ELi ja Norra vaheline kirjavahetuse vormis leping, mille kohaselt kohaldavad pooled samasuguseid päritolureegleid

 

KOKKUVÕTE

ELi ja Norra vaheline kirjavahetuse vormis leping, milles käsitletakse ELi, Šveitsi, Norra ja Türgi vahelist päritolu kumulatsiooni üldise soodustuste süsteemi raames

MIS ON LEPINGU EESMÄRK?

Selle eesmärk on tõhustada üldist soodustuste süsteemi ja hõlbustada seeläbi kaubavahetust arengumaadega, tagades, et Euroopa Liit (EL) ja Norra kohaldavad EList, Šveitsist, Norrast ja Türgist pärit kaupade impordile sarnaseid päritolureegleid.

PÕHIPUNKTID

Üldine soodustuste süsteem (GSP)

Päritolureeglid

Kumulatsioon

Kumulatsioon kirjeldab süsteemi, mis võimaldab riigist A pärinevaid tooteid edasiselt töödelda riigis B või lisada neid riigist B pärinevatele toodetele, nagu oleksid need pärit riigist B. Saadud toote päritoluriik on sellisel juhul B. Seda saab rakendada ainult samasuguste päritolureeglitega riikide vahel.

Leping ELi ja Norra vahel

MILLAL LEPING JÕUSTUS?

See jõustus 1. veebruaril 2019.

TAUST

Lisateave

PÕHIMÕISTED

Piirkondlik kumulatsioon – toiming ELi GSP-ga tunnustatud soodustatud riikide ühte piirkondlikku rühma kuuluvate riikide vahel, mille puhul ühest piirkondliku rühma riigist pärit materjalid, mis läbivad edasise töö või töötluse sama rühma teises soodustatud riigis, loetakse pärinevaks viimasest riigist. Kumulatsioon on taotluse korral ja teatud tingimustel võimalik ka kumulatsiooni I ja III rühma riikide vahel.

PÕHIDOKUMENT

Euroopa Liidu ja Norra Kuningriigi vaheline kirjavahetuse vormis leping, milles käsitletakse Euroopa Liidu, Šveitsi Konföderatsiooni, Norra Kuningriigi ja Türgi Vabariigi vahelist päritolu kumulatsiooni üldise soodustuste süsteemi raames (ELT L 24, 28.1.2019, lk 3–11)

SEONDUV DOKUMENT

Teatis Euroopa Liidu ja Norra Kuningriigi vahelise kirjavahetuse vormis lepingu (milles käsitletakse Euroopa Liidu, Šveitsi Konföderatsiooni, Norra Kuningriigi ja Türgi Vabariigi vahelist päritolu kumulatsiooni üldise soodustuste süsteemi raames) jõustumise kohta (ELT L 27, 31.1.2019, lk 1)

Viimati muudetud: 09.11.2021