13.12.2013   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 365/97


ARUANNE

Euroopa Kemikaaliameti eelarveaasta 2012 raamatupidamise aastaaruande kohta koos ameti vastustega

2013/C 365/14

SISSEJUHATUS

1.

Helsingis asuv Euroopa Kemikaaliamet (edaspidi „amet”) asutati Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1907/2006 (1). Ameti peamised ülesanded on tagada inimeste tervise ja keskkonna kaitstuse kõrge tase ning ainete vaba ringlus siseturul, edendades samas konkurentsivõimet ja innovatsiooni. Samuti edendab amet ainete ohtlikkuse hindamise alternatiivsete meetodite arengut (2).

KINNITAVAT AVALDUST TOETAV TEAVE

2.

Kontrollikoja auditi lähenemisviis koosneb analüütilistest auditiprotseduuridest, tehingute otsesest testimisest ning ameti järelevalve- ja kontrollisüsteemide peamiste kontrollimehhanismide hindamisest. Lisaks kasutatakse vajaduse korral teiste audiitorite tööst saadud auditi tõendusmaterjali ning analüüsitakse juhtkonna esitisi.

KINNITAV AVALDUS

3.

Vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 287 sätetele auditeeris kontrollikoda:

a)

ameti raamatupidamise aastaaruannet, mis koosneb finantsaruannetest (3) ja eelarve täitmise aruannetest (4)31. detsembril 2012. aastal lõppenud eelarveaasta kohta,

b)

raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkust ja korrektsust.

Juhtkonna kohustused

4.

Vastavalt komisjoni määruse (EÜ, Euratom) nr 2343/2002 (5) artiklitele 33 ja 43 vastutab juhtkond ameti raamatupidamise aastaaruande koostamise ja õiglase esitamise eest ning aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse eest:

a)

juhtkonna kohustused seoses ameti raamatupidamise aastaaruandega hõlmavad finantsaruannete koostamiseks ja õiglaseks esitamiseks vajaliku sisekontrollisüsteemi kavandamist, rakendamist ja käigushoidmist nii, et neis ei esineks pettusest või vigadest tingitud olulisi väärkajastamisi; komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjadel (6) põhinevate asjakohaste arvestuspõhimõtete valimist ja rakendamist; arvestushinnangute koostamist, mis on asjaolusid arvestades mõistlikud. Direktor kiidab ameti raamatupidamise aastaaruande heaks pärast seda, kui peaarvepidaja on selle kogu olemasoleva teabe põhjal koostanud ning lisanud teatise, milles ta muu hulgas kinnitab, et omab piisavat kindlust selle kohta, et raamatupidamise aastaaruanne annab ameti finantsolukorra kohta kõikides olulistes aspektides õige ja õiglase ülevaate.

b)

alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse tagamiseks ning usaldusväärse finantsjuhtimise põhimõtte järgimiseks on juhtkond kohustatud kavandama, rakendama ja käigus hoidma mõjusat ja tõhusat sisekontrollisüsteemi, mis hõlmab piisavat järelevalvet ja asjakohaseid meetmeid eeskirjade eiramise ja pettuse ärahoidmiseks ning vajaduse korral õiguslikke menetlusi valesti makstud või kasutatud vahendite tagasinõudmiseks.

Audiitori kohustused

5.

Kontrollikoja kohustuseks on esitada oma auditi põhjal Euroopa Parlamendile ja nõukogule (7) kinnitav avaldus raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse ja selle aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta. Kontrollikoda viib auditi läbi kooskõlas IFACi rahvusvaheliste auditeerimisstandardite ja eetikanormidega ning INTOSAI kõrgeimate kontrolliasutuste rahvusvaheliste standarditega. Nende standardite kohaselt peab kontrollikoda auditi planeerima ja läbi viima viisil, mis annab talle piisava kindluse selle kohta, et ameti raamatupidamise aastaaruanne ei sisalda olulisi väärkajastamisi ja selle aluseks olevad tehingud on seaduslikud ja korrektsed.

6.

Auditi käigus viiakse läbi protseduure auditi tõendusmaterjali kogumiseks aruandes esitatud summade ja andmete ning alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta. Valitud protseduurid sõltuvad audiitori otsustusest, mis põhineb hinnangul riskidele, et aruanne võib sisaldada pettusest või vigadest tulenevaid olulisi väärkajastamisi ning alustehingute mittevastavust Euroopa Liidu õigusraamistikust tulenevatele nõuetele. Asjakohaste auditiprotseduuride kavandamiseks võtab audiitor nimetatud riskide hindamisel arvesse raamatupidamise aastaaruande koostamise ja õiglase esitamisega seonduvaid mistahes sisekontrollimehhanisme, samuti alustehingute seaduslikkuse ja korrektsuse tagamiseks rakendatud järelevalve- ja kontrollisüsteeme. Audit hõlmab ka arvestuspõhimõtete asjakohasuse ja tehtud arvestushinnangute põhjendatuse ning raamatupidamise aastaaruande üldise esitusviisi hindamist.

7.

Kontrollikoda on seisukohal, et kogutud auditi tõendusmaterjal on piisav ja asjakohane kinnitava avalduse esitamiseks.

Arvamus raamatupidamise aastaaruande usaldusväärsuse kohta

8.

Kontrollikoja hinnangul kajastab ameti raamatupidamise aastaaruanne kõigis olulistes aspektides õiglaselt ameti finantsolukorda 31. detsembri 2012. aasta seisuga ning ameti finantstulemusi ja rahavooge lõppenud aastal vastavalt ameti finantsmääruse sätetele ja komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjadele.

Arvamus raamatupidamise aastaaruande aluseks olevate tehingute seaduslikkuse ja korrektsuse kohta

9.

Kontrollikoja hinnangul on ameti 2012. aasta 31. detsembril lõppenud aasta raamatupidamise aastaaruande aluseks olevad tehingud kõigis olulistes aspektides seaduslikud ja korrektsed.

10.

Järgnevad kommentaarid ei sea kontrollikoja esitatud arvamusi kahtluse alla.

KOMMENTAARID SISEKONTROLLIMEHHANISMIDE KOHTA

11.

Füüsilise inventuuri tulemused näitavad tõsiseid puudusi põhivara kaitsmisel ja jälgimisel. Puudub tarkvara ja sisekomponentide (5 878 IKT kirjendatud põhivara ühikust 2 370 ühikut) jälgimise kord. Lisaks ei leitud 306 ühikut, millest 93 olid sülearvutid ja 29 lauaarvutid.

KOMMENTAARID EELARVE HALDAMISE KOHTA

12.

Ameti 2012. aasta eelarve täitmise määr oli I ja II jaotise puhul rahuldav. Ehkki III jaotise kulukohustustega seotud assigneeringute ülekandmise määr on kõrge – 50 (11,3 miljonit eurot) –, tuleneb see eelkõige oluliste IT-arendusprojektide (3,7 miljonit eurot) mitmeaastasest iseloomust, ainete hindamise iga-aastasest tähtajast veebruaris N+1 (1,8 miljonit eurot), tõlgetest, mis ei olnud aasta lõpuks veel valminud (1,3 miljonit eurot) ning kahe uue tegevuse (biotsiidid, 1,2 miljonit eurot ja PIC, 1,3 miljonit eurot) käivitamisest aasta teises pooles.

EELMISE AASTA KOMMENTAARIDE PÕHJAL VÕETUD MEETMED

13.

Ülevaade kontrollikoja eelmise aasta kommentaaride põhjal võetud parandusmeetmetest on esitatud I lisas.

IV auditikoda, mida juhib kontrollikoja liige dr Louis GALEA, võttis käesoleva aruande vastu 9. juuli 2013. aasta koosolekul Luxembourgis.

Kontrollikoja nimel

president

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  ELT L 396, 30.12.2006, lk 1.

(2)  II lisas esitatakse teavitaval eesmärgil kokkuvõte ameti pädevusest ja tegevusest.

(3)  Finantsaruanded sisaldavad bilanssi ja tulemiaruannet, rahavoogude aruannet, netovara muutuste aruannet, oluliste arvestuspõhimõtete kokkuvõtet ning muid selgitavaid lisasid.

(4)  Need koosnevad eelarve täitmise aruandest ja selle lisast.

(5)  EÜT L 357, 31.12.2002, lk 72.

(6)  Komisjoni peaarvepidaja poolt vastu võetud raamatupidamiseeskirjad põhinevad Rahvusvahelise Arvestusekspertide Föderatsiooni koostatud rahvusvahelistel avaliku sektori raamatupidamisstandarditel (IPSAS), või vajaduse korral Rahvusvahelise Arvestusstandardite Nõukogu koostatud rahvusvahelistel arvestusstandarditel (IAS) / rahvusvahelistel finantsaruandlusstandarditel (IFRS).

(7)  Nõukogu määruse (EÜ, Euratom) nr 1605/2002 (EÜT L 248, 16.9.2002, lk 1) artikli 185 lõige 2.


I LISA

Eelmise aasta kommentaaride põhjal võetud meetmed

Aasta

Kontrollikoja kommentaar

Parandusmeetmete võtmise seis

(lõpetatud / pooleli / alustamata / ei kohaldata)

2011

2011. aastal oli ameti eelarve 93,2 miljonit eurot, millest 14,9 miljonit eurot (16) kanti üle 2012. aastasse. III jaotisega (tegevuskulud) seotud ülekandmisi tehti summas 11,5 miljonit eurot (55 %). Selline ülekandmiste määr on liiga kõrge ja vastuolus eelarve aastasuse põhimõttega.

Pooleli

2011

2011. aastal tehtud viimase füüsilise inventuuri tulemused viitavad mitmetele puudustele, eriti puudutab see IKT-vahendite (väärtuse mõttes) vähest kontrollimist. Põhivara inventuuri kohta puudub ametlik poliitika.

Pooleli

2011

Amet kirjendab kasutusel olevate IKT-vahendite projektidega seotud kulutusi põhivara asemel kuludena.

Lõpetatud

2011

Kontrollikoda leidis puudusi värbamismenetlustes. Puudusid tõendid selle kohta, et menetluse eri etappide läbimiseks vajalikud lävendid oleksid olnud paika pandud ning suuliste ja kirjalike testide küsimused kindlaks määratud enne, kui avaldusi läbi vaatama hakati. Huvide deklaratsioonid ei olnud piisavad valikukomisjoni liikmete huvide konfliktide avastamiseks ja ärahoidmiseks. Ühel juhul oli valikumenetlus eeskirjadevastane, kuna ametnikku ei värvatud samale ametikohale, mis oli vaba ametikoha teates märgitud.

Lõpetatud


II LISA

Euroopa Kemikaaliamet (Helsinki)

Pädevus ja tegevus

Aluslepingust tulenevad liidu pädevusvaldkonnad

Teabe kogumine

Euroopa Kemikaaliameti asutamismääruse, REACH-määruse (EÜ) nr 1907/2006 õiguslik alus on ELi toimimise lepingu artikkel 114.

Ameti pädevus

(vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1907/2006 (REACH-määrus), Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EÜ) nr 1272/2008 (ainete ja segude klassifitseerimine, märgistamine ja pakendamine), Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) nr 528/2012 (biotsiidide määrus) ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) nr 649/2012 (eelnevalt teatatud nõusolek)

Eesmärgid

REACH-määruse ning klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise määruse eesmärk on tagada inimeste tervise ja keskkonna kaitstuse kõrge tase ning samuti ainete vaba ringlus siseturul, edendades samas konkurentsivõimet ja innovatsiooni. (REACH-määruse artikli 1 lõige 1 ning klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise määruse artikkel 1).

Euroopa Kemikaaliamet on asutatud REACH-määruse tehniliste, teaduslike ja haldusalaste aspektide juhtimiseks ja mõningatel juhtudel ka nende teostamiseks ning nimetatud aspektidega seotud järjepidevuse tagamiseks liidu tasandil (REACH-määruse artikkel 75), samuti on ametil kemikaalide klassifitseerimise ja märgistamise ülesanded, mis tulenevad klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise määrusest.

Ülesanded

Võtab vastu ainete registreerimistaotlusi ja muid toimikuid ning kontrollib nende täielikkust (REACH-määruse II jaotis).

Teeb registreerimistaotluste kohta järelepärimisi ja võtab vastu andmevahetusega seotud vaidlusi käsitlevaid otsuseid (REACH-määruse III jaotis).

Uurib, kas registreerimistoimikud on REACH-määrusega kooskõlas ja kontrollib neis sisalduvaid ettepanekuid ning kooskõlastab ainete hindamise protsessi (REACH-määruse VI jaotis).

Käsitleb ettepanekuid väga ohtlike ainete lisamiseks autoriseeringut vajavate ainete loetellu ja teeb ettepanekuid mõningate nimetatud ainete lisamiseks autoriseeringut vajavate ainete loetellu ning käsitleb autoriseerimistaotlusi (REACH-määruse VII jaotis).

Käsitleb piirangutega seotud toimikuid (REACH-määruse VIII jaotis).

Loob ja haldab avalikku andmebaasi (andmebaase) teabega kõikide registreeritud ainete kohta ja teeb teatava teabe internetis avalikkusele tasuta kättesaadavaks (REACH-määruse artiklid 77 ja 119).

Annab tehnilisi ja teaduslikke suuniseid ning vajaduse korral abivahendeid (REACH-määruse artikkel 77, ainete ja segude klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise määruse artikli 50 lõige 2).

Annab liikmesriikidele ja ELi asutustele parimat võimalikku teaduslikku ja tehnilist nõu niisugustes kemikaalidega seotud küsimustes, mis kuuluvad tema töövaldkonda ning mis suunatakse ametile vastavalt REACH-määrusele ning ainete ja segude klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise määrusele (REACH-määruse artikli 77 lõige 1 ning ainete ja segude klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise määruse artikli 50 lõige 1.

Võtab vastu klassifitseerimise ja märgistuse teateid, haldab avalikku klassifitseerimis- ja märgistusandmikku, vaatab läbi alternatiivse keemilise nimetuse kasutamise taotlusi ning käsitleb ainete ühtlustatud klassifikatsiooni ja märgistuse ettepanekuid (CLP).

Täidab tehnilisi ja teaduslikke ülesandeid biotsiidide määruse alusel, kui see on jõustunud.

Täidab ülesandeid PIC (Prior Informed Consent ehk eelnevalt teatatud nõusolek) määruse alusel, kui see on jõustunud.

Juhtimine

Haldusnõukogu

Üks nõukogu nimetatud esindaja igast liikmesriigist ja komisjoni nimetatud maksimaalselt kuus esindajat, sh kolm huvitatud osapoolte hääleõiguseta isikut ning lisaks kaks Euroopa Parlamendi poolt nimetatud sõltumatut isikut (REACH-määruse artikkel 79).

Ülesanded

Kooskõlas REACH-määruse artikli 78 ja ELi ametite raamfinantsmäärusega peamiselt iga-aastase ja mitmeaastase töökava, lõpliku eelarve, üldaruande ja sise-eeskirjade vastuvõtmine ning tegevdirektori ametisse nimetamine ja distsiplinaarvõimu teostamine tema üle. Samuti apellatsiooninõukogu ja komitee liikmete ametisse nimetamine.

Tegevdirektor

Ülesanded

REACH-määruse artikkel 83.

Komiteed

Ametil on kolm komiteed (riskihindamise, liikmesriikide ning sotsiaal-majandusliku analüüsi komitee).

Ülesanded

REACH-määruse artikli 76 lõike 1 punktid c–e.

Rakendamist käsitleva teabevahetuse foorum

Ülesanded

REACH-määruse artikli 76 lõike 1 punkt f.

Sekretariaat

Ülesanded

REACH-määruse artikli 76 lõike 1 punkt g.

Apellatsiooninõukogu

Ülesanded

REACH-määruse artikli 76 lõike 1 punkt h.

Välisaudit

Euroopa Kontrollikoda.

Siseaudit

Euroopa Komisjoni siseauditi talitus.

Eelarve täitmisele heakskiidu andmise eest vastutav institutsioon

Euroopa Parlament nõukogu soovitusel (REACH-määruse artikli 97 lõige 10).

2012. aastal ameti käsutusse antud ressursid (sulgudes 2011. aasta andmed)

Eelarve (sh paranduseelarved)

98,9 (93,2) miljonit eurot, sh:

lõivudest saadud tulud: 26,6 (33,5) miljonit eurot;

liidu toetus: 4,9 (0,0) miljonit eurot, millest 3,2 miljonit eurot määruse (EL) nr 528/2012 (milles käsitletakse biotsiidide turul kättesaadavaks tegemist ja kasutamist) rakendamise, 1,5 miljonit eurot Euroopa Parlamendi ja nõukogu 4. juuli 2012. aasta määruse (EL) nr 649/2012 (ohtlike kemikaalide ekspordi ja impordi kohta) rakendamise ja 0,2 miljonit eurot ühinemiseelse abi rahastamisvahendi (IPA) rakendamise toetamiseks.

Töötajate arv seisuga 31. detsember 2012

Ametikohtade arv ametikohtade loetelus: 470 (456)

Täidetud ametikohtade arv: 447 (441)

Muu personal: 65 (90) (lepingulised töötajad ja lähetuses viibivad riiklikud eksperdid).

Kogu personal: 506 (537), mis jaguneb vastavalt ülesannetele:

Põhitegevus: 352 (333);

Haldus- ja abiülesanded: 185 (173)

2012. aasta tegevus ja osutatud teenused (sulgudes 2011. aasta andmed)

Ameti töökava on jagatud järgmiseks 16 tegevuseks:

Registreerimine, eelregistreerimine ja andmevahetus

Lõpetatud registreerimistoimikute arv: 9 773(6 100)

Lõpetatud konfidentsiaalsustaotluste hindamiste arv: 871 (630) [märkus: 639 (229) konfidentsiaalsustaotlust kooskõlas artikli 119 lõikega 2]

Saadud päringute arv: 1 632(1 970)

Andmevahetusega seotud vaidlusi käsitlevate otsuste arv: 1 (3)

Ainete arv, mille kohta avalikustati teavet (v.a konfidentsiaalne teave): 7 884(4 100)

Hindamine

Lõpetatud vastavuskontrollide arv: 198 (146)

Katsetamisettepanekuid käsitlevate lõppotsuste arv: 171 (22)

Riskijuhtimine

Ainete loetellu kantud ainete arv: 67 (28)

Soovitused ainete kohta, mis lisataks autoriseerimisele kuuluvate ainete loetellu: 0 (1)

Komisjonile otsuse tegemiseks esitatud piirangute toimikute arv: 1 (4)

Saadud autoriseerimistaotluste arv: 0 (0)

Ainete loetellu kandmise märgete arv artiklites: 31 (203)

Klassifitseerimine ja märgistamine

Saadud klassifitseerimise ja märgistamise teatiste arv: 5,7 miljonit (üle 120 000 aine jaoks)

Saadud ettepanekud ühtlustatud klassifikatsiooni ja märgistuse kohta: 27 (56)

Alternatiivse keemilise nimetuse kasutamise taotluste arv: 13 (0)

Nõu ja abi

Konsultatsioonipunktile esitatud küsimuste arv: 5 684

Uute väljaantud suunisdokumentide arv: 0 (3) ja väljaantud ajakohastatud suuniste arv: 30, sh 17 korrigendumit (14)

Teaduslikud IT-vahendid

REACH-IT muudatused 2013. aasta tähtajaks.

IT-vahendite IUCLID, CHESAR ja Odyssey täiustamine ja avalikustamine.

IT-lahendused liikmesriikidele, et võimaldada juurdepääsu toimikutele ja aineid puudutavatele andmetele.

Aineid käsitleva teabe levitamise ulatuse laiendamine.

Klassifitseerimis- ja märgistusandmiku avalikustamine ja haldamine.

Klassifitseerimise ja märgistamise koostööplatvormi arendamine.

Hindamise IT-toe töövoo redaktsioon.

ELi institutsioonide ja asutuste teaduslik ja tehniline nõustamine

Lepingu sõlmimine nn kompleksainete riskihindamismeetodite edasiarendamise toetamiseks.

Arvutipõhiste meetodite järjepidev rakendamine erinevate protsesside toetamiseks.

Esimene GAARN (juba registreeritud nanomaterjalide hindamise rühm) rühma kohtumine.

Väljaande “Best Practices on physicochemical and substance identity information for nanomaterials” avaldamine ja muude suunisdokumentide ajakohastamine.

Juhatati OECD ekspertide kohtumist, kus koostati nahaärritajate testimise strateegia.

Osalemine genotoksilisuse testimise põhimeetodite väljatöötamises, mis on ette nähtud REACH integreeritud testimisstrateegias, ja PARERE (õigusliku sobivuse eelanalüüsimine) töös.

Komiteed ja foorum

Liikmesriikide komitee ühehäälse otsusega vastu võetud kokkulepete arv: 179 (2)

Piirkondliku nõuandekomitee (RAC) arvamuste arv: 34 (36)

Spongioosse entsefalopaatia nõuandekomitee (SEAC) arvamuste arv: 1 (0)

Apellatsiooninõukogu

Esitatud kaebuste arv: 8 (6)

Kaebuste kohta tehtud otsuste arv: 1 (6) ja menetlusotsuste arv: 6 (10)

Teavitustöö

Korraldati neli sidusrühmade üritust:

1. juhtregistreerijate seminar veebruaris (74 + 175 veebiülekande vahendusel),

2. juhtregistreerijate seminar oktoobris (76 + 200 veebiülekande vahendusel),

7. sidusrühmade päev mais (287 välisosalejat + 353 veebiülekande vahendusel),

akrediteeritud sidusrühmade seminar novembris (21 osalejat).

16 veebiseminari 2 999 osalejaga.

276 tõlgitud dokumenti.

92 väljaannet.

39 pressiteadet, 62 uudisteadet, 6 uudiskirja.

3 miljonit veebisaidi külastajat.

Rahvusvaheline koostöö

OECD-ga tehtav teadus- ja tehnikakoostöö (nt eChemPortal; QSAR Toolbox).

Juhtimine

Haldus- ja juhtimissüsteemide, sh IQMS, pidev edasiarendamine ja täiustamine.

Rahastamine, hanked ja raamatupidamine

Range eelarve ja rahareservi haldamine.

Aktiivne hanketegevus muu hulgas eesmärgiga koostada uued raamlepingud IT-teenuste alal ning teadusalaste teenuste, teabevahetuse ja haldusteenuste valdkondades.

315 ettevõtte VKE-staatus kontrollitud.

Personal ja korporatiivteenused

Viidi lõpule 23 (24) valikumenetlust; värvati 65 (93) töötajat (ajutised ja lepingulised töötajad).

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT)

Teenuste osutamine IKT taristu ja ressursside käigushoidmiseks ning ettenähtud toimivustaseme säilitamiseks.

Talitluspidevuse lahenduse loomine elutähtsate IT-süsteemide jaoks, et vähendada välisserverite majutusteenuste kasutamist.

Ajaarvestussüsteemi kasutuselevõtt.

Kõigi tööjaamade tarkvara üleviimine uuele versioonile.

Biotsiidid

Biotsiidide registri (R4BP) analüüs, kavandamine ja rakendamine.

Esimeste põhisuuniste projektide väljatöötamine.

Biotsiidide komitee esialgne töökava.

Liikmesriikide üleskutsumine uue komitee liikmete nimetamiseks, eesistuja ja sekretariaadi töö korraldamiseks ja kooskõlastusrühma ettevalmistamiseks.

PIC (eelnevalt teatatud nõusolek)

Ettevalmistustööd.

Allikas: ameti edastatud teave.


AMETI VASTUSED

11.

Juulis 2012 võeti kasutusele süsteemi ABAC Assets uus versioon (2.7.2), mis võimaldab paremini jälgida sisekomponente, mis ei ole füüsiliselt juurdepääsetavad. Käsitsitöö suure mahu tõttu ei jõuta sellega 2012. aasta inventuuriks valmis. Amet kinnitab, et varahaldust tugevdatakse. Füüsiline inventuur tehakse seetõttu 2013. aasta alguses, et tagada kõigi varade piisav analüüs ja täielik jälgimine. Käivitatud on ka litsentsihalduse tarkvarasüsteemi projekt, mis peaks võimaldama immateriaalset vara adekvaatselt jälgida.

12.

Amet tunnustab kontrollikoja järeldust ning pöörab ka edaspidi tähelepanu sellele, et III jaotise ülekandmised oleksid põhjendatud.