52014PC0346

Ettepanek: NÕUKOGU OTSUS, milles käsitletakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi valitsuse vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingu muutmise protokolli sõlmimist Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide nimel, et võtta arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga /* COM/2014/0346 final - 2014/0187 (NLE) */


SELETUSKIRI

1) Ettepaneku taust

110 || · Ettepaneku põhjused ja eesmärgid / üldine taust Ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingut käsitlevate läbirääkimiste aluseks oli nõukogu 2008. aasta aprilli otsus, millega anti luba alustada läbirääkimisi. Leping sõlmiti 10. juunil 2013.

120 || Horvaatia Vabariik ühines Euroopa Liiduga 1. juulil 2013. Vastavalt ühinemistingimuste akti artikli 6 lõikele 2 kohustus Horvaatia ühinema lepingutega, mille liikmesriigid ja Euroopa Liit on sõlminud või allkirjastanud ühe või mitme kolmanda riigi või rahvusvahelise organisatsiooniga. Läbirääkimisi peeti seoses protokolliga, milles on Horvaatia ühinemisest tulenevad vajalikud keelelised kohandused. Eespool nimetatud artikli 6 lõike 2, samuti Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 100 lõike 2 ja artikli 218 lõike 5 alusel on protokolli allkirjastamine heaks kiidetud otsusega [...], ning protokoll allkirjastati [...]. Protokoll tuleks nüüd heaks kiita vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 100 lõikele 2 ja artikli 218 lõike 6 punktile a koostoimes ühinemisakti artikli 6 lõikega 2.

130 || · Ettepaneku valdkonnas kehtivad õigusnormid Protokolli sätetega asendatakse Euroopa Liidu, selle liikmesriikide ning Iisraeli Riigi vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingu sätted või täiendatakse neid.

140 || · Kooskõla Euroopa Liidu muude põhimõtete ja eesmärkidega Iisrael on ELi peamine lennunduspartner Vahemere piirkonnas ning temaga sõlmitud leping on oluline saavutus ühise lennunduspiirkonna loomisel ELi ja selle lõuna- ja idapoolsete naaberriikidega. Kõnealune leping moodustab osa ELi lennundusalase välispoliitika raamistikust, mis kehtestati komisjoni teatisega „Ühenduse lennundusalase välispoliitika programmi arendamine” (KOM(2005)79) ning vaadati hiljuti läbi komisjoni teatisega „ELi lennundusalane välispoliitika – tulevikuprobleemide lahendamine” (COM(2012)556).

2) Konsulteerimine huvitatud isikutega ja mõju hindamine

|| · Konsulteerimine huvitatud isikutega

211 || Konsultatsioonimeetodid, peamised sihtvaldkonnad ja vastajate üldiseloomustus Ei kohaldata

212 || Vastuste kokkuvõte ja nende arvessevõtmine Ei kohaldata

3) ETTEPANEKU ÕIGUSLIK KÜLG

305 || · Kavandatud meetme kokkuvõte Protokolliga tagatakse vajalike muudatuste tegemine Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning Iisraeli Riigi vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingus pärast Horvaatia ühinemist ELiga 1. juulil 2013.

310 || · Õiguslik alus Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 100 lõige 2 ja artikli 218 lõike 6 punkt a koostoimes ühinemisakti artikli 6 lõikega 2.

4) Mõju eelarvele

409 || Ettepanek ei mõjuta Euroopa Liidu eelarvet.

5) LISATEAVE

570 || · Ettepaneku üksikasjalik selgitus Nõukogul palutakse kiita heaks protokoll, millega muudetakse Euroopa Liidu selle liikmesriikide ning Iisraeli Riigi vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingut.

2014/0187 (NLE)

Ettepanek:

NÕUKOGU OTSUS,

milles käsitletakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi valitsuse vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingu muutmise protokolli sõlmimist Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide nimel, et võtta arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artikli 100 lõiget 2 ja artikli 218 lõike 6 punkti a,

võttes arvesse Horvaatia ühinemisakti, eriti selle artikli 6 lõike 2 teist lõiku,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi nõusolekut[1]

ning arvestades järgmist:

(1)       Protokoll, millega muudetakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi valitsuse vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingut, et võtta arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga (edaspidi „protokoll”) on kooskõlas nõukogu otsusega 2014/.../EL[2] allakirjastatud, tingimusel et see hiljem sõlmitakse.

(2)       Protokoll tuleks heaks kiita,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Protokoll, millega muudetakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi valitsuse vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingut, et võtta arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga, kiidetakse Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide nimel heaks[3].

Artikkel 2

Nõukogu eesistujal on õigus nimetada isik(ud), kes on volitatud liidu ja selle liikmesriikide nimel hoiule andma protokolli artiklis 3 sätestatud heakskiitmiskirja.

Artikkel 3

Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval.

Brüssel,

                                                                       Nõukogu nimel

                                                                       eesistuja

[1]               ELT C , , lk .

[2]               ELT L […], […], lk […].

[3]               Protokolli tekst koos protokolli allkirjastamist käsitleva otsusega avaldati Euroopa Liidu Teatajas L […].

LISA

Protokoll, millega muudetakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi valitsuse vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingut, et võtta arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga

järgmise dokumendi juurde:

Ettepanek: nõukogu otsus,

milles käsitletakse ühelt poolt Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide ning teiselt poolt Iisraeli Riigi valitsuse vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingu muutmise protokolli sõlmimist Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide nimel, et võtta arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga

IISRAELI RIIGI VALITSUS

ühelt poolt

ning

AUSTRIA VABARIIK,

BELGIA KUNINGRIIK,

BULGAARIA VABARIIK,

Horvaatia Vabariik,

KÜPROSE VABARIIK,

TŠEHHI VABARIIK,

TAANI KUNINGRIIK,

EESTI VABARIIK,

SOOME VABARIIK,

PRANTSUSE VABARIIK,

SAKSAMAA LIITVABARIIK,

KREEKA VABARIIK,

UNGARI,

IIRIMAA,

ITAALIA VABARIIK,

LÄTI VABARIIK,

LEEDU VABARIIK,

LUKSEMBURGI SUURHERTSOGIRIIK,

MALTA,

MADALMAADE KUNINGRIIK,

POOLA VABARIIK,

PORTUGALI VABARIIK,

RUMEENIA,

SLOVAKI VABARIIK,

SLOVEENIA VABARIIK,

HISPAANIA KUNINGRIIK,

ROOTSI KUNINGRIIK,

SUURBRITANNIA JA PÕHJA-IIRI ÜHENDKUNINGRIIK,

kes on Euroopa Liidu lepingu ja Euroopa Liidu toimimise lepingu osalisriigid ning Euroopa Liidu liikmesriigid (edaspidi „liikmesriigid”),

ning

EUROOPA LIIT

teiselt poolt,

võttes arvesse Horvaatia Vabariigi ühinemist Euroopa Liiduga 1. juulil 2013,

ON KOKKU LEPPINUD JÄRGMISES:

Artikkel 1

Horvaatia Vabariik on 10. juunil 2013 Iisraeli Riigi ning Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide vahel sõlmitud Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduslepingu (edaspidi „leping”) osalisriik.

Artikkel 2

Lepingu horvaadikeelne tekst, mis on lisatud käesolevale protokollile, on autentne samadel tingimustel kui versioonid muudes keeltes.

Artikkel 3

1. Lepinguosalised kiidavad käesoleva protokolli heaks oma sisemenetluste ja õigusaktide kohaselt. Protokoll jõustub lepingu jõustumise kuupäeval. Kui lepinguosalised kiidavad käesoleva protokolli heaks pärast lepingu jõustumist, siis jõustub kõnealune protokoll kooskõlas lepingu artikli 30 lõikega 2.

2.         Käesolev protokoll on lepingu lahutamatu osa ning seda kohaldatakse ajutiselt alates protokolli allkirjastamisest lepinguosaliste poolt.

Koostatud ……….. (koht) ………2014 (kuupäev) kahes eksemplaris bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi, ungari ja heebrea keeles, kusjuures kõik tekstid on võrdselt autentsed.

LIIKMESRIIKIDE NIMEL  IISRAELI RIIGI VALITSUSE NIMEL

EUROOPA LIIDU NIMEL