23.4.2005   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 104/42


OTSUS nr 200,

15. detsember 2004,

võõrtöötajate sotsiaalkindlustuse halduskomisjoni andmetöötlusega tegeleva tehnikakomisjoni tööviiside ja koosseisu kohta

(EMPs kohaldatav tekst)

(2005/324/EÜ)

VÕÕRTÖÖTAJATE SOTSIAALKINDLUSTUSE HALDUSKOMISJON,

võttes arvesse nõukogu määruse (EMÜ) nr 1408/71 sotsiaalkindlustussüsteemide kohaldamise kohta ühenduse piires liikuvate töötajate ja nende pereliikmete suhtes artikli 81 lõiget d, (1) mille alusel halduskomisjon tugevdab ja arendab liikmesriikidevahelist koostööd teabevahetuse korra nüüdisajastamise abil eelkõige sellega, et teabe liikumist asutuste vahel kohandatakse telemaatilise teabevahetuse jaoks, võttes arvesse andmetöötlust igas liikmesriigis kiirendamaks hüvitiste määramist,

võttes arvesse nõukogu määruse (EMÜ) nr 574/72, millega määratakse kindlaks määruse (EMÜ) nr 1408/71 sotsiaalkindlustussüsteemide kohaldamise kohta ühenduse piires liikuvate töötajate ja nende pereliikmete suhtes rakendamise kord, artikli 117c lõiget 1, (2) mille alusel halduskomisjon määrab kindlaks tehnikakomisjoni tööviisid ja koosseisu, kusjuures tehnikakomisjon koostab enne artiklite 117, 117a ja 117b kohaste otsuste tegemist aruanded ja esitab põhjendatud seisukohad,

arvestades Euroopa Liidu 1. mai 2004. aasta laienemise mõju tehnikakomisjoni toimimisele,

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

Artikkel 1

1.   Võõrtöötajate sotsiaalkindlustuse halduskomisjon asutab määruse (EMÜ) nr 574/72 artikli 117c lõikes 1 sätestatud andmetöötluse tehnikakomisjoni. Seda nimetatakse “tehnikakomisjoniks”.

2.   Tehnikakomisjon täidab ülesandeid, mis on talle pandud määruse (EMÜ) nr 574/72 artikli 117c lõikega 2.

3.   Tehnikakomisjoni eriülesanded määrab võõrtöötajate sotsiaalkindlustuse halduskomisjon, kes võib neid ülesandeid vajaduse korral muuta.

Artikkel 2

Tehnikakomisjon kinnitab oma aruanded ja esitab põhjendatud seisukohad vajadusel tehniliste dokumentide ja uuringute põhjal. Tehnikakomisjon võib riikide haldusasutustelt nõuda teavet, mida ta peab vajalikuks oma ülesannete nõuetekohaseks täitmiseks.

Artikkel 3

1.   Tehnikakomisjon koosneb kahest liikmest iga liikmesriigi kohta, kellest üks määratakse alaliseks liikmeks ja teine tema asetäitjaks. Liikmesriikide valitsuste esindajad halduskomisjoni juures edastavad teate liikmesriikide määramiste kohta halduskomisjoni peasekretärile.

2.   Aruanded ja põhjendatud seisukohad võetakse vastu tehnikakomisjoni kõikide liikmete lihthäälteenamusega, kusjuures igal liikmesriigil on üks hääl, mille annab alaline liige või tema puudumise korral tema asendusliige. Aruannetes ja põhjendatud seisukohtades peab olema märgitud, kas need võeti vastu ühehäälselt või lihthäälteenamusega. Vähemusele tuleb ette näha reservatsioonid.

3.   Euroopa Ühenduste Komisjoni esindaja või tema poolt määratud isik osaleb tehnikakomisjoni töös nõuandva pädevusega.

Artikkel 4

Tehnikakomisjoni eesistujaks on poole aasta kaupa kas alaline liige või mõni muu määratud ametnik sellest riigist, mille esindaja halduskomisjoni juures on sellel ajavahemikul halduskomisjoni eesistuja. Tehnikakomisjoni eesistuja annab halduskomisjoni eesistuja nõudmisel tehnikakomisjoni tööst aru.

Artikkel 5

Tehnikakomisjon võib moodustada ajutisi töörühmi eriküsimustega tegelemiseks. Tehnikakomisjon kirjeldab nende töörühmade ülesandeid, täitmise ajakava ja oma tegevuse finantsmõju artiklis 7 nimetatud töökava.

Artikkel 6

Halduskomisjoni sekretariaat valmistab ette, viib läbi ja protokollib tehnikakomisjoni koosolekud.

Artikkel 7

Tehnikakomisjon esitab üksikasjaliku töökava halduskomisjonile heakskiitmiseks. Tehnikakomisjon esitab igal aastal halduskomisjonile aruande töökavaga seotud tegevustest ja tulemustest koos võimalike muudatusettepanekutega.

Artikkel 8

Tehnikakomisjoni kavandatud tegevustele, mis nõuavad kulutusi Euroopa Ühenduste Komisjoni eelarvest, tuleb taotleda kõnealuse institutsiooni esindaja heakskiitu.

Artikkel 9

Tehnikakomisjoni töökeeled on ühenduse institutsioonides ametlikeks keelteks tunnistatud keeled vastavalt Euroopa Ühenduse asutamislepingu artiklile 290.

Artikkel 10

Lisas esitatud täiendavaid eeskirju kohaldatakse ka tehnikakomisjonile.

Artikkel 11

Käesolev otsus asendab halduskomisjoni otsust nr 169. (3)

Artikkel 12

Käesolev otsus avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas.

Määrust kohaldatakse alates 1. märtsist 2005.

Halduskomisjoni eesistuja

C.-J. VAN DEN BERG


(1)  EÜT L 149, 5.7.1971, lk 2. Määrust on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 631/2004 (ELT L 100, 6.4.2004, lk 1).

(2)  EÜT L 74, 27.3.1972, lk 1. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 631/2004.

(3)  EÜT L 195, 11.7.1998, lk 46.


LISA

TEHNIKAKOMISJONI TÄIENDAVAD EESKIRJAD

1.   Koosolekutel osalemine

a)

Kui eesistuja ei saa tehnikakomisjoni istungil osaleda, täidab tema asetäitja eesistuja ülesandeid.

b)

Komisjoni liikmed võivad vajadusel kaasata ühe või mitu lisaeksperti, kui käsitletav teema seda nõuab. Igas delegatsioonis võib reeglina olla kuni neli isikut.

c)

Euroopa Ühenduste Komisjoni esindaja või sekretariaadi liige või mõni muu halduskomisjoni peasekretäri määratud isik osaleb kõikidel tehnikakomisjoni ja selle ajutiste töörühmade koosolekutel. Nendel koosolekutel võivad vajaduse korral osaleda ka Euroopa Ühenduste Komisjoni teiste talituste esindajad.

2.   Hääletamine

a)

Kui tehnikakomisjoni alaline liige täidab eesistuja ülesandeid, hääletab tema asemel tema asetäitja.

b)

Eesistuja palub komisjoni liikmel, kes on kohal, kuid jääb hääletamisel erapooletuks, esitada hääletamisest kõrvalehoidmise põhjused.

c)

Kui kohalolevate liikmete enamus jääb erapooletuks, loetakse hääletamine asjaomases küsimuses mittetoimunuks.

3.   Päevakord

a)

Iga tehnikakomisjoni koosoleku eel koostab sekretariaat koostöös tehnikakomisjoni eesistujaga päevakorra eelnõu. Sekretariaat võib vajaduse korral enne mõne punkti päevakorda võtmist paluda asjaomastel delegatsioonidel esitada kirjalikult oma seisukohad kõnealuses küsimuses.

b)

Päevakorra eelnõu koosneb üldjuhul punktidest, mille kohta sekretariaat on saanud taotluse komisjoni liikmelt või Euroopa Ühenduste Komisjoni esindajalt, ning vajaduse korral ka asjakohastest märkustest, mis halduskomisjoni sekretariaat on saanud vähemalt 20 tööpäeva enne koosoleku algust.

c)

Päevakava eelnõu saadetakse vähemalt kümme tööpäeva enne koosoleku algust tehnikakomisjoni liikmetele, Euroopa Ühenduste Komisjoni esindajale ja kõigile isikutele, keda koosolekule oodatakse. Päevakorra punktidega seotud materjalid saadetakse osalejatele niipea, kui need on kättesaadavad.

d)

Koosoleku alguses kiidab tehnikakomisjon päevakava heaks. Olemasolevale päevakorra eelnõule saab lisada mõne uue punkti tehnikakomisjoni ühehäälse otsusega. Tehnikakomisjoni liikmed võivad oma lõplikku otsust järgmise koosolekuni edasi lükata seoses nende päevakorra eelnõus olevate punktidega, mille kohta nad pole viis päeva enne koosoleku algust saanud asjakohast materjali oma emakeeles, välja arvatud eriti pakilistel juhtudel.

4.   Ajutised töörühmad

a)

Ajutisi töörühmi juhivad eksperdid, kelle määrab tehnikakomisjoni eesistuja koostöös Euroopa Ühenduste Komisjoni esindajaga, või ekspert, kes esindab riiki, mille esindaja halduskomisjoni juures täidab halduskomisjoni eesistuja ülesandeid.

b)

Ajutise töörühma eesistuja kutsutakse tehnikakomisjoni koosolekule, kui seal arutatakse selle ajutise töörühma aruannet.

5.   Haldusküsimused

a)

Tehnikakomisjoni eesistuja võib sekretariaadile nõu anda seoses koosolekute korraldamisega ja selliste ülesannete täitmisega, mis kuuluvad tehnikakomisjoni haldusalasse.

b)

Tehnikakomisjoni kutsub kokku sekretariaat koostöös tehnikakomisjoni eesistujaga, saates kirjaliku kutse komisjoni liikmetele ja Euroopa Ühenduste Komisjoni esindajale kümme tööpäeva enne koosolekut.

c)

Iga koosolek tuleb protokollida ja protokollid üldjuhul järgmisel koosolekul heaks kiita.