20.1.2012   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 17/15


Ühendkuningriigi valitsuse teatis, milles käsitletakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 94/22/EÜ süsivesinike geoloogilise luure, uurimise ja tootmise lubade andmis- ning kasutamistingimuste kohta

(EMPs kohaldatav tekst)

2012/C 17/06

Teadaanne ühendkuningriigi kahekümne seitsmenda nafta ja gaasi avameretootmise litsentsimisvooru kohta

Energeetika ja kliimamuutuste ministeerium

1998. aasta naftaseadus (The Petroleum Act 1998)

Avameretootmise litsentsimisvoor

1.

Energeetika- ja kliimamuutuse minister kutsub huvitatud isikuid Ühendkuningriigi mandrilava teatavates piirkondades tegutsemise jaoks taotlema litsentsi Seaward Production Licence.

2.

Pakkumise kõik üksikasjad, kaasa arvatud nimekirjad, pakutavaid piirkondi käsitlevad kaardid, juhised litsentside kohta, tingimused, mida kõnealused litsentsid sisaldavad, ja taotluse esitamise vorm on kättesaadavad Energiaressursside arenguameti (Energy Resources Development Unit — EDU) veebisaidil (vt allpool).

3.

Kõiki taotlusi hinnatakse vastavalt määruse The Hydrocarbons Licensing Directive Regulations 1995 (S.I. 1995 nr 1434) tingimustele ning pidades silmas kiire, põhjaliku, tõhusa ja kindla uuringu jätkuvat vajadust, et selgitada välja Ühendkuningriigi nafta- ja gaasivarud, lähtudes asjakohastest keskkonnakaalutlustest.

Tavapärased taotlused ning piirialasid käsitlevad taotlused (sealhulgas Šotimaa lääneosa)

4.

Tavapäraseid taotlusi ning piirialasid käsitlevad taotlused (Šotimaa lääneosa ja muud alad) hinnatakse järgmiste kriteeriumide alusel:

a)

taotleja majanduslik elujõulisus ja tema finantssuutlikkus esialgse tähtaja jooksul litsentsi alusel lubatud tegevuse teostamiseks, sealhulgas tööprogrammi rakendamiseks, et hinnata taotletud tsooni või tsoonidega hõlmatud ala kogupotentsiaali;

b)

taotleja tehniline suutlikkus esialgse tähtaja jooksul litsentsi alusel lubatud tegevuse teostamiseks, sealhulgas taotletud tsooni või tsoonide puhul süsivesinikega seotud prognooside kindlaksmääramiseks. Osaliselt hinnatakse tehnilist suutlikkust taotletud tsooni või tsoonidega seotud analüüsi kvaliteedi alusel;

c)

viis, kuidas taotleja teeb ettepaneku litsentsi alusel lubatava tegevuse teostamise kohta, sealhulgas taotletud maa-ala tervikpotentsiaali hindamiseks esitatud tööprogrammi kvaliteet;

d)

asjaomase litsentsiga hõlmatud tegevuse puhul ilmnenud tõhususe või vastutuse puudumine, kui taotlejal on või on olnud litsents, mis on välja antud 1998. aasta naftaseaduse (the Petroleum Act 1998) alusel või mida on käsitatud selle alusel väljaantuna.

5.

See käitaja, kelle kohta teatav taotlejate rühm esitab käitajaks saamise taotluse (kaasa arvatud kõik üksi luba taotlevad ettevõtjad) peab esitama tõendi oma üldise keskkonnapoliitika kohta merealadel, et seal litsentsitud tegevust läbi viia.

6.

Minister ei anna välja tavapäraseid taotlusi ja taotlusi piirialade kohta, kui ta ei ole samas valmis heaks kiitma taotleja valikut käitaja osas. Enne käitaja heakskiitmist peab minister olema veendunud, et kandidaat on pädev puurimistegevuse kavandamises ja haldamises seoses järgmisega: töötajate arv, nende kogemus, pädevus ja koolitus, kavandatavad menetlused ja metoodika, juhtimisstruktuur, töövõtjatega seotud liidesed ja ettevõtte üldine strateegia. Pakutud käitaja kaalumisel võtab minister arvesse nii taotluses esitatud uut teavet kui ka kandidaadi mainet käitajana Ühendkuningriigis ja mujal.

Arendustaotlused

7.

Taotlusi hinnatakse järgmiste kriteeriumide alusel:

a)

taotleja majanduslik elujõulisus;

b)

taotleja tehniline suutlikkus kahe esimese aasta jooksul litsentsi alusel lubatud tegevuse teostamiseks, sealhulgas taotletud tsooni või tsoonide puhul süsivesinikega seotud prognooside kindlaksmääramiseks. Osaliselt hinnatakse tehnilist suutlikkust taotletud tsooni või tsoonidega seotud analüüsi kvaliteedi alusel;

c)

taotleja ettevõtlusmeetodi kvaliteet täiendavate rahaliste ja tehniliste vahendite kindlustamisel, mida on vaja selle tööprogrammi osa täitmisel, mis jääb esialgse tähtaja kahte viimasesse aastasse;

d)

asjaomase litsentsiga hõlmatud tegevuse puhul ilmnenud tõhususe või vastutuse puudumine, kui taotlejal on või on olnud litsents, mis on välja antud 1998. aasta naftaseaduse (the Petroleum Act 1998) alusel või mida on käsitatud selle alusel väljaantuna.

8.

Arendustaotlused kaotavad kehtivuse kahe aasta pärast, kui litsentsiomanik ei ole tõendanud äri, ettevõtluse ja õigusreformi ministeeriumile (DECC) oma tehnilist ja finantssuutlikkust esialgseks tähtajaks lõpule viia tööprogramm, milles seisneb kindel kohustus kõnealuse aja jooksul ette võtta vähemalt üks puurimine või kokkuleppeliselt läbi viia mõni samalaadne tähtis töö. Tööprogrammi algetapp tuleb teostada nelja aasta jooksul.

Juhised

9.

Kõnealuse pakkumise täiendavad üksikasjad võib leida energia arenguameti (EDU) veebisaidilt http://www.og.decc.gov.uk/

Litsentsipakkumised

10.

Kui minister pakub käesoleva taotlusvooru raames litsentsi, tehakse pakkumine kaheteistkümne kuu jooksul alates käesoleva teatise avaldamise kuupäevast juhul, kui konkreetse tsooni suhtes ei ole nõutud keskkonnamõju hindamist (vt allpool punkt 14).

11.

Minister ei vastuta kulutuste eest, mida taotluse esitaja kannab kõnealust taotlust ette valmistades või esitades.

Keskkonnamõju hindamine

12.

Minister on kõigi käesoleva taotlusvooru raames pakutavate piirkondade puhul teostanud direktiiviga 2001/42/EÜ (teatavate kavade ja programmide keskkonnamõju hindamise kohta) nõutud keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH). KSH järeldused on kättesaadavad avamere energiasektori keskkonnamõju strateegilise hindamise veebisaidil

http://www.offshore-sea.org.uk/consultations/Offshore_Energy_SEA/index.php

13.

Käesoleva pakkumise alusel antakse litsentse vaid siis, kui vastavalt elupaikade direktiivile (nõukogu 21. mai 1992. aasta direktiiv 92/43/EMÜ looduslike elupaikade ning loodusliku loomastiku ja taimestiku kaitse kohta)

a)

litsentsi alusel lubatavad tegevused ei avalda märkimisväärset mõju erihoiualale (SAC) või erikaitsealale (SPA) või

b)

asjakohase hindamise tulemusel selgub, et tegevus ei avalda sellistele erihoiualadele või erikaitsealadele kahjulikku mõju või

c)

tegevust hinnatakse selliste kahjulike mõjude võimaliku põhjustajana, kui

i)

litsentsi andmiseks on arvestatavate avalike huvide seisukohalt mõjuvaid põhjusi,

ii)

võetakse vajalikke asendusmeetmeid ning

iii)

puuduvad alternatiivsed lahendused.

14.

Litsentsi andmise eest vastutav ametiasutus: Energy Development Unit (EDU), Department of Energy and Climate Change, 3 Whitehall Place, London SW1A 2AW, United Kingdom (Tel +44 03000686042, Faks +44 003000685129).

Energia arenguameti veebisait: http://www.og.decc.gov.uk/