ISSN 1977-0650

Euroopa Liidu

Teataja

L 2

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Õigusaktid

58. köide
6. jaanuar 2015


Sisukord

 

II   Muud kui seadusandlikud aktid

Lehekülg

 

 

MÄÄRUSED

 

*

Komisjoni delegeeritud määrus (EL) 2015/1, 30. september 2014, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve poolse pideva järelevalve tegemiseks esitatavaid perioodilisi aruandeid reitinguagentuuride võetud tasude kohta ( 1 )

1

 

*

Komisjoni delegeeritud määrus (EL) 2015/2, 30. september 2014, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad reitinguagentuuride poolt Euroopa Väärtpaberiturujärelevalvele kättesaadavaks tehtava teabe esitusviisi ( 1 )

24

 

*

Komisjoni delegeeritud määrus (EL) 2015/3, 30. september 2014, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 seoses regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad avalikustamisnõudeid struktureeritud finantsinstrumentide puhul  ( 1 )

57

 


 

(1)   EMPs kohaldatav tekst

ET

Aktid, mille peakiri on trükitud harilikus trükikirjas, käsitlevad põllumajandusküsimuste igapäevast korraldust ning nende kehtivusaeg on üldjuhul piiratud.

Kõigi ülejäänud aktide pealkirjad on trükitud poolpaksus kirjas ja nende ette on märgitud tärn.


II Muud kui seadusandlikud aktid

MÄÄRUSED

6.1.2015   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 2/1


KOMISJONI DELEGEERITUD MÄÄRUS (EL) 2015/1,

30. september 2014,

millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve poolse pideva järelevalve tegemiseks esitatavaid perioodilisi aruandeid reitinguagentuuride võetud tasude kohta

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. septembri 2009. aasta määrust (EÜ) nr 1060/2009 reitinguagentuuride kohta, (1) eriti artikli 21 lõike 4a kolmandat lõiku,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõikega 3 ja I lisa E jao II osa punktiga 2 on nõutud, et reitinguagentuur esitab ESMA-le kord aastas igalt kliendilt individuaalsete krediidireitingute ja mis tahes kõrvalteenuste eest võetud tasude loetelu, samuti oma hinnapoliitika, sealhulgas tasude struktuur ja hinnakriteeriumid seoses eri varaklasside krediidireitingutega. Oluline on kehtestada tehnilised üksikasjad seoses aruannetes reitinguagentuuride esitatava sisu ja kasutatava vormiga, et nad saaksid täita oma kohustusi ja ESMA saaks täita pideva järelevalve tegemise ülesannet.

(2)

Et leevendada huvide konflikte ja toetada ausat konkurentsi krediidireitingute turul, peaks ESMA tagama, et hinnapoliitika, hinnakujundussüsteemid ja lõpptulemusena reitinguagentuuride poolt klientidelt võetavad tasud ei oleks diskrimineerivad. Sama liiki teenuse eest võetavate tasude erinevused peaksid olema põhjendatud eri klientidele selle teenuse osutamise tegelike kulude erinevustega. Lisaks ei tohiks emitendilt krediidireitingu teenuste eest võetud tasud sõltuda tehtud töö tulemusest.

(3)

Registreeritud reitinguagentuuride esitatav teave tasude kohta peaks võimaldama ESMA-l tuvastada krediidireitingud, mis võiksid vajada sügavamat uurimist ja võimalikke täiendavaid järelevalve järelmeetmeid. Sarnaste tunnustega krediidireitingute ja kõrvalteenuste eest tuleks võtta sarnaseid tasusid ning eri suurusega tasud peaksid olema põhjendatud kulude erinevustega. Kogutud teave peaks võimaldama ESMA-l tuvastada iga registreeritud reitinguagentuuri puhul võrreldavad teenused ja nende vastavad tasud ja seega avastada kõik olulised hälbed võetud tasudes. Seejärel saab ESMA teostada uurimisi, et kontrollida, kas mis tahes sellised tasud on määratud vastavalt seadusjärgsele hinnapoliitikale ja hinnakujundussüsteemidele ning kulude erinevustest tingitud erinevused tasude suuruses vastavad ausa konkurentsi põhimõtetele, need ei ole tingitud huvide konfliktidest ega sõltu tehtud töö tulemustest.

(4)

Hinnapoliitika ja hinnakujundussüsteemid tuleks esitada iga reitinguliigi kohta. Aruandluse eesmärgil ja et selgelt eristada iga hinnapoliitikat ja hinnakujundussüsteemi ning nende versioone, peaks hinnapoliitika igal versioonil ja selle vastavatel tasugraafikutel, tasuprogrammidel ja hinnakujundussüsteemidel olema tunnuskood. Kõigil muudel juhtudel peaks hinnapoliitika sisaldama tasustruktuure või tasugraafikuid, samuti hinnakriteeriume, mida saavad kohaldada isikud, kes peavad läbirääkimisi individuaalse krediidireitingu eest võetavate tasude üle. Hinnapoliitika peaks samuti hõlmama kasutussageduse või muid tasuprogramme, mille tõttu on hinnatava ettevõtte või tellija individuaalse krediidireitingu või krediidireitingute kogumi eest võetavad tasud väiksemad. Reitinguagentuurid peaksid registreerima kõik juhtumid, mil hinnapoliitikat, tasugraafikuid, tasuprogramme ega hinnakujundussüsteeme ei ole kohaldatud, ja kõik hinnapoliitikast kõrvalekaldumise juhtumid seoses individuaalsete krediidireitingutega, märkides selgelt asjaomase krediidireitingu.

(5)

Reitinguagentuuride gruppi kuuluvatel registreeritud reitinguagentuuridel peaks olema võimalik kas esitada oma reitinguandmeid ESMA-le eraldi või volitada teist samasse gruppi kuuluvat agentuuri esitama andmeid grupi kõigi aruandekohustuslastest liikmete nimel.

(6)

Käesoleva määruse kohaldamisel peaksid „võlakirjade emissiooni struktureerimine” ja „võlakirjade emissioon” hõlmama finantsinstrumente või muid varasid, mis tulenevad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 lõikes 61 osutatud väärtpaberistamise tehingust või skeemist (2).

(7)

Selleks et registreeritud reitinguagentuuridel oleks võimalik ESMA kehtestatud tehniliste juhiste alusel töötada välja sobivad süsteemid ja menetlused ning tagada tasusid käsitlevate andmete täielik ja nõuetekohane aruandlus, peaksid reitinguagentuurid esimest korda esitama aruanded individuaalsete tasude andmetega üheksa kuud pärast käesoleva määruse jõustumist. Esmane aruanne peaks hõlmama tasusid käsitlevaid andmeid käesoleva määruse jõustumisel alanud ajavahemiku kohta. Seda kohustust ei tuleks tõlgendada kui registreeritud reitinguagentuuride vabastamist kohustusest esitada vahepealsel ajal perioodilist teavet tasude kohta vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõikele 3.

(8)

Hinnapoliitika ja hinnakujundussüsteemid tuleks esitada jooksvalt, nii et kõigist olulistest muutustest teatataks pärast nende vastuvõtmist põhjendamatult viivitamata ja hiljemalt 30 päeva pärast nende rakendamist. Esitatav teave tuleks koguda standardvormingus, et ESMA saaks neid andmeid oma sisesüsteemides automaatselt vastu võtta ja töödelda. Tehniliste probleemide ja aja jooksul aset leidva tehnilise progressi tõttu võib ESMA-l tekkida vajadus mitmeid tehnilisi aruandlusjuhiseid registreeritud reitinguagentuuride poolt esitatavate failide edastamise või vormingu osas uuendada ja teavitada neist muudatustest spetsiaalsete teadete või suunistega.

(9)

Kui reitinguagentuur ei täida aruandlusnõudeid, peaks ESMA-l olema õigus nõuda teavet määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 23b lõike 3 alusel tehtud otsusega või võtta muid uurimismeetmeid.

(10)

Käesolev määrus tugineb ESMA poolt kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1095/2010 (3) artikliga 10 komisjonile esitatud regulatiivsete tehniliste standardite eelnõule.

(11)

ESMA on korraldanud avalikud konsultatsioonid käesoleva määruse aluseks oleva regulatiivsete tehniliste standardite eelnõu kohta, analüüsinud võimalikku asjaomast kulu ja kasu ning küsinud arvamust määruse (EL) nr 1095/2010 artikli 37 kohaselt moodustatud väärtpaberituru sidusrühmade kogult,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Üldpõhimõtted

1.   Registreeritud reitinguagentuurid esitavad ESMA-le järgmist liiki aruanded:

a)

artiklis 2 sätestatud hinnapoliitika ja hinnakujundussüsteemid;

b)

andmed tasude kohta artikli 3 lõikes 1 sätestatud „emitent maksab mudeli” alusel sooritatud krediidireitingutega seotud tegevuse eest;

c)

andmed tasude kohta artikli 3 lõikes 2 sätestatud „tellija või investor maksab mudeli” alusel sooritatud krediidireitingutega seotud tegevuse eest.

2.   Registreeritud reitinguagentuurid tagavad ESMA-le esitatud teabe ja andmete täpsuse ja terviklikkuse.

3.   Reitinguagentuuride gruppide puhul võivad iga grupi liikmed volitada ühe liikme esitama nende nimel käesoleva määruse alusel nõutud aruandeid. Kõik reitinguagentuurid, kelle nimel aruanne esitatakse, peavad olema ESMA-le esitatud andmetes märgitud.

Artikkel 2

Hinnapoliitika ja hinnakujundussüsteemid

1.   Registreeritud reitinguagentuurid esitavad ESMA-le hinnapoliitika, tasustruktuuri või -graafikud ja hinnakriteeriumid seoses selliste hinnatavate ettevõtete või finantsinstrumentidega, kellele või millele nad annavad krediidireitinguid, ning asjakohasel juhul kõrvalteenuseid käsitleva hinnapoliitika.

2.   Registreeritud reitinguagentuurid tagavad, et kõigi antud krediidireitingute liikide puhul sisaldab hinnapoliitika järgmisi punkte või on need lisatud:

a)

hinnapoliitika, tasugraafikute ja/või tasuprogrammide heakskiitmise ja ajakohastamise eest vastutavate isikute nimed, sealhulgas nende isikute nimed, kes vastutavad tasude kehtestamise eest, sisemised tunnuskoodid, ülesanded ja osakonnad, kus nad töötavad;

b)

hinnapoliitika, tasugraafikute ja/või tasuprogrammide hinnakriteeriumide kohaldamise mis tahes ettevõttesisesed suunised seoses individuaalsete tasude määramisega;

c)

tasude ulatuse või tasugraafiku üksikasjalik kirjeldus ja tasu eri liikide suhtes kohaldatavad kriteeriumid, sealhulgas need, mis on kehtestatud tasugraafikutega;

d)

mis tahes tasuprogrammi – sealhulgas kliendiprogramm, kasutussageduse programm, lojaalsusprogramm või muu programm – üksikasjalik kirjeldus ja muu hulgas ka selle kohaldamise kriteeriumid ja tasude ulatus, mille tõttu võivad individuaalsete krediidireitingute või reitingute kogumite tasud olla väiksemad;

e)

asjakohasel juhul hinnapõhimõtted ja -eeskirjad, mida peab reitinguagentuur ja/või reitinguagentuuri gruppi kuuluv mis tahes üksus nõukogu direktiivi 83/349/EMÜ artiklite 1 ja 2 tähenduses, samuti reitinguagentuuri või reitinguagentuuri gruppi kuuluva muu ettevõttega direktiivi 83/349/EMÜ (4) artikli 12 lõike 1 kohase suhte kaudu seotud mis tahes üksus kasutama alati, kui määruse (EÜ) nt 1060/2009 I lisa E jao II osa punkti 2 teise lõigu kohasele kliendile (klient) osutatud krediidireitingu teenuste ja kõrvalteenuste või mis tahes teiste teenuste eest nõutud tasude vahel on suhe või seos;

f)

hinnapoliitika, tasugraafiku või tasuprogrammi kohaldamise geograafiline ulatus seoses klientide ning hinnapoliitikat, tasugraafikut või tasuprogrammi kohaldava reitinguagentuuri või -agentuuride asukohaga;

g)

vastava hinnapoliitika, tasugraafiku või tasuprogrammi alusel hinna ja muude tasude kehtestamiseks volitatud isikute nimed, sealhulgas nende isikute nimed, kes vastutavad tasude kehtestamise eest, sisemised tunnuskoodid, ülesanded ja osakonnad, kus nad töötavad.

3.   Registreeritud reitinguagentuurid tagavad, et hinnakujundussüsteemid sisaldavad järgmisi punkte või on need lisatud:

a)

hinnapoliitika rakendamise menetluste heakskiitmise ja ajakohastamise eest vastutavate isikute nimed, sealhulgas nende isikute nimed, kes vastutavad tasude kehtestamise eest, sisemised tunnuskoodid, ülesanded ja osakonnad, kus nad töötavad;

b)

hinnapoliitika range järgimise tagamiseks ja jälgimiseks kehtestatud menetluste ja kontrollimeetmete üksikasjalik kirjeldus;

c)

tasude alandamiseks või muul viisil tasugraafikust või tasuprogrammidest kõrvalekaldumiseks kehtestatud menetluste üksikasjalik kirjeldus;

d)

individuaalsete tasude suhtes hinnapoliitika kohaldamise jälgimise eest otse vastutavate isikute nimed, sealhulgas sisemised tunnuskoodid, ülesanded ja osakonnad, kus nad töötavad;

e)

individuaalsete tasude hinnapoliitikale vastavuse tagamise eest otse vastutavate isikute nimed, sealhulgas sisemised tunnuskoodid, ülesanded ja osakonnad, kus nad töötavad;

f)

hinnapoliitika, tasugraafikute, tasuprogrammide ja hinnakujundussüsteemide rikkumise korral vastu võetavate meetmete üksikasjalik kirjeldus;

g)

selle menetluse üksikasjalik kirjeldus, mille alusel teatatakse ESMA-le hinnapoliitika mis tahes olulisest rikkumisest, mis võib põhjustada määruse (EÜ) nr 1060/2009 I lisa B jao punkti 3c rikkumise.

Artikkel 3

Igalt kliendilt võetud tasude loetelu

1.   Registreeritud reitinguagentuurid, kes annavad krediidireitinguid „emitent maksab mudeli” alusel, esitavad ESMA-le igalt kliendilt individuaalsete krediidireitingute ja kõigi kõrvalteenuste eest võetud tasud juriidiliste üksuste lõikes, samuti agregeeritult äriühingute grupi kohta.

2.   Registreeritud reitinguagentuurid, kes annavad krediidireitinguid „tellija või investor maksab mudeli” alusel, esitavad ESMA-le klientide lõikes selliste teenuste ja osutatud kõrvalteenuste eest võetud kogutasud.

3.   Registreeritud reitinguagentuur registreerib kõik kõrvalekaldumised hinnapoliitikast või hinnakujundussüsteemist või hinnapoliitika, tasugraafiku, tasuprogrammi või hinnakujundussüsteemi kohaldamata jätmise reitingu suhtes, märkides selgelt kõrvalekaldumise peamised selgitused ja asjaomase individuaalse reitingu II lisa tabelis 1 sätestatud vormis. Need andmed tuleb ESMA-le teha taotluse korral kohe kättesaadavaks.

Artikkel 4

Krediidireitingute liigid

Registreeritud reitinguagentuurid liigitavad esitatavad reitingud vastavalt komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2015/2 (5) artiklis 3 määratletud liikidele.

Artikkel 5

Esitamisele kuuluvad andmed

1.   Registreeritud reitinguagentuurid esitavad ESMA-le artikli 2 lõigetes 2 ja 3 sätestatud punktid ning I lisa tabelites 1–4 sätestatud andmed, samuti eraldi failidena hinnapoliitika, tasugraafikud, tasuprogrammid ja hinnakujundussüsteemid.

2.   Registreeritud reitinguagentuurid esitavad ESMA-le II lisa tabelites 1 ja 2 sätestatud andmed tasude kohta iga antud individuaalse krediidireitingu puhul ja krediidireitingute ja kõigi kõrvalteenuste eest võetud tasud klientide lõikes vastavalt artikli 3 lõikele 1.

3.   Registreeritud reitinguagentuurid, kes on andnud krediidireitinguid „tellija või investor maksab mudeli” alusel, esitavad ESMA-le III lisa tabelis 1 sätestatud andmed iga kliendi kohta, kellele krediidireitingute teenuseid osutati, vastavalt artikli 3 lõikele 2.

4.   I lisa tabelites 1–4, II lisa tabelites 1 ja 2 ning III lisa tabelis 1 täpsustatud andmed tuleb ESMA-le esitada eraldi failides.

Artikkel 6

Aruannete esmaesitamine

1.   Iga registreeritud reitinguagentuur esitab vastavalt artikli 5 lõikele 1 ESMA-le andmed, täites I lisa tabelid 1–4, ja eraldi failid hinnapoliitika, tasugraafikute, tasuprogrammide ja hinnakujundussüsteemide kohta, mida ta kohaldab iga krediidireitingu liigi puhul, millega ta tegeleb, 30 päeva jooksul pärast käesoleva määruse jõustumist.

2.   Esmased aruanded artikli 5 lõigetes 2 ja 3 osutatud tasude kohta esitatakse ESMA-le üheksa kuud pärast käesoleva määruse jõustumise kuupäeva ja need sisaldavad käesoleva määruse jõustumisest kuni 30. juunini 2015 kogunenud andmeid.

3.   Teine aruanne artikli 5 lõigetes 2 ja 3 osutatud tasude kohta esitatakse ESMA-le 31. märtsiks 2016 ja see sisaldab 1. juulist 2015 kuni 31. detsembrini 2015 kogunenud andmeid.

Artikkel 7

Jooksev aruandlus

1.   Ilma et see piiraks artiklis 6 sätestatud aruande esmaesitamise nõudeid, esitatakse artikli 5 kohane teave igal aastal 31. märtsiks ja aruanne sisaldab andmeid ja hinnapoliitikat, tasugraafikuid, tasuprogramme ja hinnakujundussüsteeme seoses eelneva kalendriaastaga.

2.   Ilma et see piiraks lõike 1 kohaldamist, esitatakse aruanded muutuste kohta hinnapoliitikas, tasugraafikutes, tasuprogrammides ja hinnakujundussüsteemides ESMA-le jooksvalt pärast nende vastuvõtmist põhjendamatult viivitamata ja hiljemalt 30 päeva pärast nende rakendamist.

3.   Erandlike asjaolude korral, mille tõttu reitinguagentuur ei pruugi ajutiselt või tähtaegselt oma aruannet käesoleva määruse kohaselt saada esitada, teavitab ta ESMAt sellest viivitamata.

Artikkel 8

Aruandlusmenetlus

1.   Registreeritud reitinguagentuurid esitavad andmefailid ESMA koostatud tehniliste juhiste kohaselt ning kasutavad ESMA aruandlussüsteemi.

2.   Registreeritud reitinguagentuurid säilitavad vastavalt artiklile 5 ESMA-le saadetud ja ESMA saadud andmefaile, samuti artikli 3 lõikes 3 osutatud kõrvalekaldumisi elektrooniliselt vähemalt viis aastat. Need failid tuleb teha ESMA-le taotluse korral kättesaadavaks.

3.   Kui registreeritud reitinguagentuur avastab aruannetes esitatud andmetes faktilised vead, teavitab ta sellest ESMAt viivitamata ja parandab asjaomased andmed vastavalt ESMA tehnilistele juhistele.

Artikkel 9

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 30. september 2014

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 302, 17.11.2009, lk 1.

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 575/2013, 26. juuni 2013, krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes kohaldatavate usaldatavusnõuete kohta ja määruse (EL) nr 648/2012 muutmise kohta (ELT L 176, 27.6.2013, lk 1).

(3)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1095/2010, 24. november 2010, millega asutatakse Euroopa Järelevalveasutus (Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve), muudetakse otsust nr 716/2009/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni otsus 2009/77/EÜ (ELT L 331, 15.12.2010, lk 84).

(4)  Seitsmes nõukogu direktiiv 83/349/EMÜ, 13. juuni 1983, mis põhineb asutamislepingu artikli 54 lõike 3 punktil g ja käsitleb konsolideeritud aastaaruandeid (EÜT L 193, 18.7.1983, lk 1).

(5)  Komisjoni delegeeritud määrus (EL) 2015/2, 30. september 2014, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad reitinguagentuuride poolt Euroopa Väärtpaberiturujärelevalvele kättesaadavaks tehtava teabe esitusviisi (vt käesoleva Euroopa Liidu Teataja lk 24).


I LISA

Tabel 1

Aruanne reitinguklasside lõikes kehtiva hinnapoliitika ja edasiste oluliste ajakohastuste kohta

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Kohaldamisala seoses reitinguagentuuridega

Märkida hinnapoliitikat kohaldavad reitinguagentuurid.

Kohustuslik

ISO 17442

3

Hinnapoliitika tunnuskood

Hinnapoliitika unikaalne tunnuskood, mida ei muudeta. Kõigil muudatustel peale hinnapoliitikaga hõlmatud reitinguliikide kohaldamisala muudatuste peaks olema sama unikaalne tunnuskood. Kohaldamisala muutumise korral on hinnapoliitika jaoks vaja uut tunnuskoodi.

Kohustuslik

Hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

4

Hinnapoliitika kehtivuse alguskuupäev

Kuupäev, millest alates hinnapoliitika kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP)

5

Hinnapoliitika kehtivuse lõppkuupäev

Kuupäev, milleni hinnapoliitika kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP) või 9999-01-01

6

Teave mudeli kohta

Märkida, kas hinnapoliitika on seotud mudeliga, mille puhul maksab reitingute eest emitent, või mudeliga, mille puhul maksab investor või tellija. ESMA mõistab, et reitinguagentuurid võivad teenuste osutamisel kasutada rohkem kui üht mudelit ja et seetõttu on võimalik, et hinnapoliitikat kasutatakse mõlemat liiki mudelite puhul. Sellisel juhul on võimalik valida nii I kui ka S.

Kohustuslik

I – emitent-maksab-mudel ja/või

S – investor-maksab-mudel või tellija-maksab-mudel

7

Hinnapoliitika kohaldamisala

Hinnapoliitikas sisalduva või sellega hõlmatud reitinguliigi või kõrvalteenuste liigi kirjeldus.

Kohustuslik

Märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

C – ettevõtete reitingud (v.a pandikirjad)

S – riigireitingud ja riigivõlakirjade reitingud

T – struktureeritud finantsinstrumentide reitingud

B – pandikirjade reitingud

O – muud reitinguliigid

A – kõrvalteenused

8

Hinnapoliitikaga seotud segment

Ettevõtete reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) finantssektori äriühingud, ii) kindlustussektori äriühingud, iii) muud äriühingud.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 7 „Hinnapoliitika kohaldamisala” on märgitud C

Märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

FI – finantsasutused, sealhulgas pangad, maaklerid ja diilerid

IN – kindlustussektori äriühingute reitingud

CO – äriühingust emitendid, kes ei kuulu FI või IN alla

9

Hinnapoliitikaga seotud varaklass

Struktureeritud finantsinstrumentide reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) eluasemehüpoteekväärtpaberid, ii) varaga tagatud väärtpaberid, iii) ärihüpoteekväärtpaberid, iv) kollateraliseeritud võlakohustused, v) varaga tagatud kommertsväärtpaberid, vi) muud.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 7 „Hinnapoliitika kohaldamisala” on märgitud T

Märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

RMBS – eluasemehüpoteekväärtpaberite (residential mortgage-backed securities) reitingud

ABS – varaga tagatud väärtpaberite (asset-backed securities) reitingud

CMBS – ärihüpoteekväärtpaberite (commercial mortgage-backed securities) reitingud

CDO – kollateraliseeritud võlakohustuste (collateralised debt obligations) reitingud

ABCP – varaga tagatud kommertsväärtpaberite (asset-backed commercial papers) reitingud

OTH – muud

10

Sektor

Riigireitingute ja riigivõlakirjade reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) riigireitingud, ii) piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud, iii) rahvusülesed organisatsioonid (v.a rahvusvahelised finantsasutused), iv) avaliku sektori asutused, v) rahvusvahelised finantsasutused.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 7 „Hinnapoliitika kohaldamisala” on märgitud S

Märkida, kas hinnapoliitikat kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

SV – riigireitingud

SM – piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud

SO – rahvusüleste organisatsioonide reitingud, v.a IF

PE – avaliku sektori asutuste reitingud

IF – rahvusvahelised finantsasutused

11

Varasem hinnapoliitika

Märkida varasem hinnapoliitika, mida kehtiv poliitika asendab.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui kehtiv hinnapoliitika muudab varasema hinnapoliitika kohaldamisala

Hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

12

Hinnapoliitika faili nimi

Hinnapoliitika faili nimi. Esitatakse zip-vormingus.

Kohustuslik

 


Tabel 2

Aruanne reitinguklasside lõikes kehtivate tasugraafikute ja edasiste oluliste ajakohastuste kohta

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Kohaldamisala seoses reitinguagentuuridega

Märkida tasugraafikuid kohaldavad reitinguagentuurid.

Kohustuslik

ISO 17442

3

Tasugraafiku tunnuskood

Tasugraafiku unikaalne tunnuskood, mida aja jooksul ei muudeta. Kõigil muudatustel peale tasugraafikuga hõlmatud reitinguliikide kohaldamisala muudatuste peaks olema sama unikaalne tunnuskood. Kohaldamisala muutumise korral on tasugraafiku jaoks vaja uut tunnuskoodi.

Kohustuslik

Tasugraafiku tunnuskood kujul „FS_[sisemine tasugraafiku tunnuskood]”

4

Hinnapoliitika tunnuskood

Märkida hinnapoliitika, mida tasugraafikuga rakendatakse. Hinnapoliitika tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 1 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kohustuslik

Hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

5

Tasugraafiku kehtivuse alguskuupäev

Kuupäev, millest alates tasugraafik kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP)

6

Tasugraafiku kehtivuse lõppkuupäev

Kuupäev, milleni tasugraafik kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP) või 9999-01-01

7

Teave mudeli kohta

Märkida, kas tasugraafik on seotud mudeliga, mille puhul maksab reitingute eest emitent, või mudeliga, mille puhul maksab investor.

Kohustuslik

I – emitent-maksab-mudel

S – investor-maksab-mudel või tellija-maksab-mudel

8

Tasugraafiku kohaldamisala seoses reitinguliikidega

Tasugraafikuga hõlmatud reitingute või kõrvalteenuste liigi kirjeldus.

Kohustuslik

Märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

C – ettevõtete reitingud (v.a pandikirjad)

S – riigireitingud ja riigivõlakirjade reitingud

T – struktureeritud finantsinstrumentide reitingud

B – pandikirjade reitingud

O – muud reitinguliigid

A – kõrvalteenused

9

Tasugraafikuga seotud segment

Ettevõtete reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) finantssektori äriühingud, ii) kindlustussektori äriühingud, iii) muud äriühingud.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 „Tasugraafiku kohaldamisala seoses reitinguliikidega” on märgitud C

Märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

FI – finantsasutused, sealhulgas pangad, maaklerid ja diilerid

IN – kindlustussektori äriühingute reitingud

CO – äriühingust emitendid, kes ei kuulu FI või IN alla

10

Tasugraafikuga seotud varaklass

Struktureeritud finantsinstrumentide reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) eluasemehüpoteekväärtpaberid, ii) varaga tagatud väärtpaberid, iii) ärihüpoteekväärtpaberid, iv) kollateraliseeritud võlakohustused, v) varaga tagatud kommertsväärtpaberid, vi) muud.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 „Tasugraafiku kohaldamisala seoses reitinguliikidega” on märgitud T

Märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

RMBS – eluasemehüpoteekväärtpaberite reitingud

ABS – varaga tagatud väärtpaberite reitingud

CMBS – ärihüpoteekväärtpaberite reitingud

CDO – kollateraliseeritud võlakohustuste reitingud

ABCP – varaga tagatud kommertsväärtpaberite reitingud

OTH – muud

11

Tasugraafikuga seotud sektor

Riigireitingute ja riigivõlakirjade reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) riigireitingud, ii) piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud, iii) rahvusülesed organisatsioonid (v.a rahvusvahelised finantsasutused), iv) avaliku sektori asutused, v) rahvusvahelised finantsasutused.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 „Tasugraafiku kohaldamisala seoses reitinguliikidega” on märgitud S

Märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

SV – riigireitingud

SM – piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud

SO – rahvusüleste organisatsioonide reitingud, v.a IF

PE – avaliku sektori asutuste reitingud

IF – rahvusvahelised finantsasutused

12

Tasugraafikuga seotud alamvaraklass

Alamvaraklassid struktureeritud finantsinstrumentide reitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 on märgitud T ja varaklass = ABS või RMBS või CDO või OTH

Märkida, kas tasugraafikut kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

CCS – kui ABS: krediitkaartide nõuetega tagatud väärtpaberid

ALB – kui ABS: autolaenudega tagatud väärtpaberid

CNS – kui ABS: tarbimislaenudega tagatud väärtpaberid

SME – kui ABS: väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele antud laenudega tagatud väärtpaberid

LES – kui ABS: üksikisikutele või ettevõtetele antud liisinguga tagatud väärtpaberid

HEL – kui RMBS: kodukapitalilaenud

PRR – kui RMBS: madala riskisusega RMBS

NPR – kui RMBS: madalast erineva riskisusega RMBS

CFH – kui CDO: rahavoo ja hübriidsed CDOd/CLOd (collateralised loan obligations)

SDO – kui CDO: sünteetilised CDOd/CLOd

MVO – kui CDO: turuväärtuse CDOd

SIV – kui OTH: struktureeritud investeerimisvahendid

ILS – kui OTH: kindlustusega seotud väärtpaberid

DPC – kui OTH: tuletistoodete ettevõtted

SCB – kui OTH: struktureeritud pandikirjad

OTH – muud

13

Varasem tasugraafik

Märkida varasem tasugraafik, mida kehtiv tasugraafik asendab.

Kohaldatav, kui kehtiv tasugraafik muudab varasema tasugraafiku kohaldamisala

Tasugraafiku tunnuskood kujul „FS_[sisemine tasugraafiku tunnuskood]”

14

Tasugraafiku faili nimi

Tasugraafiku faili nimi. Esitatakse zip-vormingus.

Kohustuslik

 


Tabel 3

Aruanne reitinguklasside lõikes kehtivate tasuprogrammide ja edasiste oluliste ajakohastuste kohta

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Kohaldamisala seoses reitinguagentuuridega

Märkida tasuprogrammi kohaldavad reitinguagentuurid.

Kohustuslik

ISO 17442

3

Tasuprogrammi tunnuskood

Tasuprogrammi unikaalne tunnuskood, mida aja jooksul ei muudeta. Kõigil muudatustel peale tasuprogrammiga hõlmatud reitinguliikide kohaldamisala või programmi liigi muudatuste peaks olema sama unikaalne tunnuskood. Kohaldamisala muutumise korral on tasuprogrammi jaoks vaja uut tunnuskoodi.

Kohustuslik

Tasuprogrammi tunnuskood kujul „FP_[sisemine tasuprogrammi tunnuskood]”

4

Hinnapoliitika tunnuskood

Märkida hinnapoliitika, mida tasuprogrammiga rakendatakse. Hinnapoliitika tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 1 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kohustuslik

Hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

5

Tasuprogrammi kehtivuse alguskuupäev

Kuupäev, millest alates tasuprogramm kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP)

6

Tasuprogrammi kehtivuse lõppkuupäev

Kuupäev, milleni tasuprogramm kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP) või 9999-01-01

7

Teave mudeli kohta

Märkida, kas tasuprogramm on seotud mudeliga, mille puhul maksab reitingute eest emitent, või mudeliga, mille puhul maksab investor või tellija.

Kohustuslik

I – emitent-maksab-mudel ja/või

S – investor-maksab-mudel või tellija-maksab-mudel

8

Tasuprogrammi kohaldamisala seoses reitinguliikidega

Tasuprogrammiga hõlmatud reitingute või kõrvalteenuste liigi kirjeldus.

Kohustuslik

Märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

C – ettevõtete reitingud (v.a pandikirjad)

S – riigireitingud ja riigivõlakirjade reitingud

T – struktureeritud finantsinstrumentide reitingud

B – pandikirjade reitingud

O – muud reitinguliigid

A – kõrvalteenused

9

Tasuprogrammiga seotud segment

Ettevõtete reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) finantssektori äriühingud, ii) kindlustussektori äriühingud, iii) muud äriühingud.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 „Tasuprogrammi kohaldamisala” on märgitud C

Märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

FI – finantsasutused, sealhulgas pangad, maaklerid ja diilerid

IN – kindlustussektori äriühingute reitingud

CO – äriühingust emitendid, kes ei kuulu FI või IN alla

10

Tasuprogrammiga seotud varaklass

Struktureeritud finantsinstrumentide reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) eluasemehüpoteekväärtpaberid, ii) varaga tagatud väärtpaberid, iii) ärihüpoteekväärtpaberid, iv) kollateraliseeritud võlakohustused, v) varaga tagatud kommertsväärtpaberid, vi) muud.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 „Tasuprogrammi kohaldamisala seoses reitinguliikidega” on märgitud T

Märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

RMBS – eluasemehüpoteekväärtpaberite reitingud

ABS – varaga tagatud väärtpaberite reitingud

CMBS – ärihüpoteekväärtpaberite reitingud

CDO – kollateraliseeritud võlakohustuste reitingud

ABCP – varaga tagatud kommertsväärtpaberite reitingud

OTH – muud

11

Tasuprogrammiga seotud sektor

Riigireitingute ja riigivõlakirjade reitingute kohta andmete esitamise korral märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe järgmise segmendi reitingute suhtes: i) riigireitingud, ii) piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud, iii) rahvusülesed organisatsioonid (v.a rahvusvahelised finantsasutused), iv) avaliku sektori asutused, v) rahvusvahelised finantsasutused.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 „Tasuprogrammi kohaldamisala seoses reitinguliikidega” on märgitud S

Märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

SV – riigireitingud

SM – piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud

SO – rahvusüleste organisatsioonide reitingud, v.a IF

PE – avaliku sektori asutuste reitingud

IF – rahvusvahelised finantsasutused

12

Tasuprogrammiga seotud alamvaraklass

Alamvaraklassid struktureeritud finantsinstrumentide reitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav ainult juhul, kui andmeväljas 8 on märgitud T ja varaklass = ABS või RMBS või CDO või OTH

Märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

CCS – kui ABS: krediitkaartide nõuetega tagatud väärtpaberid

ALB – kui ABS: autolaenudega tagatud väärtpaberid

CNS – kui ABS: tarbimislaenudega tagatud väärtpaberid

SME – kui ABS: väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele antud laenudega tagatud väärtpaberid

LES – kui ABS: üksikisikutele või ettevõtetele antud liisinguga tagatud väärtpaberid

HEL – kui RMBS: kodukapitalilaenud

PRR – kui RMBS: madala riskisusega RMBS

NPR – kui RMBS: madalast erineva riskisusega RMBS

CFH – kui CDO: rahavoo ja hübriidsed CDOd/CLOd

SDO – kui CDO: sünteetilised CDOd/CLOd

MVO – kui CDO: turuväärtuse CDOd

SIV – kui OTH: struktureeritud investeerimisvahendid

ILS – kui OTH: kindlustusega seotud väärtpaberid

DPC – kui OTH: tuletistoodete ettevõtted

SCB – kui OTH: struktureeritud pandikirjad

OTH – muud

13

Hõlmatud programmi liik

Tasuprogrammis sisalduva programmi liigi kirjeldus, näiteks see, kas programm on seotud kasutussageduse programmiga, lojaalsusprogrammiga, mitmekordse väljastamise programmiga, reitingute paketi ostmisega või muud liiki programmidega ja/või sisaldab neid.

 

Märkida, kas tasuprogrammi kohaldatakse ühe või mitme järgmise elemendi suhtes:

„All” – kõik

F – kasutussagedus

L – lojaalsusprogramm

M – mitmekordse väljastamise programmid

B – eelnevalt kindlaksmääratud arvu krediidireitingute ostmine paketina

OTH – muud liiki tasuprogrammid

14

Varasem tasuprogramm

Märkida varasem tasuprogramm, mida kehtiv tasuprogramm asendab.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui kehtiv tasuprogramm muudab varasema tasuprogrammi kohaldamisala

Tasuprogrammi tunnuskood kujul „FP_[sisemine tasuprogrammi tunnuskood]”

15

Tasugraafik(ud)

Tasuprogrammi suhtes kohaldatava(te) või sellega seotud tasugraafiku(te) unikaalne tunnuskood. Tasugraafiku tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 2 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kohustuslik,

kui see on asjakohane

Tasugraafiku tunnuskood kujul „FS_[sisemine tasugraafiku tunnuskood]”

16

Tasuprogrammi faili nimi

Tasuprogrammi faili nimi. Esitatakse zip-vormingus.

Kohustuslik

 


Tabel 4

Aruanne kehtivate hinnakujundussüsteemide ja edasiste oluliste ajakohastuste kohta

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Kohaldamisala seoses reitinguagentuuridega

Märkida hinnakujundussüsteemi kasutavad reitinguagentuurid.

Kohustuslik

ISO 17442

3

Süsteemi tunnuskood

Hinnakujundussüsteemi unikaalne tunnuskood, mida aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik

 

4

Hinnapoliitika tunnuskood

Märkida hinnapoliitika(d), mida hinnakujundussüsteemiga rakendatakse. Hinnapoliitika tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 2 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kohustuslik

Hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

5

Tasugraafiku tunnuskood

Märkida graafik(ud), mida hinnakujundussüsteemiga rakendatakse. Tasugraafiku tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 2 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kohustuslik.

Kui see on asjakohane

Tasugraafiku tunnuskood kujul „FS_[sisemine tasugraafiku tunnuskood]”

6

Tasuprogrammi tunnuskood

Märkida tasuprogramm(id), mida hinnakujundussüsteemiga rakendatakse. Tasuprogrammi tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 3 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kohustuslik.

Kui see on asjakohane

Tasuprogrammi tunnuskood kujul „FP_[sisemine tasuprogrammi tunnuskood]”

7

Hinnakujundussüsteemi kehtivuse alguskuupäev

Kuupäev, millest alates hinnakujundussüsteem kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP)

8

Hinnakujundussüsteemi kehtivuse lõppkuupäev

Kuupäev, milleni hinnakujundussüsteem kehtib.

Kohustuslik

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP) või 9999-01-01

9

Hinnakujundussüsteemi faili nimi

Hinnakujundussüsteemi faili nimi. Esitatakse zip-vormingus.

Kohustuslik

 


II LISA

Tabel 1

Emitent-maksab-mudeli raames väljastatud iga üksiku krediidireitingu kohta ESMA-le esitatavad andmed

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Aruandeaasta

Aruandeperioodile vastav kalendriaasta.

Kohustuslik

Vorming: AAAA

3

Reitingu tunnuskood

Reitingu unikaalne tunnuskood. Seda aja jooksul ei muudeta ja see vastab tunnuskoodile, mis on esitatud vastavalt delegeeritud määrusele (EL) 2015/2.

Kohustuslik

4

Reitinguteenuse lepingu kehtivuse alguskuupäev

Reitinguteenuse algse lepingu kuupäev. Vastab harilikult kuupäevale, mil kehtestatakse tasud krediidireitingu teenuse eest.

Kohustuslik

ISO 8601 laiendatud kuupäeva ja kellaaja vorming: AAAA-KK-PP

5

Kasutatav tasugraafik

Selle tasugraafiku unikaalne tunnuskood, mille kohaselt tasud kehtestati. Tasugraafiku tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 2 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le. Kui hinnakujunduses ei ole tasugraafikut kasutatud, tuleb kasutada hinnapoliitika tunnuskoodi. Hinnapoliitika tunnuskood peab vastama I lisa tabeli 1 kohas(t)ele tunnuskoodi(de)le.

Kui kohaldatud ei ole ei hinnapoliitikat ega tasugraafikut, tuleks märkida N.

Kohustuslik

Tasugraafiku tunnuskood kujul „FS_[sisemine tasugraafiku tunnuskood]” või hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

N – ei kohaldatud

6

Hinnakujunduse eest vastutav(ad) isik(ud)

Sisemine tunnuskood, mille reitinguagentuur on andnud isiku(te)le, kes on vastutav(ad) reitinguga seotud tasude kehtestamise eest, kohaldades sobivat tasugraafikut ja/või tasuprogrammi, või isikule, kes kiidab heaks tasugraafiku ja/või tasuprogrammiga seotud erandid või allahindlused.

Kohustuslik

Vastutava isiku sisemine tunnuskood

7

Kliendi tunnuskood

Unikaalne kood, mille reitinguagentuur on määranud kliendi identifitseerimiseks. See peaks tavaliselt vastama instrumendi emitendile või üksusele, kuid mitte kunagi eriotstarbelisele ettevõtjale. Struktureeritud finantsinstrumentide puhul peaks unikaalne kood identifitseerima väärtpaberistamise tehingu algataja või muu üksuse, kes majanduslikust vaatepunktist (nt korraldaja) peab reitinguagentuuriga otseselt või kaudselt (eriotstarbelise ettevõtja või struktureeritud investeerimisvahendi kaudu) tasude üle tulemuslikke läbirääkimisi. See vastab ühele kliendi tunnuskoodile II lisa tabelis 2.

Kohustuslik

 

8

Teave selle kohta, kas konkreetse reitingu puhul on tasu suhtes tehtud erandeid või tasu vähendatud

Mõne krediidireitingu puhul ei maksta eraldi otsest tasu või tasu vähendatakse, kuna klient võib olla tasunud reitingute kogumi eest, maksnud nominaalse summa aasta (või muu kindlaksmääratud ajavahemiku) emissioonide eest või fikseeritud tasu või kuna krediidireiting kuulub reitingute paketti (grupi tasu). Siia märgitakse, kas konkreetne reiting on hõlmatud sellise kliendiga sõlmitud kokkuleppega.

Kohustuslik

C – hõlmatud grupi tasu kokkuleppega

N – ei ole hõlmatud grupi tasu kokkuleppega

9

Võetud tasud kokku

Märgitakse reitingu eest eelmisel aruandeaastal (kalendriaasta) võetud tasud kokku. Kui konkreetse krediidireitingu eest tasu ei makstud, peaks reitingute puhul, millega seoses kasutatakse grupi tasu, märkima kõigile reitingutele peale ühe summaks 0.

Kohustuslik

Summa eurodes

10

Algselt makstud tasude suurus

Märgitakse eelmisel aruandeaastal (kalendriaasta) võetud ettemaksmisele kuulunud/algsed tasud kokku.

Kohustuslik

Summa eurodes

11

Tasutud järelevalvetasud

Märgitakse eelmisel kalendriaastal võetud aastased järelevalve-/jälgimise tasud.

Kohustuslik

Summa eurodes

12

Muud reitinguteenuse eest võetud tasud

Märgitakse eelmisel kalendriaastal võetud muud tasud või hüvitised kokku.

Kui see on asjakohane

Summa eurodes

13

Muude tasude kirjeldus

Märkida, kas võetud tasud hõlmasid tasusid või makseid, mis tulenesid kliendi nõudest, et reitinguteenust osutataks tavapärasest kiiremini.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui seoses andmeväljaga „Muud reitinguteenuse eest võetud tasud” (andmeväli 12) märgiti muud võetud tasud

Y – kui kohaldati tasu kiiruse eest

N – kui tasu kiiruse eest ei kohaldatud

14

Läbirääkimiste seosed muude reitingutega

Märgitakse, kas läbirääkimistel reitingutasude üle oli selliseid seoseid kliendi muude olemasolevate reitingutega, mis mõjutas kliendi suhtes kohaldatud ja tema tasutud lõplikke tasusid. See hõlmab reitinguteenuseid, mis osutati seoses emiteerimise hõlbustamiseks kasutusele võetud vahenditega, näiteks keskmise tähtajaga võlakirjade programmiga.

Kohustuslik

Y – jah

N – ei

15

Seotud reiting(ud)

Esitatava reitinguga seotud reitingu(te) unikaalne tunnuskood (nt struktureeritud finantseerimise korral väärtpaberistamise ühisusaldusfondi struktuur ja seeriad).

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui andmeväljas 14 märgiti Y

Tunnuskoodide loetelu

16

Tasuprogramm

Märkida, kas kliendi makstavad tasud on kasutussageduse või muu tasuprogrammi tõttu väiksemad.

Kohustuslik

Y – jah

N – ei

17

Tasuprogrammi tunnuskood

Märkida tasuprogramm, millel reitingu hind põhineb. Tuleks märkida tasuprogramm, mis vastab I lisa tabeli 3 kohases kohaldatavas tasuprogrammis määratud tunnuskoodile.

Kohustuslik, kui andmeväljas 16 märgiti Y

Tasuprogrammi tunnuskood kujul „FP_[sisemine tasuprogrammi tunnuskood]”


Tabel 2

Reitinguteenuste ja kõrvalteenuste eest saadud tasude kohta klientide lõikes ESMA-le esitatavad andmed

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Kliendi tunnuskood

Unikaalne kood, mille reitinguagentuur on määranud kliendi identifitseerimiseks. Klientideks võivad olla emitendid, reitingu saanud üksused ja/või väärtpaberistamise tehingu algatajad, sealhulgas üksused, kes peavad krediidireitinguid käsitlevate kokkulepetega seoses reitinguagentuuriga majanduslikust vaatepunktist otseselt või kaudselt (eriotstarbelise ettevõtja või struktureeritud investeerimisvahendi kaudu) tasude üle läbirääkimisi. Selguse huvides tuleb märkida, et kliendiks ei või ühelgi juhul olla eriotstarbeline ettevõtja või struktureeritud investeerimisvahend. Kliendi unikaalne tunnuskood jääb kõigil neil juhtudel samaks.

Kohustuslik

 

3

Juriidilised isikud

Andmeväljas „Kliendi tunnuskood” kajastatud juriidiliste isikute loetelu.

Kohustuslik

Juriidiliste isikute nimede loetelu

4

Võetud üldtasud kokku

Need tasud kokku, mis võeti kliendilt eelmisel kalendriaastal seoses reitinguteenustega, mille eest tasub emitent.

Kohustuslik

Summa eurodes

5

Kliendi reitingud

Märgitakse kliendile reitinguagentuuri poolt väljastatud krediidireitingute arv eelmise kalendriaasta 31. detsembri seisuga.

Kohustuslik

Reitingute arv

6

Tasud programmide eest kokku

Need reitinguteenustega seotud tasud kokku, mis võeti kliendilt eelmisel kalendriaastal ning mis ei tulenenud üksikust reitingust, vaid kasutussageduse või kliendiprogrammist või muud laadi kindlasummalise tasuga programmist, lisaks ülemäärase väljastamise tasud, mis võivad katta ühe või mitu reitingut.

Kohustuslik

Summa eurodes

7

Reitingud

Märkida eelmisel kalendriaastal tasuprogrammidega hõlmatud või nende raames väljastatud reitingud.

Kohustuslik

Reitingute tunnuskoodide loetelu

8

Kõrvalteenuste eest saadud tasud

Need tasud kokku, mis reitinguagentuuride grupp võttis kliendilt eelmisel kalendriaastal kõrvalteenuste eest.

Kohustuslik

Summa eurodes

9

Peamised kõrvalteenused

Märkida saadud tulu seisukohast kolm põhilist reitinguagentuuride grupi poolt kliendile osutatud teenust eelmisel kalendriaastal.

Kohustuslik. Kui andmeväljas 8 „Kõrvalteenuste eest saadud tasud” märgiti suurem arv kui 0

Kõrvalteenuste loetelu

10

Kõrvalteenuste järjestus

Järjestada kõrvalteenused kolme kõige olulisema peamise teenuse puhul, mis on märgitud andmeväljas 9 („Peamised kõrvalteenused”), lähtudes neist saadud tulust.

Kohustuslik. Kui andmeväljas 8 „Kõrvalteenuste eest saadud tasud” märgiti suurem arv kui 0

Kõrvalteenuste järjestus

11

Muud teenused

Märkida, kas kliendile osutatud reitinguteenuste eest võetavate tasude kehtestamisel võeti arvesse mis tahes teenuseid, mille osutasid mis tahes üksused, kes kuuluvad direktiivi 83/349/EMÜ artiklite 1 ja 2 kohasesse reitinguagentuuride gruppi, samuti mis tahes üksused, kes on direktiivi 83/349/EMÜ artikli 12 lõike 1 kohase suhte kaudu reitinguagentuuriga või reitinguagentuuride gruppi kuuluva muu ettevõttega seotud.

Kohustuslik

Y – jah

N – ei


III LISA

Tabel 1

Selliste reitinguteenuste eest, mille eest tasub tellija või investor, saadud tasude kohta ESMA-le esitatavad andmed

Need andmed esitatakse klientide lõikes järgneva kohta:

i)

kõnealuse reitinguteenuse liigi puhul saadud tulu seisukohast 100 olulisimat klienti,

ii)

kõik muud kliendid, kes on tellijad või maksavad reitingute eest investoritena ja kellele reitinguagentuuride grupp on andnud reitingu.

Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruannet esitava reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel.

Kohustuslik

 

2

Kliendi tunnuskood

Kood, mida kasutatakse süsteemi sees, et identifitseerida klient, kes maksab tasud, kellele esitatakse arve või kes peab tasude üle reitinguagentuuriga läbirääkimisi eesmärgiga kasutada reitinguteenust.

Kohustuslik

 

3

Tasud kliendi kohta

Kliendilt eelmisel kalendriaastal osutatud ja tellija-maksab-mudelil põhinevate reitinguteenuste eest võetud tasud kokku.

Kohustuslik

Summa eurodes

4

Hinnapoliitika

Märkida hinnapoliitika, millest lähtuvalt määras reitinguagentuur kliendile hinna. Hinnapoliitika tunnuskood peab vastama käesoleva regulatiivse tehnilise standardi I lisa tabeli 1 kohase kohaldatava hinnapoliitika kohasele tunnuskoodile.

Kohustuslik.

Kui see on asjakohane

Hinnapoliitika tunnuskood kujul „PP_[sisemine hinnapoliitika tunnuskood]”

5

Tasugraafik

Märkida kolm peamist tasugraafikut, millest lähtuvalt määras reitinguagentuur kliendile hinna. Tasugraafiku tunnuskood peab vastama käesoleva regulatiivse tehnilise standardi I lisa tabeli 3 kohase hinnapoliitika alla kuuluva kohaldatava tasugraafiku kohasele tunnuskoodile.

Kohustuslik.

Kui see on asjakohane

Tasugraafiku tunnuskood kujul „FS_[sisemine tasugraafiku tunnuskood]”

6

Tasuprogramm

Märkida kolm peamist tasuprogrammi, millest lähtuvalt määras reitinguagentuur kliendile hinna. Tasuprogrammi tunnuskood peab vastama käesoleva regulatiivse tehnilise standardi I lisa tabeli 4 kohase hinnapoliitika alla kuuluva kohaldatava tasuprogrammi kohasele tunnuskoodile.

Kohustuslik.

Kui see on asjakohane

Tasuprogrammi tunnuskood kujul „FP_[sisemine tasuprogrammi tunnuskood]”

7

Emitent või reitingu saanud üksus

Märkida, kas klient on ka emitent, reitingu saanud üksus või muu II lisa tabeli 2 kohane klient.

Kohustuslik

Y – jah

N – ei

8

Kliendi olulisus

Märkida, kas klient oli eelmisel kalendriaastal saadud tulu seisukohast üks 100st kõige olulisemast tellijast-kliendist.

Kohustuslik.

Y – jah

N – ei

9

Kõrvalteenuste eest saadud tasud

Need tasud kokku, mis reitinguagentuuride grupp võttis kliendilt eelmisel kalendriaastal kõrvalteenuste eest.

Kohustuslik

Summa eurodes


6.1.2015   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 2/24


KOMISJONI DELEGEERITUD MÄÄRUS (EL) 2015/2,

30. september 2014,

millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad reitinguagentuuride poolt Euroopa Väärtpaberiturujärelevalvele kättesaadavaks tehtava teabe esitusviisi

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. septembri 2009. aasta määrust (EÜ) nr 1060/2009 reitinguagentuuride kohta, (1) eriti artikli 21 lõike 4 kolmandat lõiku ja artikli 21 lõike 4a kolmandat lõiku,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11a lõikega 1 on nõutud, et registreeritud ja sertifitseeritud reitinguagentuurid esitavad krediidireitingu või selle väljavaate andmisel reitinguteabe Euroopa Väärtpaberiturujärelevalvele (ESMA). Nõuet ei kohaldata reitingute suhtes, mis on koostatud üksnes investorite jaoks ja avaldatud neile tasu eest. ESMA peab reitinguagentuuride esitatud teabe krediidireitingute kohta avaldama avalikul veebisaidil, nn Euroopa reitinguandmebaasis. Seepärast tuleks kehtestada eeskirjad seoses selle teabe sisu ja esitusega, mille reitinguagentuurid peaksid ESMA-le Euroopa reitinguandmebaasi jaoks esitama.

(2)

Lisaks on määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõikega 2 ja artikli 21 lõike 4 punktiga e nõutud, et reitinguagentuurid esitavad ESMA-le teabe oma varasemate tegevusandmete kohta ja pideva järelevalve tegemiseks. Kõnealuse teabe sisu ja esitus on sätestatud vastavalt komisjoni delegeeritud määruses (EL) nr 448/2012 (2) ja komisjoni delegeeritud määruses (EL) nr 446/2012 (3). Selleks et ESMA saaks andmeid tõhusamalt töödelda ning registreeritud ja sertifitseeritud reitinguagentuurid andmeid lihtsamalt esitada, tuleks kehtestada integreeritud aruandlusnõuded kõigile andmetele, mida registreeritud ja sertifitseeritud reitinguagentuurid peaksid ESMA-le esitama. Seepärast kehtestatakse käesoleva määrusega eeskirjad seoses Euroopa reitinguandmebaasi jaoks esitatavate andmetega, seoses teabega, mis tuleb varasemate tegevusandmete kohta avaldada ESMA asutatud keskses teabehoidlas, ja seoses teabega, mille reitinguagentuurid peaksid ESMA-le perioodiliselt esitama reitinguagentuuride üle pideva järelevalve tegemiseks. Seepärast tunnistatakse käesoleva määrusega kehtetuks delegeeritud määrused (EL) nr 448/2012 ja (EL) nr 446/2012. ESMA peaks Euroopa reitinguandmebaasi, keskse teabehoidla ja pideva järelevalve tegemise jaoks reitinguagentuuride esitatud kõik andmed koondama ühte ESMA andmebaasi.

(3)

Selleks et tagada, et Euroopa reitinguandmebaas annaks ajakohast teavet reitinguandmise toimingute kohta, mis ei ole avaldatud üksnes investoritele tasu eest, on vaja esitatavaid andmeid kirjeldada. See hõlmab teavet reitingu saanud instrumendi või üksuse krediidireitingu või selle väljavaate kohta, reitinguandmise toimingutega kaasnevaid pressiteateid, riigireitingute andmise toiminguid täiendavaid aruandeid, reitinguandmise toimingu liiki ning avaldamise kuupäeva ja kellaaega. Eelkõige pressiteadetes antakse teavet reitinguotsuse aluseks olevatest peamistest teguritest. Euroopa reitinguandmebaas kujutab endast kasutajate jaoks keskset kohta krediidireitinguid käsitleva ajakohastatud teabe saamiseks ja see vähendab teabe hankimise kulusid, võimaldades saada üldise ülevaate eri krediidireitingutest, mis on antud igale hinnatud üksusele või instrumendile.

(4)

Selleks et tagada üldine ülevaade samale hinnatud üksusele või instrumendile eri reitinguagentuuride antud kõigist reitingutest, peaksid reitinguagentuurid ESMA-le reitinguandmete esitamisel kasutama reitingu saanud üksuste ja instrumentide ühtseid tunnuskoode. Seepärast peaks reitingu saanud üksuste, emitentide, algatajate ja reitinguagentuuride identifitseerimisel kasutama ainult ülemaailmset unikaalset tunnuskoodi, juriidilise isiku ülemaailmset tunnust (LEI-kood).

(5)

Selleks et tagada Euroopa reitinguandmebaasis teabe ajakohasus, tuleks reitingualast teavet koguda ja avaldada iga päev, et oleks võimalik Euroopa reitinguandmebaasi ajakohastada korra päevas väljaspool liidus kehtivat tööaega.

(6)

Et ESMA saaks reageerida määruse (EÜ) nr 1060/2009 tegeliku või võimaliku mittejärgimise korral kiiresti, peaks registreeritud ja sertifitseeritud reitinguagentuuride esitatud reitingualane teave võimaldama ESMA-l hoolega jälgida reitinguagentuuride käitumist ja tegevust. Seepärast tuleks reitinguandmed ESMA-le esitada kord kuus. Et tagada proportsionaalsus, peaks aga alla 50 töötajaga reitinguagentuuridel, mis ei kuulu reitinguagentuuride gruppi, olema võimalus esitada reitinguandmeid iga kahe kuu tagant. Samas peaks ESMA-l olema ikkagi võimalus nõuda neilt reitinguagentuuridelt aruannete esitamist kord kuus, võttes arvesse nende antavate krediidireitingute arvu ja liiki, sealhulgas krediidianalüüsi keerukust, reitingu saanud instrumentide või nende emitentide olulisust ning reitingute kõlblikkust kasutamiseks järelevalve-eesmärgil.

(7)

Selleks et vältida andmete topelt esitamist, peaks ESMA kasutama pideva järelevalve tegemiseks andmeid, mis on juba esitatud Euroopa reitinguandmebaasi jaoks. Reitinguagentuurid peaksid pideva järelevalve tegemiseks samuti esitama teabe seoses selliste krediidireitingute ja reitinguväljavaadetega, mida ei ole esitatud Euroopa reitinguandmebaasi jaoks.

(8)

ESMA peaks kasutama Euroopa reitinguandmebaasi ja pideva järelevalve tegemiseks esitatud andmeid, et koguda teavet varasemate tegevusandmete kohta, mille ta peaks vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõikele 2 tegema kättesaadavaks keskses teabehoidlas. Selleks et veelgi parandada võrreldavust ja tagada kooskõla delegeeritud määruse (EL) nr 448/2012 kohaselt esitatud andmetega, peaksid värskelt sertifitseeritud reitinguagentuurid esitama andmed vähemalt viimase kümne aasta kohta enne nende sertifitseerimist või ajavahemiku kohta alates tegevuse alustamisest. Sertifitseeritud reitinguagentuur, kes suudab tõendada, et see ei oleks proportsionaalne tema tegevuse mastaabi ja keerukusega, ei peaks olema kohustatud neid andmeid osaliselt või tervikuna esitama.

(9)

Reitinguagentuuride gruppi kuuluvatel reitinguagentuuridel peaks olema võimalik kas esitada oma reitinguandmeid ESMA-le eraldi või volitada üht samasse gruppi kuuluvat agentuuri esitama andmeid nende nimel. Reitinguagentuuride väga integreeritud ülesehitust liidus arvestades ja selleks, et lihtsustada statistiliste andmete mõistmist, soodustatakse seda, et reitinguagentuurid esitaksid oma aruanded koos kogu grupi nimel.

(10)

ESMA pideva järelevalve tegemiseks ja reitinguagentuuride varasemate tegevusaruannete avaldamiseks võivad reitinguagentuurid vabatahtlikult esitada ESMA-le ka nendega samasse reitinguagentuuride gruppi kuuluvate kolmanda riigi reitinguagentuuride antud krediidireitingud, mida ei ole vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 4 lõikele 3 kinnitatud.

(11)

Andmeid esitades peaksid reitinguagentuurid antud krediidireitingud ja nende väljavaated liigitama eri kategooriatesse vastavalt reitingu liigile ja alaliigile nt sektori, tegevusvaldkonna või varaklassi alusel või emitendi ja emissiooni liigi alusel. Need kategooriad põhinevad ESMA varasemal reitinguandmete kogumise kogemusel ja vajadusel teha järelevalvet reitinguandmete üle.

(12)

Selleks et kehtestada selliste uute finantsinstrumentide krediidireitingute aruandlus, mis võiksid tekkida finantsalase innovatsiooni käigus, tuleks aruandesse lisada kategooria „muud finantsinstrumendid”. Peale selle peaks ettevõtete krediidireitingute ja struktureeritud finantsinstrumentide krediidireitingute kategooriate hulka kuuluma kategooria „muud”, et hõlmata kõik ettevõtte emissioonide ja struktureeritud finantsinstrumentide emissioonide uued liigid, mida ei saa liigitada olemasolevate kategooriate alla.

(13)

Selleks et ESMA saaks luua Euroopa reitinguandmebaasi ja et reitinguagentuuridel oleks piisavalt aega kohandada oma sisesüsteemi uute aruandlusnõuetega, peaksid reitinguagentuurid esitama esimese aruande 1. jaanuariks 2016. Selleks et tagada käesoleva määruse alusel esitatud andmete võrreldavus ja järjepidevus, peaks esimene aruanne sisaldama andmeid kõigi 21. juuni 2015. aasta seisuga antud ja tagasivõtmata reitingute kohta. Lisaks peaks esimene aruanne sisaldama andmeid seoses krediidireitingute ja reitinguväljavaadetega, mille on reitinguagentuurid andnud 21. juunist 2015 kuni 1. jaanuarini 2016. Esimene aruanne peaks sisaldama sama liiki andmeid kui pärast seda iga päev esitatavad reitinguandmed.

(14)

Selleks et ESMA saaks andmeid oma sisesüsteemides automaatselt vastu võtta ja töödelda, tuleks esitatavad andmed koguda standardvormis. Tehnilise arengu tõttu võib ESMA-l tekkida vajadus mitmeid tehnilisi aruandlusjuhiseid reitinguagentuuride esitatavate failide edastamise või vormingu osas uuendada ja teavitada neist muudatustest spetsiaalsete teadete või suunistega.

(15)

Käesolev määrus tugineb ESMA poolt kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1095/2010 (4) artikliga 10 komisjonile esitatud regulatiivsete tehniliste standardite eelnõule.

(16)

ESMA on korraldanud käesoleva määruse aluseks oleva regulatiivsete tehniliste standardite eelnõu kohta avaliku konsultatsiooni, analüüsinud võimalikku asjaomast kulu ja kasu ning küsinud arvamust määruse (EL) nr 1095/2010 artikli 37 kohaselt moodustatud väärtpaberituru sidusrühmade kogult.

(17)

Selleks et järgida Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 462/2013 (5) artikli 2 lõiget 3, tuleks käesolevat määrust kohaldada alates 21. juunist 2015,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Esitamisele kuuluvad andmed

1.   Reitinguagentuurid esitavad andmed kõigi nende antud või kinnitatud krediidireitingute või nende väljavaadete kohta vastavalt artiklitele 8, 9 ja 11. Reitinguagentuurid esitavad kõik reitingu saanud üksuse tasandil ja asjakohasel juhul kõigi nende emiteeritud võlainstrumentide kohta antud krediidireitingud ja reitinguväljavaated.

2.   Reitinguagentuurid tagavad ESMA-le esitatud andmete täpsuse, täielikkuse ja kättesaadavuse ning tagavad, et aruanded esitatakse vastavalt artiklitele 8, 9 ja 11 ning kasutades sobivaid süsteeme, mis on välja töötatud ESMA tehniliste juhiste alusel.

3.   Erandlike asjaolude korral, mille tõttu reitinguagentuur ei pruugi ajutiselt või tähtaegselt oma aruandeid käesoleva määruse kohaselt saada esitada, teavitab ta ESMAt sellest viivitamata.

4.   Reitinguagentuuride gruppide puhul võivad iga grupi liikmed volitada ühe liikme esitama nende nimel käesoleva määruse alusel nõutud aruandeid. Kõik reitinguagentuurid, kelle nimel aruanne esitatakse, peavad olema ESMA-le esitatud andmetes märgitud.

5.   Määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõike 2 ja artikli 21 lõike 4 punkti e kohaldamisel võib reitinguagentuur, kes esitab aruanded grupi nimel, lisada andmed samasse gruppi kuuluvate kolmanda riigi reitinguagentuuride antud, kuid kinnitamata krediidireitingute ja reitinguväljavaadete kohta. Kui reitinguagentuur ei esita kõnealuseid andmeid, selgitab ta seda kvalitatiivsete andmete aruandes, käesoleva määruse I lisa 1. osa tabeli 1 väljadel 9 ja 10.

6.   Reitinguagentuurid avalikustavad iga aruandes esitatud krediidireitingu või reitinguväljavaate kohta reitingu tellimist käsitleva staatuse, märkides, kas see on vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 10 lõikele 5 mittetellitud krediidireiting – osalemisega või osalemiseta – või tellitud krediidireiting.

Artikkel 2

Staatuse „makseviivituses” kajastamine ja kõrvaldamine

1.   Reitinguagentuur annab krediidireitinguga seoses makseviivitusest teada I lisa 2. osa tabeli 2 väljadel 6 ja 13, kui esinenud on üks järgmistest juhtumitest:

a)

reiting näitab, et on esinenud reitinguagentuuri makseviivituse määratlusele vastav makseviivitus;

b)

reiting on reitingu saanud üksuse maksejõuetuse või võlgade restruktureerimise tõttu tagasi võetud;

c)

mis tahes muu juhtum, mille puhul reitinguagentuuri arvates on reitingu saanud üksus või finantsinstrument sattunud makseviivitusse, oluliselt kahjustunud või esineb nendega samaväärne olukord.

2.   Kui aruandes esitatud krediidireiting on võetud tagasi, esitatakse selle põhjus I lisa 2. osa tabeli 2 väljal 11.

Artikkel 3

Reitinguliigid

Reitinguagentuurid liigitavad krediidireitinguid või reitinguväljavaateid esitades need ühte järgmistest reitinguliikidest:

a)

ettevõtete reitingud;

b)

struktureeritud finantsinstrumentide reitingud;

c)

riigireitingud ja riigivõlakirjade reitingud;

d)

muud finantsinstrumendid.

Artikkel 4

Ettevõtete reitingud

1.   Reitinguagentuurid liigitavad ettevõtete krediidireitinguid esitades need ühte järgmistest segmentidest:

a)

finantsasutused, sealhulgas pangad, maaklerid ja diilerid;

b)

kindlustus;

c)

kõik teised äriüksused või emitendid, mida või keda ei hõlma punktid a ja b.

2.   Reitinguagentuurid liigitavad ettevõtete emissioonid ühte järgmistest emissiooniliikidest:

a)

võlakirjad;

b)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2009/65/EÜ (6) artikli 52 lõikes 4 osutatud pandikirjad, mis vastavad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 575/2013 (7) artikli 129 lõigetes 1–3, 6 ja 7 sätestatud aktsepteeritavuse tingimustele;

c)

muud liiki pandikirjad, mille puhul reitinguagentuur on krediidireitingu andmisel kasutanud spetsiifilisi pandikirjade metoodikaid, mudeleid või peamisi reitingueeldusi ning mida ei hõlma punkt b;

d)

ettevõtete muud liiki emissioonid, mida ei hõlma punktid a, b ja c.

3.   Reitingu saanud üksuse või tema emissioonide riigikood I lisa 2. osa tabelis 1 väljal 10 on üksuse asukohariigi kood.

Artikkel 5

Struktureeritud finantsinstrumentide reitingud

1.   Struktureeritud finantsinstrumentide reitingud on seotud finantsinstrumendi või muude varadega, mis tekivad määruse (EL) nr 575/2013 artikli 4 lõike 1 punktis 61 nimetatud väärtpaberistamise tehingu või skeemi tulemusena.

2.   Reitinguagentuurid liigitavad struktureeritud finantsinstrumentide krediidireitinguid esitades need ühte järgmistest varaklassidest:

a)

varaga tagatud väärtpaberid, sealhulgas auto-/laeva-/lennukilaenud, õppelaenud, tarbimislaenud, laenud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele, tervishoiulaenud, elementmajade laenud, filmilaenud, kommunaalteenuste laenud, seadmete rent, krediitkaartide nõuded, maksutasumise tagatised, viivislaenud, vabaajasõidukite laenud, eraisikutele antud liisingud, ettevõtetele antud liisingud ja nõuded klientide vastu;

b)

eluasemehüpoteekväärtpaberid, sealhulgas madala ja madalast erineva riskisusega eluasemehüpoteekväärtpaberid ja kodukapitalilaenud;

c)

ärikinnisvara hüpoteekväärtpaberid, sealhulgas jae- või ärikinnisvaralaenud, haiglalaenud, ööpäevaste hoolekandeasutuste, laoruumide, hotellide ja hooldusasutuste laenud, tööstuslaenud ning mitmepereelamute laenud;

d)

kollateraliseeritud võlakohustused, sealhulgas kollateraliseeritud laenukohustused, krediidiga tagatud kohustused, kollateraliseeritud sünteetilised kohustused, ühe väärtpaberistamise seeriaga kollateraliseeritud võlakohustused, krediidifondi kohustused, varaga tagatud väärtpaberite kollateraliseeritud võlakohustused ja kollateraliseeritud võlakohustuste kollateraliseeritud võlakohustused;

e)

varaga tagatud kommertsväärtpaberid;

f)

muud struktureeritud finantsinstrumendid, mida punktid a–e ei hõlma, sealhulgas struktureeritud pandikirjad, struktureeritud investeerimisvahendid, kindlustusega seotud väärtpaberid ning tuletistoodete ettevõtted.

3.   Samuti märgib reitinguagentuur asjakohasel juhul I lisa 2. osa tabeli 1 väljal 34, millisesse konkreetsesse alamvaraklassi iga reitingu saanud instrument kuulub.

4.   Struktureeritud finantsinstrumentide riigikood esitatakse I lisa 2. osa tabelis 1 väljal 10 ja see on suurema osa alusvarade asukohariigi kood. Juhul kui suurema osa alusvara asukohariiki ei ole võimalik kindlaks määrata, liigitatakse reitingu saanud instrument kategooriasse „rahvusvaheline”.

Artikkel 6

Riigireitingud ja riigivõlakirjade reitingud

1.   Reitinguagentuurid liigitavad riigireitinguid ja avaliku sektori asutuste ning rahvusüleste organisatsioonide ja nende emiteeritud võlakirjade reitinguid käsitlevaid andmeid esitades need ühte järgmistest sektoritest:

a)

riik, kui reitingu saanud üksus on riik või kui reitingu saanud võla- või finantskohustuse, võlaväärtpaberi või muu finantsinstrumendi emitent on riik või riigi eriotstarbeline majandusüksus, nagu osutatud määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 3 lõike 1 punkti v alapunktides i ja ii, ja kui reiting on seotud riigiga;

b)

piirkondlik või kohalik omavalitsus, kui reitingu saanud üksus on piirkondlik või kohalik omavalitsus või kui reitingu saanud võla- või finantskohustuse, võlaväärtpaberi või muu finantsinstrumendi emitent on piirkondlik või kohalik omavalitsus või piirkondliku või kohaliku omavalitsuse eriotstarbeline majandusüksus, nagu osutatud määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 3 lõike 1 punkti v alapunktides i ja ii, ja kui reiting on seotud piirkondliku või kohaliku omavalitsusega;

c)

määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 3 lõike 1 punkti v alapunktis iii osutatud rahvusvaheline finantsasutus;

d)

rahvusülene organisatsioon, näiteks sellised asutused, mida ei hõlma punkt c ning mille on asutanud ja mida omab ja kontrollib rohkem kui üks suveräänsest keskvalitsusest aktsionär, sealhulgas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1893/2006 (8) I lisa U jaos osutatud organisatsioonid;

e)

avaliku sektori asutused, sealhulgas need, millele on osutatud määruse (EÜ) nr 1893/2006 I lisa O, P ja Q jaos.

2.   Kui lõike 1 punktides c ja d osutatud rahvusvaheliste finantsasutuste või rahvusüleste organisatsioonide puhul ei ole võimalik konkreetset riiki kindlaks määrata, liigitatakse reitingu saanud emitent I lisa 2. osa tabeli 1 väljal 10 kategooriasse „rahvusvaheline”.

Artikkel 7

Muud finantsinstrumendid

Krediidireitingud või reitinguväljavaated määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 3 lõike 1 punkti k kohastele finantsinstrumentidele, mida ei saa liigitada käesoleva määruse artikli 4 lõike 2 alusel ettevõtete emissioonideks, käesoleva määruse artikli 5 alusel struktureeritud finantsinstrumentideks või käesoleva määruse artikli 6 alusel riigi ja avaliku sektori asutuse emissioonideks, esitatakse muude finantsinstrumentide kategoorias.

Artikkel 8

Aruandlus Euroopa reitinguandmebaasis avaldamise eesmärgil

1.   Reitinguagentuurid esitavad andmed kõigi krediidireitingute või reitinguväljavaadete kohta vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11a lõikele 1 iga kord, kui nad annavad või kinnitavad krediidireitingu või reitinguväljavaate, mis ei ole avaldatud ainult investoritele tasu eest.

2.   Lõikes 1 osutatud krediidireitingud ja reitinguväljavaated, mis on antud teatava päeva kl 20.00.00st kuni järgmise päeva kl 19.59.59ni, esitatakse järgmisel päeval enne kl 21.59.59 (kõik ajad Kesk-Euroopa aja järgi) (9).

3.   Iga vastavalt lõikele 1 esitatud krediidireitingu või reitinguväljavaatega samal ajal esitatakse määruse (EÜ) nr 1060/2009 I lisa D jao 1. osa punktis 5 osutatud pressiteade. Kui pressiteade avaldatakse ja esitatakse esmalt muus kui inglise keeles, võib ingliskeelse versiooni esitada siis, kui see on kättesaadav.

4.   Artikli 6 lõike 1 punktides a, b ja c osutatud krediidireitingute puhul tuleb esitada määruse (EÜ) nr 1060/2009 I lisa D jao III osa punktis 1 osutatud uuringuaruanne. Kui uuringuaruanne avaldatakse ja esitatakse esmalt muus kui inglise keeles, võib ingliskeelse versiooni esitada siis, kui see on kättesaadav.

Artikkel 9

Aruandlus ESMA järelevalve tegemiseks

1.   Nagu osutatud määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 21 lõike 4 punktis e, esitavad reitinguagentuurid andmed antud või kinnitatud krediidireitingute ja reitinguväljavaadete kohta või kolmandas riigis antud reitingute kohta, mis ei ole vastavalt artikli 1 lõikele 5 kinnitatud, sealhulgas teabe kõigi üksuste või võlainstrumentide kohta, mis on esitatud algseks läbivaatamiseks või esialgse reitingu saamiseks, nagu osutatud määruse (EÜ) nr 1060/2009 I lisa D jao I osa punktis 6.

2.   Nende krediidireitingute ja reitinguväljavaadete kohta, mille suhtes artiklit 8 ei kohaldata, esitavad reitinguagentuurid igal kuul andmed eelmise kalendrikuu kohta.

3.   Alla 50 töötajaga reitinguagentuurid, mis ei kuulu reitinguagentuuride gruppi, võivad esitada lõikes 2 osutatud reitinguandmed iga kahe kuu tagant, välja arvatud juhul, kui ESMA nõuab nende krediidireitingute andmise laadi, keerukust ja ulatust arvesse võttes igakuist aruannete esitamist. Need reitinguandmed esitatakse kahe eelmise kalendrikuu kohta.

4.   Lõikes 2 osutatud reitinguandmed esitatakse ESMA-le 15 päeva jooksul pärast aruandlusperioodi lõppu. Kui kuu 15. päev on reitinguagentuuri asukohariigis riigipüha või vastavalt artikli 1 lõikele 4 grupi nimel aruannet esitava reitinguagentuuri asukohariigis riigipüha, on tähtpäev järgmine tööpäev.

5.   Kui eelmisel kalendrikuul ei antud ühtegi lõikes 1 osutatud krediidireitingut või reitinguväljavaadet, ei pea reitinguagentuur mingeid andmeid esitama.

Artikkel 10

Aruandlus varasemate tegevusandmete avaldamiseks

ESMA kasutab antud või kinnitatud krediidireitinguid või artikli 1 lõikes 5 osutatud kolmandas riigis antud ja kinnitamata krediidireitinguid, et teha varasemad tegevusandmed kättesaadavaks vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõikele 2 ja kõnealuse määruse I lisa E jao II osa punktile 1.

Artikkel 11

Aruannete esmaesitamine

1.   Enne 21. juunit 2015 registreeritud või sertifitseeritud reitinguagentuurid koostavad esimese ESMA-le esitatava aruande 1. jaanuariks 2016 ja see sisaldab järgmist:

a)

artiklites 8 ja 9 osutatud teave kõigi selliste krediidireitingute ja reitinguväljavaadete kohta, mis on antud ja mida ei ole 21. juuniks 2015 tagasi võetud;

b)

artiklites 8 ja 9 osutatud teave kõigi selliste krediidireitingute ja reitinguväljavaadete kohta, mis on antud 21. juunist 2015 kuni 31. detsembrini 2015.

2.   21. juunist 2015 kuni 31. detsembrini 2015 registreeritud või sertifitseeritud reitinguagentuurid järgivad käesolevat määrust alates 1. jaanuarist 2016. Esimeses aruandes esitavad nad vastavalt artiklitele 8 ja 9 kõik krediidireitingud ja reitinguväljavaated, mis anti alates registreerimise või sertifitseerimise kuupäevast.

3.   Pärast 1. jaanuari 2016 registreeritud või sertifitseeritud reitinguagentuurid hakkavad käesolevat määrust järgima kolme kuu jooksul pärast registreerimise või sertifitseerimise kuupäeva. Esimeses aruandes esitavad nad vastavalt artiklitele 8 ja 9 kõik registreerimise või sertifitseerimise kuupäevast alates antud krediidireitingud ja reitinguväljavaated.

4.   Lisaks lõigetes 2 ja 3 osutatud esimesele aruandele esitab pärast 21. juunit 2015 sertifitseeritud reitinguagentuur määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõike 2 ja kõnealuse määruse I lisa E jao II osa punkti 1 alusel ka oma varasemad tegevusandmed sertifitseerimise kuupäevale eelneva vähemalt kümne aasta kohta või kui ta alustas reitingualase tegevusega vähem kui kümme aastat enne sertifitseerimise kuupäeva, andmed alates tema reitingualase tegevuse algusest. Reitinguagentuurid ei ole kohustatud neid andmeid osaliselt või tervenisti esitama, kui nad suudavad tõendada, et see ei oleks proportsionaalne nende tegevuse mastaabi ja keerukusega.

Artikkel 12

Andmete struktuur

1.   Reitinguagentuurid esitavad ESMA-le kvalitatiivsete andmete aruanded I lisa 1. osas kindlaks määratud vormis koos artikli 11 kohase reitinguandmete esimese aruandega. Kõigist muudatustest kvalitatiivsete andmete aruannetes teatatakse ESMA süsteemis nende ajakohastamise teel viivitamatult enne neist muudatustest mõjutatud reitinguandmete ESMA-le esitamist. Kui reitinguagentuur esitab aruanded grupi nimel, nagu osutatud artikli 1 lõikes 4, võib ESMA-le esitada kvalitatiivsete andmete aruanded ühe kogumina.

2.   Reitinguagentuurid esitavad artiklites 8, 9 ja 11 osutatud reitingute kohta reitinguandmete aruande I lisa 2. osa tabelites kindlaks määratud vormis.

Artikkel 13

Aruandluskord

1.   Reitinguagentuurid esitavad artiklis 12 osutatud kvalitatiivsete andmete aruanded ja reitinguandmete aruanded vastavalt ESMA tehnilistele juhistele ja kasutavad selleks ESMA aruandlussüsteemi.

2.   Reitinguagentuurid säilitavad ESMA-le saadetud ja tema poolt kätte saadud faile elektroonilisel kujul vähemalt viie aasta vältel. Need failid tuleb teha ESMA-le taotluse korral kättesaadavaks.

3.   Kui reitinguagentuur avastab aruannetes esitatud andmetes faktivead, parandab ta asjaomased andmed põhjendamatult viivitamata vastavalt ESMA tehnilistele juhistele.

Artikkel 14

Kehtetuks tunnistamine ja üleminekusätted

1.   Järgmised määrused tunnistatakse alates 1. jaanuarist 2016 kehtetuks:

a)

delegeeritud määrus (EL) nr 446/2012,

b)

delegeeritud määrus (EL) nr 448/2012.

2.   Viiteid lõikes 1 osutatud määrustele käsitatakse viidetena käesolevale määrusele ja neid loetakse vastavalt II lisa vastavustabelile.

3.   ESMA-le lõikes 1 osutatud määruste alusel enne 1. jaanuari 2016 esitatud andmed loetakse olevat esitatud vastavalt käesolevale määrusele ja ESMA jätkab nende kasutamist vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 11 lõikele 2 ja artikli 21 lõike 4 punktile e ning kõnealuse määruse I lisa E jao II osa punktile 1.

Artikkel 15

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates 21. juunist 2015.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 30. september 2014

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 302, 17.11.2009, lk 1.

(2)  Komisjoni delegeeritud määrus (EL) nr 448/2012, 21. märts 2012, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad selle teabe esitust, mille reitinguagentuurid teevad kättesaadavaks Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve loodud keskses teabehoidlas (ELT L 140, 30.5.2012, lk 17).

(3)  Komisjoni delegeeritud määrus (EL) nr 446/2012, 21. märts 2012, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad reitinguandmete kohta reitinguagentuuride poolt perioodiliselt Euroopa Väärtpaberiturujärelevalvele esitada tulevate aruannete sisu ja vormi (ELT L 140, 30.5.2012, lk 2).

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 1095/2010, 24. november 2010, millega asutatakse Euroopa Järelevalveasutus (Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve), muudetakse otsust nr 716/2009/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni otsus 2009/77/EÜ (ELT L 331, 15.12.2010, lk 84).

(5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 462/2013, 21. mai 2013, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1060/2009 reitinguagentuuride kohta (ELT L 146, 31.5.2013, lk 1).

(6)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2009/65/EÜ, 13. juuli 2009, vabalt võõrandatavatesse väärtpaberitesse ühiseks investeeringuks loodud ettevõtjaid (eurofondid) käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta (ELT L 302, 17.11.2009, lk 32).

(7)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 575/2013, 26. juuni 2013, krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes kohaldatavate usaldatavusnõuete kohta ja määruse (EL) nr 648/2012 muutmise kohta (ELT L 176, 27.6.2013, lk 1).

(8)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 1893/2006, 20. detsember 2006, millega kehtestatakse majanduse tegevusalade statistiline klassifikaator NACE Revision 2 ning muudetakse nõukogu määrust (EMÜ) nr 3037/90 ja teatavaid EÜ määrusi, mis käsitlevad konkreetseid statistikavaldkondi (ELT L 393, 30.12.2006, lk 1).

(9)  Kesk-Euroopa aja puhul võetakse arvesse üleminekut Kesk-Euroopa suveajale.


I LISA

1.   OSA

KVALITATIIVSETE ANDMETE FAILI LAHTRITE LOETELU

Tabel 1

Reitinguagentuuri identifitseerimine ja tema metoodika kirjeldus

Käesolevas tabelis esitatakse andmed, mille alusel saab aruandva reitinguagentuuri identifitseerida, sealhulgas tema kui juriidilise isiku tunnus ning kasutatud metoodika ja põhimõtted.

Käesolevas tabelis esitatakse üks rida iga aruandva reitinguagentuuri kohta.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruandva reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel või sertifitseerimisel.

Kohustuslik.

 

Tehniline

2

Aruandva reitinguagentuuri ülemaailmne juriidilise isiku tunnuskood (LEI)

Faili saatva reitinguagentuuri LEI-kood (Legal Entity Identifier, juriidilise isiku ülemaailmne tunnus).

Kohustuslik.

ISO 17442

Avalik

3

Reitinguagentuuri nimi

Reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav nimi. See peab vastama nimele, mida reitinguagentuur kasutas enda registreerimisel ja mida kasutatakse kõigi muude ESMA teostatavate järelevalvemenetluste raames. Kui üks reitinguagentuuride grupi liige esitab aruande kogu grupi nimel, siis reitinguagentuuride grupi nimi.

Kohustuslik.

 

Avalik

4

Reitinguagentuuri kirjeldus

Reitinguagentuuri lühikirjeldus.

Kohustuslik.

 

Avalik

5

Reitinguagentuuri metoodika

Reitinguagentuuri reitingute andmise metoodika kirjeldus. Reitinguagentuur võib kirjeldada oma reitingute andmise metoodikale eriomaseid tunnuseid.

Kohustuslik.

 

Avalik

6

Link reitinguagentuuri veebisaidi metoodika lehele

Link reitinguagentuuri veebilehele, mis sisaldab kogu teavet metoodika kohta ning mudelite ja peamiste reitingueelduste kirjeldust.

Kohustuslik.

Kehtiv veebilehe aadress.

Avalik

7

Tellitud ja mittetellitud krediidireitingute andmise põhimõtted

Kirjeldus põhimõtetest, mida reitinguagentuur rakendab tellitud krediidireitingute ning mittetellitud (osalemisega või osalemiseta) krediidireitingute puhul. Kui on rohkem kui ühed põhimõtted, siis täpsustatakse asjaomased reitingute liigid, mille puhul neist igaühte kasutatakse.

Kohustuslik.

 

Avalik

8

Tütarettevõtjatele reitingute andmise põhimõtted

Tütarettevõtjatele antud reitingute kajastamise põhimõtete kirjeldus.

Kohustuslik.

Kohaldatakse reitinguagentuuride suhtes, kes avaldavad ettevõtete reitinguid.

 

Avalik

9

Aruandluse geograafiline ulatus

Gruppi kuuluvate reitinguagentuuride korral tuleks märkida, kas nad kajastavad kõiki grupi antud reitinguid (ülemaailmne ulatus) või mitte (ainult ELi ja kinnitatud reitingud). Kui ulatus ei ole ülemaailmne, selgitab reitinguagentuur, miks see seda ei ole. Kõigi muude reitinguagentuuride puhul tuleks see kajastada kui ülemaailmne („Y”).

Kohustuslik.

Y – jah

N – ei

Avalik

10

Mitte ülemaailmse ulatuse põhjus

Põhjus, miks gruppi kuuluv reitinguagentuur ei kajasta grupi kõiki krediidireitinguid.

Kohustuslik.

Kohaldatav juhul, kui „Aruandluse geograafiline ulatus” = „N”.

 

Avalik

11

Makseviivituse määratlus

Siin kirjeldatakse reitinguagentuuri kasutatavat makseviivituse mõistet.

Kohustuslik.

 

Avalik

12

Link veebisaidile

Link reitinguagentuuri avaliku veebisaidi kodulehele.

Kohustuslik.

Kehtiv veebilehe aadress.

Avalik


Tabel 2

Emitendi krediidireitingute liikide loetelu

Käesolev tabel täidetakse juhul, kui reitinguagentuur annab emitendi krediidireitinguid. Tabelis esitatakse üks rida selliste reitingute iga liigi kohta, mida reitinguagentuur annab emitendi tasandil.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Emitendi krediidireitingute liigi tunnuskood

Emitendi krediidireitingute iga liigi unikaalne tunnuskood, mille alusel saab hinnata üksust, millele reiting antakse.

Kohustuslik.

Kohaldatav juhul, kui reitinguagentuur annab emitendi krediidireitinguid.

 

Tehniline

2

Emitendi krediidireitingute liigi nimetus

Emitendi krediidireitingute kategooria nimetus.

Kohustuslik.

 

Tehniline

3

Emitendi krediidireitingute liigi kirjeldus

Reitingu saanud võlaväärtpaberite kategooria kirjeldus.

Kohustuslik.

 

Tehniline

4

Emitendi krediidireitingute liigi standard

Siin peaks eristama järgmiseid emitendi krediidireitingute liike: peamiste/ülemaailmsete emitentide krediidireitingud, võlareitingud (erinevaid kategooriaid kirjeldatakse I lisa 2. osa tabelis 2) ja kõigi muude emitentide krediidireitingud.

Kohustuslik.

IR – peamise emitendi reiting

DT – võlareiting

OT – muu

Tehniline


Tabel 3

Võlaväärtpaberite kategooriate loetelu

Käesolev tabel täidetakse juhul, kui reitinguagentuur annab krediidireitinguid võlaväärtpaberite kategooriatele või võlaväärtpaberite emissioonidele/võlainstrumentidele (nt kõrgema nõudeõiguse järguga tagamata võlakirjad, allutatud tagamata võlakirjad, madalama nõudeõiguse järguga allutatud tagamata võlakirjad). Tabelis esitatakse üks rida iga võlaväärtpaberite liigi kohta.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Reitingu saanud võlaväärtpaberite klassi tunnuskood

Iga võlaväärtpaberite kategooria unikaalne tunnuskood, mida kasutatakse ettevõtetest emitentide või riikide kui emitentide võlaväärtpaberite kategooriate või võlaväärtpaberite emissioonide klassifitseerimiseks.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui reitinguagentuur annab krediidireitinguid ettevõtete võlakirjade või riigivõlakirjade kategooriatele.

 

Tehniline

2

Reitingu saanud võlaväärtpaberite klassi nimetus

Reitingu saanud võlaväärtpaberite kategooria nimetus.

Kohustuslik.

 

Tehniline

3

Reitingu saanud võlaväärtpaberite klassi kirjeldus

Reitingu saanud võlaväärtpaberite kategooria kirjeldus.

Kohustuslik.

 

Tehniline

4

Nõudeõiguse järk

Siin näidatakse reitingu saanud emitendi või emissiooni võlaväärtpaberite klassi nõudeõiguse järk.

Valikuline.

SEU – kui emissioon kuulub või reitingu saanud emitendi võlaväärtpaberid kuuluvad kõrgema nõudeõiguse järguga tagamata võlakirjade kategooriasse;

SEO – kui emissioon või reitingu saanud emitent kuulub muude kõrgema nõudeõiguse järguga võlakirjade kategooriasse kui SEU;

SB – kui emissioon kuulub või emitendi võlaväärtpaberid kuuluvad allutatud võlakirjade kategooriasse.

Tehniline


Tabel 4

Emissiooni/programmi liikide loetelu

Käesolev tabel täidetakse juhul, kui reitinguagentuur annab krediidireitinguid võlaväärtpaberite emissioonidele/finantsinstrumentidele. Reitinguagentuur loetleb kõik emissiooni liigid või programmid, mille raames võlaväärtpaberid emiteeritakse (nt lühiajalised, keskmise tähtajaga või pikaajalised võlakirjad, kommertsväärtpaberid). Tabelis esitatakse üks rida iga sellise programmi või emissiooni liigi kohta.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Emissiooni/programmi liigi tunnuskood

Iga emissiooni/programmi unikaalne tunnuskood, mida kasutatakse emissioonide reitingute klassifitseerimiseks.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui reitinguagentuur annab krediidireitinguid ettevõtete või riikide kui emitentide emissioonidele.

 

Tehniline

2

Emissiooni/programmi liigi nimetus

Emissiooni/programmi nimetus.

Kohustuslik.

 

Tehniline

3

Emissiooni/programmi liigi kirjeldus

Emissiooni/programmi kirjeldus.

Kohustuslik.

 

Tehniline


Tabel 5

Juhtivanalüütikute loetelu

Käesolevas tabelis esitatakse loetelu kõigist liidus tegutsevatest juhtivanalüütikutest. Kui juhtivanalüütik töötas juhtivanalüütikuna erinevatel ajavahemikel (mille vahele jäi aeg, kus ta sellena ei töötanud), tuleks juhtivanalüütikut kajastada tabelis mitu korda, st üks kord iga ajavahemiku kohta, mil ta sellena töötas. Selle funktsiooni täitmise algus- ja lõppkuupäev ei tohi sama juhtivanalüütiku puhul kattuda. Tabelis esitatakse üks rida iga juhtivanalüütiku poolt juhtivanalüütiku funktsiooni täitmise iga ajavahemiku kohta.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Juhtivanalüütiku sisemine tunnuskood

Reitinguagentuuri poolt analüütiku funktsiooni täitmiseks ametisse nimetatud töötajale omistatud sisemised unikaalsed tunnuskoodid.

Kohustuslik.

 

Ainult järelevalve

2

Juhtivanalüütiku nimi

Juhtivanalüütiku täisnimi.

Kohustuslik.

 

Ainult järelevalve

3

Juhtivanalüütikuna töötamise alguskuupäev

Kuupäev, mil töötaja asus täitma juhtivanalüütiku funktsiooni.

Kohustuslik.

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP)

Ainult järelevalve

4

Juhtivanalüütikuna töötamise lõppkuupäev

Kuupäev, mil töötaja lõpetas juhtivanalüütiku funktsiooni täitmise. Kui töötaja töötab ka praegu juhtivanalüütikuna, tuleks kuupäev kajastada järgmiselt: „9999-01–01”.

Kohustuslik.

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP) või 9999-01–01

Ainult järelevalve


Tabel 6

Reitinguskaala

Käesolevas tabelis kirjeldatakse kõiki reitinguskaalasid, mida reitinguagentuurid kasutavad käesoleva määruse kohaselt kajastatavate krediidireitingute andmisel. Reitinguagentuurid esitavad ühe rea iga reitinguskaala kohta. Iga kajastatava reitinguskaala puhul võib teabe ühe või enama reitingukategooria kohta kajastada alamtabelis „Kategooriad” ning ühe või enama reitinguskaala astme kohta alamaruandes „Astmed”.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Reitinguskaala tunnuskood

Määrab üheselt kindlaks reitinguagentuuri konkreetse reitinguskaala.

Kohustuslik.

 

Tehniline

2

Reitinguskaala kehtivuse alguskuupäev

Kuupäev, millest alates reitinguskaala kehtib.

Kohustuslik.

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP)

Avalik

3

Reitinguskaala kehtivuse lõppkuupäev

Viimane kuupäev, mil reitinguskaala kehtib. Praegu kehtiva reitinguskaala puhul tuleks kuupäev kajastada järgmiselt: „9999-01–01”.

Kohustuslik.

ISO 8601 kuupäevavorming (AAAA-KK-PP) või 9999-01–01

Avalik

4

Reitinguskaala kirjeldus

Reitinguskaalaga hõlmatud reitingute liikide kirjeldus, sealhulgas vajaduse korral geograafiline ulatus.

Kohustuslik.

 

Avalik

5

Ajaline horisont

Siin näidatakse reitinguskaala kohaldatavus lähtuvalt ajalisest horisondist.

Kohustuslik.

„L” juhul, kui reitinguskaalat kohaldatakse pikaajaliste krediidireitingute suhtes;

„S” juhul, kui reitinguskaalat kohaldatakse lühiajaliste krediidireitingute suhtes.

Avalik

6

Reitingu liik

Siin näidatakse reitinguskaala kohaldatavus lähtuvalt reitingu liigist.

Kohustuslik.

„C” juhul, kui reitinguskaalat kohaldatakse ettevõtete reitingute suhtes;

„S” juhul, kui reitinguskaalat kohaldatakse riigireitingute ja riigivõlakirjade reitingute suhtes;

„T” juhul, kui reitinguskaalat kohaldatakse struktureeritud finantsinstrumentide reitingute suhtes;

„O” juhul, kui reitinguskaalat kohaldatakse muude finantsinstrumentide reitingute suhtes.

Avalik

7

Reitinguskaala kohaldamisala

Siin täpsustatakse, kas reitinguskaalat kasutatakse esialgsete või lõplike krediidireitingute või nende mõlemate andmiseks.

Kohustuslik.

PR – reitinguskaalat kasutatakse ainult esialgsete krediidireitingute andmiseks;

FR – reitinguskaalat kasutatakse ainult lõplike krediidireitingute andmiseks;

BT – reitinguskaalat kasutatakse esialgsete ja lõplike krediidireitingute andmiseks.

Avalik

8

Keskse teabehoidla puhul kasutatav reitinguskaala

Siin näidatakse, kas ESMA kasutab reitingut keskse teabehoidla statistika arvutustes.

Igal konkreetsel ajavahemikul võib reitingu liigi ja ajalise horisondi iga kombinatsiooni puhul kasutada ainult üht reitinguskaalat.

Kohustuslik.

Y – jah

N – ei

Tehniline

9

Kategooriad

Reitingukategooria väärtus

Reitingukategooria järjekoht reitinguskaalal (kus 1 vastab parimat krediidivõimelisust esindavale kategooriale).

Kohustuslik.

Järjekoht on täisarv, mille vähim väärtus on 1 ja suurim väärtus 20. Reitingukategooriate väärtused tuleb esitada arvulises järjestuses. Iga reitingu puhul peab olema vähemalt üks reitingukategooria.

Avalik

10

Reitingukategooria nimetus

Siin näidatakse asjaomase reitinguskaala alla kuuluv konkreetne reitingukategooria.

Kohustuslik.

 

Avalik

11

Reitingukategooria kirjeldus

Asjaomase reitinguskaala alla kuuluva reitingukategooria määratlus.

Kohustuslik.

 

Avalik

12

Astmed

Astme väärtus

Reitinguskaala astme järjekoht reitinguskaalal (kus 1 vastab parimat krediidivõimelisust esindavale astmele).

Kohustuslik.

Reitinguskaala astme väärtus on täisarv, mille vähim väärtus on 1 ja suurim väärtus 99. Väärtused tuleb esitada arvulises järjestuses. Iga reitingu puhul peab olema vähemalt üks reitinguskaala aste.

Avalik

13

Reitinguskaala astme nimetus

Siin näidatakse asjaomase reitinguskaala alla kuuluv konkreetne aste. Astmetega täpsustatakse reitingukategooriat.

Kohustuslik.

 

Avalik

14

Reitinguskaala astme kirjeldus

Asjaomase reitinguskaala alla kuuluva astme kirjeldus.

Kohustuslik.

 

Avalik

2.   OSA

REITINGUANDMETE FAILI LAHTRITE LOETELU

Tabel 1

Reitingu saanud üksust/instrumenti kirjeldavad andmed

Käesolevas tabelis identifitseeritakse kõik reitinguagentuuri antud krediidireitingud, mida tuleb käesoleva määruse reguleerimisalast tulenevalt kajastada, ning kirjeldatakse neid. Käesolevas tabelis esitatakse üks rida iga kajastatava individuaalse krediidireitingu kohta. Kui see on kohaldatav, siis saab iga krediidireitingu rea kohta kajastada ühe või mitu väärtpaberistamise tehingu algatajat.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Reitinguagentuuri tunnuskood

Aruandva reitinguagentuuri identifitseerimiseks kasutatav kood. Selle annab ESMA registreerimisel või sertifitseerimisel.

Kohustuslik.

 

Tehniline

2

Aruandva reitinguagentuuri LEI-kood

Faili saatva reitinguagentuuri LEI-kood (Legal Entity Identifier, juriidilise isiku ülemaailmne tunnus).

Kohustuslik.

ISO 17442

Avalik

3

Vastutava reitinguagentuuri LEI-kood

Selle reitinguagentuuri LEI-kood, kes vastutab reitingu eest, see tähendab:

liidus antud reitingu puhul reitingu andnud registreeritud reitinguagentuur;

kinnitatud reitingu puhul reitingu kinnitanud registreeritud reitinguagentuur;

sertifitseeritud reitinguagentuuri antud reitingu puhul reitingu sertifitseeritud reitinguagentuur;

kolmandas riigis antud, kuid registreeritud reitinguagentuuri poolt kinnitamata reitingu puhul reitingu andnud kolmanda riigi reitinguagentuur.

Kohustuslik.

ISO 17442

Avalik

4

Reitingu andnud reitinguagentuuri LEI-kood

Selle reitinguagentuuri LEI-kood, kes on reitingu andnud, see tähendab:

liidus antud reitingu puhul registreeritud reitinguagentuur;

kinnitatud reitingu puhul kinnitatud reitingu andnud kolmanda riigi reitinguagentuur;

sertifitseeritud reitinguagentuuri antud reitingu puhul sertifitseeritud reitinguagentuur;

kolmandas riigis antud, kuid registreeritud reitinguagentuuri poolt kinnitamata reitingu puhul reitingu andnud kolmanda riigi reitinguagentuur.

Kohustuslik.

ISO 17442

Avalik

5

Reitingu tunnuskood

Reitingu unikaalne tunnuskood, mida aja jooksul ei muudeta. Reitingu unikaalset tunnuskoodi kasutatakse kõigis ESMA-le esitatavates aruannetes.

Kohustuslik.

 

Tehniline

6

Reitingu liik

Siin näidatakse, kas reitingu puhul on tegemist ettevõtete reitingu, riigireitingu, riigivõlakirjade reitingu, struktureeritud finantsinstrumentide reitingu või muude finantsinstrumentide reitinguga. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

„C” – juhul, kui reitingu puhul on tegemist ettevõtte reitinguga;

„S” – juhul, kui reitingu puhul on tegemist riigireitinguga;

„T” – juhul, kui reitingu puhul on tegemist struktureeritud finantsinstrumentide reitinguga;

„O” – juhul, kui reitingu puhul on tegemist muude finantsinstrumentide reitinguga.

Avalik

7

Muu reitingu liik

Siin kirjeldatakse reitingu saanud finantsinstrumendi liiki, mida kajastati reitingu liigi „O” all.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „O”.

 

Ainult järelevalve

8

Reitingu saanud objekt

Siin täpsustakse, kas reiting on antud üksusele / võlaväärtpaberite emitendile või reitingu saanud üksuse võlaväärtpaberite emissioonile/finantsinstrumendile.

Kohustuslik.

ISR – reiting on antud üksusele või võlaväärtpaberite emitendile;

INT – reiting on antud võlaväärtpaberite emissioonile/finantsinstrumendile.

Avalik

9

Ajaline horisont

Siin näidatakse, kas tegu on lühiajalise või pikaajalise krediidireitinguga. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

L – kui reiting on pikaajaline;

S – kui reiting on lühiajaline.

Avalik

10

Riik

Reitingu saanud üksuse/instrumendi riigi kood.

Kohustuslik.

ISO 3166-1 kood.

Kategooria „rahvusvaheline” märkimiseks kasutatakse koodi „ZZ”.

Avalik

11

Valuuta

Siin näidatakse, kas reiting on väljendatud kohaliku või välisvaluuta suhtes.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „C” või „S”.

LC – kohalikus valuutas nomineeritud instrumendi reiting;

FC – välisvaluutas nomineeritud instrumendi reiting.

Avalik

12

Juriidilise isiku / emitendi LEI-kood

Juriidilise isiku/emitendi LEI-kood. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

Kohaldatav vaid juhul, kui reitingu saanud üksus vastab LEI-koodi saamise nõuetele.

ISO 17442

Avalik

13

Juriidilise isiku/emitendi siseriiklik maksukood

Reitingu saanud üksuse unikaalne siseriiklik maksukood. Seda aja jooksul ei muudeta.

Valikuline.

Kui see on kohaldatav.

 

Avalik

14

Juriidilise isiku / emitendi käibemaksukohustuslasena registreerimise number

Reitingu saanud üksuse unikaalne siseriiklik käibemaksukohustuslasena registreerimise number. Seda aja jooksul ei muudeta.

Valikuline.

Kui see on kohaldatav.

 

Avalik

15

Juriidilise isiku / emitendi BIC-kood

Reitingu saanud üksuse unikaalne BIC-kood (Business Identifier Code, ettevõtte tunnuskood). Seda aja jooksul ei muudeta.

Valikuline.

Kohaldatav vaid üksuste puhul, kes on finantsasutused („Majandusharu” = „FI” või „IN”)

ISO 9362

Avalik

16

Juriidilise isiku / emitendi sisemine tunnuskood

Emitendi unikaalne sisemine tunnuskood. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

 

Ainult järelevalve

17

Juriidilise isiku / emitendi nimi

Siin esitatakse asjakohane ja arusaadav viide juriidilise isiku / emitendi juriidilisele nimele.

Kohustuslik.

 

Avalik

18

Emaettevõtjast juriidilise isiku / emitendi LEI-kood

Emaettevõtja LEI-kood. Kajastatakse vaid juhul, kui reitingu saanud emitent on teise reitingu saanud üksuse tütarettevõtja. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

Kajastatakse juhul, kui reitingu saanud üksus/võlaväärtpaberite emitent on teise reitingu saanud üksuse tütarettevõtja.

ISO 17442

Avalik

19

Emaettevõtjast juriidilise isiku / emitendi sisemine tunnuskood

Emaettevõtjast juriidilise isiku / emitendi unikaalne sisemine tunnuskood. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

Kajastatakse juhul, kui reitingu saanud üksus on teise reitingu saanud üksuse tütarettevõtja.

 

Ainult järelevalve

20

Riigi haldusüksuse NUTSi (ühine statistiliste territoriaalüksuste liigitus) kood

Reitingu saanud kohaliku omavalitsuse / riigi haldusüksuse linna/piirkonna tunnuskood.

Kohustuslik.

Kohaldatav vaid juhul, kui „Riik” kuulub liitu ning „Reitingu liik” = „S” ja „Sektor” = „SM”.

Liigitus Eurostati järgi: NUTS 1–3

Avalik

21

ISIN

Reitingu saanud instrumendi rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber (ISIN). Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT” ja kui reitingu saanud instrumentidele on omistatud ISIN.

ISO 6166

Avalik

22

Instrumendi unikaalne tunnuskood

Instrumendi tunnuste kombinatsioon, mis on instrumendile unikaalne.

Valikuline.

ESMA standard

Ainult järelevalve

23

Instrumendi sisemine tunnuskood

Unikaalne kood reitingu saanud finantsinstrumendi identifitseerimiseks. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

 

Ainult järelevalve

24

Emissiooni/programmi liik

Siin näidatakse reitingu puhul emissiooni/programmi liik.

Valikuline.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „C” või „S” ja „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

Eespool tabelis „Emissiooni/programmi liikide loetelu” kajastatud kehtiv „Emissiooni/programmi liigi tunnuskood”.

Avalik

25

Emitendi krediidireitingute liik

Siin täpsustatakse emitendi krediidireitingute liik.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „C” ja „Reitingu saanud objekt” = „ISR”.

Eespool tabelis „Emitendi krediidireitingute liikide loetelu” kajastatud kehtiv „Emitendi krediidireitingute liigi tunnuskood”.

Avalik

26

Võlaväärtpaberite kategooria

Siin täpsustatakse võlaväärtpaberite kategooria reitingu saanud emissioonide või võlaväärtpaberite puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „C” või „S” ja „Reitingu saanud objekt” = „ISR” ja „Emitendi krediidireitingute liik” = „DT” või „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

Eespool tabelis „Võlaväärtpaberite kategooriate loetelu” kajastatud kehtiv „Reitingu saanud võlaväärtpaberite klassi tunnuskood”.

Avalik

27

Emiteerimise kuupäev

Siin täpsustatakse reitingu saanud instrumendi või võlaväärtpaberite emiteerimise kuupäev. Seda aja jooksul ei muudeta.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

ISO 8601 kuupäevavorming: (AAAA-KK-PP)

Ainult järelevalve

28

Lõpptähtaeg

Siin täpsustatakse reitingu saanud instrumendi või võlaväärtpaberite emissiooni lõpptähtaeg.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

Kui tähtajatu: 9999-01–01.

ISO 8601 kuupäevavorming: (AAAA-KK-PP) või 9999-01–01

Ainult järelevalve

29

Emissiooni lunastamata osa maht

Emissiooni lunastamata osa maht reitingu esmakordse andmise ajal. Summa kajastatakse emissiooni valuutas, mis on kajastatud lahtris „Emissiooni lunastamata osa valuutakood”.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

 

Ainult järelevalve

30

Emissiooni lunastamata osa valuutakood

Reitingu saanud emissiooni valuutakood.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

ISO 4217

Ainult järelevalve

31

Majandusharu

Ettevõtete reitingute all kajastatud reitingu saanud üksuse või võlaväärtpaberite emissiooni liigitamine finantssektori, kindlustussektori või finantssektoriväliste ettevõtete kaupa.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „C”.

FI – finantsasutuste, sealhulgas pankade, maaklerite ja diilerite reitingud;

IN – kindlustussektori ettevõtete reitingud;

CO – ettevõtete reitingud, mis ei kuulu „FI” ega „IN” hulka.

Avalik

32

Sektor

Siin täpsustatakse riigireitingute ja riigivõlakirjade reitingute alamkategooriad.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „S”.

SV – riigireitingud;

SM – piirkondliku või kohaliku omavalitsuse reitingud;

IF – rahvusvaheliste finantsasutuste reitingud;

SO – rahvusüleste organisatsioonide reitingud, v.a „IF”;

PE – avaliku sektori asutuste reitingud.

Avalik

33

Varaklass

Siin näidatakse struktureeritud finantsinstrumentide reitingute korral peamised varaklassid.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T”.

ABS – varaga tagatud väärtpaberite (Asset-Backed Securities) reitingud;

RMBS – eluasemehüpoteekväärtpaberite (Residential Mortgage-Backed Securities) reitingud;

CMBS – ärihüpoteekväärtpaberite (Commercial Mortgage-Backed Securities) reitingud;

CDO – kollateraliseeritud võlakohustuste (Collateralised Debt Obligations) reitingud;

ABCP – varaga tagatud kommertsväärtpaberite (Asset-Backed Commercial Paper) reitingud;

OTH – muud.

Avalik

34

Alamvaraklass

Siin näidatakse struktureeritud finantsinstrumentide reitingute puhul alamvaraklassid.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T”.

CCS – kui ABS: krediitkaartide nõuetega tagatud väärtpaberid;

ALB – kui ABS: autolaenudega tagatud väärtpaberid;

CNS – kui ABS: tarbimislaenudega tagatud väärtpaberid;

SME – kui ABS: väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele antud laenudega tagatud väärtpaberid;

LES – kui ABS: üksikisikutele või ettevõtetele antud liisinguga tagatud väärtpaberid;

HEL – kui RMBS: kodukapitalilaenud;

PRR – kui RMBS: madala riskisusega RMBS; NPR – kui RMBS: madalast erineva riskisusega RMBS;

CFH – kui CDO: rahavoogude ja hübriidsed CDOd/CLOd (Collateralised Loan Obligations);

SDO – kui CDO: sünteetilised CDOd/CLOd;

MVO – kui CDO: turuväärtuse CDOd;

SIV – kui OTH: struktureeritud investeerimisvahendid;

ILS – kui OTH: kindlustusega seotud väärtpaberid;

DPC – kui OTH: tuletistoodete ettevõtted;

SCB – kui OTH: struktureeritud pandikirjad;

OTH – muud.

Avalik

35

Muud alamvaraklassid

Siin näidatakse muu vara- või alamvaraklassi kategooria.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T” ja „Alamvaraklass” = „OTH”.

 

Ainult järelevalve

36

Ettevõtete emissioonide klassid

Pandikirjade klassid.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „C” ja „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

BND – võlakirjad;

CBR – Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2009/65/EÜ artikli 52 lõikes 4 osutatud pandikirjad, mis vastavad määruse (EL) nr 575/2013 artiklis 129 sätestatud aktsepteeritavuse nõuetele;

OCB – muud liiki pandikirjad, mille puhul reitinguagentuur on krediidireitingu andmisel kasutanud spetsiifilisi pandikirjade metoodikaid, mudeleid või peamisi reitingueeldusi ning mis ei ole hõlmatud käesoleva määruse artikli 5 lõike 2 punktiga b;

OTH – ettevõtete muud liiki emissioonid, mis ei ole hõlmatud käesoleva määruse artikli 5 lõike 2 punktidega a, b ja c.

Avalik

37

Muud ettevõtete emissioonid

Siin kirjeldatakse ettevõtete emissioonide kategoorias „muud” kajastatud emissiooni liiki.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Ettevõtete emissioonide klassid” = „OTH”.

 

Ainult järelevalve

38

Väärtpaberistamise seeria klass

Väärtpaberistamise seeria klass.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T”.

 

Avalik

39

Seeria nr / Programmi ID

Juhul kui emissioon on osa sama programmi raames toimunud mitmest emissioonist, täpsustatakse siin emissiooni seerianumber. Juhul kui olemas on programmi ID, võib lisada ka selle, et täiendada andmevälja „Programmi/tehingu/emissiooni nimetus”.

Valikuline.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T” või kui „Reitingu liik” = „C” ja „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

 

Avalik

40

Programmi/tehingu/emissiooni nimetus

Siin täpsustatakse avalikes emissioonidokumentides kasutatav programmi/tehingu/emissiooni nimetus.

Valikuline.

Kohaldatav, kui „Reitingu saanud objekt” = „INT”.

 

Avalik

41

Väärtpaberistamise tehingu algataja

Väärtpaberistamise tehingu algataja sisemine tunnuskood

Reitinguagentuuri poolt väärtpaberistamise tehingu algatajale omistatud unikaalne sisemine kood.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T”.

Kui väärtpaberistamise tehingu algatajaid on mitu ja neid ei saa eraldi identifitseerida, tuleks siin kajastada „MULTIPLE”.

 

Ainult järelevalve

42

Väärtpaberistamise tehingu algataja LEI-kood

Väärtpaberistamise tehingu algataja LEI-kood.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T” ja „Väärtpaberistamise tehingu algataja sisemine tunnuskood” ei ole „MULTIPLE”.

ISO 17442

Ainult järelevalve

43

Väärtpaberistamise tehingu algataja BIC-kood.

Väärtpaberistamise tehingu algataja unikaalne BIC-kood (Business Identifier Code, ettevõtte tunnuskood).

Valikuline.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T” ja „Väärtpaberistamise tehingu algataja sisemine tunnuskood” ei ole „MULTIPLE”.

ISO 9362

Ainult järelevalve

44

Väärtpaberistamise tehingu algataja nimi

Siin esitatakse asjakohane ja arusaadav viide väärtpaberistamise tehingu algataja (või emitendi emaettevõtja) juriidilisele nimele.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T” ja „Väärtpaberistamise tehingu algataja sisemine tunnuskood” ei ole „MULTIPLE”.

 

Ainult järelevalve

45

Eelnev esialgne krediidireiting

Siin täpsustatakse kõigi uute reitingute puhul, kas reitinguagentuur andis enne lõpliku krediidireitingu andmist esialgse krediidireitingu või tegi esialgse läbivaatamise.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui 2. osa tabelis 2 „Toimingu liik” = „NEW”.

Y – jah

N – ei

Ainult järelevalve

46

Eelneva esialgse krediidireitingu tunnuskood

Siin näidatakse reitingu tunnuskood, mis on omistatud eelnevalt antud esialgsele krediidireitingule või tehtud esialgsele läbivaatamisele. „Eelneva esialgse krediidireitingu tunnuskood” peaks vastama juba kajastatud kehtiva esialgse krediidireitingu tunnuskoodile („Reitingu tunnuskood”).

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Eelnev esialgne krediidireiting” = „Y”.

 

Ainult järelevalve

47

Keerukuse näitaja

Näitab, milline keerukuse aste on struktureeritud finantsinstrumentide reitingule omistatud, võttes muude tegurite hulgas, mida reitinguagentuur võib reitinguteenuse keerukuse hindamisel oluliseks pidada, arvesse selliseid tegureid nagu väärtpaberistamise tehingu algatajate, vastaspoolte ja riikide arv, uute metoodikate või uute innovaatiliste omaduste väljatöötamise vajadus, krediidikvaliteedi parandamine, aluseks olev dokumentatsioon, keerukas tagatis, erinevad või uued jurisdiktsioonid ja/või tuletiskomponentide olemasolu.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T”.

S – tavapärane keerukus;

C – täiendav keerukus.

Ainult järelevalve

48

Struktureeritud finantsinstrumentidega tehtud tehingu liik

Siin näidatakse, kas instrument on seotud eraldiseisva (Stand-alone) või väärtpaberistamise ühisusaldusfondi kaudu tehtud tehinguga (Master Trust transaction).

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „T”.

S – eraldiseisev tehing;

M – väärtpaberistamise ühisusaldusfondi kaudu tehtud tehing.

Ainult järelevalve

49

Reitingu liik Euroopa reitinguandmebaasi jaoks

Siin tuvastatakse krediidireitingud, mis kuuluvad kaasamisele Euroopa reitinguandmebaasi, tuginedes määruse (EÜ) nr 1060/2009 artiklis 11a sätestatud nõuetele.

Kohustuslik.

NXI – reiting ei ole koostatud ega avaldatud tasu eest üksnes investoritele;

EXI – reiting on koostatud ja avaldatud tasu eest üksnes investoritele.

Tehniline

50

Kasutatakse keskse teabehoidla statistika arvutustes

Siin näidatakse, kas reitingut kasutatakse keskse teabehoidla statistika arvutustes.

Kohustuslik.

Y – jah

N – ei

Tehniline


Tabel 2

Andmed krediidireitingute andmise üksiktoimingute kohta

Käesolevas tabelis esitatakse kõik tabelis 1 kajastatud krediidireitingutega seoses tehtud reitingute andmise toimingud. Kui pressiteated või riike käsitlevad uuringuaruanded avaldatakse mitmes keeles, siis võib nende erinevad versioonid kajastada sama reitingute andmise toimingu all.


Nr

Andmevälja nimi

Kirjeldus

Liik

Standard

Kohaldamisala

1

Reitingute andmise toimingu tunnuskood

Reitingute andmise toimingu unikaalne tunnuskood. Reitingute andmise toimingu tunnuskood peab olema iga kajastatud reitingu puhul unikaalne.

Kohustuslik.

 

Tehniline

2

Reitingu tunnuskood

Reitingu unikaalne tunnuskood.

Kohustuslik.

Siin tuleks kajastada 2. osa tabelis 1 kajastatud kehtivat „Reitingu tunnuskoodi”.

Tehniline

3

Toimingu kehtivuse kuupäev ja kellaaeg

Toimingu kehtivuse kuupäev ja kellaaeg. See peab langema kokku toimingu avaldamise või tellijatele väljasaatmise koordineeritud maailmaajaga (UTC).

Kohustuslik.

ISO 8601 laiendatud kuupäeva ja kellaaja vorming: AAAA-KK-PP (TT:MM:SS).

Avalik

4

Toimingust teatamise kuupäev ja kellaaeg

Toimingust reitingu saanud üksusele teatamise kuupäev ja kellaaeg.

Väljendatakse koordineeritud maailmaajas (UTC). Seda tuleks kajastada vaid liidus antud reitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu andmise koht” = „I”.

ISO 8601 laiendatud kuupäeva ja kellaaja vorming: AAAA-KK-PP (TT:MM:SS).

Ainult järelevalve

5

Toimingu kohta otsuse tegemise kuupäev

Siin näidatakse kuupäev, mil tehti otsus toimingu tegemiseks.

See on toimingule (nt reitingukomitee poolt) esialgse heakskiidu andmise kuupäev, millest üksust, millele reiting antakse, seejärel enne lõplikku heakskiitmist teavitatakse.

Seda tuleks kajastada vaid liidus antud reitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu andmise koht” = „I”.

ISO 8601 kuupäevavorming: (AAAA-KK-PP)

Ainult järelevalve

6

Toimingu liik

Konkreetse reitinguga seoses reitinguagentuuri poolt tehtud toimingu liik.

Kohustuslik.

OR – kehtiva reitingu puhul (ainult esmakordsel kajastamisel);

PR – esialgse reitingu puhul;

NW – reitingu esmakordse andmise korral;

UP – reitingu tõstmise korral;

DG – reitingu alandamise korral;

AF – reitingu kinnitamise korral;

DF – juhul kui reitingu saanud emitendile või instrumendile määratakse või sellelt kõrvaldatakse staatus „makseviivituses” ning makseviivitus ei ole seotud ühegi teise reitingute andmise toiminguga;

SP – reitingu peatamise korral;

WD – reitingu tagasivõtmise korral;

OT – juhul kui reitingule määratakse või sellelt kõrvaldatakse staatus „väljavaade/suundumus”;

WR – juhul kui reitingule määratakse või sellelt kõrvaldatakse staatus „vaatluse all / läbivaatamisel”.

Avalik

7

Staatus „väljavaade” / „vaatluse all” / „makseviivituses”

Reitinguga seoses määratakse, säilitatakse või kõrvaldatakse staatus „väljavaade” / „vaatluse all” / „peatatud” / „makseviivituses”.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „OT”, „WR”, „DF”, „SP” või „OR”.

P – staatus määratakse;

M – staatus säilitatakse;

R – staatus kõrvaldatakse.

Avalik

8

Väljavaade

Reitinguagentuuri poolt kooskõlas tema asjaomaste põhimõtetega reitinguga seostatud väljavaade/suundumus.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „OT” ja „OR”.

POS – kui väljavaade on positiivne;

NEG – kui väljavaade on negatiivne;

EVO – kui väljavaade on arenev või edenev;

STA – kui väljavaade on stabiilne.

Avalik

9

Vaatluse all/läbivaatamisel

Siin näidatakse reitinguagentuuri poolt kooskõlas tema asjaomaste põhimõtetega reitinguga seostatud staatus „vaatluse all / läbivaatamisel”.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „WR” ja „OR”.

POW – kui staatus „vaatluse all / läbivaatamisel” on positiivne;

NEW – kui staatus „vaatluse all / läbivaatamisel” on negatiivne;

EVN – kui staatus „vaatluse all / läbivaatamisel” on arenev või edenev;

UNW – kui staatuse „vaatluse all / läbivaatamisel” suund on ebakindel.

Avalik

10

Staatuse „vaatluse all/läbivaatamisel” määramise põhjus

Siin näidatakse reitingule staatuse „vaatluse all” / „läbivaatamisel” omistamise põhjus. Seda tuleks kajastada vaid liidus antud reitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „WR” ja „OR” ning „Reitingu andmise koht” = „I”.

1 – kui staatus „vaatluse all / läbivaatamisel” on tingitud metoodikate, mudelite või peamiste reitingueelduste muutusest;

2 – kui staatus „vaatluse all / läbivaatamisel” on tingitud majanduslikest, finantsilistest või krediidiga seotud põhjustest;

3 – kui staatus „vaatluse all / läbivaatamisel” on tingitud muudest põhjustest (nt analüütikute lahkumine, huvide konflikti esinemine).

Avalik

11

Reitingu tagasivõtmise põhjus

Siin näidatakse reitingu tagasivõtmise toimingu põhjus.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „WD”.

1 – ebaõige või ebapiisava teabe korral emitendi/emissiooni kohta;

2 – reitingu saanud üksuse pankroti või võlgade restruktureerimise korral;

3 – reitingu saanud üksuse saneerimise (sealhulgas reitingu saanud üksuse ühinemise või omandamise) korral;

4 – võlakohustuse lõpptähtaja saabumise korral või kui võlakohustus lunastatakse, ostetakse tagasi, eelrahastatakse või tühistatakse;

5 – reitingu automaatse kehtetuse korral, mis tuleneb reitinguagentuuri ärimudelist (näiteks kui eelnevalt kindlaks määratud perioodi vältel kehtivad reitingud aeguvad);

6 – reitingu muudel põhjustel tagasivõtmise korral;

7 – juhul kui reitingut mõjutab mõni määruse (EÜ) nr 1060/2009 I lisa B jao punktis 3 täpsustatud asjaoludest;

8 – kliendi taotluse korral.

Avalik

12

Muud tagasivõtmise põhjused

Kui reiting võetakse tagasi muudel kui nimetatud põhjustel, siis palun täpsustage põhjus.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu tagasivõtmise põhjus” = 6.

 

Ainult järelevalve

13

Märge makseviivituse kohta

Kui reitingu saanud üksus või finantsinstrument on sattunud makseviivitusse või on staatus „makseviivituses” sellelt muu reitingu andmise toimingu (st reitingu tõstmine või alandamine) tulemusena kõrvaldatud.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „AF”, „DG”, „UP” või „OR”.

Y – jah

N – ei

Avalik

14

Peatamise põhjus

Siin täpsustatakse reitingu peatamise toimingu põhjus.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „SP”.

 

Avalik

15

Reitinguskaala tunnuskood

Siin näidatakse reitingu andmise toimingu avaldamiseks kasutatav reitinguskaala.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „NW”, „UP”, „AF”, „DG”, „PR” või „OR”.

Kehtiv „Reitinguskaala tunnuskood”, mis on kajastatud eespool tabelis „Reitinguskaala”.

Avalik

16

Reitingu väärtus

Reitinguagentuuri poolt reitingu andmise toimingu tulemusena määratud reitinguskaala astme väärtus.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Toimingu liik” = „NW”, „UP”, „AF”, „DG”, „PR” või „OR”.

Kehtiv „Astme väärtus”, mis on kajastatud eespool tabelis „Reitinguskaala”.

Avalik

17

Reitingu andmise koht

Siin täpsustatakse koht, kus on antud järgmised krediidireitingud: reitingud, mille on ELis andnud registreeritud reitinguagentuur; reitingud, mille on andnud samasse reitinguagentuuride gruppi kuuluv kolmanda riigi reitinguagentuur, kui need on liidus kinnitatud; reitingud, mille on andnud sertifitseeritud reitinguagentuurid, või reitingud, mille on andnud samasse reitinguagentuuride gruppi kuuluv kolmanda riigi reitinguagentuur, kui need on liidus kinnitamata.

Kohustuslik.

I – antud liidus;

E – kinnitatud;

T – antud sertifitseeritud reitinguagentuuri poolt kolmandas riigis;

O – muud (kinnitamata);

N – puudub (kehtiv ainult enne 1.1.2011).

Avalik

18

Juhtivanalüütiku tunnuskood

Reitingu eest vastutava juhtivanalüütiku unikaalne tunnuskood. Seda tuleks kajastada vaid liidus antud reitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu andmise koht” = „I”.

Kehtiv „Juhtivanalüütiku sisemine tunnuskood”, mis on kajastatud eespool „Juhtivanalüütikute loetelus”.

Ainult järelevalve

19

Juhtivanalüütiku riik

Siin näidatakse riik, kus asub kontor, kus vastutav juhtivanalüütik reitingu andmise ajal töötas.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu andmise koht” = „I”.

ISO 3166-1 kood.

Ainult järelevalve

20

Reitingu staatus lähtuvalt tellimisest

Reitingu staatus lähtuvalt tellimisest reitingu saanud üksuse/instrumendi puhul.

Kohustuslik.

S – tellitud krediidireiting;

U – mittetellitud krediidireiting, osalemiseta;

P – mittetellitud krediidireiting, osalemisega.

Avalik

21

Pressiteade

Pressiteade

Siin täpsustatakse, kas reitingu andmise toiminguga kaasnes pressiteade.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik Euroopa reitinguandmebaasi jaoks” = „NXI”.

Y – jah

N – ei

Avalik

22

Pressiteate keel

Siin näidatakse keel, milles pressiteade avaldati.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Pressiteade” = „Y”.

ISO 639–1

Avalik

23

Pressiteate faili nimi

Siin näidatakse faili nimi, mille all pressiteade edastati.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Pressiteade” = „Y”.

ESMA standard

Avalik

24

Link pressiteatele

Kui reitingu andmise toiminguga kaasneb sama pressiteade mis mõne teise reitingu andmise toiminguga, tuleks siin märkida selle toimingu tunnuskood („Reitingute andmise toimingu tunnuskood”), mille kohta ühine pressiteade esimesena esitati.

Kohustuslik.

Kohaldatav pressiteadete puhul, mis seonduvad rohkem kui ühe reitingute andmise toiminguga.

Kehtiv „Reitingute andmise toimingu tunnuskood”

Tehniline

25

Uuringuaruanne

Uuringuaruanne

Siin täpsustatakse, kas reitingu andmise toiminguga kaasnes uuringuaruanne. Kohaldatav ainult sektori „SV”, „SM” või „IF” all kajastatud riigireitingute puhul.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Reitingu liik” = „S” ja „Sektor” = „SV”, „SM” või „IF”.

Y – jah

N – ei

Avalik

26

Uuringuaruande keel

Siin näidatakse keel, milles uuringuaruanne avaldati.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Uuringuaruanne riigi kohta” = „Y”.

ISO 639–1

Avalik

27

Uuringuaruande faili nimi

Siin näidatakse faili nimi, mille all uuringuaruanne edastati.

Kohustuslik.

Kohaldatav, kui „Uuringuaruanne riigi kohta” = „Y”.

ESMA standard

Avalik

28

Link uuringuaruandele

Kui reitinguga kaasneb sama uuringuaruanne mis mõne teise reitingu andmise toiminguga, tuleks siin märkida selle toimingu tunnuskood („Reitingute andmise toimingu tunnuskood”), mille kohta ühine uuringuaruanne esimesena esitati.

Valikuline.

Kehtiv „Reitingute andmise toimingu tunnuskood”

Tehniline


II LISA

Vastavustabel

Käesolev määrus

Määrus (EL) nr 446/2012

Määrus (EL) nr 448/2012

Artikli 1 lõige 1

 

Artikli 3 lõige 1

Artikli 1 lõige 2

Artikli 2 lõige 1

Artikli 2 lõige 2

Artikli 1 lõige 3

Artikli 2 lõige 6

 

Artikli 1 lõige 4

Artikli 2 lõige 2

Artikli 2 lõige 3

Artikli 1 lõige 5

 

Artikli 3 lõige 3

Artikli 1 lõige 6

 

Artikli 3 lõige 2

Artikli 2 lõige 1

 

Artikli 8 lõige 2

Artikli 2 lõige 2

 

Artikli 8 lõige 3

Artikkel 3

Artikli 4 lõige 1

Artikli 3 lõige 5

Artikkel 4

Artikli 4 lõige 3

Artikkel 4

Artikkel 5

Artikli 4 lõige 2

Artikkel 5

Artikkel 6

 

Artikkel 6

Artikkel 7

 

 

Artikkel 8

 

 

Artikli 9 lõige 1

Artikli 3 lõige 2

 

Artikli 9 lõige 2

Artikli 2 lõige 3

 

Artikli 9 lõige 3

Artikli 2 lõige 4

 

Artikli 9 lõige 4

Artikli 2 lõige 5

 

Artikli 9 lõige 5

Artikli 3 lõige 3

 

Artikkel 10

 

 

Artikli 11 lõiked 1–3

 

 

Artikli 11 lõige 4

 

Artikli 3 lõige 4

Artikkel 12

Artikli 3 lõiked 1 ja 4

Artikli 2 lõige 1, artikkel 7 ja artikli 8 lõige 1

Artikkel 13

Artikkel 5

Artiklid 9, 10, 11, 12 ja 13

Artikkel 14

 

 

Artikkel 15

Artikkel 6

Artikkel 14


6.1.2015   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 2/57


KOMISJONI DELEGEERITUD MÄÄRUS (EL) 2015/3,

30. september 2014,

millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1060/2009 seoses regulatiivsete tehniliste standarditega, mis käsitlevad avalikustamisnõudeid struktureeritud finantsinstrumentide puhul

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. septembri 2009. aasta määrust (EÜ) nr 1060/2009 reitinguagentuuride kohta, (1) eelkõige selle artikli 8b lõike 3 kolmandat lõiku,

ning arvestades järgmist:

(1)

Vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artiklile 8b peaksid investorid saama piisavalt teavet asjaomaste alusvarade kvaliteedi ja tulemusnäitajate kohta, et nad saaksid teadlikult hinnata struktureeritud finantsinstrumentide krediidikvaliteeti. See vähendaks ka investorite sõltuvust krediidireitingutest ning peaks hõlbustama mittetellitud krediidireitingute andmist.

(2)

Käesolevat määrust kohaldatakse kõigi finantsinstrumentide või muude varade suhtes, mis tekivad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 575/2013 (2) artikli 4 lõike 1 punktis 61 osutatud väärtpaberistamise tehingu või skeemi tulemusel, tingimusel et emitent, algataja või sponsor on asutatud liidus ja tema põhikirjajärgne asukoht on liidus. Järelikult peaks käesolev määrus hõlmama ainult finantsinstrumente või muid varasid, mis tekivad sellise tehingu või skeemi tulemusel, millega nõude või nõuete kogumiga seonduv krediidirisk kantakse üle erineva nõudeõiguse järguga väärtpaberistamise seeriatele ja millel on kõnealuses artiklis osutatud tunnused. Seepärast ei tuleks kooskõlas kõnealuse määrusega lugeda riskipositsiooni, mis loob otsese maksekohustuse materiaalse vara rahastamiseks või haldamiseks kasutatava tehingu või skeemi eest, lugeda väärtpaberistamisest tulenevaks riskipositsiooniks, isegi kui sellel tehingul või skeemil on erineva nõudeõiguse järguga maksekohustused.

(3)

Käesoleva määruse reguleerimisala ei tohiks olla piiratud selliste struktureeritud finantsinstrumentide emiteerimisega, mis kvalifitseeruvad väärtpaberitena, vaid peaks hõlmama ka muid finantsinstrumente ja varasid, mis tekivad väärtpaberistamise tehingu või skeemi tulemusel, nt rahaturuinstrumendid, sealhulgas varaga tagatud kommertsväärtpaberite programmid. Lisaks tuleks käesolevat määrust kohaldada struktureeritud finantsinstrumentide suhtes, millel on või ei ole liidus registreeritud reitinguagentuuri määratud krediidireiting. Käesoleva määruse reguleerimisalasse peaksid kuuluma ka era- ja kahepoolsed tehingud, samuti tehingud, mida ei pakuta avalikkusele või mis ei ole lubatud kauplemisele reguleeritud turul.

(4)

Käesoleva määrusega on ette nähtud standardsed avalikustamisvormid paljude varakategooriate jaoks. Ilma et see piiraks käesoleva määruse reguleerimisala ja seni, kuni ESMA töötab aruandluskohustused välja ja komisjon võtab need vastu, tuleks käesoleva määruse kohaseid standardseid avalikustamisvorme ja kõiki aruandluskohustusi kohaldada ainult struktureeritud finantsinstrumentide suhtes, mis on tagatud alusvaraga, mis kuulub käesolevas määruses kindlaks määratud alusvarakategooriate loetellu, ja mis lisaks ei ole eraviisilist või kahepoolset laadi.

(5)

Käesoleva määruse täitmisel peaksid emitendid, algatajad ja sponsorid järgima liikmesriikide ja liidu õigusakte, mis käsitlevad teabeallikate konfidentsiaalsuse kaitset ja isikuandmete töötlemist, et hoida ära selliste õigusaktide sätete võimalikku rikkumist.

(6)

Emitent, algataja ja sponsor võivad määrata üksuse, kes vastutab selle eest, et teave esitatakse veebisaidil, mille ESMA loob vastavalt määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 8b lõikele 4 (edaspidi „struktureeritud finantsinstrumentide veebisait”). Samuti peaks olema võimalik anda aruandluskohustuse täitmine edasi muule üksusele, nt teenindajale. See ei tohiks piirata emitendi, algataja ja sponsori kohustusi käesoleva määruse alusel.

(7)

Paljud tehnilised aruandlusjuhised, mis muu hulgas käsitlevad emitentide, algatajate ja sponsorite esitatavate dokumentide edastamist ja vormingut, peaks ESMA esitama oma veebisaidil. ESMA peaks esitama kõnealused tehnilised aruandlusjuhised aegsasti enne käesolevas määruses sätestatud aruandluskohustuste kohaldamise kuupäeva, et emitentidel, algatajatel, sponsoritel ja muudel seotud isikutel oleks piisavalt aega töötada välja asjakohased süsteemid ja protseduurid vastavalt ESMA esitatud tehnilistele juhistele.

(8)

Käesoleva määruse kohaselt esitatav teave tuleks edastada standardvormis, mis võimaldab andmete automaatset töötlemist struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil. Samuti tuleks teave avaldada vormingus, millele on struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidi kasutajatel hõlbus juurdepääs. ESMA peaks tagama, et valdkondlikel pädevatel asutustel on juurdepääs struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidile, et nad saaksid täita neile määruse (EÜ) nr 1060/2009 kohaselt määratud ülesandeid.

(9)

Käesolev määrus põhineb regulatiivsete tehniliste standardite eelnõul, mille ESMA esitas komisjonile kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1095/2010 (3) artikliga 10.

(10)

ESMA on läbi viinud avatud avaliku konsultatsiooni käesoleva määruse aluseks oleva regulatiivsete tehniliste standardite eelnõu kohta, analüüsinud võimalikku asjaomast kulu ja kasu ning küsinud arvamust määruse (EL) nr 1095/2010 artikli 37 kohaselt loodud väärtpaberituru sidusrühmade kogult.

(11)

Tuleb anda piisavalt aega, et võimaldada struktureeritud finantsinstrumentide emitentidel, algatajatel ja sponsoritel, kes on asutatud liidus, kohaneda ja astuda samme käesoleva määruse täitmiseks ning ESMA-l välja töötada struktureeritud finantsinstrumentide veebisait, kus käesoleva määrusega nõutav teave tuleb avalikustada. Seepärast tuleks käesolevat määrust kohaldada alates 1. jaanuarist 2017. ESMA peaks siiski esitama vajalikud tehnilised aruandlusjuhised varakult enne käesoleva määruse kohaldamise kuupäeva. See on vajalik selleks, et struktureeritud finantsinstrumentide emitentidel, algatajatel ja sponsoritel, kes on asutatud liidus, oleks piisavalt aega asjakohaste süsteemide ja protseduuride väljatöötamiseks vastavalt kõnealustele tehnilistele juhistele, et tagada täielik ja nõuetekohane aruandlus ning võtta arvesse edasisi suundumusi liidu finantsturgudel,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Reguleerimisala

Käesolevat määrust kohaldatakse struktureeritud finantsinstrumentide suhtes, mille emitent, algataja või sponsor on asutatud liidus ja mis on emiteeritud pärast käesoleva määruse jõustumise kuupäeva.

Artikkel 2

Aruandev üksus

1.   Struktureeritud finantsinstrumendi emitent, algataja ja sponsor võivad määrata ühe või mitu aruandvat üksust, kes avaldavad käesoleva määruse artiklite 3 ja 4 ning artikli 5 lõike 3 kohaselt nõutud teabe määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 8b lõikes 4 osutatud veebisaidil (edaspidi „struktureeritud finantsinstrumentide veebisait”). Kõnealused üksused avaldavad nõutava teabe struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil vastavalt käesoleva määruse artiklitele 4–7.

2.   Struktureeritud finantsinstrumendi emitent, algataja ja sponsor, kes on määranud lõikes 1 osutatud üksuse või üksused, teavitab põhjendamatu viivituseta ESMAt mis tahes üksusest, mis on määratud vastavalt kõnealusele lõikele. Kõnealune määramine ei piira emitendi, algataja ja sponsori kohustust järgida määruse (EÜ) nr 1060/2009 artiklit 8b.

Artikkel 3

Esitatav teave

Kui struktureeritud finantsinstrument on tagatud artiklis 4 osutatud mis tahes alusvaraga, esitab aruandev üksus struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil järgmise teabe:

a)

laenu tasandi teave, kasutades I–VII lisas sätestatud standardseid avalikustamisvorme;

b)

kui see on struktureeritud finantsinstrumendi suhtes kohaldatav, järgmised dokumendid, sealhulgas struktureeritud finantsinstrumendi maksetekaskaadi üksikasjalik kirjeldus:

i)

lõplik pakkumisdokument või prospekt koos tehingu tegemise dokumentidega, sealhulgas mis tahes avalikud dokumendid, millele on osutatud prospektis või milles sätestatakse tehingu üksikasjad, välja arvatud õiguslikud hinnangud;

ii)

vara müügileping, edasiandmis-, asendamis- või ülekandmisleping ning mis tahes asjakohane usalduse kinnitus;

iii)

teenuste-, tugiteenuste-, haldus- ja rahavoogude juhtimise lepingud;

iv)

usaldusleping, tagamisleping, esindusleping, kontopangaleping, garanteeritud investeerimisleping, sätestatud tingimused või ühisusaldusfondi raamistik või põhisätete kokkulepe;

v)

mis tahes asjakohased võlausaldajatevahelised lepingud, vahetustehingu dokumendid, allutatud laenu lepingud, stardilaenulepingud ja likviidsusvahendi kokkulepped;

vi)

mis tahes muud aluseks olevad dokumendid, mis on tehingu mõistmiseks esmatähtsad;

c)

kui ei ole koostatud prospekti kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga 2003/71/EÜ, (4) struktureeritud finantsinstrumendi tehingu kokkuvõte või peamiste tunnuste ülevaade, sealhulgas:

i)

tehingu struktuur;

ii)

vara tunnused, rahavood, krediidikvaliteedi parandamise ja likviidsustoetuse näitajad;

iii)

instrumendi omaniku hääleõigus, instrumendi omanike ja muude tehingus osalevate tagatud nõudega võlausaldajate vaheline suhe;

iv)

punkti b kohaselt struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil esitatud dokumentides osutatud kõigi selliste käivitavate ja muude sündmuste loetelu, mis võivad struktureeritud finantsinstrumendi tulemusnäitajaid oluliselt mõjutada;

v)

struktuuriskeemid, mis annavad ülevaate tehingust, rahavoogudest ja omandistruktuurist;

d)

investoritele esitatavad aruanded, mis sisaldavad VIII lisas sätestatud teavet.

Artikkel 4

Alusvara

Artiklis 3 sätestatud teabenõudeid kohaldatakse struktureeritud finantsinstrumentide suhtes, mis on tagatud järgmise alusvaraga:

a)

eluaseme hüpoteeklaenud: see struktureeritud finantsinstrumentide liik hõlmab struktureeritud finantsinstrumente, mis on tagatud madala riskiga ja madalast erineva riskiga hüpoteeklaenude ja kodukapitalilaenudega. Selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse I lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil;

b)

ärikinnisvara hüpoteeklaenud: see struktureeritud finantsinstrumentide liik hõlmab struktureeritud finantsinstrumente, mis on tagatud jae- või ärikinnisvaralaenudega, haiglalaenudega, ööpäevaste hoolekandeasutuste, laoruumide, hotellide laenudega, hooldusasutuste ja tööstuslaenudega ning mitmepereelamutega. Selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse II lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil;

c)

laenud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele: selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse III lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil;

d)

autolaenud: selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse IV lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil;

e)

tarbimislaenud: selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse V lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil;

f)

krediitkaardilaenud: selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse VI lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil;

g)

liisingud üksikisikutele ja/või ettevõtjatele: selle struktureeritud finantsinstrumentide liigi puhul esitatakse VII lisa vormis sisalduv teave struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil.

Artikkel 5

Aruandluse sagedus

1.   Artikli 3 punktides a ja d sätestatud teave esitatakse kord kvartalis hiljemalt ühe kuu jooksul pärast asjaomase struktureeritud finantsinstrumendi intressimakse tähtpäeva.

2.   Artikli 3 punktides b ja c sätestatud teave esitatakse põhjendamatu viivituseta pärast struktureeritud finantsinstrumendi emiteerimist.

3.   Lisaks lõigetes 1 ja 2 sätestatud nõuetele:

a)

kui siseteabe alusel kauplemist ja turuga manipuleerimist (turukuritarvitus) käsitleva Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 596/2014 (5) artiklis 17 sätestatud nõudeid kohaldatakse ka seoses struktureeritud finantsinstrumendiga, avaldab aruandev üksus struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil viivitamata ka kõnealuse artikli kohaselt avalikustatava teabe;

b)

kui punkti a ei kohaldata, avalikustab aruandev üksus struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil viivitamata mis tahes olulise muudatuse või sündmuse järgmistel juhtudel:

i)

artikli 3 punkti b kohaselt esitatud dokumentides sätestatud kohustuste rikkumine;

ii)

struktuursed näitajad, mis võivad struktureeritud finantsinstrumendi tulemusnäitajaid oluliselt mõjutada;

iii)

struktureeritud finantsinstrumendi ja alusvara riskitunnused.

Artikkel 6

Aruandluskord

1.   Aruandev üksus esitab andmed kooskõlas struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidi aruandlussüsteemiga ja ESMA veebisaidil esitatud tehniliste juhistega.

2.   ESMA avaldab kõnealused tehnilised juhised oma veebisaidil hiljemalt 1. juulil 2016.

3.   Aruandev üksus säilitab dokumente, mis on saadetud ja saadud struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidi kaudu, elektrooniliselt vähemalt viie aasta jooksul. Taotluse korral teeb aruandev üksus või emitent, algataja või sponsor kõnealused dokumendid kättesaadavaks määruse (EÜ) nr 1060/2009 artikli 3 lõike 1 punktis r määratletud valdkondlikele pädevatele asutustele.

4.   Kui aruandev üksus või emitent, algataja või sponsor tuvastab struktureeritud finantsinstrumentide veebisaidil esitatud andmetes faktivead, parandab ta asjaomased andmed põhjendamatu viivituseta.

Artikkel 7

Aruandlus jõustumise kuupäeva ja kohaldamise kuupäeva vahelisel perioodil

1.   Seoses struktureeritud finantsinstrumentidega, mis on emiteeritud käesoleva määruse jõustumise kuupäeva ja kohaldamise kuupäeva vahelisel perioodil, täidavad emitent, algataja ja sponsor käesolevas määruses sätestatud aruandlusnõudeid ainult seoses struktureeritud finantsinstrumentidega, mis on käesoleva määruse kohaldamise kuupäeva seisuga veel lunastamata.

2.   Emitent, algataja ja sponsor ei pea käesoleva määruse jõustumise kuupäeva ja kohaldamise kuupäeva vahelisel perioodil säilitama käesoleva määrusega ette nähtud teavet.

Artikkel 8

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2017.

Artikli 6 lõiget 2 kohaldatakse siiski alates käesoleva määruse jõustumise kuupäevast.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 30. september 2014

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 302, 17.11.2009, lk 1.

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 575/2013, 26. juuni 2013, krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes kohaldatavate usaldatavusnõuete kohta ja määruse (EL) nr 648/2012 muutmise kohta (ELT L 176, 27.6.2013, lk 1).

(3)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 1095/2010, 24. november 2010, millega asutatakse Euroopa Järelevalveasutus (Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve), muudetakse otsust nr 716/2009/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni otsus 2009/77/EÜ (ELT L 331, 15.12.2010, lk 84).

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2003/71/EÜ, 4. november 2003, väärtpaberite üldsusele pakkumisel või kauplemisele lubamisel avaldatava prospekti ja direktiivi 2001/34/EÜ muutmise kohta (ELT L 345, 31.12.2003, lk 64).

(5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EL) nr 596/2014, 16. aprill 2014, mis käsitleb turukuritarvitusi (turukuritarvituse määrus) ning millega tunnistatakse kehtetuks Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2003/6/EÜ ja komisjoni direktiivid 2003/124/EÜ, 2003/125/EÜ ja 2004/72/EÜ (ELT L 173, 12.6.2014, lk 1).


I LISA

Aruandevorm eluasemehüpoteegiga tagatud struktureeritud finantsinstrumentide puhul

VARAD

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kogumi või portfelli tähtpäev. Kõik kuupäevad esitada vormingus AAAA-KK-PP.

Kogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumi või portfelli tunnuskood / tehingu nimi.

Laenu tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Iga laenu kordumatu tunnuskood (ID). Laenu tunnuskood peaks jääma tehingu kehtivusaja jooksul muutumatuks.

Algataja

Staatiline

Tekst

Laenuandja, kes andis algse laenu.

Laenuteenindaja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Iga laenuteenindaja kordumatu tunnuskood, et tähistada üksust, kes laenu teenindab.

Laenuvõtja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Iga laenuvõtja kordumatu tunnuskood (ID, ei sisalda tegelikku nime), mis võimaldab identifitseerida laenuvõtjad, kellele kuulub laenukogumis mitu laenu (nt kui täiendavad laenud / teise astme laenuandja laenud on näidatud eraldi). Laenuvõtja tunnuskood peaks jääma tehingu kehtivusaja jooksul muutumatuks.

Vara tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Vara kordumatu tunnuskood, mis võimaldab teha kindlaks varad, mis on seotud mitme laenukogumisse kuuluva laenuga (nt kui täiendavad laenud / teise astme laenuandja laenud on näidatud eraldi).

Teave laenuvõtja kohta

Laenuvõtja tööhõiveseisund

Staatiline

Loetelu

Esmase laenutaotleja tööhõiveseisund.

Esmane sissetulek

Staatiline

Number

Laenuvõtja esmane aastane brutosissetulek (v.a rent).

Esmase sissetuleku kontroll

Staatiline

Loetelu

Esmase sissetuleku kontroll.

Teave laenu kohta

Laenu väljastamise kuupäev

Staatiline

Kuupäev/number

Algse laenuandmise kuupäev.

Laenu lõpptähtaeg

Dünaamiline

Kuupäev/number

Laenu lõpptähtaeg (kuupäev).

Otstarve

Staatiline

Loetelu

Laenu otstarve.

Laenu kestus

Staatiline

Number

Algne lepinguline kestus (kuude arv).

Laenuvaluuta

Staatiline

Loetelu

Laenuvaluuta.

Algne jääk

Staatiline

Number

Algne laenujääk (k.a tasud).

Praegune jääk

Dünaamiline

Number

Laenujääk kogumi tähtpäeva seisuga. See peaks hõlmama kõiki summasid, mis on tagatud hüpoteegiga ja mida käsitatakse tehingus põhisummana.

Tagasimaksmise meetod

Staatiline

Loetelu

Põhisumma tagasimaksmise meetod.

Maksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Tehtavate maksete sagedus, st maksetevahelise perioodi pikkus kuudes.

Tasumisele kuuluv summa

Dünaamiline

Number

Perioodiline lepingukohane makse (tasumisele kuuluv summa juhul, kui ei ole kehtestatud muud maksekorda).

Makse liik

Staatiline

Loetelu

Põhisumma makse liik.

Intressimäär

Intressimäära liik

Staatiline

Loetelu

Intressimäära liik.

Praegune intressimäära indeks

Dünaamiline

Loetelu

Praegune intressimäära indeks (viiteintressimäär, mille alusel määratakse hüpoteeklaenude intressimäär).

Kehtiv intressimäär

Dünaamiline

Number

Kehtiv intressimäär (%).

Kehtiva intressimäära marginaal

Dünaamiline

Number

Kehtiva intressimäära marginaal (fikseeritud intressimääraga laenude puhul on see sama mis kehtiv intressimäär, ujuva intressimääraga laenude puhul aga marginaal üle (või alla, kui kajastatud negatiivsena) indeksimäära).

Intressimäära korrigeerimise intervall

Dünaamiline

Number

Intressimäära korrigeerimise intervall kuudes (ujuva intressimääraga laenude puhul).

Korrigeerimise marginaal 1

Dünaamiline

Number

Laenu intressimarginaal (%) intressimäära esimese korrigeerimise kuupäeval.

Intressimäära korrigeerimise kuupäev 1

Dünaamiline

Kuupäev/number

Intressimäära järgmiste muutmiste kuupäevad (nt diskontomäära marginaali muutmine, kindlaksmääratud perioodide lõpud, laenu intressimäära uuesti fikseerimine jne; ei ole järgmine LIBORi korrigeerimise kuupäev).

Korrigeerimise marginaal 2

Dünaamiline

Number

Laenu intressimarginaal (%) intressimäära teise korrigeerimise kuupäeval.

Intressimäära korrigeerimise kuupäev 2

Dünaamiline

Kuupäev/number

Intressimäära teise muutmise kuupäev.

Korrigeerimise marginaal 3

Dünaamiline

Number

Laenu intressimarginaal (%) intressimäära kolmanda korrigeerimise kuupäeval.

Intressimäära korrigeerimise kuupäev 3

Dünaamiline

Kuupäev/number

Intressimäära kolmanda muutmise kuupäev.

Korrigeeritud intressimäära indeks

Dünaamiline

Loetelu

Järgmine intressimäära indeks.

Kinnisvara- ja lisatagatis

Kinnisvara sihtnumber

Staatiline

Tekst/number

Tuleb märkida vähemalt kaks või kolm esimest tähemärki.

Kinnisvara liik

Staatiline

Loetelu

Kinnisvara liik.

Algne laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhe

Staatiline

Number

Algataja algne laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv (LTV). Teise astme laenuandja laenude puhul peaks see olema kombineeritud või kogu LTV.

Hindamise summa

Staatiline

Number

Kinnisvara väärtus kõige hiljutisema laenuandmise kuupäeva seisuga enne väärtpaberistamist. Hindamise summad peaksid olema väljendatud laenuga samas valuutas.

Algse hindamise liik

Staatiline

Loetelu

Hindamise liik väljastamisel.

Hindamispäev

Staatiline

Kuupäev/number

Kinnisvara viimase hindamise kuupäev viimase laenuandmise ajal enne väärtpaberistamist.

Laenusumma ja laenuobjekti väärtuse praegune suhtarv

Dünaamiline

Number

Algataja laenusumma ja laenuobjekti väärtuse praegune suhtarv. Teise astme laenuandja laenude puhul peaks see olema kombineeritud või kogu LTV.

Praegune hindamise summa

Dünaamiline

Number

Kõige hiljutisema hindamise summa (kui näiteks sundtäitmisel toimus mitu hindamist, tuleks kajastada väikseimat summat). Hindamise summad peaksid olema väljendatud laenuga samas valuutas.

Praeguse hindamise liik

Dünaamiline

Loetelu

Praeguse hindamise liik.

Praegune hindamispäev

Dünaamiline

Kuupäev/number

Kõige hiljutisema hindamise kuupäev.

Teave tulemuste kohta

Kontoseis

Dünaamiline

Loetelu

Praegune kontoseis.

Võlgnevuste saldo

Dünaamiline

Number

Võlgnevuste jooksevsaldo. Võlgnevused on määratletud järgmiselt: praeguse seisuga maksmisele kuuluvad summad kokku, millest on MAHA ARVATUD praeguseks laekunud maksed kokku ja mis tahes kapitaliseeritud summad. See ei peaks sisaldama kontoga seotud tasusid.

Võlgnevuse kestus kuudes

Dünaamiline

Number

Selliste kuude arv, mille vältel on vastavalt emitendi määratlusele laenu puhul võlgnevused (kogumi tähtpäeva seisuga).

Võlgnevused 1 kuu tagasi

Dünaamiline

Number

Võlgnevuste saldo (vastavalt võlgnevuste saldo määratlusele) eelmisel kuul.

Võlgnevused 2 kuud tagasi

Dünaamiline

Number

Võlgnevuste saldo (vastavalt võlgnevuste saldo määratlusele) kaks kuud tagasi.

Kohtuvaidlused

Dünaamiline

JAH/EI

Märkida, kas on pooleliolevaid kohtuvaidlusi.

Tagasimaksmise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev/number

Kuupäev, mil maksti tagasi kontoga seotud summad.

Makseviivitus või sundtäitmine

Dünaamiline

Number

Makseviivituse summa kokku enne müügitulusid ja sissenõutud summasid.

Makseviivituse või sundtäitmise kuupäev

Dünaamiline

Number

Makseviivituse või sundtäitmise kuupäev.

Müügihinna alampiir

Dünaamiline

Number

Sundtäitmise korral kinnisvara müümisel saavutatud hind, ümardatuna allapoole lähima kümne tuhandeni.

Müügikahjum

Dünaamiline

Number

Kogukahjum ilma tasudeta, kogunenud intressideta jms ning pärast müügitulusid (v.a tasu ettemakse eest, juhul kui allutatud põhisummaga seoses sissenõutavatele summadele).

Kumulatiivsed sissenõutavad summad

Dünaamiline

Number

Kumulatiivsed sissenõutavad summad – asjakohased ainult kahjumi korral.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Väärtpaberi või võlakirja tasandi andmeväljad

Aruandekuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil tehinguaruanne avaldati. Kõik kuupäevad esitada vormingus AAAA-KK-PP.

Emitent

Staatiline

Tekst

Emitendi nimi, ja kui see on asjakohane, emissiooni seeria.

Likviidsuslimiidi kasutamine

Dünaamiline

JAH/EI

Kinnitada, kas perioodil, mis lõpeb viimase intressimakse kuupäeval, on likviidsuslimiiti kasutatud või mitte.

Tagatise tasandi andmeväljad

Käivitavad näitajad/suhtarvud

Dünaamiline

JAH/EI

Erinevate makseviivituste, lahjenduste, lepinguliste kohustuste täitmatajätmise, kahjumi ja samalaadsete tagatisega seotud näitajate ja suhtarvude tase seoses ennetähtaegse amortiseerimisega või muud käivitavate sündmuste näitajad nende praeguse kindlaksmääramise kuupäeva seisuga. Kas mõni käivitav sündmus on toimunud?

Keskmine püsiv ettemaksumäär

Dünaamiline

Number

Aruanne sisaldab aluseks olevate eluaseme hüpoteeklaenude keskmist püsivat ettemaksumäära (Avg CPR kiirus). Mõnes jurisdiktsioonis võib hüpoteeklaenude kogum sisaldada ka kommertslaene. Avg CPR kiirus väljendatakse lisaks graafikujärgsetele tagasimaksetele ettemakstud põhisumma aastapõhise protsendina. Avg CPR kiirus arvutatakse järgmiselt: esiteks jagatakse eluaseme hüpoteeklaenu põhisumma praegune jääk (st tegelik jääk) eluaseme hüpoteeklaenu põhisumma graafikujärgse jäägiga, eeldusel et ettemakseid ei ole tehtud (st tehtud on ainult graafikujärgseid tagasimakseid). Jagatis astendatakse seejärel astmega, milleks on kaksteist jagatuna väljastamisest möödunud kuude arvuga. Selleks et leida Avg CPR kiirus, tuleb saadud tulemus lahutada ühest ja seejärel korrutada sajaga (100). Kõnealune arvutus valemi kujul:

Formula

Kontaktandmed tehinguaruande puhul

Kontaktpunkt

Staatiline

Tekst

Teabeallika osakonna või kontaktisiku(te) nimi.

Kontaktandmed

Staatiline

Tekst

Telefoninumber ja e-posti aadress.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA SEERIATE KAUPA

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Võlakirjaseeria tasandi andmeväljad

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Sellisele eluasemehüpoteegiga tagatud väärtpaberite seeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelisõigused ja tunnused, nagu on määratletud prospektis, st 1. seeria klass A1 jne.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber (ISIN-kood)

Staatiline

Tekst/number

Rahvusvaheline väärtpaberi identifitseerimise kood või koodid; kui ISIN-koodi ei ole, mis tahes muu kordumatu väärtpaberite tunnuskood (nt CUSIP), mille on seeriale andnud börs või muu üksus. Kui koode on rohkem kui üks, eraldada need komaga.

Intressimakse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Perioodiline kuupäev, mil eluasemehüpoteegiga tagatud struktureeritud finantsinstrumentide teatava seeria omanikele tehakse graafikujärgne intressimakse.

Põhisumma makse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Perioodiline kuupäev, mil eluasemehüpoteegiga tagatud struktureeritud finantsinstrumentide teatava seeria omanikele tehakse graafikujärgne põhisumma makse.

Valuuta

Staatiline

Tekst

Rahaühik(ud), milles väljendatakse väärtpaberite tasandi saldosid ja makseid.

Viiteintressimäär

Staatiline

Loetelu

Eluasemehüpoteegiga tagatud struktureeritud finantsinstrumentide teatava seeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud pakkumisdokumendis (nt kolme kuu Euribor).

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil võlakirjad emiteeriti.


II LISA

Laenu tasandi andmed – aruandevorm ärikinnisvara hüpoteegitagatisega struktureeritud finantsinstrumentide puhul

LAEN

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Laenu tunnuskoodid

Tehingukogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Tehingu kordumatu nimi.

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kehtiv kogumi või portfelli tähtpäev.

Väärtpaberistamise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Tehingu kuupäev – väärtpaberite börsil noteerimise esmane kuupäev.

Algsed laenutingimused

Grupi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Igale emissiooniga hõlmatud laenurühmale antud tähtnumbriline kood.

Laenuteenindaja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenuga seotud laenuteenindaja kordumatu tunnusjada.

Laenu prospektikohane tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Prospektikohane kordumatu number või laenu tehingus kasutatav nimi, mis on antud laenule tehingu raames või laenukogumis.

Laenu sponsor

Staatiline

Tekst/number

Laenu sponsor.

Laenu väljastamise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Algse laenuandmise kuupäev.

Laenuvaluuta

Staatiline

Loetelu

Laenuvaluuta.

Kogu laenu jääk väljastamiskuupäeval

Staatiline

Number

Kogu laenu jääk väljastamiskuupäeval, lähtudes eeldusest, et laenuvahendi maht on 100 %, st väärtpaberistatud ja väärtpaberistamata / omatavad ja mitteomatavad summad (laenuvaluutas).

Laenu algne kestus

Staatiline

Number

Lepinguline kestus (kuudes) väljastamiskuupäeva seisuga.

Amortiseerumise alguskuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil algab kogu laenu amortiseerumine (võib olla enne väärtpaberistamise kuupäeva).

Intressimäära indeksi kood

Staatiline

Loetelu

Praegune intressimäära indeks (viiteintressimäär, mille alusel määratakse hüpoteeklaenude intressimäär).

Laenu algne intressimäär

Staatiline

Number

Laenu kõikehõlmav intressimäär laenu väljastamise kuupäeva seisuga. Kui tegemist on mitme seeriaga, millel on erinevad intressimäärad, kasutada kaalutud keskmist määra.

Esimese intressimakse kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil pidi laekuma alates väljastamiskuupäevast esimene laenuga seotud intressimakse.

Laenu riik

Staatiline

Loetelu

Laenu riik.

Laenu otstarve

Staatiline

Loetelu

Laenu otstarve.

Hüpoteekväärtpaber

Staatiline

JAH/EI

Kas laen on tagatud kinnisvarale seatud hüpoteekidega?

Laenustatistika väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Laenuteeninduse kattekordaja (kogu) laenu puhul väärtpaberistamise kuupäeval

Staatiline

Number

Laenuteeninduse kattekordaja (Debt Service Coverage Ratio, DSCR) (kogu) laenu puhul väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv (kogu) laenu puhul väärtpaberistamise kuupäeval

Staatiline

Number

Laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv (Loan to Value Ratio, LTV) (kogu) laenu puhul väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Intressikulude kattekordaja väärtpaberistamise kuupäeval (A-klassi laen)

Staatiline

Number

Pakkumisdokumendi kohane intressikulude kattekordaja (interest coverage ratio, ICR) A-klassi laenu puhul väärtpaberistamise hetkel.

Laenuteeninduse kattekordaja väärtpaberistamise kuupäeval (A-klassi laen)

Staatiline

Number

Pakkumisdokumendi kohane laenuteeninduse kattekordaja A-klassi laenu puhul väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv väärtpaberistamise kuupäeval (A-klassi laen)

Staatiline

Number

Pakkumisdokumendi kohane laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv A-klassi laenu puhul väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Põhisumma kokkulepitud jääk väärtpaberistamise kuupäeval

Staatiline

Number

Kogu laenu kokkulepitud jääk, sh kasutamata summad, väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Põhisumma tegelik jääk väärtpaberistamise kuupäeva seisuga (kogu laen)

Staatiline

Number

Kogu laenu põhisumma tegelik jääk väärtpaberistamise kuupäeval vastavalt prospektile.

Perioodilised põhisumma ja intressimaksed väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Graafikujärgne põhisumma ja intressimaksete summa, mis tuleb tasuda järgmisel laenumaksepäeval; esitatakse väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Laenu intressimäär väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Koguintressimäär (nt Libor + marginaal), mida kasutatakse laenuga seoses makstavate intresside arvutamisel; esitatakse väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Tagatise nõudeõiguse järk väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Loetelu

Kas väärtpaberistamise tagatis on esimese nõudeõiguse järguga?

Järelejäänud kestus väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Laenu lõpptähtajani jäänud kuude arv (arvestamata pikendamisvõimalusi) väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Järelejäänud amortisatsiooniperiood väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Laenu lõpptähtajani jäänud kuude arv amortisatsiooniperioodil. Kui amortiseerumine ei ole väärtpaberistamise kuupäeval veel alanud, on see lühem kui väärtpaberistamise kuupäeva seisuga järele jäänud tähtaeg.

Laenu lõpptähtaeg väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Kuupäev

Laenu lõpptähtaeg vastavalt laenulepingule. Arvesse võetakse esialgset lõpptähtaega, mitte pikendatud tähtaega, mis võib laenulepingu kohaselt võimalik olla.

Põhisumma tegelik jääk väärtpaberistamise kuupäeva seisuga (A-klassi laen)

Staatiline

Number

A-klassi laenu põhisumma tegelik jääk väärtpaberistamise kuupäeval vastavalt prospektile.

Pikendamisvõimalus

Dünaamiline

JAH/EI

Märkida, kas laenu kestust on võimalik pikendada ja tähtaega edasi lükata.

Lühim võimalik pikendamine – kestus

Staatiline

Number

Laenu lühim võimalik pikendamine – kestus kuudes.

Pikendamisvõimaluse laad

Staatiline

Loetelu

Pikendamisvõimaluse liik.

Teave tagatiste kohta

Kinnisvaraobjektide arv väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Laenu tagatiseks olevate kinnisvaraobjektide arv väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Kinnisvaraobjektide arv kogumi tähtpäeva seisuga

Dünaamiline

Number

Laenu tagatiseks olevate kinnisvaraobjektide arv kogumi tähtpäeva seisuga.

Laenu tagatiseks olevad kinnisvaraobjektid väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Tekst/number

Sisestada väärtpaberistamise kuupäeva seisuga laenu tagatiseks olnud kinnisvaraobjektide kordumatud tunnuskoodid (PC1).

Laenu tagatiseks olnud kinnisvaraobjektid kogumi tähtpäeva seisuga

Dünaamiline

Tekst/number

Sisestada kogumi tähtpäeva seisuga laenu tagatiseks olevate kinnisvaraobjektide kordumatud tunnuskoodid (PC1).

Teave laenulepingu klauslite kohta

Intressikulude kattekordaja arvutamise meetod (kogu laen)

Staatiline

Loetelu

Palun märkida, kuidas arvutatakse finantsklausli kohane intressikulude kattekordaja nõue kogu laenu tasandil, kaudne arvutusmeetod.

Laenuteeninduse kattekordaja arvutamise meetod (kogu laen)

Staatiline

Loetelu

Palun märkida, kuidas arvutatakse finantsklausli kohane laenuteeninduse kattekordaja nõue kogu laenu tasandil, kaudne arvutusmeetod.

Laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarvu leidmise meetod (kogu laen)

Staatiline

Loetelu

Palun märkida, kuidas arvutatakse finantsklausli kohane laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarvu nõue kogu laenu tasandil, kaudne arvutusmeetod.

Muu finantsklausli kood (kogu laen)

Staatiline

Loetelu

Kui kogu laenu tasandil on vaja finantsklausli kohase intressikulude või laenuteeninduse kattekordaja puhul teist koodi.

Intressikulude kattekordaja arvutamise meetod (A-klassi laen)

Staatiline

Loetelu

Palun märkida, millise meetodiga arvutatakse intressikulude kattekordaja A-klassi laenude puhul.

Laenuteeninduse kattekordaja arvutamise meetod (A-klassi laen)

Staatiline

Loetelu

Palun märkida, millise meetodiga arvutatakse laenuteeninduse kattekordaja A-klassi laenude puhul.

Laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarvu leidmise meetod (A-klassi laen)

Staatiline

Loetelu

Palun märkida, millise meetodiga arvutatakse laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv A-klassi laenude puhul.

Tagatiseks oleva kinnisvara statistika väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Tulu väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Kinnisvaraga seotud kõik tulud, mis tulenevad kõigist allikatest, nagu kirjeldatud prospektis. Kui kinnisvaraobjekte on mitu, liita nende näitajad.

Tegevuskulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Kinnisvaraobjektidega seotud kõik tegevuskulud, nagu kirjeldatud prospektis. Need võivad hõlmata kinnisvaramakse, kindlustust, halduskulusid, kommunaalteenuseid, hooldust ja remonti ning omaniku otseseid kulutusi; need ei hõlma kapitalikulusid ega rentimisega seotud vahendustasusid.

Netotegevustulu väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Tulu, millest on maha arvatud tegevuskulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga („Tulu väärtpaberistamise kuupäeva seisuga” miinus „Tegevuskulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga”). Kui kinnisvaraobjekte on mitu, liita väärtused.

Kapitalikulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Kapitalikulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga (vastandatuna remondile ja hooldusele), kui neid on prospektis kajastatud.

Netorahavoog väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Netotegevustulu, millest on maha arvatud kapitalikulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga („Netotegevustulu väärtpaberistamise kuupäeva seisuga” miinus „Kapitalikulud väärtpaberistamise kuupäeva seisuga”).

Väärtpaberistamisel finantsnäitajate edastamisel kasutatud valuuta

Staatiline

Loetelu

Valuuta, mida kasutati finantsnäitajate algsel edastamisel järgmiste andmeväljade puhul: „Tulu väärtpaberistamise kuupäeva seisuga” – „Netorahavoog väärtpaberistamise kuupäeva seisuga”.

Intressikulude kattekordaja / laenuteeninduse kattekordaja näitaja väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Loetelu

Kuidas arvutatakse laenuteeninduse kattekordaja või kuidas seda kohaldatakse siis, kui laenuga on seotud mitu kinnisvaraobjekti.

Kinnisvaraportfelli väärtus väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Väärtpaberistamise kuupäeva seisuga laenu tagatiseks olevate kinnisvaraobjektide väärtus vastavalt prospektile. Kui kinnisvaraobjekte on mitu, liita nende väärtused.

Kinnisvaraportfelli väärtuse hindamisel kasutatud valuuta väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Loetelu

Valuuta, milles väljendati andmeväljas „Kinnisvaraportfelli väärtus väärtpaberistamise kuupäeva seisuga” kajastatud väärtus.

Hindamispäev väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil hinnati prospektis avaldatud väärtusi. Kui kinnisvaraobjekte ja kuupäevi on mitu, võtta kõige hiljutisem kuupäev.

Majandusliku kasutamise määr väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Allkirjastatud rendilepingutega hõlmatud renditava pinna osakaal protsentides väärtpaberistamise kuupäeva seisuga, kui see on prospektis avaldatud (k.a olukorrad, kus rentnikud maksavad renti, kuid pinda ei kasuta). Kui kinnisvaraobjekte on mitu, märkida kaalutud keskmine näitaja, mis on leitud, kasutades iga objekti puhul järgmist arvutust: {praegune eraldatud % (kinnisvara) × (kasutus)}.

Tinghoiukontol hoitavad summad väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Laenu tasandil seaduslikult kasutatud reservikontode saldo kokku väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Tinghoiuste kogumine

Staatiline

JAH/EI

Kui teatavaid maksesummasid hoitakse reservikontodel eesmärgiga katta üksnes maa rentimise tasusid, kindlustusmakseid või maksusid (v.a hooldus, parandused, kapitalikulud jne), sisestada „JAH”; muul juhul sisestada „EI”.

Muude reservide kogumine

Staatiline

JAH/EI

Kas laenulepingu tingimustest tulenevalt hoitakse reservikontodel peale maaga seotud rendisummade, maksude või kindlustuse summade ka muid summasid, mis on mõeldud rentniku teostatavate paranduste, rentimisega seotud vahendustasude ja seonduva kinnisvaraga seotud muu samalaadse jaoks või selleks, et pakkuda kõnealuse laenu puhul lisatagatist?

Tinghoiused käivitava sündmuse korral

Staatiline

JAH/EI

Kas laenulepingust tulenevalt on vaja mis tahes käivitava sündmuse korral moodustada reserv?

Tinghoiuse hoidmise käivitaja

Staatiline

Loetelu

Käivitava sündmuse liik.

Tinghoiuse sihtsuurus/sihtreservid

Staatiline

Number

Tinghoiuse sihtsuurus/sihtreservid.

Tinghoiukonto vabastamise tingimused

Staatiline

Tekst

Tinghoiukonto vabastamise tingimused.

Rahareservi kasutamise tingimused

Staatiline

Loetelu

Millal saab rahareservi kasutada.

Tinghoiuse valuuta

Staatiline

Loetelu

Tinghoiusega seotud maksete puhul kasutatud valuuta. Andmeväljad „Tinghoiukontol hoitavad summad väärtpaberistamise kuupäeva seisuga” ja „Tinghoiuse sihtsuurus/sihtreservid”.

Teave laenude rühmitamise ja asendamise kohta

Sama tagatise kasutamine mitme laenu puhul

Staatiline

JAH/EI

Märkida, kas tegemist on laenuga, mille tagatist kasutatakse ka teiste laenude tagamiseks (näide: laenude 1 ja 44 puhul kasutatakse sama tagatist, samuti laenude 4 ja 47 puhul).

Asendatud laen

Dünaamiline

JAH/EI

Kas mingil kuupäeval pärast väärtpaberistamise kuupäeva asendab laen teist laenu?

Asendamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kui laen asendati pärast väärtpaberistamise kuupäeva, asendamise kuupäev.

Lubatud tähtajapikendus päevades

Staatiline

Number

Mitu päeva pärast maksetähtaega ei nõua laenuandja trahvi ega kajasta makset hilinenud maksena.

Teave lisarahastamise kohta

Staatiline

Loetelu

Kas laenu kui terviku puhul on kasutatud lisarahastamist/vahefinantseerimislaenu?

Teave laenu intressimäärade kohta (väärtpaberistamise kuupäeva seisuga)

Intressimäära liik

Staatiline

Loetelu

Laenu suhtes kohaldatava intressimäära liik.

Kogunenud intresside arvestamise meetodi kood

Staatiline

Loetelu

Päevapõhine intressiarvutusmeetod.

Viivis

Staatiline

JAH/EI

Kas laenuintresse makstakse tagantjärele?

A-klassi laenu amortisatsiooni liik (kui asjakohane)

Staatiline

Loetelu

A-klassi laenu amortisatsiooni liik.

Teave kogu laenu amortisatsiooni kohta (väärtpaberistamise kuupäeva seisuga)

Kogu laenu amortisatsiooni liik (kui asjakohane)

Staatiline

Loetelu

Kogu laenu amortisatsiooni liik.

Intresside kumuleerumise lubatavus

Staatiline

JAH/EI

Kas laenudokumendid lubavad intresside kumuleerumist ja kapitaliseerimist?

Ettemaksmise keelu lõppkuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, pärast mida võimaldab laenuandja laenu ettemaksmist.

Tootluse säilitamise lõppkuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, pärast mida võimaldab laenuandja laenu ettemaksmist, nõudmata ettemaksmise või tootluse säilitamise tasu. Kuupäev, pärast mida võib laenu tootluse säilitamise tasuta ette maksta.

Ettemaksmise tasu kohaldamise lõppkuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, pärast mida võimaldab laenuandja laenu ettemaksmist, nõudmata ettemaksmise eest tasu.

Ettemaksmise tingimuste kirjeldus

Staatiline

Tekst/number

Peaks kajastama prospektis sisalduvat teavet. Näiteks kui ettemaksmise tingimuste kohaselt tuleb maksta tasu, mis laenu esimesel aastal moodustab 1 %, teisel aastal 0,5 % ja kolmandal aastal 0,25 %, võib see olla esitatud prospektis järgmisel kujul: 1 % (12), 0,5 % (24), 0,25 % (36).

Kas eesõigustatud nõuete mittetasumine kujutab endast laenuga seotud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist?

Staatiline

JAH/EI

Kas eesõigustatud nõuete mittetasumine kujutab endast laenuga seotud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist?

Kas võrdse nõudeõiguse järguga laenude mittetasumine kujutab endast kinnisvaraga seotud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist?

Staatiline

JAH/EI

Kas võrdse nõudeõiguse järguga laenude mittetasumine kujutab endast kinnisvaraga seotud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist?

Teave laenuga seotud riskimaandamise kohta (väärtpaberistamise kuupäeva seisuga)

Intressimäära ülempiir

Staatiline

Number

Suurim määr, mille laenuvõtja peab laenulepingu tingimustest tulenevalt ujuva intressimääraga laenu puhul maksma.

Intressimäära alampiir

Staatiline

Number

Väikseim määr, mille laenuvõtja peab laenulepingu tingimustest tulenevalt ujuva intressimääraga laenu puhul maksma.

Laenu tasandi vahetustehingu liik

Staatiline

Loetelu

Kirjeldada asjaomast laenu tasandi vahetustehingu liiki.

Laenu vahetustehingu vastaspool

Dünaamiline

Tekst

Laenu vahetustehingu vastaspoole nimi.

Laenu tasandi intressimäära vahetustehingu liik

Staatiline

Loetelu

Kirjeldada laenuga seoses asjakohast intressimäära vahetustehingu liiki.

Laenu tasandi valuuta vahetustehingu liik

Staatiline

Loetelu

Kirjeldada valuuta intressimäära vahetustehingu liiki.

Vahetuskurss laenu tasandi vahetustehingu korral

Staatiline

Number

Vahetuskurss, mis on kehtestatud laenu tasandi valuuta vahetustehingu jaoks.

Laenu tasandi vahetustehingu alguskuupäev

Staatiline

Kuupäev

Laenu tasandi vahetustehingu alguskuupäev.

Laenu tasandi vahetustehingu lõppkuupäev

Staatiline

Kuupäev

Laenu tasandi vahetustehingu lõppkuupäev.

Laenuvõtja kohustus maksta tasu laenu tasandi vahetustehingu lõpetamise korral

Staatiline

Loetelu

Määr, mille ulatuses on laenuvõtja kohustatud tasuma laenu vahetustehingu vastaspoolele vahetustehingu lõpetamise kulude eest.

Teave laenu intressimäära korrigeerimise kohta (väärtpaberistamise kuupäeva seisuga)

Maksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Laenu intressi- ja amortisatsioonimaksete sagedus vastavalt algsetele laenudokumentidele.

Intressimäära korrigeerimise sagedus

Staatiline

Loetelu

Intressimäära korrigeerimise sagedus vastavalt algsetele laenudokumentidele.

Tasu korrigeerimise sagedus

Staatiline

Loetelu

Põhisumma maksete ja intressimaksete korrigeerimise sagedus vastavalt algsetele laenudokumentidele.

Indeksimäära kindlaksmääramise ja intressimakse vaheline aeg päevades

Staatiline

Number

Mitu päeva enne intressimakse tegemise kuupäeva kehtestatakse intressimäär (nt Euribor kehtestatakse kaks päeva enne intressimakse kuupäeva).

Indeksimäära kindlaksmääramise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kui laenulepingus on sätestatud konkreetsed indeksimäära kindlaksmääramise kuupäevad, sisestada järgmine indeksimäära kindlaksmääramise kuupäev.

Teave sündikaat- ja osalusega laenude kohta

Laenustruktuur

Staatiline

Loetelu

Laenu struktuuri näitamiseks kasutada laenustruktuuri koodi (nt terve laen, jagunemine A- ja B-klassi laenudeks, sündikaatlaen).

Sündikaatlaen

Staatiline

JAH/EI

Kas laen on sündikaatlaenu osa?

Kogu laenuvahendi väärtpaberistatav osa protsentides

Staatiline

Number

Kogu laenu väärtpaberistatav osa protsentides väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Kontrolli omava osapoole õigused oluliste otsuste tegemisel

Staatiline

JAH/EI

Kas mis tahes osaluse omanikul, kes ei ole emitent, on õigus teha olulisi otsuseid?

Korraldajapank sündikaatlaenude puhul

Staatiline

Tekst

Korraldajapank.

Muu teave laenu kohta

Finantsklausli rikkumise heastamine

Staatiline

Loetelu

Finantsklausli rikkumise heastamine.

Laenu algataja

Staatiline

Tekst

Selle algataja/laenuandja nimi, kes müüs laenu emitendile. Selle üksuse nimi, kes vastutab kokkuvõttes laenuga seotud kinnituste ja tagatiste eest.

Finantsteabe esitamisega seotud karistused

Staatiline

Loetelu

Teave karistuste kohta, mida kohaldatakse juhul, kui laenuvõtja ei esita laenudokumentide kohaselt nõutud finantsteavet (tegevusaruanne, graafik jne).

Tagasinõudeõigus seoses laenuga

Staatiline

JAH/EI

Kas olukorras, kus laenuvõtja ei täida laenulepingust tulenevaid kohustusi, võib pöörduda muu osapoole (nt tagatise andja) poole?

Ümarduskood

Staatiline

Loetelu

Intressimäära ümardamise meetod.

Ümardamise aste

Staatiline

Number

Protsent, mille ulatuses tuleks indeksimäära intressimäära kindlaksmääramisel ümardada, nagu sätestatud laenulepingus.

Erakorralise laenuteenindaja nimi väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Tekst

Erakorralise laenuteenindaja nimi väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Teenindusstandard

Staatiline

Loetelu

Teenindusstandard (valik). Kas laenuteenindaja teenindab kogu laenu (nii A- kui ka B-klassi osa) või üksnes A-klassi osa või B-klassi osa?

Teave maksekuupäeva kohta

Laenumaksepäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil emitendile makstakse põhisumma ja intressid, tavaliselt on selleks laenu intressimakse kuupäev.

Maksete tegemise lõppkuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil kõik maksed on täielikult, ilma puudujääkideta tasutud. Nõuetekohaselt teenindatava laenu korral on selleks laenumaksepäev, mis eelneb vahetult andmeväljas „Laenumaksepäev” märgitud kuupäevale.

Indeksimäära korrigeerimise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Ujuva intressimääraga laenude puhul on selleks intressimäära järgmine muutumise kuupäev. Kui laenul on fikseeritud intressimäär, sisestada järgmise intressimakse kuupäev.

Makse järgmise korrigeerimise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Ujuva intressimääraga laenude puhul on selleks järgmine kuupäev, mil peaks muutuma graafikujärgne põhisumma ja/või intressid. Fikseeritud intressimääraga laenude puhul sisestada järgmine maksekuupäev.

Laenu lõpptähtaeg

Dünaamiline

Kuupäev

Laenu kehtiv lõpptähtaeg vastavalt laenulepingule. Arvesse ei võeta kinnitatud lõpptähtaja pikendusi, mis võivad laenulepingu kohaselt võimalikud olla.

Järgmine laenumaksepäev

Dünaamiline

Kuupäev

Järgmise laenumakse kuupäev.

Teave intressimäära kohta

Praegune indeksimäär (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kogu laenu kehtiva intressimäära kindlaksmääramisel kasutatud indeksimäär. Intressimäär (enne marginaali), mida kasutati (kogu) laenu maksepäeval (andmeväli „Laenumaksepäev”) makstava intressi arvutamisel.

Praegune marginaal (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kogu laenu kehtiva intressimäära kindlaksmääramisel kasutatud marginaal. Marginaal, mida kasutatakse (kogu) laenu maksepäeval (andmeväli „Laenumaksepäev”) makstava intressi arvutamisel.

Kehtiv intressimäär (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Koguintressimäär, mida kasutatakse (kogu) laenu maksepäeval (andmeväli „Laenumaksepäev”) makstava intressi arvutamisel (ujuva intressimääraga laenude puhul andmevälja „Praegune indeksimäär (kogu laen)” ja andmevälja „Praegune marginaal (kogu laen)” väärtuste summa).

Kehtiv intressimäär (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Aastane koguintressimäär, mida kasutati jooksva perioodi graafikujärgse intressi arvutamisel laenu A-klassi osa puhul.

Järgmine indeksimäär (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kogu laenu kehtiva intressimäära kindlaksmääramisel kasutatav järgmise perioodi indeksimäär. Intressimäär (enne marginaali), mida kasutati makstava intressi arvutamisel lähtuvalt perioodi lõpu tegelikust laenujäägist (kogu laen) („Perioodi lõpu tegelik laenujääk (kogu laen)”).

Kehtiv makseviivituse määr (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kõik intressid, mida kasutatakse andmeväljas „Laenumaksepäev” kajastatud kuupäeval viivise arvutamisel.

Teave põhisumma kohta

Jääk jooksva perioodi alguses (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Jääk jooksva perioodi alguses. Laenujääk intressiperioodi alguses, mida kasutatakse andmeväljas „Laenumaksepäev” kajastatud kuupäeval makstavate intresside arvutamiseks.

Graafikujärgne põhisumma makse (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Jooksva perioodi eest tehtav graafikujärgne laenu põhisumma makse. Põhisumma makse, mis tuleb teha emitendile andmeväljas „Laenumaksepäev” kajastatud kuupäeval, hõlmab näiteks amortisatsiooni, kuid mitte ettemakseid.

Graafikujärgne jooksva perioodi lõpu jääk (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Laenu põhisumma graafikujärgne jääk jooksva perioodi lõpus pärast amortisatsiooni mahaarvamist, kuid enne ettemakseid. Laenu põhisumma jääk pärast graafikujärgse põhisumma makse tegemist, kuid enne ettemakseid („Laenujääk jooksva perioodi alguses (kogu laen)” miinus „Graafikujärgne põhisumma makse (kogu laen)”).

Graafikuvälised põhisumma maksed (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Jooksval perioodil laekunud graafikuvälised põhisumma maksed. Intressiperioodil laekunud muud põhisumma maksed, mida kasutatakse laenu tasumiseks. Need võivad olla seotud müügituluga, vabatahtlike ettemaksetega või likvideerimisjaotisega.

Põhisumma muud korrigeerimised (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Põhisumma graafikuvälised intressiperioodiga seotud korrigeerimised, ei ole seotud raha liikumisega. Mis tahes muud summad, mis tingiksid jooksval perioodil laenujäägi vähenemise või suurenemise ja mida ei kajastata andmeväljades „Graafikuvälised põhisumma maksed” ja „Graafikujärgne põhisumma”.

Tegelik tasutud põhisumma

Dünaamiline

Number

Tegelik tasutud põhisumma kõige hiljutisema intressimakse kuupäeva seisuga.

Perioodi lõpu tegelik jääk (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Põhisumma tegelik jääk jooksva perioodi lõpu seisuga. Järgmise intressiperioodi tegelik laenujääk pärast kõiki põhisumma makseid.

Laenujääk jooksva perioodi alguses (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Laenujääk (A-klassi laen) jooksva perioodi alguses. A-klassi laenu jääk intressiperioodi alguses, mida kasutatakse laenumaksepäeval makstavate intresside arvutamisel.

Põhisumma maksed kokku (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Kõik jooksval perioodil laekunud põhisumma maksed (A-klassi laen). A-klassi laenu põhisumma makse, mis tuleb teha emitendile andmeväljas „Laenumaksepäev” kajastatud kuupäeval, hõlmab näiteks amortisatsiooni, kuid mitte ettemakseid.

Perioodi lõpu tegelik laenujääk (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Põhisumma tegelik jääk (A-klassi laen) jooksva perioodi lõpu seisuga. A-klassi laenu põhisumma jääk pärast graafikujärgse põhisumma makse tegemist.

Kokkulepitud, kuid kasutamata laenuvahendi jääk (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kogu (kõrgema nõudeõiguse järguga) laenu järelejäänud osa kokku / kasutamata jääk perioodi lõpu seisuga. Intressimakse kuupäeva seisuga kogu (kõrgema nõudeõiguse järguga) laenu järelejäänud osa kokku, mida laenuvõtja saab veel kasutada.

Teave intresside kohta

Graafikujärgne intressimakse (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Perioodi intressid kokku, eeldusel et jooksval perioodil ei tehtud terve laenu puhul tagasimakseid. Kõik intressid, mis kuuluvad laenumaksepäeval maksmisele, eeldusel et intressiperioodil ettemakseid ei tehta. Intressid peaksid põhinema laenulepingu kohaselt aluseks oleval määral.

Ettemakstud intressid / intresside puudujääk

Dünaamiline

Number

Jooksva perioodi graafikujärgsete intressimaksetega võrreldes väiksematest või suurematest tegelikest intressimaksetest tingitud ülejääk või puudujääk, mis ei ole tingitud laenuga seotud lepinguliste kohustuste täitmatajätmisest. Tuleneb muul kui graafikujärgsel maksepäeval laekunud ettemaksetest.

Intressi muud korrigeerimised

Dünaamiline

Number

Sarnane andmeväljaga „Põhisumma muud korrigeerimised (kogu laen)”; siin kajastatakse asjaomasel makseperioodil toimunud intressi graafikuvälised korrigeerimised.

Negatiivne amortisatsioon

Dünaamiline

Number

Negatiivne amortisatsioon / edasilükatud intressimaksed / kapitaliseeritud intressid, trahvita.

Tegelikult tasutud intressid (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Jooksval perioodil tegelikult tasutud kogu laenu intressid. Kõik laenuvõtja poolt intressiperioodil või laenumaksepäeval tasutud intressid.

Tegelikult tasutud intressid (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Kõik intressiperioodil või laenumaksepäeval tasutud A-klassi laenu intressid.

Tegelik viivis

Dünaamiline

Number

Jooksval perioodil tegelikult tasutud kogu laenu viivis. Laenuvõtja poolt intressiperioodil või laenumaksepäeval tasutud viivis kokku.

Edasilükatud intressimaksed (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kogu laenu edasilükatud intressimaksed. Edasilükatud intressimaksete summa on summa, mille võrra on laenuvõtja poolt seoses hüpoteeklaenuga makstavad intressid väiksemad kui põhisumma jäägiga seoses kogunenud intressid.

Kapitaliseeritud intressid (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Kogu laenu kapitaliseeritud intressid. Kapitaliseeritud intressid tähendavad, et kooskõlas laenulepinguga lisatakse laenujäägile intressiperioodi lõpus intresse.

Teave põhisumma ja intresside kohta

Graafikujärgselt maksmisele kuuluvad põhisumma ja intressid kokku (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Graafikujärgne põhisumma ja intressid (kogu laen), mis tuleb maksta emitendile jooksva perioodi eest. Graafikujärgsed põhisumma ja intressimaksed kokku, mis tuleb teha laenumaksepäeval (andmevälja „Graafikujärgne põhisumma makse (kogu laen)” ja andmevälja „Graafikujärgne intressimakse (kogu laen)” summa) – võib kasutada laenuteeninduse kattekordaja arvutamisel.

Tasumata põhisumma ja intressid kokku (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Laenu põhisumma ja intresside kumulatiivne jääk, mis tuleb tasuda jooksva perioodi lõpus. Tasumata põhisumma ja intresside kumulatiivne summa laenumaksepäeva seisuga.

Muud tasumata summad kokku

Dünaamiline

Number

Emitendi/laenuteenindaja kulutatud muud laenuga seotud summad (nt kindlustusmaksed, maarent, kapitalikulud), mis on tasumata, kumulatiivses arvestuses jooksva perioodi lõpu seisuga. Varakaitse eest tehtud ettemaksete kumulatiivne summa või muud laenuteenindaja või emitendi ettemakstud summad, mida laenuvõtja ei ole veel tagasi maksnud.

Tasumata summad kumulatiivses arvestuses

Dünaamiline

Number

Andmeväljade „Tasumata põhisumma ja intressid kokku (kogu laen)” ja „Muud tasumata summad kokku” summa.

Amortisatsiooni käivitav sündmus toimunud

Dünaamiline

JAH/EI

Kas amortisatsiooni käivitav sündmus on toimunud?

Praeguse amortisatsiooni liik

Dünaamiline

Loetelu

Amortisatsiooni liik A-klassi laenu puhul.

Graafikujärgne põhisumma ja intressid kokku (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

A-klassi laenu graafikujärgne põhisumma ja intressid, mis tuleb maksta emitendile jooksva perioodi eest.

Värskeimad finantsandmed aasta alguses alanud perioodi kohta

Aruandmiskohustuse mittetäitmine laenuvõtja poolt

Dünaamiline

JAH/EI

Kas laenuvõtja rikub laenuteenindajale või laenuandjale aruannete esitamise kohustust?

Kõige hiljutisem tulu

Dünaamiline

Number

Värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi (st aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) kogutulu kõigi kinnisvaraobjektide puhul.

Värskeim laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Laenudokumendi kohane värskeim laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv (kogu laen).

Värskeim laenuteeninduse kattekordaja (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Laenudokumendi kohane värskeim laenuteeninduse kattekordaja (kogu laen).

Värskeim intressikulude kattekordaja (kogu laen)

Dünaamiline

Number

Laenudokumendi kohane värskeim intressikulude kattekordaja (kogu laen).

Värskeim intressikulude kattekordaja (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Pakkumisdokumendi kohane värskeim intressikulude kattekordaja A-klassi laenu puhul.

Värskeim laenuteeninduse kattekordaja (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Pakkumisdokumendi kohane värskeim laenuteeninduse kattekordaja A-klassi laenu puhul.

Värskeim laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv (A-klassi laen)

Dünaamiline

Number

Pakkumisdokumendi kohane värskeim laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhtarv A-klassi laenu puhul.

Teave reservide ja tinghoiuste kohta

Reservikontode saldod kokku

Dünaamiline

Number

Laenu tasandi reservikontode saldod kokku laenumaksepäeva seisuga. Hõlmab hoolduse, remondi ja keskkonna valdkonna jaoks ette nähtud summasid jms (v.a maksude ja kindlustuse reservid, k.a reservid rentimisega seotud vahendustasude jaoks). Tuleks täita, kui laene käsitleva osa andmeväljas „Muude reservide kogumine” märgiti „JAH”.

Tinghoiuse loomist käivitava sündmuse toimumine

Dünaamiline

JAH/EI

Kui on toimunud sündmus, mis põhjustas reservi moodustamise, sisestada „JAH”. Kui maksete kujunemine on tavapärane ja laenulepingu kohane, sisestada „EI”.

Jooksval perioodil tinghoiukontodele lisatud summad

Dünaamiline

Number

Jooksval perioodil tinghoiukontodele või reservikontodele lisatud summad.

Reservikonto saldo valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Reservikonto valuuta.

Tinghoiuse valuuta

Staatiline

Loetelu

Tinghoiukonto valuuta.

Teave likvideerimise ja ettemaksete kohta

Likvideerimise/ettemakse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laekub graafikuväline põhimakse summa või likvideerimisjaotis.

Likvideerimise/ettemakse kood

Dünaamiline

Loetelu

Kood, mis on määratud kogumisperioodil laekunud mis tahes graafikuvälisele põhimakse summale või likvideerimisjaotisele.

Teave laenuvõtja tasandi riskimaandamise kohta

Laenu vahetustehingu vastaspoole nimi (laenuvõtja tasand)

Dünaamiline

Tekst

Kui laenuvõtjal on vahetustehingu vastaspoolega otsene leping, laenu vahetustehingu vastaspoole nimi.

Laenu vahetustehingu vastaspoole tegelikud reitingud (laenuvõtja tasand)

Dünaamiline

Tekst/number

Märkida vahetustehingu vastaspoole reitingud laenumaksepäeva seisuga.

Jooksva perioodi laenu tasandi vahetuslepingu täielikult või osaliselt lõpetanud sündmus (laenuvõtja tasand)

Dünaamiline

Loetelu

Kui jooksval perioodil lõpetati vahetusleping, märkida selle põhjus.

Perioodiline netomakse, mis tuleb teha laenu vahetustehingu vastaspoolele (laenuvõtja tasand)

Dünaamiline

Number

Summa, mille laenuvõtja maksab laenumakspäeval vahetustehingu vastaspoolele, nagu nõutud vahetuslepingus.

Perioodiline netomakse, mille peab tegema laenu vahetustehingu vastaspool (laenuvõtja tasand)

Dünaamiline

Number

Summa, mille vahetustehingu vastaspool maksab laenumakspäeval laenuvõtjale, nagu nõutud vahetuslepingus.

Lepingu lõpetamise korral laenu vahetustehingu vastaspoolele hüvitatavad kulud

Dünaamiline

Number

Mis tahes summad, mida laenuvõtja peab vahetustehingu vastaspoolele vahetuslepingu osalise või täieliku lõpetamise eest maksma.

Laenu tasandi vahetuslepingu lõpetamise kulud, mis on tasumata

Dünaamiline

Number

Vahetuslepingu täieliku või osalise lõpetamisega seotud mis tahes tasumata kulud (kui neid on); kannab laenuvõtja.

Lepingu lõpetamise korral laenu tasandi vahetustehingu vastaspoole tasutavad kulud

Dünaamiline

Number

Lepingu täieliku või osalise lõpetamise korral vahetustehingu vastaspoole poolt laenuvõtjale makstava tulu suurus.

Laenu tasandi vahetustehingu intressimäära järgmise korrigeerimise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Laenu tasandi vahetustehingu intressimäära järgmise korrigeerimise kuupäev.

Vahetustehingu andmed

Dünaamiline

Tekst

Vahetustehingu andmed.

Teave võlgadega laenu staatuse kohta

Kinnisvara seisund

Dünaamiline

Loetelu

Kinnisvara seisund.

Laenu staatus

Dünaamiline

Loetelu

Laenu staatus (nt praegune, tasumata). Kui laenu puhul on võimalik mitu staatuse koodi, otsustab laenuteenindaja, milline kood märgitakse.

Täitemenetluse alguskuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laenuvõtja suhtes algatati sundtäitmine või haldussundi kohaldav menetlus või muu täitemenetlus või mil temaga jõuti selles kokkuleppele.

Võla tasumise strateegia kood

Dünaamiline

Loetelu

Võla tasumise strateegia.

Sissenõudmismenetluse prognoositav aeg

Dünaamiline

Number

Sissenõudmismenetluse prognoositav kestus kuudes.

Maksejõuetuse esinemine

Dünaamiline

JAH/EI

Laen – maksejõuetus (maksejõuetuse korral märkida „JAH”, muul juhul „EI”).

Maksejõuetuse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Maksejõuetuse kuupäev.

Kinnisvara omandamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil tagatisvara omandati (või saadi muus vormis tegelik kontroll tagatisvara üle ja võimalus tagatisvara käsutada).

Saadud likvideerimisjaotis (neto)

Dünaamiline

Number

Saadud likvideerimisjaotis (neto), mida võetakse arvesse emitendi kahjumi kindlaksmääramisel, nagu kirjas tehingudokumentides. Müügist saadud netotulu näitab, kas laenuga seoses on kahjumeid või puudujääke.

Likvideerimiskulud

Dünaamiline

Number

Likvideerimisega seotud kulud, mis tasaarvestatakse emitendi muude varadega, et määrata kindlaks kahjum, nagu kirjas tehingudokumentides. Likvideerimisega seotud kulude see osa, mis tasutakse müügist saadud netotulu arvelt, et määrata kindlaks, kas tuleb kahjum.

Realiseeritud kahjum seoses väärtpaberistamisega

Dünaamiline

Number

Laenujääk (pluss likvideerimiskulud), millest on maha arvatud neto-likvideerimisjaotis. Emitendi kahjum pärast likvideerimiskulude mahaarvamist müügist saadud netotulust.

Võlgnevuse kestus kuudes

Dünaamiline

Number

Selliste kuude arv, mille vältel on vastavalt emitendi määratlusele jooksva perioodi lõpus laenu puhul võlgnevused.

Makseviivituse summa

Dünaamiline

Number

Makseviivituse summa kokku enne müügitulusid ja sissenõutud summasid.

Kumulatiivsed sissenõutavad summad

Dünaamiline

Number

Sissenõutavad summad kokku, sealhulgas kogu müügitulu.

Erakorraline laenuteenindamine

Dünaamiline

JAH/EI

Kas laenu puhul toimub laenumaksepäeva seisuga erakorraline laenuteenindamine?

Makseviivituse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laenu puhul jäeti lepingulised kohustused täitmata.

Likvideerimise puhul kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Likvideerimise puhul kasutatud valuuta.

Kahjumi valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Kahjumi valuuta.

Makseviivituse/võlgnevuste puhul kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Makseviivituse/võlgnevuste puhul kasutatud valuuta.

Teave laenu muutmise kohta

Võlakirja omaniku nõusolek

Dünaamiline

JAH/EI

Kas restruktureerimise korral on vaja võlakirja omaniku nõusolekut?

Kavandatud võlakirja omanike koosolek

Dünaamiline

Kuupäev

Mis kuupäeval peaks toimuma järgmine võlakirja omanike koosolek?

Viimase laenumüügi kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laen müüdi emitendile; kui laen oli hõlmatud algse väärtpaberistamisega, siis on selleks väärtpaberistamise kuupäev.

Viimane vara väärtpaberistamise päev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil väärtpaberistamistehingusse lisati viimati varasid. Kui mõni varadest asendati, sisestada viimase asendamise kuupäev. Kui varad olid hõlmatud algse tehinguga, siis on selleks väärtpaberistamise kuupäev.

Ülevõtmise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil toimus võlgade üleandmine / võlgniku asendamine või võlgade ülevõtmine uue laenuvõtja poolt.

Hinnangupõhise vähendamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil arvutati ja kiideti heaks hinnangupõhise vähendamise summa (algne või ajakohastatud arvutus asjaomase kuupäeva seisuga).

Viimase muudatuse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laenu viimati muudeti.

Muudatuse kood

Dünaamiline

Loetelu

Muudatuse liik.

Muudetud maksete määr

Dünaamiline

Number

Kui laenu on restruktureeritud (tõenäoliselt võla tasumise protsessi käigus) ja amortisatsioonikava on muudetud, tuleks sisestada uus määr, mis on väljendatud protsendina laenujäägist.

Laenu muudetud intressimäär

Dünaamiline

Number

Kui laen on restruktureeritud (tõenäoliselt võla tasumise käigus) ja intressimäära/marginaali on muudetud, tuleks sisestada uus määr.

Teave erakorralise laenuteenindamise kohta

Laenuteenindaja jälgimisnimekiri

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil otsustati laen jälgimisnimekirja lisada. Kui laen eemaldati ühel eelmistest perioodidest nimekirjast, kuid otsustati sinna uuesti lisada, kasutada uut lisamiskuupäeva.

Kõige hiljutisem erakorralisele laenuteenindajale ülekandmise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laen kanti üle erakorralisele laenuteenindajale, kuna oli toimunud seda ajendav sündmus. Märkus: kui laenu on kantud üle mitu korda, tuleks märkida viimase ülekandmise kuupäev.

Kõige hiljutisem esmasele laenuteenindajale tagastamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laen muutub nn parandatud hüpoteeklaenuks; päev, mil erakorraline laenuteenindaja tagastas laenu peamisele/esmasele laenuteenindajale.

Kindlakstehtud mittesissenõutavus

Dünaamiline

JAH/EI

Märkida („JAH”/„EI”), kas laenuteenindaja / erakorraline laenuteenindaja on teinud kindlaks, et tema poolt ette makstud summasid, laenujääki ja mis tahes muid laenuga seotud võlgnevusi ei suudeta müügist või kinnisvara või laenu likvideerimisest saadud tuluga katta.

Laenulepingu rikkumise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil rikkumine toimus. Kui rikkumisi on mitu, varaseima rikkumise kuupäev.

Laenulepingu rikkumise kõrvaldamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil rikkumine kõrvaldati. Kui rikkumisi on mitu, viimase rikkumise kõrvaldamise kuupäev.

Jälgimisnimekirja kohase kriteeriumi kood

Dünaamiline

Loetelu

Laenuteenindaja jälgimisnimekirja kood. Kui kohaldada on võimalik mitut kriteeriumit, märkida kõige suurema kahjuga seotud kriteeriumi kood.

Tasude puhul kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Tasude puhul kasutatud valuuta.

Teave erakorralise laenuteenindaja kohta

Erakorralise laenuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst

Erakorralise laenuteenindaja nimi.

Kas erakorralist laenuteenindajat on vahetatud?

Dünaamiline

JAH/EI

Kas erakorralist laenuteenindajat on eelmise aruandeperioodiga võrreldes vahetatud?

Erinevate õigustega laenuandjate osalemine täitemenetluses

Dünaamiline

JAH/EI

Kas täitemenetlusega on seotud teine kõrgema positsiooniga laenuandja?

Teave viivislaenu staatuse kohta

Makseviivitus või sundtäitmine

Dünaamiline

JAH/EI

Kas laenu puhul on praegu tegemist makseviivituse või sundtäitmisega?

Makseviivituse põhjus

Dünaamiline

 

Makseviivituse põhjus.

Klausli rikkumine/käivitamine

Dünaamiline

Loetelu

Klausli rikkumise/käivitamise liik.

Kapitalinõuete direktiiviga seotud teave

Täpsustada, kas algataja rakendab ühte neljast säilitamisvõimalusest

Dünaamiline

Loetelu

Säilitamise liik.

Säilitab algataja

Dünaamiline

Number

Algataja säilitatud majanduslik huvi (neto) protsentides (%) vastavalt määruse (EL) nr 575/2013 (krediidiasutuste ja investeerimisühingute suhtes kohaldatavate usaldatavusnõuete kohta) artiklile 405.


KINNISVARA

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Teave kinnisvaratagatise kohta

Kinnisvara tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kinnisvara kordumatu tunnuskood. Kui kinnisvaraobjekte on mitu (nt kortermaja), peaks selleks olema nende kõigi ühine kordumatu tunnuskood.

Sama kinnisvaraobjektiga tagatud laenude rühmitamine

Dünaamiline

Tekst/number

Palun sisestada asjaomase prospekti kohased laenu tunnuskoodid; kui üks kinnisvaraobjekt on tagatiseks mitme laenu puhul, mis on hõlmatud ühe tehinguga või kuuluvad kogumisse, eraldada tunnuskoodid komaga.

Kinnisvara nimi

Staatiline

Tekst/number

Laenu tagatiseks oleva kinnisvaraobjekti nimi. Kui kinnisvaraobjekte on mitu (nt kortermaja), peaks selleks olema nende kõigi ühine nimi.

Kinnisvara aadress

Staatiline

Tekst/number

Laenu tagatiseks oleva kinnisvaraobjekti aadress.

Linn, kus kinnisvara asub

Staatiline

Tekst

Selle linna nimi, kus kinnisvara asub.

Kinnisvara sihtnumber

Staatiline

Tekst/number

Põhikinnisvara sihtnumber. Tuleb märkida vähemalt 2–4 esimest tähemärki.

Riik, kus kinnisvara asub

Staatiline

Loetelu

Riik, kus kinnisvara asub.

Kinnisvara liigi tunnuskood

Staatiline

Loetelu

Kinnisvara liik või viide kasutusele, nagu määratletud hindamisaruandes või pakkumisdokumendis.

Ehitamise aasta

Staatiline

Kuupäev

Kinnisvara ehitamise aasta vastavalt hindamisaruandele või pakkumisdokumendile.

Viimase renoveerimise aasta

Dünaamiline

Kuupäev

Aasta, mil viidi hindamisaruande või pakkumisdokumendi kohaselt lõpule kinnisvara viimane põhjalik renoveerimine / uued ehitustööd.

Netopind ruutmeetrites väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Dünaamiline

Number

Laenu tagatiseks olevate kinnisvaraobjektide kogu renditav netopind ruutmeetrites vastavalt värskeimale hindamisaruandele. Kui kinnisvaraobjekte on mitu, liita pindalad.

Kinnitatud netopõrandapind seestpoolt mõõdetuna

Dünaamiline

JAH/EI

Kas hindaja on kontrollinud, kui suur on kinnisvara netopõrandapind seestpoolt mõõdetuna?

Korterite/voodikohtada/tubade arv

Staatiline

Number

Kui kinnisvara liik on mitmepereelamu, sisestada korterite arv; majutusasutuse/hotelli/tervishoiuasutuse puhul märkida voodikohtade arv; haagissuvilate parkla puhul haagissuvilate arv; öömaja puhul tubade arv; väikelaod. Kui on mitu sama liiki kinnisvaraobjekti, liita väärtused.

Kinnisvara staatus

Dünaamiline

Loetelu

Kinnisvara värskeim staatus seoses laenuga.

Omandiõiguse vorm

Staatiline

Loetelu

Asjaomane omandiõiguse vorm. Üksnes sellise maa rentimine, kus tavaliselt asub laenuvõtjale kuuluv hoone või kuhu ta peab selle rendilepingu kohaselt ehitama.

Kinnisvara rentimise lõpptähtaeg

Staatiline

Kuupäev

Märkida varaseim rendiomandiõiguse lõppemise kuupäev.

Tasutav maarent

Dünaamiline

Number

Kui kinnisvara on renditud, märkida rendileandjale tasutav praegune aastarent.

Kõige hiljutisema hindamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kinnisvara viimase hindamise kuupäev.

Kõige hiljutisem hindamine

Dünaamiline

Number

Kinnisvara kõige hiljutisem hindamine.

Kõige hiljutisema hindamise alus

Dünaamiline

Loetelu

Kõige hiljutisema hindamise alus.

Maarendi puhul kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Maarendi puhul kasutatud valuuta („Tasutav maarent”).

Kõige hiljutisemal hindamisel kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Kõige hiljutisemal hindamisel kasutatud valuuta („Kõige hiljutisem hindamine”).

Teave väärtpaberistamise kuupäeva kohta

Kinnisvara väärtpaberistamise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil kinnisvara lisati kõnealusesse väärtpaberistamistehingusse. Kui see kinnisvara asendati, sisestada asendamise kuupäev. Kui kinnisvara oli hõlmatud algse tehinguga, on selleks väärtpaberistamise kuupäev.

Laenust eraldatud osa protsentides väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Kui laen on tagatud mitme kinnisvaraobjektiga, siis kõnealuse kinnisvaraobjektiga seoses eraldatud laenu osa protsentides väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Finantsnäitajate kuupäev väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Kuupäev

Selle perioodi lõppkuupäev, mida puudutasid finantsnäitajad, mida kajastas prospektis esitatud teave (nt periood alates aasta algusest kuni käesoleva kuupäevani, aasta, kvartal, viimased 12 kuud).

Netotegevustulu väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Dünaamiline

Number

Väärtpaberistamise kuupäeva seisuga tulu, millest on maha arvatud tegevuskulud.

Hindamine väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Staatiline

Number

Laenu tagatiseks olevate kinnisvaraobjektide väärtus väärtpaberistamise kuupäeval, nagu kirjeldatud prospektis.

Väärtpaberistamisel hindaja nimi

Staatiline

Tekst

Selle hindamisettevõtte nimi, kes viis väärtpaberistamisel ellu kinnisvara hindamise.

Hindamispäev väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil hinnati prospektis avaldatud väärtusi.

Tühja kinnisvara väärtus väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Dünaamiline

Number

Tühja kinnisvara väärtus väärtpaberistamise kuupäeva seisuga.

Äripind

Dünaamiline

Number

Laenu tagatiseks oleva kinnisvaraobjekti kogu renditav äripind (neto) ruutmeetrites vastavalt värskeimale hindamisaruandele.

Elamispind

Dünaamiline

Number

Laenu tagatiseks oleva kinnisvaraobjekti kogu renditav elamispind (neto) ruutmeetrites vastavalt värskeimale hindamisaruandele.

Finantsnäitajate puhul kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Laenuvaluuta.

Aasta alguses alanud perioodi hõlmavad värskeimad finantsandmed kinnisvara kohta

Praegune eraldatud laenu protsent

Dünaamiline

Number

Kui laen on tagatud mitme kinnisvaraobjektiga, siis kõnealuse kinnisvaraobjektiga seoses eraldatud laenu osa protsentides laenumaksepäeva seisuga; kõik osad protsentides peaksid kokku moodustama 100 %. See võib olla sätestatud laenulepingus.

Eraldatud praegune laen perioodi lõpu seisuga

Dünaamiline

Number

Kohaldada praegust määratud laenu protsenti tegeliku laenujäägi suhtes.

Värskeimad finantsnäitajad perioodi alguskuupäeva seisuga

Dünaamiline

Kuupäev

Nende finantsnäitajatega hõlmatud perioodi (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) esimene päev, mida kasutati värskeimas finants- ja tegevusaruandes.

Värskeimad finantsnäitajad perioodi lõppkuupäeva seisuga

Dünaamiline

Kuupäev

Nende finantsnäitajatega hõlmatud perioodi (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) viimane päev, mida kasutati värskeimas finants- ja tegevusaruandes.

Esitatavate finantsnäitajate kajastatava aasta viimane kuu

Dünaamiline

Tekst/number

Sisestada viimane kuu, mida iga aasta (kõige hiljutisem aasta ja sellele eelnevad kaks aastat) finantsnäitajad kajastavad.

Värskeimad finantsnäitajad

Dünaamiline

Loetelu

Siin kirjeldatakse perioodi, mida kajastavad kõige värskemad finantsandmed.

Kõige hiljutisem tulu

Dünaamiline

Number

Värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) kogutulu kõigi kinnisvaraobjektide puhul. Kui kinnisvaraobjekte on mitu, liita tulud.

Kõige hiljutisemad tegevuskulud

Dünaamiline

Number

Värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) kogu tegevuskulu kõigi kinnisvaraobjektide puhul.

Kõige hiljutisem netotegevustulu

Dünaamiline

Number

Kogutulu, millest on maha arvatud värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi kogu tegevuskulu.

Kõige hiljutisemad kapitalikulud

Dünaamiline

Number

Värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) kapitalikulud (vastandatuna remondile ja hooldusele) kõigi kinnisvaraobjektide puhul.

Kõige hiljutisem netorahavoog

Dünaamiline

Number

Netokogutulu, millest on maha arvatud värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi kapitalikulud.

Kõige hiljutisem võlateeninduse summa

Dünaamiline

Number

Värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodil (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) graafikujärgsed põhisumma maksed ja intressimaksed kokku.

Värskeim laenuteeninduse kattekordaja (netotegevustulu)

Dünaamiline

Number

Laenuteeninduse kattekordaja arvutada värskeima finants- ja tegevusaruandega hõlmatud perioodi (nt kuu, kvartal, aasta alguses alanud periood või viimased 12 kuud) netotegevustulu põhjal.

Lepinguline aastane renditulu

Dünaamiline

Number

Lepinguline aastane renditulu, mis on tuletatud laenuvõtja uusimast rendigraafikust.

Teave kinnisvara kasutamise kohta

Kasutus praeguse kuupäeva seisuga

Dünaamiline

Kuupäev

Uusima saadud rendiregistri/rendigraafiku kuupäev. (Majutusasutuste (hotellid) ja tervishoiuasutuse puhul märkida keskmine täituvus perioodil, mille kohta esitatakse finantsaruanded.)

Füüsiline kasutus väärtpaberistamise kuupäeva seisuga

Dünaamiline

Number

Väärtpaberistamisel kättesaadav protsentuaalne näitaja tegelikult kasutuses oleva renditava pinna (st osa, mida rentnikud tegelikult kasutavad ja mis ei seisa tühjana) kohta. Peaks olema tuletatud rendiregistrist või muust kasutust kajastavast dokumendist kooskõlas viimase majandusaasta andmetega.

Kõige hiljutisem füüsiline kasutus

Dünaamiline

Number

Värskeim kättesaadav protsentuaalne näitaja tegelikult kasutuses oleva renditava pinna (st osa, mida rentnikud tegelikult kasutavad ja mis ei seisa tühjana) kohta. Peaks olema tuletatud rendiregistrist või muust kasutust kajastavast dokumendist kooskõlas viimase majandusaasta andmetega.

Üksikute rentnike kohta kättesaadav teave

Dünaamiline

JAH/EI

Kas teave üksikute rentnike kohta on kättesaadav?

Kaalutud keskmine rendiperiood

Dünaamiline

Number

Kaalutud keskmine rendiperiood aastates.

Kaalutud keskmine rendiperiood aastates (esimene lõpetamisvõimalus)

Dünaamiline

Number

Kaalutud keskmine rendiperiood (aastates) pärast kõiki esimese lõpetamise võimalusi.

Teave kolme peamise rentniku kohta

1–12 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides

Dünaamiline

Number

1–12 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides.

13–24 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides

Dünaamiline

Number

13–24 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides.

25–36 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides

Dünaamiline

Number

25–36 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides.

37–48 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides

Dünaamiline

Number

37–48 kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides.

49 ja enama kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides

Dünaamiline

Number

49 ja enama kuu jooksul lõppeva tulu osakaal protsentides.

Tulu (neto) seisukohast suurim rentnik

Dünaamiline

Tekst/number

Netorendi seisukohast suurima praeguse rentniku nimi.

Suurima rentniku rendilepingu lõppemise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Suurima (netorendi seisukohast) praeguse rentniku rendilepingu lõppemise kuupäev.

Suurima rentniku makstav rent

Dünaamiline

Number

Suurima praeguse rentniku makstav aastarent.

Tulu (neto) seisukohast suuruselt teine rentnik

Dünaamiline

Tekst/number

Suuruselt teise (netorendi seisukohast) praeguse rentniku nimi.

Suuruselt teise rentniku rendilepingu lõppemise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Suuruselt teise (aastase netorendi seisukohast) praeguse rentniku rendilepingu lõppemise kuupäev.

Suuruselt teise rentniku makstav rent

Dünaamiline

Number

Suuruselt teise praeguse rentniku makstav rent.

Tulu (neto) seisukohast suuruselt kolmas rentnik

Dünaamiline

Tekst/number

Suuruselt kolmanda (netorendi seisukohast) praeguse rentniku nimi.

Suuruselt kolmanda rentniku rendilepingu lõppemise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Suuruselt kolmanda (aastase netorendi seisukohast) praeguse rentniku rendilepingu lõppemise kuupäev.

Suuruselt kolmanda rentniku makstav rent

Dünaamiline

Number

Suuruselt kolmanda praeguse rentniku makstav rent.

Rendi puhul kasutatud valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Rendi puhul kasutatud valuuta.

Teave sundtäitmise kohta

Kuupäev, mil eeldatavasti jõutakse lahenduseni varale sissenõude pööramisel või lõpetatakse sundtäitmine

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil peaks erakorralise laenuteenindaja hinnangu kohaselt jõutama lahenduseni. Kui kinnisvaraobjekte on mitu, sisestada viimane vastavate kinnisvaraobjektidega seotud kuupäev. Sundtäitmise korral märkida selle eeldatav kuupäev, kinnisvara valduse ülevõtmise korral märkida oodatav müügikuupäev.

Täitemenetluse alguskuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil laenuvõtja suhtes algatati sundtäitmine või muu täitemenetlus või mil temaga jõuti selles kokkuleppele.

Omandamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil tagatisvara omandati (või saadi muus vormis tegelik kontroll tagatisvara üle ja võimalus tagatisvara käsutada).


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Võlakirja üldandmed

Tehingukogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Tehingu või kogumi kordumatu tunnusjada.

Väljamaksekuupäev

Staatiline

Kuupäev

Võlakirjaseeria intressi ja põhisumma väljamakse kuupäev.

Fikseerimispäev

staatiline

Kuupäev

Kuupäev, millest alates peab asjaomane isik võlakirjaklassi hoidma, et teda saaks käsitada võlakirjaomanikuna.

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Ärikinnisvara hüpoteegitagatisega struktureeritud finantsinstrumendi sellisele seeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelised ja tunnused nagu on määratletud prospektis, st 1. seeria klass A1 jne.

CUSIP (reegel 144A)

Staatiline

Tekst/number

Väärtpaberi tunnuskood, mis on määratud igale võlakirjaklassile või -seeriale vastavalt väärtpaberite ühtse identifitseerimiskorra komitee (Committee on Uniform Security Identification Procedures) standarditele reegli 144A nõuete puhul, või börsi või muu üksuse kehtestatud muu väärtpaberikood.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber

Staatiline

Tekst/number

Väärtpaberi tunnuskood, mis on määratud igale võlakirjaklassile või -seeriale vastavalt Rahvusvahelise Standardiorganisatsiooni standarditele (ISIN-kood), või börsi või muu üksuse kehtestatud muu väärtpaberikood.

Ühine kood (reegel 114A)

Staatiline

Tekst/number

Üheksakohaline tunnuskood, mille on igale võlakirjaklassile või -seeriale ühiselt välja andnud CEDEL ja Euroclear.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber (regulatsioon S)

Staatiline

Tekst/number

Väärtpaberi tunnuskood, mis on määratud igale võlakirjaklassile või -seeriale vastavalt Rahvusvahelise Standardiorganisatsiooni standarditele regulatsiooni S nõuete puhul (ISIN-kood), või börsi või muu üksuse kehtestatud muu väärtpaberikood.

Ühine kood (regulatsioon S)

Staatiline

Tekst/number

Väärtpaberi tunnuskood, mis on määratud igale võlakirjaklassile või -seeriale vastavalt väärtpaberite ühtse identifitseerimiskorra komitee (Committee on Uniform Security Identification Procedures) standarditele regulatsiooni S nõuete puhul, või börsi või muu üksuse kehtestatud muu väärtpaberikood.

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Võlakirja emiteerimise kuupäev.

Lepinguline lõpptähtaeg

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil teatav võlakirjaklass või -seeria peab olema tagasi makstud, et ei esineks lepinguliste kohustuste täitmatajätmist.

Valuuta

Staatiline

Loetelu

Valuuta, milles väljendatakse võlakirjaklassi või -seeria rahalist väärtust.

Põhisumma algne saldo

Staatiline

Number

Teatava võlakirjaklassi või -seeria põhisumma algne saldo emiteerimise kuupäeval.

Võlakirja põhisumma andmed

Tinglik väärtus

Staatiline

JAH/EI

„JAH”, kui on tinglik, „EI”, kui võlakirjaklass või -seeria hõlmab ainult intressimaksetel põhinevaid väärtpabereid, nt kindla intressiga võlakiri (IO strip).

Põhisumma algsaldo

Staatiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria põhisumma jääk jooksva perioodi alguses.

Graafikujärgne põhisumma

Staatiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria puhul perioodi jooksul makstud graafikujärgne põhisumma.

Graafikuväline põhisumma

Dünaamiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria puhul perioodi jooksul makstud graafikuväline põhisumma.

Makstud põhisumma kokku

Dünaamiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria puhul perioodi jooksul makstud põhisumma kokku (graafikujärgne ja -väline põhisumma).

Amortisatsiooni liik

Staatiline

Loetelu

Amortisatsioonimeetod, mille kohaselt võlakirjaklassi või -seeriat korrapäraselt makstakse.

Ainult intressi maksmise perioodi kestus

Staatiline

Number

Ainult intressi maksmise perioodi kestus kuudes.

Kapitaliseeritud intressid

Dünaamiline

Number

Mis tahes intressid, mis lisatakse võlakirjaklassi saldole, sealhulgas negatiivne amortisatsioon.

Põhisumma kahjum

Dünaamiline

Number

Põhisumma kahjum kokku aruandeperioodil.

Kumulatiivsed põhisumma kahjumid

Dünaamiline

Number

Kumulatiivselt kuupäevani jaotatud põhisumma kahjumid.

Põhisumma lõppsaldo

Dünaamiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria põhisumma jääk jooksva perioodi lõpus.

Võlakirja põhisumma makse tegur

Dünaamiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria puhul aruandeperioodi jooksul makstud põhisumma suhe klassi või seeria algsesse saldosse (0 < x < 1), kuni kaheteistkümnenda komakohani.

Võlakirja põhisumma lõppsaldo tegur

Dünaamiline

Number

Võlakirjaklassi või -seeria põhisumma lõppsaldo pärast jooksva aruandeperioodi jooksul tehtud makseid, suhtena klassi või seeria algsesse saldosse (0 < x < 1), kuni kaheteistkümnenda komakohani.

Võlakirja järgmine maksepäev

Dünaamiline

Kuupäev

Võlakirjaklassi või -seeria järgmise perioodi makse-/väljamaksekuupäev.

Võlakirja intresside andmed

Intressimäära indeksi liik

Staatiline

Loetelu

Asjaomase võlakirjaklassi või -seeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud pakkumisdokumendis. Praegune intressimäära indeks.

Praegune indeksimäär

Dünaamiline

Number

Indeksimäära praegune väärtus, mida kohaldatakse teatava võlakirjaklassi või -seeria suhtes jooksval arvestusperioodil, vähemalt viienda komakohani.

Arvestusmeetod

Staatiline

Loetelu

Arvestusmeetod, mille kohaselt võlakirjaklassi või -seeriat korrapäraselt arvutatakse.

Praegune arvestuspäevade arv

Dünaamiline

Number

Selliste arvestuspäevade arv, mida kohaldatakse jooksva perioodi tasumisele kuuluvate intresside arvutamiseks.

Kogunenud intressid

Dünaamiline

Number

Kogunenud intresside summa.

Kohaldatav kättesaadavate vahendite ülempiir

Staatiline

JAH/EI

Kas võlakirjaklassi suhtes kohaldatakse kättesaadavate vahendite ülempiiri (Available Funds Cap (AFC)) mehhanismi?

Hinnangupõhise vähendamise summa

Dünaamiline

Number

Asjaomase klassi suhtes praegu kohaldatav hinnangupõhine vähendamine.

Kumulatiivne hinnangupõhine vähendamine

Dünaamiline

Number

Kohaldatav kumulatiivne hinnangupõhine vähendamine kokku.

Muud intressiväljamaksed

Dünaamiline

Number

Muud intressidele lisatud summad.

Praegune intressipuudujääk

Dünaamiline

Number

Intressipuudujäägi summa käesoleval araundeperioodil asjaomase võlakirjaklassi puhul.

Kumulatiivne intressipuudujääk

Dünaamiline

Number

Kumulatiivne intressipuudujääk praeguse seisuga.

Makstud intressid kokku

Dünaamiline

Number

Tehtud intressimaksed kokku.

Maksmata intresside algsaldo

Dünaamiline

Number

Intressipuudujääk jooksva perioodi alguse seisuga.

Lühiajalised maksmata intressid

Dünaamiline

Number

Mis tahes intressid, mis on edasi lükkunud jooksval perioodil ja mis kuuluvad maksmisele järgmisel maksepäeval.

Pikaajalised maksmata intressid

Dünaamiline

Number

Mis tahes intressid, mis on edasi lükkunud jooksval perioodil ja mis kuuluvad maksmisele tähtpäeval.

Kättesaadavate vahendite ülempiiri käivitav sündmus

Dünaamiline

JAH/EI

Kas kättesaadavate vahendite ülempiiri käivitav sündmus on toimunud?

Järgmise perioodi indeksimäär

Dünaamiline

Number

Indeksimäära järgmise perioodi väärtus.

Järgmine indeksimäära korrigeerimise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Järgmise perioodi indeksimäära korrigeerimise kuupäev.

Likviidsusvahendi andmed

Likviidsusvahend – algsaldo

Dünaamiline

Number

Likviidsusvahendi algsaldo.

Likviidsusvahendi kohandamine

Dünaamiline

Number

Likviidsusvahendi mis tahes kohandamine.

Likviidsusvahendi kasutamine

Dünaamiline

Number

Likviidsusvahendi kasutamise summa.

Likviidsusvahendi tagasimaksed

Dünaamiline

Number

Likviidsusvahendi tagasimaksete summa.

Likviidsusvahendi lõppsaldo

Dünaamiline

Number

Lõppsaldo.

Likviidsusvahendi valuuta

Dünaamiline

Loetelu

Likviidsusvahendi valuuta.


III LISA

Laenu tasandi andmed – aruandevorm väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele antud laenudega tagatud struktureeritud finantsinstrumentide puhul

VARAD

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kehtiv kogumi või portfelli tähtpäev.

Kogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Tehingu või kogumi kordumatu tunnusjada / tehingu nimi.

Laenu tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Iga laenu kordumatu tunnuskood.

Algataja

Staatiline

Tekst

Laenuandja, kes andis algse laenu.

Laenuteenindaja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenuteenindaja kordumatu tunnuskood, et tähistada, missugune üksus laenu teenindab.

Laenuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst

Laenuteenindaja nimi.

Laenuvõtja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenuvõtja kordumatu tunnuskood, mis võimaldab identifitseerida laenuvõtjaid, kellel on kogumis mitu laenu (nt täiendav laenuandmine / muud laenud kajastatakse eraldi).

Võlgniku andmed

Riik

Staatiline

Loetelu

Alalise asukoha riik.

Sihtnumber

Staatiline

Tekst

Tuleb märkida vähemalt kaks või kolm esimest tähemärki. Mitte märkida täielikku sihtnumbrit.

Võlgniku õiguslik vorm / ettevõtja liik

Staatiline

Loetelu

 

Basel III kohane laenuvõtja segment

Staatiline

Loetelu

 

Algataja sidusettevõtja?

Staatiline

JAH/EI

Kas laenuvõtja on algataja sidusettevõtja?

Vara liik

Staatiline

Loetelu

 

Nõudeõiguse järk

Dünaamiline

Loetelu

 

Pangasisene hinnang makseviivitusest tingitud kahjumäära kohta

Dünaamiline

Number

Makseviivitusest tingitud kahjumäär tavapärastes majandustingimustes.

Tegevusala NACE kood

Staatiline

Tekst/number

Laenuvõtja tegevusala NACE kood.

Liisingu andmed

Laenu väljastamise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Algse laenuandmise kuupäev.

Lõpptähtaeg

Staatiline

Kuupäev

Laenu lõpptähtaeg.

Laenuvaluuta

Staatiline

Loetelu

Laenuvaluuta.

Maandatud riskiga laen

Dünaamiline

JAH/EI

Kas asjaomase laenu valuutarisk on maandatud?

Algne laenujääk

Staatiline

Number

Algne laenujääk kokku.

Praegune laenujääk

Dünaamiline

Number

Laenujääk kogumi tähtpäeva seisuga. See peaks hõlmama kõiki summasid, mida tehingu puhul käsitatakse põhisummana. Näiteks juhul, kui laenujäägile on lisatud tasud ja neid käsitatakse tehingu puhul põhisumma osana, tuleks need lisada. Välja arvatud mis tahes intressivõlgnevused või trahvisummad.

Väärtpaberistatud laenusumma

Staatiline

Number

Väärtpaberistatud laenu jääk tähtpäeva seisuga.

Põhisumma maksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Tasumisele kuuluvate põhisumma maksete sagedus, st maksetevahelise perioodi pikkus kuudes.

Intressimaksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Tasumisele kuuluvate intressimaksete sagedus, st maksetevahelise perioodi pikkus kuudes.

Amortisatsiooni liik

Dünaamiline

Loetelu

Amortisatsiooni liik.

Laenu liik

Staatiline

Loetelu

 

Jääksumma laenu lõpptähtpäeval

Dünaamiline

Number

Tasumisele kuuluv jääksumma laenu lõpptähtpäeval.

Makse liik

Dünaamiline

Loetelu

 

Intressimäär

Kehtiv intressimäär

Dünaamiline

Number

Kehtiv intressimäär (%).

Intressimäära ülempiir

Dünaamiline

Number

Intressimäära ülempiir (%).

Intressimäära alampiir

Staatiline

Number

Intressimäära alampiir (%).

Intressimäära liik

Dünaamiline

Loetelu

Intressimäära liik.

Praegune intressimäära indeks

Dünaamiline

Loetelu

Praegune intressimäära indeks (viiteintressimäär, mille alusel määratakse hüpoteeklaenude intressimäär).

Kehtiva intressimäära marginaal

Dünaamiline

Number

Kehtiva intressimäära marginaal (fikseeritud intressimääraga laenude puhul on see sama mis kehtiv intressimäär, ujuva intressimääraga laenude puhul on see marginaal üle (või alla, kui kajastatud negatiivsena)) indeksimäära.

Intressi korrigeerimise periood

Staatiline

Loetelu

 

Tulemusi käsitlev teave

Intressivõlgnevuste summa

Dünaamiline

Number

Intressivõlgnevuste jooksevsaldo.

Intressivõlgnevuste päevade arv

Dünaamiline

Number

Selliste päevade arv, mille vältel on vastavalt emitendi määratlusele laenu puhul võlgnevused (kogumi tähtpäeval).

Põhisumma võlgnevuste summa

Dünaamiline

Number

Põhisumma võlgnevuste jooksevsaldo. Võlgnevused on määratletud järgmiselt: praeguse seisuga maksmisele kuuluvad põhisumma maksed kokku, millest on MAHA ARVATUD praeguse seisuga saadud põhisumma maksed kokku ja mis tahes kapitaliseeritud summad.

Põhisumma võlgnevuste päevade arv

Dünaamiline

Number

Selliste päevade arv, mille vältel on vastavalt emitendi määratlusele laenu puhul võlgnevused (kogumi tähtpäeval).

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmine või sundtäitmine laenu puhul vastavalt tehingu määratlusele

Dünaamiline

JAH/EI

Kas laenu puhul on esinenud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist või sundtäitmist vastavalt tehingu määratlusele.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmine või sundtäitmine laenu puhul Basel III määratluse kohaselt

Dünaamiline

JAH/EI

Kas Basel III määratluse kohaselt on laenu puhul olnud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist või sundtäitmist?

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise põhjus (Basel II määratlus)

Dünaamiline

Loetelu

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise põhjus Basel III määratluse kohaselt.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil vastavalt tehingu lepinguliste kohustuste täitmatajätmise määratlusele jäeti laenu puhul lepingulised kohustused täitmata.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise summa

Dünaamiline

Number

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise summa kokku (vastavalt tehingu lepinguliste kohustuste täitmatajätmise määratlusele) enne müügitulusid ja sissenõutud summasid.

Kumulatiivsed sissenõutud summad

Dünaamiline

Number

Sissenõutud summad kokku, sealhulgas kogu müügitulu. Asjakohane ainult laenude korral, mille puhul on esinenud lepinguliste kohustuste täitmatajätmine/sundtäitmine.

Jaotatud kahjum

Dünaamiline

Number

Jaotatud kahjum praeguse seisuga.

Kahjumi jaotamise kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kahjumi jaotamise kuupäev.


AMORTISATSIOONIPROFIIL

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Perioodi 1 jääk

Dünaamiline

Number

Amortisatsiooniprofiil 0 % ettemaksete puhul.

Perioodi 1 jäägi kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Perioodi 1 jäägiga seotud kuupäev.

Perioodi [2–120] jäägi kuupäev

Dünaamiline

Number

Amortisatsiooniprofiil 0 % ettemaksete puhul.

Perioodi [2–120] jäägi kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Perioodi [2–120] jäägiga seotud kuupäev.


TAGATIS

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Tagatis

Tagatise tunnuskood

Staatiline

Tekst

Tagatise kordumatu kood algataja puhul.

Laenu tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenu kordumatu tunnuskood, mis on seotud tagatisega. Need peaksid vastama andmevälja „Laenu tunnuskood” tunnuskoodidele.

Tagatisvara liik

Staatiline

Loetelu

Kas varad on seatud tagatiseks fikseeritud või ujuva tagatise alusel?

Tagatise liik

Staatiline

Loetelu

Tagatise liik.

Algse hindamise summa

Staatiline

Number

Kinnisvara väärtus viimase laenuandmise kuupäeva seisuga enne väärtpaberistamist.

Algne hindamispäev

Staatiline

Kuupäev

Kinnisvara viimase hindamise kuupäev viimase laenuandmise ajal enne väärtpaberistamist.

Kehtiv hindamispäev

Dünaamiline

Kuupäev

See peaks olema hiliseima hindamise kuupäev.

Algse hindamise liik

Staatiline

Loetelu

Hindamise liik algatamisel.

Nõudeõiguse järk

Dünaamiline

Tekst

 

Kinnisvara sihtnumber

Staatiline

Tekst

Tuleb märkida vähemalt kaks või kolm esimest tähemärki.

Algatamise kanal / korraldav pank või divisjon

Staatiline

Loetelu

 

Tagatise valuuta

Staatiline

Loetelu

See peaks olema andmeväljal „Tagatise väärtus” esitatud summaga seotud valuuta.

Laenu tagatiste arv

Dünaamiline

Number

Laenu tagamiseks kasutatavate tagatise ühikute koguarv. See arv peaks kajastama selliste tagatise aruannete arvu, mis on esitatud asjaomase laenu puhul.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Väärtpaberi või võlakirja tasandi andmeväljad

Aruandekuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Kuupäev, mil tehinguaruanne avaldati.

Emitent

Staatiline

Tekst

Emitendi, ja kui see on asjakohane, emissiooniseeria nimi.

Likviidsuslimiidi kasutamine

Dünaamiline

JAH/EI

Kui tehingu puhul on ette nähtud likviidsusvahend, kinnitada, kas perioodil, mis lõpeb viimase intressimakse kuupäeval, on likviidsuslimiiti kasutatud või mitte.

Tagatise tasandi andmeväljad

Käivitavad näitajad/suhtarvud

Dünaamiline

JAH/EI

Kas mõni käivitav sündmus on toimunud? Erinevate makseviivituste, lahjenduste, lepinguliste kohustuste täitmatajätmise, kahju ja samalaadsete tagatisega seotud näitajate ja suhtarvude tase seoses nende ennetähtaegse amortiseerimisega või muude käivitavate sündmuste tasanditega nende praeguse kindlaksmääramise kuupäeva seisuga.

Keskmine püsiv ettemaksumäär

Dünaamiline

Number

Aruandes esitatakse aluseks olevate laenude keskmise püsiva ettemaksumäära (Avg CPR) kiirus. Avg CPR kiirus on summa, mida väljendatakse lisaks graafikujärgsetele tagasimaksetele ette makstud põhisumma aastapõhise protsendina. Avg CPR kiiruse arvutamiseks jagatakse esiteks laenu põhisumma praegune jääk (st tegelik jääk) laenu põhisumma graafikujärgse jäägiga, eeldades, et ettemakseid ei ole tehtud (st ainult graafikujärgseid makseid on tehtud). See jagatis astendatakse, kusjuures eksponent võrdub kaksteist jagatud emissioonist möödunud kuude arvuga. Selleks et leida Avg CPR kiirus, tuleb saadud tulemus lahutada ühest ja seejärel korrutada sajaga (100).

Tehinguaruandega seotud kontaktandmed

Kontaktpunkt

Staatiline

Tekst

Teabeallika osakonna või kontaktisiku(te) nimi.

Kontaktandmed

Staatiline

Tekst

Telefoninumber ja e-posti aadress.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA SEERIATE KAUPA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Võlakirjaseeria tasandi andemeväljad

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Sellisele võlakirjaseeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelised ja tunnused, nagu on määratletud prospektis, st 1. seeria klass A1 jne.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber

Staatiline

Tekst/number

Väärtpaberi tunnuskood, mis on määratud igale VKE klassile vastavalt Rahvusvahelise Standardiorganisatsiooni standarditele (ISIN-kood), või börsi või muu üksuse kehtestatud muu kordumatu väärtpaberikood.

Intressimakse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Perioodiline kuupäev, mil peaks graafikujärgselt tehtama viimane intressimakse teatava võlakirjaseeria omanikele.

Põhisumma makse kuupäev

Dünaamiline

Kuupäev

Viimane perioodiline kuupäev, mil peab graafikujärgselt toimuma põhisumma makse teatava võlakirjaseeria omanikele.

Võlakirja valuuta

Staatiline

Tekst

Valuuta, milles võlakiri on nomineeritud.

Viiteintressimäär

Staatiline

Loetelu

Asjaomase võlakirjaseeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud pakkumisdokumendis (nt kolme kuu Euribor).

Lepinguline lõpptähtaeg

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, enne mida peab teatav võlakirjaseeria olema tagasi makstud, et ei esineks lepinguliste kohustuste täitmatajätmist.

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

Kuupäev

Kuupäev, mil võlakirjad emiteeriti.


IV LISA

Laenu tasandi andmed – aruandevorm autolaenudega tagatud struktureeritud finantsinstrumentide puhul

VARAD

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Tehingupõhine teave

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Kogumi või portfelli tähtpäev. Kuupäev, mille seisuga alusvara andmeid aruandes kajastatakse.

Kogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumi või portfelli tunnuskood / tehingu nimi.

Laenuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst/number

Laenuteenindaja kordumatu tunnuskood, et tähistada, missugune üksus laenu või liisingut teenindab.

Laenu varuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst

Laenu varuteenindaja nimi.

Laenu või liisingu tasandi teave

Laenu või liisingu tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenu või liisingu kordumatu tunnuskood. Tunnuskood ei tohiks tehingu kestuse jooksul muutuda.

Algataja

Staatiline

Tekst

Laenuandja, kes andis algse laenu või liisingu.

Laenuvõtja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenu- või liisinguvõtja kordumatu tunnuskood.

Gruppi kuuluva äriühingu tunnuskood

Dünaamiline

Tekst

Gruppi kuuluva äriühingu kordumatu tunnuskood, millega identifitseeritakse laenuvõtja lõplik emaettevõtja.

Laenu või liisingu valuuta

Staatiline

Loetelu

Laenu või liisingu valuuta.

Laenuvõtja tööhõiveseisund

Staatiline

Loetelu

Esmase laenutaotleja tööhõiveseisund.

Esmane sissetulek

Staatiline

9(11).99

Laenuvõtja esmane aastane brutosissetulek

Esmase sissetuleku valuuta

Staatiline

Loetelu

Sissetuleku valuuta.

Amortisatsiooni liik

Dünaamiline

Loetelu

Amortisatsiooni liik.

Esmase sissetuleku kontroll

Staatiline

Loetelu

Esmase sissetuleku kontroll.

Geograafiline piirkond

Staatiline

Loetelu

Piirkond, kus laenuvõtja lepingu sõlmimisel asub.

Algatamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Algse laenuandmise või liisingu alustamise kuupäev.

Oodatav laenu või liisingu lõpptähtaeg

Dünaamiline

AAAA-KK

Oodatav laenu lõpptähtaeg või liisingu lõppemine.

Algne laenu või liisingu kestus

Staatiline

Number

Algne lepinguline kestus (kuude arv).

Kogumisse lisamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil laen või liising kanti üle eriotstarbelisele ettevõtjale.

Põhisumma algne saldo

Staatiline

9(11).99

Laenuvõtja laenu põhisumma jääk või diskonteeritud liisingu jääk (sealhulgas kapitaliseeritud tasud) algatamisel.

Praegune põhisumma jääk

Dünaamiline

9(11).99

Laenuvõtja laenu või diskonteeritud liisingu jääk kogumi tähtpäeva seisuga. See peaks hõlmama kõiki sõidukiga tagatud summasid. Näiteks juhul, kui jäägile on lisatud tasud ja neid käsitatakse tehingu puhul põhisumma osana, tuleks need lisada.

Tasumisele kuuluv graafikujärgne makse

Dünaamiline

9(11).99

Järgmine lepingukohane tasumisele kuuluv graafikujärgne makse (tasumisele kuuluv makse juhul, kui ei ole kehtestatud muud maksekorda).

Graafikujärgne maksete sagedus

Dünaamiline

Loetelu

Graafikujärgne maksete sagedus.

Sissemakse summa

Staatiline

9(11).99

Käsiraha/sissemakse suurus laenu või liisingu algatamisel (see peaks hõlmama laenuvõtjalt sisseostetavate sõidukite väärtust jne).

Algne laenusumma ja laenuobjekti väärtuse suhe

Staatiline

9(3).99

Laenusumma ja sõiduki väärtuse suhe algatamisel, võib ümardada lähima 5 %ni.

Toote liik

Staatiline

Loetelu

Toote liik.

Ostuvõimaluse hind

Staatiline

9(11).99

Summa, mille laenuvõtja peab maksma, et liisingu või laenu lõppemisel sõiduk omandada.

Intressimäära korrigeerimise intervall

Staatiline

9(2).99

Laenu või liisingu intressimäära korrigeerimise kuupäevade vahelise perioodi pikkus kuudes.

Kehtiv intressi- või diskontomäär

Dünaamiline

9(4).9(5)

Kehtiv koguintressi- või diskontomäär (%), mida kohaldatakse laenu või liisingu suhtes (võib ümardada lähima poole protsendini).

Kehtiv baasintressimäär

Dünaamiline

Loetelu

Kehtiv baasintressimäär.

Kehtiva intressimäära marginaal

Dünaamiline

9(4).9(5)

Kehtiva laenu või liisingu intressimäära (%) marginaal (võib ümardada lähima poole protsendini). Fikseeritud intressimääraga laenude puhul on see sama mis kehtiv intressi- või diskontomäär. Ujuva intressimääraga laenude puhul on see marginaal üle (või alla, kui kajastatud negatiivsena) indeksimäära.

Diskontomäär

Staatiline

9(4).9(5)

Nõude müümisel eriotstarbelisele ettevõtjale nõude suhtes kohaldatud diskontomäär (võib ümardada lähima poole protsendini).

Autotootja

Staatiline

Tekst

Sõiduki tootja kaubamärginimi.

Automudel

Staatiline

Tekst/number

Automudeli nimi.

Uus või kasutatud auto

Staatiline

Loetelu

Sõiduki seisukord laenu või liisingu algatamise hetkel.

Sõiduki algne jääkväärtus

Staatiline

9(11).99

Hinnanguline sõiduki jääkväärtus laenu või liisingu algatamise kuupäeval. Vastuse võib ümardada.

Väärtpaberistatud jääkväärtus

Staatiline

9(11).99

Ainult jääkväärtus, mis on väärtpaberistatud. Vastuse võib ümardada.

Sõiduki ajakohastatud jääkväärtus

Dünaamiline

9(11).99

Kõige hilisem hinnanguline sõiduki jääkväärtus lepingu lõpus. Vastuse võib ümardada.

Sõiduki jääkväärtuse ajakohastamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil arvutati kõige hilisem ajakohastatud hinnang sõiduki jääkväärtuse kohta. Kui jääkväärtust ei ole ajakohastatud, märkida algne hindamispäev.

Kliendi liik

Staatiline

Loetelu

Kliendi õiguslik vorm.

Maksemeetod

Dünaamiline

Loetelu

Tavapärane maksemeetod (võib põhineda viimasel saadud maksel).

Kogumist kõrvaldamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil laen või liising kõrvaldati kogumist, nt tagasiostu, tagasivõtmise või ettemakse korral või sissenõudmismenetluse lõpus.

Intressimäära ülempiir

Dünaamiline

9(4).9(8)

Kui on ette nähtud sellise intressimäära ülempiir, mida võib asjaomase konto puhul kohaldada, märkida kõnealune ülempiir ilma protsendimärgita.

Intressimäära alampiir

Dünaamiline

9(4).9(8)

Kui on ette nähtud sellise intressimäära alampiir, mida võib asjaomase konto puhul kohaldada, märkida kõnealune alampiir ilma protsendimärgita.

Võlgnevuste saldo

Dünaamiline

9(11).99

Võlgnevuste jooksevsaldo.

Võlgnevuste kuude arv

Dünaamiline

9(5).99

Selliste kuude arv, mille jooksul laenu või liisingu puhul on võlgnevused kogumi tähtpäeva seisuga.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kogusumma

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kogusumma asjaomase konto puhul.

Müügihind

Dünaamiline

9(11).99

 

Müügikahjum

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kogusumma, millest on maha arvatud müügitulu (välja arvatud ettemakse tasu, kui see on allutatud põhisummaga seoses sissenõutavatele summadele).

Kumulatiivsed sissenõutud summad

Dünaamiline

9(11).99

Asjaomase konto puhul kumulatiivsed sissenõutud summad, millest on maha arvatud kulud.

Tagasimaksmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil maksti tagasi kontoga seotud summad või mil viidi viivislaenude puhul lõpule sissenõudmismenetlus.

Jääkväärtuse kahjum

Dünaamiline

9(11).99

Sõiduki tagastamisest tulenev jääkväärtuse kahjum.

Kontoseis

Dünaamiline

Loetelu

Praegune kontoseis.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Staatiline/dünaamiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Võlakirja tasandi teave

Aruandekuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Tehinguaruande avaldamise kuupäev, st kuupäev, mil teabehoidlale esitati laenu tasandi täidetud andmevorm.

Emitent

Staatiline

Tekst

Emitendi, ja kui see on asjakohane, emissiooniseeria nimi.

Kõigi reservikontode sihtsaldo

Dünaamiline

JAH/EI

Kas kõik reservikontod (rahareserv, mitteeristatavuse reserv, tasaarvestuse reserv jm) on nõutud tasemel?

Likviidsuslimiidi kasutamine

Dünaamiline

JAH/EI

Kas likviidsusvahendit on kasutatud puudujääkide katmiseks viimasel intressimakse kuupäeval lõppenud perioodil?

Käivitavad näitajad/suhtarvud

Dünaamiline

JAH/EI

Kas mõni käivitav sündmus on toimunud?

Aastapõhine püsiv ettemaksumäär .

Dünaamiline

9(3).99

Aluseks olevate nõuete aastapõhine püsiv ettemaksumäär kõige hilisema perioodilise püsiva ettemaksumäära alusel. Perioodiline püsiv ettemaksumäär võrdub kõige hilisemal perioodil saadud graafikuväline põhisumma kokku, jagatud perioodi põhisumma algsaldoga.

Eriotstarbelisele ettevõtjale müüdud nõuded kokku

Dünaamiline

9(11).99

Eriotstarbelisele ettevõtjale müüdud nõuete (st sulgemise hetkel ja vajaduse korral täiendamisperioodil) põhisumma kokku praeguse seisuga.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kumulatiivne kogusumma – kogum

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmiste kogusumma alates sulgemise hetkest, väljendatuna valuutas.

Kumulatiivsed sissenõutud summad – kogum

Dünaamiline

9(11).99

Alates sulgemise hetkest sisse nõutud summad kokku, millest on maha arvatud kulud, väljendatuna valuutas.

Uuenemisperioodi lõppkuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil uuenemisperiood peaks lõppema või tegelikult lõppes.

Tehinguaruandega seotud kontaktandmed

Kontaktpunkt

Staatiline

Tekst/number

Teabeallika osakonna ja kontaktisiku(te) nimi.

Kontaktandmed

Staatiline

Tekst/number

Telefoninumber ja e-posti aadress.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA SEERIATE KAUPA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Seeria tasandi teave

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Sellisele võlakirjaseeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelised ja tunnused, nagu on määratletud prospektis, st 1. seeria klass A1a jne.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber

Staatiline

Tekst/number

Rahvusvaheline väärtpaberi identifitseerimise kood või koodid; kui ISIN-koodi ei ole, mis tahes muu kordumatu väärtpaberite tunnuskood (nt CUSIP), mille on seeriale määranud börs või muu üksus. Kui koode on rohkem kui üks, eraldada need komaga.

Intressimakse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil intressid tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Põhisumma makse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil põhisumma tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Võlakirja valuuta

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria valuuta.

Viiteintressimäär

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud pakkumisdokumendis (nt kolme kuu Euribor).

Lepinguline lõpptähtaeg

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, enne mida peab teatav seeria olema tagasi makstud, et ei esineks lepinguliste kohustuste täitmatajätmist.

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil võlakirjad emiteeriti.

Intressimaksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria puhul tasumisele kuuluvate intresside maksmise sagedus.


V LISA

Laenu tasandi andmed – aruandevorm tarbimislaenudega tagatud struktureeritud finantsinstrumentide puhul

VARAD

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Tehingupõhine teave

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Kogumi või portfelli tähtpäev. Kuupäev, mille seisuga alusvara andmeid aruandes kajastatakse.

Kogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumi või portfelli tunnuskood / tehingu nimi.

Laenuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst/number

Laenuteenindaja kordumatu tunnuskood, et tähistada, missugune üksus laenu teenindab.

Laenu varuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst

Laenu varuteenindaja nimi.

Laenu tasandi teave

Laenu tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumisse kuuluva asjaomase laenu kordumatu tunnuskood.

Algataja

Staatiline

Tekst

Laenuandja, kes andis algse laenu.

Laenuvõtja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Laenuvõtja kordumatu tunnuskood. See peab olema krüpteeritud (st mitte tegelik tunnusnumber), et tagada laenuvõtja anonüümsus.

Laenuvaluuta

Staatiline

Loetelu

Laenuvaluuta.

Krediidilimiit kokku

Dünaamiline

9(11).99

Paindlike korduvkasutatavate/uuenevate laenude puhul maksimaalne võimalik kasutamata krediidilimiit.

Laenu uuenemise lõpptähtaeg

Dünaamiline

AAAA-KK

Paindlike korduvkasutatavate/uuenevate laenude puhul kuupäev, mil paindlikkust võimaldavad omadused peaksid aeguma, st mil uuenemisperiood lõppeb.

Laenuvõtja tööhõiveseisund

Staatiline

Loetelu

Esmase laenutaotleja tööhõiveseisund.

Esmane sissetulek

Staatiline

9(11).99

Laenuvõtja esmane aastane brutosissetulek (v.a rent). Tuleks ümardada lähima 1 000 ühikuni.

Esmase sissetuleku valuuta

Staatiline

Loetelu

Sissetuleku valuuta.

Esmase sissetuleku kontroll

Staatiline

Loetelu

Esmase sissetuleku kontroll.

Geograafiline piirkond

Staatiline

Loetelu

Piirkond, kus laenuvõtja asub.

Algatamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Algse laenuandmise kuupäev.

Oodatav laenu lõpptähtaeg

Dünaamiline

AAAA-KK

Oodatav laenu lõpptähtaeg.

Algne laenu kestus

Staatiline

Number

Algne lepinguline kestus (kuude arv).

Kogumisse lisamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil laen kanti üle eriotstarbelisele ettevõtjale.

Põhisumma algne saldo

Staatiline

9(11).99

Algne laenu põhisumma jääk (sealhulgas kapitaliseeritud tasud) algatamisel.

Praegune põhisumma jääk

Dünaamiline

9(11).99

Laenu põhisumma jääk kogumi tähtpäeva seisuga. Välja arvatud mis tahes intressivõlgnevused või trahvisummad.

Tasumisele kuuluv graafikujärgne makse

Dünaamiline

9(11).99

Järgmine lepingukohane tasumisele kuuluv graafikujärgne makse (tasumisele kuuluv makse juhul, kui ei ole kehtestatud muud maksekorda).

Graafikujärgne maksete sagedus

Dünaamiline

Loetelu

Maksete sagedus.

Tagasimaksemeetod

Dünaamiline

Loetelu

Põhisumma tagasimaksmise meetod.

Intressimäära korrigeerimise intervall

Staatiline

9(2).99

Intressimäära korrigeerimise kuupäevade vahelise perioodi pikkus kuudes.

Kehtiv intressimäär

Dünaamiline

9(4).9(8)

Laenu suhtes kohaldatav kehtiv koguintressimäär (%). Märkida ilma protsendimärgita.

Kehtiv baasintressimäär

Dünaamiline

Loetelu

Kehtiv baasintressimäär.

Kehtiva intressimäära marginaal

Dünaamiline

9(4).9(5)

Laenu suhtes kohaldatav kehtiva intressimäära (%) marginaal. Fikseeritud intressimääraga laenude puhul on see sama mis kehtiv intressimäär.

Laenuvõtjate arv

Dünaamiline

Number

Laenuvõtjate arv laenu puhul.

Lubatud ettemakse protsent

Dünaamiline

9(3).99

Maksimaalne protsent laenujäägist, kuni milleni võib aastas teha ettemakseid ilma selle eest trahvi saamata. Märkida ilma protsendimärgita.

Ennetähtaegse tagasimakse tasu

Dünaamiline

9(3).99

Protsent laenujäägist, mis kuulub maksmisele ettemakselimiidi ületamise korral. Märkida ilma protsendimärgita.

Kliendi liik

Staatiline

Loetelu

Kliendi liik algatamisel.

Maksemeetod

Dünaamiline

Loetelu

Tavapärane maksemeetod (võib põhineda viimasel saadud maksel).

Kogumist kõrvaldamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil laen kõrvaldati kogumist, nt tagasiostu, tagasivõtmise või ettemakse korral või sissenõudmismenetluse lõpus.

Töötaja

Staatiline

JAH/EI

Kas laenuvõtja on algataja töötaja?

Intressimäära ülempiir

Dünaamiline

9(4).9(8)

Kui on ette nähtud sellise intressimäära ülempiir, mida võib asjaomase konto puhul kohaldada, märkida kõnealune ülempiir.

Intressimäära alampiir

Dünaamiline

9(4).9(8)

Kui on ette nähtud sellise intressimäära alampiir, mida võib asjaomase konto puhul kohaldada, märkida kõnealune alampiir.

Tulemusi käsitlev teave

Võlgnevuste saldo

Dünaamiline

9(11).99

Praegune võlgnevuste saldo, mis on määratletud kui tasumisele kuuluvate, kuid laenuvõtja poolt maksmata minimaalsete lepinguliste maksete summa.

Võlgnevuste kuude arv

Dünaamiline

9(5).99

Selliste kuude arv, mille jooksul on laenu puhul võlgnevused kogumi tähtpäeva seisuga.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kogusumma

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kogusumma asjaomase konto puhul.

Kumulatiivsed sissenõutud summad

Dünaamiline

9(11).99

Asjaomase konto puhul kumulatiivsed sissenõutud summad, millest on maha arvatud kulud.

Tagasimaksmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil maksti tagasi kontoga seotud summad või mil viidi viivislaenude puhul lõpule sissenõudmismenetlus.

Kontoseis

Dünaamiline

Loetelu

Praegune kontoseis.

Kapitaliseeritud võlgnevuste saldo

Dünaamiline

9(11).99

Kapitaliseeritud võlgnevuste summa praeguse seisuga.

Kõige hiljutisema võlgnevuste kapitaliseerimise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kõige hilisem kuupäev, mil võlgnevused asjaomasel kontol kapitaliseeriti.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Väärtpaberi või võlakirja tasandi teave

Aruandekuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Tehinguaruande avaldamise kuupäev, st kuupäev, mil teabehoidlale esitati laenu tasandi täidetud andmevorm.

Emitent

Staatiline

Tekst

Emitendi, ja kui see on asjakohane, emissiooniseeria nimi.

Kõigi reservikontode sihtsaldo

Dünaamiline

JAH/EI

Kas kõik reservikontod (rahareserv, mitteeristatavuse reserv, tasaarvestuse reserv jm) on nõutud tasemel?

Likviidsuslimiidi kasutamine

Dünaamiline

JAH/EI

Kas likviidsusvahendit on kasutatud puudujääkide katmiseks viimasel intressimakse kuupäeval lõppenud perioodil?

Käivitavad näitajad/suhtarvud

Dünaamiline

JAH/EI

Kas mõni käivitav sündmus on toimunud?

Aastapõhine püsiv ettemaksumäär

Dünaamiline

9(3).99

Aluseks olevate nõuete aastapõhine püsiv ettemaksumäär kõige hilisema perioodilise püsiva ettemaksumäära alusel. Perioodiline püsiv ettemaksumäär võrdub kõige hilisemal perioodil saadud graafikuväline põhisumma kokku, jagatud perioodi põhisumma algsaldoga. Seejärel teisendatakse see aastapõhiseks järgmiselt:

 

1 – ((1 – perioodiline püsiv ettemaksumäär)^perioodide arv aastas).

 

Märkida ilma protsendimärgita.

Eriotstarbelisele ettevõtjale müüdud nõuded kokku

Dünaamiline

9(11).99

Eriotstarbelisele ettevõtjale müüdud nõuete (st sulgemise hetkel ja vajaduse korral täiendamisperioodil) põhisumma kokku praeguse seisuga.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kumulatiivne kogusumma – kogum

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmiste kogusumma alates sulgemise hetkest, väljendatuna valuutas.

Kumulatiivsed sissenõutud summad – kogum

Dünaamiline

9(11).99

Kogumi puhul alates sulgemise hetkest sisse nõutud summad kokku, millest on maha arvatud kulud, väljendatuna valuutas.

Uuenemisperioodi lõppkuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil tehingu uuenemisperiood peaks lõppema või tegelikult lõppes.

Tehinguaruandega seotud kontaktandmed

Kontaktpunkt

Staatiline

Tekst/number

Teabeallika osakonna ja kontaktisiku(te) nimi.

Kontaktandmed

Staatiline

Tekst/number

Telefoninumber ja e-posti aadress.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA SEERIATE KAUPA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Seeria tasandi teave

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Sellisele võlakirjaseeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelised ja tunnused, nagu on määratletud prospektis, st 1. seeria klass A1a jne.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber

Staatiline

Tekst/number

Rahvusvaheline väärtpaberi identifitseerimise kood või koodid; kui ISIN-koodi ei ole, mis tahes muu kordumatu väärtpaberite tunnuskood (nt CUSIP), mille on seeriale määranud börs või muu üksus. Kui koode on rohkem kui üks, eraldada need komaga.

Intressimakse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil intressid tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Põhisumma makse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil põhisumma tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Võlakirja valuuta

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria valuuta.

Viiteintressimäär

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud prospektis.

Lepinguline lõpptähtaeg

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil teatav seeria peab olema täielikult tagasi makstud, et ei esineks lepinguliste kohustuste täitmatajätmist.

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil võlakirjad emiteeriti.

Intressimaksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria puhul tasumisele kuuluvate intresside maksmise sagedus.


VI LISA

Laenu tasandi andmed – aruandevorm krediitkaardilaenudega tagatud struktureeritud finantsinstrumentide puhul

VARAD

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Tehingupõhine teave

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Kogumi või portfelli tähtpäev. Kuupäev, mille seisuga alusvara andmeid aruandes kajastatakse.

Kogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumi või portfelli tunnuskood, nt Master Issuer plc või SPV 2012-1 plc.

Laenuteenindaja nimi

Staatiline

Tekst/number

Kontot teenindava üksuse nimi.

Laenu varuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst/number

Laenu varuteenindaja nimi.

Müüja

Staatiline

Tekst/number

Müüja nimi.

Tehingu liik

Staatiline

Loetelu

Üksiktehing, emitendipõhine ühisusaldusfond (Master Trust – Capitalist), võrdsetel alustel ühisusaldusfond (Master Trust – Socialist) või muu.

Laenu tasandi teave

Konto tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumisse kuuluva asjaomase konto kordumatu tunnuskood, mis andmekaitse tagamiseks peab olema krüpteeritud.

Algataja

Staatiline

Tekst/number

Laenuandja, kes konto algatas. Kui ei ole teada, märkida müüja.

Laenuvõtja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Asjaomase laenuvõtja kordumatu tunnuskood, mis andmekaitse tagamiseks peab olema krüpteeritud. Võib olla sama mis konto tunnuskood.

Nõude valuuta

Staatiline

Loetelu

Valuuta, milles nõue on nomineeritud.

Kogumisse lisamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil konto lisati kogumisse.

Laenuvõtja tööhõiveseisund

Staatiline

Loetelu

Esmase laenutaotleja tööhõiveseisund.

Esmase sissetuleku valuuta

Staatiline

Loetelu

Esmase sissetuleku valuuta.

Esmase sissetuleku kontroll

Staatiline

Loetelu

Esmase sissetuleku kontroll.

Geograafiline piirkond

Dünaamiline

Loetelu

Piirkond, kus laenuvõtja asub.

Töötaja

Staatiline

JAH/EI

Kas laenuvõtja on algataja või müüja töötaja?

Konto avamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil konto avati.

Praegune laenujääk kokku

Dünaamiline

9(11).99

Kui palju on laenuvõtja praeguse seisuga asjaomase konto puhul kokku võlgu (sealhulgas kõik tasud ja intressid)?

Krediidilimiit kokku

Dünaamiline

9(11).99

Kui suur on laenuvõtja krediidilimiit asjaomase konto puhul?

Graafikujärgne maksete sagedus

Dünaamiline

Loetelu

Millise minimaalse sagedusega peab laenuvõtja laenujäägi olemasolu korral tegema makseid?

Järgmine minimaalne lepinguline makse

Dünaamiline

9(11).99

Laenuvõtja poolt tasumisele kuuluv järgmine minimaalne graafikujärgne makse.

Praegune üldtootlus

Dünaamiline

9(3).99

Kaalutud keskmine kogutootlus, sealhulgas kõik viimasel arvelduspäeval kohaldatavad tasud (st see on arvelduslik, mitte rahaline tootlus) (%).

Kehtiv baasintressimäär

Dünaamiline

Loetelu

Kehtiv baasintressimäär.

Kontoseis

Dünaamiline

Loetelu

Praegune kontoseis.

Võlgnevuste saldo

Dünaamiline

9(11).99

Praegune võlgnevuste saldo, mis on määratletud kui tasumisele kuuluvate, kuid laenuvõtja poolt maksmata minimaalsete lepinguliste maksete summa.

Kapitaliseeritud võlgnevuste saldo

Dünaamiline

9(11).99

Kapitaliseeritud võlgnevuste summa praeguse seisuga.

Kõige hiljutisema võlgnevuste kapitaliseerimise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kõige hilisem kuupäev, mil võlgnevused asjaomase kaardi puhul kapitaliseeriti.

Võlgnevuste päevade arv

Dünaamiline

Number

Selliste päevade arv, mille jooksul on konto puhul võlgnevused kogumi tähtpäeva seisuga.

Maksemeetod

Dünaamiline

Loetelu

Tavapärane maksemeetod (võib põhineda viimasel saadud maksel).

Mahakandmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev.

Algne mahakandmise summa

Dünaamiline

9(11).99

Kontojääk konto maksejõuetuse kuupäeva seisuga.

Kumulatiivsed sissenõutud summad

Dünaamiline

9(11).99

Kumulatiivsed sissenõutud summad – asjakohased ainult maksejõuetuses olevate kontode puhul. Kontode puhul, mis ei ole olnud maksejõuetuses, märkida 0.


TEAVE KOGUMI JA VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Tagatise tasandi andmed (märkida kõigi struktuuride puhul)

Perioodi jooksul maha kantud kogusumma

Dünaamiline

9(11).99

Perioodi jooksul maha kantud põhisumma nimiväärtus (st enne sissenõudmist). Maha kantud summa tehingu määratluse või laenuandja tavapraktika kohaselt.

Perioodi jooksul sissenõutud summad

Dünaamiline

9(11).99

Perioodi jooksul sisse nõutud summad kokku.

Makseviivitused 30–59 päeva %

Dünaamiline

9(3).99

Nõuete kogusaldo, mitte kontode arvu alusel (%).

Makseviivitused 60–89 päeva %

Dünaamiline

9(3).99

Nõuete kogusaldo, mitte kontode arvu alusel (%).

Makseviivitused 90–119 päeva %

Dünaamiline

9(3).99

Nõuete kogusaldo, mitte kontode arvu alusel (%).

Makseviivitused 120–149 päeva %

Dünaamiline

9(3).99

Nõuete kogusaldo, mitte kontode arvu alusel (%).

Makseviivitused 150–179 päeva %

Dünaamiline

9(3).99

Nõuete kogusaldo, mitte kontode arvu alusel (%).

Makseviivitused 180+ päeva %

Dünaamiline

9(3).99

Nõuete kogusaldo, mitte kontode arvu alusel (%).

Lahjendused

Dünaamiline

9(11).99

Perioodi jooksul nõuete põhisumma vähendamised kokku, st sealhulgas pettustega seotud nõuded.

Perioodi jooksul kogutud tulud

Dünaamiline

9(11).99

Perioodi jooksul kogutud summad, mida käsitatakse tuludena.

Perioodi jooksul kogutud põhisumma

Dünaamiline

9(11).99

Perioodi jooksul kogutud summad, mida käsitatakse põhisummana.

Mis tahes käivitava sündmuse toimumine

Dünaamiline

JAH/EI

Kas on toimunud mis tahes käivitav sündmus, mis on veel asjakohane? (Nt väljamaksetega seotud sündmus, mis tahes käivitav sündmus, mis põhineb algataja reitingul, makseviivituste seisundil või väärtusel, tootlusel, lahjendustel, lepinguliste kohustuste täitmatajätmisel jne.)

Eriotstarbelise ettevõtja suurus – väärtus

Dünaamiline

9(11).99

Kõigi selliste nõuete (põhisumma ja tasud) nimiväärtus, mille puhul on usaldusfondil või eriotstarbelisel ettevõtjal tähtpäeva seisuga tulutoov osalus.

Eriotstarbelise ettevõtja suurus – kontode arv

Dünaamiline

9(11).99

Kõigi selliste kontode arv, mille puhul on usaldusfondil või eriotstarbelisel ettevõtjal tähtpäeva seisuga tulutoov osalus.

Eriotstarbelise ettevõtja suurus – väärtus – ainult põhisumma

Dünaamiline

9(11).99

Kõigi selliste nõuete (ainult põhisumma) nimiväärtus, mille puhul on usaldusfondil või eriotstarbelisel ettevõtjal tähtpäeva seisuga tulutoov osalus.

Võlakirja jääk

Dünaamiline

9(11).99

Kõigi selliste varaga tagatud võlakirjade nimiväärtus, mis on kollateraliseeritud usaldusfondi või eriotstarbelise ettevõtja nõuetega.

Üleandja osalus %

Dünaamiline

9(3).99

Üleandja tegelik osalus usaldusfondis, väljendatuna protsendina.

Ületulu summa

Dünaamiline

9(11).99

Pärast võlakirja intresse ja mis tahes reservikonto täitmist järelejääv summa.

Aruandekuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil tehinguaruanne avaldati.

Seeria tasandi teave (ainult ühisusaldusfondide puhul)

Seeria nimi

Staatiline

Tekst/number

Ühisusaldusfondi kuuluva seeria nimi.

Investori osalus asjaomases seerias perioodi lõpu seisuga %

Dünaamiline

9(3).9(5)

Investori osalus asjaomases ühisusaldusfondi kuuluvas seerias, väljendatuna protsendina.

Asjaomasele seeriale eraldatud tulu

Dünaamiline

9(11).99

Ühisusaldusfondist asjaomasele seeriale eraldatud tulu.

Ületulu summa

Dünaamiline

9(11).99

Jääksumma pärast perioodi jooksul saadud tulude kasutamist emitendi kohustuste katteks vastavalt tehingudokumentides ette nähtud tulukaskaadile.

Tehinguaruandega seotud kontaktandmed

Kontaktpunkt

Staatiline

Tekst/number

Teabeallika osakonna ja kontaktisiku(te) nimi.

Kontaktandmed

Staatiline

Tekst/number

Telefoninumber ja e-posti aadress.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA SEERIATE KAUPA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Seeria tasandi teave (ainult asjaomaste seeriate puhul)

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Sellisele võlakirjaseeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelised ja tunnused, nagu on määratletud prospektis, nt 2012 klass A1a jne.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber

Staatiline

Tekst/number

Rahvusvaheline väärtpaberi identifitseerimise kood või koodid; kui ISIN-koodi ei ole, mis tahes muu kordumatu väärtpaberite tunnuskood (nt CUSIP), mille on seeriale määranud börs või muu üksus. Kui koode on rohkem kui üks, eraldada need komaga.

Intressimakse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil intressid tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Põhisumma makse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil põhisumma tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Võlakirja valuuta

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria valuuta.

Viiteintressimäär

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud prospektis või lõplikes tingimustes.

Lepinguline lõpptähtaeg

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil teatav seeria peab olema täielikult tagasi makstud, et ei esineks lepinguliste kohustuste täitmatajätmist.

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil võlakiri emiteeriti.

Intressimaksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria puhul tasumisele kuuluvate intresside maksmise sagedus.

Seeria nimi

Staatiline

Tekst/number

Ühisusaldusfondi kuuluva seeria nimi. Kui üksikseeria, märkida kogumi tunnuskood.


VII LISA

Laenu tasandi andmed – aruandevorm üksikisikutele või ettevõtjatele antud liisingutega tagatud struktureeritud finantsinstrumentide puhul

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Tehingupõhine teave

Kogumi tähtpäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Kogumi või portfelli tähtpäev. Kuupäev, mille seisuga alusvara andmeid aruandes kajastatakse.

Kogumi tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Kogumi või portfelli tunnuskood / tehingu nimi.

Laenuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst/number

Laenuteenindaja nimi.

Laenu varuteenindaja nimi

Dünaamiline

Tekst

Laenu varuteenindaja nimi.

Liisingu tasandi teave

Liisingu tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Iga liisingu kordumatu tunnuskood, mis tuleks anonüümsuse tagamiseks krüpteerida. Liisingu tunnuskood ei tohiks tehingu kestuse jooksul muutuda.

Algataja

Staatiline

Tekst

Laenuandja, kes andis algse liisingu. Kui algne algataja ei ole teada (nt ühinemiste korral), märkida müüja nimi.

Liisinguvõtja tunnuskood

Staatiline

Tekst/number

Liisinguvõtja kordumatu tunnuskood, mis tuleks anonüümsuse tagamiseks krüpteerida (mitte näidata tegelikku nime). Võimaldab identifitseerida liisinguvõtjaid, kellel on kogumis mitu liisingut.

Gruppi kuuluva äriühingu tunnuskood

Dünaamiline

Tekst/number

Gruppi kuuluva äriühingu kordumatu tunnuskood.

Liisingu valuuta

Staatiline

Loetelu

Liisingu valuuta.

Riik

Staatiline

Loetelu

Riik, kus on liisinguvõtja alaline asukoht.

Geograafiline piirkond

Staatiline

Loetelu

Piirkond, kus laenuvõtja lepingu sõlmimisel asub.

Liisinguvõtja õiguslik vorm / ettevõtja liik

Staatiline

Loetelu

Liisinguvõtja õiguslik vorm.

Basel III kohane laenuvõtja segment

Staatiline

Loetelu

Äriühing (1).

Algataja sidusettevõtja?

Staatiline

JAH/EI

Kas laenuvõtja on algataja sidusettevõtja?

Sündikaatliising?

Staatiline

JAH/EI

Kas on sündikaatliising?

Panga sisereiting

Dünaamiline

99(3).99

Ühe aasta jooksul lepinguliste kohustuste täitmatajätmise tõenäosus panga sisehinnangu kohaselt.

Võlgniku reitingu viimane sisemine läbivaatamine

Dünaamiline

AAAA-KK

Andmeväljal „Panga sisereiting” osutatud võlgniku reitingu viimase sisemise läbivaatamise kuupäev.

Pangasisene hinnang makseviivitusest tingitud kahjumäära kohta

Dünaamiline

9(3).99

Makseviivitusest tingitud kahjumäär tavapärastes majandustingimustes. Märkida ilma protsendimärgita.

Tegevusala NACE kood

Staatiline

Tekst/number

Laenuvõtja tegevusala NACE kood.

Soodusliising

Dünaamiline

JAH/EI

Kas tegemist on soodusliisinguga (Teile teadaolevalt)?

Kogumist kõrvaldamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil liising kõrvaldati kogumist, nt tagasiostu, liisinguperioodi lõppemise või ettemakse korral või sissenõudmismenetluse lõpus.

Liisingu andmed

Liisingu väljastamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Liisingu algatamise kuupäev.

Liisingu lõpptähtaeg

Dünaamiline

AAAA-KK

Liisingu oodatav lõpptähtaeg.

Kogumisse lisamise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil liising kanti üle eriotstarbelisele ettevõtjale. Kõigi kogumisse kuuluvate liisingute puhul kogumi tähtpäeva seisuga.

Liisingu kestus

Staatiline

99(4).99

Algne lepingukohane kestus (kuude arv).

Põhisumma algne saldo

Staatiline

9(11).99

Algne liisingu põhisumma (või diskonteeritud) jääk (sealhulgas kapitaliseeritud tasud) algatamisel.

Praegune põhisumma jääk

Dünaamiline

9(11).99

Liisingu põhisumma (või diskonteeritud) jääk kogumi tähtpäeva seisuga, sealhulgas mis tahes summad, mis on lisatud liisingujäägile ja moodustavad tehingu põhisumma osa.

Väärtpaberistatud jääkväärtus

Staatiline

9(11).99

Ainult jääkväärtus, mis on väärtpaberistatud.

Tagasimaksemeetod

Staatiline

Loetelu

Põhisumma tagasimaksmise meetod.

Põhisumma maksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Tasumisele kuuluvate põhisumma maksete sagedus, st maksetevahelise perioodi pikkus kuudes.

Intressimaksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Tasumisele kuuluvate intressimaksete sagedus, st maksetevahelise perioodi pikkus kuudes.

Tasumisele kuuluv summa

Dünaamiline

9(11).99

Järgmine tasumisele kuuluv perioodiline makse (tasumisele kuuluv makse juhul, kui ei ole kehtestatud muud maksekorda).

Ostuvõimaluse hind

Staatiline

9(11).99

Summa, mida liisinguvõtja peab liisingu lõpus maksma, et vara omandada. Muu kui andmeväljal „Väärtpaberistatud jääkväärtus” osutatud makse.

Sissemakse summa

Staatiline

9(11).99

Käsiraha/sissemakse suurus liisingu algatamisel (see peaks hõlmama liisinguvõtjalt sisseostetavate seadmete väärtust jne).

Amortisatsiooni liik

Dünaamiline

Loetelu

Amortisatsiooni liik.

Maksemeetod

Dünaamiline

Loetelu

Tavapärane maksemeetod (võib põhineda viimasel saadud maksel).

Toote liik

Staatiline

Loetelu

Liisingu liik liisinguandja määratluse kohaselt.

Vara ajakohastatud jääkväärtus

Dünaamiline

9(11).99

Kõige hiljutisem prognoositud vara jääkväärtus liisinguperioodi lõpus. Vastuse võib ümardada.

Vara jääkväärtuse ajakohastamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil arvutati kõige hiljutisem ajakohastatud hinnang vara jääkväärtuse kohta.

Intressimäär

Intressimäära korrigeerimise intervall

Staatiline

9(2).99

Intressimäära korrigeerimise kuupäevade vahelise perioodi pikkus kuudes.

Kehtiv intressi- või diskontomäär

Dünaamiline

9(4).9(5)

Liisingu suhtes kohaldatav kehtiv intressi- või diskontomäär (%).

Kehtiv baasintressimäär

Dünaamiline

Loetelu

Kehtiv baasintressimäär.

Kehtiva intressimäära marginaal

Dünaamiline

9(4).9(5)

Liisingu suhtes kohaldatav kehtiva intressimäära marginaal.

Diskontomäär

Staatiline

9(4).9(5)

Nõude müümisel eriotstarbelisele ettevõtjale nõude suhtes kohaldatud diskontomäär.

Intressimäära ülempiir

Dünaamiline

9(4).9(8)

Kui on ette nähtud sellise intressimäära ülempiir, mida võib asjaomase konto puhul kohaldada, märkida kõnealune ülempiir.

Intressimäära alampiir

Dünaamiline

9(4).9(8)

Kui on ette nähtud sellise intressimäära alampiir, mida võib asjaomase konto puhul kohaldada, märkida kõnealune alampiir.

Tulemusi käsitlev teave

Võlgnevuste saldo

Dünaamiline

9(11).99

Võlgnevuste jooksevsaldo. Võlgnevused on määratletud järgmiselt: praeguse seisuga maksmisele kuuluvad summad kokku, millest on MAHA ARVATUD praeguseks laekunud maksed kokku ja mis tahes kapitaliseeritud summad. See ei peaks sisaldama kontoga seotud tasusid.

Võlgnevuste kuude arv

Dünaamiline

9(5).99

Selliste kuude arv, mille vältel on emitendi määratluse kohaselt liisingu puhul võlgnevused (kogumi tähtpäeval).

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmine või sundtäitmine liisingu puhul

Dünaamiline

JAH/EI

Kas tehingu määratluse või liisinguandja tavamääratluse kohaselt on liisingu puhul olnud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist või sundtäitmist?

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmine või sundtäitmine liisingu puhul Basel III määratluse kohaselt

Dünaamiline

JAH/EI

Kas Basel III määratluse kohaselt on liisingu puhul olnud lepinguliste kohustuste täitmatajätmist või sundtäitmist?

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise põhjus (Basel III määratlus)

Dünaamiline

Loetelu

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise põhjus, lähtudes Basel III määratlusest.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil tehingu määratluse või liisinguandja tavamääratluse kohaselt leidis liisingu puhul aset lepinguliste kohustuste täitmatajätmine.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise summa

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise summa (tehingu määratluse või liisinguandja tavamääratluse kohaselt) enne müügitulusid ja sissenõutud summasid.

Kumulatiivsed sissenõutud summad

Dünaamiline

9(11).99

Asjaomase konto puhul kumulatiivsed sissenõutud summad, millest on maha arvatud kulud.

Jaotatud kahjum

Dünaamiline

9(11).99

Jaotatud kahjum praeguse seisuga.

Tagasimaksmise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil maksti tagasi kontoga seotud summad või mil viidi viivisliisingute puhul lõpule sissenõudmismenetlus.

Kahjumi jaotamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kahjumi jaotamise kuupäev.

Kontoseis

Dünaamiline

Loetelu

Praegune kontoseis.

Võlgevused 1 kuu tagasi

Dünaamiline

9(11).99

Võlgnevuste saldo (vastavalt võlgnevuste saldo määratlusele) eelmisel kuul.

Võlgevused 2 kuud tagasi

Dünaamiline

9(11).99

Võlgnevuste saldo (vastavalt võlgnevuste saldo määratlusele) kaks kuud tagasi.

Kohtuvaidlused

Dünaamiline

JAH/EI

Kui kohtuvaidlused on käimas, märkida „JAH”. Kui kontoga seotud summad on sisse nõutud ja aktiivset kohtuvaidlust ei ole enam käimas, märkida „EI”.

Müügihind

Dünaamiline

9(11).99

Sundtäitmise korral vara müümisel saavutatud hind, samas valuutas nagu liising.

Müügikahjum

Dünaamiline

9(11).99

Kogukahjum ilma tasudeta, kogunenud intressideta jms ning pärast müügitulude kohaldamist (v.a ettemakse tasu, kui see on allutatud põhisummaga seoses sissenõutavatele summadele).

Jääkväärtuse kahjum

Dünaamiline

9(11).99

Vara tagastamisest tulenev jääkväärtuse kahjum.

Tagatis

Vara riik

Staatiline

Loetelu

Riik, kus vara asub.

Vara tootja

Staatiline

Tekst

Vara tootja nimi.

Vara nimi/mudel

Staatiline

Tekst

Vara/mudeli nimi.

Uus või kasutatud vara

Staatiline

Loetelu

Vara seisukord liisingu algatamise hetkel.

Vara algne jääkväärtus

Staatiline

9(11).99

Vara hinnanguline jääkväärtus liisingu algatamise kuupäeval.

Vara liik

Staatiline

Loetelu

Vara liik.

Algne hindamise summa

Staatiline

9(11).99

Vara hindamine liisingu algatamisel.

Algse hindamise liik

Staatiline

Loetelu

Hindamise liik liisingu algatamisel.

Algne hindamispäev

Staatiline

AAAA-KK

Vara hindamise kuupäev liisingu algatamisel.

Ajakohastatud hindamise summa

Dünaamiline

9(11).99

Kõige hiljutisem vara hindamine.

Ajakohastatud hindamise liik

Dünaamiline

Loetelu

Hindamise liik kõige hiljutisemal hindamispäeval.

Ajakohastatud hindamise kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Vara kõige hiljutisema hindamise kuupäev. Kui alates algatamisest ei ole vara ümber hinnatud, märkida algne hindamispäev.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Väärtpaberi või võlakirja tasandi teave

Aruandekuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Tehinguaruande avaldamise kuupäev, st kuupäev, mil teabehoidlale esitati laenu tasandi täidetud andmevorm.

Emitent

Staatiline

Tekst

Emitendi, ja kui see on asjakohane, emissiooniseeria nimi.

Kõigi reservikontode sihtsaldo

Dünaamiline

JAH/EI

Kas kõik reservikontod (rahareserv, mitteeristatavuse reserv, tasaarvestuse reserv jm) on nõutud tasemel?

Likviidsuslimiidi kasutamine

Dünaamiline

JAH/EI

Kas likviidsusvahendit on kasutatud puudujääkide katmiseks viimasel intressimakse kuupäeval lõppenud perioodil?

Käivitavad näitajad/suhtarvud

Dünaamiline

JAH/EI

Kas mõni käivitav sündmus on toimunud?

Aastapõhine püsiv ettemaksumäär

Dünaamiline

9(3).99

Aluseks olevate nõuete aastapõhine püsiv ettemaksumäär kõige hilisema perioodilise püsiva ettemaksumäära alusel. Perioodiline püsiv ettemaksumäär võrdub kõige hilisemal perioodil saadud graafikuväline põhisumma kokku, jagatud perioodi põhisumma algsaldoga.

Eriotstarbelisele ettevõtjale müüdud nõuded kokku

Dünaamiline

9(11).99

Eriotstarbelisele ettevõtjale müüdud nõuete (st sulgemise hetkel ja vajaduse korral täiendamisperioodil) põhisumma kokku praeguse seisuga.

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmise kumulatiivne kogusumma – kogum

Dünaamiline

9(11).99

Lepinguliste kohustuste täitmatajätmiste kogusumma alates sulgemise hetkest, väljendatuna valuutas.

Kumulatiivsed sissenõutud summad – kogum

Dünaamiline

9(11).99

Kõik sissenõutud summad kokku alates sulgemise hetkest, väljendatuna valuutas.

Uuenemisperioodi lõppkuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK

Kuupäev, mil uuenemisperiood peaks lõppema või tegelikult lõppes.

Tehinguaruandega seotud kontaktandmed

Kontaktpunkt

Staatiline

Tekst/number

Teabeallika osakonna ja kontaktisiku(te) nimi.

Kontaktandmed

Staatiline

Tekst/number

Telefoninumber ja e-posti aadress.


TEAVE VÕLAKIRJADE KOHTA SEERIATE KAUPA

Andmevälja nimi

Dünaamiline/staatiline

Andmete liik

Andmevälja määratlus ja kriteeriumid

Seeria tasandi teave

Võlakirjaklassi nimi

Staatiline

Tekst/number

Sellisele võlakirjaseeriale antud tähis (tavaliselt täht ja/või number), millel on samad õigused, eelised ja tunnused, nagu on määratletud prospektis, st 1. seeria klass A1a jne.

Rahvusvaheline väärtpaberite identifitseerimisnumber

Staatiline

Tekst/number

Rahvusvaheline väärtpaberi identifitseerimise kood või koodid; kui ISIN-koodi ei ole, mis tahes muu kordumatu väärtpaberite tunnuskood (nt CUSIP), mille on seeriale määranud börs või muu üksus.

Intressimakse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil intressid tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Põhisumma makse kuupäev

Dünaamiline

AAAA-KK-PP

Esimene selline kuupäev pärast märgitud kogumi tähtpäeva, mil põhisumma tuleb graafikujärgselt kõnealuse seeria võlakirjade omanikele välja maksta.

Võlakirja valuuta

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria valuuta.

Viiteintressimäär

Staatiline

Loetelu

Asjaomase võlakirjaseeria suhtes kohaldatav baasintressimääraindeks, nagu on määratletud pakkumisdokumendis.

Lepinguline lõpptähtaeg

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, enne mida peab teatav seeria olema tagasi makstud, et ei esineks lepinguliste kohustuste täitmatajätmist.

Võlakirja emiteerimise kuupäev

Staatiline

AAAA-KK-PP

Kuupäev, mil võlakirjad emiteeriti.

Intressimaksete sagedus

Staatiline

Loetelu

Asjaomase seeria puhul tasumisele kuuluvate intresside maksmise sagedus.


VIII LISA

Investoritele esitatavad aruanded

Investoritele esitatavad aruanded sisaldavad teavet järgmise kohta:

a)

varade tootlus;

b)

üksikasjalik rahavoogude jaotus;

c)

kõigi tehingut käivitavate sündmuste loetelu ja nende seisund;

d)

tehinguga seotud kõigi vastaspoolte loetelu, nende roll ja krediidireitingud;

e)

algataja/sponsori poolt tehingusse suunatud rahalised vahendid ja mis tahes muu tehingule antud toetus, sealhulgas mis tahes likviidsustoetus või osalus krediidiriski kahjude katmisel ning kolmandate isikute antud toetus;

f)

garanteeritud investeerimislepingu kohased ja muudel pangakontodel olevad summad;

g)

mis tahes vahetustehingute (nt intressimäärad, maksed ja põhisumma nimiväärtus) ja tehingu muu riskimaandamiskorra, sealhulgas mis tahes seotud tagatiste üksikasjad;

h)

põhimõistete (nt makseviivitus, lepinguliste kohustuste täitmatajätmine ja ettemakse) määratlused;

i)

emitendi ja struktureeritud finantsinstrumendi LEI, ISIN ja muud väärtpaberi või üksuse tunnuskoodid;

j)

investoritele esitatava aruande koostanud üksuse kontaktandmed.