ISSN 1725-5171 |
||
Euroopa Liidu Teataja |
C 174E |
|
Eestikeelne väljaanne |
Teave ja teatised |
48. köide |
ET |
|
Ι (Teatis)
EUROOPA PARLAMENT
ISTUNGJÄRK 2004-2005
Esmaspäev, 25. oktoober 2004
14.7.2005 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
CE 174/1 |
PROTOKOLL
(2005/C 174 E/01)
ISTUNGI LÄBIVIIMISE KORD
ISTUNGI JUHATAJA: Josep BORRELL FONTELLES
president
1. Istungjärgu jätkamine
Istung algas kell 17.00.
2. Presidendi teatis
Seoses eilse ÜRO 59. aastapäevaga, rõhutas president Euroopa Parlamendi nimel ÜRO tähtsust ja kutsus liikmesriike vältima omavahelisi vaidlusi selles organisatsioonis.
3. Eelmise istungi protokolli kinnitamine
Karl von Wogau ja Jean-Louis Bourlanges teatasid, et vaatamata nende kohalolekule ei olnud nende nimesid kantud kohalolijate nimekirja.
Sõna võttis Bruno Gollnisch, kes tegi isikliku avalduse presidendi süüdistuse ja juhatuse noomituse kohta “negatiivsete kommentaaride” eest. Ta eitab seda ning pole nõus süüdimõistmisega ilma teda ärakuulamata ja teatas, et ootab vabandust. (President vabandas ning lisas omalt poolt, et tema kommentaarid kajastasid juhatuse reaktsiooni.)
Eelmise istungi protokoll kinnitati.
4. Esitatud dokumendid
Järgmised dokumendid on esitatud Euroopa Parlamendile:
1) |
nõukogult ja Euroopa Komisjonilt:
|
2) |
parlamendi komisjonidelt:
|
3) |
parlamendiliikmetelt:
|
5. Nõukogu saadetud kokkulepete tekstid
Nõukogu edastas järgmise dokumendi tõestatud koopia:
— |
kirjavahetuse teel sõlmitud kokkulepe Euroopa Ühenduse ja järgmiste riikide vahel: Barbados, Belize, Kongo Vabariik, Fidži Vabariik, Guyana Vabariik, Côte d'Ivoire'i Vabariik, Jamaica, Kenya Vabariik, Madagaskari Vabariik, Malawi Vabariik, Mauritiuse Vabariik, Suriname Vabariik, Saint Christopheri ja Nevise Föderatsioon, Svaasimaa Kuningriik, Tansaania Ühendvabariik, Trinidadi ja Tobago Vabariik, Uganda Vabariik, Sambia Vabariik ja Zimbabwe Vabariik, mis käsitleb Mosambiigi Vabariigi liitumist AKV-EÜ partnerluslepingu V lisa 3. protokolliga AKV suhkru kohta. |
6. Assigneeringute ümberpaigutamine
Eelarvekomisjon arutas Euroopa Komisjoni assigneeringute ümberpaigutamise ettepanekut DEC49/2004 (C6-0124/2004 — SEK(2004)1151 lõplik).
Pärast nõukogu arvamusega tutvumist andis komisjon vastavalt 25. juuni 2002. aasta finantsmääruse artikli 24 lõikele 3 nõusoleku assigneeringute täies ulatuses ümberpaigutamiseks.
7. Petitsioonid
Alltoodud kuupäevadel kanti registrisse järgmised petitsioonid, mis vastavalt kodukorra artikli 191 lõikele 5 edastati vastutavale parlamendikomisjonile:
29. septembril 2004
Barfs Hinrich (nr 744/2004);
Justyna Blach (nr 745/2004);
Mirsad Delic (nr 746/2004);
Georg Heinrich Zogalla (nr 747/2004);
Robin Helios (nr 748/2004);
Marion Mäusbacher-Roth (nr 749/2004);
Harald Schwarz (nr 750/2004);
Thanh Son Nguyen (ja 173 allkirja) (nr 751/2004);
Otto Voggenreiter (nr 752/2004);
Christian Kranabetter (nr 753/2004);
Wilfried Henschel (nr 754/2004);
Frank-Thomas Kirchberg (nr 755/2004);
Michael Ballmann (nr 756/2004);
Hans-Jürgen Hahn (nr 757/2004);
Ivan Erdec (nr 758/2004);
Irene Hoffmann (nr 759/2004);
Johannes ja Geraldine Warbeck (nr 760/2004);
Udo Matyssek (nr 761/2004);
Gertrud Bousseljot Mergja (nr 762/2004);
Benjamin Belger (nr 763/2004);
Gavin Hewitt (The Scotch Whisky Association) (nr 764/2004);
Ian Speirs (Resposta Association) (nr 765/2004);
Martina Finn (nr 766/2004);
Barry Lennox (nr 767/2004);
Steven Krantz (nr 768/2004);
František Brychta (nr 769/2004);
František Brychta (nr 770/2004);
Jan Van Es (Transes Holding SA) (nr 771/2004);
Danijel Burazer (Drustvo Vrtickarjev “Vrticek Cricek”) (nr 772/2004);
Raymond Sammut (nr 773/2004);
Alexandra Mareschi (Internationale Liga der Opfer der Gewaltherrschaft) (nr 774/2004);
Petra Lawlor (nr 775/2004);
Maria Brzezinska (nr 776/2004);
Francis de Souza (nr 777/2004);
Eric Thomsen (Romano) (nr 778/2004);
Jette Friis Tuca (nr 779/2004);
Hildegard Rech (nr 780/2004);
C.H. Evegroen (nr 781/2004);
Marek Kuchcinski (nr 782/2004);
Roman Sapelkin (nr 783/2004);
Julianna Toth (nr 784/2004);
1. oktoobril 2004
Beatriz González González (nr 785/2004);
Roberto Peréz (nr 786/2004);
Luis Mayoral Gazquez (Asociación por la democracia plena en la Unión Europea) (nr 787/2004);
Alba Rebordosa Rius (nr 788/2004);
Juan Carlos Lobo Garrido (nr 789/2004);
Andreu Bosch I Rodoreda (Ajuntament de Teià) (nr 790/2004);
Miquel Ramón Marti Matias (nr 791/2004);
Vicente Muñoz-Reja Corzo (nr 792/2004);
Céline Moine (nr 793/2004);
Eric Lafon (nr 794/2004);
Manuel Coelho De Oliveira (nr 795/2004);
Suzanne Servant (nr 796/2004);
Paolo Sanviti (nr 797/2004);
Nicola Leugio (nr 798/2004);
Nella Silvana Vit (nr 799/2004);
Nicola Vallinoto (nr 800/2004);
Antonio Buda (nr 801/2004);
Stefano Giuliani (nr 802/2004);
Tersilio Marotta (Comune di Castelfidardo) (nr 803/2004);
Marco Bava (nr 804/2004);
Guido Barbarossa (nr 805/2004);
Maria Silva Direito (nr 806/2004);
Massimo Campailla (nr 807/2004);
8. oktoobril 2004
Armin Andreas Haas (nr 808/2004);
Peter Steinert (nr 809/2004);
Gustav Fricke (nr 810/2004);
Horst Frühling (nr 811/2004);
Siegfried Smolka (nr 812/2004);
Arno Nebauer (nr 813/2004);
Markus Marnet (nr 814/2004);
Regina Poursanidis (nr 815/2004);
Michael Holm (nr 816/2004);
Daniela Siletchi (nr 817/2004);
Srinivasan Devrajan (nr 818/2004);
Michael Povey (nr 819/2004);
Rahy Javan (Refugee Organizations Rijnmond (SVOR)) (nr 820/2004);
Ian Cawsey (nr 821/2004);
Attila Oess (Los residentes de Las Lagunas) (nr 822/2004);
Trevor Evans (nr 823/2004);
Jonathan Zammit (nr 824/2004);
Jozef Sliwinski (nr 825/2004);
Wanda Talarowska-Zejdler (nr 826/2004);
Andrzej Rozwadowski (nr 827/2004);
20. oktoobril 2004
Mads Ifversen (nr 828/2004);
Marcus von der Lippe (nr 829/2004);
Helmut Le Barillec (nr 830/2004);
Jochen Osada (nr 831/2004);
Helmut Stange (Deutscher Lourdes-Verein) (nr 832/2004);
Gerriet Kohls (nr 833/2004);
Ismail Kul (ZAMAN) (nr 834/2004);
Godefroy Kozlik (nr 835/2004);
Rita Strickler (nr 836/2004);
Ewald Henze (nr 837/2004);
Andrew McGrath (The Tara Foundation) (nr 838/2004);
Andrew McGrath (The Tara Foundation) (nr 839/2004);
Andrew McGrath (The Tara Foundation) (nr 840/2004);
Emily McIvor (BUAV) (ja 15 allkirja) (nr 841/2004);
Roger Brooke (nr 842/2004);
Petar Kovacevic (nr 843/2004);
Kuisma Lappalainen (nr 844/2004);
Walid Taqatqa (Palestine Foundation) (nr 845/2004);
Sam McMahon (nr 846/2004);
Matthew Ball (nr 847/2004);
Athos Eleftheriou (Co-Ordinating Committee of Municipalities and Refugee Associations of Kyrenia District) (nr 848/2004);
Bernard Ross (nr 849/2004);
Paul Nettleship (nr 850/2004);
Sigrid van Dort (nr 851/2004);
Constant Verbraeken (nr 852/2004);
Josef Varga (nr 853/2004);
Agnieszka Rajewska (nr 854/2004);
Franciszek Grubich (nr 855/2004);
Declan Marron (nr 856/2004).
8. Esimesel lugemisel vastu võetud Euroopa Parlamendi seisukohtade heakskiitmine nõukogu poolt (kodukorra artikkel 66)
Vastavalt EÜ asutamislepingu artikli 251 lõikele 2 on nõukogu teatanud, et kiidab heaks Euroopa Parlamendi esimesel lugemisel vastu võetud seisukohad:
— |
võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 20. aprillil 2004. a vastu võetud määrust, mis käsitleb koostööd riigiasutuste vahel, kelle ülesandeks on kontrollida tarbijakaitsega seotud õigussätete rakendamist (“tarbijakaitsealast koostööd käsitlev määrus”) (2003/0162(COD)); |
— |
võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 20. aprillil 2004. a vastu võetud direktiivi, millega muudetakse direktiivi 2003/87/EÜ, mis käsitleb ühenduses kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise süsteemi loomist vastavalt Kyoto protoklli rakendamise süsteemile (2003/0173(COD)); |
— |
võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 31. märtsil 2004. a vastu võetud määrust, millega muudetakse EÜ määrust nr 1726/2000 Lõuna-Aafrikaga tehtava arengukoostöö kohta (2003/0245(COD)); |
— |
võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 31. märtsil 2004. a vastu võetud määrust toiduainetega kokku puutuvate materjalide ja toodete kohta, mis tühistab direktiivid 80/590/EMÜ ja 89/109/EMÜ (2003/0272(COD)). |
Kõnealused õigusaktid võeti seega vastu. Vastavalt Euroopa Parlamendi kodukorra artiklile 68 allkirjastavad need ühiselt Euroopa Parlamendi president ja nõukogu eesistuja.
***
Lisaks teavitab nõukogu vastavalt EÜ asutamislepingu artikli 251 lõikele 2, et ta kiidab heaks Euroopa Parlamendi 31. märtsil 2004. a esimesel lugemisel vastu võetud seisukoha Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi vastu võtmiseks, millega muudetakse nõukogu direktiive 73/239/EMÜ, 85/611/EMÜ, 91/675/EMÜ, 93/6/EMÜ ja 94/19/EÜ ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiive 2000/12/EÜ, 2002/83/EÜ ja 2002/87/EÜ finantsteenuste komisjonide ümber struktureerimiseks (KOM(2003)0659 — C5-0520/2003 — 2003/0263(COD)).
Vastavalt kodukorra artikli 66 lõikele 2 otsustas parlamendi president konsulteerida selle valdkonna eest vastutava ECON komisjoniga, et nõukogu poolt tehtud tehnilised muudatused ei puuduta ettepaneku sisu.
9. Nõusolek esitada omaalgatuslik ettekanne
AFET komisjon:
— |
soovitus ELi-India suhete kohta (2004/2195(INI)) (nõuandev komisjon: INTA) |
10. Parlamendi komisjonide koosseis
Fraktsiooni PPE-DE taotlusel kinnitas parlament järgmised ametissenimetamised:
— |
inimõiguste allkomisjon: Mihael Brejc'i asemele Lojze Peterl; |
— |
julgeoleku ja kaitse allkomisjon: Lojze Peterle asemele Mihael Brejc. |
11. Tööplaan
Päevakorra järgmine punkt oli tööplaani arutamine.
Oktoobri osaistungjärgu lõplik päevakord (PE 347.486/PDOJ) jagati laiali. Ühtegi muudatusettepanekut ei esitatud.
Fraktsioonide Verts/ALE ja GUE/NGL taotlusel on muudatuste esitamise ajaks Emilio Menéndez del Valle raporti kohta ELi-India suhted (A6-0024/2004 - päevakorra punkt nr 56) kinnitatud esmaspäev, 25. oktoober 2004. a kell 19.00.
Nõukogu kiirmenetluse kohaldamise taotlus (kodukorra artikkel 134):
— |
nõukogu määruse ettepanek, millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 2667/2000 Euroopa Ülesehitusameti kohta [KOM(2004)0451 — C6-0075/2004 — 2004/0133(CNS)] Kiirmenetluse taotluse põhjendus: Kui agentuuri mandaati ei pikendata, ei saa see oma tegevust pärast 31. detsembrit 2004. a jätkata. Seepärast on oluline otsustada mandaadi pikendamise küsimus võimalikult kiiresti. |
— |
nõukogu määruse ettepanek, millega luuakse rahalise toetuse programm Küprose türgi kogukonna majandusarengu soodustamiseks [KOM(2004)0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)] Kiirmenetluse taotluse põhjendus: Ettepaneku eesmärk on viia võimalikult kiiresti ellu nõukogu 26. aprilli järeldused Küprose kohta, et lihtsustada Küprose ühinemist. |
Nõukogu ja Euroopa Komisjon taotlevad kiirmenetluse rakendamist:
— |
nõukogu otsuse ettepanek, millega muudetakse nõukogu otsust 2002/883/EÜ Bosnia ja Hertsegoviinale täiendava makromajandusliku finantsabi eraldamise kohta [KOM(2004)0604 — C6-0145/2004 — 2004/0207(CNS)] |
— |
nõukogu otsuse ettepanek makromajandusliku finantsabi kohta Serbia ja Montenegrole ning millega muudetakse otsust 2002/882/EÜ Jugoslaavia Föderatiivsele Vabariigile eraldatava täiendava makromajandusliku finantsabi kohta [KOM(2004)0605 — C6-0146/2004 — 2004/0204(CNS)] Kiirmenetluse taotluse põhjendus: Serbia ja Montenegro ning Bosnia ja Hertsegoviina vajavad jätkuvalt välist finantsabi oma majanduse stabiliseerimise programmide ja IMFiga kokku lepitud majandusreformide toetuseks. Parlament otsustab kiirmenetluse taotluse üle järgmise päeva istungi alguses. |
***
Tööplaan loetakse otsustatuks.
12. Üheminutilised kõned poliitiliselt olulistel teemadel
Vastavalt kodukorra artiklile 144 esinesid üheminutilise kõnega järgmised parlamendiliikmed, kes soovisid suunata parlamendi tähelepanu poliitiliselt olulistele küsimustele:
Csaba Sándor Tabajdi, Simon Coveney, Bogusław Sonik, Luis Yañez-Barnuevo García, Sylwester Chruszcz, Ryszard Czarnecki, Mirosław Mariusz Piotrowski, Georgios Papastamkos, Bogdan Pęk, Philip Bushill-Matthews, Pál Schmitt, Urszula Krupa, Margrietus van den Berg, Katalin Lévai, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Louis Grech, Sarah Ludford, Camiel Eurlings, Hélène Flautre, Robert Evans, Frederika Brepoels, Ilda Figueiredo, Helmuth Markov, Carlos José Iturgaiz Angulo, Ian Hudghton.
13. Euroopa Keskpank (2003) (arutelu)
Raport: Euroopa Keskpanga 2003. a aastaaruanne [2004/2144(INI)] — majandus- ja rahanduskomisjon.
Raportöör: Alain Lipietz (A6-0014/2004).
Alain Lipietz tutvustas raportit.
ISTUNGI JUHATAJA: Edward McMILLAN-SCOTT
Asepresident
Esinejad: Jean-Claude Trichet (EKP president), Kurt Joachim Lauk fraktsiooni PPE-DE nimel, Joseph Muscat fraktsiooni PSE nimel, Wolf Klinz fraktsiooni ALDE nimel, Sahra Wagenknecht fraktsiooni GUE/NGL nimel, Nils Lundgren fraktsiooni IND/DEM nimel, Hans-Peter Martin (fraktsioonilise kuuluvuseta), Othmar Karas, Benoît Hamon, Johannes (Hans) Blokland, Alexander Radwan, Antolín Sánchez Presedo, José Manuel García- Margallo y Marfil (Kellaaega silmas pidades soovitab parlamendi president Jean-Claude Trichet'l vastata parlamendiliikmete küsimustele kirjalikult.), Joaquín Almunia (Euroopa Komisjoni liige) ja Jean-Claude Trichet.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 26.10.2004 protokolli punkt 8.5.
ISTUNGI JUHATAJA: Gérard ONESTA
Asepresident
Esinejad: Josu Ortuondo Larrea parlamendiliikme Carlos José Iturgaiz Angulo sõnavõtu kohta (punkt 12) ja Carlos José Iturgaiz Angulo parlamendiliikme Josu Ortuondo Larrea sõnavõtu kohta.
14. Autosektori ümberstruktureerimine (avaldus, millele järgneb arutelu)
Euroopa Komisjoni avaldus: Autosektori ümberstruktureerimine
Avalduse esitas Olli Rehn (Euroopa Komisjoni liige).
Sõna võtsid: Thomas Mann fraktsiooni PPE-DE nimel, Udo Bullmann fraktsiooni PSE nimel, Rebecca Harms fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jonas Sjöstedt fraktsiooni GUE/NGL nimel, Patrick Louis fraktsiooni IND/DEM nimel, Ivo Belet, Helmut Kuhne, Helmuth Markov, Ria Oomen-Ruijten, Jan Andersson, Gunnar Hökmark, Inés Ayala Sender, Malcolm Harbour, Garrelt Duin ja Olli Rehn.
Arutelu lõpetati.
15. Nafta hinna tõstmise tagajärjed euroopa majandusele, põllumajandusele ja kalandusele (avaldus, millele järgneb arutelu)
Euroopa Komisjoni avaldus: Nafta hinna tõstmise tagajärjed Euroopa majandusele, põllumajandusele ja kalandusele
Avalduse esitas Joaquín Almunia (Euroopa Komisjoni liige).
Esinejad: Carmen Fraga Estévez fraktsiooni PPE-DE nimel, Katerina Batzeli fraktsiooni PSE nimel, Philippe Morillon fraktsiooni ALDE nimel, Ian Stewart Hudghton fraktsiooni Verts/ALE nimel, Dimitrios Papadimoulis fraktsiooni GUE/NGL nimel, Georgios Karatzaferis fraktsiooni IND/DEM nimel, Bogdan Golik (fraktsioonilise kuuluvuseta), Ambroise Guellec, Rosa Miguélez Ramos, María Esther Herranz García, Magda Kósáné Kovács, Agnes Schierhuber, Reino Paasilinna, Piia-Noora Kauppi ja Joachin Almunia.
Arutelu lõpetati.
16. Järgmise istungi päevakord
Kinnitati järgmise päeva istungi päevakord (dokument “Päevakord” PE 7.486/OJMA).
17. Istungi lõpp
Istung lõppes kell 20.35.
Julian Priestley
Peasekretär
Janusz Onyszkiewicz
asepresident
(1) Eestikeelne versioon puudub.
(2) Eestikeelne versioon puudub.
KOHALOLIJATE NIMEKIRI
Allakirjutanud:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Assis, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bonino, Bono, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourzai, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Breyer, Brie, Brok, Budreikaitė, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Casa, Casaca, Caspary, Castex, Castiglione, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Correia, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, Degutis, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Deprez, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Ford, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomolka, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Grech, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Harbour, Harms, Hassi, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Horáček, Hortefeux, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, Laschet, Lauk, Lax, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Myller, Napoletano, Nassauer, Navarro, Newton Dunn, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rübig, Rühle, Rutowicz, Saïfi, Sakalas, Salinas García, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schwab, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sjöstedt, Skinner, Alyn Smith, Sommer, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Westlund, Whitehead, Wieland, Wiersma, Wise, von Wogau, Wojciechowski, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zwiefka
Teisipäev, 26. oktoober 2004
14.7.2005 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
CE 174/12 |
PROTOKOLL
(2005/C 174E/02)
ISTUNGI LÄBIVIIMISE KORD
ISTUNGI JUHATAJA: Josep BORRELL FONTELLES
president
1. Istungi algus
Istung algas kell 9.00.
2. Kiirmenetluse taotluse hääletus
Kiirmenetluse taotlused:
— |
nõukogu määruse ettepanek, millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 2667/2000 Euroopa Ülesehitusameti kohta [KOM(2004)0451 — C6-0075/2004 — 2004/0133(CNS)] — välisasjade komisjon. Sõna võttis Hannes Swoboda AFET komisjoni nimel. Kiirmenetluse taotlus lükati tagasi. |
— |
nõukogu määruse ettepanek, millega luuakse rahalise toetuse programm Küprose türgi kogukonna majandusarengu soodustamiseks [KOM(2004)0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)] — välisasjade komisjon. Kiirmenetluse taotlus lükati tagasi. |
— |
nõukogu otsuse ettepanek, millega muudetakse nõukogu otsust 2002/883/EÜ Bosnia ja Hertsegoviinale täiendava makromajandusliku finantsabi eraldamise kohta [KOM(2004)0604 — C6-0145/2004 — 2004/0207(CNS)] — rahvusvahelise kaubanduse komisjon. Esinejad: Peter Šťastný INTA komisjoni nimel ja Hannes Swoboda. Kiirmenetlust otsustati kohaldada. Parlamendile muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 27.10.2004 kell 12.00. Hääletus Enrique Barón Crespo raporti A6-0025/2004 osas toimub neljapäeval. |
— |
nõukogu otsuse ettepanek makromajandusliku finantsabi kohta Serbia ja Montenegrole ning millega muudetakse otsust 2002/882/EÜ Jugoslaavia Föderatiivsele Vabariigile eraldatava täiendava makromajandusliku finantsabi kohta [KOM(2004)0605 — C6-0146/2004 — 2004/0204(CNS)] — rahvusvahelise kaubanduse komisjon. Kiirmenetlust otsustati kohaldada. |
Parlamendile muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 27.10.2004 kell 12.00.
Hääletus Enrique Barón Crespo raporti A6-0026/2004 osas toimub neljapäeval.
(Istung katkestati kell 9.10, oodates José Manuel Barroso saabumist ning istung jätkus kell 9.15.)
3. Esitatud dokumendid
Järgmised dokumendid on esitatud Euroopa Parlamendile:
1) |
nõukogult ja Euroopa Komisjonilt:
|
2) |
parlamendiliikmetelt: kodukorra muutmise ettepanekud (kodukorra artikkel 202):
|
4. Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)
Alljärgnevad parlamendiliikmed ja fraktsioonid taotlesid, et parlament korraldaks kodukorra artikli 115 alusel arutelu järgnevate resolutsiooni ettepanekute üle:
I. |
KILDMIINID:
|
II. |
IRAAN (Ajakirjaniku arreteerimine seoses Interneti-vastase kuriteoga / Surmanuhtlused, eriti need, mis on mõistetud alaealistele):
|
III. |
GUANTANAMO:
|
Kõneaeg eraldatakse vastavalt kodukorra artiklile 142.
5. Euroopa Komisjoni valitud presidendi José Manuel Barroso avaldus
Volinike kolleegiumi ja volinike tegevusprogrammide esitlemine
Avalduse esitas José Manuel Barroso, Euroopa Komisjoni valitud president.
Esinejad: Hans-Gert Poettering fraktsiooni PPE-DE nimel, Martin Schulz fraktsiooni PSE nimel, Graham R. Watson fraktsiooni ALDE nimel, Daniel Marc Cohn-Bendit fraktsiooni Verts/ALE nimel, Francis Wurtz fraktsiooni GUE/NGL nimel, Nigel Paul Farage fraktsiooni IND/DEM nimel, Brian Crowley fraktsiooni UEN nimel, Luca Romagnoli (fraktsioonilise kuuluvuseta), João de Deus Pinheiro, Johannes (Hannes) Swoboda, Silvana Koch-Mehrin, Ian Stewart Hudghton, Roberto Musacchio, Maciej Marian Giertych ja Michał Tomasz Kamiński.
ISTUNGI JUHATAJA: Dagmar ROTH-BEHRENDT
asepresident
Sõna võtsid: Ryszard Czarnecki, Jaime Mayor Oreja, Jan Marinus Wiersma, Marielle De Sarnez, Satu Hassi, Marco Rizzo, Johannes Blokland, Roberta Angelilli, Jean-Claude Martinez, Marianne Thyssen, Martine Roure, Lapo Pistelli, Rebecca Harms, Jonas Sjöstedt, Mario Borghezio, James Hugh Allister, József Szájer, Ieke van den Burg, Andrew Duff, Marie Anne Isler Béguin, Nils Lundgren, Alessandro Battilocchio, Françoise Grossetête, Pervenche Berès, Dirk Sterckx, Paul Marie Coûteaux, Hartmut Nassauer, Evelyne Gebhardt, Emma Bonino, Antonio Tajani, Katerina Batzeli, Ignasi Guardans Cambó, Jacek Emil Saryusz-Wolski, Maria Berger, Cecilia Malmström, Jan Zahradil, Bernard Poignant, Ioannis Varvitsiotis, Enrique Barón Crespo, Gunnar Hökmark, Michele Santoro, Avril Doyle, António Costa, Elmar Brok, Magda Kósáné Kovács, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Marilisa Xenogiannakopoulou, Alojz Peterle, Genowefa Grabowska ja José Manuel Barroso.
(Arutelu katkestati. Seda jätkatakse pärast pidulikku istungit.)
ISTUNGI JUHATAJA: Josep BORRELL FONTELLES
president
6. Pidulik istung - Madalmaad
Kell 12.00-12.30 toimus parlamendi pidulik istung Tema Majesteedi Madalmaade kuninganna Beatrixi visiidi puhul.
ISTUNGI JUHATAJA: Antonios TRAKATELLIS
asepresident
7. Euroopa Komisjoni presidendi José Manuel Barroso avaldus (arutelu jätkamine)
Sõna võtsid: Luís Queiró, Inger Segelström, Giuseppe Gargani ja Piia-Noora Kauppi
Kodukorra artikli 103 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
— |
Daniel Marc Cohn-Bendit ja Monica Frassoni fraktsiooni Verts/ALE nimel (B6-0088/2004); |
— |
Hans-Gert Poettering fraktsiooni PPE-DE nimel (B6-0090/2004); |
— |
Jens-Peter Bonde ja Nigel Paul Farage fraktsiooni IND/DEM nimel (B6-0092/2004); |
— |
Andrew Nicholas Duff fraktsiooni ALDE nimel (B6-0093/2004); |
— |
Johannes (Hannes) Swoboda fraktsiooni PSE nimel (B6-0098/2004); |
— |
Francis Wurtz fraktsiooni GUE/NGL nimel (B6-0099/2004); |
— |
Cristiana Muscardini fraktsiooni UEN nimel Euroopa Komisjoni valimise kohta (B6-0100/2004). |
OTSUSE EELNÕU (B6-0091/2004)
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 27.10.2004 protokolli punkt 5.
8. Hääletustund
Hääletuse üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletus jne) on esitatud protokolli I lisas.
8.1. Ühenduse veeskeskkonda lastavad ohtlikud ained ***I (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi ettepaneku kohta, mis käsitleb teatavate ühenduse veekeskkonda lastavate ohtlike ainete poolt põhjustatavat saastet (kodifitseeritud versioon) [KOM(2003)0847 — C5-0003/2004 — 2003/0333(COD)] — õigusasjade komisjon.
Raportöör: Giuseppe Gargani (A6-0012/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 1)
ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud tervikhääletusel (P6_TA(2004)0025)
8.2. Kahepoolmeliste molluskite teatud haiguste kontroll * (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport nõukogu direktiivi ettepaneku kohta, millega luuakse ühenduse minimaalsed kontrollimeetmed kahepoolmeliste molluskite teatud haiguste osas (kodifitseeritud versioon) [KOM(2004)0326 — C6-0026/2004 — 2004/0100(CNS)] — õigusasjade komisjon.
Raportöör: Giuseppe Gargani (A6-0011/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 2)
ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud tervikhääletusel (P6_TA(2004)0026)
8.3. Partnerlus- ja koostöölepingud * (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport nõukogu ja Euroopa Komisjoni otsuse ettepaneku kohta, mis käsitleb partnerlus- ja koostöölepingute protokollide sõlmimist ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt
1. |
Armeenia [9257/2004 — KOM(2004)0358 — C6-0027/2004 — 2004/0118(CNS)], |
2. |
Aserbaidžaani [8924/2004 — KOM(2004)0267 — C6-0017/2004 — 2004/0089(CNS)], |
3. |
Gruusia [8916/2004 — KOM(2004)0268 — C6-0018/2004 — 2004/0091(CNS)], |
4. |
Kasahstani [9006/2004 — KOM(2004)0307 — C6-0025/2004 — 2004/0096(CNS)], |
5. |
Kõrgõzstani [9003/2004 — KOM(2004)0305 — C6-0024/2004 — 2004/0095(CNS)], |
6. |
Moldaavia [9221/2004 — KOM(2004)0302 — C6-0023/2004 — 2004/0106(CNS)], |
7. |
Venemaa [8896/2004 — KOM(2004)0292 — C6-0022/2004 — 2004/0087(CNS)], |
8. |
Ukraina [9108/2004 — KOM(2004)0251 — C6-0016/2004 — 2004/0080(CNS)], |
9. |
Usbekistani [8908/2004 — KOM(2004)0272 — C6-0020/2004 — 2004/0092(CNS)] |
vahel, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi liitumist Euroopa Liiduga — välisasjade komisjon.
Raportöör: Elmar Brok (A6-0023/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 3)
9 ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD RESOLUTSIOONI PROJEKTID
Vastu võetud tervikhääletusel (P6_TA(2004)0027, P6_TA(2004)0028, P6_TA(2004)0029, P6_TA(2004)0030, P6_TA(2004)0031, P6_TA(2004)0032, P6_TA(2004)0033, P6_TA(2004)0034 ja P6_TA(2004)0035)
8.4. Abi kodukohast lahkuma sunnitud isikutele Ladina-Ameerika ja Aasia arengumaades ***I (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse ettepaneku kohta, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 2130/2001 kodukohast lahkuma sunnitud isikute abistamise kohta Ladina-Ameerika ja Aasia arengumaades [KOM(2004)0126 — C5-0097/2004 — 2004/0040(COD)] — arengukomisjon.
Raportöör: Luisa Morgantini (A6-0018/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 4)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK, MUUDATUSETTEPANEKUD ja ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD RESO-LUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud tervikhääletusel (P6_TA(2004)0036)
8.5. Euroopa Keskpank (2003) (hääletus)
Raport Euroopa Keskpanga 2003. a aastaaruande kohta [2004/2144(INI)] — majandus- ja rahanduskomisjon.
Raportöör: Alain Lipietz (A6-0014/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 5)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P6_TA(2004)0037)
Esinejad:
Enne lõpphääletust soovitas raportöör muudatusettepanekute vastuvõtmise korral raport tagasi lükata ning raporti vastuvõtmise korral palus tema nimi raportist eemaldada.
9. Hääletuse kohta selgituste andmine
Kirjalikud selgitused hääletuse kohta:
Kodukorra artikli 163 lõike 3 alusel esitatud kirjalikud selgitused hääletuse kohta lisatakse käesoleva istungi stenogrammile.
Suulised selgitused hääletuse kohta:
Raport: Lipietz — A6-0014/2004
— |
Kurt Joachim Lauk fraktsiooni PPE-DE nimel |
10. Hääletuse parandused
Nimetatud parlamendiliikmed esitasid hääletuse parandused:
Raport: Lipietz — A6-0014/2004
— |
muudatusettepanek 6 vastu: Mairead McGuinness, Hartmut Nassauer |
— |
resolutsioon (tervikuna) vastu: Neil Parish |
***
Maria Carlshamre teatas, et ta viibis hääletustunni ajal kohal.
(Istung katkestati kell 13.00 ja see jätkus kell 15.00.)
ISTUNGI JUHATAJA: Janusz ONYSZKIEWICZ
asepresident
11. Eelmise istungi protokolli kinnitamine
Hääletuse parandused:
14.10.2004 istung
Järgmised parlamendiliikmed esitasid alltoodud hääletuse parandused:
Raport: Joseph Daul — A6-0008/2004
— |
tervikhääletus poolt: Britta Thomsen vastu: Nils Lundgren, Lars Wohlin, Hélène Goudin erapooletu: Anna Ibrisagic |
B6-0067/2004 — Euroopa Põhiseaduse lepingu ratifitseerimise protsess ja kommunikatsioonistrateegia.
— |
lõige 2 vastu: Dan Jørgensen |
Eelmise istungi protokoll kinnitati.
12. 2005. aasta üldeelarve projekt (III eelarveosa) — 2005. aasta üldeelarve projekt (I, II, IV, V, VI, VII, VIII eelarveosa) (arutelu)
Raport Euroopa Liidu 2005. aasta üldeelarve projekti III eelarveosa - Euroopa Komisjon kohta [C6-0123/2004 — 2004/2001(BUD)] — eelarvekomisjon.
Raportöör: Salvador Garriga Polledo (A6-0021/2004).
Raport Euroopa Liidu 2005. aasta üldeelarve projekti - I eelarveosa, Euroopa Parlament; II eelarveosa, Euroopa Liidu Nõukogu; IV eelarveosa, Euroopa Ühenduste Kohus; V eelarveosa, Kontrollikoda; VI eelarveosa, Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee; VII eelarveosa, Regioonide komitee; VIII (A) eelarveosa, Euroopa ombudsman; VIII (B) eelarveosa, Euroopa andmekaitseinspektor - kohta [C6-0123/2004 — 2004/2002(BUD)] — eelarvekomisjon.
Raportöör: Anne Elisabet Jensen (A6-0020/2004).
Salvador Garriga Polledo ja Anne Elisabet Jensen esitasid raportid.
Esinejad: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra (AFET komisjoni arvamuse koostaja), Anders Wijkman (DEVE komisjoni arvamuse koostaja), David W. Martin (INTA komisjoni arvamuse koostaja), Catherine Guy-Quint (ECON komisjoni arvamuse koostaja), Ria G.H.C. Oomen-Ruijten (EMPL komisjoni arvamuse koostaja), Jutta D. Haug (ENVI komisjoni arvamuse koostaja), Paul Rübig (ITRE komisjoni arvamuse koostaja), Joachim Wuermeling (IMCO komisjoni arvamuse koostaja), Mathieu Grosch (TRAN komisjoni arvamuse koostaja) ja Rolf Berend (REGI komisjoni arvamuse koostaja).
ISTUNGI JUHATAJA: Miroslav OUZKÝ
asepresident
Esinejad: María Esther Herranz García (AGRI komisjoni arvamuse koostaja), Carmen Fraga Estévez (PECH komisjoni arvamuse koostaja), Helga Trüpel (CULT komisjoni arvamuse koostaja), Klaus-Heiner Lehne (JURI komisjoni arvamuse koostaja), Gérard Deprez (LIBE komisjoni arvamuse koostaja), Gérard Onesta (AFCO komisjoni arvamuse koostaja), Lissy Gröner (FEMM komisjoni arvamuse koostaja), Michaele Schreyer (Euroopa Komisjoni volinik), Valdis Dombrovskis fraktsiooni PPE-DE nimel, Ralf Walter fraktsiooni PSE nimel, Kyösti Tapio Virrankoski fraktsiooni ALDE nimel, Helga Trüpel fraktsiooni Verts/ALE nimel, Esko Olavi Seppänen fraktsiooni GUE/NGL nimel, Dariusz Maciej Grabowski fraktsiooni IND/DEM nimel, Wojciech Roszkowski fraktsiooni UEN nimel, Sergej Kozlík, Markus Ferber ja Bárbara Dührkop Dührkop.
ISTUNGI JUHATAJA: Jacek Emil SARYUSZ-WOLSKI
asepresident
Sõna võtsid: Jan Mulder, Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf, Jiří Maštálka, LarsWohlin, Liam Aylward, Hans-Peter Martin, Janusz Lewandowski, Giovanni Pittella, Bernat Joan i Marí, Helmuth Markov, Jeffrey Titford, Bruno Gollnisch, Albert Jan Maat, Neena Gill, James Elles, Jutta D. Haug, Antonis Samaras, Paulo Casaca, John Bowis ja Marilisa Xenogiannakopoulou.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 4.1, punkt 4.2 ja punkt 4.3.
ISTUNGI JUHATAJA: Sylvia-Yvonne KAUFMANN
asepresident
13. Infotund (Euroopa Komisjon)
Parlament vaatas läbi Euroopa Komisjonile esitatavad küsimused (B6-0017/2004).
Esimene osa
Küsimus 34 Eoin Ryanilt: veebileht kadunud laste otsimiseks
Christopher Patten (Euroopa Komisjoni volinik) vastas Eoin Ryani küsimusele ja järelepärimistele.
Küsimus 35 Proinsias De Rossalt: inimõigused Birmas
Christopher Patten vastas Proinsias De Rossa, John Bowisi ja Glenys Kinnocki küsimusele ja järelepärimistele.
Küsimus 36 Karl von Wogault: hankelepingute sõlmimise menetlused välistegevuse valdkonnas - finantsmääruse läbivaatamine
Christopher Patten vastas Karl von Wogau küsimusele ja järelepärimisele.
Teine osa
Küsimus 37 Markus Ferberilt: Türgi Euroopa Liiduga liitumise mõju rahvastikule
Günther Verheugen (Euroopa Komisjoni liige) vastas küsimusele.
Küsimus 38 langes ära autori puudumise tõttu.
Küsimus 39 Philip Claeysilt: Türgi kinnipeetavate piinamine
Günther Verheugen vastas Philip Claeysi küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 40 Ryszard Czarneckilt: Türgi liitumine
Günther Verheugen vastas Ryszard Czarnecki küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 41 Bernd Posseltilt: haldus ja kohus Rumeenias ja Bulgaarias
Günther Verheugen vastas Bernd Posselti küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 42 langes ära autori puudumise tõttu.
Küsimus 43 Georgios Papastamkoselt: Euroopa Liidu tegevus piirialade edendamiseks - Kreeka
Günther Verheugen vastas Georgios Papastamkose küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimusele 44 vastatakse kirjalikult.
Küsimus 45 Jonas Sjöstedtilt: Systembolageti tulevik
Mario Monti (Euroopa Komisjoni volinik) vastas Jonas Sjöstedti küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 46 Willy Meyer Pleitelt: Hispaania laevaehituse olukord
Mario Monti vastas Willy Meyer Pleite ja Daniel Varela Suanzes-Carpegna küsimusele ja Willy Meyer Pleite ja Daniel Varela Suanzes-Carpegna täiendavatele küsimustele.
Küsimus 47 Luciana Sbarbatilt: Euroopa Komisjoni otsus nn Tremonti-Bisi seaduse kohta
Mario Monti vastas Luciana Sbarbati ja Paul Rübigi küsimusele ja järelepärimistele.
Küsimus 48 Bart Staesilt: juurdlus tindikassettide turu kaitse küsimuses
Mario Monti vastas Bart Staesi küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimustele 49 kuni 50 vastatakse kirjalikult.
Küsimus 51 Mairead McGuinnessilt: toiduohutuse ülemaailmsed normid
David Byrne (Euroopa Komisjoni volinik) vastas Mairead McGuinnessi ja Vytautas Landsbergise küsimusele ja järelepärimistele.
Küsimus 52 Catherine Stihlerilt: vastus hiljutiste loote alkoholismi sündroomi uuringute kohta
David Byrne vastas Catherine Stihleri küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 53 Dimitrios Papadimouliselt: Kreeka tapamajade olukord
David Byrne vastas küsimusele.
Küsimus 54 langes ära autori puudumise tõttu.
Küsimus 55 John Bowiselt: poliitika vaimuhaiguste ravi valdkonnas ja puurvoodite kasutamine
David Byrne vastas John Bowise küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimustele 56 kuni 93 vastatakse kirjalikult.
Sõna võttis Brian Crowley.
Euroopa Komisjoni infotund on lõppenud.
14. Järgmise istungi päevakord
Kinnitati järgmise päeva istungi päevakord (dokument “Päevakord” PE 347.486/OJME).
15. Istungi lõpp
Istung lõppes kell 19.35.
Julian Priestley
peasekretär
Pierre Moscovici
asepresident
KOHALOLIJATE NIMEKIRI
Allakirjutanud:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourzai, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Castiglione, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Correia, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lax, Lechner, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Navarro, Newton Dunn, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
LISA I
HÄÄLETUSTULEMUSED
Lühendite ja sümbolite selgitus
+ |
vastu võetud |
- |
tagasi lükatud |
↓ |
kehtetuks muutunud |
tagasi |
tagasi võetud |
NH (..., ..., ...) |
nimeline hääletus (poolt, vastu, erapooletuid) |
EH (..., ..., ...) |
elektrooniline hääletus (poolt, vastu, erapooletuid) |
osa |
hääletus osade kaupa |
eraldi |
hääletus eraldi |
me |
muudatusettepanek |
KME |
kompromissmuudatusettepanek |
VO |
vastav osa |
ÜME |
ülimuslik muudatusettepanek |
= |
identsed muudatusettepanekud |
§ |
lõige |
art |
artikkel |
põhj |
põhjendus |
RE |
resolutsiooni ettepanek |
RÜE |
resolutsiooni ühisettepanek |
SH |
salajane hääletus |
1. Ühenduse veekeskkonda lastavad ohtlikud ained ***I
Raport: GARGANI (A6-0012/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
2. Kahepoolmeliste molluskite teatud haiguste kontroll *
Raport: GARGANI (A6-0011/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
tervikhääletus |
NH |
+ |
625, 12, 7 |
Nimelise hääletuse taotlus
PPE-DE: tervikhääletus
3. Partnerlus- ja koostöölepingud *
Raport: BROK (A6-0023/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
4. Abi kodukohast lahkuma sunnitud isikutele Ladina-Ameerika ja Aasia arengumaades ***I
Raport: MORGANTINI (A6-0018/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
5. Euroopa Keskpank (2003)
Raport: LIPIETZ (A6-0014/2004)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
§ 1 |
12 |
PSE |
|
+ |
|
pärast § 2 |
18 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
19 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
20 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
21 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 4 |
2 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 6 |
13D |
PSE |
|
- |
|
|
3 |
Verts/ALE |
NH |
- |
267, 367, 26 |
|
22 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ |
originaaltekst |
osa/NH |
|
|
|
|
|
1 |
+ |
412, 226, 23 |
|
|
|
2 |
+ |
371,278,18 |
§ 8 |
14D |
PSE |
|
- |
|
§ 9 |
4 |
Verts/ALE |
NH |
- |
231, 397, 38 |
|
15 |
PSE |
|
- |
|
§ 10 |
5 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ 11 |
6 |
Verts/ALE |
NH |
+ |
318, 280, 66 |
§ 13 |
16D |
PSE |
|
- |
|
|
7 |
Verts/ALE |
|
- |
|
pärast § 14 |
8 |
Verts/ALE |
osa |
|
|
|
|
|
1 |
+ |
|
|
|
|
2 |
- |
|
pärast § 15 |
17 |
PSE |
|
+ |
|
pärast § 21 |
9 |
Verts/ALE |
NH |
- |
228, 397, 45 |
|
23 |
GUE/NGL |
|
- |
|
põhj B |
10 |
PSE |
|
- |
|
põhj F |
1 |
Verts/ALE |
EH |
+ |
341, 289, 35 |
põhj J |
11 |
PSE |
|
- |
|
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
|
NH |
+ |
318, 299, 45 |
Nimelise hääletuse taotlus
Verts/ALE: § 6, me-d 3, 4, 6, 9
PPE-DE: lõplik hääletus
Taotlus hääletamiseks osade kaupa
PPE-DE
Me 8
1. osa:“tuletab meelde ... EKP juhatuse liikmed;”
2. osa:“vt lisaks ... peaks olema mitmekesisem;”
Verts/ALE
§6
1. osa:“arvab siiski ... struktuurimuudatusi;”
2. osa:“tööaeg lühem ... maailmas;”
LISA II
NIMELISE HÄÄLETUSE TULEMUSED
1. Raport Gargani A6-0011/2004
Poolt: 625
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Beaupuy, Birutis, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Krarup, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Coûteaux, Giertych, Goudin, Grabowski, Karatzaferis, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, de Villiers, Wierzejski, Wohlin, Železný
NI: Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Dillen, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Martinez, Masiel, Mölzer, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Vanhecke
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Korhola, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Vastu: 12
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Knapman, Titford, Whittaker, Wise
PPE-DE: Freitas
PSE: Batzeli
Erapooletuid: 7
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Mote
PPE-DE: Konrad
Verts/ALE: van Buitenen, de Groen-Kouwenhoven
2. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 267
ALDE: Di Pietro
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Krarup, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
NI: Czarnecki Marek Aleksander, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Martinez, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ventre
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Vastu: 367
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Mote
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Hänsch
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 26
ALDE: Chiesa
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Knapman, Louis, Lundgren, Titford, de Villiers, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Claeys, Dillen, Masiel, Mölzer, Rutowicz, Vanhecke
Verts/ALE: van Buitenen
3. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 412
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Karatzaferis, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Masiel, Resetarits, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Gurmai, Hänsch
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Vastu: 226
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Krarup, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Knapman, Speroni, Titford
NI: Allister, Mote
PPE-DE: Podestà, Tajani, Ventre
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
Erapooletuid: 23
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Coûteaux, Farage, Goudin, Kilroy-Silk, Louis, Lundgren, de Villiers, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Dillen, Mölzer, Romagnoli, Vanhecke
PSE: Hedh, Pinior
Verts/ALE: van Buitenen, Schlyter
4. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 371
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Bloom, Booth, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Knapman, Titford, Whittaker, Wise
NI: Baco, Czarnecki Ryszard, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Hänsch, Sornosa Martínez
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Cramer
Vastu: 278
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Krarup, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Karatzaferis, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Allister, Czarnecki Marek Aleksander, Golik, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mote, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Podkański, Ventre
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Erapooletuid: 18
ALDE: Chiesa
GUE/NGL: Pafilis, Toussas
IND/DEM: Bonde, Coûteaux, Goudin, Louis, Lundgren, de Villiers, Wohlin
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Dillen, Mölzer, Vanhecke
PSE: Hedh
Verts/ALE: van Buitenen
5. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 231
ALDE: Di Pietro
GUE/NGL: Brie, Krarup, Liotard, Meijer, Seppänen, Sjöstedt, Svensson
NI: Martin Hans-Peter, Resetarits, Romagnoli
PPE-DE: Ebner, Ventre
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Vastu: 397
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Stroz, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Adwent, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Karatzaferis, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Speroni, Tomczak, Wierzejski, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Kuc, Mote
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Hänsch
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 38
ALDE: Chiesa
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Batten, Bloom, Bonde, Booth, Clark, Coûteaux, Farage, Goudin, Kilroy-Silk, Knapman, Louis, Lundgren, Titford, de Villiers, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Dillen, Golik, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Masiel, Mölzer, Rutowicz, Schenardi, Vanhecke
Verts/ALE: van Buitenen
6. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 318
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Chiesa, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Brie, de Brún, Krarup, Liotard, McDonald, Meijer, Seppänen, Sjöstedt, Svensson
IND/DEM: Coûteaux, Louis, de Villiers
NI: Czarnecki Marek Aleksander, Golik, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Itälä, Kauppi, Korhola, Stubb
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Vastu: 280
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Karatzaferis, Sinnott, Speroni
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Mote
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 66
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Catania, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Stroz, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Adwent, Batten, Bloom, Bonde, Booth, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Goudin, Grabowski, Kilroy-Silk, Knapman, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Titford, Tomczak, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Romagnoli, Schenardi, Vanhecke
PSE: Hänsch
Verts/ALE: van Buitenen
7. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 228
GUE/NGL: Brie
NI: Golik, Kuc, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Brok, Itälä, Kauppi, Korhola, Wijkman
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedh, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Ždanoka
Vastu: 397
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Davies, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Di Pietro, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Kułakowski, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Krarup, Liotard, Meijer, Seppänen, Sjöstedt, Svensson
IND/DEM: Adwent, Batten, Belder, Blokland, Bloom, Booth, Borghezio, Chruszcz, Clark, Coûteaux, Farage, Giertych, Grabowski, Karatzaferis, Kilroy-Silk, Knapman, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, de Villiers, Whittaker, Wierzejski, Wise, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Claeys, Czarnecki Ryszard, Dillen, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martinez, Mölzer, Mote, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Březina, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duchoň, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fajmon, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, McMillan-Scott, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Strejček, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Hänsch
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Didžiokas, Foglietta, Fotyga, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 45
ALDE: Chiesa
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, McDonald, Markov, Maštálka, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Stroz, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Goudin, Lundgren, Wohlin
NI: Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Masiel, Rutowicz, Vanhecke
PSE: Hedkvist Petersen
UEN: Camre
Verts/ALE: van Buitenen, Lucas, Schlyter
8. Raport Lipietz A6-0014/2004
Poolt: 318
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bonino, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Degutis, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Geremek, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Huhne, In 't Veld, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Letta, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Polfer, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Savi, Sbarbati, Schuth, Staniszewska, Starkevičiūtė, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
IND/DEM: Belder, Blokland, Karatzaferis, Sinnott
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Antoniozzi, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Březina, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz De Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Ehler, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fernández Martín, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Higgins, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kušķis, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lehne, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Marques, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Méndez de Vigo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Peterle, Pieper, Pīks, Pinheiro, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Pál, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Seeberg, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sudre, Sumberg, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Falbr
UEN: Angelilli, Aylward, Berlato, Crowley, Didžiokas, Janowski, Kamiński, Krasts, Kristovskis, Libicki, Muscardini, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Tatarella, Vaidere, Zīle
Vastu: 299
ALDE: Chiesa, Di Pietro
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Bertinotti, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Flasarová, Guidoni, Henin, Kaufmann, Kohlíček, Krarup, Liotard, McDonald, Markov, Maštálka, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Rizzo, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Adwent, Batten, Bloom, Bonde, Booth, Chruszcz, Clark, Coûteaux, Giertych, Goudin, Grabowski, Kilroy-Silk, Knapman, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, de Villiers, Whittaker, Wierzejski, Wise, Wohlin, Železný
NI: Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Resetarits, Schenardi
PPE-DE: Fontaine
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Beglitis, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bresso, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Duin, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Gurmai, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Kósáné Kovács, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Mann Erika, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Paleckis, Panzeri, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Savary, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Stihler, Stockmann, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vaugrenard, Vergnaud, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Bielan, Camre, Foglietta
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Buitenweg, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lagendijk, Lambert, Lichtenberger, Lipietz, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 45
ALDE: Alvaro, Cocilovo, Kułakowski
IND/DEM: Borghezio
NI: Allister, Claeys, Dillen, Golik, Mölzer, Vanhecke
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Duchoň, Elles, Evans Jonathan, Fajmon, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Jackson, McMillan-Scott, Nicholson, Ouzký, Podkański, Purvis, Škottová, Stevenson, Strejček, Toubon, Van Orden, Villiers, Zahradil, Zvěřina
PSE: Hänsch
UEN: Fotyga
Verts/ALE: van Buitenen
VASTUVÕETUD TEKSTID
P6_TA(2004)0025
Ühenduse veekeskkonda lastavad ohtlikud ained ***I
Euroopa parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi vastuvõtmiseks teatavate ühenduse veekeskkonda lastavate ohtlike ainete poolt põhjustatava saaste kohta (kodifitseeritud versioon) (KOM(2003)0847 — C5-0003/2004 — 2003/0333(COD))
(Kaasotsustamismenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse komisjoni ettepanekut Euroopa Parlamendile ja nõukogule (KOM(2003)0847) (1); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 251 lõiget 2 ja artikli 175 lõiget 1, vastavalt millele esitas komisjon Euroopa Parlamendile ettepaneku (C5-0003/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 51, artiklit 80 ja artikli 43 lõiget 1; |
— |
võttes arvesse õigusasjade komisjoni raportit (A6-0012/2004); |
1. |
kiidab heaks komisjoni ettepaneku; |
2. |
palub komisjonil õigusakt uuesti Euroopa Parlamendile saata, kui ta kavatseb oma ettepanekut oluliselt muuta või seda teise tekstiga asendada; |
3. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0026
Ühenduse minimaalsed kontrollimeetmed kahepoolmeliste molluskite teatud haiguste osas *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu direktiivi vastuvõtmiseks, millega luuakse ühenduse minimaalsed kontrollimeetmed kahepoolmeliste molluskite teatud haiguste osas (kodifitseeritud versioon) (KOM(2004)0326 — C6-0026/2004 — 2004/0100(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse komisjoni ettepanekut nõukogule (KOM(2004)0326) (1); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artiklit 37, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0026/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 51, artiklit 80 ja artikli 43 lõiget 1; |
— |
võttes arvesse õigusasjade komisjoni raportit (A6-0011/2004); |
1. |
kiidab heaks komisjoni ettepaneku; |
2. |
palub nõukogul Euroopa Parlamenti informeerida, kui ta kavatseb kõrvale kalduda Euroopa Parlamendi poolt heakskiidetud tekstist; |
3. |
palub nõukogul Euroopa Parlamendiga uuesti konsulteerida, kui nõukogu kavatseb komisjoni ettepanekut oluliselt muuta; |
4. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0027
Partnerlus- ja koostööleping — Armeenia *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Armeenia Vabariigi vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (9257/2004 — KOM(2004)0358 — C6-0027/2004 — 2004/0118(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0358) (1); |
— |
võttes arvesse Armeenia Vabariigiga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (9257/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0027/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Armeenia Vabariigi valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0028
Partnerlus- ja koostööleping - Aserbaidžaan *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Aserbaidžaani Vabariigi vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (8924/2004 — KOM(2004)0267 — C6-0017/2004 — 2004/0089(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0267) (1); |
— |
võttes arvesse Aserbaidžaani Vabariigiga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (8924/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0017/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Aserbaidžaani Vabariigi valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0029
Partnerlus- ja koostööleping — Gruusia *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Gruusia vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (8916/2004 — KOM(2004)0268 — C6-0018/2004 — 2004/0091(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0268) (1); |
— |
võttes arvesse Gruusiaga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (8916/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0018/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Gruusia valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0030
Partnerlus- ja koostööleping - Kasahstan *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Kasahstani Vabariigi vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (9006/2004 — KOM(2004)0307 — C6-0025/2004 — 2004/0096(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0307) (1); |
— |
võttes arvesse Kasahstani Vabariigiga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (9006/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0025/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Kasahstani Vabariigi valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0031
Partnerlus- ja koostööleping — Kõrgõzstan *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Kõrgõzstani Vabariigi vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (9003/2004 — KOM(2004)0305 — C6-0024/2004 — 2004/0095(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0305) (1); |
— |
võttes arvesse Kõrgõzstani Vabariigiga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (9003/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0024/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Kõrgõzstani Vabariigi valitsusele ja parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0032
Partnerlus- ja koostööleping - Moldova *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Moldova Vabariigi vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (9221/2004 — KOM(2004)0302 — C6-0023/2004 — 2004/0106(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0302) (1); |
— |
võttes arvesse Moldova Vabariigiga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (9221/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris parlamendiga (C6-0023/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Moldova Vabariigi valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0033
Partnerlus- ja koostööleping - Venemaa *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Vene Föderatsiooni vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (8896/2004 — KOM(2004)0292 — C6-0022/2004 — 2004/0087(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekut (KOM(2004)0292) (1); |
— |
võttes arvesse Vene Föderatsiooniga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (8896/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0022/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Venemaa Föderatsiooni valitsusele ja parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0034
Partnerlus- ja koostööleping — Ukraina *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Ukraina vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (9108/2004 — KOM(2004)0251 — C6-0016/2004 — 2004/0080(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekuid (KOM(2004)0251) (1); |
— |
võttes arvesse Ukrainaga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (9108/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0016/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Ukraina valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0035
Partnerlus- ja koostööleping — Usbekistan *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu ja komisjoni otsuse vastuvõtmiseks ühelt poolt Euroopa ühenduste ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Usbekistani Vabariigi vahelise partnerlus- ja koostöölepingu protokolli sõlmimise osas, et võtta arvesse Tšehhi Vabariigi, Eesti Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Poola Vabariigi, Sloveenia Vabariigi ja Slovakkia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (8908/2004 — KOM(2004)0272 — C6-0020/2004 — 2004/0092(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse nõukogu ja komisjoni otsuse ettepanekuid (KOM(2004)0272) (1); |
— |
võttes arvesse Usbekistani Vabariigiga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingut (8908/2004); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 44 lõiget 2, artikli 47 lõike 2 viimast lauset ja artikleid 55, 57 lõige 2, 71, 80 lõige 2, 93, 94, 133 ja 181a koostoimes artikli 300 lõike 2 teise lausega; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 300 lõike 3 esimest lõiku, mille alusel nõukogu konsulteeris Euroopa Parlamendiga (C6-0020/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artikli 43 lõiget 1, artiklit 51 ja artikli 83 lõiget 7; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0023/2004); |
1. |
kiidab heaks nõukogu ja komisjoni otsuse ettepaneku; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile, liikmesriikide ja Usbekistani Vabariigi valitsusele ning parlamendile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0036
Kodukohast lahkuma sunnitud isikute abistamine Aasia ja Ladina-Ameerika arengumaades ***I
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse vastuvõtmiseks, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 2130/2001 kodukohast lahkuma sunnitud isikute abistamise kohta Aasia ja Ladina-Ameerika arengumaades (KOM(2004)0126 — C5-0097/2004 — 2004/0040(COD))
(Kaasotsustamismenetlus: esimene lugemine)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse komisjoni ettepanekut Euroopa Parlamendile ja nõukogule (KOM(2004)0126) (1); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 251 lõiget 2 ja artikli 179 lõiget 1, vastavalt millele komisjon parlamendile ettepaneku esitas (C5-0097/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 51; |
— |
võttes arvesse arengukomisjoni raportit (A6-0018/2004); |
1. |
kiidab heaks komisjoni ettepaneku; |
2. |
leiab, et komisjoni ettepaneku bilanss on kooskõlas finantsperspektiivi 4 rubriigi ülemmääraga, eeldades et eelarvepädev institutsioon määrab kindlaks selle summa finantseerimise vahendid finantsperspektiivi raames, arvatavasti teistest valdkondadest ümberpaigutamise kaudu; |
3. |
palub komisjonil asi uuesti Euroopa Parlamenti saata, kui ta kavatseb ettepanekut oluliselt muuta või seda teise tekstiga asendada; |
4. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TC1-COD(2004)0040
Euroopa parlamendi seisukoht vastu võetud esimesel lugemisel 26. oktoobril 2004 eesmärgiga võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr .../2004, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 2130/2001 kodukohast lahkuma sunnitud isikute abistamise kohta Aasia ja Ladina-Ameerika Arengumaades
EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,
võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artikli 179 lõiget 1,
võttes arvesse komisjoni ettepanekut,
toimides asutamislepingu artiklis 251 sätestatud korras (1)
ning arvestades järgmist:
(1) |
Ühendus rakendab määruse (EÜ) nr 2130/2001 (2) alusel programmi kodukohast lahkuma sunnitud isikute abistamise toetuseks Aasia ja Ladina-Ameerika arengumaades. Selle määruse kehtivusaeg lõpeb 31. detsembril 2004. |
(2) |
Määrus (EÜ) nr 2130/2001 eeldab, et selle uuendamine sõltub võimalusest integreerida see Aasiat ja Ladina-Ameerikat käsitlevasse ühtsesse raammäärusesse. |
(3) |
2002. aasta juulis võttis komisjon vastu ettepaneku Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse kohta, mis käsitleb ühenduse koostööd Aasia ja Ladina-Ameerika riikidega, (3) millega integreeritakse abi kodukohast lahkuma sunnitud inimeste toetuseks Aasia ja Ladina-Ameerika arengumaades ja millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 2130/2001. Nimetatud määrust ei pruugita jõuda vastu võtta õigeaegselt, et see saaks jõustuda 31. detsembril 2004. aastal. Selline olukord võib ohustada kodukohast lahkuma sunnitud inimeste abistamiseks korraldatavate operatsioonide jätkumist ja sujuvat rakendamist Aasia ja Ladina-Ameerika arengumaades. |
(4) |
Määruse (EÜ) nr 2130/2001 kohaldamine tuleb tagada uue määruse jõustumiseni. Uus määrus moodustaks uue õigusliku raamistiku kodukohast lahkuma sunnitud inimeste abistamisoperatsioonidele nimetatud kahes piirkonnas. |
(5) |
Tuleb osutada praeguse finantsperspektiivi järelejäänud aastate, nimelt 2005 ja 2006, finantsraamistikule. |
(6) |
Samuti tuleb ette näha määruse (EÜ) nr 2130/2001 kohaldamise sõltumatu hindamine. |
(7) |
Seepärast tuleks määrust (EÜ) nr 2130/2001 vastavalt muuta, |
ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:
Artikkel 1
Määrust (EÜ) nr 2130/2001 muudetakse järgmiselt:
1. |
Artikli 8 lõige 1 asendatakse järgmisega: “1. Komisjon vastutab käesoleva määrusega reguleeritud meetmete hindamise, juhtimise ja vastavate otsuste tegemise eest kooskõlas kehtivate eelarve- ja muude kehtivate menetlustega, eelkõige nõukogu 25. juuni 2002 aasta määruse (EÜ, Euratom) nr 1605/2002, mis käsitleb Euroopa ühenduste üldeelarve suhtes kohaldatavat finantsmäärust artikli 27, artikli 48 lõike 2 ning artiklite 167 ja 242 sätetega (4). |
2. |
Artiklisse 15 lisatakse järgmine lõige: “1a. Käesoleva määruse rakendamise finantsraamistikuks ajavahemikus 2005-2006 määratakse 141 miljonit eurot.” |
3. |
Artikli 20 teine lõik asendatakse järgmisega: “Määrust kohaldatakse 31. detsembrini 2006.” |
Artikkel 2
Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.
Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.
...
Euroopa Parlamendi nimel
president
Nõukogu nimel
eesistuja
(1) Euroopa Parlamendi 26. oktoobri 2004. aasta seisukoht.
(2) EÜT L 287, 31.10.2001, lk 3.
P6_TA(2004)0037
Euroopa Keskpank (2003)
Euroopa Parlamendi resolutsioon Euroopa Keskpanga 2003. a aastaaruande kohta (2004/2144(INI))
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse Euroopa Keskpanga 2003. a aastaaruannet; |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artiklit 113; |
— |
võttes arvesse Euroopa Keskpankade Süsteemi ja Euroopa Keskpanga põhikirja artiklit 15; |
— |
võttes arvesse 2. aprilli 1998. a resolutsiooni Euroopa Majandus- ja Rahaliidu (EMU) kolmanda faasi demokraatliku kontrolli kohta (1); |
— |
võttes arvesse oma 3. juuli 2003. a resolutsiooni Euroopa Keskpanga 2002. a aastaaruande kohta (2); |
— |
võttes arvesse 26. veebruari 2004. a resolutsiooni Euroopa majanduse olukorra kohta ja raportit majanduspoliitika üldsuuniste kohta (3); |
— |
võttes arvesse 22. aprilli 2004. a resolutsiooni komisjoni soovituse kohta, mis käsitleb liikmesriikide ja ühenduse majanduspoliitika üldsuuniste (ajavahemikuks 2003-2005) ajakohastamist 2004. aastal (4); |
— |
võttes arvesse kontrollikoja 14. ja 15. jaanuari 2004. a raportit Euroopa Keskpanga 2002. eelarveaasta haldamise tulemuslikkuse auditeerimise kohta (5); |
— |
võttes arvesse Euroopa Keskpanga 19. veebruari 2004. a (6) ja 17. juuni 2004. a (7) otsuseid, millega võeti vastu vastavalt Euroopa Keskpanga kodukord ja Euroopa Keskpanga üldnõukogu kodukord; |
— |
võttes arvesse komisjoni 2004. a kevadisi majandusprognoose; |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 106 ja artikli 112 lõiget 1; |
— |
võttes arvesse majandus- ja rahanduskomisjoni raportit (A6-0014/2004); |
A. |
tunnistades Euroopa Keskpanga (EKP) ja Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) täielikku sõltumatust; |
B. |
arvestades, et EKP ja EKPSi peamine eesmärk on säilitada hindade stabiilsus ja toetada muul viisil Euroopa Ühenduse üldist majanduspoliitikat, nagu sätestatud EÜ asutamislepingu artiklis 2; |
C. |
arvestades, et 2003. aastal toimus rahvusvahelises majanduses tugev langus, mille peamisteks põhjustajateks olid Ameerika Ühendriigid ja Aasia riigid (SKT kasv maailmas: 3,7%); |
D. |
arvestades, et 2003. a kasvas SKT ELis ainult 0,8% ja eurotsoonis 0,4%; eurotsooni inflatsioon oli rekordiliselt madal (2,1% võrreldes 2,3% 2002. aastal); ülemäärane likviidsus ulatus tänu tugevale asendatavuse määra M3 kasvule 7,1%, samas kui EKP vastav eesmärk oli 4,5%; eurotsooni eelarvedefitsiit jätkus ja oli keskmiselt 2,7% SKTst (2002. aastal 2,3%); erasektori laenud kasvasid märkimisväärselt ja tööpuudus jäi muutumatuks; |
E. |
võttes arvesse, et 8. mail 2003. a teatas EKP, et inflatsioonimäära (ÜTHI) tuleks hoida “keskpikas perspektiivis allpool 2%, kuid sellele lähedal”; |
F. |
arvestades, et EKPSi ja EKP põhikirja artikkel 10 selgitab hääletusmenetlust; |
G. |
arvestades, et nende põhikirja artikli 10 lõige 4 nõuab, et koosolekute toimingud oleksid konfidentsiaalsed, samas kui panga üldnõukogu võib otsustada nõupidamiste tulemused avalikustada; |
H. |
arvestades, et ELi laienemine 1. mail 2004 on suur väljakutse majandus- ja rahaliidule, Euroopa Keskpangale ja Euroopa Keskpankade Süsteemile ning uute liikmesriikide keskpangad on allkirjastanud vahetuskursimehhanismi (ERM II) käsitleva keskpankade kokkuleppe; |
I. |
arvestades, et Eesti kroon, Leedu litt ja Sloveenia talaar ühinesid Euroopa ühtse vahetuskursimehhanismiga ERM II-ga 28. juunil 2004; |
J. |
arvestades, et teatud liikmesriikides on alanud arutelu euro väiksema vääringuga müntide kasulikkuse üle ning ohu üle, et nendest loobumine võib kaasa tuua kasvava inflatsioonisurve hindade ülespoole ümardamise tõttu; |
1. |
tervitab president Trichet' juhtimisel valminud EKP 2003. a aastaaruannet; |
2. |
usub, et pärast viit aastat võib EMUd pidada edukaks suures osas tänud EKPle ja selle eelkäijale Euroopa Rahainstituudile; |
3. |
väljendab rahulolu, et EKP on täielikult tunnistanud (2003. a aastaaruande 5. peatükk) oma vastutust üldsuse ja Euroopa Parlamendi ees, pidades silmas asutamislepingutest tulenevaid erinevaid eesmärke; |
4. |
tervitab rekordiliselt madalat intressimäärade taset eurotsoonis; usub, et EKP reageeris õigesti 2003. aasta majandus- ja finantsarengutele; rõhutab, et EKP peaks edaspidigi olema valvas kiiruse suhtes, millega turud tema otsustele reageerivad või neid eiravad; |
5. |
märgib, et intressimäärade järjepidev alandamine ei ole alati jõudnud pankadelt klientideni või on see toimunud märkimisväärse hilinemisega; |
6. |
on seisukohal, et eurotsooni suhteliselt loidu majandustegevust 2003. aastal ei ole põhjustanud mitte usalduse puudumine raha stabiilsuse suhtes, vaid pigem puudulikud struktuurireformid ja lühikesed tööajad võrreldes maailma teiste piirkondadega; |
7. |
tervitab EKP 8. mai 2003. a otsust seada eesmärgiks inflatsioonimäär “allpool 2%, kuid selle lähedal”, mis annab märku EKP poliitikast tagada raha stabiilsus ilma deflatsioonisurvele alistumata; |
8. |
on seisukohal, et 2003. aastal järgitud rahapoliitika kaudu toetas EKP Lissaboni Euroopa Ülemkogul 23. ja 24. märtsil 2000. a püstitatud täieliku tööhõive eesmärki; nõustub EKPga, et Lissaboni eesmärkide saavutamiseks vajaliku kasvumäärani jõudmiseks peaks struktuurireformide tempo olema kiirem; |
9. |
tunnistab, et EKP peamine eesmärk on hindade stabiilsuse tagamine, kuna selle kaudu saab EKP anda panuse Lissaboni strateegias püstitatud täieliku tööhõive eesmärgi saavutamiseks; |
10. |
nõustub, et rahamassi kasvu kontrollväärtust ei vaadata igal aastal üle, rõhutades selle kontrollväärtuse pikaajalist iseloomu; leiab siiski, et seda ei tohi käsitleda rahamassi asendatavuse määra M3 suhtelise tähtsuse kaotamisena; |
11. |
leiab, et EKP aruandekohustus eeldab suuremat läbipaistvust otsuste tegemisel, nõudes nõukogu koosolekute protokollide ja hääletustulemuste avaldamist; nõuab nõukogult tungivalt otsuste langetamist hääletuse teel, nagu võib välja lugeda põhikirja artiklist 10, kuna see võib mõnikord kiirendada EKP reageerimist majanduslikele arengutele; |
12. |
kordab üleskutset avaldada igal aastal ülevaade mitte üksnes riikide kaupa, vaid sarnaselt USA Föderaalreservi “beeži raamatuga” ka regionaalsete ja piiriüleste suundumuste ülevaade, mis annaks EKPle võimaluse mõjutada arutelu tootlikkusalaste suundumuste ning hinna- ja palgaväljavaadete üle; |
13. |
kiidab EKPSi poliitikat keskenduda hindade stabiilsuse säilitamisele, selle asemel et tegeleda mõne majandusspetsialisti soovitatud poliitikatega, mis võivad, kuid ei tarvitse kaasa tuua lühiajalist tööpuuduse vähenemist, kuid mis teadaolevalt suurendavad nii inflatsiooni kui ka töötust keskmises ja pikaajalises perspektiivis; |
14. |
14 usub, et rahandusalane dialoog Euroopa Parlamendi ja EKP vahel on olnud edukas; rõhutab, et sellised mõttevahetused muudavad rahapoliitika läbipaistvamaks ja üldsusele arusaadavamaks; kutsub EKPd üles veelgi süvendama dialoogi parlamendiga ning jätkama suhtekorraldusalast tööd selle nimel, et kodanikud tunnetaksid tugevamini oma seost euroga; |
15. |
tuletab meelde oma soovi olla rohkem seotud EKP juhatuse liikmete nimetamisel ja ametisse määramisel; |
16. |
tervitab Eesti, Leedu ja Sloveenia valuutade ühinemist ERM II-ga ning toetab euro kasutuselevõtmist kõikides vanades ja uutes liikmesriikides; rõhutab, et nii edukas osalemine ERM II süsteemis kui ka lähenemiskriteeriumite täitmine on kohustuslik; on seisukohal, et kõiki uusi liikmesriike peaks seoses euro kasutuselevõtmise ja lähenemiskriteeriumite täitmisega kohtlema võrdselt; |
17. |
õnnitleb EKPd veel kord euro rahatähtede ja müntide eduka käibelelaskmise puhul, kuid avaldab kahetsust mõnede sellega kaasnenud inflatsiooniliste mõjude pärast, eriti teenindussektoris; kutsub üles teostama juurdlust iga eeskirjade eiramise puhul ning lisaks kaaluma võimalusi, et vältida sarnaseid probleeme tulevaste eurotsooni liikmete jaoks; |
18. |
tunnustab EKP 2003. a aastaaruande uut formaati ja muudatusi veebilehel; |
19. |
on seisukohal, et EKP on oma eelarvet asjakohaselt hallanud, ja toetab ülalnimetatud kontrollikoja 2002. a auditit; |
20. |
kinnitab Euroopa Parlamendi seisukohta, et EKP peaks teostama usaldatavusnormatiivide täitmise järelevalvet Euroopa Investeerimispanga tegevuse üle; |
21. |
usub, et liikmesriigid peaksid tagama kõikide nominaalväärtustega rahatähtede ja müntide, eelkõige 1- ja 2-sendiste müntide ning 200- ja 500-euroste rahatähtede aktsepteerimise kõikides EMU riikides; |
22. |
mõistab hukka eurodes tehtavate piiriüleste jaemaksete endiselt kõrge hinna ja palub EKPl avaldada survet asjakohase määruse täielikuks rakendamiseks; toetab Euroopa ühise makseala loomist; |
23. |
kutsub EKPd üles mõtlema teise põlvkonna rahatähtede peale; soovitab tungivalt EKPl olla valvas võltsimise suhtes ja arvestama uue põlvkonna rahatähtede väljatöötamisel seniseid kogemusi; |
24. |
juhib EKPSi tähelepanu probleemile, mille tekitas EKSPi taotlus Euroopa väärtpaberituru reguleerijate komiteele sekkuda kliiringi ja arvelduste valdkonda, millega luuakse n.ö toimunud fakte enne, kui demokraatlik menetlus — mis hõlmab ka Euroopa Parlamenti — saab selles valdkonnas üldse alata; |
25. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule, komisjonile ja EKPle. |
(1) EÜT C 138, 4.5.1998, lk 177.
(2) ELT C 74 E, 24.3.2004, lk 867.
(3) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0116.
(4) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0378.
(5) ELT C 45, 20.2.2004, lk 27.
Kolmapäev, 27. oktoober 2004
14.7.2005 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
CE 174/52 |
PROTOKOLL
(2005/C 174E/03)
ISTUNGI LÄBIVIIMISE KORD
ISTUNGI JUHATAJA: Josep BORRELL FONTELLES
president
1. Istungi algus
Istung algas kell 9.05.
2. Esitatud dokumendid
Järgmised dokumendid on esitatud Euroopa Parlamendile:
1) |
nõukogult ja Euroopa Komisjonilt:
|
2) |
parlamendiliikmete kirjalikud deklaratsioonid registrisse kandmiseks (kodukorra artikkel 116):
|
3. Euroopa Ülemkogu (4. ja 5. novembril 2004, Brüsselis) ettevalmistamine (deklaratsioonid, millele järgneb arutelu)
Nõukogu ja Euroopa Komisjoni deklaratsioonid: Euroopa Ülemkogu (4. ja 5. novembril 2004, Brüsselis) ettevalmistamine
Atzo Nicolaï (nõukogu eesistuja) ja Günther Verheugen (Euroopa Komisjoni liige) esitasid avaldused.
Esinejad: Marianne Thyssen fraktsiooni PPE-DE nimel, Margrietus J. van den Berg fraktsiooni PSE nimel, Graham R. Watson fraktsiooni ALDE nimel, Monica Frassoni fraktsiooni Verts/ALE nimel, Erik Meijer GUE/NGL nimel, Mirosław Mariusz Piotrowski fraktsiooni IND/DEM fraktsiooni nimel, Marcin Libicki fraktsiooni UEN nimel, Ryszard Czarnecki fraktsioonilise kuuluvuseta, Camiel Eurlings, Véronique De Keyser ja Jean-Louis Bourlanges.
ISTUNGI JUHATAJA: Ingo FRIEDRICH
asepresident
Sõna võtsid: Giusto Catania, Kathy Sinnott, Seán Ó Neachtain, Alessandro Battilocchio, Jerzy Buzek, Guido Sacconi, Luciana Sbarbati, Ilda Figueiredo, Mario Borghezio, Ashley Mote (president märkis, et hr Mote'i ettepanek on vastuolus Euroopa Liidu õigusega), Jonathan Evans, Stephen Hughes, Jaime Mayor Oreja, Martine Roure, José Albino Silva Peneda, Atzo Nicolaï ja Günther Verheugen.
Arutelu lõpetati.
4. Parlamendi koosseis
Prantsuse pädevad ametivõimud teatasid Fernand Le Rachinel'i ametisse nimetamisest Chantal Simonot asemele, Fernand Le Rachinel hakkab täitma parlamendiliikme ülesandeid alates 22. oktoobrist 2004.
Ingo Friedrich (asepresident) juhtis parlamendi tähelepanu kodukorra artikli 3 lõikele 5.
(Istung katkestati kell 10.50 hääletuse ajaks ja seda jätkati kell 11.05.)
ISTUNGI JUHATAJA: Josep BORRELL FONTELLES
president
5. Hääletustund
Euroopa Komisjoni valimised (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0088/2004, B6-0090/2004, B6-0092/2004, B6-0093/2004, B6-0098/2004, B6-0099/2004 ja B6-0100/2004 ja otsuse projekt B6-0091/2004
José Manuel Barroso (Euroopa Komisjoni president) tegi avalduse, milles ta märkis, et võttes arvesse kujunenud olukorda otsustas ta Euroopa Komisjoni uue koosseisu kinnitamise ettepanekut täna hääletusele mitte panna.
President võttis selle otsuse teadmiseks ning nentis, viidates EÜ asutamislepingu artiklile 214, et ettepaneku puudumise tõttu ei saa Parlament oma arvamust avaldada.
Atzo Nicolaï (nõukogu eesistuja) nentis, et antud olukorras jääb praegune Euroopa Komisjoni koosseis ametisse nii kauaks kui vajalik.
Sõna võttis Marco Pannella viidates EÜ asutamislepingu artiklile 214 ning kodukorra artikli 99 lõikele 2 ja artiklile 132 (president võttis temalt sõnaõiguse, sest tegemist ei olnud kodukorra rikkumisega).
Esinejad: Martin Schulz fraktsiooni PSE nimel taotles istungi katkestamist, et fraktsioonid saaksid aru pidada ja Hans-Gert Pöttering fraktsiooni PPE-DE nimel toetas seda taotlust.
President lisas, et fraktsioonide koosolekute lõppedes kutsub ta kokku esimeeste konverentsi koosoleku.
(Istung katkestati kell 11.15 ja see jätkus kell 12.15.)
Sõna võttis Bogusław Rogalski menetluse kohta.
Esinejad: Hans-Gert Pöttering fraktsiooni PPE-DE nimel, Martin Schulz fraktsiooni PSE nimel, Graham R. Watson fraktsiooni ALDE nimel, Daniel Marc Cohn-Bendit fraktsiooni Verts/ALE nimel, Francis Wurtz fraktsiooni GUE/NGL nimel, Jens-Peter Bonde fraktsiooni IND/DEM nimel, Cristiana Muscardini fraktsiooni UEN nimel ja Ryszard Czarnecki (fraktsioonilise kuuluvuseta).
Parlamendiliikmed Robert Kilroy-Silk (president võttis temalt sõnaõiguse, sest tegemist ei olnud kodukorra rikkumisega) ja Alessandra Mussolini võtsid sõna menetluse kohta.
Sõna võtsid Atzo Nicolaï ja José Manuel Barroso.
President võttis eelnevad sõnavõtud kokku märkides esiteks, et parlamendi poole pole pöördutud, seepärast ei saanud ka hääletust läbi viia ja teiseks, et Euroopa Komisjoni praegune koosseis jääb ametisse. Ta kutsus José Manuel Barrosot ja nõukogu üles esitama ettepanek võimalikult kiiresti ja teavitada parlamenti asjade käigust.
(Istung katkestati kell 13.05 ja see jätkus kell 15.05.)
ISTUNGI JUHATAJA: Pierre MOSCOVICI
asepresident
6. Eelmise istungi protokolli kinnitamine
Salvatore Tatarella ja Hiltrud Breyer teatasid, et vaatamata nende kohalolekule ei olnud nende nimesid kantud kohalolijate nimekirja.
Eelmise istungi protokoll kinnitati.
Esineja: Roger Knapman kolmapäevase istungi päevakorrast.
7. ELi-India suhted (deklaratsioonid, millele järgneb arutelu)
Nõukogu ja Euroopa Komisjoni deklaratsioonid: ELi/India suhted
Raport Euroopa Parlamendi soovituse ettepaneku kohta nõukogule, mis käsitleb Euroopa Liidu ja India vahelisi suhteid [2004/2195(INI)] — välisasjade komisjon.
Raportöör: Emilio Menéndez del Valle (A6-0024/2004).
Atzo Nicolaï (nõukogu eesistuja) ja Günther Verheugen (Euroopa Komisjoni liige) esinesid avaldusega.
Emilio Menéndez del Valle tutvustas oma raportit.
Esinejad: Marcello Vernola fraktsiooni PPE-DE nimel, Neena Gill fraktsiooni PSE nimel, Cem Özdemir fraktsiooni Verts/ALE nimel, Roger Maurice Knapman, Georgios Papastamkos, Enrique Barón Crespo, Philip Claeys, fraktsioonilise kuuluvuseta, Bogdan Golik, Panagiotis Beglitis, Margrietus J. van den Berg ja Atzo Nicolaï.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 4.8.
8. Referendumi ja valimiste tulemused Valgevenes (deklaratsioonid, millele järgneb arutelu)
Nõukogu ja Euroopa Komisjoni deklaratsioonid: referendumi ja valimiste tulemused Valgevenes
Atzo Nicolaï (nõukogu eesistuja) esines avaldusega.
ISTUNGI JUHATAJA: Mario MAURO
asepresident
Günther Verheugen (Euroopa Komisjoni liige) esines avaldusega.
Esinejad: Vytautas Landsbergis fraktsiooni PPE-DE nimel, Jan Marinus Wiersma fraktsiooni PSE nimel, Janusz Onyszkiewicz fraktsiooni ALDE nimel, Elisabeth Schroedter fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jiří Maštálka fraktsiooni GUE/NGL nimel, Wojciech Wierzejski fraktsiooni IND/DEM nimel, Konrad Krzysztof Szymański fraktsiooni UEN nimel, Carl Lang (fraktsioonilise kuuluvuseta), Bogdan Adam Klich, Justas Vincas Paleckis, Athanasios Pafilis, Ryszard Czarnecki, Laima Liucija Andrikienė ja Atzo Nicolaï.
Kodukorra artikli 103 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
— |
Bogdan Adam Klich, Barbara Kudrycka, Jacek Protasiewicz ja Charles Tannock fraktsiooni PPE-DE nimel olukorra kohta Valgevenes pärast 17. oktoobril 2004. a toimunud parlamendivalimisi ja referendumit (B6-0094/2004); |
— |
Cecilia Malmström fraktsiooni ALDE nimel demokraatia põhimõtete vastu eksimiste kohta Valgevenes 17. oktoobril 2004. a toimunud parlamendivalimistel ja nn vabariiklikul referendumil (B6-0097/2004); |
— |
Joseph Muscat, Justas Vincas Paleckis ja Jan Marinus Wiersma fraktsiooni PSE nimel Valgevene kohta, (B6-0101/2004); |
— |
Marie Anne Isler Béguin, Joost Lagendijk ja Elisabeth Schroedter fraktsiooni Verts/ALE nimel olukorra kohta Valgevenes, (B6-0104/2004); |
— |
Vittorio Emanuele Agnoletto ja Jonas Sjöstedt fraktsiooni GUE/NGL nimel valimiste ja referendumi tulemuste kohta Valgevenes, (B6-0105/2004); |
— |
Anna Elzbieta Fotyga ja Konrad Krzysztof Szymański fraktsiooni UEN nimel valimiste ja referendumi kohta Valgevenes, (B6-0110/2004). |
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 4.9.
9. Järgmised valimised Ukrainas (deklaratsioonid, millele järgneb arutelu)
Nõukogu ja Euroopa Komisjoni deklaratsioonid: järgmised valimised Ukrainas
Günther Verheugen (Euroopa Komisjoni liige) ja Atzo Nicolaï (nõukogu eesistuja) esinesid avaldusega.
Esinejad: Charles Tannock fraktsiooni PPE-DE nimel, Jan Marinus Wiersma fraktsiooni PSE nimel, Janusz Onyszkiewicz fraktsiooni ALDE nimel, Elisabeth Schroedter fraktsiooni Verts/ALE nimel, Helmuth Markov fraktsiooni GUE/NGL nimel, Anna Elzbieta Fotyga fraktsiooni UEN nimel, Bogdan Adam Klich, Marek Maciej Siwiec, Grażyna Staniszewska, Aldis Kušķis, Bogusław Sonik, Bastiaan Belder fraktsiooni IND/DEM nimel, Atzo Nicolaï, Günther Verheugen, Bastiaan Belder ja Atzo Nicolaï.
Kodukorra artikli 103 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
— |
Bogdan Adam Klich, Rihards Pīks, Charles Tannock ja Ari Vatanen fraktsiooni PPE-DE nimel järgmiste presidendivalimiste kohta Ukrainas (B6-0095/2004); |
— |
Cecilia Malmström fraktsiooni ALDE nimel järgmiste presidendivalimiste kohta Ukrainas (B6-0096/2004); |
— |
Justas Vincas Paleckis ja Jan Marinus Wiersma fraktsiooni PSE nimel Ukraina kohta (B6-0102/2004); |
— |
Angelika Beer, Rebecca Harms, Milan Horáček, Joost Lagendijk ja Elisabeth Schroedter fraktsiooni Verts/ALE nimel järgmiste presidendivalimiste kohta Ukrainas(B6-0103/2004); |
— |
Vittorio Emanuele Agnoletto fraktsiooni GUE/NGL nimel järgmiste valimiste kohta Ukrainas (B6-0106/2004); |
— |
Anna Elzbieta Fotyga, Guntars Krasts ja Konrad Krzysztof Szymański fraktsiooni UEN nimel järgmiste presidendivalimiste kohta Ukrainas (B6-0109/2004). |
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 4.10.
(Istung katkestati kell 17.40 infotunni läbiviimiseks ja seda jätkati kell 18.00.)
ISTUNGI JUHATAJA: António COSTA
asepresident
10. Infotund (küsimused nõukogule)
Parlament vaatas läbi nõukogule esitatavad küsimused (B6-0017/2004).
Küsimus 1 István Szent-Iványilt rahvusvähemuste julma kohtlemise kohta Vojvodinas (Serbia ja Montenegro).
Atzo Nicolaï (nõukogu eesistuja) vastas küsimusele ja täiendavale küsimusele, mille esitas István Szent-Iványi.
Küsimus 2 Panagiotis Beglitiselt läbirääkimiste avamise kohta stabiliseerimise ja sidususe kokkuleppe sõlmimiseks Serbia ja Montenegroga.
Atzo Nicolaï vastas Panagiotis Beglitise küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 3 Dimitrios Papadimouliselt rühmistuse “Hallid Hundid” meeleavalduse kohta Konstantinoopoli oikumeenilise patriarhi vastu.
Küsimus 4 Jonas Sjöstedtilt suhete kohta Türgiga.
Küsimus 5 Antonios Trakatelliselt usuvabaduse tagamise kohta Türgis.
Atzo Nicolaï vastas Dimitrios Papadimoulise, Jonas Sjöstedti ja Antonios Trakatellise küsimustele ja järelepärimistele.
Küsimus 6 Jillian Evansilt üleujutuste kohta Bangladeshis.
Atzo Nicolaï vastas Robert J.E. Evansi küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 7 Bernd Posselt piirikontrolli kohta Euroopa Liidu kagupiiril.
Atzo Nicolaï vastas Bernd Posselti küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 8 Jacek Protasiewiczilt Türgi Euroopa Liiduga liitumise kohta.
Atzo Nicolaï vastas Jacek Protasiewiczi, Robert J.E. Evansi ja Bernd Posselti küsimusele ja järelepärimistele.
Küsimus 9 Georgios Karatzaferisilt Albaania peaministri provokatsiooniliste avalduste kohta.
Atzo Nicolaï vastas küsimusele.
Küsimus 10 Manuel Medina Ortegalt vaalade hukkumise kohta Atlandi ookeanil toimunud sõjaliste manöövrite tagajärjel.
Atzo Nicolaï vastas küsimusele ja täiendavale küsimusele, mille esitas Manuel Medina Ortega.
Küsimus 11 Frederika M.J. Brepoelselt mõnede Euroopa Liidu müntide käibelt kaotamise kohta.
Atzo Nicolaï vastas Frederika M.J. Brepoelse küsimusele ja järelepärimisele.
Küsimus 12 Brian Crowleylt politsei ja piirivalve koostöö kohta võitluses illegaalse uimastite sisseveo vastu.
Atzo Nicolaï vastas Brian Crowley, Claude Moraesi ja Bill Newton Dunni küsimusele ja järelepärimistele.
Küsimus 13 Eoin Ryanilt kolmanda maailma riikide majandusvõlgnevuse kohta.
Atzo Nicolaï vastas Eoin Ryani küsimusele ja järelepärimisele. Sõna võtsid Bill Newton Dunn ja Manolis Mavrommatis infotunni kulgemise kohta.
Küsimustele, millele ajapuuduse tõttu ei jõutud vastata, vastatakse kirjalikult.
(18. küsimus on tagasi võetud.)
Nõukogu infotund lõppes.
11. Resolutsiooni ettepaneku esitamine (kodukorra artikkel 81)
ENVI komisjon esitas vastavalt kodukorra artiklile 81 resolutsiooni ettepaneku Euroopa Komisjoni määruse projekti kohta, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 999/2001 IV lisa transmissiivse spongioosse entsefalopaatia ja loomasöötade osas (B6-0126/2004).
Resolutsiooni ettepanek võetakse järgmisel päeval hääletusele ilma aruteluta ja muudatusettepanekuteta.
12. Järgmise istungi päevakord
Kinnitati järgmise päeva istungi päevakord (dokument “Päevakord” PE 347.486/OJJE).
13. Istungi lõpp
Istung lõppes kell 19.00.
Julian Priestley
peasekretär
Alejo Vidal-Quadras Roca
asepresident
(1) Eestikeelne versioon puudub.
KOHALOLIJATE NIMEKIRI
Allakirjutanud:
Adamou, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Castiglione, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, De Michelis, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dimitrakopoulos, Dionisi, Di Pietro, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Ford, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Neljapäev, 28. oktoober 2004
14.7.2005 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
CE 174/60 |
PROTOKOLL
(2005/C 174E/04)
ISTUNGI LÄBIVIIMISE KORD
ISTUNGI JUHATAJA: Luigi COCILOVO
asepresident
1. Istungi algus
Istung algas kell 10.05.
Esinejad:
— |
Giles Chichester (ITRE komisjoni esimees), kes küsis kas volinike hindamiskirjad on edastatud Euroopa Komisjoni ametisseastuvale presidendile José Manuel Barrosole (president vastas, et küsimus edastatakse pädevale osakonnale); |
— |
Miguel Angel Martínez Martínez, kes taotles, et Loyola de Palacio (Euroopa Komisjoni asepresident) parandaks oma hiljuti Hispaania ajakirjandusele tehtud avaldust, mis on tema arvates mitme liikmesriigi jaoks solvav. Ta kutsub Euroopa Komisjoni presidenti Romano Prodit üles asjasse sekkuma (president arvas, et küsimusele leitakse lahendus). |
2. Naised ja vaesus (suuline küsimus aruteluga)
Suuline küsimus Anna Záborskált naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjoni nimel teemal naised ja vaesus seoses ülemaailmse vaesuse vastu võitlemise päevaga (17. oktoober 2004) (B6-0019/2004)
Anna Záborská esitas suulise küsimuse.
Michaele Schreyer (Euroopa Komisjoni liige) vastas suulisele küsimusele.
Esinejad: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou fraktsiooni PPE-DE nimel, Lissy Gröner fraktsiooni PSE nimel, Maria Carlshamre fraktsiooni ALDE nimel, Hiltrud Breyer Verts/ALE fraktsiooni nimel, Eva-Britt Svensson fraktsiooni GUE/NGL nimel, Urszula Krupa fraktsiooni IND/DEM nimel, Lydia Schenardi (fraktsioonilise kuuluvuseta), Edit Bauer, Edite Estrela, Lena Ek, Ilda Figueiredo, Teresa Riera Madurell, Katerina Batzeli, Anna Hedh ja Michaele Schreyer.
Arutelu lõpetati.
3. Hüdrolokaatorid (suuliselt vastatav küsimus aruteluga)
Suuliselt vastatava küsimuse esitaja: Karl-Heinz Florenzilt keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjoni nimel suure võimsusega aktiivsete mereväe hüdrolokaatorite keskkonnamõjude kohta (B6-0018/2004)
Karl-Heinz Florenz esitas suuliselt vastatava küsimuse.
Michaele Schreyer (Euroopa Komisjoni liige) vastas suuliselt vastatavale küsimusele.
Esinejad: Eija-Riitta Anneli Korhola fraktsiooni PPE-DE nimel, Guido Sacconi fraktsiooni PSE nimel, Marios Matsakis fraktsiooni ALDE nimel, Caroline Lucas fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jonas Sjöstedt fraktsiooni GUE/NGL nimel, Johannes (Hans) Blokland fraktsiooni IND/DEM nimel, Caroline F. Jackson, Manuel Medina Ortega, David Hammerstein Mintz, Karl von Wogau, Linda McAvan ja Michaele Schreyer.
Kodukorra artikli 108 lõike 5 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
— |
Karl-Heinz Florenz keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjoni nimel suure võimsusega aktiivsete mereväe hüdrolokaatorite keskkonnamõjude kohta (B6-0089/2004). |
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 4.11.
4. Hääletustund
Hääletuse üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletus jne) on esitatud protokolli I lisas.
4.1. Euroopa Liidu üldeelarveprojekt - 2005. eelarveaasta (hääletus)
— |
muudatusettepanekute projektid ja parandusettepanekud, millega nähakse ette 2005. aasta üldeelarve projekti III eelarveosa Euroopa Komisjoni puudutavad assigneeringud; |
— |
2005. aasta üldeelarve projekti I, II, IV, V, VI, VII ja VIII eelarveosade muudatusettepanekute projektid, mis puudutavad Euroopa Parlamenti, nõukogu, EÜ Kohust, majandus- ja sotsiaalkomiteed, regioonide komiteed, Euroopa ombudsmani ja Euroopa andmekaitseinspektorit. |
Vastavalt lepingutes sätestatule võetakse muudatusettepanekud (mis puudutavad nn mittekohustuslikke kulusid) vastu lihthäälteenamusega parlamendiliikmete üldarvust. Parandusettepanekute (mis puudutavad kohustuslikke kulusid) puhul piisab hääletusel osalenud parlamendiliikmete lihthäälteenamusest.
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 1)
Vastu võetud muudatusettepanekute projektid ja parandusettepanekud on loetletud “vastu võetud tekstide” lisas.
Sõnavõtud:
Enne hääletust võtsid sõna järgmised parlamendiliikmed:
— |
Salvador Garriga Polledo (pearaportöör), tehniliste paranduste kohta muudatusettepanekutes 592, 65, 66, 67, 69 ja 599 ning eelarvereal 16 05 01; |
— |
Lars Wohlin fraktsiooni IND/DEM nimel soovitas pearaportööri poolt ette pandud tehniliste paranduste vastu võtmiseks nimelist hääletust (president veendus, et Lars Wohlin ei nõua seda tungivalt ning ei järginud seda soovitust). |
Parlament kiitis pearaportööri poolt ette pandud tehnilised parandused heaks.
Hääletuse ajal võtsid sõna järgmised parlamendiliikmed:
— |
Salvador Garriga Polledo muudatusettepaneku 586 kohta; |
— |
Anne Elisabet Jensen (eelarveosade v.a III eelarveosa raportöör) muudatusettepanekute 436 ja 370 täpsustamiseks (eelarverida 209); |
— |
Salvador Garriga Polledo muudatusettepanekute 495, 68 ja 343 kohta; pärast hääletamist kogumi 7 üle juhtis ta tähelepanu assigneeringute ületamisele rubriigis 3; ta tuli selle küsimuse juurde tagasi hääletuse lõpus ning teatas, et korraldab koordinaatorite koosoleku probleemile lahenduse leidmiseks; |
— |
Salvador Garriga Polledo, Markus Ferber ja Dirk Sterckx muudatusettepanekute 610 ja 210 juurde kuuluvate selgituste vastuvõtmiseks vajaliku häälteenamuse kohta; |
— |
Salvador Garriga Polledo kogumi 16 kohta. |
ISTUNGI JUHATAJA: Gérard ONESTA
asepresident
4.2. 2005. aasta üldeelarve projekt (III eelarveosa) (hääletus)
Raport Euroopa Liidu 2005. aasta üldeelarve projekti kohta: III eelarveosa — Euroopa Komisjon [C6-0123/2004 — 2004/2001(BUD)] — eelarvekomisjon.
Raportöör: Salvador Garriga Polledo (A6-0021/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 2)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P6_TA(2004)0038)
4.3. 2005. aasta üldeelarve projekt (I, II, IV, V, VI, VII, VIII eelarveosa) (hääletus)
Raport Euroopa Liidu 2005. aasta üldeelarve projekti kohta: I eelarveosa, Euroopa Parlament; II eelarveosa, Euroopa Liidu Nõukogu; IV eelarveosa, Euroopa Ühenduste Kohus; V eelarveosa, Kontrollikoda; VI eelarveosa, Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee; VII eelarveosa, Regioonide komitee; VIII (A) eelarveosa, Euroopa ombudsman; VIII (B) eelarveosa, Euroopa andmekaitseinspektor [C6-0123/2004 — 2004/2002(BUD)] — eelarvekomisjon.
Raportöör: Anne Elisabet Jensen (A6-0020/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 3)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P6_TA(2004)0039)
Esinejad:
— |
Anne Elisabet Jensen (raportöör) lisas suulise muudatusettepaneku lõikesse 20 ning märkis, et lõige 18 tuleks kustutada. |
4.4. Täiendav makromajanduslik finantsabi Bosnia ja Hertsegoviinale * (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport nõukogu otsuse ettepaneku kohta, millega muudetakse nõukogu otsust 2002/883/EÜ, mis käsitleb täiendava makromajanduslikku finantsabi andmist Bosnia ja Hertsegoviinale [KOM(2004)0604 — C6-0145/2004 — 2004/0207(CNS)] — rahvusvahelise kaubanduse komisjon.
Raportöör: Enrique Barón Crespo (A6-0026/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 4)
ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P6_TA(2004)0040)
4.5. Täiendav makromajanduslik finantsabi Serbia ja Montenegrole * (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport nõukogu otsuse ettepaneku kohta, mis käsitleb Serbia ja Montenegrole makromajandusliku finantsabi andmist ja millega muudetakse Jugoslaavia Liitvabariigile täiendava makromajandusliku finantsabi andmist käsitlevat nõukogu otsust 2002/882/EÜ [KOM(2004)0605 — C6-0146/2004 — 2004/0204(CNS)] — rahvusvahelise kaubanduse komisjon.
Raportöör: Enrique Barón Crespo (A6-0025/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 5)
ÕIGUSLOOMEGA SEOTUD RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P6_TA(2004)0041)
4.6. Euroopa Kontrollikoja liikme nimetamine (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Raport Kikis Kazamiase kontrollikoja liikmeks nimetamise kohta [C6-0116/2004 — 2004/0811(CNS)] — eelarvekontrollikomisjon.
Raportöör: Szabolcs Fazakas (A6-0015/2004).
(antud häälte enamus) (salajane hääletus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 6)
OTSUSE ETTEPANEK
Vastu võetud (P6_TA(2004)0042)
Szabolcs Fazakas (raportöör) esitas kodukorra artikli 131 lõike 4 alusel avalduse.
4.7. Transmissiivsed spongioossed entsefalopaatiad ja loomasööt (kodukorra artikkel 131) (hääletus)
Resolutsiooni ettepanek Euroopa Komisjoni määruse projekti kohta, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr. 999/2001 IV lisa seoses transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate (TSE) ja loomasöötadega — keskkonna-, rahvatervise- ja toiduohutuse komisjon (B6-0126/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 7)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P6_TA(2004)0043)
4.8. ELi-India suhted (hääletus)
Raport Euroopa Parlamendi soovituse ettepaneku kohta nõukogule, mis käsitleb Euroopa Liidu ja India vahelisi suheteid [2004/2195(INI)] — välisasjade komisjon.
Raportöör: Emilio Menéndez del Valle (A6-0024/2004).
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 8)
EUROOPA PARLAMENDI SOOVITUSE ETTEPANEK NÕUKOGULE
Vastu võetud (P6_TA(2004)0044)
Esinejad:
— |
Cem Özdemir fraktsiooni Verts/ALE nimel märkis, et muudatusettepanekut 3 võidakse võtta lisana. Raportöör oli sellega nõus. |
4.9. Referendumi ja valimiste tulemused Valgevenes (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0094/2004, B6-0097/2004, B6-0101/2004, B6-0104/2004, B6-0105/2004 ja B6-0110/2004
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 9)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK B6-0094/2004
(asendades B6-0094/2004, B6-0097/2004, B6-0101/2004, B6-0104/2004 ja B6-0110/2004):
esitatud allnimetatud parlamendiliikmete poolt:
— |
Bogdan Adam Klich, Charles Tannock, Barbara Kudrycka ja Jacek Protasiewicz fraktsiooni PPE-DE nimel (B6-0094/2004); |
— |
Jan Marinus Wiersma ja Justas Vincas Paleckis fraktsiooni PSE nimel; |
— |
Cecilia Malmström ja Janusz Onyszkiewicz fraktsiooni ALDE nimel; |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk ja Marie Anne Isler Béguin fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
— |
Anna Elzbieta Fotyga ja Konrad Krzysztof Szymański fraktsiooni UEN nimel. |
Vastu võetud (P6_TA(2004)0045)
(Resolutsiooni ettepanek B6-0105/2004 on kehtetu.)
4.10. Eelseisvad valimised Ukrainas (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0095/2004, B6-0096/2004, B6-0102/2004, B6-0103/2004, B6-0106/2004 ja B6-0109/2004
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 10)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK B6-0095/2004
(asendades B6-0095/2004, B6-0096/2004, B6-0102/2004, B6-0103/2004, B6-0106/2004 ja B6-0109/2004):
esitatud allnimetatud parlamendiliikmete poolt:
— |
Charles Tannock, Bogdan Adam Klich, Rihards Pīks ja Ari Vatanen fraktsiooni PPE-DE nimel (B6-0095/2004); |
— |
Jan Marinus Wiersma ja Marek Maciej Siwiec fraktsiooni PSE nimel; |
— |
Cecilia Malmström ja Janusz Onyszkiewicz fraktsiooni ALDE nimel; |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk, Angelika Beer, Rebecca Harms ja Milan Horáček fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
— |
Vittorio Emanuele Agnoletto ja André Brie fraktsiooni GUE/NGL nimel; |
— |
Anna Elzbieta Fotyga, Guntars Krasts ja Konrad Krzysztof Szymański fraktsiooni UEN nimel. |
Vastu võetud (P6_TA(2004)0046)
4.11. Hüdrolokaatorid (hääletus)
Resolutsiooni ettepanek B6-0089/2004
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 11)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P6_TA(2004)0047)
5. Hääletuse kohta selgituste andmine
Kirjalikud selgitused hääletuse kohta:
Kodukorra artikli 163 lõike 3 alusel esitatud kirjalikud selgitused hääletuse kohta lisatakse käesoleva istungi stenogrammile.
Suulised selgitused hääletuse kohta:
Järgmised valimised Ukrainas (RC-B6-0095/2004)
— |
Rodi Kratsa-Tsagaropoulou |
6. Hääletuse parandused
Järgmised parlamendiliikmed esitasid hääletuse parandused:
2005. eelarveaasta
— |
muudatusettepanek 253 poolt: Britta Thomsen, Poul Nyrup Rasmussen |
— |
muudatusettepanek 461 poolt: Manuel Medina Ortega vastu: Brian Crowley, Edith Mastenbroek, Eija-Riitta Korhola, Gary Titley, Marianne Thyssen, Riitta Myller, Rosa Miguélez Ramos, Britta Thomsen, Poul Nyrup Rasmussen, Thomas Mann erapooletu: Vittorio Emanuele Agnoletto |
— |
muudatusettepanek 44 vastu: Rosa Miguélez Ramos, Manuel Medina Ortega erapooletu: Vittorio Emanuele Agnoletto |
— |
muudatusettepanek 285 poolt: Britta Thomsen, Poul Nyrup Rasmussen |
— |
muudatusettepanek 462 poolt: Hans-Peter Martin, Edith Mastenbroek, Christine De Veyrac |
— |
muudatusettepanek 380 vastu: Luís Queiró |
— |
muudatusettepanek 296 vastu: Edith Mastenbroek |
— |
muudatusettepanek 469 vastu: Struan Stevenson, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Charlotte Cederschiöld |
— |
muudatusettepanek 343 poolt: Othmar Karas erapooletu: Hans-Peter Martin |
— |
muudatusettepanek 377 poolt: Ieke van den Burg, Poul Nyrup Rasmussen |
— |
muudatusettepanek 290 poolt: Dimitrios Papadimoulis, Bairbre de Brún vastu: Erna Hennicot-Schoepges, Hélène Goudin, Nils Lundgren, Lars Wohlin erapooletu: Anders Wijkman |
— |
muudatusettepanek 292 poolt: Britta Thomsen, Harlem Désir, Kader Arif, Pervenche Berès, Guy Bono, Marie-Arlette Carlotti, Françoise Castex, Jean Louis Cottigny, Brigitte Douay, Anne Ferreira, Jean-Claude Fruteau, Catherine Guy-Quint, Benoît Hamon, Adeline Hazan, André Laignel, Stéphane Le Foll, Marie-Noëlle Lienemann, Pierre Moscovici, Robert Navarro, Béatrice Patrie, Vincent Peillon, Bernard Poignant, Marie-Line Reynaud, Michel Rocard, Martine Roure, Gilles Savary, Pierre Schapira, Catherine Trautmann, Bernadette Vergnaud, Henri Weber, Poul Nyrup Rasmussen |
— |
muudatusettepanek 583 poolt: Sylvia-Yvonne Kaufmann vastu: Charlotte Cederschiöld |
— |
muudatusettepanek 600 poolt: Sylvia-Yvonne Kaufmann |
— |
muudatusettepaneku 159 teine osa poolt: Karin Riis-Jørgensen |
— |
muudatusettepanek 221 poolt: Charles Tannock, Neil Parish vastu: Bastiaan Belder, Johannes Blokland |
— |
muudatusettepanek 663 poolt: Britta Thomsen |
— |
muudatusettepanek 439 poolt: Sylvia-Yvonne Kaufmann |
— |
muudatusettepaneku 337 esimene osa poolt: Elisa Ferreira |
— |
muudatusettepaneku 337 teine osa poolt: Elisa Ferreira |
— |
muudatusettepanek 291 vastu: Rosa Miguélez Ramos |
— |
muudatusettepanek 295 poolt: Britta Thomsen |
Raport: Garriga Polledo - A6-0021/2004
— |
muudatusettepanek 3 poolt: Michael Cashman, Françoise Castex vastu: Ieke van den Burg, Marianne Thyssen, Avril Doyle erapooletu: Hans-Peter Martin |
— |
muudatusettepanek 2 vastu: Luís Queiró erapooletu: Hans-Peter Martin |
Raport: Jensen - A6-0020/2004
— |
muudatusettepanek 1 vastu: Mathieu Grosch, Anders Wijkman |
Hüdrolokaatorid (B6-0089/2004)
— |
muudatusettepanek 1 erapooletu: Anders Wijkman |
Kohalolevad parlamendiliikmed, kes ei osalenud hääletusel:
Karl-Heinz Florenz teatab, et ta ei osalenud kõikidel hääletustel.
7. Nõukogu ühisseisukohtade edastamine
President teavitas vastavalt kodukorra artikli 57 lõikele 1, et nõukogu on edastanud järgmised ühisseisukohad koos nende vastuvõtmise põhjustega ja Euroopa Komisjoni seisukohaga nende suhtes:
— |
nõukogu 7. oktoobri 2004. aasta ühine seisukoht Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi vastuvõtmise kohta, mis käsitleb laevade põhjustatud merereostust ning karistuste kehtestamist merereostusega seotud rikkumiste eest (11964/3/2004 — C6-0157/2004 — 2003/0037(COD))
|
— |
nõukogu 21. oktoobri 2004. aasta ühine seisukoht Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsuse vastuvõtmise kohta, mis käsitleb kvalifikatsioonide ja pädevuste läbipaistvuse ühtset ühenduse raamistikku (Europass) (12242/1/2004 — C6-0158/2004 — 2003/0307(COD))
|
— |
nõukogu 21. oktoobri 2004. aasta ühine seisukoht Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsuse kohta, millega muudetakse otsust nr 1419/1999/EÜ, mis käsitleb kultuurisündmusega “Euroopa kultuuripealinn” seotud ühenduse meetmeid aastateks 2005 kuni 2019 (12029/1/2004 — C6-0161/2004 — 2003/0274(COD))
|
Seisukoha vastuvõtmiseks parlamendile antud kolmekuuline tähtaeg algab homme, 29. oktoobril 2004.
8. Parlamendi komisjonide ja delegatsioonide koosseis
Fraktsiooni PSE taotlusel kinnitas parlament järgmised ametissenimetamised:
— |
Delegatsioon Magrebi riikide ja Araabia Magrebi Liiduga suhtlemiseks Iratxe García Pérezi asemele Manuel António dos Santose. |
— |
Delegatsioon parlamendi EL-Bulgaaria ühiskomisjoni juures Iratxe García Pérez. |
— |
Delegatsioon parlamendi EL-endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariigi ühiskomisjoni juures Iratxe García Pérez. |
Fraktsiooni UEN taotlusel kinnitas parlament järgmised ametissenimetamised:
— |
Delegatsioon Mercosuriga suhtlemiseks Marcin Libicki asemele Adam Jerzy Bielani. |
— |
Delegatsioon Hiina Rahvavabariigiga suhtlemiseks Adam Jerzy Bielani asemele Marcin Libicki. |
(Istung katkestati kell 13.05 ja seda jätkati kell 15.00.)
ISTUNGI JUHATAJA: Alejo VIDAL-QUADRAS ROCA
asepresident
9. Eelmise istungi protokolli kinnitamine
Eelmise istungi protokoll kinnitati.
Fernand Le Rachinel informeeris presidenti, et tema oli kohal, kuid tema nimi ei ole kohalolijate nimekirja kantud.
INIMÕIGUSTE, DEMOKRAATIA JA ÕIGUSRIIGI PÕHIMÕTETE RIKKUMISE JUHTUMITE ARUTAMINE
(Resolutsiooni ettepanekute pealkirjade ja autoride nimekiri asub kolmapäeva, 26. oktoobri 2004. a protokolli punktis 4)
10. Kassettlaskemoon (arutelu)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0108/2004, B6-0111/2004, B6-0112/2004, B6-0120/2004, B6-0123/2004 ja B6-0125/2004
Margrietus van den Berg, Frithjof Schmidt, Patrizia Toia, Luisa Morgantini ja James Nicholson esitasid resolutsiooni ettepanekud.
Esinejad: Bernd Posselt fraktsiooni PPE-DE nimel, Miguel Angel Martínez Martínez fraktsiooni PSE nimel, Tobias Pflüger fraktsiooni GUE/NGL nimel, Karin Scheele ja Pascal Lamy (Euroopa Komisjoni volinik).
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 13.1.
11. Iraan (arutelu)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0107/2004, B6-0113/2004, B6-0116/2004, B6-0118/2004, B6-0121/2004 ja B6-0124/2004
Véronique De Keyser, Cecilia Malmström, Angelika Beer, Michael Gahler, Erik Meijer ja Romano Maria La Russa esitasid resolutsiooni ettepanekud.
Esinejad: Bernd Posselt fraktsiooni PPE-DE nimel, Paulo Casaca fraktsiooni PSE nimel, Athanasios Pafilis fraktsiooni GUE/NGL nimel, Bogdan Marek Pęk fraktsiooni IND/DEM nimel, Ryszard Czarnecki (fraktsioonilise kuuluvuseta), Pascal Lamy (Euroopa Komisjoni volinik) ja Paulo Casaca.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 13.2.
12. Guantánamo (arutelu)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0114/2004, B6-0115/2004, B6-0117/2004, B6-0119/2004 ja B6-0122/2004
Sarah Ludford, Miguel Angel Martínez Martínez, José Ribeiro e Castro ja Willy Meyer Pleite esitasid resolutsiooni ettepanekud.
Esinejad: Bernd Posselt fraktsiooni PPE-DE nimel, Elizabeth Lynne fraktsiooni ALDE nimel ja Pascal Lamy (Euroopa Komisjoni volinik).
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 28.10.2004 protokolli punkt 13.3.
INIMÕIGUSTE, DEMOKRAATIA JA ÕIGUSRIIGI PÕHIMÕTETE RIKKUMISE JUHTUMITE ARUTAMISE LÕPP
13. Hääletustund
Hääletuse üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletus jne) on esitatud protokolli I lisas.
13.1. Kassettlaskemoon (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0108/2004, B6-0111/2004, B6-0112/2004, B6-0120/2004, B6-0123/2004 ja B6-0125/2004
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 12)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK B6-0108/2004
(asendades B6-0108/2004, B6-0111/2004, B6-0112/2004 ja B6-0120/2004):
esitatud allnimetatud parlamendiliikmete poolt:
— |
Pasqualina Napoletano, Margrietus J. van den Berg ja Miguel Angel Martínez Martínez fraktsiooni PSE nimel; |
— |
Johan Van Hecke ja Jelko Kacin fraktsiooni ALDE nimel; |
— |
Frithjof Schmidt, Joost Lagendijk, Marie-Hélène Aubert, Bernat Joan i Marí, Raül Romeva i Rueda ja Angelika Beer fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
— |
Luisa Morgantini fraktsiooni GUE/NGL nimel. |
Vastu võetud (P6_TA(2004)0048)
(B6-0123/2004 ja B6-0125/2004 resolutsiooni ettepanekud on kehtetud.)
13.2. Iraan (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0107/2004, B6-0113/2004, B6-0116/2004, B6-0118/2004, B6-0121/2004 ja B6-0124/2004
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 13)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK B6-0107/2004
(asendades B6-0107/2004, B6-0113/2004, B6-0116/2004, B6-0118/2004 ja B6-0121/2004):
esitatud allnimetatud parlamendiliikmete poolt:
— |
Michael Gahler ja Bernd Posselt fraktsiooni PPE-DE nimel; |
— |
Pasqualina Napoletano, Véronique De Keyser ja Paulo Casaca fraktsiooni PSE nimel; |
— |
Cecilia Malmström ja Johan Van Hecke fraktsiooni ALDE nimel; |
— |
Angelika Beer, Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Joost Lagendijk ja Hélène Flautre fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
— |
Eva-Britt Svensson, Giusto Catania, André Brie ja Umberto Guidoni fraktsiooni GUE/NGL nimel. |
Vastu võetud (P6_TA(2004)0049)
Esinejad:
Michael Gahler lisas muudatusettepaneku põhjendusse N.
(B6-0124/2004 resolutiooni ettepanek on kehtetu.)
13.3. Guantánamo (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B6-0114/2004, B6-0115/2004, B6-0117/2004, B6-0119/2004 ja B6-0122/2004
(antud häälte enamus)
(hääletuse protokoll: lisa I, punkt 14)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK B6-0114/2004
(asendades B6-0114/2004, B6-0115/2004, B6-0117/2004, B6-0119/2004 ja B6-0122/2004):
esitatud allnimetatud parlamendiliikmete poolt:
— |
José Ribeiro e Castro ja Bernd Posselt fraktsiooni PPE-DE nimel; |
— |
Pasqualina Napoletano, Véronique De Keyser ja Panagiotis Beglitis fraktsiooni PSE nimel; |
— |
Johan Van Hecke fraktsiooni ALDE nimel; |
— |
Kathalijne Maria Buitenweg, Hélène Flautre ja Jean Denise Lambert fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
— |
Roberto Musacchio, André Brie, Willy Meyer Pleite, Marco Rizzo, Tobias Pflüger, Luisa Morgantini ja Vittorio Emanuele Agnoletto fraktsiooni GUE/NGL nimel. |
Vastu võetud (P6_TA(2004)0050)
14. Assigneeringute ümberpaigutamine
Eelarvekomisjon vaatas läbi Euroopa Komisjoni assigneeringute DEC52/2004 ümberpaigutamise ettepaneku (C6-0134/2004 — SEC(2004)1229 lõplik).
Eelarvekomisjon andis vastavalt 25. juuni 2002. a finantsmääruse artikli 24 lõikele 3 nõusoleku assigneeringute ümberpaigutamiseks täies ulatuses.
15. Teatud dokumente puudutavad otsused
Nõusolek omaalgatuslike raportite koostamiseks (kodukorra artikkel 45)
AFET komisjon:
— |
2004. aasta ülevaade inimõiguste olukorrast maailmas ja Euroopa Liidu poliitika (2004/2151(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Euroopa naabruspoliitika (2004/2166(INI)) (nõuandev komisjon: INTA) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Euroopa julgeolekustrateegia (2004/2167(INI)) (nõuandvad komisjonid: ITRE, LIBE) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Euroopa Liit ja Iraak - suhete arendamise raamistik (2004/2168(INI)) (nõuandvad komisjonid: INTA, BUDG) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
ELi ja Venemaa suhted (2004/2170(INI)) (nõuandev komisjon: INTA) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
ELi ja India strateegiline partnerlus (2004/2169(INI)) (nõuandvad komisjonid: DEVE, INTA, LIBE) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
INTA komisjon:
— |
Hinnang Doha voorule pärast 1. augusti 2004. a WTO kokkulepet (2004/2138(INI)) (nõuandvad komisjonid: DEVE, AGRI) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
ECON komisjon:
— |
Aruanne finantsturgude integreerimise hetkeolukorra kohta Euroopa Liidus (2004/2160(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Euroopa Komisjoni 2003. aasta konkurentsipoliitika aruanne (2004/2139(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
ENVI komisjon:
— |
Natura 2000 rahastamine (2004/2164(INI)) (nõuandvad komisjonid: BUDG, REGI, AGRI) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Euroopa keskkonna ja tervise tegevuskava 2004-2010 (2004/2132(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Säästva arengu tehnoloogiate edendamine: keskkonnatehnoloogiaid käsitlev Euroopa Liidu tegevuskava (2004/2131(INI)) (nõuandev komisjon: ITRE) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Patsientide liikuvus ja tervishoiualased arengud Euroopa Liidus (2004/2148(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
ITRE komisjon:
— |
Teadus ja tehnoloogia, liidu teadusuuringute toetamise poliitika suunised (2004/2150(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Taastuvate energiaallikate osa ELis ja konkreetsete meetmete ettepanekud (2004/2153(INI)) (nõuandvad komisjonid: ENVI, AGRI) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Struktuurimuutuste toetamine: laienenud Euroopa tööstuspoliitika (2004/2154(INI)) (nõuandvad komisjonid: INTA, ECON, EMPL) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
IMCO komisjon:
— |
Tarbijakaitse edendamine uutes liikmesriikides (2004/2157(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Siseturg uutes liikmesriikides: olukord, võimalused ja õppetunnid (2004/2155(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
TRAN komisjon:
— |
Lähisõit (2004/2161(INI)) (nõuandev komisjon: IMCO) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Liiklusohutus: liiklusõnnetuses kannatanute arvu vähendamine poole võrra aastaks 2010 (2004/2162(INI)) (nõuandvad komisjonid: ENVI, ITRE) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
LIBE komisjon:
— |
Varjupaigamenetlus ja kaitse päritolupiirkondades (2004/2121(INI)) (nõuandvad komisjonid: AFET, DEVE, EMPL, FEMM) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Seadusliku ja ebaseadusliku sisserände vahelised seosed ning sisserändajate integreerimine (2004/2137(INI)) (nõuandvad komisjonid: AFET, DEVE, EMPL, CULT, FEMM) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
— |
Põhiõiguste olukord Euroopa Liidus - 2004 (2004/2158(INI)) (nõuandvad komisjonid: EMPL, ENVI, CULT, FEMM, PETI) |
Nõusolek omaalgatuslike raportite koostamiseks (kodukorra artikkel 112)
AFET komisjon:
— |
ÜVJP aastaaruanne (2004/2172(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
Otsus omaalgatuslike raportite koostamiseks (kodukorra artikkel 114)
LIBE komisjon:
— |
Euroopa Liidu terrorismivastase võitluse tegevuskava (2004/2214(INI)) |
— |
Euroopa Liidu narkootikumide vastase võitluse strateegia (2005-2012) (2004/2221(INI)) (nõuandev komisjon: ENVI) |
Nõusolek omaalgatuslike raportite koostamiseks (kodukorra artikkel 39)
LIBE komisjon:
— |
Juurdepääs institutsioonide dokumentidele (määruse EÜ nr 1049/01 muutmine) (2004/2125(INI)) (Lähtuvalt esimeeste konverentsi 28. oktoobri 2004. a otsusest) |
Otsus omaalgatuslike raportite koostamiseks (kodukorra artikkel 195)
PETI komisjon:
— |
Raport Euroopa Ombudsmani 2003. a aastaaruande kohta (2004/2091(INI)) |
Otsus omaalgatuslike raportite koostamiseks (kodukorra atikkel 192)
PETI komisjon:
— |
Petitsioonikomisjoni nõupidamised parlamendiaastal 2003-2004 (2004/2090(INI)) |
Komisjonidevaheline tõhustatud koostöö
AFET komisjon:
— |
Nõukogu määruse ettepanek, mis käsitleb menetluse väljatöötamist finantstoetuse andmiseks Küprose türgi kogukonna majandusarengu ergutamiseks (KOM(2004)0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)) (nõuandev komisjon: INTA) |
Tõhustatud koostöö komisjonide AFET ja BUDG vahel
(Lähtuvalt esimeeste konverentsi 21. oktoobri 2004. a otsusest)
16. Käesoleval istungil vastuvõetud tekstide edastamine
Vastavalt kodukorra artikli 172 lõikele 2 esitatakse istungi protokoll parlamendile kinnitamiseks järgmise istungi alguses.
Parlamendi nõusolekul edastatakse vastuvõetud tekstid asjaomastele asutustele ja isikutele.
17. Järgmise osaistungjärgu kalender
Järgmine osaistungjärk toimub 15.-18.11.2004.
18. Istungjärgu vaheaeg
Euroopa Parlamendi istungjärk katkestati.
Istung lõppes kell 16.30.
Julian Priestley
peasekretär
Josep Borrell Fontelles
president
KOHALOLIJATE NIMEKIRI
Allakirjutanud:
Adamou, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brie, Brok, Budreikaitė, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, Castiglione, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Correia, António Costa, Paolo Costa, Cottigny, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, De Poli, de Brún, Degutis, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Doyle, Drčar Murko, Duff, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fontaine, Ford, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geringer de Oedenberg, Gierek, Giertych, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Hannan, Harangozó, Harbour, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kusstatscher, Kuźmiuk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Fernand Le Rachinel, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Locatelli, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Musotto, Mussolini, Myller, Napoletano, Nassauer, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Rosati, Roszkowski, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schuth, Schwab, Seeber, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Sinnott, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wortmann-Kool, Wuermeling, Wurtz, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
LISA I
HÄÄLETUSTULEMUSED
Lühendite ja sümbolite selgitus
+ |
vastu võetud |
- |
tagasi lükatud |
↓ |
kehtetuks muutunud |
tagasi |
tagasi võetud |
NH (..., ..., ...) |
nimeline hääletus (poolt, vastu, erapooletuid) |
EH (..., ..., ...) |
elektrooniline hääletus (poolt, vastu, erapooletuid) |
osa |
hääletus osade kaupa |
eraldi |
hääletus eraldi |
me |
muudatusettepanek |
KME |
kompromissmuudatusettepanek |
VO |
vastav osa |
ÜME |
ülimuslik muudatusettepanek |
= |
identsed muudatusettepanekud |
§ |
lõige |
art |
artikkel |
põhj |
põhjendus |
RE |
resolutsiooni ettepanek |
RÜE |
resolutsiooni ühisettepanek |
SH |
salajane hääletus |
1. Euroopa Liidu üldeelarveprojekt - 2005. eelarveaasta
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
|
EUROOPA KOMISJON |
|||||
586 |
16 05 01 |
|
+ |
|
|
112 |
05 01 04 01 |
Kogum 1 |
+ |
|
|
113 |
05 01 04 06 |
Kogum 1 |
|||
459 |
05 02 03 10 |
Kogum 1 |
|||
460 |
05 02 08 13 |
Kogum 1 |
|||
118 |
05 03 01 08 |
Kogum 1 |
|||
463 |
05 08 05 01 |
Kogum 1 |
|||
722 |
17 04 01, 17 04 02 |
Kogum 1 |
|||
464 |
17 04 02 |
Kogum 1 |
|||
345 |
05 02 01 01 |
eraldi/EH |
- |
235, 371, 3 |
|
283 |
NH |
- |
121, 466, 0 |
||
461 |
05 02 10 01 |
NH |
+ |
315, 205, 12 |
|
44 |
NH |
↓ |
|
||
285 |
05 03 02 05 |
NH |
- |
172, 404, 28 |
|
462 |
05 03 02 13 |
NH |
+ |
510, 50, 45 |
|
346 |
NH |
↓ |
|
||
119 |
05 03 04 07 |
eraldi |
- |
|
|
380 |
11 02 03 |
NH |
- |
81, 481, 13 |
|
347 |
05 04 01 02 |
eraldi |
- |
|
|
45 |
05 04 01 12 |
eraldi |
- |
|
|
486 |
04 02 01 |
Kogum 2 |
+ |
|
|
487 |
04 02 02 |
Kogum 2 |
|||
488 |
04 02 03 |
Kogum 2 |
|||
489 |
04 02 04 |
Kogum 2 |
|||
490 |
04 02 05 |
Kogum 2 |
|||
60 |
04 02 06 |
Kogum 2 |
|||
491 |
04 02 07 |
Kogum 2 |
|||
62 |
04 02 08 |
Kogum 2 |
|||
492 |
04 02 09 |
Kogum 2 |
|||
493 |
04 02 11 |
Kogum 2 |
|||
502 |
05 04 02 01 |
Kogum 2 |
|||
503 |
05 04 02 02 |
Kogum 2 |
|||
504 |
05 04 02 03 |
Kogum 2 |
|||
505 |
05 04 02 04 |
Kogum 2 |
|||
506 |
05 04 02 05 |
Kogum 2 |
|||
507 |
05 04 02 06 |
Kogum 2 |
|||
508 |
05 04 02 07 |
Kogum 2 |
|||
96 |
11 06 01 |
Kogum 2 |
|||
543 |
11 06 02 |
Kogum 2 |
|||
544 |
11 06 03 |
Kogum 2 |
|||
545 |
11 06 04 |
Kogum 2 |
|||
546 |
11 06 05 |
Kogum 2 |
|||
549 |
11 49 04 01 |
Kogum 2 |
|||
81 |
13 03 02 |
Kogum 2 |
|||
552 |
13 03 02 |
Kogum 2 |
|||
553 |
13 03 03 |
Kogum 2 |
|||
554 |
13 03 04 |
Kogum 2 |
|||
555 |
13 03 05 |
Kogum 2 |
|||
86 |
13 03 06 |
Kogum 2 |
|||
556 |
13 03 07 |
Kogum 2 |
|||
557 |
13 03 08 |
Kogum 2 |
|||
88 |
13 03 13 |
Kogum 2 |
|||
558 |
13 03 14 |
Kogum 2 |
|||
296 |
13 04 |
NH |
- |
63, 509, 8 |
|
481 |
02 04 02 01 |
Kogum 3 |
+ |
|
|
496 |
04 03 04 01 |
Kogum 3 |
|||
468 |
01 02 03 |
Kogum 4 |
+ |
|
|
471 |
01 04 05 |
Kogum 4 |
|||
472 |
01 04 06 |
Kogum 4 |
|||
473 |
02 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
475 |
02 02 03 02 |
Kogum 4 |
|||
476 |
02 02 03 03 |
Kogum 4 |
|||
9 |
02 02 04 01 |
Kogum 4 |
|||
477 |
02 02 05 |
Kogum 4 |
|||
478 |
02 03 02 |
Kogum 4 |
|||
479 |
02 03 04 01 |
Kogum 4 |
|||
480 |
02 03 04 02 |
Kogum 4 |
|||
482 |
02 04 03 |
Kogum 4 |
|||
711 |
02 05 01 |
Kogum 4 |
|||
483 |
02 05 02 |
Kogum 4 |
|||
485 |
04 01 04 02 |
Kogum 4 |
|||
497 |
04 03 04 02 |
Kogum 4 |
|||
499 |
04 03 05 03 |
Kogum 4 |
|||
500 |
04 04 02 03 |
Kogum 4 |
|||
78 |
04 04 04 |
Kogum 4 |
|||
79 |
04 04 10 |
Kogum 4 |
|||
509 |
05 04 03 01 |
Kogum 4 |
|||
512 |
06 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
135 |
06 02 04 02 |
Kogum 4 |
|||
516 |
06 03 02 |
Kogum 4 |
|||
517 |
06 04 03 01 |
Kogum 4 |
|||
518 |
06 04 04 |
Kogum 4 |
|||
12 |
06 05 05 |
Kogum 4 |
|||
110 |
06 06 02 02 |
Kogum 4 |
|||
519 |
06 49 04 03 |
Kogum 4 |
|||
521 |
07 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
523 |
07 03 01 01 |
Kogum 4 |
|||
524 |
07 03 03 |
Kogum 4 |
|||
525 |
07 03 04 |
Kogum 4 |
|||
526 |
07 03 05 |
Kogum 4 |
|||
527 |
07 03 06 01 |
Kogum 4 |
|||
528 |
07 04 02 |
Kogum 4 |
|||
529 |
07 49 04 01 |
Kogum 4 |
|||
271 |
08 |
Kogum 4 |
|||
531 |
08 02 01 01 |
Kogum 4 |
|||
532 |
08 12 01 |
Kogum 4 |
|||
533 |
08 12 02 01 |
Kogum 4 |
|||
534 |
08 12 02 02 |
Kogum 4 |
|||
136 |
08 14 01 |
Kogum 4 |
|||
536 |
09 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
537 |
09 03 01 |
Kogum 4 |
|||
538 |
10 04 01 |
Kogum 4 |
|||
539 |
10 49 05 03 |
Kogum 4 |
|||
541 |
11 01 04 02 |
Kogum 4 |
|||
542 |
11 05 03 02 |
Kogum 4 |
|||
547 |
11 07 02 |
Kogum 4 |
|||
548 |
11 07 04 01 |
Kogum 4 |
|||
550 |
12 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
562 |
15 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
273 |
15 02 02 02 |
Kogum 4 |
|||
565 |
15 03 01 05 |
Kogum 4 |
|||
567 |
15 05 01 02 |
Kogum 4 |
|||
568 |
15 05 03 |
Kogum 4 |
|||
569 |
15 05 04 |
Kogum 4 |
|||
573 |
15 06 06 |
Kogum 4 |
|||
574 |
15 07 03 |
Kogum 4 |
|||
575 |
16 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
576 |
16 02 02 |
Kogum 4 |
|||
578 |
16 02 03 |
Kogum 4 |
|||
580 |
16 03 01 |
Kogum 4 |
|||
581 |
16 03 02 |
Kogum 4 |
|||
584 |
16 04 03 |
Kogum 4 |
|||
585 |
16 04 04 |
Kogum 4 |
|||
588 |
17 01 04 02 |
Kogum 4 |
|||
589 |
17 04 06 |
Kogum 4 |
|||
591 |
18 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
138 |
18 02 01 |
Kogum 4 |
|||
139 |
18 02 02 |
Kogum 4 |
|||
140 |
18 02 03 01 |
Kogum 4 |
|||
141 |
18 02 03 02 |
Kogum 4 |
|||
143 |
18 03 03 |
Kogum 4 |
|||
592 |
18 03 05 |
Kogum 4 |
tagasi |
|
|
594 |
18 04 01 01 |
Kogum 4 |
|
|
|
147 |
18 04 01 02 |
Kogum 4 |
|||
595 |
18 04 03 |
Kogum 4 |
|||
596 |
18 05 01 01 |
Kogum 4 |
|||
597 |
18 05 04 |
Kogum 4 |
|||
598 |
18 05 06 |
Kogum 4 |
|||
160 |
18 08 02 |
Kogum 4 |
|||
602 |
18 08 04 |
Kogum 4 |
|||
609 |
19 04 02 |
Kogum 4 |
|||
635 |
19 11 03 |
Kogum 4 |
|||
667 |
22 02 07 |
Kogum 4 |
|||
668 |
22 02 09 |
Kogum 4 |
|||
677 |
29 01 04 01 |
Kogum 4 |
|||
469 |
01 02 04 |
NH |
+ |
484, 120, 3 |
|
720 |
02 02 03 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
- |
|
|||
101 |
eraldi |
↓ |
|
||
339 |
02 04 01 |
eraldi |
- |
|
|
42 |
02 04 02 03 |
eraldi |
- |
|
|
303 |
04 02 12 |
eraldi |
↓ |
|
|
65 |
eraldi |
↓ |
|
||
66 |
04 02 15 |
eraldi |
↓ |
|
|
494 |
04 03 03 01 |
eraldi/EH |
- |
286, 308, 16 |
|
67 |
NH |
↓ |
|
||
342 |
eraldi |
↓ |
|
||
495 |
04 03 03 02 |
eraldi |
- |
|
|
68 |
eraldi |
+ |
|
||
343 |
NH |
- |
221, 363, 5 |
||
304 |
04 03 03 03 |
eraldi |
↓ |
|
|
69 |
eraldi |
↓ |
|
||
498 |
04 03 05 01 |
eraldi |
+ |
|
|
72 |
osa |
1 |
↓ |
arvnäitaja |
|
2 |
- |
selgitus |
|||
75 |
04 04 02 01 |
eraldi |
- |
|
|
377 |
04 04 09 |
NH |
- |
53, 516, 38 |
|
23 |
04 05 02 |
osa |
1 |
+ |
|
2/EH |
- |
310, 278, 14 |
|||
102 |
06 02 01 01 |
eraldi |
- |
|
|
103 |
06 02 02 01 |
eraldi |
- |
|
|
46 |
06 02 02 03 |
eraldi |
+ |
|
|
104 |
eraldi |
↓ |
|
||
513 |
06 02 03 |
eraldi |
+ |
|
|
105 |
eraldi |
↓ |
|
||
514 |
06 02 04 01 |
eraldi |
+ |
|
|
106 |
eraldi |
↓ |
|
||
107 |
06 02 08 01 |
eraldi |
- |
|
|
108 |
06 02 08 02 |
eraldi |
- |
|
|
712 |
06 03 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
+ |
|
|||
109 |
eraldi |
↓ |
|
||
348 |
07 05 01 |
osa |
1 |
- |
|
2 |
- |
|
|||
290 |
08 11 01 01 |
NH |
- |
64, 524, 6 |
|
95 |
11 04 01 |
eraldi |
- |
|
|
99 |
11 07 01 |
eraldi |
- |
|
|
292 |
14 02 01 |
NH |
- |
81, 511, 10 |
|
564 |
15 03 01 02 |
eraldi |
+ |
|
|
312 |
|
↓ |
|
||
713 |
16 02 02 |
eraldi |
+ |
|
|
583 |
16 04 02 |
NH |
+ |
473, 114, 3 |
|
721 |
|
|
+ |
|
|
353 |
18 03 03 |
osa |
1/EH |
- |
20, 581, 8 |
2 |
- |
|
|||
354 |
18 03 04 |
|
↓ |
|
|
593 |
18 03 08 |
NH |
+ |
451, 111, 7 |
|
146 |
NH |
↓ |
|
||
599 |
18 06 04 02 |
eraldi |
↓ |
|
|
356 |
eraldi |
↓ |
|
||
600 |
18 08 01 |
NH |
+ |
486, 114, 5 |
|
159 |
osa |
1 |
- |
|
|
NH |
2 |
- |
101, 498, 7 |
||
601 |
18 08 03 |
eraldi |
+ |
|
|
358 |
eraldi |
↓ |
|
||
669 |
22 04 01 |
eraldi |
+ |
|
|
689 |
PARTC-10-14 |
Kogum 5 |
+ |
|
|
690 |
PARTC-10-20 |
Kogum 5 |
|||
691 |
PARTC-10-21 |
Kogum 5 |
|||
692 |
PARTC-10-22 |
Kogum 5 |
|||
694 |
PARTC-10-4 |
Kogum 5 |
|||
695 |
PARTC-10-5 |
Kogum 5 |
|||
696 |
PARTC-10-6 |
Kogum 5 |
|||
698 |
PARTC-10-9 |
Kogum 5 |
|||
697 |
PARTC-10-7 |
eraldi |
+ |
|
|
111 |
eraldi |
↓ |
|
||
623 |
19 08 07 |
Kogum 6 |
+ |
|
|
624 |
19 08 07 02 |
Kogum 6 |
|||
470 |
01 03 01 01 |
Kogum 7 |
+ |
|
|
522 |
07 02 02 |
Kogum 7 |
|||
94 |
11 03 01 |
Kogum 7 |
|||
604 |
19 01 04 02 |
Kogum 7 |
|||
605 |
19 02 |
Kogum 7 |
|||
239 |
19 02 03 |
Kogum 7 |
|||
606 |
19 02 04 |
Kogum 7 |
|||
204 |
19 02 05 |
Kogum 7 |
|||
607 |
19 02 07 |
Kogum 7 |
|||
608 |
19 02 11 |
Kogum 7 |
|||
206 |
19 02 12 |
Kogum 7 |
|||
207 |
19 03 01 |
Kogum 7 |
|||
209 |
19 03 04 |
Kogum 7 |
|||
612 |
19 04 05 |
Kogum 7 |
|||
614 |
19 06 02 |
Kogum 7 |
|||
615 |
19 06 04 |
Kogum 7 |
|||
616 |
19 06 05 |
Kogum 7 |
|||
619 |
19 08 |
Kogum 7 |
|||
620 |
19 08 01 02 |
Kogum 7 |
|||
622 |
19 08 05 |
Kogum 7 |
|||
246 |
19 09 |
Kogum 7 |
|||
626 |
19 09 02 |
Kogum 7 |
|||
627 |
19 09 03 |
Kogum 7 |
|||
628 |
19 09 04 |
Kogum 7 |
|||
630 |
19 10 02 |
Kogum 7 |
|||
631 |
19 10 03 |
Kogum 7 |
|||
632 |
19 10 04 |
Kogum 7 |
|||
633 |
19 10 06 |
Kogum 7 |
|||
634 |
19 11 01 |
Kogum 7 |
|||
636 |
19 49 04 04 |
Kogum 7 |
|||
637 |
19 49 04 05 |
Kogum 7 |
|||
638 |
19 49 04 06 |
Kogum 7 |
|||
639 |
19 49 04 07 |
Kogum 7 |
|||
640 |
19 49 04 10 |
Kogum 7 |
|||
641 |
19 49 04 12 |
Kogum 7 |
|||
642 |
20 01 04 01 |
Kogum 7 |
|||
644 |
21 01 04 01 |
Kogum 7 |
|||
645 |
21 02 |
Kogum 7 |
|||
646 |
21 02 02 |
Kogum 7 |
|||
648 |
21 02 05 |
Kogum 7 |
|||
251 |
Kogum 7 |
||||
649 |
21 02 06 |
Kogum 7 |
|||
252 |
21 02 07 02 |
Kogum 7 |
|||
650 |
21 02 07 03 |
Kogum 7 |
|||
651 |
21 02 07 04 |
Kogum 7 |
|||
652 |
21 02 08 |
Kogum 7 |
|||
654 |
21 02 14 |
Kogum 7 |
|||
257 |
21 03 01 |
Kogum 7 |
|||
655 |
21 03 17 |
Kogum 7 |
|||
656 |
21 03 18 |
Kogum 7 |
|||
657 |
21 03 20 |
Kogum 7 |
|||
259 |
21 04 01 |
Kogum 7 |
|||
658 |
21 49 04 01 |
Kogum 7 |
|||
659 |
21 49 04 02 |
Kogum 7 |
|||
665 |
22 02 05 |
Kogum 7 |
|||
671 |
22 49 04 03 |
Kogum 7 |
|||
672 |
23 01 04 01 |
Kogum 7 |
|||
264 |
23 02 03 |
Kogum 7 |
|||
674 |
23 49 04 01 |
Kogum 7 |
|||
291 |
11 03 01 |
NH |
- |
126, 460, 15 |
|
208 |
19 03 03 |
eraldi |
+ |
|
|
623 |
19 03 06 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
- |
|
|||
724 |
19 04 03 |
osa |
1 |
+ |
|
2/EH |
- |
322, 274, 9 |
|||
611 |
19 04 04 |
eraldi |
+ |
|
|
725 |
19 06 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2/EH |
- |
329, 247, 7 |
|||
728 |
19 07 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
- |
|
|||
729 |
19 07 02 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
- |
|
|||
730 |
19 08 02 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
4 |
- |
|
|||
362 |
eraldi |
↓ |
|
||
221 |
19 08 03 |
NH |
+ |
530, 20, 17 |
|
625 |
19 09 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
+ |
|
|||
731 |
19 10 01 |
osa |
1 |
+ |
|
|
2 |
+ |
|
||
|
3 |
+ |
|
||
|
4 |
- |
|
||
647 |
21 02 03 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
+ |
|
|||
732 |
21 02 13 |
osa |
1 |
+ |
|
2 |
- |
|
|||
260 |
21 05 |
eraldi |
- |
|
|
261 |
21 06 |
eraldi |
- |
|
|
262 |
21 07 |
eraldi |
- |
|
|
673 |
23 02 01 |
osa |
1 |
+ |
|
2/EH |
+ |
399, 170, 13 |
|||
403 |
|
↓ |
|
||
510 |
05 05 01 01 |
Kogum 8 |
+ |
|
|
559 |
13 05 01 01 |
Kogum 8 |
|||
560 |
13 05 01 02 |
Kogum 8 |
|||
661 |
22 02 01 |
Kogum 8 |
|||
662 |
22 02 03 |
Kogum 8 |
|||
664 |
22 02 04 02 |
Kogum 8 |
|||
666 |
22 02 06 |
Kogum 8 |
|||
670 |
22 49 04 01 |
Kogum 8 |
|||
663 |
22 02 04 01 |
NH |
+ |
485, 70, 10 |
|
467 |
01 01 02 11 |
Kogum 9 |
+ |
|
|
484 |
04 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
501 |
05 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
511 |
06 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
520 |
07 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
530 |
08 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
535 |
09 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
540 |
11 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
561 |
15 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
563 |
15 02 01 06 |
Kogum 9 |
|||
566 |
15 04 01 03 |
Kogum 9 |
|||
382 |
15 04 01 04 |
Kogum 9 |
|||
571 |
15 06 01 05 |
Kogum 9 |
|||
572 |
15 06 01 07 |
Kogum 9 |
|||
172 |
15 07 01 01 |
Kogum 9 |
|||
579 |
16 02 04 |
Kogum 9 |
|||
582 |
16 03 03 |
Kogum 9 |
|||
587 |
17 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
590 |
18 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
142 |
18 03 01 |
Kogum 9 |
|||
154 |
18 06 03 |
Kogum 9 |
|||
603 |
19 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
643 |
21 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
660 |
22 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
236 |
22 02 08 |
Kogum 9 |
|||
675 |
26 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
676 |
29 01 02 11 |
Kogum 9 |
|||
678 |
30 01 13 04 |
Kogum 9 |
|||
295 |
06 01 06 |
NH |
- |
90, 461, 21 |
|
570 |
15 06 01 03 |
NH |
+ |
455, 101, 6 |
|
733 |
25 01 02 03 |
osa |
1 |
+ |
|
2/EH |
- |
320, 249, 8 |
|||
693 |
PARTC-10-23 |
eraldi |
+ |
|
|
699 |
XX 01 01 01 |
Kogum 10 |
+ |
|
|
700 |
XX 01 01 01 02 |
Kogum 10 |
|||
701 |
XX 01 01 02 01 |
Kogum 10 |
|||
702 |
XX 01 02 01 01 |
Kogum 10 |
|||
703 |
XX 01 02 02 01 |
Kogum 10 |
|||
714 |
XX 01 02 11 |
Kogum 10 |
|||
705 |
XX 01 02 11 01 |
Kogum 10 |
|||
706 |
XX 01 02 11 09 |
Kogum 10 |
|||
707 |
XX 01 02 12 01 |
Kogum 10 |
|||
708 |
XX 01 03 01 01 |
Kogum 10 |
|||
709 |
XX 01 03 01 02 |
Kogum 10 |
|||
710 |
XX 01 03 02 02 |
Kogum 10 |
|||
679 |
A2 01 01 |
Kogum 11 |
+ |
|
|
680 |
A2 02 01 01 |
Kogum 11 |
|||
681 |
A3 01 01 |
Kogum 11 |
|||
682 |
A3 02 01 |
Kogum 11 |
|||
683 |
A4 01 01 |
Kogum 11 |
|||
684 |
A4 03 01 01 |
Kogum 11 |
|||
685 |
A5 01 01 |
Kogum 11 |
|||
686 |
A6 01 01 |
Kogum 11 |
|||
687 |
A7 01 01 |
Kogum 11 |
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
|
EUROOPA PARLAMENT |
|||||
426 |
1111 |
Kogum 12 |
+ |
|
|
420 |
|||||
421 |
|||||
412 |
|||||
428 |
|||||
427 |
|||||
424 |
|||||
416 |
|||||
423 |
|||||
409 |
|||||
417 |
|||||
466 |
|||||
422 |
|||||
415 |
|||||
425 |
|||||
414 |
|||||
418 |
|||||
419 |
|||||
408 |
|||||
410 |
|||||
407 |
|||||
406 |
1030 |
Kogum 12 |
|||
431 |
1100 |
Kogum 12 |
|||
432 |
1101 |
Kogum 12 |
|||
433 |
1110 |
Kogum 12 |
|||
434 |
1301 |
Kogum 12 |
|||
435 |
206 |
Kogum 12 |
|||
437 |
2100 |
Kogum 12 |
|||
438 |
260 |
Kogum 12 |
|||
441 |
2995 |
Kogum 12 |
|||
465 |
3700 |
Kogum 12 |
|||
726 |
209 |
eraldi |
+ |
|
|
370 |
eraldi/EH |
- |
301, 265, 13 |
||
727 |
2723 |
osa/NH |
1 |
+ |
438, 125, 2 |
2 |
- |
237, 319, 10 |
|||
439 |
2727 |
NH |
+ |
462, 101, 14 |
|
440 |
282 |
eraldi |
- |
|
|
442 |
3910 |
|
+ |
|
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
NÕUKOGU |
||||
372 |
313 |
eraldi |
- |
|
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
EUROOPA KOHUS |
||||
411 |
11 |
Kogum 13 |
+ |
|
443 |
1100 |
Kogum 13 |
||
444 |
1896 |
Kogum 13 |
||
445 |
203 |
Kogum 13 |
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
KONTROLLIKODA |
||||
446 |
11 |
Kogum 14 |
+ |
|
429 |
1100 |
Kogum 14 |
||
447 |
1149 |
Kogum 14 |
||
448 |
211 |
Kogum 14 |
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
EUROOPA MAJANDUS- JA SOTSIAALKOMITEE |
||||
449 |
11 |
NH |
+ |
493, 67, 8 |
450 |
1891 |
NH |
+ |
493, 50, 9 |
451 |
2001 |
eraldi |
+ |
|
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
REGIOONIDE KOMITEE |
||||
413 |
11 |
NH |
+ |
487, 65, 9 |
452 |
1891 |
NH |
+ |
501, 53, 5 |
453 |
2001 |
eraldi |
+ |
|
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
EUROOPA OMBUDSMAN |
||||
454 |
A-11 |
Kogum 15 |
+ |
|
455 |
A-1875 |
Kogum 15 |
Me nr |
Rubriik |
Kogum, NH, EH, eraldi, osa |
Hääletus |
NH/EH Häältearv — märkused |
EUROOPA ANDMEKAITSEINSPEKTOR |
||||
456 |
B-1100 |
Kogum 16 |
+ |
|
457 |
B-1175 |
Kogum 16 |
||
458 |
B-270 |
Kogum 16 |
Taotlus hääletamiseks osade kaupa
Me 474 (02 02 03 01) — PPE-DE
esimene osa: terviktekst v.a turismivaldkonda puudutav selgitus
teine osa: nimetatud selgitus
Me 23 (04 05 02) — PPE-DE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus soolise võrdõiguslikkuse kohta
teine osa: nimetatud selgitus
Me 712 (06 03 01)
esimene osa: assigneering
teine osa: selgitus
Me 348 (07 05 01) — PPE-DE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Eraldis merekeskkonnaalase hariduse süsteemi (SEAM) arendamiseks, ...”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 353 (18 03 03 ja muud rubriigid) — PPE-DE
esimene osa: terviktekst v.a rubriigi 18 03 03 assigneering ja selgitus
teine osa: rubriigi 18 03 03 assigneering ja selgitus
Me 159 (18 08 01) — Verts/ALE
esimene osa: assigneering
teine osa: selgitus (nimeline hääletus)
Me 210 (19 03 06) — PSE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Antud assigneering on ette nähtud ka erisaadiku Tiibetis tegevuse rahastamiseks.”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 610 (19 04 03) — Verts/ALE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Osa sellest assigneeringust võib eraldada — arvestades nõuetekohaselt finantsmääruse sätteid — selliste organisatsioonide tegevuse toetamiseks, mis töötavad demokratiseerimisprotsessi arendamise ja tugevdamise ning inimõiguste edendamise ja kaitse alal, nagu Movimiento Cristiano Liberaciòn, mida juhib Kuubal Oswaldo Paya, kellele 2002. aastal anti Euroopa Parlamendi Sahharovi auhind”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 613 (19 06 01) — Verts/ALE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Osa antud assigneeringust on ette nähtud ka ELi terrorismivastase võitluse strateegiliste eesmärkide toetamiseks, nagu on sätestatud ELi muudetud tegevuskavas ning terrorismivastase võitluse koordinaatori tööplaanis.”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 617 (19 07 01) — Verts/ALE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Lisaks, osa sellest assigneeringust on kavandatud ELi strateegiliste eesmärkide toetamiseks, et võidelda terrorismiga, nagu on sätestatud ümbervaadatud ELi tegevuskavas, ning terrorismivastase võitluse koordinaatori tegevuse toetamiseks”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 618 (19 07 02) — Verts/ALE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Lisaks, osa sellest assigneeringust on kavandatud ELi strateegiliste eesmärkide toetamiseks, et võidelda terrorismiga, nagu on sätestatud ümbervaadatud ELi tegevuskavas, ning terrorismivastase võitluse koordinaatori tegevuse toetamiseks.”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 621 (19080201) — Verts/ALE
esimene osa: assigneering
teine osa: reserv
kolmas osa: selgitus v.a lõik “Osa sellest assigneeringust on ette nähtud ELi terrorismivastase võitluse strateegiliste eesmärkide toetamiseks, nagu on sätestatud ELi muudetud tegevuskavas, ning terrorismivastase võitluse koordinaatori tegevuse toetamiseks, võttes nõuetekohaselt arvesse finantsmääruse sätteid”.
neljas osa: nimetatud lõik
Me 625 (19 09 01) — Verts/ALE
esimene osa: assigneering
teine osa: reserv
Me 629 (19 10 01)
esimene osa: assigneering
teine osa: reserv
kolmas osa: selgitus v.a lõik “Lisaks on osa sellest assigneeringust ette nähtud ELi terrorismivastase võitluse strateegiliste eesmärkide toetamiseks, nagu on sätestatud ELi muudetud tegevuskavasja terrorismivastase võitluse koordinaatori tööplaanis”.
neljas osa: nimetatud lõik
Me 647 (21 02 03) — Verts/ALE
esimene osa: assigneering
teine osa: reserv
Me 653 (21 02 13) — PPE-DE
esimene osa: terviktekst v.a väljend “vajadusel”
teine osa: nimetatud väljend
Me 673 (23 02 01) — PSE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Osa antud assigneeringust võib eraldada Beslani (Põhja-Osseetia) kooli ülesehitamise rahastamiseks.”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 366 (25 01 02 03) — PSE
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Assigneering ette nähtud ka terrorismivastase võitluse koordinaatori töötasu ja lähetuskulude, samuti institutsiooni õnnetusjuhtumikindlustuse katmiseks.”
teine osa: nimetatud selgitus
Me 337 (S1-2723)
esimene osa: terviktekst v.a selgitus “Euroscola” programmi kohta
teine osa: nimetatud selgitus
Nimelise hääletuse taotlus
Me 469: hr Dover jt
Me 67: hr Dover jt
Me 343: hr Dover jt
Me 377: GUE/NGL
Me 290: Verts/ALE
Me 292: Verts/ALE
Me 583: IND/DEM
Me 137: Verts/ALE
Me 593: Verts/ALE
Me 146: Verts/ALE
Me 600: hr Dover jt
Me 159: Verts/ALE
Me 291: Verts/ALE
Me 221: IND/DEM
Me 663: IND/DEM
Me 295: Verts/ALE
Me 570: IND/DEM, hr Dover jt
Me 337: PSE
Me 439: hr Dover jt
Me 449: hr Dover jt
Me 450: hr Dover jt
Me 413: hr Dover jt
Me 452: hr Dover jt
Parlamendi poolt vastu võetud (raportööri) tehnilised parandused:
— |
Me 592: punkt 18 03 05 on tagasi võetud |
— |
Me 65: punkt 04 02 12 assigneeringut suurendati 1 miljoni euro võrra |
— |
Me 66: punkt 04 02 15 assigneeringut suurendati 1 miljoni euro võrra |
— |
Me 67: punkt 04 03 03 01 assigneeringut suurendati 1 miljoni euro võrra |
— |
Me 69: punkt 04 03 03 03 assigneeringut suurendati 600 000 euro võrra |
— |
Me 599: punkt 18 06 04 02 assigneeringut suurendati 1 miljoni euro asemel 2 miljoni euro võrra |
— |
punkti 16 05 04 hääletustulemusel kujunenud assigneeringut suurendatakse 1 miljoni euro võrra. Selgitusse lisatakse muudatusettepanekus 137 esitatud lõik. |
2. 2005. aasta üldeelarve projekt — III eelarveosa
Raport: GARRIGA POLLEDO (A6-0021/2004)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
|
|
|
|
|
|
pärast § 1 |
3 |
GUE/NGL |
NH |
- |
91, 375, 5 |
4 |
GUE/NGL |
NH |
- |
36, 486, 4 |
|
§ 7 |
|
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
342, 158, 8 |
|||
3 |
+ |
|
|||
4 |
+ |
|
|||
§ 11 |
|
originaaltekst |
eraldi |
+ |
|
§ 13 |
1 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
§ 15 |
|
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3/NH |
+ |
431, 86, 3 |
|||
§ 18 |
|
originaaltekst |
NH |
+ |
432, 91, 5 |
§ 26 |
5 |
UEN |
NH |
- |
256, 274, 11 |
§ 38 |
|
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/NH |
+ |
435, 92, 5 |
|||
pärast põhj A |
2 |
GUE/NGL |
NH |
- |
79, 429, 11 |
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
+ |
439, 94, 7 |
Taotlus nimeliseks hääletuseks
GUE/NGL: me-d 2, 3, 4 ja lõpphääletus
IND/DEM: § 18, lõpphääletus
UEN: me 5
EP liige Dover jt: § 18, me-d 3, 4 ja lõpphääletus
Eraldi hääletamise taotlus
hr Dover jt: §-d 11, 38
Taotlus osade kaupa hääletamiseks
PSE, ALDE
§ 7
esimene osa:“tuletab meelde oma prioriteete ... tähtsust Euroopa Parlamendi jaoks;”
teine osa:“rõhutab vajadust ergutada ... noori talupidajaid,”
kolmas osa:“kohandada eraldatavaid ... noorte talupidajate arvuga”
neljas osa:“juhib veel kord tähelepanu ... alarubriigis 1a olemasolevat varu;”
IND/DEM
§ 38
esimene osa:“märgib, et mitmetes valdkondades ... meetmed lõpule jõudmas;”
teine osa:“märgib lisaks ... enne põhiseaduse jõustumist ette võtta;”
EP liige Dover jt
§ 15
esimene osa:“leiab, et EL ja liikmesriigid ... kooskõlas põhiõigustega” v.a sõnad “Eurojustile ja”
teine osa: nimetatud sõnad
kolmas osa:“palub tungivalt nõukogul ... põhiseaduse lepingu eelnõu;”
3. 2005. aasta üldeelarve projekt - muud osad
Raport: JENSEN (A6-0020/2004)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH ja |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
§ 12 |
|
originaaltekst |
NH |
+ |
435, 45, 32 |
§ 21 |
|
originaaltekst |
NH |
+ |
424, 90, 8 |
pärast § 22 |
1 |
Verts/ALE |
NH |
- |
132, 366, 23 |
§ 24 |
2 |
PPE-DE |
EH |
+ |
247, 241, 36 |
§ 40 |
|
originaaltekst |
NH |
+ |
448, 70, 4 |
§ 43 |
|
originaaltekst |
NH |
+ |
444, 65, 4 |
§ 49 |
|
originaaltekst |
NH |
+ |
465, 57, 2 |
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
+ |
455, 66, 6 |
Taotlus nimeliseks hääletuseks
Verts/ALE: me 1
IND/DEM: § 21
hr Dover jt: §-d 12, 21, 40, 43, 49, lõpphääletus
Muud:
§ 20 suuline parandusettepanek (raportöör):
Lisada lõike lõppu lause: “on otsustanud ümberpaigutada 500 000 eurot eelarvereale 2727 (Rühmakülastuste organiseerimine ja külastusrühmade vastuvõtt, Euroscola programm ning arvamuskujundajate kutsumine kolmandatest riikidest);”
§ 18: kustutatud
4. Täiendav makromajanduslik finantsabi Bosnia ja Hertsegoviinale *
Raport: BARON CRESPO (A6-0026/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
antud häälte enamus |
|
+ |
art 43 § 1 |
5. Täiendav makromajanduslik finantsabi Serbia ja Montenegrole *
Raport: BARON CRESPO (A6-0025/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
antud häälte enamus |
|
+ |
art 43 § 1 |
6. Euroopa Kontrollikoja liikme nimetamine
Raport: FAZAKAS (A6-0015/2004)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
antud häälte enamus |
|
+ |
435, 39, 36 salajane hääletus |
7. Transmissiivsed spongioossed entsefalopaatiad ja loomasööt
Resolutsiooni ettepanek: B6-0126/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
8. ELi-India suhted
Raport: MENDEZ DELL VALLE (A6-0024/2004) *
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
§ 1 punkt 5 |
3 |
Verts/ALE |
EH |
- |
190, 299, 1 |
§ 1 punkt 6 |
5 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 1 punkt 11 |
4 |
Verts/ALE |
|
- |
|
pärast taanet 3 |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
taane 5 |
2 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
hääletus: soovitus (terviktekst) |
|
+ |
|
9. Referendumi ja valimiste tulemused Valgevenes
Resolutsiooni ettepanek: B6-0094/2004, B6-0097/2004, B6-0101/2004, B6-0104/2004, B6-0105/2004, B6-0110/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B6-0094/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, UEN) |
|||||
pealkiri |
1 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
§ 2 |
6 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
päras § 2 |
2 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
7 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
|
pärast § 5 |
4 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
5 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
|
§ 10 |
|
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
pärast viide 1 |
3 |
PPE-DE, ALDE, UEN |
|
+ |
|
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
+ |
449, 20, 22 |
||
resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B6-0094/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0097/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0101/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0104/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0105/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0110/2004 |
|
UEN |
|
tagasi |
|
Taotlus osade kaupa hääletamiseks
ALDE
§ 10
esimene osa:“kutsub eesistujat ... kahe riigi vahelisi tihedaid suhteid”
teine osa:“Venemaa positiivse rolliga ... tagamisel Valgevenes;”
Taotlus nimeliseks hääletuseks
PPE-DE: lõpphääletus
10. Eelseisvad valimised Ukrainas
Resolutsiooni ettepanek: B6-0095/2004, B6-0096/2004, B6-0102/2004, B6-0103/2004, B6-0106/2004, B6-0109/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B6-0095/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL, UEN) |
|||||
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
vastu võetud = REd asendatud |
||
resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B6-0095/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0096/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0102/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0103/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0106/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0109/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
11. Hüdrolokaatorid
Resolutsiooni ettepanek: B6-0089/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
Keskkonna komisjoni resolutsiooni ettepanek (B6-0089/2004) |
|||||
§ 1 |
|
originaaltekst |
eraldi |
+ |
|
§ 2 |
|
originaaltekst |
eraldi |
+ |
|
§ 3 |
1 |
PPE-DE |
NH |
- |
206, 259, 15 |
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
+ |
441, 15, 14 |
Taotlus nimeliseks hääletuseks
Verts/ALE: me 1, lõpphääletus
Taotlus eraldi hääletuseks
PPE-DE: § 1
PSE: §-d 1, 2
12. Kassettlaskemoon
Resolutsiooni ettepanek: B6-0108/2004, B6-0111/2004, B6-0112/2004, B6-0120/2004, B6-0123/2004, B6-0125/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B6-0108/2004 (PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
§ 7 |
|
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
50, 48, 7 |
|||
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
||
resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B6-0108/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0111/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0112/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0120/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0123/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0125/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
Taotlus osade kaupa hääletuseks
PPE-DE
§ 7
esimene osa: terviktekst v.a sõnad “vastavalt Ottawa lepingu sätetele”
teine osa: nimetatud sõnad
13. Iraan
Resolutsiooni ettepanek: B6-0107/2004, B6-0113/2004, B6-0116/2004, B6-0118/2004, B6-0121/2004, B6-0124/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B6-0107/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
pärast § 1 |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
põhj N |
|
originaaltekst |
eraldi |
+ |
suuline parandusettepanek |
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
+ |
105, 0, 6 |
||
resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B6-0107/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0113/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0116/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0118/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0121/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B6-0124/2004 |
|
UEN |
|
↓ |
|
Taotlus nimeliseks hääletuseks
PPE-DE: lõpphääletus
Taotlus eraldi hääletuseks
PSE: põhj N
Muud:
Suuline muudatusettepanek (Gahler): põhj N: “avaldades tunnustust Iraani võimude selgitustele 13-aastase tüdruku Zhila Izadi osas, kes väidetavalt mõisteti surma kividega loopimise läbi ja tema 15-aastase venna osas, kellele määrati karistusena 150 piitsahoopi, kuid kes mõlemad vabastati tingimusteta ja kelle kohtuasi lõpetati”
14. Guantánamo
Resolutsiooni ettepanek: B6-0114/2004, B6-0115/2004, B6-0117/2004, B6-0119/2004, B6-0122/2004
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH — märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B6-0114/2004 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
Recital D |
|
originaaltekst |
eraldi/EH |
+ |
58, 54, 5 |
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
||
resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B6-0114/2004 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B6-0115/2004 |
|
PSE |
|
↓ |
|
B6-0117/2004 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B6-0119/2004 |
|
PPE-DE |
|
↓ |
|
B6-0122/2004 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Taotlus eraldi hääletamiseks
PPE-DE: põhj D
LISA II
NIMELISE HÄÄLETUSE TULEMUSED
1. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 121
ALDE: Hall, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lynne
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Bonde, Goudin, Lundgren, Wohlin
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Stevenson, Tannock, Van Orden, Wijkman
PSE: Andersson, van den Berg, Berlinguer, Berman, van den Burg, Christensen, Corbey, Del Turco, Ford, Hedh, Hedkvist Petersen, Jørgensen, Martínez Martínez, Mastenbroek, Miguélez Ramos, Segelström, Westlund, Wiersma
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 466
ALDE: Alvaro, Andria, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Guardans Cambó, Hennis-Plasschaert, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Laperrouze, Lax, Lehideux, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Manolakou, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Booth, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, Berger, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Corbett, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Whitehead, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Rühle, Voggenhuber
2. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 315
ALDE: Costa Paolo, Hennis-Plasschaert, Lambsdorff, Mulder, Ortuondo Larrea, Pistelli, Virrankoski
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Catania, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Borghezio, Salvini, Speroni
NI: Golik, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez
PPE-DE: Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cesa, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Grosch, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lewandowski, Lulling, Maat, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Silva Peneda, Škottová, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berger, Bersani, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Castex, Cercas, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Gierek, Goebbels, Gomes, Grabowska, Guy-Quint, Hamon, Hughes, Hutchinson, Ilves, Kindermann, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Lévai, Locatelli, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Moreno Sánchez, Moscovici, Myller, Napoletano, Paasilinna, Pahor, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Prets, Rasmussen, Rocard, Rouček, Roure, Sacconi, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schulz, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Berlato, Camre, Crowley, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Szymański
Vastu: 205
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Budreikaitė, Busk, Carlshamre, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Guardans Cambó, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Wallis
GUE/NGL: McDonald, Sjöstedt
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Booth, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Sinnott, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Mote, Resetarits
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Doyle, Elles, Evans Jonathan, Fjellner, Gräßle, Grossetête, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, McGuinness, Mitchell, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden, Vatanen, Wijkman
PSE: Andersson, van den Berg, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Christensen, Corbett, Corbey, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Gill, Glante, Gröner, Gruber, Hänsch, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Jørgensen, Kinnock, Kuhne, Liberadzki, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Muscat, Öger, Peillon, Reynaud, Riera Madurell, Rosati, Rothe, Scheele, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Tarand, Westlund, Whitehead
UEN: Aylward, Kristovskis, Ó Neachtain, Ryan, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 12
ALDE: Cocilovo, Klinz, Maaten, Pannella
GUE/NGL: Brie, Manolakou, Pafilis, Toussas
PPE-DE: Belet, Seeber
PSE: Cashman
UEN: Krasts
3. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 172
ALDE: Alvaro, Carlshamre, Drčar Murko, Duff, Ek, Guardans Cambó, Hall, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Matsakis, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Samuelsen, Schuth, Väyrynen, Van Hecke
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Sjöstedt, Svensson, Uca, Wagenknecht, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Baco, Martin Hans-Peter, Resetarits, Schenardi
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Brepoels, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Doorn, Dover, Eurlings, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Maat, Martens, Nicholson, Parish, Purvis, Stevenson, Sturdy, Tannock, Van Orden, Wijkman, Wortmann-Kool
PSE: Andersson, van den Berg, Berman, van den Burg, Cashman, Christensen, Corbett, Corbey, Evans Robert J.E., Ferreira Anne, Ford, Fruteau, Gill, Goebbels, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Honeyball, Howitt, Hughes, Jørgensen, Kinnock, Kreissl-Dörfler, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Mastenbroek, Matsouka, Muscat, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Roure, Segelström, Skinner, Stihler, Titley, Van Lancker, Westlund, Whitehead, Wiersma
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Pirilli, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 404
ALDE: Andrejevs, Andria, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Laperrouze, Lax, Lehideux, Morillon, Mulder, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Borghezio, Salvini, Speroni
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, Berger, Berlinguer, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Elisa, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hegyi, Herczog, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Koterec, Krehl, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, Madeira, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Rosati, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Sifunakis, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Berlato, Bielan, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 28
ALDE: Attwooll, Beaupuy, Manders, Wallis
GUE/NGL: Agnoletto, Kaufmann, Kohlíček, Manolakou, Musacchio, Pafilis, Remek, Stroz, Toussas, Triantaphyllides
IND/DEM: Batten, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Titford, Whittaker, Wise
NI: Allister, Claeys, Kozlík
PPE-DE: Schierhuber
PSE: Casaca
UEN: Camre
4. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 510
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Maaten, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Speroni, Tomczak, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Vastu: 50
ALDE: Ek, Malmström, Matsakis, Samuelsen
IND/DEM: Belder, Blokland, Goudin, Lundgren, Sinnott, Wohlin
NI: Bobošíková, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mote, Mussolini, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Cederschiöld, Coveney, De Veyrac, Doyle, Esteves, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Kauppi, McGuinness, Wijkman
PSE: Gröner, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker
UEN: Berlato, Bielan, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Rühle
Erapooletuid: 45
IND/DEM: Batten, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Titford, Whittaker, Wise
NI: Allister, Resetarits
PPE-DE: Mitchell
PSE: Kreissl-Dörfler
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Özdemir, Onesta, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
5. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 81
ALDE: Manders, Ortuondo Larrea
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Borghezio, Salvini, Speroni
NI: Allister, Baco, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Martinez, Schenardi
PPE-DE: Coelho, Daul, Esteves, Fatuzzo, Fontaine, Freitas, Gaubert, Gauzès, Graça Moura, Grossetête, Guellec, Kuźmiuk, Lamassoure, Mathieu, Nicholson, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Saïfi, Silva Peneda, Sudre, Szájer, Toubon, Vlasto
PSE: Assis, Capoulas Santos, Casaca, Correia, Costa António, Estrela, Fava, Fernandes, Fruteau, Gomes, Madeira, dos Santos, Sousa Pinto
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Vastu: 481
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Meijer, Sjöstedt
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Goudin, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Sinnott, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Mote, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Eurlings, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Fraga Estévez, Friedrich, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grosch, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Stubb, Sturdy, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J. E., Falbr, Fazakas, Ford, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Berlato, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 13
GUE/NGL: Brie, Kaufmann
IND/DEM: Batten, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Rogalski, Titford, Whittaker, Wise
PPE-DE: Schierhuber
PSE: Ferreira Anne, Muscat
6. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 63
ALDE: Alvaro, Ries
GUE/NGL: Liotard, Meijer, Sjöstedt
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Baco, Bobošíková, Kozlík, Martin Hans-Peter, Resetarits, Romagnoli
PPE-DE: Bonsignore, Podkański, Wijkman
PSE: Corbey, Correia
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 509
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Carlshamre, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, McDonald, Manolakou, Markov, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Stubb, Sturdy, Sudre, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Bersani, Bono, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Falbr, Fava, Fazakas, Ferreira Anne, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 8
ALDE: Maaten
GUE/NGL: Morgantini
IND/DEM: Goudin, Lundgren, Salvini, Speroni, Wohlin
PPE-DE: Vlasto
7. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 484
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Carlshamre, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, Kaufmann, McDonald
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Golik, Gollnisch, Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Masiel, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Itälä, Iturgaiz Angulo, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stevenson, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Assis, Ayala Sender, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Sifunakis, Skinner, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Crowley, Kristovskis, La Russa, Ó Neachtain, Poli Bortone, Ryan, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 120
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Guidoni, Kohlíček, Liotard, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Goudin, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Claeys, Czarnecki Ryszard, Lang, Le Rachinel, Martinez, Mote, Mussolini, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Hybášková, Ibrisagic, Jackson, Jałowiecki, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Badía i Cutchet, Berlinguer, Hedh, Hedkvist Petersen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Mastenbroek, Öger, Pinior, Segelström, Sousa Pinto, Westlund
UEN: Bielan, Camre, Fotyga, Janowski, Libicki, Pavilionis, Pirilli, Roszkowski, Szymański
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 3
ALDE: Ek
NI: Baco
Verts/ALE: Lucas
8. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 221
ALDE: Andria, Cocilovo, Costa Paolo, Pistelli
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak
NI: Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Gollnisch, Lang, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Masiel, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Correia
Verts/ALE: Kallenbach, Kusstatscher, Trüpel
Vastu: 363
ALDE: Andrejevs, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Carlshamre, Cavada, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Golik, Kozlík, Kuc, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, McCarthy, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Lambert, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 5
IND/DEM: Bonde, Lundgren, Wohlin
PSE: Del Turco
UEN: Camre
9. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 53
ALDE: Cavada, Staniszewska
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
NI: Kozlík
PPE-DE: De Poli, Ebner, Jałowiecki
PSE: Andersson, Christensen, Hedh, Hedkvist Petersen, Hughes, Jørgensen, Leichtfried, Segelström, Sifunakis, Thomsen, Westlund
UEN: Camre
Verts/ALE: Flautre, Jonckheer, Schlyter, Schmidt, Schroedter
Vastu: 516
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Carlshamre, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Maaten, Malmström, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Skinner, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 38
ALDE: Attwooll, Lynne, Manders, Ortuondo Larrea
NI: Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
10. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 64
ALDE: Ek
GUE/NGL: Agnoletto, Catania, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Musacchio, Portas, Sjöstedt
IND/DEM: Bonde, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wohlin
NI: Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Hennicot-Schoepges
PSE: Bullmann, Haug, Kreissl-Dörfler
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 524
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Meyer Pleite, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Seppänen, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 6
GUE/NGL: Guidoni, Manolakou, Pafilis, Toussas, Triantaphyllides
PSE: Roure
11. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 81
ALDE: De Sarnez, Jäätteenmäki
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
NI: Kozlík, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Wijkman
PSE: Andersson, Christensen, Hedh, Hedkvist Petersen, Jørgensen, Segelström, Tarand, Westlund
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 511
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hennis-Plasschaert, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Van Hecke, Virrankoski, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Toubon, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Erapooletuid: 10
ALDE: Ek, Hall, Ludford, Lynne, Väyrynen, Wallis
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis
NI: Baco
UEN: Camre
12. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 473
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Wallis, Watson
GUE/NGL: de Brún, McDonald
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Lamassoure, Landsbergis, Laschet, Lauk, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Samaras, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 114
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kirkhope, Kuźmiuk, Martens, Nicholson, Parish, Podkański, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Pleguezuelos Aguilar
UEN: Berlato, Bielan, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 3
PPE-DE: Bowis
Verts/ALE: Lucas, Schlyter
13. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 451
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lax, Lynne, Maaten, Matsakis, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Riis-Jørgensen, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Belder, Blokland, Giertych, Piotrowski, Sinnott, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Kozlík
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Lamassoure, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Poettering, Pomés Ruiz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, von Wogau, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Crowley, Krasts, Kristovskis, La Russa, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Ryan, Vaidere, Zīle
Vastu: 111
ALDE: Beaupuy, Bourlanges, Deprez, De Sarnez, Fourtou, Griesbeck, Laperrouze, Lehideux, Ludford, Malmström, Morillon, Ries, Samuelsen, Schuth, Staniszewska
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Rogalski, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 7
ALDE: Manders, Mulder
IND/DEM: Bonde, Lundgren, Wohlin
NI: Martin Hans-Peter
PPE-DE: Wijkman
14. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 486
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 114
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Guidoni, Kohlíček, Liotard, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Bobošíková, Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mote, Mussolini, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Nicholson, Parish, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Hedh, Lévai
UEN: Berlato, Bielan, Camre, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Frassoni, Schlyter
Erapooletuid: 5
GUE/NGL: de Brún, McDonald
NI: Allister, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Purvis
15. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 101
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, De Sarnez, Drčar Murko, Duff, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hennis-Plasschaert, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Matsakis, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Ries, Samuelsen, Sterckx, Takkula, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Guidoni, Meijer, Seppänen, Sjöstedt, Wurtz
NI: Battilocchio, Czarnecki Marek Aleksander, Kozlík, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Ebner
PSE: Carlotti, Martínez Martínez, Myller, Navarro, Tarand, Tzampazi, Whitehead
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Joan i Marí, Jonckheer, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes
Vastu: 498
ALDE: Andrejevs, Andria, Costa Paolo, Dičkutė, Duquesne, Jäätteenmäki, Lambsdorff, Laperrouze, Morillon, Prodi, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Szent-Iványi, Väyrynen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Baco, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hänsch, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Titley, Trautmann, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Berlato, Bielan, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Cramer, de Groen-Kouwenhoven, Kallenbach, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 7
ALDE: Busk, Hall, Manders
GUE/NGL: Zimmer
PSE: Bullmann, Roure
UEN: Camre
16. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 126
ALDE: Alvaro, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Deprez, De Sarnez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lehideux, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Brie, de Brún, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Seppänen, Sjöstedt
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Louis, Lundgren, Salvini, Sinnott, Speroni, Wohlin
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Kozlík, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Hoppenstedt, Hortefeux, von Wogau
PSE: Christensen, Corbey, Jöns, Jørgensen, Thomsen
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Horáček, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 460
ALDE: Ortuondo Larrea
GUE/NGL: Adamou, Catania, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Manolakou, Meyer Pleite, Pafilis, Papadimoulis, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Železný
NI: Allister, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Mote, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasák, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zatloukal, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Corbett, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Gruber, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Peillon, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Salinas García, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Valenciano Martínez-Orozco, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 15
ALDE: Hennis-Plasschaert, Manders
GUE/NGL: Agnoletto, Morgantini, Musacchio, Pflüger
NI: Bobošíková, Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Schenardi
UEN: Camre
17. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 530
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Borghezio, Salvini, Speroni
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Gollnisch, Kozlík, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stenzel, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Douay, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Gomes, Grabowska, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Stihler, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Trüpel, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 20
ALDE: Szent-Iványi
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Mote, Mussolini
PPE-DE: Guellec, Nicholson, Parish, Tannock
Erapooletuid: 17
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Batten, Bonde, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Sinnott, Titford, Whittaker, Wise
NI: Allister, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Caspary
UEN: Camre
18. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 485
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Birutis, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Cocilovo, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Resetarits
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, De Poli, Deva, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schnellhardt, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Grabowska, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Roure, Sacconi, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Crowley, Kristovskis, La Russa, Ó Neachtain, Pirilli, Poli Bortone, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Cohn-Bendit, Cramer, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 70
ALDE: Deprez, Matsakis, Ortuondo Larrea
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Bachelot-Narquin, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Fatuzzo, Grossetête, Jeggle, Mathieu, Pack, Schmitt Ingo, Šťastný, Ulmer
PSE: Goebbels, Leichtfried, Sakalas, Thomsen
UEN: Bielan, Camre, Fotyga, Janowski, Libicki, Pavilionis, Roszkowski, Szymański, Vaidere
Erapooletuid: 10
ALDE: Beaupuy, Bourlanges, Cavada, Fourtou, Griesbeck, Laperrouze, Morillon
IND/DEM: Sinnott
PPE-DE: Daul
UEN: Zīle
19. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 90
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Sinnott
NI: Belohorská, Claeys, Gollnisch, Kozlík, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Romagnoli
PPE-DE: Busuttil, Karas, Kudrycka, Nicholson, Pomés Ruiz, Rübig, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Seeber, Vlasto
PSE: Christensen, Jørgensen, Kreissl-Dörfler, Prets, Tzampazi
UEN: Camre
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Breyer, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 461
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Bonde, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Salvini, Speroni, Titford, Whittaker, Wise
NI: Allister, Battilocchio, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Masiel, Mote, Mussolini, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lewandowski, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Erapooletuid: 21
ALDE: Laperrouze
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Wohlin, Železný
NI: Baco, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Resetarits
PSE: Leichtfried, Skinner
20. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 455
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Stroz
NI: Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, García-Margallo y Marfil, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Martens, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berlinguer, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Prets, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rosati, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Swoboda, Szejna, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Camre, Crowley, Kristovskis, La Russa, Ó Neachtain, Pirilli, Poli Bortone, Ryan, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cramer, Evans Jillian, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 101
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fjellner, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Mantovani, Parish, Sturdy, Van Orden
UEN: Bielan, Fotyga, Janowski, Libicki, Pavilionis, Roszkowski, Szymański
Verts/ALE: Lucas, Schlyter
Erapooletuid: 6
GUE/NGL: Kaufmann
IND/DEM: Giertych
NI: Baco
PPE-DE: Mathieu, Purvis, Queiró
21. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 438
ALDE: Beaupuy, Cocilovo, Deprez, Griesbeck, Guardans Cambó, Ortuondo Larrea, Pistelli, Ries, Takkula, Virrankoski
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Golik, Kozlík
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Dover, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Hudghton
Vastu: 125
ALDE: Andrejevs, Andria, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Prodi, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Van Hecke, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Heaton-Harris, Helmer
PSE: Weber Henri
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 2
ALDE: Väyrynen
PPE-DE: Deva
22. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 237
ALDE: Beaupuy, Cavada, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Fourtou, Griesbeck, Guardans Cambó, Laperrouze, Ortuondo Larrea, Pistelli, Prodi, Ries, Takkula, Virrankoski
GUE/NGL: Figueiredo, Portas, Ribeiro
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Marek Aleksander, Golik, Kozlík, Masiel
PPE-DE: Atkins, Beazley, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Coelho, Dover, Elles, Esteves, Evans Jonathan, Graça Moura, Hannan, Harbour, Jackson, Kirkhope, Landsbergis, Langen, Mann Thomas, Martens, Posselt, Purvis, Van Orden, Vatanen
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rothe, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Krasts, Libicki, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Jonckheer, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 319
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Chatzimarkakis, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Gentvilas, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Oviir, Pannella, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coveney, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mantovani, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: El Khadraoui
UEN: Berlato, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 10
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
NI: Resetarits
PPE-DE: Deva, Parish, Sturdy, Tannock
UEN: Camre
Verts/ALE: Lucas
23. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 462
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
NI: Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, del Castillo Vera, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hannan, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zaleski, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhne, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Lévai, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Pahor, Panzeri, Patrie, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Crowley, Krasts, La Russa, Ó Neachtain, Pirilli, Poli Bortone, Ryan, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Cramer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 101
ALDE: Väyrynen
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wagenknecht, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Marek Aleksander, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fatuzzo, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Tannock, Van Orden
PSE: Haug
UEN: Bielan, Fotyga, Janowski, Libicki, Pavilionis, Roszkowski, Szymański
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 14
GUE/NGL: de Brún, McDonald, Morgantini
NI: Baco, Resetarits
PPE-DE: Protasiewicz, Purvis, Ribeiro e Castro, Sturdy
PSE: Castex, Walter
UEN: Camre, Kristovskis
Verts/ALE: Lucas
24. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 493
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Musacchio, Papadimoulis, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Iturgaiz Angulo, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rocard, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 67
GUE/NGL: Morgantini
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Fjellner, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Gill
Erapooletuid: 8
NI: Allister, Bobošíková, Mote
PPE-DE: Bowis, Jałowiecki, Pieper
UEN: Camre
Verts/ALE: Schlyter
25. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 493
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Tomczak
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Papastamkos, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 50
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Lundgren, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Dover, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Tannock, Van Orden
Erapooletuid: 9
IND/DEM: Rogalski, Železný
NI: Allister, Baco, Mote
PPE-DE: Deva, Pieper, Sturdy
PSE: Evans Robert J.E.
26. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 487
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cesa, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Iturgaiz Angulo, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Pirilli, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 65
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Fjellner, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Nicholson, Parish, Tannock, Van Orden
PSE: Evans Robert J.E.
Erapooletuid: 9
NI: Allister, Mote
PPE-DE: Beazley, Jałowiecki, Purvis, Sturdy
PSE: Ford
Verts/ALE: Lichtenberger, Schlyter
27. 2005. aasta eelarve projekt
Poolt: 501
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Agnoletto, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Guidoni, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Musacchio, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Mato Adrover, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Sommer, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Vlasto, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Myller, Napoletano, Navarro, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Krasts, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere, Zīle
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Hudghton, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 53
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Lundgren, Salvini, Sinnott, Speroni, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bowis, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Gaľa, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Sonik, Tannock, Van Orden
PSE: Evans Robert J.E.
Erapooletuid: 5
NI: Allister, Mote
PPE-DE: Jałowiecki, Purvis, Sturdy
28. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 91
ALDE: Bourlanges, Budreikaitė, Guardans Cambó
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Morgantini, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Stroz, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Piotrowski, Tomczak
NI: Kozlík, Kuc, Martin Hans-Peter, Resetarits
PPE-DE: Barsi-Pataky, Castiglione, Chmielewski, Doyle, Fraga Estévez, Grossetête, Itälä, Korhola, Liese, Olajos, Őry, Protasiewicz, Queiró, Thyssen, Wijkman
PSE: Arnaoutakis, Batzeli, Berès, Bösch, Bono, van den Burg, Calabuig Rull, Fazakas, Gröner, Lehtinen, Matsouka, Napoletano, Pahor, Rasmussen, Titley, Tzampazi, Xenogiannakopoulou
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Voggenhuber
Vastu: 375
ALDE: Alvaro, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Klinz, Koch-Mehrin, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Sjöstedt, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Sinnott, Titford, Whittaker, Wise
NI: Battilocchio, Belohorská, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mussolini, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Bachelot-Narquin, Bauer, Beazley, Belet, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Chichester, Coelho, Coveney, Daul, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fontaine, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Jackson, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Parish, Pieper, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Sturdy, Sudre, Szájer, Tajani, Tannock, Trakatellis, Van Orden, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zappalà, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, van den Berg, Berman, Bersani, Bozkurt, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, De Keyser, Del Turco, Désir, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Fava, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Paasilinna, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Roure, Sacconi, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Segelström, Skinner, Swoboda, Szejna, Tarabella, Thomsen, Trautmann, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: de Groen-Kouwenhoven, Schlyter
Erapooletuid: 5
IND/DEM: Rogalski
NI: Baco
PSE: Muscat, Van Lancker
Verts/ALE: Jonckheer
29. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 36
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak
NI: Kozlík
PPE-DE: Casa, Grossetête, Reul, Wijkman
PSE: Laignel
Verts/ALE: Graefe zu Baringdorf
Vastu: 486
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Ludford, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Sjöstedt, Svensson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Lundgren, Sinnott, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Bachelot-Narquin, Bauer, Beazley, Berend, Böge, Bonsignore, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, Del Turco, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, Locatelli, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Paasilinna, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 4
IND/DEM: Borghezio
NI: Baco, Martin Hans-Peter
PSE: Van Lancker
30. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 431
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
GUE/NGL: Adamou, Kaufmann
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Kozlík, Martin Hans-Peter, Masiel, Resetarits
PPE-DE: Andrikienė, Atkins, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, La Russa, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Ryan, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 86
GUE/NGL: Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kohlíček, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Louis, Lundgren, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mote, Mussolini, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Cashman, Castex, Szejna
UEN: Bielan, Camre, Janowski, Kristovskis, Libicki, Roszkowski
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 3
IND/DEM: Krupa
NI: Claeys
PPE-DE: Ventre
31. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 432
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Martin Hans-Peter, Mussolini, Resetarits
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Costa António, Cottigny, D'Alema, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Paasilinna, Pahor, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Rasmussen, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Swoboda, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 91
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Gollnisch, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mote, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fatuzzo, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Szejna
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 5
IND/DEM: Železný
NI: Kuc, Masiel, Rutowicz
Verts/ALE: Lucas
32. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 256
ALDE: Deprez
IND/DEM: Belder, Blokland, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Gollnisch, Kozlík, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Masiel, Rutowicz, Schenardi
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Kreissl-Dörfler
UEN: Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Vastu: 274
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Wohlin
NI: Allister, Mote, Mussolini, Romagnoli
PPE-DE: Fraga Estévez, Iturgaiz Angulo
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Erapooletuid: 11
IND/DEM: Batten, Bonde, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Lundgren, Titford, Whittaker, Wise, Železný
33. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 435
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Pęk
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Öger, Paasilinna, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Camre, Crowley, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Ryan, Vaidere
Verts/ALE: Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 92
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Claeys, Gollnisch, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Mote, Mussolini
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
PSE: Désir, Masip Hidalgo, Riera Madurell
UEN: Fotyga, Janowski, Kristovskis, Roszkowski, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Schlyter
Erapooletuid: 5
ALDE: Väyrynen
IND/DEM: Železný
NI: Martin Hans-Peter, Resetarits
Verts/ALE: Lucas
34. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 79
ALDE: Budreikaitė, Jäätteenmäki, Schuth, Staniszewska
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Pęk, Piotrowski, Tomczak
NI: Baco, Martin Hans-Peter
PPE-DE: Barsi-Pataky, De Poli, Deß, Ebner, Gräßle, Oomen-Ruijten, Pomés Ruiz, Queiró, Schnellhardt, Stubb, Vakalis, Ventre
Verts/ALE: Aubert, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 429
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Louis, Rogalski, Sinnott, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Masiel, Mote
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Bachelot-Narquin, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Demetriou, Descamps, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Hybášková, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Wieland, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Whitehead, Wiersma, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Szymański, Vaidere
Erapooletuid: 11
IND/DEM: Krupa, Lundgren, Železný
NI: Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martinez, Resetarits, Schenardi
PPE-DE: Wijkman
35. Garriga Polledo raport A6-0021/2004
Poolt: 439
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Costa Paolo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Oviir, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Golik, Kozlík, Kuc, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zappalà, Zieleniec, Zvěřina, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Kreissl-Dörfler, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani, Zingaretti
UEN: Aylward, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, Ó Neachtain, Pavilionis, Poli Bortone, Roszkowski, Ryan, Vaidere
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 94
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Lang, Le Pen Jean-Marie, Le Rachinel, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Kirkhope, Parish, Pieper, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden, Wuermeling
UEN: Bielan, Camre, La Russa, Libicki
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 7
NI: Masiel
PPE-DE: Beazley, Cederschiöld, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic
Verts/ALE: Lucas
36. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 435
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Catania, Figueiredo, Kaufmann, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Ribeiro, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Louis, Sinnott
NI: Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, De Keyser, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Janowski, Libicki, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 45
GUE/NGL: Brie, de Brún, Kohlíček, McDonald, Meijer, Meyer Pleite, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson
IND/DEM: Pęk
NI: Allister, Bobošíková, Martin Hans-Peter, Masiel, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Pieper, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
UEN: La Russa
Erapooletuid: 32
GUE/NGL: Portas
IND/DEM: Batten, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Lundgren, Piotrowski, Rogalski, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Schenardi
UEN: Camre, Fotyga, Pavilionis
Verts/ALE: de Groen-Kouwenhoven
37. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 424
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Crowley, La Russa, Ó Neachtain, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 90
ALDE: Väyrynen
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden
UEN: Bielan, Camre, Fotyga, Janowski, Kristovskis, Libicki, Pavilionis, Roszkowski, Szymański
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 8
GUE/NGL: de Brún, McDonald
IND/DEM: Železný
NI: Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Resetarits
PPE-DE: Bowis
Verts/ALE: Lucas
38. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 132
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Matsakis, Morillon, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Claeys, Kozlík, Kuc, Masiel, Romagnoli
PPE-DE: Fatuzzo, Grosch, Hennicot-Schoepges, Mathieu, Mauro, Thyssen, Wijkman
PSE: Napoletano, Pahor, Van Lancker
UEN: Aylward, Crowley, Ó Neachtain, Pavilionis, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Auken, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Hassi, Isler Béguin, Kusstatscher, Lambert, Lucas, Özdemir, Onesta, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 366
ALDE: Hennis-Plasschaert
IND/DEM: Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Allister, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Martin Hans-Peter, Mote, Resetarits, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Atkins, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Matsis, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sturdy, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, von Wogau, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Paasilinna, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Bielan, Camre, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Roszkowski
Verts/ALE: Harms, Kallenbach, Rühle
Erapooletuid: 23
ALDE: Manders, Mulder
IND/DEM: Batten, Bonde, Clark, Farage, Kilroy-Silk, Lundgren, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Schenardi
PPE-DE: Maat
PSE: Muscat
Verts/ALE: Aubert, Flautre, Jonckheer, Lichtenberger
39. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 448
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 70
ALDE: Newton Dunn
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Sturdy, Tannock, Van Orden, Wuermeling
PSE: Goebbels, Masip Hidalgo
UEN: Camre, La Russa
Erapooletuid: 4
IND/DEM: Železný
NI: Baco
Verts/ALE: Jonckheer, Schlyter
40. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 444
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Maaten, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Itälä, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Fotyga, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 65
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Cederschiöld, Chichester, Deva, Dover, Elles, Evans Jonathan, Fatuzzo, Fjellner, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Hökmark, Ibrisagic, Jackson, Kauppi, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Tannock, Van Orden
UEN: Camre
Erapooletuid: 4
ALDE: Hennis-Plasschaert
GUE/NGL: Triantaphyllides
Verts/ALE: Jonckheer, Schlyter
41. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 465
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fava, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 57
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Schenardi
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Beazley, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fatuzzo, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Tannock, Van Orden
Erapooletuid: 2
UEN: Camre
Verts/ALE: Jonckheer
42. Jenseni raport A6-0020/2004
Poolt: 455
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Andria, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Cocilovo, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Van Hecke, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Figueiredo, Kaufmann, Liotard, Markov, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Remek, Ribeiro, Seppänen, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
NI: Baco, Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Becsey, Belet, Berend, Böge, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Esteves, Eurlings, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hatzidakis, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Klamt, Klaß, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Barón Crespo, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, Dührkop Dührkop, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hedkvist Petersen, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Maňka, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tabajdi, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Bielan, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Voggenhuber, Ždanoka
Vastu: 66
GUE/NGL: de Brún, Kohlíček, McDonald, Manolakou, Meijer, Pafilis, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Borghezio, Chruszcz, Clark, Farage, Giertych, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Železný
NI: Allister, Bobošíková, Claeys, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli
PPE-DE: Ashworth, Atkins, Bradbourn, Bushill-Matthews, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Dover, Evans Jonathan, Fatuzzo, Hannan, Harbour, Heaton-Harris, Helmer, Jackson, Kirkhope, Nicholson, Parish, Purvis, Tannock, Van Orden
UEN: Camre
Verts/ALE: Schlyter
Erapooletuid: 6
GUE/NGL: Pflüger, Portas
IND/DEM: Bonde, Lundgren, Wohlin
PSE: Hedh
43. Fazakase raport A6-0015/2004
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Cavada, Chatzimarkakis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Maaten, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Toia, Väyrynen, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Manolakou, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Pafilis, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Ribeiro, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Toussas, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Clark, Grabowski, Kilroy-Silk, Krupa, Louis, Lundgren, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Titford, Tomczak, Whittaker, Wise, Wohlin, Železný
NI: Allister, Baco, Battilocchio, Belohorská, Bobošíková, Claeys, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Masiel, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Böge, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Bushill-Matthews, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Castiglione, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Fatuzzo, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Heaton-Harris, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kelam, Kirkhope, Klich, Koch, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Pomés Ruiz, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bersani, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Napoletano, Öger, Paasilinna, Pahor, Panzeri, Patrie, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Szejna, Tarand, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Yañez-Barnuevo García, Zani
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Auken, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
44. B6-0094/2004 — Ühisresolutsioon — Valgevene
Poolt: 449
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, Liotard, Meijer, Morgantini, Papadimoulis, Portas, Sjöstedt, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Lundgren, Sinnott, Wohlin
NI: Baco, Battilocchio, Bobošíková, Czarnecki Ryszard, Golik, Kozlík, Kuc, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Callanan, Carollo, Casa, Caspary, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, De Poli, Demetriou, Descamps, Deß, Deva, De Veyrac, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Graça Moura, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Hannan, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hortefeux, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Járóka, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klaß, Klich, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lechner, Lewandowski, Liese, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Ventre, Vernola, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, De Vits, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Falbr, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Paasilinna, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Skinner, Sousa Pinto, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Titley, Trautmann, Tzampazi, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Whitehead, Wiersma, Yañez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes
Vastu: 20
GUE/NGL: Figueiredo, Kohlíček, Manolakou, Pafilis, Pflüger, Remek, Ribeiro, Stroz, Toussas
IND/DEM: Batten, Clark, Kilroy-Silk, Titford, Whittaker, Wise
NI: Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Mote, Romagnoli
Erapooletuid: 22
GUE/NGL: de Brún, Kaufmann, McDonald, Markov, Meyer Pleite, Svensson
IND/DEM: Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak, Železný
NI: Belohorská, Martin Hans-Peter, Resetarits
PSE: Désir
Verts/ALE: Ždanoka
45. B6-0089/2004 — Hüdrolokaatorid
Poolt: 206
IND/DEM: Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Tomczak
NI: Battilocchio, Czarnecki Ryszard, Kozlík, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martinez, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Ashworth, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bowis, Bradbourn, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Casa, Caspary, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Descamps, Deß, Deva, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Evans Jonathan, Ferber, Fjellner, Florenz, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Goepel, Gomolka, Gräßle, Grosch, Grossetête, Guellec, Gyürk, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hökmark, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klaß, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lewandowski, Lulling, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Papastamkos, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Tannock, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Van Orden, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, von Wogau, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Masip Hidalgo
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Fotyga, Janowski, Kristovskis, La Russa, Libicki, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan, Szymański
Verts/ALE: de Groen-Kouwenhoven
Vastu: 259
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Hennis-Plasschaert, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Ries, Riis-Jørgensen, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Väyrynen, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Portas, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Batten, Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Clark, Kilroy-Silk, Louis, Lundgren, Sinnott, Titford, Whittaker, Wise, Wohlin
NI: Bobošíková, Golik, Martin Hans-Peter, Mote, Mussolini, Resetarits, Romagnoli
PPE-DE: Maat, Olajos, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Wojciechowski, Wuermeling
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Batzeli, Berès, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbey, Correia, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, Madeira, Martínez Martínez, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Öger, Paasilinna, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Thomsen, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Weiler, Westlund, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García
UEN: Camre, Crowley
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, Harms, Hassi, Isler Béguin, Jonckheer, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 15
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
NI: Baco, Belohorská
PPE-DE: Wortmann-Kool
PSE: Corbett, Gill, Honeyball, Kinnock, McAvan, Martin David W., Skinner, Titley, Whitehead
46. B6-0089/2004 — Hüdrolokaatorid
Poolt: 441
ALDE: Alvaro, Andrejevs, Attwooll, Beaupuy, Birutis, Bourlanges, Budreikaitė, Busk, Cavada, Chatzimarkakis, Deprez, Dičkutė, Drčar Murko, Duff, Duquesne, Ek, Fourtou, Gentvilas, Griesbeck, Guardans Cambó, Hall, Jäätteenmäki, Jensen, Juknevičienė, Kacin, Karim, Klinz, Koch-Mehrin, Krahmer, Laperrouze, Lax, Lynne, Malmström, Manders, Matsakis, Morillon, Mulder, Neyts-Uyttebroeck, Onyszkiewicz, Ortuondo Larrea, Pannella, Pistelli, Prodi, Samuelsen, Schuth, Staniszewska, Sterckx, Szent-Iványi, Takkula, Virrankoski, Wallis, Watson
GUE/NGL: Adamou, Brie, Catania, de Brún, Figueiredo, Kaufmann, Kohlíček, Liotard, McDonald, Markov, Meijer, Meyer Pleite, Morgantini, Papadimoulis, Pflüger, Remek, Seppänen, Sjöstedt, Stroz, Svensson, Triantaphyllides, Uca, Wurtz, Zimmer
IND/DEM: Belder, Blokland, Bonde, Borghezio, Chruszcz, Giertych, Grabowski, Krupa, Louis, Pęk, Piotrowski, Rogalski, Sinnott, Tomczak
NI: Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Golik, Kuc, Lang, Le Pen Jean-Marie, Martin Hans-Peter, Martinez, Masiel, Rutowicz
PPE-DE: Andrikienė, Bachelot-Narquin, Barsi-Pataky, Bauer, Beazley, Becsey, Belet, Berend, Bowis, Brejc, Brepoels, Brok, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Casa, Caspary, Cederschiöld, Chichester, Chmielewski, Coelho, Coveney, Daul, Descamps, Deß, Dimitrakopoulos, Dombrovskis, Doorn, Dover, Doyle, Duka-Zólyomi, Ebner, Elles, Esteves, Eurlings, Ferber, Fjellner, Fontaine, Fraga Estévez, Freitas, Gahler, Gál, Gaľa, Gaubert, Gauzès, Gklavakis, Glattfelder, Gomolka, Gräßle, Grossetête, Guellec, Gyürk, Harbour, Hatzidakis, Helmer, Hennicot-Schoepges, Hieronymi, Hoppenstedt, Hudacký, Ibrisagic, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jałowiecki, Jeggle, Jordan Cizelj, Kaczmarek, Karas, Kasoulides, Kauppi, Kirkhope, Klaß, Klich, Konrad, Korhola, Kratsa-Tsagaropoulou, Kudrycka, Kuźmiuk, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Langendries, Laschet, Lauk, Lewandowski, Lulling, Maat, McGuinness, Mann Thomas, Mantovani, Martens, Mathieu, Matsis, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mikolášik, Mitchell, Montoro Romero, Musotto, Nassauer, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Olajos, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Őry, Pack, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Parish, Pieper, Pīks, Piskorski, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Posselt, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Radwan, Reul, Ribeiro e Castro, Roithová, Rudi Ubeda, Rübig, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Samaras, Sartori, Saryusz-Wolski, Schierhuber, Schmitt Ingo, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schwab, Seeber, Siekierski, Silva Peneda, Škottová, Sommer, Sonik, Spautz, Šťastný, Stubb, Sudre, Surján, Szájer, Tajani, Thyssen, Trakatellis, Ulmer, Vakalis, Varvitsiotis, Vatanen, Ventre, Vernola, Vidal-Quadras Roca, Weisgerber, Wieland, Wijkman, Wojciechowski, Wuermeling, Záborská, Zieleniec, Zwiefka
PSE: Andersson, Arif, Arnaoutakis, Assis, Ayala Sender, Badía i Cutchet, Batzeli, van den Berg, Berger, Berman, Bösch, Bono, Bozkurt, Bullmann, van den Burg, Calabuig Rull, Capoulas Santos, Carlotti, Casaca, Castex, Cercas, Christensen, Corbett, Corbey, Costa António, Cottigny, De Keyser, De Rossa, Désir, De Vits, Díez González, Dobolyi, El Khadraoui, Estrela, Ettl, Evans Robert J.E., Falbr, Fazakas, Fernandes, Ferreira Anne, Ferreira Elisa, Ford, Fruteau, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gill, Glante, Goebbels, Gomes, Grabowska, Grech, Gröner, Guy-Quint, Hamon, Harangozó, Haug, Hazan, Hegyi, Herczog, Honeyball, Hughes, Hutchinson, Ilves, Jöns, Jørgensen, Kindermann, Kinnock, Koterec, Krehl, Laignel, Lambrinidis, Le Foll, Lehtinen, Leichtfried, Liberadzki, Lienemann, McAvan, Madeira, Martin David W., Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastenbroek, Matsouka, Medina Ortega, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Moreno Sánchez, Moscovici, Muscat, Öger, Paasilinna, Panzeri, Piecyk, Pinior, Pleguezuelos Aguilar, Poignant, Rapkay, Reynaud, Riera Madurell, Rothe, Rouček, Roure, Sacconi, Sakalas, Sánchez Presedo, dos Santos, Schapira, Scheele, Schulz, Segelström, Sifunakis, Sousa Pinto, Swoboda, Tabajdi, Tarabella, Tarand, Titley, Trautmann, Van Lancker, Vincenzi, Walter, Weber Henri, Westlund, Whitehead, Wiersma, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Berlato, Bielan, Camre, Crowley, Fotyga, Janowski, Kristovskis, Ó Neachtain, Pavilionis, Roszkowski, Ryan
Verts/ALE: Aubert, Auken, Beer, Bennahmias, Breyer, Cohn-Bendit, Evans Jillian, Flautre, Frassoni, Graefe zu Baringdorf, de Groen-Kouwenhoven, Hammerstein Mintz, Harms, Hassi, Isler Béguin, Kallenbach, Kusstatscher, Lambert, Lichtenberger, Lucas, Özdemir, Onesta, Rühle, Schlyter, Schmidt, Schroedter, Smith, Staes, Turmes, Ždanoka
Vastu: 15
IND/DEM: Batten, Clark, Kilroy-Silk, Titford, Whittaker, Wise, Železný
NI: Bobošíková, Mote, Mussolini, Romagnoli
PPE-DE: Van Orden
PSE: Berès, Correia
UEN: La Russa
Erapooletuid: 14
ALDE: Hennis-Plasschaert
GUE/NGL: Manolakou, Pafilis, Toussas
IND/DEM: Lundgren, Wohlin
NI: Baco, Kozlík, Resetarits
PPE-DE: Deva, Jackson, Tannock, Wortmann-Kool
PSE: Skinner
47. B6-0107/2004 — Iraan
Poolt: 105
ALDE: Ek, Hall, Lynne, Malmström, Matsakis, Schuth, Toia
GUE/NGL: Adamou, Kohlíček, Meijer, Meyer Pleite, Triantaphyllides
IND/DEM: Rogalski
NI: Battilocchio, Belohorská, Czarnecki Ryszard, Kozlík, Martin Hans-Peter, Romagnoli
PPE-DE: Andrikienė, Bauer, Chichester, Daul, Deß, Duka-Zólyomi, Fatuzzo, Fraga Estévez, Gahler, Gaľa, Gauzès, Grossetête, Hannan, Heaton-Harris, Hybášková, Járóka, Kaczmarek, Karas, Kudrycka, Kuźmiuk, Mathieu, Mauro, Mavrommatis, Mikolášik, Montoro Romero, Nicholson, Olbrycht, Őry, Panayotopoulos-Cassiotou, Papastamkos, Pīks, Pleštinská, Podkański, Posselt, Purvis, Ribeiro e Castro, Rudi Ubeda, Saryusz-Wolski, Sonik, Sudre, Surján, Thyssen, Varvitsiotis, Wieland, Wojciechowski, Záborská, Zwiefka
PSE: Arif, Arnaoutakis, Attard-Montalto, Bersani, Casaca, De Keyser, Ettl, Fazakas, García Pérez, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Grabowska, Leichtfried, Martínez Martínez, Miguélez Ramos, Pinior, Reynaud, Roure, Sakalas, Sánchez Presedo, Schapira, Scheele, Vincenzi, Yañez-Barnuevo García
UEN: Aylward, Fotyga, Janowski, Libicki, Ó Neachtain, Szymański
Verts/ALE: Beer, Breyer, Kallenbach, Kusstatscher, Lichtenberger, Onesta, Schlyter, Schmidt, Ždanoka
Erapooletuid: 6
GUE/NGL: Toussas
IND/DEM: Krupa, Pęk, Piotrowski
NI: Baco
UEN: La Russa
VASTUVÕETUD TEKSTID
P6_TA(2004)0038
2005. aasta üldeelarve projekt: III eelarveosa
Euroopa Parlamendi resolutsioon Euroopa Liidu 2005. eelarveaasta üldeelarve projekti kohta, III eelarveosa — Komisjon (C6-0123/2004 — 2004/2001(BUD))
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artiklit 272 ja Euratomi asutamislepingu artiklit 177; |
— |
võttes arvesse nõukogu 29. septembri 2000. aasta otsust 2000/597/EÜ, Euratom Euroopa ühenduste omavahendite süsteemi kohta (1); |
— |
võttes arvesse 6. mail 1999 Euroopa Parlamendi, nõukogu ja komisjoni vahel sõlmitud institutsioonidevahelist kokkulepet eelarvedistsipliini ja eelarvemenetluse parandamise kohta (2); |
— |
võttes arvesse oma 22. aprilli 2004 resolutsiooni komisjoni iga-aastase poliitilise strateegia aruande kohta (3); |
— |
võttes arvesse Euroopa Liidu 2005. eelarveaasta üldeelarve esialgset projekti, mille komisjon esitas 28. aprillil 2004 (KOM(2004)0350); |
— |
võttes arvesse Euroopa Liidu 2005. eelarveaasta üldeelarve projekti, mille nõukogu koostas 19. juulil 2004 (C6-0123/2004); |
— |
võttes arvesse nõukogu 25. juuni 2002. aasta määrust (EÜ, Euratom) nr 1605/2002, mis käsitleb Euroopa ühenduste üldeelarve suhtes kohaldatavat finantsmäärust (4); |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 69 ja IV lisa; |
— |
võttes arvesse eelarvekomisjoni raportit ja teiste asjaomaste komisjonide arvamusi (A6-0021/2004); |
A. |
arvestades, et ELi 2005. aasta eelarve peab vastama Euroopa kodanike prioriteetidele ja muredele, pöörates erilist tähelepanu tööhõivele, majanduskasvule ja sisejulgeolekule, samuti enneolematutele globaalsetele väljakutsetele; |
B. |
arvestades, et 2005. aasta eelarve peab jätkuvalt edendama ka ühtekuuluvust ja tugevdama liidu välispoliitilist rolli; |
C. |
arvestades, et 2005. aasta eelarve peaks konsolideerima ja tagama 25 liikmesriigiga ELi eelarve tõhusa täitmise; |
Üldised kaalutlused
1. |
leiab, et 2005. aasta eelarvega pannakse proovile ELi kindlameelsus eraldada endale võetud ambitsioonide täitmiseks reaalselt vajalikud eelarvevahendid; taunib asjaolu, et nõukogu on eelarveprojektis finantsperspektiivi kõikide rubriikide vahendeid üldiselt vähendades jätnud tähelepanuta mitmete rubriikide spetsiifilised eelarvelised vajadused, mis on teatud valdkondade puhul toonud kaasa mõttetud kärped; |
2. |
leiab, et kõige tähtsam on ELi kodanikele tõelist lisandväärtust loovate programmide tagamise strateegia ning tuleb teha suuri jõupingutusi liidu eelarvele seatud tõsiste piirangute ületamiseks, eriti mis tulenevad uute kohustuste võtmise vajadusest; rõhutab oma valmisolekut töötada nõukoguga ühiselt välja püsiv lahendus 6. mai 1999. aasta institutsioonidevahelise kokkuleppe raames; |
3. |
on otsustanud kogu eelarves suurendada maksete assigneeringuid, et tagada nimetatud ELi prioriteetide piisav rahastamine ja tõhus elluviimine, ning teha erilisi jõupingutusi täitmata kulukohustuste (RAL) suure osakaaluga eelarveridade osas; rõhutab, et vaatamata heakskiidetud suurendamistele jäävad kogumaksed tasemele, mille juures järgitakse eelarvelise ranguse põhimõtet ja võetakse arvesse teatud liikmesriikide ees seisvaid majanduslikke ja eelarvelisi piiranguid; |
4. |
kordab, et ELi rahastamise kvaliteeti ja mõju tuleb veelgi tõhustada, ning leiab, et oluline on jätkata juba alustatud progressi tulemuspõhisele eelarvestamise suunas; kutsub komisjoni üles võtma täielikult arvesse Euroopa Parlamendi soovitusi, mis puudutavad eesmärkide, tulemuslikkuse kriteeriumide ja järelmeetmete formuleerimist, sealhulgas erinevates poliitikavaldkondades vastavatelt eelarveridadelt vahendite saajate tegevuse mõõdetavate ja teaduslikult põhjendatud tulemuste kvalitatiivset hindamist; rõhutab, et siseauditi üksus peaks selliseid hinnanguid pidevalt jälgima; |
5. |
kinnitab, et 2005. aasta eelarve peab kajastama järgmisi poliitilisi prioriteete ja eesmärke:
|
6. |
märgib asjaolu, et nõukogu algatatud ettenähtud kulutuste pakett Küprose türgi kogukonna majandusarengu ergutamiseks ei ole selgesõnaliselt kaetud ühegi finantsperspektiivis sisalduva olemasoleva rubriigiga ning selliste assigneeringute asukoha, sealhulgas finantsperspektiivi võimaliku muutmise osas on vajalik poliitiline kokkulepe; |
Rubriik 1
7. |
tuletab meelde oma prioriteete põllumajandussektoris, nagu näiteks võitlust loomahaigustega ja ELi kvaliteetsete toiduainete poliitikat, ning rõhutab maaelu arengu - mis on säästva põllumajanduse saavutamise võtmetegur - tähtsust Euroopa Parlamendi jaoks; rõhutab vajadust ergutada eelkõige noori talupidajaid ja kohandada eraldatavaid vahendeid laienenud liidus abi vajavate noorte talupidajate arvuga; juhib veel kord tähelepanu, et nimetatud prioriteetide jaoks võib kasutada põllumajandussektori vahendite kohandamist (nn modulatsiooni) arvestades allrubriigis 1a olemasolevat varu; |
8. |
on vastu asjaolule, et nõukogu võttis eelarveprojektis vastu esialgse ühisseisukoha, milles nõutakse komisjoni poolt tuleva aasta esialgse eelarveprojekti põllumajandust käsitlevas osas ette nähtud rahastamise vähendamist 1 miljardi euro võrra, tehes seda ühegi põllumajanduspoliitika ja -meetmete haldamist puudutava põhjenduseta; |
9. |
toetab selliste vahendite suurendamist, millega edendatakse:
|
10. |
väljendab kahetsust, et mõned liikmesriigid ei ole suutnud maaelu arengu vahendeid ära kasutada isegi maapiirkondade ja looduslike elupaikade ulatusliku kõrbestumise ja tulekahjudes hävimise korral, nagu on juhtunud kahel viimasel suvel; kutsub komisjoni üles hoolikalt analüüsima ettepanekuid selliste olukordade ületamiseks, et tagada maaelu arengu vahendite tõhus kasutamine, kindlustades Euroopa maapiirkondade säästva arengu ja looduse kaitsmise; |
Rubriik 2
11. |
tervitab tõukefondide kasutamise paranemist; suurendab vastavalt maksete assigneeringuid, mis aitab ühtlasi kaasa täitmata kulukohustuste vähendamisele; kutsub komisjoni üles esitama ajakohastatud hinnang 2005. aasta vajaduste kohta liikmesriikide prognooside ja juba 2004. aastal ilmnenud tõsise maksete defitsiidi valguses; |
Rubriik 3
12. |
kavatseb eraldada piisavad vahendid finantsperspektiivi rubriigi 3 rakenduskavadele vastavalt Euroopa Parlamendi poliitilistele prioriteetidele ja eelkõige Lissaboni strateegia eesmärkidele; püüab sellest tulenevalt leida muid vahendeid peamiselt sellest rubriigist rahastatavate asutuste suurenenud vajaduste rahastamiseks, arvestades et üle 50% nendest toetustest on haldusliku iseloomuga; |
13. |
otsustab, kooskõlas oma eelpoolnimetatud 22. aprilli 2004. aasta resolutsiooni lõikega 17, aidata kaasa Lissaboni strateegias püstitatud eesmärkide saavutamise kiirendamisele, tugevdades eelarveridu, mis puudutavad väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) tööstuslikku konkurentsivõimet, üleeuroopalisi transpordivõrgustikke, siseturu arendamist ühenduse tegevuskavaga keskkonna valdkonnas ja programmi Leonardo Da Vinci; |
14. |
meenutab VKEde tähtsust majanduskasvule ja töökohtade loomisele ning otsustab sellest tulenevalt suurendada assigneeringuid VKE laenutagatiste programmile, mis on eriti tõhus uutes liikmesriikides; rõhutab ka VKEde osalemise tagamise tähtsust teadusuuringute kuuendas raamprogrammis vastavalt seatud eesmärgile; |
15. |
leiab, et EL ja liikmesriigid peavad tugevdama oma sisejulgeolekut ja Euroopa kodanike heaolu tagamist; suurendab assigneeringuid Eurojustile ja terroriaktide ohvrite toetamise pilootprojektile; rõhutab, et rahvusvahelise julgeoleku tugevdamine ning terrorismi- ja organiseeritud kuritegevuse vastane võitlus peab alati olemas kooskõlas põhiõigustega; palub tungivalt nõukogul muuta Europol liidu detsentraliseeritud asutuseks, nagu näeb ette põhiseaduse lepingu eelnõu; |
16. |
kutsub komisjoni üles - arvestades nn Fourniret' juhtumit - töötama võimalikult kiiresti välja ettepanekud, et rakendada süüdimõistvate kohtuotsuste vastastikust tunnustamist ja riiklike karistusregistrite vastastikust sidumist selliste kuritegude puhul nagu pedofiilia, seksuaalsed ründed ja korduvalt karistatud isikute poolt sooritatud kuriteod; näeb ette vahendid sel eesmärgil läbiviidavaks teostatavusuuringuks; |
17. |
märgib, et ELi teabepoliitika rakendamine ja hindamine ei vasta mõnel juhul ootustele, vaatamata asjaolule, et see on jätkuvalt üks olulisemaid vahendeid demokraatliku osaluse ja liidu tegevusest teavitamise tugevdamiseks; kutsub komisjoni üles viima läbi hiljutiste teabekampaaniate mõju põhjalik hindamine, et õppida sellest tuleviku tarvis; |
18. |
peab vastuvõetamatuks eraldada teabekampaaniale “Arutelu Euroopa Liidu tuleviku üle” ainult 1,5 miljonit eurot, arvestades lähenevaid Euroopa põhiseaduse referendumeid ja kampaaniat “Vabadus, õigus, turvalisus”; on seetõttu nimetatud summat oluliselt suurendanud, et edendada laia avalikku arutelu; soovib parandada teavitamisvahendeid liikmesriikides, eriti infopunktide ja teabekeskuste (“carrefours”), samuti partnerluse ja konverentside kaudu; otsustab seepärast paigutada osa assigneeringust reservi; vabastab assigneeringud siis, kui Euroopa Parlamendi muudatusettepanekus seatud tingimused on täielikult täidetud; nõuab, et komisjon käivitaks uued tegevused uue infostrateegia alusel alates 2005. aastast; |
19. |
usub, et kuigi kalanduskontrolliamet peaks kavakohaselt tööd alustama 2006. aastal, tuleb esialgseteks ettevalmistustöödeks teatud vahendid ette näha 2005. aastal; |
20. |
nõuab andmete kaitstuse põhiõiguse tõhusamat järgimist; tuletab meelde Euroopa Parlamendi 31. märtsi 2004. aasta resolutsiooni reisijate nimekirjades sisalduvate andmete kohta (5) ja palub tungivalt komisjonil välja töötada lahendus selliste andmete edastamise nn push-süsteemi loomiseks; paigutab kuni selle ülesande täitmiseni teatud assigneeringud reservi; |
Rubriik 4
21. |
taunib asjaolu, et nõukogu ei ole tunnustanud ELi ees seisvate enneolematute välispoliitiliste väljakutsete tõsidust, viies sisse vastuvõetamatud kogu eelarvet puudutavad kärped, mis nõrgendavad veelgi komisjoni esialgses eelarveprojektis esitatud niigi ebapiisavaid ettepanekuid; otsustab eraldada assigneeringud tasemel, millega tagatakse uute rahvusvaheliste kohustuste täitmine ning kindlustatakse traditsioonilised prioriteedid, nagu inimõigusi ja demokraatiat puudutavad programmid, humanitaar- ja toiduabi, geograafilised koostööprogrammid ja ülemaailmne võitlus vaesuse vastu ning HIV-viiruse ja AIDSiga; |
22. |
juhib tähelepanu lepitusmenetluse käigus 16. juulil 2004. aastal vastu võetud ühisdeklaratsioonile, milles nõutakse üldise hinnangu andmist Iraagis aastateks 2005-2006 ettenähtavatele vajadustele ja vajadusel 2006. aasta redigeeritud rahastamiskava esitamist; on valmis koos nõukoguga kasutama 6. mai 1999. aasta institutsioonidevahelise kokkuleppe erisätteid; |
23. |
rõhutab, et uimastite- ja narkomaaniavastane võitlus ning sellest tulenevalt ka ühenduse poliitika selles valdkonnas on jätkuvalt väga oluline; märgib, et selle poliitikavaldkonna raames toimuva tegevuse välispoliitilist aspekti arvestades on kiiresti vaja tegeleda olukorraga Afganistanis, millest on taas saanud suurim oopiumimaguna tootja maailmas ning kust pärineb 90% Euroopa tänavatel müüdavast heroiinist; rõhutab selle taustal, et uimastite- ja narkomaaniavastases võitluses on äärmiselt suure tähtsusega Põhja-Lõuna koostööskeemid, ning palub komisjonil ja nõukogul tugevdada märkimisväärselt ELi kohustusi seoses selle skeemiga; |
24. |
tuletab meelde, et komisjonil paluti visandada meetmed, mida ta kavatseb võtta seoses Euroopa Parlamendi algatusega luua Ladina-Ameerika riikidega tehtava koostöö tugevdamise raames kahe piirkonna vaheline solidaarsusfond, kooskõlas Euroopa Parlamendi 15. novembri 2001. aasta (6) ja 18. detsembri 2003. aasta (7) resolutsiooniga ning Euroopa Parlamendi 6. novembri 2003. aasta seisukohaga (8) ettepaneku suhtes Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse vastuvõtmiseks, mis puudutab ühenduse koostööd Aasia ja Ladina-Ameerika riikidega ja millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 2258/96, milles Euroopa Parlament andis sellele kaasotsustamismenetluse kaudu heakskiidu; |
25. |
meenutab 2002. aastal Barcelonas ELile võetud kohustust suurendada arenguabi ja palub komisjonil märkimisväärselt tugevdada liikmesriikide arengukoostöö koordineerimist komisjoni poolt elluviidava tegevusega, lähtudes iga abiandja suhtelistest eelistest, et suurendada vastastikust täiendavust; |
26. |
märgib eelarvelise toetuse osakaalu suurenemist komisjoni hallatavates arengukoostöö programmides ning rõhutab samas selle tähtsust, et ELi eelarvest ja Euroopa Arengufondist antav eelarveline toetus peaks aitama kaasa vaesuse kõrvaldamisele ja millenniumi arengueesmärkide saavutamisele; nõuab, et eelarvelise toetuse kasutamine oleks seotud abisaajariigi piisava institutsioonilise võimekuse ning selliste vahendite järelevalve ja kasutamise üksikasjalike kriteeriumide täitmisega; kutsub komisjoni ja liikmesriike üles alustama Euroopa Parlamendiga dialoogi, et jälgida eelarvelise toetuse mõju teatud abisaajariikides; |
27. |
meenutab, et nagu märgiti Thessaloniki Euroopa Ülemkogu järeldustes, on naistel rahu saavutamises ja tagamises aktiivne roll; usub, et relvakonfliktides ja sõdades kannatanud riikidele ja piirkondadele, näiteks Lääne-Balkani riikidele, Afganistanile, Vahemere-äärsetele ja Lähis-Ida riikidele ning eelkõige Iraagile, antava Euroopa Liidu abi selgesõnaline eesmärk peaks olema selle rolli ergutamine ning naiste sotsiaal-, majandusja poliitilises ellu taasintegreerimise ja selles osalemise edendamine; rõhutab asjaolu, et sõjad ja konfliktid, sh äärmuslik ja laialtlevinud vägivald, mõjutavad naisi ja tütarlapsi meestest ebaproportsionaalselt rohkem ning ELi eelarves tuleks arvesse võtta selle vastased meetmeid; |
28. |
tervitab Iirimaa ja Madalmaade eesistumisajal regulaarsete kohtumiste kaudu saavutatud edu Euroopa Parlamendiga poliitilise dialoogi arendamisel ühise välis- ja julgeolekupoliitika (ÜVJP) osas; ergutab järgmist eesistujariiki neid edusamme tugevdama, jõudes Euroopa Parlamendiga kokkuleppele päevaraha tulevase rahastamise osas ning selgema piiri määratlemise osas uute tegevuste puhul ELi esimesest või teisest sambast ning riiklikest eelarvetest rahastamise vahel; kutsub järgmist eesistujariiki osalema selles dialoogis vähemalt suursaadiku tasemel; |
29. |
rõhutab selgema teabe tähtsust ÜVJP käimasolevate ja kavandatud tegevuste kohta (varajase hoiatamise süsteem), samuti kvalitatiivselt paremate aruannete tähtsust, mis ei peaks olema lihtsalt varasemate tegevuste loetelu, vaid tõeline alus poliitiliseks dialoogiks Euroopa Parlamendiga, sisaldades ettepanekuid prioriteetide ja nende rahalise mõju kohta; |
30. |
meenutab, et nõukogu peaks põhjendama ÜVJP vahendite suurendamist mitte üksnes üksikute tegevuste vaatevinklist, aga ka rubriigis 4 kasutada olevat varu ja võimalikku mõju teistele tegevustele arvesse võttes; |
31. |
on seisukohal, et kalanduskokkulepete osas on nõukogu poolt kulukohustuste assigneeringute vähendamine 6 miljoni euro võrra ja maksete assigneeringute vähendamine 3 miljoni euro võrra täiesti põhjendamatu, ning otsustab et need summad tuleb taastada; |
Rubriik 5
32. |
kordab valmisolekut eraldada piisavad vahendid selle rubriigi kuludeks, et tagada laienenud liidu institutsioonide häireteta tegevus, kuid ei poolda sel otstarbel finantsperspektiivi paindlikkusinstrumendi kasutamist; peab lisaks sellele soovitatavaks 2005. aastaks finantsperspektiivi rubriigi 5 ülemmäära alla piisava varu loomist, kuid ei saa hetkel selleni jõuda ilma institutsioonide endi täiendavate jõupingutusteta; otsustab sellest tulenevalt suurendada eelarveprojekti ligikaudu 51 miljoni euro võrra esimesel lugemisel, jättes ülemmäära alla piiratud suurusega varu; |
33. |
kutsub üles institutsioone, sealhulgas Euroopa Parlamenti ja nõukogu, vaatama enne teist lugemist läbi kõik täiendava kokkuhoiu võimalused, sealhulgas vaatama kriitiliselt üle eelarvetaotlused, samuti ümberpaigutamiste ning sisemise ja institutsioonidevahelise kulude varasemaks toomise võimalused; |
Horisontaalküsimused
Asutused
34. |
otsustab kohandada asutuste ametikohtade loetelusid kooskõlas institutsioonide poolt järgitavate põhimõtetega; palub komisjonil koostada asutuste jaoks spetsiaalne karjääriprofiil ning anda teavet pärast ülesannete asutustele üleandmist peakorterites vabanenud inimressursside ümberpaigutamise kohta; |
35. |
otsustab lisaks - tunnustades asutuste rolli - säilitada assigneeringud esialgse eelarveprojekti tasemel, kuid saab vajalikud rahalised vahendid eraldada vaid väljaspool finantsperspektiivi vastavaid rubriike, millest neid on seni rahastatud; otsustab jätkata Euroopa Parlamendi ajutise mereohutuskomisjoni tööd, tagades Euroopa Meresõiduohutuse Ametile vajalikud vahendid saastamisvastaste meetmete rakendamiseks; |
Toetused
36. |
rõhutab, et endised A-30 eelarveread on nüüd kaetud põhiõigusaktidega ja piiratud kindlaksmääratud finantsraamistikuga perioodiks 2004-2006; väljendab lootust, et komisjon esitab hiljemalt 31. märtsiks 2005 Euroopa Parlamendile uued ettepanekud pärast 2006. aastat rakenduvate uue põlvkonna toetusprogrammide õigusliku aluse kohta, et neid oleks võimalik käsitleda uue finantsperspektiivi arutelul; |
37. |
väljendab rahuolematust komisjoni aeglusega teatud pilootprojektide rakendamisel viimastel aastatel; on otsustanud komisjonipoolse kiirema ja parema rakendamise tagamiseks vähendada pilootprojektide ja ettevalmistavate tegevuste arvu ning keskenduda suurematele projektidele/tegevustele, mis on kooskõlas Euroopa Parlamendi prioriteetidega; |
38. |
märgib, et mitmetes valdkondades, mida Euroopa Parlament peab oluliseks (toetus piirkondlikele ja vähemuste keeltele, spordile, kultuurikoostööle), on ettevalmistavad meetmed lõpule jõudmas; märgib lisaks, et osades sellistes valdkondades sätestatakse ühenduse tulevase tegevuse alus Euroopa Liidu põhiseaduse eelnõus; palub komisjonil selgitada, mida komisjon kavatseb nendes valdkondades enne põhiseaduse jõustumist ette võtta; |
39. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon koos üldeelarve projekti III eelarveosasse tehtud muudatusettepanekute ja parandusettepanekutega nõukogule, komisjonile ning teistele asjaomastele institutsioonidele ja organitele. |
(1) EÜT L 253, 7.10.2000, lk 42.
(2) EÜT C 172, 18.6.1999, lk 1. Kokkulepet muudeti Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsusega 2003/429/EÜ (ELT L 147, 14.6.2003, lk 25).
(3) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0369.
(4) EÜT L 248, 16.9.2002, lk 1.
(5) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0245.
(6) EÜT C 140 E, 13.6.2002, lk 569.
(7) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2003)0588.
(8) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2003)0473.
P6_TA(2004)0039
2005. aasta üldeelarve projekt: teised eelarveosad
Euroopa Parlamendi resolutsioon Euroopa Liidu 2005. eelarveaasta üldeelarve projekti kohta, I eelarveosa - Euroopa Parlament, II eelarveosa - Nõukogu, IV eelarveosa - Euroopa Kohus, V eelarveosa - Kontrollikoda, VI eelarveosa - Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee, VII eelarveosa - Regioonide komitee, VIII (A) eelarveosa - Euroopa ombudsman, VIII (B) eelarveosa - Euroopa andmekaitseinspektor (C6-0123/2004 - 2004/2002 (BUD))
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artiklit 272; |
— |
võttes arvesse nõukogu 29. septembri 2000. aasta otsust 2000/597/EÜ, Euratom, Euroopa ühenduste omavahendite süsteemi kohta (1); |
— |
võttes arvesse 6. mail 1999 Euroopa Parlamendi, nõukogu ja komisjoni vahel sõlmitud institutsioonidevahelist kokkulepet eelarvedistsipliini ja eelarvemenetluse parandamise kohta (2); |
— |
võttes arvesse oma 26. veebruari 2004 resolutsiooni II, IV, V, VI, VII, VIII (A) ja VIII (B) eelarveosa suuniste kohta ning Euroopa Parlamendi esialgse eelarvestuse projekti (I eelarveosa) 2005. aasta eelarvemenetluses (3); |
— |
võttes arvesse oma 22. aprilli 2004 resolutsiooni Euroopa Parlamendi 2005. eelarveaasta tulude ja kulude kohta (2004/2007(BUD)) (4); |
— |
võttes arvesse Euroopa Liidu 2005. eelarveaasta üldeelarve esialgset projekti, mille komisjon esitas 28. aprillil 2004 (KOM(2004)0350); |
— |
võttes arvesse Euroopa Liidu 2005. eelarveaasta üldeelarve projekti, mille nõukogu koostas 19. juulil 2004 (C6-0123/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 69 ja IV lisa; |
— |
võttes arvesse eelarvekomisjoni raportit ning rahvusvahelise kaubanduse komisjoni ja põhiseaduskomisjoni arvamusi (A6-0020/2004); |
A. |
arvestades, et kehtivas finantsperspektiivis on 2005. eelarveaastaks rubriigi 5 (Halduskulud) ülemmäärana sätestatud 6,360 miljardit eurot 2005. aasta hindades; |
B. |
arvestades, et komisjoni esitatud 2005. aasta esialgses eelarveprojektis (EEP) ei jäetud finantsperspektiivis sätestatud rubriigi 5 ülemmäära alla mingit varu; |
C. |
arvestades, et nõukogu eelarveprojektis jäeti 2005. eelarveaastaks finantsperspektiivis rubriigi 5 ülemmäära alla umbes 51,9 miljoni euro suurune varu; |
Üldraamistik
1. |
kordab oma lubadust tagada Euroopa institutsioonidele laienemisest tingitud vajaduste täitmiseks vajalikud vahendid ning kindlustada institutsioonide nõuetekohane toimimine; on valmis looma põhjendatud arvu uusi ametikohti, mida institutsioonid on otsesteks või kaudseteks laienemisega seotud vajadusteks taotlenud, ning rakendama uut finantsmäärust ja uusi personalieeskirju; |
2. |
on seisukohal, et enamik laienemisega seotud uute ametikohtade vajadusi kaetakse hiljemalt 2005. aasta eelarvest ning sellest tulenevalt tuleks 2006. aastal assigneeringuid suurendada ainult nõuetekohaselt põhjendatud juhtudel; |
3. |
leiab, et institutsioonid peaksid eelarvega seotud taotlustes rakendama tegevuspõhist lähenemist ning ainult tegevuse põhjendatud laienemine saab olla aluseks täiendava rahastamise ja täiendavate ametikohtade taotlemisele; loodab, et tänu institutsioonidevahelisele koostööle saavutatakse kulude ja tulemuste parem vahekord ning võimalusel ka kokkuhoid; ergutab institutsioone oma haldusstruktuure selles suunas täiendavalt reformima, kasutama paremini ära uut tehnoloogiat ning enne uute ametikohtade loomise taotlemist kasutama uute inimressursside esmase allikana töötajate ümberpaigutamist; |
4. |
pooldab arvestatava varu jätmist rubriigi 5 (Halduskulud) ülemmäära alla, kuid on käesoleval etapil sunnitud valima piiratud varu; teeb ettepaneku taastada ligikaudu 10 miljonit eurot nõukogu poolt esimesel lugemisel teiste institutsioonide eelarvetes tehtud 15 miljoni euro suurusest kärpest; |
5. |
palub institutsioonidel esitada eelarvepädevatele institutsioonidele 15. novembriks 2004 aruanne täiendavate kokkuhoiu, ümberpaigutamiste ja tulude varasemaks toomise võimaluste kohta, et assigneeringuid kohandada ja luua rubriigis 5 suurem varu; |
6. |
loodab, et kooskõlas Eurostati peagi avaldatavate andmetega on Euroopa institutsioonide ametnike palkade korrigeerimise mõju 2005. aasta üldeelarve halduskuludele prognoositust väiksem; kohandab vastavalt sellele ametnike palkadeks ette nähtud assigneeringuid oma teisel lugemisel; |
7. |
rõhutab, et eri eelarveosade selgitustes toodud mitmed viited vastavad eelmistele personalieeskirjadele, samas kui kõiki selliseid viiteid tuleks käsitleda viidetena 1. mail 2004 jõustunud uute personalieeskirjade asjakohastele sätetele; |
I eelarveosa - Euroopa Parlament
8. |
teatab eelarvelisest otsusest määrata Euroopa Parlamendi 2005. aasta eelarve üldmahuks 1,272 miljardit eurot, mis vastab 20 protsendile rubriigi 5 ülemmäärast; taunib siiski asjaolu, et 2004. aasta eelarvest ei kulutatud 10% kooskõlas ettenähtud eraldistega; |
9. |
nõuab, et peatüki 20 (Investeeringud kinnisvarasse, hoonete rentimine ja sellega seotud kulud) sihtotstarbelised tulud näidataks selgelt ära jaotises 5 (Tulud institutsiooni haldustegevusest, sh hoonete väljarentimisest) või peatükis 90 (Mitmesugused tulud), et tagada Euroopa Parlamendi eelarve suurem läbipaistvus; |
10. |
kinnitab toetust parlamendiliikmete põhimäärusele; leiab siiski, et isegi läbirääkimiste kiire lõpuleviimise korral võib parlamendiliikmete põhimäärus jõustuda ja rakenduda kõige varem 2005. aasta lõpus; pooldab seetõttu parlamendiliikmete põhimääruse jaoks märke “pro memoria” säilitamist parlamendi eelarves; |
11. |
märgib murelikult, et seni ei ole jõutud Belgia ametivõimudega lõplikule kokkuleppele Brüsseli D4/D5 ehitusprojekti rahastamiskorra osas; juhib tähelepanu asjaolule, et eelarvekomisjon on sellegipoolest otsustanud teatud tingimuste täitmisel mitte esitada finantsmääruse artikli 179 punkti 3 alusel vastuväidet lepingu allkirjastamisele ehitajaga; prognoosib, et lisaks 2004. aasta võimalikule kapitalimahutusele võidakse 2005. aastal eraldada hoonete D4 ja D5 rendilepingute ettemakseks vajalikud assigneeringud; |
12. |
on otsustanud kirjendada punkti 3910 (Sekretariaaditoetus) assigneeringutest 17,5 miljonit eurot reservi, kuni juhatus on selgitanud sekretariaaditoetuse kasutamise sise-eeskirju, et võtta arvesse suurendatud summat; |
13. |
on otsustanud eraldada vajalikud assigneeringud järgmisteks ametikohtade loeteluga seotud meetmeteks:
|
14. |
tervitab kokku 29 ametikoha (7 A*, 6 B*, 6 C* ja 10 D*) kustutamist peasekretariaadi ja 2 ametikoha (2 B*) kustutamist fraktsioonide sekretariaatide ametikohtade loetelust, et tagada ennetähtaegse pensionilejäämise süsteemi eelarveline neutraalsus; |
15. |
on otsustanud kohandada parlamendiliikmete vanaduspensione ja vähendada assigneeringuid 439 000 euro võrra, kuna pensioni saavaid endisi parlamendiliikmeid on prognoositust vähem; |
16. |
on otsustanud kirjendada punkti 1820 (Ühine erialane täiendõpe, ümberõpe ja töötajate teavitamine) 400 000 eurot ja punkti 1301 (Lähetuskulud) 200 000 eurot Euroopa Parlamendi uue ametialase täiendõppe poliitika jaoks; |
17. |
on otsustanud kohandada IT-kulusid, vähendades punkti 2100 (Seadmete ja tarkvara soetamine, korrashoid ja hooldus ning sellega seotud tööd) assigneeringuid 620 000 euro võrra ja suurendades punkti 2102 (Tarkvarasüsteemide töö, arendamise ja hooldusega seotud välisteenused) assigneeringuid 400 000 euro võrra; |
18. |
on otsustanud kirjendada punkti 3700 (Mitmesugused tegevuskulud) alla 110 000 eurot, mis on ette nähtud WTOga seotud kohtumistel osalevate kuue AKV riikide esindaja reisi- ja elamiskulude ning kohtumistel osalevate parlamendiliikmete kohapealsete tegevuskulude katmiseks Euroopa Parlamendi eelarvest; |
19. |
tuletab meelde Euroopa Parlamendi Euroopa kodanikele lähemale toomise erakordselt suurt strateegilist tähtsust, külastajate programmi otsustavat rolli selles ning vajadust tagada selle programmi vastavus vahemaale ja transporditingimustele, nagu märgitakse juba Euroopa Parlamendi 25. oktoobri 2001. aasta resolutsioonis 2002. aasta eelarve kohta (5); juhib tähelepanu asjaolule, et üksikkülastajate toetuse nominaalsuurus ei ole alates 1999. aastast muutunud; on otsustanud kirjendada punkti 2723 (rühmakülastuste organiseerimine ja külastusrühmade vastuvõtt, Euroscala programm ning arvamuskujundajate kutsumine kolmandatest riikidest) alla 500 000 eurot; |
20. |
on valmis looma uue eelarverea punktina 2727 märkega “pro memoria” Euroopa põhiseaduse lepingut käsitlevaks teavituskampaaniaks; loodab, et juhatus esitab 2005. aasta veebruari lõpuks selle kampaania läbiviimise ettepaneku koos taotluseelarvega; |
21. |
kutsub juhatust üles hindama kulusid, mis on seotud alternatiivina traditsioonilisele stenogrammile (“arc-en-ciel” ehk “vikerkaar”) plenaaristungite ülekannete - koos kõikidesse keeltesse tehtava tõlkega - säilitamisega spetsiaalsel serveril ja nendele interneti kaudu online-juurdepääsu andmisega; |
II eelarveosa - Nõukogu
22. |
juhib tähelepanu asjaolule, et nõukogu 2005. aasta eelarve kasvab 4,9% võrreldes 2004. aasta eelarvega ja sellest tulenevalt ületab keskmine kasv rubriigi 5 kasvu (3,2%); võtab teadmiseks, et eelarve suurenemisest ligikaudu 8 miljonit eurot on seotud tsiviil-sõjalise üksuse, SHAPE juures asuva väikese ELi üksuse ning juhtimiskeskuse loomisega seoses Euroopa julgeoleku- ja kaitsepoliitikaga; |
23. |
on sellegipoolest otsustanud mitte muuta eelarveprojekti II eelarveosa halduskulusid; võtab teadmiseks, et nõukogu on heaks kiitnud 119 uue ametikoha loomise (2 A*12, 13 A*7, 13 A*6, 11 A*5, 33 B*3, 47 C*1); |
24. |
kutsub nõukogu üles parandama oma eelarvemenetluse läbipaistvust ja kehtestama ise oma eelarvele ülemmäär; loodab, et nõukogu võtab oma eelarvestuse vastu ühel ajal teiste institutsioonidega ning edastab selle komisjonile, et liita see esialgsesse eelarveprojekti; kutsub nõukogu üles järgima enda ja teiste institutsioonide eelarveliste vajaduste hindamisel eelarvelise ranguse põhimõtet; |
Teised institutsioonid
25. |
on loonud enamiku uutest ametikohtadest, mida institutsioonid on laienemisega seotud vajaduste täitmiseks taotlenud; on suurendanud eelkõige palkade assigneeringuid, rakendades madalamat kulunormide vähendamise määra, et oleks võimalik kiiresti võtta tööle töötajaid uutest liikmesriikidest; |
26. |
tuletab institutsioonidele meelde, et uusi ametikohti luues tuleks järgida uusi aluspalgaastmeid, et tagada töölevõtmisel võrdsed õigused, eelkõige uutest liikmesriikidest pärit kandidaatidele; on nõustunud mitmete uute kõrgema astme ametikohtade loomisega, et oleks võimalik töötajaid tööle võtta enne uute personalieeskirjade jõustumist toimunud konkurssidelt, et võtta arvesse teatud spetsiifilisi ülesandeid ja võimaldada institutsioonidevahelisi ümberpaigutamisi; kinnitab taas, et A*7 on praegu peamine jurist-lingvistide karjääri alustamise palgaaste; |
27. |
kiidab heaks institutsioonide taotletud ja nõukogu poolt eelarveprojektis heaks kiidetud kõrgemale astmele viimised, mis on vastavalt uute personalieeskirjade sätetele seotud karjääri arenguga; |
28. |
kavatseb tuua eelkõige rendi- ja liisingumakseid 2005. aastast 2004. aastale ja vähendada 2005. aasta assigneeringuid hiljemalt teisel lugemisel parlamendis; on sisse viinud kulutuste varasemaks toomist võimaldavad muudatusettepanekud; |
IV eelarveosa - Euroopa Kohus
29. |
ergutab Euroopa Kohust tõhusalt kasutama produktiivsuse suurendamiseks ja kohtuotsuste tegemiseks vajaliku keskmise aja lühendamiseks eraldatud assigneeringuid; |
30. |
leiab, et kohtukolleegiumi, mille pädevuses on teha esimese astme otsuseid ühenduse ja selle töötajate vahelistes vaidlustes, võimalikku asutamist 2005. aastal vastavalt deklaratsioonile nr 16 EÜ asutamislepingu artikli 225a kohta Nice'is kokkulepitud sõnastuses, tuleks rahastada Euroopa Kohtu 2005. aasta eelarvest; |
31. |
on otsustanud eraldada assigneeringud järgmisteks ametikohtade loeteluga seotud meetmeteks:
|
32. |
on otsustanud suurendada nõukogu poolt eelarveprojektis eraldatud assigneeringuid 5 150 000 euro võrra; |
V eelarveosa - Kontrollikoda
33. |
tunnistab kontrollikoja probleeme kvalifitseeritud audiitorite töölevõtmisel ja on seepärast loonud uued ametikohad astmel A*9; |
34. |
on otsustanud eraldada assigneeringud järgmisteks ametikohtade loeteluga seotud meetmeteks:
|
35. |
on otsustanud suurendada nõukogu poolt eelarveprojektis eraldatud assigneeringuid 1 820 000 euro võrra; |
36. |
kutsub nõukogu üles esitama enne 15. detsembrit 2004 kirjalikud põhjendused Euroopa Kontrollikoja liikme ametisse nimetamisele antud Euroopa Parlamendi negatiivse arvamuse arvestama jätmise kohta; |
VI eelarveosa - Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee (EESC)
37. |
on otsustanud võtta järgmised ametikohtade loetelu puudutavad meetmed:
|
38. |
on otsustanud kirjendada punkti 1891 (Suulise tõlke teenused) 623 000 eurot ühendatud tõlke- ja konverentsitalituse (SCIC) tasude tõusu kompenseerimiseks; |
39. |
on otsustanud suurendada nõukogu poolt eelarveprojektis eraldatud assigneeringuid 1 213 000 euro võrra; |
VII eelarveosa - Regioonide komitee (CoR)
40. |
kutsub regioonide komiteed üles keskendama oma jõupingutusi komitee põhiülesannetele ja parandama esitatavate arvamuste kvaliteeti; on valmis eraldama 2005. aastaks vajalikud inimressursid, sh ühe direktori tasemel ametikoha, et juhtimist tugevdada; |
41. |
on otsustanud võtta järgmised ametikohtade loetelu puudutavad meetmed:
|
42. |
on otsustanud suurendada nõukogu poolt eelarveprojektis eraldatud assigneeringuid 937 655 euro võrra; |
VIII (A) eelarveosa - Euroopa ombudsman
43. |
võtab teadmiseks ombudsmanile esitatud kaebuste arvu märkimisväärset kasvu 2004. aastal; |
44. |
on otsustanud võtta järgmised ametikohtade loetelu puudutavad meetmed:
|
45. |
on otsustanud suurendada nõukogu poolt eelarveprojektis eraldatud assigneeringuid 390 000 euro võrra; |
VIII (B) - Euroopa andmekaitseinspektor
46. |
tuletab meelde, et 2005. aasta on Euroopa andmekaitseinspektori esimene täispikk tegevusaasta; |
47. |
on otsustanud võtta järgmised ametikohtade loetelu puudutavad meetmed:
|
48. |
on otsustanud suurendada nõukogu poolt eelarveprojektis eraldatud assigneeringuid 37 000 euro võrra; |
49. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon koos üldeelarve projekti I, II, IV, V, VI, VII ning VIII (A) ja VIII (B) eelarveosasse tehtud muudatusettepanekutega nõukogule, komisjonile ning teistele asjaomastele institutsioonidele ja organitele. |
(1) EÜT L 253, 7.10.2000, lk 42.
(2) EÜT C 172, 18.6.1999, lk 1. Kokkulepet muudeti Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsusega 2003/429/EÜ (ELT L 147, 14.6.2003, lk 25).
(3) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0118.
(4) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0370.
P6_TA(2004)0040
Täiendav makromajanduslik finantsabi Bosnia ja Hertsegoviinale *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta nõukogu otsuse vastuvõtmiseks, millega muudetakse nõukogu otsust 2002/883/EÜ, mis käsitleb täiendava makromajandusliku finantsabi andmist Bosnia ja Hertsegoviinale (KOM(2004)0604 — C6-0145/2004 — 2004/0207(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse komisjoni ettepanekut nõukogule (KOM(2004)0604) (1); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artiklit 308, mille alusel nõukogu konsulteeris parlamendiga (C6-0145/2004); |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artiklit 51 ja artikli 43 lõiget 1; |
— |
võttes arvesse rahvusvahelise kaubanduse komisjoni raportit (A6-0026/2004); |
1. |
kiidab komisjoni ettepaneku heaks; |
2. |
palub nõukogul end informeerida, kui nõukogu kavatseb kõrvale kalduda Euroopa Parlamendi poolt vastu võetud tekstist; |
3. |
palub nõukogul endaga uuesti konsulteerida, kui nõukogu kavatseb komisjoni ettepanekut oluliselt muuta; |
4. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0041
Täiendav makromajanduslik finantsabi Serbia ja Montenegrole *
Euroopa Parlamendi õigusloomega seotud resolutsioon nõukogu otsuse ettepaneku kohta makromajandusliku finantsabi osutamiseks Serbia ja Montenegrole, millega muudetakse otsust 2002/882/EÜ, mis käsitleb täiendava makromajandusliku finantsabi andmist Jugoslaavia Liitvabariigile (KOM(2004)0605 — C6-0146/2004 — 2004/0204(CNS))
(Nõuandemenetlus)
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse komisjoni ettepanekut nõukogule (KOM(2004)0605) (1); |
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artiklit 308, mille alusel nõukogu konsulteeris parlamendiga (C6-0146/2004); |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artiklit 51 ja artikli 43 lõiget 1; |
— |
võttes arvesse rahvusvahelise kaubanduse komisjoni raportit (A6-0025/2004); |
1. |
kiidab komisjoni ettepaneku heaks; |
2. |
palub nõukogul end informeerida, kui nõukogu kavatseb kõrvale kalduda Euroopa Parlamendi poolt vastu võetud tekstist; |
3. |
palub nõukogul endaga uuesti konsulteerida, kui nõukogu kavatseb komisjoni ettepanekut oluliselt muuta; |
4. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile. |
(1) ELTs seni avaldamata.
P6_TA(2004)0042
Kikis Kazamiase nimetamine Euroopa Kontrollikoja liikmeks
Euroopa Parlamendi otsus Kikis Kazamiase kontrollikoja liikmeks nimetamise kohta (C6-0116/2004 — 2004/0811(CNS))
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 247 lõiget 3 ja EURATOMi asutamislepingu artikli 160b lõiget 3, mille alusel nõukogu konsulteeris parlamendiga (C6-0116/2004); |
— |
arvestades, et eelarvekontrollikomisjon kuulas oma 6. oktoobri 2004. aasta koosolekul ära nõukogu esitatud kontrollikoja liikmekandidaadi, arvestades tema kvalifikatsioone EÜ asutamislepingu artikli 247 lõikes 2 ning EURATOMi asutamislepingu artiklis 160b kindlaksmääratud kriteeriumide valguses; |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 101; |
— |
võttes arvesse eelarvekontrollikomisjoni raportit (A6-0015/2004); |
1. |
esitab positiivse arvamuse Kikis Kazamiase nimetamise kohta kontrollikoja liikmeks; |
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev otsus nõukogule ja teavitamise eesmärgil kontrollikojale, teistele Euroopa Ühenduste institutsioonidele ning liikmesriikide kontrolliasutustele. |
P6_TA(2004)0043
Transmissiivsed spongioossed entsefalopaatiad ja loomasööt
Euroopa Parlamendi resolutsioon komisjoni määruse eelnõu kohta, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 999/2001 IV lisa seoses transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate ja loomasöötadega
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingu artikli 152 lõiget 1; |
— |
võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2001. aasta määrust (EÜ) nr 999/2001, millega sätestatakse teatavate transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate vältimise, kontrolli ja likvideerimise eeskirjad (1), muudetud kujul; |
— |
võttes arvesse komisjoni määruse projekti, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu resolutsiooni (EÜ) nr 999/2001 IV lisa, mis käsitleb loomasöötasid (SANCO/3027/2004); |
— |
võttes arvesse kodukorra artiklit 81; |
A. |
arvestades, et nõukogu 4. detsembri 2000. aasta otsuse 2000/766/EÜ, mis käsitleb teatavaid transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate vastaseid kaitsemeetmeid ja loomse söödavalgu kasutamist (2), artikkel 2 sätestab, et liikmesriigid peavad keelama töödeldud loomsete valkude söötmise koduloomadele, keda peetakse, nuumatakse või aretatakse toiduainete tootmiseks; |
B. |
arvestades, et määruse (EÜ) nr 999/2001 artikli 7 lõige 2 ja IV lisa muudetud kujul keelustavad mäletsejaliste toitmise loomsete valkude ja loomseid valke sisaldavate söötadega, võimaldades teatavaid erandeid; |
C. |
arvestades, et komisjon kinnitab ülalmainitud määruseprojekti põhjenduses 3, mis käsitleb loomasöötasid, et katsetused on tõestanud, et laboratooriumite efektiivsus kalajahu sisaldavatest söötadest väikeste koguste imetajatelt pärinevate valkude avastamisel on olulisel määral kasvanud pärast seda, kui jõustus komisjoni 23. detsembri 2003. aasta direktiiv 2003/126/EÜ, mis käsitleb söötade ametlikul kontrollimisel kasutatavat analüütilist meetodit, mille abil tehakse kindlaks loomse päritoluga koostisosad (3); |
D. |
arvestades, et komisjon eeldab seega, et pole enam kehtivat alust kalajahu mäletsejalistele söötmise keelustamiseks ja seega peaks keelu tühistama; siiski tunnistab komisjon, et laboratooriumitöötajate pädevuse ja ettevalmistuse jätkuv arendamine oleks kontrolli kvaliteedi säilitamiseks või parandamiseks vajalik; |
E. |
arvestades, et ELi tasandil pole piisavalt kogenud laboratooriumitöötajaid direktiivi 2003/126/EÜ kohaste kontrollide läbiviimiseks; |
F. |
arvestades, et Euroopa Kohtu kohtuasja C-286/02 järelduste kohaselt on loomse jahu mäletsejalistele söötmise keeld andnud enim tulemusi transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiatega (TSE) võitlemisel; |
G. |
arvestades, et loomsed valgud ei ole mäletsejaliste loomuliku toidu osa; |
1. |
on seisukohal, et kalajahu söötmine mäletsejalistele ei ole vastavuses EÜ asutamislepingu artikli 152 lõikes 1 ühendusele kehtestatud kohustusega; |
2. |
on seisukohal, et määruse (EÜ) nr 999/2001 artiklis 23 komisjonile antud volitused ei võimalda avaliku tervisekaitse taseme alandamist; |
3. |
kutsub seega komisjoni üles tagasi võtma määruse projekti, millega muudetakse määruse (EÜ) nr 999/2001 IV lisa, mis käsitleb loomasöötasid (SANCO/3027/2004); |
4. |
usub, et tuleb rangelt kontrollida söötasid, millega toidetakse teisi koduloomi, keda peetakse, nuumatakse või aretatakse toiduainete saamise eesmärgil; |
5. |
taotleb teaduslikku analüüsi sigadele ja kodulindudele söödetavas kalajahus sisalduva dioksiini vastuvõetavate piirkoguste määramiseks; |
6. |
väljendab tugevat kahtlust, kas ELi liikmesriikides on piisavalt kogenud laboratooriumitöötajaid, et viia läbi kalajahu kontrollimist vastavalt direktiivile 2003/126/EÜ; |
7. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule, Euroopa Komisjonile ning liikmesriikide parlamentidele ja valitsustele. |
(1) EÜT L 147, 31.5.2001, lk 1.
P6_TA(2004)0044
ELi-India suhted
Euroopa Parlamendi nõukogule antav soovitus ELi ja India suhete kohta 2004/2195(INI))
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse Glyn Fordi soovituse ettepanekut nõukogule Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni nimel ELi ja India suhete kohta (B6-0005/2004); |
— |
võttes arvesse komisjoni 16. juuni 2004. a teatist ELi ja India strateegiliste partnerlussuhete kohta (KOM(2004)0430); |
— |
võttes arvesse viiendat ELi ja India tippkohtumist, mis pidi toimuma 14. oktoobril 2004. a Haagis ja toimub 8. novembril 2004. a; |
— |
võttes arvesse 17.-20. aprillil 2002. a New Delhis toimunud viimast Euroopa Parlamendi ja India parlamendi vahelist kohtumist; |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artikli 114 lõiget 3 ja artiklit 90; |
— |
võttes arvesse välisasjade komisjoni raportit (A6-0024/2004); |
A. |
arvestades India geostrateegilist tähtsust ja riigi võimalikku rolli mitmepoolses maailmakorras ning eriti India kui maailma suurima mitmekultuurilise demokraatia staatust; |
B. |
arvestades India tähtsust, tema religioonide, kultuuride, rahvuste ja keelte mitmekesisust, ja tema tähtsust tsivilisatsioonidevahelises dialoogis; |
C. |
arvestades India tõusmist suurimaks jõuks Lõuna-Aasias, kes omab võtmerolli peamistes piirkondlikes mitmepoolsetes organisatsioonides, nagu Lõuna-Aasia Piirkondliku Koostöö Organisatsioon (SAARC), Kagu-Aasia Maade Assotsiatsioon (ASEAN), Pärsia lahe koostöönõukogu (GCC) ja CICA; |
1. |
soovitab, et nõukogu võtaks 5. ELi ja India tippkohtumisel vastu otsuse arendada ELi ja India suhted strateegiliseks partnerluseks, eesmärgiga edendada efektiivset mitmepoolset lähenemisviisi, ning et nõukogu võtaks kasutusele vajalikud praktilised abinõud; toetab tugevalt tihedamaid suhteid ELi ja India vahel ning usub, et vastastikune austus ja partnerlus väljenduvad kõige paremini kõiki teemasid, sealhulgas neid, mis põhjustavad eriarvamusi, hõlmavas avatud dialoogis. Selleks palutakse nõukogul pöörata erilist tähelepanu järgnevatele punktidele:
|
2. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev soovitus nõukogule ning teavitamise eesmärgil komisjonile ja India valitsusele ning parlamendile. |
P6_TA(2004)0045
Valgevene
Euroopa Parlamendi resolutsioon poliitilise olukorra kohta Valgevenes pärast 17. oktoobril 2004. aastal toimunud parlamendivalimisi ja rahvahääletust
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse oma eelmisi resolutsioone olukorra kohta Valgevenes, eriti 16. septembri 2004. aasta resolutsiooni (1); |
— |
võttes arvesse Veneetsia Komisjoni 60. plenaaristungil 8.-9. oktoobril 2004. aastal vastu võetud arvamust 17. oktoobril 2004. aastal Valgevenes toimunud rahvahääletuse kohta; |
— |
võttes eriti arvesse 24. oktoobri 1996. aasta resolutsiooni olukorra kohta Valgevenes (2), milles parlament otsustas, et partnerlus- ja koostöölepingu ratifitseerimise suunas selle riigiga ei astuta ühtegi edasist sammu enne, kui Valgevene võimud on andnud selgelt märku oma kavatsusest austada täielikult põhilisi demokraatlikke ja inimõigusi; |
— |
võttes eriti arvesse oma 5. juuli 2001. aasta resolutsiooni Valgevene kohta (3), mis võeti vastu enne 2001. aasta presidendivalimisi, ning parlamentaarse kolmiku (Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarne Assamblee, Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee ja Euroopa Parlament) aruandeid, mis avaldati pärast 2000. aasta üldvalimisi (30. jaanuar 2001) ja 2001. aasta presidendivalimisi (4. oktoober 2001); |
— |
võttes eriti arvesse oma 11. veebruari 2003. aasta resolutsiooni Euroopa Liidu ja Valgevene suhete kohta: tulevase partnerluse suunas (4); |
— |
võttes arvesse Valgevenes 17. oktoobril 2004 toimunud parlamendivalimisi ja põhiseaduse rahvahääletust; |
— |
võttes arvesse Valgevene parlamendivalimistele saadetud rahvusvahelise valimiste vaatlusrühma avaldust esialgsete tulemuste ja järelduste kohta; |
— |
võttes arvesse eesistujariigi poolt Euroopa Liidu nimel tehtud avaldust 17. oktoobril 2004 Valgevenes toimunud parlamendivalimiste ja rahvahääletuse kohta; |
— |
võttes arvesse OSCE Minski büroo juhataja avaldust opositsioonipoliitikute vastu Minskis 19. oktoobril 2004 toime pandud rünnakute kohta; |
— |
võttes arvesse USA presidendi poolt 20. oktoobril 2004 allkirjastatud Valgevene demokraatia akti (Belarus Democracy Act of 2004); |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artikli 103 lõiget 4; |
A. |
arvestades, et Valgevene parlamendivalimistele saadetud rahvusvaheline valimiste vaatlusrühm jõudis järeldusele, et Valgevene võimud ei suutnud tagada põhilisi tingimusi selleks, et valitsuse võim põhineks inimeste tahtel, ning et võimud ignoreerisid suures osas demokraatlikke põhimõtteid; |
B. |
arvestades, et valimisi moonutas opositsioonikandidaatide aktiivne väljajätmine ja mitteregistreerimine, agressiivne repressiivne tegevus opositsioonikandidaatide, nende perede ja kampaaniatöötajate vastu, kampaaniatöötajate vahistamine ja opositsiooni kampaaniamaterjalide konfiskeerimine, tugevalt erapoolik meediatähelepanu, surve teatud hääletajarühmadele ja läbipaistvuse puudumine enamikus valimisjaoskondades; |
C. |
arvestades, et opositsiooni esindajad jäeti välja valimiskomisjonidest ning kohalikke ja rahvusvahelisi vaatlejaid takistati sageli hääletamisprotsessi täielikult jälgimast ning mõnel juhul keelduti neid valimisjaoskondadesse lubamast; |
D. |
arvestades, et põhiseaduse rahvahääletuse samaaegse korraldamisega soovis president Lukašenko selgelt jätta parlamendivalimised varju; |
E. |
arvestades, et Valgevene põhiseaduse rahvahääletusel esitatud küsimus ei olnud korralikult sõnastatud, rikkudes Valgevene Vabariigi põhiseaduse artikleid 22, 83 ja 113 ning Valgevene Vabariigi valimisseaduse artiklit 112; |
F. |
arvestades, et Valgevene presidendi ametiaja piiri puudumine rikub võimu tasakaalustatuse demokraatlikku põhimõtet; |
G. |
arvestades, et valimistele järgnevatel päevadel peatas Valgevene märulipolitsei vägivaldselt opositsiooni rahumeelsed demonstratsioonid ja Ühinenud Kodanikepartei juht Anatoli Lebedko sattus pärast läbipeksmist avalikus restoranis haiglasse; |
H. |
arvestades, et Valgevene Sotsiaaldemokraatliku Partei juht Nikolai Statkevitš ja liikumise “Malady Front” juht Pavel Severinets võeti koos umbes 40 teise isikuga pärast neid demonstratsioone kinni ja vahistati; arvestades, et mitmeid ajakirjanikke takistati edastamast uudiseid demonstratsioonidest ja nad vahistati, kuid vabastati pärast isiku kindlakstegemist; |
I. |
arvestades, et noor ajakirjanik Vieronika Tšerkasova, kes töötas ametiühingute ajalehe “Salidarnasc” juures, leiti ebaselgetel asjaoludel mõrvatuna oma korterist; |
J. |
arvestades, et need valimised ning hirmu ja kuritarvitamise õhkkond, milles need läbi viidi, muutsid veelgi ebatõenäolisemaks, et Valgevene suudab integreeruda Euroopa demokraatlike struktuuride ja institutsioonidega; |
K. |
avaldades kahetsust, et Venemaa valitsus tunnustas valimiste tulemusi ilma reservatsioonita; |
1. |
rõhutab, et 17. oktoobri 2004 parlamendivalimised ja rahvahääletus ei vastanud demokraatlike valimiste rahvusvahelistele standarditele ning seega ei saa neid pidada vabadeks ja ausateks; |
2. |
arvab, et Valgevenes valitud parlamendil ei ole tõelist demokraatlikku mandaati Valgevene rahva esindamiseks; |
3. |
ei tunnista rahvahääletuse õiguspärasust; |
4. |
ei arva, et president Aleksander Lukašenkol on põhiseaduslik õigus kandideerida 2006. aasta valimistel; |
5. |
mõistab teravalt hukka Valgevene režiimi poolt üliõpilaste, juhtivate opositsioonitegelaste ja ajakirjanike suhtes pärast rahumeelseid poliitilisi demonstratsioone Minskis toime pandud vägivaldsed rünnakud; nõuab tungivalt, et Valgevene võimud vabastaksid viivitamatult kõik isikud, kes pärast nimetatud demonstratsioone vahistati; |
6. |
avaldab kaastunnet Vieronika Tšerkasova perele, väljendades lugupidamist olulisele isikule, kes edendas teabevabadust; nõuab tungivalt, et Valgevene võimud uuriksid seda kuritegu tõsiselt ning võtaksid mõrvari ja sellele teole kihutajad vastutusele; |
7. |
on arvamusel, et viis, kuidas need valimised ja rahvahääletus läbi viidi, ning nendele järgnenud vägivaldsed rünnakud režiimi poliitiliste vastaste vastu on veel üks samm president Lukašenko poolt Valgevenes peaaegu diktaatorliku režiimi kehtestamise suunas; |
8. |
väljendab solidaarsust kõikide valgevenelastega, kes püüdlevad õigusriigi põhimõtetel rajaneva iseseisva ja demokraatliku Valgevene poole, mis oleks Euroopa rahvaste ühenduse liige; |
9. |
väljendab veendumust, et Euroopa Liidu poliitika Valgevene suunal pärast rahvahääletust ja valimisi tuleb nende sündmuste valguses viivitamatult läbi vaadata ning teha sobivad muudatused; |
10. |
kutsub komisjoni, nõukogu ja liikmesriikide valitsusi üles jätkama ning võimaluse korral tugevdama president Lukašenko ja tema režiimi liikmete isoleerimise poliitikat, kuni astutakse selgeid samme, mis näitavad nende valmisolekut austada demokraatlikke väärtusi ja õigusriigi põhimõtteid; |
11. |
nõuab tungivalt, et komisjon, nõukogu ja liikmesriikide valitsused koostaksid tegevuskava, milles nähakse ette edasised võimalused suurendada - koos teiste demokraatlike riikide ja rahvusvaheliste institutsioonidega - toetust kõikidele järelejäänud demokraatlikele jõududele Valgevenes ning abistada tõhusamalt Valgevene kodanikuühiskonnas Valgevene demokraatliku muutuse nimel töötavaid inimesi, vaadates selleks uuesti läbi ELi rahastamisvahendid sellele riigile; |
12. |
kutsub eriti komisjoni üles uurima kiiresti võimalust toetada erapooletut ringhäälingut Valgevene kodanikele ja spetsiaalse haridusprogrammi loomist, mis annaks stipendiume Valgevene noortele ja üliõpilastele, kes sooviksid õppida Euroopa Liidus, ning rahalist toetust kõrgharidusasutustele, kes on valmis Valgevenest pärit üliõpilasi vastu võtma; |
13. |
kutsub nõukogu üles jõudma otsusele sihtsanktsioonide suhtes Valgevene režiimi liikmete vastu, sealhulgas viisa andmisest keeldumise määruse laiendamine Valgevene võimudele, kaasa arvatud nendele, kes vastutavad valimiste tõsiste rikkumiste eest, suurendades ka materiaalset toetust režiimi vastu olevatele haldusüksustele antava humanitaar- ja majandusabi näol; |
14. |
kutsub eesistujat üles võtma olukorra Valgevenes eelseisva ELi-Venemaa tippkohtumise (mis toimub 11. novembril 2004 Haagis) päevakorda, pidades silmas kahe riigi vahelisi tihedaid suhteid; |
15. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule, komisjonile, liikmesriikide valitsustele ja parlamentidele, Valgevene valitsusele ja parlamendile ning OSCE ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarsele Assambleele. |
(1) Vastuvõetud tekstid, P6_TA(2004)0011.
(2) EÜT C 347, 18.11.1996,lk 168.
P6_TA(2004)0046
Eelseisvad valimised Ukrainas
Euroopa Parlamendi resolutsioon eelseisvate Ukraina presidendivalimiste kohta
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse oma eelnevaid resolutsioone Ukraina kohta; |
— |
võttes eriti arvesse 11. märtsil 2004 vastu võetud resolutsiooni Ukraina kohta (1); |
— |
võttes arvesse 1. märtsil 1998 jõustunud Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning Ukraina vahelist partnerlus- ja koostöölepingut (2); |
— |
võttes arvesse Euroopa Ülemkogu ühisstrateegiat 1999/877/CFSP Ukraina kohta (3), mis võeti vastu Euroopa Ülemkogu Helsingi kohtumisel 11. detsembril 1999; |
— |
võttes arvesse ELi-Ukraina parlamentaarse koostöökomisjoni 16.-17. veebruari 2004. aasta soovitusi ja lõppseisukohta; |
— |
võttes arvesse komisjoni 12. mai 2004. aasta teatist Euroopa naabruspoliitika kohta (KOM(2004)0373); |
— |
võttes arvesse 8. juulil 2004. aasta Ukraina-Euroopa Liidu tippkohtumisel Haagis vastu võetud ühisavaldust; |
— |
võttes arvesse eesistujariigi poolt Euroopa Liidu nimel tehtud avaldust eelseisvate valimiste ja meediavabaduse kohta Ukrainas; |
— |
võttes arvesse Ukrainas viibivalt pikaajaliselt rahvusvaheliselt valimiste vaatlusmissioonilt laekunud vahearuandeid; |
— |
võttes arvesse oma otsust saata valimiste käiku jälgima ad hoc delegatsioon; |
— |
võttes arvesse parlamendi kodukorra artikli 103 lõiget 4; |
A. |
arvestades, et Euroopa Liidu Euroopa naabruspoliitika tunnustab Ukraina euroopalikke püüdlusi ning tunnistab Ukraina tähtsust võtmenaabrina ja strateegilise partnerina, kellel on sügavad ajaloolised, kultuurilised ja majanduslikud sidemed ELi liikmesriikidega; |
B. |
arvestades, et Euroopa naabruspoliitika raames valmistatakse ette tegevuskava, mis peaks hõlmama ettepanekuid, mille eesmärgiks on aidata kaasa poliitiliste ja institutsionaalsete reformide läbiviimisele, et võimaldada Ukrainal järk-järgult integreeruda ELi poliitikavaldkondade ja programmidega; |
C. |
juhtides tähelepanu sellele, et tõeline ja tasakaalustatud partnerlus võib areneda vaid siis, kui see põhineb jagatud ühistel väärtustel ja normidel, eriti mis puudutab demokraatiat, õigusriigi põhimõtteid ja inimõiguste austamist; |
D. |
arvestades, et Ukraina presidendivalimised toimuvaid 31. oktoobril 2004 ning võimalik teine voor leiab aset 21. novembril 2004; |
E. |
arvestades, et need valimised panevad üheselt proovile Ukraina võimude valmisoleku rakendada ühtseid Euroopa väärtusi ja norme; |
F. |
arvestades, et tõeliselt vabad ja õiglased valimised eeldavad poliitiliste kampaaniate läbiviimist olukorras, kus ei halduslik tegevus ega vägivald, hirmutamine ega korrakaitse- või kaitsejõudude poolt kinnipidamine ei takista parteisid ega kandidaate oma seisukohti kodanikele väljendamast, sealhulgas avalikke koosolekuid pidamast ega kasutamast piiramatut ja diskrimineerimatut juurdepääsu televisioonile (eriti riigile kuuluvatele üleriiklikele telekanalitele), raadiole ning trüki- ja internetimeediale; |
G. |
arvestades, et valimispäeva lähenedes on valimiskampaania muutumas päev-päevalt pingelisemaks ja kampaania pooled eristuvad üha teravamalt; |
H. |
võttes arvesse massidemonstratsioone, mis toimusid laupäeval, 23. oktoobril 2004 Kiievis ja teistes Ukraina linnades ning kus nõuti vabade ja õiglaste valimiste korraldamist; |
I. |
arvestades, et riiklikud ja rahvusvahelised vaatlejad on täheldanud mitmeid juhtumeid, kus ametivõimud on valimisprotsessi sekkunud ametis olevale peaministrile Janukovitšile soodsalt ning tema peamisele konkurendile Jušenkole kahjulikult; |
J. |
arvestades, et mitmes Ukraina valimisringkonnas on esinenud riigiametnike ja riigiorganite katseid takistada vaba kogunemist, sõnavabadust ning vaba ja õiglast poliitiliste kampaaniate korraldamist, ja et Ukraina valitsus ei ole mõistnud taolisi tegevusi hukka ega võtnud midagi ette olukorra parandamiseks; |
K. |
arvestades tõsiseid süüdistusi, mille kohaselt Ukraina valitus on kasutanud ringhäälingut ning ka riiklikke ja regionaalseid haldusressursse, sealhulgas personali, ühe presidendikandidaadi kampaania huvides, kahjustades tõsiselt avaliku teenistuse poliitilist neutraalsust ja minnes vastuollu Ukraina seadustega; |
L. |
arvestades, et Ukraina salateenistus algatas terrorismiga seonduva uurimise opositsioonimeelse üliõpilasorganisatsiooni Pora suhtes ning teostas selle Kiievis asuvates ruumides haarangu ja võttis mitmed selle liikmed vahi alla; võttes arvesse, et Pora pooldajad teistes Ukraina linnades on korduvalt kaevanud tagakiusamise ja politseinike poolt toime pandud peksmiste üle; |
1. |
rõhutab edasiste ELi ja Ukraina vaheliste tihedamate suhete tähtsust ja kinnitab vajadust teha koostööd, et aidata kaasa stabiilsuse, turvalisuse ja jõukuse suurenemisele Euroopas, ning vältida uute lõhestavate arengute ilmnemist; |
2. |
väljendab tugevat ja jätkuvat toetust Ukraina elanikele igakülgselt toimiva demokraatia ja õigusriigi põhimõtete kehtestamisel ning inimõiguste austamisel Ukrainas; |
3. |
rõhutab, et eelseisvad valimised ja eriti rahvusvaheliselt demokraatlikule valimisprotsessile esitatavate nõudmiste järgimine on Ukraina ja Euroopa Liidu vaheliste suhete edasise arengu seisukohalt ülima tähtsusega; |
4. |
väljendab sügavat pettumust Ukraina presidendivalimiste kampaania senise käigu üle ning nõuab, et Ukraina valitsus asuks selles osas oma kohuseid täitma, millele on osutanud ka Euroopa Nõukogu ning Euroopa Julgeoleku ja Koostööorganisatsioon (OSCE); |
5. |
nõuab, et Ukraina ametivõimud lõpetaksid demokraatliku valimisprotsessi jätkuvad rikkumised ja võimaldaksid hääletajatel teha oma valikuid vabalt ning tagaksid, et kandidaate, opositsiooniparteide liikmeid ja sõltumatuid meediaorganisatsioone ei hirmutataks ega kiusataks taga ühegi tasandi riigiametnike poolt; |
6. |
mõistab tugevalt hukka salateenistuse ja teiste politseijõudude vägivaldsed ning diskrimineerivad rünnakud, mis on suunatud üliõpilasorganisatsiooni Pora ja selle liikmete vastu; |
7. |
nõuab, et valimisi puudutavatesse kohtulikesse vaidlustesse ei sekkutaks ning kohtunikele korraldataks asjakohased valimisseadusi käsitlevad koolitused; |
8. |
tervitab Ukraina valitsuse otsust lubada siseriiklikel ja rahvusvahelistel vaatlejatel valimisi jälgida ning võimaldada takistamatu juurdepääs kogu valimisprotsessile, sealhulgas piiramatu ligipääs avalikele kampaaniaüritustele, kandidaatidele, uudistekanalitele, hääletamisele, valimisjärgsele tulemuste avaldamisele ning valimiste vaidlustamise taotluste ja kaebuste menetlemisele; |
9. |
kutsub nõukogu ja komisjoni tungivalt üles kasutama igakülgselt olemasolevaid ressursse, et tagada kõik vajalikud tingimused vabade ja õiglaste valimiste toimumiseks Ukrainas, ja rõhutab vajadust kaaluda valimispettuse ilmsiks tulemise korral tõsiselt kahepoolsete suhete läbivaatamist; |
10. |
kutsub komisjoni üles kaasama naabruspoliitika tegevuskavasse meetmeid, mis on suunatud Ukraina kodanikuühiskonna tugevdamisele; |
11. |
kinnitab jätkuvat toetust ning abi Ukraina elanikele vaba ja avatud demokraatliku süsteemi rajamisel, eduka turumajanduse loomisel, samuti nende riigi soovile asuda õiguspärasele kohale Euroopa demokraatlike rahvaste ühenduses; |
12. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule, komisjonile, Euroopa Nõukogu peasekretärile, OSCE demokraatilike institutsioonide ja inimõiguste büroo juhatajale ning Ukraina valitsusele, presidendile ja parlamendile. |
(1) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0185.
P6_TA(2004)0047
Hüdrolokaatorid
Euroopa Parlamendi resolutsioon suure võimsusega aktiivhüdrolokaatorite keskkonnamõjude kohta
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse Euroopa Liidu asutamislepingu artikleid 6 ja 174; |
— |
võttes arvesse ÜRO 1982. aasta mereõiguse konventsioon; |
— |
võttes arvesse bioloogilise mitmekesisuse konventsiooni; |
— |
võttes arvesse 21. mai 1992. aasta direktiivi 92/43/EMÜ sätteid looduslike elupaikade ning loodusliku loomastiku ja taimestiku kaitse kohta (elupaikade direktiiv) (1); |
— |
võttes arvesse rahvusvahelist vaalapüügikonventsiooni (1946); |
— |
võttes arvesse oma 19. juuni 2003 aasta resolutsiooni komisjoni aasta teatise “Merekeskkonna kaitsmise ja säilitamise strateegia suunas” kohta (2); |
— |
võttes arvesse komisjoni avaldusi, mis käsitlevad kirjalikke küsimusi nr E-2442/01 ja E-2797/02 ning suulist küsimust O-0096/02; |
— |
võttes arvesse petitsioonikomisjonile 2003. aasta juunis esitatud petitsiooni suure võimsusega aktiivhüdrolokaatorite kohta (0611/2003); |
— |
võttes arvesse metsloomade rändliikide kaitse konventsiooni; |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artikli 108 lõiget 5; |
A. |
arvestades teadlaste ja üldsuse kasvavat muret pärast rida vaalaliste massilise suremise dokumenteeritud juhtusid (Kreekas 1996; USA Neitsisaartel 1998,1999; Kanaari saartel 1985, 1986, 1989, 2002; Bahamal 2000; Madeiral 2000; Ameerika Ühendriikide looderannikul 2003), mis seonduvad suure võimsusega kesksageduslike aktiivhüdrolokaatorite kasutamisega rannikuvetes; |
B. |
arvestades, et üha enam uurimistulemusi, sealhulgas 18 Euroopa teadlase avaldatud tõendid ajakirja Nature 9. oktoobri 2003. aasta numbris, kinnitavad, et mereväe suure võimsusega aktiivhüdrolokaatorite tekitatavad väga valjud helid ohustavad märkimisväärselt mereimetajaid, kalu ja maailmamere muid elusorganisme; |
C. |
arvestades, et nendel hüdrolokaatoritel on võimalik negatiivne mõju kutselisele kalapüügile ja juba kogu maailmamere kahanenud kalavarudele, mida tõendab ka Ühendkuningriigi kaitse teadusagentuuri (Defence Research Agency) tellitud uurimus (FRRI 27/94); |
D. |
arvestades, et ÜRO mereõiguse konventsiooni artiklid 204-206 teevad riikidele ülesandeks hinnata nende tegevuse võimalikku mõju merekeskkonnale ja anda teada selliste hindamiste tulemustest; |
E. |
arvestades, et rahvusvahelise vaalanduskomisjoni (IWC) resolutsioonis 1998-6 sätestatakse inimtekkelise müra uurimine teaduskomitee peamise prioriteedina, ja et IWC teaduskomitee järeldas IWC 56ndal kohtumisel (2004. aasta juulis) avaldatud aruandes, et on mõjuvaid tõendeid militaarsete hüdrolokaatorite otsese mõju kohta vaaladele, eriti nokkvaaladele; arvestades, et teaduskomitee liikmed nõustusid, et tõsine probleem on ka teistest allikatest, sh laevadest ja seismilisest tegevusest pärineva müra suurenemine; |
F. |
arvestades, et veealune müra on üks merereostuse liik, nagu sätestab ÜRO mereõiguse konventsioon (UNCLOS) ja selle artikkel 194 näeb ette, et “riigid võtavad meetmeid, et mis tahes allikast lähtuvat merereostust vältida, vähendada ja kontrollida”; |
G. |
arvestades, et EL on kohustatud Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. juuli 2002. aasta otsuse nr 1600/2002/EÜ kohaselt (3), mis sätestab kuuenda ühenduse keskkonnaalase tegevusprogrammi, peatama bioloogilise mitmekesisuse vähenemise ELis aastaks 2010 ning tulenevalt ülemaailmsel säästva arengu tippkohtumisel vastu võetud bioloogilise mitmekesisuse konventsioonist ning selle rakenduskavast ka globaalselt; |
H. |
arvestades, et nende kohustuste tõhusaks järgimiseks on tulenevalt ohtude olemusest vaja rakendada ettevaatusprintsiipi, nagu on määratletud EÜ asutamislepingus, st teadusliku kahtluse korral tuleb vältida tegevust, mis võib kahjustada looduslikku mitmekesisust ning floorat ja faunat; |
I. |
arvestades, et oma ülalmainitud 19. juuni 2003. aasta resolutsioonis oli Euroopa Parlament seisukohal, et täieliku andmekogu puudumist ei tohi ära kasutada ettekäändena sobivate ettevaatusmeetmete võtmata jätmiseks, eriti seal, kus on selged tõendid bioloogilise mitmekesisuse märkimisväärse vähenemise kohta; |
J. |
arvestades, et samas resolutsioonis kutsub Euroopa Parlament komisjoni üles võimalikult kiiresti merekeskkonna kohta järgmistel elementidel rajaneva temaatilise strateegia esitamist:
|
K. |
arvestades, et metsloomade rändliikide kaitse konventsiooni osaliste konverents märgib mitmete vaalaliste puhul, et massiline kaldale ujumine pärast militaarsete hüdrolokaatorite teste on murettekitav ning seda tuleks põhjalikumalt uurida; |
1. |
kutsub Euroopa Liitu ja tema liikmesriike üles kehtestama mereväe suure võimsusega aktiivsete hüdrolokaatorite kasutamisele moratooriumi, kuni pole lõpule viidud globaalne hindamine nende kumulatiivse keskkonnamõju kohta mereimetajatele, kaladele ja teistele meres leiduvatele eluvormidele; |
2. |
kutsub liikmesriike üles NATO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide raamistikus aktiivselt taotlema moratooriumite ja piirangute kehtestamist suure võimsusega aktiivhüdrolokaatorite kasutamisele mereväeoperatsioonides ning alternatiivsete tehnoloogiate arendamist; |
3. |
kutsub liikmesriike üles viivitamatult piirama suure võimsusega aktiivhüdrolokaatorite kasutamist oma jurisdiktsiooni all olevates vetes; |
4. |
kutsub liikmesriike üles läbipaistval viisil kontrollima ja uurima mereimetajate massilist kaldale ujumist ja suremist ELi vetes, mis on seotud inimtekkelise müraga, ja edastama uurimistulemused komisjonile; |
5. |
kutsub komisjoni üles teostama uuringut suure võimsusega aktiivsete hüdrolokaatorite mõjust merekeskkonnale, ja liikmesriikide poolt antud teabe põhjal andma hinnangut lokaatorite kasutamisega kaasnevatele mõjudele Euroopa vetes; |
6. |
kutsub komisjoni ja liikmesriike üles moodustama riikidevaheline töörühm, et töötada välja rahvusvahelised kokkulepped, mis reguleerivad mürataset maailmameres, eesmärgiga piirata ja vähendada mereimetajatele ja kaladele inimtekkelise kajaga avaldatava ebasoodsat mõju; |
7. |
on seisukohal, et kõikide meetmete puhul ühisstandardite loomiseks ja kaitsetööstuse alase koostöö parandamiseks on vaja vältida tehnoloogiaid, mis võivad põhjustada tarbetut ja tõsist kahju keskkonnale ja ühenduse teistele huvidele, antud juhul kalandusele, ning otsida neile alternatiive; |
8. |
teeb oma presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule ja komisjonile. |
(1) EÜT L 206, 22.7.1992, lk 7.
(2) Vastuvõetud tekstid, P5_TA (2003)0295.
P6_TA(2004)0048
Kildrelvad
Euroopa Parlamendi resolutsioon kobarpommide kohta
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse oma 13. veebruari 2003. aasta resolutsiooni lõhkemata lahingumoona poolt põhjustatud kahju ja vaesustatud uraani kohta (1), oma 13. detsembri 2001. aasta resolutsiooni kobarpommide kohta (2), oma 6. septembri 2001. aasta resolutsiooni isikuvastaste maamiinide kohta (3); |
— |
võttes arvesse ÜRO teatud tavarelvade ja sõjast jäänud lõhkekehade 28. novembri 2003. aasta konventsiooni V protokolli; |
— |
võttes arvesse maamiinide kasutamise, ladustamise, tootmise ja üleandmise keelustamise ning nende hävitamise 1997. a Ottawa konventsiooni; |
— |
võttes arvesse 47 riigist 115 valitsusvälise organisatsiooni poolt 13. novembril 2003. aastal moodustatud kobarpommi koalitsiooni; |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artikli 115 lõiget 5; |
A. |
arvestades, et sõjast jäänud lõhkekehade all mõeldakse lõhkemata lahingumoona (plahvatuslik lahingumoon, mis on varustatud süütelaenguga või sütikuga, on lõhkevalmis või muud moodi kasutamiseks ettevalmistatud ning relvastatud konfliktis kasutatud ja mis oleks pidanud lõhkema, aga ei teinud seda) ning mahajäetud plahvatuslikku lahingumoona; arvestades, et isikuvastased maamiinid on peamiselt loodud lõhkema inimese kohaloleku, lähedaloleku või kokkupuute tõttu ning on Ottawa konventsiooniga keelatud; |
B. |
kinnitades vajadust tugevdada rahvusvahelist humanitaarõigust, kuna seda kohaldatakse kobarpommide puhul ning lasta valitsusekspertide rühmal teatud tavarelvade lepingu raames koostada uusi protokolle, mis keelustaks kobarpommide ja sõidukivastaste maamiinide kasutamise; |
C. |
märkides, et mõiste “kobarpomm” viitab relvasüsteemidele, mida langetatakse nii õhust kui lastakse maa pealt; |
D. |
arvestades, et kobarpommid sageli kokkupõrkel ei lõhke, jääb see ühiskonnale ohtlikuks pikka aega pärast konflikti lõppu ja arvestades, et paljud kobarpommi tüübid ning sõidukivastased maamiinid on varustatud tundlike sütikutega, mis reageerivad nõrgema füüsilise kontakti peale kui isikuvastased maamiinid; |
E. |
arvestades, et kobarpommid on väga ebatäpsed ja, et neid sageli kasutatakse suurtes kogustes ning et need katavad hajutamisel suure ala, toodavad nad palju sõjast jäänud lõhkekehi; |
F. |
murelikult märkides lõhkemata lahingumoonast, kaasa arvatud sõidukitevastastest maamiinidest tingitud raskeid humanitaarseid tagajärgi haavatavatele ühiskondadele ja humanitaarabi töötajatele ning märkides suurt arvu surmajuhtumeid ja vigastusi, eriti laste hulgas, keda meelitavad ligi nimetatud relvade väike suurus ja värvid; |
G. |
arvestades, et kõik käsitlemisvastaste seadmete tüübid on suunatud maamiine kõrvaldava humanitaarabi personali vastu; |
H. |
arvestades, et lõhkemata kobarpommidel on pärssiv mõju üleüldisele arengule, kuna lõhkemata lahingumoona oht takistab juurdepääsu teedele ja põllumaade kasutamist, mis omakorda pärsib kohalikku kaubandust ja kommunikatsioone ning mõjutab toiduainetega kindlustatust ja võib takistada humanitaarabi saabumist; |
I. |
arvestades, et kobarpommidest puudutatud riikide hulka kuuluvad maailma vaesemad riigid nagu Afganistan, Kambodža, Tšaad, Eritrea, Etioopia, Laos, Sudaan ja Vietnam, samas kasutati kobarpomme ka Falklandi/Malviini saarte konfliktis, Albaanias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Iraagis, Kuveidis, Liibanonis, Venemaal (Tšetšeenias), Saudi Araabias ja Serbia Montenegros (kaasa arvatud Kosovos); |
J. |
arvestades, et hinnanguliselt 78 riigi ladustuskohtades on ikka veel umbes 400 miljonit isikuvastast ja sõidukivastast maamiini ning et igal aastal langeb 15 000-20 000 inimest miinide ohvriks, ja arvestades, et on tõestatud, et kobarpomme ladustatakse üle 15 ELi liikmesriigis ja et neid toodetakse vähemalt kümnes ELi liikmesriigis; |
K. |
mõistes hukka koalitsioonivägede poolt suure koguse kobarpommide kasutamise Afganistani ja Iraagi sõdades; |
1. |
kutsub üles koheselt koostama moratooriumi kobarpommide, kaasa arvatud õhust alla langetatava kobarpommide ja reaktiivmürskudes, rakettides ja suurtükkide mürskudes kasutatava lahingumoona kasutamise, ladustamise, tootmise, üleandmise või eksportimise kohta kuni on sõlmitud rahvusvaheline kokkulepe mainitud relvade reguleerimise, piiramise või keelustamise kohta; |
2. |
nõuab tungivalt, et kõik riigid, kes ei ole ühinenud sõjast jäänud lõhkekehade V protokolliga ja Ottawa isikuvastaste maamiinide konventsiooniga, allkirjastaksid ja rakendaksid mõlemad tekstid ja vahepealsel perioodil järgiksid tekstide vaimsust ning nõuab tungivalt, et nõukogu eesistujariik ja ELi liikmesriigid toetaksid läbirääkimiste pidamise volituste andmist, et koostada ÜRO teatud tavarelvade ja sõjast jäänud lõhkekehade konventsioonile uus protokoll, mis käsitleks kõiki kobarpommide kasutamisega seotud humanitaaralaseid probleeme; |
3. |
kutsub üles kõiki neid, kes kasutavad kobarpomme ja muid sarnaseid relvi, mis toodavad sõjast jäänud lõhkekehi võtma vastutust mainitud lahingumoonade kõrvaldamise eest ja eelkõige korrektsete registrite pidamise eest, kus sellist lahingumoona on kasutatud, et lihtsustada konfliktijärgseid kõrvaldamistöid; on seisukohal, et sellised registreid tuleks kasutada, et kohalikku elanikkonda ja humanitaarabi töötajaid selgelt ohtlike piirkondade eest hoiatada vastavalt sõjast jäänud lõhkekehade V protokollile; |
4. |
nõuab tungivalt, et kõik riigid allkirjastaksid ja rakendaksid Ottwa konventsiooni ja nõuab tungivalt, et kõik ELi liikmesriigid ja Ottawa konventsiooni pooled nõuaksid, et kõik miinid, mis võivad lõhkeda inimese kohaloleku, lähedaloleku või kokkupuute tõttu, loetakse konventsiooniga keelustatud isikuvastasteks maamiinideks; märgib, et täpsemalt tähendab see, et komistustraadid, traadi seadeldised, kaldvardad, survetundlikud sütikud, käsitlemisvastased seadmed ja muud sarnased sütikud on konventsiooniga ühinenud riikidele keelatud; |
5. |
nõuab, et mitte mingitel asjaoludel või tingimustel ei tohi ELi väed kasutada mistahes tüüpi kobarpomme selle ajani kuni on sõlmitud rahvusvaheline kokkuleppe mainitud relvade reguleerimise, piiramise või keelustamise kohta; |
6. |
rõhutab territooriumit valdava riigi vastutust hoiatada ja võtta meetmeid tsiviilelanikkonna kaitseks, kaasa arvatud laste harimise teel ning vastutust jagada eriteavet sõjast jäänud lõhkekehade ohvrite abistamise kohta; |
7. |
nõuab, et ELi liikmesriigid viivitamatult võtaksid meetmeid tagamaks, et sõidukivastased maamiinid, mis võivad lõhkeda inimese kohaloleku, lähedaloleku või kokkupuute tõttu tuleb hävitada; |
8. |
kutsub üles kõiki kobarpomme kasutanud ELi liikmesriike andma abi puudutatud elanikkonnale; kutsub samuti komisjoni üles kõikide olemasolevate vahenditega suurendama rahalist toetust ühiskondadele ja üksikisikutele, kes on puudutatud lõhkemata kobarpommidest; |
9. |
kutsub pädevaid komisjone üles hoolikalt jälgima ja osalema teatud tavarelvade lepingut käsitlevatel koosolekutel, esitama raporteid liikmesriikide kobarpommide ja nendega seotud relvade alaste algatuste kohta ja esitama raporteid muude selliseid relvi puudutavate rahvusvaheliste meetmete kohta; |
10. |
teeb parlamendi presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule, komisjonile, ühise välis- ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale, ELi liikmesriikide valitsustele ja parlamentidele, ÜRO peasekretärile, Ameerika Ühendriikide presidendile ning kongressile. |
(1) ELT C 43 E, 19.2.2004, lk 361.
P6_TA(2004)0049
Iraan
Euroopa Parlamendi resolutsioon Iraani kohta
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse eelmisi resolutsioone Iraani kohta ja 10. märtsi 2004. aasta otsust (1) moodustada suhete jaoks Iraaniga parlamentidevaheline delegatsioon; |
— |
võttes arvesse ettekannet, mille esitas erireferent õiguse kohta mõtte- ja sõnavabadusele Ambeyi Ligabo ÜRO inimõiguste komisjonile 12. jaanuaril 2004; |
— |
võttes arvesse ELi-Iraani inimõigustealast dialoogi ja eriti dialoogi neljandat vooru, mis toimus 14. ja 15. juunil 2004 Teheranis ning kus Iraani valitsus väljendas oma kohustust tugevdada inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete austamist; |
— |
võttes arvesse ELi suuniseid inimõigustealaste dialoogide kohta; |
— |
võttes arvesse ELi eesistuja 18. juuli 2004. aasta avaldust Iraani kohta; |
— |
nõustudes üldasjade ja välissuhete nõukogu 11. oktoobri 2004. aasta järeldustega (2); |
— |
võttes arvesse kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelist pakti ning ÜRO lapse õiguste konventsiooni, millega Iraan on ühinenud; |
— |
võttes arvesse tõsiasja, et Iraan ei ole ikka veel naiste diskrimineerimise kõigi vormide likvideerimist käsitleva konventsiooni liikmesriik ja et uus parlament lükkas tagasi sugupoolte võrdõiguslikkust käsitleva õigusakti eelnõu; |
— |
võttes arvesse parlamendi kodukorra artikli 115 lõiget 5; |
A. |
arvestades, et olukord Iraanis peamiste kodanikuõiguste ja poliitiliste vabaduste teostamise osas on käesoleva aasta veebruaris toimunud parlamendivalimistest saadik halvenenud, hoolimata Iraani valitsuse poolsetest kohustustest edendada neid universaalseid väärtusi; |
B. |
olles mures kasvava arvu teadete pärast, mis puudutavad hukkamisi, mille täideviimisel ignoreeritakse ilmselgelt rahvusvaheliselt tunnustatud kaitsemeetmeid, kaasa arvatud alaealiste õigusrikkujate hukkamisi; |
C. |
olles mures, et viimastel kuudel on kasvanud ajakirjandusvabaduse vastu suunatud rünnakute arv Iraanis; |
D. |
võttes teadmiseks, et ÜRO erireferendi andmetel oli suletud väljaannete ning oma arvamuse rahumeelse väljendamise eest vahistatud, vastutusele võetud ja süüdimõistetud inimeste arv juba aasta tagasi tunduvalt suurenenud; |
E. |
võttes teadmiseks teated, et rahvuslik julgeolekunõukogu ja prokuratuur sekkuvad järjest enam otse ajakirjandusse, et mõjustada edastatavate uudiste sisu, ning et provintsides on ajakirjanikke sunnitud vangistuse ähvardusel edastama uudiseid kindlal viisil; |
F. |
olles eriti mures on-line-ajakirjanike hiljutiste vahistamiste pärast, kellest kaheksa - Omid Memarian, Masoud Ghoreyshi, Javad Gholam Tamayomi, Reza Vatanikhah, Mehdi Derayati, Hanif Mazrooi, Shahram Rafihzadeh ja Rozbeh Mir Ebrahimi - on endiselt vangistuses; |
G. |
olles mures teadete pärast, et rikkudes Iraani ja rahvusvahelist õigust, ei ole neile süüdistust ikka veel esitatud, nende kinnipidamise koht on endiselt teadmata ning nende juurde ei lubata advokaate ega pereliikmeid; |
H. |
arvestades, et vastavalt teadetele filtreerivad Iraani võimud järjest enam Interneti-lehti ja blokeerivad juurdepääsu mitmekümnele on-line-väljaandele ning poliitilistele, sotsiaalsetele ja kultuuriteemalistele ajaveebidele; ning võttes arvesse, et represseerides Interneti vaba kasutamist, võtavad Iraani võimud Iraani üldsuselt ainsa järelejäänud võimaluse pääseda juurde tsenseerimata infole; |
I. |
tuletades meelde, et teised ajakirjanikud, nimelt Akbar Ganji, Hassan Yussefi Eshkevari, Hossein Ghazian, Abbas Abdi, Reza Alidjani, Taghi Rahmani, Hoda Rezazadeh-Saber, Iraj Jamshidi ja Ensalfali Hedayat, on endiselt vangistuses ainult selle eest, et nad teostasid oma õigust sõnavabadusele; |
J. |
arvestades, et Zahra Kazemi, kanada-iraani vabakutseline fotograaf, vahistati 23. juunil 2003, kui ta tegi fotosid Teherani Evini vangla juures, ja suri 10. juulil 2003 peksmise tagajärjel saadud ajuverevalumi tõttu; |
K. |
arvestades, et ajakirjaniku ja inimõiguste aktivisti Emadeddin Baghi suhtes kehtestati reisikeeld, mis takistab teda lahkumast Iraanist, et osaleda inimõigustealastel kohtumistel Euroopas, Kanadas ja Ameerika Ühendriikides, kus ta pidi saama autasu vapruse eest ülekohtuga võitlemisel; |
L. |
rõhutades ÜRO erireferendi Ambeyi Ligabo järeldusi, mille kohaselt Iraani ajakirjandusseadus ja kriminaalseadustik ei vasta lubatavatele kitsendustele, mis on loetletud kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise pakti artikli 19 lõikes 3; |
M. |
olles kohutatud 16-aastase Ateqeh Rajabi avalikust poomisest kaks kuud tagasi ja sügavalt mures teadete pärast, et ainuüksi sellel viimasel aastal on surma mõistetud 25 alaealist; |
N. |
tervitab Iraani võimude selgitust 13-aastase Zhila Izadi juhtumi kohta, kes väidetavalt mõisteti surma kividega surnuks viskamise läbi ja kelle 15-aastasele vennale mõisteti 150 piitsahoopi, et mõlemad on ilma kohtuasja jätkamata tingimusteta vabastatud; |
1. |
mõistab teravalt hukka Ateqeh Rajabi hukkamise ning kõik teised lapsõigusrikkujate surmamõistmised ja hukkamised Iraanis; |
2. |
kutsub Iraani võime üles peatama viivitamatult kõik kividega surnuks viskamise katsed ja vältima edasist surmanuhtluse rakendamist alaealiste suhtes; kordab oma üldist vastuseisu surmanuhtlusele ja loodab, et justiitsreform Iraanis lõpetab selle ebainimliku praktika; |
3. |
kutsub Iraani võime üles esitama tõendeid selle kohta, et nad on valmis rakendama oma avalikult deklareeritud moratooriumit kividega surnuks viskamise suhtes; |
4. |
mõistab hukka hiljutised ajakirjanike omavolilised vahistamised ja kutsub võime üles vabastama kõik vangid, kes on võetud vastutusele või mõistetud süüdi ajakirjanduse ja arvamusega seotud õigusrikkumiste eest; |
5. |
mõistab hukka reisikeelu, mis kehtestati ajakirjaniku ja inimõiguste aktivisti Emadeddin Baghi nagu ka paljude teiste Iraani kodanike suhtes ning nõuab tungivalt, et Iraani võimud tühistaksid selle reisikeelu viivitamatult; |
6. |
kutsub Iraani parlamenti üles kohandama Iraani ajakirjandusseadust ja kriminaalseadustikku kodaniku-ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise paktiga ning eriti tühistama kõiki kriminaalsätteid, mis käsitlevad rahumeelset arvamuse avaldamist, kaasa arvatud ajakirjanduses; |
7. |
võtab teadmiseks, et ÜRO inimõiguste komisjoni erireferent õiguse kohta mõtte- ja sõnavabadusele, erireferent kohtunike ja advokaatide sõltumatuse kohta ning piinamise erireferent väitsid, et menetlus Iraani luureohvitseri vastu, keda süüdistati Kazemi tapmises ja kes mõisteti 24. juulil 2004 õigeks, ei vastanud õiglase kohtumõistmise rahvusvahelistele standarditele, kuna kohus eiras peamist tõendit; |
8. |
kutsub riigikohut üles võtma ÜRO inimõiguste komisjoni erireferendi õiguse kohta mõtte- ja sõnavabadusele, erireferendi kohtunike ja advokaatide sõltumatuse kohta ning piinamise erireferendi avalduse teadmiseks ning tagama avatud ja õiglase kohtumõistmise; |
9. |
nõuab tungivalt, et Iraani võimud austaksid kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelist pakti ning ÜRO lapse õiguste konventsiooni, mis näevad ette, et surmanuhtlust ei määrata õigusrikkumiste eest, mille sooritanud isikud olid õigusrikkumise toimepanemise ajal alla 18-aastased; |
10. |
kutsub Iraani võime üles lõpetama ajakirjanike ja reformaatorite pereliikmete vahistamise praktika; |
11. |
nõuab, et nõukogu eesistuja ja liikmesriikide diplomaatilised esindajad Iraanis asuksid kiiresti kooskõlastatult tegutsema eespool mainitud murede, eriti ajakirjanike viivitamatu vabastamise osas; |
12. |
kutsub nõukogu üles esitama Euroopa Liidu nimel resolutsiooni inimõiguste halveneva olukorra kohta Iraanis ÜRO Peaassamblee järgmisel istungjärgul; |
13. |
väljendab lootust, et parlamentidevahelise delegatsiooni loomine suhete jaoks Iraaniga võimaldab Euroopa Parlamendil osaleda konstruktiivsetes aruteludes Iraani parlamendi (Madjlis) ja Iraani kodanikuühiskonnaga inimõiguste ja teiste ühise huvi küsimuste üle; |
14. |
kutsub nõukogu ja Euroopa Komisjoni üles jälgima täpselt arenguid Iraanis ning väljendama oma tõsist muret inimõiguste rikkumiste pärast ELi-Iraani inimõiguste dialoogi raames; |
15. |
teeb parlamendi presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule ja Euroopa Komisjonile, ÜVJP kõrgele esindajale, ELi liikmesriikide valitsustele ja parlamentidele, ÜRO inimõiguste komisjonile, Iraani Islamivabariigi riigikohtu esimehele ning Iraani Islamivabariigi valitsusele ja parlamendile. |
(1) Vastuvõetud tekstid, P5_TA(2004)0166.
(2) 12770/04.
P6_TA(2004)0050
Guantánamo
Euroopa Parlamendi resolutisoon Guantánamo kohta
Euroopa Parlament,
— |
võttes arvesse oma eelnevaid resolutsioone Guantánamo kinnipeetavate õiguste kohta õiglasele kohtuprotsessile ja eriti 10. märtsi 2004. a. soovitust nõukogule (1); |
— |
võttes arvesse piinamise ning muu julma, ebainimliku ja alandava kohtlemise või karistuse vastast konventsiooni, mille ÜRO Peaassamblee võttis vastu 10. detsembril 1984; |
— |
võttes arvesse oma kodukorra artikli 115 lõiget 5; |
A. |
arvestades, et nii Ameerika Ühendriigid kui ka ELi liikmesriigid on korduvalt kinnitanud oma pühendumust demokraatlikele väärtustele, mis on atlandiülese kogukonna ja solidaarsuse aluseks: vabadusele, demokraatiale, õigusriigi põhimõttele ja inimõigustele; |
B. |
arvestades, et vaid Guantánamo Bays peetakse kinni umbes 580 inimest; |
C. |
arvestades, et vastavalt pealtnägijate kinnitustele on paljusid Guantánamo Bay kinnipeetavaid regulaarselt julmalt ja vägivaldselt koheldud; |
D. |
arvestades, et kolm vabastatud briti päritolu kinnipeetavat on 115-leheküljelises raportis, mis avaldati 4. augustil 2004. aastal kirjeldanud tingimusi ülekuulamiste läbiviimisel; |
E. |
arvestades, et USA ülemkohus on oma otsusega keelanud Guantánamo Bay vangide tähtajatu ilma kohtuotsuseta kinnipidamise; |
F. |
arvestades, et ELi institutsioonid, liikmesriigid ja avalik arvamus on mures Guantánamo Bay mereväebaasis valitsevate tingimuste üle ning on nõudnud kinnipeetavate kohtlemist vastavalt õigusriigi põhimõtetele, sõltumata kinnipeetavate rahvusest või päritolust; |
1. |
rõhutab, et seoses terrorismiohuga on demokraatlike riikide üheks peamiseks kohustuseks kaitsta otsustavalt oma kodanikke, võidelda järjekindlalt ja visalt terrorismiga ning paljastada ja hävitada terroristlikud võrgustikud; rõhutab tugevalt, et seda võitlust ei saa pidada rahvusvahelist õigust rikkudes ning tegutsedes väljakujunenud ja jagatud väärtuste, näiteks inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete ja vastava Genfi konventsiooni vastaselt; |
2. |
täheldab rahuloluga, et mitmed kinnipeetavad on saanud suuremaid õigusi eravestlusteks sõltumatute advokaatidega; nõuab siiski, et iga kinnipeetavat koheldaks vastavalt rahvusvahelisele humanitaarõigusele ning et iga kinnipeetava üle peaks kohut pädev, sõltumatu ja erapooletu tribunal, rakendades ja näidates väärtusi, millel me tugineme; |
3. |
kordab soovitusi, mida ta tegi nõukogule 2004. a 10. märtsil seoses Guantánamo Bay's hoitavate kinnipeetavate õigusliku olukorraga ja sellega seostuva võimaliku mõjuga ELi-USA partnerlusele; |
4. |
kutsub Ameerika Ühendriikide ametivõime üles võimaldama kõigi USA poolt kinni peetavate isikutega seonduvate väidetavate piinamise ja halvasti kohtlemise juhtumite erapooletut ja sõltumatut uurimist; |
5. |
teeb parlamendi presidendile ülesandeks edastada käesolev resolutsioon nõukogule, komisjonile, ÜVJP kõrgele esindajale, liikmesriikide parlamentidele ning Ameerika Ühendriikide presidendile ja kongressile. |
(1) Vastuvõetud tekstid (P5_TA-PROV(2004)0168).