24.5.2018   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 128/1


NÕUKOGU OTSUS (EL) 2018/754,

14. mai 2018,

protokolli (millega määratakse kindlaks Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelise kalandusalase partnerluslepinguga ettenähtud kalapüügivõimalused ja rahaline toetus) sõlmimise kohta

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artiklit 43 koostoimes artikli 218 lõike 6 teise lõigu punktiga a ja artikli 218 lõikega 7,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi nõusolekut (1)

ning arvestades järgmist:

(1)

Nõukogu võttis 28. jaanuaril 2014 vastu otsuse 2014/146/EL Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelise kalandusalase partnerluslepingu (edaspidi „leping“) (2) sõlmimise kohta.

(2)

Lepingu esimeses protokollis (3) sätestati kolmeks aastaks liidu laevade kalapüügivõimalused Mauritiuse Vabariigi (edaspidi „Mauritius“) suveräänsete õiguste või jurisdiktsiooni all olevas kalapüügipiirkonnas ja liidu rahaline toetus. Kõnealuse protokolli kohaldamise periood lõppes 27. jaanuaril 2017.

(3)

Kooskõlas nõukogu otsusega (EL) 2017/1960 (4) allkirjastati 8. detsembril 2017 uus protokoll, millega määratakse kindlaks Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelises kalandusalases partnerluslepingus sätestatud kalapüügivõimalused ja rahaline toetus (5) (edaspidi „protokoll“), eeldusel et see sõlmitakse hilisemal kuupäeval.

(4)

Protokolli on kohaldatud ajutiselt alates selle allkirjastamise kuupäevast.

(5)

Protokolli eesmärk on võimaldada liidul ja Mauritiusel teha tihedamat koostööd, et edendada säästvat kalanduspoliitikat ja kalavarude vastutustundlikku kasutust Mauritiuse vetes ning toetada Mauritiust säästva ookeanimajanduse arendamisel.

(6)

Protokoll tuleks heaks kiita.

(7)

Lepingu artikliga 9 moodustatakse ühiskomitee, kelle ülesanne on lepingu kohaldamise jälgimine (edaspidi „ühiskomitee“). Lisaks võib ühiskomitee kooskõlas protokolli artikliga 5, artikli 6 lõikega 2 ning artiklitega 7 ja 8 heaks kiita teatavad protokolli muudatused. Selliste muudatuste heakskiitmise hõlbustamiseks tuleks anda komisjonile volitus need teatavatel tingimustel lihtsustatud korras heaks kiita,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Protokoll, millega määratakse kindlaks Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelises kalandusalases partnerluslepingus sätestatud kalapüügivõimalused ja rahaline toetus (edaspidi „protokoll“), kiidetakse liidu nimel heaks (6).

Artikkel 2

Nõukogu eesistuja esitab liidu nimel protokolli artiklis 16 sätestatud teate (7).

Artikkel 3

Võttes arvesse lisas esitatud sätteid ja tingimusi, on komisjon volitatud liidu nimel heaks kiitma ühiskomitee poolt vastuvõetavad protokolli muudatused.

Artikkel 4

Käesolev otsus jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Brüssel, 14. mai 2018

Nõukogu nimel

eesistuja

E. ZAHARIEVA


(1)  17. aprilli 2018. aasta nõusolek (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata).

(2)  Nõukogu 28. jaanuari 2014. aasta otsus 2014/146/EL Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelise kalandusalase partnerluslepingu sõlmimise kohta (ELT L 79, 18.3.2014, lk 2).

(3)  Protokoll, millega määratakse kindlaks Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelise kalandusalase partnerluslepinguga ette nähtud kalapüügivõimalused ja rahaline toetus (ELT L 79, 18.3.2014, lk 9).

(4)  Nõukogu 23. oktoobri 2017. aasta otsus (EL) 2017/1960 protokolli (millega määratakse kindlaks Euroopa Liidu ja Mauritiuse Vabariigi vahelise kalandusalase partnerluslepinguga ettenähtud kalapüügivõimalused ja rahaline toetus) liidu nimel allkirjastamise ja selle ajutise kohaldamise kohta (ELT L 279, 28.10.2017, lk 1).

(5)  ELT L 279, 28.10.2017, lk 3.

(6)  Protokoll on koos allkirjastamise otsusega avaldatud ELTs L 279, 28.10.2017, lk 3.

(7)  Nõukogu peasekretariaat avaldab protokolli jõustumise kuupäeva Euroopa Liidu Teatajas.


LISA

VOLITUSE ULATUS JA MENETLUS ÜHISKOMITEES VÕETAVA LIIDU SEISUKOHA KINDLAKSMÄÄRAMISEKS

1)

Komisjonile on antud luba pidada Mauritiuse Vabariigiga läbirääkimisi ning vajaduse korral ja järgides käesoleva lisa punkti 3, kiita heaks protokolli muudatused järgmistes küsimustes:

a)

kalapüügivõimaluste ja seotud sätete läbivaatamine vastavalt protokolli artiklitele 7 ja 8;

b)

otsused valdkondliku toetuse rakenduskorra kohta vastavalt protokolli artiklile 5;

c)

ühiskomitee pädevusse kuuluvad majandamismeetmed vastavalt protokolli artikli 6 lõikele 2.

2)

Ühiskomitees liit:

a)

toimib kooskõlas eesmärkidega, mida liit taotleb ühise kalanduspoliitika raames;

b)

järgib nõukogu 19. märtsi 2012. aasta järeldusi, mis käsitlevad teatist ühise kalanduspoliitika välise mõõtme kohta;

c)

edendab seisukohti, mis on kooskõlas piirkondlike kalandusorganisatsioonide poolt vastu võetud asjaomaste eeskirjadega rannikuriikidega ühise haldamise raames.

3)

Kui ühiskomitee koosolekul on kavas vastu võtta otsus punktis 1 osutatud protokolli muudatuste kohta, võetakse vajalikud meetmed selleks, et liidu nimel võetavas seisukohas oleks arvesse võetud uusimaid statistilisi, bioloogilisi ja muid asjakohaseid komisjonile edastatud andmeid.

Sel eesmärgil ja nimetatud andmetele tuginedes edastavad komisjoni talitused piisava ajavaruga enne asjaomast ühiskomitee koosolekut nõukogule või nõukogu ettevalmistavatele organitele analüüsimiseks ja heakskiitmiseks dokumendi, milles on esitatud liidu kavandatava seisukoha üksikasjad.

4)

Punkti 1 alapunktis a osutatud küsimustes on liidu kavandatava seisukoha heakskiitmiseks nõukogus vajalik kvalifitseeritud häälteenamus. Muudel juhtudel loetakse ettevalmistavas dokumendis kavandatav liidu seisukoht heaks kiidetuks, kui blokeeriva vähemusega võrdne arv liikmesriike ei avalda selle suhtes vastuseisu nõukogu ettevalmistava organi koosolekul või 20 päeva jooksul ettevalmistava dokumendi kättesaamisest, olenevalt sellest, kumb sündmus leiab aset varem. Vastuseisu korral edastatakse küsimus lahendamiseks nõukogule.

5)

Kui edasiste koosolekute käigus, sealhulgas kohapeal, ei suudeta kokkulepet saavutada, et võtta liidu seisukohas arvesse uusi elemente, edastatakse küsimus lahendamiseks nõukogule või selle ettevalmistavatele organitele.

6)

Komisjonil palutakse võtta õigel ajal ühiskomitee otsuse suhtes vajalikud järelmeetmed, sealhulgas asjakohasel juhul asjaomase otsuse avaldamine Euroopa Liidu Teatajas ning kõnealuse otsuse rakendamiseks vajalike ettepanekute esitamine.