30.11.2012 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
CE 370/185 |
Neljapäev, 13. september 2012
13. SEPTEMBER 2012. AASTA ISTUNGI PROTOKOLL
2012/C 370 E/04
Sisukord
1. |
Istungi algus |
2. |
Esitatud dokumendid |
3. |
Assigneeringute ümberpaigutamine |
4. |
Olukord Süürias (esitatud resolutsiooni ettepanekud) |
5. |
Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal (esitatud resolutsiooni ettepanekud) |
6. |
Nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamine Euroopa Parlamendile ja selle töötlemine Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonda (arutelu) |
7. |
Orbteoste lubatud kasutusviisid ***I (arutelu) |
8. |
Subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitlev 18. aruanne „Parem õigusloome” (arutelu) |
9. |
Parlamendi komisjonide ja delegatsioonide koosseis |
10. |
Hulgiskleroosi vastane võitlus Euroopas (kirjalik deklaratsioon) |
11. |
Hääletused |
11.1. |
Euroopa Ühenduse ja Brasiilia Liitvabariigi vahelise teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu pikendamine *** (kodukorra artikkel 138) (hääletus) |
11.2. |
Euroopa Liidu ja Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi vaheline teadus-ja tehnoloogiakoostöö leping *** (kodukorra artikkel 138) (hääletus) |
11.3. |
Nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamine Euroopa Parlamendile ja selle töötlemine Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonda (kodukorra artikkel 138) (hääletus) |
11.4. |
Subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitlev 18. aruanne „Parem õigusloome” (kodukorra artikkel 138) (hääletus) |
11.5. |
ELi ühtekuuluvuspoliitika Atlandi ookeani piirkonna strateegia (kodukorra artikkel 138) (hääletus) |
11.6. |
Teatavate riikide väljajätmine kaubandussoodustustest ***I (hääletus) |
11.7. |
Liikmesriikide ja kolmandate riikide valitsuste vahelised energiakokkulepped ***I (hääletus) |
11.8. |
Põllumajandustoodete kvaliteedikavad ***I (hääletus) |
11.9. |
Euroopa sotsiaalettevõtlusfondid ***I (hääletus) |
11.10. |
Euroopa riskikapitalifondid ***I (hääletus) |
11.11. |
ELi ning Colombia ja Peruu vahelise kaubanduslepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I (hääletus) |
11.12. |
ELi ja Kesk-Ameerika riikide vahel assotsiatsiooni loomise lepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I (hääletus) |
11.13. |
Orbteoste lubatud kasutusviisid ***I (hääletus) |
11.14. |
Erakorralised ühepoolsed kaubandussoodustused Pakistanile ***I (hääletus) |
11.15. |
Olukord Süürias (hääletus) |
11.16. |
Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal (hääletus) |
11.17. |
Euroopa pangaliitu käsitlevad ettepanekud (hääletus) |
12. |
Selgitused hääletuse kohta |
13. |
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused |
14. |
Eelmise istungi protokolli kinnitamine |
15. |
Nõukogu esimese lugemise seisukoht |
16. |
Teatavaid dokumente puudutavad otsused |
17. |
Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (arutelu) |
17.1. |
Lõuna-Aafrika: streikivate kaevurite massimõrv |
17.2. |
Rohingya moslemite tagakiusamine Birmas |
17.3. |
Aserbaidžaan: Ramil Safarovi juhtum |
18. |
Hääletused |
18.1. |
Lõuna-Aafrika: streikivate kaevurite massimõrv (hääletus) |
18.2. |
Rohingya moslemite tagakiusamine Birmas (hääletus) |
18.3. |
Aserbaidžaan: Ramil Safarovi juhtum (hääletus) |
19. |
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused |
20. |
Registrisse kantud kirjalikud deklaratsioonid (kodukorra artikkel 123) |
21. |
Istungil vastu võetud tekstide edastamine |
22. |
Järgmiste istungite ajakava |
23. |
Istungjärgu vaheaeg |
KOHALOLIJATE NIMEKIRI
Lisa 1 – |
Hulgiskleroosi vastane võitlus Euroopas (kirjalik deklaratsioon) |
LISA I
HÄÄLETUSTE TULEMUSED
1. |
Euroopa Ühenduse ja Brasiilia Liitvabariigi vahelise teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu pikendamine *** |
2. |
Euroopa Liidu ja Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi vaheline teadus- ja tehnoloogiakoostöö leping *** |
3. |
Nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamine Euroopa Parlamendile ja selle töötlemine Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonda |
4. |
Subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitlev 18. aruanne „Parem õigusloome” |
5. |
ELi ühtekuuluvuspoliitika Atlandi ookeani piirkonna strateegia |
6. |
Teatavate riikide väljajätmine kaubandussoodustustest ***I |
7. |
Liikmesriikide ja kolmandate riikide valitsuste vahelised energiakokkulepped ***I |
8. |
Põllumajandustoodete kvaliteedikavad ***I |
9. |
Euroopa sotsiaalettevõtlusfondid ***I |
10. |
Euroopa riskikapitalifondid ***I |
11. |
ELi ning Colombia ja Peruu vahelise kaubanduslepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I |
12. |
ELi ja Kesk-Ameerika riikide vahel assotsiatsiooni loomise lepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I |
13. |
Orbteoste lubatud kasutusviisid ***I |
14. |
Erakorralised ühepoolsed kaubandussoodustused Pakistanile ***I |
15. |
Olukord Süürias |
16. |
Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal |
17. |
Euroopa pangaliitu käsitlevad resolutsiooni ettepanekud |
18. |
Lõuna-Aafrika: streikivate kaevurite massimõrv |
19. |
Rohingya moslemite tagakiusamine Birmas |
20. |
Aserbaidžaan: Ramil Safarovi juhtum |
LISA II
NIMELISTE HÄÄLETUSTE TULEMUSED
1. |
A7-0245/2012 - Gerald Häfner - Tervikhääletus |
2. |
A7-0207/2012 - David Martin - Me 5 |
3. |
A7-0207/2012 - David Martin - Me 6 |
4. |
A7-0207/2012 - David Martin - Me 4 |
5. |
A7-0207/2012 - David Martin - Seadusandlik resolutsioon |
6. |
A7-0264/2012 - Krišjānis Kariņš - Seadusandlik resolutsioon |
7. |
A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Me 103 |
8. |
A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Seadusandlik resolutsioon |
9. |
A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 28 |
10. |
A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 32 |
11. |
A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 33 |
12. |
A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 34 ÜME |
13. |
A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 35 |
14. |
A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 37 |
15. |
A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 31 |
16. |
A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 38 |
17. |
A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 39 |
18. |
A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 40 ÜME |
19. |
A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 41 |
20. |
A7-0055/2012 - Lidia Joanna Geringer de Oedenberg - Seadusandlik resolutsioon |
21. |
A7-0069/2011 - Vital Moreira - Seadusandlik resolutsioon |
22. |
RC-B7-0428/2012 - Me 1 |
23. |
RC-B7-0428/2012 - Me 2 |
24. |
RC-B7-0428/2012 - Me 3 |
25. |
RC-B7-0428/2012 - Me 4 |
26. |
RC-B7-0428/2012 - Me 7 |
27. |
RC-B7-0428/2012 - Me 8 |
28. |
RC-B7-0428/2012 - Me 6 = 12rev |
29. |
RC-B7-0428/2012 - Me 11rev |
30. |
RC-B7-0428/2012 - Me 13 |
31. |
RC-B7-0428/2012 - Me 10 |
32. |
RC-B7-0428/2012 - Me 5 |
33. |
RC-B7-0428/2012 - Resolutsioon |
13. SEPTEMBER 2012. AASTA ISTUNGI PROTOKOLL
ISTUNGI JUHATAJA: Roberta ANGELILLI
asepresident
1. Istungi algus
Istung algas kell 9.05.
2. Esitatud dokumendid
Järgmised dokumendid on Euroopa Parlamendile esitanud
1) |
nõukogu ja komisjon
|
2) |
parlamendiliikmed, resolutsiooni ettepanekud (kodukorra artikkel 120)
|
3. Assigneeringute ümberpaigutamine
Vastavalt finantsmääruse artikli 24 lõikele 4, nagu seda on tõlgendatud pärast Lissaboni lepingu jõustumist eelarvemenetluse suhtes kohaldatavaid üleminekumeetmeid käsitleva ühisdeklaratsiooni punktis 20, andis eelarvekomisjon nõusoleku komisjoni esitatud assigneeringute ümberpaigutamise ettepanekule DEC 25/2012 ((N7-0090/2012 - C7-0237/2012 - 2012/2178(GBD)).
*
* *
Vastavalt finantsmääruse artikli 22 lõikele 2 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid Euroopa andmekaitseinspektori projektile, mis käsitleb assigneeringute ümberpaigutamist 01/2012.
Vastavalt finantsmääruse artikli 22 lõikele 2 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid Euroopa Kontrollikoja projektile, mis käsitleb assigneeringute ümberpaigutamist V/AB-01/A/12.
Vastavalt finantsmääruse artikli 22 lõikele 2 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid Euroopa Kontrollikoja projektile, mis käsitleb assigneeringute ümberpaigutamist V/AB-02/C/12.
Vastavalt finantsmääruse artikli 22 lõikele 2 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid Euroopa Kontrollikoja projektile, mis käsitleb assigneeringute ümberpaigutamist V/AB-03/A/12.
*
* *
Vastavalt finantsmääruse artiklile 179 teatas Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve eelarvepädevale institutsioonile kavatsusest laiendada oma ruume Pariisis.
4. Olukord Süürias (esitatud resolutsiooni ettepanekud)
Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Olukord Süürias
Arutelu toimus 11. septembril 2012 (11.9.2012 protokolli punkt 18).
Kodukorra artikli 110 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
— |
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Saïd El Khadraoui, Pino Arlacchi, Emilio Menéndez del Valle, María Muñiz De Urquiza, Pier Antonio Panzeri ja Boris Zala fraktsiooni S&D nimel: Olukord Süürias (B7-0425/2012); |
— |
Willy Meyer, Jean-Luc Mélenchon, Marie-Christine Vergiat ja Sabine Lösing fraktsiooni GUE/NGL nimel: Olukord Süürias (B7-0433/2012); |
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ioannis Kasoulides, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Mario Mauro, Mário David, Andrzej Grzyb, Ria Oomen-Ruijten, Hans-Gert Pöttering, Laima Liucija Andrikienė, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Tokia Saïfi, Michael Gahler, Monica Luisa Macovei, Peter Šťastný, Roberta Angelilli, Nadezhda Neynsky, Alojz Peterle, Vytautas Landsbergis ja Elena Băsescu fraktsiooni PPE nimel: Olukord Süürias (B7-0435/2012); |
— |
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki ja Paweł Robert Kowal fraktsiooni ECR nimel: Olukord Süürias (B7-0438/2012); |
— |
Guy Verhofstadt, Marietje Schaake, Edward McMillan-Scott, Robert Rochefort, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Louis Michel, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Antonyia Parvanova, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin ja Alexandra Thein fraktsiooni ALDE nimel: Süüria (B7-0439/2012); |
— |
Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre, Reinhard Bütikofer, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Isabelle Durant, Judith Sargentini ja Rui Tavares fraktsiooni Verts/ALE nimel: Olukord Süürias (B7-0440/2012). |
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 11.15.
5. Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal (esitatud resolutsiooni ettepanekud)
Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal
Arutelu toimus 11. septembril 2012 (11.9.2012 protokolli punkt 19).
Kodukorra artikli 110 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
— |
Hannes Swoboda, Libor Rouček, Ana Gomes, Knut Fleckenstein ja Véronique De Keyser fraktsiooni S&D nimel: Poliitilistel eesmärkidel kohtuvõimu kasutamine Venemaal (B7-0427/2012); |
— |
Werner Schulz, Barbara Lochbihler, Indrek Tarand, Reinhard Bütikofer, Amelia Andersdotter ja Raül Romeva i Rueda fraktsiooni Verts/ALE nimel: Poliitilistel eesmärkidel kohtuvõimu kasutamine Venemaal (B7-0430/2012); |
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Elmar Brok, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Michael Gahler, Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz, Vytautas Landsbergis, Elena Băsescu, Laima Liucija Andrikienė, Nadezhda Neynsky, Alojz Peterle ja Roberta Angelilli fraktsiooni PPE nimel: Poliitilistel eesmärkidel kohtuvõimu kasutamine Venemaal (B7-0431/2012); |
— |
Helmut Scholz, Alda Sousa ja Marisa Matias fraktsiooni GUE/NGL nimel: Kohtusüsteemi poliitiline sõltumatus Venemaal (B7-0434/2012); |
— |
Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Roberts Zīle ja Ryszard Czarnecki fraktsiooni ECR nimel: Poliitilistel eesmärkidel kohtuvõimu kasutamine Venemaal (B7-0436/2012); |
— |
Guy Verhofstadt, Kristiina Ojuland, Leonidas Donskis, Marielle de Sarnez, Robert Rochefort, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Edward McMillan-Scott, Marietje Schaake, Graham Watson ja Jelko Kacin fraktsiooni ALDE nimel: Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal (B7-0437/2012). |
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 11.16.
6. Nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamine Euroopa Parlamendile ja selle töötlemine Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonda (arutelu)
Raport institutsioonidevahelise kokkuleppe sõlmimise kohta Euroopa Parlamendi ja nõukogu vahel, mis käsitleb nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamist Euroopa Parlamendile ja selle töötlemist Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis-ja julgeolekupoliitika valdkonda [2012/2069(ACI)] - Põhiseaduskomisjon. Raportöör: Gerald Häfner (A7-0245/2012)
Gerald Häfner tutvustas raportit.
Sõna võtsid Rafał Trzaskowski fraktsiooni PPE nimel, Enrique Guerrero Salom fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Paul Rübig, Anneli Jäätteenmäki fraktsiooni ALDE nimel, ja Ashley Fox fraktsiooni ECR nimel.
Eelneva registreerimiseta võttis sõna Martin Ehrenhauser.
Sõna võttis Gerald Häfner.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 11.3.
7. Orbteoste lubatud kasutusviisid ***I (arutelu)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv orbteoste teatavate lubatud kasutusviiside kohta [COM(2011)0289 - C7-0138/2011- 2011/0136(COD)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A7-0055/2012)
Lidia Joanna Geringer de Oedenberg tutvustas raportit.
Sõna võttis John Dalli (komisjoni liige).
Sõna võtsid Sabine Verheyen (CULT komisjoni arvamuse koostaja), Marielle Gallo fraktsiooni PPE nimel, Petra Kammerevert fraktsiooni S&D nimel, Cecilia Wikström fraktsiooni ALDE nimel, Christian Engström fraktsiooni Verts/ALE nimel, Marie-Christine Vergiat fraktsiooni GUE/NGL nimel, Tadeusz Zwiefka, Luigi Berlinguer, Eva Lichtenberger, Charalampos Angourakis, Raffaele Baldassarre, Monika Flašíková Beňová, Toine Manders (IMCO komisjoni arvamuse koostaja), Helga Trüpel, Inês Cristina Zuber, Marco Scurria, Evelyn Regner, Piotr Borys ja Alexandra Thein.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Alajos Mészáros, Iosif Matula, Zoltán Bagó, Silvia-Adriana Țicău ja Jacek Włosowicz.
Sõna võtsid John Dalli ja Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.
Sõna võtsid Marie-Christine Vergiat isikliku avaldusega ja Lidia Joanna Geringer de Oedenberg viimase sõnavõtu kohta.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 11.13.
8. Subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitlev 18. aruanne „Parem õigusloome” (arutelu)
Raport subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitleva 18. aruande „Parem õigusloome” kohta [2011/2276(INI)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Sajjad Karim (A7-0251/2012)
Sajjad Karim tutvustas raportit.
Sõna võttis John Dalli (komisjoni liige).
ISTUNGI JUHATAJA: Alexander ALVARO
asepresident
Sõna võtsid Evelyn Regner (AFCO komisjoni arvamuse koostaja), Sebastian Valentin Bodu fraktsiooni PPE nimel, Cecilia Wikström fraktsiooni ALDE nimel, Eva Lichtenberger fraktsiooni Verts/ALE nimel, Edvard Kožušník fraktsiooni ECR nimel, Jaroslav Paška fraktsiooni EFD nimel, Tadeusz Zwiefka, Zita Gurmai, Alexandra Thein, Vicky Ford, Frank Vanhecke, Salvatore Iacolino, Monika Flašíková Beňová, Tomasz Piotr Poręba, Tadeusz Cymański, Silvia-Adriana Țicău, Oldřich Vlasák ja Francisco Sosa Wagner.
Eelneva registreerimiseta võttis sõna Andrew Henry William Brons.
Sõna võtsid John Dalli ja Sajjad Karim.
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 11.4.
9. Parlamendi komisjonide ja delegatsioonide koosseis
Fraktsioonide PPE ja Verts/ALE taotlusel kinnitas parlament järgmised ametissenimetamised:
|
delegatsioon Lõuna-Aafrikaga suhtlemiseks: Veronica Lope Fontagné asemel Jim Higgins |
|
delegatsioon Üleaafrikalise Parlamendiga suhtlemiseks: Veronica Lope Fontagné asemel Jim Higgins |
|
delegatsioon ELi–Tšiili parlamentaarses ühiskomisjonis: Veronica Lope Fontagné asemel Jim Higgins |
|
Euroopa – Ladina-Ameerika parlamentaarne assamblee: Jim Higginsi asemel Veronica Lope Fontagné |
|
delegatsioon Ameerika Ühendriikidega suhtlemiseks: Karim Zeribi |
|
organiseeritud kuritegevuse, korruptsiooni ja rahapesu tõkestamise erikomisjon: Nicole Kiil-Nielsen |
(Istung katkestati enne hääletust kell 11.15 ja jätkus kell 12.00.)
ISTUNGI JUHATAJA: Othmar KARAS
asepresident
10. Hulgiskleroosi vastane võitlus Euroopas (kirjalik deklaratsioon)
Kirjalikule deklaratsioonile 0020/2012 hulgiskleroosi vastase võitluse kohta Euroopas, mille esitasid parlamendiliikmed Petru Constantin Luhan, Vilija Blinkevičiūtė, Ádám Kósa, Riikka Manner ja Marisa Matias, on andnud allkirja parlamendiliikmete enamus ja see edastatakse vastavalt kodukorra artikli 123 lõigetele 3 ja 4 deklaratsioonis nimetatud isikutele ja asutustele ning avaldatakse koos allakirjutanute nimedega (13.9.2012 protokolli lisa 1) käesoleva istungi vastuvõetud tekstide väljaandes (P7_TA(2012)0357).
Sõna võttis Petru Constantin Luhan.
11. Hääletused
Hääletuste üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletused jne) on esitatud protokolli lisas „Hääletuste tulemused”.
Nimeliste hääletuste tulemused protokolli lisana on kättesaadavad ainult elektrooniliselt ja nendega saab tutvuda Europarli veebisaidil.
11.1. Euroopa Ühenduse ja Brasiilia Liitvabariigi vahelise teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu pikendamine *** (kodukorra artikkel 138) (hääletus)
Soovitus, mis käsitleb nõukogu otsuse eelnõu Euroopa Ühenduse ja Brasiilia Liitvabariigi vahelise teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu pikendamise kohta [10475/2012 - C7-0181/2012- 2012/0059(NLE)] - Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon. Raportöör: Amalia Sartori (A7-0268/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 1)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud tervikhääletusel (P7_TA(2012)0337)
Parlament kiitis lepingu pikendamise heaks.
11.2. Euroopa Liidu ja Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi vaheline teadus-ja tehnoloogiakoostöö leping *** (kodukorra artikkel 138) (hääletus)
Soovitus, mis käsitleb nõukogu otsuse eelnõu Euroopa Liidu ja Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi vahelise teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu sõlmimise kohta [08283/2012 - C7-0122/2012- 2011/0175(NLE)] - Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon. Raportöör: Amalia Sartori (A7-0267/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 2)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud tervikhääletusel (P7_TA(2012)0338)
Parlament kiitis lepingu sõlmimise heaks.
11.3. Nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamine Euroopa Parlamendile ja selle töötlemine Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonda (kodukorra artikkel 138) (hääletus)
Raport institutsioonidevahelise kokkuleppe sõlmimise kohta Euroopa Parlamendi ja nõukogu vahel, mis käsitleb nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamist Euroopa Parlamendile ja selle töötlemist Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis-ja julgeolekupoliitika valdkonda [2012/2069(ACI)] - Põhiseaduskomisjon. Raportöör: Gerald Häfner (A7-0245/2012)
OTSUSE ETTEPANEK
Vastu võetud tervikhääletusel (P7_TA(2012)0339)
Sõnavõtt
Klaus-Heiner Lehne võttis sõna fraktsiooni PPE nimel, et paluda nimelist hääletust (nii ka tehti).
11.4. Subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitlev 18. aruanne „Parem õigusloome” (kodukorra artikkel 138) (hääletus)
Raport subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitleva 18. aruande „Parem õigusloome” kohta [2011/2276(INI)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Sajjad Karim (A7-0251/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 4)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud tervikhääletusel (P7_TA(2012)0340)
11.5. ELi ühtekuuluvuspoliitika Atlandi ookeani piirkonna strateegia (kodukorra artikkel 138) (hääletus)
Raport ELi ühtekuuluvuspoliitika Atlandi ookeani piirkonna strateegia kohta [2011/2310(INI)] - Regionaalarengukomisjon. Raportöör: Alain Cadec (A7-0222/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 5)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P7_TA(2012)0341)
Sõnavõtt
Alain Cadec, raportöör.
11.6. Teatavate riikide väljajätmine kaubandussoodustustest ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega muudetakse nõukogu määruse (EÜ) nr 1528/2007 I lisa seoses mitme riigi väljajätmisega läbirääkimised lõpule viinud piirkondade või riikide loetelust [COM(2011)0598 - C7-0305/2011- 2011/0260(COD)] - Rahvusvahelise kaubanduse komisjon. Raportöör: David Martin (A7-0207/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 6)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0342)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P7_TA(2012)0342)
11.7. Liikmesriikide ja kolmandate riikide valitsuste vahelised energiakokkulepped ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus liikmesriikide ja kolmandate riikide valitsuste vahelisi energiakokkuleppeid käsitleva teabevahetuse mehhanismi loomise kohta [COM(2011)0540 - C7-0235/2011- 2011/0238(COD)] - Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon. Raportöör: Krišjānis Kariņš (A7-0264/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 7)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0343)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P7_TA(2012)0343)
11.8. Põllumajandustoodete kvaliteedikavad ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus põllumajandustoodete kvaliteedikavade kohta [COM(2010)0733 - C7-0423/2010- 2010/0353(COD)] - Põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon. Raportöör: Iratxe García Pérez (A7-0266/2011)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 8)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0344)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P7_TA(2012)0344)
Sõnavõtt
Raportöör Iratxe García Pérez võttis sõna muudatusettepaneku 103 kohta.
11.9. Euroopa sotsiaalettevõtlusfondid ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus Euroopa sotsiaalettevõtlusfondide kohta [COM(2011)0862 - C7-0489/2011- 2011/0418(COD)] - Majandus- ja rahanduskomisjon. Raportöör: Sophie Auconie (A7-0194/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 9)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0345)
Raportöör Sophie Auconie tegi ettepaneku lükata seadusandliku resolutsiooni projekti hääletamine edasi vastavalt kodukorra artikli 57 lõikele 2.
Parlament oli selle ettepanekuga nõus. Küsimus loeti seega vastutavale komisjonile uuesti läbivaatamiseks tagasisaadetuks.
11.10. Euroopa riskikapitalifondid ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus Euroopa riskikapitalifondide kohta [COM(2011)0860 - C7-0490/2011- 2011/0417(COD)] - Majandus- ja rahanduskomisjon. Raportöör: Philippe Lamberts (A7-0193/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 10)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0346)
Raportöör Philippe Lamberts tegi ettepaneku lükata seadusandliku resolutsiooni projekti hääletamine edasi vastavalt kodukorra artikli 57 lõikele 2.
Sõna võttis Carl Schlyter, kes küsis, miks ei ole kohal nõukogu eesistuja.
Parlament oli ettepanekuga nõus. Küsimus loeti seega vastutavale komisjonile uuesti läbivaatamiseks tagasisaadetuks.
11.11. ELi ning Colombia ja Peruu vahelise kaubanduslepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega rakendatakse Euroopa Liidu ning Colombia ja Peruu vahelise kaubanduslepingu kahepoolne kaitseklausel ja banaane käsitlev stabiilsusmehhanism [COM(2011)0600 - C7-0307/2011- 2011/0262(COD)] - Rahvusvahelise kaubanduse komisjon. Raportöör: Bernd Lange (A7-0249/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 11)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0347)
Raportöör Bernd Lange tegi ettepaneku lükata seadusandliku resolutsiooni projekti hääletamine edasi vastavalt kodukorra artikli 57 lõikele 2.
Parlament oli selle ettepanekuga nõus. Küsimus loeti seega vastutavale komisjonile uuesti läbivaatamiseks tagasisaadetuks.
11.12. ELi ja Kesk-Ameerika riikide vahel assotsiatsiooni loomise lepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega rakendatakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Kesk-Ameerika riikide vahel assotsiatsiooni loomise lepingu kahepoolne kaitseklausel ja banaane käsitlev stabiilsusmehhanism [COM(2011)0599 - C7-0306/2011- 2011/0263(COD)] - Rahvusvahelise kaubanduse komisjon. Raportöör: Jörg Leichtfried (A7-0237/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 12)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0347)
Raportöör Jörg Leichtfried tegi ettepaneku lükata seadusandliku resolutsiooni projekti hääletamine edasi vastavalt kodukorra artikli 57 lõikele 2.
Parlament oli selle ettepanekuga nõus. Küsimus loeti seega vastutavale komisjonile uuesti läbivaatamiseks tagasisaadetuks.
11.13. Orbteoste lubatud kasutusviisid ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv orbteoste teatavate lubatud kasutusviiside kohta [COM(2011)0289 - C7-0138/2011- 2011/0136(COD)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A7-0055/2012)
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 13)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0349)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P7_TA(2012)0349)
11.14. Erakorralised ühepoolsed kaubandussoodustused Pakistanile ***I (hääletus)
Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega kehtestatakse erakorralised ühepoolsed kaubandussoodustused Pakistanile [COM(2010)0552 - C7-0322/2010- 2010/0289(COD)] - Rahvusvahelise kaubanduse komisjon. Raportöör: Vital Moreira (A7-0069/2011)
Arutelu toimus 9. mail 2011 (9.5.2011 protokolli punkt 19).
Seadusandliku resolutsiooni projekti hääletus lükati edasi 10. mail 2011(9.5.2011 protokolli punkt 11.12).
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 14)
EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK
Vastu võetud koos muudatustega (P7_TA(2012)0350)
SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT
Vastu võetud (P7_TA(2012)0350)
11.15. Olukord Süürias (hääletus)
Arutelu toimus 11. septembril 2012 (11.9.2012 protokolli punkt 16).
Resolutsiooni ettepanekud B7-0425/2012, B7-0433/2012, B7-0435/2012, B7-0438/2012, B7-0439/2012 ja B7-0440/2012
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 15)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK RC-B7-0425/2012
(asendades B7-0425/2012, B7-0435/2012, B7-0438/2012, B7-0439/2012 ja B7-0440/2012),
mille esitasid järgmised parlamendiliikmed:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ioannis Kasoulides, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Mario Mauro, Mário David, Andrzej Grzyb, Ria Oomen-Ruijten, Hans-Gert Pöttering, Laima Liucija Andrikienė, Bernd Posselt, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Tokia Saïfi, Michael Gahler, Monica Luisa Macovei, Peter Šťastný, Roberta Angelilli, Nadezhda Neynsky, Alojz Peterle, Elena Băsescu fraktsiooni PPE nimel, |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Saïd El Khadraoui, Pino Arlacchi, Richard Howitt, Emilio Menéndez del Valle, María Muñiz De Urquiza, Raimon Obiols, Pier Antonio Panzeri, Mitro Repo, Boris Zala fraktsiooni S&D nimel, |
|
Guy Verhofstadt, Marietje Schaake, Edward McMillan-Scott, Robert Rochefort, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Louis Michel, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Antonyia Parvanova, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin, Alexandra Thein, Nathalie Griesbeck fraktsiooni ALDE nimel, |
|
Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre, Franziska Katharina Brantner ja Malika Benarab-Attou fraktsiooni Verts/ALE nimel, |
|
Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel. |
Vastu võetud (P7_TA(2012)0351)
(Resolutsiooni ettepanek B7-0433/2012 muutus kehtetuks.)
Sõnavõtud
Daniel Cohn-Bendit võttis sõna, et esitada lõike 2 kohta suuline muudatusettepanek, ja José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra võttis sõna, et väljendada oma vastuseisu.
Suulist muudatusettepanekut ei võetud arvesse, kuna üle 40 parlamendiliikme oli sellele vastu.
11.16. Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal (hääletus)
Arutelu toimus 11. septembril 2012 (11.9.2012 protokolli punkt 17).
Resolutsiooni ettepanekud B7-0427/2012, B7-0430/2012, B7-0431/2012, B7-0434/2012, B7-0436/2012 ja B7-0437/2012
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 16)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK RC-B7-0427/2012
(asendades B7-0427/2012, B7-0430/2012, B7-0431/2012, B7-0436/2012 ja B7-0437/2012),
mille esitasid järgmised parlamendiliikmed:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Elmar Brok, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Michael Gahler, Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz, Bernd Posselt, Vytautas Landsbergis, Elena Băsescu, Laima Liucija Andrikienė, Alojz Peterle, Roberta Angelilli ja Nadezhda Neynsky fraktsiooni PPE nimel, |
|
Hannes Swoboda, Libor Rouček, Véronique De Keyser, Ana Gomes, Knut Fleckenstein, Justas Vincas Paleckis ja Mitro Repo fraktsiooni S&D nimel, |
|
Guy Verhofstadt, Kristiina Ojuland, Leonidas Donskis, Marielle de Sarnez, Robert Rochefort, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Edward McMillan-Scott, Marietje Schaake, Graham Watson ja Jelko Kacin fraktsiooni ALDE nimel, |
|
Werner Schulz ja Tarja Cronberg fraktsiooni Verts/ALE nimel, |
|
Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki ja Roberts Zīle fraktsiooni ECR nimel. |
Vastu võetud (P7_TA(2012)0352)
(Resolutsiooni ettepanek B7-0434/2012 muutus kehtetuks.)
11.17. Euroopa pangaliitu käsitlevad ettepanekud (hääletus)
Resolutsiooni ettepanek B7-0457/2012
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 17)
RESOLUTSIOONI ETTEPANEK
Vastu võetud (P7_TA(2012)0353)
12. Selgitused hääletuse kohta
Kirjalikud selgitused hääletuse kohta:
Kodukorra artikli 170 alusel esitatud kirjalikud selgitused hääletuse kohta lisatakse käesoleva istungi stenogrammile.
Suulised selgitused hääletuse kohta:
|
Raport: Gerald Häfner - A7-0245/2012 Iva Zanicchi ja Carl Schlyter |
|
Raport: Sajjad Karim - A7-0251/2012 Peter Jahr, Norica Nicolai ja Emma McClarkin |
|
Raport: David Martin - A7-0207/2012 Seán Kelly |
|
Raport: Krišjānis Kariņš - A7-0264/2012 Adam Bielan ja Peter Jahr |
|
Raport: Iratxe García Pérez - A7-0266/2011 Adam Bielan, Peter Jahr ja Seán Kelly |
|
Raport: Sophie Auconie - A7-0194/2012 Norica Nicolai ja Constance Le Grip |
|
Raport: Philippe Lamberts - A7-0193/2012 Norica Nicolai, Peter Jahr ja Monica Luisa Macovei |
|
Raport: Bernd Lange - A7-0249/2012 Emma McClarkin |
|
Raport: Jörg Leichtfried - A7-0237/2012 Emma McClarkin |
|
Raport: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg - A7-0055/2012 Peter Jahr |
|
Resolutsiooni ettepanek - RC-B7-0425/2012 - Olukord Süürias Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel, Mitro Repo, Norica Nicolai, Ewald Stadler, Paul Murphy, Andrzej Grzyb ja Bernd Posselt |
|
Resolutsiooni ettepanek - RC-B7-0427/2012 - Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel, Mitro Repo, Adam Bielan, Ewald Stadler, Andrzej Grzyb ja Kristiina Ojuland |
|
Resolutsiooni ettepanek - B7-0457/2012 - Euroopa pangaliitu käsitlevad ettepanekud Ewald Stadler, Andrzej Grzyb ja Seán Kelly |
13. Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud veebilehel „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)” ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.
Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.
Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.
*
* *
Othmar Karas, kes juhatas istungit keskpäeval toimunud hääletuse ajal, teatas, et ta ei korraldanud nimelisi hääletusi.
Andreas Schwab teatas, et tema hääletusseade ei töötanud kuue esimese hääletuse ajal (A7-0268/2012, A7-0267/2012, A7-0245/2012, A7-0251/2012, A7-0222/2012, A7-0207/2012).
(Istung katkestati kell 13.20 ja jätkus kell 15.00.)
ISTUNGI JUHATAJA: László SURJÁN
asepresident
14. Eelmise istungi protokolli kinnitamine
Kinnitati eelmise istungi protokoll.
15. Nõukogu esimese lugemise seisukoht
Vastavalt kodukorra artikli 61 lõikele 1 teatas istungi juhataja, et on nõukogult saanud järgmise ühise seisukoha koos selle vastuvõtmise põhjenduste ja komisjoni seisukohaga:
— |
Nõukogu esimese lugemise seisukoht eesmärgiga võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus täiendava makromajandusliku finantsabi andmise kohta Gruusiale (05682/1/2012 - C7-0221/2012 - 2010/0390(COD))
|
Seisukoha vastuvõtmiseks parlamendile antud kolmekuulist tähtaega arvestatakse alates järgmisest päevast, 14. septembrist 2012.
16. Teatavaid dokumente puudutavad otsused
Pealkirja muutmine
— |
Algatusraport INI 2011/2274: "Majandus- ja rahaliidu riikide rahandus - 2011 ja 2012" |
komisjon: ECON
Otsus algatusraportite koostamiseks (kodukorra artikkel 42)
Esimeeste konverentsi 5. juuli 2012. aasta otsuse alusel:
ECON komisjon
— |
Tõelise majandus- ja rahaliidu suunas (2012/2151(INI)) (nõuandvad komisjonid: EMPL, BUDG, AFCO) |
Otsus algatusraportite koostamiseks (kodukorra artikkel 48)
Esimeeste konverentsi 5. juuli 2012. aasta otsuse alusel:
ECON komisjon
— |
Majanduspoliitika koordineerimise Euroopa poolaasta ja 2012. aasta prioriteetide rakendamine (2012/2150(INI)) (nõuandvad komisjonid: FEMM, AFCO, ENVI, BUDG, IMCO, REGI, EMPL) |
INTA komisjon
— |
Kaubandus- ja majandussuhted Ameerika Ühendriikidega (2012/2149(INI)) (nõuandvad komisjonid: IMCO) |
Esimeeste konverentsi 5. septembri 2012. aasta otsuse alusel:
AFET komisjon
— |
ELi vastastikuse kaitse ja solidaarsuse klauslid: nende poliitiline ja operatiivmõõde (2012/2223(INI)) (nõuandvad komisjonid: LIBE, AFCO) |
DEVE komisjon
— |
Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani piirkonna riikide ning ülemeremaade ja -territooriumidega ajavahemikus 2014–2020 tehtava ELi koostöö rahastamist (11. Euroopa Arengufond) käsitleva mitmeaastase finantsraamistiku ettevalmistamine (2012/2222(INI)) (nõuandvad komisjonid: FEMM, AFET, BUDG) |
— |
Arengu soodustamine kaubanduse abil (2012/2224(INI)) (nõuandvad komisjonid: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, INTA) |
INTA komisjon
— |
Kaubandusel ja investeeringutel põhinev kasv arengumaades (2012/2225(INI)) (nõuandvad komisjonid: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, DEVE) |
Esimeeste konverentsi 6. septembri 2012. aasta otsuse alusel:
AFET komisjon
— |
Aastaaruanne inimõiguste ja demokraatia kohta maalimas aastal 2011 ja Euroopa Liidu poliitika selles valdkonnas (2012/2145(INI)) (nõuandvad komisjonid: FEMM) |
IMCO komisjon
— |
Teenuste siseturg: hetkeolukord ja järgmised sammud (2012/2144(INI)) (nõuandvad komisjonid: ENVI, EMPL, ITRE, ECON, TRAN, REGI) |
Kaasatud komisjonid
Esimeeste konverentsi 5. juuli 2012. aasta otsuse alusel:
ECON komisjon
— |
Tõelise majandus- ja rahaliidu suunas (2012/2151(INI)) Kaasatud komisjonid ECON, AFCO (nõuandvad komisjonid: EMPL, BUDG, AFCO) |
EMPL komisjon
— |
Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fond (2014–2020) (COM(2011)0608 - C7-0319/2011 - 2011/0269(COD)) Kaasatud komisjonid EMPL, AGRI (nõuandvad komisjonid: FEMM, BUDG, ITRE, CONT, INTA, REGI, AGRI) |
Esimeeste konverentsi 5. juuli ja 6. septembri 2012. aasta otsuse alusel:
ECON komisjon
— |
Majanduspoliitika koordineerimise Euroopa poolaasta ja 2012. aasta prioriteetide rakendamine (2012/2150(INI)) Kaasatud komisjonid ECON (nõuandvad komisjonid: FEMM, AFCO, ENVI, BUDG, IMCO, REGI, EMPL, BUDG) |
Esimeeste konverentsi 6. septembri 2012. aasta otsuse alusel:
AFET komisjon
— |
ELi vastastikuse kaitse ja solidaarsuse klauslid: nende poliitiline ja operatiivmõõde (2012/2223(INI)) Kaasatud komisjonid AFET, AFCO (nõuandvad komisjonid: LIBE, AFCO) |
DEVE komisjon
— |
Arengu soodustamine kaubanduse abil (2012/2224(INI)) Kaasatud komisjonid DEVE, INTA (nõuandvad komisjonid: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, INTA) |
INTA komisjon
— |
Kaubandusel ja investeeringutel põhinev kasv arengumaades (2012/2225(INI)) Kaasatud komisjonid INTA, DEVE (nõuandvad komisjonid: AFET, PECH, AGRI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, IMCO, TRAN, DEVE) |
Parlamendikomisjonile menetlemiseks esitamise muutmine
AFET komisjon
— |
Energia tegevuskava aastani 2050, tulevik koos energiaga (2012/2103(INI))
|
Parlamendikomisjonile menetlemiseks esitamise muutmine (kodukorra artikkel 37)
JURI komisjon
— |
Ettepanek võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv, milles käsitletakse tarbijavaidluste kohtuvälist lahendamist ja millega muudetakse määrust (EÜ) nr 2006/2004 ja direktiivi 2009/22/EÜ (tarbijavaidluste kohtuvälise lahendamise direktiiv) - COM(2011)0793 - 2011/0373 (COD).
|
— |
Ettepanek võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi kohta (2014-2020) - COM(2011)0608 - 2011/0269 (COD).
|
17. Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (arutelu)
(Resolutsiooni ettepanekute pealkirjad ja autorid: vt 11.9.2012 protokolli punkt 3.)
17.1. Lõuna-Aafrika: streikivate kaevurite massimõrv
Resolutsiooni ettepanekud B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012 ja B7-0450/2012
Véronique De Keyser, Nicole Kiil-Nielsen, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat, Bernd Posselt ja Kristiina Ojuland tutvustasid resolutsiooni ettepanekuid.
Sõna võtsid Filip Kaczmarek fraktsiooni PPE nimel, Michael Cashman fraktsiooni S&D nimel, Jaroslav Paška fraktsiooni EFD nimel, Paul Murphy fraktsiooni GUE/NGL nimel, Sabine Verheyen, Liisa Jaakonsaari ja Cristian Dan Preda.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Seán Kelly, Corina Crețu ja Anneli Jäätteenmäki.
Sõna võttis Androulla Vassiliou (komisjoni liige).
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 18.1.
17.2. Rohingya moslemite tagakiusamine Birmas
Resolutsiooni ettepanekud B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012 ja B7-0455/2012
Charles Tannock, Mitro Repo, Marie-Christine Vergiat, Sari Essayah, Barbara Lochbihler ja Fiona Hall tutvustasid resolutsiooni ettepanekuid.
Sõna võtsid Csaba Sógor fraktsiooni PPE nimel, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg fraktsiooni S&D nimel, Anneli Jäätteenmäki fraktsiooni ALDE nimel, Adam Bielan fraktsiooni ECR nimel, Bogusław Sonik, Corina Crețu ja Sajjad Karim.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Kristiina Ojuland ja Raül Romeva i Rueda.
Sõna võttis Androulla Vassiliou (komisjoni liige).
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 18.2.
17.3. Aserbaidžaan: Ramil Safarovi juhtum
Resolutsiooni ettepanekud B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012, B7-0442/2012 ja B7-0444/2012
Charles Tannock, Véronique De Keyser, Marie-Christine Vergiat, György Schöpflin, kes ühtlasi vastas kahele küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitasid Véronique De Keyser ja Kinga Göncz, Ulrike Lunacek, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Kinga Gál, ja Norica Nicolai tutvustasid resolutsiooni ettepanekud.
Sõna võtsid Laima Liucija Andrikienė fraktsiooni PPE nimel, Edit Herczog fraktsiooni S&D nimel, Kristiina Ojuland fraktsiooni ALDE nimel, Carl Schlyter fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jaroslav Paška fraktsiooni EFD nimel, Jiří Maštálka fraktsiooni GUE/NGL nimel, Krisztina Morvai (fraktsioonilise kuuluvuseta), ja Elisabeth Jeggle.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Sari Essayah ja Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.
Sõna võttis Androulla Vassiliou (komisjoni liige).
Arutelu lõpetati.
Hääletus: 13.9.2012 protokolli punkt 18.3.
18. Hääletused
Hääletuste üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletused jne) on esitatud protokolli lisas „Hääletuste tulemused”.
Nimeliste hääletuste tulemused protokolli lisana on kättesaadavad ainult elektrooniliselt ja nendega saab tutvuda Europarli veebisaidil.
*
* *
Sõna võttis Jacek Olgierd Kurski eelnenud arutelu kulgemise kohta.
18.1. Lõuna-Aafrika: streikivate kaevurite massimõrv (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012 ja B7-0450/2012
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 18)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK RC-B7-0443/2012
(asendades B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012 ja B7-0450/2012),
mille esitasid järgmised parlamendiliikmed:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Bernd Posselt, Sabine Verheyen, Elmar Brok, Michael Gahler, Filip Kaczmarek, Jarosław Leszek Wałęsa, Roberta Angelilli, Philippe Boulland, Giovanni La Via, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Laima Liucija Andrikienė, Zuzana Roithová, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Elena Băsescu ja Alf Svensson fraktsiooni PPE nimel; |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, María Muñiz De Urquiza, Liisa Jaakonsaari, Mitro Repo ja Raimon Obiols fraktsiooni S&D nimel; |
|
Charles Goerens, Morten Løkkegaard, Marietje Schaake, Louis Michel, Robert Rochefort, Graham Watson, Sonia Alfano, Marielle de Sarnez, Sarah Ludford, Kristiina Ojuland, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin ja Izaskun Bilbao Barandica fraktsiooni ALDE nimel; |
|
Judith Sargentini, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert, Nicole Kiil-Nielsen ja Catherine Grèze fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
|
Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel; |
|
Marie-Christine Vergiat, Jean-Luc Mélenchon, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Marisa Matias ja Alda Sousa fraktsiooni GUE/NGL nimel. |
Vastu võetud (P7_TA(2012)0354)
18.2. Rohingya moslemite tagakiusamine Birmas (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012 ja B7-0455/2012
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 19)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK RC-B7-0426/2012
(asendades B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012 ja B7-0455/2012),
mille esitasid järgmised parlamendiliikmed:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ivo Belet, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Roberta Angelilli, Filip Kaczmarek, Mario Mauro, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Zuzana Roithová, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Giovanni La Via, Csaba Sógor, Elena Băsescu, László Tőkés ja Bogusław Sonik fraktsiooni PPE nimel; |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Marc Tarabella, Liisa Jaakonsaari ja Mitro Repo fraktsiooni S&D nimel; |
|
Marietje Schaake, Graham Watson, Louis Michel, Edward McMillan-Scott, Leonidas Donskis, Robert Rochefort, Fiona Hall, Sonia Alfano, Marielle de Sarnez, Sarah Ludford, Kristiina Ojuland, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin, Anneli Jäätteenmäki ja Izaskun Bilbao Barandica fraktsiooni ALDE nimel; |
|
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Nicole Kiil-Nielsen ja Raül Romeva i Rueda fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
|
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Adam Bielan, Sajjad Karim, Tomasz Piotr Poręba ja Ryszard Czarnecki fraktsiooni ECR nimel; |
|
Helmut Scholz ja Marie-Christine Vergiat fraktsiooni GUE/NGL nimel. |
Vastu võetud (P7_TA(2012)0355)
18.3. Aserbaidžaan: Ramil Safarovi juhtum (hääletus)
Resolutsiooni ettepanekud B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012 ja B7-0442/2012
(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 20)
RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK RC-B7-0428/2012
(asendades B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012 ja B7-0442/2012),
mille esitasid järgmised parlamendiliikmed:
|
György Schöpflin, Cristian Dan Preda, Zuzana Roithová, Mario Mauro, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Laima Liucija Andrikienė, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Giovanni La Via, Csaba Sógor, László Tőkés ja Tadeusz Zwiefka fraktsiooni PPE nimel; |
|
Véronique De Keyser, Liisa Jaakonsaari ja Mitro Repo fraktsiooni S&D nimel; |
|
Ulrike Lunacek, Nicole Kiil-Nielsen ja Raül Romeva i Rueda fraktsiooni Verts/ALE nimel; |
|
Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel; |
|
Marie-Christine Vergiat fraktsiooni GUE/NGL nimel. |
Vastu võetud (P7_TA(2012)0356)
19. Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud veebilehel „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)” ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.
Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.
Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.
20. Registrisse kantud kirjalikud deklaratsioonid (kodukorra artikkel 123)
Registrisse kantud kirjalikele deklaratsioonidele antud allkirjade arv (kodukorra artikli 123 lõige 3):
Dokumendi number |
Esitaja(d) |
Allkirju |
0016/2012 |
Joseph Daul, Enrique Guerrero Salom, Cristiana Muscardini, Niccolò Rinaldi, Gianluca Susta |
287 |
0019/2012 |
Gianni Pittella, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Marisa Matias, Katarína Neveďalová, Marietje Schaake |
179 |
0021/2012 |
Philippe Boulland, Ádám Kósa |
168 |
0022/2012 |
Franz Obermayr |
32 |
0023/2012 |
Elena Băsescu, Chris Davies, Andrey Kovatchev, Isabella Lövin, Kristian Vigenin |
93 |
0024/2012 |
Sergio Paolo Francesco Silvestris |
30 |
0025/2012 |
Dieter-Lebrecht Koch, Seán Kelly, Brian Simpson |
31 |
0026/2012 |
Jarosław Leszek Wałęsa, Reinhard Bütikofer, Tarja Cronberg, Edvard Kožušník |
35 |
0027/2012 |
Heinz K. Becker, Jan Philipp Albrecht, Karima Delli, Andrew Duff, Eider Gardiazábal Rubial |
52 |
0028/2012 |
Georgios Koumoutsakos, Alexander Alvaro, Roberta Angelilli, Maria Badia i Cutchet, Keith Taylor |
99 |
0029/2012 |
Lívia Járóka, Mikael Gustafsson, Juan Fernando López Aguilar, Cecilia Wikström |
24 |
0030/2012 |
Erminia Mazzoni, Carlo Casini, Jarosław Leszek Wałęsa |
36 |
21. Istungil vastu võetud tekstide edastamine
Vastavalt kodukorra artikli 179 lõikele 2 esitatakse istungi protokoll parlamendile kinnitamiseks järgmise istungi alguses.
Parlamendi nõusolekul edastatakse vastu võetud tekstid asjaomastele asutustele ja isikutele.
22. Järgmiste istungite ajakava
Järgmised istungid toimuvad 22. ja 23. oktoobril 2012.
23. Istungjärgu vaheaeg
Euroopa Parlamendi istungjärk katkestati.
Istung lõppes kell 16.35.
Klaus Welle
peasekretär
Martin Schulz
president
Neljapäev, 13. september 2012
KOHALOLIJATE NIMEKIRI
Allakirjutanud:
Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Allam, Alvaro, Andersdotter, Anderson, Andreasen, Andrés Barea, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Margrete Auken, Ayala Sender, Aylward, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Baldassarre, Balz, Bánki, Băsescu, Bastos, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Berra, Bicep, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borghezio, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Brantner, Bratkowski, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, Cancian, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cliveti, Cochet, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, António Fernando Correia de Campos, Silvia Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Cronberg, Crowley, Cuschieri, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Castro, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Dušek, Ehrenhauser, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estrela, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Mariya Gabriel, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gauzès, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Gräßle, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Fiona Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hughes, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, Iotova, Irigoyen Pérez, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, Jordan, Jørgensen, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Kohlíček, Koppa, Korhola, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Brun, Le Grip, Legutko, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Marine Le Pen, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lyon, McAvan, McCarthy, McClarkin, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Malinov, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Meissner, Mélenchon, Menéndez del Valle, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Milana, Millán Mon, Miranda, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Muscardini, Mynář, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Nilsson, Nitras, Obermayr, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pittella, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Posselt, Pöttering, Preda, Prendergast, Prodi, Protasiewicz, Proust, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Roatta, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scottà, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sophocleous, Sosa Wagner, Sousa, Speroni, Stadler, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tavares, Keith Taylor, Rebecca Taylor, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomas, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Tőkés, Tomaševski, Torvalds, Tošenovský, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vaughan, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasák, Vlasto, Voss, Wałęsa, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weidenholzer, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka
Vaatlejad:
Antičević Marinović, Borzan, Božinović, Grubišić, Jerković, Matušić, Plenković, Vrbat, Vuljanić
Hulgiskleroosi vastane võitlus Euroopas (kirjalik deklaratsioon)
Kirjalikule deklaratsioonile nr 0020/2012, mille esitasid parlamendiliikmed Petru Constantin Luhan, Vilija Blinkevičiūtė, Ádám Kósa, Riikka Manner ja Marisa Matias hulgiskleroosi vastase võitluse kohta Euroopas (13.9.2012 protokolli punkt 10 ja P7_TA(2012)0357), on alla kirjutanud 408 parlamendiliiget.
Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, Magdi Cristiano Allam, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Martina Anderson, Marta Andreasen, Josefa Andrés Barea, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Elena Oana Antonescu, Kriton Arsenis, Richard Ashworth, Sophie Auconie, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Liam Aylward, Georges Bach, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Francesca Balzani, Erik Bánki, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Edit Bauer, Catherine Bearder, Heinz K. Becker, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Bendt Bendtsen, Jean-Luc Bennahmias, Sergio Berlato, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Rita Borsellino, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Philippe Boulland, Frieda Brepoels, Jan Březina, Andrew Henry William Brons, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Jerzy Buzek, Milan Cabrnoch, Alain Cadec, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Luis Manuel Capoulas Santos, Maria Da Graça Carvalho, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Nikos Chrysogelos, Minodora Cliveti, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Birgit Collin-Langen, Trevor Colman, Lara Comi, Anna Maria Corazza Bildt, Silvia Costa, Emer Costello, Jean Louis Cottigny, Andrea Cozzolino, Corina Crețu, Rosario Crocetta, Brian Crowley, George Sabin Cutaș, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Joseph Daul, Mário David, Anne Delvaux, Marielle de Sarnez, Albert Deß, Tamás Deutsch, Nirj Deva, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Diane Dodds, Leonidas Donskis, Dimitrios Droutsas, Ioan Enciu, Frank Engel, Ismail Ertug, Sari Essayah, Rosa Estaràs Ferragut, Edite Estrela, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, Carlo Fidanza, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Knut Fleckenstein, Michael Gahler, Kinga Gál, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Elisabetta Gardini, Salvador Garriga Polledo, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Adam Gierek, Charles Goerens, Kinga Göncz, Louis Grech, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Mathieu Grosch, Françoise Grossetête, Andrzej Grzyb, Zita Gurmai, Mikael Gustafsson, Cristina Gutiérrez-Cortines, András Gyürk, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Ágnes Hankiss, Marian Harkin, Edit Herczog, Esther Herranz García, Jolanta Emilia Hibner, Nadja Hirsch, Monika Hohlmeier, Mary Honeyball, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Juozas Imbrasas, Vincenzo Iovine, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Iliana Ivanova, Liisa Jaakonsaari, Anneli Jäätteenmäki, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Anne E. Jensen, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Dan Jørgensen, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Ivailo Kalfin, Michał Tomasz Kamiński, Ioannis Kasoulides, Tunne Kelam, Seán Kelly, Evgeni Kirilov, Mojca Kleva, Jürgen Klute, Dieter-Lebrecht Koch, Lena Kolarska-Bobińska, Maria Eleni Koppa, Eija-Riitta Korhola, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Paweł Robert Kowal, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Werner Kuhn, Eduard Kukan, Vytautas Landsbergis, Esther de Lange, Agnès Le Brun, Constance Le Grip, Jörg Leichtfried, Krzysztof Lisek, Veronica Lope Fontagné, Juan Fernando López Aguilar, Antonio López-Istúriz White, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Astrid Lulling, Ulrike Lunacek, George Lyon, Linda McAvan, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Monica Luisa Macovei, Svetoslav Hristov Malinov, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Thomas Mann, Riikka Manner, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Hans-Peter Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Barbara Matera, Véronique Mathieu, Marisa Matias, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Zofija Mazej Kukovič, Erminia Mazzoni, Nuno Melo, Emilio Menéndez del Valle, Morten Messerschmidt, Alajos Mészáros, Willy Meyer, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Ana Miranda, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Andreas Mölzer, Claude Moraes, Claudio Morganti, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, Tiziano Motti, Jan Mulder, Paul Murphy, Cristiana Muscardini, Juan Andrés Naranjo Escobar, Mike Nattrass, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, Norica Nicolai, Rareș-Lucian Niculescu, Angelika Niebler, Lambert van Nistelrooij, Sławomir Witold Nitras, Franz Obermayr, Raimon Obiols, Kristiina Ojuland, Jan Olbrycht, Younous Omarjee, Ria Oomen-Ruijten, Eva Ortiz Vilella, Csaba Őry, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Gilles Pargneaux, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Jaroslav Paška, Aldo Patriciello, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Markus Pieper, Sirpa Pietikäinen, Hubert Pirker, Gianni Pittella, Maurice Ponga, Bernd Posselt, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Phil Prendergast, Vittorio Prodi, Mitro Repo, Herbert Reul, Teresa Riera Madurell, Frédérique Ries, Niccolò Rinaldi, Dominique Riquet, Robert Rochefort, Jens Rohde, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Anna Rosbach, Oreste Rossi, Dagmar Roth-Behrendt, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Kārlis Šadurskis, Tokia Saïfi, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Amalia Sartori, Petri Sarvamaa, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Vilja Savisaar-Toomast, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Helmut Scholz, György Schöpflin, Elisabeth Schroedter, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Salvador Sedó i Alabart, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Nicole Sinclaire, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Theodoros Skylakakis, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Alda Sousa, Ewald Stadler, Bart Staes, Peter Šťastný, Jutta Steinruck, Struan Stevenson, Catherine Stihler, Daniël van der Stoep, Theodor Dumitru Stolojan, Emil Stoyanov, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, József Szájer, Csanád Szegedi, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Rebecca Taylor, Nuno Teixeira, Sampo Terho, Eleni Theocharous, Michael Theurer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Marianne Thyssen, Silvia-Adriana Țicău, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Nils Torvalds, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Adina-Ioana Vălean, Geoffrey Van Orden, Derek Vaughan, Sabine Verheyen, Oldřich Vlasák, Dominique Vlasto, Axel Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Graham Watson, Manfred Weber, Renate Weber, Josef Weidenholzer, Anja Weisgerber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Corien Wortmann-Kool, Luis Yáñez-Barnuevo García, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Boris Zala, Pablo Zalba Bidegain, Paweł Zalewski, Andrea Zanoni, Artur Zasada, Joachim Zeller, Janusz Władysław Zemke, Karim Zéribi, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Neljapäev, 13. september 2012
I LISA
HÄÄLETUSTE TULEMUSED
Lühendite ja sümbolite selgitus
+ |
vastu võetud |
- |
tagasi lükatud |
↓ |
kehtetuks muutunud |
tagasi |
tagasi võetud |
NH (…, …, …) |
nimeline hääletus (poolt, vastu, erapooletuid) |
EH (…, …, …) |
elektrooniline hääletus (poolt, vastu, erapooletuid) |
osa |
hääletus osade kaupa |
eraldi |
hääletus eraldi |
me |
muudatusettepanek |
KME |
kompromissmuudatusettepanek |
VO |
vastav osa |
ÜME |
ülimuslik muudatusettepanek |
= |
identsed muudatusettepanekud |
§ |
lõige |
art |
artikkel |
põhj |
põhjendus |
RE |
resolutsiooni ettepanek |
RÜE |
resolutsiooni ühisettepanek |
SH |
salajane hääletus |
1. Euroopa Ühenduse ja Brasiilia Liitvabariigi vahelise teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu pikendamine ***
Soovitus: Amalia Sartori (A7-0268/2012)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
2. Euroopa Liidu ja Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi vaheline teadus- ja tehnoloogiakoostöö leping ***
Soovitus: Amalia Sartori (A7-0267/2012)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
3. Nõukogu valduses oleva salastatud teabe edastamine Euroopa Parlamendile ja selle töötlemine Euroopa Parlamendi poolt seoses teemadega, mis ei kuulu ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonda
Raport: Gerald Häfner (A7-0245/2012)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
tervikhääletus |
NH |
+ |
587, 7, 6 |
4. Subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtte kohaldamist (2010) käsitlev 18. aruanne „Parem õigusloome”
Raport: Sajjad Karim (A7-0251/2012)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
5. ELi ühtekuuluvuspoliitika Atlandi ookeani piirkonna strateegia
Raport: Alain Cadec (A7-0222/2012)
Teema |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
tervikhääletus |
|
+ |
|
6. Teatavate riikide väljajätmine kaubandussoodustustest ***I
Raport: David Martin (A7-0207/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
ettepanek lükata komisjoni ettepanek tagasi |
5 |
GUE/NGL |
NH |
- |
98, 510, 9 |
vastutava komisjoni muudatusettepanekud – hääletus plokkide kaupa |
1–3 |
komisjon |
|
+ |
|
artikkel 2 |
6 |
GUE/NGL |
NH |
- |
96, 516, 5 |
4 |
komisjon |
NH |
+ |
316, 287, 12 |
|
hääletus: muudetud ettepanek |
EH |
+ |
322, 270, 25 |
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
+ |
322, 78, 218 |
Taotlused nimeliseks hääletuseks:
ECR, PPE, GUE/NGL: muudatusettepanek 4
GUE/NGL: muudatusettepanekud 5, 6
7. Liikmesriikide ja kolmandate riikide valitsuste vahelised energiakokkulepped ***I
Raport: Krišjānis Kariņš (A7-0264/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
vastutava komisjoni muudatusettepanekud – hääletus plokkide kaupa |
1 |
komisjon |
|
+ |
|
artikkel 3, § 2 |
4 |
S&D |
|
- |
|
1 VO |
komisjon |
EH |
+ |
373, 232, 8 |
|
artikkel 4 |
1 VO |
komisjon |
|
+ |
|
5 |
S&D |
|
↓ |
|
|
põhjendus 9 |
1 VO |
komisjon |
|
+ |
|
2 |
S&D |
|
↓ |
|
|
põhjendus 10 |
3 |
S&D |
|
- |
|
1 VO |
komisjon |
|
+ |
|
|
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
+ |
369, 240, 14 |
8. Põllumajandustoodete kvaliteedikavad ***I
Raport: Iratxe García Pérez (A7-0266/2011)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
kogu tekst – plokk nr 1 – kompromiss |
104 |
S&D, PPE, ALDE, ECR, EFD |
|
+ |
|
plokk nr 2 – vastutava komisjoni muudatusettepanekud |
1–102 |
komisjon |
|
↓ |
|
artikkel 42, pärast punkti d |
103 |
Verts/ALE |
NH |
- |
87, 517, 10 |
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
+ |
528, 57, 33 |
Taotlused nimeliseks hääletuseks:
Verts/ALE: muudatusettepanek 103
9. Euroopa sotsiaalettevõtlusfondid ***I
Raport: Sophie Auconie (A7-0194/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
kogu tekst – plokk nr 1 – kompromiss |
2 |
PPE, S&D, ALDE |
|
+ |
|
plokk nr 2 – vastutava komisjoni muudatusettepanekud |
1 |
komisjon |
|
↓ |
|
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
edasi lükatud hääletus |
|
10. Euroopa riskikapitalifondid ***I
Raport: Philippe Lamberts (A7-0193/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
kogu tekst – plokk nr 1 – kompromiss |
2 |
Verts/ALE, PPE, S&D, ALDE |
|
+ |
|
plokk nr 2 – vastutava komisjoni muudatusettepanekud |
1 |
komisjon |
|
↓ |
|
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
edasi lükatud hääletus |
|
11. ELi ning Colombia ja Peruu vahelise kaubanduslepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I
Raport: Bernd Lange (A7-0249/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
vastutava komisjoni muudatusettepanekud – hääletus plokkide kaupa |
1–27 29–31 |
komisjon |
|
+ |
|
vastutava komisjoni muudatusettepanekud – eraldi hääletus |
28 |
komisjon |
NH |
+ |
497, 109, 11 |
artikkel 10 |
32 |
GUE/NGL |
NH |
- |
66, 530, 18 |
artikkel 13, § 3 |
33 |
GUE/NGL |
NH |
- |
64, 537, 14 |
artikkel 13, § 5 |
34ÜME |
GUE/NGL |
NH |
- |
55, 543, 12 |
lisa, pealkiri ja sissejuhatav osa |
35 |
GUE/NGL |
NH |
- |
61, 539, 16 |
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
edasi lükatud hääletus |
|
Taotlused nimeliseks hääletuseks:
GUE/NGL: muudatusettepanekud 28, 32, 33, 34, 35
Taotlused eraldi hääletuseks:
ALDE: muudatusettepanek 28
12. ELi ja Kesk-Ameerika riikide vahel assotsiatsiooni loomise lepingu kahepoolse kaitseklausli ja banaane käsitleva stabiilsusmehhanismi rakendamine ***I
Raport: Jörg Leichtfried (A7-0237/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
vastutava komisjoni muudatusettepanekud – hääletus plokkide kaupa |
1–30 33–36 |
komisjon |
|
+ |
|
artikkel 10, § 1 |
37 |
GUE/NGL |
NH |
- |
64, 544, 9 |
artikkel 13, § 2 |
31 |
komisjon |
NH |
+ |
494, 94, 17 |
32 |
komisjon |
|
+ |
|
|
38 |
GUE/NGL |
NH |
- |
74, 546, 3 |
|
artikkel 13, § 3 |
39 |
GUE/NGL |
NH |
- |
60, 547, 9 |
artikkel 13, § 5 |
40ÜME |
GUE/NGL |
NH |
- |
46, 562, 5 |
lisa, pealkiri ja sissejuhatav osa |
41 |
GUE/NGL |
NH |
- |
60, 539, 10 |
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
edasi lükatud hääletus |
|
Taotlused nimeliseks hääletuseks:
GUE/NGL: muudatusettepanekud 31, 37, 38, 39, 40, 41
13. Orbteoste lubatud kasutusviisid ***I
Raport: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A7-0055/2012)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
kogu tekst – plokk nr 1 – kompromiss |
62 |
komisjon |
|
+ |
|
plokk nr 2 – vastutava komisjoni muudatusettepanekud |
1–61 |
komisjon |
|
↓ |
|
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
+ |
531, 11, 65 |
14. Erakorralised ühepoolsed kaubandussoodustused Pakistanile ***I
Raport: Vital Moreira (A7-0069/2011)
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
terviktekst |
47 |
komisjon |
|
+ |
|
hääletus: muudetud ettepanek |
|
+ |
|
||
hääletus: seadusandlik resolutsioon |
NH |
+ |
342, 97, 165 |
Mitmesugust:
Raport saadeti 10. mai 2011. aasta istungil tagasi vastutavale komisjonile (kodukorra artikli 57 lõige 2).
10. mai 2011. aasta istungil vastu võetud muudatusettepanekud asendatakse muudatusettepanekuga 47.
15. Olukord Süürias
Resolutsiooni ettepanekud: B7-0425/2012, B7-0433/2012, B7-0435/2012, B7-0438/2012, B7-0439/2012, B7-0440/2012
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC- B7-0425/2012 (PPE, S&D, ALDE, verts/ALE, ECR) |
|||||
pärast § 4 |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
pärast § 7 |
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
||
Resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B7-0425/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0433/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0435/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0438/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0439/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0440/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Mitmesugust:
Alexander Graf Lambsdorff (fraktsioon ALDE) allkirjastas samuti resolutsiooni ettepaneku B7-0439/2012.
16. Kohtusüsteemi poliitiline kasutamine Venemaal
Resolutsiooni ettepanekud: B7-0427/2012, B7-0430/2012, B7-0431/2012, B7-0434/2012, B7-0436/2012, B7-0437/2012
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B7-0427/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
||
Resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B7-0427/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0430/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0431/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0434/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0436/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0437/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
Mitmesugust:
Alexander Graf Lambsdorff (fraktsioon ALDE) allkirjastas samuti resolutsiooni ettepaneku B7-0437/2012.
Justas Vincas Paleckis (fraktsioon S&D) allkirjastas samuti resolutsiooni ettepaneku B7-0427/2012.
17. Euroopa pangaliitu käsitlevad resolutsiooni ettepanekud
Resolutsiooni ettepanek: B7-0457/2012
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
Resolutsiooni ettepanek B7-0457/2012 (ECON komisjon) |
|||||
põhjendus C |
§ |
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EH |
+ |
391, 135, 8 |
|||
põhjendus E |
§ |
originaaltekst |
osa |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
Taotlused osade kaupa hääletuseks:
PPE:
põhjendus C
1. osa |
: |
„arvestades, et 2010. aasta juulis … integreeritud järelevalvekord,” |
2. osa |
: |
„hoiuste tagamise skeemide … finantsstabiilsuse fond;” |
põhjendus E
1. osa |
: |
kogu tekst, v.a sõnad „pangandusliidu loomist seoses hoiuste tagamise skeemide ja kriisilahendusmehhanismiga;” |
2. osa |
: |
need sõnad |
18. Lõuna-Aafrika: streikivate kaevurite massimõrv
Resolutsiooni ettepanekud B7-0443/2012, B7-0445/2012, B7-0446/2012, B7-0447/2012, B7-0448/2012, B7-0450/2012
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B7-0443/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
||
Resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B7-0443/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0445/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0446/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0447/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0448/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0450/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
19. Rohingya moslemite tagakiusamine Birmas
Resolutsiooni ettepanekud B7-0426/2012, B7-0449/2012, B7-0452/2012, B7-0453/2012, B7-0454/2012, B7-0455/2012
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B7-0426/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
|
+ |
|
||
Resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B7-0426/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0449/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0452/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0453/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0454/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0455/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
Mitmesugust:
Mitro Repo (fraktsioon S&D) allkirjastas samuti resolutsiooni ettepaneku B7-0449/2012.
20. Aserbaidžaan: Ramil Safarovi juhtum
Resolutsiooni ettepanekud B7-0428/2012, B7-0429/2012, B7-0432/2012, B7-0441/2012 ja B7-0442/2012
Teema |
Me nr |
Esitaja |
NH jne |
Hääletus |
NH/EH – märkused |
Resolutsiooni ühisettepanek RC-B7-0428/2012 (PPE, S&D, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
pärast § 4 |
1 |
EFD |
NH |
- |
19, 50, 2 |
2 |
Verts/ALE |
NH |
- |
22, 48, 2 |
|
3 |
Verts/ALE |
NH |
- |
23, 48, 3 |
|
4 |
Verts/ALE |
NH |
- |
23, 48, 3 |
|
§ 6 |
7 |
ECR |
NH |
+ |
55, 15, 4 |
8 |
PPE |
NH |
+ |
47, 20, 5 |
|
§ |
originaaltekst |
NH |
↓ |
|
|
pärast § 8 |
6= 12rev= |
S&D PPE |
NH |
+ |
62, 8, 4 |
pärast § 9 |
11rev |
PPE |
NH |
+ |
60, 10, 4 |
pärast 6. volitust |
13 |
PPE |
NH |
+ |
61, 10, 3 |
põhjendus C |
10 |
PPE |
NH |
+ |
43, 29, 3 |
pärast põhjendust E |
5 |
S&D |
NH |
- |
22, 50, 3 |
pärast põhjendust H |
9 |
PPE |
|
tagasi |
|
hääletus: resolutsioon (terviktekst) |
NH |
+ |
58, 13, 5 |
||
Resolutsiooni ettepanekud fraktsioonide kaupa |
|||||
B7-0428/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0429/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0432/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0441/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0442/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
Taotlused nimeliseks hääletuseks:
PPE: muudatusettepanekud 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13 ja lõpphääletus
S&D: muudatusettepanekud 5, 6, § 6 ja lõpphääletus
Taotlused eraldi hääletuseks:
S&D: § 6
Mitmesugust:
Fraktsioon ALDE võttis tagasi oma resolutsiooni ettepaneku B7-0444/2012.
Roberta Angelilli võttis resolutsiooni ettepanekule B7-0441/2012 antud allkirja tagasi.
Sergio Paolo Francesco Silvestris ja Tadeusz Zwiefka võtsid resolutsiooni ühisettepanekule RC-B7-0428/2012 antud allkirja tagasi.
Neljapäev, 13. september 2012
II LISA
NIMELISTE HÄÄLETUSTE TULEMUSED
1. A7-0245/2012 - Gerald Häfner - Tervikhääletus
Poolt: 587
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Morvai, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 7
EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bizzotto, Bufton, Clark, Helmer
Erapooletuid: 6
ECR: Van Orden
GUE/NGL: Angourakis
NI: Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Karin Kadenbach, Britta Thomsen
2. A7-0207/2012 - David Martin - Me 5
Poolt: 98
ALDE: Bennahmias
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Vadim Tudor
PPE: Brok, Florenz, Handzlik, Vlasto
S&D: Attard-Montalto, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Olejniczak, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 510
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Allam, Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz
NI: Claeys, Griffin, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Erapooletuid: 9
ALDE: Lepage
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
NI: Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : John Attard-Montalto, Mário David
3. A7-0207/2012 - David Martin - Me 6
Poolt: 96
ALDE: Bennahmias
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Vadim Tudor
PPE: Bonsignore, Stolojan
S&D: Färm, Haug, Hedh, Ludvigsson, Mynář, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 516
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Erapooletuid: 5
ALDE: Lepage
EFD: Allam
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka
NI: Morvai
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Mário David
4. A7-0207/2012 - David Martin - Me 4
Poolt: 316
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Engel, Kelly, McGuinness, Mitchell, Zver
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 287
ALDE: Johansson, Neyts-Uyttebroeck, Schmidt
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Kurski, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Angourakis
NI: Brons, Claeys, Griffin, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: De Angelis, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Erapooletuid: 12
ALDE: Klinz, Lepage
EFD: Allam, Belder, Imbrasas, Paška
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Rubiks
NI: Morvai
PPE: Peterle
S&D: Poc
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Francesco De Angelis
Vastu : Mário David
5. A7-0207/2012 - David Martin - Seadusandlik resolutsioon
Poolt: 322
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Michel, Mănescu, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
EFD: Agnew, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Helmer, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Terho
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Liotard, Matias, Meyer, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Zimmer
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Brok, Engel, Grosch, Jahr, Neynsky, Nitras, Schnieber-Jastram, Sedó i Alabart, Zver
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 78
ALDE: Neyts-Uyttebroeck
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Vanhecke
GUE/NGL: Angourakis, Lösing, Murphy, Wils
NI: van der Stoep
PPE: Bagó, Berlato, Cadec, Deß, Feio, Hankiss, Hohlmeier, Hortefeux, Iacolino, Kuhn, Kukan, Langen, Lisek, Mayer, Mazej Kukovič, Muscardini, Oomen-Ruijten, Schnellhardt, Schöpflin, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Verheyen, Wałęsa, Winkler Hermann, Zalewski, Zeller
S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Erapooletuid: 218
ALDE: Klinz, Kozlík, Krahmer, Meissner, Mulder, Reimers, Schmidt
ECR: Kowal, Piotrowski, Rosbach
EFD: Allam, Cymański, Speroni, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Ferreira, Hénin, Kohlíček, Maštálka, Mélenchon, Omarjee, Zuber
NI: Claeys, Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Szegedi
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Essayah, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Hökmark, Hübner, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Köstinger, La Via, Lamassoure, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayor Oreja, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Mészáros, Niculescu, Olbrycht, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tőkés, Vaidere, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
Verts/ALE: Schlyter
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Erapooletuid : Mário David, Brice Hortefeux, Salvador Sedó i Alabart
6. A7-0264/2012 - Krišjānis Kariņš - Seadusandlik resolutsioon
Poolt: 369
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Allam, Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Gustafsson, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Ransdorf, Remek, Sousa, Vergiat, Zimmer
NI: Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Martin, McCarthy
Vastu: 240
ALDE: Bennahmias, Lepage
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, Hadjigeorgiou, Hénin, Lösing, Meyer, Mélenchon, Omarjee, Triantaphyllides, Wils
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Stadler, van der Stoep
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 14
EFD: Paška, Terho
GUE/NGL: Ernst, Ferreira João, Händel, Klute, Murphy, Rubiks, Scholz, Zuber
NI: Claeys, Morvai
PPE: Striffler
S&D: Țicău
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Mário David
7. A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Me 103
Poolt: 87
ALDE: Alfano, Bennahmias
EFD: Allam, Belder
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: del Castillo Vera
Verts/ALE: Albrecht, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 517
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Helmer, Kurski, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Angourakis
NI: Severin, Stadler, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Auken, Lövin, Schlyter
Erapooletuid: 10
ALDE: Lepage
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Imbrasas, Paška
GUE/NGL: Rubiks
NI: Claeys
S&D: Masip Hidalgo
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Mário David
8. A7-0266/2011 - Iratxe García Pérez - Seadusandlik resolutsioon
Poolt: 528
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Werthmann, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Allam, Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Kurski, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Hadjigeorgiou, Triantaphyllides
NI: Brons, Claeys, Dodds, Gollnisch, Martin Hans-Peter, Morvai, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Vastu: 57
ALDE: Bennahmias
GUE/NGL: Angourakis, Chountis
NI: Ehrenhauser, Le Pen Marine, Vadim Tudor, van der Stoep
PPE: Fjellner, Hökmark, Ibrisagic
S&D: Kammerevert
Verts/ALE: Albrecht, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 33
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Griffin
S&D: Haug
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Mário David
9. A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 28
Poolt: 497
ALDE: Alvaro, Bennahmias, Bilbao Barandica, Griesbeck, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Rochefort, Takkula, de Sarnez
ECR: Kamiński
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor
PPE: Albertini, Andrikienė, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 109
ALDE: Alfano, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goulard, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Kurski, Włosowicz, Ziobro
NI: Dodds, Morvai, van der Stoep
PPE: Corazza Bildt, Fjellner, Ibrisagic, Svensson
Erapooletuid: 11
ALDE: Goerens, Werthmann
EFD: Allam, Belder
PPE: Angelilli
S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Mário David
Vastu : Alexander Alvaro, Gunnar Hökmark
10. A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 32
Poolt: 66
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Gollnisch, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Herranz García, Mato Adrover, Vaidere
S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, McCarthy, Pargneaux, Swoboda, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri, Zala, Țicău
Vastu: 530
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goulard, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Kurski, Paška, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 18
ALDE: Bennahmias, Goerens, Griesbeck, Lepage, Ries, Rochefort, de Sarnez
EFD: Allam, Imbrasas
PPE: Sedó i Alabart
S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Verts/ALE: Bové, Häfner
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Mário David
11. A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 33
Poolt: 64
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Herranz García, Mato Adrover
S&D: Berès, Castex, Costa, Cottigny, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri
Vastu: 537
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 14
ALDE: Goerens
EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
PPE: Sedó i Alabart
S&D: Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Mário David
12. A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 34 ÜME
Poolt: 55
EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Helmer, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Dodds, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Herranz García
S&D: López Aguilar
Vastu: 543
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Cottigny, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 12
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Allam
GUE/NGL: Rubiks
NI: Morvai
PPE: Sedó i Alabart
S&D: Costello, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
13. A7-0249/2012 - Bernd Lange - Me 35
Poolt: 61
ALDE: Bilbao Barandica, Thein, Verhofstadt
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar
S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri
Vastu: 539
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Torvalds, Uggias, Vajgl, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Cymański, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, Vadim Tudor, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Cozzolino, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Thomsen, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 16
EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Angourakis, Maštálka
PPE: Sedó i Alabart
S&D: Costello, Färm, Hedh, Ludvigsson, Nilsson, Ulvskog, Westlund
14. A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 37
Poolt: 64
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Gollnisch, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Herranz García, Mato Adrover, Vaidere
S&D: Correia de Campos, Cottigny, Estrela, Guillaume, Hoang Ngoc, Koppa, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri, Țicău
Vastu: 544
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Vălean, Weber Renate, Wikström, Zanoni
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 9
ALDE: Bennahmias, Goulard, Griesbeck, Lepage, Ries, Rochefort, de Sarnez
EFD: Allam, Imbrasas
15. A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 31
Poolt: 494
ALDE: Bennahmias, Bilbao Barandica, Goulard, Griesbeck, Lepage, Ries, Rochefort, de Sarnez
ECR: Bokros, Kamiński, Stevenson, Tannock, Tomaševski
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Helmer, Imbrasas, Morganti, Paška, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Mynář, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Ždanoka
Vastu: 94
ALDE: Alfano, Aylward, Bearder, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni
ECR: Deva, Elles, Harbour, Legutko, Ouzký, Strejček, Szymański, Tošenovský, Wojciechowski
EFD: Cymański, Kurski, Salavrakos, Włosowicz, Ziobro
NI: Morvai, van der Stoep
PPE: Corazza Bildt, Ehler, Fjellner, Ibrisagic, Lulling, Marcinkiewicz, Ronzulli
S&D: Childers, Färm, Hedh, Herczog, Ludvigsson, Moreira, Muñiz De Urquiza, Nilsson, Pașcu, Sârbu, Ulvskog, Westlund, Yáñez-Barnuevo García
Erapooletuid: 17
ECR: Ashworth, Bielan, Callanan, Czarnecki, Fajmon, Gróbarczyk, Kožušník, Nicholson, Piotrowski, Rosbach, Swinburne, Van Orden, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Allam
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Ryszard Czarnecki
Vastu : Richard Ashworth, Martin Callanan, Gunnar Hökmark, Struan Stevenson, Charles Tannock, Marina Yannakoudakis, Jan Zahradil
16. A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 38
Poolt: 74
ALDE: Bilbao Barandica
ECR: Kamiński
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Borys, Gräßle, Herranz García, Mastella, Mato Adrover, Protasiewicz, Salafranca Sánchez-Neyra, Skrzydlewska, Sonik
S&D: Berès, Castex, Cottigny, Cozzolino, Guillaume, Hoang Ngoc, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri
Verts/ALE: Bütikofer, Giegold
Vastu: 546
ALDE: Alfano, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 3
ALDE: Werthmann
EFD: Allam
Verts/ALE: Tavares
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Piotr Borys, Jacek Protasiewicz, Joanna Katarzyna Skrzydlewska
17. A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 39
Poolt: 60
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Gutiérrez-Cortines
S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri
Vastu: 547
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Angelilli, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maňka, McAvan, McCarthy, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 9
EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer, Terho
PPE: Sedó i Alabart
Verts/ALE: Tavares
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Liem Hoang Ngoc
18. A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 40 ÜME
Poolt: 46
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
S&D: López Aguilar
Vastu: 562
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Cymański, Helmer, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 5
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Allam
GUE/NGL: Rubiks
PPE: Sedó i Alabart
Verts/ALE: Tavares
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Christel Schaldemose
19. A7-0237/2012 - Jörg Leichtfried - Me 41
Poolt: 60
ALDE: Bilbao Barandica
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Morvai, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Schwab, Striffler
S&D: Berès, Castex, Cottigny, Guillaume, López Aguilar, Pargneaux, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri
Vastu: 539
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Deva, Elles, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Szegedi, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Cashman, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomsen, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Taylor Keith, Turmes, Ždanoka
Erapooletuid: 10
EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka
PPE: Sedó i Alabart
Verts/ALE: Tavares
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Liem Hoang Ngoc
Vastu : Christel Schaldemose
20. A7-0055/2012 - Lidia Joanna Geringer de Oedenberg - Seadusandlik resolutsioon
Poolt: 531
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bielan, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Harbour, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Kurski, Paška, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Dodds, Martin Hans-Peter, Morvai, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, van der Stoep
PPE: Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bodu, Bonsignore, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Buzek, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Caspary, Cavada, Coelho, Collin-Langen, Comi, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Pöttering, Reul, Riquet, Roatta, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, del Castillo Vera, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cliveti, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cottigny, Cozzolino, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Hoang Ngoc, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Mynář, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Rouček, Sassoli, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Sophocleous, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Thomas, Thomsen, Tirolien, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Auken, Bicep, Brantner, Bütikofer, Cohn-Bendit, Cramer, Harms, Häfner, Lövin, Schlyter, Schulz Werner, Smith, Trüpel, Turmes
Vastu: 11
EFD: Agnew, Allam, Andreasen, Bufton, Clark, Helmer
GUE/NGL: Angourakis, Murphy
NI: Brons, Griffin
Verts/ALE: Andersdotter
Erapooletuid: 65
EFD: Imbrasas
GUE/NGL: Anderson, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zuber
NI: Ehrenhauser, Gollnisch, Le Pen Marine, Obermayr
Verts/ALE: Albrecht, Benarab-Attou, Bové, Bélier, Chrysogelos, Cochet, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Ždanoka
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Christel Schaldemose
21. A7-0069/2011 - Vital Moreira - Seadusandlik resolutsioon
Poolt: 342
ALDE: Alfano, Alvaro, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Meissner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Taylor Rebecca, Thein, Theurer, Torvalds, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Werthmann, Wikström, Zanoni, de Sarnez
ECR: Ashworth, Bokros, Cabrnoch, Callanan, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Harbour, Karim, McClarkin, McIntyre, Stevenson, Swinburne, Tannock, Vlasák, Yannakoudakis, Zīle
EFD: Agnew, Belder, Clark, Helmer, Salavrakos, Terho, Tzavela
NI: Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor
PPE: Albertini, Andrikienė, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Bauer, Becker, Berlato, Berra, Bonsignore, Boulland, Brok, Bánki, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Caspary, Cavada, Collin-Langen, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Ferber, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gabriel, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Hortefeux, Hökmark, Ibrisagic, Iturgaiz Angulo, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Juvin, Járóka, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lehne, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Peterle, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Pöttering, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Szájer, Sógor, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Tőkés, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Iuliu, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zanicchi, Zver, del Castillo Vera, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Arlacchi, Attard-Montalto, Cashman, Christensen, Costello, El Khadraoui, Färm, Goebbels, Hedh, Herczog, Hughes, Ivan, Jørgensen, Leinen, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Nilsson, Prendergast, Repo, Simpson, Skinner, Sophocleous, Stihler, Thomsen, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Westlund, Willmott, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Bicep, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cramer, Cronberg, Delli, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schroedter, Schulz Werner, Smith, Staes, Tarand, Trüpel, Turmes, Ždanoka
Vastu: 97
EFD: Allam, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke
GUE/NGL: Ferreira
NI: Brons, Gollnisch, Griffin, Le Pen Marine, Martin Hans-Peter, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar, van der Stoep
PPE: Angelilli, Baldassarre, Bastos, Bodu, Bratkowski, Carvalho, Casa, Coelho, David, Deß, Feio, Fernandes, Hohlmeier, Motti, Muscardini, Patrão Neves, Pieper, Sommer, Teixeira, Wałęsa, Zalba Bidegain
S&D: Andrés Barea, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Capoulas Santos, Castex, Cercas, Cofferati, Correia de Campos, Cottigny, Cozzolino, Crețu, De Keyser, Dăncilă, Estrela, Ferreira Elisa, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Glante, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Hoang Ngoc, Irigoyen Pérez, López Aguilar, Martínez Martínez, Menéndez del Valle, Milana, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Pargneaux, Perello Rodriguez, Pirillo, Prodi, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Serracchiani, Susta, Sánchez Presedo, Thomas, Tirolien, Trautmann, Vergnaud, Weber Henri, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Tavares
Erapooletuid: 165
ALDE: Lepage
ECR: Bielan, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Migalski, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Rosbach, Strejček, Szymański, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Zahradil, Češková
EFD: Cymański, Imbrasas, Kurski, Paška, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Anderson, Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Meyer, Murphy, Mélenchon, Omarjee, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Sousa, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber
NI: Morvai
PPE: Balz, Borys, Buzek, Cancian, Comi, Dorfmann, Handzlik, Hibner, Hübner, Iacolino, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kozłowski, Liese, Lisek, Luhan, Marcinkiewicz, Mastella, Matera, Mauro, Papastamkos, Protasiewicz, Proust, Riquet, Roatta, Sartori, Saryusz-Wolski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Zalewski, Zasada, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska
S&D: Arsenis, Blinkevičiūtė, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Childers, Cliveti, Costa, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, Domenici, Droutsas, Dušek, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Groote, Göncz, Haug, Iotova, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Lange, Leichtfried, Maňka, Neveďalová, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Poc, Rapkay, Rapti, Regner, Rodust, Rouček, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Sippel, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Swoboda, Sârbu, Tabajdi, Tănăsescu, Weidenholzer, Weiler, Westphal, Țicău
Verts/ALE: Schlyter, Taylor Keith
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Poolt : Christel Schaldemose
22. RC-B7-0428/2012 - Me 1
Poolt: 19
EFD: Paška
GUE/NGL: Murphy
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 50
ALDE: Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski
EFD: Kurski
GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
Verts/ALE: Miranda
Erapooletuid: 2
S&D: Neuser, Neveďalová
23. RC-B7-0428/2012 - Me 2
Poolt: 22
EFD: Paška
GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 48
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski
EFD: Kurski
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
Erapooletuid: 2
S&D: Neuser, Neveďalová
24. RC-B7-0428/2012 - Me 3
Poolt: 23
EFD: Paška
GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 48
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski
EFD: Kurski
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
Erapooletuid: 3
ECR: Tannock
S&D: Neuser, Neveďalová
25. RC-B7-0428/2012 - Me 4
Poolt: 23
EFD: Paška
GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 48
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
ECR: Karim, Poręba, Wojciechowski
EFD: Kurski
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
Erapooletuid: 3
ECR: Tannock
S&D: Neuser, Neveďalová
26. RC-B7-0428/2012 - Me 7
Poolt: 55
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski, Paška
GUE/NGL: Murphy
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Repo, Senyszyn
Vastu: 15
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda
Erapooletuid: 4
S&D: Kirilov, Neuser, Neveďalová
Verts/ALE: Schlyter
27. RC-B7-0428/2012 - Me 8
Poolt: 47
GUE/NGL: Murphy
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Costa, Crețu, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Schlyter
Vastu: 20
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski
GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda
Erapooletuid: 5
EFD: Paška
S&D: Cutaș, Göncz, Neuser, Neveďalová
28. RC-B7-0428/2012 - Me 6 = 12rev
Poolt: 62
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Paška
GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 8
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
Erapooletuid: 4
EFD: Kurski
GUE/NGL: Murphy
S&D: Neuser, Neveďalová
29. RC-B7-0428/2012 - Me 11rev
Poolt: 60
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 10
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat
Erapooletuid: 4
EFD: Paška
GUE/NGL: Murphy
S&D: Neuser, Neveďalová
30. RC-B7-0428/2012 - Me 13
Poolt: 61
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski, Paška
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 10
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
GUE/NGL: Kohlíček, Vergiat
Erapooletuid: 3
GUE/NGL: Murphy
S&D: Neuser, Neveďalová
31. RC-B7-0428/2012 - Me 10
Poolt: 43
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Göncz
Vastu: 29
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
GUE/NGL: Kohlíček, Murphy, Vergiat
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Erapooletuid: 3
EFD: Paška
S&D: Neuser, Neveďalová
32. RC-B7-0428/2012 - Me 5
Poolt: 22
EFD: Paška
GUE/NGL: Vergiat
PPE: Sonik
S&D: Cashman, Costa, Crețu, Cutaș, De Keyser, Ertug, Färm, Geringer de Oedenberg, Göncz, Herczog, Jaakonsaari, Kirilov, Repo, Senyszyn
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda
Vastu: 50
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski
GUE/NGL: Murphy
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
Erapooletuid: 3
GUE/NGL: Kohlíček
S&D: Neuser, Neveďalová
33. RC-B7-0428/2012 - Resolutsioon
Poolt: 58
ECR: Karim, Poręba, Tannock, Wojciechowski
EFD: Kurski, Paška
GUE/NGL: Vergiat
PPE: Audy, Bagó, Bánki, Caspary, Deutsch, Deß, Essayah, Glattfelder, Grossetête, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Hankiss, Hohlmeier, Hübner, Jahr, Jeggle, Járóka, Kelly, Le Brun, Le Grip, Lisek, Luhan, Mann, Matula, Mayer, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Schöpflin, Skrzydlewska, Sonik, Szájer, Sógor, Verheyen, Winkler Iuliu, Őry
S&D: Cashman, Costa, Cutaș, De Keyser, Färm, Geringer de Oedenberg, Jaakonsaari, Repo
Verts/ALE: Kiil-Nielsen, Lochbihler, Lunacek, Miranda, Romeva i Rueda, Schlyter
Vastu: 13
ALDE: Hall, Jäätteenmäki, Mănescu, Nicolai, Ojuland, Takkula, Thein, Vajgl
S&D: Crețu, Ertug, Göncz, Herczog, Kirilov
Erapooletuid: 5
GUE/NGL: Kohlíček, Murphy
S&D: Neuser, Neveďalová, Senyszyn
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Vastu : Michael Cashman, Silvia Costa, George Sabin Cutaș, Véronique De Keyser, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Liisa Jaakonsaari, Mitro Repo, Joanna Senyszyn