31994R3317



Euroopa Liidu Teataja L 350 , 31/12/1994 Lk 0013 - 0014
Soomekeelne eriväljaanne: Peatükk 4 Köide 7 Lk 0042
Rootsikeelne eriväljaanne: Peatükk 4 Köide 7 Lk 0042


Nõukogu määrus (EÜ) nr 3317/94,

22. detsember 1994,

millega kehtestatakse üldsätted, mis käsitlevad kalapüügi lubamist kolmanda riigi vetes kalastuskokkuleppe alusel

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artiklit 43,

võttes arvesse komisjoni ettepanekut, [1]

võttes arvesse Euroopa Parlamendi arvamust, [2]

võttes arvesse majandus- ja sotsiaalkomitee arvamust [3]

ning arvestades, et:

vastavalt kalapüügilubade üldsätteid kehtestava nõukogu 27. juuni 1994. aasta määruse (EÜ) nr 1627/94 [4] artiklile 17 peab nõukogu tegema otsuse üldsätete kohta, mis käsitlevad püügilubade kohaldamist ühenduse kalalaevade suhtes, mis tegutsevad kolmanda riigi vetes vastavalt ühenduse ja selle riigi vahel sõlmitud kalastuskokkuleppele;

ühenduse ja kolmandate riikide vaheliste kalastuskokkulepete alusel toimuva ühenduse kalalaevade kalastustegevuse tõhusa ja mõistetava juhtimise huvides on vaja, et iga liikmesriik annaks oma kalalaevadele, millel on kolmanda riigi püügilitsents, loa niisuguseks tegevuseks ja kalapüük kolmanda riigi vetes ilma kõnealuse püügilitsentsita oleks keelatud, et austada kohustusi, mida ühendus on võtnud kolmandate riikide ees;

on vaja kehtestada kord, mida peavad järgima komisjon ja lipuliikmesriik, et neid toiminguid oleks võimalik juhtida, ja koostada eeskirjad nimetatud korra rakendamiseks,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

1. Käesoleva määrusega kehtestatakse üldsätted, mis käsitlevad kolmanda riigi vetes ühenduse ja kolmanda riigi vahelise kalastuskokkuleppe alusel toimuvat ühenduse kalalaevade kalapüüki, mille jaoks on nõutav asjaomase kolmanda riigi püügilitsents.

2. Ainult need ühenduse kalalaevad, millel on kehtivad kalastuskokkuleppe alusel antud kalapüügiload, võivad tegeleda kalapüügiga kolmanda riigi vetes vastavalt ühenduse ja selle riigi vahelisele kalastuskokkuleppele.

Artikkel 2

Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

a) kolmanda riigi püügilitsents — kolmanda riigi mis tahes kujul antud luba kalastustegevuseks tema kalastusvetes;

b) kalastuskokkuleppe alusel antud kalapüügiluba — vastavalt ühenduse ja kolmanda riigi vahelisele kalastuskokkuleppele lipuliikmesriigi poolt ühenduse kalalaevale mis tahes kujul antud kalapüügiluba, mis täiendab määruse (EÜ) nr 3690/93 [5] artiklis 1 nimetatud püügilitsentsi, ja lubab kalalaevale punktis a nimetatud kalastustegevust.

Artikkel 3

Lipuliikmesriik annab oma lipu all sõitvatele kalalaevadele kalastuskokkuleppe alusel kalapüügiload ja korraldab nende kasutamist vastavalt käesolevas määruses sätestatud tingimustele.

Artikkel 4

1. Lipuliikmesriik ei anna kalastuskokkuleppe alusel kalapüügiluba, kui kõnealusel kalalaeval ei ole määruse (EÜ) nr 3690/93 sätetele vastavat püügilitsentsi või kui see litsents on ajutiselt või lõplikult tühistatud vastavalt nimetatud määruse artiklile 5. Kalapüügiload, mis on kalastuskokkuleppe alusel juba antud, muutuvad tühiseks, kui nimetatud kalalaevale väljastatud püügilitsents on lõplikult tühistatud; kalastuskokkuleppe alusel antud kalapüügiluba peatatakse ajutiselt, kui püügilitsents on ajutiselt tühistatud.

2. Lipuliikmesriik annab kalastuskokkuleppe alusel kalapüügiloa kohe, kui kalalaev on saanud kolmanda riigi püügilitsentsi.

Artikkel 5

1. Lipuliikmesriik saadab komisjonile kõikide oma lipu all sõitvate laevade taotlused saada kolmanda riigi püügilitsents, et jätkata kalastustegevust vastavalt kalapüügivõimalustele, mis ühendusel on kolmanda riigiga sõlmitud kalastuskokkuleppe alusel. Liikmesriik peab tagama, et taotlused vastavad kokkuleppe tingimustele ja ühenduse eeskirjadele.

2. Komisjon vaatab kõikidest liikmesriikidest tulnud taotlused läbi, pidades silmas kalapüügivõimalusi, mis on liikmesriigile eraldatud vastavalt ühenduse sätetele, ja muid ühenduse laevade suhtes kohaldatavaid kalastuskokkuleppe tingimusi. Komisjon saadab hiljemalt 10 päeva pärast liikmesriigi taotluse saamist või kalastuskokkuleppes kehtestatud tähtaja jooksul, asjaomasele kolmandale riigile taotlused, et kolmas riik väljastaks püügilitsentsi ühenduse kalalaevadele, kes soovivad jätkata kalastustegevust selle vetes. Kui komisjon avastab taotluse läbivaatamisel, et see ei vasta käesolevas lõigus sätestatud tingimustele, teatab komisjon kohe asjaomasele liikmesriigile, et ta ei saa nimetatud taotlust või selle osa asjaomasele kolmandale riigile edastada, esitades põhjendused.

3. Komisjon teatab kohe lipuliikmesriigile, kui asjaomane kolmas riik on andnud püügilitsentsi kalastustegevuse jätkamiseks või kui kolmas riik on otsustanud niisugust litsentsi mitte anda. Viimasel juhul kontrollib komisjon asja, konsulteerides lipuliikmesriigi ja kõnesoleva kolmanda riigiga.

Artikkel 6

1. Kui kolmas riik teatab komisjonile, et ta on otsustanud liikmesriigi lipu all sõitva laeva püügilitsentsi peatada või tühistada, teatab komisjon sellest viivitamata lipuliikmesriigile. Komisjon kontrollib asja kalastuskokkuleppes sätestatud korras, vajaduse korral konsulteerides lipuliikmesriigi ja asjaomase kolmanda riigiga, ning teatab tulemustest lipuliikmesriigile ja vajaduse korral kolmandale riigile.

2. Kui kolmas riik peatab enda poolt asjaomasele laevale antud püügilitsentsi, kaasneb sellega kalastuskokkuleppe alusel antud kalapüügiloa peatamine lipuliikmesriigi poolt kogu püügilitsentsi peatamise ajaks.

3. Kui kolmas riik on püügilitsentsi lõplikult tühistanud, tühistab lipuliikmesriik kohe asjaomasele laevale kalastuskokkuleppe alusel antud kalapüügiloa.

Artikkel 7

Lipuliikmesriik täidab määruse (EÜ) nr 3690/93 artiklis 6 märgitud dokumendi(d) ja kannab sinna kõik andmed enda väljastatud kalastuskokkuleppe alusel antud kalapüügilubade kohta, kui neid andmeid ei ole juba kogutud vastavalt komisjoni 19. jaanuari 1994. aasta määrusele (EÜ) nr 109/94, mis käsitleb ühenduse kalalaevade registrit. [6]

Artikkel 8

Liikmesriigid nimetavad pädevad asutused, kes kalastuskokkuleppe alusel annavad kalapüügilubasid ja võtavad vastu süsteemi tõhusust tagavaid meetmeid. Liikmesriigid teatavad teistele liikmesriikidele ja komisjonile nende asutuste nimed ja aadressid. Nad informeerivad komisjoni võetud meetmetest hiljemalt kuus kuud pärast käesoleva määruse jõustumist ja tehtud muudatustest niipea kui võimalik.

Artikkel 9

Artiklite 5 ja 6 kohaldamise üksikasjalikud eeskirjad võetakse vastu nõukogu 20. detsembri 1992. aasta määruse (EMÜ) nr 3760/92 (millega luuakse ühenduse kalanduse ja akvakultuuri süsteem) [7] artiklis 18 ettenähtud korras.

Artikkel 10

Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Ühenduste Teatajas.

Seda kohaldatakse 1. jaanuarist 1995.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 22. detsember 1994

Nõukogu nimel

eesistuja

H. Seehofer

[1] EÜT C 310, 16.11.1993, lk 13.

[2] EÜT C 20, 24.1.1994, lk 54.

[3] EÜT C 34, 2.2.1994, lk 73.

[4] EÜT L 171, 6.7.1994, lk 7.

[5] EÜT L 341, 31.12.1993, lk 93.

[6] EÜT L 19, 22.1.1994, lk 5.

[7] EÜT L 389, 31.12.1992, lk 1.

--------------------------------------------------