1.4.2016   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 85/3


NÕUKOGU RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2016/466,

31. märts 2016,

millega rakendatakse määruse (EL) 2016/44 (mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Liibüas) artikli 21 lõiget 2

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse nõukogu 18. jaanuari 2016. aasta määrust (EL) 2016/44, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Liibüas ja millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EL) nr 204/2011 (1), eriti selle artikli 21 lõiget 2,

võttes arvesse liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ettepanekut

ning arvestades järgmist:

(1)

Nõukogu võttis 18. jaanuaril 2016 vastu määruse (EL) 2016/44.

(2)

Nõukogu tuletas 16. märtsil 2015 meelde, et ainult poliitiline lahendus saab olla jätkusuutlik tegutsemisviis ning aidata kaasa rahu ja stabiilsuse saavutamisele Liibüas, ning osutas muu hulgas sellele, kui tähtis on hoiduda tegevusest, mis võib praeguseid lõhesid veelgi süvendada.

(3)

Nõukogule valmistab endiselt sügavat muret olukord Liibüas ja eelkõige tegevus, millega ohustatakse rahu, julgeolekut või stabiilsust Liibüas ning millega takistatakse või kahjustatakse Liibüa poliitilise ülemineku edukat lõpuleviimist, nagu tegevus, millega takistatakse Liibüa 17. detsembri 2015. aasta poliitilise kokkuleppe rakendamist ja rahvusliku kokkuleppe valitsuse moodustamist, muu hulgas seeläbi, et Liibüas poliitilist mõjuvõimu omavad isikud ei suuda korduvalt võtta asjaomaseid meetmeid.

(4)

Pidades silmas Liibüas valitseva olukorra tõsidust, tuleks kolm täiendavat isikut lisada määruse (EL) 2016/44 III lisas esitatud nende isikute loetellu, kelle suhtes kohaldatakse piiravaid meetmeid.

(5)

Määrust (EL) 2016/44 tuleks seetõttu vastavalt muuta,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Käesoleva määruse lisas loetletud isikud lisatakse määruse (EL) 2016/44 III lisas esitatud loetellu.

Artikkel 2

Käesolev määrus jõustub selle Euroopa Liidu Teatajasavaldamise päeval.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 31. märts 2016

Nõukogu nimel

eesistuja

A.G. KOENDERS


(1)  ELT L 12, 19.1.2016, lk 1.


LISA

„III LISA

Artikli 6 lõikes 2 osutatud füüsiliste ja juriidiliste isikute, üksuste ja asutuste loetelu

A.   ISIKUD

 

Nimi

Tuvastamisandmed

Põhjendus

Loetellu kandmise kuupäev

16.

SALEH ISSA GWAIDER, Agila

Sünniaeg: 1944 (kinnitamata)

Agila Saleh on alates 5. augustist 2014 olnud Liibüa esindajatekoja saadikutenõukogu president.

Saleh väljendas 17. detsembril 2015 oma vastuseisu samal päeval allkirjastatud Liibüa poliitilisele kokkuleppele.

Saadikutenõukogu presidendina on Saleh takistanud ja kahjustanud Liibüa poliitilise ülemineku protsessi, sealhulgas keeldus ta 23. veebruaril 2016 korraldamast esindajatekojas hääletust rahvusliku kokkuleppe valitsuse moodustamiseks.

Saleh otsustas 23. veebruaril 2016 luua komitee, mis kavandatu kohaselt kohtub Liibüa poliitilisele kokkuleppele vastanduva „Liibüa-Liibüa protsessi“ teiste liikmetega.

 

17.

GHWELL, Khalifa

teise nimega AL GHWEIL, Khalifa

AL-GHAWAIL, Khalifa

Sünniaeg: 1964

Misratah

Khalifa Ghwell on rahvusvaheliselt tunnustamata rahvuskongressi (tuntud ka kui „rahvusliku päästmise valitsus“) nn peaminister ja kaitseminister ning on seega vastutav selle tegevuse eest.

Khalifa Ghwell näitas 7. juulil 2015 oma toetust seitsmest brigaadist koosnevale uuele sõjalisele rühmitusele Steadfastness Front (Alsomood), mis moodustati, et takistada rahvusliku ühtsuse valitsuse moodustamist Tripolis; Khalifa Ghwell osales koos rahvuskongressi president Nuri Abu Sahmainiga rühmituse moodustamise allkirjatseremoonial.

Rahvuskongressi „peaministrina“ on Ghwell etendanud keskset rolli, et takistada Liibüa poliitilise kokkuleppe alusel loodud rahvusliku kokkuleppe valitsuse moodustamist.

Tripoli rahvuskongressi „peaministri ja kaitseministrina“ andis Ghwell 15. jaanuaril 2016 käsu vahistada kõik rahvusliku kokkuleppe valitsuse peaministrikandidaadi poolt ametisse nimetatud uue julgeolekurühma liikmed, kes peaksid Tripolisse sisenema.

 

18.

ABU SAHMAIN, Nuri

teise nimega BOSAMIN, Nori

BO SAMIN, Nuri

BADI, Salahdin

Sünniaeg: 16. mai 1956

Zouara/Zuwara Liibüa

Nuri Abu Sahmain on rahvusvaheliselt tunnustamata rahvuskongressi (tuntud ka kui „rahvusliku päästmise valitsus“) nn „president“ ning on seega vastutav selle tegevuse eest.

Rahvuskongressi „presidendina“ on Nuri Abu Sahmain etendanud keskset rolli, et takistada ja kahjustada Liibüa poliitilise kokkuleppe elluviimist ning rahvusliku kokkuleppe valitsuse moodustamist.

Sahmain esitas 15. detsembril 2015 üleskutse lükata edasi Liibüa poliitilise kokkuleppe sõlmimine, mis pidi kavandatu kohaselt heaks kiidetama 17. detsembril toimuval kohtumisel.

Sahmain tegi 16. detsembril 2015 avalduse, mille kohaselt rahvuskongress ei lubanud ühelgi oma liikmel kohtumisel osaleda ega Liibüa poliitilist kokkulepet allkirjastada.

Sahmain lükkas Liibüa poliitilise kokkuleppe tagasi 1. jaanuaril 2016 toimunud kohtumisel ÜRO eriesindajaga.”