23.8.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 218/27


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2022/1421,

22. august 2022,

milles käsitletakse loa andmist taimest Citrus sinensis (L.) Osbeck saadud pressitud apelsini eeterliku õli, destilleeritud apelsini eeterliku õli ja fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlide kasutamiseks kõikide loomaliikide söödalisandina

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. septembri 2003. aasta määrust (EÜ) nr 1831/2003 loomasöötades kasutatavate söödalisandite kohta, (1) eriti selle artikli 9 lõiget 2,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruses (EÜ) nr 1831/2003 on sätestatud loomasöödas kasutatava söödalisandi loa taotlemise nõue ning sellise loa andmise alused ja kord. Kõnealuse määruse artikli 10 lõikega 2 on ette nähtud nõukogu direktiivi 70/524/EMÜ (2) alusel lubatud söödalisandite uuesti hindamine.

(2)

Direktiivi 70/524/EMÜ alusel on antud tähtajatu luba pressitud apelsini eeterliku õli, destilleeritud apelsini eeterliku õli ja fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlide kasutamiseks kõikide loomaliikide söödalisandina. Vastavalt määruse (EÜ) nr 1831/2003 artikli 10 lõike 1 punktile b kanti need söödalisandid olemasoleva tootena hiljem söödalisandite registrisse.

(3)

Vastavalt määruse (EÜ) nr 1831/2003 artikli 10 lõikele 2 koostoimes nimetatud määruse artikliga 7 on esitatud taotlus taimest Citrus sinensis (L.) Osbeck saadud pressitud apelsini eeterliku õli, destilleeritud apelsini eeterliku õli ja fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlide uuesti hindamiseks kõikide loomaliikide söödalisandina.

(4)

Taotleja taotles kõnealuste söödalisandite liigitamist söödalisandite kategooriasse „organoleptilised lisandid“ ja funktsionaalrühma „lõhna- ja maitseained“. Taotlusele olid lisatud määruse (EÜ) nr 1831/2003 artikli 7 lõikes 3 nõutud andmed ja dokumendid.

(5)

Taotleja taotles luba kasutada kõnealuseid söödalisandeid ka joogivees. Määrus (EÜ) nr 1831/2003 ei võimalda siiski lubada lõhna- ja/või maitseaine kasutamist joogivees. Seepärast ei tohiks lubada nende söödalisandite kasutamist joogivees.

(6)

Euroopa Toiduohutusamet (edaspidi „amet“) jõudis oma 29. septembri 2021. aasta arvamuses (3) järeldusele, et kavandatud kasutustingimuste juures ei avalda taimest Citrus sinensis (L.) Osbeck saadud pressitud apelsini eeterlik õli, destilleeritud apelsini eeterlik õli ega fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlid kahjulikku mõju loomade ja inimeste tervisele ega keskkonnale. Siiski ei olnud võimalik teha järeldusi koerte, kasside, dekoratiivkalade ja dekoratiivlindude kohta, kes tavaliselt ei puutu kokku tsitrusviljade kõrvalsaadustega. Amet jõudis ka järeldusele, et taimest Citrus sinensis (L.) Osbeck saadud pressitud apelsini eeterlikku õli, destilleeritud apelsini eeterlikku õli ja fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlisid tuleks käsitada nahka ja silmi ärritavate ning nahka ja hingamisteid sensibiliseerivate ainetena. Seepärast leiab komisjon, et tuleks võtta asjakohased kaitsemeetmed, mis võimaldavad ennetada kahjulikku mõju inimeste, eelkõige kõnealuste söödalisandite kasutajate tervisele.

(7)

Amet jõudis ühtlasi järeldusele, et kuna taimest Citrus sinensis (L.) Osbeck saadud pressitud apelsini eeterlik õli, destilleeritud apelsini eeterlik õli ja fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlid on toidu lõhna- ja/või maitseainena tunnustatud ja nende toime söödas on põhimõtteliselt sama kui toidus, siis ei ole vaja nende tõhusust täiendavalt tõendada. Amet kinnitas ka määrusega (EÜ) nr 1831/2003 asutatud referentlabori esitatud aruande söödas sisalduvate kõnealuste söödalisandite analüüsimise meetodi kohta.

(8)

Taimest Citrus sinensis (L.) Osbeck saadud pressitud apelsini eeterliku õli, destilleeritud apelsini eeterliku õli ja fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõlide hindamisest nähtub, et määruse (EÜ) nr 1831/2003 artiklis 5 sätestatud tingimused loa andmiseks on täidetud. Seepärast tuleks anda luba nende ainete kasutamiseks vastavalt käesoleva määruse lisas esitatud tingimustele.

(9)

Parema kontrolli võimaldamiseks tuleks sätestada teatavad tingimused. Eelkõige tuleks kõnealuste söödalisandite etiketile märkida aine soovitatav sisaldus. Sellise sisalduse ületamise korral tuleks eelsegu etiketil esitada teatav teave.

(10)

Asjaolu, et kõnealuseid söödalisandeid ei ole lubatud kasutada lõhna- ja/või maitseainena joogivees, ei välista nende kasutamist segasöödas, mida manustatakse veega.

(11)

Kuna ohutusnõuetest ei tulene vajadust kõnealuste ainete lubamise tingimuste muudatusi viivitamatult kohaldada, on asjakohane näha ette üleminekuperiood, et huvitatud isikud saaksid teha ettevalmistusi loa andmisest tulenevate uute nõuete täitmiseks.

(12)

Käesoleva määrusega ette nähtud meetmed on kooskõlas alalise taime-, looma-, toidu- ja söödakomitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Loa andmine

Lisas kirjeldatud aineid, mis kuuluvad söödalisandite kategooriasse „organoleptilised lisandid“ ja funktsionaalrühma „lõhna- ja maitseained“, lubatakse kasutada söödalisandina loomasöödas vastavalt lisas esitatud tingimustele.

Artikkel 2

Üleminekumeetmed

1.   Lisas kirjeldatud aineid ja neid sisaldavaid eelsegusid, mis on toodetud ja märgistatud enne 12. märtsi 2023 kooskõlas enne 12. septembrit 2022 kohaldatavate eeskirjadega, võib jätkuvalt turule lasta ja kasutada kuni olemasolevate varude ammendumiseni.

2.   Lisas kirjeldatud aineid sisaldavaid söödamaterjale ja segasööta, mis on toodetud ja märgistatud enne 12. septembrit 2023 kooskõlas enne 12. septembrit 2022 kohaldatavate eeskirjadega, võib jätkuvalt turule lasta ja kasutada kuni olemasolevate varude ammendumiseni, kui need on ette nähtud toiduloomadele.

Artikkel 3

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 22. august 2022

Komisjoni nimel

president

Ursula VON DER LEYEN


(1)  ELT L 268, 18.10.2003, lk 29.

(2)  Nõukogu 23. novembri 1970. aasta direktiiv 70/524/EMÜ söödalisandite kohta (EÜT L 270, 14.12.1970, lk 1).

(3)  EFSA Journal 2021; 19(11): 6891.


LISA

Söödalisandi identifitseerimisnumber

Söödalisand

Koostis, keemiline valem, kirjeldus, analüüsimeetod

Loomaliik või -kategooria

Vanuse ülempiir

Miinimumsisaldus

Maksimumsisaldus

Muud sätted

Loa kehtivusaja lõpp

Söödalisandi sisaldus milligrammides 12 % niiskusesisaldusega täissööda kilogrammi kohta

Kategooria: organoleptilised lisandid. Funktsionaalrühm: lõhna- ja maitseained

2b143-eo

Pressitud apelsini eeterlik õli

Söödalisandi koostis

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck (1) vilja koorest saadud pressitud apelsini eeterlik õli

Vedelik

Toimeaine kirjeldus

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest külmpressimise teel saadud eeterlik õli, nagu on määratlenud Euroopa Nõukogu (2)

Lenduvas fraktsioonis:

 

D-limoneeni: 93–97 %

 

mürtseeni: 1,5–3,5 %

 

sabineeni: 0,1–1,0 %

 

α-pineeni: 0,4–0,8 %

 

linalooli: 0,1–0,7 %

 

dekanaali: 0,1–0,7 %

 

oktanaali: 0,1–0,6 %

 

perillaldehüüdi: < 0,05 %

 

CASi number: 8028-48-6

 

EINECSi number: 232–433-8

 

FEMA number: 2825

 

CoE number: 143

Analüüsimeetod  (3)

D-limoneeni (fütokeemilise markeri) sisalduse määramine söödalisandis:

gaaskromatograafia koos leekionisatsiooni teel määramisega (GC-FID) (lähtuvalt standardist ISO 3140)

Broilerkanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide nuumlinnud

Munakanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide muna- ja aretuslinnud

Broilerkalkunid

80

1.

Söödalisand lisatakse söödale eelseguna.

2.

Söödalisandi ja eelsegude kasutamisjuhistes märgitakse säilitustingimused ja püsivus kuumtöötlemisel.

3.

Segamine muude botaaniliste lisanditega on lubatud tingimusel, et sellise seguga lisatava perillaldehüüdi sisaldus söödas on väiksem kui sisaldus, mis saavutatakse üheainsa söödalisandi kasutamisel asjaomase loomaliigi või -kategooria puhul soovitatavas või lubatud suurimas koguses.

4.

Söödakäitlejad kehtestavad söödalisandi ja eelsegude kasutajatele kasutamiskorra ja võtavad korralduslikud meetmed, millega vähendatakse sissehingamisest, nahakaudsest kokkupuutest ja silma sattumisest tulenevaid võimalikke riske. Kui selline kasutamiskord ja sellised meetmed ei võimalda kõnealuseid riske kõrvaldada või minimeerida, kasutatakse söödalisandi ja eelsegude käitlemisel isikukaitsevahendeid, sealhulgas naha-, silma- ja hingamiskaitsevahendeid.

12.9.2032

Kõik nuumamiseks ette nähtud sigalased

172

Kõikide sigalaste liikide põrsad

144

Emised

200

Mäletsejad

130

Hobused

230

Küülikud

Kalad, välja arvatud dekoratiivkalad

50

Muud liigid

50


Söödalisandi identifitseerimisnumber

Loa hoidja

Söödalisand

Koostis, keemiline valem, kirjeldus, analüüsimeetod

Loomaliik või -kategooria

Vanuse ülempiir

Miinimumsisaldus

Maksimumsisaldus

Muud sätted

Loa kehtivusaja lõpp

Söödalisandi sisaldus milligrammides 12 % niiskusesisaldusega täissööda kilogrammi kohta

Kategooria: organoleptilised lisandid. Funktsionaalrühm: lõhna- ja maitseained

2b143-di

Destilleeritud apelsini eeterlik õli

Söödalisandi koostis

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest saadud apelsini eeterliku õli destillaat (lenduv fraktsioon)

Vedelik

Toimeaine kirjeldus

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest külmpressimise teel saadud apelsini eeterliku õli destilleerimisel saadud lenduv fraktsioon, nagu on määratlenud Euroopa Nõukogu (4)

 

D-limoneeni: 93–97,5 %

 

mürtseeni: 1,5–3,5 %

 

sabineeni: 0,2–1,0 %

 

α-pineeni: 0,3–0,8 %

 

linalooli: 0,05–0,5 %

 

oktanaali: 0,05–0,4 %

 

perillaldehüüdi: < 0,005 %

 

CAS number: 8028-48–6

 

CoE number: 143

Analüüsimeetod  (5)

D-limoneeni (fütokeemilise markeri) sisalduse määramine söödalisandis:

gaaskromatograafia koos leekionisatsiooni teel määramisega (GC-FID) (lähtuvalt standardist ISO 3140)

Broilerkanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide nuumlinnud

Munakanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide muna- ja aretuslinnud

Broilerkalkunid

80

1.

Söödalisand lisatakse söödale eelseguna.

2.

Söödalisandi ja eelsegude kasutamisjuhistes märgitakse säilitustingimused ja püsivus kuumtöötlemisel.

3.

Segamine muude botaaniliste lisanditega on lubatud tingimusel, et sellise seguga lisatava perillaldehüüdi sisaldus söödas on väiksem kui sisaldus, mis saavutatakse üheainsa söödalisandi kasutamisel asjaomase loomaliigi või -kategooria puhul soovitatavas või lubatud suurimas koguses.

4.

Söödakäitlejad kehtestavad söödalisandi ja eelsegude kasutajatele kasutamiskorra ja võtavad korralduslikud meetmed, millega vähendatakse sissehingamisest, nahakaudsest kokkupuutest ja silma sattumisest tulenevaid võimalikke riske. Kui selline kasutamiskord ja sellised meetmed ei võimalda kõnealuseid riske kõrvaldada või minimeerida, kasutatakse söödalisandi ja eelsegude käitlemisel isikukaitsevahendeid, sealhulgas naha-, silma- ja hingamiskaitsevahendeid.

12.9.2032

Sigalased

200

Mäletsejad

130

Hobused

225

Küülikud

Kalad, välja arvatud dekoratiivkalad

80

Muud liigid

80


Söödalisandi identifitseerimisnumber

Loa hoidja

Söödalisand

Koostis, keemiline valem, kirjeldus, analüüsimeetod

Loomaliik või -kategooria

Vanuse ülempiir

Miinimumsisaldus

Maksimumsisaldus

Muud sätted

Loa kehtivusaja lõpp

Söödalisandi sisaldus milligrammides 12 % niiskusesisaldusega täissööda kilogrammi kohta

Kategooria: organoleptilised lisandid. Funktsionaalrühm: lõhna- ja maitseained

2b143-f

Fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõli

Söödalisandi koostis

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest fraktsioneerival destilleerimisel saadud õli

Vedelik

Toimeaine kirjeldus

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest pressimise teel saadud apelsini eeterliku õli fraktsioneerival destilleerimisel saadud õli, nagu on määratlenud Euroopa Nõukogu (6)

 

Mittelenduvat fraktsiooni: 10,5 %

 

Lenduvas fraktsioonis:

 

D-limoneeni: 89–96 %

 

dekanaali: 0,5–2 %

 

linalooli: 0,7–1,7 %

 

mürtseeni: 0,1–1,0 %

 

geraniaali: 0,1–1,0 %

 

perillaldehüüdi: < 0,3 %

 

CAS number: 8028-48–6

 

FEMA number: 2822

Analüüsimeetod  (7)

D-limoneeni (fütokeemilise markeri) sisalduse määramine söödalisandis:

gaaskromatograafia koos leekionisatsiooni teel määramisega (GC-FID) (lähtuvalt standardist ISO 3140)

Broilerkanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide nuumlinnud

15,5

1.

Söödalisand lisatakse söödale eelseguna.

2.

Söödalisandi ja eelsegude kasutamisjuhistes märgitakse säilitustingimused ja püsivus kuumtöötlemisel.

3.

Segamine muude botaaniliste lisanditega on lubatud tingimusel, et sellise seguga lisatava perillaldehüüdi sisaldus söödas on väiksem kui sisaldus, mis saavutatakse üheainsa söödalisandi kasutamisel asjaomase loomaliigi või -kategooria puhul soovitatavas või lubatud suurimas koguses.

4.

Söödakäitlejad kehtestavad söödalisandi ja eelsegude kasutajatele kasutamiskorra ja võtavad korralduslikud meetmed, millega vähendatakse sissehingamisest, nahakaudsest kokkupuutest ja silma sattumisest tulenevaid võimalikke riske. Kui selline kasutamiskord ja sellised meetmed ei võimalda kõnealuseid riske kõrvaldada või minimeerida, kasutatakse söödalisandi ja eelsegude käitlemisel isikukaitsevahendeid, sealhulgas naha-, silma- ja hingamiskaitsevahendeid.

12.9.2032

Munakanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide muna- ja aretuslinnud

23,5

Broilerkalkunid

21

Kõik nuumamiseks ette nähtud sigalased

34

Kõikide sigalaste liikide põrsad

28,5

Emised

41,5

Vasikad (piimaasendajas)

66,5

Nuumamiseks ette nähtud mäletsejad

62,5

Piimaandvad mäletsejad

40,5

Hobused

62,5

Küülikud

25

Kalad, välja arvatud dekoratiivkalad

70

Muud liigid

15,5


Söödalisandi identifitseerimisnumber

Loa hoidja

Söödalisand

Koostis, keemiline valem, kirjeldus, analüüsimeetod

Loomaliik või -kategooria

Vanuse ülempiir

Miinimumsisaldus

Maksimumsisaldus

Muud sätted

Loa kehtivusaja lõpp

Söödalisandi sisaldus milligrammides 12 % niiskusesisaldusega täissööda kilogrammi kohta

Kategooria: organoleptilised lisandid. Funktsionaalrühm: lõhna- ja maitseained

2b143-f-i

Fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõli

Söödalisandi koostis

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest fraktsioneerival destilleerimisel saadud õli

Vedelik

Toimeaine kirjeldus

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest pressimise teel saadud apelsini eeterliku õli fraktsioneerival destilleerimisel saadud õli, nagu on määratlenud Euroopa Nõukogu (8)

Mittelenduvat fraktsiooni: 20,9 %

Lenduvas fraktsioonis:

 

D-limoneeni: 79–89 %

 

dekanaali: 3,0–5,0 %

 

linalooli: 2,0–5,0 %

 

mürtseeni: 0,1–1,0 %

 

geraniaali: 0,5–1,8 %

 

perillaldehüüdi: < 0,6 %

 

CAS number: 8028-48–6

 

FEMA number: 2822

Analüüsimeetod  (9)

D-limoneeni (fütokeemilise markeri) sisalduse määramine söödalisandis:

gaaskromatograafia koos leekionisatsiooni teel määramisega (GC-FID) (lähtuvalt standardist ISO 3140)

Broilerkanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide nuumlinnud

5,5

1.

Söödalisand lisatakse söödale eelseguna.

2.

Söödalisandi ja eelsegude kasutamisjuhistes märgitakse säilitustingimused ja püsivus kuumtöötlemisel.

3.

Segamine muude botaaniliste lisanditega on lubatud tingimusel, et sellise seguga lisatava perillaldehüüdi sisaldus söödas on väiksem kui sisaldus, mis saavutatakse üheainsa söödalisandi kasutamisel asjaomase loomaliigi või -kategooria puhul soovitatavas või lubatud suurimas koguses.

4.

Söödakäitlejad kehtestavad söödalisandi ja eelsegude kasutajatele kasutamiskorra ja võtavad korralduslikud meetmed, millega vähendatakse sissehingamisest, nahakaudsest kokkupuutest ja silma sattumisest tulenevaid võimalikke riske. Kui selline kasutamiskord ja sellised meetmed ei võimalda kõnealuseid riske kõrvaldada või minimeerida, kasutatakse söödalisandi ja eelsegude käitlemisel isikukaitsevahendeid, sealhulgas naha-, silma- ja hingamiskaitsevahendeid.

12.9.2032

Munakanad ja muude vähem levinud kodulinnuliikide muna- ja aretuslinnud

8

Broilerkalkunid

7

Kõik nuumamiseks ette nähtud sigalased

11,5

Kõikide sigalaste liikide põrsad

9,5

Emised

14

Vasikad (piimaasendajas)

23

Nuumamiseks ette nähtud mäletsejad

21,5

Piimaandvad mäletsejad

14

Hobused

21,5

Küülikud

8,5

Kalad, välja arvatud dekoratiivkalad

24,5

Muud liigid

5,5


Söödalisandi identifitseerimisnumber

Söödalisand

Koostis, keemiline valem, kirjeldus, analüüsimeetod

Loomaliik või -kategooria

Vanuse ülempiir

Miinimumsisaldus

Maksimumsisaldus

Muud sätted

Loa kehtivusaja lõpp

Söödalisandi sisaldus milligrammides 12 % niiskusesisaldusega täissööda kilogrammi kohta

Kategooria: organoleptilised lisandid. Funktsionaalrühm: lõhna- ja maitseained

2b143-f-ii

Fraktsioneerival destilleerimisel saadud apelsiniõli

Söödalisandi koostis

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest fraktsioneerival destilleerimisel saadud õli

Vedelik

Toimeaine kirjeldus

Taime Citrus sinensis (L.) Osbeck vilja koorest pressimise teel saadud apelsini eeterliku õli fraktsioneerival destilleerimisel saadud õli, nagu on määratlenud Euroopa Nõukogu (10)

Mittelenduvat fraktsiooni: 18 %

Lenduvas fraktsioonis:

 

D-limoneeni: 85–95 %

 

linalooli: 0,5–4 %

 

CAS number: 8028-48–6

 

FEMA number: 2822

Analüüsimeetod  (11)

D-limoneeni (fütokeemilise markeri) sisalduse määramine söödalisandis:

gaaskromatograafia koos leekionisatsiooni teel määramisega (GC-FID) (lähtuvalt standardist ISO 3140)

Kõik loomaliigid

1.

Söödalisand lisatakse söödale eelseguna.

2.

Söödalisandi ja eelsegude kasutamisjuhistes märgitakse säilitustingimused ja püsivus kuumtöötlemisel.

3.

Söödalisandi etiketil esitatakse järgmine teave:

„Toimeaine soovitatav maksimumsisaldus 12 % niiskusesisaldusega täissööda kilogrammi kohta:

nuumkanade ja muude vähem levinud kodulinnuliikide nuumlindude, munakanade ja muude vähem levinud kodulinnuliikide muna- ja aretuslindude, nuumkalkunite ja sigalaste puhul: 50 mg;

vasikate puhul (piimaasendajas): 70 mg;

mäletsejate, välja arvatud lammaste ja kitsede puhul: 60 mg;

lammaste ja kitsede puhul: 70 mg;

kalade, sealhulgas dekoratiivkalade puhul: 2 mg;

muude maismaaloomade puhul: 50 mg“.

4.

Eelsegu etiketil esitatakse asjaomase funktsionaalrühma nimetus, söödalisandi nimetus ja identifitseerimisnumber ning lisatud toimeaine kogus, kui eelsegu etiketil märgitud kasutuskoguse puhul ületatakse punktis 3 osutatud sisaldust.

5.

Söödakäitlejad kehtestavad söödalisandi ja eelsegude kasutajatele kasutamiskorra ja võtavad korralduslikud meetmed, millega vähendatakse sissehingamisest, nahakaudsest kokkupuutest ja silma sattumisest tulenevaid võimalikke riske. Kui selline kasutamiskord ja sellised meetmed ei võimalda kõnealuseid riske kõrvaldada või minimeerida, kasutatakse söödalisandi ja eelsegude käitlemisel isikukaitsevahendeid, sealhulgas naha-, silma- ja hingamiskaitsevahendeid.

12.9.2032


(1)  Sünonüümid: Citrus sinensis (L.) Pers., Citrus aurantium (L.) Dulcis.

(2)  „Natural sources of flavourings“ („Lõhna- ja maitseainete looduslikud allikad“) – aruanne nr 2 (2007).

(3)  Analüüsimeetodite üksikasjad on kättesaadavad referentlabori veebisaidil aadressil https://joint-research-centre.ec.europa.eu/eurl-fa-eurl-feed-additives/eurl-fa-authorisation/eurl-fa-evaluation-reports_en.

(4)  „Natural sources of flavourings“ („Lõhna- ja maitseainete looduslikud allikad“) – aruanne nr 2 (2007).

(5)  Analüüsimeetodite üksikasjad on kättesaadavad referentlabori veebisaidil aadressil https://joint-research-centre.ec.europa.eu/eurl-fa-eurl-feed-additives/eurl-fa-authorisation/eurl-fa-evaluation-reports_en.

(6)  „Natural sources of flavourings“ („Lõhna- ja maitseainete looduslikud allikad“) – aruanne nr 2 (2007).

(7)  Analüüsimeetodite üksikasjad on kättesaadavad referentlabori veebisaidil aadressil https://joint-research-centre.ec.europa.eu/eurl-fa-eurl-feed-additives/eurl-fa-authorisation/eurl-fa-evaluation-reports_en.

(8)  „Natural sources of flavourings“ („Lõhna- ja maitseainete looduslikud allikad“) – aruanne nr 2 (2007).

(9)  Analüüsimeetodite üksikasjad on kättesaadavad referentlabori veebisaidil aadressil https://joint-research-centre.ec.europa.eu/eurl-fa-eurl-feed-additives/eurl-fa-authorisation/eurl-fa-evaluation-reports_en.

(10)  „Natural sources of flavourings“ („Lõhna- ja maitseainete looduslikud allikad“) – aruanne nr 2 (2007).

(11)  Analüüsimeetodite üksikasjad on kättesaadavad referentlabori veebisaidil aadressil https://joint-research-centre.ec.europa.eu/eurl-fa-eurl-feed-additives/eurl-fa-authorisation/eurl-fa-evaluation-reports_en.