31988R2868



Euroopa Liidu Teataja L 257 , 17/09/1988 Lk 0020 - 0021
Soomekeelne eriväljaanne: Peatükk 4 Köide 3 Lk 0111
Rootsikeelne eriväljaanne: Peatükk 4 Köide 3 Lk 0111


Komisjoni määrus (EMÜ) nr 2868/88,

16. september 1988,

millega kehtestatakse Loode-Atlandi kalastusorganisatsiooni poolt vastu võetud rahvusvahelise ühisinspekteerimise kava üksikasjalikud rakenduseeskirjad

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Majandusühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse nõukogu 9. juuni 1988. aasta määrust (EMÜ) nr 1956/88, millega võeti vastu Loode-Atlandi kalastusorganisatsiooni poolt vastu võetud rahvusvahelise ühiskontrolli kava rakendussätted, [1] eriti selle artiklit 4,

ning arvestades, et:

tuleks kehtestada rahvusvahelise ühisinspekteerimise kava, edaspidi "kava", ja määruse (EMÜ) nr 1956/88 üksikasjalikud rakenduseeskirjad eelkõige selles osas, mis puudutavad ühenduse kavas osalemise esialgse plaani vastuvõtmist ja sellest teatamist, ilmsetest rikkumistest teatamist ja nende uurimist ning liikmesriikide ja komisjoni koostööd nendes valdkondades;

kalavarude korralduskomitee ei ole oma eesistuja määratud tähtaja jooksul arvamust avaldanud,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Liikmesriigid teatavad iga aasta 1. septembriks komisjonile inspektorite ja eriotstarbeliste kontroll-laevade nimed (selle mõiste alla kuuluvad inspektoreid vedavad kalalaevad) ja helikopterite tunnused, mida nad kavatsevad kava raames järgmise kalendriaasta jooksul kasutada. Selle teabe alusel koostab komisjon koostöös liikmesriikidega kõnealuse kalendriaasta kohta ühenduse kavas osalemise esialgse plaani ja teatab sellest NAFO sekretär-asjaajajale ja liikmesriikidele.

Artikkel 2

Komisjon määrab kava lõikes 3 osutatud asutused.

Artikkel 3

Ühenduse inspektorid, kes vastavalt määruse (EMÜ) nr 1956/88 artikli 2 lõikele 1 kavas osalevad, teatavad Euroopa Ühenduste komisjonile Brüsselisse teleksinumbril 24189 Fiseu-B kontrollitud laeval avastatud ilmsete rikkumiste üksikasjad kontrollile järgneva tööpäeva jooksul. Inspektorid esitavad 10 päeva jooksul komisjonile kontrollitud laevade nimistu.

Ilmsete rikkumiste korral või kui registreeritud saak erineb inspektorite hinnangul pardal olevast saagist, edastavad inspektorid pärast kontroll-laeva sadamasse saabumist komisjonile võimalikult kiiresti kontrollimisaruande koopia koos sellega seotud dokumentidega, sealhulgas tehtud fotode teised eksemplarid. Kui ilmseid rikkumisi ei esine või kui registreeritud saak ja inspektorite hinnangul pardal olev saak omavahel ei erine, edastavad inspektorid kontrollimisaruande originaali komisjonile 20 päeva jooksul pärast kontroll-laeva sadamasse saabumist.

Artikkel 4

1. Kui muu lepinguosaline teatab komisjonile ühenduse laeva sooritatud ilmsest rikkumisest, teatab komisjon sellest laeva lipuriigile, kes astub viivitamata samme tõestusmaterjali saamiseks, selle läbivaatamiseks ja rikkumise kõrvaldamiseks vajaliku edasise uurimise korraldamiseks. Ühenduse inspektor peab võimaluse korral alati laeva pardale minema. Lipuriik kontrollib võimaluse korral alati laeva selle sadamasse naasmisel.

Lipuriik võimaldab komisjonil kontrolli sooritanud lepinguosalise pädevate asutustega igakülgset koostööd teha, et tagada ilmse rikkumise tõestusmaterjali ettevalmistamine ja säilitamine niisugusel kujul, mis hõlbustab haldus- või kohtumenetlust.

2. Kui ühenduse inspektor teatab komisjonile ühenduse laeva sooritatud ilmsest rikkumisest, teatab komisjon sellest laeva lipuriigile, kes astub viivitamata samme tõestusmaterjali saamiseks, selle läbivaatamiseks ja rikkumise kõrvaldamiseks vajaliku edasise uurimise korraldamiseks, kontrollib võimaluse korral alati laeva selle naasmisel sadamasse ja teeb komisjoniga igakülgset koostööd, et tagada ilmse rikkumise tõestusmaterjali ettevalmistamine ja säilitamine niisugusel kujul, mis hõlbustab haldus- või kohtumenetlust.

Artikkel 5

1. Kui muu lepinguosaline teatab komisjonile erinevustest ühenduse laeva registreeritud saagi ja inspektorite hinnangute vahel, teatab komisjon sellest laeva lipuriigile. Komisjon teavitab ka kõiki kavas osalevaid ühenduse kontroll-laevu, mis asuvad reguleeritavas piirkonnas. Ühenduse inspektor peab võimaluse korral alati minema kõnealuse laeva pardale. Lipuriigi pädevad asutused abistavad komisjoni selle igakülgses koostöös inspektoriga, et tagada tõendusmaterjali ettevalmistamine ja säilitamine niisugusel kujul, mis hõlbustaks haldus- või kohtumenetlust, ja korraldavad kõikvõimalikke täiendavaid uuringuid, mida komisjon vajab asjakohaste lisatoimingute määramiseks.

2. Kui ühenduse laeva registreeritud saak erineb ühenduse inspektori hinnangutest, teatab komisjon sellest laeva lipuriigile, kes koostöös komisjoniga tagab tõendusmaterjali ettevalmistamise ja säilitamise niisugusel kujul, mis hõlbustaks haldus- või kohtumenetlust, ja korraldab kõikvõimalikke täiendavaid uuringuid, mida komisjon vajab asjakohaste lisatoimingute määramiseks.

Artikkel 6

Komisjon edastab kontrollitud laevade lipuriikidele võimalikult kiiresti kontrollimisaruannete originaalid, mille on komisjonile saatnud ühenduse inspektorid või teised lepinguosalised nende ühenduse laevade kohta, kus ei esine ilmseid rikkumisi ega erinevust registreeritud ja inspektorite hinnangul pardal oleva saagi vahel.

Artikkel 7

Komisjon edastab teiste lepinguosaliste pädevatele asutustele võimalikult kiiresti ühenduse inspektorite koostatud aruannete koopiad selle lepinguosalise laevade kohta, mis käsitlevad ilmseid rikkumisi või erinevusi registreeritud saagi ja inspektorite hinnangute vahel, samuti aruannetega seotud dokumendid ja tehtud fotode teised eksemplarid.

Artikkel 8

Komisjon saadab ühenduse inspektorite koostatud kõikide kontrollimisaruannete koopiad NAFO sekretär-asjaajajale.

Artikkel 9

Liikmesriigid teatavad iga aasta 1. veebruariks eelmise kalendriaasta kohta:

1) oma laevade sooritatud rikkumiste suhtes võetud meetmete tulemustest; ilmsed rikkumised tuleb loetleda aastate kaupa kuni meetmete lõpetamiseni ja kirjeldada määratud karistusi eritermineid kasutades;

2) kõikidest märkimisväärsetest erinevustest oma laevade logiraamatutes registreeritud saagi ja inspektorite hinnangul laeva pardal oleva saagi vahel ja sellest tulenevalt võetud meetmetest. Erinevus loetakse märkimisväärseks, kui inspektori hinnangul on erinevus logiraamatus registreeritud loomusest 20 % või rohkem.

Artikkel 10

Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Ühenduste Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 16. september 1988

Komisjoni nimel

komisjoni liige

António Cardoso E Cunha

[1] EÜT L 175, 6.7.1988, lk 1.

--------------------------------------------------