Brüssel,30.11.2018

COM(2018) 781 final

KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE

Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide 2018. aasta ajakohastamisest eelarvele tulenevat mõju käsitlev teave


1.ARUANDE EESMÄRK

Komisjon esitab käesoleva aruande eesmärgiga täita talle Euroopa Liidu ametnike personalieeskirjade ning liidu muude teenistujate teenistustingimuste (edaspidi „personalieeskirjad“) artikli 65 lõikega 1 ette nähtud kohustust esitada andmeid selle kohta, milline on liidu ametnike töötasude ja pensionide eelarveline mõju, võttes arvesse ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamist 2018. aastal.

ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide 2018. aastal toimuvat ajakohastamist rakendatakse vastavalt personalieeskirjade XI lisale ja see toimub enne käesoleva aasta lõppu. Selle jaoks kasutatakse statistilisi andmeid, mille Eurostat valmistas ette kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega ja mis kajastavad liikmesriikide olukorda 1. juuli 2018. aasta seisuga.

2.TAUSTTEAVE

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. oktoobri 2013. aasta määrusega (EL, Euratom) nr 1023/2013 muudeti palkade ajakohastamise mehhanismi, nn meetodit, võimaldades kõikide palkade, pensionide ja toetuste automaatset ajakohastamist. Seepärast tuleks personalieeskirjades esitatud vastavaid summasid ja paranduskoefitsiente käsitleda võrdlussummade ja -paranduskoefitsientidena, mida korrapäraselt automaatselt ajakohastatakse. Komisjon peaks need ajakohastatud summad ja paranduskoefitsiendid kahe nädala jooksul pärast ajakohastamist avaldama teavitamise eesmärgil Euroopa Liidu Teataja (ELT) C-seerias.

Kooskõlas personalieeskirjade artikli 65 lõikega 4 ei olnud 2013. ega 2014. aastaks ette nähtud Belgias ja Luksemburgis töötavate ELi töötajate töötasude ja pensionide ajakohastamist, mis tähendab, et Belgias ja Luksemburgis töötavate ELi töötajate palkasid 2013. ja 2014. aastal ei ajakohastatud. Lisaks sellele kohandati 2011. ja 2012. aastal töötasusid ja pensione piiratud ulatuses vastavalt 0 % ja 0,8 %, mis tulenes 2011. ja 2012. aasta töötasude ja pensionide kohandamist käsitlevate vaidluste lahendamiseks võetud üldisest lähenemisviisist.

ELi töötajad kogesid ajavahemikul 2004–2018 tegeliku ostujõu märkimisväärset langust, mis oli oma ulatuselt suurem kui liikmesriikide riigiteenistujate ostujõu langus. Personalieeskirjades 2004. ja 2013. aastal tehtud muudatuste ning palkade väiksema kohandamise tõttu kahanes ELi töötajate ostujõud kõnealusel perioodil ligikaudu 10,5 %. Liikmesriikide keskvalitsustes töötavate riigiteenistujate ostujõud kahanes samal ajavahemikul 1,8 %.

Kuna 2011. ja 2012. aastal ei kasutatud palkade kohandamiseks kõnealust meetodit ning 2013. ja 2014. aastal töötasud ja pensionid külmutati, säästeti 2014–2020 aasta mitmeaastases finantsraamistikus umbes 3 miljardit eurot ja pikas perspektiivis 500 miljonit eurot aastas. Kokku õnnestus mitmeaastase finantsraamistiku perioodil tänu personalieeskirjade viimatisele läbivaatamisele halduskulude arvelt kokku hoida ligikaudu 4,3 miljardit eurot. Peale selle kujutavad ilma otsese eelarvelise mõjuta erimeetmed, näiteks pikem tööaeg ja palgata põhipuhkuste kasutamise vähendamine, institutsioonide jaoks umbes 1,5 miljardi euro suurust säästu.

3.ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamist käsitlevad õigussätted

3.1.ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ajakohastamine (personalieeskirjade artikli 65 lõike 1 teine lõik)

Personalieeskirjade artikli 65 lõike 1 teises lõigus on sätestatud, et teatavaid põhipalkade, eri toetuste ja koefitsientide määramiseks kasutatavaid osutatud summasid ajakohastatakse igal aastal vastavalt XI lisale. Komisjon avaldab ajakohastatud summad kahe nädala jooksul pärast ajakohastamist teavitamise eesmärgil ELT C-seerias.

Peale selle on personalieeskirjade artikli 65 lõikes 3 sätestatud, et kõnealuseid (artikli 65 lõike 1 teises lõigus osutatud) summasid käsitatakse summadena, mille tegelikku väärtust teataval ajahetkel ajakohastatakse, ilma et selleks tuleks võtta vastu uus õigusakt.

Personalieeskirjade artikli 65a kohaselt on artiklite 64 ja 65 rakenduseeskirjad sätestatud XI lisas.

Personalieeskirjade XI lisa artikli 3 kohaselt ajakohastatakse töötasusid ja pensioneid vastavalt personalieeskirjade artiklile 65 otseselt lähtudes muutustest liikmesriikide riigiteenistujate töötasude ostujõus (erinäitaja) ning elukalliduse muutumisest Belgias ja Luksemburgis (ühisindeks).

Erinäitajaga mõõdetakse liikmesriikide keskvalitsustes töötavate riigiteenistujate netotöötasu muutusi, võtmata arvesse inflatsiooni. Eurostat arvutab selle näitaja XI lisa artikli 1 lõikes 4 nimetatud 11 liikmesriigi esitatud andmete põhjal.

Ühisindeksiga mõõdetakse elukalliduse muutumist Belgias ja Luksemburgis ELi ametnike jaoks vastavalt töötajate jaotumisele kõnealuses kahes liikmesriigis. Eurostat arvutab selle indeksi Belgia ja Luksemburgi ametiasutuste esitatud hinnaandmete ning ELi institutsioonide siseandmebaasides sisalduva töötajate arvu käsitleva teabe põhjal.

Lisaks sellele on personalieeskirjade XI lisa artiklis 10 sätestatud mõõdukusklausel, mille kohaselt on iga-aastasel ajakohastamisel kasutatava erinäitaja väärtuse ülempiir + 2 % ja alampiir – 2 %. Kui erinäitaja väärtus ületab ülempiiri või jääb alampiirist allapoole, kasutatakse iga-aastase ajakohastuse väärtuse arvutamisel vastavalt ülem- või alampiiri väärtust. Ülem- või alampiiri kohaldatakse alates 1. juulist ning iga-aastase ajakohastuse ülejäänud osa kohaldatakse alates järgmise aasta 1. aprillist.

Personalieeskirjade XI lisa artiklis 11 on sätestatud erandiklausel, mida kohaldatakse juhul, kui ELi sisemajanduse koguprodukt väheneb. Erandiklauslit kohaldatakse juhul, kui erinäitaja väärtus on positiivne, kuid ELi sisemajanduse koguprodukt jooksval aastal väheneb. Sellisel juhul kasutatakse iga-aastase ajakohastuse väärtuse arvutamisel vaid osa erinäitaja väärtusest ning ülejäänud ajakohastuse väärtuse arvutamine lükatakse edasi või jäetakse üldse välja maksmata.

3.2.ELis töötavate ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine (artikli 64 teine lõik)

Personalieeskirjade artikli 64 kohaselt kohaldatakse ametniku eurodes väljendatud töötasu suhtes paranduskoefitsienti, mis on suurem kui 100 %, sellest väiksem või sellega võrdne, sõltuvalt elamistingimustest eri teenistuskohtades. Belgias ja Luksemburgis paranduskoefitsiente ei kohaldata, kuna nendes riikides asuvad enamiku institutsioonide peamised ja esialgsed teenistuskohad, mistõttu on neil eriline roll võrdlusalusena.

Peale selle arvutatakse või tühistatakse paranduskoefitsiente ning ajakohastatakse neid igal aastal kooskõlas XI lisaga. Ajakohastamise puhul käsitletakse kõiki väärtusi võrdlusväärtustena. Komisjon avaldab ajakohastatud väärtused kahe nädala jooksul pärast ajakohastamist teavitamise eesmärgil ELT C-seerias.

Vastavalt personalieeskirjade XI lisa artiklile 3 ajakohastatakse töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavaid paranduskoefitsiente XI lisa artiklis 1 osutatud vastavate ostujõu pariteetide ja personalieeskirjade artiklis 63 asjaomaste riikide suhtes kindlaks määratud vahetuskursside vaheliste suhete põhjal.

Töötasude ostujõu pariteedid määravad kindlaks töötasude ostujõu suhte võrdluslinna Brüsseli ja muude teenistuskohtade vahel. Eurostat arvutab need pariteedid kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega.

Pensionide ostujõu pariteedid määravad kindlaks pensionide ostujõu suhte võrdlusriigi Belgia ja muude elukohariikide vahel. Eurostat arvutab need pariteedid kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega. Vastavalt personalieeskirjade XIII lisa artiklile 20 kohaldatakse neid paranduskoefitsiente ainult pensioni selle osa suhtes, mis vastab enne 1. maid 2004 omandatud pensioniõigustele. Minimaalne pensionide suhtes kohaldatav paranduskoefitsient on 100.

Vastavalt personalieeskirjade VII lisa artikli 17 lõikele 3 kohaldatakse konkreetseid paranduskoefitsiente ametnike ja muude teenistujate teatavate ülekannete suhtes.

3.3.Kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine (personalieeskirjade X lisa artikli 13 esimene lõik)

Personalieeskirjade X lisa artiklid 11, 12 ja 13 sisaldavad sätteid kolmandates riikides töötavatele ametnikele ja muudele teenistujatele makstavate töötasude kohta. Töötasu makstakse ELis eurodes ja selle suhtes kohaldatakse Belgias töötavate ametnike töötasude suhtes kohaldatavat paranduskoefitsienti, kuid ametniku taotluse korral võib selle kas täies ulatuses või osaliselt maksta ka teenistuskoha riigi vääringus. Sellisel juhul kohaldatakse summa suhtes teenistuskoha paranduskoefitsienti ja summa konverteeritakse vastava vahetuskursi põhjal.

Et tagada liidu ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate võimalikult samaväärne ostujõud, olenemata nende teenistuskohast, ajakohastatakse paranduskoefitsiente kord aastas kooskõlas personalieeskirjade XI lisas sätestatud eeskirjadega. Ajakohastamise puhul käsitatakse kõiki väärtusi võrdlusväärtustena. Komisjon avaldab ajakohastatud väärtused kahe nädala jooksul pärast ajakohastamist teavitamise eesmärgil ELT C-seerias.

Et teha kindlaks Brüsseli ja muude teenistuskohtade töötasude ostujõu suhe, arvutab Eurostat ostujõu pariteedid. Paranduskoefitsient saadakse ostujõu pariteedi jagamisel vahetuskursiga. Kasutatavad vahetuskursid kehtestatakse vastavalt ELi üldeelarve rakenduseeskirjadele ja need vastavad paranduskoefitsientide kohaldamise alguskuupäevale.

3.4.ELis töötavate ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide vahepealne ajakohastamine (personalieeskirjade artikli 65 lõige 2)

Artikli 65 lõikes 2 on sätestatud, et elukalliduse olulise muutumise korral ajakohastatakse artikli 65 lõikes 1 osutatud summasid ja artiklis 64 osutatud paranduskoefitsiente vastavalt XI lisale. Komisjon avaldab ajakohastatud summad ja paranduskoefitsiendid kahe nädala jooksul pärast ajakohastamist teavitamise eesmärgil ELT C-seerias.

Vastavalt personalieeskirjade XI lisa artikli 4 lõikele 1 tehakse töötasude ja pensionide vahepealseid ajakohastusi, mis jõustuvad 1. jaanuaril, juhul kui elukallidus juuni ja detsembri vahel muutub oluliselt (arvestades personalieeskirjade XI lisa artiklis 6 määratletud tundlikkusläve). Selles võetakse arvesse prognoosi ostujõu muutumise kohta jooksval iga-aastasel vaatlusperioodil. Vahepealseid ajakohastusi võetakse arvesse palkade iga-aastasel ajakohastamisel.

Peale selle tehakse vahepealseid ajakohastusi vastavalt personalieeskirjade XI lisa artiklile 6 kõikide kohtade (sh Brüsseli ja Luxembourgi) suhtes siis, kui Brüsselis ja Luxembourgis saavutatakse tundlikkuslävi või see ületatakse. Kui Brüsselis ja Luxembourgis seda tundlikkusläve ei saavutata, tehakse vahepealseid ajakohastusi ainult nende kohtade suhtes, kus tundlikkuslävi on saavutatud või ületatud.

Kooskõlas personalieeskirjade XI lisa artikliga 7 on vahepealse ajakohastuse suurus ühisindeks, mida korrutatakse vajaduse korral poolega prognoositavast erinäitaja väärtusest juhul, kui see on negatiivne.

Paranduskoefitsiendid on ostujõu pariteedi ja personalieeskirjade artiklis 63 ette nähtud vastava vahetuskursi vaheline suhe, mida juhul, kui tundlikkusläve ei ole Belgias ja Luksemburgis saavutatud, korrutatakse ajakohastuse summaga.

3.5.Kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahepealne ajakohastus (personalieeskirjade X lisa artikli 13 teine lõik)

Peale kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude iga-aastase ajakohastamise vastavalt personalieeskirjade X lisa artikli 13 esimesele lõigule (vt punkt 3.3 eespool) tehakse juhul, kui teatava riigi puhul on paranduskoefitsiendi ja vastava vahetuskursi alusel mõõdetud elukalliduse muutus viimase ajakohastamisega võrreldes suurem kui 5 %, paranduskoefitsiendi vahepealne ajakohastus personalieeskirjade X lisa artikli 13 esimeses lõigus sätestatud korras.

Et teha kindlaks Brüsseli ja muude teenistuskohtade töötasude ostujõu suhe, arvutab Eurostat ostujõu pariteedid. Paranduskoefitsient saadakse ostujõu pariteedi jagamisel vahetuskursiga. Kasutatavad vahetuskursid kehtestatakse vastavalt ELi üldeelarve rakenduseeskirjadele ja need vastavad paranduskoefitsientide kohaldamise alguskuupäevale.

4.ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamised 2018. aastal

Komisjon võtab teadmiseks ELi ametnike ja muude teenistujate töötasudes ja pensionides kooskõlas personalieeskirjade XI lisaga 12-kuulise vaatlusperioodi jooksul kuni 1. juulini 2018 tehtud eri ajakohastamised ja enne 2018. aasta lõppu tehtavad ajakohastamised. Need allpool punktis 4 loetletud ajakohastamised põhinevad statistilistel andmetel, mille Eurostat koostas kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega ja mis kajastavad liikmesriikide olukorda 1. juuli 2018. aasta seisuga 1 .

4.1.ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade artikli 65 lõike 1 teine lõik)

Vastavalt personalieeskirjade XI lisa artiklile 1 koostas Eurostat aruande, milles käsitletakse elukalliduse muutumist Belgias ja Luksemburgis, muutusi liikmesriikide riigiteenistujate töötasude ostujõus ning ostujõu pariteete, millel põhinevad paranduskoefitsiendid 2 .

Erinäitajaga väljendatav liikmesriikide riigiteenistujate töötasude ostujõu keskmine muutus oli vaatlusperioodil – 0,4 %.

Ühisindeksiga arvestatav Eurostati arvutatud Belgia ja Luksemburgi elukalliduse muutus oli võrdlusperioodil + 2,1 %. Vastavalt personalieeskirjade XI lisa artikli 3 lõikele 2 saadakse ajakohastuse suurus Eurostati määratud erinäitaja korrutamisel Eurostati arvutatud ühisindeksiga. Seega on töötasude ja pensionide ajakohastus Belgias ja Luksemburgis 1,7 %. Personalieeskirjade XI lisa artikli 3 lõike 5 kohaselt Belgias ega Luksemburgis paranduskoefitsienti ei kohaldata.

Üldine erinäitaja (– 0,4 %) jääb mõõdukusklausli aktiveerimiseks üle vajaliku tundlikkusläve (alampiir – 2 %), mistõttu seda klauslit ei kohaldata.

Kuna reaalse SKP muutuse prognoos on positiivne (+ 2,3 %), 3 siis erandiklauslit ei kohaldata.

Seetõttu avaldab komisjon 2018. aasta lõpuks ELT C-seerias personalieeskirjade artikli 65 lõike 1 teises lõigus osutatud ajakohastatud summad, millega kohandatakse alates 1. juulist 2018 Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasusid ja pensioneid, nagu on näidatud käesoleva aruande I lisas.

4.2.ELis töötavate ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine 2018. aastal (artikli 64 teine lõik)

Vastavalt personalieeskirjade XI lisa artiklile 1 koostas Eurostat aruande, milles käsitletakse elukalliduse muutumist Belgias ja Luksemburgis, muutusi liikmesriikide riigiteenistujate töötasude ostujõus ning ostujõu pariteete, millel põhinevad paranduskoefitsiendid 4 .

Töötasude ja pensionide ajakohastamine väljaspool Belgiat ja Luksemburgi tuleneb Belgia ja Luksemburgi kohanduse ja paranduskoefitsientide ning vahetuskursi muutuse korrutisest.

Töötasude, pensionide ja töötasude osalise ülekandmise suhtes kohaldatavad paranduskoefitsiendid arvutas Eurostat alljärgnevalt kirjeldatud viisil.

4.1.1.Paranduskoefitsiendid väljaspool Belgiat ja Luksemburgi teenivate töötajate jaoks

Eurostat on kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega arvutanud välja ostujõu pariteedid, mille alusel tehakse kindlaks Brüsseli ja muude teenistuskohtade töötasude ostujõu vastavus 1. juuli 2018. aasta seisuga.

Muudes liikmesriikides kui Belgia ja Luksemburg teenivate ametnike ja muude teenistujate töötasude suhtes kohaldatavad paranduskoefitsiendid määratakse nende ostujõu pariteetide ja 1. juulil 2018 kehtinud vahetuskursside suhte põhjal.

Seetõttu avaldab komisjon 2018. aasta lõpuks ELT C-seerias paranduskoefitsiendid, mida kohaldatakse alates 1. juulist 2018 Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide suhtes, nagu on näidatud käesoleva aruande I lisas.

4.1.2.PENSIONIDE paranduskoefitsiendid väljaspool Belgiat ja Luksemburgi ning ÜLEKANNETE paranduskoefitsiendid

Eurostat on kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega arvutanud välja ostujõu pariteedid, mille alusel tehakse kindlaks Belgia ja muude elukohariikide pensionide ostujõu vastavus 1. juuli 2018. aasta seisuga.

Muudes riikides kui Belgia ja Luksemburg elavate isikute pensionide paranduskoefitsiendid määratakse nende ostujõu pariteetide ja 1. juulil 2018 kehtinud vahetuskursside suhte põhjal. Vastavalt personalieeskirjade XIII lisa artiklile 20 kohaldatakse neid paranduskoefitsiente ainult pensioni selle osa suhtes, mis vastab enne 1. maid 2004 omandatud pensioniõigustele.

Vastavalt personalieeskirjade VII lisa artiklile 17 on need paranduskoefitsiendid otseselt kohaldatavad ametnike ja muude teenistujate ülekannete suhtes.

Seetõttu avaldab komisjon 2018. aasta lõpuks ELT C-seerias paranduskoefitsiendid, mida kohaldatakse alates 1. juulist 2018 väljaspool Belgiat ja Luksemburgi makstavate pensionide suhtes, ning Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate ülekannete paranduskoefitsiendid, nagu on näidatud käesoleva aruande I lisas.

4.3.Kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade X lisa artikli 13 esimene lõik)

Komisjonile kättesaadav statistika hõlmas 145 teenistuskohta. Ostujõu pariteete ei esitatud, kui andmed ei olnud kohaliku ebastabiilsuse tõttu või muudel põhjustel kättesaadavad või usaldusväärsed.

Kõikide ELi-väliste teenistuskohtade paranduskoefitsiendid arvutati 1. juuli 2018. aasta seisuga. Iga-aastasel ajakohastamisel määratakse kindlaks paranduskoefitsiendid, mis põhinevad Eurostati esitatud ostujõu pariteetidel 1. juuli 2018. aasta seisuga.

Seetõttu avaldab komisjon 2018. aasta lõpuks ELT C-seerias paranduskoefitsiendid, mida kohaldatakse alates 1. juulist 2018 kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes, nagu on näidatud käesoleva aruande II lisas.

4.4.ELis töötavate ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide vahepealne ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade artikli 65 lõige 2)

Personalieeskirjade XI lisa artikli 4 kohaselt tuleb töötasusid ja pensioneid ajakohastada nendes kohtades, kus elukallidus on oluliselt muutunud.

Eurostat on kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega 5 välja arvutanud, et muutus Belgia ja Luksemburgi elukalliduses (mõõdetuna ühisindeksiga) oli ajavahemikul 2017. aasta juunist 2017. aasta detsembrini 1,0 %.

Elukalliduse muutumist vaatlusperioodi jooksul muudes kohtades kui Belgia ja Luksemburg mõõdeti Eurostati arvutatud kaudsete indeksite abil 6 . Kõnealuste indeksite arvutamiseks korrutati ühisindeks ostujõu pariteedi muutusega.

Elukalliduse olulise muutuse korral kohaldatav tundlikkuslävi on 12-kuulise ajavahemiku puhul 6 % (kuuekuulise ajavahemiku puhul 3 %).

Kuna vaatlusperioodi (2017. aasta juuni – 2017. aasta detsember) ühisindeks oli 101,0 (st + 1,0 %), jäi kõnealune muutus kindlaksmääratud piiridesse (± 3,0 %). Seetõttu ei olnud vajadust Belgias ja Luksemburgis töötavate ELi ametnike nominaalsete töötasude ja pensionide vahepealseks ajakohastamiseks.

Paranduskoefitsiendid on asjakohase ostujõu pariteedi ja vastava vahetuskursi vaheline suhe, mis juhul, kui tundlikkusläve ei ole Brüsselis ja Luxembourgis saavutatud, korrutatakse vahepealse ajakohastuse summaga.

Eurostat on kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega 7 välja arvutanud, et ühegi ELis asuva teenistuskoha kaudne hinnaindeks ei ületa kõnealuseks perioodiks kindlaks määratud läve. Seetõttu ei olnud vajadust Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahepealseks ajakohastamiseks.

Samuti on Eurostat kokkuleppel liikmesriikide statistikaametitega 8 välja arvutanud, et ühegi ELi liikmesriigi kaudne hinnaindeks ei ületa kõnealuseks perioodiks kindlaks määratud läve. Seetõttu ei olnud vajadust nendes riikides makstavate pensionide puhul Eurostati arvutatavate paranduskoefitsientide vahepealseks ajakohastamiseks.

Seetõttu ei olnud komisjonil vaja ELis töötavate ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide suhtes alates 1. jaanuarist 2018 kohaldatavate paranduskoefitsientide vahepealset ajakohastamist ELT C-seerias avaldada.

4.5.Kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahepealne ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade X lisa artikli 13 teine lõik)

4.1.3.Periood alates 2017. aasta augustist 2018. aasta jaanuarini

Komisjonile kättesaadav statistika 9 näitas, et teatavate kolmandate riikide puhul oli paranduskoefitsiendi ja vastava vahetuskursi alusel mõõdetud elukalliduse muutus alates kolmandates riikides töötavatele Euroopa Liidu ametnikele ning ajutistele ja lepingulistele töötajatele teenistuskoha riigi vääringus makstavate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide viimasest kehtestamisest, st alates 1. juulist 2017, suurem kui 5 %.

Personalieeskirjade X lisa artikli 13 teise lõigu kohaselt tehakse sellisel juhul paranduskoefitsiendi vahepealne ajakohastamine personalieeskirjade XI lisas sätestatud korras.

Vahepealsel ajakohastamisel esitati Eurostati arvutatud ostujõu pariteedid ja nendest tulenevad paranduskoefitsiendid vastavalt seisuga 1. august, 1. september, 1. oktoober, 1. november, 1. detsember 2017 ja 1. jaanuar 2018.

Seetõttu avaldas komisjon 13. juunil 2018 ELT C-seerias 10 kuus tabelit, millest igaühes käsitletakse üht kuud ning täpsustatakse asjaomased riigid, vastavad paranduskoefitsiendid ja nende kohaldamise kuupäevad.

4.1.4.Periood alates 2018. aasta veebruarist 2018. aasta juunini

Komisjonile kättesaadav statistika 11 näitab, et teatavate kolmandate riikide puhul on paranduskoefitsiendi ja vastava vahetuskursi alusel mõõdetud elukalliduse muutus alates kolmandates riikides töötavatele ELi ametnikele ning ajutistele ja lepingulistele töötajatele teenistuskoha riigi vääringus makstavate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide viimasest kehtestamisest suurem kui 5 %.

Personalieeskirjade X lisa artikli 13 teise lõigu kohaselt tehakse sellisel juhul paranduskoefitsiendi vahepealne ajakohastamine personalieeskirjade XI lisas sätestatud korras.

Vahepealsel ajakohastamisel määrati kindlaks paranduskoefitsiendid, mis põhinevad Eurostati esitatud ostujõu pariteetidel vastavalt 1. veebruari, 1. märtsi, 1. aprilli, 1. mai ja 1. juuni 2018. aasta seisuga.

Seetõttu avaldab komisjon 2018. aasta lõpuks ELT C-seerias viis tabelit, millest igaühes käsitletakse üht kuud ning täpsustatakse asjaomased riigid, vastavad paranduskoefitsiendid ja nende kohaldamise kuupäevad, nagu on näidatud käesoleva aruande III lisas.

5.ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide mõju eelarvele

Käesolevas jaos esitatakse üksikasjalik hinnang ELi töötajate töötasude ja pensionide 2018. aasta ajakohastamise mõju kohta eelarvele.

5.1.ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade artikli 65 lõike 1 teine lõik)

Personalieeskirjade artikli 65 lõike 1 teises lõigus osutatud summade ajakohastamisel on finantsmõju kõigile eelarveridadele, mis on seotud töötajate kuludega kõigis institutsioonides ja asutustes.

Miljonites eurodes

Rubriik 5

Muud rubriigid (1–4)

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Hinnanguline mõju kuludele

+ 54,4

+ 108,9

+ 108,9

+ 14,3

+ 28,5

+ 28,5

Hinnanguline mõju tuludele

+ 9,5

+ 19,0

+ 19,0

+ 2,4

+ 4,8

+ 4,8

5.2.ELis töötavate ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine 2018. aastal (artikli 64 teine lõik, XIII lisa artikli 20 lõige 1)

ELi liikmesriikides, kuid mujal kui Brüsselis ja Luxembourgis töötavate ELi töötajate töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamisel alates 1. juulist 2018 on finantsmõju mitmele eelarvereale, mis on seotud töötajate kuludega.

Miljonites eurodes

Rubriik 5

Muud rubriigid (1–4)

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Hinnanguline mõju kuludele

– 0,3

– 0,7

– 0,7

+ 3,9

+ 7,8

+ 7,8

5.3.Kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade X lisa artikli 13 esimene lõik)

Kolmandates riikides töötavate ELi töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide iga-aastasel ajakohastamisel alates 1. juulist 2018 on finantsmõju mitmele eelarvereale, mis on seotud töötajate kuludega rubriigis 5.

Miljonites eurodes

Rubriik 5

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Hinnanguline mõju kuludele

– 1,2

– 2,4

– 2,4

5.4.Kolmandates riikides töötavate ELi ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahepealne ajakohastamine 2018. aastal (personalieeskirjade X lisa artikli 13 teine lõik)

5.1.1.Periood alates 2017. aasta augustist 2018. aasta jaanuarini

Kolmandates riikides töötavate ELi töötajate töötasude suhtes kohaldatavate teatavate paranduskoefitsientide vahepealsel ajakohastamisel alates 1. augustist 2017, 1. septembrist 2017, 1. oktoobrist 2017, 1. novembrist 2017, 1. detsembrist 2017 ja 1. jaanuarist 2018 on finantsmõju mitmele eelarvereale, mis on seotud töötajate kuludega rubriigis 5.

Miljonites eurodes

Rubriik 5

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Hinnanguline mõju kuludele

+ 0,2

+ 0,4

+ 0,4

5.1.2.Periood alates 2018. aasta veebruarist 2018. aasta juunini

Kolmandates riikides töötavate ELi töötajate töötasude suhtes kohaldatavate teatavate paranduskoefitsientide vahepealsel ajakohastamisel alates 1. veebruarist 2018, 1. märtsist 2018, 1. aprillist 2018, 1. maist 2018 ja 1. juunist 2018 on finantsmõju mitmele eelarvereale, mis on seotud töötajate kuludega rubriigis 5.

Miljonites eurodes

Rubriik 5

Aasta
2018

Aasta
2019

Järgnevad aastad

Hinnanguline mõju kuludele

– 0,5

– 1,0

– 1,0



Lisad:

(1)Eelnõu: avaldamine Euroopa Liidu Teataja C-seerias – Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine 2018. aastal

(2)Eelnõu: avaldamine Euroopa Liidu Teataja C-seerias – kolmandates riikides töötavate Euroopa Liidu ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide ajakohastamine 2018. aastal

(3)Eelnõu: avaldamine Euroopa Liidu Teataja C-seerias – kolmandates riikides töötavate Euroopa Liidu ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahepealne ajakohastamine alates 2018. aasta veebruarist 2018. aasta juunini

(1)      Täpsemalt viidatakse järgmistele Eurostati aruannetele:
(2)      Eurostati 31. oktoobri 2018. aasta aruanne ELi ametnike töötasude ja pensionide ajakohastamise kohta 2018. aastal kooskõlas Euroopa Liidu ametnike ja teiste teenistujate suhtes kohaldatavate personalieeskirjade artiklitega 64 ja 65 ning XI lisaga, kohandades alates 1. juulist 2018 ELi töötajate töötasusid ja pensionile jäänud töötajate pensione ning ajakohastades alates 1. juulist 2018 paranduskoefitsiente, mida kohaldatakse ELis ja EList väljaspool asuvates teenistuskohtades töötavate töötajate töötasude suhtes, pensionile jäänud töötajate pensionide suhtes vastavalt nende elukohariigile ja pensionide ülekannete suhtes.
(3)      Majandus- ja rahandusküsimuste peadirektoraadi poolt 3. mail 2018 avaldatud Euroopa majandusprognoosi kohaselt on ELi kui terviku SKP reaalkasv 2018. aastal + 2,3 % ja 2019. aastal + 2,0 %.
(4)      Eurostati 31. oktoobri 2018. aasta aruanne ELi ametnike töötasude ja pensionide ajakohastamise kohta 2018. aastal (vt joonealune märkus nr 2 eespool).
(5)      Eurostati 3. mai 2018. aasta aruanne ELi ametnike töötasude ja pensionide vahe-ajakohastamise kohta kooskõlas Euroopa Liidu ametnike ja teiste teenistujate suhtes kohaldatavate personalieeskirjade artiklitega 64 ja 65 ning XI lisaga.
(6)      Sama
(7)      Sama
(8)      Sama
(9)      Eurostati 24. aprilli 2018. aasta aruanne liiduvälistes delegatsioonides töötavate Euroopa Liidu ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahe-ajakohastamise kohta Euroopa Liidu ametnike ja teiste teenistujate suhtes kohaldatavate personalieeskirjade artikli 64, X lisa ja XI lisa kohaselt.
(10)      ELT C 203, 13.6.2018, lk 13.
(11)      Eurostati 10. oktoobri 2018. aasta aruanne liiduvälistes delegatsioonides töötavate Euroopa Liidu ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahe-ajakohastamise kohta Euroopa Liidu ametnike ja teiste teenistujate suhtes kohaldatavate personalieeskirjade artikli 64, X lisa ja XI lisa kohaselt.

Brüssel,30.11.2018

COM(2018) 781 final

LISAD

järgmise dokumendi juurde:

Komisjoni aruanne Euroopa Parlamendile ja nõukogule

Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide ning nimetatud töötasude ja pensionide suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide 2018. aasta ajakohastamisest eelarvele tulenevat mõju käsitlev teave


I LISA

EUROOPA LIIDU AMETNIKE JA MUUDE TEENISTUJATE TÖÖTASUDE JA PENSIONIDE NING NIMETATUD TÖÖTASUDE JA PENSIONIDE SUHTES KOHALDATAVATE PARANDUSKOEFITSIENTIDE AJAKOHASTAMINE 2018. AASTAL

1.1. Personalieeskirjade artikli 66 kohane tabel, milles esitatakse igakuised põhipalgad, mida kohaldatakse alates 1. juulist 2018 tegevusüksuste AD ja AST iga palgaastme ja -järgu suhtes:

1.7.2018

PALGAJÄRK

PALGAASTE

1

2

3

4

5

16

18 621,89

19 404,41

20 219,80

15

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 368,13

18 621,89

14

14 546,67

15 157,95

15 794,90

16 234,35

16 458,65

13

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 348,46

14 546,67

12

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 681,63

12 856,84

11

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 208,44

11 363,30

10

8 876,57

9 249,56

9 638,25

9 906,39

10 043,25

9

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 755,60

8 876,57

8

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 738,49

7 845,39

7

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 839,53

6 934,02

6

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 045,00

6 128,51

5

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 342,77

5 416,58

4

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 722,11

4 787,36

3

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 173,55

4 231,23

2

3 305,26

3 444,15

3 588,88

3 688,73

3 739,68

1

2 921,30

3 044,05

3 171,96

3 260,23

3 305,26

2. Personalieeskirjade artikli 66 kohane tabel, milles esitatakse igakuised põhipalgad, mida kohaldatakse alates 1. juulist 2018 tegevusüksuse AST/SC iga palgaastme ja -järgu suhtes:

1.7.2018

PALGAJÄRK

PALGAASTE

1

2

3

4

5

6

4 749,36

4 948,94

5 156,90

5 300,36

5 373,60

5

4 197,65

4 374,04

4 558,48

4 684,64

4 749,36

4

3 710,03

3 865,91

4 028,37

4 140,45

4 197,65

3

3 279,03

3 416,81

3 560,42

3 659,45

3 710,03

2

2 898,11

3 019,90

3 146,81

3 234,35

3 279,03

1

2 561,45

2 669,09

2 781,25

2 858,61

2 898,11

3. Tabel, milles esitatakse Euroopa Liidu ametnike ja muude teenistujate töötasude ja pensionide suhtes vastavalt personalieeskirjade artiklile 64 kohaldatavad paranduskoefitsiendid, sealhulgas:

– alates 1. juulist 2018 ELi ametnike ja muude teenistujate töötasude suhtes vastavalt personalieeskirjade artiklile 64 kohaldatavad paranduskoefitsiendid (järgneva tabeli 2. veerg);

– alates 1. jaanuarist 2019 ametnike ja muude teenistujate ülekannete suhtes vastavalt personalieeskirjade VII lisa artikli 17 lõikele 3 kohaldatavad paranduskoefitsiendid (järgneva tabeli 3. veerg);

– alates 1. juulist 2018 pensionide suhtes vastavalt personalieeskirjade XIII lisa artikli 20 lõikele 1 kohaldatavad paranduskoefitsiendid (järgneva tabeli 4. veerg).

1

2

3

4

 

Töötasu

Ülekanne

Pension

Riik/koht

1.7.2018

1.1.2019

1.7.2018

Bulgaaria

55,2

53,4

 

Tšehhi Vabariik

83,0

72,2

 

Taani

131,9

134,7

134,7

Saksamaa

99,3

100,4

100,4

Bonn

95,6

 

Karlsruhe

96,7

 

München

110,0

 

Eesti

82,2

84,1

 

Iirimaa

117,7

119,4

119,4

Kreeka

81,8

79,4

 

Hispaania

91,7

90,6

 

Prantsusmaa

116,7

108,9

108,9

Horvaatia

76,4

68,0

 

Itaalia

96,5

95,4

 

Varese

90,9

 

Küpros

77,9

82,0

 

Läti

77,6

70,4

 

Leedu

73,6

66,3

 

Ungari

71,9

60,7

 

Malta

90,2

92,7

 

Madalmaad

109,9

108,7

108,7

Austria

106,3

107,7

107,7

Poola

68,6

58,2

 

Portugal

85,7

85,5

 

Rumeenia

64,0

54,8

 

Sloveenia

84,6

81,9

 

Slovakkia

78,5

68,3

 

Soome

118,5

118,3

118,3

Rootsi

122,0

110,9

110,9

Ühendkuningriik

134,7

122,3

122,3

Culham

102,6

 

4.1. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade artikli 42a teises lõigus osutatud lapsehoolduspuhkuse toetus 1 003,49 eurot.

4.2. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade artikli 42a kolmandas lõigus osutatud lapsehoolduspuhkuse toetus 1 337,99 eurot.

5.1. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade VII lisa artikli 1 lõikes 1 osutatud majapidamistoetuse põhiosa 187,69 eurot.

5.2. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade VII lisa artikli 2 lõikes 1 osutatud ülalpeetava lapse toetus 410,11 eurot.

5.3. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade VII lisa artikli 3 lõikes 1 osutatud õppetoetus 278,25 eurot.

5.4. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade VII lisa artikli 3 lõikes 2 osutatud õppetoetus 100,18 eurot.

5.5. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade artiklis 69 ja VII lisa artikli 4 lõike 1 teises lõigus osutatud kodumaalt lahkumise toetus vähemalt 556,25 eurot.

5.6. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artiklis 134 osutatud kodumaalt lahkumise toetus 399,88 eurot.

6.1. Alates 1. juulist 2018 kohaldatakse personalieeskirjade VII lisa artikli 7 lõikes 2 osutatud kilomeetrite eest makstavat toetust järgmiselt:

0 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

0 kuni 200 km

0,2069 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

201 kuni 1 000 km

0,3449 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

1 001 kuni 2 000 km

0,2069 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

2 001 kuni 3 000 km

0,0689 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

3 001 kuni 4 000 km

0,0333 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

4 001 kuni 10 000 km

0 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa selle osa puhul, mis ületab

10 000 km

6.2. Alates 1. juulist 2018 lisandub personalieeskirjade VII lisa artikli 7 lõikes 2 osutatud kilomeetrite eest makstavale toetusele kindlasummaline lisahüvitis summas:

– 103,44 eurot, kui lõikes 1 osutatud kohtade geograafiline vahemaa on vahemikus 600 – 1 200 km,

– 206,88 eurot, kui lõikes 1 osutatud kohtade geograafiline vahemaa on üle 1 200 km.

7.1. Alates 1. jaanuarist 2019 kohaldatakse personalieeskirjade VII lisa artikli 8 lõikes 2 osutatud kilomeetrite eest makstavat toetust järgmiselt:

0 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

0 kuni 200 km

0,4172 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

201 kuni 1 000 km

0,6952 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

1 001 kuni 2 000 km

0,4172 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

2 001 kuni 3 000 km

0,1389 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

3 001 kuni 4 000 km

0,0671 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa puhul:

4 001 kuni 10 000 km

0 eurot iga kilomeetri kohta vahemaa selle osa puhul, mis ületab

10 000 km

7.2. Alates 1. jaanuarist 2019 lisandub personalieeskirjade VII lisa artikli 8 lõikes 2 osutatud kilomeetrite eest makstavale toetusele kindlasummaline lisahüvitis summas:

– 208,55 eurot juhul, kui teenistuskoha ja päritolukoha geograafiline vahemaa on vahemikus 600 – 1 200 km;

– 417,07 eurot juhul, kui teenistuskoha ja päritolukoha geograafiline vahemaa on üle 1 200 km.

8. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade VII lisa artikli 10 lõikes 1 osutatud päevaraha:

   43,11 eurot ametniku puhul, kellel on õigus majapidamistoetusele;

   34,76 eurot ametniku puhul, kellel ei ole õigust majapidamistoetusele.

9. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artikli 24 lõikes 3 osutatud sisseseadmistoetuse alampiir:

   1 227,20 eurot teenistujate puhul, kellel on õigus majapidamistoetusele;

   729,69 eurot teenistujate puhul, kellel ei ole õigust majapidamistoetusele.

10.1. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artikli 28a lõike 3 teises lõigus osutatud töötuskindlustushüvitise alam- ja ülempiir:

– 1 471,78 eurot (alampiir);

– 2 943,56 eurot (ülempiir).

10.2. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artikli 28a lõikes 7 osutatud kindlasummaline toetus 1 337,99 eurot.

11. Tabel, milles esitatakse alates 1. juulist 2018 kohaldatavad muude teenistujate teenistustingimuste artiklis 93 osutatud põhipalkade astmete summad:

TEGEVUSÜKSUS

1.7.2018

PALGAJÄRK

PALGAASTE

1

2

3

4

5

6

7

IV

18

6 419,44

6 552,93

6 689,20

6 828,30

6 970,31

7 115,26

7 263,22

 

17

5 673,67

5 791,65

5 912,09

6 035,04

6 160,54

6 288,65

6 419,44

 

16

5 014,53

5 118,79

5 225,25

5 333,92

5 444,85

5 558,09

5 673,67

 

15

4 431,96

4 524,13

4 618,22

4 714,25

4 812,29

4 912,36

5 014,53

 

14

3 917,09

3 998,55

4 081,71

4 166,59

4 253,25

4 341,67

4 431,96

 

13

3 462,02

3 534,02

3 607,50

3 682,54

3 759,11

3 837,28

3 917,09

III

12

4 431,90

4 524,06

4 618,15

4 714,17

4 812,20

4 912,26

5 014,42

 

11

3 917,06

3 998,50

4 081,65

4 166,52

4 253,17

4 341,61

4 431,90

 

10

3 462,01

3 534,00

3 607,48

3 682,51

3 759,08

3 837,25

3 917,06

 

9

3 059,83

3 123,46

3 188,41

3 254,73

3 322,41

3 391,48

3 462,01

 

8

2 704,38

2 760,62

2 818,03

2 876,62

2 936,45

2 997,51

3 059,83

II

7

3 059,76

3 123,41

3 188,37

3 254,67

3 322,39

3 391,48

3 462,02

 

6

2 704,25

2 760,49

2 817,91

2 876,52

2 936,34

2 997,42

3 059,76

 

5

2 390,04

2 439,74

2 490,49

2 542,30

2 595,16

2 649,15

2 704,25

 

4

2 112,33

2 156,26

2 201,12

2 246,91

2 293,63

2 341,34

2 390,04

I

3

2 602,23

2 656,23

2 711,37

2 767,64

2 825,07

2 883,70

2 943,56

 

2

2 300,47

2 348,22

2 396,96

2 446,71

2 497,49

2 549,33

2 602,23

 

1

2 033,73

2 075,95

2 119,02

2 163,00

2 207,89

2 253,72

2 300,47

12. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artiklis 94 osutatud sisseseadmistoetuse alampiir:

   923,07 eurot teenistujate puhul, kellel on õigus majapidamistoetusele;

   547,27 eurot teenistujate puhul, kellel ei ole õigust majapidamistoetusele.

13.1. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artikli 96 lõike 3 teises lõigus osutatud töötuskindlustushüvitise alam- ja ülempiir:

– 1 103,83 eurot (alampiir);

– 2 207,65 eurot (ülempiir).

13.2. Muude teenistujate teenistustingimuste artikli 96 lõikes 7 osutatud kindlasummaline toetus on 1 003,49 eurot.

13.3. Alates 1. juulist 2018 on muude teenistujate teenistustingimuste artiklis 136 osutatud töötuskindlustushüvitise alam- ja ülempiir:

– 971,13 eurot (alampiir);

– 2 285,02 eurot (ülempiir).

14. Nõukogu määruse (ESTÜ, EMÜ, Euratom) nr 300/76 1 artikli 1 lõike 1 esimeses lõigus ette nähtud hüvitised vahetustega töö eest:

– 420,64 eurot;

– 634,89 eurot;

– 694,17 eurot;

– 946,38 eurot.

15. Alates 1. juulist 2018 kohaldatakse nõukogu määruse (EMÜ, Euratom, ESTÜ) nr 260/68 2 artiklis 4 osutatud summade suhtes koefitsienti 6,0720.



16. Tabel, milles esitatakse alates 1. juulist 2018 kohaldatavad personalieeskirjade XIII lisa artikli 8 lõikes 2 osutatud summad:

1.7.2018

PALGAJÄRK

PALGAASTE

1

2

3

4

5

6

7

8

16

18 621,89

19 404,41

20 219,80

20 219,80

20 219,80

20 219,80

 

 

15

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 368,13

18 621,89

19 404,41

 

 

14

14 546,67

15 157,95

15 794,90

16 234,35

16 458,65

17 150,26

17 870,93

18 621,89

13

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 348,46

14 546,67

 

 

 

12

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 681,63

12 856,84

13 397,10

13 960,06

14 546,67

11

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 208,44

11 363,30

11 840,79

12 338,36

12 856,84

10

8 876,57

9 249,56

9 638,25

9 906,39

10 043,25

10 465,27

10 905,04

11 363,30

9

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 755,60

8 876,57

 

 

 

8

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 738,49

7 845,39

8 175,07

8 518,61

8 876,57

7

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 839,53

6 934,02

7 225,39

7 529,01

7 845,39

6

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 045,00

6 128,51

6 386,04

6 654,39

6 934,02

5

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 342,77

5 416,58

5 644,20

5 881,36

6 128,51

4

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 722,11

4 787,36

4 988,53

5 198,15

5 416,58

3

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 173,55

4 231,23

4 409,02

4 594,29

4 787,36

2

3 305,26

3 444,15

3 588,88

3 688,73

3 739,68

3 896,84

4 060,60

4 231,23

1

2 921,30

3 044,05

3 171,96

3 260,23

3 305,26

 

 

 

17. Alates 1. juulist 2018 on personalieeskirjade XIII lisa artikli 18 lõike 1 kohaldamise eesmärgil enne 1. maid 2004 jõus olnud personalieeskirjade VII lisa artiklis 4a nimetatud kindlasummaline toetus määratud alljärgnevalt:

– 145,11 eurot kuus ametniku puhul, kes kuulub palgaastmesse C4 või C5,

– 222,49 eurot kuus ametniku puhul, kes kuulub palgaastmesse C1, C2 või C3.

18. Tabel, milles esitatakse alates 1. juulist 2018 kohaldatavad muude teenistujate teenistustingimuste artiklis 133 osutatud põhipalkade astmete summad:

Palgaaste

1

2

3

4

5

6

7

Põhipalk täisajaga töötamisel

1 849,92

2 155,16

2 336,63

2 533,40

2 746,74

2 978,06

3 228,84

Palgaaste

8

9

10

11

12

13

14

Põhipalk täisajaga töötamisel

3 500,76

3 795,56

4 115,18

4 461,71

4 837,44

5 244,79

5 686,47

Palgaaste

15

16

17

18

19

 

 

Põhipalk täisajaga töötamisel

6 165,33

6 684,53

7 247,44

7 857,74

8 519,46

 

 

II LISA

KOLMANDATES RIIKIDES TÖÖTAVATE EUROOPA LIIDU AMETNIKE NING AJUTISTE JA LEPINGULISTE TÖÖTAJATE TÖÖTASUDE SUHTES KOHALDATAVATE PARANDUSKOEFITSIENTIDE

IGA-AASTANE AJAKOHASTAMINE 3

TEENISTUSKOHT

Ostujõu pariteet,
juuli 2018

Vahetuskurss,
juuli 2018 (*)

Paranduskoefitsient,
juuli 2018 (**)

Afganistan (***)

Albaania

78,54

125,890

62,4

Alžeeria

86,48

136,783

63,2

Angola

343,4

285,198

120,4

Argentina

14,93

31,3784

47,6

Armeenia

427,0

561,830

76,0

Austraalia

1,565

1,57780

99,2

Aserbaidžaan

1,420

1,96911

72,1

Bangladesh

81,53

96,9497

84,1

Barbados

2,424

2,32901

104,1

Valgevene

1,795

2,32260

77,3

Belize

1,810

2,31521

78,2

Benin

566,9

655,957

86,4

Boliivia

6,558

8,00385

81,9

Bosnia ja Hertsegoviina (Banja Luka) (***)

Bosnia ja Hertsegoviina (Sarajevo)

1,261

1,95583

64,5

Botswana

8,563

11,9904

71,4

Brasiilia

3,085

4,48220

68,8

Burkina Faso

623,2

655,957

95,0

Burundi

1 744

2 071,08

84,2

Kambodža

3 548

4 780,50

74,2

Kamerun

515,6

655,957

78,6

Kanada

1,416

1,53980

92,0

Roheneemesaared

77,87

110,265

70,6

Kesk-Aafrika Vabariik

736,4

655,957

112,3

Tšaad

575,2

655,957

87,7

Tšiili

652,5

740,594

88,1

Hiina

6,979

7,67280

91,0

Colombia

2 198

3 391,12

64,8

Komoorid

382,6

491,968

77,8

Kongo (Brazzaville)

769,4

655,957

117,3

Costa Rica

479,7

656,994

73,0

Kuuba (*)

0,9105

1,15830

78,6

Kongo Demokraatlik Vabariik (Kinshasa)

2 755

1 898,97

145,1

Djibouti

175,1

205,854

85,1

Dominikaani Vabariik

35,17

57,7262

60,9

Ecuador (*)

0,8473

1,15830

73,2

Egiptus

11,09

20,9047

53,1

El Salvador (*)

0,8081

1,15830

69,8

Eritrea

18,97

17,7961

106,6

Etioopia

21,49

32,0863

67,0

Fidži

1,812

2,45158

73,9

Endine Jugoslaavia Makedoonia vabariik

32,60

61,4950

53,0

Gabon

734,2

655,957

111,9

Gambia

38,25

55,6300

68,8

Gruusia

1,778

2,85610

62,3

Ghana

4,021

5,23285

76,8

Guatemala

7,385

8,67709

85,1

Guinea (Conakry)

8 609

10 488,4

82,1

Guinea-Bissau

486,1

655,957

74,1

Guyana

181,1

244,240

74,1

Haiti

70,90

77,3402

91,7

Honduras

18,88

27,7598

68,0

Hongkong

10,16

9,09060

111,8

Island

179,4

124,200

144,4

India

58,04

79,6830

72,8

Indoneesia (Banda Aceh) (***)

Indoneesia (Jakarta)

11 882

16 598,4

71,6

Iraan (***)

Iraak (***)

Iisrael

4,362

4,22710

103,2

Côte d'Ivoire

627,1

655,957

95,6

Jamaica

117,9

151,437

77,9

Jaapan

125,2

127,630

98,1

Jordaania

0,817

0,82123

99,5

Kasahstan

255,7

395,420

64,7

Keenia

93,01

117,864

78,9

Kosovo

0,6959

1,00000

69,6

Kõrgõzstan

56,85

78,9486

72,0

Laos

7 727

9 794,00

78,9

Liibanon

1 716

1 746,14

98,3

Lesotho

9,922

16,0621

61,8

Libeeria (*)

1,961

1,15830

169,3

Liibüa (***)

Madagaskar

3 166

3 880,40

81,6

Malawi

492,9

847,355

58,2

Malaisia

3,173

4,68240

67,8

Mali

577,7

655,957

88,1

Mauritaania

28,71

41,6250

69,0

Mauritius

28,83

40,5873

71,0

Mehhiko

12,82

23,2921

55,0

Moldova

13,09

19,7423

66,3

Mongoolia

1 919

2 854,76

67,2

Montenegro

0,6388

1,00000

63,9

Maroko

7,750

11,0871

69,9

Mosambiik

54,01

69,0850

78,2

Myanmar

1 014

1 557,91

65,1

Namiibia

10,94

16,0621

68,1

Nepal

118,9

127,320

93,4

Uus-Kaledoonia

128,8

119,332

107,9

Uus-Meremaa

1,582

1,71350

92,3

Nicaragua

27,46

36,5386

75,2

Niger

499,7

655,957

76,2

Nigeeria

282,6

356,804

79,2

Norra

12,38

9,47400

130,7

Pakistan

72,04

142,329

50,6

Panama (*)

0,8612

1,15830

74,4

Paapua Uus-Guinea

3,362

3,80394

88,4

Paraguay

4 054

6 591,92

61,5

Peruu

3,249

3,79227

85,7

Filipiinid

45,64

61,9600

73,7

Venemaa

69,50

73,0951

95,1

Rwanda

813,0

1 006,97

80,7

Samoa

2,221

2,98270

74,5

Saudi Araabia

3,805

4,34363

87,6

Senegal

654,0

655,957

99,7

Serbia

64,13

118,141

54,3

Sierra Leone

8 316

8 948,64

92,9

Singapur

1,918

1,58310

121,2

Saalomoni Saared

9,984

9,04922

110,3

Somaalia (***)

Lõuna-Aafrika Vabariik

8,944

16,0621

55,7

Lõuna-Korea

1 216

1 300,27

93,5

Lõuna-Sudaan

261,0

161,775

161,3

Sri Lanka

149,6

185,938

80,5

Sudaan

26,14

33,9080

77,1

Suriname

5,501

8,65018

63,6

Svaasimaa

10,25

16,0621

63,8

Šveits (Bern)

1,398

1,15560

121,0

Šveits (Genf)

1,398

1,15560

121,0

Süüria (***)

Taiwan

28,73

35,3044

81,4

Tadžikistan

5,192

10,5821

49,1

Tansaania

2 086

2 648,08

78,8

Tai

30,48

38,3630

79,5

Ida-Timor (*)

0,9682

1,15830

83,6

Togo

514,5

655,957

78,4

Trinidad ja Tobago

5,994

8,09590

74,0

Tuneesia

2,009

3,12150

64,4

Türgi

2,944

5,33050

55,2

Türkmenistan

3,398

4,05405

83,8

Uganda

2 711

4 510,68

60,1

Ukraina

24,01

30,3169

79,2

Araabia Ühendemiraadid

4,130

4,25920

97,0

Ameerika Ühendriigid (New York)

1,171

1,15830

101,1

Ameerika Ühendriigid (Washington)

1,018

1,15830

87,9

Uruguay

32,81

36,3590

90,2

Usbekistan

3 548

9 117,74

38,9

Vanuatu

129,6

129,864

99,8

Venezuela (***)

Vietnam

15 340

26 554,0

57,8

Jordani Läänekallas – Gaza sektor

4,362

4,22710

103,2

Jeemen (***)

Sambia

8,634

11,5640

74,7

Zimbabwe (*)

0,9861

1,15830

85,1

(*) 1 EURO = x kohalikku rahaühikut (Kuuba, El Salvadori, Ecuadori, Libeeria, Panama, Ida-Timori ja Zimbabwe puhul kasutatakse USA dollarit).

(**) Brüssel ja Luxembourg = 100 %.

(***) Andmed ei ole kättesaadavad ebastabiilse olukorra tõttu riigis või andmete usaldusväärsuse puudulikkuse tõttu.



III LISA

KOLMANDATES RIIKIDES TÖÖTAVATE EUROOPA LIIDU AMETNIKE NING AJUTISTE JA LEPINGULISTE TÖÖTAJATE TÖÖTASUDE SUHTES KOHALDATAVATE PARANDUSKOEFITSIENTIDE VAHEPEALNE AJAKOHASTAMINE 4

VEEBRUAR 2018

TEENISTUSKOHT

Ostujõu pariteet,
veebruar 2018

Vahetuskurss,
veebruar 2018 (*)

Paranduskoefitsient,
veebruar 2018 (**)

Argentina

14,07

24,2955

57,9

Kongo Demokraatlik Vabariik

4 014

1 989,26

201,8

Etioopia

20,19

33,9224

59,5

Libeeria

1,893

1,24210

152,4

Mauritaania

29,26

44,0000

66,5

Nicaragua

25,25

38,4042

65,7

Nigeeria

285,9

378,539

75,5

Saudi Araabia

3,794

4,65788

81,5

Lõuna-Sudaan

190,6

163,095

116,9

Sudaan

21,15

22,2084

95,2

Tansaania

1 909

2 783,14

68,6

Türkmenistan

2,897

4,34735

66,6

Araabia Ühendemiraadid

4,208

4,53820

92,7

Usbekistan

3 314

10 155,1

32,6

(*)

1 euro = x kohalikku rahaühikut; Kuuba, El Salvadori, Ecuadori, Libeeria, Panama, Ida-Timori ja Zimbabwe puhul kasutatakse USA dollarit.

(**)

Brüssel ja Luxembourg = 100 %.

MÄRTS 2018

TEENISTUSKOHT

Ostujõu pariteet,
märts 2018

Vahetuskurss,
märts 2018 (*)

Paranduskoefitsient,
märts 2018 (**)

Kongo

756,2

655,957

115,3

Kongo Demokraatlik Vabariik

3 734

1 982,40

188,4

Haiti

67,38

78,9035

85,4

Mali

612,9

655,957

93,4

Niger

526,6

655,957

80,3

Lõuna-Sudaan

237,5

162,677

146,0

Sri Lanka

143,4

191,185

75,0

Sambia

8,763

12,0909

72,5

(*)

1 euro = x kohalikku rahaühikut; Kuuba, El Salvadori, Ecuadori, Libeeria, Panama, Ida-Timori ja Zimbabwe puhul kasutatakse USA dollarit.

(**)

Brüssel ja Luxembourg = 100 %.

APRILL 2018

TEENISTUSKOHT

Ostujõu pariteet,
aprill 2018

Vahetuskurss,
aprill 2018 (*)

Paranduskoefitsient,
aprill 2018 (**)

Aserbaidžaan

1,396

2,10766

66,2

Barbados

2,680

2,49288

107,5

Benin

614,0

655,957

93,6

Kongo Demokraatlik Vabariik

3 491

1 988,37

175,6

Ghana

4,066

5,44130

74,7

Guinea-Bissau

520,4

655,957

79,3

Laos

8 610

10 229,5

84,2

Mosambiik

54,55

77,2650

70,6

Namiibia

10,66

14,5029

73,5

Filipiinid

46,27

64,8730

71,3

Sierra Leone

8 282

9 436,51

87,8

Lõuna-Sudaan

260,4

165,143

157,7

Sudaan

23,01

36,2061

63,6

Tuneesia

1,974

2,95460

66,8

Türgi

2,810

4,95610

56,7

Türkmenistan

3,141

4,33930

72,4

(*)

1 euro = x kohalikku rahaühikut; Kuuba, El Salvadori, Ecuadori, Libeeria, Panama, Ida-Timori ja Zimbabwe puhul kasutatakse USA dollarit.

(**)

Brüssel ja Luxembourg = 100 %.

MAI 2018

TEENISTUSKOHT

Ostujõu pariteet,
mai 2018

Vahetuskurss,
mai 2018 (*)

Paranduskoefitsient,
mai 2018 (**)

Argentina

15,08

24,4538

61,7

Kongo Demokraatlik Vabariik

3 259

1 975,80

164,9

Gruusia

1,745

3,02820

57,6

Guinea

8 335

11 016,6

75,7

Rwanda

806,3

1 043,88

77,2

Lõuna-Sudaan

298,4

164,087

181,9

Tansaania

2 036

2 760,41

73,8

(*)

1 euro = x kohalikku rahaühikut; Kuuba, El Salvadori, Ecuadori, Libeeria, Panama, Ida-Timori ja Zimbabwe puhul kasutatakse USA dollarit.

(**)

Brüssel ja Luxembourg = 100 %.

JUUNI 2018

TEENISTUSKOHT

Ostujõu pariteet,
juuni 2018

Vahetuskurss,
juuni 2018 (*)

Paranduskoefitsient,
juuni 2018 (**)

Roheneemesaared

79,55

110,265

72,1

Kongo Demokraatlik Vabariik

3 053

1 900,45

160,6

Egiptus

10,76

20,6955

52,0

Etioopia

21,31

32,2788

66,0

Mali

580,9

655,957

88,6

Nicaragua

26,89

36,5462

73,6

Lõuna-Sudaan

268,3

160,822

166,8

Sri Lanka

154,0

184,828

83,3

Sudaan

24,65

40,3459

61,1

Türkmenistan

3,384

4,07120

83,1

(*)

1 euro = x kohalikku rahaühikut; Kuuba, El Salvadori, Ecuadori, Libeeria, Panama, Ida-Timori ja Zimbabwe puhul kasutatakse USA dollarit.

(**)

Brüssel ja Luxembourg = 100 %.

(1)

   Nõukogu 9. veebruari 1976. aasta määrus (ESTÜ, EMÜ, Euratom) nr 300/76, millega määratakse kindlaks ametnike kategooriad, kellel on õigus saada hüvitist vahetustega töö eest, ning selle hüvitise määrad ja maksmise tingimused (EÜT L 38, 13.2.1976, lk 1). Määrust on täiendatud määrusega (Euratom, ESTÜ, EMÜ) nr 1307/87 (EÜT L 124, 13.5.1987, lk 6).

(2)

   Nõukogu 29. veebruari 1968. aasta määrus (EMÜ, Euratom, ESTÜ) nr 260/68, millega kehtestatakse Euroopa ühendustele makstavate maksude kohaldamise tingimused ja kord (EÜT L 56, 4.3.1968, lk 8).

(3)

 Eurostati 31. oktoobri 2018. aasta aruanne ELi ametnike töötasude ja pensionide ajakohastamise kohta 2018. aastal kooskõlas Euroopa Liidu ametnike ja teiste teenistujate suhtes kohaldatavate personalieeskirjade artiklitega 64 ja 65 ning XI lisaga, kohandades alates 1. juulist 2018 ELi töötajate töötasusid ja pensionile jäänud töötajate pensione ning ajakohastades alates 1. juulist 2018 paranduskoefitsiente, mida kohaldatakse ELis ja EList väljaspool asuvates teenistuskohtades töötavate töötajate töötasude suhtes, pensionile jäänud töötajate pensionide suhtes vastavalt nende elukohariigile ja pensionide ülekannete suhtes.

Lisateave metoodika kohta on esitatud Eurostati veebisaidil („Statistics Database“ > „Economy and finance“ > „Prices“ > „Correction coefficients“).

(4)

Eurostati 10. oktoobril 2018. aasta aruanne liiduvälistes delegatsioonides töötavate Euroopa Liidu ametnike ning ajutiste ja lepinguliste töötajate töötasude suhtes kohaldatavate paranduskoefitsientide vahe-ajakohastamise kohta Euroopa Liidu ametnike ja teiste teenistujate suhtes kohaldatavate personalieeskirjade artikli 64, X lisa ja XI lisa kohaselt (Ares(2018)5207620).

Lisateave metoodika kohta on esitatud Eurostati veebisaidil („Statistics Database“ > „Economy and finance“ > „Prices“ > „Correction coefficients“).