18.11.2006   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 280/10


Nõukogu määruse (EÜ) nr 510/2006 (põllumajandustoodete ja toidu geograafiliste tähiste ja päritolunimetuste kaitse kohta) artikli 6 lõike 2 kohase taotluse avaldamine

(2006/C 280/05)

Käesoleva dokumendi avaldamine annab õiguse esitada vastuväiteid vastavalt nõukogu määruse (EÜ) nr 510/2006 artiklile 7. Komisjon peab vastuväited kätte saama kuue kuu jooksul alates käesoleva dokumendi avaldamisest.

KOKKUVÕTE

NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 510/2006

Registreerimistaotlus vastavalt artiklile 5 ja artikli 17 lõikele 2

“HOŘICKÉ TRUBIČKY”

EÜ nr: CZ/PGI/005/0365/22.9.2004

KPN ( ) KGT (X)

Käesolev kokkuvõte on koostatud üksnes teavitamiseks. Üksikasjaliku teabe saamiseks palutakse huvitatud isikutel tutvuda tehnospetsifikaadi täisversiooniga, mille võib saada 1. jaos viidatud riigiasutusest või Euroopa Komisjonist. (1)

1.   Liikmesriigi pädev asutus

Nimetus:

Úřad průmyslového vlastnictví

Aadress:

Antonína Čermáka 2a

CZ-160 68 Praha 6

Telefon:

(420) 220 38 31 11

Faks:

(420) 224 32 47 18

E-post:

posta@upv.cz

2.   Rühm

Nimetus:

Sdružení výrobců Hořických trubiček

Aadress:

Klicperova 2171

CZ-508 01 Hořice

Telefon:

(420) 493 69 91 24

Faks:

(420) 493 69 91 24

E-post:

svht@seznam.cz

Koosseis:

tootja/töötleja ( X ) muu ( )

3.   Toote liik

Rühm 2.4: Leib, valikpagaritooted, koogid, kondiitritooted, küpsised ja muud pagaritooted — vahvlitorud

4.   Tehnospetsifikaat (artikli 4 lõikes 2 sätestatud nõuete kokkuvõte)

4.1   Nimi: “Hořické trubičky”

4.2   Kirjeldus: Hořice vahvlitorud (“Hořické trubičky”) on väikesed 5–19 cm pikkused ja 10–20 mm-se läbimõõduga torud, mis on valmistatud 0,9–1,2 mm paksustest vahvlitest. Nad on helebeežid, vahvli lõhna ja maitsega. Nad on krõbedad ja sileda, veidi poorse pinnaga. Valmistamiseks kasutatakse järmisi tooraineid: nisupüülijahu, piimapulber, taimeõli, munakollasepulber, suhkur ja vesi.

Toodetakse erinevaid Hořice vahvlitorusid: täidetud, täidetud ja pooleldi pealt glasuuritud, täidetud ja glasuuritud, garneeringuga kaetud, pooleldi glasuuritud ja garneeringuga kaetud ning glasuuritud ja garneeringuga kaetud.

Garneeringuga kaetud vahvlitoru valmistatakse kahest (vajaduse korral pooleteisest) vahvlist, mis kastetakse sulavõi ja mee segusse ning puistatakse üle suhkru, riivitud pähklite, vahel mandlite, kaneeli, vanilli, rosinate või kakao seguga.

Täidetud vahvlitorude sees on erimaitseline vahustatud tihe võikreem. Täidetud vahvlite garneeringu toorained on: taimerasv, suhkur või magusaine, kakao, piimapulber, sojajahu, vanilliin, vanill, looduslikud või tehislikud lõhna- ja maitseained.

Täidetud ja garneeringuga kaetud vahvlitorude glasuurimiseks (üleni või pooleldi) kasutatakse mõru piimašokolaadi.

4.3   Geograafiline piirkond: Hořice linn ja seda ümbritsevad külad.

4.4   Päritolutõend: Iga tootja peab arvestust toorainete tarnijate ja valmistoodangu ostjate kohta. Pakendil on kohustuslik teave tootja kohta, eelkõige aadress, mis tagab toote jälgitavuse.

Riiklik toiduinspektsioon kontrollib tootmistegevust, sealhulgas toiduainete tootmisega seotud hügieeninõuete täitmist ja tehnospetsifikaadi järgimist. Toote autentsust kinnitab nimetatud riigiasutuse positiivne arvamus.

4.5   Tootmismeetod: Mõõdetud kogustes ainetest valmistatakse vedel taigen, millega täidetakse vahvliküpsetaja vorm. Küpsetatakse pool-automaatses vahvliküpsetajas temperatuuril 150–160oC. Pärast küpsetamist lastakse vahvlil jahtuda, siis rullitakse käsitsi väikesel soojal plaadil silindrikujulise vormi abil. Seejärel täidetakse vahvlitorud masina abil eespoolnimetatud aineid sisaldava vahustatud võikreemiga. Valmistusained valitakse vastavalt soovitud maitsele. Garneeringuga kaetud vahvlitoru valmistatakse kahest (vajaduse korral pooleteisest) vahvlist. Nad kastetakse eelnevalt sulavõi ja mee segusse ning seejärel puistatakse üle suhkru, riivitud pähklite, vahel mandlite, kaneeli, vanilli, rosinate või kakao seguga (vastavalt maitsele). Pooleldi glasuuritud vahvlitorud kastetakse seejärel ühest või mõlemast otsast šokolaadiglasuuri sisse. Toodetakse ka üleni glasuuritud vahvlitorusid. Kvaliteedi ja parema jälgitavuse huvides tuleb Hořice vahvlitorud pakendada tootmiskohas.

4.6   Seos: On tõestatav, et rühma kuuluvad tootjad on oma oskusteabe saanud ajaloolistest allikatest. Tooraine töötlemisel järgitakse Hořice tootmistraditsioonist pärit retsepte. Traditsioonid on säilinud tänu oskusteabe edasiandmisele uutele ettevõtjatele nii endiste selle ala töötajate kui ka perekondade poolt.

Lisaks traditsioonilistele retseptidele tuleneb Hořice vahvlitoru omapära ka jahu (vähese gluteenisisaldusega) ja vee (nõrgalt mineraliseeritud, pehme, saadakse 100 meetri sügavuselt) iseärasustest. Tänu nendele omadustele saadakse erilised vahvlid: nad on eriti peened, poorsed, krõbedad, muredad, mis ei takista neid toruks rullimast.

Esimesed ajaloolised teated Hořice vahvlitorude tootmisest nimetatud piirkonnas pärinevad aastast 1812, kui proua Líčková perekonnas hakati perekonnapidudeks ja kingitusteks valmistama väikesi magusaid torusid. Kondiiter Karel Kofránek, kes sellesse perekonda abiellus, arendas perekonna tootmismeetodit edasi. 1898. aastal sai ta patendi oma leiutatud vahvliküpsetajale. Sel ajal toodeti Hořice vahvlitorusid juba ärieesmärgil ja isegi eksporditi Saksamaale, Inglismaale, Prantsusmaale, Türgisse, Ameerikasse ja Shanghaisse. Nad said mitmeid auhindu ja tunnustust nii kodu- kui ka välismaal toimunud näitustel. Pärast 1949. aastal toimunud natsionaliseerimist toodeti vahvkeid kuni 1962. aastani tehases Fejt, hiljem tegelesid sellega mitmed riigi ettevõtjad. Pärast turumajanduse tagasitulekut taastavad Hořice vahvlitorude tootjate assotsiatsiooni liikmed (“Sdružení výrobců Hořických trubiček”) traditsioone kõnealuses piirkonnas. Kuigi tootmist oli vaja ajakohastada, järgitakse endiselt traditsioonilisi retsepte ja tootmisviise.

Riiklikus ja piirkondlikus ajakirjanuses ilmunud artiklid (muu hulgas ajalehtedes Mladá Fronta Dnes, Noviny Jičínska, Berounský den) ja mitmed auhinnad näitustel (näiteks EX Plzeň, Siesta, Olima, Salima) kinnitavad, et Hořice vahvlitorud on hinnatud ka täna. Neile on antud kokku 65 auhinda ja tiitlit erinevatel riiklikel ja rahvusvahelistel näitustel.

Eripära tõttu registreeriti nimetus “Hořické trubičky” 1994. aastal Tšehhi Vabariigis kui päritolunimetus nr 159.

4.7   Kontrolliasutus:

Nimetus:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce, inspektorát Hradec Králové

Aadress:

Březhradská 182

CZ-503 32 Hradec Králové

Telefon:

(420) 495 45 41 10

Faks:

(420) 495 53 25 18

E-post:

hradec@szpi.gov.cz

4.8   Märgistus: HOŘICKÉ TRUBIČKY — toote nimetus peab pakendi esiküljel domineerima.

4.9   Siseriiklikud nõuded: —


(1)  Euroopa Komisjon, põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat, põllumajandustoodete kvaliteedipoliitika osakond, B-1049 Brüssel.