30.6.2007   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 172/71


KOMISJONI DIREKTIIV 2007/42/EÜ,

29. juuni 2007,

toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskilest materjalide ja esemete kohta

(EMPs kohaldatav tekst)

(kodifitseeritud versioon)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 27. oktoobri 2004. aasta määrust (EÜ) nr 1935/2004 toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjalide ja esemete kohta, millega tunnistatakse kehtetuks direktiivid 80/590/EMÜ ja 89/109/EMÜ, (1) eriti selle artiklit 5,

ning arvestades, et:

(1)

Komisjoni 15. märtsi 1993. aasta direktiivi 93/10/EMÜ toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskilest materjalide ja esemete kohta (2) on korduvalt oluliselt muudetud. (3) Selguse ja otstarbekuse huvides tuleks kõnealune direktiiv kodifitseerida.

(2)

Käesoleva direktiiviga ettenähtud ühenduse meetmed ei ole üksnes vajalikud, vaid ka möödapääsmatud, et saavutada siseturu eesmärke; üksinda ei suuda liikmesriigid kõnesolevaid eesmärke saavutada. Peale selle on nende saavutamine ühenduse tasandil sätestatud juba määruses (EÜ) nr 1935/2004.

(3)

Eesmärgi, mis on sätestatud määruse (EÜ) nr 1935/2004 artikli 3 lõikes 1 saavutamiseks, on regenereeritud tsellulooskile puhul sobivaks vahendiks eridirektiiv kõnealuse määruse artikli 5 tähenduses.

(4)

Regenereeritud tselluloosist sünteetilisi pakendeid peaksid reguleerima erisätted.

(5)

Meetod, millega määrata värvainete migratsiooni puudumine, tuleks kehtestada hiljem.

(6)

Siseriiklikud sätted peaks kehtima seni, kuni koostatakse puhtuskriteeriumid ja analüüsimeetodid.

(7)

Määruse (EÜ) nr 1935/2004 artikli 3 lõikes 1 seatud eesmärgi saavutamiseks piisab põhimõtteliselt heakskiidetud ainete loendi kehtestamisest, milles on märgitud kasutatavate koguste piirmäärad.

(8)

Bis(2-hüdroksüetüül)eeter (= dietüleenglükool) ja etaandiool (= monoetüleenglükool) võivad siiski ulatuslikult migreeruda teatud toitudesse ja seetõttu on selle võimaluse ärahoidmiseks kõige kohasem ette näha nende ainete maksimaalne lubatud kogus toidus, mis on kokku puutunud regenereeritud tsellulooskilega.

(9)

Tarbija tervise kaitseks tuleks vältida toidu otsest kokkupuudet regenereeritud tsellulooskile trükitud pinnaga.

(10)

Määruse (EÜ) nr 1935/2004 artikli 16 lõikes 1 osutatud kirjalik teatis tuleb esitada, kui regenereeritud tsellulooskilet kasutatakse erialaselt koos materjalide ja esemetega, mis on ette nähtud kokkupuutumiseks toiduga, välja arvatud sellised materjalid ja esemed, mis oma laadilt on ette nähtud selliseks kasutuseks.

(11)

Regenereeritud tsellulooskilede suhtes rakendatavad sätted peavad olema spetsiifilised toiduga kokkupuutuva kihi olemuse suhtes. Sellest tulenevalt peavad plastkattekihiga kaetud regenereeritud tsellulooskiledele esitatavad nõuded erinema kattekihita või tselluloosist saadud kattekihiga kaetud regenereeritud tsellulooskiledele esitatavatest nõuetest.

(12)

Kõigi regenereeritud tsellulooskile tüüpide, sealhulgas plastkattekihiga regenereeritud tsellulooskile valmistamisel võib kasutada ainult lubatud aineid.

(13)

Plastkattekihiga kaetud regenereeritud tsellulooskilede korral koosneb toiduga kokkupuutuv kiht materjalist, mis on sarnane toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud plastmaterjalide ja -esemetega. Seetõttu on kohane, et 6. augusti 2002. aasta komisjoni direktiivis 2002/72/EÜ toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud plastmaterjalide ja -esemete kohta (4) toodud sätted kehtiksid ka selliste kilede suhtes.

(14)

Ühenduse õigustiku ühtluse huvides tuleb teostada kontrolli plastkattekihiga regenereeritud tsellulooskilede direktiivis 2002/72/EÜ sätestatud migratsiooni piirmääradele vastavuse üle vastavalt eeskirjadele, mis on sätestatud nõukogu 18. oktoobri 1982. aasta direktiivis 82/711/EMÜ, milles kehtestatakse toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud plastmaterjalide ja -esemete koostisosade migratsiooni katsetamiseks vajalikud põhinõuded, (5) ja nõukogu 19. detsembri 1985. aasta direktiivis 85/572/EMÜ, millega sätestatakse toiduga kokkupuutumiseks mõeldud plastmaterjalide ja -esemete koostisainete migratsiooni testimiseks kasutatavate mudelainete nimekiri. (6)

(15)

Käesoleva direktiiviga ette nähtud meetmed on kooskõlas toiduahela ja loomatervishoiu alalise komitee arvamusega.

(16)

Käesolev direktiiv ei muuda liikmesriikide kohustusi, mis on seotud III lisa B osas esitatud direktiivide ülevõtmise ja kohaldamise tähtaegadega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA DIREKTIIVI:

Artikkel 1

1.   Käesolev direktiiv on eridirektiiv määruse (EÜ) nr 1935/2004 artikli 5 tähenduses.

2.   Käesolevat direktiivi kohaldatakse I lisas määratletud regenereeritud tsellulooskile suhtes, mis on ette nähtud kokkupuutumiseks toiduga või puutub toiduga kokku oma kasutuseesmärgist lähtuvalt ja mis moodustab:

a)

sellisena valmistoote või

b)

osa muid materjale sisaldavast valmistootest.

3.   Käesolevat direktiivi ei kohaldata regenereeritud tselluloosist tehiskestade suhtes.

Artikkel 2

Artikli 1 lõikes 2 nimetatud regenereeritud tsellulooskiled kuuluvad ühte järgmistest tüüpidest:

a)

kattekihita regenereeritud tsellulooskile;

b)

kattekihiga regenereeritud tsellulooskile, mille kattekiht on saadud tselluloosist, või

c)

kattekihiga regenereeritud tsellulooskile, mille kattekiht koosneb plastist.

Artikkel 3

1.   Artikli 2 punktides a ja b nimetatud regenereeritud tsellulooskilede tootmisel võib kasutada ainult aineid või ainerühmi, mis on loetletud II lisas vastavalt selles sätestatud piirangutele.

2.   Erandina lõikest 1 võib kasutada muid kui II lisas loetletud aineid, kui neid kasutatakse värvainena (värvid ja pigmendid) või liimina, tingimusel, et need ained ei migreeru toitu tunnustatud analüüsimeetodiga avastataval määral.

Artikkel 4

1.   Artikli 2 punktis c nimetatud regenereeritud tsellulooskilede tootmisel võib enne kattekihi lisamist kasutada ainult aineid või ainerühmi, mis on loetletud II lisas vastavalt selles sätestatud piirangutele.

2.   Lõikes 1 nimetatud regenereeritud tsellulooskilele kantava kattekihi tootmisel võib kasutada ainult aineid või ainerühmi, mis on loetletud direktiivi 2002/72/EÜ II–VI lisas, vastavalt nendes sätestatud piirangutele.

3.   Minemata vastuollu lõikega 1, peavad artikli 2 punktis c nimetatud regenereeritud tsellulooskilest valmistatud materjalid ja tooted olema kooskõlas direktiivi 2002/72/EÜ artiklitega 2, 7 ja 8.

Artikkel 5

Regenereeritud tsellulooskile trükitud pinnad ei tohi toiduainetega kokku puutuda.

Artikkel 6

1.   Turustamisetappidel, mis ei ole jaemüügietapid, tuleb toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskilest materjalidele ja esemetele lisada määruse (EÜ) nr 1935/2004 artikli 16 lõike 1 kohane kirjalik teatis.

2.   Lõiget 1 ei kohaldata regenereeritud tsellulooskilest materjalide ja esemete suhtes, mis oma laadilt on otseselt ette nähtud toiduga kokkupuutumiseks.

3.   Kui kasutuse eritingimused ette nähakse, tuleb regenereeritud tsellulooskilest materjalid või esemed vastavalt märgistada.

Artikkel 7

Direktiiv 93/10/EMÜ, mida on muudetud III lisa A osas loetletud direktiividega, tunnistatakse kehtetuks; see ei mõjuta liikmesriikide kohustusi, mis on seotud III lisa B osas esitatud direktiivide ülevõtmise ja kohaldamise tähtaegadega.

Viiteid kehtetuks tunnistatud direktiivile käsitatakse viidetena käesolevale direktiivile kooskõlas IV lisas esitatud vastavustabeliga.

Artikkel 8

Käesolev direktiiv jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Artikkel 9

Käesolev direktiiv on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 29. juuni 2007

Komisjoni nimel

president

José Manuel BARROSO


(1)  ELT L 338, 13.11.2004, lk 4.

(2)  EÜT L 93, 17.4.1993, lk 27. Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2004/14/EÜ (ELT L 27, 30.1.2004, lk 48).

(3)  Vt lisa III A osa.

(4)  EÜT L 220, 15.8.2002, lk 18. Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2007/19/EÜ (ELT L 91, 31.3.2007, lk 17).

(5)  EÜT L 297, 23.10.1982, lk 26. Direktiivi on viimati muudetud komisjoni direktiiviga 97/48/EÜ (EÜT L 222, 12.8.1997, lk 10).

(6)  EÜT L 372, 31.12.1985, lk 14. Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2007/19/EÜ.


I LISA

REGENEREERITUD TSELLULOOSKILE MÄÄRATLUS

Regenereeritud tsellulooskile on õhuke lehtmaterjal, mis valmistatakse korduvkasutuseta puidust või puuvillast toodetud puhastatud tselluloosist. Tehniliste nõuete täitmiseks võib sellesse või selle pinnale olla lisatud sobivaid aineid. Regenereeritud tsellulooskile võib olla kaetud kas ühelt või mõlemalt poolt.


II LISA

AINETE LOEND, MIDA VÕIB KASUTADA REGENEREERITUD TSELLULOOSKILE VALMISTAMISEL

NB

Käesoleva lisa esimeses ja teises osas väljendavad protsendid massiprotsente arvutatuna veevaba katmata regenereeritud tsellulooskile kogusest.

Tavapärased tehnilised nimetused on esitatud nurksulgudes.

Kasutatavad ained peavad puhtuskriteeriumide osas olema hea tehnilise kvaliteediga.

ESIMENE OSA

Katmata regenereeritud tsellulooskile

Nimetus

Piirangud

A.

Regenereeritud tselluloos

Vähemalt 72 % (massiprotsent)

B.   

Lisaained

1.

Plastifikaatorid

Kuni 27 % (massiprotsent)

Bis(2-hüdroksüetüül)eeter [= dietüleenglükool]

Ainult nende kilede jaoks, mis on ette nähtud kattekihiga katmiseks ja mida seejärel kasutatakse kokkupuutes toiduga, mis ei ole niiske, nimelt ei sisalda pinnal füüsikaliselt vaba vett. Bis(2-hüdroksüetüül)eetri ja etaandiooli summaarne kogus kilega kokkupuutunud toidus ei tohi ületada 30 mg/kg toidu kohta.

Etaandiool [= monoetüleenglükool]

1,3-butaandiool

 

Glütserool

 

1,2-propaandiool [= 1,2-propüleenglükool]

 

Polüetüleenoksiid [= polüetüleenglükool]

Keskmine molekulmass 250–1 200

1,2-polüpropüleenoksiid [= 1,2-polüpropüleenglükool]

Keskmine molekulmass kuni 400 ja vaba 1,3-propaandiooli sisaldus kuni 1 % (massiprotsent) aine kohta

Sorbitool

 

Tetraetüleenglükool

 

Trietüleenglükool

 

Karbamiid

 

2.

Teised lisaained

Summaarselt kuni 1 % (massiprotsent)

Esimene klass

Igas taandes nimetatud aine või ainerühmade kogus võib olla kuni 2 mg/dm2 katmata kile kohta

Äädikhape ja selle NH4-, Ca-, Mg-, K- ja Na-soolad

 

Askorbiinhape ja selle NH4-, Ca-, Mg-, K- ja Na-soolad

 

Bensoehape ja Na-bensoaat

 

Sipelghape ja selle NH4-, Ca-, Mg-, K- ja Na-soolad

 

Hargnemata ahelaga paarisarvulise süsinikuaatomite arvuga (C8–C20) küllastunud või küllastumata rasvhapped, beheenhape ja ritsinoolhape ning nende hapete NH4-, Ca-, Mg-, K-, Na-, Al-, Zn-soolad

 

Sidrunhape, D- ja L-piimhape, male(iin)hape, L-viinhape ja nende Na- ja K-soolad

 

Sorb(iin)hape ja selle NH4-, Ca-, Mg-, K-, Na-soolad

 

Hargnemata ahelaga paarisarvulise süsinikuaatomite arvuga (C8–C20) küllastunud või küllastumata rasvhapete amiidid, beheenhappe ja ritsinoolhappe amiidid

 

Looduslikud toidutärklised ja -jahud

 

Keemilised modifitseeritud toidutärklised ja -jahud

 

Amüloos

 

Kaltsium- ja magneesiumkarbonaadid ja -kloriidid

 

Gütserooliestrid hargnemata ahelaga paarisarvulise süsinikuaatomite arvuga (C8–C20) küllastunud või küllastumata rasvhapetega ja/või adip(iin)hape, sidrun-, 12-hüdroksüstear(iin)- ja ritsinoolhapetega

 

8–14 oksüetüleenrühmaga polüoksüetüleeni estrid hargnemata ahelaga paarisarvulise süsinikuaatomite arvuga (C8–C20) küllastumata või küllastunud rasvhapetega

 

Sorbitooli estrid hargnemata ahelaga paarisarvulise süsinikuaatomite arvuga (C8–C20) küllastumata või küllastunud rasvhapetega

 

Stear(iin)happe ja mono- ja/või diestrid etaandiooli ja/või bis(2-hüdroksüetüül)eetri ja/või trietüleenglükooliga

 

Al-, Ca-, Mg- ja Si-oksiidid ja hüdroksiidid, silikoon ning Al-, Ca-, Mg- ja K-silikaadid ning hüdrosilikaadid

 

Polüetüleenoksiid [= polüetüleenglükool]

Keskmine molekulmass 1 200–4 000

Naatriumpropanaat

 

Teine klass

Ainete üldkogus katmata tsellulooskiles võib olla kuni 1 mg/dm2 ja üksiku aine või ainerühma kogus võib olla kuni 0,2 mg/dm2 (juhul kui ei ole kehtestatud madalamat piirnormi)

Naatriumalküül (C8–C18) benseensulfonaat

 

Naatriumisopropüülnaftaleensulfonaat

 

Naatriumalküül (C8–C18) sulfaat

 

Naatriumalküül (C8–C18) sulfonaat

 

Naatriumdioktüülsulfosuktsinaat

 

Dihüdroksüetüüldietüleentriamiinmonoatsetaatdistearaat

Kuni 0,05 mg/dm2 katmata kile kohta

Ammoonium-, magneesium- ja naatriumlaurüülsulfaadid

 

N,N′-distearoüüldiaminoetaan ehk N,N′distearoüületüleendiamiin, N,N′dipalmitoüüldiaminoetaan ehk N,N′-dipalmitoüül-etüleendiamiin. N,N′-dioleoüüldiaminoetaan ehk N,N′-dioleoüületüleendiamiin-

 

2-heptadetsüül-4,4-bis(metüleenstearaat)oksasoliin

 

polüetüleenaminostearamiidetüülsulfaat

Mitte rohkem kui 0,1 mg/dm2 katmata kile kohta

Kolmas klass – fikseerivad ained

Ainete üldkogus võib olla kuni 1 mg/dm2 katmata kile kohta

Melamiinformaldehüüdi kondensatsiooniprodukt, modifitseerimata või modifitseeritud ühe või mitme alljärgnevalt loetletud aine abil:

butanool, dietüleentriamiin, etanool, trietüleentetraamiin, tetraetüleenpentaamiin, tri-(2-hüdroksüetüül)amiin, 3,3′-diaminodipropüülamiin, 4,4′-diaminodibutüülamiin

Vaba formaldehüüdi sisaldus võib olla kuni 0,5 mg/dm2 katmata kile kohta

Vaba melamiini sisaldus võib olla kuni 0,3 mg/dm2 katmata kile kohta

Melamiinkarbamiidformaldehüüdi kondensatsiooniprodukt, modifitseertud tris-(2-hüdroksüetüül)amiiniga

Vaba formaldehüüdi sisaldus võib olla kuni 0,5 mg/dm2 katmata kile kohta

Vaba melamiini sisaldus võib olla kuni 0,3 mg/dm2 katmata kile kohta

Võrkstruktuuriga katioonsed polüalküleenamiinid:

a)

polüamiid-epikloorhüdriinvaigud diaminopropüülmetüülamiini ja epikloorhüdriini alusel

b)

polüamiid-epikloorhüdriinvaigud epikloorhüdriini, adip(iin)happe, kaprolaktaami, dietüleentriamiini ja/või etüleendiamiini alusel

c)

polüamiid-epikloorhüdriinvaigud adip(iin)happe, dietüleentriamiini ja epikloorhüdriini või epikloorhüdriini ja ammoniaagi segu alusel

d)

polüamiid-polüamiin-epikloorhüdriinvaigud epikloorhüdriini, dimetüüladipaadi ja dietüleentriamiini alusel

e)

polüamiid-polüamiin-epikloorhüdriinvaigud epikloorhüdriini, adipamiidi ja diaminopropüülmetüülamiini alusel

Kooskõlas ühenduse direktiividega ja nende puudumisel siseriiklike õigusaktidega kuni ühenduse direktiivi vastuvõtmiseni

Polüetüleenamiinid ja polüetüleenimiinid

Kuni 0,75 mg/dm2 katmata kile kohta

Karbamiid-formaldehüüdi kondensatsiooniprodukt, modifitseerimata või modifitseeritud ühe või mitme alljärgnevalt loetletud ühendi abil:

aminometüülsulfoonhape, sulfaniilhape, butanool, diaminobutaan, diaminodietüülamiin, diaminodipropüülamiin, diaminopropaan, dietüleentriamiin, etanool, guanidiin, metanool, tetraetüleenpentaamiin, trietüleentetraamiin, naatriumsulfit

Vaba formaldehüüdi sisaldus võib olla kuni 0,5 mg/dm2 katmata kile kohta

Neljas klass

Ainete üldkogus võib olla kuni 0,01 mg/dm2 katmata kile kohta

Toiduõlide amiinide ja polüetüleenoksiidi vahelise reaktsiooni produktid

 

Monoetanoolamiinilaurüülsulfaat

 


TEINE OSA

Kaetud regenereeritud tsellulooskile

Nimetus

Piirangud

A.

Regenereeritud tselluloos

Vt esimene osa

B.

Lisaained

Vt esimene osa

C.   

Kattematerjal

1.

Polümeerid

Ainete üldkogus võib olla kuni 50 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

Tselluloosi etüül-, hüdroksüetüül-, hüdroksüpropüül- ja metüüleetrid

 

Tselluloosnitraat

Kuni 20 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta; lämmastikusisaldus 10,8–12,2 % (massiprotsent) tselluloosnitraadis

2.

Vaigud

Ainete koguhulk ei tohi ületada 12,5 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta ja ainult tselluloosnitraadil põhinevate kattekihtidega regenereeritud tsellulooskilede valmistamiseks

Kaseiin

 

Kampol ja/või selle polümerisatsiooni, hüdrogenisatsiooni või disproportsioneerimissaadused ning nende metüül-, etüül- või (C2–C6) polüvalentsete alkoholide või nende alkoholide segude estrid

 

Kampol ja/või selle polümerisatsiooni, hüdrogenisatsiooni või disproportsioneerimissaadused kondenseeritud akrüül-, male(iin)-, sidrun-, fumaar- ja/või ftaalhappe ja/või 2,2-bis(4-hüdroksüfenüül)propaanformaldehüüdiga ning esterifitseeritud metüül-, etüül- või (C2-C6) polüvalentsete alkoholidega või nende alkoholide segudega

 

Bis(2-hüdroksüetüül)eetri estrid beeta-pineeni ja/või dipineeni ja/või diterpeeni ja male(iin)happeanhüdriidi liitumisega

 

Toiduželatiin

 

Kastoorõli ja selle dehüdratatsiooni- või hüdrogenisatsiooniproduktid, selle kondensatsioonisaadused polüglütserooli, adip(iin)-, sidrun-, male(iin)-, ftaal- ja sebatsiinhappega

 

Looduslik kummi [= dammara]

 

Polü-beeta-pineen [= terpeenvaigud]

 

Karbamiid-formaldehüüdvaigud (vt fikseerivad ained)

 

3.

Plastifikaatorid

Üldkogus võib olla kuni 6 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

Atsetüülditributüültsitraat

 

Atsetüültri(2-etüülheksüül)tsitraat

 

Di-isobutüüladipaat

 

Di-n-butüüladipaat

 

Di-n-heksüülaselaat

 

Ditsükloheksüülftalaat

Kuni 4,0 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

2-etüülheksüüldifenüülfosfaat (sünonüüm: fosforhappe difenüül-2-ethüülheksüülester)

2-etüülheksüüldifenüülfosfaadi suurim lubatud kogus:

a)

2,4 mg/kg sellist tüüpi kilega kokku puutuva toidu kohta, või

b)

0,4 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

Glütseroolmonoatsetaat [= monoatsetiin]

 

Glütserooldiatsetaat [= diatsetiin]

 

Glütserooltriatsetaat [= triatsetiin]

 

Dibutüülsebatsinaat

 

Di-n-butüültartraat

 

Di-isobutüültartraat

 

4.

Teised lisaained

Üldkogus võib olla kuni 6 mg/dm2 katmata regenereeritud tsellulooskile, kaasa arvatud toiduga kokkupuutuva poole kattekiht, kohta

4.1.

Esimeses osas loetletud lisaained

Samad, mis esimeses osas (kaasa arvatud aine hulk kattematerjali toiduainega kokkupuutuval poolel)

4.2.

Spetsiaalsed kattematerjali lisaained:

Aine või ainerühma kogus toiduainega toiduainetega kokkupuutuval kattematerjali poolel võib igal üksikul juhul olla kuni 2 mg/dm2 kohta (kui ei ole kehtestatud eraldi piirnorme)

1-heksadekanool ja 1-oktadekanool

 

Hargnemata ahelaga küllastunud ja küllastumata paarisarvuliste süsinikuaatomite (C8–C20) arvuga rasvhapete ja ritsinoolhappe estrid hargnemata ahelaga etüül-, butüül-, amüül- ja ole(iin)alkoholidega

 

Montaanvahad, mis sisaldavad puhastatud montaanhappeid (C26–C32) ja/või nende estreid etaandiooli ja/või 1,3-butaandiooliga ja nende kaltsium- ja kaaliumisooli

 

Karnaubavaha

 

Mesilasvaha

 

Espartovaha

 

Kandelillavaha

 

Dimetüülpolüsiloksaan

Kuni 1 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta — Epoksiiditud sojaõli (oksilaani sisaldus 6–8 %)

Epoksiiditud sojaõli (oksilaani sisaldus 6–8 %)

 

Rafineeritud parafiin ja mikrokristalsed vahad

 

Pentaerütritooltetrastearaat

 

Mono- ja bis(oktadetsüüldietüleenoksiid)fosfaadid

Kuni 0,2 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

Alifaatsed happed (C8–C20) esterifitseeritud mono- või di-(2-hüdroksü)amiiniga

 

2- ja 3-tert-butüül-4-hüdroksüanisool [e butüleeritud hüdroksüanisool — BHA]

Kuni 0,06 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

2,6-di-tert-butüül-4-metüülfenool [e butüleeritud hüdroksütolueen — BHT]

Kuni 0,06 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

Di-n-oktüültina-bis(2-etüülheksüül)maleaat

Kuni 0,06 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

5.

Lahustid

Aine üldkogus võib olla kuni 0,6 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta

Butüülatsetaat

 

Etüülatsetaat

 

Isobutüülatsetaat

 

Isopropüülatsetaat

 

Propüülatsetaat

 

Atsetoon

 

1-butanool

 

Etanool

 

2-butanool

 

2-propanool

 

1-propanool

 

Tsükloheksaan

 

Etüleenglükoolimonobutüüleeter

 

Etüleenglükoolimonobutüüleetri atsetaat

 

Metüületüülketoon

 

Metüülisobutüülketoon

 

Tetrahüdrofuraan

 

Tolueen

Kuni 0,06 mg/dm2 toiduga kokkupuutuva poole kattekihi kohta


III LISA

A   OSA

Kehtetuks tunnistatud direktiiv koos muudatustega

(artikkel 7)

Komisjoni direktiiv 93/10/EMÜ

(EÜT L 93, 17.4.1993, lk 27).

Komisjoni direktiiv 93/111/EÜ

(EÜT L 310, 14.12.1993, lk 41).

Komisjoni direktiiv 2004/14/EÜ

(ELT L 27, 30.1.2004, lk 48).

B   OSA

Siseriiklikku õigusesse ülevõtmise ja kohaldamise tähtajad

(artikkel 7)

Direktiiv

Ülevõtmise tähtaeg

Kohaldamise tähtaeg

93/10/EMÜ

1. jaanuar 1994

1. jaanuar 1994 (1)

1. jaanuar 1994 (2)

1. jaanuar 1995 (3)

93/111/EÜ

2004/14/EÜ

29. juuli 2005

29. juuli 2005 (4)

29. jaanuar 2006 (5)


(1)  Kooskõlas direktiivi 93/10/EMÜ artikli 5 lõike 1 esimese taandega: „Lubavad liikmesriigid 1. jaanuarist 1994 sellise toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskile turustamise ja kasutamise, mis vastab käesoleva direktiivi nõuetele”.

(2)  Kooskõlas direktiivi 93/10/EMÜ artikli 5 lõike 1 teise taandega: „Keelavad liikmesriigid 1. jaanuarist 1994 sellise toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskile turustamise ja kasutamise, mis ei vasta käesoleva direktiivi ega direktiivi 83/229/EMÜ nõuetele, v.a kile, mis direktiivi 92/15/EMÜ kohaselt keelatakse 1. juulist 1994”.

(3)  Kooskõlas direktiivi 93/10/EMÜ artikli 5 lõike 1 kolmanda taandega: „Keelavad liikmesriigid 1. jaanuarist 1995 sellise toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskile turustamise ja kasutamise, mis ei vasta käesoleva direktiivi nõuetele, kuid vastas direktiivi 83/229/EMÜ nõuetele”.

(4)  Kooskõlas direktiivi 2004/14/EÜ artikli 2 lõike 1 punktiga a: „Kohaldavad liikmesriigid kõnealuseid õigusakte sellisel viisil, et need lubavad 29. juulist 2005 sellise toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskile turustamist ja kasutamist, mis vastab käesoleva direktiivi nõuetele”.

(5)  Kooskõlas direktiivi 2004/14/EÜ artikli 2 lõike 1 punktiga b: „Kohaldavad liikmesriigid kõnealuseid õigusakte sellisel viisil, et need keelustavad 29. jaanuarist 2006 sellise toiduainetega kokkupuutumiseks ettenähtud regenereeritud tsellulooskile tootmise ja impordi Ühenduse territooriumile, mis ei vasta käesoleva direktiivi nõuetele”.


IV LISA

Vastavustabel

Direktiiv 93/10/EMÜ

Käesolev direktiiv

Artikkel 1 lõiked 1 ja 2

Artikkel 1 lõiked 1 ja 2

Artikkel 1 lõige 3 sissejuhatav osa, punkt b

Artikkel 1 lõige 3

Artikkel 1a

Artikkel 2

Artikkel 2

Artikkel 3

Artikkel 2a

Artikkel 4

Artikkel 3

Artikkel 5

Artikkel 4

Artikkel 6

Artikkel 5

Artikkel 6

Artikkel 7

Artikkel 8

Artikkel 7

Artikkel 9

Lisa I

Lisa I

Lisa II

Lisa II

Lisa III

Lisa III

Lisa IV