Sinine energia – taastuv ookeanienergia

 

KOKKUVÕTE:

teatis (COM(2014) 8 final) – sinine energia. Meetmed, mis on vajalikud Euroopa merede ja ookeanide energiapotentsiaali arendamiseks 2020. aastaks ning pärast seda

MIS ON TEATISE EESMÄRK?

PÕHIPUNKTID

Ookeanienergia sektori õitsengu ees on mitu takistust, mis tuleb ületada. Need on muuhulgas

Olemasolevad programmid, nagu Euroopa Energiaalaste Teadusuuringute Liit, ookeanienergia ERA-NET ja „Horisont 2020” aitavad hõlbustada Euroopa suuremahulist varustamist vähese CO2-heitega elektrienergiaga selle meredest ja ookeanidest.

Teatises esitatakse ettepanek rakendada ookeanienergia potentsiaali kaheetapilise tegevuskava raames.

Tegevuskava esimese etapi (2014–2016) eesmärk on

Tegevuskava teise etapi (2017–2020) eesmärk on

Tuule- ja päikeseenergia sektori kasv viimastel aastatel näitab selgelt, et asjakohaste poliitika- ja rahastamisraamistike loomine saab sektorile pakkuda vajalikke stiimuleid tulemuste saavutamiseks.

TAUST

Ookeanienergial on tohutu potentsiaal. Selle rakendamiseks on mitu tehnoloogilist lahendust, näiteks lainete ning tõusu- ja mõõnaenergia tehnoloogiad, ujuvate avamere tuuleenergiarajatiste kasutamine ning temperatuurierinevuste ja soolsusgradiendi muundamine elektrienergiaks.

Lisateave:

PÕHIDOKUMENT

Komisjoni teatis Euroopa Parlamendile, nõukogule, Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteele ning Regioonide Komiteele. Sinine energia. Meetmed, mis on vajalikud Euroopa merede ja ookeanide energiapotentsiaali arendamiseks 2020. aastaks ja pärast seda (COM(2014) 8 final, 20.1.2014)

Viimati muudetud: 11.10.2016