ISSN 1977-0898

doi:10.3000/19770898.CA2013.118.est

Euroopa Liidu

Teataja

C 118A

European flag  

Eestikeelne väljaanne

Teave ja teatised

56. köide
25. aprill 2013


Teatis nr

Sisukord

Lehekülg

 

V   Teated

 

HALDUSMENETLUSED

 

Euroopa Personalivaliku Amet (EPSO)

2013/C 118A/01

Teade avalike konkursside korraldamise kohta — EPSO/AD/252/13 (AD 9) ja EPSO/AD/253/13 (AD 12)

1

Ülevaade ELT C-seeria A-osas avaldatud konkursiteadetest

Allpool on esitatud loetelu käesoleva aasta C-seeria A-osas avaldatust.

Kui ei ole märgitud teisiti, on ELTd trükitud kõigis keeltes.

5

 

27

(RO)

29

 

33

 

34

 

36

(DA)

41

(BG)

43

(EN)

49

(ET)

50

(HU)

51

(SL)

54

(DE/EN/FR)

58

(EN/GA)

75

 

81

 

82

 

88

(BG)

89

(CS)

94

 

104

 

109

 

111

 

112

(DE/EN/FR)

117

(ET)

118

 

ET

 


V Teated

HALDUSMENETLUSED

Euroopa Personalivaliku Amet (EPSO)

25.4.2013   

ET

Euroopa Liidu Teataja

CA 118/1


TEADE AVALIKE KONKURSSIDE KORRALDAMISE KOHTA

EPSO/AD/252/13 (AD 9) ja EPSO/AD/253/13 (AD 12)

(2013/C 118 A/01)

Euroopa Personalivaliku Amet (EPSO) korraldab katsetel põhinevad avalikud konkursid, mille põhjal koostatakse reservnimekirjad, et võtta tööle

ÜKSUSE JUHATAJAD,

KES ON HORVAATIA (HR) KODANIKUD

ja täidaksid ametikohad järgmistes valdkondades:

1.

õigus

2.

majandus

3.

Euroopa avalik haldus

Konkursside eesmärk on koostada reservnimekirjad, mille alusel täidetakse vabad töökohad Euroopa institutsioonides, eelkõige Euroopa Komisjonis.

Enne kandideerimist lugege tähelepanelikult läbi 7. septembri 2012. aasta Euroopa Liidu Teatajas C 270 A ja EPSO veebisaidil avaldatud avalike konkursside juhend, välja arvatud punktid 4, 5.3, 5.4, 6.2 ja 6.3. Punktid 5.3, 5.4 ja 6.2 on asendatud käesoleva konkursiteate lisas sisalduva tekstiga.

Kõnealune juhend on konkursiteate lahutamatu osa ja aitab Teil mõista konkursi menetluseeskirju ja registreerumistingimusi.

SISUKORD

I.

ÜLDTEAVE

II.

AMETIÜLESANNETE KIRJELDUS

III.

OSALEMISTINGIMUSED

IV.

EELVALIKUTESTID

V.

KONKURSIL OSALEMINE

VI.

HINDAMISKESKUS JA KATSED

VII.

RESERVNIMEKIRJAD

VIII.

KUIDAS KANDIDEERIDA

LISA

I.   ÜLDTEAVE

1.

Reservnimekirja kantavate kandidaatide arv konkursi ja valdkonna kaupa

EPSO/AD/252/13 (AD 9)

EPSO/AD/253/13 (AD 12)

1.

Õigus

5

1.

Õigus

4

2.

Majandus

8

2.

Majandus

6

3.

Euroopa avalik haldus

7

3.

Euroopa avalik haldus

5

2.

Märkused

Registreerumisel saate valida ainult ühe konkursi ja ühe valdkonna. Valik tuleb teha elektroonilisel registreerumisel ja seda ei saa muuta pärast elektroonilise kandideerimistaotluse kinnitamist ja esitamist.

Kui kandidaat ei täida palgaastme AD 12 konkursil osalemiseks vajalikke tingimusi, küll aga palgaastme AD 9 tingimused, võib valimiskomisjon kandidaadi nõusoleku korral viia tema kandideerimistaotluse üle AD 9 konkursile. Üleviimine toimub kandideerimistaotluse heakskiitmise ajal.

Kandidaatide tähelepanu juhitakse sellele, et käesoleva konkursi esmane eesmärk on integreerida Euroopa Liidu avalikku teenistusse Horvaatia ühinemist silmas pidades minimaalne vajalik arv töötajaid. Sellega tagatakse liidu kohtupraktikas tunnustatud haldusalase järjepidevuse põhimõte ja avaliku teenistuse hea toimimine. Eesmärk on alustada ühinemiseks vajalike ettevalmistavate meetmetega, ilma et see mõjutaks ühinemislepingu ratifitseerimisprotsessi ja ühinemislepingu tegelikuks rakendamiseks vajalikke rakendusmäärusi. Reservnimekirja kehtivuse eelduseks on seega ühinemislepingu ratifitseerimine kõigis liikmesriikides. Kui ühinemislepingut mingil põhjusel ei ratifitseerita või kui nimetatud rakendusmäärused ei jõustu, teatatakse kandidaatidele, et valikumenetlus võidakse igal ajal lõpetada, ning et olukorras, kui valikumenetlus on lõpule viidud, ei teki reservnimekirja kantud kandidaatidel selle alusel mingeid õigusi.

II.   AMETIÜLESANNETE KIRJELDUS

Kõigi valdkondade üksuse juhataja põhitöö seisneb juhtimisülesannetes, mida täidetakse üldjuhul peadirektori või direktori alluvuses. Need jagunevad peaasjalikult kolme kategooriasse.

Tegevusülesanded

Määrata kindlaks üksuse strateegilised eesmärgid ja kiita koos direktoraadi/peadirektoraadiga heaks üksuse tööprogramm.

Panna paika ja tagada üksuse töö tõhus korraldus ja jaotus, et saavutada soovitud tulemused.

Hinnata eesmärkide saavutamist asjakohaste näitajate abil ja koostada saavutatud tulemuste kohta juhtimisaruanded.

Kontrollida otsuste ja meetmete vastavust õigusnormidele ja ametlikele menetlustele.

Ressursside juhtimine

Tagada tulemuslik personalijuhtimine kooskõlas institutsioonide personalipoliitikaga, et arendada välja tõhusalt töötav ja tugeva meeskonnavaimuga üksus. See eeldab eelkõige võimet arendada ja kasutada võimalikult hästi igaühe oskuseid ning hoida ära ja lahendada võimalikke konflikte meeskonnas.

Määrata kindlaks rahalised vajadused ja hallata üksusele eraldatud iga-aastast eelarvet.

Teabevahetus ja esindamine

Luua üksuses interaktiivne dialoog ja pidada seda selliselt, et meeskond oleks olulistest poliitilistest ja strateegilistest aspektidest hästi informeeritud ning saaks oma töö kohta asjakohast tagasisidet.

Nõustada teisi talitusi ja institutsioone üksuse tööga seotud küsimustes, koordineerida selliseid küsimusi ja/või pidada nende üle läbirääkimisi.

Esindada üksust, osakonda või talitust komiteedes, töörühmades või muudes organites nii institutsioonisiseselt kui ka mujal.

Kõikide ülalkirjeldatud ülesannete täitmiseks on oluline eeldus teeninduskultuuri, organiseerimisvõime ja uuele tehnoloogiale avatuse olemasolu.

Lisaks juhtimist hõlmavale põhitegevusele tuleb kandidaatidel pidada silmas käesoleva konkursi iga valdkonna eriülesandeid.

1. valdkond: õigus

Euroopa Liidu õigusaktide kujundamine, koostamine ja analüüs ning nende jõustamise ja kohaldamise kontrollimine (kontaktid liikmesriikide haldusasutustega; Euroopa Liidu kodanike saadetud küsimused; vajaduse korral ELi õiguse võimalikku rikkumist käsitlevate toimikute läbivaatamine).

Institutsioonide ja nende organite õigusalane nõustamine konkreetsetes küsimustes ja Euroopa Liidu poliitikas.

Kohtuvaidlustega seotud eri ülesanded, seisukohtade koostamine ja institutsioonide esindamine kohtuvaidlustes, eelkõige Euroopa Kohtus, Euroopa Liidu Üldkohtus või Euroopa Liidu Avaliku Teenistuse Kohtus.

Euroopa Liidu, liikmesriigi või rahvusvahelise õigusega seotud küsimuste uurimine.

Osalemine rahvusvaheliste lepingute üle peetavatel läbirääkimistel.

2. valdkond: majandus

Liikmesriikide majanduse ning nende majandus-, eelarve-, raha- ja finantspoliitika pidev analüüsimine ja hindamine ning majandusprognooside koostamine.

Kolmandate riikide majanduse analüüs.

Majandusanalüüs ja nõustamine Euroopa Liidu kesksetes poliitikavaldkondades (regionaal-, konkurentsi-, kaubandus-, tööstus-, teadus- ja tööhõivepoliitika, ettevõtete õigus- ja maksukeskkond jne).

Euroopa Liidu rahastamisvahendite ja tehnilise abi väljatöötamine ja rakendamine, eelkõige programmide juhtimine.

Euroopa Liidu projektide finantsanalüüs.

Töö ja nõustamine statistikavaldkonnas (metoodika, andmete kogumine, töötlemine, valideerimine, analüüs, projektide kavandamine ja operatsioonisüsteemide juhtimine).

3. valdkond: Euroopa avalik haldus

Kavandamis-, uurimis- või kontrolliülesannete järelevalve ühes või mitmes institutsiooni tegevusvaldkonnas nii ELi siseküsimustes (telekommunikatsioon, transport, energeetika, keskkond, tarbimine, sotsiaalküsimused jne) kui ka välisküsimustes (arengukoostöö, kaubandus jne).

Uute lähenemisviiside või meetmete väljatöötamine, tuginedes analüüsidele ja eriuuringutele.

Kõigi tasandite erinevate töörühmade ettevalmistustööde koordineerimine ja järelevalve tagamine.

Eeskirjade ja menetluste rakendamise koordineerimine institutsiooni, institutsioonidevahelisel ja rahvusvahelisel tasandil, eelkõige institutsiooni horisontaalsetes talitustes.

III.   OSALEMISTINGIMUSED

Elektroonilise registreerumise tähtpäevaks peab kandidaat vastama kõikidele järgmistele üld- ja eritingimustele.

1.

Üldtingimused

a)

Kandidaat on Horvaatia kodanik.

b)

Kandidaadil peavad olema kõik kodanikuõigused.

c)

Kandidaat peab olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused.

d)

Kandidaadil peavad olema töökohustuste täitmiseks vajalikud isikuomadused.

2.

Eritingimused

2.1.

Diplom

1. valdkond:

õigus

i)

Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele õigusteaduse erialal, kui ülikooliõppe tavapärane kestus on neli või enam aastat,

või

ii)

haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele õigusteaduse erialal, ning sellele järgnenud vähemalt üheaastane asjakohane (diplomile vastav) töökogemus, kui ülikooliõppe tavapärane kestus on vähemalt kolm aastat,

või

iii)

haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele, ning kraadiõpe õigusteaduse erialal, mida tõendab diplom.

2. valdkond:

majandus

i)

Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele mikromajanduse/makromajanduse/statistika ja/või ärikorralduse erialal, kui ülikooliõppe tavapärane kestus on neli või enam aastat,

või

ii)

haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele mikromajanduse/makromajanduse/statistika ja/või ärikorralduse erialal, ning sellele järgnenud vähemalt üheaastane asjakohane (diplomile vastav) töökogemus, kui ülikooliõppe tavapärane kestus on vähemalt kolm aastat,

või

iii)

haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele, ning kraadiõpe mikromajanduse/makromajanduse/statistika ja/või ärikorralduse erialal, mida tõendab diplom või magistrikraad Master of Business Administration.

3. valdkond:

Euroopa avalik haldus

i)

Haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele, kui ülikooliõppe tavapärane kestus on neli või enam aastat,

või

ii)

haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud ülikoolikursusele, ning sellele järgnenud vähemalt üheaastane asjakohane (diplomile vastav) töökogemus, kui ülikooliõppe tavapärane kestus on vähemalt kolm aastat.

2.2.

Töökogemus

 

Pärast punktis i või iii nõutud diplomi omandamist

VÕI

pärast punktis ii nõutud diplomi ja töökogemuse omandamist

Palgaaste AD 9

vähemalt kümneaastane töökogemus ametiülesannetega seotud valdkonnas, millest kolm aastat juhtival kohal ja/või personali koordineerimisel, mis hõlmab reaalseid personalijuhtimise ülesandeid, nagu neid on kirjeldatud käesolevas teates (vt II jaotis).

Juhtival ametikohal töötamise kogemuse hindamisel võtab valimiskomisjon arvesse kandidaadi esitatud järgmisi asjakohaseid andmeid:

1)

ametikoht ja ametiülesannete täpne kirjeldus;

2)

alluvate arv märgitud ametikohtadel;

3)

kõrgemate ja madalamate hierarhiliste tasemete arv ning sama tasandi kolleegide arv;

Palgaaste AD 12

vähemalt kümneaastane töökogemus ametiülesannetega seotud valdkonnas, millest viis aastat juhtival kohal ja/või personali koordineerimisel, mis hõlmab reaalseid personalijuhtimise ülesandeid, nagu neid on kirjeldatud käesolevas teates (vt II jaotis).

Juhtival ametikohal töötamise kogemuse hindamisel võtab valimiskomisjon arvesse kandidaadi esitatud järgmisi asjakohaseid andmeid:

1)

ametikoht ja ametiülesannete täpne kirjeldus ning ametikohal töötamise kestus;

2)

alluvate arv märgitud ametikohtadel;

3)

kõrgemate ja madalamate hierarhiliste tasemete arv ning sama tasandi kolleegide arv.

2.3.

Keelteoskus

Vastavalt Euroopa Liidu Kohtu (suurkoja) otsusele kohtuasjas C-566/10 P: Itaalia Vabariik vs. komisjon on ELi institutsioonid kohustatud põhjendama, miks seatakse käesoleva konkursi puhul teise keele valikule piirang, st miks saab valida vaid piiratud arvul liidu ametlike keelte hulgast.

Teise keele valiku võimalused on käesolevas konkursis määratud kindlaks vastavalt talituse huvidele, mille kohaselt peavad uued töötajad olema kohe valmis tegutsema ning suutelised oma igapäevatöös vabalt suhtlema. Vastasel korral oleks institutsioonide toimimine oluliselt häiritud.

ELi institutsioonide pikaajalise tava kohaselt kasutatakse sisesuhtluses kõige rohkem inglise, prantsuse ja saksa keelt. Samu keeli kasutatakse valdavalt ka välissuhtluses ja toimikute menetlemisel. Samuti valivad konkursil osalevad kandidaadid vaba valiku korral inglise, prantsuse ja saksa keele kõige sagedamini teiseks keeleks. See kinnitab asjaolu, et neid keeli kasutatakse laialdaselt ka hariduses ja tööelus ning seepärast võib Euroopa Liidu ametikohtadele kandideerijatelt oodata vähemalt ühe nimetatud keele valdamist. Sellest tulenevalt võib öelda, et talituse huve ning kandidaatide vajadusi ja võimeid tasakaalustades ning arvestades ka käesoleva konkursi konkreetset valdkonda, on testide läbiviimine neis kolmes keeles põhjendatud, tagamaks, et esimesest ametlikust keelest olenemata valdavad kandidaadid vähemalt ühte neist kolmest keelest töökeele tasemel.

Samuti on kandidaatide võrdse kohtlemise huvides see, et kõik kandidaadid, sealhulgas need, kelle esimene ametlik keel on üks kolmest nimetatud keelest, peavad sooritama testi oma teises keeles, st ühes neist kolmest keelest. Erioskuste selline hindamine võimaldab institutsioonidel mõõta kandidaatide võimet koheseks tegutsemiseks keskkonnas, mis vastab üsna täpselt tegelikkusele, mis neid ametikohal ees ootab. See aga ei mõjuta edaspidist keeleõpet, et vastavalt personalieeskirjade artikli 45 lõikele 2 omandada kolmas töökeel.

1. keel

Põhikeel:

horvaadi keele valdamine väga heal tasemel

ja

2. keel

2. keel:

saksa (DE), inglise (EN) või prantsuse (FR) keele valdamine rahuldaval tasemel.

IV.   EELVALIKUTESTID

Eelvalikutestid on arvutipõhised ja neid korraldab EPSO. Valimiskomisjon määrab kindlaks testide raskusastme ja kinnitab EPSO tehtud ettepanekute põhjal nende põhisisu.

1.

Testidele kutsutavad kandidaadid

Kandidaat kutsutakse testidele, kui ta on kinnitanud oma kandidatuuri ja saatnud täieliku kandideerimistaotluse õigeaegselt (vt VIII osa).

Tähelepanu!

1.

Oma kandidatuuri kinnitades teatab kandidaat, et täidab III jaotises esitatud üld- ja eritingimused;

2.

testidel osalemiseks peab kandidaat valima kuupäeva; kuupäev tuleb tingimata kindlaks määrata tähtaja jooksul, mis täpsustatakse EPSO kasutajakonto kaudu.

2.

Testide laad ja hindamine

Valikvastustega testide eesmärk on hinnata kandidaatide üldvõimeid järgmistes valdkondades.

Test a

verbaalne mõtlemine

punktiskaala: 0–50 punkti

Test b

matemaatiline mõtlemine

punktiskaala: 0–50 punkti

 

Minimaalne nõutav punktisumma testide a ja b peale kokku: 50 punkti.

3.

Testide keel

2. keel (inglise, prantsuse või saksa keel)

V.   KONKURSIL OSALEMINE

Pärast eelvalikuteste vaadatakse läbi minimaalse nõutava punktisumma kogunud kandidaatide tõendavad dokumendid, et teha kindlaks, kas kandidaat täidab konkursiteates nõutavad üld- ja eritingimused. Kontrolli jätkatakse seni, kuni on saadud konkursile lubataval arvul kandidaate, kes täidavad kõik osalemistingimused. Allapoole nimetatud künnist jäävate kandidaatide tõendavaid dokumente läbi ei vaadata.

Konkursil osalema lubatavate kandidaatide arv on konkursi ja valdkonna kohta maksimaalselt kolm korda suurem kui käesolevas konkursiteates esitatud edukate kandidaatide arv ja see avaldatakse EPSO veebisaidil (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/). Need kandidaadid (1) kutsutakse konkursi järgmisele etapile.

VI.   HINDAMISKESKUS JA KATSED

Testid hõlmavad järgmist:

osalemine hindamiskeskuses korraldatud testidel,

suuline katse.

Korralduslikel põhjustel toimuvad hindamiskeskuse testid ja suuline katse Brüsselis ning üldjuhul järjestikustel päevadel.

1.

Hindamiskeskus

Kandidaadid kutsutakse hindamiskeskuse testidele enne valimiskomisjoniga toimuvat vestlust. Testid viiakse läbi kandidaadi teises keeles (inglise, prantsuse või saksa).

Testide aruanne edastatakse valimiskomisjonile, et pakkuda otsuse tegemisel tehnilist ja eksperdiabi.

Testid hõlmavad eelkõige järgmist:

kirjalik ülesanne, milles kandidaadil tuleb käsitleda teatavaid dokumente;

ülesanne kandidaadi juhtimisvõimete hindamiseks;

vestlus personalijuhtimise eksperdiga, et hinnata kandidaadi pädevusprofiili.

Hindamiskeskuse koostatud aruande suhtes ei kehti valimiskomisjoni tööd käsitlev konfidentsiaalsuse nõue ja aruanne antakse kandidaadile suulise katse lõpus.

2.

Suuline katse

Kandidaadid kutsutakse hindamiskeskuses toimunud testidele järgneval päeval vestlusele valimiskomisjoniga (kandidaadi 2. keeles), et hinnata kandidaadi

valitud valdkonnaga seotud eriteadmisi;

töökogemust ja võimet korraldada ja koordineerida haldusüksuse tööd, samuti kandidaadi kohanemis-, läbirääkimis-, otsustamisvõimet ning võimet täita üksuse juhataja ametikohast tulenevaid ülesandeid üldisemalt;

üldteadmisi Euroopa Liidust, selle institutsioonidest ja poliitikavaldkondadest;

põhikeele oskust (1. keel).

Katset hinnatakse skaalal 0–100 punkti (minimaalne nõutav punktisumma 60 punkti).

VII.   RESERVNIMEKIRJAD

1.

Reservnimekirjadesse kandmine

Valimiskomisjon kannab kandidaadi nime reservnimekirja (2) (vt I jaotise punktis 1 esitatud edukate kandidaatide arv), kui kandidaat on kogunud suulisel katsel nii minimaalse nõutava punktisumma kui ka ühe suurima punktisumma.

2.

Järjestus

Nimekirjad järjestatakse konkursi, valdkonna ja tähestiku alusel.

VIII.   KUIDAS KANDIDEERIDA

1.

Elektrooniline registreerumine

Registreeruda tuleb elektrooniliselt, järgides EPSO veebisaidil esitatud korda.

Tähtpäev: 28. mai 2013 kell 12.00 päeval Brüsseli aja järgi

2.

Kandideerimistaotluse esitamine

Kandidaadid peavad lisaks elektroonilisele registreerumisele välja printima oma kinnitatud elektroonilise kandideerimistaotluse, selle allkirjastama ja saatma koos tõendavate dokumentidega järgmisel aadressil:

Office européen de sélection du personnel (EPSO)

C-25

Concours général EPSO/AD/252/13 ou EPSO/AD/253/13

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Tähtpäev: 28. mai 2013 (postitempli kuupäev).

Üksikasjalikumad eeskirjad: vt avalike konkursside juhendi punkt 6.1.


(1)  Juhul kui viimasena edasi pääsemist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, kutsutakse nad kõik hindamiskeskusesse.

(2)  Juhul kui viimasena nimekirja kandmist võimaldava punktisumma saavad mitu kandidaati, kantakse nad kõik reservnimekirja.


LISA

Juhime Teie tähelepanu sellele, et 7. septembri 2012. aasta Euroopa Liidu Teatajas C 270 A avaldatud avalike konkursside juhendi punkte

5.3,

5.4 ja

6.2

ei kohaldata käesolevale konkursile.

PUNKT 5.3 „HINDAMISKESKUS” ASENDATAKSE JÄRGMISEGA:

„5.3.   Hindamiskeskus ja suuline katse

Kui konkursiteates on ette nähtud, et enne suulist katset tuleb hindamiskeskuses sooritada testid, edastatakse nende testide tulemused valimiskomisjonile vaid eesmärgiga aidata komisjoni otsuse tegemisel. Neid teste ei hinnata ning nende tulemused teatatakse kandidaadile suulise katse lõpus.

Vääramatu jõu tingimustes on võimalik erandkorras muuta suulise katse kuupäeva, kui sellesisuline taotlus on põhjendatud. Taotluse põhjendatuse üle otsustab valimiskomisjon. Kõikidel juhtudel tehakse kuupäeva muutmise otsus nii, et see ei kahjustaks kandidaatide suuliste katsete ühetaolist hindamist, ei häiriks konkursi sujuvat toimumist ega oleks vastuolus talituse huvidega.”

PUNKTI 5.4 „RESERVNIMEKIRI” TEKST ASENDATAKSE JÄRGMISEGA:

„Konkursi lõpus koostab valimiskomisjon konkursi edukalt läbinud kandidaatidest reservnimekirja. Seejärel edastatakse see nimekiri institutsioonidele, kes ainuisikuliselt vastutavad töötajate värbamise eest.

Reservnimekiri (1) ja selle kehtivusaja lõppkuupäev avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas ja EPSO veebilehel. Nimekirja kehtivusaega võidakse teatavatel juhtudel pikendada. Pikendamise otsus avaldatakse üksnes EPSO veebisaidil.

PUNKTI 6.2 „TEABEGA TUTVUMINE” TEKST ASENDATAKSE JÄRGMISEGA:

„Pärast seda, kui konkursi valimiskomisjon on koostanud reservnimekirja, edastatakse kandidaadile järgmine teave:

kui kandidaat on kantud reservnimekirja, siis teatatakse talle, et ta on konkursi edukalt läbinud ning võib taotluse alusel saada teavet suulisel katsel saadud punktide kohta;

kui kandidaati ei kantud reservnimekirja, siis teatatakse talle suulisel katsel saadud punktid automaatselt. Taotluse korral võib kandidaat saada ka koopia oma hindamislehest, mille valimiskomisjon on koostanud suulise katse kohta.

Teabenõuded tuleb esitada EPSO veebisaidil kontaktide lehe kaudu kümne kalendripäeva jooksul konkursitulemuste teatamisest alates.

Teabenõuete menetlemisel lähtutakse ametnike personalieeskirjade (III lisa artikkel 6) sätetest valimiskomisjoni töö konfidentsiaalsuse kohta ning järgitakse määrust üksikisikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel.”


(1)  Eduka kandidaadi selgesõnalise taotluse korral tema nime ei avaldata. Taotlus peab saabuma EPSOsse hiljemalt kahe nädala jooksul alates tulemuste teatamisest kandidaatidele.”