9.3.2012   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 71/5


NÕUKOGU RAKENDUSMÄÄRUS (EL) nr 193/2012,

8. märts 2012,

millega rakendatakse määrust (EÜ) nr 560/2005, millega kehtestatakse teatavate isikute ja üksuste vastu suunatud piiravad meetmed seoses olukorraga Côte d’Ivoire’is

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse nõukogu 12. aprilli 2005. aasta määrust (EÜ) nr 560/2005, millega kehtestatakse teatavate isikute ja üksuste vastu suunatud piiravad meetmed seoses olukorraga Côte d’Ivoire’is, eriti selle artikli 11a lõikeid 2 ja 5, (1)

ning arvestades järgmist:

(1)

Nõukogu võttis 12. aprillil 2005 vastu määruse (EÜ) nr 560/2005

(2)

Lähtudes nende isikute ja üksuste nimekirja läbivaatamise tulemustest, kelle vastu kohaldatakse määruses (EÜ) nr 560/2005 sätestatud piiravaid meetmeid, on nõukogu arvamusel, et teatavate isikute jätmiseks sellesse nimekirja ei ole enam põhjust.

(3)

Lisaks tuleks ajakohastada kõnealuse määruse I lisas esitatud loetellu kantud ühe isiku ja IA lisas esitatud loetellu kantud isikute andmeid,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määruse (EÜ) nr 560/2005 I lisas asendatakse kanne järgmise isiku kohta:

Désiré Tagro

käesoleva määruse I lisas esitatud kandega.

Artikkel 2

Määruse (EÜ) nr 560/2005 IA lisa asendatakse käesoleva määruse II lisas esitatud tekstiga.

Artikkel 3

Käesolev määrus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise kuupäeval.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 8. märts 2012

Nõukogu nimel

eesistuja

M. BØDSKOV


(1)  ELT L 95, 14.4.2005, lk 1.


I LISA

Artiklis 1 osutatud kanne

„Désiré TAGRO. Passi number: PD – AE 065FH08. Sünniaeg: 27. jaanuar 1959. Sünnikoht: Issia, Côte d’Ivoire. Surnud 12. aprillil 2011 Abidjanis.

Isehakanud „presidendi” Laurent GBAGBO peasekretär: Laurent GBAGBO ebaseaduslikus valitsuses osalemine, rahu- ja lepitusprotsessi takistamine, presidendivalimiste tulemuste mittetunnustamine, rahvaliikumiste vägivaldses mahasurumises osalemine. ÜRO poolt loetellu kandmise kuupäev: 30.3.2011 (Euroopa Liidu poolt loetellu kandmise kuupäev: 22.12.2010).”


II LISA

„IA LISA

Nende füüsiliste ja juriidiliste isikute, üksuste ja asutuste loetelu, keda ei ole kindlaks määranud ÜRO Julgeolekunõukogu või sanktsioonide komitee ja kellele on osutatud artiklites 2, 4 ja 7

 

Nimi (ja võimalikud varjunimed)

Identifitseerimisandmed

Loetellu kandmise põhjused

1.

Kadet Bertin

Sündinud Mamas 1957. aastal

Laurent Gbagbo erinõunik julgeoleku-, kaitse- ja sõjalise varustuse küsimustes, endine Laurent Gbagbo režiimi kaitseminister.

Laurent Gbagbo lähisugulane.

Viibib eksiilis Ghanas. Tema suhtes on välja antud rahvusvaheline vahistamismäärus.

Algatatud kohtumenetlus seoses kuritarvituste ja vägivaldsete kadumistega ning seoses relvastatud rühmade ja nn noorpatriootide (COJEP) rahastamisega.

Osaleb relvakaubanduses ja relvaembargo eest kõrvalehoidmises.

Kadet Bertin oli usaldussuhetes läänepiirkonna relvastatud rühmadega ning täitis Gbagbo sidepidaja ülesandeid nende rühmadega suhtlemises. Osales nn Lima üksuste (surmaeskadronid) loomises.

Ghanas eksiilis viibides jätkab ettevalmistusi uueks relvastatud võimuhaaramiseks. Nõuab ühtlasi Gbagbo viivitamatut vabastamist.

Oma rahaliste vahendite tõttu, tutvuste tõttu ebaseaduslike relvakauplejatega ning jätkuvate sidemete tõttu pidevalt aktiivsete relvastatud rühmadega (eelkõige Libeerias) kujutab Kadet Bertin endast endiselt reaalset ohtu Côte d’Ivoire’i julgeolekule ja stabiilsusele.

2.

Oulaï Delafosse

Sündinud 28. oktoobril 1968

Endine Toulepleu alamprefekt. Vastupanuliidu Union patriotique de résistance du Grand Ouest juht.

Relvastatud rühmade juhina on vastutusele võetud vägivalla ja kuritegude eest (eriti Toulepleu piirkonnas).

Saab korraldusi otse Kadet Bertini käest ja oli valimistejärgse kriisi ajal väga aktiivne Libeeria palgasõdurite värbaja, samuti osales aktiivselt ebaseaduslikus Libeeriast pärit relvadega kauplemises. Tema võitlussalgad on hoidnud ülal terroriõhkkonda kogu valimistejärgse kriisiperioodi vältel ning kõrvaldanud sadu Côte d’Ivoire’i põhjaosast pärinevaid isikuid.

Poliitilise ekstremismi tõttu, lähedaste suhete tõttu Kadet Bertiniga ning tugevate sidemete tõttu Libeeria palgasõdurite ringkondadega on ta jätkuvalt ohtlik riigi stabiilsusele.

3.

Pastor Gammi

 

2004. aastal loodud relvastatud rühmituse Mouvement ivoirien pour la libération de l’Ouest (MILOCI) juht. Gbagbo-meelse relvastatud rühmituse MILOCI juhina osales mitmetes massimõrvades ja kuritarvitustes.

Varjab end Ghanas (arvatav asukoht Takoradi). Tema suhtes kehtib rahvusvaheline vahistamismäärus.

Eksiilis olles on ta ühinenud rühmitusega Coalition Internationale pour la Libération de la Côte d’Ivoire (CILCI), kes avaldab relvastatud vastupanu Gbagbo võimu taastamise eesmärgil.

4.

Marcel Gossio

Sündinud 18. veebruaril 1951 Adjamés.

Passi number: 08AA14345 (kehtivusaeg lõpeb 6. oktoobril 2013)

Varjab end väljaspool Côte d’Ivoire’i. Tema suhtes kehtib rahvusvaheline vahistamismäärus.

On osa võtnud riigi raha kõrvaldamisest ning vastupanurühmadele raha ja relvade hankimisest.

Võtmeisik Gbagbo suguvõsa ja relvastatud rühmade rahastamises. Keskse tähtsusega isik ka ebaseaduslikus relvakaubanduses.

Märkimisväärsed rahasummad, mis ta on kõrvaldanud, ja tema tutvused relvade ebaseadusliku hankimise võrgustikes teevad ta endiselt ohtlikuks Côte d’Ivoire’i stabiilsusele ja julgeolekule.

5.

Justin Koné Katina

 

Varjab end Ghanas. Tema suhtes kehtib rahvusvaheline vahistamismäärus.

Seotud BCEAO (Lääne-Aafrika riikide keskpanga) vastase relvastatud rünnakuga.

Esineb oma eksiiliasukohas endiselt Gbagbo häälekandjana. 12. detsembri 2011. aasta pressiteates väidab, et Ouattara ei ole kunagi valimisi võitnud, ja nimetab uut režiimi ebaseaduslikuks. Kutsub üles vastupanule ja kinnitab Gbagbo taasvõimuletulekut.

6.

Ahoua Don Mello

Sündinud 23. juunil 1958 Bongouanous.

Passi number: PD-AE/044GN02 (kehtivusaeg lõpeb 23. veebruaril 2013)

Laurent Gbagbo häälekandja. Endine ebaseadusliku valitsuse varustus- ja maaparandusminister.

Viibib eksiilis Ghanas. Tema suhtes kehtib rahvusvaheline vahistamismäärus.

Eksiilis viibides väidab endiselt, et Ouattara sai presidendiks valimispettuse teel, ning ei tunnusta tema võimu. Keeldub vastamast Côte d’Ivoire’i valitsuse lepitusettepanekutele ning kutsub meedias korrapäraselt ülestõusule, teeb mobilisatsioonireise Ghana põgenikelaagritesse.

2011. aasta detsembris teatas, et Côte d’Ivoire on „ümberpiiratud hõimuriik” ning et „Ouattara valitsuse päevad on loetud”.

7.

Moussa Touré Zéguen

Sündinud 9. septembril 1944.

Vana pass: AE/46CR05

Rühmituse GPP (Groupement des Patriotes pour la Paix) juht.

Rühmituse CILCI (Coalition Internationale pour la Libération de la Côte d’Ivoire) asutaja.

Relvastatud rühmade juht alates 2002. aastast, alates 2003. aastast juhib rühmitust GPP. Tema juhtimisel on GPPst saanud Gbagbo relvastatud käsi Abidjanis ning riigi lõunaosas.

Koos GPPga vastutab ta väga paljude kuritarvituste eest, mis olid suunatud peamiselt riigi põhjaosast pärit elanike ja endise režiimi vastaste vastu.

Osales isiklikult valimisjärgsetes vägivallategudes (eelkõige Abobo ja Adjamé kvartalis).

Accras eksiilis olles asutas Touré Zéguen rühmituse Coalition Internationale pour la Libération de la Côte d’Ivoire (CILCI), mille eesmärk on Gbagbo võimu taastamine.

Eksiilis viibides teeb arvukaid vaenu õhutavaid avaldusi (nt 9. detsembri 2011. aasta pressikonverents) ning on jäänud otsustavalt konflikti ja relvastatud kättemaksu positsioonile. Ta kinnitab, et Ouattara võim Côte d’Ivoire’is on ebaseaduslik, et riik on „uuesti koloniseeritud”, ning kutsub kodanikke üles „petiseid minema kihutama” (Jeune Afrique, juuli 2011).

Peab blogi, milles kutsub Côte d’Ivoire’i rahvast ägedalt üles Ouattara-vastasele mobilisatsioonile.”