8.10.2005   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 250/15


Kaudse TTA-tegevuse konkursikutse tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse eriprogrammi (EURATOM) raames

(2005/C 250/07)

(Tühistab ja asendab 2005/C 244/05 (ELT C 244, 4.10.2005, lk 5))

1.

Vastavalt nõukogu 3. juuni 2002. aasta otsusele, mis käsitleb Euroopa Aatomienergiaühenduse (Euratom) tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse kuuendat raamprogrammi, mis ühtlasi aitab kaasa Euroopa teadusruumi loomisele (2002–2006), (1) võttis nõukogu 30. septembril 2002. aastal vastu tuumaenergiaalase teadus- ja koolitustegevuse eriprogrammi (Euratom) (2002–2006) (2) (edaspidi “eriprogramm”).

Vastavalt eriprogrammi artikli 5 lõikele 1 võttis Euroopa Ühenduste Komisjon (edaspidi “komisjon”) 6. detsembril 2002. aastal vastu tööprogrammi (3) (edaspidi “tööprogramm”), milles sätestatakse üksikasjalikumalt eriprogrammi eesmärgid, prioriteedid, rakendamise ajakava ning vahendid.

Nõukogu 5. novembri 2002. aasta määruse (mis käsitleb eeskirju, mille kohaselt ettevõtjad, teaduskeskused ja ülikoolid osalevad Euroopa Aatomienergiaühenduse kuuenda raamprogrammi (2002–2006) rakendamisel (4) (edaspidi “osalemiseeskiri”), artikli 9 lõike 1 kohaselt tuleb kaudse TTA-tegevuse ettepanekud esitada konkursikutses toodud tingimuste kohaselt.

2.

Käesolev kaudse TTA-tegevuse konkursikutse (edaspidi “konkursikutse”) koosneb üldosast ja lisas toodud eritingimustest. Lisas täpsustatakse eelkõige kaudse TTA-tegevuse ettepanekute esitamise tähtaeg, hindamise lõpuleviimise esialgne kuupäev, soovituslik eelarve, asjaomased teostusvahendid ja valdkonnad, kaudse TTA-tegevuse ettepanekute hindamise kriteeriumid, minimaalne osalejate arv ja võimalikud kitsendavad tingimused.

3.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekuid võivad komisjonile esitada füüsilised ja juriidilised isikud, keda ei jäeta osalemiseeskirjas või nõukogu 25. juuni 2002. aasta määruse (EÜ, Euratom) nr 1605/2002 (mis käsitleb Euroopa ühenduste üldeelarve suhtes kohaldatavat finantsmäärust) (5) artikli 114 lõikes 2 sätestatud tingimuste kohaselt valikumenetlusest kõrvale (edaspidi “ettepanekute esitajad”) ja kes vastavad osalemiseeskirjas ja asjaomases konkursikutses esitatud tingimustele.

Ettepanekute esitajate vastavust osalemistingimustele kontrollitakse kaudse TTA-tegevuse üle peetavate läbirääkimiste käigus. Taotlejad peavad eelnevalt olema allkirjastanud avalduse, et nad ei ole mõnes finantsmääruse artikli 93 lõikes 1 loetletud olukorras. Nad peavad samuti olema eelnevalt saatnud komisjonile teabe, mis on sätestatud komisjoni 23. detsembri 2002. aasta määruses (EÜ, Euratom) nr 2342/2002 artiklis 173(2), millega kehtestatakse Euroopa ühenduste üldeelarve suhtes kohaldatavat finantsmäärust käsitleva nõukogu määruse (EÜ, Euratom) nr 1605/2002 üksikasjalikud rakenduseeskirjad. (6)

Euroopa Ühendus on vastu võtnud võrdsete võimaluste poliitika ning sellest lähtuvalt on eriti teretulnud naiste esitatud kaudse TTA-tegevuse ettepanekud ning naiste osalemine kaudse TTA-tegevuse ettepanekute esitamises.

4.

Komisjon teeb ettepanekute esitajatele kättesaadavaks konkursikutse juhendi, mis sisaldab teavet kaudse TTA-tegevuse ettepanekute koostamise ja esitamise kohta. Komisjon avaldab ka ettepanekute hindamise ja valikumenetluse juhendi (7). Nimetatud juhendeid koos tööprogrammi ja muu konkursikutsega seotud teabega saab komisjonilt järgmistel aadressidel:

European Commission

The FP6 Information Desk

Directorate General RTD

BE-1049 Brüssel, Belgia

Internetiaadress: www.cordis.lu/fp6-euratom

5.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekud palutakse esitada ainult elektroonilisel kujul veebipõhise elektroonilise ettepanekute esitamise süsteemi (EPSS (8)) kaudu. Erandjuhtudel võib koordinaator siiski enne konkursikutse tähtaja lõppu taotleda komisjonilt luba esitada ettepanek paberkandjal. Seda tuleks teha kirjalikult ühel järgmistest aadressidest:

European Commission

Directorate General RTD, unit J4

CDMA 1/86

BE-1049 Brüssel/Belgia

E-posti aadress: rtd-euratom@cec.eu.int

Taotlusele tuleb lisada selgitus erandi tegemise vajaduse kohta. Ettepanekute esitajad, kes soovivad esitada ettepaneku paberkandjal, vastutavad selle eest, et eranditaotlus esitatakse ja sellega seotud menetlus lõpetatakse enne konkursikutse tähtaja lõppu.

Kõik kaudse TTA-tegevuse ettepanekud peavad koosnema kahest osast: vormid (A-osa) ja ettepaneku sisu (B-osa).

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekud võib koostada võrguväliselt (off-line) või võrgus (on-line) ja esitada võrgu vahendusel. Kaudse TTA-tegevuse ettepanekute B-osa peab olema esitatud PDF-vormingus (portable document format, Adobe versioon 3 või uuem, manustatud fontidega). Kokkupakitud (.zip) faile menetlusse ei võeta.

Programm EPSS (kasutamiseks nii võrguväliselt kui võrgus) on kättesaadav Cordis'e veebilehel www.cordis.lu

Võrgu vahendusel esitatud kaudse TTA-tegevuse ettepanekuid, mis on puudulikud, loetamatud või sisaldavad viirusi, menetlusse ei võeta.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekuid, mis on esitatud teisaldataval elektroonilisel andmekandjal (nt CD-ROM või diskett), e-postiga või faksi teel, menetlusse ei võeta.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekuid, mis on lubatud esitada paberkandjal, kuid on puudulikud, menetlusse ei võeta.

Ettepanekute esitamise võimalused on täpsemalt ära toodud ettepanekute hindamise ja valikumenetluse juhendi J-lisas.

6.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekud peavad jõudma komisjoni hiljemalt asjaomases konkursikutses märgitud tähtpäeval ja kellaajal. Hiljem saabunud ettepanekuid menetlusse ei võeta.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekuid, mille puhul minimaalne osalejate arv ei vasta asjaomases konkursikutses ettenähtud tingimustele, menetlusse ei võeta.

Sama kehtib ka kõikide tööprogrammis nimetatud täiendavate kõlblikkuskriteeriumide kohta.

7.

Juhul, kui ühest ja samast ettepanekust on esitatud mitu versiooni, vaatab komisjon läbi viimase enne asjaomases konkursikutses märgitud tähtpäeva ja kellaaega saabunud versiooni.

8.

Kaudse TTA-tegevuse ettepanekuid võidakse arvesse võtta hilisemates hindamisvoorudes, kui selline võimalus on asjaomases konkursikutses ette nähtud.

9.

Ettepanekute esitajatel palutakse märkida asjaomase konkursikutse tunnus igasuguses kutsega seotud kirjavahetuses (nt teabe küsimisel või ettepaneku esitamisel).


(1)  EÜT L 232, 29.8.2002, lk 34.

(2)  EÜT L 294, 29.10.2002, lk 74.

(3)  Komisjoni otsus K(2002) 4881, muudetud otsustega K(2003) 4103, K(2004) 4423 ja K(2005)1674.

(4)  EÜT L 355, 30.12.2002, lk 35.

(5)  EÜT L 248, 16.9.2002, lk 1.

(6)  EÜT L 357, 31.12.2002, lk 1.

(7)  K(2003) 883, 27.3.2003, viimati muudetud K (2004) 1.9.2004.

(8)  EPSS (Electronic Proposal Submission System) on töövahend ettepanekute elektrooniliseks koostamiseks ja esitamiseks.


LISA

Teave konkursikutse “Euratomi termotuumasünteesi alane koolitusplaan” kohta

1.   Eriprogramm: EURATOMi tuumaenergiaalane teadus- ja koolitusprogramm

2.   Tegevus: Euratomi termotuumasünteesi alane koolitusplaan

3.   Konkursikutse nimetus: Temaatiline konkursikutse valdkonnas “Euratomi tuumaenergiaalane teadus- ja koolitusprogramm”

4.   Konkursikutse tunnus: EURATOM CALL 2005-6 EFTS

5.   Avaldamise kuupäev:

6.   Sulgemiskuupäev(ad): 31. jaanuar 2006 kell 17.00 (Brüsseli aja järgi)

7.   Soovituslik kogueelarve: 8 miljonit eurot

8.   Konkursikutse valdkonnad ja vahendid:

Valdkond

Teema

Vahend

2.4

Inimressursside ja liikuvuse edendamise ja arendamisega seotud meetmed

FUSION-2005-2.4.2

Koolitusplaan

9.   Osalejate miinimumarv (1):

Vahend

Osalejate miinimumarv

Euratomi teaduskoolitusplaan

(Inimressursside ja liikuvuse arendamisega seotud meetmed)

Kolmes liikmesriigis või assotsieerunud riigis, millest vähemalt kaks on liikmesriigid või assotsieerunud kandidaatriigid, asutatud kolm sõltumatut õigussubjekti

10.   Osalemispiirangud: Osalemine on piiratud liikmesriikide ja assotsieerunud riikide või assotsieerunud kandidaatriikidega

11.   Konsortsiumikokkulepe: Käesoleva konkursikutse tulemusel elluviidavas Euratomi termotuumasünteesi alases koolitusplaanis osalejad ei ole kohustatud sõlmima konsortsiumikokkulepet

12.   Hindamine:

Hindamine toimub üheetapilise menetlusena

Taotlusi ei hinnata anonüümselt

13.   Hindamiskriteeriumid: Vahendi iga tüübi kohta on tööprogrammi IV lisas kehtestatud kriteeriumid (sealhulgas üksiktasemed ja -läved ning kogulävi)

14.   Hindamise ja lepingute võimalik ajakava:

Hindamistulemused: selguvad ligikaudu 3 kuu jooksul pärast sulgemiskuupäeva

Esimeste lepingute sõlmimine: eeldatavasti jõustuvad esimesed käesoleva pakkumiskutsega seotud lepingud enne 2006. aasta juunit


(1)  Liikmesriigis või assotsieerunud riigis asutatud õigussubjekt, mis koosneb nõutavast osaliste määrast, võib kaudses meetmes üksi osaleda.