7.12.2013   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 328/101


KOMISJONI RAKENDUSOTSUS,

29. november 2013,

millega kiidetakse heaks liikmesriikide 2014. aastaks ja järgmisteks aastateks esitatud aastased ja mitmeaastased programmid ning ELi rahaline toetus teatavate loomahaiguste ja zoonooside likvideerimiseks, tõrjeks ja seireks

(teatavaks tehtud numbri C(2013) 8417 all)

(2013/722/EL)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse nõukogu 25. mai 2009. aasta otsust 2009/470/EÜ kulutuste kohta veterinaaria valdkonnas, (1) eriti selle artikli 27 lõiget 5,

ning arvestades järgmist:

(1)

Otsuses 2009/470/EÜ on sätestatud liidu rahalise toetuse andmise kord loomahaiguste ja zoonooside likvideerimise, tõrje ja seire programmide puhul.

(2)

Lisaks on otsuse 2009/470/EÜ artikli 27 lõikega 1 ette nähtud, et tuleb kehtestada liidu finantsmeede, et hüvitada kulud, mida liikmesriigid on kandnud kõnealuse otsuse 1. lisas loetletud loomahaiguste ja zoonooside riiklike likvideerimis-, tõrje- ja seireprogrammide rahastamisel.

(3)

Komisjoni 25. aprilli 2008. aasta otsusega 2008/341/EÜ, millega kehtestatakse ühenduse kriteeriumid, millele peavad vastama teatavate loomahaiguste ja zoonooside riiklikud likvideerimis-, tõrje- ja seireprogrammid, (2) on ette nähtud, et liidu meetmetena heakskiidu saamiseks peavad liikmesriikide esitatud programmid vastama vähemalt kõnealuse otsuse lisas sätestatud kriteeriumidele.

(4)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22. mai 2001. aasta määrusega (EÜ) nr 999/2001, millega sätestatakse teatavate transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate vältimise, kontrolli ja likvideerimise eeskirjad, (3) on ette nähtud liikmesriikide aastased programmid veiste, lammaste ja kitsede transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate (TSEd) seire jaoks.

(5)

Ka nõukogu 20. detsembri 2005. aasta direktiiviga 2005/94/EÜ (linnugripi tõrjet käsitlevate ühenduse meetmete kohta) (4) on ette nähtud järelevalveprogrammid, mille liikmesriigid peavad läbi viima seoses kodu- ja metslindudega, et aidata korrapäraselt ajakohastatavate riskianalüüside põhjal muu hulgas suurendada teadmisi ohtudest, mida kujutavad endast metslinnud seoses lindudelt pärinevate gripiviiruste esinemisega lindudel. Kõnealused aastased järelevalveprogrammid ja nende rahastamine tuleks samuti heaks kiita.

(6)

Teatavad liikmesriigid on esitanud komisjonile liidu rahalise toetuse saamiseks aastased ja mitmeaastased programmid loomahaiguste likvideerimiseks, tõrjeks ja seireks, kontrolliprogrammid zoonooside ärahoidmiseks ning aastased seireprogrammid teatavate TSEde likvideerimiseks ning seireks.

(7)

Võttes arvesse nende programmide tähtsust liidu eesmärkide saavutamisel inimeste ja loomade tervise valdkonnas, on asjakohane kindlaks määrata liidu rahaline toetus, mis katab asjaomaste liikmesriikide poolt käesolevas otsuses nimetatud meetmete võtmisel tehtud kulutused kuni iga programmi rakendamiseks eraldatava maksimaalse summani.

(8)

Kuigi TSEga seotud epidemioloogiline olukord liidus on viimastel aastatel oluliselt paranenud, jääb teatavatele loomade alampopulatsioonidele suunatud TSE-seire endiselt tähtsaks vahendiks, mis võimaldab saada usaldusväärseid andmeid TSE esinemissageduse ja arengu kohta liikmesriikides ning samal ajal veenduda rakendatavate ennetusmeetmete tulemuslikkuses. Seepärast on asjakohane kinnitada heakskiidetud programmide raames teatavate TSE seireks tehtavate laboratoorsete uuringute korral liidu rahalise toetuse määraks 100 % liikmesriikide kuludest.

(9)

Mõnes liikmesriigis on marutaudi likvideerimisprogrammid peaaegu saavutanud oma eesmärgi, milleks on kõnealuse olulise inimeste terviseohu likvideerimine, samas kui teistes liikmesriikides on programmidel tähtis osa haiguse uuesti levimise ärahoidmisel liidu ülejäänud territooriumile. Seetõttu on asjakohane säilitada liidu suurem, 75 % ulatuses rahaline abi neile programmidele, et tõhustada liikmesriikide püüdlusi selle haiguse võimalikult kiireks likvideerimiseks.

(10)

Teatavatel liikmesriikidel, kes on edukalt rakendanud mitme aasta jooksul kaasfinantseeritud marutaudi likvideerimise programme, on ühine maismaapiir kolmandate riikidega, kus see haigus esineb. Marutaudi lõplikuks likvideerimiseks tuleb liiduga piirnevate riikide territooriumil teha teatavaid vaktsineerimisi. On asjakohane, et liit toetab täiel määral nende kolmandate riikide piirialadel tehtavaid vaktsineerimisi rahaliselt, kattes 100 % suukaudsete vaktsiinide ostu- ja levitamiskulud.

(11)

Tagamaks, et kõik liikmesriigid, kus esineb marutaudi, jätkaksid katkestuseta oma programmide kohaseid suukaudseid vaktsineerimisi, tuleks ette näha võimalus, et asjaomase liikmesriigi taotlusel ja vajalike assigneeringute olemasolu korral tehakse talle ettemaks kuni 60 % ulatuses igale programmile määratud maksimumsummast.

(12)

Alates 2012. aastast on täheldatud sigade klassikalise katku esinemist ühe Vene Föderatsiooni ja Valgevenega piirneva Läti piirkonna metsseapopulatsioonil. Komisjoni rakendusotsuses 2013/427/EL (5) sätestati liidu erakorraline rahaline abi Läti nakatunud piirkondadega külgnevate Valgevene piirkondade metssigade suukaudseks vaktsineerimiseks sigade klassikalise katku vastu 2013. aastaks, et tõkestada nakkuse levikut ja hoida ära loomade uuesti nakatumist Läti territooriumil. On asjakohane säilitada selle tegevuse toetamine Valgevenes, andes teatavate asjakohaste kulude katteks 100 % liidu rahalist abi.

(13)

Erilise epidemioloogilise olukorra ning programmi nõuetekohase rakendamisega seoses ilmnenud rahaliste, tehniliste ja haldusprobleemide tõttu on asjakohane näha Kreeka esitatud lammaste ja kitsede brutselloosi likvideerimise programmi teatavatele meetmetele ette rahastamise kõrgem tase ning toetada eraloomaarstide ja hooajatöötajate tasustamist, et tagada selle programmi nõuetekohane rakendamine.

(14)

On oht, et Sardiinias esinev sigade aafrika katk võib toodete või loomade illegaalse liikumise teel levida teistesse liidu piirkondadesse. Kõnealuse riski minimeerimiseks on asjakohane kiita heaks meede Itaalia rahaliseks toetamiseks, et rakendada tugevdatud kontrolli Sardiinia sadamates ja lennujaamades.

(15)

Komisjon on liikmesriikide esitatud aastaseid ja mitmeaastaseid programme hinnanud nii veterinaaria kui ka rahalisest vaatenurgast lähtudes. Kõnealused programmid vastavad liidu asjakohastele veterinaariaalastele õigusaktidele ning eelkõige otsuses 2008/341/EÜ sätestatud kriteeriumidele.

(16)

Meetmed, millele võidakse määrata liidu rahaline toetus, on sätestatud käesolevas otsuses. Juhtudel, kus seda peeti vajalikuks, teavitas komisjon liikmesriike kirjalikult teatud meetmete abikõlblikkuse piirangutest seoses maksimaalse läbiviidud tegevuste arvu või programmiga hõlmatud geograafiliste piirkondadega.

(17)

Võttes arvesse aastaste ja mitmeaastaste programmide tähtsust liidu eesmärkide saavutamisel loomade ja inimeste tervishoiu valdkonnas ning TSE ja lindude gripi vastase võitluse programmide kohustuslikku rakendamist kõikides liikmesriikides, on asjakohane määrata kindlaks liidu rahalise toetuse sobiv määr, et hüvitada asjaomastele liikmesriikidele käesolevas otsuses osutatud meetmete võtmisega seotud kulud iga programmi rakendamiseks eraldatava toetuse maksimumsumma ulatuses.

(18)

Kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu 25. oktoobri 2012. aasta määruse (EL, Euratom) nr 966/2012 (mis käsitleb Euroopa Liidu üldeelarve suhtes kohaldatavaid finantseeskirju ning millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ, Euratom) nr 1605/2002) (6) artikliga 84 ja komisjoni 29. oktoobri 2012. aasta delegeeritud määruse (EL) nr 1268/2012 (mis käsitleb Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL, Euratom) nr 966/2012 (mis käsitleb Euroopa Liidu üldeelarve suhtes kohaldatavaid finantseeskirju) kohaldamise eeskirju) (7) artikliga 94 eelneb liidu eelarvest kulukohustuse võtmisele rahastamisotsus, milles sätestatakse sellise meetme olulised osad, millega kaasneb kulude rahastamine eelarvest; rahastamisotsuse teeb institutsioon või asutus, kelle institutsioon on selleks volitanud.

(19)

Liikmesriikide- ja komisjonipoolse programmide finantsjuhtimisega seotud halduskoormuse lihtsustamiseks ja vähendamiseks on asjakohane kohaldada ühikuhindade süsteemi, et kindlaks määrata heakskiidetud programmide raames proovide võtmise ja analüüside tegemisega seotud abikõlblike tegevuste korral liidu antav toetus.

(20)

Käesoleva otsusega ettenähtud meetmed on kooskõlas toiduahela ja loomatervishoiu alalise komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

I   PEATÜKK

Artikkel 1

Mõisted

Käesolevas rakendusotsuses kasutatakse järgmisi mõisteid:

a)   „koduloomadelt proovide võtmine”– bioloogilise materjali kogumine laboratoorseteks uuringuteks pädeva asutuse poolt või pädeva asutuse nimel tegutseva isiku poolt;

b)   „kodulindude karjadelt proovide võtmine”– proovide kogumine kodulindude karja keskkonnast pädeva asutuse poolt või pädeva asutuse nimel tegutseva isiku poolt teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrjeprogrammi raames;

c)   „test”– proovi menetlemine laboris haigusetekitaja olemasolu või puudumise, haigusliku protsessi või konkreetsele haigusetekitajale vastuvõtlikkuse avastamiseks, diagnoosimiseks või hindamiseks;

d)   „tuberkuliiniproov”– nõukogu direktiivi 64/432/EMÜ (8) B lisa punktis 2 määratletud tuberkuliini nahatesti tegemine veiste tuberkuloosiprogrammi raames.

Artikkel 2

Veiste brutselloos

1.   Kiidetakse heaks Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Portugali ja Ühendkuningriigi esitatud veiste brutselloosi likvideerimise programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 1 alapunktis a ja punkti 4 alapunktis a määratletud ühikuhinnast:

i)

koduloomadelt proovide võtmise korral;

ii)

rose bengal’i testide korral;

iii)

komplemendi sidumise testide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõikes 1 osutatud liikmesriik kannab seoses:

i)

seerumi aglutinatsiooni testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,25 eurot testi kohta;

ii)

ELISA testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,5 eurot testi kohta;

iii)

bakterioloogiliste testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 10 eurot testi kohta;

iv)

vaktsiinide ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,50 eurot doosi kohta;

v)

hüvitisega, mis tuleb maksta omanikele kõnealuste programmide alusel tapetud loomade väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 375 eurot looma kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Hispaania puhul 4 900 000 eurot;

ii)

Horvaatia puhul 150 000 eurot;

iii)

Itaalia puhul 2 715 000 eurot;

iv)

Portugali puhul 805 000 eurot;

v)

Ühendkuningriigi puhul 1 355 000 eurot.

Artikkel 3

Veiste tuberkuloos

1.   Kiidetakse heaks Iirimaa, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Portugali ja Ühendkuningriigi esitatud veiste tuberkuloosi likvideerimise programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus lõikes 1 osutatud liikmesriikidele (v.a Iirimaa) moodustab:

a)

50 % I lisa punktis 3 ja punkti 4 alapunktis b määratletud ühikuhinnast:

i)

tuberkuliiniproovide korral;

ii)

gamma-interferoontestide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõikes 1 osutatud liikmesriik kannab seoses:

i)

bakterioloogiliste testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 10 eurot testi kohta;

ii)

hüvitisega, mis tuleb maksta omanikele kõnealuste programmide alusel tapetud loomade väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 375 eurot looma kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Hispaania puhul 11 780 000 eurot;

ii)

Horvaatia puhul 330 000 eurot;

iii)

Itaalia puhul 4 570 000 eurot;

iv)

Portugali puhul 1 035 000 eurot;

v)

Ühendkuningriigi puhul 31 000 000 eurot.

3.   Liidu rahaline toetus Iirimaale moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 4 alapunktis b määratletud ühikuhinnast gamma-interferoontestide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis Iirimaa kannab seoses hüvitisega, mis tuleb maksta omanikele kõnealuste programmide alusel tapetud loomade väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 375 eurot looma kohta;

c)

ega ületa 7 390 000 eurot.

Artikkel 4

Lammaste ja kitsede brutselloos

1.   Kiidetakse heaks Kreeka, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Küprose ja Portugali esitatud lammaste ja kitsede brutselloosi likvideerimise programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus lõikes 1 osutatud liikmesriikidele (v.a Kreeka) moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 1 alapunktis b ja punkti 4 alapunktis c määratletud ühikuhinnast:

i)

koduloomadelt proovide võtmise korral;

ii)

rose bengal’i testide korral;

iii)

komplemendi sidumise testide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõikes 1 osutatud liikmesriik kannab seoses:

i)

bakterioloogiliste testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 10 eurot testi kohta;

ii)

vaktsiinide ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,50 eurot doosi kohta;

iii)

hüvitisega, mis tuleb maksta omanikele kõnealuste programmide alusel tapetud loomade väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 50 eurot looma kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Hispaania puhul 7 715 000 eurot;

ii)

Horvaatia puhul 385 000 eurot;

iii)

Itaalia puhul 3 925 000 eurot;

iv)

Küprose puhul 175 000 eurot;

v)

Portugali puhul 1 125 000 eurot.

3.   Liidu rahaline toetus Kreekale moodustab:

a)

75 % I lisa punkti 4 alapunktis c määratletud ühikuhinnast:

i)

rose bengal’i testide korral;

ii)

komplemendi sidumise testide korral;

b)

75 % abikõlblikest kuludest, mis tuleb kanda seoses:

i)

bakterioloogiliste testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 15 eurot testi kohta;

ii)

vaktsiinide ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,75 eurot doosi kohta;

iii)

programmi raames vaktsineerimisi tegevate ja proove võtvate eraloomaarstide tasustamisega;

iv)

konkreetselt kõnealuse programmi meetmete rakendamist käsitlevate andmete haldamiseks töölevõetud hooajatööliste palgaga;

c)

50 % abikõlblikest kuludest, mis tuleb kanda seoses hüvitisega, mis tuleb maksta omanikele kõnealuste programmide alusel tapetud loomade väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 50 eurot looma kohta; ja

d)

ei ületa 3 290 000 eurot.

Artikkel 5

Lammaste katarraalne palavik endeemilistes või kõrge riskiga piirkondades

1.   Kiidetakse heaks Belgia, Bulgaaria, Saksamaa, Eesti, Kreeka, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Läti, Leedu, Malta, Austria, Poola, Portugali, Rumeenia, Sloveenia, Slovakkia ja Soome esitatud lammaste katarraalse palaviku likvideerimise ja seire programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 1 alapunktis c ja punkti 4 alapunktis d määratletud ühikuhinnast:

i)

koduloomadelt proovide võtmise korral;

ii)

ELISA testide korral;

iii)

PCR-testide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõikes 1 osutatud liikmesriik kannab seoses vaktsiinide ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,50 eurot doosi kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Belgia puhul 11 000 eurot;

ii)

Bulgaaria puhul 7 000 eurot;

iii)

Saksamaa puhul 70 000 eurot;

iv)

Eesti puhul 3 000 eurot;

v)

Kreeka puhul 75 000 eurot;

vi)

Hispaania puhul 590 000 eurot;

vii)

Prantsusmaa puhul 170 000 eurot;

viii)

Itaalia puhul 350 000 eurot;

ix)

Läti puhul 15 000 eurot;

x)

Leedu puhul 8 000 eurot;

xi)

Malta puhul 5 000 eurot;

xii)

Austria puhul 5 000 eurot;

xiii)

Poola puhul 25 000 eurot;

xiv)

Portugali puhul 125 000 eurot;

xv)

Rumeenia puhul 35 000 eurot;

xvi)

Sloveenia puhul 13 000 eurot;

xvii)

Slovakkia puhul 25 000 eurot;

xviii)

Soome puhul 5 000 eurot.

Artikkel 6

Zoonootiline Salmonella-bakter

1.   Kiidetakse heaks Bulgaaria, Taani, Saksamaa, Eesti, Iirimaa, Kreeka, Prantsusmaa, Horvaatia, Itaalia, Küprose, Läti, Luksemburgi, Ungari, Malta, Madalmaade, Austria, Portugali, Rumeenia, Sloveenia, Slovakkia ja Ühendkuningriigi esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje aastased programmid liigi Gallus gallus aretuskarjade, munakanade karjade ja broilerikarjade puhul ning liigi Meleagris gallopavo kalkunite karjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Kiidetakse heaks Poola esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje aastane programm liigi Meleagris gallopavo kalkunite karjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

3.   Kiidetakse heaks Tšehhi Vabariigi esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje aastane programm liigi Gallus gallus aretuskarjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

4.   Kiidetakse heaks Tšehhi Vabariigi esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje mitmeaastased programmid liigi Gallus gallus munakanade karjade ja broilerikarjade puhul ning liigi Meleagris gallopavo kalkunite karjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2016.

5.   Kiidetakse heaks Hispaania esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje mitmeaastane programm liigi Gallus gallus aretuskarjade, munakanade karjade ja broilerikarjade puhul ning liigi Meleagris gallopavo kalkunite karjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2016.

6.   Kiidetakse heaks Poola esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje mitmeaastane programm liigi Gallus gallus aretuskarjade, munakanade karjade ja broilerikarjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2016.

7.   Kiidetakse heaks Belgia esitatud teatava zoonootilise Salmonella-bakteri tõrje mitmeaastane programm liigi Gallus gallus aretuskarjade ja munakanade karjade puhul ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2019.

8.   Liidu rahaline toetus 2014. aastaks moodustab:

a)

50 % I lisa punktis 2 ja punkti 4 alapunktis e määratletud ühikuhinnast:

i)

kodulindude karjadest proovide võtmise korral;

ii)

bakterioloogiliste testide korral;

iii)

serotüübi määramise testide korral;

iv)

desinfitseerimise tulemuslikkuse kontrollimiseks tehtavate testide korral;

v)

mikroobivastaste ainete kindlakstegemiseks tehtavate testide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõigetes 1–7 osutatud liikmesriik kannab seoses:

i)

vaktsiinide ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,05 eurot doosi kohta;

ii)

hüvitisega, mis tuleb maksta omanikele

liigi Gallus gallus surmatud aretuslindude väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 4 eurot linnu kohta;

liigi Gallus gallus surmatud munalindude väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 2,20 eurot linnu kohta;

liigi Meleagris gallopavo surmatud varasema põlvkonna aretuslindude väärtuse eest; maksimaalne summa on keskmiselt 12 eurot linnu kohta;

liigi Gallus gallus aretuskarjas varasema põlvkonna haudemunade hävitamise eest; maksimaalne summa on keskmiselt 0,20 eurot muna kohta;

liigi Gallus gallus toidumunade hävitamise eest; maksimaalne summa on keskmiselt 0,04 eurot muna kohta;

liigi Meleagris gallopavo aretuskarjas varasema põlvkonna haudemunade hävitamise eest; maksimaalne summa on keskmiselt 0,40 eurot muna kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Belgia puhul 1 070 000 eurot;

ii)

Bulgaaria puhul 50 000 eurot;

iii)

Tšehhi Vabariigi puhul 175 000 eurot lõikes 3 osutatud programmi eest;

iv)

Tšehhi Vabariigi puhul 710 000 eurot lõikes 4 osutatud programmi eest;

v)

Taani puhul 90 000 eurot;

vi)

Saksamaa puhul 1 335 000 eurot;

vii)

Eesti puhul 20 000 eurot;

viii)

Iirimaa puhul 25 000 eurot;

ix)

Kreeka puhul 620 000 eurot;

x)

Hispaania puhul 760 000 eurot;

xi)

Prantsusmaa puhul 860 000 eurot;

xii)

Horvaatia puhul 160 000 eurot;

xiii)

Itaalia puhul 550 000 eurot;

xiv)

Küprose puhul 95 000 eurot;

xv)

Läti puhul 240 000 eurot;

xvi)

Luksemburgi puhul 10 000 eurot;

xvii)

Ungari puhul 1 940 000 eurot;

xviii)

Malta puhul 30 000 eurot;

xix)

Madalmaade puhul 2 700 000 eurot;

xx)

Austria puhul 1 190 000 eurot;

xxi)

Poola puhul 20 000 eurot lõikes 2 osutatud programmi eest;

xxii)

Poola puhul 2 610 000 eurot lõikes 6 osutatud programmi eest;

xxiii)

Portugali puhul 35 000 eurot;

xxiv)

Rumeenia puhul 1 170 000 eurot;

xxv)

Sloveenia puhul 35 000 eurot;

xxvi)

Slovakkia puhul 970 000 eurot;

xxvii)

Ühendkuningriigi puhul 40 000 eurot.

Artikkel 7

Sigade klassikaline katk

1.   Kiidetakse heaks Bulgaaria, Saksamaa, Prantsusmaa, Horvaatia, Läti, Ungari, Rumeenia ja Slovakkia esitatud sigade klassikalise katku tõrje ja seire programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 1 alapunktis d ja punkti 4 alapunktis f määratletud ühikuhinnast:

i)

koduloomadelt proovide võtmise korral;

ii)

ELISA testide korral;

iii)

PCR-testide korral;

iv)

viroloogiliste testide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõikes 1 osutatud liikmesriik kannab seoses:

i)

metssigade viimisega asutustesse laboratoorseteks uuringuteks; maksimaalne summa on keskmiselt 5 eurot looma kohta;

ii)

vaktsiinide ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,50 eurot doosi kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Bulgaaria puhul 150 000 eurot;

ii)

Saksamaa puhul 670 000 eurot;

iii)

Prantsusmaa puhul 15 000 eurot;

iv)

Horvaatia puhul 65 000 eurot;

v)

Läti puhul 295 000 eurot;

vi)

Ungari puhul 40 000 eurot;

vii)

Rumeenia puhul 1 435 000 eurot;

viii)

Slovakkia puhul 345 000 eurot.

3.   Lõike 2 punktidest a ja b olenemata kehtivad Läti programmi selle osa puhul, mida rakendatakse Valgevenes, liidu 2014. aasta rahalisele toetusele järgmised piirangud:

a)

toetus on ette nähtud ainult suukaudse vaktsiinisööda ostmiseks tehtud abikõlblike kulude eest; maksimaalne summa on keskmiselt 1 euro doosi kohta;

b)

toetus moodustab 100 % ning

c)

toetus ei ületa 135 000 eurot.

Artikkel 8

Sigade vesikulaarhaigus

1.   Kiidetakse heaks Itaalia esitatud sigade vesikulaarhaiguse likvideerimise programm ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 1 alapunktis e määratletud ühikuhinnast koduloomadelt proovide võtmise korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis Itaalial tuleb kanda seoses:

i)

ELISA testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 1 euro testi kohta;

ii)

PCR-testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 5 eurot testi kohta;

iii)

viroloogiliste testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 10 eurot testi kohta;

c)

ega ületa Itaalia puhul 790 000 eurot.

Artikkel 9

Lindude gripp kodu- ja metslindudel

1.   Kiidetakse heaks Belgia, Bulgaaria, Taani, Saksamaa, Eesti, Iirimaa, Kreeka, Hispaania, Prantsusmaa, Horvaatia, Itaalia, Küprose, Läti, Leedu, Luksemburgi, Ungari, Malta, Austria, Portugali, Rumeenia, Sloveenia, Slovakkia, Soome, Rootsi ja Ühendkuningriigi esitatud kodu- ja metslindudel esineva lindude gripi aastased järelevalveprogrammid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Kiidetakse heaks Tšehhi Vabariigi ja Poola esitatud kodu- ja metslindudel esineva lindude gripi mitmeaastased järelevalveprogrammid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2016.

3.   Kiidetakse heaks Madalmaade esitatud kodu- ja metslindudel esineva lindude gripi mitmeaastane järelevalveprogramm ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2017.

4.   Liidu rahaline toetus 2014. aastaks moodustab:

a)

50 % I lisa punkti 1 alapunktis f ja punkti 4 alapunktis g määratletud ühikuhinnast:

i)

kodulindudelt proovide võtmise korral;

ii)

ELISA testide korral;

iii)

agar-geeli immuundifusioontestide korral;

iv)

H5/H7 tuvastamiseks tehtavate hemaglutinatsiooni inhibitsiooni testide korral;

v)

viirusisolatsiooni testide korral;

vi)

PCR-testide korral;

b)

50 % abikõlblikest kuludest, mis igal lõigetes 1–3 osutatud liikmesriigil tuleb kanda seoses metslindude viimisega asutustesse laboratoorseteks uuringuteks passiivse järelevalve raames; maksimaalne summa on keskmiselt 5 eurot linnu kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Belgia puhul 50 000 eurot;

ii)

Bulgaaria puhul 25 000 eurot;

iii)

Tšehhi Vabariigi puhul 20 000 eurot;

iv)

Taani puhul 50 000 eurot;

v)

Saksamaa puhul 55 000 eurot;

vi)

Eesti puhul 5 000 eurot;

vii)

Iirimaa puhul 70 000 eurot;

viii)

Kreeka puhul 15 000 eurot;

ix)

Hispaania puhul 65 000 eurot;

x)

Prantsusmaa puhul 120 000 eurot;

xi)

Horvaatia puhul 75 000 eurot;

xii)

Itaalia puhul 905 000 eurot;

xiii)

Küprose puhul 20 000 eurot;

xiv)

Läti puhul 20 000 eurot;

xv)

Leedu puhul 10 000 eurot;

xvi)

Luksemburgi puhul 10 000 eurot;

xvii)

Ungari puhul 160 000 eurot;

xviii)

Malta puhul 5 000 eurot;

xix)

Madalmaade puhul 160 000 eurot;

xx)

Austria puhul 25 000 eurot;

xxi)

Poola puhul 95 000 eurot;

xxii)

Portugali puhul 25 000 eurot;

xxiii)

Rumeenia puhul 260 000 eurot;

xxiv)

Sloveenia puhul 45 000 eurot;

xxv)

Slovakkia puhul 25 000 eurot;

xxvi)

Soome puhul 40 000 eurot;

xxvii)

Rootsi puhul 30 000 eurot;

xxviii)

Ühendkuningriigi puhul 135 000 eurot.

Artikkel 10

Transmissiivsed spongioossed entsefalopaatiad

1.   Kiidetakse heaks Belgia, Bulgaaria, Tšehhi Vabariigi, Taani, Saksamaa, Eesti, Iirimaa, Hispaania, Prantsusmaa, Horvaatia, Itaalia, Küprose, Läti, Leedu, Ungari, Malta, Madalmaade, Austria, Poola, Portugali, Rumeenia, Sloveenia, Slovakkia, Soome ja Rootsi esitatud teatavate transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate (TSE) järelevalve- ja likvideerimisprogrammid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Kiidetakse heaks Kreeka ja Luksemburgi esitatud teatavate transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate mitmeaastased järelevalve- ja likvideerimisprogrammid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2015.

3.   Kiidetakse heaks Ühendkuningriigi esitatud teatavate transmissiivsete spongioossete entsefalopaatiate mitmeaastane järelevalve- ja likvideerimisprogramm ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2018.

4.   Liidu rahaline toetus moodustab:

a)

100 % I lisa punkti 4 alapunktis h määratletud ühikuhinnast:

i)

veiste kiirtestide korral, mida tehakse määruse (EÜ) nr 999/2001 artikli 12 lõike 2 ja III lisa A peatüki I osa punktide 2.1 ja 3 nõuete täitmiseks;

ii)

veiste kiirtestide korral, mida tehakse määruse (EÜ) nr 999/2001 III lisa A peatüki I osa punkti 2.2 nõuete täitmiseks Bulgaaria, Horvaatia ja Rumeenia programmide raames või muude lõigetes 1–3 osutatud liikmesriikide programmide raames veistele, kes on pärit komisjoni otsuse 2009/719/EÜ (9) lisaga hõlmamata liikmesriikidest või kolmandatest riikidest;

iii)

lammaste ja kitsede kiirtestide korral:

vastavalt määruse (EÜ) nr 999/2001 artikli 12 lõike 2 ja III lisa A peatüki II osa punkti 5 ning VII lisa nõuetele;

koguses, mis on vajalik III lisa A peatüki II osa punktide 2 ja 3 miinimumnõuete täitmiseks;

iv)

primaarsete molekulaarsete eristustestide korral, mis tuleb teha vastavalt määruse (EÜ) nr 999/2001 X lisa C peatüki punkti 3.2 alapunkti c alapunktile i;

b)

75 % I lisa punkti 4 alapunktis h määratletud ühikuhinnast veiste kiirtestide korral, mida tehakse määruse (EÜ) nr 999/2001 III lisa A peatüki I osa punkti 2.2 nõuete täitmiseks ja mis ei kuulu punkti a alapunkti ii alla;

c)

100 % abikõlblikest kuludest, mis igal lõigetes 1–3 osutatud liikmesriigil tuleb kanda seoses:

i)

määruse (EÜ) nr 999/2001 X lisa C peatükis osutatud muude kinnitavate testidega kui kiirtestid; maksimaalne summa on keskmiselt 50 eurot testi kohta;

ii)

genotüübi määramise testidega; maksimaalne summa on keskmiselt 6 eurot testi kohta;

d)

50 % kuludest, mida iga liikmesriik kannab seoses loomade omanikele makstava hüvitisega:

surmatud ja hävitatud veiste eest; maksimaalne summa on keskmiselt 500 eurot looma kohta;

surmatud ja hävitatud lammaste ja kitsede eest; maksimaalne summa on keskmiselt 70 eurot looma kohta;

määruse (EÜ) nr 999/2001 VII lisa B peatüki punkti 2.2.2 alapunktide b ja c kohaselt sundtapetud lammaste ja kitsede eest makstav maksimaalne toetus on keskmiselt 50 eurot looma kohta; ja

e)

ei ületa järgmist:

i)

Belgia puhul 260 000 eurot;

ii)

Bulgaaria puhul 310 000 eurot;

iii)

Tšehhi Vabariigi puhul 250 000 eurot;

iv)

Taani puhul 235 000 eurot;

v)

Saksamaa puhul 2 390 000 eurot;

vi)

Eesti puhul 45 000 eurot;

vii)

Iirimaa puhul 660 000 eurot;

viii)

Kreeka puhul 1 355 000 euroga;

ix)

Hispaania puhul 1 525 000 eurot;

x)

Prantsusmaa puhul 7 615 000 eurot;

xi)

Itaalia puhul 2 115 000 eurot;

xii)

Horvaatia puhul 355 000 eurot;

xiii)

Küprose puhul 1 060 000 eurot;

xiv)

Läti puhul 65 000 eurot;

xv)

Leedu puhul 55 000 eurot;

xvi)

Luksemburgi puhul 30 000 eurot;

xvii)

Ungari puhul 660 000 eurot;

xviii)

Malta puhul 15 000 eurot;

xix)

Madalmaade puhul 435 000 eurot;

xx)

Austria puhul 345 000 eurot;

xxi)

Poola puhul 1 220 000 eurot;

xxii)

Portugali puhul 475 000 eurot;

xxiii)

Rumeenia puhul 1 675 000 eurot;

xxiv)

Sloveenia puhul 115 000 eurot;

xxv)

Slovakkia puhul 170 000 eurot;

xxvi)

Soome puhul 100 000 eurot;

xxvii)

Rootsi puhul 105 000 eurot;

xxviii)

Ühendkuningriigi puhul 1 475 000 eurot.

Artikkel 11

Marutaud

1.   Kiidetakse heaks Bulgaaria, Eesti, Itaalia, Leedu, Ungari, Poola, Rumeenia ja Slovakkia esitatud aastased marutaudi likvideerimise programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Kiidetakse heaks Kreeka esitatud mitmeaastane marutaudi likvideerimise programm ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2015.

3.   Kiidetakse heaks Läti ja Soome esitatud mitmeaastased marutaudi likvideerimise programmid ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2016.

4.   Kiidetakse heaks Horvaatia esitatud mitmeaastane marutaudi likvideerimise programm ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2018.

5.   Kiidetakse heaks Sloveenia esitatud mitmeaastane marutaudi likvideerimise programm ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2019.

6.   Liidu rahaline toetus 2014. aastaks moodustab:

a)

75 % I lisa punkti 4 alapunktis i määratletud ühikuhinnast:

i)

fluorestseeruvate antikehade testide (FAT) korral;

ii)

seroloogiliste testide korral;

b)

75 % abikõlblikest kuludest, mis iga lõikes 1 osutatud liikmesriik kannab seoses:

i)

metsloomade viimisega asutustesse laboratoorseteks uuringuteks; maksimaalne summa on keskmiselt 10 eurot looma kohta;

ii)

biomarkeri kindlakstegemise testiga; maksimaalne summa on keskmiselt 7,50 eurot testi kohta;

iii)

marutaudiviiruse isoleerimise ja iseloomustamisega; maksimaalne summa on keskmiselt 30 eurot uuritud juhtumi kohta;

iv)

vaktsiinisööda proovis sisalduva viiruse tiitrimisega; maksimaalne summa on keskmiselt 75 eurot testitud vaktsiinisööda proovi kohta;

v)

suukaudsete vaktsiinisöötade ostmisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,60 eurot vaktsiinipala kohta;

vi)

suukaudsete vaktsiinisöötade levitamisega; maksimaalne summa on keskmiselt 0,35 eurot vaktsiinipala kohta;

c)

ega ületa järgmist:

i)

Bulgaaria puhul 1 790 000 eurot;

ii)

Kreeka puhul 3 210 000 eurot;

iii)

Eesti puhul 510 000 eurot;

iv)

Itaalia puhul 165 000 eurot;

v)

Horvaatia puhul 1 700 000 eurot;

vi)

Läti puhul 1 225 000 eurot;

vii)

Leedu puhul 2 600 000 eurot;

viii)

Ungari puhul 1 970 000 eurot;

ix)

Poola puhul 7 470 000 eurot;

x)

Rumeenia puhul 5 500 000 eurot;

xi)

Sloveenia puhul 800 000 eurot;

xii)

Slovakkia puhul 285 000 eurot;

xiii)

Soome puhul 250 000 eurot.

7.   Lõike 6 punktidest a ja b olenemata kehtivad Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Soome programmide nende osade puhul, mida rakendatakse väljaspool liikmesriigi territooriumi, liidu 2014. aasta rahalisele toetusele järgmised piirangud:

a)

toetus on ette nähtud ainult suukaudse vaktsiinisööda ostmiseks ja levitamiseks läinud abikõlblike kulude eest;

b)

toetus moodustab 100 % ja

c)

ei ületa

i)

110 000 eurot Eesti programmi Vene Föderatsioonis rakendatava osa korral;

ii)

475 000 eurot Läti programmi Valgevenes rakendatava osa korral;

iii)

1 570 000 eurot Leedu programmi Valgevenes rakendatava osa korral;

iv)

1 500 000 eurot Poola programmi Ukrainas rakendatava osa korral;

v)

660 000 eurot Poola programmi Valgevenes rakendatava osa korral;

vi)

95 000 eurot Soome programmi Vene Föderatsioonis rakendatava osa korral.

8.   Lõikes 7 osutatud kulude korral ei tohi suukaudse vaktsiinisööda ostmiseks ja levitamiseks tehtud maksimaalsed abikõlblikud kulud ületada keskmiselt 0,95 eurot doosi kohta.

9.   Hoolimata artikli 13 lõike 2 sätetest kehtib käesolevas artiklis osutatud programmide suhtes järgmine:

a)

komisjon võib asjaomase liikmesriigi taotlusel teha kolme kuu jooksul pärast taotluse kättesaamist ettemaksu kuni 60 % ulatuses kindlaksmääratud summast;

b)

lõikes 7 osutatud abikõlblikud kulud on abikõlblikud siis, kui kulutused on teinud selle kolmanda riigi asutused, kelle territooriumil meetmeid rakendati ning lõpparuanne ja maksetaotlus on esitatud asjaomasele liikmesriigile.

Artikkel 12

Sigade aafrika katk

1.   Kiidetakse heaks Itaaliale sigade aafrika katku ärahoidmise eesmärgil Sardiinia sadamates ja lennujaamades tugevdatud kontrolli rakendamiseks ettenähtud rahaline toetus ajavahemikuks 1. jaanuarist 2014 kuni 31. detsembrini 2014.

2.   Liidu rahaline toetus moodustab:

a)

50 % abikõlblikest kuludest, mis Itaalia kannab seoses lõikes 1 osutatud meetmete rakendamisega;

b)

ega ületa 50 000 eurot.

II   PEATÜKK

ÜLD- JA LÕPPSÄTTED

Artikkel 13

1.   Artiklites 2–11 sätestatud liidu rahaline toetus moodustab kõnealustes artiklites kindlaksmääratud osa:

a)

I lisas iga programmi suhtes sätestatud ühikuhindadest;

b)

II lisas sätestatud kuludega piiratud abikõlblikest kuludest.

2.   Liidu rahalise toetuse abil kaasrahastamiseks kõlblikud on ainult need kulud, mis kanti artiklites 2–12 osutatud aastaste või mitmeaastaste programmide elluviimiseks ja mille eest maksid enne lõpparuande esitamist liikmesriigid.

Artikkel 14

1.   Liikmesriikide poolt liidu rahalise toetuse saamiseks esitatud kulud märgitakse eurodes ning need ei sisalda käibemaksu ega ühtki muud maksu.

2.   Kui liikmesriikide kulud on kantud muus vääringus kui eurodes, konverteerib asjaomane liikmesriik need eurodesse, kasutades ümberarvestuskursina kõige uuemat kurssi, mille Euroopa Keskpank on avaldanud enne selle kuu esimest päeva, mil asjaomane liikmesriik esitab oma taotluse.

Artikkel 15

1.   Liidu rahalist toetust artiklites 2–12 osutatud aastaste ja mitmeaastaste programmide eest antakse eeldusel, et asjaomane liikmesriik:

a)

rakendab heakskiidetud programmides kirjeldatud meetmeid;

b)

rakendab programme kooskõlas liidu õiguse asjakohaste sätetega, sh veterinaarravimite müügiloa eeskirjadega ning konkurentsieeskirjadega ja riigihankelepingute sõlmimist käsitlevate eeskirjadega;

c)

jõustab hiljemalt 1. jaanuariks 2014 õigus- ja haldusnormid, mis on vajalikud programmide tegelikuks täielikuks rakendamiseks alates 1. jaanuarist 2014;

d)

saadab kooskõlas otsuse 2009/470/EÜ artikli 27 lõike 7 punktiga a ja komisjoni otsuse 2008/940/EÜ (10) artikliga 3 komisjonile programmide tehnilised vahearuanded ja finantsvahearuanded;

e)

saadab kooskõlas otsuse 2009/470/EÜ artikli 27 lõike 7 punktiga b ja otsuse 2008/940/EÜ artikliga 4 komisjonile programmide üksikasjalikud aastaaruanded;

f)

ei esita ega ole ka eelnevalt esitanud täiendavaid taotlusi muude liidu toetuste saamiseks kõnealuste meetmete eest.

2.   Kui liikmesriik ei järgi lõike 1 sätteid, võib komisjon vähendada liidu rahalist toetust, võttes arvesse eeskirjade rikkumise laadi ja raskust ning liidule põhjustatud finantskahju.

Artikkel 16

Käesolev otsus kujutab endast rahastamisotsust finantsmääruse artikli 84 tähenduses.

Artikkel 17

Kui eelarvepädevad institutsioonid võtavad 2014. aasta eelarve vastu, on käesoleva rahastamisotsuse jaoks kättesaadavad 2014. aasta eelarveprojektis ettenähtud assigneeringud; juhul kui eelarvet vastu ei võeta, on kättesaadavad ajutiste kaheteistkümnendike süsteemis sätestatud assigneeringud.

Artikkel 18

Käesolevat otsust kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2014.

Artikkel 19

Käesolev otsus on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 29. november 2013

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Tonio BORG


(1)  ELT L 155, 18.6.2009, lk 30.

(2)  ELT L 115, 29.4.2008, lk 44.

(3)  EÜT L 147, 31.5.2001, lk 1.

(4)  ELT L 10, 14.1.2006, lk 16.

(5)  ELT L 213, 8.8.2013, lk 22.

(6)  ELT L 298, 26.10.2012, lk 1.

(7)  ELT L 362, 31.12.2012, lk 1.

(8)  ELT 121, 29.7.1964, lk 1977/64.

(9)  ELT L 256, 29.9.2009, lk 35.

(10)  ELT L 335, 13.12.2008, lk 61.


I LISA

ÜHIKUHINNAD

(osutatud artikli 13 lõike 1 punktis a)

Artiklites 2–11 osutatud ühikuhinnad määratakse järgmiselt:

1.

Koduloomadelt või -lindudelt proovide võtmine:

a)

veiste brutselloos:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Horvaatia

Portugal

0,76

Hispaania

1,80

Itaalia

Ühendkuningriik

2,97

b)

lammaste ja kitsede brutselloos:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Horvaatia

Portugal

0,55

Hispaania

Küpros

1,28

Itaalia

2,12

c)

lammaste katarraalne palavik endeemilistes ja kõrge riskiga piirkondades:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Bulgaaria

Eesti

Kreeka

Läti

Leedu

Poola

Portugal

Rumeenia

Slovakkia

Malta

0,55

Hispaania

Sloveenia

1,28

Belgia

Prantsusmaa

Itaalia

2,12

Saksamaa

Austria

Soome

2,78

d)

sigade klassikaline katk:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Bulgaaria

Horvaatia

Ungari

Läti

Rumeenia

Slovakkia

0,55

Prantsusmaa

2,12

Saksamaa

2,78

e)

sigade vesikulaarhaigus:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Itaalia

2,12

f)

lindude gripp:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Bulgaaria

Tšehhi Vabariik

Eesti

Kreeka

Horvaatia

Ungari

Läti

Leedu

Poola

Portugal

Rumeenia

Slovakkia

Malta

1,19

Hispaania

Küpros

Sloveenia

2,81

Belgia

Iirimaa

Prantsusmaa

Itaalia

Ühendkuningriik

4,65

Taani

Saksamaa

Luksemburg

Austria

Madalmaad

Soome

Rootsi

6,09

2.

Kodulindude karjalt proovide võtmine zoonootilise Salmonella-bakteri tõrjeprogrammi raames:

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Bulgaaria

Tšehhi Vabariik

Eesti

Kreeka

Horvaatia

Ungari

Läti

Poola

Portugal

Rumeenia

Slovakkia

Malta

5,97

Hispaania

Küpros

Sloveenia

14,03

Belgia

Iirimaa

Prantsusmaa

Itaalia

Ühendkuningriik

23,24

Taani

Saksamaa

Luksemburg

Austria

Madalmaad

30,43

3.

Tuberkuliiniproovi tegemine (veiste tuberkuloosiprogrammid):

(eurodes)

Liikmesriik

Ühikuhind

Horvaatia

Portugal

1,12

Hispaania

2,63

Itaalia

Ühendkuningriik

4,36

4.

Laboratoorsed uuringud:

a)

veiste brutselloos:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

Rose bengal’i test:

0,47

Komplemendi sidumise test

0,49

b)

veiste tuberkuloos:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

Gamma-interferoontest

10,43

c)

lammaste ja kitsede brutselloos:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

Rose bengal’i test:

0,24

Komplemendi sidumise test

0,63

d)

lammaste katarraalne palavik:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

PCR-test

25,08

ELISA-test

1,69

e)

zoonootiline Salmonella-bakter:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

Bakterioloogiline test

18,19

Serotüübi määramise test

38,38

Desinfitseerimise tulemuslikkuse kontrollimiseks tehtav test

16,72

Mikroobivastaste ainete kindlakstegemiseks tehtav test

3,43

f)

sigade klassikaline katk:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

ELISA-test

3,38

PCR-test

19,01

Viroloogiline test

24,95

g)

lindude gripp kodu- ja metslindudel:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

ELISA-test

3,26

Agar-geeli immuundifusioontest

1,80

HI-test H5/H7 tuvastamiseks

9,64

Viirusisolatsiooni test

37,87

PCR-test

19,74

h)

transmissiivsed spongioossed entsefalopaatiad:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

Kiirtest

7,40

Eristustest

194

i)

marutaud:

(eurodes)

Liikmesriik

Laboratoorne uuring

Ühikuhind

Kõik liikmesriigid

Fluorestseeruvate antikehade test (FAT)

13,09

Seroloogiline test

15,24


II LISA

ABIKÕLBLIKUD KULUD

(osutatud artikli 13 lõike 1 punktis b)

1.   Testid:

a)

testikomplektide, reaktiivide ning kõigi identifitseeritavate ja just laboratoorsete uuringute tegemiseks kasutatud tarvikute ostmine;

b)

laboris täielikult või osaliselt testide tegemiseks palgatud töötajad, nende tööalasest staatusest olenemata; palgakulud on piiratud tegeliku töötasuga koos sotsiaalkindlustusmaksude ja muude seadusega määratud maksudega, mis arvatakse töötasu hulka; ning

c)

üldkulud mahus 7 % punktides a ja b osutatud kulude summast tegevuse koordineerimise ja kontoritarvete eest.

2.   Tapetud või surmatud loomade või lindude, hävitatud munade ja kuumtöödeldud hauduma panemata haudemunade väärtuse eest omanikele makstav hüvitis:

a)

hüvitis ei ületa looma turuväärtust vahetult enne tema tapmist või surmamist või munade turuväärtust vahetult enne nende hävitamist või kuumtöötlemist;.

b)

tapetud loomade või lindude ja kuumtöödeldud, kuid inkubeerimata haudemunade korral lahutatakse hüvitisest võimalik jääkväärtus;

c)

surmatud või tapetud loomade, hävitatud toodete ja kuumtöödeldud, kuid inkubeerimata haudemunade väärtuse eest omanikele makstav hüvitis makstakse välja 90 päeva jooksul alates kuupäevast, mil:

i)

loom tapeti või surmati;

ii)

tooted hävitati või kuumtöödeldi või

iii)

omanik esitas täidetud taotluse;

d)

komisjoni määruse (EÜ) nr 883/2006 (1) artikli 9 lõikeid 1, 2 ja 3 kohaldatakse hüvitismaksete suhtes, mis tehakse pärast käesoleva artikli lõikes 1 osutatud 90 päeva möödumist.

3.   Vaktsiini ostmine koduloomadele või vaktsiinisööda ostmine metsloomadele:

vaktsiinidooside või vaktsiinisööda soetamiskulud;

vaktsiinidooside või vaktsiinisööda ladustamiskulud.

4.   Vaktsiinisööda levitamine metsloomade hulgas:

a)

vaktsiinisööda transport;

b)

kulud seoses vaktsiinisööda levitamisega õhust või käsitsi;

c)

täielikult või osaliselt vaktsiinisööda levitamiseks palgatud personal, nende tööalasest staatusest olenemata; palgakulud on piiratud personali tegeliku töötasuga koos sotsiaalkindlustusmaksude ja muude seadusega määratud maksudega, mis arvatakse töötasu hulka.

5.   Programmi raames vaktsineerimisi tegevate ja proove võtvate eraloomaarstide tasustamine (osutatud artikli 4 lõike 3 punkti b alapunktis iii)

on piiratud konkreetse lepingu alusel töötavatele eraloomaarstidele loomadelt proovide võtmise või loomade vaktsineerimise eest makstava summaga ja määratakse loomade arvu põhjal, kellelt proove võetakse või keda vaktsineeritakse, ja/või sel eesmärgil külastatud ettevõtete arvu põhjal.

6.   Kõnealuse programmi meetmete rakendamist käsitlevate andmete haldamiseks töölevõetud hooajatööliste palgakulud (osutatud artikli 4 lõike 3 punkti b alapunktis iv)

on piiratud konkreetsete hooajatööliste tegeliku palgaga koos sotsiaalkindlustusmaksude ja muude seadusega määratud maksudega, mis arvatakse nende töötasu hulka.

7.   Metsloomade viimine asutustesse laboratoorseteks uuringuteks (osutatud artikli 7 lõike 2 punkti b alapunktis i ja artikli 11 lõike 6 punkti b alapunktis i)

on piiratud summaga, mis makstakse jahimeestele või muudele üksikisikutele või üksustele surnud loomade kogumise (metssead sigade klassikalise katku korral ja kõik imetajaliigid marutaudi korral) või loomade jahtimise eest (metssead sigade klassikalise katku korral ja haiguskahtlusega metsimetajad ning terved mahalastud rebased ja kährikkoerad marutaudi korral) ning nende viimise (terve loom või looma määratud kehaosa) eest pädevasse asutusse, et neid programmi raames laboratoorselt uurida.

8.   Metslindude viimine asutustesse laboratoorseteks uuringuteks (osutatud artikli 9 lõike 4 punktis b)

on piiratud summaga, mis makstakse jahimeestele või muudele üksikisikutele või üksustele haiguskahtlusega metslindude pädevasse asutusse viimise eest, et neid programmi raames laboratoorselt uurida.


(1)  ELT L 171, 23.6.2006, lk 1.