European flag

Euroopa Liidu
Teataja

ET

C-seeria


C/2024/3223

28.5.2024

Teade, millega muudetakse teadet avaliku konkursi korraldamise kohta — EPSO/AD/402/23 — Administraatorid (AD 6) järgmistes valdkondades: 1. mikromajandus/makromajandus, 2. finantsmajandus, 3. tööstusökonoomika

(Euroopa Liidu Teataja C 220 A, 22. juuni 2023)

(C/2024/3223)

Avaliku konkursi EPSO/AD/402/23 raames 2.–4. oktoobril 2023 automatiseeritud jälgimisega toimunud veebipõhistel testidel ja katsetel tekkisid suured tehnilised probleemid. Seetõttu ei saanud märkimisväärne hulk kandidaate teste ja katseid kas sobivates tingimustes sooritada või lõpuni teha.

8. novembril 2023 teatas EPSO, et konkursi EPSO/AD/402/23 testide ja katsete korraldamine on peatatud ja et otsitakse alternatiivseid võimalusi luua paindlik süsteem, mis oleks usaldusväärne ja tagaks samal ajal kandidaatidele optimaalse kasutajakogemuse. Nende kriteeriumide alusel on hinnatud erinevaid võimalusi ja peetud sealjuures silmas ka teenistuse ja kandidaatide huvisid, kuna eesmärk on konkursside korraldamist põhjendamatu viivituseta jätkata.

Konkursi EPSO/AD/402/23 jaoks valitud lahendus hõlmab küll samuti automatiseeritud jälgimisega toimuvaid veebipõhiseid teste ja katseid, kuid nende läbiviimise kord on muutunud. Kuna paljude sellel konkursil juba osalevate kandidaatide (kõik) tulemused ei ole kinnitatud, tuleb neil testid ja katsed vastavalt uutele tingimustele uuesti teha. Selleks et kõik kandidaadid saaksid sooritada teste ja katseid võrdsetes tingimustes, avatakse selle konkursi testide ja katsete etapp uuesti ning kõik kandidaadid peavad need uuesti tegema, sealhulgas kandidaadid, kes on kõik testid ja katsed juba varem sooritanud.

Kuna konkursi EPSO/AD/402/23 testide ja katsete etappi tuleb korrata, annab see võimaluse kasutada selle konkursi puhul 24 keele reeglit. See on kooskõlas lähenemisviisiga, mida EPSO on rakendanud nende konkursside puhul, mille konkursiteade on küll avaldatud, kuid teste ja katseid ei ole veel korraldatud (vt 1. märtsil 2024 avaldatud dokument C/2024/1805 (1) ja 22. märtsil 2024 avaldatud dokument C/2024/2265) (2).

Üleminek 24 keele reeglile tähendab, et kandidaadid võivad vastavalt konkreetses konkursiteates esitatud juhistele sooritada testid ja katsed kahes keeles, mille nad on ELi 24 ametliku keele seast vabalt valinud.

Konkursi EPSO/AD/402/23 puhul nõuab üleminek 24 keele reeglile testide ja katsete valikus kohandusi. Praktilisi raskusi tekitab selles kontekstis eelkõige juhtumianalüüsi läbiviimine. Seepärast on otstarbekas asendada see kirjaliku katsega, mille käigus lahendatav ülesanne põhineb materjalidel/dokumentidel, mis on juba 24 keeles avalikult kättesaadavad. Hindamisel keskendutakse kirjaliku suhtlemise oskusele. Punktiskaala ja kestus jäävad samaks ja neid selgitatakse lähemalt muutmist käsitlevas teates.

Selleks et nii kandideerimisavalduse juba esitanud kui ka potentsiaalsed uued kandidaadid saaksid 24 keele reegli pakutavat paindlikkust maksimaalselt ära kasutada ja valida soovi korral testide ja katsete sooritamiseks mõne muu keele, avatakse see konkurss uuesti. Selleks et konkursil osalemist jätkata, peavad kandidaadid, kes on kandideerimisavalduse juba esitanud, selle läbi vaatama ja uuesti kinnitama. Neile kandidaatidele antakse lisateavet EPSO kasutajakonto kaudu.

Eespool nimetatud põhjustel muudetakse avaliku konkursi EPSO/AD/402/23 teadet järgmiselt:

(1)

Leheküljel 1 asendatakse kandideerimisavalduste esitamise lõppkuupäev järgmisega:

Kandideerimisavalduste esitamise lõppkuupäev : 9. juuli 2024 kell 12.00 Brüsseli aja järgi “.

(2)

Leheküljel 2 punktis 3 „Osalemistingimused“

asendatakse „Kandidaat peab avalduste esitamise tähtpäeval täitma kõik allpool esitatud üld- ja eritingimused.“

järgmisega: „Kandidaat peab avalduste esitamise tähtpäeval täitma kõik allpool esitatud üld- ja eritingimused (vt käesoleva konkursiteate punkti 4.3.1 alapunkt a).“

(3)

Leheküljel 4 sõnastatakse punkt 4 „Konkursi korraldus“ järgmiselt:

„4.   KONKURSI KORRALDUS

4.1.   Ülevaade konkursi etappidest

Käesolev konkurss koosneb järgmistest etappidest:

Kandideerimisavalduste esitamine (vt punkt 4.3.1).

Testid ja katsed: mõtlemisoskuse testid, kandidaadi valitud valdkonnaga seotud valikvastustega test („valdkonnapõhine valikvastustega test“) ja kirjalik katse (vt punkt 4.3.2).

Kirjaliku katse hindamine ja osalemistingimuste täitmise kontroll (vt punkt 4.3.3).

Reservnimekirjade koostamine (vt punkt 4.3.4).

4.2.   Konkursi keeled

Personalieeskirjades on ((1)*) sätestatud, et ametniku võib ametisse nimetada üksnes tingimusel, et ta esitab tõendi ühe ELi keele väga hea oskuse ja teise ELi keele rahuldava oskuse kohta oma kohustuste täitmiseks vajalikul tasemel.

Seepärast nõutakse käesoleval konkursil osalevalt kandidaadilt vähemalt ühe ELi ametliku keele (24st keelest) väga head oskust (vähemalt C1-tasemel) ning teise ELi ametliku keele (mis tuleb valida ülejäänud ELi 23 ametliku keele hulgast) rahuldavat oskust (vähemalt B2-tasemel). See keeleoskuse miinimumtaseme nõue kehtib kõikide kandideerimisavalduses nõutud keeleoskuse osaoskuste (rääkimine, kirjutamine, lugemine ja kuulamine) kohta. Need osaoskused on kooskõlas Euroopa keeleõppe raamdokumendis käsitletud oskustega ((2)*) .

Lihtsuse huvides nimetatakse neid keeli 1. keeleks ja 2. keeleks.

Konkursi eri etappides kasutatakse keeli järgmiselt:

Konkursi etapp

Test/katse

Keel

Kandideerimisavaldus

Üks ELi 24 ametlikust keelest

Testid ja katsed

Mõtlemisoskuse testid

1. keel

Valdkonnapõhine valikvastustega test

2. keel

Kirjalik katse

2. keel

Kandidaadid peavad märkima oma testidel ja katsetel kasutatavate keelte valiku kandideerimisavalduses ning seda valikut ei saa pärast kandideerimisavalduse kinnitamist muuta.

4.3.   Konkursi etapid

4.3.1.    Kandideerimisavalduste esitamine

a)

Kandideerimisavalduse esitamiseks peab kandidaadil olema EPSO kasutajakonto. Kui kandidaadil seda veel ei ole, peab ta kasutajakonto looma. Kandidaat võib kõigi EPSO kandideerimisavalduste jaoks luua ainult ühe kasutajakonto.

Kandideerimisavaldus tuleb esitada elektrooniliselt EPSO veebisaidil  ((3)*) hiljemalt

9. juuliks 2024 kell 12.00 päeval Brüsseli aja järgi.

b)

Kandideerimisavaldust kinnitades kinnitab kandidaat ühtlasi ka seda, et täidab kõik punktis 3 „Osalemistingimused“ nimetatud tingimused. Kui avaldus on kinnitatud, ei saa seda enam muuta. Kandidaat vastutab selle eest, et avaldus oleks tähtajaks täidetud ja kinnitatud.

c)

Nende kandidaatide kandideerimisavaldused, kes on 22. juunil 2023 Euroopa Liidu Teatajas C 220 A avaldatud algses konkursiteates märgitud lõppkuupäevaks või 9. augustil 2023 Euroopa Liidu Teatajas C 280 A avaldatud käesoleva konkursi muutmist käsitlevas teates märgitud pikendatud tähtajaks oma kandideerimisavalduse juba esitanud (edaspidi „avalduse juba esitanud kandidaadid“), avab EPSO uuesti.

d)

Avalduse juba esitanud kandidaadid peavad enne käesoleva punkti alapunktis a osutatud kuupäeva oma kandideerimisavalduse läbi vaatama ja uuesti kinnitama. See on konkursil osalemise jätkamiseks kohustuslik samm.

e)

Lisaks testide ja katsetega seotud keelevaliku ülevaatamisele on kandidaatidel võimalus teha kandideerimisavalduses muid muudatusi, näiteks ajakohastada oma akadeemilisi tõendeid või praeguse töökogemuse pikkust.

f)

Kandidaadid peavad oma EPSO kasutajakontole üles laadima kandideerimisavalduses esitatud teavet tõendavate dokumentide skannitud koopiad (ja linkima need oma kandideerimisavaldusega) hiljemalt 4. septembriks 2024 kell 12.00 päeval Brüsseli aja järgi. Juhised selle kohta on esitatud EPSO veebisaidil  ((4)*) .

g)

Avalduse juba esitanud kandidaadid, kes on oma tõendavad dokumendid varem üles laadinud ja need kandideerimisavaldusega linkinud, ei pea neid enam üles laadima ega linkima. Küll aga võivad nad käesoleva punkti alapunktis f märgitud kuupäevaks lisada/linkida täiendavaid dokumente.

4.3.2.    Testid ja katsed

a)   Üldine teave

Käesoleva konkursi raames 2.–4. oktoobril 2023 toimunud testid ja katsed tühistatakse. Neile antud vastuseid ei töödelda ning nende punktisummasid ei genereerita.

Kõik kandidaadid, kes on oma kandideerimisavalduse käesoleva konkursiteate punkti 4.3.1 alapunktis a märgitud kuupäevaks punktis 4.3.1 esitatud juhiseid järgides nõuetekohaselt kinnitanud, kutsutakse allpool kirjeldatud testidele ja katsetele.

Testid ja katsed toimuvad kaugvormis ja on kaugjälgitavad. EPSO teavitab kandidaate testide ja katsete läbiviimise korrast hiljemalt siis, kui ta saadab kandidaatidele vastava kutse.

Järgmises tabelis on näidatud, kuidas testide ja katsete tulemusi kasutatakse.

Test/katse

Kuidas testide ja katsete tulemusi kasutatakse?

Verbaalse, matemaatilise ja abstraktse mõtlemise test

Sooritatud/mittesooritatud

Testi hinnatakse selleks, et määrata kindlaks, kas kandidaat on saanud minimaalse nõutava punktisumma.

Valdkonnapõhine valikvastustega test

Sooritatud/mittesooritatud ja paremusjärjestus

Minimaalse nõutava punktisumma saanud kandidaatide punktide alusel koostatakse vastavalt kandidaatide tulemustele paremusjärjestus.

Kirjalik katse

Sooritatud/mittesooritatud

Katset hinnatakse selleks, et määrata kindlaks, kas kandidaat on saanud minimaalse nõutava punktisumma.

Kui kandidaat ei saa ühe testi/katse eest minimaalset nõutavat punktisummat, tema osalemine konkursil lõpeb. Selliste kandidaatide testide ja katsete vastuseid edasi ei töödelda ja nende osalemistingimuste täitmist ei kontrollita.

Testide ja katsete tulemused teatatakse kandidaatidele alles konkursi lõpus, olenemata sellest, millisesse konkursi etappi kandidaat jõudis.

b)   Mõtlemisoskuse testid

Mõtlemisoskuse testid korraldatakse järgmiselt.

Test

Keel

Küsimuste arv

Kestus

Punktiskaala

Minimaalne nõutav punktisumma

Matemaatiline mõtlemine

1. keel

10 küsimust

20 minutit

0–10

6/10

Verbaalne mõtlemine

20 küsimust

35 minutit

0–20

Verbaalne ja abstraktne mõtlemine koos: 15/30

Abstraktne mõtlemine

10 küsimust

10 minutit

0–10

Mõtlemisoskuse testide edukaks läbimiseks peab kandidaat saama nii

i)

matemaatilise mõtlemise testi eest vähemalt 6 punkti 10st kui ka

ii)

verbaalse ja abstraktse mõtlemise testi eest kokku vähemalt 15 punkti 30st.

c)   Valdkonnapõhine valikvastustega test

Valdkonnapõhine valikvastustega test on seotud kandidaadi valitud valdkonnaga. See korraldatakse järgmiselt.

Test

Keel

Küsimuste arv

Kestus

Punktiskaala

Minimaalne nõutav punktisumma

Valdkonna-põhine valikvastustega test

2. keel

30

40 minutit

0–30

15/30

Kandidaat peab saama minimaalse nõutava punktisumma (15 punkti 30st) ja olema suurima punktisumma saanud kandidaatide hulgas. Minimaalse nõutava punktisumma saanud kandidaadid järjestatakse valdkonna kaupa saadud punktide järgi kahanevas järjekorras. Seda järjestust kasutatakse, et i) teha kindlaks kandidaadid, kelle kirjalikku katset hinnatakse ja kelle puhul kontrollitakse osalemistingimuste täitmist (vt punkt 4.3.3), ja ii) koostada reservnimekirjad vastavalt punktis 4.3.4 sätestatud menetlusele.

Kui kandidaat ei kuulu nende punkti 4.3.3 alapunktis a osutatud kandidaatide hulka, kes on saanud ühe suurematest punktisummadest, loetakse tema osalemine konkursil lõppenuks. Selliste kandidaatide kirjaliku katse vastuseid ei töödelda ja osalemistingimuste täitmist ei kontrollita.

d)   Kirjalik katse

Kirjaliku katsega hinnatakse kandidaadi kirjaliku suhtlemise oskust. See korraldatakse järgmiselt.

Katse

Keel

Kestus

Punktiskaala

Minimaalne nõutav punktisumma

Kirjalik katse

2. keel

45 minutit

0–10

5/10

Kandidaadid peavad ülesande (ülesanded) sooritama, toetudes neile antud majanduse valdkonnaga seotud dokumentidele. Dokumendid tehakse EPSO veebisaidil kättesaadavaks enne katse toimumise kuupäeva. Katse ajal antakse kandidaatidele samad dokumendid ning neil põhinev(ad) ülesanne (ülesanded).

Kirjaliku katsega ei hinnata keeleoskust. Hindamine põhineb EPSO veebisaidil avaldatud põhikomponentidel ((5)*) .

4.3.3.    Kirjaliku katse hindamine ja osalemistingimuste täitmise kontroll

a)

Kirjalikku katset hinnatakse ja osalemistingimuste täitmist kontrollitakse samal ajal. Osalemistingimuste täitmist kontrollitakse vastavalt alapunktile b. Seda tehakse punkti 4.3.2 alapunktis c osutatud paremusjärjestuse kahanevas järjekorras. Valikukomisjon hindab iga valdkonna puhul ainult piiratud arvu kandidaatide (mis on iga valdkonna kohta maksimaalselt 1,5 korda suurem kui reservnimekirja kantavate kandidaatide arv) kirjaliku katse vastuseid ja kontrollib nende osalemistingimuste täitmist.

b)

Osalemistingimuste täitmise kontrolli käigus tehakse kindlaks, kas kandidaat täidab käesoleva konkursiteate punktis 3 („Osalemistingimused“) esitatud tingimused. Valikukomisjon teeb otsuse kandidaadi osalemistingimuste täitmise kohta, võrreldes a) kandideerimisavalduses esitatud teavet ja b) dokumente, mille kandidaat on selle teabe tõendamiseks oma EPSO kasutajakontole üles laadinud.

4.3.4.    Reservnimekirjade koostamine

a)

Kui punktis 4.3.3 osutatud menetlused on lõpule viidud, kannab valikukomisjon asjaomasesse reservnimekirja nende kandidaatide nimed, kes i) on saanud kõikidel testidel ja katsetel minimaalse nõutava punktisumma ja ii) valdkonnapõhisel valikvastustega testil punkti 4.3.3 alapunktis a osutatud kandidaatide hulgast ühe suurematest punktisummadest ning iii) täidavad osalemistingimused.

b)

Seda tehakse punkti 4.3.2 alapunktis c nimetatud paremusjärjestuse kahanevas järjekorras, kuni iga valdkonna puhul jõutakse reservnimekirja kantavate kandidaatide arvuni või kuni kõik kandidaadid, kes täidavad alapunktis a nimetatud tingimused, on nimekirja kantud.

c)

Reservnimekirja kantakse ka kõik viimasena reservnimekirja pääsemist võimaldava punktisumma saanud kandidaadid.

d)

Kandidaatide nimed kantakse reservnimekirja tähestikjärjestuses. Reservnimekirjad tehakse kättesaadavaks värbavatele talitustele. Kandidaati teavitatakse (testide ja katsete ja osalemistingimuste kontrolli) tulemustest, välja arvatud juhul, kui nende testide ja katsete vastuseid ja/või tõendavaid dokumente ei ole selles konkursiteates märgitud põhjustel töödeldud.

Reservnimekirja kandmine ei anna õigust töökohta saada ega mingeid tagatisi selleks.

((1)*)  Määrus nr 31/EMÜ, 11/Euratom, milles sätestatakse Euroopa Majandusühenduse ja Euroopa Aatomienergiaühenduse ametnike personalieeskirjad ja muude teenistujate teenistustingimused (EÜT 45, 14.6.1962, lk 1385/62). Konsolideeritud tekst: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20220101."

((2)*)   https://eu-careers.europa.eu/et/documents/common-european-framework-reference-languages."

((3)*)   https://epso.europa.eu/et/job-opportunities/open-for-application."

((4)*)   https://epso.europa.eu/et/help/faq/competitions-published-after-january-2023."

((5)*)   https://eu-careers.europa.eu/et/help/what-written-test.“;"

(4)

Leheküljel 11 sõnastatakse I lisa punkt 5 „Testid ja katsed“ järgmiselt:

„5.   Testid ja katsed

(1)

EPSO teavitab kandidaate testide ja katsete läbiviimise korrast ning vajalikest üksikasjadest ja juhistest hiljemalt siis, kui ta saadab kandidaatidele testidel ja katsetel osalemise kutse.

(2)

Kui see on juhistes ette nähtud, peavad kandidaadid testide ja katsete sooritamiseks EPSO juhiseid järgides aja kinni panema. Ajavahemik, mille jooksul on võimalik testideks ja katseteks aega kinni panna ja neid sooritada, on piiratud.

(3)

Kandidaadid peavad sooritama kõik nõutavad toimingud, mis on ette nähtud enne teste ja katseid antud juhistes, näiteks installima tarkvara, tegema nõutavad sünkroonimised, katsetama ühendust, tehnilistele nõuetele vastavust või süsteeme ja/või tegema näidistesti. See, et kandidaat sooritab juhistes ettenähtud toimingud, võimaldab kontrollida, kas tema IT-keskkond on testide ja katsete sooritamiseks valmis ning kas tema seade ühildub testimisplatvormi või -rakendusega. Kui kandidaat neid kohustuslikke toiminguid ei soorita, võib see takistada tal testide ja katsete tegemist ning testide ja katsete läbiviimise eest vastutaval teenusepakkujal ei pruugi olla võimalik testide ja katsete tegemise käigus ilmnevaid tehnilisi probleeme tulemuslikult lahendada.

(4)

Kui kandidaat ei ole ühe või mitme testi või katse jaoks aega kinni pannud, nendel osalenud või neid lõpuni sooritanud, loetakse tema osalemine konkursil lõppenuks, välja arvatud juhul, kui ta tõendab, et tal ei olnud võimalik seda teha temast sõltumatutel asjaoludel või vääramatu jõu tõttu. Sellisel juhul peaks kandidaat EPSOga võimalikult kiiresti, eelistatavalt enne nende testide ja katsete toimumise aega, ühendust võtma, ning esitama asjaomased põhjendused, sealhulgas vajaduse korral tõendusmaterjali, et ta on võtnud ühendust tehnilise toega.

(5)

Olukorda, kus kandidaat ei ole järginud testide ja katsete sooritamise tingimusi, mis on ette nähtud talle kättesaadavaks tehtud juhistes ja teabes, ei käsitata temast sõltumatute asjaolude või vääramatu jõuna.

(6)

Kandidaatidel palutakse tutvuda ka EPSO veebisaidil  (*1) kirjeldatud EPSO valikumenetluste ning testide ja katsete üldnõuetega.

(*1)   https://eu-careers.europa.eu/et}“."

(5)

Leheküljel 11 sõnastatakse I lisa punkt 7.1 „Tehnilised ja korralduslikud probleemid“ järgmiselt:

„7.1.   Tehnilised ja korralduslikud probleemid

(1)

Kui kandidaat puutub valikumenetluse mis tahes etapis kokku oluliste tehniliste või korralduslike probleemidega, peaks ta EPSOt sellest veebipõhise kontaktivormi kaudu teavitama (*2) .

(2)

Kandideerimisavaldusega seotud küsimuste puhul tuleb võtta EPSOga ühendust viivitamata, kuid igal juhul enne kandideerimisavalduste esitamise tähtaja möödumist.

(3)

Kui testi/katse ajal tekib probleeme, peab kandidaat

a)

probleemist viivitamata teatama, järgides täpselt testidel ja katsetel osalemise kutses esitatud juhiseid

ning

b)

võtma kolme kalendripäeva jooksul alates testi või katse tegemise päevale järgnevast päevast (kaasa arvatud) EPSOga veebipõhise kontaktivormi (*3) kaudu ühendust ja kirjeldama probleemi üksikasjalikult. Samuti peaks kandidaat lisama tõendusmaterjali selle kohta, mida ta on probleemi lahendamiseks püüdnud teha (nt kasutajatoelt või tehniliselt toelt saadud probleemist teatamise number, vestluse üleskirjutus, tõrkeotsingu aruanne jne). Testidel ja katsetel osalemise kutses võidakse täpsustada lisanõudeid ja juhiseid, mis on seotud testil/katsel tekkinud probleemidest teatamisega.

EPSO teavitamise kohustus kehtib kõikidel juhtudel, ka juhul, kui testide ja katsete läbiviimise eest vastutav teenusepakkuja on kandidaadi kaebusele juba reageerinud.

(4)

Kaebusi, mis on saabunud pärast käesolevas punktis osutatud tähtaja möödumist, vastu ei võeta.

(5)

Kui kandidaat ei ole punkti 5 alapunktis 3 osutatud toiminguid sooritanud, ei võeta tema kaebust tehniliste probleemide kohta vastu, välja arvatud juhul, kui ta tõendab, et tal ei olnud võimalik seda teha temast sõltumatutel asjaoludel või vääramatu jõu tõttu.

(6)

Nõudeid, mis esitatakse seoses punktides 7.2.2 ja 7.3.1 osutatud kaebustega ja mille aluseks on väidetavad tehnilised ja/või korralduslikud küsimused, millest ei ole teatatud vastavalt punktile 7.1, mida tõlgendatakse koostoimes punktiga 5, vastu ei võeta.

(*2)   https://epso.europa.eu/et/help/faq/complaints."

(*3)   https://epso.europa.eu/et/help/faq/complaints “."


(1)   https://eur-lex.europa.eu/eli/C/2024/1805/oj.

(2)   https://eur-lex.europa.eu/eli/C/2024/2265/oj.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2024/3223/oj

ISSN 1977-0898 (electronic edition)