31.5.2018   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 134/1


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2018/787,

25. mai 2018,

teatavate kaupade klassifitseerimise kohta kombineeritud nomenklatuuris

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 9. oktoobri 2013. aasta määrust (EL) nr 952/2013, millega kehtestatakse liidu tolliseadustik, (1) eriti selle artikli 57 lõiget 4 ja artikli 58 lõiget 2,

ning arvestades järgmist:

(1)

Nõukogu määrusele (EMÜ) nr 2658/87 (2) lisatud kombineeritud nomenklatuuri ühetaolise kohaldamise tagamiseks on vaja vastu võtta meetmed, mis käsitlevad käesoleva määruse lisas osutatud kaupade klassifitseerimist.

(2)

Määrusega (EMÜ) nr 2658/87 on kehtestatud kaupade kombineeritud nomenklatuuri klassifitseerimise üldreeglid. Neid üldreegleid kohaldatakse ka kombineeritud nomenklatuuril täielikult või osaliselt põhinevate või sellele täiendavaid alajaotisi lisavate teiste nomenklatuuride suhtes, mis on kehtestatud liidu erisätetega kaubavahetust käsitlevate tariifsete või muude meetmete kohaldamiseks.

(3)

Vastavalt nimetatud üldreeglitele tuleb käesoleva määruse lisas esitatud tabeli 1. veerus kirjeldatud kaubad klassifitseerida 2. veerus esitatud CN-koodi alla, lähtuvalt tabeli 3. veerus esitatud põhjendusest.

(4)

On asjakohane sätestada, et siduvale tariifiinformatsioonile, mis on antud käesolevas määruses käsitletavate kaupade kohta, kuid mis ei ole kooskõlas käesoleva määrusega, võib siduva tariifiinformatsiooni valdaja tugineda veel teatava perioodi vältel vastavalt määruse (EL) nr 952/2013 artikli 34 lõikele 9. Kõnealuseks ajavahemikuks tuleks kehtestada kolm kuud.

(5)

Käesoleva määrusega ette nähtud meetmed on kooskõlas tolliseadustiku komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Lisas esitatud tabeli 1. veerus kirjeldatud kaubad klassifitseeritakse kombineeritud nomenklatuuris kõnealuse tabeli 2. veerus esitatud CN-koodi alla.

Artikkel 2

Siduvale tariifiinformatsioonile, mis ei ole kooskõlas käesoleva määrusega, võib määruse (EL) nr 952/2013 artikli 34 lõike 9 kohaselt tugineda veel kolm kuud pärast käesoleva määruse jõustumist.

Artikkel 3

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 25. mai 2018

Komisjoni nimel

presidendi eest

maksunduse ja tolliliidu peadirektoraadi

peadirektor

Stephen QUEST


(1)  ELT L 269, 10.10.2013, lk 1.

(2)  Nõukogu 23. juuli 1987. aasta määrus (EMÜ) nr 2658/87 tariifi- ja statistikanomenklatuuri ning ühise tollitariifistiku kohta (EÜT L 256, 7.9.1987, lk 1).


LISA

Kauba kirjeldus

Klassifikatsioon

(CN-kood)

Põhjendus

(1)

(2)

(3)

Mitmest tekstiilmaterjalitükist kokkuõmmeldud toode (nn paeltega ortoos) lahtise kanna- ja varvasteosaga. Toote avaused ja servad on kandiga ääristatud. Pealise piirkonna suleb heegeldatud tekstiilmaterjalist keel. Muud tekstiilosad koosnevad mitmekihilisest elastsest heegeldatud tekstiilmaterjalist.

Tekstiilmaterjali külge on kinnitatud elastsest plastist plaat, mis toote välisküljel on vaid osaliselt nähtav. Plastplaat ulatub tallaosani. Selles on piki toote pealse servi augud ja piki sääreosa servi aasad paelte jaoks, et toodet saaks tekstiilpaeltega labajala ja sääre ümber pingule tõmmata.

Plastplaat annab tootele teatava stabiilsuse. See on siiski elastne ning paeltega kokku tõmmatuna avaldab labajalale ja säärele survet.

Toode esitatakse tollile jalatsi sees kantava tootena ning seda kasutatakse hüppeliigese nikastuste ja põrutuste, sideme rebendite ja vigastuste korral pahkluu tugisidemena, nende vigastuste ärahoidmiseks ja ka ebastabiilsete sidemete toetamiseks. Toote abil ei saa siiski täielikult ära hoida kahjustunud kehaosa teatud liikumist.

Operatsioonijärgses taastusravis hõlbustab toode täie raskusega taas jalale toetumist.

Vt fotosid (*1).

6307 90 10

Klassifikatsioon määratakse kindlaks kombineeritud nomenklatuuri klassifitseerimise üldreegliga 1, üldreegli 3 punktiga c ja üldreegliga 6 ning CN-koodide 6307 , 6307 90 ja 6307 90 10 sõnastusega.

Toodet ei saa kohandada patsiendi konkreetsele puudele, vaid seda saab kasutada mitmel otstarbel. Toode sarnaneb lihtsa tekstiilmaterjalist sidemega, mis pannakse ümber liigese ja tõmmatakse teatud osade ümber pingule nendele surve avaldamiseks, et soodustada paranemist või hoida ära edasisi vigastusi, tagades, et tahtmatult ei tehtaks soovimatuid reflektoorseid liigutusi (vt ka Euroopa Liidu kombineeritud nomenklatuuri selgitavad märkused alamrubriigi 9021 10 10 kohta, teine lõik).

Järelikult ei erista toote objektiivsed omadused seda tavalistest üldkasutatavatest tugedest, eelkõige materjalide tõttu, millest toode on valmistatud (elastsed materjalid), toimimismeetodi (surve avaldamine pinguletõmbamisega) ja kohandatavuse tõttu patsiendi konkreetsele puudele (vt ka grupi 90 märkus 6 ja 7. novembri 2002. aasta otsus ühendatud kohtuasjades Lohmann ja Medi Bayreuth, C-260/00 – C-263/00, ECLI:EU:C:2002:637, punktid 39 ja 45).

Lisaks ei või toodet klassifitseerida ortopeedilise abivahendina CN-koodi 9021 10 10 alla, sest toote elastsuse tõttu ei saa selle abil täielikult ära hoida kahjustunud kehaosa teatavat liikumist edasiste vigastuste vältimiseks (vt ka kombineeritud nomenklatuuri selgitavad märkused alamrubriigi 9021 10 10 kohta, teine lõik). Näiteks sideme rebendite korral peaks toode muutma hüppeliigese kallutamise võimatuks isegi jooksmisel ja hüppamisel. Toote valmistamiseks kasutatud tekstiilmaterjal ja elastne plastmaterjal aga ei suuda jooksmise ajal keharaskust kanda.

Soovitud survet avaldavad nii plast- kui ka tekstiilmaterjal. Järelikult on mõlemad materjalid võrdselt olulised kaupade kombineeritud nomenklatuuri klassifitseerimise üldreegli 3 b tähenduses ja toode tuleb klassifitseerida rubriiki, mis on seda võrdsel määral kirjeldavate rubriikide numbrilises järjestuses kõige viimane (rubriigid 3926 ja 6307 ).

Seega tuleb toode klassifitseerida CN-koodi 6307 90 10 alla kui muu tekstiilmaterjalist valmistoode.

Image


(*1)  Fotod on üksnes illustreerivad.