16.12.2016   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 473/7


ARUANNE

biotoorainel põhinevate tööstusharude ühisettevõtte eelarveaasta 2015 raamatupidamise aastaaruande kohta koos ühisettevõtte vastusega

(2016/C 473/02)

SISUKORD

 

Punkt

Lk

SISSEJUHATUS

1–4

8

KINNITAVAT AVALDUST TOETAV TEAVE

5

8

KINNITAV AVALDUS

6–13

8

Arvamus raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse kohta

11

9

Arvamus raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

12

10

KOMMENTAARID EELARVE HALDAMISE JA FINANTSJUHTIMISE KOHTA

14–20

10

Raamatupidamise aastaaruande esitusviis

14–16

10

2015. aasta eelarve täitmine

17–18

10

BPT ühisettevõtte mitmeaastane eelarve täitmine „Horisont 2020“ raames

19–20

10

MUUD ASJAOLUD

21–24

11

Peamised juhtimis- ja kontrollisüsteemid

21

11

Pettustevastase tegevuse strateegia

22–24

11

VARASEMATE TÄHELEPANEKUTE PÕHJAL VÕETUD MEETMED

25–26

11

Projektide teadusalaste tulemuste alane järelevalve ja aruandlus

25

11

Huvide konfliktid

26

11

LISA

12

SISSEJUHATUS

1.

Brüsselis asuv biotoorainel põhinevate tööstusharude ühisettevõte (edaspidi „ühisettevõte“ või „BPT ühisettevõte“ asutati mais 2014 (1) kümneaastaseks perioodiks ning see alustas iseseisvalt tööd 26. oktoobril 2015.

2.

Biotoorainel põhinevate tööstusharude ühisettevõtte eesmärk on rakendada Euroopas teadusuuringute ja innovatsiooni programmi, milles hinnatakse selliste taastuvate bioloogiliste ressursside olemasolu, mida saaks kasutada bioressursipõhiste materjalide tootmiseks, ning toetatakse sellest lähtudes jätkusuutlike biotoorainel põhinevate väärtusahelate loomist (2). Kõnealust tegevust tuleks viia ellu koostöös huvirühmadega biotoorainel põhinevate väärtusahelate kõigist osadest, kaasa arvatud esmatootmine ja töötlev tööstus, tarbekaupade tootjad, VKEd ning teadus- ja tehnoloogiakeskused ja ülikoolid.

3.

Ühisettevõtte asutajaliikmed on Euroopa Liit, mida esindab komisjon, ning tööstuspartnerid, keda esindab biotoorainel põhinevate tööstusharude konsortsium BTK.

4.

Maksimaalne ELi toetus BPT ühisettevõtte teadustegevuse ja halduskulude katteks (3) on 975 miljonit eurot, mis kaetakse teadusuuringute ja innovatsiooni 2014.–2020. aasta raamprogrammi „Horisont 2020“ eelarvest (4). Ühisettevõtte muud liikmed peavad osalema rahastamises vähemalt 2,730 miljardi euro ulatuses ühisettevõtte kogu tegutsemisaja vältel, (5) sh rahalise toetusega (vähemalt 182,5 miljonit eurot), mitterahalise toetusega ühisettevõtte täiendavas tegevuses (6) vähemalt 1,755 miljardi euro suuruses summas ning mitterahalise osalusega ühisettevõtte tegevuses (7).

KINNITAVAT AVALDUST TOETAV TEAVE

5.

Kontrollikoja auditi lähenemisviis koosneb analüütilistest auditiprotseduuridest, tehingute testimisest ühisettevõtte tasandil ning järelevalve- ja kontrollisüsteemide peamiste kontrollimehhanismide hindamisest. Lisaks kasutatakse teiste audiitorite asjaomasest tööst saadud auditi tõendusmaterjali ning analüüsitakse juhtkonna esitisi.

KINNITAV AVALDUS

6.

Vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 287 sätetele auditeeris kontrollikoda:

a)

BPT ühisettevõtte raamatupidamise aastaaruannet, mis koosneb finantsaruannetest (8) ja eelarve täitmise aruannetest (9)31. detsembril 2015. aastal lõppenud eelarveaasta kohta, ja

b)

raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkust ja korrektsust.

Juhtkonna kohustused

7.

Vastavalt komisjoni delegeeritud määruse (EL) nr 110/2014 (10) artiklitele 16 ja 22 vastutab juhtkond ühisettevõtte raamatupidamise aastaaruande koostamise ja õiglase esitamise eest ning aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse eest:

a)

juhtkonna kohustused seoses ühisettevõtte raamatupidamise aastaaruandega hõlmavad finantsaruannete koostamiseks ja õiglaseks esitamiseks vajaliku sisekontrollisüsteemi kavandamist, rakendamist ja käigushoidmist nii, et neis ei esineks pettusest või vigadest tingitud olulisi väärkajastamisi; komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjadel (11) põhinevate asjakohaste arvestuspõhimõtete valimist ja rakendamist ning arvestushinnangute koostamist, mis on asjaolusid arvestades mõistlikud. Tegevdirektor kiidab ühisettevõtte raamatupidamise aastaaruande heaks pärast seda, kui peaarvepidaja on selle kogu olemasoleva teabe põhjal koostanud ning lisanud teatise, milles ta muu hulgas kinnitab, et omab piisavat kindlust selle kohta, et raamatupidamise aastaaruanne annab ühisettevõtte finantsolukorra kohta kõikides olulistes aspektides õige ja õiglase ülevaate;

b)

alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse tagamiseks ning usaldusväärse finantsjuhtimise põhimõtte järgimiseks on juhtkond kohustatud kavandama, rakendama ja käigus hoidma mõjusat ja tõhusat sisekontrollisüsteemi, mis hõlmab piisavat järelevalvet ja asjakohaseid meetmeid eeskirjade eiramise ja pettuse ärahoidmiseks ning vajaduse korral õiguslikke menetlusi valesti makstud või kasutatud vahendite tagasinõudmiseks.

Audiitori kohustused

8.

Kontrollikoja kohustuseks on esitada oma auditi põhjal Euroopa Parlamendile ja nõukogule (12) kinnitav avaldus raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse ja selle aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta. Kontrollikoda viib auditi läbi kooskõlas IFACi rahvusvaheliste auditeerimisstandardite ja eetikanormidega ning INTOSAI kõrgeimate kontrolliasutuste rahvusvaheliste standarditega. Nende standardite kohaselt peab kontrollikoda auditi planeerima ja läbi viima viisil, mis annab talle piisava kindluse selle kohta, et ühisettevõtte raamatupidamise aastaaruanne ei sisalda olulisi väärkajastamisi ja selle aluseks olevad tehingud on seaduslikud ja korrektsed.

9.

Auditi käigus viiakse läbi protseduure auditi tõendusmaterjali kogumiseks aruandes esitatud summade ja andmete ning alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta. Valitud protseduurid sõltuvad audiitori otsustusest, mis põhineb hinnangul riskidele, et aruanne võib sisaldada pettusest või vigadest tulenevaid olulisi väärkajastamisi ning alustehingute mittevastavust Euroopa Liidu õigusraamistikust tulenevatele nõuetele. Asjakohaste auditiprotseduuride kavandamiseks võtab audiitor nimetatud riskide hindamisel arvesse raamatupidamise aastaaruande koostamise ja õiglase esitamisega seonduvaid mistahes sisekontrollimehhanisme, samuti alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse tagamiseks rakendatud järelevalve- ja kontrollisüsteeme. Audit hõlmab ka arvestuspõhimõtete asjakohasuse ja tehtud arvestushinnangute põhjendatuse ning raamatupidamise aastaaruande üldise esitusviisi hindamist.

10.

Kontrollikoda on seisukohal, et kogutud auditi tõendusmaterjal annab piisava ja asjakohase aluse kinnitava avalduse esitamiseks.

Arvamus raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse kohta

11.

Kontrollikoja hinnangul kajastab ühisettevõtte raamatupidamise aastaaruanne kõigis olulistes aspektides õiglaselt ühisettevõtte finantsolukorda 31. detsembri 2015. aasta seisuga ning ühisettevõtte finantstulemusi ja rahavooge lõppenud aastal vastavalt ühisettevõtte finantseeskirjade sätetele ja komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjadele.

Arvamus raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

12.

Kontrollikoja hinnangul on 31. detsembril 2015 lõppenud aasta raamatupidamise aastaaruande aluseks olevad tehingud kõigis olulistes aspektides seaduslikud ja korrektsed.

13.

Järgmised kommentaarid ei sea kontrollikoja arvamusi kahtluse alla.

KOMMENTAARID EELARVE HALDAMISE JA FINANTSJUHTIMISE KOHTA

Raamatupidamise aastaaruande esitusviis

14.

Iga aasta 31. jaanuariks peavad BPT ühisettevõtte ELi mittekuuluvad liikmed esitama juhatusele aruande eelmistel eelarveaastatel enda antud mitterahalise toetuse suuruse kohta (13). Selle teabe alusel ja vastavalt ühisettevõttele Euroopa Komisjoni poolt antud suunistele tuleb liikmete mitterahaline toetus ühisettevõtte raamatupidamises kajastada.

15.

Lõpliku raamatupidamise aastaaruande koostamise ajaks ei olnud ühisettevõte oma liikmetelt nõutud aruandeid veel saanud. Sellest tingituna põhineb raamatupidamisarvestusse sisestatud 2015. aasta mitterahalise toetuse kogusumma ühisettevõtte hinnangutel, milles kasutati liikmete poolt kuni 2015. aasta lõpuni kantud kulusid (14).

16.

BPT ühisettevõtte avaldatud raamatupidamise aastaaruanne ei sisalda eelarvetulemi aruannet ega selle selgitavat võrdlust majandustulemi aruandega. Eelarvetulemi aruanne avaldatakse ühisettevõtte aruandes 2015. aasta eelarve haldamise ja finantsjuhtimise kohta, (15) kuigi esitatud teabe ulatus on igas ühisettevõttes erinev, mis viitab vajadusele koostada ühisettevõtete eelarvealase aruandluse jaoks selged komisjoni suunised.

2015. aasta eelarve täitmine

17.

2015. aasta lõplik eelarve sisaldas 209,4 miljoni euro suuruses summas kulukohustuste assigneeringuid ja 21,1 miljoni euro suuruses summas maksete assigneeringuid. Kulukohustuste ja maksete assigneeringute kasutusmäärad olid vastavalt 87 % ja 89 % (16).

18.

2015. aastal võeti üldisel tasandil põhitegevuseks kulukohustusi summas 180,4 miljonit eurot; need puudutasid kahte 2015. aasta projektikonkurssi, mille hindamine ei olnud 2015. aasta 31. detsembri seisuga veel lõpetatud.

BPT ühisettevõtte mitmeaastane eelarve täitmine „Horisont 2020“ raames

19.

ELi poolt „Horisont 2020“ kaudu põhi- ja haldustegevuseks eraldatud 975 miljoni euro suuruse rahastamispaketi raames võttis ühisettevõte põhitegevusega seotud kulukohustusi summas 230 miljonit eurot (23,6 %). Summa sisaldab 17,7 miljoni euro suuruses summas komisjoni poolt enne ühisettevõtte oktoobris 2015 rahaliselt iseseisvaks saamist tehtud ettemakseid. Ühisettevõtte halduskulude puhul oli ELi rahaline osalus 0,8 miljonit eurot.

20.

Ühisettevõtte põhitegevuse kulude katmiseks ette nähtud teiste liikmete mitterahalise ja rahalise toetuse 975 miljoni euro (17) suuruse rahastamispaketi kohta ei olnud ühisettevõtte liikmed 31. detsembriks 2015 ühisettevõttele infot esitanud. BPT ühisettevõtte 2015. aasta raamatupidamise aastaaruanne sisaldas tegevuskuludeks antud mitterahalist toetust hinnangulises summas 3,5 miljonit eurot ja rahalist toetust (18) summas 0,3 miljonit eurot. Ühisettevõtte halduskulude puhul oli teiste liikmete rahaline osalus 0,8 miljonit eurot.

MUUD ASJAOLUD

Peamised juhtimis- ja kontrollisüsteemid

21.

BPT ühisettevõte on loonud finants- ja tegevusalaste dokumentide kontrollil põhinevad eelkontrollimenetlused ja töötab toetusesaajate jaoks välja 2017. aastal rakendatavat järelauditite programmi (19). Nimetatud kontrollid on peamised raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute, sh ühisettevõttele ELi mittekuuluvate liikmete poolt tehtavate rahaliste ja mitterahaliste toetuste seaduslikkuse ja korrektsuse hindamise vahendid.

Pettustevastase tegevuse strateegia

22.

BPT ühisettevõtte finantseeskirjade artikli 12 kohaselt tuleb eelarve täitmisel rakendada mõjusat ja tõhusat sisekontrolli (sh pettuste ja eeskirjade rikkumiste ärahoidmine, avastamine, korrigeerimine ja järelkontroll).

23.

Pärast seda, kui Euroopa Komisjon võttis 2011. aasta juunis vastu pettustevastase võitluse strateegia, võeti juulis 2012 vastu esimene ühine teadusuuringute valdkonna pettustevastane strateegia, mida ajakohastati 2015. aasta märtsis, et võtta arvesse „Horisont 2020“ raames tehtavad muudatused (20). Teadusuuringute valdkonna pettustevastane strateegia sisaldab teadusuuringute valdkonna ühisettevõtete poolt ellu viidavat tegevuskava.

24.

BPT ühisettevõttel juba on sisekontrollimenetlused, mille abil saadakse piisavat kindlust pettuste ja eeskirjade rikkumiste ärahoidmise ja avastamise kohta (maksete eelkontrollid, huvide konflikti poliitika, toetusesaajate juures kavandatud järelauditid). Ühisettevõte rakendab tegevuskavas sisalduvaid meetmeid, nagu komisjoni andmebaaside kasutamine välja jäetud organisatsioonide tuvastamiseks ja võimaliku topeltrahastamise avastamiseks, (21) ning seda tehakse vastavalt kokkulepitud ajakavale.

VARASEMATE TÄHELEPANEKUTE PÕHJAL VÕETUD MEETMED

Projektide teadusalaste tulemuste alane järelevalve ja aruandlus

25.

Vastavalt „Horisont 2020“ eeskirjadele (22) avaldati BPT ühisettevõtte aasta tegevusaruandes teave konkreetseid teadusuuringute tulemusi puudutavate näitajate kohta (tulemusnäitajad, valdkonnaüleste teemade jälgimise näitajad) (23). 2015. aasta kohta esitati aga vähe andmeid, kuna BPT esimesed projektid olid alles algetapis.

Huvide konfliktid

26.

2015. aasta juulis esitas komisjon ühisettevõtetele suunised, milles käsitletakse huvide konflikte, sh ühtne huvide konflikti puudumise deklaratsioon, mis tuleb lisada ühisettevõtte menetlustesse.

IV auditikoda, mida juhib kontrollikoja liige Baudilio TOMÉ MUGURUZA, võttis käesoleva aruande vastu 18. oktoobri 2016. aasta koosolekul Luxembourgis.

Kontrollikoja nimel

president

Klaus-Heiner LEHNE


(1)  Nõukogu 6. mai 2014. aasta määrus (EL) nr 560/2014 biotoorainel põhinevate tööstusharude ühisettevõtte asutamise kohta (ELT L 169, 7.6.2014, lk 130).

(2)  Lisas esitatakse teavitaval eesmärgil kokkuvõte ühisettevõtte pädevusest, tegevusest ja ressurssidest.

(3)  BPT ühisettevõtte halduskulud ei tohi ületada 58,5 miljonit eurot ning need tuleb katta rahalise osalusega, mis jagatakse igal aastal võrdselt liidu ning muude liikmete kui liidu vahel.

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1291/2013, millega luuakse teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogramm „Horisont 2020“ aastateks 2014–2020 ning tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1982/2006/EÜ (ELT L 347, 20.12.2013, lk 104).

(5)  Määruse (EL) nr 560/2014 artikli 4 lõige 1.

(6)  Vastavalt määruse (EL) nr 560/2014 artikli 4 lõike 2 punktile b on täiendavad tegevused mitterahaline toetus väljaspool ühisettevõtte tööprogrammi ja eelarvet tehtavatele tegevustele, mis aitavad kaasa BPT ühisettevõtte eesmärkide saavutamisele. Sama määruse artikli 4 lõike 4 kohaselt peab täiendavate tegevuste kulud kinnitama sõltumatu välisaudiitor ning neid kulusid ei auditeeri ühisettevõte ega ükski ELi asutus.

(7)  Ühisettevõtte tegevusele suunatud mitterahalise toetuse suurus sõltub teiste saadavate toetuste suurusest.

(8)  Finantsaruanded sisaldavad bilanssi ja tulemiaruannet, rahavoogude aruannet, netovara muutuste aruannet, oluliste arvestuspõhimõtete kokkuvõtet ning muid selgitavaid lisasid.

(9)  Need koosnevad eelarve täitmise aruannetest, eelarvepõhimõtete kokkuvõttest ning muudest selgitavatest lisadest.

(10)  ELT L 38, 7.2.2014, lk 2.

(11)  Komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjad põhinevad Rahvusvahelise Arvestusekspertide Föderatsiooni koostatud rahvusvahelistel avaliku sektori raamatupidamisstandarditel (IPSAS), või vajaduse korral Rahvusvahelise Arvestusstandardite Nõukogu koostatud rahvusvahelistel arvestusstandarditel (IAS)/rahvusvahelistel finantsaruandlusstandarditel (IFRS).

(12)  Delegeeritud määruse (EL) nr 110/2014 artikkel 47.

(13)  Määruse (EL) nr 560/2014 artikli 4 lõige 3 ja artikli 4 lõige 4.

(14)  Hinnangutel põhinev mitterahalise toetuse summa on 3,5 miljonit eurot. Kuigi ühisettevõte kasutas hinnangulise mitterahalise toetuse arvutamiseks kõige täpsemaid olemasolevaid andmeid, ei ole seda summat kinnitanud sõltumatud välisaudiitorid (määruse (EL) nr 560/2014 artikli 4 lõige 4) ega ühisettevõtte tegevdirektor.

(15)  Aruanne 2015. aasta eelarve haldamise ja finantsjuhtimise kohta, lk 17.

(16)  2015. aasta raamatupidamise aastaaruandes esitatud maksete kasutusmäär on vaid 2 %, kuna see lähtub ühisettevõtte rahalise iseseisvuse alguskuupäevast. Kogu eelarveaasta maksete kasutusmäär on aga 89 %. BPT ühisettevõtte eelarveaasta 2015 eelarve haldamise ja finantsjuhtimise aruande 3. peatükis antakse üksikasjalik ülevaade eelarve täitmisest.

(17)  792,5 miljonit eurot mitterahalise toetusena ja 182,5 miljonit eurot rahalise toetusena.

(18)  Liitu mittekuuluvate liikmete rahaline osalus tegevuskulude katmisel toimub vastavalt määruse (EL) nr 560/2014 lisa artikli 12 lõike 3 punktile a ja artikli 12 lõikele 4.

(19)  Vt BPT ühisettevõtte aasta tegevusaruande lk 40. „Horisont 2020“ projektide auditi lähenemisviis on esitatud teadusuuringute valdkonna „Horisont 2020“ ühises järelauditistrateegias. „Horisont 2020“ raames ühisettevõtte poolt rahastatavate projektide järelauditeid alustatakse 2017. aastal.

(20)  Näiteks sellise ühise tugikeskuse loomine, millel on tsentraliseeritud audititalitus ja ühtlustatud tööprotsessid teadusuuringutega tegelevate ELi asutuste jaoks.

(21)  Selle tegevuse käigus hinnatakse topeltrahastamise ärahoidmiseks ka ELi-väliste allikate kasutust.

(22)  Määruse (EL) nr 1291/2013 artikkel 31 ja nõukogu otsuse 2013/743/EL II lisa (ELT L 347, 20.12.2013, lk 965).

(23)  BPT ühisettevõtte aasta tegevusaruande jaotise 1.3.1 lk 8–16 ja 12. lisa lk 47–58.


LISA

Biotoorainel põhinevate tööstusharude ühisettevõte (Brüssel)

Pädevus ja tegevus

Aluslepingust tulenevad liidu pädevusvaldkonnad

(Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklid 187 ja 188)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1291/2013, millega luuakse teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogramm „Horisont 2020“ aastateks 2014–2020, ning eelkõige otsuse 2013/743/EL III osa. „Horisont 2020“ eesmärk on saavutada teadusuuringute ja arendustegevuse suurem mõju, ühendades raamprogrammi „Horisont 2020“ ja erasektori vahendid avaliku ja erasektori partnerluses peamistes teadusuuringute ja arendustegevuse valdkondades, millega saab kaasa aidata liidu laiemate konkurentsivõime eesmärkide saavutamisele, erainvesteeringute suurendamisele ja ühiskonnaprobleemide lahendamisele.

Nõukogu 6. mai 2014. aasta määrus (EL) nr 560/2014 biotoorainel põhinevate tööstusharude ühisettevõtte asutamise kohta.

Ühisettevõtte pädevus

(nõukogu määrus (EL) nr 560/2014)

Missioon: viia „Horisont 2020“ eeskirjade alusel ellu tööstusharu poolt välja töötatud innovatsiooni ja teadusuuringute strateegiline tegevuskava

BPT ühisettevõte organiseerib teadusuuringute, tutvustamise ja kasutuselevõtu toetuseks projektikonkursse, mis võimaldavad sidusrühmadevahelist koostööd kogu väärtusahela ulatuses, mis hõlmab nii biomassi tootmist, seda töötlevat tööstust kui ka lõppkasutust.

Konkreetsed ülesanded:

aasta tööplaani ülesehituse koordineerimine;

innovatsiooni ja teadusuuringute strateegilisse tegevuskavva panustamine ning peamiste tulemusnäitajate üle tehtav järelevalve;

projektikonkursside juhtimine;

projektide hindamine;

toetuslepingute koostamise protsess;

kogu projektijuhtimise tsükkel;

kommunikatsioon, teabe jagamine ja töö sidusrühmadega;

poliitika väljatöötamise toetamine.

Eesmärgid: arendada Euroopas jätkusuutlikke ja konkurentsivõimelisi biotoorainel põhinevaid tööstusharusid, mis põhinevad säästval viisil biomassi hankivatel täiustatud biorafineerimistehastel, täpsemalt:

1)

tutvustada tehnoloogiaid, mis võimaldavad saada Euroopa biomassist uusi keemilisi lähteaineid, uusi materjale ja uusi tarbekaupu;

2)

arendada ärimudeleid, mis integreerivad ettevõtjaid kogu väärtusahela ulatuses;

3)

luua juhtivaid biorafineerimistehaseid, mis kasutavad bioressursipõhiste materjalide, kemikaalide ning kütuste tehnoloogiaid ja ärimudeleid.

Juhtimine

BPT ühisettevõtte juhtimisorganid on: i) juhatus; ii) tegevdirektor; iii) teaduskomitee; iv) riikide esindajate rühm.

i)

Juhatusse kuulub komisjoni ülesandel viis komisjoni esindajat ning viis muude liikmete kui liit esindajat, kellest vähemalt üks peaks olema väikese või keskmise suurusega ettevõtjate (VKEd) esindaja. Juhatus kannab üldist vastutust BPT ühisettevõtte strateegilise suuna ja tegevuse eest ning teeb tegevuse elluviimise üle järelevalvet;

ii)

tegevdirektor on peamine täitevjuht, kes vastutab BPT ühisettevõtte igapäevase juhtimise eest kooskõlas juhatuse otsustega. Tegevdirektor on BMP ühisettevõtte seaduslik esindaja ja annab aru ühisettevõtte juhatusele. Tegevdirektorit toetab BMP ühisettevõtte töötajatest koosnev haldusosakond;

iii)

ja iv) teaduskomitee ja riikide esindajate rühm on BPT ühisettevõtte nõuandvad organid.

2015. aastal ühisettevõtte käsutusse antud ressursid

Eelarve

209 422 797  eurot kulukohustusteks

21 075 192  eurot makseteks

Töötajate arv seisuga 31. detsember 2015

22 ametikohta ametikohtade loetelus (ajutised ja lepingulised töötajad), neist täidetud 13 ametikohta, mis jagunesid järgmiselt: põhitegevus (7), haldusülesanded (2), mitmesugused ülesanded (4).

2015. aasta tegevus ja osutatud teenused

Vt BPT ühisettevõtte 2015. aasta tegevusaruanne aadressil www.bbi-europe.eu

Allikas: BPT ühisettevõtte edastatud teave.


ÜHISETTEVÕTTE VASTUS

Ühisettevõte on kontrollikoja aruande teadmiseks võtnud.