1.8.2008   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 195/9


KONKURSIKUTSE — EAC/26/08

Ettevalmistusmeetmed ühenduse Amicus käivitamiseks

(2008/C 195/06)

1.   Eesmärgid ja kirjeldus

Käesolev konkursikutse hõlmab ettevalmistusmeetmeid ühenduse AMICUS käivitamiseks, mille eesmärk on:

edendada noorte vabatahtlikku ja universaalteenistusse suunamise piiriülest iseloomu;

soodustada Euroopa raamistiku loomist, mis lihtsustaks liikmesriikide noortele suunatud vabatahtliku ja universaalteenistuse pakkumiste (olenemata sellest, kas need on esitanud riiklikud universaalteenistuse struktuurid või kodanikuühiskonna organisatsioonid) ühtset haldamist;

katsetada ja hinnata konkreetsete (piiriüleste) Euroopa koostöö projektide abil noorte vabatahtliku ja universaalteenistuse võimalikkust.

Käesolev konkursikutse avaldatakse vastavalt korrale, mis on sätestatud hariduse ja kultuuri valdkonna toetuste andmise ja lepingute sõlmimise 2008. aasta töökavas, mille Euroopa komisjon (edaspidi „komisjon”) võttis vastu 11. märtsil 2008 kooskõlas otsuse 1999/468/EÜ (1) (mida on muudetud komisjoni 25. juuli 2008. aasta otsusega K(2008) 3694) artiklites 4 ja 7 sätestatud menetlusega.

Käesoleva meetme rakendamise ja haldamise eest vastutav komisjoni talitus on hariduse ja kultuuri peadirektoraadi üksus „Aktiivsed noored”.

2.   Abikõlblikud kandidaadid

Käesoleva konkursikutse kohaselt on abikõlblikud kaks kandidaatide kategooriat:

1)

esiteks ja eelkõige avalik-õiguslikud asutused, kelle peamine tegevus on seotud universaalteenistuse valdkonnaga;

2)

teiseks, valitsusvälised organisatsioonid või mittetulundusühingud, kelle peamine tegevus on seotud noorte vabatahtliku teenistuse valdkonnaga.

Lisaks peavad kandidaatasutused toetuse saamiseks vastama järgmistele tingimustele:

omama juriidilist aadressi ühes Euroopa Liidu liikmesriigis: Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Madalmaad, Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari, Ühendkuningriik;

olema juriidiline isik;

olema võimeline tõendama vähemalt kahe aasta pikkust kogemust noorte vabatahtlikku või universaalteenistusse suunamise valdkonnas riigi tasandil (juhul, kui noori on suunatud ka välismaale, ei tohi välismaale saadetud noorte arv ületada 5 % kahe viimase aasta jooksul kõnealusesse teenistusse suunatud noorte koguarvust).

Iga pakkuja võib esitada vaid ühe projekti.

Füüsilised isikud ei saa käesoleva konkursikutse raames oma kandidatuuri esitada.

3.   Projektide eelarve ja kestus

Eelarve

Käesoleva konkursikutse raames projektide kaasrahastamiseks ette nähtud kogueelarve on 3 000 000 EUR.

Komisjonil on kavas toetada 27 projekti ehk ühte projekti liikmesriigi kohta, et hõlmata kogu Euroopa Liit. Siiski jätab komisjon vastavalt esitatud projektide arvule ja kvaliteedile endale õiguse:

mitte hõlmata kogu Euroopa Liitu;

mitte kasutada saadaolevaid vahendeid täies ulatuses,

kuid samuti:

rahastada rohkem kui ühte projekti (maksimaalselt kolme) ühe liikmesriigi kohta, juhul kui vahendeid jääb üle ning vastavalt konkursikutses ettenähtud eeskirjadele.

Ühe projekti jaoks antava toetuse maksimumsumma puhul võetakse arvesse rahastamiseeskirju, mis on sätestatud konkursikutse tehnilistes kirjeldustes, ning asjaomase riigi elanike arvu. Iga Euroopa Liidu liikmesriigi puhul määrati ülempiir kindlaks järgmiselt:

projektide puhul, mille esitavad kandidaatorganisatsioonid, kelle juriidiline aadress on Hispaanias, Itaalias, Poolas, Prantsusmaal, Rumeenias, Saksamaal ja Ühendkuningriigis, ei tohi toetuse summa ületada 181 000 EUR;

projektide puhul, mille esitavad kandidaatorganisatsioonid, kelle juriidiline aadress on Austrias, Belgias, Bulgaarias, Eestis, Iirimaal, Kreekas, Küprosel, Leedus, Lätis, Madalmaades, Portugalis, Rootsis, Slovakkias, Sloveenias, Soomes, Taanis, Tšehhi Vabariigis ja Ungaris, ei tohi toetuse summa ületada 91 150 EUR;

projektide puhul, mille esitavad kandidaatorganisatsioonid, kelle juriidiline aadress on Luksemburgis ja Maltas, ei tohi toetuse summa ületada 46 150 EUR.

Kestus

Tegevus peab algama ajavahemikul 1. veebruar 2009 kuni 30. juuni 2009 ja lõppema hiljemalt 30. septembril 2010.

Kulude abikõlblikkusperiood algab lepingus märgitud kuupäeval, milleks on projekti alguskuupäev. Kulude abikõlblikkusperiood ei alga mingil tingimusel enne toetuse taotluse esitamist.

Enne tegevuse alguskuupäeva kantud kulusid ei võeta arvesse.

4.   Kandidatuuride esitamise lõppkuupäev

Euroopa Komisjonile kandidatuuride esitamise lõppkuupäev on 31. oktoober 2008 (arvestatakse postitempli kuupäeva).

5.   Lisateave

Käesoleva konkursikutse terviktekst (nõuded), taotluse vorm ja juhised kandidaatidele on saadaval veebilehel:

http://ec.europa.eu/youth/index_en.htm

Kandidaadid peavad vastama käesoleva konkursikutse terviktekstis sätestatud nõuetele ning taotlused tuleb esitada selleks ettenähtud vormidel.


(1)  Nõukogu otsus 1999/468/EÜ, 28. juuni 1999, millega kehtestatakse komisjoni rakendusvolituste kasutamise menetlused (EÜT L 184, 17.7.1999, lk 23).