23.11.2012 |
ET |
Euroopa Liidu Teataja |
L 325/17 |
ELi-ŠVEITSIÜHISKOMITEE OTSUS nr 1/2012,
11. september 2012,
millega määratakse kindlaks ühiskomitee töökord ja moodustatakse töörühm
(2012/716/EL)
ÜHISKOMITEE,
võttes arvesse Euroopa Ühenduse ja Šveitsi Konföderatsiooni vahel 25. juunil 2009. aastal sõlmitud lepingut kaubaveoga seotud kontrolli ja formaalsuste lihtsustamise ning tolli turvameetmete kohta (edaspidi „leping”), (1) eriti selle artikli 19 lõikeid 4 ja 5,
ON KOKKU LEPPINUD JÄRGMISES:
I PEATÜKK
TÖÖKORD
Artikkel 1
Koosseis ja eesistumine
Ühiskomitee moodustatakse Euroopa Liidu ja Šveitsi Konföderatsiooni esindajatest. Ühiskomitee eesistujaks on lepinguosalised vaheldumisi ühe aasta kaupa.
Enne iga koosolekut teatatakse eesistujale kummagi lepinguosalise delegatsiooni kavandatav koosseis.
Ühiskomitee võib mõlema lepinguosalise nõusolekul kutsuda oma koosolekutele eksperte, et saada vajalikku erialast teavet.
Artikkel 2
Sekretariaat
Ühiskomitee sekretariaadi ülesanded võtab enda peale eesistuja. Kogu ühiskomiteele edastatav kirjavahetus, sealhulgas koosolekute päevakorrapunktide lisamise taotlused, adresseeritakse ühiskomitee eesistujale.
Artikkel 3
Koosolekud
Ühiskomitee eesistuja määrab mõlema lepinguosalise nõusolekul kindlaks koosolekute kuupäeva ja toimumise koha. Koosolekud toimuvad vaheldumisi Brüsselis ja Šveitsis.
Artikkel 4
Koosoleku päevakord
Eesistuja koostab iga koosoleku esialgse päevakorra. See saadetakse lepinguosalistele hiljemalt kümme päeva enne koosoleku algust.
Ajutisse päevakorda pannakse punktid, mille päevakorda lisamise taotlus on jõudnud eesistujani vähemalt 15 päeva enne koosoleku algust. Mõlemad lepinguosalised peavad viitedokumendid kätte saama vähemalt seitse päeva enne koosoleku algust. Kõnealuseid tähtaegu võib kiireloomulisel juhul ja mõlema lepinguosalise nõusolekul lühendada.
Iga koosoleku alguses võtab ühiskomitee vastu päevakorra.
Artikkel 5
Avalikustamine
Ühiskomitee koosolekud ei ole avalikud, kui ei ole kokku lepitud teisiti.
Ühiskomitee otsuste suhtes kehtib ametisaladuse hoidmise kohustus.
Artikkel 6
Koosoleku protokoll
Pärast iga koosolekut koostab eesistuja koosoleku protokolli. Koosoleku protokolli kavand esitatakse ühiskomiteele heakskiitmiseks. Pärast heakskiitmist allkirjastab eesistuja protokolli ja selle koopia saadetakse lepinguosalistele.
Artikkel 7
Töödokumentide vastuvõtmine
Soovitused ja otsused lepingu artikli 21 tähenduses kannavad nimetust „soovitus” ja „otsus”, millele järgneb järjekorra number, dokumendi heakskiitmise kuupäev ja eesmärk. Soovitused ja otsused allkirjastab eesistuja ja edastab need lepinguosalistele.
Artikkel 8
Kirjalik menetlus
Kiireloomulisel juhul võib soovitused ja otsused võtta vastu kirjaliku menetluse teel, kui lepinguosalised on sellega nõus.
Artikkel 9
Kulud
Kumbki lepinguosaline kannab ühiskomitee koosolekutel osalemisega seotud kulud.
Artikkel 10
Vahekohtunike nimekiri
Ühiskomitee koostab lepingu III lisaga ette nähtud vahekohtunike nimekirja kahe kuu jooksul pärast ühiskomitee otsust esitada lepingu artikli 29 lõike 3 kohaselt taotlus vaide menetluseks vahekohtus.
II PEATÜKK
TÖÖRÜHM
Artikkel 11
Tolli turvameetmete ja -protseduuride töörühm
Moodustatakse töörühm, mille ülesanne on aidata ühiskomiteel täita oma funktsioone lepingu II peatüki (menetlused) ja III peatükiga (tolli turvameetmed) hõlmatud valdkondades.
Artikkel 12
Töörühma töökord
Käesoleva otsuse artikleid 1–6 ja 9 kohaldatakse töörühma koosolekute puhul mutatis mutandis.
Artikkel 13
Jõustumine
Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmisele järgneval päeval.
Brüssel, 11. september 2012
Ühiskomitee nimel
eesistuja
Antonis KASTRISSIANAKIS
(1) ELT L 199, 31.7.2009, lk 24.