimiväärtus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

020

Nüüdisväärtus (vahetustehing)/Turuväärtus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

030

Varapõhine väärtus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

040

Bilansiline väärtus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


F 36.01 — TÄIENDATUD ANDMED. I OSA (AE-ADV-1)

 

Koormatise allikad

Varad/Kohustused

Tagatise liik — Liigitamine varaliigi lõikes

Kokku

Nõudelaenud

Omakapitaliinstrumendid

Võlaväärtpaberid

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud

Muud varad

Kokku

millest: pandikirjad

millest: varaga tagatud väärtpaberid

 millest: valitsemissektori emiteeritud

 millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

 millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

Keskpangad ja valitsemissektor

Finantssektori äriühingud

Finantssektorivälised äriühingud

Kodumajapidamised

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

 

millest: hüpoteeklaenud

 

millest: hüpoteeklaenud

010

020

030

040

050

060

070

080

090

100

110

120

130

140

150

160

170

180

010

Keskpanga poolne rahastamine (igat liiki, sealhulgas repotehingud)

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

020

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

030

Börsil kaubeldavad tuletisinstrumendid

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

040

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

050

Börsivälised tuletisinstrumendid

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

060

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

070

Repolepingud

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

080

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

090

Muud tagatud hoiused kui repolepingud

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

110

Emiteeritud pandikirjad

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

120

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

130

Emiteeritud varaga tagatud väärtpaberid

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

140

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

150

Muud emiteeritud võlaväärpaberid kui pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

160

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

170

Muud koormatise allikad

Koormatud varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

180

Tingimuslikud kohustused või laenuks antud väärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

190

Koormatud varad kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

210

Koormamata varad kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

220

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

230

Koormatud + koormamata varad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


F 36.02 -TÄIENDATUD ANDMED. II OSA (AE-ADV-2)

 

Koormatise allikad

Varad/Kohustused

Tagatise liik — Liigitamine varaliigi lõikes

Kokku

Nõudelaenud

Omakapitaliinstrumendid

Võlaväärtpaberid

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud

Muu saadud tagatis

Muud emiteeritud oma võlaväärpaberid kui oma pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid

Kokku

millest: pandikirjad

millest: varaga tagatud väärtpaberid

millest: valitsemissektori emiteeritud

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

Keskpangad ja valitsemissektor

Finantssektori äriühingud

Finantssektorivälised äriühingud

Kodumajapidamised

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

 

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

 

millest: hüpoteeklaenud

 

millest: hüpoteeklaenud

010

020

030

040

050

060

070

080

090

100

110

120

130

140

150

160

170

180

190

010

Keskpanga poolne rahastamine (igat liiki, sealhulgas repotehingud)

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

020

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

030

Börsil kaubeldavad tuletisinstrumendid

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

040

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

050

Börsivälised tuletisinstrumendid

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

060

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

070

Repolepingud

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

080

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

090

Muud tagatud hoiused kui repolepingud

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

110

Emiteeritud pandikirjad

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

120

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

130

Emiteeritud varaga tagatud väärtpaberid

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

140

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

150

Muud emiteeritud võlaväärpaberid kui pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

160

Sobitatud kohustused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

170

Muud koormatise allikad

Saadud koormatud tagatis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

180

Tingimuslikud kohustused või laenuks antud väärtpaberid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

190

Saadud koormatud tagatis kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

210

Saadud koormamata tagatis kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

220

 

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

230

Saadud koormatud + koormamata tagatis kokku”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


III LISA

„XVII LISA

VARA KOORMATISTE ARUANDLUS

Sisukord

ÜLDISED JUHISED 19

1.

STRUKTUUR JA PÕHIMÕTTED 19

1.1.

STRUKTUUR 19

1.2.

RAAMATUPIDAMISSTANDARD 20

1.3.

NUMMERDAMISE PÕHIMÕTTED 20

1.4.

MÄRGI PÕHIMÕTTED 20

1.5.

KOHALDAMISE TASE 20

1.6.

PROPORTSIONAALSUS 20

1.7.

KOORMATISE MÄÄRATLUS 20
VORMIDE TÄITMISE JUHISED 21

2.

A OSA: KOORMATISTE ÜLEVAADE 21

2.1.

VORM: AE-ASS. ARUANDVA KREDIIDIASUTUSE VÕI INVESTEERIMISÜHINGU VARAD 21

2.1.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 21

2.1.2.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 24

2.1.3.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 25

2.2.

VORM: AE-COL. ARUANDVA KREDIIDIASUTUSE VÕI INVESTEERIMISÜHINGU SAADUD TAGATIS 26

2.2.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 26

2.2.2.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 27

2.2.3.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 28

2.3.

VORM: AE-NPL. EMITEERITUD JA VEEL TAGATISEKS ANDMATA OMA PANDIKIRJAD JA VARAGA TAGATUD VÄÄRTPABERID 29

2.3.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 29

2.3.2.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 29

2.3.3.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 30

2.4.

VORM: AE-SOU. KOORMATISE ALLIKAD 30

2.4.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 30

2.4.2.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 31

2.4.3.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 32

3.

B OSA: TÄHTAJA ANDMED 33

3.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 33

3.2.

VORM: AE-MAT. TÄHTAJA ANDMED 33

3.2.1.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 33

3.2.2.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 34

4.

C OSA: TINGIMUSLIKUD KOORMATISED 35

4.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 35

4.1.1.

STSENAARIUM A: KOORMATUD VARADE ÕIGLASE VÄÄRTUSE VÄHENEMINE 30 %. 35

4.1.2.

STSENAARIUM B: OLULISTE VALUUTADE NÕRGENEMINE 10 %. 35

4.2.

VORM: AE-CONT. TINGIMUSLIKUD KOORMATISED 36

4.2.1.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 36

4.2.2.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 36

5.

D OSA: PANDIKIRJAD 36

5.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 36

5.2.

VORM: AE-CB. PANDIKIRJADE EMISSIOONID 37

5.2.1.

JUHISED Z-TELJE KOHTA 37

5.2.2.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 37

5.2.3.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 38

6.

E OSA: TÄIENDAVAD ANDMED 40

6.1.

ÜLDISED MÄRKUSED 40

6.2.

VORM: AE-ADV1. ARUANDVA KREDIIDIASUTUSE VÕI INVESTEERIMISÜHINGU VARADE TÄIENDATUD VORM 40

6.2.1.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 40

6.2.2.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 42

6.3.

VORM: AE-ADV2. ARUANDVA KREDIIDIASUTUSE VÕI INVESTEERIMISÜHINGU SAADUD TAGATISE TÄIENDATUD VORM 43

6.3.1.

JUHISED KONKREETSETE RIDADE KOHTA 43

6.3.2.

JUHISED KONKREETSETE VEERGUDE KOHTA 43

ÜLDISED JUHISED

1.   STRUKTUUR JA PÕHIMÕTTED

1.1.   Struktuur

1.

Raamistik koosneb viiest vormide kogumist, mis sisaldavad kokku üheksat vormi järgmiselt.

(a)

A osa: Koormatiste ülevaade:

vorm AE-ASS. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varad

vorm AE-COL. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatised

vorm AE-NPL. Emiteeritud ja veel tagatiseks andmata oma pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

vorm AE-SOU. Koormatise allikad

(b)

B osa: Tähtaja andmed:

vorm AE-MAT. Tähtaja andmed

(c)

C osa: Tingimuslikud koormatised

vorm AE-CONT. Tingimuslikud koormatised

(d)

D osa: Pandikirjad

vorm AE-CB. Pandikirjade emissioonid

(e)

E osa: Täiendavad andmed:

vorm AE-ADV-1. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varade täiendatud vorm

vorm AE-ADV-2. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatise täiendatud vorm

2.

Iga vormi puhul on esitatud viited õigussätetele ja täiendav üksikasjalik teave aruandluse üldisemate aspektide kohta.

1.2.   Raamatupidamisstandard

3.

Krediidiasutused ja investeerimisühingud kajastavad bilansilist väärtust sellise raamatupidamistava kohaselt, mida nad kasutavad finantsteabe esitamiseks vastavalt artiklitele 9–11. Krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei pea finantsteavet esitama, kohaldavad oma vastavat raamatupidamistava.

4.

Käesoleva lisa kohaldamisel osutavad lühendid „IAS” ja „IFRS” määruse (EÜ) nr 1606/2002 artiklis 2 määratletud rahvusvahelistele raamatupidamisstandarditele. Krediidiasutuste ja investeerimisühingute jaoks, kes esitavad finantsteabe IFRS standardite kohaselt, on sisestatud viited asjakohastele IFRS standarditele.

1.3.   Nummerdamise põhimõtted

5.

Vormi veergude, ridade ja lahtrite tähistamiseks on käesolevas juhendis kasutatud järgmist üldist märget: {Vorm; Rida; Veerg}. Tärni kasutatakse selle väljendamiseks, et valideerimisele kuulub terve rida või veerg. Näiteks {AE-ASS; *; 2} osutab vormi AE-ASS veeru 2 kõigi ridade andmepunktidele.

6.

Kui valideerimine on vormisisene, kasutatakse asjaomase vormi andmepunktidele osutamiseks järgmist märget: {Rida; Veerg}.

1.4.   Märgi põhimõtted

7.

XVI lisa vormides järgitakse V lisa I osa punktides 9 ja 10 kirjeldatud märgipõhimõtteid.

1.5.   Kohaldamise tase

8.

Vara koormatiste aruandluse kohaldamise puhul järgitakse määruse (EL) nr 575/2013 artikli 99 lõike 1 esimese lõigu kohaseid omavahendite aruandlusnõudeid. Seega ei pea krediidiasutused ja investeerimisühingud, kelle suhtes ei kohaldata usaldatavusnõudeid vastavalt määruse (EL) nr 575/2013 artiklile 7, esitama teavet vara koormatiste kohta.

1.6.   Proportsionaalsus

9.

Artikli 16a lõike 2 punkti b kohaldamisel arvutatakse vara koormatise tase järgmiselt:

Koormatud varade ja tagatise bilansiline väärtus = {AE-ASS;010;010} + {AE-COL;130;010}.

Koguvarad ja -tagatis = {AE-ASS;010;010} + {AE-ASS;010;060} + {AE-COL;130;010} + {AE-COL;130;040}.

Vara koormatuse määr = (koormatud varade ja tagatise bilansiline väärtus)/(koguvarad ja -tagatis).

10.

Artikli 16a lõike 2 punkti a kohaldamisel arvutatakse koguvarade summa järgmiselt:

Koguvarad = {AE-ASS;010;010} + {AE-ASS;010;060}.

1.7.   Koormatise määratlus

11.

Käesoleva lisa ja XVI lisa kohaldamisel käsitatakse vara koormatuna, kui see on antud tagatiseks või kui selle suhtes kehtib mis tahes kokkulepe tagada mis tahes tehingut, millest ei saa vara vabalt välja võtta, või parandada sellise tehingu krediidikvaliteeti.

Oluline on märkida, et tagatiseks antud varasid, mille suhtes kohaldatakse mis tahes väljavõtmise piiranguid, nt varad, mille väljavõtmiseks või teiste varadega asendamiseks on vaja eelnevat nõusolekut, tuleks käsitada koormatuna. Määratlus ei põhine sõnaselgel õiguslikul määratlusel nagu omandiõiguse üleminek, vaid pigem majanduslikel põhimõtetel, kuna õigusraamistikud võivad riikide lõikes erineda. Määratlus on siiski tihedalt seotud lepingutingimustega. Euroopa Pangandusjärelevalve kohaselt kuuluvad kõnealuse määratluse alla järgmised lepingute liigid (mittetäielik loetelu):

tagatud rahastamistehingud, sealhulgas repolepingud ja -tehingud, väärtpaberite laenuks andmise tehingud ja muud laadi tagatud laenuandmistehingud;

eri tagatistehingud, nt tuletisinstrumentide turuväärtuse põhjal antud tagatis;

tagatisega finantsgarantiid. Tuleb märkida, et kui garantii kasutamata osa puhul ei kohaldata tagatise väljavõtmise piiranguid (nt eelnev nõusolek), tuleks jaotada ainult kasutatud summa (proportsionaalne jaotus);

kliiringsüsteemidele, kesksetele vastaspooltele ja muudele infrastruktuuri ettevõtjatele teenustele juurdepääsu tingimusena antud tagatis. See hõlmab tagatisfonde ja alustamise tagatisi;

keskpankade vahendid. Eelnevalt keskpankadesse paigutatud varasid ei käsitata koormatuna, välja arvatud juhul, kui keskpank ei luba mis tahes paigutatud vara eelneva nõusolekuta välja võtta. Kasutamata finantsgarantiide puhul tuleks kasutamata osa (st keskpanga nõutavat miinimumi ületav summa) jaotada proportsionaalselt keskpanka paigutatud varade vahel;

väärtpaberistamise struktuuride alusvara, kui finantsvarade kajastamist krediidiasutuse või finantseerimisühingu finantsvaradena ei ole lõpetatud. Koormatud varana ei võeta arvesse aluseks olevaid säilitatud väärtpabereid, välja arvatud juhul, kui kõnealused väärtpaberid on tehingu tagamiseks panditud või tagatiseks antud;

pandikirjade emiteerimiseks kasutatud tagatiste kogumi varad. Pandikirjade aluseks olevaid varasid käsitatakse koormatuna, välja arvatud teatavatel juhtudel, kui krediidiasutus või investeerimisühing hoiab vastavaid pandikirju („oma emiteeritud võlakirjad”);

üldpõhimõttena ei tuleks käsitada koormatuna varasid, mis on paigutatud vahenditesse, mida ei kasutata, ja mida saab vabalt välja võtta.

VORMIDE TÄITMISE JUHISED

2.   A OSA: KOORMATISTE ÜLEVAADE

12.

Koormatiste ülevaate vormides esitatakse eraldi varad, mida kasutatakse rahastamise või tagatise vajaduste toetamiseks bilansipäeva seisuga („koormatis teataval ajahetkel”), ja võimalike rahastamisvajaduste katmiseks kättesaadavad varad.

13.

Ülevaate vormis esitatakse aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu koormatud ja koormamata varad tabelina toodete lõikes. Sama jaotust kohaldatakse saadud tagatiste ja muude emiteeritud oma võlaväärtpaberite kui pandikirjad ja väärtpaberistamised suhtes.

2.1.   Vorm: AE-ASS. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varad

2.1.1.   Üldised märkused

14.

Selles punktis esitatakse peamisi tehingute liike käsitlevad juhised, mida tuleb AE vormide täitmisel arvesse võtta.

Kõigi tehingute puhul, mis suurendavad krediidiasutuse või investeerimisühingu koormatise taset, on kaks aspekti, mida kajastatakse sõltumatult kõigis AE vormides. Selliseid tehinguid kajastatakse nii koormatise allikana kui ka koormatud vara või tagatisena.

Järgmistes näidetes kirjeldatakse, kuidas kajastada eri liiki tehinguid käesolevas osas, kuid samu eeskirju kohaldatakse ka muude AE vormide puhul.

(a)   Tagatud hoius

Tagatud hoiust kajastatakse järgmiselt:

(i)

hoiuse bilansilist väärtust kajastatakse koormatise allikana {AE-SOU; r070; c010};

(ii)

kui tagatis on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu vara, kajastatakse bilansilist väärtust {AE-ASS; *; c010} ja {AE-SOU; r070; c030}; selle õiglast väärtust kajastatakse {AE-ASS; *; c040};

(iii)

kui aruandev krediidiasutus või investeerimisühing on tagatise saanud, kajastatakse selle õiglast väärtust {AE-COL; *; c010}, {AE-SOU; r070; c030} ja {AE-SOU; r070; c040}.

(b)   Repolepingud/sobitatud repolepingud

Repolepinguid kajastatakse järgmiselt:

(i)

repolepingu bilansilist väärtust kajastatakse koormatise allikana {AE-SOU; r050; c010};

(ii)

repolepingu tagatist kajastatakse järgmiselt:

(iii)

kui tagatis on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu vara, kajastatakse bilansilist väärtust {AE-ASS; *; c010} ja {AE-SOU; r050; c030}; selle õiglast väärtust kajastatakse {AE-ASS; *; c040};

(iv)

kui aruandev krediidiasutus või investeerimisühing on tagatise saanud varasema pöördrepolepingu kaudu (sobitatud repoleping), kajastatakse selle õiglast väärtust {AE-COL; *; c010}, {AE-SOU; r050; c030} ja {AE-SOU; r050; c040}.

(c)   Keskpankade poolne rahastamine

Kuna keskpankade poolne tagatisega rahastamine on tagatud hoiuse või repotehingu erijuhtum, mille puhul on vastaspool keskpank, kohaldatakse eespool alapunktides i) ja ii) esitatud eeskirju.

Tehingute puhul, kus ei ole võimalik kindlaks teha iga tehingu konkreetset tagatist, kuna tagatis on kogumisse koondatud, tuleb tagatis jaotada proportsionaalselt tagatise kogumi ülesehituse alusel.

Eelnevalt keskpankadesse paigutatud varasid ei käsitata koormatud varadena, välja arvatud juhul, kui keskpank ei luba mis tahes paigutatud vara eelneva nõusolekuta välja võtta. Kasutamata finantsgarantiide puhul jaotatakse kasutamata osa (st keskpanga nõutavat miinimumi ületav summa) proportsionaalselt keskpanka paigutatud varade vahel.

(d)   Väärtpaberite laenuks andmine

Väärtpaberite rahalise tagatisega laenuks andmise puhul kohaldatakse repolepingute /sobitatud repolepingute puhul kohaldatavaid eeskirju.

Väärtpaberite rahalise tagatiseta laenuks andmist kajastatakse järgmiselt:

(i)

laenuks võetud väärtpaberite õiglast väärtust kajastatakse koormatise allikana {AE-SOU; r150; c010}. Kui laenuks andja ei saa laenuks antud väärtpaberite eest mingeid väärtpabereid, kuid saab selle asemel tasu, märgitakse {AE-SOU; r150; c010} null;

(ii)

kui tagatisena laenuks antud väärtpaberid on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu vara, kajastatakse nende bilansilist väärtust {AE-ASS; *; c010} ja {AE-SOU; r150; c030}; nende õiglast väärtust kajastatakse {AE-ASS; *; c040};

(iii)

kui aruandev krediidiasutus või investeerimisühing on saanud tagatisena laenuks antud väärtpabereid, kajastatakse nende õiglast väärtust {AE-COL; *; c010}, {AE-SOU; r150; c030} ja {AE-SOU; r150; c040}.

(e)   Tuletisinstrumendid (kohustused)

Tagatud tuletisinstrumente, mille õiglane väärtus on negatiivne, kajastatakse järgmiselt:

(i)

tuletisinstrumendi bilansilist väärtust kajastatakse koormatise allikana {AE-SOU; r020; c010};

(ii)

tagatist (positsiooni avamiseks nõutav alustamise tagatis ning tuletisinstrumentide turuväärtuse põhjal antud mis tahes tagatis) kajastatakse järgmiselt:

(i)

kui see on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu vara, kajastatakse bilansilist väärtust {AE-ASS; *; c010} ja {AE-SOU; r020; c030}; selle õiglast väärtust kajastatakse {AE-ASS; *; c040};

(ii)

kui see on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, kajastatakse selle õiglast väärtust {AE-COL; *; c010}, {AE-SOU; r020; c030} ja {AE-SOU; r020; c040}.

(f)   Pandikirjad

Vara koormatiste aruandluse puhul käsitatakse pandikirjadena direktiivi 2009/65/EL artikli 52 lõike 4 esimeses lõigus osutatud instrumente, olenemata sellest, kas kõnealused instrumendid on väärtpaberi õiguslikus vormis või mitte.

Pandikirjade suhtes ei kohaldata erieeskirju, kui aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud väärtpaberite osa ei säilitata.

Emiteeritud väärtpaberite osa säilitamise korral ja topelt arvessevõtmise vältimiseks kohaldatakse järgmist käsitlust:

(i)

kui oma pandikirju ei ole tagatiseks antud, kajastatakse tagatiste kogumi summat, millega tagatakse kõnealuseid säilitatud väärtpabereid, mida ei ole veel tagatiseks antud, vormis AE-ASS koormamata varadena. Täiendav teave säilitatud pandikirjade kohta, mida ei ole veel tagatiseks antud (alusvara, koormamiseks kättesaadavate pandikirjade õiglane väärtus ja aktsepteeritavus ning koormamiseks kättesaamatute pandikirjade nimiväärtus), esitatakse vormis AE-NPL;

(ii)

kui oma pandikirjad on tagatiseks antud, kajastatakse tagatiste kogumi summat, millega tagatakse kõnealuseid säilitatud ja tagatiseks antud väärtpabereid, vormis AE-ASS koormatud varadena.

Järgmises tabelis näidatakse, kuidas kajastada 100 euro väärtuses emiteeritud pandikirju, millest 15 % on säilitatud, kuid mitte tagatiseks antud, ja 10 % on säilitatud ja tagatiseks antud keskpangaga tehtud 11 euro suuruse repotehingu raames, kui tagatiste kogum hõlmab tagamata laene, mille bilansiline väärtus on 150 eurot.

SOURCES OF ENCUMBRANCE

Type

Amount

Cells

Loans encumbered

Cells

Covered bonds

75 % (100) = 75

{AE-Sources, r110, c010}

75 % (150) = 112,5

{AE-Assets, r100, c10}

{AE-Sources, r110, c030}

Central bank funding

11

{AE-Sources, r060, c010}

10 % (150) = 15

{AE-Assets, r100, c10}

{AE-Sources, r060, c030}

NON ENCUMBRANCE

Type

Amount

Cells

Non-encumbered loans

Cells

Own covered bonds retained

15 % 100 = 15

{AE-Not pledged, r010, c040}

15 % (150) = 22,5

{AE-Assets, r100, c60}

{AE-Not pledged, r020, c010}

(g)   Väärtpaberistamised

Väärtpaberistamised on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlaväärtpaberid, mis tulenevad väärtpaberistmise tehingust määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 punkti 61 tähenduses.

Bilansis kajastavate väärtpaberistamiste (väärtpaberistamised, mille kajastamist ei ole lõpetatud) suhtes kohaldatakse pandikirjade suhtes kohaldatavaid eeskirju.

Väärtpaberistamiste puhul, mille kajastamine bilansis on lõpetatud, puudub koormatis juhul, kui krediidiasutus või investeerimisühing hoiab teatavat osa väärtpaberitest. Kõnealuseid väärtpabereid kajastatakse aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu kauplemisportfellis või selle väliselt nagu mis tahes muid kolmanda isiku emiteeritud väärtpabereid.

2.1.2.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Rida

Viited õigussätetele ja juhised

010

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varad

IAS 1.9(a), rakendusjuhised (IG) 6

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu bilansis kajastatavad koguvarad.

020

Nõudelaenud

IAS 1.54 (i)

See hõlmab keskpankade ning muude krediidiasutuste ja investeerimisühingute vastu olevaid rahalisi nõudeid. Sularaha, mis hõlmab hoitavaid siseriiklikke ja välismaised ringluses olevaid pangatähti ja münte, mida üldiselt kasutatakse maksete tegemiseks, kajastatakse reas „muud varad”.

030

Omakapitaliinstrumendid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad omakapitaliinstrumendid, nagu on määratletud standardis IAS 32.1.

040

Võlaväärtpaberid

V lisa 1. osa punkt 26.

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlainstrumendid, mis on emiteeritud väärtpaberitena ning ei ole EKP bilansikirjete määruse kohaselt laenud.

050

millest: pandikirjad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlaväärtpaberid, mis on direktiivi 2009/65/EÜ artikli 52 lõike 4 esimeses lõigus osutatud võlakirjad.

060

millest: väärpaberistamised

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlaväärtpaberid, mis on väärtpaberistamised määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 punkti 61 tähenduses.

070

millest: valitsemissektori emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlaväärtpaberid, mille on emiteerinud valitsemissektor.

080

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlaväärtpaberid, mille on emiteerinud V lisa I osa punkti 35 alapunktides c ja d määratletud finantssektori äriühingud.

090

millest: -finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad võlaväärtpaberid, mille on emiteerinud V lisa I osa punkti 35 alapunktis e määratletud finantssektorivälised äriühingud.

100

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud

Muud laenud ja ettemaksed kui rahalised nõuded, st aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavad muud võlainstrumendid, mis ei ole väärtpaberid.

110

millest: hüpoteeklaenud

Muud sellised laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud, mis on vastavalt V lisa 2. osa punkti 41 alapunktile hüpoteeklaenud.

120

Muud varad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu bilansis kajastatud muud varad, mida ei ole nimetatud eespool esitatud ridades ning mis erinevad oma võlaväärtpaberitest ja oma võlaomakapitaliinstrumentidest, mille kajastamist bilansis ei või lõpetada krediidiasutus või investeerimisühing, kes ei kohalda IFRSi. Sel juhul kajastatakse oma võlainstrumente vormi AE-COL real 240 ning oma omakapitaliinstrumendid jäetakse vara koormatiste aruandlusest välja.

2.1.3.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Koormatud varade bilansiline väärtus

Selliste aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate varade bilansiline väärtus, mis on koormatud vastavalt vara koormatise määratlusele. Bilansiline väärtus on summa, mida kajastatakse bilansi aktiva poolel.

020

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormatud varade bilansiline väärtus, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

030

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormatud varade bilansiline väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

040

Koormatud varade õiglane väärtus

IFRS 13 ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2013/34/EL (1) artikkel 8 krediidiasutuste ja investeerimisühingute puhul, kes ei kohalda IFRSi.

Selliste aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormatud vastavalt vara koormatise määratlusele. Finantsinstrumendi õiglane väärtus on hind, mille eest toimuks mõõtmiskuupäeval turuosaliste vahel tavapärane tehing vara müügiks või kohustise üleandmiseks. (vt IFRS 13 Õiglase väärtuse mõõtmine).

050

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormatud võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

060

Koormamata varade bilansiline väärtus

Selliste aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate varade bilansiline väärtus, mis on koormamata vastavalt vara koormatise määratlusele. Bilansiline väärtus on summa, mida kajastatakse bilansi aktiva poolel.

070

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormamata varade bilansiline väärtus, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

080

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormamata varade bilansiline väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

090

Koormamata varade õiglane väärtus

IFRS 13 ning direktiivi 2013/34/EL artikkel 8 krediidiasutuste ja investeerimisühingute puhul, kes ei kohalda IFRSi.

Selliste aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormamata vastavalt vara koormatise määratlusele. Finantsinstrumendi õiglane väärtus on hind, mille eest toimuks mõõtmiskuupäeval turuosaliste vahel tavapärane tehing vara müügiks või kohustise üleandmiseks. (vt IFRS 13 Õiglase väärtuse mõõtmine).

100

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormamata võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

2.2.   Vorm: AE-COL. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis

2.2.1.   Üldised märkused

15.

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatise ja muude emiteeritud oma võlaväärtpaberite kui oma pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid puhul, jagatakse kategooria „koormamata varad” kaheks — „koormamiseks kättesaadavad” või koormamiseks potentsiaalselt aktsepteeritavad varad ning „koormamiseks kättesaamatud” varad.

16.

Varad on „koormamiseks kättesaamatud”, kui need on saadud tagatisena ning aruandev krediidiasutus või investeerimisühing ei tohi neid müüa ega uuesti tagatiseks anda, välja arvatud tagatise omaniku makseviivituse korral. Muud emiteeritud oma võlaväärpaberid kui oma pandikirjad või väärtpaberistamised on koormamiseks kättesaamatud, kui emissiooni tingimustes on mis tahes piirangud hoitavate väärtpaberite müümiseks või uuesti tagatiseks andmiseks.

17.

Vara koormatiste aruandluse puhul kajastatakse tasu eest ilma rahalist või mitterahalist tagatist andmata laenuks võetud väärtpabereid saadud tagatisena.

2.2.2.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Rida

Viited õigussätetele ja juhised

130

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis

Kõik aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatise klassid

140

Nõudelaenud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab nõudelaenusid. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 020)

150

Omakapitaliinstrumendid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab omakapitaliinstrumente. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 030)

160

Võlaväärtpaberid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab võlaväärtpabereid. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 040)

170

millest: pandikirjad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab pandikirju. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 050)

180

millest: väärpaberistamised

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab väärtpaberistamisi. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 060)

190

millest: valitsemissektori emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab valitsemissektori emiteeritud võlaväärtpabereid. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 070)

200

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab finantssektori äriühingute emiteeritud võlaväärtpabereid. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 080)

210

millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud võlaväärtpabereid. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 090)

220

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab muid laene ja ettemakseid kui nõudelaenud. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 100)

230

Muu saadud tagatis

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis hõlmab muid varasid. (vt viited õigussätetele ja juhised seoses vormi AE-ASS reaga 120)

240

Muud emiteeritud oma võlaväärpaberid kui oma pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud säilitatud oma võlaväärtpaberid, mis ei ole emiteeritud oma pandikirjad ega emiteeritud oma väärtpaberistamised. Kuna emiteeritud säilitatud või tagasiostetud oma võlaväärtpaberid vastavalt standardile IAS 39.42 vähendavad seotud finantskohustusi, ei arvata kõnealuseid väärtpabereid aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varade kategooria alla (vormi AE-ASS rida 010). Oma võlaväärtpaberid, mille kajastamist bilansis ei või lõpetada krediidiasutus või investeerimisühing, kes ei kohalda IFRSi, kajastatakse selles reas.

Emiteeritud oma pandikirju ega emiteeritud oma väärtpaberistamisi ei kajastata selle kategooria all, kuna neil juhtudel kohaldatakse topelt arvessevõtmise vältimiseks erinevaid eeskirju.

(a)

Kui oma võlaväärtpaberid on tagatiseks antud, kajastatakse tagatiste kogumi/alusvara summat, millega tagatakse kõnealuseid säilitatud ja tagatiseks antud väärtpabereid, vormis AE-ASS koormatud varadena.

(b)

Kui oma võlaväärtpaberid ei ole veel tagatiseks antud, kajastatakse tagatiste kogumi/alusvara summat, millega tagatakse kõnealuseid säilitatud väärtpabereid, mida ei ole veel tagatiseks antud, vormis AE-ASS koormamata varadena. Täiendav teave kõnealust teist liiki oma võlaväärtpaberite kohta, mida ei ole veel tagatiseks antud (alusvara, koormamiseks kättesaadavate väärtpaberite õiglane väärtus ja aktsepteeritavus ning koormamiseks kättesaamatute väärtpaberite nimiväärtus) esitatakse vormis AE-NPL.

250

KOGUVARAD, SAADUD TAGATIS JA EMITEERITUD OMA VÕLAVÄÄRTPABERID

Kõik aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu bilansis kajastatud varad, kõik aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatise klassid ning aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud säilitatud oma võlaväärtpaberid, mis ei ole emiteeritud oma pandikirjad või emiteeritud oma väärtpaberistamised.

2.2.3.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Saadud koormatud tagatise või emiteeritud oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus

Sellise saadud koormatud tagatise või aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud/hoitavate/säilitatud selliste oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormatud vastavalt vara koormatise määratlusele.

Finantsinstrumendi õiglane väärtus on hind, mille eest toimuks mõõtmiskuupäeval turuosaliste vahel tavapärane tehing vara müügiks või kohustise üleandmiseks. (vt IFRS 13 Õiglase väärtuse mõõtmine).

020

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud koormatud tagatise või emiteeritud/hoitavate/säilitatud selliste oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

030

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud sellise koormatud tagatise või emiteeritud/hoitavate/säilitatud selliste oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

040

Sellise saadud tagatise või selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormamiseks kättesaadavad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud sellise tagatise õiglane väärtus, mis on koormamata, kuid koormamiseks kättesaadav, kuna aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on lubatud neid müüa või uuesti tagatiseks anda tagatise omaniku makseviivituse puudumise korral. See hõlmab ka selliste muude emiteeritud oma võlaväärtpaberite kui oma pandikirjad või väärtpaberistamised õiglast väärtust, mis on koormamata, kuid koormamiseks kättesaadavad.

050

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Sellise saadud tagatise või muude selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite kui oma pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid õiglane väärtus, mis on koormamiseks kättesaadavad ja mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

060

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Sellise saadud tagatise või muude selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite kui oma pandikirjad või väärtpaberistamised õiglane väärtus, mis koormamiseks kättesaadavad ja mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

070

Sellise saadud tagatise või selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite nimiväärtus, mis on koormamiseks kättesaamatud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud sellise tagatise nimiväärtus, mis on koormamata ja koormamiseks kättesaamatu. See hõlmab ka aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud selliste muude oma võlaväärtpaberite kui oma pandikirjad või säilitatud väärtpaberistamised nimiväärtust, mis on koormamata ja koormamiseks kättesaamatud.

2.3.   Vorm: AE-NPL. Emiteeritud ja veel tagatiseks andmata oma pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

2.3.1.   Üldised märkused

18.

Topelt arvessevõtmise vältimiseks kohaldatakse aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja hoitavate oma pandikirjade ja väärtpaberistamiste suhtes järgmisi eeskirju.

(a)

Kui kõnealused väärtpaberid on tagatiseks antud, kajastatakse neid katvat tagatiste kogumit/alusvara vormis AE-ASS koormatud varana. Oma pandikirjade ja väärtpaberistamiste tagatiseks andmise korral on rahastamisallikas uus tehing, millega väärtpaberid tagatiseks antakse (keskpanga poolne rahastamine või muud liiki tagatud rahastamine), mitte pandikirjade või väärtpaberistamiste esmane emiteerimine.

(b)

Kui kõnealused väärtpaberid ei ole veel tagatiseks antud, kajastatakse neid väärtpabereid katvat tagatiste kogumit/alusvara vormis AE-ASS koormamata varana.

2.3.2.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Rida

Viited õigussätetele ja juhised

010

Emiteeritud ja veel tagatiseks andmata oma pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja säilitatud koormamata oma pandikirjad ja väärtpaberistamised.

020

Säilitatud emiteeritud pandikirjad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja säilitatud koormamata oma pandikirjad.

030

Säilitatud emiteeritud väärtpaberistamised

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja säilitatud koormamata oma väärtpaberistamised.

040

Kõrgema nõudeõiguse järguga

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja säilitatud koormamata oma väärtpaberistamiste kõrgema nõudeõiguse järguga seeriad. vt määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 punkt 67.

050

Mezzanine väärtpaberistamise seeriad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja säilitatud koormamata oma väärtpaberistamiste mezzanine seeriad. Mezzanine väärtpaberistamise seeriatena käsitatakse kõiki seeriaid, mis ei ole kõrgema nõudeõiguse järguga seeriad, st viimasena kahjumit katvad seeriad, ega esimese järjekoha kahju väärtpaberistamise seeriad. vt määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 punkt 67.

060

Esimese järjekoha kahju

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud ja säilitatud koormamata oma väärtpaberistamiste esimese järjekoha kahju seeriad. vt määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 punkt 67.

2.3.3.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Alusvarakogumi bilansiline väärtus

Sellise tagatiste kogumi/alusvara bilansiline väärtus, millega kaetakse säilitatud ja veel tagatiseks andmata oma pandikirju ja oma väärtpaberistamisi.

020

Selliste emiteeritud võlaväärtpaberite õiglane väärtus, mis on koormamiseks kättesaadavad

Selliste säilitatud oma pandikirjade ja oma väärtpaberistamiste õiglane väärtus, mis on koormamata, kuid koormamiseks kättesaadavad.

030

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Selliste säilitatud oma pandikirjade ja oma väärtpaberistamiste õiglane väärtus, mis vastavad kõigile järgmistele tingimustele:

(i)

need on koormamata;

(ii)

need on koormamiseks kättesaadavad;

(iii)

neid aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs.

Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat, st jätta vastav lahter tühjaks.

040

Selliste emiteeritud oma võlaväärtpaberite nimiväärtus, mis on koormamiseks kättesaamatud

Selliste säilitatud oma pandikirjade ja oma väärtpaberistamiste nimiväärtus, mis on koormamata ning koormamiseks kättesaamatud.

2.4.   Vorm: AE-SOU. Koormatise allikad

2.4.1.   Üldised märkused

19.

Selles vormis esitatakse teave selle kohta, kui olulised on aruandva krediidiasutuse ja investeerimisühingu jaoks erinevad koormatise allikad, sealhulgas rahastamisega mitteseotud allikad, nagu saadud siduvad laenuandmiskohustused või finantsgarantiid ning väärtpaberite laenuksandmine ilma rahalise tagatiseta.

20.

Vormides AE-ASS ja AE-COL kajastatavad varade ja saadud tagatise kogusummad vastavad järgmisele valideerimisreeglile: {AE-SOU; r170; c030} = {AE-ASS; r010; c010} + {AE-COL; r130; c010} + {AE-COL; r240; c010}.

2.4.2.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Rida

Viited õigussätetele ja juhised

010

Valitud finantskohustuste bilansiline väärtus

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu valitud tagatud finantskohustuste bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste kohustustega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

020

Tuletisinstrumendid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste tagatud tuletisinstrumentide bilansiline väärtus, mis on finantskohustused ja mille õiglane väärtus on negatiivne, kuivõrd kõnealuste tuletisinstrumentidega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

030

millest: börsivälised

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste tagatud tuletisinstrumentide bilansiline väärtus, mis on finantskohustused, millega kaubeldakse börsiväliselt, kuivõrd kõnealuste tuletisinstrumentidega kaasneb vara koormatis.

040

Hoiused

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu tagatud hoiuste bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste hoiustega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

050

Repolepingud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu repolepingute bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

Repolepingud (repod) on tehingud, mille käigus aruandev krediidiasutus või investeerimisühing saab raha teatava hinnaga müüdud finantsvarade vastu ja millega kaasneb siduv kohustus osta samad (või identsed) varad tagasi kindlaksmääratud hinnaga konkreetsel kuupäeval tulevikus. Repolepingutena tuleb kajastada kõiki järgmisi repo-tüüpi tehinguid: summad, mis on saadud kolmandale isikule rahalise tagatise vastu väärtpaberite laenuks andmise vormis ajutiselt üle kantud väärtpaberite eest, ning summad, mis on saadud kolmandale isikule müügilepingu/tagasiostulepingu vormis ajutiselt ülekantud väärtpaberite eest.

060

millest: tehingud keskpankadega

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu ja keskpanga vaheliste repolepingute bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb vara koormatis.

070

Muud tagatud hoiused kui repolepingud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu muude tagatud hoiuste kui repolepingute bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste hoiustega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

080

millest: tehingud keskpankadega

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu ja keskpanga vaheliste muude tagatud hoiuste kui repolepingute bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste hoiustega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

090

Emiteeritud võlaväärtpaberid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud võlaväärpaberite bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste väärtpaberitega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

Mis tahes emissiooni säilitatud osa puhul järgitakse A osa punkti 15 alapunktis iv sätestatud erikäsitlust, nii et selle kategooria alla kaasatakse ainult see osa võlaväärtpaberitest, mis on välja viidud konsolideerimisgrupi üksustest.

100

millest: emiteeritud pandikirjad

Selliste pandikirjade bilansiline väärtus, mille varad on välja andnud aruandev krediidiasutus või investeerimisühing, kuivõrd kõnealuste väärtpaberitega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

110

millest: emiteeritud väärpaberistamised

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud väärtpaberistamiste bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste väärtpaberitega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

120

Muud koormatise allikad

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu muude tagatisega tehingute kui finantskohustuste summa, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

130

Aruande esitaja ees võetud siduvate laenuandmiskohustuste nimiväärtus

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu ees võetud siduvate laenuandmiskohustuste nimiväärtus, kuivõrd kõnealuste kohustustega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

140

Saadud finantsgarantiide nimiväärtus

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud finantsgarantiide nimiväärtus, kuivõrd kõnealuste garantiidega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

150

Mitterahalise tagatisega laenuks võetud väärtpaberite õiglane väärtus

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu poolt ilma rahalise tagatiseta laenuks võetud väärtpaberite õiglane väärtus, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

160

Muu

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste muude tagatisega tehingute kui finantskohustuste summa, mida ei hõlma eespool esitatud kirjed, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

170

KOORMATISE ALLIKAD KOKKU

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu kõigi tagatisega tehingute summa, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

2.4.3.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Sobitatud kohustused, tingimuslikud kohustused või laenuks antud väärtpaberid

Sobitatud finantskohustuste, tingimuslike kohustuste (aruande esitaja ees võetud siduvad laenuandmiskohustused ja saadud finantsgarantiid) ja mitterahalise tagatisega laenuks antud väärtpaberite summa, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

Finantskohustusi kajastatakse bilansilises väärtuses, tingimuslikke kohustusi nimiväärtuses ja mitterahalise tagatisega laenuks antud väärtpabereid õiglases väärtuses.

020

millest: konsolideerimisgrupi muudelt üksustelt

Sobitatud finantskohustuste, tingimuslike kohustuste (aruande esitaja ees võetud siduvad laenuandmiskohustused ja saadud finantsgarantiid) ja mitterahalise tagatisega laenuks antud väärtpaberite summa, kuivõrd vastaspool on usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes muu üksus ning kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

Vt juhised summa liikide suhtes kohaldatavate eeskirjade kohta veerus 010.

030

Koormatud varad, saadud tagatis ja muud emiteeritud oma väärtpaberid kui pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid

Selliste varade, saadud tagatise ja muude emiteeritud oma väärtpaberite kui pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid summa, mis on ridades kajastatud eri liiki tehingute tulemusel koormatud.

Selleks et tagada kooskõla vormide AE-ASS ja AE-COL kriteeriumidega, kajastatakse aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu bilansis kirjendatud varasid bilansilises väärtuses ning saadud uuesti kasutatud tagatist ja muid emiteeritud oma väärtpabereid kui pandikirjad või väärtpaberistamised õiglases väärtuses.

040

millest: saadud uuesti kasutatud tagatis

Sellise saadud tagatise õiglane väärtus, mis on ridades kajastatud eri liiki tehingute tulemusel uuesti kasutatud/koormatud.

050

millest: koormatud oma võlaväärtpaberid

Muude selliste emiteeritud oma väärtpaberite kui oma pandikirjad või väärtpaberistamised õiglane väärtus, mis on ridades kajastatud eri liiki tehingute tulemusel koormatud.

3.   B OSA: TÄHTAJA ANDMED

3.1.   Üldised märkused

21.

B osas esitatud vormis antakse üldine ülevaade nende koormatud varade ja saadud uuesti kasutatud tagatise summast, mis jäävad sobitatud kohustuste järelejäänud tähtaja kindlaksmääratud vahemikku.

3.2.   Vorm: AE-MAT. Tähtaja andmed

3.2.1.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Rida

Viited õigussätetele ja juhised

010

Koormatud varad

Selle vormi puhul hõlmavad koormatud varad kõike järgmist:

(a)

aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varad (vt juhised vormi AE-ASS rea 010 kohta), mida kajastatakse bilansilises väärtuses;

(b)

muud sellised emiteeritud oma võlaväärtpaberid kui pandikirjad või väärtpaberistamised (vt juhised vormi AE-COL rea 240 kohta), mida kajastatakse õiglases väärtuses.

Need summad jaotatakse järelejäänud tähtaja vahemike lõikes, mis on kindlaks määratud veergudes vastavalt koormatise allika (sobitatud kohustus, tingimuslik kohustus või väärtpaberite laenuks andmise tehing) järelejäänud tähtajale.

020

Saadud uuesti kasutatud tagatis (saamise pool)

Vt juhised vormi AE-COL rea 130 ja vormi AE-SOU veeru 040 kohta.

Summad kajastatakse õiglases väärtuses ja need jaotatakse järelejäänud tähtaja vahemike lõikes, mis on kindlaks määratud veergudes vastavalt sellise tehingu järelejäänud tähtajale, mille tulemusel sai üksus tagatise, mida kasutatakse uuesti (saamise pool).

030

Saadud uuesti kasutatud tagatis (uuestikasutamise pool)

Vt juhised vormi AE-COL rea 130 ja vormi AE-SOU veeru 040 kohta.

Summad kajastatakse õiglases väärtuses ja need jaotatakse järelejäänud tähtaja vahemike lõikes, mis on kindlaks määratud veergudes vastavalt koormatise allika (uuestikasutamise pool) (sobitatud kohustus, tingimuslik kohustus või väärtpaberite laenuks andmise tehing) järelejäänud tähtajale.

3.2.2.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Lahtine tähtaeg

Nõudmisel, ilma konkreetse tähtajata.

020

Üleöö

Lõpptähtaeg 1 päev või varem.

030

>1 päev<=1 nädal

Lõpptähtaeg hiljem kui 1 päev ja varem kui 1 nädal või võrdne sellega.

040

>1 nädal<=2 nädalat

Lõpptähtaeg hiljem kui 1 nädal ja varem kui 2 nädalat või võrdne sellega.

050

>2 nädalat <=1 kuu

Lõpptähtaeg hiljem kui 2 nädalat ja varem kui 1 kuu või võrdne sellega.

060

>1 kuu <=3 kuud

Lõpptähtaeg hiljem kui 1 kuu ja varem kui 3 kuud või võrdne sellega.

070

>3 kuud <=6 kuud

Lõpptähtaeg hiljem kui 3 kuud ja varem kui 6 kuud või võrdne sellega.

080

>6 kuud<=1 aasta

Lõpptähtaeg hiljem kui 6 kuud ja varem kui 1 aasta või võrdne sellega.

090

>1 aasta <=2 aastat

Lõpptähtaeg hiljem kui 1 aasta ja varem kui 2 aastat või võrdne sellega.

100

>2 aastat <=3 aastat

Lõpptähtaeg hiljem kui 2 aastat ja varem kui 3 aastat või võrdne sellega.

110

>3 aastat <=5 aastat

Lõpptähtaeg hiljem kui 3 aastat ja varem kui 5 aastat või võrdne sellega.

120

>5 aastat <=10 aastat

Lõpptähtaeg hiljem kui 5 aastat ja varem kui 10 aastat või võrdne sellega.

130

>10 aastat

Lõpptähtaeg hiljem kui 10 aastat.

4.   C OSA: TINGIMUSLIKUD KOORMATISED

4.1.   Üldised märkused

22.

Selles vormis peavad krediidiasutused ja investeerimisühingud arvutama vara koormatise taseme mitme stressistsenaariumi alusel.

23.

Tingimuslikud koormatised osutavad täiendavatele varadele, mida võib olla vaja koormata, kui aruandev krediidiasutus või investeerimisühing seisab silmitsi ebasoodsate suundumustega, mille on käivitanud välissündmus, mille üle puudub aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul kontroll (reitingu alandamine, koormatud varade õiglase väärtuse vähenemine või üldine usalduse kaotus). Nendel juhtudel peab aruandev krediidiasutus või investeerimisühing tulenevalt juba tehtud tehingutest koormama täiendavaid varasid. Koormatud varade täiendava summa puhul ei võeta arvesse krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste tehingute mõju, mis on tehtud eespool osutatud stressistsenaariumides kirjeldatud sündmuste maandamiseks.

24.

See vorm hõlmab tingimuslike koormatiste kajastamise kahte stsenaariumit, mida on üksikasjalikumalt kirjeldatud punktides 4.1.1 ja 4.1.2. Kajastatav teave on krediidiasutuse või investeerimisühingu põhjendatud hinnang, mis põhineb parimal kättesaadaval teabel.

(a)

Koormatud varade õiglase väärtuse vähenemine 30 %. See stsenaarium hõlmab ainult varade õiglase alusväärtuse muutust, mitte mis tahes muid muutusi, mis võivad mõjutada nende bilansilist väärtust, nt vahetuskursikasum või -kahjum või varade väärtuse võimalik langus. Aruandev krediidiasutus või investeerimisühing võib seega olla sunnitud andma rohkem tagatist, et hoida tagatise väärtus muutumatuna.

(b)

Iga sellise valuuta nõrgenemine 10 %, milles aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on kohustusi, mille kogumaht on 5 % krediidiasutuse või investeerimisühingu kogukohustustest või rohkem.

25.

Stsenaariumid kajastatakse üksteisest sõltumatult ning olulise valuuta nõrgenemine kajastatakse samuti sõltumatult teiste oluliste valuutade nõrgenemisest. Seega ei võta krediidiasutus või investeerimisühing arvesse stsenaariumide vahelist korrelatsiooni.

4.1.1.   Stsenaarium A: koormatud varade õiglase väärtuse vähenemine 30 %.

26.

Eeldatakse, et kõigi koormatud varade väärtus väheneb 30 %. Sellisest vähenemisest tingitud täiendava tagatise vajaduse puhul võetakse arvesse olemasolevat ületagatuse taset, nii et säilitatakse ainult minimaalne tagatuse tase. Samuti võetakse täiendava tagatise vajaduse puhul arvesse asjaomaste lepingute ja kokkulepete lepingulisi nõudeid, sealhulgas künniste käiviteid.

27.

Arvesse võetakse ainult lepinguid ja kokkuleppeid, millega on ette nähtud õiguslik kohustus anda täiendav tagatis. See hõlmab pandikirjade emissioone, kui nendega on ette nähtud õiguslik nõue säilitada ületagatuse minimaalne tase, kuid ei ole ette nähtud nõuet säilitada pandikirjade olemasolev reiting.

4.1.2.   Stsenaarium B: oluliste valuutade nõrgenemine 10 %.

28.

Valuuta on oluline valuuta, kui aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on selles valuutas kohustusi, mille kogumaht on 5 % krediidiasutuse või investeerimisühingu kogukohustustest või rohkem.

29.

Nõrgenemise mahu 10 % arvutamisel võetakse arvesse muutusi nii varade kui ka kohustuste poolel, st keskendutakse varade ja kohustuste mittevastavusele. Näiteks USA dollaris vääringustatud varadel põhineva USA dollaris tehtava repotehinguga ei kaasne täiendavat koormatist, samas kui USA dollaris vääringustatud varadel põhineva euros tehtava repotehinguga see kaasneb.

30.

Arvutamisel võetakse arvesse kõiki mitme erineva valuutaga seotud tehinguid.

4.2.   Vorm: AE-CONT. Tingimuslikud koormatised

4.2.1.   Juhised konkreetsete ridade kohta

31.

Vt juhised vormi AE-SOU asjaomaste veergude kohta punktis 1.5.1. Vormi AE-CONT veergude sisu ei erine vormi AE-SOU veergude sisust.

4.2.2.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Sobitatud kohustused, tingimuslikud kohustused või laenuks antud väärtpaberid

Samad juhised ja andmed nagu vormi AE-SOU veeru 010 puhul.

Sobitatud finantskohustuste, tingimuslike kohustuste (aruande esitaja ees võetud siduvad laenuandmiskohustused ja saadud finantsgarantiid) ja mitterahalise tagatisega laenuks antud väärtpaberite summa, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

Nagu vormi kõigi ridade puhul, kajastatakse finantskohustusi bilansilises väärtuses, tingimuslikke kohustusi nimiväärtuses ja mitterahalise tagatisega laenuks antud väärtpabereid õiglases väärtuses.

020

A.   Täiendav koormatud varade summa

Täiendav varade summa, mis muutuks koormatuks tulenevalt õiguslikust, regulatiivsest või lepingulisest sättest, mille võib käivitada stsenaarium A.

Käesoleva lisa A osas sätestatud juhiste kohaselt kajastatakse kõnealused summad bilansilises väärtuses, kui summa on seotud aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varadega, või õiglases väärtuses, kui see on seotud saadud tagatisega. Krediidiasutuse või investeerimisühingu koormamata varasid ja tagatisi ületav summa kajastatakse õiglases väärtuses.

030

B.   Täiendav koormatud varade summa Oluline valuuta 1

Täiendav varade summa, mis muutuks koormatuks tulenevalt õiguslikust, regulatiivsest või lepingulisest sättest, mille võib käivitada olulise valuuta 1 nõrgenemine stsenaariumi B korral.

Vt eeskirjad summa liikide kohta real 020.

040

B.   Täiendav koormatud varade summa Oluline valuuta 2

Täiendav varade summa, mis muutuks koormatuks tulenevalt õiguslikust, regulatiivsest või lepingulisest sättest, mille võib käivitada olulise valuuta 2 nõrgenemine stsenaariumi B korral.

Vt eeskirjad summa liikide kohta real 020.

5.   D OSA: PANDIKIRJAD

5.1.   Üldised märkused

32.

Selles vormis kajastatakse teavet kõigi eurofondi nõuetele vastavate pandikirjade kohta, mille on emiteerinud aruandev krediidiasutus või investeerimisühing. Eurofondi nõuetele vastavad pandikirjad on direktiivi 2009/65/EÜ artikli 52 lõike 4 esimeses lõigus osutatud võlakirjad. Need on aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu emiteeritud pandikirjad, kui aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu suhtes kohaldavad ametiasutused seoses pandikirjadega õigusaktide kohaselt eri järelevalvet, mille eesmärk on kaitsta võlakirjaomanikke, ja kui selliste pandikirjade puhul on ette nähtud, et kõnealuste pandikirjade emiteerimisest saadavad vahendid investeeritakse vastavalt õigusaktidele varadesse, mis kogu võlakirjade kehtivusaja vältel suudab tagada võlakirjadega seotud nõuded ja mida emitendi maksejõuetuse korral kasutataks esmajärjekorras põhisumma tagasimaksmiseks ning kogunenud intresside tasumiseks.

33.

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu või tema nimel emiteeritud pandikirju, mis ei vasta eurofondi nõuetele, ei kajastata vormides AE-CB.

34.

Aruandlus põhineb pandikirjade suhtes kohaldataval õiguslikul korral, st õigusraamistikul, mida kohaldatakse pandikirjade emissiooni suhtes.

5.2.   Vorm: AE-CB. Pandikirjade emissioonid

5.2.1.   Juhised z-telje kohta

z-telg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Tagatiste kogumi tunnus (lahtine)

Tagatiste kogumi tunnus koosneb tagatise kogumi emiteerinud üksuse nimest või üheselt mõistetavast lühendist ning sellise tagatiste kogumi tähisest, mille suhtes konkreetselt kohaldatakse asjaomaseid pandikirjade kaitsemeetmeid.

5.2.2.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Nimiväärtus

Nimiväärtus on põhisumma tasumise nõuete summa, mis on kindlaks määratud vastava pandikirjade suhtes kohaldatava õigusliku korraga, mida kohaldatakse piisava katte kindlaksmääramiseks.

020

Nüüdisväärtus (vahetustehing)

Nüüdisväärtus (vahetustehing) on põhisumma ja intresside tasumise nõuete summa, mida on diskonteeritud valuutapõhise riskivaba intressikõveraga ning mis on kindlaks määratud asjaomase pandikirjade suhtes kohaldatava õigusliku korraga, mida kohaldatakse piisava katte kindlaksmääramiseks.

Veergudes 080 ja 210 kajastatakse tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonide turuväärtust.

030

Varapõhine väärtus

Varapõhine väärtus on tagatiste kogumi varade majanduslik väärtus, mida võib kajastada IFRSi 13 kohane õiglane väärtus, likviidsel turul tehtud tehingutel põhinev turuväärtus või nüüdisväärtus, mille puhul diskonteeritakse varade tulevasi rahavoogusid varapõhise intressikõveraga.

040

Bilansiline väärtus

Pandikirjaga seotud kohustuse või tagatiste kogumi vara bilansiline väärtus on pandikirja emitendi poolt kajastatav bilansiline väärtus.

5.2.3.   Juhised konkreetsete veergude kohta

010

Kooskõla määruse (EL) nr 575/2013 artikliga 129? [JAH/EI]

Krediidiasutused ja investeerimisühingud märgivad, kas tagatiste kogum vastab määruse (EL) nr 575/2013 artiklis 129 sätestatud nõuetele, et selle suhtes võiks kohaldada kõnealuse määruse artikli 129 lõigetes 4 ja 5 sätestatud eeliskäsitlust.

012

Kui JAH, märkida tagatiste kogumi peamine varaklass

Kui tagatiste kogumi suhtes võib kohaldada määruse (EL) nr 575/2013 artikli 129 lõigetes 4 ja 5 sätestatud eeliskäsitlust (vastus JAH veerus 011), märgitakse sellesse lahtrisse tagatiste kogumi peamine varaklass. Selleks kasutatakse kõnealuse määruse artikli 129 lõikes 1 sätestatud liigitust ja märgitakse vastavalt koodid „a”, „b”, „c”, „d”, „e”, „f” ja „g”. Kood „h” märgitakse juhul, kui tagatiste kogumi peamine varaklass ei kuulu eespool osutatud kategooriatesse.

020-140

Pandikirjadega seotud kohustused

Pandikirjadega seotud kohustused on pandikirjade emiteerimisest tulenevad emiteeriva üksuse kohustused, mis hõlmavad kõiki selliseid positsioone nagu on määratletud pandikirjade suhtes kohaldatava õigusliku korraga, mille suhtes kohaldatakse asjaomaseid pandikirjade kaitsemeetmeid (see võib näiteks hõlmata järelturul ringluses olevaid väärtpabereid, samuti pandikirjade emitendi vastaspoolte sellist positsiooni tuletisinstrumentide positsioonides, millel on pandikirjade emitendi seisukohast negatiivne turuväärtus ja mida võetakse arvesse tagatiste kogumis ja mida käsitatakse pandikirjadega seotud kohustustena vastavalt asjaomase pandikirjade suhtes kohaldatavale õigusliku korrale).

020

Aruandekuupäev

Pandikirjadega seotud kohustuste summad, välja arvatud tuletisinstrumentide positsioonid, eri tulevaste kuupäevade lõikes.

030

+ 6 kuud

Kuupäev „+6 kuud” on 6 kuud pärast aruandekuupäeva. Summad kajastatakse eeldusel, et pandikirjadega seotud kohustused võrreldes aruandekuupäevaga ei muutu, välja arvatud amortisatsiooni puhul. Kindlaks määratud maksegraafiku puudumisel tuleb tuleviku kuupäevadel olemasolevate jääksummade puhul kasutada eeldatavat lõpptähtaega järjepideval viisil.

040-070

+ 12 kuud — + 10 aastat

Nagu „+ 6 kuud” puhul (veerg 030), vastav tähtpäev pärast aruandekuupäeva.

080

Tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid, millel on negatiivne netoturuväärtus

Selliste tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonide negatiivne netoturuväärtus, millel on pandikirjade emitendi seisukohast negatiivne turuväärtus. Tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid on sellised tuletisinstrumentide netopositsioonid, mida vastavalt asjaomasele pandikirjade suhtes kohaldatavale õiguslikule korrale on arvesse võetud tagatise kogumis ja mille suhtes kohaldatakse vastavaid pandikirjade kaitsemeetmeid, kuivõrd selliseid negatiivse turuväärtusega tuletisinstrumentide positsioone on vaja katta aktsepteeritavate tagatiste kogumi varadega.

Negatiivset netoturuväärtust kajastatakse ainult aruandekuupäeva seisuga.

090-140

Pandikirja välisreiting

Esitatakse teave vastava pandikirja välisreitingu kohta aruandekuupäeva seisuga, kui kõnealune reiting on olemas.

090

Reitinguagentuur 1

Kui aruandekuupäeva seisuga on andnud krediidireitingu vähemalt üks reitinguagentuur, märgitakse sellesse lahtrisse asjaomase reitinguagentuuri nimi. Kui aruandekuupäeva seisuga on andnud krediidireitingu rohkem kui kolm reitinguagentuuri, valitakse kolm reitinguagentuuri, kelle kohta esitatakse teave, selle põhjal, kellel on suurem turuosa.

100

Krediidireiting 1

Veerus 090 kajastatud reitinguagentuuri poolt pandikirjale antud krediidireiting aruandekuupäeva seisuga. Kui sama reitinguagentuur on andnud nii pikaajalise kui ka lühiajalise krediidireitingu, kajastatakse pikaajalist reitingut. Kajastatav krediidireiting hõlmab mis tahes modifikaatoreid.

110, 130

Reitinguagentuur 2 ja reitinguagentuur 3

Nagu reitinguagentuuri 1 puhul (veerg 090), kajastatakse teave teiste reitinguagentuuride kohta, kes on andnud pandikirjale krediidireitingu aruandekuupäeva seisuga.

120, 140

Krediidireiting 2 ja krediidireiting 3

Nagu krediidireitingu 1 puhul (veerg 100), kajastatakse teave reitinguagentuuride 2 ja 3 poolt pandikirjale antud krediidireitingu kohta aruandekuupäeva seisuga.

150-250

Tagatiste kogum

Tagatiste kogum koosneb kõigist positsioonidest, sealhulgas tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid, millel on pandikirja emitendi seisukohast positiivne netoturuväärtus, kusjuures nende suhtes kohaldatakse vastavaid pandikirjade kaitsemeetmeid.

150

Aruandekuupäev

Tagatiste kogumi varade summa, välja arvatud tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid. See summa hõlmab ületagatuse miinimumnõudeid ja lisaks miinimumnõudeid ületavat mis tahes täiendavat ületagatust määral, mil selle suhtes kohaldatakse vastavaid pandikirjade kaitsemeetmeid.

160

+ 6 kuud

Aruande esitamise kuupäev „+6 kuud” on 6 kuud pärast aruandekuupäeva. Summad kajastatakse eeldusel, et tagatiste kogum võrreldes aruande esitamise kuupäevaga ei muutu, välja arvatud amortisatsiooni puhul. Kindlaks määratud maksegraafiku puudumisel tuleb tuleviku kuupäevadel olemasolevate jääksummade puhul kasutada eeldatavat lõpptähtaega järjepideval viisil.

170-200

+ 12 kuud — + 10 aastat

Nagu „+ 6 kuud” puhul (veerg 160), vastav tähtpäev pärast aruandekuupäeva.

210

Tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid, millel on positiivne netoturuväärtus

Selliste tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonide positiivne netoturuväärtus, millel on pandikirjade emitendi seisukohast positiivne turuväärtus. Tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid on sellised tuletisinstrumentide netopositsioonid, mida vastavalt asjaomasele pandikirjade suhtes kohaldatavale õiguslikule korrale on arvesse võetud tagatise kogumis ja mille suhtes kohaldatakse vastavaid pandikirjade kaitsemeetmeid, kuivõrd sellised positiivse turuväärtusega tuletisinstrumentide positsioonid ei kuuluks pandikirjade emitendi pankrotivara hulka.

Positiivset netoturuväärtust kajastatakse ainult aruandekuupäeva seisuga.

220-250

Tagatise miinimumnõudeid ületav tagatiste kogumi summa

Tagatiste kogumi summad (sealhulgas tagatiste kogumi tuletisinstrumentide positsioonid, millel on positiivne netoturuväärtus), mis ületavad tagatise miinimumnõudeid (ületagatus).

220

Tulenevalt asjaomasest pandikirjade suhtes kohaldatavast õiguslikust korrast

Ületagatuse summad võrreldes minimaalse tagatisega, mis on ette nähtud asjaomase pandikirjade suhtes kohaldatava õigusliku korraga.

230-250

Tulenevalt reitinguagentuuri metoodikast, et säilitada olemasolev pandikirjade välisreiting

Ületagatuse summad võrreldes tasemega, mida vastavalt pandikirjade emitendile kättesaadava teabe kohaselt, mis käsitleb vastava reitinguagentuuri metoodikat, oleks vähemalt vaja, et toetada vastava reitinguagentuuri antud olemasolevat krediidireitingut.

230

Reitinguagentuur 1

Ületagatuse summad võrreldes tasemega, mida vastavalt pandikirjade emitendile kättesaadava teabe kohaselt, mis käsitleb reitinguagentuuri 1 (veerg 090) metoodikat, oleks vähemalt vaja, et toetada krediidireitingut 1 (veerg 100).

240-250

Reitinguagentuur 2 ja reitinguagentuur 3

Juhised reitinguagentuuri 1 (veerg 230) kohta kehtivad ka reitinguagentuuri 2 (veerg 110) ja reitinguagentuuri 3 (veerg 130) kohta.

6.   E OSA: TÄIENDAVAD ANDMED

6.1.   Üldised märkused

35.

E osas järgitakse sama struktuuri nagu A osas esitatud koormatiste ülevaate vormides, kasutades aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu vara koormatiste ning saadud tagatiste kajastamiseks eri vorme: vastavalt AE-ADV1 ja AE-ADV2. Seega vastavad sobitatud kohustused koormatud varadega tagatud kohustustele ning üks-ühele seost ei pea olema.

6.2.   Vorm: AE-ADV1. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu varade täiendatud vorm

6.2.1.   Juhised konkreetsete ridade kohta

Rida

Viited õigussätetele ja juhised

010-020

Keskpanga poolne rahastamine (igat liiki, sealhulgas repotehingud)

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu igat liiki kohustused, mille puhul on tehingu vastaspool keskpank.

Eelnevalt keskpankadesse paigutatud varasid ei käsitata koormatud varadena, välja arvatud juhul, kui keskpank ei luba mis tahes paigutatud vara eelneva nõusolekuta välja võtta. Kasutamata finantsgarantiide puhul jaotatakse kasutamata osa (st keskpanga nõutavat miinimumi ületav summa) proportsionaalselt keskpanka paigutatud varade vahel.

030-040

Börsil kaubeldavad tuletisinstrumendid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste tagatud tuletisinstrumentide bilansiline väärtus, mis on finantskohustused, kuivõrd kõnealused tuletisinstrumendid on noteeritud või nendega kaubeldakse tunnustatud või määratud investeerimisbörsil ning nendega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

050-060

Börsivälised tuletisinstrumendid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste tagatud tuletisinstrumentide bilansiline väärtus, mis on finantskohustused, kuivõrd kõnealuste tuletisinstrumentidega kaubeldakse börsiväliselt ning nendega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis. (Samad juhised nagu vormi AE-SOU rea 030 kohta).

070-080

Repolepingud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste repolepingute bilansiline väärtus, mille puhul ei ole tehingu vastaspool keskpank, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis. Kolmepoolsete repolepingute puhul tuleks järgida sama käsitlust nagu repolepingute puhul, kuivõrd kõnealuste tehingutega kaasneb aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

090-100

Muud tagatud hoiused kui repolepingud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste muude tagatud hoiuste kui repolepingute bilansiline väärtus, mille puhul ei ole tehingu vastaspool keskpank, kuivõrd kõnealuste hoiustega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

110-120

Emiteeritud pandikirjad

Vt juhised vormi AE-SOU real 100.

130-140

Emiteeritud väärtpaberistamised

Vt juhised vormi AE-SOU real 110.

150-160

Muud emiteeritud võlaväärpaberid kui pandikirjad ja varaga tagatud väärtpaberid

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu selliste muude emiteeritud võlaväärpaberite kui pandikirjad ja väärtpaberistamised bilansiline väärtus, kuivõrd kõnealuste väärtpaberitega kaasneb kõnealuse krediidiasutuse või investeerimisühingu jaoks vara koormatis.

Kui aruandev krediidiasutus või investeerimisühing on säilitanud osa emiteeritud võlaväärtpaberitest kas alates emiteerimise kuupäevast või hiljem tagasiostmise tulemusel, ei kajastata kõnealuseid säilitatud väärtpabereid selle kirje all. Lisaks tuleks nendele määratud tagatist käsitada kõnealuse vormi puhul koormamata tagatisena.

170-180

Muud koormatise allikad

Vt juhised vormi AE-SOU real 120.

190

Koormatud varad kokku

Vormi AE-ADV1 ridades kajastatud iga varaliigi puhul aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste varade bilansiline väärtus, mis on koormatud.

200

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Vormi AE-ADV1 ridades kajastatud iga varaliigi puhul aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormatud varade bilansiline väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

210

Koormamata varad kokku

Vormi AE-ADV1 ridades kajastatud iga varaliigi puhul aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste varade bilansiline väärtus, mis on koormamata. Bilansiline väärtus on summa, mida kajastatakse bilansi aktiva poolel.

220

millest: aktsepteeritakse keskpankade puhul

Vormi AE-ADV1 ridades kajastatud iga varaliigi puhul aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate selliste koormamata varade bilansiline väärtus, mida aktsepteeritakse tehinguteks selliste keskpankadega, millele aruandval krediidiasutusel või investeerimisühingul on juurdepääs. Aruandvad krediidiasutused ja investeerimisühingud, kes ei saa kindlaks teha, kas kirjet aktsepteeritakse tehinguteks keskpangaga, nt jurisdiktsioonides, kus ei ole selgelt kindlaks määratud keskpangaga tehtavateks repotehinguteks aktsepteeritavad varad või kus ei ole juurdepääsu pidevalt toimivale keskpanga repoturule, võivad mitte kajastada kõnealuse kirjega seotud summat,st jätta vastav lahter tühjaks.

230

Koormatud + koormamata varad

Vormi AE-ADV1 ridades kajastatud iga varaliigi puhul aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu hoitavate varade bilansiline väärtus.

6.2.2.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Nõudelaenud

Vt juhised vormi AE-ASS rea 020 kohta.

020

Omakapitaliinstrumendid

Vt juhised vormi AE-ASS rea 030 kohta.

030

Kokku

Vt juhised vormi AE-ASS rea 040 kohta.

040

millest: pandikirjad

Vt kirjeldavad juhised vormi AE-ASS rea 050 kohta.

050

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Vormi AE-ASS rea 050 juhistes kirjeldatud pandikirjad, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

060

millest: väärpaberistamised

Vt juhised vormi AE-ASS rea 060 kohta.

070

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Vormi AE-ASS rea 060 juhistes kirjeldatud väärtpaberistamised, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

080

millest: valitsemissektori emiteeritud

Vt juhised vormi AE-ASS rea 070 kohta.

090

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

Vt juhised vormi AE-ASS rea 080 kohta.

100

millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

Vt juhised vormi AE-ASS rea 090 kohta.

110

Keskpangad ja valitsemissektor

Muud laenud ja ettemaksed keskpangale või valitsemissektorile kui nõudelaenud.

120

Finantssektori äriühingud

Muud laenud ja ettemaksed finantssektori äriühingutele kui nõudelaenud.

130

Finantssektorivälised äriühingud

Muud laenud ja ettemaksed finantssektorivälistele äriühingutele kui nõudelaenud.

140

millest: hüpoteeklaenud

Muud laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud, mis on tagatud finantssektorivälistele äriühingute kasuks seatud hüpoteegiga.

150

Kodumajapidamised

Muud laenud ja ettemaksed kodumajapidamistele kui nõudelaenud.

160

millest: hüpoteeklaenud

Muud sellised laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud, mis on tagatud kodumajapidamiste kasuks seatud hüpoteegiga.

170

Muud varad

Vt juhised vormi AE-ASS rea 120 kohta.

180

Kokku

Vt juhised vormi AE-ASS rea 010 kohta.

6.3.   Vorm: AE-ADV2. Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatise täiendatud vorm

6.3.1.   Juhised konkreetsete ridade kohta

36.

Vt punkt 6.2.1, kuna juhised mõlema vormi kohta on sarnased.

6.3.2.   Juhised konkreetsete veergude kohta

Veerg

Viited õigussätetele ja juhised

010

Nõudelaenud

Vt juhised vormi AE-COL rea 140 kohta.

020

Omakapitaliinstrumendid

Vt juhised vormi AE-COL rea 150 kohta.

030

Kokku

Vt juhised vormi AE-COL rea 160 kohta.

040

millest: pandikirjad

Vt juhised vormi AE-COL real 170.

050

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on pandikirjad, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

060

millest: väärpaberistamised

Vt juhised vormi AE-COL rea 180 kohta.

070

millest: konsolideerimisgrupi muude üksuste emiteeritud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on väärtpaberistamised, mille on emiteerinud usaldatavusnõuete kohase konsolideerimise alla kuuluv mis tahes üksus.

080

millest: valitsemissektori emiteeritud

Vt juhised vormi AE-COL rea 190 kohta.

090

millest: finantssektori äriühingute emiteeritud

Vt juhised vormi AE-COL rea 200 kohta.

100

millest: finantssektoriväliste äriühingute emiteeritud

Vt juhised vormi AE-COL rea 210 kohta.

110

Keskpangad ja valitsemissektor

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on muud laenud ja ettemaksed keskpangale või valitsemissektorile kui nõudelaenud.

120

Finantssektori äriühingud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on muud laenud ja ettemaksed finantssektori äriühingutele kui nõudelaenud.

130

Finantssektorivälised äriühingud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on muud laenud ja ettemaksed finantssektorivälistele äriühingutele kui nõudelaenud.

140

millest: hüpoteeklaenud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on muud sellised laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud, mis on tagatud finantssektorivälistele äriühingute kasuks seatud hüpoteegiga.

150

Kodumajapidamised

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on muud laenud ja ettemaksed kodumajapidamistele kui nõudelaenud.

160

millest: hüpoteeklaenud

Aruandva krediidiasutuse või investeerimisühingu saadud tagatis, mis on muud sellised laenud ja ettemaksed kui nõudelaenud, mis on tagatud kodumajapidamiste kasuks seatud hüpoteegiga.

170

Muud varad

Vt juhised vormi AE-COL rea 230 kohta.

180

Muud emiteeritud oma võlaväärpaberid kui oma pandikirjad või varaga tagatud väärtpaberid

Vt juhised vormi AE-COL rea 240 kohta.

190

Kokku

Vt juhised vormi AE-COL ridade 130 ja 140 kohta.”


(1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2013/34/EL, 26. juuni 2013, teatavat liiki ettevõtjate aruandeaasta finantsaruannete, konsolideeritud finantsaruannete ja nendega seotud aruannete kohta ja millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2006/43/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks nõukogu direktiivid 78/660/EMÜ ja 83/349/EMÜ (ELT L 182, 29.6.2013, lk 19).


21.1.2015   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 14/45


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2015/80,

20. jaanuar 2015,

millega kehtestatakse kindlad impordiväärtused, et määrata kindlaks teatava puu- ja köögivilja hind piiril

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta määrust (EL) nr 1308/2013, millega kehtestatakse põllumajandustoodete ühine turukorraldus ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EMÜ) nr 922/72, (EMÜ) nr 234/79, (EÜ) nr 1037/2001 ja (EÜ) nr 1234/2007 (1),

võttes arvesse komisjoni 7. juuni 2011. aasta rakendusmäärust (EL) nr 543/2011, millega kehtestatakse nõukogu määruse (EÜ) nr 1234/2007 üksikasjalikud rakenduseeskirjad seoses puu- ja köögiviljasektori ning töödeldud puu- ja köögivilja sektoriga, (2) eriti selle artikli 136 lõiget 1,

ning arvestades järgmist:

(1)

Rakendusmääruses (EL) nr 543/2011 on sätestatud vastavalt mitmepoolsete kaubandusläbirääkimiste Uruguay vooru tulemustele kriteeriumid, mille alusel kehtestab komisjon kolmandatest riikidest importimisel kõnealuse määruse XVI lisa A osas sätestatud toodete ja ajavahemike kohta kindlad impordiväärtused.

(2)

Iga turustuspäeva kindel impordiväärtus on arvutatud rakendusmääruse (EL) nr 543/2011 artikli 136 lõike 1 kohaselt, võttes arvesse päevaandmete erinevust. Seetõttu peaks käesolev määrus jõustuma selle Euroopa Liidu Teatajas avaldamise kuupäeval,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Käesoleva määruse lisas määratakse kindlaks rakendusmääruse (EL) nr 543/2011 artikliga 136 ette nähtud kindlad impordiväärtused.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 20. jaanuar 2015

Komisjoni nimel

presidendi eest

põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektor

Jerzy PLEWA


(1)  ELT L 347, 20.12.2013, lk 671.

(2)  ELT L 157, 15.6.2011, lk 1.


LISA

Kindlad impordiväärtused, et määrata kindlaks teatava puu- ja köögivilja hind piiril

(eurot 100 kg kohta)

CN-kood

Kolmanda riigi kood (1)

Kindel impordiväärtus

0702 00 00

AL

62,0

EG

285,0

IL

160,5

MA

121,2

TR

155,0

ZZ

156,7

0707 00 05

JO

241,9

MA

66,8

TR

180,1

ZZ

162,9

0709 91 00

EG

119,3

ZZ

119,3

0709 93 10

MA

231,9

TR

171,0

ZZ

201,5

0805 10 20

EG

63,0

MA

62,6

TN

52,9

TR

64,2

ZA

97,5

ZZ

68,0

0805 20 10

IL

179,2

MA

84,7

ZZ

132,0

0805 20 30, 0805 20 50, 0805 20 70, 0805 20 90

IL

126,0

JM

118,0

KR

153,2

MA

81,7

TR

121,7

ZZ

120,1

0805 50 10

TR

71,8

ZZ

71,8

0808 10 80

BR

65,4

CL

89,8

MK

24,4

US

154,2

ZZ

83,5

0808 30 90

CL

265,9

CN

92,1

US

138,7

ZZ

165,6


(1)  Riikide nomenklatuur on sätestatud komisjoni 27. novembri 2012. aasta määruses (EL) nr 1106/2012, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 471/2009 (mis käsitleb ühenduse statistikat väliskaubanduse kohta kolmandate riikidega) seoses riikide ja territooriumide nomenklatuuri ajakohastamisega (ELT L 328, 28.11.2012, lk 7). Kood „ZZ” tähistab „muud päritolu”.