4.6.2020   

ET

Euroopa Liidu Teataja

CA 185/1


OSALEMISKUTSE

Audiitorid järgmistes valdkondades: i) matemaatika ja statistika, ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve

Ajutised töötajad (palgaastmed AD 5 – AD 9)

(2020/C 185 A/01)

 

KES ME OLEME

Euroopa Kontrollikoda (edaspidi „kontrollikoda“) on ELi välisaudiitor. Kontrollikoda loodi aastal 1975 ja see on üks ELi seitsmest institutsioonist. Asume Luxembourgis ning meie organisatsioonis töötab umbes 900 auditi-, tugiteenuste ja haldusala töötajat kõigist ELi liikmesriikidest.

Kontrollikoda toimib kolleegiumina, kus on 27 liiget – üks igast ELi liikmesriigist. Meie audiitorid kontrollivad, et ELi raamatupidamine oleks korras, et liit täidaks õigesti talle kehtivaid finantseeskirju ning et programmid täidaksid neile seatud eesmärgid ja tooksid kuludele vastavat tulu.

Oma tööga aitame me parandada ELi finantsjuhtimist ning edendame aruandekohustuse täitmist ja läbipaistvust. Teavitame ELi poliitikakujundajaid ja seadusandjaid riskidest, anname neile kindlust, juhime tähelepanu puudustele ja edusammudele ning nõustame ELi poliitikakujundajaid ja seadusandjaid. Esitame oma tähelepanekud ja soovitused Euroopa Parlamendile, ELi nõukogule, liikmesriikide valitsustele ja parlamentidele ning üldsusele.

Kontrollikoda koosneb auditikodadest. Kontrollikojal on ülesandepõhine organisatsiooniline struktuur, mille alusel koondatakse töötajad reservi, millest neid valitakse erinevatesse auditikodadesse haldusülesannete täitmiseks vastavalt prioriteetidele.

MIDA ME PAKUME

Kontrollikoda otsustas koostada reservnimekirja audiitoritest, kellele võidakse pakkuda institutsioonis ajutiste teenistujate lepinguid, sõltuvalt vabade ametikohtade olemasolust ja tegevusega seotud vajadustest.

Audiitorid võetakse tööle ELi muude teenistujate teenistustingimuste artikli 2b kohaselt nelja-aastaseks ajavahemikuks, mida võib ühe korra pikendada maksimaalselt kahe aasta võrra. Esialgse lepingu puhul on katseaja kestus üheksa kuud.

Tööle võetud audiitorid läbivad integratsiooniprogrammi, mis hõlmab tutvustavat perioodi koos asjakohase koolituse ja tööga auditirühmade koosseisus.

Valikumenetlus hõlmab tegevusüksust AD, palgaastmeid AD 5 – AD 9 ja mitut valdkonda.

Edukate kandidaatide palgaaste määratakse kindlaks nende asjakohase töökogemuse põhjal.

Palgaastme AD 5 (1. järk) põhipalk on praegu 4 883,11 eurot kuus ja palgaastme AD 9 (1. järk) põhipalk 8 002,30 eurot kuus.

Põhipalgale, millelt tuleb maksta liidu maksu ja mis on vabastatud riiklikest maksudest, võivad vastavalt muude teenistujate teenistustingimustes sätestatud tingimustele ja leibkonna koosseisule lisanduda teatavad toetused.

Toetuste arvutamist reguleerivate sätetega saab tutvuda muude teenistujate teenistustingimustes (1).

ELi institutsioonidel on oma pensioni- ja sotsiaalkindlustussüsteem, mis põhineb palgast kinnipeetavatel maksetel.

Töötajate lastel on võimalus käia tasuta Euroopa koolis.

KEDA ME OTSIME

I.   Kandideerimiskriteeriumid

1.   Õiguslikud nõuded

Kandidaadid peavad Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste artikli 12 lõike 2 kohaselt taotluse esitamise kuupäeval

olema Euroopa Liidu ühe liikmesriigi kodanikud;

omama kõiki kodanikuõigusi;

olema täitnud kõik neile sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused;

omama töökohustuste täitmiseks vajalikke isikuomadusi.

2.   Kvalifikatsioon

Vastavalt ELi muude teenistujate teenistustingimuste artikli 10 lõikele 1:

palgaastmete AD 5 – AD 6 puhul haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt kolmeaastasele ülikoolikursusele ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika või statistika, ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-/võrgu-/ärianalüüs, andme-/tekstikaeve, finantstehingute uurimine, protsesside automatiseerimine või protsessikaeve,

või

palgaastmete AD 7 – AD 9 puhul haridustase, mis vastab diplomiga tõendatud vähemalt nelja-aastasele ülikoolikursusele ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika või statistika, ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-/võrgu-/ärianalüüs, andme-/tekstikaeve, finantstehingute uurimine, protsesside automatiseerimine või protsessikaeve.

Juhime tähelepanu sellele, et arvesse võetakse vaid neid diplomeid, mis on välja antud ELi liikmesriikides või mille kohta on mõne liikmesriigi ametiasutus välja andnud samaväärsuse tõendi.

3.   Töökogemus (vt ka lisa)

Enne käesolevas osalemiskutses esitatud tähtaega peab kandidaat omama:

palgaastme AD 5 puhul vähemalt kaheaastast asjakohast töökogemust ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika ja statistika või ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve, või

palgaastme AD 6 puhul vähemalt nelja-aastast asjakohast töökogemust ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika ja statistika või ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve, või

palgaastme AD 7 puhul vähemalt seitsmeaastast asjakohast töökogemust ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika ja statistika või ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve, või

palgaastme AD 8 puhul vähemalt kümneaastast asjakohast töökogemust ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika ja statistika või ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve, või

palgaastme AD 9 puhul vähemalt kolmeteistkümneaastast asjakohast töökogemust ühes järgmisest kahest valdkonnast: i) matemaatika ja statistika või ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve.

4.   Keelteoskus

Kuna kontrollikoja ametlikud töökeeled on inglise ja prantsuse keel, peab kandidaadi keeleoskus (suuline ja kirjalik) olema ühes neist keeltest väga hea (vähemalt tasemel C1).

Teiste keelte oskus tuleb kasuks.

Oma võõrkeeleoskuse hindamiseks vt:

http://europass.cedefop.europa.eu/et/resources/european-language-levels-cefr

II.   Valikukriteeriumid

Lisaks punktis I („Kandideerimiskriteeriumid“) loetletud kvalifikatsioonile, töökogemusele ja keelteoskusele võetakse valikumenetluse hilisemas etapis arvesse järgmisi aspekte:

kõrgetasemeliste rahvusvaheliste organisatsioonide välja antud kutsetunnistused mis tahes eespool nimetatud valdkonnas (näiteks CISA sertifikaat);

vähemalt kolmeaastane erialane töökogemus auditivaldkonnas (finants- ja vastavusaudit, tulemusaudit), kui seejuures kasutati mistahes eespool nimetatud valdkonnas omandatud teadmisi;

tugev akadeemiline taust – doktorikraad või ametlik akadeemiline uurimistöö mistahes eespool nimetatud valdkonnas.

VALIKUMENETLUS

Kandideerimisavaldusi hindab valikukomisjon, mille nimetab ametisse töölepingute sõlmimiseks volitatud ametiisik; valikukomisjon toetub seejuures üksnes kandidaatide esitatud teabele.

Valikukomisjon koostab valikukriteeriumidele vastavatest kandidaatidest tähestikulises järjekorras reservnimekirja.

Reservnimekirja kantud kandidaadid võidakse kutsuda vestlusele. Vestlusele kutsumise aluseks on kandidaatide profiilid, võttes arvesse teenistuse vajadusi ja käesoleva osalemiskutse II osas („Valikukriteeriumid“) loetletud pädevusi.

Vestluse eesmärk on teha kindlaks, kas kandidaat (kandidaadid) vastab (vastavad) tegelikult nõuetele, mida tulevaste tööülesannete täitmine eeldab.

Neilt võidakse nõuda ka täiendavate spetsiifiliste testide tegemist, et hinnata nende oskusi ja teadmisi.

Vestluste põhjal esitab valikukomisjon töölepingute sõlmimiseks volitatud ametiisikule nimekirja ühest või mitmest kandidaadist, kes vastavad tulevaste tööülesannete täitmiseks vajalikele nõuetele.

Selle põhjal võib töölepingute sõlmimiseks volitatud ametiisik teha ühele või mitmele valitud kandidaadile tööpakkumise.

Kandidaatide kandmine töölepingute sõlmimiseks volitatud ametiisikule esitatud nimekirja ei anna mingil juhul õigust tööle saamiseks.

KANDIDEERIMISAVALDUSED

Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg on 2. juuli 2020 kell 12.00 (CET)

Avaldus tuleb koostada inglise või prantsuse keeles ja esitada ainult elektroonilise vormi kaudu, mille leiate kontrollikoja veebisaidi töövõimalusi tutvustaval lehel (rubriigis „Vabad töökohad“) asuva osalemiskutse all (EN või FR).

https://www.eca.europa.eu/et/Pages/JobOpportunities.aspx#page-search---index---lang---en_US

Avaldusele peavad olema lisatud järgmised dokumendid:

motivatsioonikiri (kuni 2 lehekülge);

ajakohastatud CV (kuni 5 lehekülge), mis peab olema esitatud Europassi formaadis (vt http://europass.cedefop.europa.eu).

Avalduses peavad kandidaadid selgelt märkima valitud valdkonna: i) matemaatika ja statistika või ii) andmeteadus, digitaalne audit, andme-ja võrguanalüüs, andme- ja tekstikaeve, protsesside automatiseerimine ja protsessikaeve.

Juhime tähelepanu sellele, et kandideerimisavalduse hindamisel võetakse arvesse ainult CVs ja motivatsioonikirjas esitatud teavet.

Avalduses esitatud üksikasju peetakse täielikuks ja täpseks ning need on seega avalduse esitaja jaoks siduvad.

Kui seda vajalikuks peetakse, peavad kandidaadid taotluse korral esitama oma kvalifikatsiooni, töökogemuse ja praeguste ametiülesannete kohta kirjalikud tõendid.

Huvitatud isikud peaksid täitma elektroonilise avalduse aegsasti. Soovitame kandidaatidel tungivalt mitte oodata avalduse esitamisega viimase hetkeni. Kogemused on näidanud, et süsteem võib muutuda avalduse esitamise tähtaja lähenedes ülekoormatuks. Seetõttu võib avalduse esitamine õigeks ajaks osutuda keeruliseks.

Avaldusi, milles neid juhiseid täpselt ei täideta, vastu ei võeta.

TÖÖLEVÕTMISPÕHIMÕTTED

Vastavalt kontrollikoja võrdsete võimaluste poliitikale ja personalieeskirjade artiklile 1d hindab kontrollikoda mitmekesisust ja edendab võrdseid võimalusi. Kontrollikoda võtab avaldusi vastu ilma igasuguse diskrimineerimiseta ja töötab selle nimel, et tagada meeste ja naiste tasakaalustatud esindatus, nagu sätestatud Euroopa Liidu põhiõiguste harta artiklis 23. Kontrollikoda võtab samme selleks, et aidata kaasa pere- ja tööelu kokkusobitamisele.

Kandidaatidel, kes vajavad käesolevas valikumenetluses osalemiseks eritingimusi (nt puude tõttu), palutakse saata e-kiri aadressil ECA-Recrutement@eca.europa.eu.

ANDMEKAITSE

Kontrollikoda kohustub tagama, et kandidaatide isikuandmeid töödeldakse kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. oktoobri 2018. aasta määrusega (EL) 2018/1725, mis käsitleb füüsiliste isikute kaitset isikuandmete töötlemisel liidu institutsioonides, organites ja asutustes ning isikuandmete vaba liikumist, ning millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 45/2001 ja otsus nr 1247/2002/EÜ (2).

Täiendava teabe saamiseks palume tutvuda vabadele töökohtadele kandideerimist puudutavate isikuandmete kaitse põhimõtetega, mis asuvad järgmisel aadressil:

https://www.eca.europa.eu/Lists/ECADocuments/Specific_Privacy_Statement_vacancies/Specific_Privacy_Statement_vacancies_ET.PDF

Kui vaba ametikoha teates või osalemiskutses nõutakse reservnimekirja koostamist, avaldatakse sobivate kandidaatide nimesid sisaldav reservnimekiri kontrollikoja veebisaidil (intranet/internet). Nimekiri jääb kuni kehtivusaja lõpuni meie veebisaidile. Juhime Teie tähelepanu sellele, et Teil on õigus nõuda oma nime avaldatavast reservnimekirjast väljajätmist. Selleks palume saata e-kiri aadressile ECA-recrutement@eca.europa.eu.

OTSUSE LÄBIVAATAMISE TAOTLUS, KAEBUSE ESITAMINE JA KOHTUSSE PÖÖRDUMINE, EUROOPA OMBUDSMANILE KAEBUSE ESITAMINE

Kui kandidaat leiab valikumenetluse mis tahes etapis, et mõni otsus kahjustab tema õigusi, võib ta kasutada järgmiseid võimalusi.

I.   Valikukomisjoni otsuse läbivaatamise taotlemine

Võite esitada põhjendatud kirjaliku taotluse komisjoni otsuse läbivaatamiseks. Taotlus tuleb saata kümne päeva jooksul alates otsusest teavitamisest aadressile ECA-Recours@eca.europa.eu.

II.   Kaebused

Vastavalt personalieeskirjade artikli 90 lõikele 2 võib kandidaat esitada kaebuse ametisse nimetava asutuse otsuse kohta kolme kuu jooksul alates otsusest teavitamisest; kaebus tuleb esitada järgmisele aadressile:

The Secretary-General

European Court of Auditors

12, rue Alcide De Gasperi

L-1615 Luxembourg

LUKSEMBURG

III.   Kohtusse pöördumine

Vastavalt personalieeskirjade artiklile 91 võib kandidaat peale seda, kui tema kaebus on rahuldamata jäetud, pöörduda Euroopa Kohtusse. Hagi saab esitada üksnes advokaat kolme kuu jooksul alates kaebuse rahuldamata jätmise otsusest teavitamisest.

IV.   Kaebused Euroopa Ombudsmanile

Kui kandidaat arvab, et kontrollikoda on pannud tema avalduse käsitlemisel toime haldusomavoli, võib ta esitada kaebuse Euroopa Ombudsmanile (olles enne pöördunud kontrollikoja poole ja püüdnud vaidluse lahendada). Kaebus tuleb esitada kirjalikult kahe aasta jooksul pärast asjakohaste asjaolude ilmnemist. Elektrooniline kaebuse vorm on kättesaadav Euroopa Ombudsmani veebisaidil. Euroopa Ombudsmanile esitatud kaebusel ei ole eespool esitatud kaebuse menetlemise tähtaegade suhtes peatavat mõju.


(1)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:01962R0031-20200101&from=EN

(2)  ELT L 295, 21.11.2018, lk 39.


LISA

TÖÖKOGEMUS

Käesolevas valikumenetluses nõutav töökogemus võib olla saadud näiteks eraettevõtetes, rahvusvahelistes organisatsioonides ja/või asutustes, ELi institutsioonides ja/või asutustes, riiklikes ja/või piirkondlikes haldusasutustes, kõrgkoolides, uurimisinstituutides, tööstuses, valitsusvälistes organisatsioonides või füüsilisest isikust ettevõtjana ning seda võetakse arvesse üksnes juhul, kui töö

oli tegelik ja tõendatud;

seda tasustati;

hõlmas alluvussuhet või teenuse pakkumist ning

vastas järgmistele tingimustele:

praktikad: üksnes juhul, kui need olid tasustatud;

kohustuslik sõjaväeteenistus: läbiti enne või pärast nõutava diplomi saamist ning selle pikkus ei ületanud kandidaadi liikmesriigis seadusega ettenähtud kohustuslikku kestust;

rasedus- ja sünnituspuhkus/isapuhkus/lapsendamispuhkus: kui seda võeti töölepingu kehtivusajal;

doktorantuur: maksimaalselt kolm aastat, tingimusel et doktorikraad ka tegelikult omandati, ning sõltumata sellest, kas töö oli tasustatud või mitte;

osalise ajaga töö: arvutatakse töötatud tundide alusel (nt kuus kuud poole kohaga tööd arvestatakse kolmekuulise töökogemusena).