7.3.2009   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 63/15


KOMISJONI OTSUS,

31. oktoober 2008,

millega rakendatakse nõukogu direktiivi 2006/88/EÜ seoses seire- ja likvideerimisprogrammide ning liikmesriikide, tsoonide ja piirkondade taudivaba staatusega

(teatavaks tehtud numbri K(2008) 6264 all)

(EMPs kohaldatav tekst)

(2009/177/EÜ)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse nõukogu 24. oktoobri 2006. aasta direktiivi 2006/88/EÜ vesiviljelusloomade ja vesiviljelustoodete loomatervishoiunõuete ning teatavate veeloomadel esinevate taudide ennetamise ja tõrje kohta, (1) eriti selle artikli 44 lõike 1 esimest lõiku, artikli 44 lõike 2 esimest lõiku, artikli 44 lõiget 3, artikli 49 lõiget 1, artikli 50 lõike 2 punkti a, artikli 50 lõiget 3, artikli 51 lõiget 2, artikli 59 lõiget 2, artikli 61 lõiget 3 ja artiklit 64,

ning arvestades järgmist:

(1)

Direktiiviga 2006/88/EÜ kehtestatakse minimaalsed ennetusmeetmed, mille eesmärk on suurendada pädevate asutuste, vesiviljelustootmisettevõtete ja teiste selle tootmisharuga seotud isikute teadlikkust vesiviljelusloomadel esinevatest taudidest ja parandada nende valmisolekut sellisteks taudideks, ning minimaalsed tõrjemeetmed, mida kohaldatakse vesiviljelusloomadel esinevate teatavate taudide kahtluse või puhangu korral. Käesoleva direktiiviga tunnistatakse alates 1. augustist 2008 kehtetuks ning asendatakse nõukogu 28. jaanuari 1991. aasta direktiiv 91/67/EMÜ, mis käsitleb loomatervishoiunõudeid akvakultuurloomade ja -toodete turuleviimise suhtes. (2)

(2)

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõikes 1 on sätestatud, et kui liikmesriik, kus teadaolevalt ei esine mõnda IV lisa II osas loetletud mitteeksootilist taudi, kuid kes ei ole selle taudi suhtes taudivabaks tunnistatud, koostab seireprogrammi, et saada taudivaba staatus ühe või mitme sellise taudi suhtes, peab ta kõnealuse programmi esitama heakskiitmiseks regulatiivmenetluse kohaselt.

(3)

Lisaks sellele on direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõikes 1 sätestatud, et kui kõnealune seireprogramm hõlmab üksikuid kalakasvatuspiirkondi või -tsoone, mis moodustavad vähem kui 75 % liikmesriigi territooriumist, ning kalakasvatustsoon või -piirkond moodustab valgala, mis ei ole teise liikmesriigi või kolmanda riigiga ühine, tuleb järgida teistsugust korda, mis hõlmab tüüpvormide esitamist alalisele toiduahela ja loomatervishoiu komiteele (edaspidi „komitee”), nagu on sätestatud direktiivi 2006/88/EÜ artikli 50 lõikes 2.

(4)

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõikes 2 on sätestatud, et kui liikmesriik, kus teadaolevalt esineb mõni kõnealuse direktiivi IV lisa II osas loetletud mitteeksootiline taud, koostab likvideerimisprogrammi ühe või mitme sellise taudi suhtes, peab ta kõnealuse programmi esitama heakskiitmiseks regulatiivmenetluse kohaselt.

(5)

Kui liikmesriik soovib, et kogu tema territoorium tunnistataks kõnealuse direktiivi IV lisa II osas loetletud ühe või mitme mitteeksootilise taudi suhtes taudivabaks vastavalt direktiivi 2006/88/EÜ artikli 49 lõikele 1, peab ta regulatiivmenetluse kohaselt taudivabaks tunnistamiseks esitama tõendid.

(6)

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 50 lõikes 1 on sätestatud, et liikmesriik võib teatavatel tingimustel tunnistada oma territooriumil asuva kalakasvatustsooni või -piirkonna kõnealuse direktiivi IV lisa II osas loetletud ühe või mitme mitteeksootilise taudi suhtes taudivabaks. Asjaomane liikmesriik peab esitama vastava kinnituse komiteele, järgides kõnealuse artikli lõikes 2 sätestatud korda.

(7)

Lisaks sellele on direktiivi 2006/88/EÜ artikli 50 lõikes 3 sätestatud, et kui kalakasvatustsoon või -piirkond moodustab enam kui 75 % liikmesriigi territooriumist või kui kalakasvatustsoon või -piirkond kuulub teise liikmesriigi või kolmanda riigiga ühisesse valgalasse, kasutatakse kõnealuse direktiivi artikli 50 lõikes 2 ette nähtud menetluse asemel regulatiivmenetlust.

(8)

Selleks et kindlaks määrata, millistel juhtudel tuleks seireprogrammid ja taudivaba staatuse kinnitused heaks kiita regulatiivmenetluse kohaselt, on vaja sätestada üksikasjalikud eeskirjad.

(9)

Tuleb koostada regulatiivmenetluse kohaselt heaks kiidetud seire- või likvideerimisprogrammiga hõlmatud või taudivaba staatuse saanud liikmesriikide, tsoonide või piirkondade loetelud.

(10)

Tuleb kehtestada tüüpvormid seireprogrammide heakskiitmise taotluste ning selliste programmide kinnituste esitamiseks. Luua tuleb ka sellise aruande tüüpvorm, millega liikmesriigid teatavad teatavate likvideerimis- ja seireprogrammide elluviimisel tehtud edusammudest. Lisaks sellele tuleb kehtestada tüüpvorm taudivaba staatuse heakskiitmise taotluste ning sellise staatuse kinnituste esitamiseks.

(11)

Komisjoni 25. aprilli 2008. aasta otsuse 2008/425/EÜ (millega kehtestatakse liikmesriikidele teatavate loomahaiguste ja zoonooside riiklike likvideerimis-, tõrje- ja seireprogrammide esitamise standardnõuded ühenduse rahalise toetuse saamiseks) (3) V lisa sisaldab üksikasjalikku analüüsi programmide kulude kohta, mille katteks liikmesriigid soovivad rahalist toetust. Ühenduse õigusaktide ühtsuse huvides peaks likvideerimisprogrammidele direktiivi 2006/88/EÜ kohaselt heakskiidu taotlemise tüüpvorm vastama kõnealuses lisas sätestatud näidisele.

(12)

Selleks et hinnata ühenduse poolt mitterahastatavate heakskiidetud seireprogrammide ning likvideerimisprogrammide elluviimisel saavutatud edusamme, on vaja saada liikmesriikidelt iga-aastast teavet. Selleks peavad nad esitama komisjonile igal aastal aruande. Kuna ühenduse rahastatavad likvideerimisprogrammid jäävad nõukogu 26. juuni 1990. aasta otsuse 90/424/EMÜ (kulutuste kohta veterinaaria valdkonnas) (4) reguleerimisalasse, peab liikmesriikide aruandlus kõnealuste programmide tehnilistes ja rahalistes küsimustes toimuma kõnealuse otsuse kohaselt.

(13)

Seireprogrammide ja taudivaba staatuse kinnitused, mis liikmesriigid komiteele esitavad, peavad olema komisjonile ja teistele liikmesriikidele elektroonilisel teel kättesaadavad. Interneti-põhine teabelehekülg on tehniliselt kõige paremini teostatav lahendus, kuna nii on tagatud lihtne juurdepääs kõnealusele teabele.

(14)

Kooskõlas direktiiviga 91/67/EMÜ kiideti järgmiste otsustega heaks taudivabad tsoonid, kasvandused ja programmid: komisjoni 22. aprilli 2002. aasta otsus 2002/308/EÜ, millega kehtestatakse kalahaiguste viirusliku hemorraagilise septitseemia (VHS) ja/või nakkusliku vereloomenekroosi (IHN) suhtes heakskiidetud vööndite ja kalakasvanduste loetelud; (5) komisjoni 18. aprilli 2002. aasta otsus 2002/300/EÜ, millega kehtestatakse Bonamia ostreae ja/või Marteilia refringens’i osas heakskiidetud tsoonid; (6) komisjoni 28. augusti 2003. aasta otsus 2003/634/EÜ, millega kiidetakse heaks kavad kalahaiguste viirusliku hemorraagilise septitseemia (VHS) ja nakkusliku vereloomenekroosi (IHN) suhtes heakskiidetud vööndite ja heakskiitmata vööndites asuvate heakskiidetud kalakasvanduste staatuse saamiseks; (7) ja komisjoni 25. oktoobri 1994. aasta otsus 94/722/EÜ, millega kiidetakse heaks Prantsusmaa esitatud programm bonamioosi ja marteilioosi kohta. (8)

(15)

Direktiivis 2006/88/EÜ sätestatud taudivaba staatuse kriteeriumid on samaväärsed liikmesriikide kogu territooriumi, mandril asuvate tsoonide ja heakskiitmata tsoonides asuvate kasvanduste puhul direktiivis 91/67/EMÜ sätestatud kriteeriumidega.

(16)

Seega ei pea nõudma, et komiteele deklareeritaks vastavalt direktiivile 2006/88/EÜ mandril asuvatest tsoonidest ja kasvandustest, mis on saanud heakskiidu direktiivi 91/67/EMÜ alusel. Samuti tuleb need lisada käesoleva otsusega kehtestatud Interneti-põhistel teabelehekülgedel kättesaadavate tsoonide ja piirkondade loetellu.

(17)

Direktiivis 2006/88/EÜ ei ole aga sätestatud rannikutsooni mõistet. Seepärast peaksid liikmesriigid ümber hindama direktiivi 91/67/EMÜ kohaselt taudivaba rannikutsoonina heakskiidu saanud alad ning esitama uue taotluse või vajadusel uue kinnituse vastavalt direktiivile 2006/88/EÜ.

(18)

Seega tuleks otsused 2002/300/EÜ ja 2002/308/EÜ tunnistada alates 1. augustist 2009 kehtetuks, andes seeläbi liikmesriikidele piisavalt aega esitada kõnealuste rannikutsoonidega seoses uusi kinnitusi või taotlusi.

(19)

Direktiivis 91/67/EMÜ ei eristata seire- ja likvideerimisprogramme. Kuna aga selliste programmide suhtes kohaldatavad nõuded on samad, tuleks otsuste 2003/634/EÜ ja 94/722/EÜ alusel heakskiidetud programme käsitada direktiiviga 2006/88/EÜ kooskõlas olevatena. Selleks et teha kindlaks, millised kõnealustest programmidest on seire- ja millised likvideerimisprogrammid ja lisada need asjaomastesse käesoleva otsusega sätestatud loeteludesse, peavad liikmesriigid esitama komisjonile 30. aprilliks 2009 teabe kõnealuste programmide kohta.

(20)

Käesoleva otsusega ette nähtud meetmed on kooskõlas toiduahela ja loomatervishoiu alalise komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

1. JAGU

SEIREPROGRAMMIDE JA TAUDIVABA STAATUSE KINNITUSTE ESITAMINE HEAKSKIIDU SAAMISEKS

Artikkel 1

Seireprogrammidele heakskiidu taotlemise tingimused

1.   Seireprogramme võib direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 1 kohaselt esitada heakskiitmiseks vaid juhul, kui need hõlmavad:

a)

kogu liikmesriigi territooriumi;

b)

ainult meres elavaid liike mõjutavate taudide puhul kalakasvatuspiirkondi või nende rühmi, mis moodustavad rohkem kui 75 % asjaomase liikmesriigi rannikualast;

c)

ainult mageveeliike mõjutavate taudide puhul kalakasvatustsoone ja -piirkondi või nende rühmi, mis moodustavad rohkem kui 75 % asjaomase liikmesriigi mandrialast;

d)

nii magevees kui ka meres elavaid liike mõjutavate taudide puhul kalakasvatustsoone ja -piirkondi või nende rühmi, mis moodustavad rohkem kui 75 % asjaomase liikmesriigi mandri- ja rannikualast, või

e)

kalakasvatustsoone või -piirkondi, mis moodustavad teise liikmesriigi või kolmanda riigiga ühiseid valgalasid.

2.   Käesoleva otsuse tähenduses moodustab rannikupiirkond või nende rühm rohkem kui 75 % liikmesriigi rannikualast siis, kui see hõlmab rohkem kui 75 % rannajoonest, mõõdetuna ranniku lähtejoonest.

Artikkel 2

Taudivaba staatuse kinnitustele heakskiidu taotlemise tingimused

Taudivaba staatuse kinnitusi võib direktiivi 2006/88/EÜ artikli 50 lõike 3 kohaselt heakskiidu saamiseks esitada ainult juhul, kui kinnitus vastab ühele käesoleva otsuse artikli 1 lõikes 1 sätestatud tingimusele.

2. JAGU

HEAKSKIIDETUD SEIRE- JA LIKVIDEERIMISPROGRAMMIDEGA HÕLMATUD LIIKMESRIIKIDE, TSOONIDE JA PIIRKONDADE NING TAUDIVABADE ALADE LOETELUD

Artikkel 3

Heakskiidetud seireprogrammidega hõlmatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 1 esimese lõigu kohaselt heakskiidetud seireprogrammidega hõlmatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad on loetletud käesoleva otsuse I lisa A osas esitatud tabeli teises ja neljandas veerus seoses selles tabelis käsitletud taudidega.

Artikkel 4

Heakskiidetud likvideerimisprogrammidega hõlmatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 2 esimese lõigu kohaselt heakskiidetud likvideerimisprogrammidega hõlmatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad on loetletud käesoleva otsuse I lisa B osas esitatud tabeli teises ja neljandas veerus seoses selles tabelis käsitletud taudidega.

Artikkel 5

Taudivabad liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 49 lõike 1 kohaselt taudivabaks tunnistatud liikmesriigid ning kõnealuse direktiivi artikli 50 lõike 3 kohaselt taudivabaks tunnistatud tsoonid ja piirkonnad on loetletud käesoleva otsuse I lisa C osas esitatud tabeli teises ja neljandas veerus seoses selles tabelis käsitletud taudidega.

3. JAGU

TÜÜPVORMID KINNITUSTE JA TAOTLUSTE ESITAMISEKS

Artikkel 6

Tüüpvormid seireprogrammide puhul

1.   Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 1 esimese lõigu kohaseks seireprogrammide heakskiitmiseks tuleb taotlus esitada vastavalt käesoleva otsuse II ja III lisas esitatud tüüpvormidele.

2.   Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 1 neljanda lõigu kohaselt esitatavad seireprogrammide kinnitused tuleb esitada vastavalt käesoleva otsuse II lisas esitatud tüüpvormile.

Artikkel 7

Tüüpvorm likvideerimisprogrammide puhul

Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 2 esimeses lõigu kohaseks likvideerimisprogrammide heakskiitmiseks tuleb taotlus esitada vastavalt otsuse 2008/425/EÜ V lisas esitatud tüüpvormile.

Artikkel 8

Tüüpvormid taudivaba staatuse taotluste esitamiseks

1.   Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 49 lõikes 1 ja artikli 50 lõikes 3 kohaseks taudivaba staatuse heakskiitmiseks tuleb dokumendid esitada vastavalt käesoleva otsuse IV ja V lisas esitatud tüüpvormidele.

2.   Direktiivi 2006/88/EÜ artikli 50 lõike 2 kohaselt esitatavad tsoonide või piirkondade taudivaba staatuse kinnitused tuleb esitada vastavalt käesoleva otsuse IV ja V lisas esitatud tüüpvormidele.

3.   Erandina lõigetest 1 ja 2 ei nõuta liikmesriikidelt käesoleva otsuse V lisas ette nähtud tüüpvormide esitamist, kui taudivaba staatust taotletakse direktiivi 2006/88/EÜ artikli 49 lõike 1 punkti a või b või V lisa I osa punkti 1 alusel.

4. JAGU

ARUANDLUSKOHUSTUS JA TEABE AVALDAMINE INTERNETIS

Artikkel 9

Aruandlus

Liikmesriigid esitavad komisjonile hiljemalt iga aasta 30. aprilliks aruande:

a)

direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 1 esimese lõigu kohaselt heakskiidetud seireprogrammide ja

b)

kõnealuse direktiivi artikli 44 lõike 2 kohaselt heakskiidetud likvideerimisprogrammide kohta, mida ühendus ei rahasta.

Aruanne tuleb esitada vastavalt käesoleva otsuse VI lisas esitatud tüüpvormile.

Artikkel 10

Interneti-põhised teabeleheküljed

1.   Liikmesriigid loovad Interneti-põhised teabeleheküljed ja ajakohastavad neid, et teha:

a)

komisjonile ja liikmesriikidele kättesaadavaks alalisele toiduahela ja loomatervishoiu komiteele (edaspidi „komitee”) direktiivi 2006/88/EÜ artikli 44 lõike 1 neljanda lõigu ja artikli 50 lõike 2 kohaselt esitatud seireprogrammide kinnitused;

b)

komisjonile ja teistele liikmesriikidele kättesaadavaks komiteele kõnealuse direktiivi artikli 50 lõike 2 kohaselt esitatud taudivaba staatuse kinnitused;

c)

avalikult kättesaadavaks kõnealuse direktiivi artikli 50 lõike 2 kohaselt heakskiidetud seireprogrammiga hõlmatud või taudivabaks tunnistatud tsoonide või piirkondade loetelu.

2.   Kui liikmesriigid avaldavad Interneti-põhistel teabelehekülgedel lõike 1 punktides a ja b osutatud kinnitused, teavitavad nad sellest viivitamata komisjoni.

3.   Liikmesriigid edastavad komisjonile lõikes 1 ette nähtud Interneti-põhiste teabelehekülgede aadressid.

5. JAGU

ÜLEMINEKUSÄTTED

Artikkel 11

Üleminekusätted taudivabade alade puhul

1.   Mandril asuvaid tsoone, mis on saanud otsusega 2002/308/EÜ heakskiidu viirusliku hemorraagilise septitseemia (VHS) ja nakkusliku vereloomenekroosi (IHN) suhtes ning mis on loetletud I lisas, käsitatakse tsoonidena, mis vastavad direktiivi 2006/88/EÜ V lisas taudivabadele tsoonidele esitatud nõuetele.

2.   Kalakasvandusi, mis on saanud otsusega 2002/308/EÜ heakskiidu viirusliku hemorraagilise septitseemia (VHS) ja nakkusliku vereloomenekroosi (IHN) suhtes ning mis on loetletud II lisas, käsitatakse piirkondadena, mis vastavad direktiivi 2006/88/EÜ V lisas taudivabadele piirkondadele esitatud nõuetele.

3.   Artikli 10 lõike 1 punkti c kohased tsoonide ja piirkondade loetelud peavad sisaldama käesoleva artikli lõigetes 1 ja 2 osutatud mandril asuvaid tsoone ja kalakasvandusi.

4.   Erandina direktiivi 2006/88/EÜ artikli 50 lõikest 2 ei pea liikmesriigid esitama komiteele kinnitusi käesoleva artikli lõigetes 1 ja 2 osutatud mandril asuvate tsoonide ja kalakasvanduste kohta.

Artikkel 12

Üleminekusätted heakskiidetud programmide puhul

1.   Erandina direktiivi 2006/88/EÜ artiklist 44 ei pea liikmesriigid esitama seire- ja likvideerimisprogramme, mis kiideti heaks:

a)

otsusega 2003/634/EÜ, et saada heakskiidetud tsooni staatus viirusliku hemorraagilise septitseemia (VHS) ja nakkusliku vereloomenekroosi (IHN) suhtes;

b)

otsusega 94/722/EÜ, et saada heakskiidetud tsooni staatus bonamioosi ja marteilioosi suhtes.

2.   Asjaomased liikmesriigid peavad hiljemalt 30. aprilliks 2009 esitama komisjonile lõikes 1 osutatud programme käsitleva aruande, mis sisaldab vähemalt järgmist:

a)

teave programmide geograafilise piiritlemise kohta;

b)

VI lisas nõutud teave eelmise nelja programmide rakendamise aasta kohta.

6. JAGU

LÕPPSÄTTED

Artikkel 13

Kehtetuks tunnistamine

Otsused 2002/300/EÜ ja 2002/308/EÜ tunnistatakse kehtetuks alates 1. augustist 2009.

Artikkel 14

Kohaldamine

Käesolevat otsust kohaldatakse alates 1. novembrist 2008.

Artikkel 15

Adressaadid

Käesolev otsus on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 31. oktoober 2008

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Androulla VASSILIOU


(1)  ELT L 328, 24.11.2006, lk 14.

(2)  EÜT L 46, 19.2.1991, lk 1.

(3)  ELT L 159, 18.6.2008, lk 1.

(4)  EÜT L 224, 18.8.1990, lk 19.

(5)  EÜT L 106, 23.4.2002, lk 28.

(6)  EÜT L 103, 19.4.2002, lk 24.

(7)  ELT L 220, 3.9.2003, lk 8.

(8)  EÜT L 288, 9.11.1994, lk 47.


I LISA

A   OSA

Heakskiidetud seireprogrammidega hõlmatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad

Taud

Liikmesriik

Kood

Seireprogrammiga hõlmatud ala geograafiline piiritlemine (liikmesriik, tsoonid või piirkonnad)

Viiruslik hemorraagiline septitseemia (VHS)

 

 

 

Nakkuslik vereloomenekroos (IHN)

 

 

 

Karpkalade herpesviirus (KHV)

 

 

 

Lõhede infektsioosne aneemia (ISA)

 

 

 

Marteilia refringens’i nakkus

 

 

 

Bonamia ostreae nakkus

 

 

 

Ihtüoftirioos

 

 

 


B   OSA

Heakskiidetud likvideerimisprogrammidega hõlmatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad

Taud

Liikmesriik

Kood

Likvideerimisprogrammiga hõlmatud ala geograafiline piiritlemine (liikmesriik, tsoonid või piirkonnad)

Viiruslik hemorraagiline septitseemia (VHS)

 

 

 

Nakkuslik vereloomenekroos (IHN)

 

 

 

Karpkalade herpesviirus (KHV)

 

 

 

Lõhede infektsioosne aneemia (ISA)

 

 

 

Marteilia refringens’i nakkus

 

 

 

Bonamia ostreae nakkus

 

 

 

Ihtüoftirioos

 

 

 


C   OSA

Taudivabaks tunnistatud liikmesriigid, tsoonid ja piirkonnad

Taud

Liikmesriik

Kood

Taudivaba ala geograafiline piiritlemine (liikmesriik, tsoonid või piirkonnad)

Viiruslik hemorraagiline septitseemia (VHS)

Taani

DK

Vastavad valgalad ja rannikualad:

Hansted Å

Hovmølle Å

Grenå

Treå

Alling Å

Kastbjerg

Villestrup Å

Korup Å

Sæby Å

Elling Å

Uggerby Å

Lindenborg Å

Øster Å

Hasseris Å

Binderup Å

Vidkær Å

Dybvad Å

Bjørnsholm Å

Trend Å

Lerkenfeld Å

Vester Å

Lønnerup med tilløb

Fiskbæk Å

Slette Å

Bredkær Bæk

Vandløb til Kilen

Resenkær Å

Klostermølle Å

Hvidbjerg Å

Knidals Å

Spang Å

Simested Å

Skals Å

Jordbro Å

Fåremølle Å

Flynder Å

Damhus Å

Karup Å

Gudenåen

Halkær Å

Storåen

Århus Å

Bygholm Å

Grejs Å

Ørum Å

Iirimaa

IE

Kõik riigi territooriumil asuvad mandri- ja rannikualad, välja arvatud:

1.

Cape Cleari saar

Küpros

CY

Kõik riigi territooriumil asuvad mandrialad

Soome

FI

Kõik riigi territooriumil asuvad mandri- ja rannikualad, välja arvatud:

1.

Ahvenamaa;

2.

Uusikaupunki, Pyhäranta ja Rauma vald.

Rootsi

SE

Kogu territoorium

Ühendkuningriik

UK

Kõik riigi territooriumil asuvad mandri- ja rannikualad, välja arvatud:

1.

Ouse jõe valgala lähtest kuni Naburni lüüsi ja ülevoolupaisu loomuliku loodepiirini ja

2.

Humberi suudmevetest moodustuv puhvervöönd, mis ulatub Barmby paisu loomulikest loodepiiridest, Naburni lüüsist ja ülevoolupaisust, Ulleskelfi raudteesillast, Chapel Haddlesey ülevoolupaisust ja Long Sandalli lüüsist Whitgifti sadamasillast põhja tõmmatud jooneni.

Kõik Põhja-Iirimaa, Guernsey, Mani saare ja Jersey mandri- ja rannikualad.

Nakkuslik vereloomenekroos

(IHN)

Taani

DK

Kogu territoorium

Iirimaa

IE

Kogu territoorium

Küpros

CY

Kõik riigi territooriumil asuvad mandrialad

Soome

FI

Kogu territoorium

Rootsi

SE

Kogu territoorium

Ühendkuningriik

UK

Kõik Suurbritannia, Põhja-Iirimaa, Guernsey, Mani saare ja Jersey mandri- ja rannikualad.

Karpkalade herpesviirus (KHV)

 

 

 

Lõhede infektsioosne aneemia

(ISA)

Belgia

BE

Kogu territoorium

Bulgaaria

BG

Kogu territoorium

Tšehhi Vabariik

CZ

Kogu territoorium

Taani

DK

Kogu territoorium

Saksamaa

DE

Kogu territoorium

Eesti

EE

Kogu territoorium

Iirimaa

IE

Kogu territoorium

Kreeka

EL

Kogu territoorium

Hispaania

ES

Kogu territoorium

Prantsusmaa

FR

Kogu territoorium

Itaalia

IT

Kogu territoorium

Küpros

CY

Kogu territoorium

Läti

LV

Kogu territoorium

Leedu

LT

Kogu territoorium

Luksemburg

LU

Kogu territoorium

Ungari

HU

Kogu territoorium

Malta

MT

Kogu territoorium

Madalmaad

NL

Kogu territoorium

Austria

AT

Kogu territoorium

Poola

PL

Kogu territoorium

Portugal

PT

Kogu territoorium

Rumeenia

RO

Kogu territoorium

Sloveenia

SI

Kogu territoorium

Slovakkia

SK

Kogu territoorium

Soome

FI

Kogu territoorium

Rootsi

SE

Kogu territoorium

Ühendkuningriik

UK

Kogu territoorium

Marteilia refringens’i nakkus

Iirimaa

IE

Kogu territoorium

Ühendkuningriik

UK

Kogu Suurbritannia, Põhja-Iirimaa, Guernsey, Hermi ja Mani saare rannik

Kogu Põhja-Iirimaa rannik

Kogu Guernsey ja Hermi rannik

Jersey foogtkonna rannikualad: kõnealune ala koosneb padumerest ja vahetust rannikualast, mis jääb Jersey saare keskmise tõusuveemärgi ja Jersey saare keskmise mõõnavee märgist kolme meremiili kaugusele tõmmatud kujuteldava joone vahele. Ala asub Saint-Malo lahes, La Manche’i väina lõunaosas.

Kogu Mani saare rannik

Bonamia ostreae nakkus

Iirimaa

IE

Kogu Iirimaa rannik, välja arvatud:

1.

Corki sadam

2.

Galway laht

3.

Ballinakilli sadam

4.

Clew’ laht

5.

Achill Sound

6.

Loughmore, Blacksodi laht

7.

Lough Foyle

8.

Lough Swilly

Ühendkuningriik

UK

Kogu Suurbritannia rannik, välja arvatud:

1.

Cornwalli lõunarannik Lizardist Start Pointini;

2.

Dorseti, Hampshire ja Sussexi rannik Portland Billist Selsey Billini;

3.

piki Põhja-Kenti ja Essexi rannikut kulgev ala Põhja-Forelandist Felisxstowe’ni;

4.

piirkond Walesi edelarannikul Wooltack Pointist St. Govan’s Headini, sh Milford Haven ning Cleddau jõe ida- ja läänekalda tõusualad;

5.

Loch Sunart’i järve hõlmav piirkond ida pool lõuna-kagu suunas kulgevast teljest Maclean’s Nose’i kõige põhjapoolsema tipu ja Auliston Pointi vahel;

6.

West Loch Tarbert’i hõlmav piirkond kirde pool ida-kagu suunas kulgeval teljel Ardpatrick Pointist nr 734578 kuni North Dunskeig Bay’ni nr 752568 juures.

Kogu Põhja-Iirimaa rannik, välja arvatud:

1.

Lough Foyle

Kogu Guernsey, Hermi ja Mani saare rannik

Jersey foogtkonna rannikualad: kõnealune ala koosneb padumerest ja vahetust rannikualast, mis jääb Jersey saare keskmise tõusuveemärgi ja Jersey saare keskmise mõõnavee märgist kolme meremiili kaugusele tõmmatud kujuteldava joone vahele. Tsoon asub Saint-Malo lahes, La Manche’i väina lõunaosas.

Ihtüoftirioos

 

 

 


II LISA

Tüüpvorm seireprogrammide heakskiitmise taotluste ning seireprogrammide kinnituste esitamiseks

Image

Image

Image

Image


III LISA

A   OSA

Tüüpvorm andmete esitamiseks (seoses seireprogrammide heakskiitmise taotluste esitamisega) haiguse epidemioloogilise olukorra/arengu kohta viimasel neljal aastal (üks tabel iga rakendamisaasta kohta)

1.   Andmed loomade kontrollimise kohta

Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (1)

 

Haigus:

 

Aasta:


Kasvandus või molluskikasvatusala (2)

Proovivõttude arv

Kliiniliste uuringute arv

Vee temperatuur proovivõtu ajal/kontrolli ajal

Proovivõtuks välja valitud liigid

Liigid, kellelt võeti proove

Loomade arv, kellelt võeti proove (kokku ja liigi kohta)

Analüüside arv

Laboratoorsete analüüside positiivsed tulemused

Kliiniliste uuringute positiivsed tulemused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

Kokku


2.   Andmed kasvanduste või kasvatusalade kontrollimise kohta

 

Haigus:

 

Aasta:


Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (3)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv (4)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv programmis

Kontrollitud kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (5)

Positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (6)

Uute positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (7)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade arv, mille loomad on hävitatud

Positiivsed kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomad on hävitatud (%)

Kõrvaldatud ja likvideeritud loomade arv (8)

Sihtnäitajad

Kasvanduste või molluskikasvatusalade hõlmatus (%)

Positiivsed kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Haiguse levimus kasvandustes või molluskikasvatusaladel asjaomasel ajavahemikul

Uued positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Esinemissagedus kasvandustes või molluskikasvatusaladel

1

2

3

4

5

6

7

8 = (7/5) × 100

9

10 = (4/3) × 100

11 = (5/4) × 100

12 = (6/4) × 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B   OSA

Tüüpvorm eesmärke kajastava teabe esitamiseks seoses seireprogrammide heakskiitmise taotluste esitamisega (üks tabel iga rakendamisaasta kohta)

1.   Loomade kontrollimisega seotud eesmärgid

Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (9)

 

Haigus:

 

Aasta:


Kasvandus või molluskikasvatusala (10)

Proovivõttude arv

Kliiniliste uuringute arv

Vee temperatuur proovivõtu ajal/kontrolli ajal

Proovivõtuks välja valitud liigid

Liigid, kellelt võeti proove

Loomade arv, kellelt võeti proove (kokku ja liigi kohta)

Analüüside arv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 


2.   Kasvanduste või kasvatusalade kontrollimise eesmärgid

 

Haigus:

 

Aasta:


Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (11)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv (12)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv programmis

Kontrollitavate kasvanduste või molluskikasvatusalade eeldatav arv (13)

Positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade eeldatav arv (14)

Uute positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade eeldatav arv (15)

Nende kasvanduste või molluskikasvatusalade eeldatav arv, mille loomad hävitatakse

Positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomad hävitatakse (%)

Sihtnäitajad

Kasvanduste või molluskikasvatusalade eeldatav hõlmatus (%)

Positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Haiguse eeldatav levimus kasvandustes või molluskikasvatusaladel asjaomasel ajavahemikul

Uued positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Eeldatav esinemissagedus kasvandustes või molluskikasvatusaladel

1

2

3

4

5

6

7

8 = (7/5) × 100

9 = (4/3) × 100

10 = (5/4) × 100

11 = (6/4) × 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(1)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(2)  Kui kasvanduste/molluskikasvatusalade arv on piiratud või kui heakskiitu taotlevas liikmesriigis, tsoonis või piirkonnas või nende osades ei ole ühtegi kasvandust/molluskikasvatusala, võetakse proovid vabas looduses elavatelt loomadelt, esitades ka proovivõtu geograafilise asukoha.

(3)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(4)  Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv liikmesriigis, kalakasvatustsoonis või -piirkonnas, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(5)  Kontrollimine tähendab kasvanduse või molluskikasvatusala kontrolli vastava haiguse suhtes programmi raames eesmärgiga ajakohastada kasvanduse või molluskikasvatusala loomatervishoiualast staatust. Selles veerus ei tohi ühte kasvandust/molluskikasvatusala kaks korda arvestada, isegi kui seda on kontrollitud rohkem kui üks kord.

(6)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, milles oli aruandluse perioodil vähemalt üks positiivse leiuga loom, olenemata sellest, mitu korda on kasvandust või molluskikasvatusala kontrollitud.

(7)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomatervishoiualane staatus kuulus vastavalt direktiivi 2006/88/EÜ III lisa A osale eelmisel perioodil I, II, III või IV kategooriasse, kuid kus sellel võrdlusperioodil oli vähemalt üks asjaomase haiguse suhtes positiivne loom.

Enne 1. augustit 2008 esitatud programmide puhul kasvandused või molluskikasvatusalad, mis ei olnud eelmisel perioodil asjaomase haiguse suhtes positiivsed ning kus käesoleval perioodil oli vähemalt üks positiivse leiuga loom.

(8)  Loomad × 1 000 või kõrvaldatud ja likvideeritud loomade kogukaal.

(9)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(10)  Kui kasvanduste/molluskikasvatusalade arv on piiratud või kui heakskiitu taotlevas liikmesriigis, tsoonis või piirkonnas või nende osades ei ole ühtegi kasvandust/molluskikasvatusala, võetakse proovid vabas looduses elavatelt loomadelt, esitades ka proovivõtu geograafilise asukoha.

(11)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(12)  Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv liikmesriigis, kalakasvatustsoonis või -piirkonnas, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(13)  Kontrollimine tähendab kasvanduse või molluskikasvatusala kontrolli vastava haiguse suhtes programmi raames eesmärgiga ajakohastada kasvanduse või molluskikasvatusala loomatervishoiualast staatust. Selles veerus ei tohi ühte kasvandust/molluskikasvatusala kaks korda arvestada, isegi kui seda on kontrollitud rohkem kui üks kord.

(14)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, milles on ajavahemikul vähemalt üks positiivse leiuga loom, olenemata sellest, mitu korda on kasvandust või molluskikasvatusala kontrollitud.

(15)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomatervishoiualane staatus kuulus vastavalt direktiivi 2006/88/EÜ III lisa A osale eelmisel perioodil I, II, III või IV kategooriasse, kuid kus sellel võrdlusperioodil oli vähemalt üks asjaomase haiguse suhtes positiivne loom.


IV LISA

Tüüpvorm taudivaba staatuse taotluste ja kinnituste esitamiseks

Image

Image

Image

Image


V LISA

Tüüpvorm teabe esitamiseks seoses taudivaba staatuse taotluste ja kinnituste esitamisega (üks tabel iga rakendamisaasta kohta)

1.   Andmed loomade kontrollimise kohta

Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (1)

 

Haigus:

 

Aasta:


Kasvandus või molluskikasvatusala (2)

Proovivõttude arv

Kliiniliste uuringute arv

Vee temperatuur proovivõtu ajal/kontrolli ajal

Proovivõtuks välja valitud liigid

Liigid, kellelt võeti proove

Loomade arv, kellelt võeti proove (kokku ja liigi kohta)

Analüüside arv

Laboratoorsete analüüside positiivsed tulemused

Kliiniliste uuringute positiivsed tulemused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

Kokku


2.   Andmed kasvanduste või kasvatusalade kontrollimise kohta

 

Haigus:

 

Aasta:


Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (3)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv (4)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv programmis

Kontrollitud kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (5)

Positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (6)

Uute positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (7)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade arv, mille loomad on hävitatud

Positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomad on hävitatud (%)

Kõrvaldatud ja likvideeritud loomade arv (8)

Sihtnäitajad

Kasvanduste või molluskikasvatusalade hõlmatus (%)

Positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Haiguse levimus kasvandustes või molluskikasvatusaladel asjaomasel ajavahemikul

Uued positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Esinemissagedus kasvandustes või molluskikasvatusaladel

1

2

3

4

5

6

7

8 = (7/5) × 100

9

10 = (4/3) × 100

11 = (5/4) × 100

12 = (6/4) × 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(1)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud IV lisa punktis 7.

(2)  Kui kasvanduste/molluskikasvatusalade arv on piiratud või kui heakskiitu taotlevas või kinnitust esitavas liikmesriigis, kalakasvatustsoonis või -piirkonnas või nende osades ei ole ühtegi kasvandust/molluskikasvatusala, võetakse proovid vabas looduses elavatelt loomadelt, esitades ka proovivõtu geograafilise asukoha.

(3)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud IV lisa punktis 7.

(4)  Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv liikmesriigis, kalakasvatustsoonis või -piirkonnas, nagu on määratletud IV lisa punktis 7.

(5)  Kontrollimine tähendab kasvanduse või molluskikasvatusala kontrolli vastava haiguse suhtes programmi raames eesmärgiga ajakohastada kasvanduse või molluskikasvatusala loomatervishoiualast staatust. Selles veerus ei tohi ühte kasvandust/molluskikasvatusala kaks korda arvestada, isegi kui seda on kontrollitud rohkem kui üks kord.

(6)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, milles on ajavahemikul vähemalt üks positiivse leiuga loom, olenemata sellest, mitu korda on kasvandust või molluskikasvatusala kontrollitud.

(7)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomatervishoiualane staatus kuulus vastavalt direktiivi 2006/88/EÜ III lisa A osale eelmisel perioodil I, II, III või IV kategooriasse, kuid kus sellel võrdlusperioodil oli vähemalt üks kõnealuse haiguse suhtes positiivne loom.

Enne 1. augustit 2008 esitatud programmide puhul kasvandused või molluskikasvatusalad, mis ei olnud eelmisel perioodil kõnealuse haiguse suhtes positiivsed ning kus käesoleval perioodil oli vähemalt üks positiivse leiuga loom.

(8)  Loomad × 1 000 või kõrvaldatud ja likvideeritud loomade kogukaal.


VI LISA

NÄIDISARUANNE

1.   Aruanne loomade kontrollimise kohta

Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (1)

 

Haigus:

 

Aasta:


Kasvandus või molluskikasvatusala (2)

Proovivõttude arv

Kliiniliste uuringute arv

Vee temperatuur proovivõtu ajal/kontrolli ajal

Proovivõtuks välja valitud liigid

Liigid, kellelt võeti proove

Loomade arv, kellelt võeti proove (kokku ja liigi kohta)

Analüüside arv

Laboratoorsete analüüside positiivsed tulemused

Kliiniliste uuringute positiivsed tulemused

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

Kokku


2.   Aruanne kasvanduste või kasvatusalade kontrollimise kohta

 

Haigus:

 

Aasta:


Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond (3)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv (4)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv programmis

Kontrollitud kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (5)

Positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (6)

Uute positiivse leiuga kasvanduste või molluskikasvatusalade arv (7)

Kasvanduste või molluskikasvatusalade arv, mille loomad on hävitatud

Positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomad on hävitatud (%)

Kõrvaldatud ja likvideeritud loomade arv (8)

Sihtnäitajad

Kasvanduste või molluskikasvatusalade hõlmatus (%)

Positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Haiguse levimus kasvandustes või molluskikasvatusaladel asjaomasel ajavahemikul

Uued positiivse leiuga kasvandused või molluskikasvatusalad (%)

Esinemissagedus kasvandustes või molluskikasvatusaladel

1

2

3

4

5

6

7

8 = (7/5) × 100

9

10 = (4/3) × 100

11 = (5/4) × 100

12 = (6/4) × 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(1)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(2)  Kui kasvanduste/molluskikasvatusalade arv on piiratud või kui heakskiitu taotlevas liikmesriigis, tsoonis või piirkonnas või nende osades ei ole ühtegi kasvandust/molluskikasvatusala, võetakse proovid vabas looduses elavatelt loomadelt, esitades ka proovivõtu geograafilise asukoha.

(3)  Liikmesriik, kalakasvatustsoon või -piirkond, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(4)  Kasvanduste või molluskikasvatusalade koguarv liikmesriigis, kalakasvatustsoonis või -piirkonnas, nagu on määratletud II lisa punktis 6.

(5)  Kontrollimine tähendab kasvanduse või molluskikasvatusala kontrolli vastava haiguse suhtes programmi raames eesmärgiga ajakohastada kasvanduse või molluskikasvatusala loomatervishoiualast staatust. Selles veerus ei tohi ühte kasvandust/molluskikasvatusala kaks korda arvestada, isegi kui seda on kontrollitud rohkem kui üks kord.

(6)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, milles on ajavahemikul vähemalt üks positiivse leiuga loom, olenemata sellest, mitu korda on kasvandust või molluskikasvatusala kontrollitud.

(7)  Kasvandused või molluskikasvatusalad, mille loomatervishoiualane staatus kuulus vastavalt direktiivi 2006/88/EÜ III lisa A osale eelmisel perioodil I, II, III või IV kategooriasse, kuid kus sellel võrdlusperioodil oli vähemalt üks kõnealuse haiguse suhtes positiivne loom.

Enne 1. august 2008 esitatud programmide puhul kasvandused või molluskikasvatusalad, mis ei olnud eelmisel perioodil kõnealuse haiguse suhtes positiivsed ning kus käesoleval perioodil oli vähemalt üks positiivse leiuga loom.

(8)  Loomad × 1 000 või kõrvaldatud ja likvideeritud loomade kogukaal.