31.10.2019   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 279/80


KOMISJONI DIREKTIIV (EL) 2019/1834,

24. oktoober 2019,

millega muudetakse nõukogu direktiivi 92/29/EMÜ II ja IV lisa üksnes tehniliste kohanduste osas

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse nõukogu 31. märtsi 1992. aasta direktiivi 92/29/EMÜ ohutuse ja tervishoiu miinimumnõuete kohta, et osutada paremaid raviteenuseid laevadel, (1) eriti selle artiklit 8,

ning arvestades järgmist:

(1)

17. novembril 2017 Göteborgis välja kuulutatud Euroopa sotsiaalõiguste samba (2) 10. põhimõttes on sätestatud, et igal töötajal on õigus tervislikule, ohutule ja hästi kohandatud töökeskkonnale. Töötajate õigus kõrgetasemelisele kaitsele, mis on seotud nende töötervishoiu ja tööohutuse ning töökeskkonnaga, mis on kohandatud nende kutsetegevusele ja mis võimaldab neil pikendada osalemist tööturul, hõlmab paremat ravi laevadel.

(2)

Töötajate tervise ja ohutusega seotud direktiivide, sealhulgas direktiivi 92/29/EMÜ rakendamisele tehti järelhindamine, mida nimetatakse REFIT-hindamiseks. Hindamisel vaadeldi direktiivide asjakohasust ning uurimusi ja uusi teaduslikke teadmisi mitmesugustes asjakohastes valdkondades. REFIT-hindamise käigus, millele on osutatud komisjoni talituste töödokumendis, (3) jõuti muu hulgas järeldusele, et direktiivi 92/29/EMÜ II lisas esitatud kohustuslike meditsiinitarvete loendit tuleb ajakohastada ning samuti tuleks suurendada sidusust rahvusvaheliste õigusaktidega.

(3)

Teatises „Ohutumad ja tervislikumad töötingimused meile kõigile – ELi tööohutuse ja töötervishoiu poliitika ajakohastamine“ (4) kordas komisjon, et kuigi liidu õigustiku tööohutust ja töötervishoidu käsitlev REFIT-hindamine kinnitas, et valdkonna õigusaktid on üldiselt tõhusad ja vastavad eesmärgile, on otstarbekas ajakohastada aegunud eeskirju ning tagada parem ja laiem kaitse, nõuetele vastavus ja kohapealne jõustamine. Komisjon rõhutab eelkõige vajadust ajakohastada direktiivi 92/29/EMÜ II lisas esitatud kohustuslike meditsiinitarvete loendit.

(4)

Direktiivis 92/29/EMÜ on sätestatud ohutuse ja tervishoiu miinimumnõuded laevadel töötavatele isikutele osutatavate raviteenuste parandamiseks. Selles loetletakse pardal nõutavad meditsiinitarbed ning käsitletakse vastutusalade määramist, teavet ja koolitust ning kontrolli.

(5)

Direktiivi 92/29/EMÜ II lisas on esitatud pardal nõutavate meditsiinitarvete, sealhulgas ravimite, meditsiiniseadmete ja antidootide mittetäielik loend. Meditsiinitarvetega seotud nõuded varieeruvad vastavalt laeva kategooriale, nagu on määratletud kõnealuse direktiivi I lisas.

(6)

On asjakohane muuta direktiivi 92/29/EMÜ II lisa, võttes arvesse pärast selle vastuvõtmist toimunud teaduse ja meditsiini arengut, eelkõige seoses uute ravimite ja meditsiinivahenditega, mis on muutunud kättesaadavaks, ning ravimite ja meditsiiniseadmetega, mida ei ole vaja enam pardal hoida. Peale selle on meditsiinipraktika mitmel juhul näidanud, et direktiivi 92/29/EMÜ II lisa olemasolevate kannete sõnastust tuleb ajakohastada või kohandada, et see kajastaks täpsemalt praeguseid tavasid.

(7)

Erilist tähelepanu tuleks pöörata C-kategooria laevadele, mis viibivad kaldale väga lähedal või millel puuduvad kajutid, kuna need laevad on üldiselt väiksemad ja neil ei pruugi olla piisavalt ruumi täieliku meditsiinitarvete komplekti jaoks. Direktiivi 92/29/EMÜ II lisa peaks seega võimaldama liikmesriikidel kaaluda erandlikel asjaoludel alternatiivide (ravimite või meditsiiniseadmete) kasutamist objektiivselt põhjendatud kaalutlustel. C-kategooria laevade eripära tõttu ei ole vaja laeva pardal teatavaid artikleid hoida, mistõttu tuleks kõnealuse kategooria ravimite ja meditsiiniseadmete loendit veidi lühendada.

(8)

Direktiivi 92/29/EMÜ IV lisa tuleks muuta, et võtta arvesse II lisa muutmist, sest IV lisas sätestatakse laevade meditsiinitarvete kontrollimise üldine raamistik, mis on tihedalt seotud II lisaga ja milles taasesitatakse selle sisu kontrollimise eesmärgil.

(9)

Direktiivi 92/29/EMÜ II ja IV lisa tuleks muuta, et võtta arvesse rahvusvahelisi dokumente, näiteks „International Medical Guide for Ships“, (5) säilitada olemasoleval tasemel kaitse laeva pardal töötavate isikute jaoks ning kajastada valdkonna teaduslikku ja meditsiinilist arengut, mis eeldab üksnes tehnilist kohandamist töökohal.

(10)

Tööohutuse ja töötervishoiu nõuandekomiteega konsulteeriti seoses komisjoni teatise „Ohutumad ja tervislikumad töötingimused meile kõigile – ELi tööohutuse ja töötervishoiu valdkonna õigusaktide ajakohastamine“ vastuvõtmisest tulenevate meetmetega, mis on vajalikud, et hoida liidu tööohutuse ja töötervishoiu alased õigusaktid tõhusate ja otstarbekohastena.

(11)

Tööohutuse ja töötervishoiu nõuandekomitee soovitab oma 6. detsembril 2017 vastu võetud arvamuses „Opinion on the Modernisation of Six OSH Directives to Ensure Healthier and Safer Work for All“, (6) et direktiivi 92/29/EMÜ II ja IV lisa tuleks ajakohastada.

(12)

Hilisemas arvamuses „Opinion on the Technical updates of annexes of the Directive Medical Treatment on board (92/29)“, (7) mis võeti vastu 31. mail 2018, soovitab tööohutuse ja töötervishoiu nõuandekomitee, et direktiivi 92/29/EMÜ II ja IV lisa tuleks ajakohastada, et võtta arvesse viimaseid tehnoloogilisi ja meditsiinilisi arenguid kõnealuses valdkonnas.

(13)

Komisjoni aitasid liikmesriikide eksperdid, kes pakkusid tehnilist ja teaduslikku tuge.

(14)

Vastavalt liikmesriikide ja komisjoni 28. septembri 2011. aasta ühisele poliitilisele deklaratsioonile selgitavate dokumentide kohta (8) on liikmesriigid kohustunud põhjendatud juhtudel lisama ülevõtmismeetmeid käsitlevale teatele ühe või mitu dokumenti, milles selgitatakse seost direktiivi osade ja ülevõtvate siseriiklike õigusaktide vastavate osade vahel.

(15)

Käesoleva direktiiviga ette nähtud meetmed on kooskõlas nõukogu direktiivi 92/29/EMÜ artikli 8 alusel moodustatud komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA DIREKTIIVI:

Artikkel 1

Direktiivi 92/29/EÜ II ja IV lisa asendatakse käesoleva direktiivi lisa tekstiga.

Artikkel 2

1.   Liikmesriigid jõustavad käesoleva direktiivi järgimiseks vajalikud õigus- ja haldusnormid hiljemalt 20. novembriks 2021. Nad edastavad kõnealuste õigus- ja haldusnormide teksti viivitamata komisjonile.

Kui liikmesriigid need normid vastu võtavad, lisavad nad nendesse või nende ametliku avaldamise korral nende juurde viite käesolevale direktiivile. Sellise viitamise viisi näevad ette liikmesriigid.

2.   Liikmesriigid edastavad komisjonile käesoleva direktiiviga reguleeritavas valdkonnas nende poolt vastuvõetavate põhiliste siseriiklike õigusnormide teksti.

Artikkel 3

Käesolev direktiiv jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Artikkel 4

Käesolev direktiiv on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 24. oktoober 2019

Komisjoni nimel

president

Jean-Claude JUNCKER


(1)  EÜT L 113, 30.4.1992, lk 19.

(2)  Euroopa sotsiaalõiguste sammas, november 2017, https://ec.europa.eu/commission/priorities/deeper-and-fairer-economic-and-monetary-union/european-pillar-social-rights_et

(3)  SWD(2017) 10 final.

(4)  COM(2017) 12 final.

(5)  International medical guide for ships: including the ship’s medicine chest. 3rd ed., World Health Organization, 2007 (ISBN 978 92 4 154720 8)

(6)  Tööohutuse ja -tervishoiu nõuandekomitee töödokument 1718/2017.

(7)  Tööohutuse ja -tervishoiu nõuandekomitee töödokument 444/18.

(8)  ELT C 369, 17.12.2011, lk 14.


LISA

1)   

Direktiivi 92/29/EMÜ II lisa asendatakse järgmisega:

„II LISA

Meditsiinitarbed (loend ei ole täielik) (*)

(Artikli 1 punkt d)

(*) Võttes arvesse artikli 2 lõike 1 punkti a, võivad liikmesriigid erandlike asjaolude korral kaaluda alternatiivsete ravimite või meditsiiniseadmete kasutamist objektiivselt põhjendatud kaalutlustel.

I.    RAVIMID

 

Laevakategooriad

 

A

B

C

1. Südame-veresoonkond

 

 

 

a) Südame-vereringe adrenomimeetikumid

x

x

 

b) Antianginaalsed preparaadid

x

x

x

c) Diureetikumid

x

x

 

d) Antihemorraagilised vahendid, sealhulgas uterotoonikumid juhuks, kui laeval on naisi

x

x

 

e) Antihüpertensiivsed preparaadid

x

x

 

2. Seedetrakt

 

 

 

a) Maohäirete ja kaksteistsõrmiksoole häirete ravimid

 

 

 

— Ravimid maohaavandite ja gastriidi raviks

x

x

 

—Antatsiidid

x

x

 

b) Antiemeetikumid

x

x

 

c) Lahtistid

x

 

 

d) Kõhulahtisusevastased preparaadid

x

x

x

e) Hemorroididevastased preparaadid

x

x

 

3. Valuvaigistid ja spasme lõõgastavad preparaadid

 

 

 

a) Valuvaigistid, palavikuvastased preparaadid ja põletikuvastased preparaadid

x

x

x

b) Tugevatoimelised valuvaigistid

x

x

 

c) Spasmolüütikumid

x

x

 

4. Närvisüsteem

 

 

 

a) Anksiolüütikumid

x

x

 

b) Neuroleptikumid

x

x

 

c) Merehaigusevastased preparaadid

x

x

x

d) Antiepileptikumid

x

x

 

5. Allergia- ja anafülaksiavastased preparaadid

 

 

 

a) Histaminoblokaatorid

x

x

 

b) Glükokortikoidid

x

x

 

6. Hingamiselundid

 

 

 

a) Bronhospasmolüütikumid

x

x

 

b) Köhavastased preparaadid

x

x

 

c) Külmetuse ja sinuiidi puhul kasutatavad ravimid

x

x

 

7. Infektsioonivastased preparaadid

 

 

 

a) Antibiootikumid (vähemalt kaks rühma)

x

x

 

b) Antiparasiitikumid

x

x

 

c) Teetanusevastased vaktsiinid ja immunoglobuliinid

x

x

 

d) Malaariavastased ravimid, kaasasolek sõltub tegevuspiirkonnast

x

x

 

8. Organismi vedelikuvaegust kompenseerivad ja kaloreid lisavad preparaadid ning plasmaasendajad

x

x

 

9. Ravimid välispidiseks kasutamiseks

 

 

 

a) Naharavimid

 

 

 

— Antiseptilised lahused

x

x

x

— Antibiootilised salvid

x

x

 

— Põletikuvastased ja valuvaigistavad salvid

x

x

 

— Seentevastased nahakreemid

x

 

 

— Põletust leevendavad preparaadid

x

x

x

b) Silmaravimid

 

 

 

— Antibiootilised ja põletikuvastased

x

x

 

— Valuvaigistavad tilgad

x

x

 

— Soolalahus silmapesuks

x

x

x

— Silma siserõhku vähendavad ja pupilli ahendavad tilgad

x

x

 

c) Kõrvaravimid

 

 

 

— Valuvaigistavad ja põletikuvastased lahused

x

x

 

d) Suu- ja neelupõletike ravimid

 

 

 

— Antiseptilised suuveed

x

x

 

e) Lokaalanesteetikumid

 

 

 

— Paikselt külmutavad valuvaigistid

x

 

 

— Naha alla manustatavad valuvaigistid

x

x

 

II.    MEDITSIINISEADMED

 

Laevakategooriad

 

A

B

C

1. Elustamisseadmed

 

 

 

— Ambukott (või samaväärne seade); varustatud suurte, keskmiste ja väikeste maskidega

x

x

 

— Rõhku alandava ventiiliga hingatamisseade hapniku manustamiseks laeva tööstushapnikusüsteemist või hapnikuballoonist  (1)

x

x

 

— Mehaaniline aspiraator ülemiste hingamisteede puhastamiseks

x

x

 

2. Haavahooldus- ja sulgemisvahendid

 

 

 

— Žgutid

x

x

x

— Ühekordse kasutusega haavaklambri paigaldusseade (staapler) või nõeltega haavaõmbluskomplekt

x

x

 

— Kleepuv elastne sidematerjal

x

x

x

— Marliribad

x

x

 

— Marli-toruside sõrmesideme jaoks

x

 

 

— Steriilsed marlitampoonid

x

x

x

— Steriilsed linad põletushaigetele

x

x

 

— Kolmnurklina

x

x

 

— Ühekordse kasutusega kindad

x

x

x

— Kleepsidemed

x

x

x

— Steriilne rõhkside

x

x

x

— Kleep-haavaplaastrid või tsinkoksiidsidematerjal

x

x

x

— Mitteresorbeeruv haavaõmblusniit nõeltega

x

 

 

— Vaseliiniga immutatud marli

x

x

 

3. 3. Instrumendid

 

 

 

— Ühekordse kasutusega skalpellid

x

 

 

— Instrumendikarp, mis on valmistatud sobivast materjalist

x

x

 

— Käärid

x

x

 

— Anatoomilised pintsetid

x

x

 

— Hemostaatilised klemmid

x

x

 

— Nõelahoidlid

x

 

 

— Ühekordse kasutusega raseerimisvahendid

x

 

 

4. Läbivaatus- ja jälgimisseadmed

 

 

 

— Ühekordse kasutusega keelespaatlid

x

x

 

— Uriinianalüüsi testribad

x

 

 

— Temperatuurikaardid

x

 

 

— Meditsiinilised evakuatsioonilehed

x

x

 

— Stetoskoop

x

x

 

— Sfügmomanomeeter

x

x

 

— Meditsiiniline termomeeter

x

x

 

— Hüpotermiatermomeeter

x

x

 

d) Malaaria kiirtest, kaasasolek sõltub tegevuspiirkonnast

x

x

 

5. Süstimis-, infusiooni-, punkteerimis- ja kateeterdamisseadmed

 

 

 

— Põietühjendusvahendid (sobivad nii meestele kui ka naistele)

x

 

 

— Veenisisene infusioonikomplekt

x

x

 

— Ühekordse kasutusega süstlad ja nõelad

x

x

 

6. Üldkasutatavad meditsiiniseadmed

 

 

 

— Isikukaitse- ja meditsiiniabivahendid

x

x

 

— Siiber

x

 

 

— Kuumaveepudel

x

 

 

— Uriinianum

x

 

 

— Jääkott

x

 

 

7. Lahastamis- ja paigaldusseadmed

 

 

 

— Komplekt eri suurusega lahaseid jäsemete jaoks

x

x

 

— Kaelus kaela fikseerimiseks

x

x

 

8. Desinfektsioon, desinsektsioon ja profülaktika

 

 

 

— Vee desinfitseerimisaine

x

 

 

— Vedelad insektitsiidid

x

 

 

— Pulberinsektitsiidid

x

 

 

III.    ANTIDOODID

1. Ravimid

— Üldine

— Südame-veresoonkond

— Seedetrakt

— Närvisüsteem

— Hingamiselundid

— Infektsioonivastased preparaadid

— Välispidiseks kasutamiseks

2. Meditsiiniseadmed

— Hapniku manustamiseks vajalikud seadmed (sh nende hooldusvahendid)

Märkus

III jao üksikasjalikul rakendamisel võivad liikmesriigid võtta aluseks IMO meditsiinilise esmaabi osutamise juhendi ohtlike kaupade põhjustatud õnnetuste puhul, mis on esitatud IMO rahvusvahelise ohtlike kaupade mereveoeeskirja 1990. aasta konsolideeritud versioonis, nagu seda on muudetud.

Artikli 8 rakendamise käigus III jaos tehtavate kohanduste puhul võib muu hulgas arvesse võtta meditsiinilise esmaabi osutamise juhendi ajakohastamiseks tehtud muudatusi.

2)   

Direktiivi 92/29/EMÜ IV lisa asendatakse järgmisega:

„IV LISA

Üldnõuded laevade meditsiinitarvete kontrollimiseks

(Artikli 2 lõike 1 punkt c, artikli 3 lõige 3)

A JAGU

A KATEGOORIA LAEVAD

I.   Andmed laeva kohta

Nimi: …

Lipuriik: …

Kodusadam: …

II.   Meditsiinitarbed

 

Nõutavad kogused

Pardal tegelikult olevad kogused

Märkused (eelkõige kõlblikkusaja lõpp)

1. RAVIMID

1.1. Südame-veresoonkond

 

a) Südame-vereringe adrenomimeetikumid

0

0

0

b) Antianginaalsed preparaadid

0

0

0

c) Diureetikumid

0

0

0

d) Antihemorraagilised vahendid, sealhulgas uterotoonikumid juhuks, kui laeval on naisi

0

0

0

e) Antihüpertensiivsed preparaadid

0

0

0

1.2. Seedetrakt

 

 

 

a) Maohäirete ja kaksteistsõrmiksoole häirete ravimid

0

0

0

— Ravimid maohaavandite ja gastriidi raviks

0

0

0

— Antatsiidid

0

0

0

b) Antiemeetikumid

0

0

0

c) Lahtistid

0

0

0

d) Kõhulahtisusevastased preparaadid

0

0

0

e) Hemorroididevastased preparaadid

0

0

0

1.3. Valuvaigistid ja spasme lõõgastavad preparaadid

 

 

 

a) Valuvaigistid, palavikuvastased preparaadid ja põletikuvastased preparaadid

0

0

0

b) Tugevatoimelised valuvaigistid

0

0

0

c) Spasmolüütikumid

0

0

0

1.4. Närvisüsteem

 

 

 

a) Anksiolüütikumid

0

0

0

b) Neuroleptikumid

0

0

0

c) Merehaigusevastased preparaadid

0

0

0

d) Antiepileptikumid

0

0

0

1.5. Allergia- ja anafülaksiavastased preparaadid

 

 

 

a) Histaminoblokaatorid

0

0

0

b) Glükokortikoidid

0

0

0

1.6. Hingamiselundid

 

 

 

a) Bronhospasmolüütikumid

0

0

0

b) Köhavastased preparaadid

0

0

0

c) Külmetuse ja sinuiidi puhul kasutatavad ravimid

0

0

0

1.7. Infektsioonivastased preparaadid

 

 

 

a) Antibiootikumid (vähemalt kaks rühma)

0

0

0

b) Antiparasiitikumid

0

0

0

c) Teetanusevastased vaktsiinid ja immunoglobuliinid

0

0

0

d) Malaariavastased ravimid, kaasasolek sõltub tegevuspiirkonnast

0

0

0

1.8. Organismi vedelikuvaegust kompenseerivad ja kaloreid lisavad preparaadid ning plasmaasendajad

0

0

0

1.9. Ravimid välispidiseks kasutamiseks

 

 

 

a) Naharavimid

0

0

0

— Antiseptilised lahused

0

0

0

— Antibiootilised salvid

0

0

0

— Põletikuvastased ja valuvaigistavad salvid

0

0

0

— Seentevastased nahakreemid

0

0

0

— Põletust leevendavad preparaadid

0

0

0

b) Silmaravimid

0

0

0

— Antibiootilised ja põletikuvastased

0

0

0

— Valuvaigistavad tilgad

0

0

0

— Soolalahus silmapesuks

0

0

0

— Silma siserõhku vähendavad ja pupilli ahendavad tilgad

0

0

0

c) Kõrvaravimid

0

0

0

— Valuvaigistavad ja põletikuvastased lahused

0

0

0

d) Suu- ja neelupõletike ravimid

0

0

0

— Antiseptilised suuveed

0

0

0

e) Lokaalanesteetikumid

0

0

0

— Paikselt külmutavad valuvaigistid

0

0

0

— Naha alla manustatavad valuvaigistid

0

0

0

2. MEDITSIINISEADMED

2.1. Elustamisseadmed

 

— Ambukott (või samaväärne seade); varustatud suurte, keskmiste ja väikeste maskidega

0

0

0

— Rõhku alandava ventiiliga hingatamisseade hapniku manustamiseks laeva tööstushapnikusüsteemist või hapnikuballoonist (2)

0

0

0

— Mehaaniline aspiraator ülemiste hingamisteede puhastamiseks

0

0

0

2.2. Haavahooldus- ja sulgemisvahendid

— Žgutid

0

0

0

— Ühekordse kasutusega haavaklambri paigaldusseade (staapler) või nõeltega haavaõmbluskomplekt

0

0

0

— Kleepuv elastne sidematerjal

0

0

0

— Marliribad

0

0

0

— Marli-toruside sõrmesideme jaoks

0

0

0

— Steriilsed marlitampoonid

0

0

0

— Steriilsed linad põletushaigetele

0

0

0

— Kolmnurklina

0

0

0

— Ühekordse kasutusega kindad

0

0

0

— Kleepsidemed

0

0

0

— Steriilne rõhkside

0

0

0

— Kleep-haavaplaastrid või tsinkoksiidsidematerjal

0

0

0

— Mitteresorbeeruv haavaõmblusniit nõeltega

0

0

0

— Vaseliiniga immutatud marli

0

0

0

2.3. Instrumendid

— Ühekordse kasutusega skalpellid

0

0

0

— Instrumendikarp, mis on valmistatud sobivast materjalist

0

0

0

— Käärid

0

0

0

— Anatoomilised pintsetid

0

0

0

— Hemostaatilised klemmid

0

0

0

— Nõelahoidlid

0

0

0

— Ühekordse kasutusega raseerimisvahendid

0

0

0

2.4. Läbivaatus- ja jälgimisseadmed

0

0

0

— Ühekordse kasutusega keelespaatlid

0

0

0

— Uriinianalüüsi testribad

0

0

0

— Temperatuurikaardid

0

0

0

— Meditsiinilised evakuatsioonilehed

0

0

0

— Stetoskoop

0

0

0

— Sfügmomanomeeter

0

0

0

— Meditsiiniline termomeeter

0

0

0

— Hüpotermiatermomeeter

0

0

0

— Malaaria kiirtest, kaasasolek sõltub tegevuspiirkonnast

0

0

0

2.5. Süstimis-, infusiooni-, punkteerimis- ja kateeterdamisseadmed

0

0

0

— Põietühjendusvahendid (sobivad nii meestele kui ka naistele)

0

0

0

— Veenisisene infusioonikomplekt

0

0

0

— Ühekordse kasutusega süstlad ja nõelad

0

0

0

2.6. Üldkasutatavad meditsiiniseadmed

0

0

0

— Isikukaitse- ja meditsiiniabivahendid

0

0

0

— Siiber

0

0

0

— Kuumaveepudel

0

0

0

— Uriinianum

0

0

0

— Jääkott

0

0

0

2.7. Lahastamis- ja paigaldusseadmed

0

0

0

— Komplekt eri suurusega lahaseid jäsemete jaoks

0

0

0

— Kaelus kaela fikseerimiseks

0

0

0

2.8. Desinfektsioon, desinsektsioon ja profülaktika

0

0

0

— Vee desinfitseerimisaine

0

0

0

— Vedelad insektitsiidid

0

0

0

— Pulberinsektitsiidid

0

0

0

3. ANTIDOODID

3.1. Üldine

0

0

0

3.2. Südame-veresoonkond

0

0

0

3.3. Seedetrakt

0

0

0

3.4. Närvisüsteem

0

0

0

3.5. Hingamiselundid

0

0

0

3.6. Infektsioonivastased preparaadid

0

0

0

3.7. Välispidiseks kasutamiseks

0

0

0

3.8. Muu

0

0

0

3.9. Hapniku manustamiseks vajalikud seadmed (sh nende hooldusvahendid)

0

0

0

Koht ja kuupäev: …

Kapteni allkiri: …

Pädeva asutuse või isiku kinnitus: …

B JAGU

B KATEGOORIA LAEVAD

I.   Andmed laeva kohta

Nimi: …

Lipuriik: …

Kodusadam: …

II.   Meditsiinitarbed

 

Nõutavad kogused

Pardal tegelikult olevad kogused

Märkused (eelkõige kõlblikkusaja lõpp)

1. RAVIMID

1.1. Südame-veresoonkond

 

a) Südame-vereringe adrenomimeetikumid

0

0

0

b) Antianginaalsed preparaadid

0

0

0

c) Diureetikumid

0

0

0

d) Antihemorraagilised vahendid, sealhulgas uterotoonikumid juhuks, kui laeval on naisi

0

0

0

e) Antihüpertensiivsed preparaadid

0

0

0

1.2. Seedetrakt

 

 

 

a) Maohäirete ja kaksteistsõrmiksoole häirete ravimid

0

0

0

— Ravimid maohaavandite ja gastriidi raviks

0

0

0

— Antatsiidid

0

0

0

b) Antiemeetikumid

0

0

0

c) Kõhulahtisusevastased preparaadid

0

0

0

d) Hemorroididevastased preparaadid

0

0

0

1.3. Valuvaigistid ja spasme lõõgastavad preparaadid

 

 

 

a) Valuvaigistid, palavikuvastased preparaadid ja põletikuvastased preparaadid

0

0

0

b) Tugevatoimelised valuvaigistid

0

0

0

c) Spasmolüütikumid

0

0

0

1.4. Närvisüsteem

 

 

 

a) Anksiolüütikumid

0

0

0

b) Neuroleptikumid

0

0

0

c) Merehaigusevastased preparaadid

0

0

0

d) Antiepileptikumid

0

0

0

1.5. Allergia- ja anafülaksiavastased preparaadid

 

 

 

a) Histaminoblokaatorid

0

0

0

b) Glükokortikoidid

0

0

0

1.6. Hingamiselundid

 

 

 

a) Bronhospasmolüütikumid

0

0

0

b) Köhavastased preparaadid

0

0

0

c) Külmetuse ja sinuiidi puhul kasutatavad ravimid

0

0

0

1.7. Infektsioonivastased preparaadid

 

 

 

a) Antibiootikumid (vähemalt kaks rühma)

0

0

0

b) Antiparasiitikumid

0

0

0

c) Teetanusevastased vaktsiinid ja immunoglobuliinid

0

0

0

d) Malaariavastased ravimid, kaasasolek sõltub tegevuspiirkonnast

0

0

0

1.8. Organismi vedelikuvaegust kompenseerivad ja kaloreid lisavad preparaadid ning plasmaasendajad

0

0

0

1.9. Ravimid välispidiseks kasutamiseks

 

 

 

a) Naharavimid

0

0

0

— Antiseptilised lahused

0

0

0

— Antibiootilised salvid

0

0

0

— Põletikuvastased ja valuvaigistavad salvid

0

0

0

— Põletust leevendavad preparaadid

0

0

0

b) Silmaravimid

0

0

0

— Antibiootilised ja põletikuvastased

0

0

0

— Valuvaigistavad tilgad

0

0

0

— Soolalahus silmapesuks

0

0

0

— Silma siserõhku vähendavad ja pupilli ahendavad tilgad

0

0

0

c) Kõrvaravimid

0

0

0

— Valuvaigistavad ja põletikuvastased lahused

0

0

0

d) Suu- ja neelupõletike ravimid

0

0

0

— Antiseptilised suuveed

0

0

0

e) Lokaalanesteetikumid

0

0

0

— Naha alla manustatavad valuvaigistid

0

0

0

2. MEDITSIINISEADMED

2.1. Elustamisseadmed

 

— Ambukott (või samaväärne seade); varustatud suurte, keskmiste ja väikeste maskidega

0

0

0

— Rõhku alandava ventiiliga hingatamisseade hapniku manustamiseks laeva tööstushapnikusüsteemist või hapnikuballoonist (3)

0

0

0

— Mehaaniline aspiraator ülemiste hingamisteede puhastamiseks

0

0

0

2.2. Haavahooldus- ja sulgemisvahendid

— Žgutid

0

0

0

—Ühekordse kasutusega haavaklambri paigaldusseade (staapler) või nõeltega haavaõmbluskomplekt

0

0

0

— Kleepuv elastne sidematerjal

0

0

0

— Marliribad

0

0

0

— Steriilsed marlitampoonid

0

0

0

— Steriilsed linad põletushaigetele

0

0

0

— Kolmnurklina

0

0

0

— Ühekordse kasutusega kindad

0

0

0

— Kleepsidemed

0

0

0

— Steriilne rõhkside

0

0

0

— Kleep-haavaplaastrid või tsinkoksiidsidematerjal

0

0

0

— Vaseliiniga immutatud marli

0

0

0

2.3. Instrumendid

— Instrumendikarp, mis on valmistatud sobivast materjalist

0

0

0

— Käärid

0

0

0

— Anatoomilised pintsetid

0

0

0

— Hemostaatilised klemmid

0

0

0

2.4. Läbivaatus- ja jälgimisseadmed

0

0

0

— Ühekordse kasutusega keelespaatlid

0

0

0

— Meditsiinilised evakuatsioonilehed

0

0

0

— Stetoskoop

0

0

0

— Sfügmomanomeeter

0

0

0

— Meditsiiniline termomeeter

0

0

0

— Hüpotermiatermomeeter

0

0

0

— Malaaria kiirtest, kaasasolek sõltub tegevuspiirkonnast

0

0

0

2.5. Süstimis-, infusiooni-, punkteerimis- ja kateeterdamisseadmed

0

0

0

— Veenisisene infusioonikomplekt

0

0

0

— Ühekordse kasutusega süstlad ja nõelad

0

0

0

2.6. Üldkasutatavad meditsiiniseadmed

0

0

0

— Isikukaitse- ja meditsiiniabivahendid

0

0

0

2.7. Lahastamis- ja paigaldusseadmed

0

0

0

— Komplekt eri suurusega lahaseid jäsemete jaoks

0

0

0

— Kaelus kaela fikseerimiseks

0

0

0

3. ANTIDOODID

3.1. Üldine

0

0

0

3.2. Südame-veresoonkond

0

0

0

3.3. Seedetrakt

0

0

0

3.4. Närvisüsteem

0

0

0

3.5. Hingamiselundid

0

0

0

3.6. Infektsioonivastased preparaadid

0

0

0

3.7. Välispidiseks kasutamiseks

0

0

0

3.8. Muu

0

0

0

3.9. Hapniku manustamiseks vajalikud seadmed (sh nende hooldusvahendid)

0

0

0

Koht ja kuupäev: …

Kapteni allkiri: …

Pädeva asutuse või isiku kinnitus: …

C JAGU

C KATEGOORIA LAEVAD

I.   Andmed laeva kohta

Nimi: …

Lipuriik: …

Kodusadam: …

II.   Meditsiinitarbed

 

Nõutavad kogused

Pardal tegelikult olevad kogused

Märkused (eelkõige kõlblikkusaja lõpp)

1. RAVIMID

1.1. Südame-veresoonkond

 

a) Antianginaalsed preparaadid

0

0

0

1.2. Seedetrakt

 

 

 

a) Kõhulahtisusevastased preparaadid

0

0

0

1.3. Valuvaigistid ja spasme lõõgastavad preparaadid

 

 

 

a) Valuvaigistid, palavikuvastased preparaadid ja põletikuvastased preparaadid

0

0

0

1.4. Närvisüsteem

 

 

 

c) Merehaigusevastased preparaadid

0

0

0

1.5. Ravimid välispidiseks kasutamiseks

 

 

 

a) Naharavimid

0

0

0

— Antiseptilised lahused

0

0

0

— Põletust leevendavad preparaadid

0

0

0

b) Silmaravimid

0

0

0

— Soolalahus silmapesuks

0

0

0

2. MEDITSIINISEADMED

2.1. Haavahooldus- ja sulgemisvahendid

— Žgutid

0

0

0

— Kleepuv elastne sidematerjal

0

0

0

— Steriilsed marlitampoonid

0

0

0

— Ühekordse kasutusega kindad

0

0

0

— Kleepsidemed

0

0

0

— Steriilne rõhkside

0

0

0

— Kleep-haavaplaastrid või tsinkoksiidsidematerjal

0

0

0

3. ANTIDOODID

3.1. Üldine

0

0

0

3.2. Südame-veresoonkond

0

0

0

3.3. Seedetrakt

0

0

0

3.4. Närvisüsteem

0

0

0

3.5. Hingamiselundid

0

0

0

3.6. Infektsioonivastased preparaadid

0

0

0

3.7. Välispidiseks kasutamiseks

0

0

0

3.8. Muu

0

0

0

3.9. Hapniku manustamiseks vajalikud seadmed (sh nende hooldusvahendid)

0

0

0

Koht ja kuupäev: …

Kapteni allkiri: …

Pädeva asutuse või isiku kinnitus: …


(1)  Vastavalt siseriiklikes õigusaktides sätestatud ja/või tavadena väljakujunenud kasutustingimustele.

(2)  Vastavalt siseriiklikes õigusaktides sätestatud ja/või tavadena väljakujunenud kasutustingimustele.

(3)  Vastavalt siseriiklikes õigusaktides sätestatud ja/või tavadena väljakujunenud kasutustingimustele.