19.3.2019   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 104/5


Konkursikutse Euroopa Kemikaaliameti apellatsiooninõukogu tehnilise kvalifikatsiooniga asendusliikmete / täiendavate liikmete ametikoha täitmiseks

(2019/C 104/05)

Kemikaaliamet

Euroopa Kemikaaliamet (edaspidi „amet“), mis asutati 1. juunil 2007 ja asub Helsingis, mängib keskset rolli REACH-määruse, CLP-määruse, BPR-määruse ja PIC-määruse rakendamisel.

REACH (1) on määrus, mis käsitleb kemikaalide registreerimist, hindamist, autoriseerimist ja piiramist. See jõustus 1. juunil 2007. REACHi artiklitega 75–111 reguleeritakse ameti toimimist ja neis kirjeldatakse ameti täidetavaid ülesandeid.

CLP (2) on määrus, mis käsitleb kemikaalide klassifitseerimist, märgistamist ja pakendamist. See jõustus 20. jaanuaril 2009. Määruse artiklis 50 on kirjeldatud ameti ülesandeid.

BPR (3) on biotsiidide määrus, mis jõustus 1. septembril 2013 ning mis käsitleb biotsiidide turul kättesaadavaks tegemist ja kasutamist. BPR-määruse artiklis 74 on kirjeldatud ameti ülesandeid.

PIC (4) on eelnevalt teatatud nõusoleku määrus, mis jõustus 1. märtsil 2014 ning millega reguleeritakse teatavate ohtlike kemikaalide eksporti ja importi ja kehtestatakse kohustused äriühingutele, kes soovivad eksportida neid kemikaale kolmandatesse riikidesse. PIC-määruse artiklis 6 on kirjeldatud ameti ülesandeid.

Lisateavet leiab järgmiselt aadressilt: https://www.echa.europa.eu/

Apellatsiooninõukogu

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1907/2006 (5) artiklites 89–94 on käsitletud otsuste edasikaebamist. Apellatsiooninõukogu asutamine on ette nähtud artikliga 89. Apellatsiooninõukogu ülesanne on vaadata läbi ameti teatavad otsused, mis on edasi kaevatud kõnealuse määruse artikli 91 alusel.

Samuti on apellatsiooninõukogu ülesanne vaadata läbi ameti otsused, mis on edasi kaevatud biotsiidimääruse (EL) nr 528/2012 (6) artikli 77 alusel.

Apellatsiooninõukogu koosneb esimehest ja veel kahest liikmest, kes on ameti töötajad. Neil kõigil on asendusliikmed, kes neid puudumise korral esindavad. Asendusliikmed ei ole ameti töötajad. Esimehe ja ülejäänud liikmete kvalifikatsioon on kindlaks määratud komisjoni 23. oktoobri 2007. aasta määrusega (EÜ) nr 1238/2007, millega sätestatakse Euroopa Kemikaaliameti apellatsiooninõukogu liikmete kvalifikatsiooni käsitlevad eeskirjad (7). Vastavalt nimetatud määrusele koosneb apellatsiooninõukogu tehnilise ja juriidilise kvalifikatsiooniga liikmetest.

Apellatsiooninõukogu esimees ja ülejäänud liikmed on sõltumatud. Otsuste tegemisel ei ole nad seotud mingite juhistega. Apellatsiooninõukogu liikmed ei tohi täita ametis muid kohustusi.

Apellatsiooninõukogu esimees ja teised liikmed peavad kaebuste kohta otsuse tegemisel järgima töökorraldust ning menetlust, mis on sätestatud komisjoni määrusega (EÜ) nr 771/2008, (8) mida on muudetud komisjoni rakendusmäärusega (EL) 2016/823 (9).

Selleks et apellatsiooninõukogu töö sujuks tõrgeteta, abistab apellatsiooninõukogu tema ülesannete täitmisel kantselei, mida juhib kantselei sekretär. Kantselei sekretäri nimetab ametisse apellatsiooninõukogu esimees otse.

Pakutav ametikoht

Apellatsiooninõukogu tehnilise kvalifikatsiooniga asendusliikme ülesanded on eelkõige järgmised:

uurida edasikaebusi ja teha nende kohta otsuseid sõltumatult ja erapooletult;

järgida menetluse käigus õiguspõhimõtteid ja eeskirju;

olla juhtumi käsitlemisel referent;

teostada edasikaebuste esialgset läbivaatamist;

otsustada, kas edasikaebust saab vastu võtta;

valmistada ette menetlusosalistele ettenähtud teateid;

osaleda ärakuulamistel;

koostada edasikaebuste kohta aegsasti põhjalikke otsuseid;

anda erialast nõu kemikaalide kohta või muus sarnases valdkonnas.

Lisateavet Euroopa Kemikaaliameti apellatsiooninõukogu kohta leiab aadressilt: https://echa.europa.eu/about-us/who-we-are/board-of-appeal

Nõuded kandidaadile (osalemistingimused)

Valikuetappi pääsemiseks peavad kandidaadid avalduste esitamise lõppkuupäevaks täitma järgmisi ametlikke nõudeid:

omama Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Majanduspiirkonna riigi (Island, Liechtenstein ja Norra) kodakondsust;

omama tunnustatud akadeemilist kraadi, mis on saadud

pärast ülikooliõpingute edukat läbimist, kui ülikooliõpingute tavaline kestus on neli või enam aastat ja see annab õiguse astuda kraadiõppesse, või

pärast ülikooliõpingute edukat läbimist, mida tõendab diplom, kui ülikooliõpingute tavaline kestus on kolm aastat, ning üheaastast erialast töökogemust (nimetatud üheaastast erialast töökogemust ei arvestata allpool nõutud ülikoolijärgse erialase töökogemuse hulka).

omama teaduse või tehnika valdkonnas vähemalt 12aastast töökogemust, mis on REACH-määruse seisukohast asjakohane (ohtlikkuse või kokkupuute hindamine või riskijuhtimine seoses ohuga, mida kemikaalid võivad endast kujutada inimtervisele ja keskkonnale, või sellega seotud valdkonnad) ning mis on saadud pärast eespool nimetatud ülikoolihariduse või ülikoolihariduse ja töökogemuse või samaväärse kvalifikatsiooni omandamist, kusjuures vähemalt viis aastat sellest töökogemusest on omandatud kemikaalidega seotud küsimuste reguleerimise alal või muu sarnase reguleerimissüsteemi raames;

valdama üht Euroopa Liidu ametlikku keelt (10) väga heal tasemel ja teist Euroopa Liidu ametlikku keelt kohustuste täitmiseks rahuldaval tasemel.

Soovitavalt peaks kandidaatidel olema võimalik töötada vähemalt viieaastase ametiaja lõpuni.

Lisaks sellele peab kandidaat täitma avalduste esitamise tähtajaks järgmisi ametlikke kriteeriume:

ta peab saama kasutada kõiki kodanikuõiguseid;

ta on täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ettenähtud kohustused;

tal on teenistuskohustuste täitmiseks sobivad iseloomuomadused (11).

Sobival kandidaadil peaks olema (valikukriteeriumid)

REACHi määruse ja biotsiide käsitlevate ELi õigusaktide või muu sarnase reguleerimissüsteemi õiguslike tahkude väga hea tundmine ja mõistmine (12);

otsuste tegemise ja otsuseid tegevas kogus töötamise oskus;

hea suuline ja kirjalik suhtlemisoskus (ameti töökeeleks on valdavalt inglise keel).

Eeliseks on:

regulatiivmenetluste või kohtutava tundmine ja mõistmine;

tõendatud töökogemus kemikaalidega seotud ELi õiguse alal või sarnases reguleerimisvaldkonnas;

kollegiaalses kogus töötamise kogemus;

töökogemus mitmekultuurilises ja -keelelises keskkonnas.

Valikumenetlus, ametisse nimetamine ja töötingimused

Vastavalt määrusele (EÜ) nr 1907/2006 otsustab tehnilise kvalifikatsiooniga asendusliikmete/täiendavate liikmete ametisse nimetamise üle haldusnõukogu, lähtudes konkursi edukalt läbinud kandidaatide nimekirjast, mille esitab talle komisjon.

Käesolev konkurss on välja kuulutatud selleks, et komisjon saaks koostada tehnilise kvalifikatsiooniga asendusliikmete/täiendavate liikmete ametikohale sobivate kandidaatide nimekirja, mis esitatakse haldusnõukogule. Kandidaadid peaksid arvestama sellega, et Euroopa Komisjoni nimekirja kandmine ei taga ametisse nimetamist.

Asendusliikmed/täiendavad liikmed lisatakse reservnimekirja ja apellatsiooninõukogu kutsub nad juhtumite arutamisele üksnes juhul, kui täistööajaga liikmed ei saa kohal viibida või kui see on vajalik edasikaebuste menetlemise rahuldava kiiruse tagamiseks. Asendusliikmeid/täiendavaid liikmeid ei nimetata ametisse kemikaaliameti töötajatena. Asendusliikmed/täiendavad liikmed ei pea seega peatama oma kutsetegevust, kuid see peab olema kooskõlas apellatsiooninõukogu liikmetele esitatava sõltumatuse nõudega.

Apellatsiooninõukogu liikmete ametiaeg on viis aastat. Ametiaega võib üks kord pikendada.

Euroopa Komisjon korraldab apellatsiooninõukogu tehnilise kvalifikatsiooniga asendusliikmete/täiendavate liikmete valimise. Selleks moodustab komisjon valikukomisjoni, kes kutsub vestlusele need kandidaadid, kes täidavad kõik eespool osutatud osalemistingimused ja vastavad kõige paremini ametikoha konkreetsetele vajadustele eespool esitatud kriteeriumide põhjal.

Vestluse järel koostab valikukomisjon kõige sobivamate kandidaatide nimekirja. Selle nimekirja võtab vastu Euroopa Komisjon ning see edastatakse ameti haldusnõukogule. Haldusnõukogu kutsub Euroopa Komisjoni nimekirja kantud kandidaadid vestlusele ning nimetab ametisse apellatsiooninõukogu tehnilise kvalifikatsiooniga asendusliikmed/täiendavad liikmed.

Praktilistel põhjustel ja selleks, et valikumenetluse saaks nii kandidaatide kui ka institutsioonide huvides võimalikult kiiresti lõpule viia, toimub valikumenetlus ainult inglise keeles. Valikukomisjon kontrollib vestlus(t)e käigus, kas kandidaadid täidavad nõuet osata rahuldaval tasemel mõnda teist ELi ametlikku keelt.

Asendusliikmetele/täiendavatele liikmetele makstakse töötasu töötatud päevade alusel. Praegu on töötasu suuruseks kuni 400 eurot iga tegelikult töötatud päeva (8,0 tundi) eest, juhul kui esimees määrab asendusliikme/täiendava liikme juhtumit käsitlevaks referendiks, kuid mitte üle 6 000 euro ühe juhtumi kohta. Juhul kui asendusliiget/täiendavat liiget ei määrata referendiks, on töötasu suuruseks kuni 300 eurot iga tegelikult töötatud päeva eest, kuid mitte üle 4 500 euro ühe juhtumi kohta. Lisaks kaetakse reisikulud ja makstakse päevaraha söögi- ja majutuskulude katteks (13).

Vastavalt määruse (EÜ) nr 1907/2006 artikli 90 lõigetele 5 ja 6 peavad asendusliikmed/täiendavad liikmed teatama kõigist huvidest, mis võivad olla vastuolus nende ülesannete täitmisega apellatsiooninõukogus.

Kõnealuste ametikohtade täitmiseks koostatav reservnimekiri kehtib viis aastat alates kuupäevast, mil haldusnõukogu teeb otsuse liikmete ametisse nimetamise kohta.

Avalduste esitamine

Kontrollige enne avalduse esitamist hoolikalt, kas Te täidate kõiki osalemistingimusi („Nõuded kandidaadile“), eriti neid, mis puudutavad nõutavaid diplomeid, erialast töökogemust ja keelteoskust. Kandidaadid, kes ei täida osalemistingimusi, langevad valikumenetlusest automaatselt välja.

Kandidaadil peab olema toimiv e-posti aadress. Seda kasutatakse kandidaadi registreerimiseks ning temaga ühenduse pidamiseks kogu valikumenetluse käigus. Kõik valikumenetluse ajal toimunud e-posti aadressi muutused tuleks ära märkida.

Lisaks avaldusele tuleb saata elulookirjeldus ja motivatsioonikiri järgmisel e-posti aadressil: GROW-ECHA-BOA-TQM@ec.europa.eu.

Kandidaatidel palutakse märkida kõik ELi keeled, mida nad oskavad, ja oskuse tase vastavalt Euroopa keeleõppe raamdokumendile (14). Kandidaatidele saadetakse e-kiri, milles kinnitatakse, et kandideerimisavaldus on registreeritud. Kui kandidaat kinnitavat e-kirja ei saa, ei ole avaldus registreeritud. Kui vajate lisateavet ja/või kui esineb tehnilisi probleeme, saatke e-kiri aadressil grow-d1@ec.europa.eu.

Tähtaeg

Registreerumise lõpptähtaeg on 26. aprillil 2019 kell 12.00 päeval Brüsseli aja järgi. Hilinenud kandideerimisavaldusi vastu ei võeta.

Oluline teave kandidaatidele

Tuletame kandidaatidele meelde, et valikukomisjonide töö on konfidentsiaalne. Kandidaadil on keelatud võtta otse või kaudselt, isiklikult või kellegi kaasabil ühendust valikukomisjonide liikmetega.

Selleks et avaldus oleks kehtiv, peavad huvitatud isikud üles laadima PDF-vormingus elulookirjelduse ja täitma veebipõhise motivatsioonikirja (kuni 8 000 tähemärki). Kandidaadid peavad oma motivatsioonikirjas märkima, millisele ametikohale nad kandideerivad.

Elulookirjelduse puhul tuleks eelistatavalt kasutada Euroopa Liidu ühtset elulookirjelduse vormi. Kui mõni nimetatud dokumentidest ei ole inglise keeles, tuleb sellele lisada tõlge inglise keelde. Tunnistuste/diplomite tõestatud koopiaid, soovitusi, töökogemust tõendavaid dokumente jms ei ole vaja saata kohe, vaid hilisema menetluse käigus nõudmise korral.

Sõltumatus ja huvide deklaratsioon

Apellatsiooninõukogu liige ja tema asendusliikmed/täiendavad liikmed tegutsevad sõltumatult avalikes huvides ning deklareerivad kõik huvid, mis võivad ohustada tema/nende sõltumatust. Kandidaat peab avalduses kinnitama valmisolekut sellise deklaratsiooni esitamiseks.

Tööülesannete eriomast laadi arvesse võttes peab valikuvestlusele kutsutav kandidaat kirjutama alla deklaratsioonile praeguste või tulevaste huvide kohta, mis võivad tema sõltumatust ohustada.

Kandidaat peab vastama ka Euroopa Kemikaaliameti haldusnõukogu kehtestatud osalemistingimustele (15).

Võrdsed võimalused

Euroopa Liit kohaldab võrdsete võimaluste ja mittediskrimineerimise poliitikat kooskõlas personalieeskirjade (16) artikliga 1d. Liit väldib värbamismenetlustes väga hoolikalt mis tahes vormis diskrimineerimist ja innustab naisi kandideerima.

Isikuandmete kaitse

Komisjon ja Euroopa Kemikaaliamet tagavad, et kandidaatide isikuandmeid töödeldakse vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. oktoobri 2018. aasta määrusele (EL) 2018/1725, mis käsitleb füüsiliste isikute kaitset isikuandmete töötlemisel liidu institutsioonides, organites ja asutustes ning isikuandmete vaba liikumist, ning millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 45/2001 ja otsus nr 1247/2002/EÜ (17). Eelkõige kohaldatakse määrust kõnealuste andmete konfidentsiaalsuse ja turvalisuse tagamiseks.


(1)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:02006R1907-20140410&from=ET

(2)  https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2008:353:0001:1355:et:PDF

(3)  https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2012:167:0001:0123:et:PDF

(4)  https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2012:201:0060:0106:et:PDF

(5)  ELT L 396, 30.12.2006, lk 1.

(6)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2012. aasta määrus (EL) nr 528/2012, milles käsitletakse biotsiidide turul kättesaadavaks tegemist ja kasutamist (ELT L 167, 27.6.2012, lk 1).

(7)  ELT L 280, 24.10.2007, lk 10.

(8)  ELT L 206, 2.8.2008, lk 5.

(9)  ELT L 137, 26.5.2016, lk 4.

(10)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:01958R0001-20130701&qid=1408533709461&from=ET

(11)  Enne ametisse nimetamist peavad konkursi edukalt läbinud kandidaadid esitama ametliku dokumendi selle kohta, et neid ei ole varem kriminaalkorras karistatud.

(12)  Siinkohal peetakse silmas süsteeme, millega reguleeritakse taimekaitsevahendite, biotsiidide, toidulisandite, ravimite, kosmeetikatoodete, veepoliitika direktiivi, saastuse kompleksse vältimise ja kontrolli direktiivi või Seveso direktiiviga seotud küsimusi või kemikaalidega seotud tööohutus- ja töötervishoiualaseid õigusnorme

(13)  Vt haldusnõukogu otsus (dokument MB/10/2014, 20.3.2014)

https://echa.europa.eu/documents/10162/21678309/final_mb_10_2014_remuneration_of_aams_of_boa_annexes_included_en.pdf/79489824-0381-4364-a73c-7118fd5ee130

(14)  https://www.coe.int/en/web/common-european-framework-reference-languages/table-1-cefr-3.3-common-reference-levels-global-scale

(15)  Vt dokument MB/45/2013 final: https://echa.europa.eu/documents/10162/13555/final_mb_45_2013_eligibility_crit_guid_en.pdf

Osalemistingimusi vaadatakse praegu läbi ja ajakohastatud versioon avaldatakse lähinädalatel Euroopa Kemikaaliameti veebisaidil huvide konfliktide ennetamise ja haldamise menetluse (PRO-0067) raames: https://echa.europa.eu/web/guest/about-us/the-way-we-work/procedures-and-policies/conflicts-of-interest

(16)  Euroopa Liidu ametnike personalieeskirjad ja Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimused:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:01962R0031-20140701&from=ET.

(17)  ELT L 295, 21.11.2018, lk 39.