7.5.2014   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 134/46


KOMISJONI RAKENDUSOTSUS,

29. aprill 2014,

millega kehtestatakse liidu tolliseadustikku käsitlev tööprogramm

(2014/255/EL)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 9. oktoobri 2013. aasta määrust (EL) nr 952/2013, millega kehtestatakse liidu tolliseadustik, (1) eriti selle artiklit 281,

ning arvestades järgmist:

(1)

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik (edaspidi „tolliseadustik”)) artikliga 280 nähakse ette, et komisjon peab koostama elektrooniliste süsteemide väljaarendamist ja kasutuselevõtmist käsitleva tööprogrammi. Tööprogramm on eriti tähtis elektrooniliste süsteemidega seotud üleminekumeetmete kehtestamiseks ja ajagraafiku kehtestamiseks juhtudel, kui süsteemid tolliseadustiku kohaldamisaja alguseks, st 1. maiks 2016 veel ei tööta.

(2)

Tolliseadustikus on sätestatud, et kogu tolliasutustevaheline ning ettevõtjate ja tolliasutuste vaheline teabevahetus ja sellise teabe säilitamine peab toimuma elektroonilisi andmetöötlusvahendeid kasutades ning et info- ja kommunikatsioonisüsteemid peavad pakkuma kõigi liikmesriikide ettevõtjatele ühesuguseid võimalusi. Tolliseadustiku nõuetekohase kohaldamise tagamiseks tuleks seepärast tööprogrammiga ette näha elektrooniliste süsteemide rakendamise laiaulatuslik kava.

(3)

Seega peaks tööprogrammis olema loetelu elektroonilistest süsteemidest, mille liikmesriigid ja komisjon peaksid omavahelises tihedas koostöös välja arendama selleks, et tolliseadustikku oleks võimalik ka tegelikkuses kohaldada. See loetelu põhineb olemasoleval kõigi IT-alaste tolliprojektidega seotud kavandamisdokumendil, mida nimetatakse mitmeaastaseks strateegiliseks kavaks ja mis on koostatud kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsusega nr 70/2008/EÜ, (2) eriti selle artikliga 4 ja artikli 8 lõikega 2. Tööprogrammis nimetatud elektrooniliste süsteemide suhtes tuleks kohaldada sama projektijuhtimisel põhinevat lähenemisviisi ning need tuleks ette valmistada ja välja arendada nii, nagu on ette nähtud mitmeaastases strateegilises kavas.

(4)

Tööprogrammis tuleks määratleda ja kirjeldada elektroonilisi süsteeme, samuti nendega seotud õiguslikke aluseid, olulisi eesmärke ja tegevuse alustamiseks kavandatud kuupäevi. Neile kuupäevadele tuleks viidata kui „kasutuselevõtu sihtkuupäevadele”. Elektrooniliste süsteemide kasutuselevõtmise kuupäev peaks olema üleminekuperioodi lõpetamise sihtkuupäev.

(5)

Tööprogrammis nimetatud elektroonilised süsteemid tuleks välja valida silmas pidades nende eeldatavat mõju tolliseadustikus määratletud prioriteetidele. Üks selline põhiprioriteet on võime pakkuda ettevõtjatele mitmesuguseid elektroonilisi tolliteenuseid kogu liidu tolliterritooriumil. Lisaks peaks elektrooniliste süsteemide eesmärk olema tolliprotseduuride tõhususe, tulemuslikkuse ja ühtlustamise edendamine kogu liidus. Tööprogrammis olevate elektrooniliste süsteemide kasutuselevõtu järjekord ja ajagraafik peaks põhinema praktilistel ja projektijuhtimisalastel kaalutlustel, nagu nt jõupingutuste ja ressursside jaotamine, projektide omavaheline seotus, iga süsteemi konkreetsed tingimused ja projekti valmidusaste. Niisuguse tööprogrammi abil saavutatakse elektrooniliste süsteemide arendamise nõuetekohane ja etapiviisiline kavandamine ja juhtimine.

(6)

Kuna tolliseadustiku artikli 16 lõikes 1 osutatud elektroonilisi süsteeme peavad välja arendama, käitama ja hooldama liikmesriigid koostöös komisjoniga, peaksid komisjon ja liikmesriigid töötama koos, tagamaks et elektrooniliste süsteemide ettevalmistamine ja rakendamine toimub kooskõlas tööprogrammiga ning et määratletud süsteemide kooskõlastatud ja õigeaegseks kavandamiseks, loomiseks, arendamiseks ja kasutuselevõtmiseks võetakse asjakohaseid meetmeid.

(7)

Selleks et tagada tööprogrammi ja mitmeaastase strateegilise kava sünkroonsus, tuleks tööprogrammi ajakohastada samal ajal kui mitmeaastast strateegilist kava.

(8)

Käesoleva otsusega ette nähtud meetmed on kooskõlas tolliseadustiku komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Reguleerimisese

Käesolevas otsuses sätestatakse määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 280 lõike 1 kohane tööprogramm.

Tööprogramm lisatakse käesolevale otsusele.

Artikkel 2

Rakendamine

1.   Komisjon ja liikmesriigid võtavad koostööks ja tööprogrammi rakendamiseks vajalikke meetmeid.

2.   Tööprogrammis sätestatud projektide ja nendega seotud elektrooniliste süsteemide ettevalmistamist ja rakendamist korraldatakse kooskõlas tööprogrammiga.

3.   Komisjon püüab tööprogrammi projektide algatamiseks saavutada liikmesriikidega ühise arusaamise ja kokkuleppe projektide ulatuse ning elektrooniliste süsteemide kavandamise, nõuete ja arhitektuuri osas. Vajaduse korral konsulteerib komisjon ka ettevõtjatega ja võtab nende seisukohti arvesse.

Artikkel 3

Ajakohastamine

1.   Tööprogrammi ajakohastatakse korrapäraselt, et see oleks kooskõlas ja kohandatud tolliseadustiku rakendamisega seotud viimaste arengutega ning et selles võetaks arvesse elektrooniliste süsteemide ettevalmistamisel ja arendamisel, eelkõige ühiselt kokkulepitud spetsifikatsioonide kättesaadavuse ja elektrooniliste süsteemide töölerakendamise osas saavutatud tegelikku edu.

2.   Selleks et tagada tööprogrammi ja mitmeaastase strateegilise kava sünkroonsus, ajakohastatakse tööprogrammi vähemalt kord aastas.

Käesolev otsus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Brüssel, 29. aprill 2014

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 269, 10.10.2013, lk 1.

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus nr 70/2008/EÜ, 15. jaanuar 2008, tolli ja kaubanduse paberivaba keskkonna kohta (ELT L 23, 26.1.2008, lk 21).


LISA

LIIDU TOLLISEADUSTIKKU KÄSITLEV TÖÖPROGRAMM

I.   Sissejuhatus tööprogrammi

Tööprogrammi eesmärk on näha ette vahend, millega toetada tolliseadustiku kohaldamist seoses elektrooniliste süsteemide väljaarendamise ja kasutuselevõtuga.

Tööprogrammiga toetatakse artikli 6 lõikes 1 nõutud elektrooniliste süsteemide väljaarendamist ja reguleeritakse tolliseadustiku artiklis 278 osutatud üleminekuperioodide kehtestamist. Tööprogrammis käsitletakse komisjoni ja liikmesriikide vahelist koostööd, mis on vajalik elektrooniliste süsteemide väljaarendamiseks ja kasutuselevõtuks vastavalt tolliseadustiku artikli 16 lõikes 1 sätestatule.

Tööprogrammi tuleb mõista järgmiselt.

1.

Selles käsitletakse tolliseadustiku artikli 16 lõikes 1 osutatud elektrooniliste süsteemide väljaarendamist ja kasutuselevõttu.

2.

Selles võetakse arvesse tolliseadustiku artikli 280 lõikes 2 määratletud prioriteete.

3.

Selles loetletakse artikli 16 lõikes 1 osutatud elektroonilised süsteemid, mis on vajalikud tolliseadustiku sätete kohaldamiseks ja mille jaoks tuleb ette näha üleminekuperiood, mis algab tolliseadustiku kohaldamise kuupäevast ega kesta kauem kui 31. detsembrini 2020.

4.

Selles sätestatakse iga projekti kohta:

a)

projekti ja sellega seotud elektroonilise süsteemi põhjalik kirjeldus;

b)

elektroonilise süsteemi õiguslik alus (tolliseadustiku asjakohased sätted);

c)

olulised etapid seoses tehniliste kirjelduste sihtkuupäevaga, millena käsitatakse ajakohastatud ja pärast läbivaatamist liikmesriikidele kättesaadavate püsivate tehniliste kirjelduste valmimiskuupäeva;

d)

elektroonilise süsteemi kavandatud toimima hakkamise päev, millele viidatakse kui elektroonilise süsteemi kasutuselevõtu sihtkuupäevale, mis on ühtlasi ka üleminekuperioodi lõppkuupäev.

Tööprogrammis olevate elektrooniliste süsteemide kirjeldus põhineb tööprogrammi koostamise ajal nendele süsteemidele esitatud nõuetel, mille aluseks on tolliseadustikus leiduvad kirjeldused.

Tööprogrammi rakendamiseks algatab komisjon elektrooniliste süsteemidega seotud eriprojektid, lähtudes äritegevuse analüüsist, mis on tehtud tihedas koostöös liikmesriikidega. Projektide IT-tehnilise osa täiendavaks väljatöötamiseks määratleb komisjon kavandatud elektrooniliste süsteemide ühised spetsifikatsioonid, tehes selleks tihedat koostööd liikmesriikidega. Liikmesriigid ja komisjon tagavad süsteemide väljaarendamise ja kasutuselevõtu (sh katsetamise ja migreerumise) vastavalt määratletud süsteemiarhitektuurile ja -spetsifikatsioonidele. Komisjon ja liikmesriigid teevad koostööd ka teiste sidusrühmadega, nt ettevõtjatega.

Projektid viiakse läbi eri etappidena, alates väljatöötamisest kuni ülesehitamise, testimise, migreerumise ja lõpliku kasutuselevõtmiseni. Komisjoni ja liikmesriikide roll neis eri etappides sõltub süsteemide laadist ja arhitektuurist ning nende komponentidest ja teenustest, nagu on kirjeldatud mitmeaastase strateegilise kava üksikasjalikes projektidokumentides. Vajaduse korral määratleb komisjon tihedas koostöös liikmesriikidega ja ühiselt tehtud läbivaatamise alusel üldised tehnilised kirjeldused, mis peavad olema esitatud 24 kuud enne elektroonilise süsteemi kasutuselevõtu sihtkuupäeva.

Liikmesriigid ja komisjon osalevad süsteemide väljaarendamises ja kasutuselevõtmises, sh nende rakendamisega seotud tugitegevuses, nagu koolitus- ja kommunikatsioonitegevus. Tegevus toimub tööprogrammis kinnitatud olulisi etappe ja kuupäevi järgides. Ettevõtjad astuvad vajalikke samme selleks, et nad oleksid võimelised süsteeme kasutama, kui need kasutusele võetakse.

II.   (Tolliseadustikku käsitlev) tööprogramm

„Liidu tolliseadustiku kohased projektid ja nendega seotud elektroonilised süsteemid”

Tolliseadustiku kohaldamiseks vajalike elektrooniliste süsteemide väljatöötamise ja kasutuselevõtuga seotud projektide loetelu

Õiguslik alus

Olulised etapid

Elektroonilise süsteemi kasutuselevõtu sihtkuupäev (1)

1.

Registreeritud eksportijate süsteem (REX)

Projekti eesmärk on teha kättesaadavaks ajakohastatud teave üldise soodustuste süsteemi (GSP) riikides registreeritud eksportijate kohta, kes ekspordivad kaupu ELi. Süsteem hõlmab ka andmeid ELi kauplejate kohta, et toetada eksporti GSP riikidesse.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16 ja 64

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q1 2015

1.1.2017

2.

Liidu tolliseadustiku kohane siduv tariifiinformatsioon (STI)/Järelevalve 2+

Projekti eesmärk on STI süsteemi ja süsteemi „Järelevalve 2” uuendamine, et tagada

EBTI-3 süsteemi kooskõlla viimine liidu tolliseadustiku nõuetega;

järelevalveandmete laiendamine;

kohustusliku STI kasutamise kontrollimine;

STI laiendatud kasutamise kontrollimine ja juhtimine.Projekti rakendatakse kahes etapis.

Esimene etapp hõlmab põhielemente, mis võimaldavad piiratud andmekogumi abil kontrollida STI kasutamise kohustuse täitmist ja viia see vastavusse tolli otsuste tegemise protseduuridega.

Teisel etapil rakendatakse kõiki kontrollivõimalusi täieliku andmekogumi abil ning STI taotluste elektrooniliseks esitamiseks ja STI otsuste elektrooniliseks saamiseks tehakse kauplejatele kättesaadavaks ELi kauplejate ühtlustatud liides.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 22, 23, 26, 27, 28, 33 ja 34

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q2 2015

(1. etapp)

= Q3 2016

(2. etapp)

1.3.2017

(1. etapp)

1.10.2018

(2. etapp)

3.

Liidu tolliseadustiku kohased tolli otsused

Projekti eesmärk on ühtlustada kogu Euroopa Liidus tolli otsuse taotlemise, tegemise ja haldamisega seotud protseduurid taotluste ja otsuse/loa andmete standardimise ja elektroonilise haldamise abil. Süsteem hõlbustab konsulteerimist otsuse tegemise jooksul ja loa andmise protseduuri haldamist.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 22, 23, 26, 27 ja 28

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2015

2.10.2017

4.

Kauplejate otsene juurdepääs Euroopa teabesüsteemidele (ühtne kasutajahaldus ja digiallkiri)

Projekti eesmärk on pakkuda kauplejate otseseks ja kogu ELi tasandil ühtlustatud juurdepääsuks toimivaid lahendusi teenusena, mis tuleb integreerida elektroonilistesse tollisüsteemidesse, mis on määratletud konkreetsetes liidu tolliseadustiku kohastes projektides, nagu „Liidu tolliseadustiku kohane siduv tariifiinformatsioon (STI)/Järelevalve 2+” ja „Liidu tolliseadustiku kohased tolli otsused”. Projekt hõlmab vajalikule julgeolekupoliitikale vastavat isikusamasuse tuvastamise, juurdepääsu ja kasutajahalduse toetamist, mida võimaluse korral täiendab digiallkirja tugi.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1 ja artikkel 16

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q4 2015

2.10.2017

5.

Liidu tolliseadustiku kohane liidu staatust tõendav dokument (PoUS)

Projekti eesmärk on luua uus üleeuroopaline teabesüsteem liidu staatust tõendava dokumendi talletamiseks, haldamiseks ja väljaotsimiseks. Selles nähakse ette paberkandjal dokumendi T2L asendamine elektroonilisega.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16 ja 153

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2015

2.10.2017

6.

Liidu tolliseadustiku kohase volitatud ettevõtja (AEO) staatuse ajakohastamine

Projektiga püütakse parandada AEO taotlustega ja AEO staatuse andmisega seotud äritegevust, võttes arvesse muudatusi tolliseadustiku sätetes ja tolli otsuste tegemise protseduuri ühtlustamist.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 22, 23, 26, 27, 28, 38 ja 39

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q1 2016

1.3.2018

7.

Liidu tolliseadustiku kohane süsteem „Järelevalve 3”

Projekti eesmärk on süsteemi „Järelevalve 2+” uuendamine, et tagada selle kooskõla tolliseadustiku selliste nõuetega nagu standardne teabevahetus elektrooniliste andmetöötlusvahendite abil ning liikmesriikidelt järelevalve kohta saadud täieliku andmekogumi töötlemiseks ja analüüsimiseks vajalike asjakohaste funktsioonide loomine.

Seepärast hõlmab see täiendavaid andmete hankimise võimalusi ja aruandlusfunktsioone, mis tuleb komisjonile ja liikmesriikidele kättesaadavaks teha.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artikkel 16 ja artikli 56 lõige 5

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2016

1.10.2018

8.

Liidu tolliseadustiku kohase uue arvutipõhise transiidisüsteemi (NCTS) ajakohastamine

Projekti eesmärk on viia kehtiv NCTSi süsteem kooskõlla liidu tolliseadustiku selliste uute nõuetega nagu teabevahetuse kooskõlla viimine liidu tolliseadustiku andmenõuetega ning seda süsteemi teiste süsteemidega ühendavate liideste ajakohastamine ja arendamine.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16 ja 226–236

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2016

1.10.2018

9.

Liidu tolliseadustiku kohane automaatne ekspordisüsteem (AES)

Projekti eesmärk on edasi arendada kehtivat ekspordikontrollisüsteemi, et rakendada täielikult AESi, mis hõlmaks ärinõudeid liidu tolliseadustikust lähtuvate protseduuride ja andmete kohta, sh lihtsustatud protseduuride kajastamine, väljuvate kaubasaadetiste osadeks jagamine ja ekspordi keskne tollivormistus. Samuti on ette nähtud, et see hõlmab AESi ning aktsiisikaupade liikumise ja kontrollisüsteemi (EMCS) ja NCTSi vaheliste ühtlustatud liideste arendamist. Sellisel kujul võimaldab AES ekspordiprotseduuride ja väljaveoformaalsuste täielikku automatiseerimist.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 179 ja 263–276

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2016

1.3.2019

10.

Liidu tolliseadustiku kohased teabelehed (INF) eriprotseduuride jaoks

Projekti eesmärk on arendada välja uus keskne süsteem INF-andmete haldamisprotsesside ja eriprotseduuride valdkonna INF-andmete elektroonilise käitlemise toetamiseks ja ühtlustamiseks.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 215, 237–242 ja 250–262

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2017

1.10.2019

11.

Liidu tolliseadustiku kohased eriprotseduurid

Projekti eesmärk on kiirendada, hõlbustada ja ühtlustada eriprotseduure kogu liidus, luues üldised äriprotsesside mudelid. Selle projektiga püütakse rakendada kõiki liidu tolliseadustiku muudatusi, mida nõutakse tolliladustamise, lõppkasutuse, ajutise impordi ning sees- ja välistöötlemise korral. Mis puudutab eriprotseduuride andmete käitlemise elektroonilisi lahendusi, siis need luuakse peamiselt riigi tasandil.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 215, 237–242 ja 250–262

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q1 2017

1.10.2019

12.

Liidu tolliseadustiku kohane saabumisteade, esitamisteade ja ajutine ladustamine

Projekti eesmärk on määratleda transpordivahendi saabumise teate, esitamisteate ja ajutise ladustamise deklaratsiooni jaoks vajalikud protseduurid ning toetada sellega seoses liikmesriikidevahelist ühtlustamist kauplejate ja tolli vahelise ning vajaduse korral tolliametite vahelise andmevahetuse osas. Kui protseduurides osaleb vaid üks liikmesriik, on protseduuri rakendamine üksnes siseriiklik küsimus.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16 ja 133–152

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q3 2017

2.3.2020

13.

Liidu tolliseadustiku kohane keskne imporditollivormistus (CCI)

Projekti eesmärk on võimaldada kauba suunamist tolliprotseduuridele, kasutades keskset tollivormistust, mis võimaldaks ettevõtjatel oma äritegevus tolli osas tsentraliseerida. Tollideklaratsiooni töötlemist ja kauba füüsilist ringlusselubamist peaksid kooskõlastama asjaomased tolliasutused.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16 ja 179

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q1 2017

1.10.2020

14.

Liidu tolliseadustiku kohane tagatiste haldamine (GUM)

Projekti eesmärk on tagada selliste kehtivate üldtagatiste tõhus ja tulemuslik haldamine, mida võidakse kasutada rohkem kui ühes liikmesriigis, ning iga tollideklaratsiooni ja täiendava deklaratsiooni võrdlussumma kontrollimine või asjakohane teave üksikasjade kohta, mida on liidu tolliseadustiku kohaselt vaja olemasolevate tollivõlgade kohta arvestuskannete tegemiseks iga tolliprotseduuri korral, v.a transiit, mida käsitletakse NCTSi projekti osana.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16 ja 89–100

Tehniliste kirjelduste sihtkuupäev

= Q1 2018

2.3.2020

15.

Liidu tolliseadustiku kohane ohutus ja julgeolek ning riskijuhtimine

Projekti eesmärk on suurendada tarneahela ohutust ja julgeolekut määratletud valdkondades, kõikide transpordiliikide ja eriti lennulasti korral, parandades andmete kvaliteeti, kataloogimist, kättesaadavust ja jagamist. Ka kogu riskianalüüsi raamistikku parandatakse, optimeerides tolli käsutusse antud lastiandmeid ja riskiga seotud teabe vahetamist. See toob endaga kaasa muudatused sellistes süsteemides nagu impordikontrollisüsteem ja ühenduse riskijuhtimissüsteem ning lisada võidakse uusi mooduleid.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artiklid 16, 46 ja 127–132

Määratletakse tööprogrammi järgmises versioonis

Määratletakse tööprogrammi järgmises versioonis, mis põhineb tegevuskaval (2)

16.

Liidu tolliseadustiku kohane klassifitseerimine (CLASS)

Projekti eesmärk on välja töötada konsultatsioonimooduliga tariifse klassifitseerimise teabesüsteem, mis moodustaks ühtse platvormi, kus oleks kättesaadav ja kergesti juurdepääsetav kogu klassifitseerimisalane teave (olenemata selle laadist). See võimaldab ettevõtjatel, eelkõige väikestel ja keskmise suurusega ettevõtjatel, ning liikmesriikide tolliasutustel leida kergemini asjakohast klassifitseerimisalast teavet.

Määruse (EL) nr 952/2013 (millega kehtestatakse liidu tolliseadustik) artikli 6 lõige 1, artikli 16 lõige 1 ja artikkel 57

Määratletakse tööprogrammi järgmises versioonis

Määratletakse tööprogrammi järgmises versioonis

Joonis

Graafiline ülevaade

Image

(1)  Kõnealune elektroonilise süsteemi kasutuselevõtu sihtkuupäev on ühtlasi ka üleminekuperioodi lõppkuupäev.

(2)  Riskihaldamise valdkonna arenguga seotud projektide ajakava käsitletakse tööprogrammi ajakohastatud versioonis vastavalt komisjoni käimasolevale tööle strateegia ja tegevuskava valdkonnas, mis kujutab endast järelmeedet nõukogu järeldustele tarneahela turvalisuse ja tolli riskijuhtimise tugevdamise kohta (8761/3/13, Rev.3, 18. juuni 2013).