02021R0620 — ET — 30.09.2023 — 007.001


Käesolev tekst on üksnes dokumenteerimisvahend ning sel ei ole mingit õiguslikku mõju. Liidu institutsioonid ei vastuta selle teksti sisu eest. Asjakohaste õigusaktide autentsed versioonid, sealhulgas nende preambulid, on avaldatud Euroopa Liidu Teatajas ning on kättesaadavad EUR-Lexi veebisaidil. Need ametlikud tekstid on vahetult kättesaadavad käesolevasse dokumenti lisatud linkide kaudu

►B

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/620,

15. aprill 2021,

milles sätestatakse eeskirjad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/429 kohaldamiseks seoses teatavate liikmesriikide ning nende tsoonide ja bioturvarühmikute taudivaba staatuse ja vaktsineerimisvaba staatuse heakskiitmisega teatavate loetellu kantud taudide suhtes ning nende taudide likvideerimise programmide heakskiitmisega

(EMPs kohaldatav tekst)

(ELT L 131 16.4.2021, lk 78)

Muudetud:

 

 

Euroopa Liidu Teataja

  nr

lehekülg

kuupäev

►M1

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/1008,  21. juuni 2021,

  L 222

12

22.6.2021

►M2

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/1911,  27. oktoober 2021,

  L 389

2

4.11.2021

►M3

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2022/214,  17. veebruar 2022,

  L 37

16

18.2.2022

►M4

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2022/1218,  14. juuli 2022,

  L 188

65

15.7.2022

►M5

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2023/150,  20. jaanuar 2023,

  L 20

33

23.1.2023

►M6

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2023/1071,  1. juuni 2023,

  L 143

105

2.6.2023

►M7

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2023/2057,  26. september 2023,

  L 238

94

27.9.2023




▼B

KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2021/620,

15. aprill 2021,

milles sätestatakse eeskirjad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/429 kohaldamiseks seoses teatavate liikmesriikide ning nende tsoonide ja bioturvarühmikute taudivaba staatuse ja vaktsineerimisvaba staatuse heakskiitmisega teatavate loetellu kantud taudide suhtes ning nende taudide likvideerimise programmide heakskiitmisega

(EMPs kohaldatav tekst)



Artikkel 1

Reguleerimisese ja kohaldamisala

1.  
Käesolevas määruses sätestatakse eeskirjad määruse (EL) 2016/429 artikli 9 lõike 1 punktides a, b ja c osutatud loetellu kantud taudide kohta seoses teatavate liikmesriikide ( 1 ) või nende tsoonide või bioturvarühmikute taudivaba staatuse ja vaktsineerimisvaba staatusega ning likvideerimisprogrammide heakskiitmisega kõnealuste loetellu kantud taudide puhul.
2.  
Käesoleva määruse lisades on loetletud nii need liikmesriigid ja nende tsoonid ja bioturvarühmikud, mille taudivaba staatus ja likvideerimisprogrammid loetakse olevat heaks kiidetud vastavalt määruse (EL) 2016/429 artiklile 280, kui ka need liikmesriigid ja nende tsoonid ja bioturvarühmikud, mille taudivaba staatus ja likvideerimisprogrammid kiidetakse nõuetekohaselt heaks käesoleva määrusega ja kantakse nõuetekohaselt käesoleva määruse lisades esitatud loeteludesse.
3.  

Käesoleva määruse lisades on loetletud:

a) 

liikmesriigid ja nende tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud kohustuslik B-kategooria taudi likvideerimisprogramm või vabatahtlik C-kategooria taudi likvideerimisprogramm;

b) 

heakskiidetud taudivaba staatuse või vaktsineerimisvaba staatusega liikmesriigid ja nende tsoonid;

c) 

liikmesriikide bioturvarühmikud, millel on tunnustatud taudivaba staatus.

Artikkel 2

Brucella abortus ’e , B. melitensis ’e ja B. suis ’i põhjustatud nakkus

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega veisepopulatsioonides, on loetletud I lisa I osa 1. peatükis.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega lammaste ja kitsede populatsioonides, on loetletud I lisa I osa 2. peatükis.

▼M3

3.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud kohustuslik likvideerimisprogramm seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e või B. suis’i põhjustatud nakkusega veisepopulatsioonides, on loetletud I lisa II osa 1. peatükis.
4.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud kohustuslik likvideerimisprogramm seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’ e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega lammaste ja kitsede populatsioonides, on loetletud I lisa II osa 2. peatükis.

▼B

Artikkel 3

Mycobacterium tuberculosis ’e kompleksi (M. bovis, M. caprae ja M. tuberculosis) põhjustatud nakkus

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Mycobacterium tuberculosis’e kompleksi (M. bovis, M. caprae ja M. tuberculosis) põhjustatud nakkusega, on loetletud II lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud kohustuslik likvideerimisprogramm seoses Mycobacterium tuberculosis’e kompleksi põhjustatud nakkusega, on loetletud II lisa II osas.

Artikkel 4

Marutaudiviiruse nakkus

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses marutaudiviiruse nakkusega, on loetletud III lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud kohustuslik likvideerimisprogramm seoses marutaudiviiruse nakkusega, on loetletud III lisa II osas.

Artikkel 5

Veiste enzootiline leukoos

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses veiste enzootilise leukoosiga, on loetletud IV lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud vabatahtlik likvideerimisprogramm seoses veiste enzootilise leukoosiga, on loetletud IV lisa II osas.

Artikkel 6

Veiste nakkav rinotrahheiit / nakkav pustuloosne vulvovaginiit

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses veiste nakkava rinotrahheiidiga/nakkava pustuloosse vulvovaginiidiga, on loetletud V lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud vabatahtlik likvideerimisprogramm seoses veiste nakkava rinotrahheiidiga/nakkava pustuloosse vulvovaginiidiga, on loetletud V lisa II osas.

Artikkel 7

Aujeszky haiguse viiruse nakkus

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Aujeszky haiguse viiruse nakkusega, on loetletud VI lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud vabatahtlik likvideerimisprogramm seoses Aujeszky haiguse viiruse nakkusega, on loetletud VI lisa II osas.

Artikkel 8

Veiste viirusdiarröa

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses veiste viirusdiarröaga, on loetletud VII lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud vabatahtlik likvideerimisprogramm seoses veiste viirusdiarröaga, on loetletud VII lisa II osas.

Artikkel 9

Lammaste katarraalse palaviku viiruse serotüüpide 1–24 põhjustatud nakkus

1.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses lammaste katarraalse palaviku viiruse serotüüpide 1–24 põhjustatud nakkusega, on loetletud VIII lisa I osas.
2.  
Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud vabatahtlik likvideerimisprogramm seoses lammaste katarraalse palaviku viiruse serotüüpide 1–24 põhjustatud nakkusega, on loetletud VIII lisa II osas.

Artikkel 10

Varroos

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses varroosiga, on loetletud IX lisas.

Artikkel 11

Newcastle’i haiguse viiruse nakkus

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Newcastle’i haiguse viiruse nakkusega ilma vaktsineerimiseta, on loetletud X lisas.

Artikkel 12

Lindude kõrge patogeensusega gripp

Liikmesriikide bioturvarühmikud, mis on lindude kõrge patogeensusega gripist vabad, on loetletud XI lisas.

Artikkel 13

Viiruslik hemorraagiline septitseemia

1.  

XII lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XII lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 14

Nakkuslik vereloomeelundite nekroos

1.  

XIII lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XIII lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 15

Lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkus

1.  

XIV lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XIV lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 16

Marteilia refringens ’i põhjustatud nakkus

1.  

XV lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XV lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 17

Bonamia exitiosa põhjustatud nakkus

1.  

XVI lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XVI lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 18

Bonamia ostreae põhjustatud nakkus

1.  

XVII lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XVII lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 19

Valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkus

1.  

XVIII lisa I osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

2.  

XVIII lisa II osas on loetletud:

a) 

liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega;

b) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega, ning

c) 

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki.

Artikkel 20

Kehtetuks tunnistamine

Järgmised õigusaktid tunnistatakse kehtetuks:

— 
otsus 93/52/EMÜ;
— 
otsus 94/963/EÜ;
— 
otsus 95/98/EÜ;
— 
otsus 2003/467/EÜ;
— 
otsus 2004/558/EÜ;
— 
otsus 2008/185/EÜ;
— 
otsus 2009/177/EÜ;
— 
määrus (EÜ) nr 616/2009;
— 
rakendusotsus 2013/503/EL.

Artikkel 21

Jõustumine ja kohaldamine

Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates 21. aprilli 2021.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.




I LISA

Brucella abortus’e, B. Melitensis’e ja B. Suis’i põhjustatud nakkus

I OSA

Taudivaba staatus seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega

1. PEATÜKK

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega veisepopulatsioonides



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

▼M3

Hispaania

Kogu territoorium

▼B

Prantsusmaa

Kogu territoorium

▼M1

Horvaatia

Kogu territoorium

▼M6

Itaalia

Regione Abruzzo: Provincia di Pescara, Teramo

Regione Basilicata: Provincia di Matera

Regione Calabria: Provincia di Vibo Valentia

Regione Campania: Provincia di Avellino, Benevento, Napoli

Regione Emilia-Romagna

Regione Friuli Venezia Giulia

Regione Lazio

Regione Liguria

Regione Lombardia

Regione Marche

Regione Molise: Provincia di Campobasso

Regione Piemonte

Regione Puglia: Province di Bari, Barletta-Andria-Trani, Brindisi, Lecce

Regione Sardegna

Regione Toscana

Regione Trentino – Alto Adige

Regione Umbria

Regione Valle d’Aosta

Regione Veneto

▼B

Küpros

Kogu territoorium

Läti

Kogu territoorium

Leedu

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

Malta

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

Poola

Kogu territoorium

▼M6

Portugal

Distritos Aveiro, Castelo Branco, Coimbra, Faro, Guarda, Leiria, Santarem, Setubal, Viseu

Região Autónoma dos Açores: Ilhas de Corvo, Faial, Flores, Graciosa, Pico, São Jorge, Santa Maria, Terceira

▼B

Rumeenia

Kogu territoorium

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

▼M4

2. PEATÜKK

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega lammaste ja kitsede populatsioonides



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

Hispaania

Kogu territoorium

▼M6

Prantsusmaa

Kogu territoorium

Itaalia

Regione Abruzzo

Regione Calabria: Province di Catanzaro, Cosenza

Regione Campania: Provincia di Benevento, Napoli, Salerno

Regione Emilia-Romagna

Regione Friuli Venezia Giulia

Regione Lazio

Regione Liguria

Regione Lombardia

Regione Marche

Regione Molise

Regione Piemonte

Regione Puglia: Province di Bari, Barletta-Andria-Trani, Brindisi, Lecce, Taranto

Regione Sardegna

Regione Toscana

Regione Trentino – Alto Adige

Regione Umbria

Regione Valle d’Aosta

Regione Veneto

▼M4

Küpros

Kogu territoorium

Läti

Kogu territoorium

Leedu

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

Ungari

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

Poola

Kogu territoorium

Portugal

Região Autónoma dos Açores

Rumeenia

Kogu territoorium

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

▼M3

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega

1. PEATÜKK

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega veisepopulatsioonides



Liikmesriik

Piirkond

Bulgaaria

Kogu territoorium

Kreeka

Kogu territoorium

Ungari

Kogu territoorium

▼M6

Itaalia

Regione Abruzzo: Provincia dell’Aquila, di Chieti

Regione Basilicata: Provincia di Potenza

Regione Calabria: Provincia di Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria

Regione Campania: Provincia di Caserta, Salerno

Regione Molise: Provincia di Isernia

Regione Puglia: Provincia di Foggia, Taranto

Regione Sicilia

Portugal

Distritos Beja, Braga, Braganca, Evora, Lisboa, Portalegre, Porto, Viana do Castelo, Vila Real

Região Autónoma da Madeira

Região Autónoma dos Açores: Ilha de São Miguel

▼M3

2. PEATÜKK

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Brucella abortus’e, B. melitensis’e ja B. suis’i põhjustatud nakkusega lammaste ja kitsede populatsioonides



Liikmesriik

Piirkond

Bulgaaria

Kogu territoorium

Horvaatia

Kogu territoorium

Kreeka

Kogu territoorium

▼M6

Itaalia

Regione Basilicata

Regione Calabria: Provincia di Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia

Regione Campania: Provincia di Caserta, Avellino

Regione Puglia: Provincia di Foggia

Regione Sicilia

▼M3

Portugal

Região Madeira

Distritos Aveiro, Beja, Braga, Braganca, Castelo Branco, Coimbra, Evora, Faro, Guarda, Leiria, Lisboa, Portalegre, Porto, Santarem, Setubal, Viana do Castelo, Vila Real, Viseu

▼B




II LISA

Mycobacterium tuberculosis’e kompleksi (M. Bovis, M. Caprae ja M. Tuberculosis) põhjustatud nakkus

▼M4

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Mycobacterium tuberculosis’e kompleksi põhjustatud nakkusega



Liikmesriik

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

▼M6

Hispaania

Comunidad Autónoma de Canarias

Comunidad Autónoma de Castilla y León: Province of Burgos, León, Valladolid

Comunidad Autónoma de Cataluña

Comunidad Autónoma de Galicia

Comunidad Autónoma de Islas Baleares

Comunidad Autónoma de Murcia

Comunidad Autónoma del País Vasco

Comunidad Autónoma del Principado de Asturias

▼M4

Prantsusmaa

Kogu territoorium

▼M6

Itaalia

Regione Abruzzo

Regione Basilicata: Provincia di Matera

Regione Calabria: Provincia di Catanzaro

Regione Campania: Provincia di Napoli

Regione Emilia-Romagna

Regione Friuli Venezia Giulia

Regione Lazio: Provincia di Frosinone, Latina, Rieti, Viterbo

Regione Liguria

Regione Lombardia

Regione Marche: Provincia di Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Pesaro-Urbino

Regione Molise

Regione Piemonte

Regione Puglia: Provincia di Bari, Barletta-Andria-Trani, Brindisi, Lecce, Taranto

Regione Sardegna: Città metropolitana di Cagliari, Provincia di Medio Campidano, Nord Est Sardegna, Nuoro, Ogliastra, Oristano, Sulcis Iglesiente

Regione Toscana

Regione Trentino – Alto Adige

Regione Umbria

Regione Valle d’Aosta

Regione Veneto

▼M4

Läti

Kogu territoorium

Leedu

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

Ungari

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

Poola

Kogu territoorium

Portugal

Região Algarve: kõik ringkonnad

Região Autónoma dos Açores, välja arvatud Ilha de São Miguel

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Mycobacterium tuberculosis’e kompleksi põhjustatud nakkusega



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Bulgaaria

Kogu territoorium

Horvaatia

Kogu territoorium

Küpros

Kogu territoorium

Kreeka

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

▼M6

Itaalia

Regione Basilicata: Provincia di Potenza

Regione Calabria: Provincia di Cosenza, Crotone, Reggio Calabria, Vibo Valentia

Regione Campania: Provincia d’Avellino, Caserta, Benevento, Salerno

Regione Lazio: Provincia di Roma

Regione Marche: Provincia di Macerata

Regione Puglia: Provincia di Foggia

Regione Sardegna: Città metropolitana di Sassari

Regione Sicilia

▼M4

Malta

Kogu territoorium

Portugal

Região Autónoma dos Açores: Ilha de São Miguel

Região Autónoma da Madeira

Distritos Aveiro, Beja, Braga, Bragança, Castelo Branco, Coimbra, Evora, Guarda, Leiria, Lisboa, Portalegre, Porto, Santarem, Setubal, Viana do Castelo, Vila Real, Viseu

Rumeenia

Kogu territoorium

▼M6

Hispaania

Comunidad Autónoma de Andalucía

Comunidad Autónoma de Aragón

Comunidad Autónoma de Cantabria

Comunidad Autónoma de Castilla-La Mancha

Comunidad Autónoma de Castilla y León: Province of Ávila, Palencia, Salamanca, Segovia, Soria, Zamora

Comunidad Autónoma de Extremadura

Comunidad Autónoma de La Rioja

Comunidad Autónoma de Madrid

Comunidad Autónoma de Navarra

Comunidad Autónoma de Valencia

▼M4

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

▼B




III LISA

Marutaudiviiruse nakkus

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses marutaudiviiruse nakkusega



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Bulgaaria

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

Kreeka

Kogu territoorium

▼M3

Hispaania

Kogu territoorium

Prantsusmaa

Kogu territoorium

▼B

Horvaatia

Kogu territoorium

Itaalia

Kogu territoorium

Küpros

Kogu territoorium

Läti

Kogu territoorium

Leedu

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

▼M5

Ungari

Kogu territoorium, v.a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

▼B

Malta

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

▼M3

Poola

Alam-Sileesia vojevoodkond: kõik haldusüksused

Kujawy-Pomorze vojevoodkond: kõik haldusüksused

Lublini vojevoodkonna järgmised haldusüksused: M. Lublin, Łęczyński, Parczewski, Radzyński, Świdnicki

Lubuszi vojevoodkond: kõik haldusüksused

Łódźi vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Bełchatowski, Brzeziński, Kutnowski, Łaski, Łęczycki, Łowicki, Łódzki Wschodni, m. Łódź, Pabianicki, Pajęczański, Piotrkowski, m. Piotrków Trybunalski, Poddębicki, Radomszczański, Rawski, Sieradzki, Skierniewicki, m. Skierniewice, Tomaszowski, Wieluński, Wieruszowski, Zduńskowolski, Zgierski

Väike-Poola vojevoodkond: kõik haldusüksused

Masoovia vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Ciechanowski, Gostyniński, Makowski, Mławski, Ostrołęcki, m. Ostrołęka, Płocki, m. Płock, Przasnyski, Sierpecki, Żuromiński

Opole vojevoodkond: kõik haldusüksused

Podlaasia vojevoodkond: kõik haldusüksused

Pomorze vojevoodkond: kõik haldusüksused

Sileesia vojevoodkond: kõik haldusüksused

Święty Krzyżi vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Buski, Kazimierski, Pińczowski, Włoszczowski

Warmia-Masuuria vojevoodkond: kõik haldusüksused

Suur-Poola vojevoodkond: kõik haldusüksused

Lääne-Pomorze vojevoodkond: kõik haldusüksused

▼B

Portugal

Kogu territoorium

Sloveenia

Kogu territoorium

▼M6

Slovakkia

Kogu territoorium, v.a järgmised piirkonnad:

Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov, Svidnik, Vranov nad Topl’ou in kraj Prešovský

Michalovce, Sobrance, Trebišov kraj Košickýs

▼B

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

▼M3

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses marutaudiviiruse nakkusega



Liikmesriik

Piirkond

▼M5

Ungari

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

▼M3

Poola

Lublini vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Bialski, m. Biała Podlaska, Biłgorajski, Chełmski, m. Chełm, Hrubieszowski, Janowski, Krasnostawski, Kraśnicki, Lubartowski, Lubelski, Łukowski, Opolski, Puławski, Rycki, Tomaszowski, Włodawski, Zamojski, m. Zamość

Łódźi vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Opoczyński

Masoovia vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Białobrzeski, Garwoliński, Grodziski, Grójecki, Kozienicki, Legionowski, Lipski, Łosicki, Miński, Nowodworski, Ostrowski, Otwocki, Piaseczyński, Płoński, Pruszkowski, Przysuski, Pułtuski, Radomski, m. Radom, Siedlecki, m. Siedlce, Sochaczewski, Sokołowski, Szydłowiecki, m.st. Warszawa, Warszawski Zachodni, Węgrowski, Wołomiński, Wyszkowski, Zwoleński, Żyrardowski

Podkarpacie vojevoodkond

Święty Krzyżi vojevoodkonna järgmised haldusüksused: Jędrzejowski, Kielecki, m. Kielce, Konecki, Opatowski, Ostrowiecki, Sandomierski, Skarżyski, Starachowicki, Staszowski

Rumeenia

Kogu territoorium

▼M6

Slovakkia

Region Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov, Svidnik, Vranov nad Topl’ou in kraj Prešovský

Region Michalovce, Sobrance, Trebišov in kraj Košický

▼B




IV LISA

Veiste enzootiline leukoos

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses veiste enzootilise leukoosiga



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

Hispaania

Kogu territoorium

Prantsusmaa

Région Auvergne et Rhône-Alpes

Région Bourgogne-Franche-Comté

Région Bretagne

Région Centre-Val de Loire

Région Corse

Région Grande Est

Région Hauts-de-France

Région Ile-de-France

Région Normandie

Région Nouvelle-Aquitaine

Région Occitanie

Région Pays de la Loire

Région Provence-Alpes-Côte d’Azur

Région Guadeloupe

Région Guyane

Région Martinique

Région Mayotte

Itaalia

Kogu territoorium

Küpros

Kogu territoorium

Läti

Kogu territoorium

Leedu

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

Poola

Kogu territoorium

▼M6

Portugal

Kogu territoorium, v.a Região Autónoma da Madeira

▼B

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

▼M4

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses veiste enzootilise leukoosiga



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 15 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

Horvaatia

Kogu territoorium

18. juuli 2022

▼B




V LISA

Veiste nakkav rinotrahheiit/nakkav pustuloosne vulvovaginiit

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses veiste nakkava rinotrahheiidiga / nakkava pustuloosse vulvovaginiidiga



Liikmesriik

Piirkond

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Itaalia

Regione Valle d’Aosta

Regione Trentino – Alto Adige: Provincia Autonoma di Bolzano – Alto Adige

Austria

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses veiste nakkava rinotrahheiidiga / nakkava pustuloosse vulvovaginiidiga



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 15 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

Belgia

Kogu territoorium

21. aprill 2021

Prantsusmaa

Région Auvergne et Rhône-Alpes

Région Bourgogne-Franche-Comté

Région Bretagne

Région Centre-Val de Loire

Région Grande Est

Région Hauts-de-France

Région Ile-de-France

Région Normandie

Région Nouvelle-Aquitaine

Région Occitanie

Région Pays de la Loire

Région Provence-Alpes-Côte d’Azur

21. aprill 2021

Itaalia

Regione Friuli Venezia Giulia

Regione Trentino – Alto Adige: Provincia Autonoma di Trento

21. aprill 2021

Luksemburg

Kogu territoorium

21. aprill 2021

▼M6

Slovakkia

Kraj Bratislava

Kraj Košice

Kraj Prešov

Kraj Trnava

Kraj Žilina

5. juuni 2023

▼B




VI LISA

Aujeszky haiguse viiruse nakkus

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Aujeszky haiguse viiruse nakkusega



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

Prantsusmaa

Järgmised departemangud: Ain, Aisne, Allier, Alpes-de-Haute-Provence, Alpes-Maritimes, Ardèche, Ardennes, Ariège, Aube, Aude, Aveyron, Bas-Rhin, Bouches-du-Rhône, Calvados, Cantal, Charente, Charente-Maritime, Cher, Corrèze, Côte-d’Or, Côtes-d’Armor, Creuse, Deux-Sèvres, Dordogne, Doubs, Drôme, Essonne, Eure, Eure-et-Loir, Finistère, Gard, Gers, Gironde, Hautes-Alpes, Hauts-de-Seine, Haute Garonne, Haute-Loire, Haute-Marne, Hautes-Pyrénées, Haut-Rhin, Haute-Saône, Haute-Savoie, Haute-Vienne, Hérault, Indre, Ille-et-Vilaine, Indre-et-Loire, Isère, Jura, Landes, Loire, Loire-Atlantique, Loir-et-Cher, Loiret, Lot, Lot-et-Garonne, Lozère, Maine-et-Loire, Manche, Marne, Mayenne, Meurthe-et-Moselle, Meuse, Morbihan, Moselle, Nièvre, Nord, Oise, Orne, Paris, Pas-de-Calais, Pyrénées-Atlantiques, Pyrénées-Orientales, Puy-de-Dôme, Réunion, Rhône, Sarthe, Saône-et-Loire, Savoie, Seine-et-Marne, Seine-Maritime, Seine-Saint-Denis, Somme, Tarn, Tarn-et-Garonne, Territoire de Belfort, Val-de-Marne, Val-d’Oise, Var, Vaucluse, Vendée, Vienne, Vosges, Yonne, Yvelines

▼M5

Itaalia

Regione Friuli Venezia Giulia

Regione Trentino – Alto Adige

Regione Veneto

▼B

Küpros

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

Ungari

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

▼M6

Poola

Kogu territoorium

▼B

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Aujeszky haiguse viiruse nakkusega



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 15 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

Hispaania

Kogu territoorium

21. aprill 2021

▼M5

Itaalia

Regione Abruzzo

Regione Apulia

Regione Basilicata

Regione Calabria

Regione Campania

Regione Emilia-Romagna

Regione Lazio

Regione Liguria

Regione Lombardia

Regione Marche

Regione Molise

Regione Piemonte

Regione Sicilia

Regione Toscana

Regione Valle d’Aosta

Regione Umbria

21. aprill 2021

▼B

Leedu

Kogu territoorium

21. aprill 2021

▼M6 —————

▼B

Portugal

Kogu poolsaare territoorium

21. aprill 2021




VII LISA

Veiste viirusdiarröa

▼M4

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses veiste viirusdiarröaga



Liikmesriik

Piirkond

Austria

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

▼M7

Saksamaa

Bundesland Baden-Württemberg

Bundesland Bayern

Bundesland Brandenburg

Bundesland Bremen

Bundesland Hamburg

Bundesland Hessen

Bundesland Mecklenburg-Vorpommern

Bundesland Niedersachsen, v.a Landkreis Cuxhaven, Göttingen, Northeim, Oldenburg, Stade

Bundesland Nordrhein-Westfalen, v.a Kreis Borken, Gütersloh, Höxter, Kleve, Paderborn

Bundesland Schleswig-Holstein, v.a Kreis Rendsburg-Eckernförde

Bundesland Rheinland-Pfalz

Bundesland Saarland

Bundesland Sachsen

Bundesland Sachsen-Anhalt

Bundesland Thüringen

▼M4

Rootsi

Kogu territoorium

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses veiste viirusdiarröaga



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 15 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

▼M7

Saksamaa

Bundesland Berlin

Bundesland Niedersachsen:

Landkreis Cuxhaven, Göttingen, Northeim, Oldenburg, Stade

Bundesland Nordrhein-Westfalen:

Kreis Borken, Gütersloh, Höxter, Kleve, Paderborn

Bundesland Schleswig-Holstein:

Kreis Rendsburg-Eckernförde

21. veebruar 2022

▼M4

Iirimaa

Kogu territoorium

18. juuli 2022

▼B




VIII LISA

Lammaste katarraalse palaviku viiruse nakkus

I OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses lammaste katarraalse palaviku viiruse nakkusega



Liikmesriik (*1)

Piirkond

▼M6

Belgia

Kogu territoorium

▼B

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

▼M6

Saksamaa

Kogu territoorium

▼B

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

▼M6

Hispaania

Comunidad Autónoma de Andalucía: Almería provints

Granada provintsi järgmised piirkonnad: Alhama de Granada (Alhama/Temple), Baza (Altiplanicie Sur), Guadix (Hoya-Altiplanicie de Guadix), Huescar (Altiplanicie Norte), Iznalloz (Montes Orientales), Loja (Vega/Montes Occ.), Orgiva (Alpujarra/Valle de Lecrin), Santa Fe (Vega de Granada)

Comunidad Autónoma de Aragón

Comunidad Autónoma de Asturias

Comunidad Autónoma de Canarias Comunidad Autónoma de Cantabria

Comunidad Autónoma de Castilla-La Mancha, v. a järgmised piirkonnad:

Ciudad Reali provintsis Almadén, Almodóvar del Campo, Piedrabuena

Toledo provintsis Belvis de la Jara, Gálvez, Los Navalmorales, Oropesa, Talavera de la Reina, Toledo, Torrijos

Comunidad Autónoma de Castilla y León, v.a järgmised piirkonnad:

Salamanca provints

Ávila provintsis Ávila, Arenas de San Pedro, Candeleda, Cebrero, El Barco de Ávila, El Barraco, Navaluenga, Navarredonda de Gredos, Piedrahíta, San Pedro del Arroyo, Sotillo de la Adrada

Zamora provintsis Alcañices, Bermillo de Sayago, Puebla de Sanabria

Comunidad Autónoma de Cataluña

Comunidad Autónoma de Galicia, v. a järgmised piirkonnad:

Orense provints

Pontevedra provints

Lugo provintsis Sarria, Chantada ja Terra de Lemos-Quiroga

Comunidad Autónoma de La Rioja

Comunidad Autónoma de Madrid, v.a järgmised piirkonnad:

Navalcarnero, San Martín de Valdeiglesias

Comunidad Autónoma de Murcia

Comunidad Autónoma de Navarra

Comunidad Autónoma de País Vasco

Comunidad Autónoma de Valencia

▼M1

Itaalia

Provincia Autonoma di Bolzano - Alto Adige

Regione Valle d’Aosta

Regione Friuli Venezia Giulia

▼B

Läti

Kogu territoorium

▼M1

Leedu

Kogu territoorium

▼M7

Luksemburg

Kogu territoorium

▼B

Ungari

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

Poola

Kogu territoorium

▼M5

Portugal

Região Autónoma dos Açores

Região Autónoma da Madeira

▼B

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

▼M6

II OSA

Liikmesriigid ja nende tsoonid, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses lammaste katarraalse palaviku viiruse nakkusega



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 15 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

Hispaania

Communidad Autónoma de Andalucía:

Provintsid Cádiz, Córdoba, Huelva, Jáén, Málaga, Sevilla

Granada provints: Motril (Costa de Granada)

Communidad Autónoma de Castilla-La Mancha:

Ciudad Reali provintsi järgmised piirkonnad: Almadén, Almodóvar del Campo ja Piedrabuena

Toledo provintsi järgmised piirkonnad: Belvis de la Jara, Gálvez, Los Navalmorales, Oropesa, Talavera de la Reina, Toledo, Torrijos

Comunidad Autónoma de Castilla y León:

Salamanca provints

Ávila provintsi järgmised piirkonnad: Ávila, Arenas de San Pedro, Candeleda, Cebrero, El Barco de Ávila, El Barraco, Navaluenga, Navarredonda de Gredos, Piedrahíta, San Pedro del Arroyo, Sotillo de la Adrada

Zamora provintsi järgmised piirkonnad: Alcañices, Bermillo de Sayago Puebla de Sanabria

Communidad Autónoma de Extremadura

Communidad Autónoma de Galicia:

Orense provints

Pontevedra provints

Lugo provintsis Sarria, Chantada ja Terra de Lemos-Quiroga

Communidad Autónoma de Islas Baleares

Comunidad Autónoma de Madrid, järgmised piirkonnad:

Navalcarnero, San Martín de Valdeiglesias

21. veebruar 2022

▼B




IX LISA

VARROOS

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses varroosiga



Liikmesriik

Piirkond

Portugal

Corvo saar

Graciosa saar

São Jorge saar

Santa Maria saar

São Migueli saar

Terceira saar

▼M2

Soome

Ahvenamaa, välja arvatud Brändö omavalitsus

▼B




X LISA

Newcastle’i haiguse viiruse nakkus

Liikmesriigid ja nende tsoonid, millel on taudivaba staatus seoses Newcastle’i haiguse viiruse nakkusega ilma vaktsineerimiseta



Liikmesriik

Piirkond

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium




XI LISA

Lindude kõrge patogeensusega gripp

Lindude kõrge patogeensusega gripist vabad bioturvarühmikud



Liikmesriik

Bioturvarühmik

Prantsusmaa

Compartiment ISA Bretagne, mis hõlmab ettevõtteid EDE koodiga 22080055, 22277180, 22203429, 22059174 ja 22295000

Compartiment SASSO Sabres, mis hõlmab ettevõtet EDE koodiga 40246082

Compartiment SASSO Soulitré, mis hõlmab ettevõtet EDE koodiga 72341105

Madalmaad

Verbeek’s Poultry International B.V. heakskiidunumbriga 1122

Institut de Sélection Animale B.V. heakskiidunumbriga 2338

Cobb Europe B.V. heakskiidunumbriga 2951




XII LISA

Viiruslik hemorraagiline septitseemia

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Taani

Kogu mandriterritoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

Küpros

Kogu territoorium, välja arvatud rannik

▼M5

Soome

Kogu territoorium

▼B

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses viirusliku hemorraagilise septitseemiaga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 49 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

Eesti

Kogu territoorium

21. aprill 2021




XIII LISA

Nakkuslik vereloomeelundite nekroos

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki



Liikmesriik (*1)

Piirkond

▼M3 —————

▼B

Iirimaa

Kogu territoorium

Küpros

Kogu territoorium, välja arvatud rannik

▼M5

Soome

Kogu territoorium, välja arvatud:

1)  rannikuäärne bioturvarühmik, mis koosneb Föglö, Lumparlandi, Lemlandi ja Vårdö omavalitsuse osadest, mis asuvad 19,331 km raadiuses keskpunktist, mille koordinaadid WGS84-süsteemis on järgmised: laiuskraad 59,975253701°, pikkuskraad 20,454027317°

2)  rannikuäärne bioturvarühmik, mis koosneb Eckerö ja Hammarlandi omavalitsuse osadest, mis asuvad 10 km raadiuses keskpunktist, mille koordinaadid WGS84-süsteemis on järgmised: laiuskraad 60,207175390°, pikkuskraad 19,507907780°

▼B

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses nakkusliku vereloomeelundite nekroosiga ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki



Liikmesriik

Piirkond

Delegeeritud määruse (EL) 2020/689 artikli 49 lõikes 2 osutatud esmakordse heakskiitmise kuupäev

Eesti

Kogu territoorium

21. aprill 2021




XIV LISA

Lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkus

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega, ning



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Belgia

Kogu territoorium

Bulgaaria

Kogu territoorium

Tšehhi

Kogu territoorium

Taani

Kogu territoorium

Saksamaa

Kogu territoorium

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu territoorium

Kreeka

Kogu territoorium

Hispaania

Kogu territoorium

Prantsusmaa

Kogu territoorium

Horvaatia

Kogu territoorium

Itaalia

Kogu territoorium

Küpros

Kogu territoorium

Läti

Kogu territoorium

Leedu

Kogu territoorium

Luksemburg

Kogu territoorium

Ungari

Kogu territoorium

Malta

Kogu territoorium

Madalmaad

Kogu territoorium

Austria

Kogu territoorium

Poola

Kogu territoorium

Portugal

Kogu territoorium

Rumeenia

Kogu territoorium

Sloveenia

Kogu territoorium

Slovakkia

Kogu territoorium

Soome

Kogu territoorium

Rootsi

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Põhja-Iirimaa

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega,

ning liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses lõhede nakkava kehvveresuse viiruse ülipolümorfse piirkonna deletsiooniga tüve põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki

Praegu puuduvad.




XV LISA

Marteilia refringens’i põhjustatud nakkus

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Iirimaa

Kogu territoorium

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Kogu Põhja-Iirimaa rannik, välja arvatud Belfast Lough ja Dundrumi laht

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Marteilia refringens’i põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki

Praegu puuduvad.




XVI LISA

Bonamia exitiosa põhjustatud nakkus

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega, ning



Liikmesriik

Piirkond

Eesti

Kogu territoorium

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia exitiosa põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki

Praegu puuduvad.




XVII LISA

Bonamia ostreae põhjustatud nakkus

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki



Liikmesriik (*1)

Piirkond

Eesti

Kogu territoorium

Iirimaa

Kogu Iirimaa rannik, välja arvatud: Corki sadam; Galway laht; Ballinakilli sadam; Clew’ laht; Achilli väin; Blacksodi laht, Loughmore; Lough Foyle; Lough Swilly; Kilkierani laht.

Ühendkuningriik (Põhja-Iirimaa)

Kogu Põhja-Iirimaa rannik, välja arvatud: Lough Foyle ja Strangford Lough

(*1)   

Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas lisas olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses Bonamia ostreae põhjustatud nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki

Praegu puuduvad.




XVIII LISA

Valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkus

I OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil on taudivaba staatus seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja millel on taudivaba staatus seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, millel on taudivaba staatus seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki

Praegu puuduvad.

II OSA

Liikmesriigid, mille kogu territooriumil rakendatakse heakskiidetud likvideerimisprogrammi seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega,

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, mis hõlmavad üle 75 % liikmesriigi territooriumist ja kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega, ning

liikmesriikide tsoonid ja bioturvarühmikud, kus on olemas heakskiidetud likvideerimisprogramm seoses valgelaiksuse sündroomi viiruse nakkusega ja mida varustav valgala ulatub teise liikmesriiki või kolmandasse riiki

Praegu puuduvad.



( 1 ) Vastavalt Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingule, eriti Iirimaa ja Põhja-Iirimaa protokolli artikli 5 lõikele 4 koostoimes kõnealuse protokolli 2. lisaga, hõlmavad käesolevas määruses olevad viited liikmesriikidele Ühendkuningriiki seoses Põhja-Iirimaaga.