Brüssel,28.2.2017

COM(2017) 99 final

KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. juuni 2000. aasta direktiivi 2000/30/EÜ (ühenduses liiklevate kommertsveokite tehnokontrolli kohta) kohaldamise kohta liikmesriikides

Aruandlusperiood 2013-2014


Sisukord

1.SISSEJUHATUS

2.DIREKTIIV 2000/30/EÜ

3.LIIKMESRIIKIDE ESITATUD ANDMED

4.TEHNOKONTROLLI SISU

5.STATISTILISED ANDMED

5.1. Kontrollitud sõidukite koguarv ja nende päritolu

5.2.Kasutuskeelu saanud sõidukid

5.3.Puuduste liigid ja liikmesriikide esitatud andmed

5.4. Kasutuskeelu saanud sõidukid kategooria ja registreerimisliikmesriigi kaupa

1.    SISSEJUHATUS

Liiklusohutuse, keskkonnakaitse ja õiglase konkurentsi huvides on Euroopa Liidu õigusaktidega kehtestatud mitu meedet tagamaks, et Euroopa teedel liiklevad tarbesõidukid on sobivas tehnilises korras. Nende hulgas on

eeskirjad, millega nõutakse veoettevõtjatelt piisavat finantssuutlikkust, et tagada sõidukite nõuetekohane hooldus (määrus (EÜ) nr 1072/2009 1 );

liikmesriikide territooriumil registreeritud sõidukite korrapärane tehnoülevaatus, mida tuleb teha vastavalt Euroopa tasandil kindlaksmääratud miinimumsagedusele (direktiiv 2009/40/EÜ 2 );

käesolevas aruandes käsitletav liiklevate sõidukite tehnokontroll, millega tagatakse, et tarbesõidukeid kasutatakse ainult juhul, kui nende tehnoseisundit hoitakse kõrgel tasemel (direktiiv 2000/30/EÜ 3 ).

Vastavalt direktiivile 2000/30/EÜ (edaspidi „direktiiv“) kohaldatakse liikmesriikide territooriumidel liiklevate tarbesõidukite, nende haagiste ja poolhaagiste suhtes tehnokontrolle, et parandada liiklusohutust ja keskkonna olukorda.

Direktiivi artiklis 6 on sätestatud, et liikmesriigid esitavad komisjonile iga kahe aasta järel andmed kahe eelneva aasta jooksul

kontrollitud tarbesõidukite arvu kohta nii seitsme sõidukikategooria kui ka registreerimisriigi kaupa,

direktiivi kohaselt kontrollitud detailide ja

avastatud puuduste kohta.

Direktiivis on loetletud üheksa punkti (vt punkt 4), mida liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus võidakse kontrollida. Kui mõni kontrollitud punkt ei vasta asjaomastele liiklusohutuse nõuetele, võidakse sõiduki kasutamine keelata. Iga puudus, mis tuvastatakse sõiduki kontrollimise käigus, märgitakse ära tehnokontrolli aktis, mis tuleb anda sõiduki juhile. Direktiivis on sätestatud, et komisjon esitab nõukogule ja Euroopa Parlamendile direktiivi kohaldamise aruande, mis on koostatud liikmesriikidelt saadud andmete põhjal, ja saadud tulemuste kokkuvõtte.

2014. aastal vaatasid Euroopa Parlament ja nõukogu läbi liiklevate tarbesõidukite tehnokontrolli eeskirjad ja menetlused. 3. aprillil 2014 võeti vastu direktiiv 2014/47/EL 4 , mida liikmesriigid peavad hakkama kohaldama alates 20. maist 2018. Uue direktiiviga kehtestatakse muu hulgas nõue, et esmaste liiklevate sõidukite tehnokontrollide koguarv ELis peab moodustama vähemalt 5 % liikmesriikides registreeritud sõidukite koguarvust. Esimest korda muutub selle eesmärgi arvessevõtmine aruannetes kohustuslikuks 31. märtsil 2021 aastate 2019–2020 kohta.

2.    DIREKTIIV 2000/30/EÜ

Vastavalt direktiivile 2009/40/EÜ 5 mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatuse kohta tuleb tarbesõidukeid kontrollida igal aastal. Kuna aga iga-aastast tehnoülevaatust ei peeta piisavaks selle tagamiseks, et need sõidukid on sõidukorras terve aasta vältel, tuleb jõustamismeetmena kohaldada sihipäraseid lisatehnokontrolle.

Muudetud direktiiviga, 6 mida kohaldatakse 19. maini 2018, on ELi territooriumil liiklevate tarbesõidukite tehnokontrolliks kehtestatud hulk tingimusi.

Direktiiviga 2010/47/EL muudeti alates 1. jaanuarist 2012 direktiivi I lisas olevaid sõidukite kategooriaid ja kontrollitavate punktide loetelu.

Enne muutmist jaotati sõidukeid tehnokontrolli aktis (I lisa) klassidesse, nt autorong, mis tähendas kaubaveoks ettenähtud mootorsõidukit, mille täismass on üle 3,5 tonni (N2- ja N3-kategooria) ja mis on ühendatud haagisega (O3- ja O4-kategooria). Samal ajal tuli N2-kategooria sõidukid märkida kergete kaubaveokite alla, N3-kategooria sõidukid veoautode alla ning O3- ja O4-kategooria sõidukid haagiste ja poolhaagiste alla.

Direktiivi 2010/47/EL muutmisega võeti aga kasutusele teistsugune sõidukite liigitamise viis, mille puhul kasutati nende kategooria tähist vastavalt tüübikinnitust käsitlevatele õigusaktidele. Selle tulemusena võib sõiduki, mida võib märkida eri klassidesse, kanda nüüd ainult ühe sõidukikategooria alla. Lisaks tuleb eraldi märkida pukseerivad veokid ja haagised. Arvestades, et pukseeriv veok ja haagis võivad olla registreeritud eri liikmesriikides, annab selline eristamine täpsemat teavet ja on tähtis ka seoses kohustusega teavitada registreerimisliikmesriiki, kui ühel sõidukitest on leitud suuri puudusi.

Liiklevate sõidukite tehnokontroll tähendab liikmesriigi territooriumil liikleva tarbesõiduki etteteatamata kontrollimist. Tehnokontrolli teevad ametiasutused või muu nende järelevalve all tegutsev asutus peamiselt avalikul maanteel.

Liiklevate sõidukite tehnokontrollide käigus ei tohi esineda diskrimineerimist sõidukijuhi kodakondsuse alusel ega tarbesõiduki registreerinud või kasutusele võtnud riigi alusel. Kontrollida tuleb nii, et sõidukijuhile ja ettevõtjale tekitatud kulutused ja ajakulu oleksid võimalikult väikesed.

Tarbesõidukite väljavalimisel liiklevate sõidukite tehnokontrolliks tuleks kasutada sihipärast lähenemist, pannes erilist rõhku selliste sõidukite kindlakstegemisele, mis on kõige tõenäolisemalt halvasti hooldatud.

Liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegemisel järgitakse tavaliselt järkjärgulist lähenemist. Kõigepealt hinnatakse seisva sõiduki seisundit visuaalselt, sealhulgas kontrollitakse selle viimase tehnokontrolli ja -ülevaatuse dokumente. Samuti võib kontrollida kohapeal või lähedal asuvas ülevaatuspunktis üksikasjalikult direktiivi kohaselt kontrollitavate punktide loetelu põhjal tehnoseisundis esinevaid puudusi. Üksikasjaliku kontrolli korral tuleb tehnokontrolli tulemused dokumenteerida tehnokontrolli aktis, mis on koostatud direktiivis esitatud näidise järgi. Aktis sisalduvad andmed on aluseks teabele, mida liikmesriigid peavad komisjonile esitama.

Kui ohtlike puudustega tarbesõiduk kujutab suurt riski liiklusohutusele, võib sõiduki kasutamise keelata kuni asjaomaste puuduste kõrvaldamiseni. Välisriigis registreeritud raskete puudustega sõidukitest tuleb teatada registreerimisliikmesriigile, et sõiduki suhtes saaks kohaldada järelkontrolli.

3.    LIIKMESRIIKIDE ESITATUD ANDMED

Käesolev aruanne on viies aruanne direktiivi 2000/30/EÜ rakendamise kohta liikmesriikides ning hõlmab ajavahemikku 2013–2014. Liikmesriigid pidid selle ajavahemiku kohta kogutud andmed komisjonile edastama hiljemalt 31. märtsiks 2015.

Et lihtsustada liikmesriikide aruandekohustuse täitmist, saatis komisjon 2015. aasta märtsi alguses välja teatise, millele oli lisatud näidistabel. See näidis töötati välja koostöös komisjoni ja liikmesriigi ekspertidega, et hõlbustada väga keeruka andmestu kogumist ja aruandlust, näidise kasutamine ei ole siiski kohustuslik. Kõik aruandekohustuse täitnud liikmesriigid kasutasid näidist ja esitasid andmed elektrooniliselt, mis muutis edasise analüüsi palju lihtsamaks.

Siiski ei esitatud andmeid alati õigel ajal. 18 liikmesriiki (Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Kreeka, Leedu, Läti, Madalmaad, Malta, Poola, Rootsi, Rumeenia, Sloveenia, Soome, Taani, Ungari, Ühendkuningriik) esitasid andmed kontrollitud sõidukite arvu kohta (liigitatuna kategooria ja registreerimisriigi kaupa), samuti kontrollitud punktide ja tuvastatud puuduste kohta. Pärast komisjoni ja kümne ülejäänud riigi arutelusid esitasid nõutud andmed veel kaheksa riiki. Prantsusmaa ja Saksamaaga peetud dialoogide käigus tehti aga kindlaks, et need liikmesriigid ei saa direktiivis nõutavaid andmeid esitada.

Prantsusmaa edastas raskete kaubaveokite kahe kategooria (N2 ja N3) ning kahe bussikategooria (M2 ja M3) kohta ainult koondandmed, selle asemel et need eraldada. Lisaks ei esitanud Prantsusmaa mingit teavet haagiste kohta (O3- ja O4-kategooria). Seetõttu kasutati käesoleva aruande jaoks üksnes koguarve ja üksikasjade võrdlemisel jäeti Prantsusmaa esitatud andmed kõrvale.

Saksamaa aga kasutas sõidukiklasse, mis kehtisid enne direktiivi 2010/47/EL muutmist, ega saanud esitada andmeid sõidukikategooriate kaupa, nagu oli muudatuste kohaselt nõutav. Seetõttu ei ole võimalik sõidukikategooriate üksikasju kindlaks määrata ja seega kasutatakse käesolevas aruandes üksnes koguarve.

Liikmesriikide esitatud andmed varieerusid täielikkuse poolest. Austria, Tšehhi Vabariik, Rumeenia, Madalmaad, Kreeka, Luksemburg, Poola ja Horvaatia esitasid andmeid ka väljaspool ELi registreeritud sõidukite kohta registreerimisriigi kaupa, ent Belgia ja Itaalia edastasid ELi-väliste riikide kohta kokkuvõtlikud andmed.

4.    TEHNOKONTROLLI SISU

Liikmesriikides tõenäoliselt kontrollitavad punktid ja liikmesriikide edastatav teave hõlmab vähemalt direktiivi 2000/30/EÜ I lisa näidisakti punktis 10 loetletud kontrollitavaid punkte. Need on järgmised:

identifitseerimine;

pidurisüsteem;

rooliseade;

nähtavus;

valgustusseadmed ja elektrisüsteem;

teljed, veljed, rehvid, vedrustus;

šassii ja selle kinnitused;

muu varustus (sealhulgas sõidumeerik ja kiiruspiirik);

saaste (sealhulgas heited ning kütuse- ja/või õlilekked).

5.    STATISTILISED ANDMED

5.1.    Kontrollitud sõidukite koguarv ja nende päritolu

Vastavalt direktiivi 2000/30/EÜ artiklile 3 ei tohi tehnokontrollide käigus esineda diskrimineerimist sõidukijuhi kodakondsuse alusel ega sõiduki registreerinud riigi alusel.

Võrreldes eelmise perioodiga tehti 2013.–2014. aastal 2 561 820 kontrolli vähem, mis tähendab 31,5 % langust.

Silmapaistvat muutust võib täheldada Soome esitatud andmetes, mis ei sisalda EList väljaspool registreeritud sõidukite kontrolle. Seetõttu oli kontrollide koguarv eelmise perioodiga võrreldes poole väiksem ja Soomes registreeritud sõidukite osakaal suurenes 30 %.

Kuigi Poola esitas andmeid ka ELi-väliste riikide kohta, oli kontrollide koguarv poole väiksem kui eelmisel perioodil. Samal ajal vähenes Poolas kontrollitud sõidukite osakaal 92,1 %-lt 47,3 %-le, mis tähendab, et Poola kontrollis suurema tähelepanuga välisriikide sõidukeid, eriti neid, mis on registreeritud ELi-välistes riikides, kuna nende kontrollide arv on viis korda suurem kui aastatel 2011–2012.

Belgia ja Luksemburg teatasid, et tehnokontrollidel oli välisriikides registreeritud sõidukite osakaal suurem, nagu kahel eelmiselgi perioodil (2011–2012 ja 2009–2010) 7 . Teiste suuremahulise transiitliiklusega liikmesriikide puhul oli kodu- ja välismaal registreeritud kontrollitud sõidukite suhe tasakaalustatum. Oma geograafilise asukoha tõttu esitasid Iirimaa ja Küpros aruande ainult kohapeal registreeritud sõidukite kohta. Väga suurt kodumaal registreeritud sõidukite hulka võib täheldada ka Maltal, Eestis ja Rumeenias.



Tabel 2. Kontrollitud sõidukite päritolu

Aruandev liikmesriik

Registreeritud samas liikmesriigis

Registreeritud teises liikmesriigis

Registreeritud väljaspool ELi

Kokku

Liikmesriigi sõidukid (%)

Belgia

6 203

11 287

583

18 073

34,3 %

Bulgaaria

254 651

65 752

922

321 325

79,3 %

Tšehhi Vabariik

81 711

51 945

3 325

136 981

59,7 %

Taani

1 748

333

 

2 081

84,0 %

Saksamaa

989 524

541 168

70 036

1 600 728

61,8 %

Eesti

1 669

20

 

1 689

98,8 %

Iirimaa

12 939

 

 

12 939

100,0 %

Kreeka

14 922

1 424

470

16 816

88,7 %

Hispaania

652 259

70 991

 

723 250

90,2 %

Prantsusmaa*

460 918

572 841

19 933

1 053 692

43,7 %

Itaalia

10 153

4 576

414

15 143

67,0 %

Küpros

1 174

 

 

1 174

100,0 %

Läti

4 196

1 711

194

6 101

68,8 %

Leedu

64 531

15 329

 

79 860

80,8 %

Luksemburg

125

584

17

726

17,2 %

Ungari

164 307

52 197

 

216 504

75,9 %

Malta

3 968

44

 

4 012

98,9 %

Madalmaad

4 373

4 256

231

8 860

49,4 %

Austria

23 416

23 932

1 536

48 884

47,9 %

Poola

420 147

74 007

393 957

888 111

47,3 %

Portugal

602

29

 

631

95,4 %

Rumeenia

7 404

516

215

8 135

91,0 %

Sloveenia

3 948

1 165

 

5 113

77,2 %

Slovakkia

11 135

5 076

 

16 211

68,7 %

Soome

9 250

1 902

 

11 152

82,9 %

Rootsi

46 059

7 468

 

53 527

86,0 %

Ühendkuningriik

174 678

118 160

 

292 838

59,7 %

Kokku

3 455 127

1 629 421

499 616

5 584 164

61,9 %

* Prantsusmaa ei esitanud andmeid O3- ja O4-kategooria haagiste kohta.

5.2.    Kasutuskeelu saanud sõidukid

Kui sõiduk kujutab endast ohtlike puuduste tõttu märkimisväärset riski sõidukis viibijatele või teistele liiklejatele, võib selle kasutamise keelata kuni nende puuduste kõrvaldamiseni. Liikmesriikide esitatud andmete kohaselt on kasutuskeelu saanud sõidukite osakaal kõikidest kontrollitud sõidukitest liikmesriigiti väga erinev, ulatudes 90,1 %st Eestis kuni 0,2 %ni Tšehhi Vabariigis ja koguni 0 %ni Portugalis. 

Kui võrrelda kodumaal registreeritud sõidukite kasutuskeeldude määra teistes liikmesriikides registreeritud sõidukite omaga, selgub, et kodumaised sõidukid on tõenäoliselt halvemini hooldatud, samal ajal kui välisriiki saadetud sõidukeid hoitakse paremas seisukorras. Suuri erinevusi võib märgata Eestis, kus kasutuskeelu saanud sõidukitest 90,1 % olid kodumaal registreeritud ja 45 % olid registreeritud teistes liikmesriikides. Samad määrad on Rootsis 82,3% ja 39,6 %, Maltal 48,7% ja 13,6 %, aga Itaalias 44,6% ja 26,1 %.

Austria teatas suhteliselt kõrgest, kuid tasakaalustatud kasutuskeeldude määrast nii kodumaal (55,9 %) kui ka välismaal (58,7 %) registreeritud sõidukite puhul. Need arvud näivad osutavat, et Austria tegeleb halvasti hooldatud sõidukitega edukamalt, mis suurendab tegevuse tõhusust ja vähendab halduskoormust. Mõni liikmesriik, näiteks Eesti (90,1% ja 45 %), Soome (56% ja 34,9 %) või Itaalia (44,6% ja 26,1 %), on edukamad kodumaal registreeritud sõidukitega tegelemisel, aga samal ajal näitab teistes liikmesriikides registreeritud sõidukite kasutuskeeldude määr, et halvasti hooldatud sõidukite suhtes kohaldatakse tehnokontrolli väiksema tõenäosusega. Nii kodu- kui ka välismaal registreeritud sõidukite erakordselt madal kasutuskeeldude määr näiteks Tšehhi Vabariigis (0,5% ja 0,2 %), Bulgaarias (1,7% ja 2,3 %), Lätis (0,7% ja 1,1 %), Leedus (1% ja 2 %) või Madalmaades (1,2% ja 1,3 %) näitab, et tarbesõidukite sihipärane kontrollimeetod on üsna välja arendamata.

Võrreldes eelmise perioodi kasutuskeeldude määradega kajastavad tulemused sihipärase kontrollimeetodi muljet avaldavat edasiarendamist mõnes liikmesriigis. Rootsis oli ELi hõlmav kasutuskeeldude üldmäär 2011.–2012. aastal 17,8 %, aga käesoleval perioodil on see 76,4 %. Ka Itaalia teatas märgatavast paranemisest eelmise perioodi pelgalt 12,9 %-lt käesoleval perioodil 38,9 %-le, Slovakkia sellekohased näitajad on 22,6% ja 38 %. Suurele tagasilangusele viitavad andmed paraku Rumeenias, kus kasutuskeeldude määr alanes 39,9 %-lt 4,3 %-le, ja Luksemburgis, kus see kukkus 58,9 %-lt 4,4 %-le. Iirimaal langes kasutuskeeldude määr 37,4 %, jõudes eelmise perioodi 43,4 %-lt jooksval perioodil 6 %-le; sealjuures esitas Iirimaa mõlemal perioodil aruande ainult kodumaal registreeritud sõidukite kontrollide kohta. Kasutuskeeldude määra alanemise põhjused on komisjonile teadmata.

Kasutuskeeldude suhtarv Eestis (90,1 %), Rootsis (82,3 %) ja Küprosel (146,4 %) näitab, et võimalikud erinevused ei pruugi seisneda mitte ainult kontrollimeetodites ja puuduste hindamises, vaid ka liikmesriikide aruande koostamise meetodis. Küprose puhul, kus keelamiskordi oli rohkem kui teatatud kontrollitud sõidukeid, võib eeldada, et kui sõidukil avastati mitu keeldu põhjustanud puudust, teatati need eraldi keeldudena. Samuti tuleks märkida, et kuigi direktiivi kohaselt tuleb teatada „kontrollitud tarbesõidukite arv“, võib sama liikmesriik kontrollida sama sõidukit käsitletava perioodi jooksul rohkem kui korra, mistõttu aruanne sisaldab hoopis tehtud kontrollide arvu.



Tabel 3. Kasutuskeelu saanud sõidukite osakaal kõikide kontrollitud ELi sõidukite koguarvus

Aruandev
liikmes-
riik

Andmed esitanud liikmesriigis registreeritud sõidukid

ELis (sh andmed esitanud liikmesriigis) registreeritud sõidukid

Kontrollitud
sõidukite
arv

Kasutus-keeldude
arv

Kasutus-keeldude
suhtarv (%)

Kontrollitud
sõidukite
arv

Kasutus-keeldude
arv

Kasutus-keeldude
suhtarv (%)

Belgia

6 203

452

7,3 %

17 490

972

5,6 %

Bulgaaria

254 651

4 319

1,7 %

320 403

5 804

1,8 %

Tšehhi Vabariik

81 711

402

0,5 %

133 656

507

0,4 %

Taani

1 748

432

24,7 %

2 081

532

25,6 %

Saksamaa

989 524

13 628

1,4 %

1 530 962

32 125

2,1 %

Eesti

1 669

1 504

90,1 %

1 689

1 513

89,6 %

Iirimaa

12 939

779

6,0 %

12 939

779

6,0 %

Kreeka

14 922

202

1,4 %

16 346

228

1,4 %

Hispaania

652 259

79 872

12,2 %

723 250

83 280

11,5 %

Prantsusmaa*

460 918

77 327

16,7 %

1 033 759

165 465

16,0 %

Itaalia

10 153

4 533

44,6 %

14 729

5 728

38,9 %

Küpros

1 174

1 719

146,4 %

1 174

1 719

146,4 %

Läti

4 196

28

0,7 %

5 907

47

0,8 %

Leedu

64 531

625

1,0 %

79 860

933

1,2 %

Luksemburg

125

8

6,4 %

709

31

4,4 %

Ungari

164 307

2 955

1,8 %

216 504

5 651

2,6 %

Malta

3 968

1 931

48,7 %

4 012

1 937

48,3 %

Madalmaad

4 373

51

1,2 %

8 629

107

1,2 %

Austria

23 416

13 078

55,9 %

47 348

27 123

57,3 %

Poola

420 147

28 697

6,8 %

494 154

29 740

6,0 %

Portugal

602

11

1,8 %

631

11

1,7 %

Rumeenia

7 404

326

4,4 %

7 920

342

4,3 %

Sloveenia

3 948

386

9,8 %

5 113

477

9,3 %

Slovakkia

11 135

4 738

42,6 %

16 211

6 154

38,0 %

Soome

9 250

5 177

56,0 %

11 152

5 840

52,4 %

Rootsi

46 059

37 917

82,3 %

53 527

40 871

76,4 %

Ühendkuningriik

174 678

37 310

21,4 %

292 838

80 283

27,4 %

Kokku

3 455 127

319 420

9,2 %

5 084 818

499 837

9,8 %

* Prantsusmaa ei esitanud andmeid O3- ja O4-kategooria haagiste kohta.



Tabel 4. Kasutuskeelu saanud ja kodumaal registreeritud sõidukite osakaal muude kontrollitud ELi sõidukite koguarvus

Aruandev
liikmes-
riik

Andmed esitanud liikmesriigis registreeritud sõidukid

ELis (v.a andmed esitanud liikmesriigis) registreeritud sõidukid

Kontrollitud
sõidukite
arv

Kasutus-keeldude
arv

Kasutus-keeldude
suhtarv (%)

Kontrollitud
sõidukite
arv

Kasutus-keeldude
arv

Kasutus-keeldude
suhtarv (%)

Belgia

6 203

452

7,3 %

11 287

520

4,6 %

Bulgaaria

254 651

4 319

1,7 %

65 752

1 485

2,3 %

Tšehhi Vabariik

81 711

402

0,5 %

51 945

105

0,2 %

Taani

1 748

432

24,7 %

333

100

30,0 %

Saksamaa

989 524

13 628

1,4 %

541 438

18 497

3,4 %

Eesti

1 669

1 504

90,1 %

20

9

45,0 %

Iirimaa

12 939

779

6,0 %

0

0

Puudub

Kreeka

14 922

202

1,4 %

1 424

26

1,8 %

Hispaania

652 259

79 872

12,2 %

70 991

3 408

4,8 %

Prantsusmaa*

460 918

77 327

16,7 %

572 841

88 138

15,4 %

Itaalia

10 153

4 533

44,6 %

4 576

1 195

26,1 %

Küpros

1 174

1 719

146,4 %

0

0

Puudub

Läti

4 196

28

0,7 %

1 711

19

1,1 %

Leedu

64 531

625

1,0 %

15 329

308

2,0 %

Luksemburg

125

8

6,4 %

584

23

3,9 %

Ungari

164 307

2 955

1,8 %

52 197

2 696

5,2 %

Malta

3 968

1 931

48,7 %

44

6

13,6 %

Madalmaad

4 373

51

1,2 %

4 256

56

1,3 %

Austria

23 416

13 078

55,9 %

23 932

14 045

58,7%

Poola

420 147

28 697

6,8 %

74 007

1 043

1,4 %

Portugal

602

11

1,8 %

29

0

0,0 %

Rumeenia

7 404

326

4,4 %

516

16

3,1 %

Sloveenia

3 948

386

9,8 %

1 165

91

7,8 %

Slovakkia

11 135

4 738

42,6 %

5 076

1 416

27,9 %

Soome

9 250

5 177

56,0 %

1 902

663

34,9 %

Rootsi

46 059

37 917

82,3 %

7 468

2 954

39,6 %

Ühendkuningriik

174 678

37 310

21,4 %

118 160

42 973

36,4 %

Kokku

3 455 127

319 420

9,2 %

2 743 970

286 642

10,4 %

* Prantsusmaa ei esitanud andmeid O3- ja O4-kategooria haagiste kohta.


5.3.    Puuduste liigid ja liikmesriikide esitatud andmed

I lisas on esitatud samas liikmesriigis tehtud kontrollimisel sõidukitel leitud puuduste määr.

Tehnokontrolli käigus tuvastatud puudused on kõige sagedamini seotud järgmiste elementide tehnoseisundiga:

   valgustusseadmed ja elektrisüsteem (20,9 %);

   teljed, veljed, rehvid, vedrustus (20,6 %); 

   pidurisüsteem (18,8 %) ja

   muu varustus, sealhulgas sõidumeerik ja kiiruspiirik (17,4 %).

Erinevate kontrollitavate punktide puhul olid aruannetes esitatud puuduste osakaalud väga erinevad. Selle taga võivad olla erinevad kontrollimeetodid liikmesriikides ja teatavate punktide tähelepanelikum kontrollimine. Kui hakatakse kohaldama direktiivi 2014/47/EL, kaasnevad sellega ühtlustatumad kontrollimeetodid, ühtsem puuduste hindamine ja kontrolliseadmete kasutamine liiklevate sõidukite põhjalikumaks tehnokontrolliks.

Kui võrrelda käesoleva ja eelmise perioodi näitajaid, ilmneb, et valgustusseadmete ja elektrisüsteemide puudusi on tuvastatud silmatorkavalt vähem (langus 47 %-lt 20,9 %-le). Näitajate lähemal uurimisel võib aga märgata üllatavaid tulemusi. Rootsis leiti 47,3 %-l ja Portugalis 45,4 %-l tehtud kontrollidest puudusi valgustusseadmetes ja elektrisüsteemis. Eelmise perioodi määr on nendes liikmesriikides peaaegu samasugune (Rootsis 49 % ja Portugalis 50,7 %).

Pidurisüsteemi puudusi näisid leidvat kõige sagedamini Taani (46,7 %), Ühendkuningriigi (34,3 %) ja Poola (31,8 %) ametiasutused. Samal ajal tuvastati Kreekas selliste puudustega sõidukeid 1,6 %, Eestis ja Luksemburgis oli neid 2,9 % ning Hispaanias mitte ühtegi (0 %).

Heite ja leketega seotud puudused, mis lisaks liiklusohutusele võivad kahjustada ka keskkonda, on osakaalu poolest pärast eelmise perioodi 3,1 % vähenemist (4,1 %-lt 1,0 %-le) kasvanud 3,2 % (4,2 %-le). Kõige sagedamini tuvastati selle puudusega sõidukeid Leedus (14,6 %) ja Küprosel (10,6 %). Märkida tuleb, et Küpros kontrollis käesoleval perioodil üksnes kodumaal registreeritud sõidukeid.

I lisas esitatakse tehnokontrollide täpsemad tulemused ja kontrolli teinud liikmesriigi leitud puudused.

Liikmesriikide esitatud andmed väljaspool ELi liikmesriike registreeritud sõidukite tehnokontrollide kohta ei ole ikka veel piisavad, et teha nende sõidukite tehnoseisundi kohta olulisi järeldusi.

Käesoleva aruande IV lisas antakse ülevaade liikmesriikides kontrollitud sõidukitest registreerimisriikide kaupa ning esitatakse kasutuskeeldude osakaal.

5.4.    Kasutuskeelu saanud sõidukid kategooria ja registreerimisliikmesriigi kaupa

II lisas on näha, kui sageli leiti konkreetsest liikmesriigist pärit sõidukil puudusi, mille tõttu sõiduki kasutamine keelati. Sõidukite kategooriaid vaadeldes said kõige tihedamini kasutuskeelu raskeveokid (N3-kategooria) – kokku 13,6 %-l tehnokontrollidest. Kõige väiksema puuduste osakaaluga olid O3-kategooria haagised (6,8 %). Tuleb rõhutada, et täpsemalt määramata kategooriasse „muud“ kuuluvatel sõidukitel avastati 22,2 %-l juhtudest nii raskeid puudusi, et tuli kohaldada kasutuskeeldu. Selle kategooria kontrollitud sõidukid on tavaliselt põllumajandussõidukid, kerghaagised (O1, O2) või kergkaubikud (N1). Direktiiviga 2014/47/EL muudetakse suurema kiirusega traktorite (T5) tehnokontrollid kohustuslikuks juhul, kui neid kasutatakse peamiselt avalikel teedel kaubaveoks.

Kasutuskeeldude koguarv liikmesriigiti näitab, et Rootsi (80,9 %) ja Soome (53,2 %) sõidukitel leiti raskeid puudusi kõige sagedamini, aga Kreekas (2,2 %) ja Lätis (2,8 %) vaid harva. Siiski tuleb arvestada, et Rootsi sõidukite 47 046 tehnokontrollist 46 059 (97,9 %) korraldasid Rootsi ametiasutused ning Soome sõidukite 10 573 tehnokontrollist 9 520 (90 %) toimus Soomes. Teisalt kontrolliti kogu Euroopas 29 360 Kreeka sõidukit ja 50,8 % (14 922) kontrollidest tehti Kreekas. Samasugune võrdlus Lätiga näitab, et 80 %-l juhtudest kontrollisid Läti sõidukeid teised liikmesriigid (20 955 kontrollitud sõidukit, 4 196 kontrollitud Lätis).

Ühest küljest kajastavad II lisa tabelis 4 sisalduvad arvud seda, milliste liikmesriikide sõidukeid kasutatakse ja seetõttu ka kontrollitakse sagedamini teistes liikmesriikides. Teisest küljest võib kodumaal registreeritud sõidukite kasutuskeeldude suhteliselt kõrge määra põhjuseks olla erinevad kontrollimeetodid ja puuduste hindamise viisid. Mis puudutab viimati nimetatuid, siis kaasnevad direktiiviga 2014/47/EL ühtlustatumad kontrollimeetodid, aga ka ühtsem puuduste hindamine ja kontrolliseadmete kasutamine põhjalikumaks tehnokontrolliks.

Rohkem teavet sõidukite kategooriate kohta registreerimisliikmesriikide kaupa võib leida II lisast. III lisas on esitatud sõidukite kategooriate andmed neid kontrollinud liikmesriikide kaupa.

6.    KARISTUSTE LIIGID

Direktiiviga ei ole ette nähtud karistuste kohaldamise korda tuvastatud rikkumiste korral. Liikmesriigid peavad ise määrama karistused, ilma et sõidukijuhte diskrimineeritaks kodakondsuse alusel ja sõiduki registreerinud või kasutusele võtnud riigi alusel.

Kui selgub, et tarbesõiduk kujutab tõsist ohtu sõidukis viibijatele või teistele liiklejatele, võib pädev asutus või tehnokontrolli teostav kontrollija direktiivi 2000/30/EÜ kohaselt selle sõiduki kasutamise keeleta kuni tuvastatud ohtlike puuduste kõrvaldamiseni.

Kui mitteresidendile kuuluval tarbesõidukil tuvastatakse tõsised puudused, mille tõttu keelatakse selle kasutamine, tuleb sellest teatada sõiduki registreerinud liikmesriigi pädevatele asutustele.

Selle liikmesriigi pädevad asutused, kus ohtlik puudus tuvastati, võivad paluda sõiduki registreerinud liikmesriigi pädevatel asutustel võtta rikkuja suhtes asjakohaseid meetmeid, näiteks määrata sõidukile põhjalikum tehnoülevaatus. Andmeid selliste juhtude kohta siiski esitama ei pea.

7.    KOKKUVÕTLIKUD JÄRELDUSED

Liikmesriikide aruandluskohustuse täitmine on paranenud, kuigi mitmel juhul ei peetud tähtajast ikkagi kinni, hoolimata sellest, et komisjon saatis 2015. aasta märtsi alguses välja teatise. Mõnel juhul esitati aruanne alles pärast arutelusid komisjoni ja asjaomaste liikmesriigi ametiasutuste vahel. Enamjaolt kasutasid liikmesriigid elektroonilist standardvormi, mida komisjon aruande esitamiseks soovitas. Prantsusmaa ja Saksamaa selgitustest ilmnes, et aruandeid ei saa esitada, sest liikmesriigid ei täitnud direktiivi täielikult.

Aruande põhjal võib teha mitmeid järeldusi ELi territooriumil liiklevate tarbesõidukite tehnokontrollide kohta.

Võrreldes eelmise perioodiga on silmatorkav muutus see, et 2013.–2014. aastal tehti 2 561 820 kontrolli vähem, mis tähendab 31,5 % langust. Selle põhjuseks võib olla võimalike puudustega sõidukite tõhusam sihipärane kontroll või liikmesriikides tehnokontrollideks olemasolevate vahendite kahanemine.

Samuti lahkneb märgatavalt liikmesriikides registreeritud sõidukite osakaal kontrollitud sõidukite koguarvus. Seepärast tuleks jätkata pingutamist selle nimel, et tagada tehnokontrollide tasakaalustatum määr. Näiteks Belgias ja Luksemburgis kontrolliti kodumaal registreeritud sõidukeid vähem kui 40 %-l juhtudest, teistes transiidiliikmesriikides on see suhe rohkem tasakaalus.

Kasutuskeelu saanud sõidukite osakaal kõigi kontrollitud sõidukite hulgas erineb samuti suurel määral, alates 0,4 %st Tšehhis ja 0,8 %st Lätis kuni üle 89,6 % Eestis ja 76,4 % Rootsis. Aruandes esitatud andmete põhjal võib oletada, et liiklevate sõidukite tehnokontrollide tõhusust saab suurendada sihipärasemate kontrollidega. Ka veoettevõtjate kaotatud aega ja halduskoormust saab parema suunatusega nii nende kui ka õiguskaitseasutuste jaoks vähendada. Alates 2018. aastast nõutakse uues liiklevate sõidukite tehnokontrollide direktiivis 2014/47/EL liikmesriikidelt oma kontrollisüsteemide kohandamist, et minna juhukontrollidelt üle sihipärasemale lähenemisele.

Tehnokontrolli käigus tuvastatud puudused on kõige sagedamini seotud valgustusseadmete, velgede, rehvide ja pidurite tehnoseisundiga. Nende puuduste osakaal on liikmesriigiti aga väga erinev. Euroopa Komisjon soovitab liikmesriikidel pöörata rohkem tähelepanu nendele puuduste kategooriatele, mis on endiselt problemaatilised, ning kohandada selle järgi enda kasutatavaid kontrollimeetodeid.

(1) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 21. oktoobri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1072/2009 rahvusvahelisele autoveoturule juurdepääsu käsitlevate ühiseeskirjade kohta (uuesti sõnastatud) (ELT L 300, 14.11.2009, lk 72).
(2) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. mai 2009. aasta direktiiv 2009/40/EÜ mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatuse kohta (uuesti sõnastatud) (ELT L 141, 6.6.2009, lk 12).
(3) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. juuni 2000. aasta direktiiv 2000/30/EÜ ühenduses liiklevate kommertsveokite tehnokontrolli kohta (EÜT L 203, 10.8.2000, lk 1).
(4) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 3. aprilli 2014. aasta direktiiv 2014/47/EL, milles käsitletakse liidus liiklevate ärilisel otstarbel kasutatavate sõidukite tehnokontrolli ja -ülevaatust (ELT L 127, 29.4.2014, lk 134).
(5) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. mai 2009. aasta direktiiv 2009/40/EÜ mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatuse kohta (ELT L 141, 6.6.2009, lk 12).
(6) Komisjoni 5. juuli 2010. aasta direktiiv 2010/47/EL, millega kohandatakse tehnika arenguga Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2000/30/EÜ ühenduses liiklevate kommertsveokite tehnokontrolli kohta (ELT L 173, 8.7.2010, lk 33).
(7) COM(2013) 303, COM(2014) 569.

Brüssel,28.2.2017

COM(2017) 99 final

LISAD

järgmise dokumendi juurde:

KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. juuni 2000. aasta direktiivi 2000/30/EÜ (ühenduses liiklevate kommertsveokite tehnokontrolli kohta) kohaldamise kohta liikmesriikides

Aruandlusperiood 2013-2014


1. LISA. TUVASTATUD PUUDUSED KONTROLLITUD PUNKTIDE KAUPA

Võrreldes kõikide sõidukitel tuvastatud puuduste koguarvuga kontrollinud liikmesriigi kaupa

Kontrollinud liikmesriik

Sõiduki identifitseerimine

Osakaal

Piduri-süsteem

Osakaal

Rooli-seade

Osakaal

Nähtavus

Osakaal

Valgustus-seadmed ja elektri-süsteem

Osakaal

Šassii ja selle kinnitused

Osakaal

Muu varustus (sh sõidumeerik ja kiiruspiirik)

Osakaal

Saaste (sh heited ning kütuse- ja/või õlileke)

Osakaal

Teljed, veljed, rehvid, vedrustus

Osakaal

Kokku:

AT

127

0,4 %

6 565

21,3 %

1 444

4,7 %

1 625

5,3 %

5 802

18,9 %

3 558

11,6 %

1 047

3,4 %

2 640

8,6 %

7 945

25,8 %

30 753

BE

68

1,2 %

897

16,2 %

55

1,0 %

831

15,0 %

1 872

33,7 %

1 120

20,2 %

147

2,6 %

20

0,4 %

538

9,7 %

5 548

BG

35

0,6 %

898

15,5 %

18

0,3 %

770

13,3 %

740

12,7 %

74

1,3 %

1 399

24,1 %

1

0,0 %

1 872

32,2 %

5 807

CY

0

0,0 %

160

9,3 %

53

3,1 %

121

7,0 %

329

19,1 %

454

26,4 %

83

4,8 %

183

10,6 %

336

19,5 %

1 719

CZ

2 776

2,1 %

35 123

27,1 %

18 027

13,9 %

17 484

13,5 %

24 182

18,6 %

13 385

10,3 %

2 533

2,0 %

5 252

4,0 %

10 926

8,4 %

129 688

DK

17

0,9 %

905

46,7 %

7

0,4 %

423

21,8 %

228

11,8 %

201

10,4 %

7

0,4 %

9

0,5 %

139

7,2 %

1 936

EE

49

2,2 %

66

2,9 %

45

2,0 %

496

22,0 %

443

19,6 %

199

8,8 %

418

18,5 %

188

8,3 %

355

15,7 %

2 259

EL

1

0,2 %

9

1,6 %

4

0,7 %

18

3,3 %

123

22,3 %

25

4,5 %

84

15,2 %

28

5,1 %

259

47,0 %

551

ES

2 969

3,6 %

4

0,0 %

9

0,0 %

485

0,6 %

921

1,1 %

0

0,0 %

63 183

75,9 %

121

0,1 %

15 588

18,7 %

83 280

FI

253

2,6 %

2 347

23,8 %

570

5,8 %

628

6,4 %

2 724

27,7 %

1 822

18,5 %

318

3,2 %

147

1,5 %

1 034

10,5 %

9 843

HR

19

0,6 %

489

15,1 %

170

5,2 %

82

2,5 %

668

20,6 %

286

8,8 %

412

12,7 %

211

6,5 %

910

28,0 %

3 247

HU

276

1,7 %

1 828

11,2 %

215

1,3 %

795

4,9 %

4 998

30,7 %

2 730

16,8 %

802

4,9 %

1 096

6,7 %

3 538

21,7 %

16 278

IE

1 748

11,2 %

2 197

14,0 %

932

6,0 %

1 302

8,3 %

4 355

27,8 %

1 735

11,1 %

444

2,8 %

323

2,1 %

2 609

16,7 %

15 645

IT

0

0,0 %

1 461

24,0 %

355

5,8 %

0

0,0 %

1 647

27,0 %

624

10,2 %

239

3,9 %

116

1,9 %

1 648

27,1 %

6 090

LT

257

3,1 %

546

6,5 %

114

1,4 %

435

5,2 %

3 185

37,9 %

379

4,5 %

1 092

13,0 %

1 225

14,6 %

1 163

13,9 %

8 396

LU

129

21,0 %

18

2,9 %

77

12,5 %

148

24,1 %

127

20,7 %

30

4,9 %

27

4,4 %

19

3,1 %

40

6,5 %

615

LV

4

0,2 %

494

30,6 %

59

3,7 %

46

2,9 %

393

24,4 %

291

18,0 %

40

2,5 %

86

5,3 %

200

12,4 %

1 613

MT

308

5,5 %

298

5,4 %

433

7,8 %

783

14,1 %

2 071

37,2 %

540

9,7 %

15

0,3 %

434

7,8 %

683

12,3 %

5 565

NL

637

12,6 %

833

16,5 %

139

2,8 %

177

3,5 %

974

19,3 %

855

16,9 %

250

4,9 %

123

2,4 %

1 065

21,1 %

5 053

PL

1 257

1,6 %

24 786

31,8 %

2 416

3,1 %

4 122

5,3 %

18 461

23,7 %

2 681

3,4 %

2 167

2,8 %

4 395

5,6 %

17 569

22,6 %

77 854

PT

12

1,3 %

51

5,7 %

41

4,6 %

1

0,1 %

408

45,4 %

60

6,7 %

29

3,2 %

58

6,5 %

238

26,5 %

898

RO

4

0,4 %

132

14,6 %

4

0,4 %

246

27,2 %

212

23,4 %

17

1,9 %

17

1,9 %

8

0,9 %

266

29,4 %

906

SE

4 567

7,5 %

5 532

9,1 %

1 376

2,3 %

5 551

9,1 %

28 857

47,3 %

5 276

8,7 %

1 981

3,2 %

789

1,3 %

7 027

11,5 %

60 956

SI

10

3,6 %

28

10,1 %

13

4,7 %

30

10,8 %

44

15,9 %

16

5,8 %

58

20,9 %

5

1,8 %

73

26,4 %

277

SK

355

5,4 %

882

13,3 %

7

0,1 %

188

2,8 %

732

11,1 %

51

0,8 %

2 240

33,9 %

345

5,2 %

1 811

27,4 %

6 611

UK

1 752

1,8 %

33 296

34,3 %

3 810

3,9 %

1 496

1,5 %

13 670

14,1 %

10 486

10,8 %

599

0,6 %

5 939

6,1 %

26 001

26,8 %

97 049

Kokku:

17 630

3,0 %

119 845

20,7 %

30 393

5,3 %

38 283

6,6 %

118 166

20,4 %

46 895

8,1 %

79 631

13,8 %

23 761

4,1 %

103 833

18,0 %

578 437



2. LISA. KASUTUSKEELU SAANUD SÕIDUKID KATEGOORIATE JA REGISTREERIMISLIIKMESRIIKIDE KAUPA

N2

N3

O3

O4

M2

M3

Muud

Registreerimisliikmesriik 

Sõidukeid kokku

Kasutuskeelu saanud sõidukeid kokku

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

AT

28 323

13 329

47,1 %

2 173

1 058

48,7 %

8 996

3 246

36,1 %

102

39

38,2 %

6 307

1 439

22,8 %

37

5

13,5 %

164

19

11,6 %

10 544

7 523

71,3 %

BE

11 671

1 696

14,5 %

316

32

10,1 %

4 516

431

9,5 %

44

5

11,4 %

6 097

1 175

19,3 %

37

1

2,7 %

504

24

4,8 %

157

28

17,8 %

BG

278 451

9 893

3,6 %

28 229

974

3,5 %

116 553

4 147

3,6 %

7 604

107

1,4 %

76 133

2 519

3,3 %

15 925

528

3,3 %

25 284

844

3,3 %

8 723

774

8,9 %

CY

1 543

1 776

115,1 %

395

614

155,4 %

547

603

110,2 %

112

175

156,3 %

258

221

85,7 %

81

54

66,7 %

138

107

77,5 %

12

2

16,7 %

CZ

107 875

4 321

4,0 %

20 444

487

2,4 %

46 913

1 537

3,3 %

1 345

20

1,5 %

35 574

1 480

4,2 %

61

2

3,3 %

1 250

42

3,4 %

2 288

753

32,9 %

DE

26 884

2 860

10,6 %

1 788

227

12,7 %

8 811

933

10,6 %

159

13

8,2 %

13 183

1 224

9,3 %

962

14

1,5 %

955

51

5,3 %

1 026

398

38,8 %

DK

4 133

994

24,1 %

48

9

18,8 %

1 330

177

13,3 %

37

3

8,1 %

2 261

594

26,3 %

11

0

0,0 %

199

52

26,1 %

247

159

64,4 %

EE

8 974

2 140

23,8 %

167

37

22,2 %

4 058

1 011

24,9 %

121

9

7,4 %

3 140

316

10,1 %

39

23

59,0 %

174

49

28,2 %

1 275

695

54,5 %

EL

29 360

647

2,2 %

4 516

62

1,4 %

12 074

242

2,0 %

26

0

0,0 %

10 758

204

1,9 %

87

11

12,6 %

1 793

107

6,0 %

106

21

19,8 %

ES

668 122

85 666

12,8 %

10 576

1 811

17,1 %

368 179

72 037

19,6 %

38

1

2,6 %

261 522

7 412

2,8 %

49

10

20,4 %

27 578

4 353

15,8 %

180

42

23,3 %

FI

10 573

5 627

53,2 %

421

258

61,3 %

5 390

3 038

56,4 %

213

94

44,1 %

4 443

2 192

49,3 %

8

2

25,0 %

23

8

34,8 %

75

35

46,7 %

FR

7 779

1 308

16,8 %

111

18

16,2 %

3 018

409

13,6 %

25

0

0,0 %

3 200

678

21,2 %

35

2

5,7 %

425

59

13,9 %

965

142

14,7 %

HR

30 662

1 316

4,3 %

6 651

209

3,1 %

17 092

604

3,5 %

86

3

3,5 %

2 459

124

5,0 %

186

3

1,6 %

3 570

268

7,5 %

618

105

17,0 %

HU

191 778

8 150

4,2 %

13 120

1 016

7,7 %

91 374

3 064

3,4 %

977

71

7,3 %

64 315

2 581

4,0 %

313

12

3,8 %

1 622

173

10,7 %

20 057

1 233

6,1 %

IE

23 953

4 813

20,1 %

949

72

7,6 %

15 847

2 472

15,6 %

6

0

0,0 %

5 861

2 186

37,3 %

277

8

2,9 %

389

20

5,1 %

624

55

8,8 %

IT

18 151

6 436

35,5 %

1 514

607

40,1 %

3 506

755

21,5 %

462

242

52,4 %

4 150

1 101

26,5 %

2 923

1 310

44,8 %

1 180

504

42,7 %

4 416

1 917

43,4 %

LT

107 119

3 470

3,2 %

9 641

79

0,8 %

47 160

1 650

3,5 %

4 141

66

1,6 %

31 328

1 474

4,7 %

2 749

36

1,3 %

2 701

71

2,6 %

9 399

94

1,0 %

LU

1 000

84

8,4 %

29

3

10,3 %

478

35

7,3 %

5

0

0,0 %

316

29

9,2 %

83

6

7,2 %

58

3

5,2 %

31

8

25,8 %

LV

20 955

591

2,8 %

1 212

21

1,7 %

9 815

297

3,0 %

381

10

2,6 %

7 424

231

3,1 %

69

2

2,9 %

431

7

1,6 %

1 623

23

1,4 %

MT

4 173

2 003

48,0 %

844

348

41,2 %

1 362

649

47,7 %

0

0

0,0 %

362

196

54,1 %

63

22

34,9 %

874

573

65,6 %

668

215

32,2 %

NL

18 843

3 066

16,3 %

285

33

11,6 %

7 634

950

12,4 %

120

4

3,3 %

10 335

2 010

19,4 %

26

1

3,8 %

233

20

8,6 %

210

48

22,9 %

PL

506 865

39 697

7,8 %

51 077

3 732

7,3 %

174 317

15 485

8,9 %

4 458

307

6,9 %

117 461

8 905

7,6 %

13 068

1 263

9,7 %

81 926

4 560

5,6 %

64 558

5 445

8,4 %

PT

44 420

3 813

8,6 %

163

14

8,6 %

22 425

2 396

10,7 %

6

0

0,0 %

21 129

1 297

6,1 %

17

2

11,8 %

612

93

15,2 %

68

11

16,2 %

RO

85 159

12 357

14,5 %

4 268

762

17,9 %

42 198

5 654

13,4 %

286

20

7,0 %

33 147

4 318

13,0 %

645

51

7,9 %

1 619

160

9,9 %

2 996

1 392

46,5 %

SE

47 046

38 072

80,9 %

575

519

90,3 %

9 941

9 059

91,1 %

116

100

86,2 %

7 333

6 266

85,4 %

100

91

91,0 %

543

450

82,9 %

28 438

21 587

75,9 %

SI

13 377

2 333

17,4 %

687

128

18,6 %

5 446

807

14,8 %

79

104

131,6 %

3 640

1 055

29,0 %

273

7

2,6 %

2 752

52

1,9 %

500

180

36,0 %

SK

46 574

7 862

16,9 %

7 018

2 042

29,1 %

20 212

2 797

13,8 %

478

61

12,8 %

14 224

1 345

9,5 %

549

204

37,2 %

559

181

32,4 %

3 534

1 232

34,9 %

UK

176 303

37 516

21,3 %

21 368

6 962

32,6 %

55 740

15 558

27,9 %

5

3

60,0 %

29 609

9 181

31,0 %

4 439

892

20,1 %

22 217

3 256

14,7 %

42 925

1 664

3,9 %

Kokku

2 520 066

301 836

12,0 %

188 585

22 134

11,7 %

1 104 932

150 043

13,6 %

21 432

1 457

6,8 %

775 969

61 753

8,0 %

43 112

4 562

10,6 %

179 773

16 106

9,0 %

206 263

45 781

22,2 %

3. LISA. KASUTUSKEELU SAANUD SÕIDUKID KATEGOORIATE JA KONTROLLINUD LIIKMESRIIKIDE KAUPA

N2

N3

O3

O4

M2

M3

Muud

Kontrollinud liikmesriik

Sõidukeid kokku

Kasutuskeelu saanud sõidukeid kokku

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

Sõidukite arv

Kasutuskeelu saanud sõidukite arv

Osakaal

AT

48 884

28 114

57,5 %

4 134

2 602

62,9 %

16 363

7 870

48,1 %

312

159

51,0 %

11 999

5 491

45,8 %

17

11

64,7 %

469

304

64,8 %

15 590

11 677

74,9 %

BE

18 073

997

5,5 %

271

14

5,2 %

9 070

307

3,4 %

78

6

7,7 %

8 104

640

7,9 %

1

0

0,0 %

499

18

3,6 %

50

12

24,0 %

BG

321 325

5 807

1,8 %

30 805

876

2,8 %

136 221

2 715

2,0 %

7 466

79

1,1 %

96 529

979

1,0 %

15 755

406

2,6 %

27 363

696

2,5 %

7 186

56

0,8 %

CY

1 174

1 719

146,4 %

388

613

158,0 %

370

582

157,3 %

112

175

156,3 %

92

190

206,5 %

81

54

66,7 %

131

105

80,2 %

0

0

0,0 %

CZ

136 981

514

0,4 %

24 093

 

 

61 442

 

 

1 680

 

 

47 221

 

 

27

 

 

1 694

 

 

824

514

62,4 %

DK

2 081

532

25,6 %

4

1

25,0 %

857

22

2,6 %

5

2

40,0 %

809

295

36,5 %

6

 

 

200

61

30,5 %

200

151

75,5 %

EE

1 689

1 513

89,6 %

29

25

86,2 %

687

631

91,8 %

0

0

0,0 %

110

99

90,0 %

23

23

100,0 %

49

46

93,9 %

791

689

87,1 %

EL

16 816

252

1,5 %

3 258

39

1,2 %

6 366

49

0,8 %

33

 

 

6 135

111

1,8 %

40

1

2,5 %

931

49

5,3 %

53

3

5,7 %

ES

723 250

83 280

11,5 %

11 132

1 857

16,7 %

396 003

73 292

18,5 %

0

0

0,0 %

287 705

3 624

1,3 %

0

0

0,0 %

28 410

4 507

15,9 %

0

0

0,0 %

FI

11 152

5 840

52,4 %

449

278

61,9 %

5 619

3 061

54,5 %

271

120

44,3 %

4 725

2 333

49,4 %

6

2

33,3 %

12

7

58,3 %

70

39

55,7 %

HR

39 608

1 643

4,1 %

7 145

193

2,7 %

23 002

820

3,6 %

88

2

2,3 %

2 404

43

1,8 %

292

5

1,7 %

6 187

530

8,6 %

490

50

10,2 %

HU

216 504

5 651

2,6 %

12 425

535

4,3 %

104 807

2 333

2,2 %

993

24

2,4 %

76 790

1 858

2,4 %

331

10

3,0 %

1 458

125

8,6 %

19 700

766

3,9 %

IE

12 939

779

6,0 %

795

40

5,0 %

10 510

670

6,4 %

6

0

0,0 %

524

7

1,3 %

272

6

2,2 %

362

13

3,6 %

470

43

9,1 %

IT

15 143

6 090

40,2 %

1 324

584

44,1 %

124

81

65,3 %

569

291

51,1 %

121

44

36,4 %

3 741

1 579

42,2 %

1 907

960

50,3 %

7 357

2 551

34,7 %

LT

79 860

933

1,2 %

10 216

60

0,6 %

33 872

456

1,3 %

4 153

65

1,6 %

18 880

232

1,2 %

2 787

28

1,0 %

2 645

64

2,4 %

7 307

28

0,4 %

LU

726

31

4,3 %

70

2

2,9 %

1

 

 

2

 

 

28

 

 

327

12

3,7 %

298

17

5,7 %

 

 

0,0 %

LV

6 101

52

0,9 %

478

3

0,6 %

3 230

14

0,4 %

46

 

 

2 347

35

1,5 %

0

 

0,0 %

0

 

0,0 %

 

 

0,0 %

MT

4 012

1 937

48,3 %

844

348

41,2 %

1 284

631

49,1 %

0

0

0,0 %

289

149

51,6 %

62

22

35,5 %

874

573

65,6 %

659

214

32,5 %

NL

8 860

111

1,3 %

186

5

2,7 %

4 226

32

0,8 %

136

4

2,9 %

4 158

68

1,6 %

1

0

0,0 %

116

1

0,9 %

37

1

2,7 %

PL

888 111

32 969

3,7 %

139 697

3 594

2,6 %

310 735

12 088

3,9 %

6 634

304

4,6 %

237 495

5 831

2,5 %

23 911

1 247

5,2 %

90 057

4 723

5,2 %

79 582

5 182

6,5 %

PT

631

11

1,7 %

44

 

 

341

1

0,3 %

 

 

0,0 %

225

10

4,4 %

 

 

0,0 %

21

 

 

 

 

0,0 %

RO

8 135

357

4,4 %

1 304

12

0,9 %

3 562

97

2,7 %

46

2

4,3 %

2 595

230

8,9 %

344

7

2,0 %

243

8

3,3 %

41

1

2,4 %

SE

53 527

40 871

76,4 %

615

547

88,9 %

14 221

10 916

76,8 %

142

113

79,6 %

9 356

7 147

76,4 %

95

92

96,8 %

508

441

86,8 %

28 590

21 615

75,6 %

SI

5 113

477

9,3 %

505

21

4,2 %

1 480

82

5,5 %

38

98

257,9 %

320

251

78,4 %

237

1

0,4 %

2 448

21

0,9 %

85

3

3,5 %

SK

16 211

6 154

38,0 %

6 893

2 601

37,7 %

4 505

1 712

38,0 %

243

73

30,0 %

971

252

26,0 %

648

264

40,7 %

304

156

51,3 %

2 647

1 096

41,4 %

UK

292 838

80 283

27,4 %

22 835

7 605

33,3 %

113 257

33 225

29,3 %

0

0

0,0 %

85 839

33 620

39,2 %

4 450

901

20,2 %

22 567

3 327

14,7 %

43 890

1 605

3,7 %

Kokku

2 929 744

306 917

10,5 %

279 939

22 455

8,0 %

1 262 155

151 687

12,0 %

23 053

1 517

6,6 %

905 771

63 539

7,0 %

53 454

4 671

8,7 %

189 753

16 752

8,8 %

215 619

46 296

21,5 %

* Nõuetele mittevastava aruande tõttu ei sisalda tabel Prantsusmaa ja Saksamaa saadetud andmeid.


4. LISA. KONTROLLITUD SÕIDUKID JA KASUTUSKEELDUDE MÄÄR LIIKMESRIIKIDE KAUPA

Registreerimisliikmesriik

Kontrollinud liikmesriik

(tehtud kontrollide arv; kasutuskeelu saanud sõidukite osakaal)

AT

%

BE

%

BG

%

CY

%

CZ

%

DK

%

EE

%

EL

%

ES

%

AD

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

AL

13

75,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

2

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

152

13,0 %

 

Puudub

AT

23 416

79,9 %

104

6,9 %

827

0,0 %

 

Puudub

834

0,5 %

2

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

292

10,2 %

AZ

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BA

268

99,5 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

140

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

4

Puudub

 

Puudub

BE

62

55,8 %

6 203

13,7 %

128

6,1 %

 

Puudub

93

0,0 %

2

100,0 %

 

Puudub

1

0,0 %

590

8,3 %

BG

1 500

102,2 %

355

23,1 %

254 651

2,5 %

 

Puudub

1 160

0,2 %

26

366,7 %

 

Puudub

1 336

2,7 %

3 376

12,8 %

BO

1

100,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BY

66

100,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

350

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CH

136

67,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

24

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CS

374

87,4 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CY

22

110,0 %

11

20,0 %

196

1,0 %

1 174

172,4 %

10

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

15

9,1 %

CZ

2 977

85,1 %

540

11,6 %

3 018

2,9 %

 

Puudub

81 711

0,8 %

12

50,0 %

 

Puudub

4

0,0 %

1 575

6,3 %

DE

2 362

61,6 %

1 192

4,6 %

1 772

2,8 %

 

Puudub

3 347

0,1 %

67

3,3 %

 

Puudub

13

Puudub

1 581

17,2 %

DK

41

40,5 %

47

5,3 %

354

1,7 %

 

Puudub

94

0,0 %

1 748

39,8 %

 

Puudub

 

Puudub

91

7,7 %

EE

30

114,3 %

46

14,3 %

603

0,0 %

 

Puudub

229

0,9 %

4

100,0 %

1 669

147,9 %

 

Puudub

200

5,2 %

EL

108

135,7 %

18

16,7 %

13 497

2,2 %

 

Puudub

72

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

14 922

2,2 %

163

9,9 %

ES

112

71,6 %

696

13,1 %

140

0,0 %

 

Puudub

512

0,0 %

4

100,0 %

 

Puudub

 

Puudub

652 259

27,4 %

FI

14

54,5 %

13

12,5 %

52

6,5 %

 

Puudub

50

0,0 %

10

57,1 %

3

33,3 %

 

Puudub

121

12,1 %

FR

72

84,1 %

1 071

9,9 %

223

1,7 %

 

Puudub

80

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

2 032

17,9 %

GE

15

128,6 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

HR

479

91,1 %

65

2,8 %

 

Puudub

 

Puudub

237

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

2

Puudub

 

Puudub

HU

4 738

91,3 %

415

6,7 %

6 607

2,9 %

 

Puudub

3 788

0,3 %

10

75,0 %

 

Puudub

2

0,0 %

1 043

7,3 %

IE

18

86,7 %

61

2,3 %

24

0,0 %

 

Puudub

35

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

456

8,6 %

IQ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IR

11

44,4 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IS

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IT

1 115

70,1 %

295

5,1 %

460

6,4 %

 

Puudub

286

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

2

0,0 %

1 355

14,7 %

KZ

2

400,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

LI

16

88,9 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

LT

346

95,5 %

530

10,2 %

1 208

2,5 %

 

Puudub

1 756

0,1 %

23

70,0 %

1

0,0 %

 

Puudub

3 565

2,8 %

LU

18

50,0 %

422

3,6 %

0

0,0 %

 

Puudub

39

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

156

8,9 %

LV

72

83,3 %

71

10,7 %

1 133

2,6 %

 

Puudub

711

0,3 %

6

150,0 %

10

200,0 %

 

Puudub

500

1,6 %

MA

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MC

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MD

72

85,1 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

41

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

ME

2

100,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

8

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MK

73

119,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

224

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

27

0,0 %

 

Puudub

MT

3

100,0 %

6

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

9

0,0 %

0

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

0

0,0 %

NL

345

74,5 %

1 812

8,8 %

792

0,8 %

 

Puudub

592

0,2 %

18

60,0 %

 

Puudub

1

Puudub

1 629

9,3 %

NO

3

50,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

4

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

PL

2 108

88,7 %

1 589

11,0 %

8 856

4,1 %

 

Puudub

22 226

0,5 %

67

158,8 %

4

0,0 %

10

Puudub

4 910

6,7 %

PT

65

117,6 %

298

14,0 %

105

0,0 %

 

Puudub

244

0,8 %

5

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

37 862

8,8 %

RO

3 462

108,1 %

768

13,2 %

23 950

6,9 %

 

Puudub

4 491

0,3 %

15

166,7 %

 

Puudub

49

14,0 %

7 369

13,3 %

RS

1

100,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

999

0,2 %

 

Puudub

 

Puudub

6

0,0 %

 

Puudub

RU

59

110,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

315

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

SE

29

45,5 %

23

20,0 %

46

0,0 %

 

Puudub

107

0,0 %

45

45,5 %

2

100,0 %

2

Puudub

87

14,3 %

SI

1 533

106,0 %

193

6,7 %

 

Puudub

 

Puudub

430

1,3 %

0

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

366

9,2 %

SK

2 167

109,1 %

497

10,3 %

1 530

2,5 %

 

Puudub

10 479

0,4 %

16

100,0 %

 

Puudub

2

Puudub

765

4,8 %

SL

 

Puudub

 

Puudub

922

0,7 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

2

Puudub

 

Puudub

SV

2

100,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

TM

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

TR

263

98,5 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

763

0,3 %

 

Puudub

 

Puudub

279

4,0 %

 

Puudub

UA

123

119,8 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

402

1,7 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

UK

119

85,2 %

149

7,0 %

108

0,0 %

 

Puudub

34

5,0 %

1

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

892

18,9 %

US

5

20,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

UZ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

XK

19

105,9 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

Registreerimisliikmesriik

Kontrollinud liikmesriik

(tehtud kontrollide arv; kasutuskeelu saanud sõidukite osakaal)

FI

%

HR

%

HU

%

IE

%

IT

%

LT

%

LU

%

LV

%

MT

%

AD

 

Puudub

8

66,7 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

AL

 

Puudub

55

10,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

AT

0

0,0 %

48

16,1 %

1 623

1,2 %

0

0,0 %

79

7,7 %

0

0,0 %

7

Puudub

0

0,0 %

2

0,0 %

AZ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BA

 

Puudub

4 178

9,7 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BE

13

14,3 %

5

20,0 %

70

3,2 %

0

0,0 %

220

8,0 %

5

Puudub

58

3,6 %

0

0,0 %

0

0,0 %

BG

0

0,0 %

633

30,8 %

2 610

10,9 %

0

0,0 %

864

52,9 %

72

2,6 %

26

2,5 %

12

Puudub

0

0,0 %

BO

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BY

 

Puudub

6

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

17

Puudub

 

Puudub

CH

 

Puudub

3

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

2

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CS

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CY

0

0,0 %

1

0,0 %

5

0,0 %

0

0,0 %

14

28,6 %

0

0,0 %

2

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

CZ

28

44,4 %

73

4,4 %

2 910

5,4 %

0

0,0 %

96

7,3 %

94

9,1 %

16

Puudub

12

Puudub

0

0,0 %

DE

110

21,2 %

77

5,5 %

809

4,1 %

0

0,0 %

117

17,1 %

188

1,2 %

127

1,2 %

14

Puudub

2

0,0 %

DK

59

18,3 %

0

0,0 %

40

5,0 %

0

0,0 %

15

5,9 %

97

4,3 %

3

33,3 %

25

Puudub

0

0,0 %

EE

717

63,9 %

2

0,0 %

44

4,8 %

0

0,0 %

12

16,7 %

1 353

1,9 %

4

Puudub

264

0,8 %

0

0,0 %

EL

0

0,0 %

22

22,2 %

58

0,0 %

0

0,0 %

102

48,4 %

0

0,0 %

6

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

ES

0

0,0 %

3

0,0 %

203

4,2 %

0

0,0 %

139

32,1 %

2

Puudub

56

3,8 %

0

0,0 %

0

0,0 %

FI

9 250

111,1 %

1

0,0 %

49

2,1 %

0

0,0 %

5

33,3 %

72

Puudub

3

Puudub

18

Puudub

0

0,0 %

FR

0

0,0 %

1

0,0 %

70

16,7 %

0

0,0 %

967

11,3 %

2

Puudub

30

4,7 %

0

0,0 %

0

0,0 %

GE

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

HR

 

Puudub

29 117

7,9 %

 

Puudub

 

Puudub

32

13,2 %

 

Puudub

4

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

HU

16

33,3 %

178

15,7 %

164 307

3,4 %

0

0,0 %

234

8,9 %

47

Puudub

10

Puudub

4

Puudub

0

0,0 %

IE

2

100,0 %

0

0,0 %

22

6,7 %

12 939

28,8 %

29

3,3 %

1

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

IQ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IR

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IS

 

Puudub

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IT

4

50,0 %

67

15,9 %

583

6,0 %

0

0,0 %

10 153

33,8 %

2

Puudub

17

Puudub

5

Puudub

9

133,3 %

KZ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

2

Puudub

 

Puudub

LI

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

LT

179

73,6 %

5

0,0 %

731

2,2 %

0

0,0 %

141

9,8 %

64 531

1,4 %

17

3,7 %

912

2,4 %

0

0,0 %

LU

0

0,0 %

0

0,0 %

16

0,0 %

0

0,0 %

49

15,3 %

1

Puudub

125

4,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

LV

131

59,2 %

0

0,0 %

290

2,2 %

0

0,0 %

38

2,5 %

5 192

1,5 %

5

Puudub

4 196

1,5 %

0

0,0 %

MA

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MC

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MD

 

Puudub

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

ME

 

Puudub

150

34,8 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MK

 

Puudub

524

26,4 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

4

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MT

0

0,0 %

0

0,0 %

1

0,0 %

0

0,0 %

10

9,1 %

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

3 968

69,7 %

NL

66

27,5 %

7

0,0 %

328

1,9 %

0

0,0 %

107

14,6 %

26

Puudub

32

Puudub

15

Puudub

10

0,0 %

NO

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

PL

372

85,3 %

124

18,8 %

10 954

4,2 %

0

0,0 %

349

13,0 %

7 906

4,7 %

60

3,3 %

398

2,6 %

5

50,0 %

PT

0

0,0 %

0

0,0 %

9

25,0 %

0

0,0 %

50

15,5 %

0

0,0 %

16

8,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

RO

26

63,6 %

148

40,0 %

18 035

21,4 %

0

0,0 %

446

19,9 %

60

9,7 %

59

4,6 %

6

Puudub

0

0,0 %

RS

 

Puudub

2 267

15,3 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

1

Puudub

5

Puudub

 

Puudub

RU

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

4

Puudub

135

8,9 %

 

Puudub

SE

156

52,8 %

1

0,0 %

71

0,0 %

0

0,0 %

3

0,0 %

37

3,1 %

1

Puudub

10

Puudub

0

0,0 %

SI

6

33,3 %

1 219

16,5 %

2 510

4,4 %

0

0,0 %

137

21,9 %

12

Puudub

9

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

SK

17

33,3 %

62

19,4 %

10 132

4,7 %

0

0,0 %

236

8,3 %

72

5,3 %

16

4,0 %

15

25,0 %

0

0,0 %

SL

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

SV

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

TM

 

Puudub

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

TR

 

Puudub

565

24,6 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

6

Puudub

1

Puudub

 

Puudub

UA

 

Puudub

7

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

28

Puudub

 

Puudub

UK

0

0,0 %

0

0,0 %

24

22,2 %

0

0,0 %

85

7,2 %

15

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

16

12,5 %

US

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

UZ

 

Puudub

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

XK

 

Puudub

9

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

Registreerimisliikmesriik

Kontrollinud liikmesriik

(tehtud kontrollide arv; kasutuskeelu saanud sõidukite osakaal)

NL

%

PL

%

PT

%

RO

%

SE

%

SI

%

SK

%

UK

%

AD

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

AL

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

AT

30

0,0 %

228

1,0 %

0

0,0 %

7

0,0 %

22

83,3 %

22

0,0 %

208

23,5 %

545

36,5 %

AZ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BA

20

18,2 %

421

1,3 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BE

508

2,4 %

513

0,2 %

0

0,0 %

0

0,0 %

29

50,0 %

1

0,0 %

0

0,0 %

3 170

50,7 %

BG

185

5,0 %

2 286

3,5 %

0

0,0 %

208

9,9 %

1 116

212,7 %

92

34,6 %

430

48,4 %

7 513

90,6 %

BO

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

BY

21

0,0 %

20 019

6,3 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CH

7

0,0 %

18

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CS

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

CY

5

0,0 %

 

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

1

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

87

88,6 %

CZ

199

2,1 %

8 373

3,7 %

0

0,0 %

24

0,0 %

224

75,8 %

34

25,0 %

761

34,2 %

5 168

65,9 %

DE

512

1,4 %

9 099

0,4 %

2

Puudub

0

0,0 %

266

119,0 %

8

0,0 %

193

33,9 %

5 000

42,0 %

DK

105

1,1 %

234

0,6 %

0

0,0 %

0

0,0 %

722

79,5 %

2

0,0 %

1

0,0 %

449

40,3 %

EE

57

4,0 %

2 973

1,8 %

0

0,0 %

2

0,0 %

413

188,4 %

0

0,0 %

1

0,0 %

350

53,9 %

EL

22

0,0 %

37

0,0 %

0

0,0 %

2

0,0 %

2

100,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

329

79,3 %

ES

280

2,6 %

473

3,6 %

25

Puudub

0

0,0 %

46

95,8 %

0

0,0 %

5

Puudub

13 162

81,5 %

FI

46

3,3 %

147

1,7 %

0

0,0 %

0

0,0 %

651

141,9 %

0

0,0 %

1

Puudub

43

29,4 %

FR

47

0,0 %

410

0,0 %

2

Puudub

0

0,0 %

19

35,3 %

1

0,0 %

1

0,0 %

2 739

53,3 %

GE

2

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

HR

26

0,0 %

697

2,5 %

 

Puudub

3

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

HU

133

1,9 %

3 739

1,6 %

0

0,0 %

91

2,1 %

83

93,9 %

233

13,6 %

925

41,8 %

5 161

69,4 %

IE

48

0,0 %

32

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

6

20,0 %

0

0,0 %

1

Puudub

10 269

77,0 %

IQ

2

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IR

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IS

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

IT

85

2,1 %

191

3,4 %

0

0,0 %

0

0,0 %

8

42,9 %

44

58,8 %

54

31,7 %

3 408

64,2 %

KZ

2

0,0 %

377

27,7 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

LI

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

LT

257

1,7 %

26 453

2,4 %

0

0,0 %

8

0,0 %

511

85,7 %

14

0,0 %

17

Puudub

5 908

66,7 %

LU

11

0,0 %

10

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

2

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

151

65,3 %

LV

78

0,0 %

7 580

2,7 %

0

0,0 %

0

0,0 %

234

139,7 %

4

0,0 %

88

19,1 %

595

53,6 %

MA

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MC

1

0,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MD

 

Puudub

934

9,4 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

ME

1

0,0 %

60

4,9 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MK

6

0,0 %

804

3,7 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

MT

7

0,0 %

 

Puudub

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

168

83,1 %

NL

4 373

2,1 %

673

1,6 %

0

0,0 %

8

25,0 %

330

89,4 %

1

0,0 %

39

72,7 %

7 639

49,9 %

NO

1

0,0 %

28

5,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

PL

907

3,2 %

420 147

9,4 %

0

0,0 %

148

2,7 %

2 253

78,0 %

233

12,5 %

1 505

26,8 %

21 734

72,3 %

PT

148

4,1 %

123

1,4 %

602

4,0 %

0

0,0 %

33

66,7 %

4

0,0 %

0

0,0 %

4 848

91,5 %

RO

271

5,6 %

3 717

4,3 %

0

0,0 %

7 404

7,1 %

313

98,1 %

362

19,5 %

718

40,8 %

13 489

97,4 %

RS

15

12,5 %

2 490

4,2 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

RU

29

0,0 %

332 212

0,8 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

SE

30

4,3 %

165

0,8 %

0

0,0 %

0

0,0 %

46 059

103,6 %

2

0,0 %

4

Puudub

164

39,8 %

SI

54

0,0 %

884

2,2 %

0

0,0 %

0

0,0 %

53

111,1 %

3 948

11,4 %

91

38,6 %

1 932

77,3 %

SK

138

8,5 %

4 934

3,1 %

0

0,0 %

15

12,5 %

98

80,0 %

108

10,9 %

11 135

55,3 %

4 139

71,8 %

SL

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

SV

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

TM

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

TR

80

0,0 %

2 540

2,3 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

UA

43

4,5 %

34 054

3,0 %

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

UK

67

2,6 %

36

0,0 %

0

0,0 %

0

0,0 %

33

50,0 %

0

0,0 %

6

16,7 %

174 678

30,1 %

US

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

UZ

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

XK

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub

 

Puudub