27.6.2009   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 147/26


AVALIK KONKURSIKUTSE

Euroopa koostöö teadus- ja tehnikauuringute valdkonnas (COST)

2009/C 147/16

COST koondab erinevate riikide teadlasi ja eksperte, kes töötavad kindlate teemadega. COST EI rahasta teadusuuringuid kui selliseid, kuid selle kaudu toetatakse võrgustike loomiseks vajalikke tegevusi, nagu kohtumised, konverentsid, lühiajalised teadusvahetused ning tutvustavad tegevused. Hetkel toetatakse rohkem kui 200 teadusvõrgustikku (tegevust).

COST kutsub esitama ettepanekuid tegevusteks, mis aitava kaasa teaduslikule, tehnoloogilisele, majanduslikule, kultuurilisele või ühiskondlikule arengule Euroopas. Eriti teretulnud on ettepanekud, mis täidavad teiste Euroopa programmide eelkäija rolli ja/või mis algatatakse karjääri alustavate teadlaste poolt.

Euroopa teadlaste vaheliste tugevamate sidemete arendamine on ülitähtis Euroopa teadusruumi loomisel. COST stimuleerib uusi, uuenduslikke, interdistsiplinaarseid ja ulatuslikke teadusvõrke Euroopas. Uurimisrühmade poolt elluviidavate COST i tegevuste eesmärk on tugevdada Euroopas teadusliku tipptaseme aluseid.

COST on jagatud üheksasse ulatuslikku valdkonda (biomeditsiin ja molekulaarsed bioteadused; keemia ning molekulaarteadused ja -tehnoloogia; geoteadus ja keskkonnajuhtimine; toit ja põllumajandus; metsad, nende tooted ja teenused; inimesed, ühiskond, kultuur ja tervis; info- ja sidetehnoloogia; materjalid, füüsika- ja nanoteadused; transport ja linnaareng). Iga valdkonna kavandatud ulatus on selgitatud ära aadressil www.cost.esf.org

Ettepaneku esitajatel palutakse määratleda oma teema valdkondlik kuuluvus. Siiski on eriti teretulnud ka interdistsiplinaarsed ettepanekud, mis ei kuulu ühe valdkonna alla; neid käsitletakse eraldi valdkondadevaheliste ettepanekute alalises hindamisorganis.

Ettepanekus peaks olema kaasatud teadlasi vähemalt viiest COST i riigist. Loota võib ligikaudu 100 000 EUR suuruse aastase rahalise toetuse eraldamist tavaliselt kuni neljaks aastaks.

Ettepanekuid hinnatakse kahes etapis. Esialgses ettepanekus (kuni 1 500 sõna/3 lehekülge), mis esitatakse veebipõhist vormi kasutades aadressil www.cost.esf.org/opencall tuleks lühidalt kirjeldada ettepanekut ja selle kavandatud mõju. Need ettepanekud, mis ei vasta COST i abikõlblikkuse kriteeriumitele (nt teadusuuringute rahastamise taotlemine), jäetakse välja. Abikõlblikke ettepanekuid hindavad asjaomased valdkonnakomiteed vastavalt veebisaidil www.cost.esf.org avaldatud kriteeriumidele. Väljavalitud esialgsete ettepanekute esitajatel palutakse esitada täielik ettepanek. Täielikele ettepanekutele antakse eksperthinnang vastavalt aadressil www.cost.esf.org/opencall esitatud hindamiskriteeriumidele. Otsus tehakse tavaliselt kuue kuu jooksul pärast esitamistähtaega ja tegevused peaksid seejärel algama kolme kuu jooksul.

Esialgsete ettepanekute esitamistähtaeg on 25. september 2009, kell 17.00 Brüsseli aja järgi. Täielikke ettepanekuid palutakse esitada ligikaudu 80, mille hulgast tehakse lõplik valik ligikaudu 30 uue tegevuse kasuks.

Täielike ettepanekute esitamise kutse saadetakse 13. novembriks 2009, need tuleb esitada 15. jaanuariks 2010 ning otsus võetakse eeldatavasti vastu 2010. aasta mais. Järgmine kavandatav esitamistähtaeg on 26. märts 2010.

Esitajad võivad võtta ühendust oma riikliku COST i koordinaatoriga teabe ja juhiste saamiseks – vt www.cost.esf.org/cnc

Ettepanekud tuleb esitada COST I büroo veebisaidi kaudu.

COST saab rahalist toetust kooskõlastustegevuseks ELi teaduse ja tehnoloogilise arendustegevuse raamprogrammist. COST i rakendava esindajana tegutsev COST i büroo, mida haldab Euroopa Teadusfond, täidab COST i valdkondade ja COST i tegevustega seoses teadussekretariaadi ülesandeid.