2008R0295 — ET — 23.05.2014 — 003.001


Käesolev dokument on vaid dokumenteerimisvahend ja institutsioonid ei vastuta selle sisu eest

►B

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 295/2008,

11. märts 2008,

ettevõtluse struktuurstatistika kohta

(uuestisõnastamine)

(EMPs kohaldatav tekst)

(EÜT L 097, 9.4.2008, p.13)

Muudetud:

 

 

Euroopa Liidu Teataja

  No

page

date

►M1

Komisjoni määrus (EÜ) nr 251/2009 kuupäev 11. märtsi 2009,

  L 86

170

31.3.2009

►M2

Nõukogu määrus (EL) nr 517/2013, 13. mai 2013,

  L 158

1

10.6.2013

►M3

Komisjoni määrus (EL) nr 446/2014, 2. mai 2014,

  L 132

13

3.5.2014




▼B

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 295/2008,

11. märts 2008,

ettevõtluse struktuurstatistika kohta

(uuestisõnastamine)

(EMPs kohaldatav tekst)



EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artikli 285 lõiget 1,

võttes arvesse komisjoni ettepanekut,

võttes arvesse Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee arvamust ( 1 ),

toimides asutamislepingu artiklis 251 sätestatud korras ( 2 )

ning arvestades järgmist:

(1)

Nõukogu 20. detsembri 1996. aasta määrust (EÜ, Euratom) nr 58/97 (struktuurilise ettevõtlusstatistika kohta) ( 3 ) on mitu korda oluliselt muudetud ( 4 ). Nüüd, kui kõnealusesse määrusesse tehakse uusi muudatusi, on selguse huvides soovitav kõnealused sätted uuesti sõnastada.

(2)

Määrusega (EÜ, Euratom) nr 58/97 on kehtestatud ühine raamistik ühenduse ettevõtete struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva ühenduse statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

(3)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. detsembri 2002. aasta otsusega nr 2367/2002/EÜ (ühenduse 2003.–2007. aasta statistikaprogrammi kohta) ( 5 ) on ette nähtud, et programmi rakendamisel juhindutakse ühenduse poliitika põhilistest prioriteetidest majandus- ja rahaliidu, Euroopa Liidu laienemise ning konkurentsivõime, regionaalpoliitika, säästva arengu ja sotsiaalmeetmete kava valdkondades. Ettevõtete majandustegevuse statistika moodustab selle programmi olulise osa.

(4)

Käesoleva määrusega tuleks tagada jätkuv statistiline toetus praegustes poliitikavaldkondades tehtavatele otsustele ning ühenduse poliitika uutest algatustest ning statistikaalaste prioriteetide ja koostatava statistika vajalikkuse pidevast läbivaatamisest tulenevate lisanõuete täitmine, et tagada olemasolevate vahendite kasutamine parimal viisil ja vähendada võimalikult palju vastamisega kaasnevat koormust. Erilist tähelepanu tuleks pöörata mõjule, mida ettevõtetele avaldab ühenduse energia- ja keskkonnapoliitika, näiteks REACHi määrusega (EÜ) nr 1907/2006 ( 6 ) kehtestatud poliitika. Riikide statistikaametite koostööd ja parimate tavade vahetust tuleks toetada, et tagada haldusandmete allikate tulemuslikum kasutamine.

(5)

Teenuseid, eelkõige äriteenuseid käsitlevate andmete järele on kasvav vajadus. Selles tänapäeva majanduselu kõige dünaamilisemas sektoris vajatakse statistikat eelkõige kasvu- ja tööhõivepotentsiaaliga seotud majandusanalüüsi ja poliitiliste otsuste tegemiseks. 23.–24. märtsil 2000 Lissabonis toimunud Euroopa Ülemkogu kohtumisel toonitati teenuste tähtsust. Teenuste kaupa üksikasjalikult lahti kirjutatud käibeandmete põhjal on võimalik mõista teenuste tõelist osa majanduses. 23.–24. märtsil 2001 Stockholmis toimunud Euroopa Ülemkogu kohtumisel jõuti järeldusele, et tõhusalt toimiva teenuskaubanduse siseturu loomine on Euroopa üks olulisemaid ülesandeid. Piiriülene teenuste kaupa esitatud üksikasjalik kaubandusstatistika on vajalik teenuste siseturu tõhusa toimimise ja teenuste konkurentsi järelevalveks ning teenuskaubanduse tõkete mõju hindamiseks.

(6)

Vajatakse ettevõtluse demograafiat käsitlevat statistikat, eelkõige seetõttu, et see on Lissaboni strateegia eesmärkide saavutamise kontrollimiseks välja töötatud struktuurinäitajate osa. Lisaks sellele on ettevõtluse demograafiat käsitlevad ühtlustatud andmed vajalikud ettevõtluse toetamiseks tehtavate poliitiliste otsuste põhjendamiseks.

(7)

Vajatakse samuti paindlikku vahendit statistilises raamistikus, et pidada sammu uute tekkivate kasutajavajadustega üha dünaamilisemas, innovatiivsemas ja mitmetahulisemas teadmistepõhises majanduses. Sellise ad hoc andmekogumise liitmine ettevõtluse struktuurstatistika käimasoleva kogumisega rikastaks kumbagi andmekogu ning vähendaks vastamisega seotud üldist koormust, vältides topelttööd andmekogumisel.

(8)

On vaja sätestada käesoleva määruse rakendusmeetmete väljatöötamise kord, mis võimaldaks andmete kogumise ja statistilise töötlemise ning tulemuste töötlemise ja edastamise eeskirju edaspidi täpsustada.

(9)

Käesoleva määruse rakendamiseks vajalikud meetmed tuleks vastu võtta vastavalt nõukogu 28. juuni 1999. aasta otsusele 1999/468/EÜ, millega kehtestatakse komisjoni rakendusvolituste kasutamise menetlused ( 7 ).

(10)

Komisjonile tuleks eelkõige anda volitus ajakohastada lisades esitatud näitajate loetelu, kehtestada statistika koostamise sagedus, „ainult Euroopa koondsummasse” (CETO) andmete esitamise eeskirjad, määrata statistika koostamise esimene vaatlusaasta ning tulemuste jaotus, eelkõige kasutatavate liigituste ja suurusjärkude kombinatsioonid; ajakohastada andmete edastamise tähtaegu; kohandada tegevusalade ja toodete jaotust vastavalt Euroopa Ühenduse majanduse tegevusalade statistilise klassifikaatori (NACE) ja tegevusaladel põhineva toodete statistilise klassifikaatori (CPA) muudatustele või täiendustele; võtta pilootuuringute hindamise alusel meetmeid; muuta uuritavate üksuste suurusgrupi alumist piiri VIII lisas ning kehtestada kvaliteedi hindamise kriteeriumid. Kuna need on üldmeetmed ja nende eesmärk on muuta käesoleva määruse vähem olulisi sätteid, muu hulgas seda täiendades, tuleb need vastu võtta vastavalt otsuse 1999/468/EÜ artiklis 5a sätestatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

(11)

Kuna käesoleva määruse eesmärki, nimelt ühtsete andmete koostamist ühenduse ettevõtete struktuuri, tegevuse, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse kohta, ei suuda liikmesriigid piisavalt saavutada ning seetõttu on seda parem saavutada ühenduse tasandil, võib ühendus võtta meetmeid kooskõlas asutamislepingu artiklis 5 sätestatud subsidiaarsuse põhimõttega. Kõnealuses artiklis sätestatud proportsionaalsuse põhimõtte kohaselt ei lähe käesolev määrus nimetatud eesmärgi saavutamiseks vajalikust kaugemale,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:



Artikkel 1

Sisu

Käesoleva määrusega kehtestatakse ühine raamistik ühenduse ettevõtete struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva ühenduse statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

Statistika koostamise eesmärk on eelkõige analüüsida:

a) ettevõtete tegevuse struktuuri ja arengut;

b) kasutatud tootmistegureid ja muid tegureid, mis võimaldavad mõõta ettevõtte tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust;

c) ettevõtete ja turgude arengut piirkonna, riigi, ühenduse ja rahvusvahelisel tasandil;

d) ettevõtete juhtimist;

e) väikesi ja keskmise suurusega ettevõtjaid ja

f) ettevõtete erinäitajaid, mis on seotud teatavate tegevusalade jaotusega.

Artikkel 2

Reguleerimisala

1.  Käesolev määrus hõlmab kõiki määrusega (EÜ) nr 1893/2006 Euroopa Ühenduses kehtestatud ühise majanduse tegevusalade statistilise klassifikaatori (edaspidi „NACE Rev. 2”) B kuni N ja P kuni S jaos loetletud turule tootvaid tegevusi.

2.  Nõukogu 15. märtsi 1993. aasta määruse (EMÜ) nr 696/93 (statistiliste üksuste kohta ühenduse tootmissüsteemi vaatlemiseks ja analüüsimiseks) ( 8 ) lisa I jaos loetletud statistiliste üksuste liigid, mida liigitatakse ühe lõikes 1 osutatud tegevusala alusel, kuuluvad käesoleva määruse reguleerimisalasse. Teatavate üksuste kasutamist statistika koostamisel on täpsustatud käesoleva määruse lisades.

Artikkel 3

Moodulid

1.  Artiklis 1 osutatud valdkondade kohta koostatav statistika rühmitatakse moodulitesse.

2.  Käesoleva määruse moodulid on järgmised:

a) aasta struktuurstatistika ühine moodul, nagu on määratletud I lisas;

b) tööstuse struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud II lisas;

c) kaubanduse struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud III lisas;

d) ehituse struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud IV lisas;

e) kindlustuse struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud V lisas;

f) krediidiasutuste struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud VI lisas;

g) pensionifondide struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud VII lisas;

h) äriteenuste struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud VIII lisas;

i) ettevõtluse demograafia struktuurstatistika detailne moodul, nagu on määratletud IX lisas;

j) ettevõtete näitajate spetsiifiliste ja piiratud ad hoc andmekogude koostamise paindlik moodul.

3.  Iga moodul sisaldab järgmisi andmeid:

a) artikli 2 lõikes 1 nimetatud kohaldamisalasse kuuluvad tegevusalad, mille kohta statistikat koostatakse;

b) artikli 2 lõikes 2 osutatud statistiliste üksuste loendi kohased statistiliste üksuste liigid, mida statistika koostamisel kasutatakse;

c) nende näitajate loend, mille kohta koostatakse statistikat artiklis 1 osutatud valdkondades, ja nende näitajate vaatlusperioodid;

d) statistika koostamise sagedus, mille järgi tuleb seda koostada kas igal aastal või mitme aasta järel. Kui statistikat koostatakse mitme aasta järel, tuleb seda teha vähemalt kord iga 10 aasta järel;

e) koostatava statistika esimeste vaatlusaastate ajakava;

f) esindavuse ja kvaliteedi hindamisega seotud normid;

g) ajavahemik, mis algab selle vaatlusperioodi lõpust, mille jooksul statistilised andmed edastatakse;

h) lubatava üleminekuperioodi maksimumpikkus.

4.  Lõike 2 punktis j nimetatud paindliku mooduli kasutamine kavandatakse tihedas koostöös liikmesriikidega. Selle ulatuse, näitajate loendi, vaatlusperioodi, hõlmatavad tegevusalad ja kvaliteedinõuded otsustab komisjon vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele vähemalt 12 kuud enne võrdlusperioodi algust. Komisjon määrab kindlaks ka teabevajaduse ning andmekogumise mõju ettevõtete koormusele ja liikmesriikide kulutustele.

Ettevõtete koormuse ja liikmesriikide kulutuste vähendamiseks piiratakse andmekogumise mahtu nii, et hõlmatud on maksimaalselt 20 ettevõtlusnäitajat või küsimust, maksimaalselt küsitletakse 25 000 ettevõtet kogu Euroopa Liidus ning vastamiseks kulub keskmiselt kõige rohkem 1,5 tundi. Ad hoc andmekogumine peab hõlmama liikmesriikide esindusliku valiku. Kui on vaja ainult Euroopa tasandi andmeid, võib komisjon välja töötada Euroopa valimimeetodi, et tagada vähim koormus ja vähimad kulutused.

Komisjon võib ad hoc andmekogumist kaasrahastada, kasutades selleks ette nähtud korda.

Artikkel 4

Pilootuuringud

1.  Komisjoni algatusel viiakse liikmesriikides vabatahtlikkuse põhimõttel läbi pilootuuringuid, nagu on kirjeldatud lisades. Komisjon määrab liikmesriikide ametiasutustele (nagu need on määratletud nõukogu 17. veebruari 1997. aasta määruse (EÜ) nr 322/97 ühenduse statistika kohta ( 9 ) artiklis 2) toetusi pakkumiskutse põhjal.

2.  Pilootuuringute eesmärk on hinnata andmekogumise asjakohasust ja otstarbekust. Pilootuuringute tulemuste hindamisel vaatab komisjon, milline on andmete kogumisest saadav kasu võrreldes andmekogumisega seotud kulutuste ja ettevõtete koormusega.

3.  Komisjon teavitab Euroopa Parlamenti ja nõukogu pilootuuringute tulemustest.

4.  Meetmed, mille eesmärk on muuta käesoleva määruse vähem olulisi sätteid, täiendades seda pilootuuringutele antud hinnangu alusel, võetakse vastu vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

Artikkel 5

Andmete hankimine

1.  Liikmesriigid hangivad artikli 3 moodulite loendites esitatud näitajate jälgimiseks vajalikku teavet.

2.  Liikmesriigid võivad halduskorra lihtsustamise põhimõtet kohaldades hankida vajalikku teavet, kasutades allpool täpsustatud eri allikate kombinatsiooni:

a) kohustuslikud vaatlused: juriidilised üksused, mille juurde teavet taotlevad liikmesriikide statistilised üksused kuuluvad või millest nad koosnevad, on kohustatud andma täpset ja täielikku teavet ettenähtud tähtaegade jooksul;

b) muud allikad, mis täpsuse ja kvaliteedi seisukohast on vähemalt võrdväärsed;

c) statistilised hindamismenetlused, kui kõigi üksuste puhul ei ole vaadeldud mõningaid näitajaid.

3.  Et vähendada vastamisega kaasnevat koormust, on riikide ametiasutustel ja komisjonil (Eurostat) iga liikmesriigi ja komisjoni poolt oma pädevuse piires kindlaksmääratud piirangute ja tingimuste kohaselt juurdepääs nende oma avaliku halduse tegevusalasid katvate haldusandmete allikatele, kui need andmed on vajalikud artiklis 6 nimetatud täpsusnõuete rahuldamiseks. Lisaks sellele kasutatakse käesoleva määruse aruandlusnõuete täitmiseks võimaluse korral haldusandmete allikaid.

4.  Liikmesriigid ja komisjon loovad oma pädevuse piires soodsamaid tingimusi elektroonilise andmeedastuse ja automaatse andmetöötluse ulatuslikumaks kasutamiseks.

Artikkel 6

Täpsus

1.  Liikmesriigid võtavad vajalikud meetmed tagamaks, et edastatud andmed kajastavad lisades ettenähtud statistiliste üksuste üldkogumi struktuuri.

2.  Kvaliteedi hindamisel võrreldakse andmete kättesaadavuse eeliseid nende kogumisega seotud kulutustega ja sellest tuleneva koormusega ettevõttele, eelkõige väikeettevõttele.

3.  Liikmesriigid edastavad komisjonile viimase taotluse korral kogu lõikes 2 osutatud hindamiseks vajaliku teabe.

Artikkel 7

Võrreldavus

1.  Liikmesriigid toodavad kogutud ja hinnatud teabe põhjal võrdlemist võimaldavaid tulemusi vastavalt artiklis 3 ja vastavates lisades ettenähtud moodulite jaotusele.

2.  Ühenduse koondandmete koostamiseks esitavad liikmesriigid NACE Rev. 2 tasanditele vastavaid siseriiklikke tulemusi, mis on ette nähtud lisades või kindlaks määratud vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

Artikkel 8

Tulemuste edastamine

1.  Liikmesriigid edastavad käesoleva määruse artiklis 7 sätestatud tulemused, sealhulgas konfidentsiaalsed andmed, komisjonile (Eurostat) vastavalt statistiliselt konfidentsiaalsete andmete edastamist käsitlevatele kehtivatele ühenduse õigusaktidele, eelkõige vastavalt nõukogu määrusele (Euratom, EMÜ) nr 1588/90 ( 10 ). Neid ühenduse õigusakte kohaldatakse tulemuste töötlemisel, kui tulemused sisaldavad konfidentsiaalseid andmeid.

2.  Tulemused edastatakse asjakohases tehnilises vormingus ajavahemiku jooksul, mis algab selle vaatlusperioodi lõpust, mis nähakse ette vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele artikli 3 lõike 2 punktides a kuni h ning punktis j sätestatud moodulite jaoks ja mis ei ületa 18 kuud. Artikli 3 lõike 2 punktis i sätestatud mooduli jaoks ettenähtud ajavahemik ei ületa 30 kuud või IX lisa 9. jaos sätestatud 18 kuud. Lisaks edastatakse väike kogus prognoositud esialgseid tulemusi ajavahemiku jooksul, mis algab selle vaatlusperioodi lõpust, mis nähakse ette vastavalt kõnealusele korrale artikli 3 lõike 2 punktides a kuni g sätestatud moodulite jaoks ja mis ei ületa 10 kuud. Artikli 3 lõike 2 punktis i sätestatud mooduli jaoks ettenähtud esialgsete tulemuste esitamise ajavahemik ei ületa 18 kuud.

3.  Ettevõtete koormuse ja liikmesriikide statistikaametite kulutuste vähendamiseks võivad liikmesriigid märgistada andmed, mida kasutatakse ainult Euroopa kogusummade arvutamiseks, tähisega „CETO”. Eurostat ei avalda neid andmeid ja liikmesriigid ei tähista riigis avaldatavaid andmeid CETO tähisega. CETO tähise kasutamine peab sõltuma sellest, milline on liikmesriigi osakaal kogu ELi ettevõtlusmajanduses loodavas lisandväärtuses järgmiselt:

a) Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Ühendkuningriik võivad saata CETO tähisega andmeid NACE Rev. 2 klassi tasandil ning suurusjärkudesse jaotatult NACE Rev. 2 grupi tasandil. Tähisega andmeid võib olla kuni 15 % lahtrites.

b) Belgia, Taani, Iirimaa, Kreeka, Hispaania, Madalmaad, Austria, Poola, Portugal, Soome ja Rootsi võivad saata CETO tähisega andmeid NACE Rev. 2 klassi tasandil ning suurusjärkudesse jaotatult NACE Rev. 2 grupi tasandil. Tähisega andmeid võib olla kuni 25 % lahtrites. Kui ühes neist liikmesriikidest on NACE Rev. 2 klassi või NACE Rev. 2 grupi suurusjärgu osakaal alla 0,1 % kõnesoleva riigi ettevõtlusmajandusest, võib neid andmeid täiendavalt saata CETO tähisega;

▼M2

c) Bulgaaria, Tšehhi Vabariik, Eesti, Horvaatia, Küpros, Läti, Leedu, Luksemburg, Ungari, Malta, Rumeenia, Sloveenia ja Slovakkia võivad saata CETO tähisega andmeid NACE Rev. 2 klassi tasandil ning suurusjärkudesse jaotatult NACE Rev. 2 grupi tasandil. Tähisega andmeid võib olla kuni 25 % lahtrites.

▼B

Meetmed, mille eesmärk on muuta käesoleva määruse vähem olulisi sätteid, muu hulgas neid täiendades seoses CETO tähise kasutamise eeskirjade ja liikmesriikide rühmitamisega, võetakse vastu vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele 29. aprilliks 2013 ning edaspidi iga viie aasta järel.

Artikkel 9

Teave rakendamise kohta

Liikmesriigid edastavad komisjonile tema taotluse korral mis tahes teavet, mis on vajalik käesoleva määruse rakendamiseks liikmesriikides.

Artikkel 10

Üleminekuperiood

1.  Üleminekuperioodil võib lubada erandeid lisade sätetest vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele, kui siseriiklikke statistikasüsteeme tuleb oluliselt kohandada.

2.  Liikmesriigile võib lubada täiendavaid üleminekuperioode statistika koostamiseks, kui käesoleva määruse sätteid ei ole võimalik järgida nõukogu 22. juuli 1993. aasta määruse (EMÜ) nr 2186/93 (statistika eesmärgil moodustatud ettevõtlusregistrite ühendusesisese koordineerimise kohta) ( 11 ) alusel liikmesriigile tehtud erandite tõttu.

Artikkel 11

Rakendusmeetmed

1.  Vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele võetakse vastu käesoleva määruse kohaldamiseks vajalikud järgmised meetmed, millega:

a) kehtestatakse näitajate määratlused ja nende kohaldatavus teatavate tegevusalade suhtes (artikkel 3 ja I lisa 4. jao punkt 2);

b) kehtestatakse vaatlusperioodi määratlus (artikkel 3);

c) kehtestatakse tulemuste edastamise asjakohane tehniline vorming (artikkel 8 ja I lisa 9. jao punkt 2);

d) kehtestatakse üleminekuperiood ja selle jooksul lubatud erandid käesoleva määruse sätetest (artikkel 10, I lisa 11. jagu, II lisa 10. jagu, III lisa 9. jagu, VIII lisa 8. jagu ja IX lisa 13. jagu);

e) kehtestatakse nende näitajate loetelu, mis tuleb 2008. aasta kohta edastada, kasutades ühist Euroopa Ühenduse majanduse tegevusalade statistilist klassifikaatorit (edaspidi NACE Rev 1.1), nagu kehtestatud nõukogu määrusega (EMÜ) nr 3037/90, ( 12 ) ja tulemuste esitamisega seotud detailid (I lisa 9. jao punkt 2);

f) kehtestatakse artikli 3 lõike 2 punktis j ja artikli 3 lõikes 4 nimetatud paindliku mooduli kasutamine;

g) kehtestatakse kord, mida tuleb järgida seoses II lisa 4. jao punktides 3 ja 4, III lisa 3. jao punktis 3 ja IV lisa 3. jao punktis 3 nimetatud ad hoc andmekogumisega.

2.  Käesoleva määruse rakendamiseks vajalikud järgmised meetmed, mille eesmärk on muuta käesoleva määruse vähem olulisi sätteid, muu hulgas täiendades seda, võetakse vastu vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele:

a) näitajate loetelude ja esialgsete tulemuste ajakohastamine, kui pärast koguselist hindamist ei kaasne sellise ajakohastamisega vaadeldud üksuste arvu suurenemine ega prognoositud tulemuste suhtes ebaproportsionaalne koormus üksustele (artiklid 4 ja 8 ning I lisa 6. jagu, II lisa 6. jagu, III lisa 6. jagu, IV lisa 6. jagu);

b) statistika koostamise sageduse kehtestamine (artikkel 3);

c) reeglite kehtestamine andmete märgistamiseks, mis annavad panuse ainult Euroopa koondsummasse (CETO) (artikli 8 lõige 3);

d) tulemuste koostamise esimese vaatlusaasta kehtestamine (artikkel 8 ja I lisa 5. jagu);

e) tulemuste jaotuse kehtestamine, eriti kasutatavate liigituste ja suurusjärkude kombinatsioonide osas (artikkel 7 ja VIII lisa 4. jao punktid 2 ja 3 ning IX lisa 8. jao punktid 2 ja 3 ning IX lisa 10. jagu);

f) andmete edastamise tähtaegade ajakohastamine (artikkel 8 ja I lisa 8. jao punkt 1 ning VI lisa 7. jagu);

g) tegevusalade jaotuse kohandamine vastavalt NACE muudatustele või täiendustele ja toodete jaotuste kohandamine vastavalt CPA muudatustele või täiendustele;

h) pilootuuringute hindamise alusel võetavad meetmed (artikli 4 lõige 4);

i) uuritavate üksuste suurusgrupi alumise piiri muutmine (VIII lisa 3. jagu) ja

j) kvaliteedi hindamise kriteeriumide kehtestamine (artikkel 6 ja I lisa 6. jagu, II lisa 6. jagu, III lisa 6. jagu ja IV lisa 6. jagu).

Artikkel 12

Komitee

1.  Komisjoni abistab nõukogu otsusega 89/382/EMÜ, Euratom ( 13 ) asutatud Euroopa ühenduste statistikaprogrammi komitee.

2.  Käesolevale lõikele viitamisel kohaldatakse otsuse 1999/468/EÜ artikleid 5 ja 7, võttes arvesse selle otsuse artikli 8 sätteid.

Tähtajaks otsuse 1999/468/EÜ artikli 5 lõike 6 tähenduses kehtestatakse kolm kuud.

3.  Käesolevale lõikele viitamisel kohaldatakse otsuse 1999/468/EÜ artikli 5a lõikeid 1 kuni 4 ja artiklit 7, võttes arvesse selle otsuse artikli 8 sätteid.

Artikkel 13

Aruanne

1.  Hiljemalt 29. aprillil 2011 ja seejärel iga kolme aasta järel esitab komisjon Euroopa Parlamendile ja nõukogule aruande, mis käsitleb käesoleva määruse kohaselt koostatud statistikat, eriti selle kvaliteeti ja sellest tulenevat ettevõtete koormust.

2.  Lõikes 1 osutatud aruannetes teeb komisjon vajaduse korral muudatusettepanekuid.

Artikkel 14

Kehtetuks tunnistamine

1.  Määrus (EÜ, Euratom) nr 58/97 tunnistatakse kehtetuks. Määruse (EÜ) nr 1893/2006 artikkel 20 tunnistatakse samuti kehtetuks.

2.  Viiteid kehtetuks tunnistatud määrusele käsitatakse viidetena käesolevale määrusele alates vaatlusaastast 2008 ja neid tuleb lugeda XI lisas esitatud vastavustabeli kohaselt. Määruse (EÜ, Euratom) nr 58/97 sätteid kohaldatakse jätkuvalt andmete kogumisel, koostamisel ja edastamisel kuni vaatlusaastani 2007, viimane kaasa arvatud.

Artikkel 15

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.




I LISA

AASTA STRUKTUURSTATISTIKA ÜHINE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik liikmesriikide ettevõtluse struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

2. JAGU

Kohaldamisala

Koostatav statistika puudutab artikli 1 punktides a, b, c ja e nimetatud valdkondi, eriti lisandväärtuse ja selle põhikomponentide analüüsi.

3. JAGU

Kaetus

1. Statistika tuleb koostada 9. jaos loetletud tegevusalade kohta.

2. Pilootuuringud tehakse 10. jaos nimetatud tegevusalade kohta.

4. JAGU

Näitajad

1. Allpool esitatud näitajate loendites nimetatakse vajaduse korral selle statistilise üksuse liik, mille statistika tuleb koostada.

2. Näitajate nimetused, mille kohta NACE Rev. 2 K jaos nimetatud tegevusalasid käsitlevat statistikat koostatakse ja mis vastavad kõige paremini punktides 3 kuni 5 loetletud nimetustele, kehtestatakse vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele.

3. Demograafiline aastastatistika:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

11 21 0

Kohalike üksuste arv

4. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

12 15 0

Lisandväärtus tegurikuludes

12 17 0

Äritegevuse ülejääk

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

13 12 0

Edasimüümiseks ostetud kaubad ja teenused

13 13 1

Maksed tööjõuvarustusettevõtetele

13 31 0

Tööjõukulud

13 32 0

Palgad

13 33 0

Sotsiaalkindlustusmaksed

Investeeringutega seotud andmed

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

16 13 0

Töötajate arv

16 14 0

Töötajate arv taandatuna täistööajale

5. Näitajad, mille kohta koostatakse piirkondlik aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

13 32 0

Palgad

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

6. Pilootuuringud tehakse 10. jaos loetletud näitajate kohta.

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

Esimene vaatlusaasta, mille kohta statistika koostatakse, on kalendriaasta 2008. Andmeid kogutakse vastavalt 9. jaos esitatud jaotusele. Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse NACE Rev. 2 gruppidesse 64.2, 64.3 ja 64.9 ning osasse 66 kuuluvate tegevusklasside statistika, otsustatakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

6. JAGU

Aruanne statistika kvaliteedi kohta

Iga põhinäitaja kohta märgivad liikmesriigid täpsusastme 95 % usaldusnivoo suhtes, mille komisjon lisab artikliga 13 ettenähtud aruandesse, võttes arvesse kõnealuse artikli kohaldamist igas liikmesriigis. Põhinäitajad kehtestatakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

7. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Tulemused jaotatakse vastavalt 9. jaos loetletud tegevusaladele klassi tasandil.

2. Mõned tulemused jaotatakse ka suurusjärkudesse 9. jaos toodud tegevusalade iga grupi puhul.

3. Piirkondliku statistika tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kahekohalisele tasandile (osad) ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1059/2003 ( 14 ) kehtestatud ühise statistiliste territoriaalüksuste liigituse (edaspidi „NUTS”) 2 tasandile.

8. JAGU

Tulemuste edastamine

▼M3

1. Tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest, välja arvatud NACE Rev. 2 tegevusklasside 64.11 ja 64.19 puhul. NACE Rev. 2 tegevusklasside 64.11 ja 64.19 puhul pikendatakse tulemuste edastamise tähtaega kümne kuu võrra. NACE Rev. 2 gruppidesse 64.2, 64.3 ja 64.9 ning osasse 66 kuuluvaid tegevusklasse käsitlevate tulemuste edastamise tähtaeg otsustatakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

▼B

2. Esialgsed siseriiklikud tulemused või prognoosid esitatakse 10 kuu jooksul alates allpool loetletud näitajate kohta koostatud ettevõtlusstatistika vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest, välja arvatud NACE Rev. 2 osade 64 ja 65 puhul:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

Esialgsed tulemused ja prognoosid jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid). NACE Rev. 2 osa 66 puhul otsustatakse esialgsete tulemuste ja prognooside esitamine vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

9. JAGU

Tegevusalade jaotus

1. Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid alates vaatlusaastast 2008 NACE B kuni N jao ja osa 95 puhul siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 klassidesse jaotatuna.

2. Ilma et see piiraks artikli 3 lõike 1 kohaldamist, edastavad liikmesriigid komisjonile vaatlusaasta 2008 ettevõtluse struktuurstatistika nii NACE Rev. 1.1 kui ka NACE Rev. 2 kohaselt.

NACE Rev. 1.1 liigendusest lähtuv näitajate loetelu ja tulemuste koostamise üksikasjad otsustatakse vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele.

10. JAGU

Aruanded ja pilootuuringud

1. Komisjoni algatusel viiakse NACE Rev. 2 P kuni R jao ning S jao osade 94 ja 96 tegevusaladel läbi pilootuuringuid, et kontrollida, millises ulatuses on võimalik katta turule tootvaid tegevusi.

2. Komisjon algatab nende näitajate kohta pilootuuringud finantsaruannete ja immateriaalsete investeeringute, tootmiskorralduse ning ettevõtluse struktuurstatistika ja tööturu ja tootlikkuse statistika võrreldavusega seotud näitajate hindamiseks. Pilootuuringute läbiviimisel arvestatakse sektorite eripära.

11. JAGU

Üleminekuperiood

Näitajate 12 17 0, 13 13 1 ja 16 14 0 kohta statistika koostamisel ei kesta üleminekuperiood kauem kui kaks aastat alates 5. jaos nimetatud esimesest vaatlusaastast (2008).




II LISA

TÖÖSTUSE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik tööstussektori struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika puudutab artikli 1 punktides a kuni e nimetatud valdkondi, eriti:

 keskset statistikaloendit tööstuse struktuuri, tegevusalade, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse üksikasjalikuks analüüsimiseks;

 täiendavat statistikaloendit eriküsimuste uurimiseks.

3. JAGU

Kaetus

Statistika tuleb koostada kõikide NACE Rev. 2 B, C, D ja E jao alusel liigitatud tegevusalade kohta. Need jaod hõlmavad allmaa- ja pealmaakaevandamist (B), töötlevat tööstust (C), elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamist (D) ja veevarustust, kanalisatsiooni, jäätmehooldust ja saastekäitlust (E). Ettevõtlusstatistika on seotud kõigi ettevõtete üldkogumiga, mille põhitegevusala on liigitatud B, C, D või E jakku.

4. JAGU

Näitajad

1. Allpool esitatud näitajate ja statistika loendites nimetatakse vajaduse korral selle statistilise üksuse liik, mille kohta statistika tuleb koostada, ja kas statistika tuleb koostada igal aastal või mitme aasta järel. Kursiivkirjas statistilised andmed ja näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele.

2. Demograafiline aastastatistika:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

11 21 0

Kohalike üksuste arv

11 31 0

Tegevusalaüksuste arv

3. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika:



Kood

Nimetus

Märkused

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

12 13 0

Kogukasum kaupade edasimüümisest

12 15 0

Lisandväärtus tegurikuludes

12 17 0

Äritegevuse ülejääk

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

13 12 0

Edasimüümiseks ostetud kaubad ja teenused

13 13 1

Maksed tööjõuvarustusettevõtetele

13 21 3

Valmis- ja lõpetamata toodangu varude muutus

13 31 0

Tööjõukulud

13 32 0

Palgad

13 33 0

Sotsiaalkindlustusmaksed

13 41 1

Kaupade pikaajalise rentimise ja kasutusrendi maksed

Investeeringutega seotud andmed

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

15 12 0

Koguinvesteeringud maasse

15 13 0

Koguinvesteeringud olemasolevatesse hoonetesse ja ehitistesse

15 14 0

Koguinvesteeringud uusehitisteks ja ümberehitamiseks

15 15 0

Koguinvesteeringud masinatesse ja seadmetesse

15 21 0

Materiaalse põhivara müük

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

16 13 0

Töötajate arv

16 14 0

Töötajate arv taandatuna täistööajale

16 15 0

Töötajate töötundide arv

Käibe jaotus tegevusalade järgi

18 11 0

Põhitegevusala käive NACE Rev. 2 kolmekohalisel tasandil

Energiatoodete ost

20 11 0

Energiatoodete ost (väärtus)

Välja arvatud D ja E jagu

Keskkonnaga seotud andmed

21 11 0

Investeeringud saastekontrolli seadmetesse ja rajatistesse ning saastevastastesse eritarvikutesse (peamiselt torusuudmele paigutatavad seadmed) (1)

 

21 12 0

Investeeringud puhtama tehnoloogiaga seotud seadmetesse ja rajatistesse (integreeritud tehnoloogia) (1)

 

(*)   Kui NACE Rev. 2 B kuni E jao osade käibe kogusumma või töös osalejate koguarv on liikmesriikides väiksem kui 1 % ühenduse vastavast koguarvust, ei pea näitajatega 21 11 0 ja 21 12 0 seotud statistika koostamiseks vajalikke andmeid käesoleva määruse kohaldamiseks koguma. Kui ühenduse poliitika seda nõuab, võib komisjon vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele taotleda kõnealuste andmete kogumist ad hoc.

4. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse statistika mitme aasta tagant:



Kood

Nimetus

Investeeringutega seotud andmed

15 42 0

Koguinvesteeringud kontsessioonidesse, patentidesse, litsentsidesse, kaubamärkidesse ja samalaadsetesse õigustesse

15 44 1

Investeeringud ostetud tarkvarasse

Käibe jaotus tegevusalade järgi

18 12 0

Tööstuse käive

18 15 0

Teenindustegevuse käive

18 16 0

Kaubanduse ja vahendustegevuse käive

Keskkonnaga seotud andmed

21 14 0

Jooksvad kulutused keskkonnakaitsele kokku (1)

Alltöövõtt

23 11 0

Maksed alltöövõtjatele

(*)   Kui NACE Rev. 2 B kuni E jao osade käibe kogusumma või töös osalejate koguarv on liikmesriikides väiksem kui 1 % ühenduse vastavast koguarvust, ei pea näitajatega 21 11 0 ja 21 12 0 seotud statistika koostamiseks vajalikke andmeid käesoleva määruse kohaldamiseks koguma. Kui ühenduse poliitika seda nõuab, võib komisjon vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele taotleda kõnealuste andmete kogumist ad hoc.

5. Näitajad, mille kohta koostatakse piirkondlik aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

13 32 0

Palgad

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

6. Tegevusalaüksuste näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

13 32 0

Palgad

Investeeringutega seotud andmed

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

7. Pilootuuringud tehakse 9. jaos loetletud näitajate kohta.

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

1. Esimene vaatlusaasta, mille kohta statistika koostatakse, on kalendriaasta 2008. Esimesed vaatlusaastad, mille kohta koostatakse statistika mitme aasta tagant, täpsustatakse allpool vastavalt koodidele, mille all näitajad on loetletud:



Kalendriaasta

Kood

2009

15 42 0 ja 15 44 1

2008

18 12 0, 18 15 0, 18 16 0 ja 23 11 0

2. Mitme aasta tagant koostatakse statistika vähemalt iga viie aasta järel.

3. Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse näitaja 21 14 0 statistika, on kalendriaasta 2010.

4. Näitajat 21 12 0 käsitlev statistika tuleb koostada igal aastal. Näitajat 21 14 0 käsitlev statistika tuleb koostada iga kolme aasta järel.

6. JAGU

Aruanne statistika kvaliteedi kohta

Iga põhinäitaja kohta märgivad liikmesriigid täpsusastme 95 % usaldusnivoo suhtes, mille komisjon lisab artikliga 13 ette nähtud aruandesse, võttes arvesse kõnealuse artikli kohaldamist igas liikmesriigis. Põhinäitajad määratakse kindlaks vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

7. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Statistika tulemused, v.a näitajate 18 11 0, 18 12 0, 18 15 0 ja 18 16 0 kohta, jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid).

Näitajad 18 11 0, 18 12 0, 18 15 0 ja 18 16 0 jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

2. Mõned tulemused jaotatakse ka suurusjärkudesse ja vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

3. Tegevusalaüksuste kohta koostatava statistika tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid).

4. Piirkondliku statistika tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kahekohalisele tasandile (osad) ja NUTS 2 tasandile.

5. Näitajate 21 11 0, 21 12 0 ja 21 14 0 tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kahekohalisele tasandile (osad).

6. Näitajate 21 11 0, 21 12 0 ja 21 14 0 tulemused jaotatakse järgmiste keskkonnavaldkondade kaupa: välisõhu ja kliima kaitse, heitveekäitlus, jäätmehooldus ja muud keskkonnakaitsemeetmed. Keskkonnavaldkondade tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kahekohalisele tasandile (osad).

8. JAGU

Tulemuste edastamine

Tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

Esialgsed siseriiklikud tulemused või prognoosid 4. jao punktis 3 nimetatud ettevõtlusstatistika kohta esitatakse 10 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest allpool loetletud näitajate kohta:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

13 32 0

Palgad

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

Esialgsed tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

9. JAGU

Aruanded ja pilootuuringud

Liikmesriigid esitavad komisjonile aruande järgmiste näitajate tulemuste koostamiseks vajalike andmete kättesaadavuse kohta:



Kood

Nimetus

Märkused

Keskkonnaga seotud andmed

21 11 0

Investeeringud saastekontrolli seadmetesse ja rajatistesse ning saastevastastesse eritarvikutesse (peamiselt torusuudmeseadmed)

Erijaotus ÜRO kliimamuutuse raamkonventsiooni Kyoto protokolli täitmiseks vajalike investeeringute puhul

21 12 0

Investeeringud puhtama tehnoloogiaga seotud seadmetesse ja rajatistesse (integreeritud tehnoloogia)

Erijaotus ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni Kyoto protokolli täitmiseks vajalike investeeringute puhul

21 14 0

Jooksvad kulutused keskkonnakaitsele kokku

Erijaotus ELi keskkonnapoliitika rakendamisest tulenevate kulude puhul

Alltöövõtt

23 12 0

Alltöövõtust saadud tulu

 

Nende näitajate kohta algatab komisjon pilootuuringud.

10. JAGU

Üleminekuaeg

Näitajaid 21 12 0 ja 21 14 0 käsitleva statistika koostamisel lõpeb üleminekuperiood vaatlusaastaga 2008.




III LISA

KAUBANDUSE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik jae- ja hulgikaubandussektori struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika puudutab artikli 1 punktides a kuni e nimetatud valdkondi, eriti:

 kaubandusvõrgu struktuuri ja selle arengut;

 turustuse ja müügivorme ning tarne- ja müügiviise.

3. JAGU

Kaetus

1. Statistika tuleb koostada kõikide NACE Rev. 2 G jakku liigitatud tegevusalade kohta. See jagu hõlmab hulgi- ja jaekaubandust ning mootorsõidukite ja mootorrataste parandust. Ettevõtlusstatistika on seotud kõikide ettevõtete üldkogumiga, mille põhitegevusala on liigitatud G jakku.

2. Kui NACE Rev. 2 G jao osade käibe ja töös osalejate koguarv on liikmesriikides harilikult väiksem kui 1 % ühenduse vastavast koguarvust, ei pea käesoleva lisaga ette nähtud andmeid, mis on I lisas sätestamata, käesoleva määruse kohaldamiseks koguma.

3. Kui see on vajalik ühenduse poliitika nõuetele, võib komisjon vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele nõuda lõikes 2 osutatud andmete kogumist ad hoc.

4. JAGU

Näitajad

1. Allpool esitatud näitajate ja statistika loendites nimetatakse vajaduse korral selle statistilise üksuse liik, mille kohta statistika tuleb koostada, ja kas statistika tuleb koostada igal aastal või mitme aasta järel. Kursiivkirjas statistilised andmed ja näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele.

2. Demograafiline aastastatistika:



Kood

Nimetus

Struktuurilised andmed

11 11 0

Ettevõtete arv

11 21 0

Kohalike üksuste arv

3. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

12 13 0

Kogukasum kaupade edasimüümisest

12 15 0

Lisandväärtus tegurikuludes

12 17 0

Äritegevuse ülejääk

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

13 12 0

Edasimüümiseks ostetud kaubad ja teenused

13 13 1

Maksed tööjõuvarustusettevõtetele

13 21 0

Kaupade ja teenuste varude muutus

13 21 1

Edasimüügiks ostetud kaupade ja teenuste varude muutus

13 31 0

Tööjõukulud

13 32 0

Palgad

13 33 0

Sotsiaalkindlustusmaksed

Investeeringutega seotud andmed

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse varasse

15 12 0

Koguinvesteeringud maasse

15 13 0

Koguinvesteeringud olemasolevatesse hoonetesse ja ehitistesse

15 14 0

Koguinvesteeringud uusehitisteks ja ümberehitamiseks

15 15 0

Koguinvesteeringud masinatesse ja seadmetesse

15 21 0

Materiaalse põhivara müük

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

16 13 0

Töötajate arv

16 14 0

Töötajate arv taandatuna täistööajale

4. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse statistika mitme aasta tagant:



Kood

Nimetus

Märkused

 

Teave ettevõtete kaubavahetuse vormi kohta

Ainult osa 47

17 32 0

Jaekaupluste arv

 

Käibe jaotus tegevusalade järgi

18 10 0

Põllumajanduse, metsanduse, kalanduse ja tööstustegevuse käive

 

18 15 0

Teenindustegevuse käive

 

18 16 0

Kaubanduse ja vahendustegevuse käive

 

Käibe jaotus tooteliigi järgi

18 21 0

Käibe jaotus toodete järgi (vastavalt CPA (1) G jaole)

 

(*)   Nõukogu 29. oktoobri 1993. aasta määrus (EMÜ) nr 3696/93 tegevusaladel põhineva toodete statistilise klassifikaatori (CPA) kohta Euroopa Majandusühenduses (EÜT L 342, 31.12.1993, lk 1). Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1882/2003.

5. Näitajad, mille kohta koostatakse piirkondlik aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

13 32 0

Palgad

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

6. Näitajad, mille kohta koostatakse piirkondlik statistika mitme aasta tagant:



Kood

Nimetus

Märkused

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

Ainult osad 45 ja 47

Teave ettevõtete kaubavahetuse vormi kohta

17 33 1

Müügipind

Ainult osa 47

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

1. Esimene vaatlusaasta, mille kohta statistika koostatakse, on kalendriaasta 2008. Esimesed vaatlusaastad, mille kohta koostatakse statistika mitme aasta tagant, täpsustatakse allpool iga NACE Rev. 2 osa kohta, mille jaoks andmeid kogutakse, ja mitme aasta tagant koostatava piirkondliku statistika kohta:



Kalendriaasta

Jaotus

2012

Osa 47

2008

Osa 46

2009

Piirkondlik statistika

2010

Osa 45

2. Mitme aasta tagant koostatakse statistika iga viie aasta järel.

6. JAGU

Aruanne statistika kvaliteedi kohta

Iga põhinäitaja kohta märgivad liikmesriigid täpsusastme 95 % usaldusnivoo suhtes, mille komisjon lisab artikliga 13 ette nähtud aruandesse, võttes arvesse kõnealuse artikli kohaldamist igas liikmesriigis. Põhinäitajad määratakse kindlaks vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivkomitee menetlusele.

7. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Ühenduse statistika koostamiseks toodavad liikmesriigid siseriiklikke tulemusi NACE Rev. 2 klasside tasandil.

2. Mõned tulemused jaotatakse igas NACE Rev. 2 grupis ka suurusjärkudesse.

3. Piirkondlik statistika jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid) ja NUTS 2 tasandile.

4. Mitme aasta tagant koostatava piirkondliku statistika kaetus vastab kõikide nende kohalike üksuste üldkogumile, mille põhitegevusala on liigitatud G jakku. Kui selline üldkogum hõlmab üle 95 % kogu kaetusest, võib kaetus piirduda kohalike üksustega, mille ettevõtted on liigitatud NACE Rev. 2 G jakku. Selle protsendi arvutamiseks kasutatakse ettevõtlusregistri tööhõivestatistikat.

8. JAGU

Tulemuste edastamine

1. Tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

2. Esialgsed siseriiklikud tulemused või prognoosid esitatakse 10 kuu jooksul alates allpool loetletud näitajate kohta koostatud ettevõtlusstatistika vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

Esialgsed tulemused jaotatakse NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

9. JAGU

Üleminekuaeg

Näitajate 13 13 1 ja 16 14 0 kohta statistika koostamisel ei kesta üleminekuperiood kauem kui kaks aastat alates 5. jaos nimetatud esimesest vaatlusaastast (2008).




IV LISA

EHITUSE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik ehitussektori struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja jõudlust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika puudutab käesoleva määruse artikli 1 punktides a kuni e nimetatud valdkondi, eriti:

 keskset statistikaloendit ehituse struktuuri, tegevusalade, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse üksikasjalikuks analüüsimiseks;

 täiendavat statistikaloendit eriküsimuste uurimiseks.

3. JAGU

Kaetus

1. Statistika tuleb koostada kõikide NACE Rev. 2 F jakku liigitatud tegevusalade kohta. Ettevõtlusstatistika on seotud kõikide ettevõtete üldkogumiga, kelle põhitegevusala on liigitatud F jakku.

2. Kui NACE Rev. 2 F jao osade käibe ja töös osalejate koguarv on liikmesriikides harilikult väiksem kui 1 % ühenduse vastavast koguarvust, ei pea käesoleva lisaga ette nähtud andmeid, mis on I lisas sätestamata, käesoleva määruse kohaldamiseks koguma.

3. Kui see on vajalik ühenduse poliitika nõuetele, võib komisjon vastavalt artikli 12 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele nõuda lõikes 2 osutatud andmete kogumist ad hoc.

4. JAGU

Näitajad

1. Allpool esitatud näitajate ja statistika loendites nimetatakse vajaduse korral selle statistilise üksuse liik, mille kohta statistika tuleb koostada, ja kas statistika tuleb koostada igal aastal või mitme aasta järel. Kursiivkirjas statistilised andmed ja näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele.

2. Demograafiline aastastatistika:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

11 21 0

Kohalike üksuste arv

3. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika:



Kood

Nimetus

Märkused

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

 

12 12 0

Toodangu väärtus

 

12 13 0

Kogukasum kaupade edasimüümisest

Osad 41 ja 42 ning grupid 43.1 ja 43.9 — vabatahtlik

12 15 0

Lisandväärtus tegurikuludes

 

12 17 0

Äritegevuse ülejääk

 

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

 

13 12 0

Edasimüümiseks ostetud kaubad ja teenused

Osad 41 ja 42 ning grupid 43.1 ja 43.9 — vabatahtlik

13 13 1

Maksed tööjõuvarustusettevõtetele

 

13 21 3

Valmis- ja lõpetamata toodangu varude muutus

 

13 31 0

Tööjõukulud

 

13 32 0

Palgad

 

13 33 0

Sotsiaalkindlustusmaksed

 

13 41 1

Kaupade pikaajalise rentimise ja kasutusrendi maksed

 

Investeeringutega seotud andmed

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

 

15 12 0

Koguinvesteeringud maasse

 

15 13 0

Koguinvesteeringud olemasolevatesse hoonetesse ja ehitistesse

 

15 14 0

Koguinvesteeringud uusehitisteks ja ümberehitamiseks

 

15 15 0

Koguinvesteeringud masinatesse ja seadmetesse

 

15 21 0

Materiaalse põhivara müük

 

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

 

16 13 0

Töötajate arv

 

16 14 0

Töötajate arv taandatuna täistööajale

 

16 15 0

Töötajate töötundide arv

 

Käibe jaotus tegevusalade järgi

18 11 0

Põhitegevusala käive NACE Rev. 2 kolmekohalisel tasandil

 

Energiatoodete ost

20 11 0

Energiatoodete ost (väärtus)

 

4. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse statistika mitme aasta tagant:



Kood

Nimetus

Märkused

Investeeringutega seotud andmed

15 44 1

Investeeringud ostetud tarkvarasse

 

Käibe jaotus tegevusalade järgi

18 12 1

Tööstuse käive, välja arvatud ehitus

 

18 12 2

Ehitustegevuse käive

 

18 15 0

Teenindustegevuse käive

 

18 16 0

Kaubanduse ja vahendustegevuse käive

 

18 31 0

Hoonete ehitamise käive

Ainult osad 41 ja 42 ning grupid 43.1 ja 43.9

18 32 0

Rajatiste ehitamise käive

Ainult osad 41 ja 42 ning grupid 43.1 ja 43.9

Alltöövõtt

23 11 0

Maksed alltöövõtjatele

 

23 12 0

Alltöövõtust saadud tulu

 

5. Näitajad, mille kohta koostatakse piirkondlik aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

13 32 0

Palgad

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

6. Tegevusalaüksuste näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika:



Kood

Nimetus

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

13 32 0

Palgad

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

1. Esimene vaatlusaasta, mille kohta statistika koostatakse, on kalendriaasta 2008. Esimesed vaatlusaastad, mille kohta koostatakse statistika mitme aasta tagant, täpsustatakse allpool vastavalt koodidele, mille all näitajad on loetletud:



Kalendriaasta

Kood

2009

15 44 1

2008

18 12 1, 18 12 2, 18 15 0, 18 16 0, 18 31 0,18 32 0, 23 11 0 ja 23 12 0

2. Mitme aasta tagant koostatakse statistika vähemalt iga viie aasta järel.

6. JAGU

Aruanne statistika kvaliteedi kohta

Iga põhinäitaja kohta märgivad liikmesriigid täpsusastme 95 % usaldusnivoo suhtes, mille komisjon lisab artikliga 13 ette nähtud aruandesse, võttes arvesse kõnealuse artikli kohaldamist igas liikmesriigis. Põhinäitajad määratakse kindlaks vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

7. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Statistika tulemused, v.a näitajate 15 44 1, 18 11 0, 18 12 1, 18 12 2, 18 15 0, 18 16 0, 18 31 0 ja 18 32 0 kohta, jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid).

Tulemused näitajate 15 44 1, 18 11 0, 18 12 1, 18 12 2, 18 15 0, 18 16 0, 18 31 0 ja 18 32 0 kohta jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

2. Mõned tulemused jaotatakse ka suurusjärkudesse ja vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

3. Tegevusalaüksuste kohta koostatava statistika tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid).

4. Piirkondliku statistika tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kahekohalisele tasandile (osad) ja NUTS 2 tasandile.

8. JAGU

Tulemuste edastamine

Tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

Esialgsed siseriiklikud tulemused või prognoosid esitatakse 10 kuu jooksul alates allpool loetletud näitajate kohta koostatud ettevõtlusstatistika vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

Raamatupidamisandmed

12 11 0

Käive

12 12 0

Toodangu väärtus

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

13 32 0

Palgad

Investeeringutega seotud andmed

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

Esialgsed tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 kolmekohalisele tasandile (grupid).

9. JAGU

Üleminekuaeg

Üleminekuperioodi ei ole võimalik ette näha.




V LISA

KINDLUSTUSE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik kindlustusteenuste struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks. See moodul sisaldab detailset loendit näitajatest, mille kohta koostatakse statistikat teadmiste parandamiseks kindlustussektori arengu kohta siseriiklikul, ühenduse ja rahvusvahelisel tasandil.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika käsitleb artikli 1 punktides a, b ja c nimetatud valdkondi, eriti:

 kindlustusseltside struktuuri, tegevuse, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse üksikasjalikku analüüsi;

 äritegevuse arengut ja jaotust tervikuna ning toodete järgi, tarbijate tavasid, rahvusvahelist tegevust, tööhõivet, investeeringuid, omakapitali ja kindlustustehnilisi eraldisi.

3. JAGU

Kaetus

1. Selline statistika koostatakse kõigi NACE Rev. 2 osa 65 tegevusalade kohta, välja arvatud grupp 65.3.

2. Statistika koostamine hõlmab järgmisi kindlustusseltse:

 kahjukindlustusseltsid: kõik direktiivi 91/674/EMÜ ( 15 ) artikli 2 lõike 1 punktis a nimetatud kindlustusseltsid;

 elukindlustusseltsid: kõik direktiivi 91/674/EMÜ artikli 2 lõike 1 punktis b nimetatud kindlustusseltsid;

 edasikindlustusseltsid: kõik direktiivi 91/674/EMÜ artikli 2 lõike 1 punktis c nimetatud kindlustusseltsid;

 Lloyd’si kindlustusandjad: kõik direktiivi 91/674/EMÜ artiklis 4 nimetatud kindlustusandjad;

 segakindlustusseltsid: kõik elu- ja kahjukindlustusega tegelevad kindlustusseltsid.

3. Lisaks loetakse direktiivide 73/239/EMÜ ( 16 ) ja 2002/83/EÜ ( 17 ) III jaotises nimetatud kindlustusseltside filiaalid, mille tegevus jääb ühte punktis 1 osutatud NACE Rev. 2 gruppi, samalaadseks punktis 2 määratletud vastavate kindlustusseltsidega.

4. Ühenduse ühtlustatud statistika koostamiseks võivad liikmesriigid arvestada direktiivi 73/239/EMÜ artiklis 3 ning direktiivi 2002/83/EÜ artikli 3 lõigetes 2, 3, 5, 6 ja 7 nimetatud erandeid.

4. JAGU

Näitajad

1. Kursiivkirjas näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele. Punktis 3 nimetatud loendis A ja punktis 4 nimetatud loendis B esitatud näitajad ja statistilised andmed koostatakse vastavalt 5. jaole. Kui statistilised andmed võetakse otse raamatupidamise aastaaruandest, loetakse vaatlusaasta jooksul lõppenud aruandeaasta samalaadseks nimetatud vaatlusaastaga.

2. Loendites A ja B on elukindlustusseltside näitajad eristatud numbriga 1, kahjukindlustusseltside näitajad numbriga 2, segakindlustusseltside näitajad numbriga 3, edasikindlustusseltside näitajad numbriga 4, segakindlustusseltside elukindlustustegevuse näitajad numbriga 5 ja segakindlustusseltside kahjukindlustustegevuse (kaasa arvatud edasikindlustus) näitajad numbriga 6.

3. Loend A sisaldab järgmisi andmeid:

a) direktiivi 91/674/EMÜ artiklis 6 loetletud elu-, kahju-, sega- ja edasikindlustusseltside näitajad: bilansi aktiva: punktid C I (näidates eraldi maa ja ehitised, mida kindlustusselts kasutab omaenda tegevuseks), C II, C II 1 + C II 3 liidetuna, C II 2 + C II 4 liidetuna, C III, C III 1, C III 2, C III 3, C III 4, C III 5, C III 6 + C III 7 liidetuna, C IV, D; bilansi passiva: punktid A, A I, A II + A III + A IV liidetuna, B, C 1 a (segakindlustusseltsidel elu- ja kahjukindlustustegevuse kohta eraldi), C 2 a (segakindlustusseltsidel elu- ja kahjukindlustustegevuse kohta eraldi), C 3 a (segakindlustusseltsidel elu- ja kahjukindlustustegevuse kohta eraldi), C 4 a, C 5, C 6 a, D a, G III (konverteeritavate laenude eraldamiseta), G IV;

b) direktiivi 91/674/EMÜ artikli 34 I osas loetletud kahju- ja edasikindlustusseltside ning segakindlustusseltside kahjukindlustustegevuse näitajad: punktid 1 a, 1 b, 1 c, 1 d, 2, 4 a aa, 4 a bb, 4 b aa, 4 b bb, 7 (brutosumma), 7 d, 9, 10 (bruto- ja netosumma eraldi);

c) direktiivi 91/674/EMÜ II osa artiklis 34 loetletud elukindlustusseltside ning segakindlustusseltside elukindlustustegevuse näitajad: punktid 1 a, 1 b, 1 c (brutosumma ja edasikindlustaja osa eraldi), 2, 3, 5 a aa, 5 a bb, 5 b aa, 5 b bb, 6 a aa, 6 a bb, 8 (brutosumma), 8 d, 9, 10, 12, 13 (bruto- ja netosumma eraldi);

d) direktiivi 91/674/EMÜ III osa artiklis 34 loetletud elu-, kahju-, sega- ja edasikindlustusseltside näitajad: punktid 3, 4 (ainult elu- ja segakindlustusseltside puhul), 5, 6 (ainult kahju-, sega- ja edasikindlustusseltside puhul), 7, 8, 9 + 14 + 15 liidetuna, 10 (enne maksude mahaarvamist), 13, 16;

e) direktiivi 91/674/EÜ artiklis 63 nimetatud näitajad:

 elu- ja kahjukindlustusseltside ning segakindlustusseltside elu- ja kahjukindlustustegevuse kohta: otsekindlustuse brutopreemiad CPA (alam)kategooriate kaupa (viiekohaline tasand ja alamkategooriad 66.03.21, 66.03.22);

 kahjukindlustusseltside ning segakindlustusseltside kahjukindlustustegevuse kohta: tekkinud nõuete kogusumma, otsekindlustus, tegevuskulude kogusumma, otsekindlustuse otse- ja edasikindlustuse tulem, kõik näitajad CPA (alam)kategooriate kaupa (viiekohaline tasand ja alamkategooriad 66.03.21, 66.03.22);

 elukindlustusseltside ning segakindlustusseltside elukindlustustegevuse kohta: otsekindlustuse brutopreemiad koos nimetatud artikli II osa punktis 1 näidatud jaotusega;

f) direktiivi 91/674/EMÜ artiklis 64 nimetatud elu-, kahju-, sega- ja edasikindlustusseltside näitajad: otsekindlustustegevuse (välja arvatud edasikindlustusseltsid) ja kogu kindlustustegevuse vahendustasud;

g) tabelis loetletud lisanäitajad:

▼M1



Kood

Pealkiri

Ettevõtjad/kõnealune tegevus

 

Struktuuriandmed

 

11 11 0

Ettevõtjate arv

(1, 2, 3, 4)

11 11 1

Ettevõtjate arv õigusliku vormi järgi

(1, 2, 3, 4)

11 11 2

Ettevõtjate arv otsekindlustuse brutopreemiate suurusjärgu järgi

(1, 2, 3)

11 11 3

Ettevõtjate arv kindlustustehniliste eraldiste brutomahu suurusjärgu järgi

(1)

11 11 5

Ettevõtjate arv emaettevõtja asukohariigi järgi

(1, 2, 3, 4)

11 41 0

Muudes riikides asuvate filiaalide arv kokku ja asukoht

(1, 2, 3)

 

Raamatupidamisandmed/kasumiaruande tehniline osa

 

32 11 4

Brutopreemiad õigusliku vormi järgi

(1, 2, 4, 5, 6)

32 11 5

Otsekindlustuse brutopreemiad emaettevõtja asukohariigi järgi

(1, 2, 5, 6)

32 11 6

Sissetuleva edasikindlustuse brutopreemiad emaettevõtja asukohariigi järgi

(1, 2, 4, 6)

32 18 2

Edasikindlustuse preemiad emaettevõtja asukohariigi järgi

(1, 2, 4, 5, 6)

32 16 0

Kindlustustehnilise aruande muude kirjete kogusumma

(1, 2, 4, 5, 6)

32 18 0

Edasikindlustuse tulem

(1, 2, 4, 5, 6)

32 18 8

Edasikindlustuse osa kindlustustehnilise aruande muude kirjete kogusummast

(1, 2, 4, 5, 6)

 

Raamatupidamisandmed/kasumiaruande mittetehniline osa

 

32 19 0

II vahesumma (kindlustustehnilise aruande netotulem)

(3)

 

Lisaandmed kasumiaruande kohta

 

32 61 4

Sisseostetud kaubad ja teenused

(1, 2, 3, 4)

13 31 0

Tööjõukulud

(1, 2, 3, 4)

32 61 5

Välised ja sisesed nõuete käsitluskulud

(1, 2, 4, 5, 6)

32 61 6

Sõlmimiskulud

(1, 2, 4, 5, 6)

32 61 7

Administratiivkulud

(1, 2, 4, 5, 6)

32 61 8

Muude kindlustustehniliste kulude kogusumma

(1, 2, 4, 5, 6)

32 61 9

Investeeringukulud

(1, 2, 4, 5, 6)

32 71 1

Tulu tütar- ja sidusettevõtetest

(1, 2, 4, 5, 6)

32 71 3

Tulu maast ja ehitistest

(1, 2, 4, 5, 6)

32 71 4

Tulu muudest investeeringutest

(1, 2, 4, 5, 6)

32 71 5

Tulu investeeringute väärtuse ümberhindamisest

(1, 2, 4, 5, 6)

32 71 6

Kasum investeeringute müügist

(1, 2, 4, 5, 6)

32 72 1

Investeeringute haldamiskulud koos intressidega

(1, 2, 4, 5, 6)

32 72 2

Kahju investeeringute väärtuse ümberhindamisest

(1, 2, 4, 5, 6)

32 72 3

Kahjum investeeringute müügist

(1, 2, 4, 5, 6)

 

Andmed toodete kohta CPA põhjal

 

33 12 1

Edasikindlustuse osa otsekindlustuse brutopreemiatest toodete kaupa (CPA põhjal)

(1, 2, 5, 6)

 

Rahvusvahelise tegevuse andmed (asutamisõiguse alusel tehtud tehingute geograafiline jaotus)

 

34 31 1

Otsekindlustuse brutopreemiad toodete kaupa (CPA põhjal) ja liikmesriigi järgi

(1, 2, 5, 6)

 

Rahvusvahelise tegevuse andmed (teenuste osutamise vabaduse alusel tehtud tehingute geograafiline jaotus)

 

34 32 1

Otsekindlustuse brutopreemiad toodete kaupa (CPA põhjal) ja liikmesriigi järgi

(1, 2, 5, 6)

▼B

4. Loend B sisaldab järgmisi andmeid:

a) direktiivi 91/674/EMÜ artikli 34 I osas loetletud kahju- ja edasikindlustusseltside ning segakindlustusseltside kahjukindlustustegevuse näitajad: punktid 3, 5, 6, 8;

b) direktiivi 91/674/EMÜ artikli 34 II osas loetletud elukindlustusseltside ning segakindlustusseltside elukindlustustegevuse näitajad: punktid 4, 6 b, 7, 11;

c) direktiivi 91/674/EMÜ artiklis 63 nimetatud elu- ja kahjukindlustusseltside ning segakindlustusseltside elu- ja kahjukindlustustegevuse näitajad: otsekindlustuse brutopreemiate geograafiline jaotus: ettevõtja peakontori liikmesriigis, muudes liikmesriikides, muudes EMP riikides, Šveitsis, USAs, Jaapanis või muudes kolmandates riikides;

d) tabelis loetletud lisanäitajad:

▼M1



Kood

Pealkiri

Ettevõtjad/kõnealune tegevus

Märkused

 

Raamatupidamisandmed/kasumiaruande tehniline osa

 
 

32 13 2

Aruandeaasta jooksul esitatud ja rahuldatud nõuete kogusumma

(2, 4, 6)

 
 

Rahvusvaheline tegevus (üldine)

 
 

34 12 0

Sissetuleva edasikindlustuse brutopreemiate geograafiline jaotus

(1, 2, 4, 5, 6)

 

34 13 0

Edasikindlustuse preemiate geograafiline jaotus

(1, 2, 4, 5, 6)

 
 

Bilansiandmed (varad/kohustused)

 
 

36 11 2

Maa ja ehitised (jooksevhinnas)

(1, 2, 3, 4)

 

36 12 3

Investeeringud tütar- ja sidusettevõtetesse (jooksevhinnas)

(1, 2, 3, 4)

 

36 13 8

Muud finantsinvesteeringud (jooksevhinnas)

(1, 2, 3, 4)

 

36 21 0

Investeeringud maasse ja ehitistesse investeerimisriski kandvate elukindlustusvõtjate kasuks

(1, 3)

 

36 22 0

Muud finantsinvesteeringud investeerimisriski kandvate elukindlustusvõtjate kasuks

(1, 3)

 

37 10 1

Kapitali ja reservide kogusumma õigusliku vormi järgi

(1, 2, 3, 4)

 

37 33 3

Otsekindlustuse rahuldamata nõuete eraldise brutosumma toodete kaupa (CPA põhjal)

(2, 6)

 
 

Ülejäänud andmed

 
 

39 10 0

Aruandeaasta lõpus kehtivate kindlustuslepingute arv: otsekindlustuse individuaalelukindlustuslepingud ja järgmised tooted: ühendamata elukindlustusteenused ja CPA 65.12.1, 65.12.4 ja 65.12.5

(1, 2, 5, 6)

 

39 20 0

Kindlustatud isikute arv aruandeaasta lõpus: otsekindlustuse rühmaelukindlustuslepingud ja järgmine toode: CPA 65.12.1

(1, 2, 5, 6)

 

39 30 0

Otsekindlustuses kindlustatud sõidukite arv aruandeaasta lõpus järgmise toote puhul: CPA 65.12.2

(2, 6)

Vabatahtlik

39 40 0

Otsekindlustuse kindlustussummade summa aruandeaasta lõpus järgmiste toodete puhul: ühendamata elukindlustusteenused ja kapitali tagasimakse kindlustusteenused

(1, 5)

Vabatahtlik

39 50 0

Aruandeaastal esitatud nõuete arv otsekindlustuses järgmise toote puhul: CPA 65.12.2

(2, 6)

Vabatahtlik

▼M3

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse 4. jaos loetletud näitajate statistika, on kalendriaasta 2008.

▼B

6. JAGU

Tulemuste esitamine

Tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid).

7. JAGU

Tulemuste edastamine

Tulemused edastatakse 12 kuu jooksul alates vaatlusaasta lõpust 3. jaos nimetatud ettevõtjate puhul, välja arvatud edasikindlustusseltsid, kelle tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates võrdlusperioodi lõpust.

8. JAGU

Euroopa kindlustus- ja ametipensionikomitee

Komisjon teatab oma otsuse 2004/9/EÜ ( 18 ) alusel loodud Euroopa kindlustus- ja ametipensionikomiteele käesoleva mooduli rakendamisest ja kõigist artiklis 12 osutatud korras vastuvõetud meetmetest andmete kogumise ja statistilise töötlemise ning tulemuste töötlemise ja edastamise kohandamiseks majanduse ja tehnika arenguga.

9. JAGU

Üleminekuperiood

Üleminekuperioodi ei ole võimalik ette näha.




VI LISA

KREDIIDIASUTUSTE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik krediidiasutuste sektori struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks. See moodul sisaldab detailset loendit näitajatest, mille kohta koostatakse statistikat teadmiste parandamiseks krediidiasutuste sektori arengu kohta siseriiklikul, ühenduse ja rahvusvahelisel tasandil.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika käsitleb artikli 1 punktides a, b ja c nimetatud valdkondi, eriti:

 krediidiasutuste struktuuri, tegevuse, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse üksikasjalikku analüüsi;

 äritegevuse arengut ja jaotust tervikuna ja toodete järgi, rahvusvahelist tegevust, tööhõivet, omakapitali ning muud vara ja kohustusi.

3. JAGU

Kaetus

1. Statistika koostatakse NACE Rev. 2 klassidesse 64.19 ja 64.92 kuuluvate krediidiasutuste tegevusalade kohta.

2. Statistika koostatakse kõigi nõukogu 8. detsembri 1986. aasta direktiivi 86/635/EMÜ (pankade ja muude rahaasutuste raamatupidamise ja konsolideeritud aastaaruannete kohta) ( 19 ) artikli 2 lõike 1 punktis a ja artikli 2 lõikes 2 osutatud krediidiasutuste, välja arvatud keskpankade tegevusalade kohta.

3. Euroopa Parlamendi ja nõukogu 14. juuni 2006. aasta direktiivi 2006/48/EÜ (krediidiasutuste asutamise ja tegevuse kohta) (uuestisõnastamine) ( 20 ) artiklis 38 osutatud krediidiasutuste filiaalid, mille tegevus kuulub NACE Rev. 2 klassidesse 64.19 ja 64.92, loetakse samalaadseks punktis 2 osutatud krediidiasutustega.

4. JAGU

Näitajad

Näitajad on loetletud allpool. Kursiivkirjas näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele. Kui statistilised andmed võetakse otse raamatupidamise aastaaruandest, loetakse vaatlusaasta jooksul lõppenud aruandeaasta samalaadseks nimetatud vaatlusaastaga.

See loend sisaldab järgmist:

a) direktiivi 86/635/EMÜ artiklis 4 loetletud näitajad: bilansi aktiva: punkt 4; bilansi passiva: punktid 2 a + 2 b liidetuna, punktid 7 + 8 + 9 + 10 + 11 + 12 + 13 + 14 liidetuna;

b) direktiivi 86/635/EMÜ artiklis 27 loetletud näitajad: punkt 2, punktid 3 a + 3 b + 3 c liidetuna, punkt 3 a, punkt 4, punkt 5, punkt 6, punkt 7, punktid 8 a + 8 b liidetuna, punkt 8 b, punkt 10, punktid 11 + 12 liidetuna, punktid 9 + 13 + 14 liidetuna, punktid 15 + 16 liidetuna, punkt 19, punktid 15 + 20 + 22 liidetuna, punkt 23;

c) järgmised lisanäitajad:



Kood

Nimetus

Märkused

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

 

11 11 1

Ettevõtete arv õigusliku vormi järgi

 

11 11 4

Ettevõtete arv emaettevõtja asukohariigi järgi

 

11 11 6

Ettevõtete arv bilansimahu suurusjärgu järgi

 

11 11 7

Ettevõtete arv krediidiasutuste liikide järgi

 

11 21 0

Kohalike üksuste arv

 

11 41 1

Filiaalide koguarv asukoha järgi EMP-välistes riikides

 

11 51 0

Tütarettevõtjate koguarv asukoha järgi muudes riikides

 

Raamatupidamisandmed: kasumiaruanne

42 11 0

Saadaolevad intressid ja samalaadsed tulud

 

42 11 1

Saadaolevad intressid ja samalaadsed tulud püsiva tulumääraga väärtpaberitelt

 

42 12 1

Maksmisele kuuluvad intressid ja samalaadsed kulud, mis on seotud emiteeritud võlakirjadega

 

12 12 0

Toodangu väärtus

 

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

 

13 31 0

Tööjõukulud

 

12 14 0

Lisandväärtus alushindades

Vabatahtlik

12 15 0

Lisandväärtus tegurikuludes

 

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

 

Raamatupidamisandmed: bilanss

43 30 0

Bilansimaht (krediidiasutused)

 

43 31 0

Bilansimaht emaettevõtja asukohariigi järgi

 

43 32 0

Bilansimaht õigusliku vormi järgi

 

Andmed toodete järgi

44 11 0

Saadaolevad intressid ja samalaadsed tulud CPA (alam)kategooriate kaupa

Vabatahtlik

44 12 0

Maksmisele kuuluvad intressid ja samalaadsed kulud CPA (alam)kategooriate kaupa

Vabatahtlik

44 13 0

Saadaolevad vahendustasud CPA (alam)kategooriate kaupa

Vabatahtlik

44 14 0

Maksmisele kuuluvad vahendustasud CPA (alam)kategooriate kaupa

Vabatahtlik

Andmed siseturu ja rahvusvahelise tegevuse kohta

45 11 0

EMPs asuvate filiaalide koguarvu geograafiline jaotus

 

45 21 0

Saadaolevate intresside ja samalaadsete tulude geograafiline jaotus

 

45 22 0

Bilansimahu geograafiline jaotus

 

45 31 0

Teenuste osutamise vabadusel põhinevast tegevusest saada olevate intresside ja samalaadsete tulude geograafiline jaotus (muudes EMP riikides)

Vabatahtlik

45 41 0

Filiaalide tegevusest saada olevate intresside ja samalaadsete tulude geograafiline jaotus (EMP-välistes riikides)

Vabatahtlik

45 42 0

Teenuste osutamise vabadusel põhinevast tegevusest saada olevate intresside ja samalaadsete tulude geograafiline jaotus (EMP-välistes riikides)

Vabatahtlik

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

 

16 11 1

Tööga hõivatud isikute arv krediidiasutuste liikide järgi

 

16 11 2

Tööga hõivatud naiste arv

 

16 13 0

Töötajate arv

 

16 13 6

Naistöötajate arv

 

16 14 0

Töötajate arv taandatuna täistööajale

 

Ülejäänud andmed

47 11 0

Kontode arv CPA (alam)kategooriate kaupa

Vabatahtlik

47 12 0

Klientidele antud laenud ja ettemaksed CPA (alam)kategooriate kaupa

Vabatahtlik

47 13 0

Krediidiasutustele kuuluvate pangaautomaatide arv

 

d) näitajad, mille kohta koostatakse piirkondlik ►M3  mitmeaastane statistika ◄ :



Kood

Nimetus

Märkused

Struktuuriandmed

11 21 0

Kohalike üksuste arv

 

Raamatupidamisandmed

13 32 0

Palgad

Vabatahtlik

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

 

▼M3

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse 4. jaos loetletud näitajate statistika, on kalendriaasta 2008.

▼B

6. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Tulemused jaotatakse vastavalt järgmistele NACE Rev. 2 klassidele: 64.19 ja 64.92 (eraldi).

2. Piirkondliku statistika tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid) ja NUTS 1 tasandile.

7. JAGU

Tulemuste edastamine

Otsus tulemuste edastamise tähtaja kohta tehakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele. Tähtaeg võib olla kuni 10 kuud alates vaatlusaasta lõppemisest.

8. JAGU

Monetaar-, finants- ja maksebilansistatistika komitee

Komisjon teatab nõukogu otsusega 2006/856/EÜ ( 21 ) moodustatud monetaar-, finants- ja maksebilansistatistika komiteele käesoleva mooduli rakendamisest ja kõigist meetmetest andmete kogumise ja statistilise töötlemise ning tulemuste töötlemise ja edastamise kohandamiseks majanduse ja tehnika arenguga.

9. JAGU

Pilootuuringud

1. Komisjon algatab järgmised käesolevas lisas loetletud tegevusvaldkondi käsitlevad pilootuuringud, mille viivad läbi liikmesriigid:

a) teave tuletisinstrumentide ja bilansiväliste kirjete kohta;

b) teave jaotusvõrkude kohta;

c) teave, mis on vajalik krediidiasutuste tehingute jaotamiseks hindade ja mahu järgi.

2. Nimetatud pilootuuringute eesmärk on hinnata andmete kogumise asjakohasust ja võimalikkust, võttes arvesse andmete kättesaadavusest tulenevat eelist võrreldes nende kogumisega seotud kulutuste ja ettevõtete koormusega.

10. JAGU

Üleminekuaeg

Üleminekuperioodi ei ole võimalik ette näha.




VII LISA

PENSIONIFONDIDE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik pensionifondide sektori struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks. See moodul sisaldab detailset loendit näitajatest, mille kohta koostatakse statistikat teadmiste parandamiseks pensionifondide sektori arengu kohta siseriiklikul, ühenduse ja rahvusvahelisel tasandil.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika käsitleb artikli 1 punktides a, b ja c nimetatud valdkondi, eriti:

 pensionifondide struktuuri, tegevuse, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse üksikasjalikku analüüsi;

 äritegevuse arengut ja jaotust tervikuna, pensionifondide liikmete struktuuri, rahvusvahelist tegevust, tööhõivet ning investeeringuid ja kohustusi.

3. JAGU

Kaetus

1. Statistika koostatakse kõikide NACE Rev. 2 gruppi 65.3 kuuluvate tegevusalade kohta. See grupp hõlmab iseseisvate pensionifondide tegevusalasid.

2. Teatavat statistikat koostatakse ka selliste ettevõtete kohta, mille abitegevusalad hõlmavad mitteautonoomseid pensionifonde.

4. JAGU

Näitajad

1. Allpool esitatud näitajate loendis nimetatakse vajaduse korral selle statistilise üksuse liik, mille kohta statistika tuleb koostada. Kursiivkirjas näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele. Kui statistilised andmed võetakse otse raamatupidamise aastaaruandest, loetakse vaatlusaasta jooksul lõppenud aruandeaasta samalaadseks nimetatud vaatlusaastaga.

2. Demograafilised näitajad ja ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse ►M3  mitmeaastane statistika ◄ (ainult iseseisvad pensionifondid):



Kood

Nimetus

Märkused

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

 

11 11 8

Ettevõtete arv investeeringute suurusjärgu järgi

 

11 11 9

Ettevõtete arv kindlustatute arvu järgi

 

11 61 0

Pensioniskeemide arv

Vabatahtlik

Raamatupidamisandmed: kasumiaruanne (tulu- ja kulukonto)

12 11 0

Käive

 

48 00 1

Kindlustatute sissemaksed pensionifondi

 

48 00 2

Tööandjate sissemaksed pensionifondi

 

48 00 3

Saadavad ülekanded

 

48 00 4

Muud sissemaksed pensionifondi

 

48 00 5

Sissemaksed määratud väljamaksetega pensioniskeemidesse

 

48 00 6

Sissemaksed määratud sissemaksetega pensioniskeemidesse

 

48 00 7

Sissemaksed segapensioniskeemidesse

 

48 01 0

Investeeringute tulem (pensionifondid)

 

48 01 1

Kasum ja kahjum varade väärtuse muutusest

 

48 02 1

Saadaolevad kindlustusnõuded

 

48 02 2

Muu tulu (pensionifondid)

 

12 12 0

Toodangu väärtus

 

12 14 0

Lisandväärtus alushindades

Vabatahtlik

12 15 0

Lisandväärtus tegurikuludes

 

48 03 0

Kogukulutused pensionidele

 

48 03 1

Regulaarsed pensionimaksed

 

48 03 2

Ühekordsed pensionimaksed

 

48 03 3

Väljaminevad ülekanded

 

48 04 0

Tehniliste eraldiste netomuutus

 

48 05 0

Maksmisele kuuluvad kindlustusmaksed

 

48 06 0

Tegevuskulud kokku

 

13 11 0

Kaupade ja teenuste ost kokku

 

13 31 0

Tööjõukulud

 

15 11 0

Koguinvesteeringud materiaalsesse põhivarasse

 

48 07 0

Maksude kogusumma

 

Bilansiandmed: varad

48 11 0

Maa ja ehitised (pensionifondid)

 

48 12 0

Investeeringud tütar- ja sidusettevõtetesse (pensionifondid)

 

48 13 0

Aktsiad ja muud muutuva tulumääraga väärtpaberid

 

48 13 1

Reguleeritud turul kaubeldavad aktsiad

 

48 13 2

Aktsiad, millega kaubeldakse väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele spetsialiseerunud reguleeritud turul

 

48 13 3

Aktsiad, millega ei kaubelda avalikult

 

48 13 4

Muud muutuva tulumääraga väärtpaberid

 

48 14 0

Avatud investeerimisfondide osakud

 

48 15 0

Võlakirjad ja muud püsiva tulumääraga väärtpaberid

 

48 15 1

Riiklike haldusorganite emiteeritud võlakirjad ja muud püsiva tulumääraga väärtpaberid

Vabatahtlik

48 15 2

Muud võlakirjad ja muud püsiva tulumääraga väärtpaberid

Vabatahtlik

48 16 0

Osalemine investorite ühendustes (pensionifondid)

 

48 17 0

Hüpoteeklaenud ja muud mujal nimetamata laenud

 

48 18 0

Muud investeeringud

 

48 10 0

Pensionifondide koguinvesteeringud

 

48 10 1

Koguinvesteeringud tööandja ettevõttesse

 

48 10 4

Koguinvesteeringud turuväärtuses

 

48 20 0

Muu vara

 

Bilansiandmed: kohustused

48 30 0

Omakapital

 

48 40 0

Tehniliste eraldiste netoväärtus (pensionifondid)

 

48 50 0

Muud kohustused

 

Andmed siseturu ja rahvusvahelise tegevuse kohta

48 61 0

Käibe geograafiline jaotus

 

48 62 0

Aktsiad ja muud muutuva tulumääraga väärtpaberid asukoha järgi

Vabatahtlik

48 63 0

Koguinvesteeringud asukoha järgi

Vabatahtlik

48 64 0

Koguinvesteeringud jagatuna vääringu alusel: euro ja muud

 

Andmed tööhõive kohta

16 11 0

Tööga hõivatud isikute arv

 

Ülejäänud andmed

48 70 0

Kindlustatute arv

 

48 70 1

Kindlustatute arv määratud väljamaksega pensioniskeemides

 

48 70 2

Kindlustatute arv määratud sissemaksetega pensioniskeemides

 

48 70 3

Kindlustatute arv segapensioniskeemides

 

48 70 4

Aktiivsete kindlustatute arv

 

48 70 5

Passiivsete kindlustatute arv

 

48 70 6

Pensionile jäänud isikute arv

 

3. Ettevõtete näitajad, mille kohta koostatakse ►M3  mitmeaastane statistika ◄ (ainult mitteautonoomsete pensionifondidega ettevõtted):



Kood

Nimetus

Märkused

Struktuuriandmed

11 15 0

Mitteautonoomsete pensionifondidega ettevõtete arv

 

Raamatupidamisandmed: kasumiaruanne (tulu- ja kulukonto)

48 08 0

Mitteautonoomsete pensionifondide käive

Vabatahtlik

▼M3

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse 4. jaos loetletud näitajate statistika, on kalendriaasta 2008.

▼B

6. JAGU

Tulemuste esitamine

1. 4. jao punktis 2 loetletud näitajaid käsitlevad tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 neljakohalisele tasandile (klassid).

2. 4. jao punktis 3 loetletud näitajaid käsitlevad tulemused jaotatakse vastavalt NACE Rev. 2 jagude tasandile.

7. JAGU

Tulemuste edastamine

Tulemused edastatakse 12 kuu jooksul alates vaatlusaasta lõppemisest.

8. JAGU

Euroopa kindlustus- ja ametipensionikomitee

Komisjon teatab Euroopa kindlustus- ja ametipensionikomiteele käesoleva mooduli rakendamisest ja kõigist meetmetest andmete kogumise ja statistilise töötlemise ning tulemuste töötlemise ja edastamise kohandamiseks majanduse ja tehnika arenguga.

9. JAGU

Pilootuuringud

Komisjon algatab järgmised käesolevas lisas loetletud tegevusvaldkondi käsitlevad pilootuuringud, mille viivad läbi liikmesriigid:

1. Üksikasjalikumad andmed pensionifondide piiriülese tegevuse kohta:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 71 0

Ettevõtete arv, millel on kindlustatuid teistes EMP riikides

11 72 0

Ettevõtete arv, millel on aktiivseid kindlustatuid muudes EMP riikides

Andmed siseturu ja rahvusvahelise tegevuse kohta

48 65 0

Sugupoolte järgi eristatud kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 65 1

Määratud väljamaksega pensioniskeemidesse kuuluvate kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 65 2

Määratud sissemaksetega pensioniskeemidesse kuuluvate kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 65 3

Segapensioniskeemidesse kuuluvate kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 65 4

Aktiivsete kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 65 5

Passiivsete kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 65 6

Pensionile jäänud isikute arvu geograafiline jaotus

48 65 7

Omandatud õiguste alusel pensioni saavate isikute arvu geograafiline jaotus

Ülejäänud andmed

48 70 7

Naissoost kindlustatute arv

2. Lisateave mitteautonoomsete pensionifondide kohta:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 15 1

Mitteautonoomsete pensionifondidega ettevõtete arv kindlustatute arvu suurusjärgu järgi

Bilansiandmed: kohustused

48 40 1

Mitteautonoomsete pensionifondide kindlustustehnilised eraldised netoväärtusena

Ülejäänud andmed

48 72 0

Mitteautonoomsetes pensionifondides kindlustatute arv

Andmed siseturu ja rahvusvahelise tegevuse kohta

48 66 1

Mitteautonoomsete pensionifondide aktiivsete kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 66 2

Mitteautonoomsete pensionifondide passiivsete kindlustatute arvu geograafiline jaotus

48 66 3

Mitteautonoomsetest pensionifondidest pensioni saavate pensionile jäänud isikute arvu geograafiline jaotus

48 66 4

Mitteautonoomsetest pensionifondidest omandatud õiguste alusel pensioni saavate isikute arvu geograafiline jaotus

Raamatupidamisandmed: kasumiaruanne (tulu- ja kulukonto)

48 09 0

Mitteautonoomsete pensionifondide makstud pensionid

3. Teave tuletisinstrumentide ja bilansiväliste kirjete kohta.

Pilootuuringute eesmärk on hinnata andmete kogumise asjakohasust ja võimalikkust, võttes arvesse andmete kättesaadavusest tulenevat eelist võrreldes nende kogumisega seotud kulutuste ja ettevõtete koormusega.

10. JAGU

Üleminekuaeg

Üleminekuperioodi ei ole võimalik ette näha.




VIII LISA

ÄRITEENUSTE STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik äriteenuste sektori struktuuri, tegevust, konkurentsivõimet ja tulemuslikkust käsitleva statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika puudutab artikli 1 punktides a kuni d ja punktis f nimetatud valdkondi, eelkõige: näitajate loendit äriteenuste struktuuri, tegevusalade, konkurentsivõime ja tulemuslikkuse üksikasjalikuks analüüsimiseks.

3. JAGU

Kaetus

Statistika tuleb koostada kõikide NACE Rev. 2 osadesse 62, 69, 71, 73 ja 78 ning gruppidesse 58.2, 63.1 ja 70.2 kuuluvate tegevusalade kohta. See hõlmab osaliselt kirjastamistegevust, infotehnoloogiateenuste alast tegevust, osaliselt teabeteenistuse alast tegevust ja kutsealast, teadus- ning tehnikaalast tegevust ja tööhõivealast tegevust. Kõnealuse mooduli statistika hõlmab kõikide enam kui 20 töötajaga ettevõtete üldkogumit, mille põhitegevusala kuulub eespool nimetatud osadesse ja rühmadesse. Komisjon võib kõige varem 2011. aastal algatada uurimuse vajaduse ja võimaluse kohta muuta vaadeldava üldkogumi alammäära. Selle uurimuse põhjal võetakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele vastu meetmed, mille eesmärk on muuta käesoleva määruse vähem olulisi sätteid seoses alammäära muutmisega.

4. JAGU

Näitajad

1. Allpool on esitatud statistiliste andmete ja näitajate loend, mis tuleb koostada igal aastal või iga kahe aasta järel. Kursiivkirjas statistilised andmed ja näitajad lisatakse samuti I lisas määratletud ühise mooduli loenditele.

2. Näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistika NACE Rev. 2 osadesse 62 ja 78 ning gruppidesse 58.2, 63.1 ja 73.1 kuuluvate ettevõtete puhul:



Kood

Nimetus

Märkused

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

 

Käibe jaotus tooteliigi järgi

12 11 0

Käibe jaotus toodete järgi (vastavalt CPA-le)

Toodete jaotus kehtestatakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

Andmed kliendi asukoha kohta

12 11 0

Käibe jaotus kliendi asukoha järgi:

Resident

Mitteresident:

— ELi-sisene

— ELi-väline

 

3. Näitajad, mille kohta koostatakse kaheaastase ajavahemikuga statistikat NACE Rev. 2 gruppidesse 69.1, 69.2, 70.2, 71.1, 71.2 ja 73.2 kuuluvate ettevõtete puhul:



Kood

Nimetus

Märkused

Struktuuriandmed

11 11 0

Ettevõtete arv

 

Käibe jaotus tooteliigi järgi

12 11 0

Käibe jaotus toodete järgi (vastavalt CPA-le)

Toodete jaotus kehtestatakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

Andmed kliendi asukoha kohta

12 11 0

Käibe jaotus kliendi asukoha järgi:

Resident

Mitteresident:

— ELi-sisene

— ELi-väline

 

5. JAGU

Esimene vaatlusaasta

Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse NACE Rev. 2 osade 62 ja 78 ning gruppide 58.2, 63.1 ja 73.1 tegevusalasid hõlmavat aastastatistikat ning NACE Rev. 2 gruppide 69.1, 69.2 ja 70.2 tegevusalasid hõlmavat kaheaastase ajavahemikuga statistikat, on aasta 2008. Esimene vaatlusaasta, mille kohta koostatakse NACE Rev. 2 gruppe 71.1, 71.2 ja 73.2 hõlmavat kaheaastase ajavahemikuga statistikat, on aasta 2009.

6. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 osadesse 62 ja 78, gruppidesse 58.2, 63.1, 69.1, 69.2, 70.2, 71.1, 71.2, 73.1 ja 73.2 jaotatud kujul.

2. NACE Rev. 2 osasid 62 ja 78 ning gruppe 58.2, 63.1, 69.1, 69.2, 70.2, 71.1, 71.2, 73.1 ja 73.2 hõlmava statistika puhul tuleb andmed käibe kohta jaotada ka toodete ja kliendi asukoha järgi.

7. JAGU

Tulemuste edastamine

Tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

8. JAGU

Üleminekuaeg

Käesolevas lisas määratletud detailse mooduli kohaldamisel ei kesta üleminekuaeg kauem kui kolm aastat alates 4. jaos nimetatud statistika koostamise esimestest vaatlusaastatest (vt 5. jagu).




IX LISA

ETTEVÕTLUSE DEMOGRAAFIA STRUKTUURSTATISTIKA DETAILNE MOODUL

1. JAGU

Eesmärk

Käesoleva lisa eesmärk on kehtestada ühine raamistik ettevõtluse demograafiat käsitleva ühenduse statistika kogumiseks, koostamiseks, edastamiseks ja hindamiseks.

2. JAGU

Reguleerimisala

Koostatav statistika puudutab artikli 1 punktides a kuni f nimetatud valdkondi, eelkõige: näitajate loendit, mille alusel saab üksikasjalikult analüüsida kõikide tegutsevate ettevõtete kogumit, ettevõtete sünde ja surmasid, sündinud ettevõtete püsimajäämist ning nimetatud mõjurite seost ettevõtluse struktuuri, tegevusalade ja arenguga.

3. JAGU

Kaetus

1. Statistika tuleb koostada 10. jaos loetletud tegevusalade kohta.

2. Pilootuuringud tehakse 12. jaos loetletud statistiliste üksuste, tegevusalade ja demograafiliste sündmuste kohta.

4. JAGU

Mõisted

Käesolevas lisas kasutatakse järgmisi mõisteid:

 „vaatlusperiood” on aasta, mille jooksul vaadeldakse tegutsevate ettevõtete kogumeid, ettevõtete sünde ja surmasid ning nende püsimajäämist. Vaatlusperioodi tähis 5. jaos on „t”.

5. JAGU

Näitajad

1. Demograafiline aastastatistika, mille statistiline ühik on ettevõte, hõlmab järgmisi näitajaid:



Kood

Nimetus

Struktuuriandmed

11 91 0

Tegutsevate ettevõtete kogum (t jooksul)

11 92 0

Sündinud ettevõtete arv (t jooksul)

11 93 0

Surnud ettevõtete arv (t jooksul)

11 94 1

Püsimajäänud sündinud ettevõtete arv (sündinud t-1)

11 94 2

Püsimajäänud sündinud ettevõtete arv (sündinud t-2)

11 94 3

Püsimajäänud sündinud ettevõtete arv (sündinud t-3)

11 94 4

Püsimajäänud sündinud ettevõtete arv (sündinud t-4)

11 94 5

Püsimajäänud sündinud ettevõtete arv (sündinud t-5)

▼M3

11 01 0

Selliste tegutsevate ettevõtete kogum, kus t jooksul oli vähemalt üks töötaja

11 02 0

Selliste tegutsevate ettevõtete arv, kus t jooksul võeti tööle esimene töötaja

11 03 0

Selliste ettevõtete arv, kus mingil ajal t jooksul enam töötajaid ei olnud

11 04 1

Selliste ettevõtete arv, kus mingil ajal t – 1 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

11 04 2

Selliste ettevõtete arv, kus mingil ajal t – 2 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

11 04 3

Selliste ettevõtete arv, kus mingil ajal t – 3 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

11 04 4

Selliste ettevõtete arv, kus mingil ajal t – 4 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

11 04 5

Selliste ettevõtete arv, kus mingil ajal t – 5 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

11 96 0

Tööhõive seisukohast suure kasvupotentsiaaliga ettevõtete arv t jooksul

▼B

2. Tegutsevate ettevõtete kogumit, ettevõtete sünde ja surmasid ning sündinud ettevõtete püsimajäämist käsitlevad näitajad, mille kohta koostatakse aastastatistikat, on järgmised:



Kood

Nimetus

Andmed tööhõive kohta

16 91 0

Tööga hõivatud isikute arv tegutsevate ettevõtete kogumis (t jooksul)

16 91 1

Töötajate arv tegutsevate ettevõtete kogumis (t jooksul)

16 92 0

Tööga hõivatud isikute arv sündinud ettevõtete kogumis (t jooksul)

16 92 1

Töötajate arv sündinud ettevõtete kogumis (t jooksul)

16 93 0

Tööga hõivatud isikute arv surnud ettevõtete kogumis (t jooksul)

16 93 1

Töötajate arv surnud ettevõtete kogumis (t jooksul)

16 94 1

Tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-1) sündinud ettevõtetes

16 94 2

Tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-2) sündinud ettevõtetes

16 94 3

Tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-3) sündinud ettevõtetes

16 94 4

Tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-4) sündinud ettevõtetes

16 94 5

Tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-5) sündinud ettevõtetes

16 95 1

Asutamisaastal (t-1) tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-1) sündinud ettevõtetes

16 95 2

Asutamisaastal (t-2) tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-2) sündinud ettevõtetes

16 95 3

Asutamisaastal (t-3) tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-3) sündinud ettevõtetes

16 95 4

Asutamisaastal (t-4) tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-4) sündinud ettevõtetes

16 95 5

Asutamisaastal (t-5) tööga hõivatud isikute arv püsimajäänud (sündinud t-5) sündinud ettevõtetes

▼M3

16 01 0

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 01 1

Töötajate arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 02 0

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste ettevõtete kogumis, kus t jooksul võeti tööle esimene töötaja

16 02 1

Töötajate arv t jooksul selliste ettevõtete kogumis, kus t jooksul võeti tööle esimene töötaja

16 03 0

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t jooksul enam töötajaid ei olnud

16 03 1

Töötajate arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t jooksul enam töötajaid ei olnud

16 04 1

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 1 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 04 2

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 2 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 04 3

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 3 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 04 4

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 4 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 04 5

Tööga hõivatud isikute arv t jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 5 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 05 1

Tööga hõivatud isikute arv t – 1 jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 1 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 05 2

Tööga hõivatud isikute arv t – 2 jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 2 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 05 3

Tööga hõivatud isikute arv t – 3 jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 3 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 05 4

Tööga hõivatud isikute arv t – 4 jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 4 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 05 5

Tööga hõivatud isikute arv t – 5 jooksul selliste tegutsevate ettevõtete kogumis, kus mingil ajal t – 5 jooksul võeti tööle esimene töötaja ja kus mingil ajal t jooksul oli vähemalt üks töötaja

16 96 1

Töötajate arv tööhõive seisukohast suure kasvupotentsiaaliga ettevõtetes t jooksul

▼B

6. JAGU

Esimene vaatlusaasta

Esimesel vaatlusaastal koostatakse aastastatistika järgmiselt:



Kalendriaasta

Kood

2004

11 91 0, 11 92 0, 11 93 0, 16 91 0, 16 91 1, 16 92 0, 16 92 1, 16 93 0 ja 16 93 1

2005

11 94 1, 16 94 1 ja 16 95 1

2006

11 94 2, 16 94 2 ja 16 95 2

2007

11 94 3, 16 94 3 ja 16 95 3

2008

11 94 4, 16 94 4 ja 16 95 4

2009

11 94 5, 16 94 5 ja 16 95 5

7. JAGU

Aruanne statistika kvaliteedi kohta

Liikmesriigid koostavad kvaliteediaruanded, mis sisaldavad märget I lisas nimetatud näitajate 11 91 0 ja 16 91 0 ning näitajate 11 11 0 ja 16 11 0 omavahelise võrreldavuse kohta ning vajaduse korral selle kohta, et andmed on esitatud kooskõlas 11. jaos nimetatud soovituste käsiraamatus kehtestatud ühiste meetoditega.

8. JAGU

Tulemuste esitamine

1. Tulemused jaotatakse vastavalt 10. jaos loetletud tegevusalade jaotusele.

2. Mõned tulemused (määratakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele) tuleb esitada ka suurusjärkudesse jaotatud kujul 10. jaos nimetatud detailsusastmel, välja arvatud NACE Rev. 2 L, M ja N jagu, kus nõutakse jaotamist ainult grupi tasandile.

3. Mõned tulemused (määratakse vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele) tuleb jaotada ka suurusjärkudesse jaotatud kujul 10. jaos nimetatud detailsusastmel, välja arvatud NACE Rev. 2 L, M ja N jagu, kus nõutakse jaotamist ainult grupi tasandile.

▼M3

9. JAGU

Esialgsed tulemused ettevõtete surmasid käsitlevate näitajate kohta (11 93 0, 16 93 0, 16 93 1) edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest. Kõnealused tulemused vaadatakse uuesti läbi, kui ettevõtte surm on kinnitust leidnud (st ettevõte ei ole kaks aastat tegutsenud), ja edastatakse 30 kuu jooksul alates sama vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

Esialgsed tulemused näitajate 11 03 0, 16 03 0 ja 16 03 1 kohta edastatakse 20 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest. Kõnealused tulemused vaadatakse uuesti läbi, kui ettevõtte seisund on kahe aasta möödumisel kinnitust leidnud, ja edastatakse 32 kuu jooksul alates sama vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

Kõik muud tulemused, mis on seotud selliste ettevõtete demograafilise aastastatistikaga, kus on vähemalt üks töötaja, edastatakse 20 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

Esialgsed tulemused tööhõive seisukohast suure kasvupotentsiaaliga ettevõtetega seotud näitajate kohta edastatakse 12 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

Kõik muud tulemused edastatakse 18 kuu jooksul alates vaatlusperioodi kalendriaasta lõppemisest.

▼B

10. JAGU

Tegevusalade jaotus

1. Vaatlusaastate 2004 kuni 2007 andmete kohta antakse järgmine NACE Rev. 1.1 liigitusele viitav jaotus:

C jagu

Mäetööstus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 1.1 jagudesse jaotatuna.

D jagu

Tootmine

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 1.1 alajagudesse jaotatuna.

E ja F jagu

Elektri-, gaasi- ja veevarustus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 1.1 jagudesse jaotatuna.

G jagu

Hulgi- ja jaekaubandus; mootorsõidukite ja mootorrataste, tarbeesemete ja kodukaupade parandus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid NACE Rev. 1.1 koodide G, 50, 51, 52, 52.1, 52.2, 52.3 + 52.4 + 52.5, 52.6 ja 52.7 alla kuuluvad siseriiklikud statistilised andmed.

H jagu

Hotellid ja restoranid

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid NACE Rev. 1.1 koodide 55, 55.1 + 55.2 ja 55.3 + 55.4 + 55.5 alla kuuluvad siseriiklikud statistilised andmed.

I jagu

Veondus, laondus ja side

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid NACE Rev. 1.1 koodide I, 60, 61, 62, 63, 64, 64.1 ja 64.2 alla kuuluvad siseriiklikud statistilised andmed.

J jagu

Finantsvahendus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 1.1 osadesse jaotatuna.

K jagu

Kinnisvara, rentimine ja äritegevus

NACE Rev. 1.1 klass 74.15 jäetakse käesoleva lisa reguleerimisalast välja. Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 1.1 klassidesse jaotatuna.

2. Andmete esitamisel 2008. vaatlusaasta ja edaspidiste vaatlusaastate kohta kasutatakse järgmist tegevuste jaotust vastavalt NACE Rev. 2 klassifikatsioonile:

B jagu

Kaevandamine ja pealmaakaevandamine

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 jagudesse jaotatuna.

C jagu

Tootmine

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid NACE Rev. 2 koodide C, 10 + 11 + 12, 13 + 14, 15, 16, 17 + 18, 19, 20 + 21, 22, 23, 24 + 25, 26 + 27, 28, 29 + 30, 31 + 32 ja 33 alla kuuluvad siseriiklikud statistilised andmed.

D, E ja F jagu

Elektri-, gaasi-, auru- ja õhukonditsioneerimisvarustus; veevarustus, kanalisatsioon, jäätmehooldus ja saneerimistegevus; ehitus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 jagudesse jaotatuna.

G jagu

Hulgi- ja jaekaubandus; mootorsõidukite ja mootorrataste, tarbeesemete ja kodukaupade parandus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid NACE Rev. 2 koodide G, 45, 46, 47, 47.1, 47.2, 47.3, 47.4 + 47.5 + 47.6 + 47.7 ja 48.8 + 48.9 alla kuuluvad siseriiklikud statistilised andmed.

H ja I jagu

Veondus ja laondus; majutus ja toitlustus

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 osadesse jaotatuna.

J jagu

Teave ja kommunikatsioon

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 osadesse ja 62. osas edasi NACE Rev. 2 klassidesse jaotatuna.

K jagu

Finantsvahendus ja kindlustus

NACE Rev. 2 rühma 64.2 suhtes käesolevat lisa ei kohaldata. Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 osadesse jaotatuna.

L, M ja N jagu

Kinnisvara; kutse-, teadus- ja tehnilised teenused; haldus- ja tugiteenused

Ühenduse statistika koostamiseks edastavad liikmesriigid siseriiklikud statistilised andmed NACE Rev. 2 klassidesse jaotatuna.

Spetsiaalsed koondandmed

Ettevõtluse demograafiat käsitleva ühenduse statistika koostamiseks info- ja sidetehnoloogia sektori kohta edastatakse mitmeid spetsiaalseid NACE Rev. 2 koondandmeid. Need koondandmed määratakse kindlaks vastavalt artikli 12 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

3. Andmed 2004., 2005., 2006. ja 2007. aastal sündinud ettevõtete kohta esitatakse samuti vastavalt NACE Rev. 2 jaotusele ja nii, nagu on määratletud selle jao teises lõigus. See puudutab näitajaid 11 92 0, 16 92 0 ja 16 92 1 ülalnimetatud vaatlusaastate kohta. Need tulemused tuleb esitada koos andmetega 2008. vaatlusaasta kohta.

11. JAGU

Soovituste käsiraamat

Komisjon avaldab tihedas koostöös kõigi liikmesriikidega lisajuhiseid sisaldava soovituste käsiraamatu, mis käsitleb vastavalt käesolevale lisale koostatud ühenduse statistikat. Soovituste käsiraamat avaldatakse pärast käesoleva määruse jõustumist.

12. JAGU

Pilootuuringud

Komisjon algatab järgmised käesolevas lisas loetletud tegevusalasid käsitlevad pilootuuringud, mille viivad läbi liikmesriigid:

 andmete koostamine, kui statistilisteks üksusteks on kohalikud üksused;

 andmete koostamine muude demograafiliste sündmuste kohta (v.a ettevõtete sünd, püsimajäämine ja surm);

 andmete koostamine NACE Rev. 2 P, Q, R ja S jao kohta.

Kui komisjon peab vajalikuks pärast NACE Rev. 1.1 M kuni O jaos loetletud turuväliste tegevusaladega seotud pilootuuringute hindamist laiendada käesoleva määruse reguleerimisala, peab ta tegema vastava ettepaneku asutamislepingu artiklis 251 sätestatud korras.

13. JAGU

Üleminekuperiood

Käesolevas lisas määratletud detailse mooduli kohaldamisel ei kesta üleminekuperiood kauem kui neli aastat alates 6. jaos osutatud statistika koostamise esimestest vaatlusaastatest.




X LISA

KEHTETUKS TUNNISTATUD MÄÄRUSED JA EDASISED MUUDATUSED

Nõukogu määrus (EÜ, Euratom) nr 58/97 (EÜT L 14, 17.1.1997, lk 1).

Nõukogu määrus (EÜ, Euratom) nr 410/98 (EÜT L 52, 21.2.1998, lk 1).

Komisjoni määruse (EÜ) nr 1614/2002 (EÜT L 244, 12.9.2002, lk 7) artikkel 1.

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 2056/2002 (EÜT L 317, 21.11.2002, lk 1).

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1882/2003 III lisa punkt 69 (ELT L 284, 31.10.2003, lk 1).

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1893/2006 II lisa artiklid 11 ja 20 (ELT L 393, 30.12.2006, lk 1).




XI LISA

VASTAVUSTABEL



Määrus (EÜ, Euratom) nr 58/97

Käesolev määrus

Artikkel 1

Artikkel 1

Artikkel 2

Artikkel 1

Artikkel 3

Artikkel 2

Artikli 4 lõige 1

Artikli 3 lõige 1

Artikli 4 lõige 2

Artikli 3 lõige 3

Artikkel 5

Artikli 3 lõige 2

Artikli 3 lõige 4

Artikkel 4

Artikkel 6

Artikkel 5

Artikkel 7

Artikkel 6

Artikkel 8

Artikkel 7

Artikkel 9

Artikli 8 lõiked 1 ja 2

Artikli 8 lõige 3

Artikkel 10

Artikkel 9

Artikkel 11

Artikkel 10

Artikli 12 punktid i kuni x

Artikli 11 lõige 1

Artikli 11 lõige 2

Artikkel 13

Artikkel 12

Artikkel 14

Artikkel 13

Artikkel 15

Artikkel 14

Artikkel 16

Artikkel 15

1. lisa 1.–9. jagu

I lisa 1.–9. jagu

1. lisa 10. jao punktid 1 ja 2

I lisa 10. jao punktid 1 ja 2 (k.a väljajäetud tekst)

1. lisa 10. jao punktid 3 ja 4

1. lisa 11. jagu

I lisa 11. jagu

2. lisa

II lisa

3. lisa 1.–8. jagu

III lisa 1.–8. jagu

3. lisa 9. jagu

3. lisa 10. jagu

III lisa 9. jagu

4. lisa 1.–8. jagu

IV lisa 1.–8. jagu

4. lisa 9. jagu

4. lisa 10. jagu

IV lisa 9. jagu

V lisa

VI lisa

VII lisa

VIII lisa

IX lisa

X lisa

XI lisa



( 1 ) ELT C 318, 23.12.2006, lk 78.

( 2 ) Euroopa Parlamendi 29. märtsi 2007. aasta arvamus (ELT C 27 E, 31.1.2008, lk 139) ja nõukogu 14. veebruari 2008. aasta otsus.

( 3 ) EÜT L 14, 17.1.1997, lk 1. Määrust on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1893/2006 (ELT L 393, 30.12.2006, lk 1).

( 4 ) Vaata X lisa.

( 5 ) EÜT L 358, 31.12.2002, lk 1. Otsust on muudetud otsusega nr 787/2004/EÜ (ELT L 138, 30.4.2004, lk 12).

( 6 ) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. detsembri 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1907/2006, mis käsitleb kemikaalide registreerimist, hindamist, autoriseerimist ja piiramist (REACH) ning millega asutatakse Euroopa Kemikaaliamet (ELT L 396, 30.12.2006, lk 1; parandatud väljaandes ELT L 136, 29.5.2007, lk 3). Määrust on muudetud nõukogu määrusega (EÜ) nr 1354/2007 (ELT L 304, 22.11.2007, lk 1).

( 7 ) EÜT L 184, 17.7.1999, lk 23. Otsust on muudetud otsusega 2006/512/EÜ (ELT L 200, 22.7.2006, lk 11).

( 8 ) EÜT L 76, 30.3.1993, lk 1. Määrust on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1882/2003 (ELT L 284, 31.10.2003, lk 1).

( 9 ) EÜT L 52, 22.2.1997, lk 1. Määrust on muudetud määrusega (EÜ) nr 1882/2003.

( 10 ) EÜT L 151, 15.6.1990, lk 1. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1882/2003.

( 11 ) EÜT L 196, 5.8.1993, lk 1. Määrust on muudetud määrusega (EÜ) nr 1882/2003.

( 12 ) EÜT L 293, 24.10.1990, lk 1. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1893/2006.

( 13 ) EÜT L 181, 28.6.1989, lk 47.

( 14 ) ELT L 154, 21.6.2003, lk 1. Määrust on viimati muudetud komisjoni määrusega (EÜ) nr 105/2007 (ELT L 39, 10.2.2007, lk 1).

( 15 ) Nõukogu 19. detsembri 1991. aasta direktiiv 91/674/EMÜ kindlustusseltside raamatupidamise aastaaruannete ja konsolideeritud aruannete kohta (EÜT L 374, 31.12.1991, lk 7). Direktiivi on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga 2006/46/EÜ (ELT L 224, 16.8.2006, lk 1).

( 16 ) Esimene nõukogu 24. juuli 1973. aasta direktiiv 73/239/EMÜ otsekindlustustegevuse, välja arvatud elukindlustustegevuse alustamise ja jätkamisega seotud õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta (EÜT L 228, 16.8.1973, lk 3). Direktiivi on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga 2005/68/EÜ (ELT L 323, 9.12.2005, lk 1).

( 17 ) Euroopa Parlamendi ja nõukogu 5. novembri 2002. aasta direktiiv 2002/83/EÜ elukindlustuse kohta (EÜT L 345, 19.12.2002, lk 1). Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2007/44/EÜ (ELT L 247, 21.9.2007, lk 1).

( 18 ) ELT L 3, 7.1.2004, lk 34.

( 19 ) EÜT L 372, 31.12.1986, lk 1. Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2006/46/EÜ.

( 20 ) ELT L 177, 30.6.2006, lk 1. Direktiivi on viimati muudetud direktiiviga 2007/44/EÜ.

( 21 ) ELT L 332, 30.11.2006, lk 21.