1. Sotsiaalpoliitika – Võrdne kohtlemine töö saamisel ja kutsealale pääsemisel – Direktiiv 2000/78 – Vanuse alusel diskrimineerimise keeld – Erineva kohtlemise, mis tuleneb siseriikliku õigusega sätestatud meetmetest, mis on vajalikud avaliku julgeoleku ja tervise kaitseks, lubatavus – Mõiste „siseriiklik õigus” – Kollektiivlepinguga ette nähtud meede – Hõlmamine
(Nõukogu direktiiv 2000/78, artikli 2 lõige 5)
2. Sotsiaalpoliitika – Võrdne kohtlemine töö saamisel ja kutsealale pääsemisel – Direktiiv 2000/78 – Vanuse alusel diskrimineerimise keeld – Erineva kohtlemise, mis põhineb omadusel, mis kujutab endast olulist ja määravat kutsenõuet, lubatavus – Tingimused
(Nõukogu direktiiv 2000/78, artikli 4 lõige 1)
3. Sotsiaalpoliitika – Võrdne kohtlemine töö saamisel ja kutsealale pääsemisel – Direktiiv 2000/78 – Vanuse alusel diskrimineerimise keeld – Liikmesriikide võimalus jätta diskrimineerimise mõiste alt välja erinev kohtlemine, kui sellel on objektiivselt ja mõistlikult põhjendatud õigustatud eesmärk – Ulatus
(Nõukogu direktiiv 2000/78, artikli 6 lõike 1 esimene lõik)
1. Direktiivi 2000/78 (millega kehtestatakse üldine raamistik võrdseks kohtlemiseks töö saamisel ja kutsealale pääsemisel) artikli 2 lõiget 5 tuleb tõlgendada nii, et liikmesriigid võivad anda volitusnormidega tööturu osapooltele loa võtta meetmeid nimetatud artikli 2 lõike 5 tähenduses selles sättes nimetatud valdkondades, mis on hõlmatud kollektiivlepinguga, tingimusel et need volitusnormid on piisavalt täpsed, tagamaks, et nimetatud meetmed vastavad eelmainitud artikli 2 lõikes 5 sätestatud nõuetele. Meede, mis määrab 60. eluaastale vanusepiiri, alates millest ei saa piloodid enam oma kutsetööd teha, samal ajal kui siseriiklikud ja rahvusvahelise õiguse normid sätestavad selleks vanuseks 65 aastat, ei ole vajalik avaliku julgeoleku ja tervise kaitseks sama artikli 2 lõike 5 tähenduses.
(vt punkt 83 ja resolutsioon)
2. Direktiivi 2000/78 (millega kehtestatakse üldine raamistik võrdseks kohtlemiseks töö saamisel ja kutsealale pääsemisel) artikli 4 lõiget 1 tuleb tõlgendada nii, et sellega on vastuolus, kui kollektiivleping näeb ette vanusepiiri 60 eluaastat, alates millest ei peeta piloote enam füüsiliselt võimeliseks oma kutsetööd tegema, samal ajal kui siseriiklikud ja rahvusvahelise õiguse normid määravad selleks vanusepiiriks 65 eluaastat.
Tõepoolest, kuivõrd artikli 4 lõige 1 näeb ette erandi diskrimineerimiskeelu põhimõttest, siis tuleb seda tõlgendada kitsalt. Kuigi eriliste füüsiliste võimete omamist võib pidada oluliseks ja määravaks kutsenõudeks nimetatud sätte tähenduses liinipiloodina töötamise jaoks ning kuigi nimetatud meetmega taotletav eesmärk tagada lennuliikluse ohutus on õigustatud eesmärk sama artikli 4 lõike 1 tähenduses, kehtestatakse 60 aasta vanusepiiri seadmisega, alates millest ei peeta liinipiloote enam füüsiliselt võimeliseks oma kutsetööd tegema, neil asjaoludel ja võttes arvesse nimetatud siseriiklikke ja rahvusvahelise õiguse norme, ebaproportsionaalne nõue kõnealuse artikli 4 lõike 1 tähenduses.
(vt punktid 67–69, 72, 75, 83 ja resolutsioon)
3. Direktiivi 2000/78 (millega kehtestatakse üldine raamistik võrdseks kohtlemiseks töö saamisel ja kutsealale pääsemisel) artikli 6 lõike 1 esimest lõiku tuleb tõlgendada nii, et lennuohutus ei kujuta endast õigustatud eesmärki selle sätte tähenduses.
Kuigi nimetatud artikli 6 lõike 1 esimeses lõigus loetletud õigustatud eesmärkide nimekiri ei ole ammendav, võib eesmärke selle sätte tähenduses pidada „õigustatuks” ning seega vanuselise diskrimineerimise keelu põhimõttest erandi tegemist põhjendavaks, kui need eesmärgid tulenevad sotsiaalpoliitikast, olles seotud näiteks tööhõivepoliitika, tööturu või kutseõppega. Selline eesmärk nagu lennuohutus ei kuulu seega artikli 6 lõike 1 esimeses lõigus nimetatud eesmärkide hulka.
(vt punktid 80–83 ja resolutsioon)