15.12.2016   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 467/28


Eelteatis koondumise kohta

(juhtum M.8204 – Barloworld South Africa / BayWa / JV)

Võimalik lihtsustatud korras menetlemine

(EMPs kohaldatav tekst)

(2016/C 467/15)

1.

8. detsembril 2016 sai Euroopa Komisjon nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 (1) artiklile 4 vastava teatise kavandatava koondumise kohta, mille raames ettevõtjad Barloworld South Africa Proprietary Limited („Barloworld“, Lõuna-Aafrika) ja BayWa Aktiengesellschaft („BayWa“, Saksamaa) omandavad ühiskontrolli ühinemismääruse artikli 3 lõike 1 punkti b tähenduses ettevõtja Barloworld Lõuna-Aafrikas asuva põllumajanduse mehheniseerimise ja materjalide käitlemise äriüksuse üle aktsiate või osade ostu teel.

2.

Asjaomaste ettevõtjate majandustegevus hõlmab järgmist:

BayWa: põllumajandusressurssidega (nt seemned, väetised, taimekaitsevahendid ja põllumajandusmasinate tarvikud) kauplemine. BayWa turustab põllumajndustarvikuid Austrias, Saksamaal ja Madalmaades. BayWa tegutseb ka ehitusmaterjali- ja energiasektoris (nt taastuvenergia) Austrias ja Saksamaal.

Barloworld: rahvusvaheliste juhtivate kaubamärkidega tarvikute turustamine ja käitlusteenuste (nt teisaldusseadmete, elektrisüsteemide, materjalikäitluse ja põllumajandustarvikutega seotud teenused) ning autotööstus- ja logistikateenuste (rendiautopargi ja ladustamisega seotud teenused) osutamine.

Ettevõtjate Barloworld ja BayWa poolt ühiselt kontrollitav ühisettevõtja hakkab ühendama ettevõtja Barloworld Lõuna-Aafrikas asuva põllumajanduse mehhaniseerimise ja materjalide käitlemise äriüksust.

3.

Komisjon leiab pärast teatise esialgset läbivaatamist, et tehing, millest teatatakse, võib kuuluda ühinemismääruse kohaldamisalasse, kuid lõplikku otsust selle kohta ei ole veel tehtud. Vastavalt komisjoni teatisele lihtsustatud korra kohta teatavate koondumiste menetlemiseks vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 139/2004 (2) tuleb märkida, et käesolevat juhtumit on võimalik käsitleda kõnealuses teatises sätestatud korra kohaselt.

4.

Komisjon kutsub huvitatud kolmandaid isikuid esitama oma võimalikke märkusi kavandatava toimingu kohta.

Komisjon peab märkused kätte saama kümne päeva jooksul pärast käesoleva dokumendi avaldamist. Märkusi võib saata komisjonile faksi (+32 22964301), elektronposti (COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu) või postiga järgmisel aadressil (lisada viide M.8204 – Barloworld South Africa / BayWa / JV):

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  ELT L 24, 29.1.2004, lk 1 („ühinemismäärus“).

(2)  ELT C 366, 14.12.2013, lk 5.