31995L0011



Euroopa Liidu Teataja L 106 , 11/05/1995 Lk 0023 - 0024


Komisjoni direktiiv 95/11/EÜ,

4. mai 1995,

millega muudetakse nõukogu direktiivi 87/153/EMÜ, millega määratakse kindlaks söödalisandite hindamissuunised

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse nõukogu 23. novembri 1970. aasta direktiivi 70/524/EMÜ söödalisandite kohta, [1] viimati muudetud Austria, Soome ja Rootsi ühinemisaktiga, eriti selle artikli 9 lõiget 2,

ning arvestades, et:

nõukogu direktiivis 70/524/EMÜ nähakse ette söödalisandite hindamissuunised, mis on seejärel vastu võetud nõukogu 16. veebruari 1987. aasta direktiiviga 87/153/EMÜ (millega määratakse kindlaks söödalisandite hindamissuunised, [2] viimati muudetud komisjoni direktiiviga 94/40/EÜ, [3] ja kõik selles tehtavad muudatused teaduse ja tehnika arengut arvesse võttes;

mikroobitüvede muutusteta säilimise ja sellest tulenevalt järjepideva tootmise tagamiseks tuleks võrdlusmaterjal deponeerida kultuuride kogus, mida kooskõlas Budapesti lepinguga tunnustatakse rahvusvahelise deponeerimisasutusena; see säte võimaldab anda kasutatud tüvede täpsed viited;

käesoleva direktiiviga ettenähtud meetmed on kooskõlas alalise söödakomitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA DIREKTIIVI:

Artikkel 1

Direktiivi 87/153/EMÜ lisa muudetakse vastavalt käesoleva direktiivi lisale.

Artikkel 2

Liikmesriigid jõustavad käesoleva direktiivi täitmiseks vajalikud õigus- ja haldusnormid hiljemalt 31. detsembriks 1995. Liikmesriigid teatavad sellest viivitamata komisjonile.

Kui liikmesriigid need meetmed vastu võtavad, lisavad nad nendesse meetmetesse või nende ametliku avaldamise korral nende juurde viite käesolevale direktiivile. Viitamise viisi näevad ette liikmesriigid.

Artikkel 3

Käesolev direktiiv jõustub kahekümnendal päeval pärast avaldamist Euroopa Ühenduste Teatajas.

Artikkel 4

Käesolev direktiiv on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 4. mai 1995

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Franz Fischler

[1] EÜT L 270, 14.12.1970, lk 1.

[2] EÜT L 64, 7.3.1987, lk 19.

[3] EÜT L 208, 11.8.1994, lk 15.

--------------------------------------------------

LISA

1. II jao punkti 2.2 tekst asendatakse järgmisega:

"2.2. Empiiriline ja struktuurivalem, molekulmass. Kui toimeaine on käärimissaadus, märkida peamiste koostisosade kvalitatiivne ja kvantitatiivne koostis.

Mikroorganismide puhul: rahvusvahelise deponeerimisasutusena [1] tunnustatud kultuuride kogu nimi ja koht (võimaluse korral Euroopa Ühenduses), kus tüve säilitatakse, registreerimisnumber, geneetiline modifikatsioon ja identifitseerimiseks vajalikud tunnused. Peale selle päritolu, vastavad morfoloogilised ja füsioloogilised omadused, arengustaadiumid, bioloogilist tegevust (lisaainena) mõjutada võivad tegurid ja muud identifitseerimiseks vajalikud geneetilised andmed. Kolooniaid moodustavate osakeste (CFU) arv grammi kohta.

Ensüümpreparaatide puhul: bioloogiline päritolu (mikroobse päritolu puhul): rahvusvahelise deponeerimisasutusena tunnustatud kultuuride kogu nimi ja koht (võimaluse korral Euroopa Ühenduses), kus tüve säilitatakse, registreerimisnumber, geneetiline modifikatsioon ja identifitseerimiseks vajalikud tunnused, kaasa arvatud geeniandmed), vastava keemiliselt puhta substraadi saamise viis ja muud füüsikalised ja keemilised omadused.

Kõikidel juhtudel tuleb esitada tõendi koopia mikroorganismide deponeerimise kohta rahvusvahelises deponeerimisasutuses, tõendis täpsustatakse mikroorganismi nimi ja taksonoomiline määratlus kooskõlas rahvusvahelise nomenklatuuri eeskirjaga."

2. V jao punkti 2.2 tekst asendatakse järgmisega:

"2.2 Empiiriline ja struktuurivalem, molekulmass. Kui toimeaine on käärimissaadus, märkida peamiste koostisosade kvalitatiivne ja kvantitatiivne koostis.

Mikroorganismide puhul: rahvusvahelise deponeerimisasutusena tunnustatud kultuuride kogu nimi ja koht (võimaluse korral Euroopa Ühenduses), kus tüve säilitatakse, registreerimisnumber, geneetiline modifikatsioon ja identifitseerimiseks vajalikud tunnused.

Ensüümpreparaatide puhul: bioloogiline päritolu (mikroobse päritolu puhul: rahvusvahelise deponeerimisasutusena tunnustatud kultuuride kogu nimi ja koht (võimaluse korral Euroopa Ühenduses), kus tüve säilitatakse, registreerimisnumber, geneetiline modifikatsioon ja identifitseerimiseks vajalikud tunnused, kaasa arvatud geneetilised andmed) vastava keemiliselt puhta substraadi saamise viis ja muud füüsikalised ja keemilised omadused."

[1] Rahvusvaheline deponeerimisasutus vastavalt Budapesti kokkuleppe mikroorganismide deponeerimise rahvusvahelise tunnustamise kohta patendiekspertiisi eesmärgil artiklile 7.

--------------------------------------------------