Teadus- ja tehnoloogiakoostöö ELi ja Tuneesia vahel

 

KOKKUVÕTE:

leping teadusliku ja tehnilise koostöö kohta Euroopa Ühenduse ja Tuneesia vahel

otsus 2004/127/EÜ teadus- ja tehnoloogiaalase koostöölepingu sõlmimise kohta Euroopa Ühenduse ja Tuneesia vahel

Protokoll, mis on lisatud Euroopa – Vahemere piirkonna lepingule (millega luuakse assotsiatsioon ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Tuneesia Vabariigi vahel) ning milles käsitletakse Euroopa Liidu ja Tuneesia vahelist raamlepingut Tuneesia ELi programmides osalemise üldpõhimõtete kohta

MIS ON LEPINGU, OTSUSE JA PROTOKOLLI EESMÄRK?

PÕHIPUNKTID

Lepinguosalised lepivad kokku, et nad soodustavad, arendavad ja hõlbustavad uurimis- ja arendustegevust ELi ja Tuneesia vahel ühist huvi pakkuvates valdkondades. Lepingu alusel toimub tegevus järgmiste põhimõtete kohaselt:

Koostöö

Tuneesia juriidilised isikud* võivad osaleda ELi teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi („Euroopa horisont“) kaudsetes tegevustes, mis aitavad kaasa Euroopa teadusruumi loomisele.

ELi juriidilised isikud võivad osaleda Tuneesia teadusprojektides raamprogrammiga samaväärsetes valdkondades samadel tingimustel, mida kohaldatakse Tuneesia juriidiliste isikute suhtes.

Mõlema koostöövormi suhtes kohaldatakse lepingu I ja II lisas kehtestatud või nimetatud tingimusi.

Koostöövormid ja -viisid võivad olla järgmised:

Protokolli kohaselt peab Tuneesia rahaliselt panustama ELi üldeelarvesse, mis vastab oma osalemisele konkreetsetes programmides. Komisjoni ja Tuneesia ametiasutuste vahelises vastastikuse mõistmise memorandumis sätestatakse konkreetsed tingimused, eelkõige osamaks ning aruandlus- ja hindamismenetlused, mis puudutavad Tuneesia osalemist igas programmis.

Tuneesia osaleb partnerlusalgatuses Vahemere piirkonna riikidega teadusuuringute ja innovatsiooni valdkonnas (PRIMA), mis loodi otsusega (EL) 2017/1324 (vt kokkuvõte). PRIMA eesmärk on jagada ELi ja osalevate riikide teadmisi ja rahalisi vahendeid, et suurendada teadus- ja innovatsioonisuutlikkust ning arendada teadmisi ja ühiseid uuenduslikke lahendusi Vahemere piirkonna vee ja põllumajandusliku toidutööstuse süsteemidele. EL eraldab PRIMA-le kuni 220 miljonit eurot programmist „Horisont 2020“.

JÕUSTUMISE KUUPÄEV

Leping jõustus 13. aprillil 2004 ja jääb kehtima määramata ajaks. Kumbki lepinguosaline võib selle igal ajal lõpetada, teatades sellest kirjalikult kuus kuud ette.

TAUST

ELi ja Tuneesia vahelisi suhteid reguleerib peamiselt Euroopa–Vahemere piirkonna leping, millega luuakse assotsiatsioon ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Tuneesia Vabariigi vahel (vt kokkuvõte). Tuneesia oli esimene Vahemere lõunapiirkonna riik, kes allkirjastas ELiga teadus- ja tehnoloogialepingu.

Lisateave

PÕHIMÕISTED

Juriidilised isikud. Iga füüsiline isik või tegevuskoha riigi õiguse või ühenduse õiguse või rahvusvahelise õiguse alusel asutatud juriidiline isik, kellel on teovõime ja õigus omada enda nimel mis tahes õigusi ja kohustusi.

PÕHIDOKUMENDID

Leping teadusliku ja tehnilise koostöö kohta Euroopa Ühenduse ja Tuneesia Vabariigi vahel (ELT L 37, 10.2.2004, lk 17–23)

Nõukogu 22. detsembri 2003. aasta otsus 2004/127/EÜ teadus- ja tehnoloogiaalase koostöölepingu sõlmimise kohta Euroopa Ühenduse ja Tuneesia Vabariigi vahel (ELT L 37, 10.2.2004, lk 16)

Protokoll, mis on lisatud Euroopa – Vahemere piirkonna lepingule (millega luuakse assotsiatsioon ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Tuneesia Vabariigi vahel) ning milles käsitletakse Euroopa Liidu ja Tuneesia Vabariigi vahelist raamlepingut Tuneesia Vabariigi liidu programmides osalemise üldpõhimõtete kohta (ELT L 96, 11.4.2015, lk 3–6)

SEONDUVAD DOKUMENDID

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 4. juuli 2017. aasta otsus (EL) 2017/1324, mis käsitleb liidu osalemist mitme liikmesriigi ühiselt algatatud partnerluses Vahemere piirkonna riikidega teadusuuringute ja innovatsiooni valdkonnas (PRIMA) (ELT L 185, 18.7.2017, lk 1–15)

Euroopa–Vahemere piirkonna leping, millega luuakse assotsiatsioon ühelt poolt Euroopa ühenduste ja nende liikmesriikide ning teiselt poolt Tuneesia Vabariigi vahel – Protokoll nr 1 Tuneesiast pärinevate põllumajandustoodete ühendusse importimisel kohaldatava korra kohta – Protokoll nr 2 Tuneesiast pärinevate kalandustoodete ühendusse importimisel kohaldatava korra kohta – Protokoll nr 3 ühendusest pärinevate põllumajandustoodete Tuneesiasse importimisel kohaldatava korra kohta – Protokoll nr 4 mõiste „päritolustaatusega tooted“ määratluse ja halduskoostöö meetodite kohta – Protokoll nr 5 haldusasutuste vastastikuse abi kohta tolliküsimustes – Ühisdeklaratsioonid – Deklaratsioonid (EÜT L 97, 30.3.1998, lk 2–183)

Lepingu hilisemad muudatused on alusdokumenti lisatud. Käesoleval konsolideeritud versioonil on üksnes dokumenteeriv väärtus.

Viimati muudetud: 19.04.2024