ISSN 1977-0898

Euroopa Liidu

Teataja

C 446

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Teave ja teatised

60. aastakäik
29. detsember 2017


Teatis nr

Sisukord

Lehekülg

 

II   Teatised

 

ÜHISAVALDUSED

2017/C 446/01

Ühisavaldus ELi 2018.-2019. aasta seadusandlike prioriteetide kohta

1

2017/C 446/02

Euroopa Parlamendi presidendi deklaratsioon liidu omavahendite süsteemi reformi kohta

4

 

EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDE, ORGANITE JA ASUTUSTE TEATISED

 

Euroopa Komisjon

2017/C 446/03

Sellise teabe EUROPA veebisaidil avaldamine, mis käsitleb selliste impordi- ja eksporditariifikvootide jaotuskoefitsiente ja nende koefitsientide jaotamise menetluse muid tulemusi, mille suhtes kohaldatakse üheaegse läbivaatamise meetodit või muid impordi- ja ekspordilitsentside väljaandmist nõudvaid meetodeid

5


 

IV   Teave

 

TEAVE EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDELT, ORGANITELT JA ASUTUSTELT

 

Euroopa Komisjon

2017/C 446/04

Euro vahetuskurss

6


ET

 


II Teatised

ÜHISAVALDUSED

29.12.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 446/1


Ühisavaldus ELi 2018.-2019. aasta seadusandlike prioriteetide kohta

(2017/C 446/01)

Euroopa tulevik on meie endi kätes. Olles veendunud, et Euroopa Liit on parim vahend meie eesmärkide saavutamiseks, jätkame ühist tööd selle nimel, et liit oleks eelolevatel aastatel tugevam, ühtsem ja demokraatlikum.

Euroopa on oma jõudu tagasi saamas ning me peame seda uut hoogu ära kasutama. Praegu, 18 kuud enne Euroopa Parlamendi valimisi – olulist demokraatlikku sündmust, mil valijad annavad hinnangu liidu töö tulemuslikkusele, on aeg näidata, et Euroopa suudab oma kodanikke neile olulisel ajal ja neile olulistes küsimustes kuulda võtta.

Ühisavaldus ELi 2017. aasta seadusandlike prioriteetide kohta, mis oli esimene ühisavaldus pärast selle vahendi loomist 13. aprilli 2016. aasta institutsioonidevahelise parema õigusloome kokkuleppega, on andnud kinnitust, et tegemist on väärtusliku vahendiga poliitilise tähelepanu hoidmiseks võtmeettepanekutel, mille puhul on tulemuste saavutamine kõige hädavajalikum, ning nimetatud vahendit tuleks jätkata kuni Euroopa Parlamendi valimisteni kestvaks ajavahemikuks.

Kolm institutsiooni on leppinud kokku positiivses tegevuskavas kaasavama ja ühtsema ELi saavutamiseks ning tulevikku suunatud uues finantsraamistikus alates aastast 2020, mis toetavad liidu eesmärke ning tagavad õige tasakaalu ELi poliitikasuundade vahel kodanike huvides. Sooviga näidata üles tugevat tegutsemistahet, käsitleme seadusandlikus menetluses järgmisi algatusi eelisjärjekorras, et tagada nende puhul selged edusammud ja võimaluse korral lõplik rakendamine enne 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimisi.

1.

Kaitsta paremini oma kodanike turvalisust, tagades, et liikmesriikide pädevad asutused teavad, kes meie ühiseid välispiire ületavad ning tagades ELi julgeoleku-, karistusregistrite, piiri- ja rändehalduse infosüsteemide koostalitlusvõime; tugevdades terrorismi- ja rahapesu vastast võitlust käsitlevaid vahendeid ning tõhustades Euroopa Liidu kaitsetööstuse konkurentsi- ja uuendusvõimet Euroopa Kaitsefondi kaudu.

2.

Reformida ja arendada edasi meie rändepoliitikat vastutuse ja solidaarsuse vaimus, sealhulgas Euroopa ühise varjupaigasüsteemi ja Dublini mehhanismi reformimine ning seadusliku rände pakett.

3.

Anda uus hoog töökohtade loomisele, majanduskasvule ja investeeringutele, kaasajastades ELi kaubanduse kaitsevahendeid, edendades Euroopa Liitu tehtavate välismaiste otseinvesteeringute kontrollimist, parandades jäätmekäitlust ringmajanduses, jätkates jõupingutusi majandus- ja rahaliidu süvendamiseks ning viies lõpule pangandusliidu loomise viisil, mis tasakaalustab riskide jagamist ja vähendamist.

4.

Käsitleda Euroopa Liidu sotsiaalset mõõdet, tehes jõupingutusi sotsiaalkindlustussüsteemide paremaks koordineerimiseks, kaitstes töötajaid töötervishoiu riskide eest, tagades tänu töötajate lähetamist käsitlevatele ajakohastatud õigusnormidele kõigi töötajate õiglase kohtlemise tööturul ning tõhustades piiriülest jõustamist.

5.

Täita meie lubadus viia ellu ühendatud digitaalne ühtne turg, viies lõpule elektroonilise side sektorit käsitlevate õigusnormide ajakohastamise, kehtestades rangemad tarbijakaitsestandardid nii digitaal- kui ka materiaalsete kaupade veebi- ja kaugmüügi suhtes ning suurendades küberjulgeolekut.

6.

Saavutada meie eesmärk kujundada välja ambitsioonikas energialiit ja tulevikku vaatav kliimamuutuste poliitika, eeskätt viies ellu kliima- ja energiapoliitika raamistikku 2030, jätkates Pariisi kokkuleppe järelmeetmetega, sealhulgas paketi „Puhas energia kõigile eurooplastele“ ja keskkonnahoidliku liikuvuse õigusaktide kaudu.

7.

Arendada edasi demokraatlikku legitiimsust ELi tasandil, parandades Euroopa kodanikualgatuse toimimist ja suurendades parteide rahastamise läbipaistvust.

Peale selle lepime me kokku, et edusamme tuleb teha ka järgmistes tähtsates küsimustes:

olla jätkuvalt pühendunud ühistele Euroopa väärtustele, demokraatiale, õigusriigi põhimõttele ja põhiõigustele, suurendada ELi demokraatlikku legitiimsust ning võtta sealhulgas arvesse meie ühist kohustust võidelda diskrimineerimise ja ksenofoobia vastu;

arendada jõulist, avatud ja reeglipõhist kaubanduspoliitikat, olles kindlalt veendunud, et kaubandus aitab luua jõukust ja töökohti;

võidelda maksupettuste, maksudest kõrvalehoidumise ja maksustamise vältimise vastu ning tagada toimiv ja õiglane maksustamissüsteem;

tagada õiglane ja piisaval tasemel sotsiaalkaitse ja sotsiaalsed õigused, nagu on sätestatud sotsiaalõiguste samba 20 võtmepõhimõttes;

tugevdada ELi rolli meie huvide kaitsmisel väljaspool ELi piire ning stabiilsuse, julgeoleku ja rahu toetamisel;

tagada kõrgetasemeline andmekaitse, digitaalõigused ja eetikastandardid, kasutades tehisintellekti ja robootika arengust saadavaid hüvesid, kuid vältides ohte.

Kolm institutsiooni on leppinud ühtlasi kokku töö jätkumises kõigi menetlemisel olevate ettepanekutega.

Olgugi et 2017. aasta ühisavalduses kindlaks määratud esmatähtsate ettepanekutega seonduvalt on tehtud suuri edusamme, soovime viia võetud ülesanded kindlalt lõpule. Jätkame tööd alates 2016. aasta detsembrist esitatud ettepanekutega. Käsitleme ka komisjoni 2018. aasta tööprogrammis osutatud seadusandlikke ettepanekuid.

Lubame jätkuvalt pühenduda kehtivate õigusaktide nõuetekohase rakendamise ja jõustamise edendamisele.

Meie, Euroopa Parlamendi president, nõukogu eesistuja ja Euroopa Komisjoni president, jälgime regulaarselt käesoleva ühisavalduse õigeaegset ja tõhusat rakendamist.

Euroopa Parlamendi president

Antonio TAJANI

Nõukogu eesistuja

Jüri RATAS

Euroopa Komisjoni president

Jean-Claude JUNCKER


Nõukogu avaldus

Seoses ühisavalduses sisalduva viitega pangandusliidu loomise lõpuleviimisele tuletatakse meelde majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu 17. juuni 2016. aasta järeldusi pangandusliidu väljakujundamist käsitleva tegevuskava kohta. Nõukogu on endiselt pühendunud selle tegevuskava elluviimisele ning rõhutab vajadust viia pangandusliidu loomine lõpule seoses asjakohases järjekorras riskide vähendamise ja jagamisega finantssektoris, nagu on välja toodud nimetatud järeldustes.


29.12.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 446/4


Euroopa Parlamendi presidendi deklaratsioon liidu omavahendite süsteemi reformi kohta

(2017/C 446/02)

Ilma et see piiraks Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 311 kohaldamist, on Euroopa Parlament pühendunud liidu omavahendite süsteemi reformimisele, arvestades kõrgetasemelise omavahendite töörühma soovitusi. Euroopa Parlament rõhutab sellega seoses, et liidu omavahendite kohta tuleb koos järgmise mitmeaastase finantsraamistikuga esitada põhjalikud seadusandlikud ettepanekud. Liidu tulusid ja kulusid tuleks käsitleda paralleelselt.


EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDE, ORGANITE JA ASUTUSTE TEATISED

Euroopa Komisjon

29.12.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 446/5


Sellise teabe EUROPA veebisaidil avaldamine, mis käsitleb selliste impordi- ja eksporditariifikvootide jaotuskoefitsiente ja nende koefitsientide jaotamise menetluse muid tulemusi, mille suhtes kohaldatakse üheaegse läbivaatamise meetodit või muid impordi- ja ekspordilitsentside väljaandmist nõudvaid meetodeid

(2017/C 446/03)

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1308/2013 (1) (mida on muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2017/2393 (2) artikli 4 lõikega 19) artiklile 188 teeb komisjon alates 1. jaanuarist 2018 EUROPA veebisaidi kaudu avalikuks liikmesriikide poolt komisjonile esitatud taotlustega seotud impordi- ja eksporditariifikvootide jaotamise tulemused. Alates 1. jaanuarist 2018 asendab avaldamine EUROPA veebisaidil rakendusaktide vastuvõtmist ja sellekohast avaldamist Euroopa Liidu Teataja L-seerias.

Tulemuste arvutamisel võetakse arvesse tariifikvoodi raames olemas olevat kogust ning ettevõtjate taotletud ja liikmesriikide ametiasutuste poolt komisjonile teatatud kogusteid.

Veebisaidil EUROPA võib ka avaldada teabe taotluste tagasilükkamise, taotluste esitamise peatamise või taotluste esitamise peatamise kehtetuks tunnistamise kohta.

Liikmesriigid annavad välja litsentsid impordi- ja eksporditariifikvootide raames taotletud koguste jaoks vastavalt asjakohastele jaotuskoefitsientidele ja pärast seda, kui komisjon on need koefitsiendid on avalikustanud.

Tariifikvootide jaotuskoefitsient – Import/Eksport

https://ec.europa.eu/agriculture/index_en

https://ec.europa.eu/agriculture/tariff-rate-quotas-trqs_en

https://ec.europa.eu/agriculture/markets_en


(1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1308/2013, millega kehtestatakse põllumajandustoodete ühine turukorraldus ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EMÜ) nr 922/72, (EMÜ) nr 234/79, (EÜ) nr 1037/2001 ja (EÜ) nr 1234/2007 (ELT L 347, 20.12.2013, lk 671).

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 13. detsembri 2017. aasta määrus (EL) 2017/2393, millega muudetakse määruseid (EL) nr 1305/2013 Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) antavate maaelu arengu toetuste kohta, (EL) nr 1306/2013 ühise põllumajanduspoliitika rahastamise, haldamise ja seire kohta, (EL) nr 1307/2013, millega kehtestatakse ühise põllumajanduspoliitika raames toetuskavade alusel põllumajandustootjatele makstavate otsetoetuste eeskirjad, (EL) nr 1308/2013, millega kehtestatakse põllumajandustoodete ühine turukorraldus, ning (EL) nr 652/2014, millega nähakse ette sätted toiduahela, loomade tervise ja heaolu ning taimetervise ja taimse paljundusmaterjaliga seotud kulude haldamise kohta (ELT L 350, 29.12.2017, lk 15).


IV Teave

TEAVE EUROOPA LIIDU INSTITUTSIOONIDELT, ORGANITELT JA ASUTUSTELT

Euroopa Komisjon

29.12.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 446/6


Euro vahetuskurss (1)

28. detsember 2017

(2017/C 446/04)

1 euro =


 

Valuuta

Kurss

USD

USA dollar

1,1934

JPY

Jaapani jeen

134,74

DKK

Taani kroon

7,4455

GBP

Inglise nael

0,88768

SEK

Rootsi kroon

9,8452

CHF

Šveitsi frank

1,1704

ISK

Islandi kroon

 

NOK

Norra kroon

9,8670

BGN

Bulgaaria leev

1,9558

CZK

Tšehhi kroon

25,645

HUF

Ungari forint

310,30

PLN

Poola zlott

4,1808

RON

Rumeenia leu

4,6520

TRY

Türgi liir

4,5459

AUD

Austraalia dollar

1,5330

CAD

Kanada dollar

1,5049

HKD

Hongkongi dollar

9,3274

NZD

Uus-Meremaa dollar

1,6856

SGD

Singapuri dollar

1,5968

KRW

Korea vonn

1 276,37

ZAR

Lõuna-Aafrika rand

14,7325

CNY

Hiina jüaan

7,8001

HRK

Horvaatia kuna

7,5115

IDR

Indoneesia ruupia

16 184,89

MYR

Malaisia ringit

4,8530

PHP

Filipiini peeso

59,561

RUB

Vene rubla

68,7979

THB

Tai baat

38,929

BRL

Brasiilia reaal

3,9496

MXN

Mehhiko peeso

23,4672

INR

India ruupia

76,4730


(1)  Allikas: EKP avaldatud viitekurss.