18.7.2014   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 213/36


Rahvusvahelise avaliku õiguse alusel on õiguslik toime ainult ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni originaaltekstidel. Käesoleva eeskirja staatust ja jõustumiskuupäeva tuleb kontrollida ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni staatust käsitleva dokumendi TRANS/WP.29/343 uusimast versioonist, mis on kättesaadav veebisaidil: http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp29wgs/wp29gen/wp29fdocstts.html

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Euroopa Majanduskomisjoni (UNECE) eeskiri nr 37 – Ühtsed sätted, milles käsitletakse mootorsõidukite ja nende haagiste tüübikinnitusega laternaüksustes kasutatavate hõõglampide tüübikinnitust

Sisaldab kogu kehtivat teksti kuni:

03-seeria muudatuste 42. täiendus – jõustumise kuupäev: 10. juuni 2014

SISUKORD

EESKIRI

1.

Reguleerimisala

2.

Haldussätted

3.

Tehnilised nõuded

4.

Toodangu vastavus

5.

Karistused toodangu mittevastavuse korral

6.

Tootmise lõpetamine

7.

Tüübikinnituskatsete eest vastutavate tehniliste teenistuste ja tüübikinnitusasutuste nimed ja aadressid

8.

Üleminekusätted

LISAD

1.

Hõõglampide andmelehed

2.

Teatis

3.

Näide tüübikinnitusmärgi paigutusest

4.

Valguskese ja lambi hõõgniitide kujud

5.

Hõõglampide värvi kontrollimine

6.

Tootja kvaliteedimenetluste miinimumnõuded

7.

Proovide võtmine ja tootja katseandmete vastavustasemed

8.

Tüübikinnitusasutuse tehtavate pisteliste kontrollide miinimumnõuded

9.

Pistelise kontrolliga kinnitatud vastavus

10.

1. lisa joonistel kasutatud mõistete tõlked

1.   REGULEERIMISALA

Käesolevat eeskirja kohaldatakse 1. lisas osutatud hõõglampide suhtes, mis on ette nähtud kasutamiseks mootorsõidukite ja nende haagiste kinnitatud laternaseadmestikes.

2.   HALDUSSÄTTED

2.1.   Mõisted

2.1.1.   Kategooria mõiste

Käesolevas eeskirjas kasutatud mõiste „kategooria” abil eristatakse standardhõõglampide põhikonstruktsioone. Igale põhikonstruktsiooni kategooriale vastab eritähis, näiteks „H4”, „P21W”, „T4W”, „PY21W” või „RR10W”.

2.1.2.   Tüübi mõiste

Ühte ja samasse kategooriasse kuuluvad eri (1) tüüpi hõõglambid võivad erineda järgmiste oluliste tunnuste poolest:

2.1.2.1.

kaubanimi või kaubamärk (Ühe ja sama kaubanime või kaubamärgiga hõõglampe, mis on valmistatud erinevate tootjate poolt, käsitatakse eri tüüpi hõõglampidena. Kui hõõglambid erinevad ainult kaubanime või kaubamärgi poolest ja need on valmistanud üks ja sama tootja, võib neid pidada ühte tüüpi kuuluvaks);

2.1.2.2.

kolvi ja/või sokli ehitus, juhul kui nende erinevused mõjutavad optilisi omadusi;

2.1.2.3.

nimipinge;

2.1.2.4.

halogeen.

2.2.   Tüübikinnituse taotlemine

2.2.1.

Tüübikinnitustaotluse esitab kaubanime või kaubamärgi omanik või tema nõuetekohaselt volitatud esindaja.

2.2.2.

Igale tüübikinnitustaotlusele lisatakse (vt ka punkt 2.4.2):

2.2.2.1.

kolmes eksemplaris joonised, mis on piisavalt üksikasjalikud, et võimaldada tüübi määramist;

2.2.2.2.

tehniline lühikirjeldus;

2.2.2.3.

tüübikinnituseks esitatud hõõglambi näidised – viis näidist iga värvuse kohta.

2.2.3.

Juhul kui hõõglamp erineb eelnevalt kinnitatud tüübist ainult kaubanime või kaubamärgi poolest, on küllaldane, kui esitatakse:

2.2.3.1.

tootja deklaratsioon selle kohta, et tüübikinnituse saamiseks esitatud hõõglamp on identne eelnevalt kinnitatud ja tüübikinnitusnumbriga varustatud tüübiga (välja arvatud kaubanime või kaubamärgi poolest) ning on valmistatud sama tootja poolt;

2.2.3.2.

kaks uue kaubanime või kaubamärgiga näidist.

2.2.4.

Pädev asutus teeb enne tüübikinnituse andmist kindlaks, kas on kehtestatud rahuldav kord, millega tagatakse toodangu vastavuse tõhus kontroll.

2.3.   Tähised

2.3.1.

Tüübikinnituse saamiseks esitatud hõõglambil peavad soklil või kolvil olema (2):

2.3.1.1.

taotleja kaubanimi või -märk;

2.3.1.2.

nimipinge. Nimipinget ei ole siiski vaja märkida, kui hõõglambitüübi ainus standardne nimipinge on 12 V ja suurim lubatud kolvi läbimõõt on 7,5 mm;

2.3.1.3.

hõõglambi kategooria rahvusvaheline nimetus. Kui suurim lubatud kolvi läbimõõt ei ületa 7,5 mm, ei ole kategooria nimetuses vaja märkida võimsuse ühikut W;

2.3.1.4.

nimivõimsus (kahe hõõgniidiga lambi puhul kasutatakse märkimisviisi „suurema võimsusega hõõgniit / väiksema võimsusega hõõgniit”); nimivõimsust ei märgita eraldi, kui see moodustab osa vastava hõõglambikategooria rahvusvahelisest nimetusest;

2.3.1.5.

piisava suurusega ala tüübikinnitusmärgi jaoks.

2.3.2.

Punktis 2.3.1.5 osutatud ala näidatakse tüübikinnitustaotlusele lisatud joonistel.

2.3.3.

Punkti 3.7 nõuetele vastavad halogeenhõõglambid tähistatakse U-tähega.

2.3.4.

Hõõglambile võib kanda ka muid kui punktides 2.3.1 ja 2.4.3 käsitletud tähiseid, kui need ei halvenda valgusomadusi.

2.4.   Tüübikinnitus

2.4.1.

Kui punktide 2.2.2.3 või 2.2.3.2 kohaselt esitatud hõõglambitüübi kõik näidised vastavad käesoleva eeskirja nõuetele, antakse tüübikinnitus.

2.4.2.

Igale kinnitatud tüübile antakse tüübikinnitusnumber. Tüübikinnitusnumbri esimene koht (praegu 2, mis vastab 27. oktoobril 1983 jõustunud muudatuste seeriale 02 ja 1. juunil 1984 jõustunud muudatuste seeriale 03, mis ei nõua tüübikinnitusnumbri muutmist) näitab muudatuste seeriat, mis hõlmab tehniliste näitajate kõige hilisemaid muudatusi, mis on eeskirja tehtud tüübikinnituse andmise ajaks. Sellele järgneb kuni kolmekohaline tunnuskood. Kasutada võib ainult joonealuses märkuses (3) loetletud araabia numbreid ja suurtähti. Üks ja sama kokkuleppeosaline ei tohi ühele hõõglambitüübile antud koodi anda teisele hõõglambitüübile. Teade hõõglambi tüübile käesoleva eeskirja kohaselt tüübikinnituse andmise, laiendamise, andmata jätmise, tühistamise või tootmise lõpetamise kohta edastatakse käesolevat eeskirja kohaldavatele kokkuleppeosalistele eeskirja 2. lisas esitatud näidisele vastaval vormil ja taotleja esitatud joonisel, mille formaat ei ületa A4 mõõtmeid (210 × 297 mm) ning mille mõõtkava on vähemalt 2:1. Taotleja soovil võib valget valgust kiirgavale hõõglambile ja valikkollast valgust kiirgavale hõõglambile anda ühe ja sama tüübikinnitusnumbri (vt punkt 2.1.2.3).

2.4.3.

Lisaks punkti 2.3.1 alusel nõutavatele tähistele kantakse igale hõõglambile, mis vastab käesoleva eeskirja kohaselt kinnitatud tüübile, punktis 2.3.1.5 osutatud alale ka rahvusvaheline tüübikinnitusmärk, mis koosneb järgmistest elementidest:

2.4.3.1.

kärbitud ringjoonega ümbritsetud E-täht, millele järgneb tüübikinnituse andnud riigi tunnusnumber (4);

2.4.3.2.

tüübikinnitusnumber kärbitud ringjoone läheduses.

2.4.4.

Kui taotleja on saanud mitmele kaubanimele või kaubamärgile ühe ja sama tüübikinnitusnumbri, piisab punkti 2.3.1.1 nõude täitmiseks ühest või mõnest kaubanimest või kaubamärgist.

2.4.5.

Punktides 2.3.1 ja 2.4.3 nimetatud märgid ja tähised peavad olema selgelt loetavad ja kustutamatud.

2.4.6.

Käesoleva eeskirja 3. lisas on näide tüübikinnitusmärgi paigutuse kohta.

3.   TEHNILISED NÕUDED

3.1.   Mõisted

3.1.1.   Nimipinge– hõõglambile märgitud pinge voltides.

3.1.2.   Nimivõimsus– hõõglambile märgitud võimsus vattides, mille võib esitada asjaomase hõõglambikategooria rahvusvahelise nimetuse osana.

3.1.3.   Testimispinge– pinge hõõglambi klemmidel, mille juures elektrilised ja fotomeetrilised näitajad on kindlaks määratud ning millega neid väärtusi kontrollitakse.

3.1.4.   Sihtväärtused– väärtused, mis tuleb saavutada lubatud hälbe piires, kui hõõglambile rakendatakse katsepingega voolu.

3.1.5.   Standardhõõglamp (etalonhõõglamp)– valget, merevaigukollast või punast valgust kiirgav hõõglamp, mille mõõtmete lubatud hälbeid on vähendatud ning mida kasutatakse valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmete fotomeetrilisel katsetamisel. Iga hõõglambikategooria jaoks on kindlaks määratud ainult ühe nimipingega standardhõõglambid.

3.1.6.   Võrdlusvalgusvoog– kindlaksmääratud standardhõõglambi valgusvoog, mille suhtes väljendatakse valgustusseadme optilisi näitajaid.

3.1.7.   Mõõtevalgusvoog– kindlaksmääratud valgusvooväärtus, mida kasutatakse hõõglambi katsetamisel sõiduki standardesilaternas vastavalt punktile 3.9.

3.1.8.   Nulltelg– sokli suhtes määratletud telg, mille suhtes väljendatakse teatavad hõõglambi mõõtmed.

3.1.9.   Baastasand– sokli suhtes määratletud tasapind, mille suhtes väljendatakse teatavad hõõglambi mõõtmed.

3.1.10.   Hõõgniitlamp (hõõglamp)– valgusallikas, milles kiirgust tekitavaks elemendiks on üks või mitu kuumenenud hõõgniiti, mis tekitavad soojuskiirgust.

3.2.   Üldnõuded

3.2.1.

Iga esitatud näidis peab vastama käesoleva eeskirja asjakohastele nõuetele.

3.2.2.

Hõõglampide konstruktsioon peab olema selline, et tavapärase kasutuse korral oleks tagatud nende töökindlus. Peale selle ei tohi neil olla projekteerimis- ega tootmisvigu.

3.2.3.

1. lisa asjaomase kategooria andmelehel nimetatud hõõgniit või -niidid on ainus hõõglambi osa, mis tekitab ja kiirgab sisselülitamisel valgust.

3.3.   Tootmine

3.3.1.

Hõõglambi kolvil ei tohi olla kriimustusi ega plekke, mis võiksid halvendada kasutegurit ja optilisi tööparameetreid.

3.3.2.

Hõõglampidel peavad olema Rahvusvahelise Elektrotehnikakomisjoni (IEC) väljaande 60061 kolmanda versiooni sokliandmelehtede tingimustele vastavad standardsoklid, nagu on määratletud 1. lisa individuaalsetel andmelehtedel.

3.3.3.

Soklid peavad olema tugevad ja kindlalt kolbide külge kinnitatud.

3.3.4.

Hõõglampide vastavus punktide 3.3.1–3.3.3 nõuetele tehakse kindlaks visuaalse kontrollimise, mõõtmete kontrollimise ja vajaduse korral katsepaigalduse abil.

3.4.   Katsed

3.4.1.

Hõõglampe vanandatakse kõigepealt umbes tund aega katsepinge all. Kahe hõõgniidiga lampide kumbagi hõõgniiti vanandatakse eraldi. Kui hõõglambi puhul on sätestatud rohkem kui üks katsepinge, kasutatakse vanandamiseks suurima väärtusega katsepinget.

3.4.2.

Kui hõõglambil on kaetud kolb, pühitakse pärast punkti 3.4.1 kohast vanandamist kolvi pind kergelt üle puuvillase riidega, mis on kastetud 70 mahuosast n-heptaanist ja 30 mahuosast tolueenist koosnevasse segusse. Ligikaudu viie minuti pärast kontrollitakse kolvi pinda visuaalselt. Sellel ei tohi olla nähtavaid muutusi.

3.4.3.

Hõõgniidi asukoha ja mõõtmete määramiseks juhitakse hõõglambist läbi vool pinge juures, mis vastab 90–100 %le katsepingest. Kui hõõglambi puhul on sätestatud rohkem kui üks katsepinge, kasutatakse hõõgniidi asukoha ja mõõtmete määramiseks suurima väärtusega katsepinget.

3.4.4.

Kui ei ole ette nähtud teisiti, kasutatakse elektrilistel ja fotomeetrilistel mõõtmistel katsepinget või -pingeid.

3.4.5.

Elektrilised mõõtmised tehakse vähemalt täpsusklassi 0,2 mõõteriistadega.

3.4.6.

1. lisa andmelehtedel kindlaksmääratud valgusvooväärtused luumenites kehtivad valget valgust kiirgavate hõõglampide korral, kui nimetatud andmelehtedel ei ole sätestatud teisiti.

Juhul kui on lubatud kasutada valikkollast värvust, peab valikkollase väliskolviga hõõglambi valgusvoog moodustama vähemalt 85 % vastava valget valgust kiirgava hõõglambi puhul kindlaksmääratud valgusvoost.

3.5.   Hõõgniidi asend ja mõõtmed

3.5.1.

Hõõgniidi geomeetriline kuju peab põhimõtteliselt vastama 1. lisa hõõglampide andmelehtedel esitatud spetsifikaatidele.

3.5.2.

Joonhõõgniidi õiget asendit ja kuju kontrollitakse vastaval andmelehel sätestatud viisil.

3.5.3.

Kui hõõglambi andmelehel on vähemalt ühes vaates näidatud hõõgniiti punktina, määratakse valguskeskme asukoht 4. lisa kohaselt.

3.5.4.

Joonhõõgniidi pikkus leitakse tema otspunktide järgi, mis määratakse asjakohasel andmelehel (kui ei ole sätestatud teisiti) hõõglambi nulltelje ristprojektsioonil esimese ja viimase hõõgniidikeeru haripunktidena. Haripunkt peab vastama tingimusele, et haarade vaheline nurk ei oleks suurem kui 90°. Juhul kui on tegemist topeltkeermikhõõgniidiga, arvestatakse sekundaarkeerdude haripunkte.

3.5.4.1.

Telgmiselt asetseva hõõgniidi korral määratakse kõnesolevate haripunktide äärmised asukohad kindlaks hõõglambi keeramise abil ümber nulltelje. Seejärel mõõdetakse hõõgniidi pikkus nullteljega paralleelses suunas.

3.5.4.2.

Põiki asetseva hõõgniidi korral suunatakse hõõgniidi telg risti projektsiooni suunaga. Hõõgniidi pikkus mõõdetakse nullteljega ristuvas suunas.

3.6.   Värvus

3.6.1.

Hõõglambi valgus peab olema valge, kui asjakohasel andmelehel ei ole kindlaks määratud teisiti.

3.6.2.

Käesolevas eeskirjas kasutatakse tüübikinnitustaotluse esitamise ajal kehtivas eeskirjas nr 48 ja selle muudatuste seerias sätestatud määratlusi kiiratava valguse värvuse kohta.

3.6.3.

Kiiratava valguse värvust mõõdetakse 5. lisas kindlaksmääratud meetodil. Iga mõõdetud väärtus peab vastama lubatud hälvete vahemikule (5). Peale selle ei tohi valget valgust kiirgavate hõõglampide puhul mõõdetud väärtused kalduda Plancki joonel valitud väärtusest x- ja/või y-koordinaadi suunas kõrvale enam kui 0,020 ühikut (CIE 015:2004, 3. versioon). Valgussignaalseadmetes kasutatavad hõõglambid peavad vastama Rahvusvahelise Elektrotehnikakomisjoni (IEC) väljaande 60809 kolmanda versiooni punktis 2.4.2 sätestatud nõuetele.

3.7.   UV-kiirgus

Halogeenlambi UV-kiirgus peab rahuldama järgmisi võrratusi:

Formula

Formula

kus:

Ee (λ)

(W/nm)

on radiaalse valgusvoo spektraaljaotus;

V (λ)

(1)

on spektraalne valgusefektiivsus;

km = 683

(lm/W)

on fotomeetrilise kiirguse ekvivalent;

λ

(nm)

on lainepikkus.

Selle väärtuse arvutamisel kasutatakse viienanomeetriseid intervalle.

3.8.   Märkus valikkollase värvuse kohta

Vastavalt punktile 3.6 võib käesoleva eeskirja kohase hõõglambitüübi kinnituse anda hõõglambile, mis kiirgab valget või valikkollast valgust. Artikliga 3 kokkuleppes (mille lisaks on käesolev eeskiri) ei takistata kokkuleppeosalistel keelata kas valget või valikkollast valgust kiirgavate hõõglampide kasutamist nende poolt registreeritud sõidukitel.

3.9.   Optilise kvaliteedi kontrollimine

(Kohaldatakse ainult R2, H4 ja HS1 kategooria hõõglampide suhtes.)

3.9.1.

Kõnealune optilise kvaliteedi kontroll tehakse sellise pinge juures, mille puhul säilib mõõtevalgusvoog; tuleb järgida punkti 3.4.6 spetsifikatsioone

3.9.2.

Valget valgust kiirgavad 12 V hõõglambid

Standardhõõglambile esitatavatele nõuetele kõige paremini vastavat näidist katsetatakse punktis 3.9.5 kindlaksmääratud standardesilaternas ning seejuures tehakse kindlaks, kas kõnealuse esilaterna ja katsetatava hõõglambi koost vastab asjakohases eeskirjas lähituledele kehtestatud valgusjaotusnõuetele.

3.9.3.

Valget valgust kiirgavad 6 V ja 24 V hõõglambid

Nominaalmõõtmetele kõige paremini vastavat näidist katsetatakse punktis 3.9.5 osutatud standardesilaternas ning tehakse kindlaks, kas kõnealuse esilaterna ja katsetatava hõõglambi koost vastab asjakohases eeskirjas lähituledele kehtestatud valgusjaotusnõuetele. Lubatud on kõrvalekalded, mis ei ületa miinimumväärtusi üle 10 %.

3.9.4.

Selleks, et valikkollast valgust kiirgavate hõõglampide valgustustihedus vastaks asjaomases eeskirjas lähituledele kehtestatud valguse jaotumise nõuetele 12-voldiste hõõglampide puhul vähemalt 85 % ulatuses ning 6-voldiste ja 24-voldiste hõõglampide puhul vähemalt 77 % ulatuses, kontrollitakse kõnealuseid hõõglampe punktides 3.9.2 ja 3.9.3 kirjeldatud viisil ning punktis 3.9.5 osutatud standardesilaternas. Maksimaalsed valgustustiheduse piirmäärad ei muutu.

Seda katset ei tehta valikkollase kolviga hõõglambile juhul, kui sama tüüpi valget valgust kiirgavale hõõglambile on juba antud tüübikinnitus.

3.9.5.

Esilaternat käsitatakse standardesilaternana järgmistel tingimustel:

3.9.5.1.

esilatern vastab asjakohastele tüübikinnitusnõuetele;

3.9.5.2.

esilaterna efektiivne läbimõõt on vähemalt 160 mm;

3.9.5.3.

standardhõõglambiga varustatud esilatern annab mitmesugustes asjaomasele esilaternatüübile kindlaksmääratud punktides ja alades valgustustugevuse, mis:

3.9.5.3.1.

ei ületa 90 % lubatud ülemmäärast;

3.9.5.3.2.

ei ole madalam kui 120 % asjaomase esilaternatüübi lubatud alammäärast.

3.10.   Standardhõõglambid

Täiendavad nõuded standardhõõglampidele (etalonhõõglampidele) on esitatud vastavatel andmelehtedel 1. lisas.

Värvustemperatuuril 2 856 K ei tohi valget valgust kiirgava standardhõõglambi (etalonhõõglambi) kolb muuta valgusallika Rahvusvahelise Valgustuskomisjoni (CIE) trikromaatilisi koordinaate x- ja/või y-suunas rohkem kui 0,010 ühikut.

Merevaigukollast või punast valgust kiirgava standardhõõglambi (etalonhõõglambi) kolvi temperatuuri muutused ei tohi mõjutada valgusvoogu, mis võiks kahjustada signalisatsiooniseadme fotomeetrilisi mõõteväärtusi.

4.   TOODANGU VASTAVUS

4.1.

Käesoleva eeskirja kohaselt tüübikinnituse saanud hõõglambid peavad olema valmistatud nii, et nad vastaksid kinnitatud tüübile, kusjuures tuleb järgida käesoleva eeskirja punkti 3 ning 1., 3. ja 4. lisa märgistus- ja tehnilisi nõudeid.

4.2.

Punkti 4.1 nõuete täitmise kontrollimiseks tehakse asjakohane toodangu kontroll.

4.3.

Tüübikinnituse omanik peab eelkõige:

4.3.1.

tagama toodangu kvaliteedi tulemusliku kontrollimise korra olemasolu;

4.3.2.

pääsema juurde seadmetele, mis on vajalikud kinnitatud tüübile vastavuse kontrollimiseks;

4.3.3.

tagama katsetulemuste registreerimise ning nendega seotud dokumentide kättesaadavuse ajavahemikus, mis määratakse kindlaks kooskõlas haldusteenistusega;

4.3.4.

analüüsima vastavalt 7. lisa kriteeriumidele iga katsetüübi tulemusi, et kontrollida toodete omadusi ning tagada nende stabiilsus, võttes arvesse tööstustoodangu korral lubatud kõikumisi;

4.3.5.

tagama, et iga hõõglambitüübi puhul tehtaks vähemalt käesoleva eeskirja 6. lisas kindlaksmääratud katsed;

4.3.6.

tagama, et kui on võetud näidiseid, millel ilmneb asjaomasele katsetüübile mittevastavust, valitakse uued näidised ja korratakse katset. Tuleb teha kõik võimalik, et taastada asjaomase toodangu vastavus tüübikinnitusele.

4.4.

Tüübikinnituse andnud pädev asutus võib igas tootmisüksuses kasutatavaid vastavuse kontrollimise meetodeid igal ajal kontrollida.

4.4.1.

Igal kontrollimisel tuleb kontrollijale esitada katsetulemused ja toodangu ülevaatuse tulemused.

4.4.2.

Kontrollija võib võtta pisteliselt näidiseid, mida katsetatakse tootja laboris. Näidiste vähima arvu võib määrata vastavalt tootja enda kontrollimiste tulemustele.

4.4.3.

Kui kvaliteeditase osutub ebarahuldavaks või kui peetakse vajalikuks kontrollida punkti 4.4.2 kohaldamisel tehtud katsete kehtivust, peab kontrollija valima välja näidised, mis saadetakse tüübikatsetusi teinud tehnilisele teenistusele.

4.4.4.

Tüübikinnituse andnud pädev asutus võib teha mis tahes käesolevas eeskirjas sätestatud katseid. Kui pädev asutus otsustab teha pistelisi kontrolle, rakendatakse käesoleva eeskirja 8. ja 9. lisa kriteeriume.

4.4.5.

Tavapärane pädeva asutuse poolt heakskiidetud inspekteerimissagedus on üks kord kahe aasta kohta. Juhul kui sellise inspekteerimise ajal registreeritakse negatiivsed tulemused, tagab pädev asutus, et võetakse kõik vajalikud meetmed toodangu nõuetele vastavuse taastamiseks nii kiiresti kui võimalik.

5.   KARISTUSED TOODANGU MITTEVASTAVUSE KORRAL

5.1.

Käesoleva eeskirja kohaselt hõõglambile antud tüübikinnituse võib tühistada, kui tooted ei vasta nõuetele või tüübikinnitusmärgiga hõõglamp ei vasta kinnitatud tüübile.

5.2.

Kui käesolevat eeskirja kohaldav kokkuleppeosaline tühistab tüübikinnituse, mille ta on eelnevalt andnud, teavitab ta sellest käesoleva eeskirja 2. lisas esitatud teatise vormi abil viivitamatult teisi kokkuleppeosalisi, kes kohaldavad käesolevat eeskirja.

6.   TOOTMISE LÕPETAMINE

Kui tüübikinnituse omanik lõpetab täielikult käesoleva eeskirja kohaselt tüübikinnituse saanud hõõglambitüübi tootmise, teatab ta sellest tüübikinnituse andnud tüübikinnitusasutusele. Pärast asjaomase teatise saamist teatab kõnealune tüübikinnitusasutus sellest käesoleva eeskirja 2. lisas esitatud vormi kohase teatisega teistele käesolevat eeskirja kohaldavatele 1958. aasta kokkuleppe osalistele.

7.   TÜÜBIKINNITUSKATSETE EEST VASTUTAVATE TEHNILISTE TEENISTUSTE JA TÜÜBIKINNITUSASUTUSTE NIMED JA AADRESSID

Käesolevat eeskirja kohaldavad 1958. aasta kokkuleppe osalised edastavad Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni sekretariaadile tüübikinnituskatsete eest vastutavate tehniliste teenistuste nimed ja aadressid ning nende tüübikinnitusasutuste nimed ja aadressid, kes väljastavad tüübikinnitusi ja kellele tuleb saata teistes riikides välja antud tõendid tüübikinnituse andmise, laiendamise, andmata jätmise, tühistamise või tootmise lõpetamise kohta.

8.   ÜLEMINEKUSÄTTED

8.1.

Eelnevate seeriate muudatuste alusel antud tüübikinnitused kehtivad ka edaspidi, välja arvatud toodangu nõuetele vastavuse osas, kus 12 kuu möödumisel käesoleva muudatuse rakendamise tähtajast peavad jooksvalt toodetavad hõõglambid vastama viimati jõustunud muudatuste seeria nõuetele (6).

8.2.

Varem kehtinud tähiste ja uute tähiste vastavust kajastab järgmine tabel:

Varasem tähis

Uued nimetused 03-seeria muudatustes

P25-1

P21W

P25-2

P21/5W

R19/5

R5W

R19/10

R10W

C11

C5W

C15

C21W

T8/4

T4W

W10/5

W5W

W10/3

W3W

8.3.

Alates 03-seeria muudatuste täienduste jõustumist ei tohi vastavalt 1. lisa 3. rühma tabelis nimetatud kategooriate puhul kasutada tüübikinnituseks esitatud laternates neisse kategooriatesse või neis kategooriates sisalduvate tüüpide alla kuuluvaid hõõglampe.

8.4.

Käesolevat eeskirja kohaldavad kokkuleppeosalised võivad siiski anda pärast 03-seeria muudatuste täienduste jõustumist vastavalt 1. lisa 3. rühma tabelile tüübikinnitusi laternatele, milles on kasutatud neisse kategooriatesse või neis kategooriates sisalduvate tüüpide alla kuuluvaid hõõglampe, tingimusel et need hõõglambid on ette nähtud varuosadeks juba kasutuses olevatele sõidukitele.


(1)  Üksnes valget valgust kiirgava hõõglambi värvuse muutmiseks ette nähtud valikkollane kolb või täiendav valikkollane väliskolb, mille puhul muud näitajad jäävad samaks, ei muuda hõõglambi tüüpi.

(2)  Kui tähis kantakse kolvile, ei tohi see halvendada valgustusomadusi.

(3)  0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

A B C D E F G H J K L M N P R S T U V W X Y Z

(4)  1958. aasta kokkuleppe osaliste tunnusnumbrid on esitatud sõidukite ehitust käsitleva konsolideeritud resolutsiooni (R.E.3) 3. lisas (dokument TRANS/WP.29/78/Rev.2/Amend.1).

(5)  Ainult merevaigukollaste ning punase värvusega toodete vastavusnõuete kohaldamise puhul peab lubatud hälvete vahemikku jääma vähemalt 80 % mõõtmistulemustest.

(6)  Käesoleva punkti muudetud tekst esitati esmakordselt 03-seeria muudatuste 14. täienduses. See täiendus jõustus 3. septembril 1997 ning sellega lisati käesolevasse eeskirja uued punktid 2.3.3 ja 3.7 ning 1. lisa uued andmelehed HIR1 ja PY27/7W.


1. LISA

HÕÕGLAMPIDE ANDMELEHED  (1)

Hõõglampide rühmitatud kategooriate ja nende andmelehtede numbrite loetelu

1.   rühm

Ilma üldiste piiranguteta

Kategooria

Lehe number/numbrid

H1 (6)

H1/1 kuni 3

H3 (6)

H3/1 kuni 4

H4

H4/1 kuni 5

H7

H7/1 kuni 4

H8

H8/1 kuni 4

H8B

H8/1 kuni 4

H9 (3)

H9/1 kuni 4

H9B (3)

H9/1 kuni 4

H10

H10/1 kuni 3

H11

H11/1 kuni 4

H11B

H11/1 kuni 4

H13

H13/1 kuni 4

H15

H15/1 kuni 5

H16

H16/1 kuni 4

H16B

H16/1 kuni 4

H17

H17/1 kuni 6

H21W (2)

H21W/1 kuni 2

H27W/1

H27W/1 kuni 3

H27W/2

H27W/1 kuni 3

HB3

HB3/1 kuni 4

HB4

HB4/1 kuni 4

HIR2

HIR2/1 kuni 3

HS1 (6)

HS1/1 kuni 5

HS2 (6)

HS2/1 kuni 3

HS5

HS5/1 kuni 4

HS5A (5)

HS5A/1 kuni 3

PSX24W (2)

P24W/1 kuni 3

PSX26W (2)

PSX26W1 kuni 3

PX24W (2)

P24W/1 kuni 3

S2 (6)

S1/S2/1 kuni 2


2.   rühm

Ette nähtud ainult signaallaternatele, nurgalaternatele, tagurdustulelaternatele ja tagumistele numbritulelaternatele

Kategooria

Lehe number/numbrid

C5W (6)

C5W/1

H6W

H6W/1

H10W/1

H10W/1 kuni 2

HY6W

H6W/1

HY10W

H10W/1 kuni 2

HY21W

H21W/1 kuni 2

P13W

P13W/1 kuni 3

P21W (6)

P21W/1 kuni 2

P21/4 W

P21/4W/1 (P21/5W/2 kuni 3)

P21/5W (6)

P21/5W/1 kuni 3

P24W

P24W/1 kuni 3

P27W

P27W/1 kuni 2

P27/7W

P27/7W/1 kuni 3

PR21W

PR21W/1 (P21W/2)

PR21/5W

PR21/5W/1 (P21/5W/2 kuni 3)

PS19W

P19W/1 kuni 3

PS24W

P24W/1 kuni 3

PSY19W

P19W/1 kuni 3

PSY24W

P24W/1 kuni 3

PW13W

P13W/1 kuni 3

PW16W

PC16W/1 kuni 3

PWR16W

PC16W/1 kuni 3

PWY16W

PC16W/1 kuni 3

PW19W

P19W/1 kuni 3

PWR19W

P19W/1 kuni 3

PWY19W

P19W/1 kuni 3

PW24W

P24W/1 kuni 3

PWR24W

P24W/1 kuni 3

PWY24W

P24W/1 kuni 3

PY21W

PY21W/1 (P21W/2)

PY21/5W

PY21/5W/1 kuni 3

PY24W

P24W/1 kuni 3

PY27/7W

PY27/7W/1 (P27/7W/2 kuni 3)

R5W (6)

R5W/1

R10W (6)

R10W/1

RR5W

R5W/1

RR10W

R10W/1

RY10W (6)

R10W/1

T4W (6)

T4W/1

W2,3W

W2,3W/1

W3W (6)

W3W/1

W5W (6)

W5W/1

W10W (6)

W10W/1

W15/5W

W15/5W/1 kuni 3

W16W

W16W/1

W21W

W21W/1 kuni 2

W21/5W

W21/5W/1 kuni 3

WP21W

WP21W/1 kuni 2

WPY21W

WP21W/1 kuni 2

WR5W

W5W/1

WR21/5W

WR21/5W/1 (W21/5W/2 kuni 3)

WT21W

WT21W/1 kuni 2

WT21/7W

WT21/7W/1 kuni 3

WTY21W

WT21W/1 kuni 2

WTY21/7W

WT21/7W/1 kuni 3

WY5W (6)

W5W/1

WY10W (6)

W10W/1

WY16W

W16W/1

WY21W

WY21W/1 kuni 2


3.   rühm

Ette nähtud ainult varuosadeks (vt üleminekusätteid punktides 8.3 ja 8.4)

Kategooria

Lehe number/numbrid

Vastavalt üleminekusätetele punktis 8.3

Vastavalt üleminekusätetele punktis 8.4

Täiendus

Ajavahemik

Täiendus

Ajavahemik

C5W (7), (8)

C5W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

C21W (8)

C21W/1 kuni 2

28

12 kuud

28

piirangud puuduvad

H1 (7)

H1/1 kuni 3

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

H3 (7)

H3/1 kuni 4

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

H12

H12/1 kuni 3

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

H13A

H13/1 kuni 4

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

H14

H14/1 kuni 4

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

HB3A

HB3/1 kuni 4

40

60 kuud

40

piirangud puuduvad

HB4A

HB4/1 kuni 4

40

60 kuud

40

piirangud puuduvad

HIR1 (3)

HIR1/1 kuni 3

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

HS1 (7)

HS1/1 kuni 5

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

HS2 (7)

HS2/1 kuni 3

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

HS6 (4)

HS6/1 kuni 4

40

60 kuud

40

piirangud puuduvad

P19W (8)

P19W/1 kuni 3

37

60 kuud

37

piirangud puuduvad

P21W (7), (8)

P21W/1 kuni 2

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

P21/5W (7), (8)

P21/5W/1 kuni 3

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

PC16W (8)

PC16W/1 kuni 3

37

60 kuud

37

piirangud puuduvad

PCR16W (8)

PC16W/1 kuni 3

37

12 kuud

37

piirangud puuduvad

PCY16W (8)

PC16W/1 kuni 3

37

60 kuud

37

piirangud puuduvad

PR19W (8)

P19W/1 kuni 3

37

12 kuud

37

piirangud puuduvad

PR21/4 W (8)

PR21/4W/1;

(P21/5W/2 kuni 3)

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

PR24W (8)

P24W/1 kuni 3

37

12 kuud

37

piirangud puuduvad

PR27/7W (8)

PR27/7W/1;

(P27/7W/2 kuni 3)

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

PSR19W (8)

P19W/1 kuni 3

37

12 kuud

37

piirangud puuduvad

PSR24W (8)

P24W/1 kuni 3

37

12 kuud

37

piirangud puuduvad

PY19W (8)

P19W/1 kuni 3

37

60 kuud

37

piirangud puuduvad

R2

R2/1 kuni 3

28

12 kuud

28

piirangud puuduvad

R5W (7), (8)

R5W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

R10W (7), (8)

R10W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

RY10W (7), (8)

R10W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

S1

S1/S2/1 kuni 2

28

12 kuud

28

piirangud puuduvad

S2 (7)

S1/S2/1 kuni 2

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

S3

S3/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

T1,4W (8)

T1,4W/1

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

T4W (7), (8)

T4W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

W3W (7), (8)

W3W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

W5W (7), (8)

W5W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

W10W (7), (8)

W10W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

WY2,3W

WY2,3W/1

40

24 kuud

40

piirangud puuduvad

WY5W (7)

W5W/1

40

12 kuud

40

piirangud puuduvad

WY10W (7), (8)

W10W/1

38

12 kuud

38

piirangud puuduvad

Hõõglampide lehtede ja nende järjestuse loetelu käesolevas lisas

Lehe number/numbrid

 

C5W/1

 

C21W/1 kuni 2

 

H1/1 kuni 3

 

H3/1 kuni 4

 

H4/1 kuni 5

 

H7/1 kuni 4

 

H8/1 kuni 4

 

H9/1 kuni 4

 

H10/1 kuni 3

 

H11/1 kuni 4

 

H12/1 kuni 3

 

H13/1 kuni 4

 

H14/1 kuni 4

 

H15/1 kuni 5

 

H16/1 kuni 4

 

H17/1 kuni 6

 

H6W/1

 

H10W/1 kuni 2

 

H21W/1 kuni 2

 

H27W/1 kuni 3

 

HB3/1 kuni 4

 

HB4/1 kuni 4

 

HIR1/1 kuni 3

 

HIR2/1 kuni 3

 

HS1/1 kuni 5

 

HS2/1 kuni 3

 

HS5/1 kuni 4

 

HS5A/1 kuni 3

 

HS6/1 kuni 4

 

P13W/1 kuni 3

 

P19W/1 kuni 3

 

P21W/1 kuni 2

 

P21/4W/1

 

P21/5W/1 kuni 3

 

P24W/1 kuni 3

 

P27W/1 kuni 2

 

P27/7W/1 kuni 3

 

PC16W/1 kuni 3

 

PR21W/1

 

PR21/4 W/1

 

PR21/5W/1

 

PR27/7W/1

 

PSX26W/1 kuni 3

 

PY21W/1

 

PY21/5W/1 kuni 3

 

PY27/7W/1

 

R2/1 kuni 3

 

R5W/1

 

R10W/1

 

S1/S2/1 kuni 2

 

S3/1

 

T1,4W/1

 

T4W/1

 

W2,3W/1

 

W3W/1

 

W5W/1

 

W10W/1

 

W15/5W/1 kuni 3

 

W16W/1

 

W21W/1 kuni 2

 

W21/5W/1 kuni 3

 

WP21W/1 kuni 2

 

WR21/5W/1

 

WT21W/1 kuni 2

 

WT21/7W/1 kuni 3

 

WY2,3W/1

 

WY21W/1 kuni 2

KATEGOORIA C5W — Leht C5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

b (9)

34,0

35,0

36,0

35,0 ± 0,5

f (10), (11)

7,5 (12)

 

15 (13)

9 ± 1,5

Sokkel SV8.5 vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-81-4)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

5

5

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 5,5

max 7,7

max 5,5

Valgusvoog

45 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 45 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA C21W — Leht C21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Ainult tagurdustulelaternatele ettenähtud hõõglamp

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

b (14)

40,0

41,0

42,0

41,0 ± 0,5

f (15)

7,5

 

10,5

8 ± 1,0

Sokkel SV8.5 vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-81-4)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

21

21

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 26,5

Valgusvoog

460 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 460 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA C21W — Leht C21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja hõõglambi pikkuse keskpunkti suhtes õigesti.

Image

12 V

a

h

k

Seeriatoodangu hõõglambid

4,0 + d

14,5

2,0

Standardhõõglamp

2,0 + d

14,5

0,5

d= tootja teatatud hõõgniidi nimiläbimõõt.

Katsemenetlus ja nõuded

1.

Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik nulltelje ümber 360° pöörata nii, et ekraanil, millele projitseeritakse hõõgniidi kujutis, on näha eestvaade. Ekraanil olev baastasand peab kokku langema lambi keskpunktiga. Ekraanil otsitav kesktelg peab kokku langema lambi pikkuse keskpunktiga.

2.

Eestvaade

2.1.

Kui lampi pööratakse 360°, peab hõõgniidi projektsioon paiknema kogu pööramise vältel tervikuna ristkülikus.

2.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla otsitavast keskteljest nihkunud kaugemale kui kaugus k.

KATEGOORIA H1 — Leht H1/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Image

Image

Image

KATEGOORIA H1 — Leht H1/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

6 V

12 V

24 V

12 V

e (17), (21)

25,0 (20)

25,0 ± 0,15

f (17), (21)

4,5 ± 1,0

5,0 ± 0,5

5,5 ± 1,0

5,0 + 0,50/– 0,00

g (18), (19)

0,5 d ± 0,5 d

0,5 d ± 0,25 d

h1

 (20)

0 ± 0,20 (16)

h2

 (20)

0 ± 0,25 (16)

ε

45° ± 12°

45° ± 3°

Sokkel P14.5s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-46-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

55

70

55

Katsepinge

Volti

6,3

13,2

28,0

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 63

max 68

max 84

max 68

Valgusvoog ± %

1 350

1 550

1 900

 

15

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 150

13,2 V

1 550

KATEGOORIA H1 — Leht H1/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a1

a2

b1

b2

c1

c2

6 V

1,4 d

1,9 d

0,25

6

3,5

12 V

6

4,5

24 V

7

4,5

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel H1/1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe H1/2 joonealuse märkuse 10 kohaselt määratud hõõgniidi algus peab asetsema joonte Z1 ja Z2 vahel.

KATEGOORIA H3 — Leht H3/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIA H3 — Leht H3/2

Image

KATEGOORIA H3 — Leht H3/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

6 V

12 V

24 V

12 V

e

18,0 (22)

18,0

f (24)

min 3,0

min 4,0

5,0 ± 0,50

k

0 (22)

0 ± 0,20

h1, h3

0 (22)

0 ± 0,15 (23)

h2, h4

0 (22)

0 ± 0,25 (23)

Sokkel PK22s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-47-4)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

55

70

55

Katsepinge

Volti

6,3

13,2

28,0

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 63

max68

max 84

max 68

Valgusvoog ± %

1 050

1 450

1 750

 

15

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 100

13,2 V

1 450

KATEGOORIA H3 — Leht H3/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a

c

k

g

6 V

1,8 d

1,6 d

1,0

2,0

12 V

2,8

24 V

2,9

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Hõõgniidi keskpunkt peab jääma mõõtme k piiridesse.

KATEGOORIA H4 — Leht H4/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawing

Image

Image

Image

KATEGOORIA H4 — Leht H4/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

24 V

12 V

e

28,5 + 0,35/– 0,25

29,0 ± 0,35

28,5 + 0,20/– 0,00

p

28,95

29,25

28,95

α

max40°

max40°

Sokkel P43t vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-39-6)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12 (25)

24 (25)

12 (25)

Vatti

60

55

75

70

60

55

Katsepinge

Volti

13,2

28,0

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 75

max 68

max 85

max 80

max 75

max 68

Valgusvoog ± %

1 650

1 000

1 900

1 200

 

15

 

Mõõtevoog (26) (lm)

750

800

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 250

750

13,2 V

1 650

1 000

KATEGOORIA H4 — Leht H4/3

Position of shield

Image

Joonisel kujutatud sirmi konstruktsioon ei ole kohustuslik

Position of filaments

Image

KATEGOORIA H4 — Leht H4/4

Lehel H4/3 esitatud joonisel osutatud mõõtmete (mm) tabel

Viide (27)

Mõõde (28)

Lubatud hälve

Seeriatoodan-gu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

24 V

12 V

24 V

12 V

24 V

12 V

a/26

0,8

± 0,35

± 0,20

a/23,5

0,8

± 0,60

± 0,20

b1/29,5

30,0

0

± 0,30

± 0,35

± 0,20

b1/33

b1/29,5 mv

b1/30,0 mv

± 0,30

± 0,35

± 0,15

b2/29,5

30,0

0

± 0,30

± 0,35

± 0,20

b2/33

b2/29,5 mv

b2/30,0 mv

± 0,30

± 0,35

± 0,15

c/29,5

30,0

0,6

0,75

± 0,35

± 0,20

c/33

c/29,5 mv

c/30,0 mv

± 0,35

± 0,15

d

min 0,1

e (31)

28,5

29,0

+ 0,35

- 0,25

± 0,35

+ 0,20

- 0,00

f (29), (30), (31)

1,7

2,0

+ 0,50

- 0,30

± 0,40

+ 0,30

- 0,10

g/26

0

± 0,50

± 0,30

g/23,5

0

± 0,70

± 0,30

h/29,5

30,0

0

± 0,50

± 0,30

h/33

h/29,5 mv

h/30,0 mv

± 0,35

± 0,20

IR  (29), (32)

4,5

5,25

± 0,80

± 0,40

IC  (29), (30)

5,5

5,25

± 0,50

± 0,80

± 0,35

p/33

Sõltub sirmi kujust

q/33

(p+q)/2

± 0,60

± 0,30

KATEGOORIA H4 — Leht H4/5

Täiendavad selgitused lehe H4/3 juurde

Allpool nimetatud mõõtmed on mõõdetud kolmes suunas:

1)

mõõtmed a, b1, c, d, e, f, IR ja IC;

2)

mõõtmed g, h, p ja q;

3)

mõõde b2.

Mõõtmeid p ja q mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ja sellest 33 mm kaugusel.

Mõõtmeid b1, b2, c ja h mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ja sellest 29,5 mm (pingel 24 V töötavatel lampidel 30,0 mm) ja 33 mm kaugusel.

Mõõtmeid a ja g mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 26,0 mm ja 23,5 mm kaugusel.

Märkus: mõõtmismeetodi kohta vt IEC väljaande 60809 E lisa.

KATEGOORIA H7 — Leht H7/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Image

Image

KATEGOORIA H7 — Leht H7/2

Image

Image

Image

Image

(6)

Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses.

(7)

Läbipaistmatu ala peab ulatuma kogu kolvi ülaosa ümbermõõdu ulatuses vähemalt kolvi silindrilise osani. Lisaks peab see ulatuma tasapinnani, mis on paralleelne baastasandiga, kus nurk γ3 lõikub kolvi välispinnaga (vaade B lehel H7/1).

(8)

Hõõglambi sisemine konstruktsioon peab olema niisugune, et valguse häirivat hajumist ja peegeldust esineb horisontaalsuunas vaadatuna ainult hõõgniidi enda kohal. (Vaade A, nagu on kujutatud lehe H7/1 joonisel 1).

Joonisel 5 kujutatud varjutatud alas ei tohi paikneda muid metallosi peale hõõgniidikeerdude.

KATEGOORIA H7 — Leht H7/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

24 V

12 V

e (33)

25,0 (34)

25,0 ± 0,1

f (33)

4,1 (34)

4,9 (34)

4,1 ± 0,1

g (36)

min 0,5

kaalumisel

h1 (35)

0 (34)

0 ± 0,10

h2 (35)

0 (34)

0 ± 0,15

γ1

min 40°

Min 40°

γ2

min 50°

Min 50°

γ3

min 30°

Min 30°

Sokkel PX26d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-5-6)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

55

70

55

Katse-pinge

Volti

13,2

28,0

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 58

max 75

max 58

Valgusvoog

1 500 ± 10 %

1 750 ± 10 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 100

13,2 V

1 500

KATEGOORIA H7 — Leht H7/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Mõõtmed (mm)

Image

 

a1

a2

b1

b2

c1

c2

12 V

d + 0,30

d + 0,50

0,2

4,6

4,0

24 V

d + 0,60

d + 1,00

0,25

5,9

4,4

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehe H7/1 joonisel 1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe H7/3 joonealuse märkuse 9 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIAD H8 JA H8B — Leht H8/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Joonis 1

Põhijoonised

Image

Joonis 2

Lambi suurim piirjoon (3)

Image

KATEGOORIAD H8 JA H8B — Leht H8/2

Image

Image

Image

Image

(6)

Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses.

(7)

Läbipaistmatu ala peab ulatuma kogu kolvi ülaosa ümbermõõdu ulatuses vähemalt kolvi silindrilise osani. Lisaks peab see ulatuma tasapinnani, mis on paralleelne baastasandiga, kus nurk γ3 lõikub kolvi välispinnaga (vaade B lehel H8/1).

(8)

Hõõglambi sisemine konstruktsioon peab olema niisugune, et valguse häirivat hajumist ja peegeldust esineb horisontaalsuunas vaadatuna ainult hõõgniidi enda kohal. (Vaade A, nagu kujutatud lehel H8/1 oleval joonisel 1). Joonisel 4 kujutatud varjutatud alas ei tohi paikneda muid metallosi peale hõõgniidikeerdude.

(9)

Hõõgniidi nihet nulltelje suhtes mõõdetakse ainult vaatlussuundades A ja B, nagu on kujutatud lehel H8/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(10)

Hõõgniidi nihet kolvi telje suhtes mõõdetakse kahel baastasandiga paralleelsel tasapinnal, millel baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

KATEGOORIAD H8 JA H8B — Leht H8/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

12 V

12 V

e (37)

25,0 (38)

25,0 ± 0,1

f (37)

3,7 (38)

3,7 ± 0,1

g

min 0,5

kaalumisel

h1

0 (38)

0 ± 0,1

h2

0 (38)

0 ± 0,15

γ1

min 50°

min 50°

γ2

min 40°

min 40°

γ3

min 30°

min 30°

Sokkel:

H8:

PGJ19-1

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-110-2)

H8B:

PGJY19-1

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-146-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

35

35

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 43

max 43

Valgusvoog

800 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

600

13,2 V

800

KATEGOORIAD H8 JA H8B — Leht H8/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

a1

a2

b1

b2

c1

c2

d + 0,50

d + 0,70

0,25

4,6

3,5

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehe H8/1 joonisel 1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehel H8/3 joonealuse märkuse 11 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIAD H9 JA H9B — Leht H9/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Joonis 1

Põhijoonised

Image

Joonis 2

Lambi suurim piirjoon (3)

Image

KATEGOORIAD H9 JA H9B — Leht H9/2

Image

Image

Image

Image

(5)

Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses.

(6)

Hõõglambi sisemine konstruktsioon peab olema niisugune, et valguse häirivat hajumist ja peegeldust esineb horisontaalsuunas vaadatuna ainult hõõgniidi enda kohal. (Vaade A, nagu kujutatud lehel H9/1 oleval joonisel 1). Joonisel 4 kujutatud varjutatud alas ei tohi paikneda muid metallosi peale hõõgniidikeerdude.

(7)

Hõõgniidi nihet nulltelje suhtes mõõdetakse ainult vaatlussuundades A ja B, nagu on kujutatud lehel H9/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(8)

Hõõgniidi nihet kolvi telje suhtes mõõdetakse kahel baastasandiga paralleelsel tasapinnal, millel baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

KATEGOORIAD H9 JA H9B — Leht H9/3

Mõõtmed (mm)

Lubatud hälbed

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

12 V

e (39), (40)

25

 (41)

± 0,10

f (39), (40)

4,8

 (41)

± 0,10

g (39)

0,7

± 0,5

± 0,30

h1

0

 (41)

± 0,10 (42)

h2

0

 (41)

± 0,15 (42)

γ1

min 50°

γ2

min 40°

Sokkel:

H9:

PGJ19-5

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-110-2)

H9B:

PGJY19-5

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-146-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

65

65

Katsepinge

Volti

13,2

12,2

13,2

12,2

Siht-väärtused

Vatti

max 73

max 65

max 73

max 65

Valgus-voog

2 100 ± 10 %

1 650 ± 10 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 500

12,2 V

1 650

13,2 V

2 100

KATEGOORIAD H9 JA H9B — Leht H9/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

a1

a2

b1

b2

c1

c2

d + 0,4

d + 0,7

0,25

5,7

4,6

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehe H9/1 joonisel 1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe H9/3 joonealuse märkuse 10 kohaselt määratletud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIA H10 — Leht H10/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Image

Image

KATEGOORIA H10 — Leht H10/2

Mõõtmed (mm) (43)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

e (44), (45)

28,9

 (46)

± 0,16

f (44), (45)

5,2

 (46)

± 0,16

h1, h2

0

 (46)

± 0,15 (47)

γ1

min 50°

γ2

min 52°

γ3

45°

± 5°

± 5°

Sokkel PY20d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-31-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

42

42

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 50

max 50

Valgusvoog

850 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

600

13,2 V

850

KATEGOORIA H10 — Leht H10/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a1

a2

b1

b2

c1

c2

12 V

1,4 d

1,8 d

0,25

6,1

4,9

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel H10/1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe H10/2 joonealuse märkuse 10 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIAD H11 JA H11B — Leht H11/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawings

Image

Figure 2

Maximum lamp outline (3)

Image

KATEGOORIAD H11 JA H11B — Leht H11/2

Image

Image

Image

Image

(6)

Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses.

(7)

Läbipaistmatu ala peab ulatuma kogu kolvi ülaosa ümbermõõdu ulatuses vähemalt kolvi silindrilise osani. Lisaks peab see ulatuma tasapinnani, mis on paralleelne baastasandiga, kus nurk γ3 lõikub kolvi välispinnaga (vaade B lehel H11/1).

(8)

Hõõglambi sisemine konstruktsioon peab olema niisugune, et valguse häirivat hajumist ja peegeldust esineb horisontaalsuunas vaadatuna ainult hõõgniidi enda kohal. (Vaade A, nagu kujutatud lehel H11/1 oleval joonisel 1). Joonisel 4 kujutatud varjutatud alas ei tohi paikneda muid metallosi peale hõõgniidikeerdude.

(9)

Hõõgniidi nihet nulltelje suhtes mõõdetakse ainult vaatlussuundades A ja B, nagu on kujutatud lehel H11/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(10)

Kolvitelje ekstsentrilisust hõõgniidi telje suhtes mõõdetakse kahel tasapinnal, mis on baastasandiga paralleelsed punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

KATEGOORIAD H11 JA H11B — Leht H11/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

24 V

12 V

e (49)

25,0 (50)

25,0 ± 0,1

f (49)

4,5

5,3 (50)

4,5 ± 0,1

g

min 0,5

kaalumisel

h1

0 (50)

0 ± 0,1

h2

0 (50)

0 ± 0,15

γ1

min 50°

Min 50°

γ2

min 40°

Min 40°

γ3

min 30°

Min 30°

Sokkel:

H11

PGJ19-2

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-110-2)

H11B:

PGJY19-2

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-146-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

55

70

55

Katse-pinge

Volti

13,2

28,0

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 62

max 80

max 62

Valgus-voog

1 350 ± 10 %

1 600 ± 10 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 000

13,2 V

1 350

KATEGOORIAD H11 JA H11B — Leht H11/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a1

a2

b1

b2

c1

c2

12 V

d + 0,3

d + 0,5

0,2

5,0

4,0

24 V

d + 0,6

d + 1,0

0,25

6,3

4,6

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel H11/1 oleval joonisel 1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe H11/3 joonealuse märkuse 11 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIA H12 — Leht H12/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Image

Image

Image

KATEGOORIA H12 — Leht H12/2

Mõõtmed (mm) (51)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

e (52), (53)

31,5

 (54)

± 0,16

f (52), (53)

5,5

min 4,8

± 0,16

h1, h2, h3, h4

0

 (54)

± 0,15 (55)

k

0

 (54)

± 0,15 (56)

γ1

min 50°

γ2

min 52°

γ3

45°

± 5°

± 5°

Sokkel PZ20d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-31-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

53

53

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 61

max 61

Valgusvoog

1 050 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

775

13,2 V

1 050

KATEGOORIA H12 — Leht H12/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

a1

a2

b1

b2

c

1,6 d

1,3 d

0,30

0,30

2,8

d= hõõgniidi läbimõõt.

Vaatlussuundade A, B ja C kohta vt lehte H12/1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Hõõgniidi keskpunkt peab jääma mõõtmete b1 ja b2 piiridesse.

KATEGOORIAD H13 JA H13A — Leht H13/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Joonis 1

Põhijoonis

Image

KATEGOORIAD H13 JA H13A — Leht H13/2

Image

Image

Image

Image

(6)

Klaaskolb peab nurkade β ja δulatuses olema optilistest teljesuunalistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade β ja δ piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses ning seda pole vaja kontrollida läbipaistmatu kattega alas.

(7)

Läbipaistmatu kate peab ulatuma kogu klaaskolvi ülaosa ümbermõõdul vähemalt kolvi silindrilise osani. Lisaks peab see ulatuma tasapinnani, mis on paralleelne baastasandiga, kus nurk γ lõikub kolvi välispinnaga (vaade B lehel H13/1).

(8)

Lähituleniidi nihet kolvi telje suhtes mõõdetakse kahel tasapinnal, mis on baastasandiga paralleelsed kohtades, kus otskeerdude väliskülje projektsioon, mis asub baastasandile kõige lähemal või sellest kõige kaugemal, lõikub hõõgniidi teljega.

(9)

Valgus peab olema blokeeritud kolvi sokliotsa kohal kuni nurgani θ. See nõue kehtib kõigis suundades nulltelje ümber.

KATEGOORIAD H13 JA H13A — Leht H13/3

Joonis 6

Hõõgniitide asend ja mõõtmed (10), (11), (12), (13), (14)

Image

KATEGOORIAD H13 JA H13A — Leht H13/4

Mõõtmed (mm)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

d1 (13), (58)

max 1,8

d2 (13), (58)

max 1,8

e (57)

29,45

± 0,20

± 0,10

f 1 (57)

4,6

± 0,50

± 0,25

f 2 (57)

4,6

± 0,50

± 0,25

g (8), (58)

0,5 d1

± 0,40

± 0,20

h (8)

0

± 0,30

± 0,15

j (10)

2,5

± 0,20

± 0,10

k (10)

2,0

± 0,20

± 0,10

m (10)

0

± 0,20

± 0,13

n (10)

0

± 0,20

± 0,13

p (10)

0

± 0,08

± 0,08

β

min 42°

δ

min 52°

γ

43°

+ 0°/– 5°

+ 0°/– 5°

θ (9)

41°

± 4°

± 4°

Sokkel:

H13:

P26.4t

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-128-3)

H13A:

PJ26.4t

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED (59)

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

55

60

55

60

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 68

max 75

max 68

max 75

Valgusvoog

1 100 ± 15 %

1 700 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

800

1 200

13,2 V

1 100

1 700

KATEGOORIA H14 — Leht H14/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawings

Image

Figure 2

Maximum lamp outline (3)

Image

KATEGOORIA H14 — Leht H14/2

Image

Image

Image

(4)

Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses ning seda pole vaja kontrollida läbipaistmatus alas.

(5)

Läbipaistmatu ala peab ulatuma kogu kolvi ülaosa ümbermõõdu ulatuses vähemalt kolvi silindrilise osani. Lisaks peab see ulatuma tasapinnani, mis on paralleelne baastasandiga, kus nurk γ3 lõikub kolvi välispinnaga (vaade B lehel H14/1).

(6)

Kolvi ekstsentrilisust lähituleniidi telje suhtes mõõdetakse kahel baastasandiga paralleelsel tasapinnal, kus baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisserva projektsioon lõikub lähituleniidi teljega.

(7)

Hõõgniitide nihet nulltelje suhtes mõõdetakse ainult vaatlussuundades A, B ja C, nagu on kujutatud lehel H14/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

KATEGOORIA H14 — Leht H14/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglamp

Standard-hõõglambid

e (60)

26,15

 (62)

± 0,1

f1 (60), (61)

5,3

 (62)

± 0,1

f2 (60), (61)

5,0

 (62)

± 0,1

g

min 0,3

 

 

h1

0

 (62)

± 0,1

h2

0

 (62)

± 0,15

h3

0

 (62)

± 0,15

h4

0

 (62)

± 0,15

i

2,7

 

j

2,5

 (62)

± 0,1

γ1

min 55°

γ2

min 52°

γ3

43°

0/– 5°

0/– 5°

Sokkel P38t vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-133-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

55

60

55

60

Katse-pinge

Volti

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 68

max 75

max 68

max 75

Valgus-voog

1 150 ± 15 %

1 750 ± 15 %

 

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

860

1 300

13,2 V

1 150

1 750

KATEGOORIA H14 — Leht H14/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniidid paiknevad nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

a1

a2

b1

b2

c1

c2

c3

i

k

d1 + 0,5

1,6 × d2

0,2

5,8

5,1

5,75

2,7

0,15

d1 on lähituleniidi läbimõõt ja d2 on kaugtuleniidi läbimõõt.

Märkused hõõgniitide läbimõõdu kohta:

a)

läbimõõdupiiranguid pole kehtestatud, kuid eesmärk tulevasteks arendusteks on: d1 max = 1,6 mm ja d2 max = 1,6 mm;

b)

ühel tootjal peab standardhõõglambi (etalonhõõglambi) ja seeriatoodangu hõõglambi nimiläbimõõt olema võrdne.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A, B ja C, nagu näidatud lehe H14/1 joonisel 1.

Lähituleniit peab paiknema täielikult ristkülikus A ja kaugtuleniit täielikult ristkülikus B.

Lehe H14/3 joonealuse märkuse 8 kohaselt määratletud lähituleniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIA H15 — Leht H15/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Image

Image

KATEGOORIA H15 — Leht H15/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

 

12 V

24 V

12 V

e

30,0 + 0,35/– 0,25

30,0 + 0,35/– 0,25

30,0 + 0,20/– 0,15

γ1

min 50°

min 50°

min 50°

γ2

min 50°

min 50°

min 50°

r

Üksikasju vaata sokli lehelt

Sokkel PGJ23t-1 vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-155-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12 (63)

24 (63)

12 (63)

Vatti

15

55

20

60

15

55

Katse-pinge

Volti

13,2

28,0

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 19

max 64

max 24

max 73

max 19

max 64

Valgus-voog

260

1 350

300

1 500

 

 

 

± 10 %

 

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 12 V

 

1 000

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,2 V

 

1 350

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

290

 

KATEGOORIA H15 — Leht H15/3

Position of the shield

Image

Position of the filaments

Image

KATEGOORIA H15 — Leht H15/4

Lehel H15/3 esitatud joonisel viidatud mõõtmete (mm) tabel

Viide (64)

Mõõde (65)

Lubatud hälve

Seeriatoodan-gu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

24 V

12 V

24 V

12 V

24 V

12 V

24 V

a/24,0

a/24,5

1,8

± 0,35

± 0,20

a/26,0

1,8

± 0,35

± 0,20

b1/31,0

0

± 0,30

± 0,15

b1/33,5

b1/34,0

b1/31,0 mv

± 0,30

± 0,15

b2/31,0

0

± 0,30

± 0,15

b2/33,5

b2/34,0

b2/31,0 mv

± 0,30

± 0,15

c1/31,0

0

± 0,30

± 0,50

± 0,15

± 0,25

c1/33,5

c1/34,0

c1/31,0 mv

± 0,30

± 0,50

± 0,15

± 0,25

c2/33,5

c2/34,0

1,1

± 0,30

± 0,50

± 0,15

± 0,25

d

min 0,1

f (8), (9), (10)

2,7

± 0,30

± 0,40

+ 0,20

- 0,10

+ 0,25

- 0,15

g/24,0

g/24,5

0

± 0,50

± 0,70

± 0,25

± 0,35

g/26,0

0

± 0,50

± 0,70

± 0,25

± 0,35

h/31,0

0

± 0,50

± 0,60

± 0,25

± 0,30

h/33,5

h/34,0

h/31,0 mv

± 0,30

± 0,40

± 0,15

± 0,20

IR (8), (11)

4,2

4,6

± 0,40

± 0,60

± 0,20

± 0,30

IC (8), (9)

4,4

5,4

± 0,40

± 0,60

± 0,20

± 0,30

p/33,5

p/34,0

Sõltub sirmi kujust

q/33,5

q/34,0

p/33,5

p/34,0

± 1,20

± 0,60

KATEGOORIA H15 — Leht H15/5

Täiendavad selgitused lehe H15/3 juurde

Allpool nimetatud mõõtmed on mõõdetud neljas suunas:

1)

mõõtmed a, c1, c2, d, e, f, IR ja IC;

2)

mõõtmed g, h, p ja q;

3)

mõõde b1;

4)

mõõde b2.

Mõõtmed b1, b2, c1 ja h mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ja sellest 31,0 mm ja 33,5 mm (pingel 24 V töötavatel lampidel 34,0 mm) kaugusel.

Mõõtmed c2, p ja q mõõdetakse tasapinnal, mis on baastasapinnaga paralleelne ja sellest 33,5 mm (pingel 24 V töötavatel lampidel 34,0 mm) kaugusel.

Mõõtmeid a ja g mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 24,0 mm (24 V tüübi puhul 24,5 mm) ja 26,0 mm kaugusel.

KATEGOORIAD H16 JA H16B — Leht H16/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawing

Image

Figure 2

Maximum lamp outline (3)

Image

KATEGOORIAD H16 JA H16B — Leht H16/2

Image

Image

Image

Image

(6)

Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses.

(7)

Läbipaistmatu ala peab ulatuma vähemalt nurgani γ3 ning vähemalt kolvi silindrilise osani kogu kolvi ülaosa ümbermõõdu ulatuses.

(8)

Hõõglambi sisemine konstruktsioon peab olema niisugune, et valguse häirivat hajumist ja peegeldust esineb horisontaalsuunas vaadatuna ainult hõõgniidi enda kohal. (Vaade A, nagu kujutatud lehel 16/1 oleval joonisel 1). Joonisel 4 kujutatud varjutatud alas ei tohi paikneda muid metallosi peale hõõgniidikeerdude.

(9)

Hõõgniidi nihet nulltelje suhtes mõõdetakse ainult vaatlussuundades A ja B, nagu on kujutatud lehel H16/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(10)

Hõõgniidi nihet kolvi telje suhtes mõõdetakse kahel baastasandiga paralleelsel tasapinnal, millel baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

KATEGOORIAD H16 JA H16B — Leht H16/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

12 V

e (66)

25,0 (67)

25,0 ± 0,1

f (66)

3,2 (67)

3,2 ± 0,1

g

min 0,5

kaalumisel

h1

0 (67)

0 ± 0,1

h2

0 (67)

0 ± 0,15

γ1

min 50°

min 50°

γ2

min 40°

min 40°

γ3

min 30°

min 30°

Sokkel:

H16:

PGJ19-3

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-110-2)

H16B:

PGJY19-3

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-146-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

19

19

Katse-pinge

Volti

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 26

max 26

Valgus-voog

500 + 10 %/– 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 370 lm pingel ca 12 V

370 lm

Võrdlusvalgusvoog: 500 lm pingel ca 13,2 V

500 lm

Võrdlusvalgusvoog: 550 lm pingel ca 13,5 V

550 lm

KATEGOORIAD H16 JA H16B — Leht H16/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

a1

a2

b1

b2

c1

c2

d + 0,50

d + 0,70

0,25

3,6

2,6

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehe H16/1 joonisel 1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehel H16/3 joonealuse märkuse 11 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIA H17 — Leht H17/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Märkusi vt lehelt H17/6.

KATEGOORIA H17 — Leht H17/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

12 V

12 V

e

28,5 + 0,35/– 0,15

28,5 + 0,20/– 0,0

p

28,95

28,95

α

max 40°

max 40°

Sokkel PU43t-4 vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-171-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12 (6)

12 (6)

Vatti

35

35

35

35

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 37

max 37

max 37

max 37

Valgusvoog

900 ± 10 %

600 ± 10 %

 

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12,0 V

700

450

13,2 V

900

600

Märkuse 6 kohta vt leht H17/6.

KATEGOORIA H17 — Leht H17/3

Sirmi asend

Image

KATEGOORIA H17 — Leht H17/4

Hõõgniitide asend

Image

KATEGOORIA H17 — Leht H17/5

Lehtedel H17/3 ja H17/4 esitatud joonistel osutatud mõõtmete (mm) tabel

Viide (68)

Mõõde (69)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

a/25,0

0,3

± 0,40

± 0,20

a/26,0

0,3

± 0,35

± 0,20

b1/29,5

0,0

± 0,30

± 0,25

b1/33,0

b1/29,5 mv

± 0,30

± 0,15

b2/29,5

0,0

± 0,30

± 0,25

b2/33,0

b2/29,5 mv

± 0,30

± 0,15

c/29,5

0,5

± 0,25

± 0,15

c/31,0

c/29,5 mv

± 0,25

± 0,15

d

min 0,1

e (11)

28,5

+ 0,35/– 0,15

+ 0,20/– 0,0

f (9), (10), (11)

1,7

± 0,30

± 0,15

g/25,0

0

± 0,50

± 0,30

g/26,0

0

± 0,40

± 0,25

h/29,5

0

± 0,40

± 0,25

h/31,0

h/29,5 mv

± 0,30

± 0,15

lR (9), (12)

4,0

± 0,40

± 0,20

lC (9), (10)

4,2

± 0,40

± 0,20

p/33,0

Sõltub sirmi kujust

q/33,0

(p+q)/2

± 0,60

± 0,30

Märkusi vt lehelt H17/6.

KATEGOORIA H17 — Leht H17/6

Märkused

(1)

Baastasand on määratud sokliääriku kolme kõrva tugipunktidega.

(2)

Nulltelg on baastasandiga risti ja läbib läbimõõduga M ringjoone keskpunkti.

(3)

Standardhõõglampide ning seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema valge.

(4)

Kolb ja kinnitusosad ei tohi ületada joonisel 2 näidatud piirjoont.

(5)

Läbipaistmatu ala peab ulatuma vähemalt sama kaugele kui kolvi silindriline osa. Varjestus peab lisaks ulatuma sisemise sirmi peale, kui viimast vaadeldakse nulltelje suhtes risti.

(6)

Vasakpoolses veerus näidatud väärtused on seotud kaugtuleniidiga. Parempoolses veerus näidatud väärtused on seotud lähituleniidiga.

(7)

Tasapind V-V on tasapind, mis on baastasandiga risti ja kulgeb läbi nulltelje ning läbi läbimõõduga M ringjoone ja baaskõrva telje lõikepunkti.

(8)

Tasapind H-H on tasapind, mis on risti nii baastasandiga kui tasapinnaga V-V ja läbib nulltelge.

(9)

Hõõgniitide otskeerud määratakse esimese ja viimase valguskeeru alusel, mis on põhiliselt õige spiraalse tõusunurga all.

(10)

Lähituleniidil on mõõdetavateks punktideks sirmi külgserva ja joonealuses märkuses 9 määratletud otskeerdude välisservade lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(11)

e tähistab kaugust baastasandist lähituleniidi alguseni vastavalt eespool toodud määratlusele.

(12)

Kaugtuleniidil on mõõdetavateks punktideks tasapinnaga H-H paralleelse ja sellest 0,3 mm allpool asetseva tasapinna ning joonealuses märkuses 9 määratletud otskeerdude lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

Täiendavad selgitused lehtede H17/3 ja H17/4 kohta

Allpool nimetatud mõõtmed on mõõdetud kolmes suunas:

1)

mõõtmed b1, a, c, d, e, f, lR ja lC;

2)

mõõtmed g, h, p ja q;

3)

mõõde b2.

Mõõtmeid p ja q mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ja sellest 33,0 mm kaugusel.

Mõõtmeid b1 ja b2 mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 29,5 mm ja 33,0 mm kaugusel.

Mõõtmeid c ja h mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 29,5 mm ja 31,0 mm kaugusel.

Mõõtmeid a ja g mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 25,0 mm ja 26,0 mm kaugusel.

Märkus: mõõtmismeetodi kohta vt IEC väljaande 60809 E lisa.

KATEGOORIAD H6W JA HY6W — Leht H6W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

14,25

15,0

15,75

15,0 ± 0,25

Külgsuunaline kõrvalekalle (70)

 

 

0,75

max 0,4

β

82,5°

90°

97,5°

90° ± 5°

γ1, γ2 (71)

30°

 

 

min 30°

Sokkel:

H6W:

BAX9s

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-8-1)

HY6W:

BAZ9s

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-150-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

6

6

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 7,35

max 7,35

Valgus-voog

H6W

125 ± 12 %

 

HY6W

75 ± 17 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 125 lm

Merevaigukollane: 75 lm

KATEGOORIAD H10W/1 JA HY10W — Leht H10W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 

e

14,25

15,0

15,75

15,0 ± 0,25

Külgsuunaline kõrvalekalle (72)

 

 

0,75

max 0,4

β

82,5°

90°

97,5°

90° ± 5°

γ1, γ2 (73)

30°

 

 

min 30°

Sokkel:

H10W/1

BAU9s

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-150A-1)

HY10W

BAUZ9s

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-150B-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

10

10

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 12

max 12

Valgus-voog

H10W/1

200 ± 12 %

 

HY10W

120 ± 17 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 200 lm

Merevaigukollane: 120 lm

KATEGOORIAD H21W JA HY21W — Leht H21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

20,0 (74)

 

20,0 ± 0,25

f

12 V

 

 

3,8

3,8 + 0/– 1

24 V

 

 

4,5

 

Külgsuunaline kõrvalekalle (75)

 

 

 (74)

0,0 ± 0,15 (76)

β

82,5°

90°

97,5°

90° ± 5°

γ1, γ2 (77)

45°

 

 

min 45°

Sokkel:

H21W:

BAY9s

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-9-1)

HY21W:

BAW9s

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-149-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

21

21

21

Katsepinge

Volti

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,25

max 29,4

max 26,25

Valgus-voog

H21W

600 ± 12 %

600 ± 15 %

 

HY21W

300 ± 17 %

300 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

Valge: 415 lm

13,2 V

Valge: 560 lm

13,5 V

Valge: 600 lm

Merevaigu-kollane: 300 lm

KATEGOORIAD H21W JA HY21W — Leht H21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ning kas selle telg on ± 7,5° ulatuses risti baastihvti keskpunkti ja nulltelge läbiva tasapinnaga.

Image

Viide

a

b

h

k

Mõõde

d + 1,0

d + 1,0

f + 1,2

0,50

d

=

hõõgniidi tegelik läbimõõt.

f

=

hõõgniidi tegelik pikkus.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.

KATEGOORIAD H27W/1 JA H27W/2 — Leht H27W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Image

KATEGOORIAD H27W/1 JA H27W/2 — Leht H27W/2

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglamp

Standardhõõglamp

e

31,75 (79)

31,75 ± 0,25

f (81)

max 4,8

4,2 ± 0,20

k

0 (79)

0,0 ± 0,25

h1, h2, h3, h4 (80)

0 (79)

0,0 ± 0,25

γ1 (78)

nom. 38°

nom. 38°

γ2 (78)

nom. 44°

nom. 44°

Sokkel:

H27W/1:

PG13

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-107-4)

H27W/2:

PGJ13

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

27

27

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 31

max 31

Valgusvoog

477 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

350 lm

13,2 V

450 lm

13,5 V

477 lm

KATEGOORIAD H27W/1 JA H27W/2 — Leht H27W/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Mõõtmed (mm)

Image

Viide

a

c

k

g

Mõõtmed

d + 1,2

d + 1,0

0,5

2,4

d= hõõgniidi tegelik läbimõõt.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Hõõgniidi keskpunkt peab jääma mõõtme k piiridesse.

KATEGOORIAD HB3 JA HB3A — Leht HB3/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIAD HB3 JA HB3A — Leht HB3/2

Image

Image

KATEGOORIAD HB3 JA HB3A — Leht HB3/3

Mõõtmed (mm) (86)

Lubatud hälbed

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

e (83), (85)

31,5

 (84)

± 0,16

f (83), (85)

5,1

 (84)

± 0,16

h1, h2

0

 (84)

± 0,15 (82)

h3

0

 (84)

± 0,08 (82)

γ1

min 45°

γ2

min 52°

Sokkel P20d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-31-2) (87)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

60

60

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 73

max 73

Valgusvoog

1 860 ± 12 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 300

13,2 V

1 860

KATEGOORIAD HB3 JA HB3A — Leht HB3/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

p

q

r

s

t

u

v

12 V

1,3 d

1,6 d

3,0

2,9

0,9

0,4

0,7

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel HB3/1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe HB3/3 joonealuse märkuses 11 kohaselt määratud hõõgniidi algus peab paiknema alas B ja hõõgniidi lõpp alas C.

Alale A ei kehti hõõgniidi keskpunkti suhtes esitatavad nõuded.

KATEGOORIAD HB4 JA HB4A — Leht HB4/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIAD HB4 JA HB4A — Leht HB4/2

Image

Image

Image

KATEGOORIAD HB4 JA HB4A — Leht HB4/3

Mõõtmed (mm) (93)

Lubatud hälbed

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

e (90), (92)

31,5

 (91)

± 0,16

f (90), (92)

5,1

 (91)

± 0,16

h1, h2

0

 (91)

± 0,15 (89)

h3

0

 (91)

± 0,08 (89)

g (90)

0,75

± 0,5

± 0,3

γ1

min 50°

γ2

min 52°

γ3

45°

± 5°

± 5°

Sokkel P22d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-32-2) (94)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

51

51

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 62

max 62

Valgusvoog

1 095 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

825

13,2 V

1 095

KATEGOORIAD HB4 JA HB4A — Leht HB4/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

p

q

r

s

t

u

v

12 V

1,3 d

1,6 d

3,0

2,9

0,9

0,4

0,7

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel HB4/1.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Lehe HB4/3 joonealuse märkuse 12 kohaselt määratud hõõgniidi algus peab paiknema alas B ja hõõgniidi lõpp alas C.

Alale A ei kehti hõõgniidi keskpunkti suhtes esitatavad nõuded.

KATEGOORIA HIR1 — Leht HIR1/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIA HIR1 — Leht HIR1/2

Mõõtmed (mm) (100)

Lubatud hälbed

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

e (97), (99)

29

 (98)

± 0,16

f (97), (99)

5,1

 (98)

± 0,16

g (97)

0

+ 0,7/– 0,0

+ 0,4/– 0,0

h1, h2

0

 (98)

± 0,15 (96)

d

max 1,6

 

 

γ1

min 50°

γ2

min 50°

Sokkel PX20d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-31-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

65

65

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 73

max 73

Valgusvoog

2 500 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 840

13,2 V

2 500

KATEGOORIA HIR1 — Leht HIR1/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a1

a2

b1

b2

c1

c2

12 V

d + 0,4

d + 0,8

0,35

6,1

5,2

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel HIR1/1.

Lehe HIR1/2 joonealuse märkuse 10 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIA HIR2 — Leht HIR2/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIA HIR2 — Leht HIR2/2

Mõõtmed (mm) (105)

Lubatud hälbed

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

e (102), (104)

28,7

 (103)

± 0,16

f (102), (104)

5,3

 (103)

± 0,16

g (102)

0

+ 0,7/– 0,0

+ 0,4/– 0,0

h1, h2

0

 (103)

± 0,15 (101)

d

max 1,6

γ1

min 50°

γ2

min 50°

Sokkel PX22d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-32-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

55

55

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Sihtväärtused

Vatti

max 63

max 63

Valgusvoog

1 875 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

1 355

13,2 V

1 875

KATEGOORIA HIR2 — Leht HIR2/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a1

a2

b1

b2

c1

c2

12 V

d + 0,4

d + 0,8

0,35

6,6

5,7

d= hõõgniidi läbimõõt.

Hõõgniidi asendit kontrollitakse ainult suundades A ja B, nagu näidatud lehel HIR2/1.

Lehe HIR2/2 joonealuse märkuse 10 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

KATEGOORIA HS1 — Leht HS1/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawing

Image

Image

Image

KATEGOORIA HS1 — Leht HS1/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

6 V

12 V

12 V

E

28,5 + 0,45/– 0,25

28,5 + 0,20/– 0,00

P

28,95

28,95

α

max 40°

max 40°

Sokkel PX43t vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-34-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6 (106)

12 (106)

12 (106)

Vatti

35

35

35

35

35

35

Katsepinge

Volti

6,3

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

35

35

35

35

35

35

± %

5

5

Valgusvoog

700

440

825

525

 

± %

15

 

Mõõtevoog (107) (lm)

 

450

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

700

450

13,2 V

825

525

KATEGOORIA HS1 — Leht HS1/3

Position of shield

Image

Position of filaments

Image

KATEGOORIA HS1 — Leht HS1/4

Lehe HS1/3 joonistel osutatud mõõtmete (mm) tabel

Viide (108)

Mõõtmed (109)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

6 V

12 V

6 V

12 V

6 V

12 V

12 V

a/26

0,8

± 0,35

± 0,20

a/25

0,8

± 0,55

± 0,20

b1/29,5

0

± 0,35

± 0,20

b1/33

b1/29,5 mv

± 0,35

± 0,15

b2/29,5

0

± 0,35

± 0,20

b2/33

b2/29,5 mv

± 0,35

± 0,15

c/29,5

0,6

± 0,35

± 0,20

c/31

c/29,5 mv

± 0,30

± 0,15

d

min 0,1/max 1,5

e (112)

28,5

+ 0,45/– 0,25

+ 0,20/– 0,00

f (110), (111), (112)

1,7

+ 0,50/– 0,30

+ 0,30/– 0,10

g/26

0

± 0,50

± 0,30

g/25

0

± 0,70

± 0,30

h/29,5

0

± 0,50

± 0,30

h/31

h/29,5 mv

± 0,30

± 0,20

lR  (110), (113)

3,5

4,0

± 0,80

± 0,40

lC  (110), (111)

3,3

4,5

± 0,80

± 0,35

p/33

Sõltub sirmi kujust

q/33

(p+q)/2

± 0,60

± 0,30

KATEGOORIA HS1 — Leht HS1/5

Täiendavad selgitused lehe HS1/3 juurde

Allpool nimetatud mõõtmed on mõõdetud kolmes suunas:

1)

mõõtmed a, b1, c, d, e, f, IR ja IC;

2)

mõõtmed g, h, p ja q;

3)

mõõde b2.

Mõõtmeid p ja q mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ja sellest 33 mm kaugusel.

Mõõtmeid b1 ja b2 mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 29,5 mm ja 33 mm kaugusel.

Mõõtmeid a ja g mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 25,0 mm ja 26,0 mm kaugusel.

Mõõtmeid c ja h mõõdetakse tasapindadel, mis on baastasandiga paralleelsed ning sellest 29,5 mm ja 31 mm kaugusel.

Märkus: mõõtmismeetodi kohta vt IEC väljaande 60809 E lisa.

KATEGOORIA HS2 — Leht HS2/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIA HS2 — Leht HS2/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

11,0 (114)

 

11,0 ± 0,15

f (115)

6 V

1,5

2,5

3,0

2,5 ± 0,15

12 V

2,0

3,0

4,0

 

h1, h2

 

 (114)

 

0 ± 0,15

α (2)

 

 

40°

 

β (3)

75°

90°

105°

90° ± 5°

γ1 (4)

15°

 

 

min 15°

γ2 (4)

40°

 

 

min 40°

Sokkel PX13.5s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-35-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

6

Vatti

15

15

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

6,75

Siht-väärtused

Vatti

15 ± 6 %

15 ± 6 %

Valgusvoog

320 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 320 lm pingel ca 6,75 V

KATEGOORIA HS2 — Leht HS2/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõglamp paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

Viide

a1

a2

b1

b2

c1 (6 V)

c1 (12 V)

c2

Mõõde

d + 1,0

d + 1,4

0,25

0,25

4,0

4,5

1,75

d= hõõgniidi tegelik läbimõõt.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

Hõõgniidi algus peab jääma joonte Z1 ja Z2 vahele.

KATEGOORIA HS5 — Leht HS5/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

MOOTORRATASTELE ETTENÄHTUD HÕÕGLAMP

Figure 1

Main drawing

Image

Figure 2

Distortion free area (4) and black top (5)

Image

KATEGOORIA HS5 — Leht HS5/2

Figure 3

Filament position and dimensions

Image

KATEGOORIA HS5 — Leht HS5/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

12 V

12 V

e

26

 (116)

± 0,15

lC  (117)

4,6

± 0,3

k

0

± 0,2

h1, h3

0

± 0,15

h2, h4

0

± 0,20

lR  (117)

4,6

± 0,3

j

0

± 0,2

g1, g3

0

± 0,30

g2, g4

2,5

± 0,40

γ1

50° min

γ2

23° min

γ3

50° min

Sokkel P23t vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-138-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Pinge

V

12

12

Võimsus

W

35

30

35

30

Katsepinge

V

13,2

13,2

Siht-väärtused

Võimsus

W

max 40

max 37

max 40

max 37

Valgusvoog

lm

620

515

 

 

± %

15

15

 

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

460

380

13,2 V

620

515

KATEGOORIA HS5 — Leht HS5/4

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas:

a)

lähituleniit on nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis, ning kas

b)

kaugtuleniit paikneb lähituleniidi suhtes õigesti.

Side elevation

Image

Viide

a

b

c

d

v

Mõõtmed

d1 + 0,6

d1 + 0,8

d2 + 1,2

d2 + 1,6

2,5

d1

:

lähituleniidi läbimõõt.

d2

:

kaugtuleniidi läbimõõt.

Front elevation

Image

Viide

h

k

Mõõtmed

6,0

0,5

Hõõgniidid peavad tervenisti paiknema näidatud piirides.

Hõõgniidi keskpunkt peab jääma mõõtme k piiridesse.

KATEGOORIA HS5A — Leht HS5A/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

MOOTORRATASTELE ETTENÄHTUD HÕÕGLAMP

Figure 1

Main drawing

Image

Figure 2

Distortion free area (4) and black top (5)

Image

KATEGOORIA HS5A — Leht HS5A/2

Figure 3

Filament position and dimensions

Image

KATEGOORIA HS5A — Leht HS5A/3

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

12 V

12 V

e

26

lC  (118)

4,6

± 0,5

± 0,3

k

0

± 0,4

± 0,2

h1, h3

0

± 0,3

± 0,15

h2, h4

0

± 0,4

± 0,2

lR  (118)

4,6

± 0,5

± 0,3

j

0

± 0,6

± 0,3

g1, g3

0

± 0,6

± 0,3

g2, g4

2,5

± 0,4

± 0,2

γ1

50° min

γ2

23° min

γ3

50° min

Sokkel PX23t vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-138A-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Pinge

V

12 (119)

12 (119)

Võimsus

W

45

40

45

40

Katsepinge

V

13,2

13,2

Sihtväärtused

Võimsus

W

max 50

max 45

max 50

max 45

Valgusvoog

lm

750

640

 

 

± %

15

15

 

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

550 lm

470 lm

13,2 V

750 lm

640 lm

KATEGOORIA HS6 — Leht HS6/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Joonis 1

Põhijoonised

Image

KATEGOORIA HS6 — Leht HS6/2

Image

Image

Image

Image

(6)

Klaaskolb peab nurkade β ja δ ulatuses olema optilistest teljesuunalistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade β ja δ piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses ning seda pole vaja kontrollida läbipaistmatu kattega alas.

(7)

Läbipaistmatu kate peab ulatuma kogu klaaskolvi ülaosa ümbermõõdul vähemalt kolvi silindrilise osani. Lisaks peab see ulatuma tasapinnani, mis on paralleelne baastasandiga, kus nurk γ lõikub kolvi välispinnaga, nagu näidatud joonisel 3 (vaade suunas B lehel HS6/1).

(8)

Lähituleniidi nihet kolvi telje suhtes mõõdetakse kahel tasapinnal, mis on baastasandiga paralleelsed kohtades, kus otskeerdude väliskülje projektsioon, mis asub baastasandile kõige lähemal või sellest kõige kaugemal, lõikub hõõgniidi teljega.

(9)

Valgus peab olema blokeeritud kolvi sokliotsa kohal kuni nurgani θ. See nõue kehtib kõigis suundades nulltelje ümber.

KATEGOORIA HS6 — Leht HS6/3

Figure 6

Position and dimensions of filaments (10), (11), (12), (13), (14)

Image

KATEGOORIA HS6 — Leht HS6/4

Mõõtmed (mm)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

d1 (13), (121)

max 1,4

d2 (13), (121)

max 1,4

e (120)

29,45

± 0,20

± 0,10

f1 (120)

4,4

± 0,50

± 0,25

f2 (120)

4,4

± 0,50

± 0,25

g (8), (121)

0,5 d1

± 0,50

± 0,30

h (8)

0

± 0,40

± 0,20

j (10)

2,5

± 0,30

± 0,20

k (10)

2,0

± 0,20

± 0,10

m (11)

0

± 0,24

± 0,20

n (11)

0

± 0,24

± 0,20

p (10)

0

± 0,30

± 0,20

β

min 42°

δ

min 52°

γ

43°

+ 0°/– 5°

+ 0°/– 5°

θ (9)

41°

± 4°

± 4°

Sokkel PX26.4t vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-128-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED (122)

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

40

35

40

35

Katsepinge

Volti

13,2

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 45

max 40

max 45

max 40

Valgusvoog

900 ± 15 %

600 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

630/420

13,2 V

900/600

KATEGOORIAD P13W JA PW13W — Leht P13W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawing P13W

Image

Image

KATEGOORIAD P13W JA PW13W — Leht P13W/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

e (124)

P13W

25,0 (123)

25,0 ± 0,25

PW13W

19,25 (123)

19,25 ± 0,25

f (124)

4,3 (123)

4,3 ± 0,25

α1  (125)

min 30,0°

min 30,0°

α2  (125)

min 58,0°

min 58,0°

P13W

Sokkel PG18.5d-1

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-147-1)

PW13W

Sokkel WP3.3x14.5-7

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-164-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Pinge

V

12

12

Võimsus

W

13

13

Katsepinge

V

13,5

13,5

Siht-väärtused

Võimsus

W

max 19

Max 19

Valgus-voog

lm

250

 

±

+ 15 %/– 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

250 lm

KATEGOORIAD P13W JA PW13W — Leht P13W/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

p

q

u1, u2

r, s

t, v

Seeriatoodangu hõõglambid

1,7

1,9

0,3

2,6

0,9

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

2,45

0,6

Hõõgniidi asendit kontrollitakse kahel teineteise suhtes risti asetseval tasapinnal, millest üks tasapind on sisseviikjuhtmete tasapind.

Lehe P13W/2 joonealuse märkuse 4 kohaselt määratletud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

KATEGOORIAD P19W, PY19W, PR19W, PS19W, PSY19W, PSR19W, PW19W, PWY19W JA PWR19W — Leht P19W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIAD P19W, PY19W, PR19W, PS19W, PSY19W, PSR19W, PW19W, PWY19W JA PWR19W — Leht P19W/2

Mõõtmed (mm) (126)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (130)

e (127), (128)

P19W, PS19W,

PY19W, PSY19W,

PR19W, PSR19W

 

24,0

 

24,0

PW19W,

PWY19W,

PWR19W

 

18,1

 

18,1

f (127), (128)

 

4,0

 

4,0 ± 0,2

α (129)

58°

 

 

min 58°

P19W

sokkel PGU20-1

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-127-2)

PY19W

sokkel PGU20-2

PR19W

sokkel PGU20-5

PS19W

sokkel PG20-1

PSY19W

sokkel PG20-2

PSR19W

sokkel PG20-5

PW19W

Sokkel WP3.3x14.5-1

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-164-1)

PWY19W

Sokkel WP3.3x14.5-2

PWR19W

Sokkel WP3.3x14.5-5

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

19

19

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Sihtväärtused

Vatti

 

max 20

max 20

Valgus-voog

P19W

PS19W

PW19W

350 ± 15 %

 

PY19W

PSY19W

PWY19W

215 ± 20 %

 

PR19W

PSR19W

PWR19W

80 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 350 lm

Merevaigukollane: 215 lm

Punane: 80 lm

KATEGOORIAD P19W, PY19W, PR19W, PS19W, PSY19W, PSR19W, PW19W, PWY19W JA PWR19W — Leht P19W/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

P19W, PY19W, PR19W, PS19W, PSY19W, PSR19W

a1

A2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

2,9

3,9

0,5

5,2

3,8

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

4,7

3,8


PW19W, PWY19W ja PWR19W

a1

A2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

2,5

2,5

0,4

5,2

3,8

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

4,7

3,8

Hõõgniidi asendit kontrollitakse kahel teineteise suhtes risti asetseval tasapinnal, millest üks tasapind on sisseviikjuhtmete tasapind.

Lehe P19W/2 joonealuse märkuse 6 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

KATEGOORIA P21W — Leht P21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

6,12 V

 

31,8 (133)

 

31,8 ± 0,3

24 V

30,8

31,8

32,8

 

f

12 V

5,5

6,0

7,0

6,0 ± 0,5

6 V

 

 

7,0

 

Külgsuunaline kõrvalekalle (131)

6,12 V

 

 

 (133)

max 0,3

24 V

 

 

1,5

 

β

75°

90°

105°

90° ± 5°

Sokkel BA15s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-11A-9) (132)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

21

21

Katse-pinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 27,6

max 26,5

max 29,7

max 26,5

Valgusvoog

460 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 460 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA P21W — Leht P21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ja kas selle telg on tihvtide (P21W) või baastihvti (PY21W ja PR21W) keskpunkte ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes ± 15° ulatuses risti.

Külgvaade

Eestvaade

Image


Viide

a

b

h

k

Mõõde

3,5

3,0

9,0

1,0

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.   Eestvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

Hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.

KATEGOORIA P21/4W — Leht P21/4W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

31,8 (134)

 

31,8 ± 0,3

f

 

 

7,0

7,0 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle

 

 

 (134)

max 0,3 (135)

x, y

 (134)

2,8 ± 0,5

β

75° (134)

90° (134)

105° (134)

90° ± 5°

Sokkel BAZ15d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-11C-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

21

4

21

4

21/4

Katse-pinge

Volti

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 5,5

max 29,7

max 8,8

max 26,5/5,5

Valgusvoog

440

15

440

20

 

± %

15

20

15

20

 

Võrdlusvalgusvoog: 440 lm ja 15 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA P21/5W — Leht P21/5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

6,12 V

 

31,8 (1)

 

31,8 ± 0,3

24 V

30,8

31,8

32,8

 

f

6,12 V

 

 

7,0

7,0 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (2)

6,12 V

 

 

(1)

max 0,3

24 V

 

 

1,5

 

x, y

6,12 V

 

(1)

 

2,8 ± 0,3

x

24 V (3)

-1,0

0

1,0

 

y

24 V (3)

1,8

2,8

3,8

 

β

 

75°

90°

105°

90° ± 5°

Sokkel BAY15d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-11B-7)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

21

5

21

5

21

5

21/5

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 27,6

max 6,6

max 26,5

max 6,6

max 29,7

max 11,0

max 26,5 ja 6,6

Valgus-voog

440

35

440

35

440

40

 

± %

15

20

15

20

15

20

 

Võrdlusvalgusvoog: 440 lm ja 35 lm pingel ca 13,5 V

Märkusi vt lehelt P21/5W/2.

KATEGOORIA P21/5W — Leht P21/5W/2

Märkused:

(1)

Neid mõõtmeid tuleb kontrollida „kastisüsteemi” abil. Vt lehed P21/5W/2 ja P21/5W/3. x ja y viitavad põhihõõgniidile (suure võimsusega), mitte nullteljele.

(2)

Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud külgsuunaline kõrvalekalle kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(3)

Selles vaates võib 24 V tüübi hõõgniit olla sirge või V-kujuline. See tuleb märkida tüübikinnituse taotlusele. Kui hõõgniit on sirge, kehtivad katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded. Kui see on V-kujuline, peavad hõõgniidi otsad olema ühekaugusel (± 3 mm) baastasandist.

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas

a)

põhihõõgniit (suure võimsusega) on nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis ja kas selle telg on tihvtide keskpunkte ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes risti (± 15°), ning kas

b)

täiendav (väikese võimsusega) hõõgniit paikneb põhihõõgniidi suhtes õigesti ning kas hõõglamp vastab nõuetele.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. (s.o 15°). Seejärel pööratakse lambipesa nii, et põhihõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne, baastihvt on paremal ning põhihõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt:

2.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

2.2.

täiendava hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti:

2.2.1.

ristküliku piires, mille laius on c ja kõrgus d ning mille keskpunkt on põhihõõgniidi teoreetilisest keskpunktist kaugusel v sellest paremal ja kaugusel u sellest kõrgemal;

2.2.2.

kõrgemal sirgest, mis puudutab põhihõõgniidi projektsiooni ülaserva ja tõuseb 25° nurga all vasakult paremale;

2.2.3.

põhihõõgniidi projektsioonist paremal.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ning hõõglampi vaadatakse põhihõõgniidi telje suhtes täisnurga all:

3.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

põhihõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k;

3.3.

täiendava hõõgniidi keskpunkt ei ole nihkunud nulltelje suhtes rohkem kui ± 2 mm (standardhõõglampide puhul ± 0,4 mm).

KATEGOORIA P21/5W — Leht P21/5W/3

Mõõtmed (mm)

Side elevation

Image

Viide

a

b

c

d

u

v

Mõõtmed

3,5

3,0

4,8

2,8

Front elevation

Image

Viide

a

h

k

Mõõtmed

3,5

9,0

1,0

KATEGOORIAD P24W, PX24W, PY24W, PR24W, PS24W, PSX24W, PSY24W, PSR24W, PW24W, PWY24W JA PWR24W — Leht P24W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIAD P24W, PX24W, PY24W, PR24W, PS24W, PSX24W, PSY24W, PSR24W, PW24W, PWY24W JA PWR24W — Leht P24W/2

Mõõtmed (mm) (137)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (141)

e (138), (139)

P24W, PY24W, PR24W, PS24W, PSY24W, PSR24W, PX24W, PSX24W

 

24,0

 

24,0

PW24W, PWY24W, PWR24W

 

18,1

 

18,1

f (138), (139)

P24W, PY24W, PR24W, PS24W, PSY24W, PSR24W, PW24W, PWY24W, PWR24W

 

4,0

 

4,0

PX24W, PSX24W

 

4,2

 

4,2

α (140)

58,0°

 

 

min 58,0°

P24W

sokkel PGU20-3

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-127-2)

PX24W

sokkel PGU20-7

PY24W

sokkel PGU20-4

PR24W

sokkel PGU20-6

PS24W

sokkel PG20-3

PSX24W

sokkel PG20-7

PSY24W

sokkel PG20-4

PSR24W

sokkel PG20-6

PW24W

sokkel WP3.3x14.5-3

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-164-1)

PWY24W

sokkel WP3.3x14.5-4

PWR24W

sokkel WP3.3x14.5-6

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

24

24

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Sihtväärtused

Vatti

max 25

max 25

Valgus-voog

P24W

PS24W

PW24W

500 + 10/-20 %

 

PX24W

PSX24W

500 + 10/-15 %

 

PY24W

PSY24W

PWY24W

300 + 15/-25 %

 

PR24W

PSR24W

PWR24W

115 + 15/-25 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

12 V

Valge: 345 lm

13,2 V

Valge: 465 lm

13,5 V

Valge: 500 lm

Merevaigukollane: 300 lm

Punane: 115 lm

KATEGOORIAD P24W, PX24W, PY24W, PR24W, PS24W, PSX24W, PSY24W, PSR24W, PW24W, PWY24W JA PWR24W — Leht P24W/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

P24W, PY24W, PR24W, PS24W, PSY24W, PSR24W

a1

a2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

2,9

3,9

0,5

5,2

3,8

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

4,7

3,8


PW24W, PWY24W, PWR24W

a1

a2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

2,5

2,5

0,4

5,0

3,8

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

4,7

3,8


PX24W, PSX24W

a1

a2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

1,9

1,9

0,35

5,0

4,0

Standardhõõglambid

1,5

1,5

0,25

4,7

4,0

Hõõgniidi asendit kontrollitakse kahel teineteise suhtes risti asetseval tasapinnal, millest üks tasapind on sisseviikjuhtmete tasapind.

Lehe P24W/2 joonealuse märkuse 6 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

KATEGOORIA P27W — Leht P27W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

27,9 (143)

 

27,9 ± 0,3

f

 

 

9,9

9,9 + 0/– 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (142)

 

 

 (143)

0,0 ± 0,4

β

75° (143)

90°

105° (143)

90° ± 5°

Sokkel W2.5x16d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-104-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

27

27

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 32,1

max 32,1

Valgusvoog

475 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 475 lm pingel ca 13,5 V

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

KATEGOORIA P27W — Leht P27W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ning kas selle telg on ± 15° ulatuses risti kiilude keskpunkti ja nulltelge läbiva tasapinnaga.

Image

Viide

a

b

h

k

Mõõde

3,5

3,0

11,9

1,0

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.   Eestvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

Hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.

KATEGOORIA P27/7W — Leht P27/7W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

27,9 (145)

 

27,9 ± 0,3

f

 

 

9,9

9,9 + 0/– 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (144)

 

 

 (145)

0,0 ± 0,4

x (146)

 

5,1 (145)

 

5,1 ± 0,5

y (146)

 

0,0 (145)

 

0,0 ± 0,5

β

75° (145)

90°

105° (145)

90° ± 5°

Sokkel W2.5x16q vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-104-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

27

7

27

7

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 32,1

max 8,5

max 32,1

max 8,5

Valgus-voog

475 ± 15 %

36 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 475 lm ja 36 lm pingel ca 13,5 V

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

KATEGOORIA P27/7W — Leht P27/7W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas

a)

põhihõõgniit (suure võimsusega) on nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis ja kas selle telg on kiilude keskpunkte ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes risti (± 15°), ning kas

b)

täiendav (väikese võimsusega) hõõgniit paikneb põhihõõgniidi suhtes õigesti ning kas hõõglamp vastab nõuetele.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et põhihõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne, baaskiil on paremal ning põhihõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt;

2.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

2.2.

täiendava hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega c ja laiusega d ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on põhihõõgniidi teoreetilisest keskpunktist kaugusel u ja sellest kõrgemal.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ning hõõglampi vaadatakse põhihõõgniidi telje suhtes täisnurga all:

3.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

põhihõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k;

3.3.

täiendava hõõgniidi keskpunkt ei ole nihkunud nulltelje suhtes rohkem kui ± 2 mm (standardhõõglampide puhul ± 0,4 mm).

KATEGOORIA P27/7W — Leht P27/7W/3

Side elevation

Image

Viide

a

b

c

d

u

Mõõde

3,5

3,0

4,8

5,1

Front elevation

Image

Viide

a

h

k

Mõõde

3,5

11,9

1,0

KATEGOORIAD PC16W, PCY16W, PCR16W, PW16W, PWY16W JA PWR16W — Leht PC16W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

KATEGOORIAD PC16W, PCY16W, PCR16W, PW16W, PWY16W JA PWR16W — Leht PC16W/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 (150)

e (147), (148)

PC16W

PCY16W

PCR16W

 

18,5

 

18,5

PW16W

PWY16W

PWR16W

 

17,1

 

17,1

f (147), (148)

 

4,0

 

4,0 ± 0,2

α (149)

54°

 

 

min 54°

PC16W

Sokkel PU20d-1

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-157-1)

PCY16W

Sokkel PU20d-2

PCR16W

Sokkel PU20d-7

PW16W

Sokkel WP3.3x14.5-8

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-164-1)

PWY16W

Sokkel WP3.3x14.5-9

PWR16W

Sokkel WP3.3x14.5-10

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

16

16

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Sihtväärtused

Vatti

max 17

max 17

Valgus-voog

PC16W

PW16W

300 ± 15 %

 

PCY16W

PWY16W

180 ± 20 %

 

PCR16W

PWR16W

70 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca

13,5 V

Valge: 300 lm

Merevaigu-kollane: 180 lm

Punane: 70 lm

KATEGOORIAD PC16W, PCY16W, PCR16W, PW16W, PWY16W JA PWR16W — Leht PC16W/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

PC16W, PCY16W, PCR16W

a1

a2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

2,9

3,9

0,5

5,2

3,8

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

4,7

3,8


PW16W, PWY16W ja PWR16W

a1

a2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

2,5

2,5

0,4

5,2

3,8

Standardhõõglambid

1,5

1,7

0,25

4,7

3,8

Hõõgniidi asendit kontrollitakse kahel teineteise suhtes risti asetseval tasapinnal, millest üks tasapind on sisseviikjuhtmete tasapind.

Lehe PC16W/2 joonealuse märkuse 5 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

KATEGOORIA PR21W — Leht PR21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (153)

e

12 V

 

31,8 (152)

 

31,8 ± 0,3

24 V

30,8

31,8

32,8

 

f

12 V

5,5

6,0

7,0

6,0 ± 0,5

Külgsuunaline kõrvalekalle (151)

12 V

 

 

 (152)

max 0,3

24 V

 

 

1,5

 

β

75°

90°

105°

90° ± 5°

Sokkel BAW15s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-11E-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

21

21

Katsepinge:

Volti

13,5

28,0

 

Siht-väärtused:

Vatti

max 26,5

max 29,7

max 26,5

Valgusvoog:

110 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 460 lm

Punane: 110 lm

KATEGOORIA PR21/4W — Leht PR21/4W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid (158)

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 (159)

e

 

31,8 (154)

 

31,8 ± 0,3

f

 

 

7,0

7,0 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle

 

 

 (154)

max 0,3 (155)

x, y

 (154)

2,8 ± 0,5

β

75° (154)

90° (154)

105° (154)

90° ± 5°

Sokkel BAU15d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-19-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24 (157)

12

Vatti

21

4

21

4

21/4

Katsepinge

Volti

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 5,5

max 29,7

max 8,8

max 26,5/5,5

Valgusvoog

105

4

105

5

 

± %

20

25

20

25

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 440 lm ja 15 lm

Punane: 105 lm ja 4 lm

KATEGOORIA PR21/5W — Leht PR21/5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid (163)

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 (164)

e

12 V

 

31,8 (160)

 

31,8 ± 0,3

24 V

30,8

31,8

32,8

 

f

12 V

 

 

7,0

7,0 + 0/– 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (161)

12 V

 

 

 (160)

max 0,3

24 V

 

 

1,5

 

x, y

12 V

 

 (160)

 

2,8 ± 0,3

x

24 V (162)

–1,0

0

1,0

 

y

24 V (162)

1,8

2,8

3,8

 

β

 

75°

90°

105°

90° ± 5°

Sokkel BAW15d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-11E-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

21

5

21

5

21/5

Katsepinge

Volti

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 6,6

max 29,7

max 11,0

max 26,5 ja 6,6

Valgusvoog ± %

105

8

105

10

 

+ %

20

25

20

25

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 440 lm ja 35 lm

Punane: 105 lm ja 8 lm

KATEGOORIA PR21/7W — Leht PR21/7W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (168)

e

 

27,9 (166)

 

27,9 ± 0,3

f

 

 

9,9

9,9 + 0/– 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (165)

 

 

 (166)

0,0 ± 0,4

x (167)

 

5,1 (166)

 

5,1 ± 0,5

y (167)

 

0,0 (166)

 

0,0 ± 0,5

β

75° (166)

90°

105° (166)

90° ± 5°

Sokkel WU2.5x16q vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-104D-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

27

7

27

7

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 32,1

max 8,5

max 32,1

max 8,5

Valgusvoog

110 ± 20 %

9 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 475 lm ja 36 lm

Punane: 110 lm ja 9 lm

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

KATEGOORIA PSX26W — Leht PSX26W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Figure 1

Main drawing

Image

Figure 2

Metal free zone (3)

Image

KATEGOORIA PSX26W — Leht PSX26W/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

e (170)

24,0 (169)

24,0 ± 0,25

f (170)

4,2 (169)

4,2 ± 0,25

α1  (171)

min 35,0°

min 35,0°

α2  (171)

min 58,0°

min 58,0°

Sokkel PG18.5d-3

vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-147-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Pinge

V

12

12

Võimsus

W

26

26

Katsepinge

V

13,5

13,5

Siht-väärtused

Võimsus

W

max 26

max 26

Valgusvoog

lm

500

 

±

+ 10 %/– 10 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 12 V

345 lm

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,2 V

465 lm

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

500 lm

KATEGOORIA PSX26W — Leht PSX26W/3

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti.

Image

 

a1

a2

b1, b2

c1

c2

Seeriatoodangu hõõglambid

1,7

1,7

0,30

5,0

4,0

Standardhõõglambid

1,5

1,5

0,25

4,7

4,0

Hõõgniidi asendit kontrollitakse kahel teineteise suhtes risti asetseval tasapinnal, millest üks tasapind on sisseviikjuhtmete tasapind.

Lehe PSX26W/2 joonealuse märkuse 4 kohaselt määratud hõõgniidi otsad peavad asetsema joonte Z1 ja Z2 ning Z3 ja Z4 vahel.

Hõõgniit peab tervenisti paiknema näidatud piirides.

KATEGOORIA PY21W — Leht PY21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (174)

e

12 V

 

31,8 (173)

 

31,8 ± 0,3

24 V

30,8

31,8

32,8

 

f

12 V

 

 

7,0

7,0 + 0/– 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (172)

12 V

 

 

 (173)

max 0,3

24 V

 

 

1,5

 

β

75°

90°

105°

90° ± 5°

Sokkel BAU15s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-19-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

21

21

Katsepinge

Volti

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 29,7

max 26,5

Valgusvoog

280 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 460 lm

Merevaigukollane: 280 lm

KATEGOORIA PY21/5W — Leht PY21/5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid (177)

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (178)

e

 

28,6 (175)

 

28,6 ± 0,3

f

 

 

7,0

7,0 + 0/– 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (176)

 

 

 (175)

max 0,3

x, y

 

 (175)

 

2,8 ± 0,3

β

75°

90°

105°

90° ± 5°

Sokkel BA15d-3 (100°/130°) vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-[xxx]-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

21

5

21/5

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 6,6

max 26,5 ja 6,6

Valgusvoog

270

21

 

± %

20

20

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 440 lm ja 35 lm;

merevaigukollane: 270 lm ja 21 lm

KATEGOORIA PY21/5W — Leht PY21/5W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas

a)

põhihõõgniit (suure võimsusega) on nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis ja kas selle telg on tihvtide keskpunkte ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes risti (± 15°), ning kas

b)

täiendav (väikese võimsusega) hõõgniit paikneb põhihõõgniidi suhtes õigesti ja hõõglamp vastab nõuetele.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. (s.o 15°). Seejärel pööratakse lambipesa nii, et põhihõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne, baastihvt on paremal ning põhihõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt:

2.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

2.2.

täiendava hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti:

2.2.1.

ristküliku piires, mille laius on c ja kõrgus d ning mille keskpunkt on põhihõõgniidi teoreetilisest keskpunktist kaugusel v sellest paremal ja kaugusel u sellest kõrgemal;

2.2.2.

kõrgemal sirgest, mis puudutab põhihõõgniidi projektsiooni ülaserva ja tõuseb 25° nurga all vasakult paremale;

2.2.3.

põhihõõgniidi projektsioonist paremal.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ning hõõglampi vaadatakse põhihõõgniidi telje suhtes täisnurga all:

3.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

põhihõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k;

3.3.

täiendava hõõgniidi keskpunkt ei ole nihkunud nulltelje suhtes rohkem kui ± 2 mm (standardhõõglampide puhul ± 0,4 mm).

KATEGOORIA PY21/5W — Leht PY21/5W/3

Mõõtmed (mm)

Side elevation

Image

Viide

a

b

c

d

u

v

Mõõtmed

3,5

3,0

4,8

2,8

Front elevation

Image

Viide

a

h

k

Mõõtmed

3,5

9,0

1,0

KATEGOORIA PY27/7W — Leht PY27/7W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (182)

e

 

27,9 (180)

 

27,9 ± 0,3

f

 

 

9,9

9,9 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (179)

 

 

 (180)

0,0 ± 0,4

x (181)

 

5,1 (180)

 

5,1 ± 0,5

y (181)

 

0,0 (180)

 

0,0 ± 0,5

β

75° (180)

90°

105° (180)

90° ± 5°

Sokkel WX2.5x16q vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-104A-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

27

7

27

7

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 32,1

max 8,5

max 32,1

max 8,5

Valgusvoog

280 ± 15 %

21 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 475 lm ja 36 lm

Merevaigukollane: 280 lm ja 21 lm

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

KATEGOORIA R2 – Leht R2/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

 

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

Nimi-väärtused

Volti

6 (183)

12 (183)

24 (183)

12 (183)

Vatti

45

40

45

40

55

50

45

40

Katse-pinge

Volti

6,3

13,2

28,0

13,2

Siht-väärtused

Vatti

max 53

max 47

max 57

max 51

max 76

max 69

52

+ 0 %

– 10 %

46

± 5 %

Valgus-voog

min 720

570

± 15 %

min 860

675

± 15 %

min 1 000

860

± 15 %

 

Mõõtevoog (184)

450

450

450

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 12 V

700

450

(1)

Nulltelg on baastasandiga risti ja läbib sokli 45 mm suuruse läbimõõdu keskpunkti.

(2)

Kiiratava valguse värvus peab olema valge või valikkollane.

(3)

Kui hõõglamp on sõidukil tavapärases tööasendis, ei tohi mitte ükski sokli osa anda lähituleniidi valguse peegeldamisel üles suunatud hajukiirt.

KATEGOORIA R2 – Leht R2/2

Sirmi ja hõõgniitide asend ja mõõtmed (mm)

Joonistel kujutatud sirmi ja hõõgniitide konstruktsioon ei ole kohustuslik.

Image

KATEGOORIA R2 – Leht R2/3

Hõõgniitide ja sirmi asend ja mõõtmed (185)

Mõõtmed (mm)

Lubatud hälve

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

6 V 12 V 24 V

12 V

a

0,60

± 0,35

± 0,15

b1/30,0 (186)

b1/33,0

0,20

b1/30,0 mv (187)

± 0,35

± 0,15

b2/30,0 (186)

b2/33,0

0,20

b2/30,0 mv (187)

± 0,35

± 0,15

c/30,0 (186)

c/33,0

0,50

c/30,0 mv (187)

± 0,30

± 0,15

e

6, 12 V

24 V

28,5

28,8

± 0,35

± 0,15

f

6, 12 V

24 V

1,8

2,2

± 0,40

± 0,20

g

0

± 0,50

± 0,30

h/30,0 (186)

h/33,0

0

h/30,0 mv (187)

± 0,50

± 0,30

1/2(p-q)

0

± 0,60

± 0,30

IC

5,5

± 1,50

± 0,50

γ (188)

15° nom.

 

 

Sokkel P45t-41 vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-95-5)

KATEGOORIAD R5W JA RR5W – Leht R5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (191)

e

17,5

19,0

20,5

19,0 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (190)

 

 

1,5

max 0,3

β

60°

90°

120°

90° ± 5°

Sok-kel:

R5W:

BA15s

vastavalt IEC väljaandele 60061

(leht 7004-11A-9) (189)

RR5W:

BAW15s

(leht 7004-11E-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

6 (192)

12

24

12

Vatti

5

5

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 5,5

max 7,7

max 5,5

Valgus-voog

R5W

50 ± 20 %

 

RR5W

 (192)

12 ± 25 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 50 lm

Punane: 12 lm

KATEGOORIAD R10W, RY10W JA RR10W – Leht R10W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 (195)

e

17,5

19,0

20,5

19,0 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (194)

 

 

1,5

max 0,3

β

60°

90°

120°

90° ± 5°

Sokkel

R10W:

BA15s

vastavalt IEC väljaandele 60061

(leht 7004-11A-9) (193)

RY10W:

BAU15s

(leht 7004-19-2)

RR10W:

BAW15s

(leht 7004-11E-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

6 (196)

12

24

12

Vatti

10

10

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

28

13,5

Siht-väärtused

Vatti

R10W RY10W

max 11

max 14

max 11

RR10W

 (196)

max 11

max 11

Valgus-voog

R10W

125 ± 20 %

 

RY10W

75 ± 20 %

 

 

RR10W

 (196)

30 ± 25 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 125 lm

Merevaigukollane: 75 lm

Punane: 30 lm

KATEGOORIA S1 JA S2 – Leht S1/S2/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Mootorratastele ettenähtud hõõglambid

Image

KATEGOORIA S1 JA S2 – Leht S1/S2/2

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

32,35

32,70

33,05

32,7 ± 0,15

f

1,4

1,8

2,2

1,8 ± 0,2

l

4,0

5,5

7,0

5,5 ± 0,5

c (197)

0,2

0,5

0,8

0,5 ± 0,15

b (197)

–0,15

0,2

0,55

0,2 ± 0,15

a (197)

0,25

0,6

0,95

0,6 ± 0,15

h

–0,5

0

0,5

0 ± 0,2

g

–0,5

0

0,5

0 ± 0,2

β (197), (198)

– 2°30′

+ 2°30′

0° ± 1°

Sokkel BA20d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-12-7)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

S1

6 (199)

12 (199)

6

S2

12

Vatti

S1

25

25

25

25

25

25

S2

35

35

35

35

35

35

Katse-pinge

Volti

S1

6,75

13,5

6,75

S2

6,3

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

S1

25 ± 5 %

25 ± 5 %

25 ± 5 %

25 ± 5 %

25 ± 5 %

25 ± 5 %

S2

35 ± 5 %

35 ± 5 %

35 ± 5 %

35 ± 5 %

35 ± 5 %

35 ± 5 %

Valgus-voog

S1

435 ± 20 %

315 ± 20 %

435 ± 20 %

315 ± 20 %

 

S2

650 ± 20 %

465 ± 20 %

650 ± 20 %

465 ± 20 %

 

Võrdlusvalgus-voog

S1

väärtusel ligikaudu

6 V

398

284

S2

väärtusel ligikaudu

12 V

568

426

13,2 V

634

457

13,5 V

650

465

KATEGOORIA S3 – Leht S3/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Mopeedidele ettenähtud hõõglamp

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e (200)

19,0

19,5

20,0

19,5 ± 0,25

f

6 V

 

 

3,0

2,5 ± 0,5

12 V

 

 

4,0

 

h1, h2 (201)

–0,5

0

0,5

0 ± 0,3

Sokkel P26s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-173-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

6

Vatti

15

15

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

6,75

Siht-väärtused

Vatti

15 ± 6 %

15 ± 6 %

Valgus-voog

240 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 240 lm pingel ca 6,75 V

(1)

Kiiratava valguse värvus peab olema valge või valikkollane.

KATEGOORIA T1,4W – Leht T1,4W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

7,6

8,3

9,0

8,3 ± 0,35

Külgsuunaline kõrvalekalle (202)

 

 

0,7

max 0,35

β

55°

70°

85°

70° ± 5°

Sokkel P11.5d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-79-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

1,4

1,4

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 1,54

max 1,54

Valgus-voog

8 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 8 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA T4W – Leht T4W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

13,5

15,0

16,5

15,0 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (203)

 

 

1,5

max 0,5

β

 

90°

 

90° ± 5°

Sokkel BA9s vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-14-9)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

4

4

Katse-pinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 4,4

max 5,5

max 4,4

Valgus-voog

35 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 35 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA W2,3W – Leht W2,3W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

10,3

10,8

11,3

10,8 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (204)

 

 

1,0

max 0,5

β

–15°

+15°

0° ± 5°

Sokkel W2x4.6d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-94-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

2,3

2,3

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 2,5

max 2,5

Valgus-voog

18,6 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 18,6 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA W3W – Leht W3W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

11,2

12,7

14,2

12,7 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (205)

 

 

1,5

max 0,5

β

–15°

+ 15°

0° ± 5°

Sokkel W2.1x9.5d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-91-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

24

12

Vatti

3

3

Katse-pinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 3,45

max 4,6

max 3,45

Valgus-voog

22 ± 30 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 22 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIAD W5W, WY5W JA WR5W — Leht W5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 (207)

e

11,2

12,7

14,2

12,7 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (206)

 

 

1,5

max 0,5

β

-15°

+ 15°

0° ± 5°

Sokkel W2.1x9.5d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-91-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

6 (208)

12

24

12

Vatti

5

5

Katsepinge

Volti

6,75

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 5,5

max 7,7

max 5,5

Valgus-voog

W5W

50 ± 20 %

 

WY5W

30 ± 20 %

 

WR5W

 (208)

12 ± 25 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 50 lm

Merevaigukollane: 30 lm

Punane: 12 lm

KATEGOORIAD W10W JA WY10W — Leht W10W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

15,5

17,0

18,5

17,0 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (209)

 

 

1,0

max 0,5

β

-15°

+ 15°

0° ± 5°

Sokkel W2.1x9.5d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-91-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

6

12

12

Vatti

10

10

Katse-pinge

Volti

6,75

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 11

max 11

Valgus-voog

valge

125 ± 20 %

 

Mere-vaigu-kollane

75 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 125 lm

Merevaigukollane: 75 lm

KATEGOORIA W15/5W — Leht W15/5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Mootorratastele ettenähtud hõõglamp

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standardhõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

25,0 (210)

 

25,0 ± 0,3

f

 

 

7,5

7,5 + 0/- 2

Külgsuunaline kõrvalekalle (211)

 

 

 (210)

max 0,3

x (212)

 

2,8 (210)

 

2,8 ± 0,3

y (212)

 

0,0 (210)

 

0,0 ± 0,3

β

-15° (210)

+ 15° (210)

0° ± 5°

Sokkel WZ3x16q vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-151-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

15

5

15

5

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 19,1

max 6,6

max 19,1

max 6,6

Valgusvoog

280 ± 15 %

35 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 280 lm ja 35 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA W15/5W — Leht W15/5W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas

a)

põhihõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis ning kas selle telg on telge X-X ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes risti (± 15°); ning kas

b)

täiendav hõõgniit paikneb põhihõõgniidi suhtes õiges asendis ning kas hõõglamp vastab nõuetele.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et põhihõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus. (± 15°).

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt:

2.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

2.2.

täiendava hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega c ja laiusega d ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on põhihõõgniidi teoreetilisest keskpunktist kaugusel u ja sellest kõrgemal.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ning hõõglampi vaadatakse põhihõõgniidi telje suhtes täisnurga all:

3.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

põhihõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k;

3.3.

täiendava hõõgniidi keskpunkt ei ole nihkunud nulltelje suhtes rohkem kui ± 2 mm (standardhõõglampide puhul ± 0,4 mm).

KATEGOORIA W15/5W — Leht W15/5W/3

Side elevation

Image

Viide

a

b

c

d

u

Mõõtmed

3,3

2,8

4,8

2,8

Front elevation

Image

Viide

a

h

k

Mõõtmed

3,3

9,5

1,0

KATEGOORIAD W16W JA WY16W — Leht W16W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

18,3

20,6

22,9

20,6 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (213)

 

 

1,0

max 0,5

β

-15°

+ 15°

0° ± 5°

Sokkel W2.1x9.5d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-91-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

16

16

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 21,35

max 21,35

Valgus-voog

Valge

310 ± 20 %

 

Merevaigu-kollane

190 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 310 lm

Merevaigukollane: 190 lm

KATEGOORIA W21W — Leht W21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

29,0 (215)

 

29,0 ± 0,3

f

 

 

7,5

7,5 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (214)

 

 

 (215)

max 0,5

β

-15° (215)

+ 15° (215)

0° ± 5°

Sokkel W3x16d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-105-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

21

21

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 26,5

Valgusvoog

460 ± 15 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 460 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA W21W — Leht W21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ning kas selle telg on ± 15° ulatuses risti X-X telge ja nulltelge läbiva tasapinnaga.

Külgvaade

Eestvaade

Image


Viide

a

b

h

k

Mõõde

3,5

3,0

9,5

1,0

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mis on pööratav ümber telje ja milles on kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele ± 15°. Siis pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutis projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema nurganihke lubatud hälbe vahemikus (± 15°).

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.   Eestvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.

KATEGOORIA W21/5W — Leht W21/5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

25,0 (216)

 

25,0 ± 0,3

f

 

 

7,5

7,5 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (217)

 

 

 (216)

max 0,3

x (218)

 

2,8 (216)

 

2,8 ± 0,3

y (218)

 

0,0 (216)

 

0,0 ± 0,3

β

-15° (216)

+ 15° (216)

0° ± 5°

Sokkel W3x16q vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-106-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

21

5

21

5

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 6,6

max 26,5

max 6,6

Valgusvoog

440 ± 15 %

35 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog: 440 lm ja 35 lm pingel ca 13,5 V

KATEGOORIA W21/5W — Leht W21/5W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas

a)

põhihõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis ning kas selle telg on telge X-X ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes risti (± 15°), ning kas

b)

täiendav hõõgniit paikneb põhihõõgniidi suhtes õiges asendis ning kas hõõglamp vastab nõuetele.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et põhihõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus (± 15°).

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt:

2.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

2.2.

täiendava hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega c ja laiusega d ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on põhihõõgniidi teoreetilisest keskpunktist kaugusel u ja sellest kõrgemal.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ning hõõglampi vaadatakse põhihõõgniidi telje suhtes täisnurga all:

3.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

põhihõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k;

3.3.

täiendava hõõgniidi keskpunkt ei ole nihkunud nulltelje suhtes rohkem kui ± 2 mm (standardhõõglampide puhul ± 0,4 mm).

KATEGOORIA W21/5W — Leht W21/5W/3

Side elevation

Image

Viide

a

b

c

d

u

Mõõde

3,5

3,0

4,8

2,8

Front elevation

Image

Viide

a

h

k

Mõõde

3,5

9,5

1,0

KATEGOORIAD WP21W JA WPY21W — Leht WP21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

27,9 (220)

 

27,9 ± 0,3

f

5,5

6,0

7,0

6,0 ± 0,5

Külgsuunaline kõrvalekalle (219)

 

 

 (220)

0,0 ± 0,4

β

75° (220)

90°

105° (220)

90° ± 5°

Sokkel:

WP21W:

WY2.5x16d

vastavalt IEC väljaandele 60061

(leht 7004-104B-1)

WPY21W:

WZ2.5x16d

(leht 7004-104C-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimiväärtused

Volti

12

12

Vatti

21

21

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 26,5

Valgus-voog

WP21W

460 ± 15 %

 

WPY21W

280 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 460 lm

Merevaigukollane: 280 lm

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

KATEGOORIAD WP21W JA WPY21W — Leht WP21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ning kas selle telg on ± 15° ulatuses risti kiilude keskjoone ja nulltelge läbiva tasapinnaga.

Külgvaade

Eestvaade

Image


Viide

a

b

h

k

Mõõde

3,5

3,0

9,0

1,0

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.   Eestvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

Hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.

KATEGOORIA WR21/5W — Leht WR21/5W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

25,0 (221)

 

25,0 ± 0,3

f

 

 

7,5

7,5 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (222)

 

 

 (221)

max 0,3

x (223)

 

2,8 (221)

 

2,8 ± 0,3

y (223)

 

0,0 (221)

 

0,0 ± 0,3

β

-15° (221)

15° (221)

0° ± 5°

Sokkel WY3x16q vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-106-3)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

21

5

21

5

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 6,6

max 26,5

max 6,6

Valgusvoog

105 ± 20 %

8 ± 25 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 440 lm ja 35 lm

Punane: 105 lm ja 8 lm

KATEGOORIAD WT21W JA WTY21W — Leht WT21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp (226)

min

nom.

max

e

12 V

 

27,9 (225)

 

27,9 ± 0,3

24 V

26,9

27,9

28,9

 

F

 

 

7,5

7,5 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (224)

12 V

 

 

 (225)

0,0 ± 0,4

24 V

 

 

1,5

 

β

75° (225)

90°

105° (225)

90° ± 5°

Sokkel:

WT21W:

WUX2.5x16d

Vastavalt IEC väljaandele 60061

(leht 7004-[….]-1)

WTY21W:

WUY2.5x16d

(leht 7004-[….]-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

24

12

Vatti

21

21

Katsepinge

Volti

13,5

28,0

13,5

Siht-väärtused

Vatti

26,5 max

29,7 max

26,5 max

Valgus-voog

WT21W

460 ± 15 %

 

WTY21W

280 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V:

Valge: 460 lm

Merevaigukollane: 280 lm

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

KATEGOORIAD WT21W JA WTY21W — Leht WT21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ning kas selle telg on ± 15° ulatuses risti kiilude keskpunkti ja nulltelge läbiva tasapinnaga.

Side elevation

Front elevation

Image


Viide

a

b

h

k

Mõõde

3,5

3,0

9,5

1,0

1   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3   Eestvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

Hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.

KATEGOORIAD WT21/7W JA WTY21/7W — Leht WT21/7W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid (6)

Standardhõõglamp (7)

min

nom.

max

e

 

27,9 (3)

 

27,9 ± 0,3

f

 

 

7,5

7,5 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (2)

 

 

(3)

0,0 ± 0,4

x (4)

 

5,1 (3)

 

5,1 ± 0,5

y (4)

 

0,0 (3)

 

0,0 ± 0,5

β

75° (3)

90°

105° (3)

90° ± 5°

Sokkel:

WT21/7W:

WZX2.5x16q

vastavalt IEC väljaandele 60061

(leht 7004-[….]-1)

WTY21/7W:

WZY2.5x16q

(leht 7004-[….]-1)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

21

7

21

7

Katsepinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

26,5 max

8,5 max

26,5 max

8,5 max

Valgusvoog

440 ± 15 %

35 ± 20 %

 

280 ± 20 %

22 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V:

Valge: 440 ja 35 lm

Merevaigukollane: 280 ja 22 lm

Märkusi vt lehelt WT21/7W/2.

KATEGOORIAD WT21/7W JA WTY21/7W — Leht WT21/7W/2

Märkused

(1)

Nulltelg määratakse baaskiilude suhtes ning on risti baastasandiga.

(2)

Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilusid läbivat telge.

(3)

Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt lehed WT21/7W/2 ja 3.

(4)

x ja y tähistavad täiendava (väikese võimsusega) hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi (suure võimsusega) telje suhtes.

(5)

Kui täiendav hõõgniit on paigaldatud asümmeetrilise toe abil, mis sarnaneb joonisel näidatuga, siis peavad baaskiil ja tugistruktuur asuma hõõglambi suhtes ühel ja samal küljel.

(6)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria WT21/7W puhul valge ja kategooria WTY21/7W puhul merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 7).

(7)

Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria WT21/7W puhul valge ja kategooria WTY21/7W puhul valge või merevaigukollane.

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõglambi nõuetele vastavus, kontrollides, kas

a)

suure võimsusega põhihõõgniit on nulltelje ja baastasandi suhtes õiges asendis ja kas selle telg on kiilude keskpunkte ja nulltelge läbiva tasapinna suhtes risti (± 15°), ning kas

b)

täiendav (väikese võimsusega) hõõgniit paikneb põhihõõgniidi suhtes õigesti ning kas hõõglamp vastab nõuetele.

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mida on võimalik pöörata ümber oma telje ja milles on kas kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et põhihõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus.

2.   Külgvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne, baaskiil on paremal ning põhihõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt:

2.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

2.2.

täiendava hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega c ja laiusega d ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on põhihõõgniidi teoreetilisest keskpunktist kaugusel u ja sellest kõrgemal.

3.   Eestvaade

Hõõglamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ning hõõglampi vaadatakse põhihõõgniidi telje suhtes täisnurga all:

3.1.

põhihõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas;

3.2.

põhihõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k;

3.3.

täiendava hõõgniidi keskpunkt ei ole nihkunud nulltelje suhtes rohkem kui 2 mm (standardhõõglampide puhul 0,4 mm).

KATEGOORIAD WT21/7W JA WTY21/7W — Leht WT21/7W/3

Side Elevation

Image

Viide

a

b

c

d

u

Mõõde

3,5

3,0

4,8

5,1

Front Elevation

Image

Viide

a

h

k

Mõõde

3,5

9,5

1,0

KATEGOORIA WY2,3W — Leht WY2,3W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

10,3

10,8

11,3

10,8 ± 0,3

Külgsuunaline kõrvalekalle (227)

 

 

1,0

max 0,5

β

-15°

+ 15°

0° ± 5°

Sokkel W2x4.6d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-94-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

2,3

2,3

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 2,5

max 2,5

Valgus-voog

11,2 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 18,6 lm

Merevaigukollane: 11,2 lm

KATEGOORIA WY21W — Leht WY21W/1

Joonised on ette nähtud ainult hõõglambi põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks

Image

Mõõtmed (mm)

Seeriatoodangu hõõglambid

Standard-hõõglamp

min

nom.

max

 

e

 

29,0 (229)

 

29,0 ± 0,3

f

 

 

7,5

7,5 + 0/-2

Külgsuunaline kõrvalekalle (228)

 

 

 (229)

max 0,5

β

-15°

+ 15°

0° ± 5°

Sokkel WX3x16d vastavalt IEC väljaandele 60061 (leht 7004-105-2)

ELEKTRILISED JA FOTOMEETRILISED OMADUSED

Nimi-väärtused

Volti

12

12

Vatti

21

21

Katse-pinge

Volti

13,5

13,5

Siht-väärtused

Vatti

max 26,5

max 26,5

Valgus-voog

280 ± 20 %

 

Võrdlusvalgusvoog pingel ca 13,5 V

Valge: 460 lm

Merevaigukollane: 280 lm

KATEGOORIA WY21W — Leht WY21W/2

Katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded

Selle katse abil määratakse kindlaks hõõgniidi nõuetele vastavus, kontrollides, kas hõõgniit paikneb nulltelje ja baastasandi suhtes õigesti ning kas selle telg on ± 15° ulatuses risti X-X telge ja nulltelge läbiva tasapinnaga.

Külgvaade

Eestvaade

Image


Viide

a

b

h

k

Mõõde

3,5

3,0

9,5

1,0

Katsemenetlus ja nõuded

1.   Hõõglamp asetatakse pessa, mis on pööratav ümber telje ja milles on kalibreeritud skaala või fikseeritud astmed vastavalt nurganihke lubatud hälbe piiridele, s.t ± 15°. Seejärel pööratakse lambipesa nii, et hõõgniidi otsvaade on näha ekraanil, millele hõõgniidi kujutist projitseeritakse. Hõõgniidi otsvaade peab olema näha nurganihke lubatud hälbe vahemikus (± 15°).

2.   Külgvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse tagantpoolt; hõõgniidi projektsioon paikneb tervenisti kõrgusega a ja laiusega b ristküliku piirides nii, et ristküliku keskpunkt asub hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.   Eestvaade

Lamp asetatakse sokliga allapoole, nulltelg on vertikaalne ja hõõgniiti vaadeldakse hõõgniidi telje suhtes täisnurga all olevas suunas.

3.1.

Hõõgniidi projektsioon peab paiknema tervenisti kõrgusega a ja laiusega h ristküliku piires nii, et ristküliku keskpunkt on hõõgniidi keskpunkti teoreetilises asukohas.

3.2.

Hõõgniidi keskpunkt ei tohi olla nihkunud nullteljest kaugemale kui kaugusele k.


(1)  Tabelid, elektrilised ja fotomeetrilised omadused:

 

pinget väljendatakse voltides (V),

 

võimsust väljendatakse vattides (W),

 

valgusvoogu väljendatakse luumenites (lm).

Juhul kui ühe kategooria hõõglambi jaoks on määratud rohkem kui üks võrdlusvalgusvoo väärtus, tuleb valgustusseadme tüübikinnituse puhul kohaldada umbes 12 V ja valgussignaalseadme tüübikinnituse puhul 13,5 V, kui kõnealuse seadme tüübikinnituseks kasutatavas eeskirjas ei ole ette nähtud teisiti.

(2)  

(*2)

Mitte kasutada lähitulelaternates.

(3)  

(*3)

Mitte kasutada eesmistes udulaternates märkega „B”, nagu on määratletud eeskirjas nr 19.

(4)  

(*4)

Mitte kasutada eeskirjas nr 112 määratletud esilaternates.

(5)  

(*5)

Mitte kasutada muudes kui eeskirjas nr 113 määratletud C-kategooria esilaternates.

(6)  

(*6)

Kõik tüübid, v.a 6 V tüüp.

(7)  

(*7)

Ainult 6 V tüübid.

(8)  

(*8)

Ette nähtud ainult signaallaternatele, nurgalaternatele, tagurdustulelaternatele ja tagumistele numbritulelaternatele.

(9)  See mõõde vastab vahekaugusele kahe 3,5 mm läbimõõduga ava vahel, millele soklid toetuvad.

(10)  Hõõgniit peab olema paigaldatud 19 mm pikkusesse silindrisse, mille telg on hõõglambiga paralleelne ja mis asetseb sümmeetriliselt hõõglambi keskpunkti suhtes.

Silindri läbimõõt 6 V ja 12 V hõõglampide puhul on d + 4 mm (standardhõõglampidel d + 2 mm) ning 24 V hõõglampide puhul d + 5 mm, kus d on tootja teatatud hõõgniidi nimiläbimõõt.

(11)  Hõõgniidi keskpunkti kõrvalekalle hõõglambi keskpunktist ei tohi ületada ± 2,0 mm (standardhõõglampidel: ± 0,5 mm), mõõdetuna nulltelje suunal.

(12)  4,5 mm 6 V hõõglampide puhul.

(13)  16,5 mm 24 V hõõglampide puhul.

(14)  See mõõde vastab kahe 3,5 mm läbimõõduga ava vahekaugusele.

(15)  Hõõgniidi asendit kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht C21W/2.

(16)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult hõõglambi horisontaal- ja vertikaalsuunas, nagu joonisel näidatud. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(17)  Hõõglampi vaadeldakse nulltelje ja teise soklitihvti keskpunkti poolt määrataval tasapinnal paikneva nulltelje suhtes risti.

(18)  Hõõgniidi nihe kolvi telje suhtes mõõdetuna 27,5 mm kaugusel baastasandist.

(19)  d: hõõgniidi läbimõõt.

(20)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H1/3.

(21)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles, kui hõõglampi vaadelda joonealuses märkuses 6 määratud suunast, baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisserva projektsioon lõikub nullteljega (topeltkeermikhõõgniite käsitlevad erijuhised on ettevalmistamisel).

(22)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H3/4.

(23)  Standardsetel hõõglampidel mõõdetakse punktid, milles otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(24)  Hõõgniidi esimese ja viimase keeru asukoht määratakse esimese ja viimase valgust andva keeru vastava väliskülje ja sellise tasapinna lõikepunktidena, mis on baastasandiga paralleelne ja asetseb sellest 18 millimeetri kaugusel. (Topeltkeermikhõõgniite käsitlev spetsiaalne juhend on ettevalmistamisel).

(25)  Vasakpoolses veerus näidatud väärtused on seotud kaugtuleniidiga. Parempoolses veerus näidatud väärtused on seotud lähituleniidiga.

(26)  Mõõtevalgusvoogu mõõdetakse vastavalt käesoleva eeskirja punktile 3.9.

(27)  „../26” tähistab mõõdet, mida tuleb mõõta kaldkriipsu järel näidatud kaugusel (millimeetrites) baastasandist.

(28)  „29,5 mv” või „30,0 mv” tähistab väärtust, mis on mõõdetud baastasandist 29,5 või 30,0 mm kaugusel.

(8)

Tasapind V-V on tasapind, mis on baastasandiga risti ja kulgeb läbi nulltelje ning läbi läbimõõduga M ringjoone ja baaskõrva telje lõikepunkti.

(9)

Tasapind H-H on tasapind, mis on risti nii baastasandiga kui tasapinnaga V-V ja läbib nulltelge.

(10)

30,0 mm 24 V tüübi puhul.

(29)  Hõõgniitide otskeerud määratakse esimese ja viimase valguskeeru alusel, mis on põhiliselt õige spiraalse tõusunurga all. Topeltkeermikhõõgniitidel määratakse keerud primaarkeermiku piirjoone järgi.

(30)  Lähituleniidil on mõõdetavateks punktideks sirmi külgserva ja joonealuses märkuses 11 määratletud otskeerdude välisservade lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(31)  e tähistab kaugust baastasandist lähituleniidi alguseni vastavalt eespool toodud määratlusele.

(32)  Kaugtuleniidil on mõõdetavateks punktideks tasapinnaga H-H paralleelse ja sellest 0,8 mm allpool asetseva tasapinna ning joonealuses märkuses 11 määratletud otskeerdude lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(33)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on A, nagu näidatud lehe H7/1 joonisel 1. (Topeltkeermikhõõgniite käsitlev spetsiaalne juhend on ettevalmistamisel).

(34)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H7/4.

(35)  Hõõgniidi nihet nulltelje suhtes mõõdetakse ainult vaatlussuundades A ja B, nagu on kujutatud lehel H7/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(36)  Hõõgniidi nihet kolvi telje suhtes mõõdetakse kahel baastasandiga paralleelsel tasapinnal, millel baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(37)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on A, nagu näidatud lehe H8/1 joonisel 1.

(38)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H8/4.

(39)  Vaatlussuunaks on suund A, nagu näidatud lehel H9/1 oleval joonisel 1.

(40)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund vastab joonealuses märkuses 9 määratule.

(41)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H9/4.

(42)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult vaatlussuundadest A ja B, nagu on kujutatud lehel H9/1 oleval joonisel 1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(43)  Mõõtmeid tuleb kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud.

(44)  Vaatlussuunaks on suund () B, nagu näidatud lehel H10/1 oleval joonisel.

(45)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund () vastab joonealuses märkuses 9 määratule.

(46)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H10/3 ().

(47)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult vaatlussuundadest () A ja B, nagu on kujutatud lehel H10/1 oleval joonisel. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(48)  Tootjad võivad valida teistsuguse täisnurga all vaatlemise suundade valimi. Hõõgniidi mõõtmete ja asendi kontrollimisel peab katselabor kasutama tootja näidatud vaatlussuundi.

(49)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on vaade A, nagu näidatud lehe H11/1 joonisel 1.

(50)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H11/4.

(51)  Mõõtmeid tuleb kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud.

(52)  Vaatlussuunaks on suund A, nagu on näidatud lehel H12/1 oleval joonisel.

(53)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund vastab joonealuses märkuses 9 määratule.

(54)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H12/3.

(55)  Mõõtmeid h1 ja h2 mõõdetakse vaatlussuunas A, mõõdet h3 suunas C ja mõõdet h4 suunas B vastavalt joonistele lehel H12/1. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(56)  Mõõdet k mõõdetakse ainult vaatlussuunas A.

(57)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on A, nagu näidatud lehel H13/1.

(58)  d1 on lähituleniidi tegelik läbimõõt. d2 on kaugtuleniidi tegelik läbimõõt.

(59)  Vasakpoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud lähituleniidiga ja parempoolsetes veerudes näidatud väärtused on seotud kaugtuleniidiga.

(60)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles lehe H14/1 joonisel 1 näidatud vaatlussuuna korral otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(61)  f1 on lähituleniidi pikkus ja f2 on kaugtuleniidi pikkus.

(62)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H14/4.

(63)  Vasakpoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud väikese võimsusega hõõgniidiga. Parempoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud suure võimsusega hõõgniidiga.

(64)  „…/26,0” tähistab mõõdet, mida tuleb mõõta kaldkriipsu järel näidatud kaugusel (millimeetrites) baastasandist.

(65)  „31,0 mv” tähistab väärtust, mis on mõõdetud baastasandist 31,0 mm kaugusel.

(6)

Tasapind V-V on risti baastasandiga ning läbib nulltelge ja baaskõrva telge.

(7)

Tasapind H-H on tasapind, mis on risti nii baastasandiga kui tasapinnaga V-V ja läbib nulltelge.

(8)

Hõõgniitide otskeerud määratakse esimese ja viimase valguskeeru alusel, mis on põhiliselt õige spiraalse tõusunurga all.

(9)

Suure võimsusega hõõgniidil on mõõdetavateks punktideks sirmi külgserva ja joonealuses märkuses 8 määratletud otskeerdude välisservade lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(10)

e tähistab kaugust baastasandist kaugtuleniidi alguseni vastavalt eespool toodud määratlusele.

(11)

Väikese võimsusega hõõgniidil on mõõdetavateks punktideks tasapinnaga H-H paralleelse ja sellest 1,8 mm ülalpool asetseva tasapinna ning joonealuses märkuses 8 määratletud otskeerdude lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(12)

34,0 mm 24 V tüübi puhul.

(13)

24,5 mm 24 V tüübi puhul.

(66)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on A, nagu näidatud lehe H16/1 joonisel 1.

(67)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; leht H16/4.

(68)  „…/25,0” tähistab mõõdet, mida tuleb mõõta kaldkriipsu järel näidatud kaugusel (millimeetrites) baastasandist.

(69)  „29,5 mv” tähistab väärtust, mis on mõõdetud baastasandist 29,5 mm kaugusel.

(70)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(71)  Nurkade γ1 ja γ2 väliskülgede ulatuses ei tohi kolvil olla optiliselt moonutavaid alasid ja kolvi kumerusraadius peab moodustama vähemalt 50 % kolvi tegelikust läbimõõdust.

(3)

Kogu sokli pikkuses ei tohi esineda väljaulatusi ega jootmisjälgi, mis ületavad sokli lubatud maksimaalset läbimõõtu.

(4)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria H6W puhul valge ja kategooria HY6W puhul merevaigukollane.

(5)

Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria H6W puhul valge ja kategooria HY6W puhul merevaigukollane või valge.

(72)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(73)  Nurkade γ1 ja γ2 väliskülgede ulatuses ei tohi kolvil olla optiliselt moonutavaid alasid ja kolvi kumerusraadius peab moodustama vähemalt 50 % kolvi tegelikust läbimõõdust.

(3)

Kogu sokli pikkuses ei tohi esineda väljaulatusi ega jootmisjälgi, mis ületavad sokli lubatud maksimaalset läbimõõtu.

(4)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria H10W/1 puhul valge ja kategooria HY10W puhul merevaigukollane.

(5)

Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria H10W/1 puhul valge ja kategooria HY10W puhul merevaigukollane või valge.

(74)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H21W/2.

(75)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(76)  Külgsuunalist kõrvalekallet teljega X-X ristuva tasapinna suhtes mõõdetakse asendis, mida on kirjeldatud lehel H21W/2 esitatud katsemenetluse punktis 1.

(77)  Nurkade γ1 ja γ2 väliskülgede ulatuses ei tohi kolvil olla optiliselt moonutavaid alasid ja kolvi kumerusraadius peab moodustama vähemalt 50 % kolvi tegelikust läbimõõdust.

(5)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria H21W puhul valge ja kategooria HY21W puhul merevaigukollane.

(6)

Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria H21W puhul valge ja kategooria HY21W puhul merevaigukollane või valge.

(78)  Klaaskolb peab nurkade γ1 ja γ2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba. See nõue kehtib nurkade γ1 ja γ2 piires kogu kolvi ümbermõõdu ulatuses.

(79)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht H27W/3.

(80)  Standardsetel hõõglampidel mõõdetakse punktid, milles otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(81)  Hõõgniidi otste asukohad määratakse esimese ja viimase valgust andva keeru väliskülje ja selle tasapinna lõikepunktidena, mis on baastasandiga paralleelne ja asetseb sellest 31,75 mm kaugusel.

(82)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult vaatlussuundadest () A ja B, nagu on kujutatud lehel HB3/1 oleval joonisel. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(83)  Vaatlussuunaks on suund () B, nagu on näidatud lehel HB3/1 oleval joonisel.

(84)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht HB3/4 ().

(85)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund () vastab joonealuses märkuses 9 määratule.

(86)  Mõõtmeid tuleb kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud.

(87)  Hõõglamp HB3 peab olema varustatud täisnurkse sokliga ja hõõglamp HB3A sirge sokliga.

(88)  Tootjad võivad valida teistsuguse täisnurga all vaatlemise suundade valimi. Hõõgniidi mõõtmete ja asendi kontrollimisel peab katselabor kasutama tootja näidatud vaatlussuundi.

(89)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult vaatlussuundadest () A ja B, nagu on kujutatud lehel HB4/1 oleval joonisel. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(90)  Vaatlussuunaks on suund () B, nagu on näidatud lehel HB4/1 oleval joonisel.

(91)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht HB4/4 ().

(92)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund () vastab joonealuses märkuses 10 määratule.

(93)  Mõõtmeid tuleb kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud.

(94)  Hõõglamp HB4 peab olema varustatud täisnurkse sokliga ja hõõglamp HB4A sirge sokliga.

(95)  Tootjad võivad valida teistsuguse täisnurga all vaatlemise suundade valimi. Hõõgniidi mõõtmete ja asendi kontrollimisel peab katselabor kasutama tootja näidatud vaatlussuundi.

(96)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult vaatlussuundadest A ja B, nagu on kujutatud lehel HIR1/1 oleval joonisel. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(97)  Vaatlussuunaks on suund B, nagu on näidatud lehel HIR1/1 oleval joonisel.

(98)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht HIR1/3.

(99)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund vastab joonealuses märkuses 8 määratule.

(100)  Mõõtmeid kontrollitakse koos tihendusrõngaga.

(101)  Ekstsentrilisust mõõdetakse ainult vaatlussuundadest A ja B, nagu on kujutatud lehel HIR2/1 oleval joonisel. Mõõtmised tehakse punktides, milles baastasandile kõige lähemal olevate või sellest kõige kaugemal olevate otskeerdude välisservade projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(102)  Vaatlussuunaks on suund B, nagu on näidatud lehel HIR2/1 oleval joonisel.

(103)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht HIR2/3.

(104)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund vastab joonealuses märkuses 8 määratule.

(105)  Mõõtmeid tuleb kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud.

(106)  Vasakpoolses veerus näidatud väärtused on seotud kaugtulega. Parempoolses veerus näidatud väärtused on seotud lähitulega.

(107)  Mõõtevalgusvoog vastavalt käesoleva eeskirja punktile 3.9.

(108)  „…/26” tähistab mõõdet, mida tuleb mõõta kaldkriipsu järel näidatud kaugusel (millimeetrites) baastasandist.

(109)  „29,5 mv” tähistab väärtust, mis on mõõdetud baastasandist 29,5 mm kaugusel.

(8)

Tasapind V-V on tasapind, mis on baastasandiga risti ja kulgeb läbi nulltelje ning läbi läbimõõduga M ringjoone ja baaskõrva telje lõikepunkti.

(9)

Tasapind H-H on tasapind, mis on risti nii baastasandiga kui tasapinnaga V-V ja läbib nulltelge.

(10)

(Tühi).

(110)  Hõõgniitide otskeerud määratakse esimese ja viimase valguskeeru alusel, mis on põhiliselt õige spiraalse tõusunurga all. Topeltkeermikhõõgniitidel määratakse keerud primaarkeermiku piirjoone järgi.

(111)  Lähituleniidil on mõõdetavateks punktideks sirmi külgserva ja joonealuses märkuses 11 määratletud otskeerdude välisservade lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(112)  e tähistab kaugust baastasandist lähituleniidi alguseni vastavalt eespool toodud määratlusele.

(113)  Kaugtuleniidil on mõõdetavateks punktideks tasapinnaga H-H paralleelse ja sellest 0,8 mm allpool asetseva tasapinna ning joonealuses märkuses 11 määratletud otskeerdude lõikepunktid, vaadatuna suunas 1.

(114)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht HS2/3.

(115)  Et vältida hõõgniidi kiiret läbipõlemist, ei tohi 6 V hõõglampide toitepinge ületada 8,5 V ning 12 V hõõglampide toitepinge ületada 15 V.

(116)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; leht HS5/4.

(117)  Hõõgniidi esimese ja viimase keeru asukoht määratakse esimese ja viimase valgust andva keeru vastava väliskülje ja selle tasapinna lõikepunktidena, mis on baastasandiga paralleelne ja asetseb sellest 26 millimeetri kaugusel.

(118)  Hõõgniidi esimese ja viimase keeru asukoht määratakse esimese ja viimase valgust andva keeru vastava väliskülje ja selle tasapinna lõikepunktidena, mis on baastasandiga paralleelne ja asetseb sellest 26 millimeetri kaugusel.

(119)  Vasakpoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud kaugtuleniidiga ja parempoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud lähituleniidiga.

(120)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles lehel HS6/1 näidatud vaatlussuuna korral otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(121)  d1 on lähituleniidi tegelik läbimõõt.

d2 on kaugtuleniidi tegelik läbimõõt.

(122)  Vasakpoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud kaugtuleniidiga ja parempoolsetes veergudes näidatud väärtused on seotud lähituleniidiga.

(123)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P13W/3.

(124)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles, kui vaatlussuund on risti hõõgniidi sisseviikjuhtmete tasapinnaga, otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega.

(125)  Ükski väljapoole baastasandit jääv sokliosa ei tohi ulatuda nurka α2, nagu on näidatud lehe P13W/1 joonisel 1. Kolb peab nurkade α1+ α2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba.

Need nõuded kehtivad kolvi kogu ümbermõõdu ulatuses.

(126)  Kategooriate PS19W, PSY19W ja PSR19W puhul võib mõõtmeid kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud, et tagada korralik paigaldus katse ajal.

(127)  Hõõgniidi asendit kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P19W/3.

(128)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on risti hõõgniidi sisseviikjuhtmete tasapinnaga, nagu on näidatud lehe P19W/1 joonisel.

(129)  Ükski baastasandist välja ulatuv sokliosa ei tohi ulatuda nurka α. Kolb peab nurga 2α + 180° ulatuses olema optilistest moonutustest vaba.

(130)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooriate P19W, PS19W ja PW19W puhul valge; kategooriate PY19W, PSY19W ja PWY19W puhul valge või merevaigukollane; kategooriate PR19W, PSR19W ja PWR19W puhul valge või punane.

(131)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab tihvtide telge.

(132)  Hõõglampe sokliga BA15d võib kasutada eriotstarbeks; neil on samad mõõtmed.

(133)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P21W/2.

(4)

Selles vaates võib 24 V tüübi hõõgniit olla sirge või V-kujuline. See tuleb märkida tüübikinnituse taotlusele. Kui see on sirge, kehtivad lehe P21W/2 kohaselt katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded. Kui see on V-kujuline, peavad hõõgniidi otsad olema baastasandist ühekaugusel ± 3 mm ulatuses.

(134)  Neid mõõtmeid tuleb kontrollida „kastisüsteemi” abil, () lähtudes ülal näidatud mõõtmetest ja lubatud hälvetest. x ja y viitavad põhihõõgniidile (suure võimsusega), mitte nullteljele. Kaalutakse võimalusi, kuidas täpsemini paigaldada hõõgniiti ning soklist ja pesast koosnevat koostu.

(135)  Põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(136)  „Kastisüsteem” on sama, mida kasutatakse hõõglambil P21/5W.

(137)  Kategooriate PS24W, PSX24W, PSY24W ja PSR24W puhul võib mõõtmeid kontrollida nii, et tihendusrõngas on eemaldatud, et tagada korralik paigaldus katse ajal.

(138)  Hõõgniidi asendit kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P24W/3.

(139)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on risti hõõgniidi sisseviikjuhtmete tasapinnaga, nagu on näidatud lehe P24W/1 joonisel.

(140)  Ükski baastasandist välja ulatuv sokliosa ei tohi ulatuda nurka α. Kolb peab nurga 2α + 180° ulatuses olema optilistest moonutustest vaba.

(141)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooriate P24W, PX24W, PS24W, PSX24W ja PW24W puhul valge; kategooriate PY24W, PSY24W ja PWY24W puhul valge või merevaigukollane; kategooriate PR24W, PSR24W ja PWR24W puhul valge või punane.

(142)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilude telge.

(143)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P27W/2.

(144)  Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilusid läbivat telge.

(145)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt lehed P27/7W/2 ja 3.

(146)  x ja y tähistavad täiendava (väikese võimsusega) hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi (suure võimsusega) telje suhtes.

(147)  Hõõgniidi asendit kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; leht PC16W/3.

(148)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on risti hõõgniidi sisseviikjuhtmete tasapinnaga, nagu on näidatud lehe PC16W/1 joonisel.

(149)  Ükski baastasandist välja ulatuv sokliosa ei tohi ulatuda nurka α. Kolb peab nurga 2α + 180° ulatuses olema optilistest moonutustest vaba.

(150)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooriate PC16W ja PW16W puhul valge; kategooriate PCY16W ja PWY16W puhul valge või merevaigukollane; kategooriate PCR16W ja PWR16W puhul valge või punane.

(151)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(2)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema punane (vt ka joonealune märkus 4).

(5)

Selles vaates võib 24 V tüübi hõõgniit olla sirge või V-kujuline. See tuleb märkida tüübikinnituse taotlusele. Kui see on sirge, kehtivad lehe P21W/2 kohaselt katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded. Kui see on V-kujuline, peavad hõõgniidi otsad olema baastasandist ühekaugusel ± 3 mm ulatuses.

(152)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P21W/2.

(153)  Standardhõõglampide valgus peab olema valge või punane.

(5)

Selles vaates võib 24 V tüübi hõõgniit olla sirge või V-kujuline. See tuleb märkida tüübikinnituse taotlusele. Kui see on sirge, kehtivad lehe P21W/2 kohaselt katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded. Kui see on V-kujuline, peavad hõõgniidi otsad olema baastasandist ühekaugusel ± 3 mm ulatuses.

(154)  Neid mõõtmeid tuleb kontrollida „kastisüsteemi” abil (), lähtudes ülal näidatud mõõtmetest ja lubatud hälvetest. x ja y viitavad põhihõõgniidile (suure võimsusega), mitte nullteljele. Kaalutakse võimalusi, kuidas täpsemini paigaldada hõõgniiti ning soklist ja pesast koosnevat koostu.

(155)  Põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(156)  „Kastisüsteem” on sama, mida kasutatakse hõõglambil P21/5W.

(157)  24 V hõõglampi ei soovitata kasutada edaspidistes konstruktiivsetes lahendustes

(158)  Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema punane (vt ka märkus 6).

(159)  Standardhõõglampide valgus peab olema valge või punane.

(160)  Vt lehe P21/5W/2 joonealune märkus 1.

(161)  Vt lehe P21/5W/2 joonealune märkus 2.

(162)  Vt lehe P21/5W/3 joonealune märkus 2.

(163)  Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema punane (vt ka joonealune märkus 5).

(164)  Standardhõõglampide valgus peab olema valge või punane.

(165)  Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilusid läbivat telge.

(166)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt lehed P27/7W/2 ja 3.

(167)  x ja y tähistavad täiendava (väikese võimsusega) hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi (suure võimsusega) telje suhtes.

(5)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema punane (vt ka joonealune märkus 6).

(168)  Standardhõõglampide valgus peab olema valge või punane.

(169)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; leht PSX26W/3.

(170)  Hõõgniidi otsad on määratud punktidega, milles otskeerdude välisserva projektsioon lõikub hõõgniidi teljega, kui vaatlussuund on risti hõõgniidi sisseviikjuhtmete tasapinnaga.

(171)  Ükski väljapoole baastasandit jääv sokliosa ei tohi ulatuda nurka α2, nagu on näidatud lehe PSX26W/1 joonisel 1. Kolb peab nurkade α1+ α2 ulatuses olema optilistest moonutustest vaba.

Need nõuded kehtivad kolvi kogu ümbermõõdu ulatuses.

(172)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(2)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 4).

(5)

Selles vaates võib 24 V tüübi hõõgniit olla sirge või V-kujuline. See tuleb märkida tüübikinnituse taotlusele. Kui see on sirge, kehtivad lehe P21W/2 kohaselt katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded. Kui see on V-kujuline, peavad hõõgniidi otsad olema baastasandist ühekaugusel ± 3 mm ulatuses.

(173)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht P21W/2.

(174)  Standardhõõglampide valgus peab olema merevaigukollane või valge.

(5)

Selles vaates võib 24 V tüübi hõõgniit olla sirge või V-kujuline. See tuleb märkida tüübikinnituse taotlusele. Kui see on sirge, kehtivad lehe P21W/2 kohaselt katseekraanil olevale projektsioonile esitatavad nõuded. Kui see on V-kujuline, peavad hõõgniidi otsad olema baastasandist ühekaugusel ± 3 mm ulatuses.

(175)  Neid mõõtmeid tuleb kontrollida „kastisüsteemi” abil. Vt lehed PY21/5W/2 ja PY21/5W/3. x ja y viitavad põhihõõgniidile (suure võimsusega), mitte nullteljele.

(176)  Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud külgsuunaline kõrvalekalle kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(177)  Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 4).

(178)  Standardhõõglampide valgus peab olema valge või merevaigukollane.

(179)  Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilusid läbivat telge.

(180)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt lehed P27/7W/2 ja 3.

(181)  x ja y tähistavad täiendava (väikese võimsusega) hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi (suure võimsusega) telje suhtes.

(5)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 6).

(182)  Standardhõõglampide valgus peab olema merevaigukollane või valge.

(183)  Vasakul ja paremal näidatud väärtused viitavad vastavalt kaugtule ja lähituleniidile.

(184)  Mõõtevalgusvoogu mõõdetakse vastavalt käesoleva eeskirja punktile 3.9.

(185)  Sirmi ja hõõgniitide asendit ja mõõtmeid tuleb kontrollida IEC väljaandes 60809 kirjeldatud mõõtmismeetodil.

(186)  Tuleb mõõta baastasandist kaugusel, mis on näidatud millimeetrites kaldkriipsu järel.

(187)  mv = mõõdetud väärtus.

(188)  Nurk γ on ette nähtud ainult sirmi konstruktsiooni täpsustamiseks ja seda ei ole valmis hõõglampidel vaja kontrollida.

(189)  Hõõglampe sokliga BA15d võib kasutada eriotstarbeks; neil on samad mõõtmed.

(190)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(3)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria R5W puhul valge ja kategooria RR5W puhul punane (vt ka joonealune märkus 4).

(191)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria R5W puhul valge; kategooria RR5W puhul valge või punane.

(192)  RR5W puhul ei ole 6 V nimipinge tüüpi määratud.

(193)  R10W hõõglampe sokliga BA15d võib kasutada eriotstarbeks; neil on samad mõõtmed.

(194)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab baastihvti telge.

(3)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria R10W puhul valge, kategooria RY10W puhul merevaigukollane ja kategooria RR10W puhul punane (vt ka joonealune märkus 4).

(195)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria R10W puhul valge, kategooria RY10W puhul valge või merevaigukollane; kategooria RR10W puhul valge või punane.

(196)  RR10W puhul ei ole 6 V nimipinge tüüpi määratud.

(197)  Mõõtmed a, b, c ja β viitavad tasapinnale, mis on baastasandi suhtes paralleelne ja lõikub sirmi mõlema servaga kaugusel e + 1,5 mm.

(198)  Sirmi tasapinna asendi lubatud nurgahälve normaalasendi suhtes.

(199)  Vasakpoolses veerus näidatud väärtused on seotud kaugtuleniidiga. Parempoolses veerus näidatud väärtused on seotud lähituleniidiga.

(200)  Kaugus valguskeskmest.

(201)  Hõõgniidi telje kõrvalekalle külgsuunas nulltelje suhtes. Piisab, kui kõrvalekallet kontrollida kahel teineteise suhtes risti asetseval tasapinnal.

(202)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(2)

Nulltelg on baastasandiga risti ja läbib läbimõõduga M ringjoone keskpunkti.

(203)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab tihvtide telge.

(2)

Kogu sokli pikkuses ei tohi esineda väljaulatusi ega jootmisjälgi, mis ületavad sokli lubatud maksimaalset läbimõõtu.

(204)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(205)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(206)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(2)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria W5W puhul valge, kategooria WY5W puhul merevaigukollane ja kategooria WR5W puhul punane (vt ka joonealune märkus 3).

(207)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria W5W puhul valge; kategooria WY5W puhul valge või merevaigukollane; kategooria WR5W puhul valge või punane.

(208)  WR5W osas ei ole 6 V nimipinge tüüpi määratud.

(209)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(210)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; lehed W15/5W/2 ja 3.

(211)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(212)  x ja y tähistavad täiendava hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi telje suhtes.

(213)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(214)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(215)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht W21W/2.

(216)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; lehed W21/5W/2 ja 3.

(217)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(218)  x ja y tähistavad täiendava hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi telje suhtes.

(219)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilude telge.

(220)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; leht WP21W/2.

(4)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria WP21W puhul valge ja kategooria WPY21W puhul merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 5).

(5)

Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria WP21W puhul valge ja kategooria WPY21W puhul valge või merevaigukollane.

(221)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; lehed W21/5W/2 ja 3.

(222)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(223)  x ja y tähistavad täiendava hõõgniidi telje nihet põhihõõgniidi telje suhtes.

(4)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema punane (vt ka joonealune märkus 5).

(5)

Standardhõõglampide valgus peab olema valge või punane.

(224)  Suure võimsusega põhihõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, millest kumbki sisaldab nulltelge ja millest üks sisaldab baaskiilusid läbivat telge.

(225)  Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt lehed P27/7W/2 ja 3.

(4)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema kategooria WT21W puhul valge ja kategooria WTY21W puhul merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 5).

(226)  Standardhõõglampide valgus peab olema kategooria WT21W puhul valge ja kategooria WTY21W puhul valge või merevaigukollane.

(227)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(2)

Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 3).

(3)

Standardhõõglampide valgus peab olema merevaigukollane või valge.

(228)  Hõõgniidi keskpunkti suurim lubatud kõrvalekalle külgsuunas kahest teineteise suhtes risti asetsevast tasapinnast, mis mõlemad sisaldavad nulltelge ja millest üks sisaldab telge X-X.

(229)  Seeriatoodangu hõõglampide valgus peab olema merevaigukollane (vt ka joonealune märkus 4).

(3)

Kontrollitakse „kastisüsteemi” abil; vt leht WY21W/2.

(4)

Standardhõõglampide valgus peab olema merevaigukollane või valge.


2. LISA

TEATIS

(suurim formaat: A4 (210 × 297 mm))

Image

Image


3. LISA

NÄIDE TÜÜBIKINNITUSMÄRGI PAIGUTUSEST

(vt punkt 2.4.3)

Image

Hõõglambile kantud ülal näidatud tüübikinnitusmärk näitab, et lamp on heaks kiidetud Suurbritannias (E11) tüübikinnituskoodi A01 alusel.

Tüübikinnituskoodi esimene tähemärk näitab, et tüübikinnitus on antud 02- ja 03-seeria (1) muudatustega muudetud eeskirja nr 37 nõuete kohaselt.


(1)  Ei vaja tüübikinnitusnumbri muutmist.


4. LISA

VALGUSKESE JA LAMBI HÕÕGNIITIDE KUJUD

Kui hõõglambi andmelehtedel ei ole märgitud teisiti, kohaldatakse erinevate hõõgniitide kujude valguskeskme määramisel käesolevat standardit.

Valguskeskme asend sõltub hõõgniidi kujust.

Nr.

Hõõgniidi kuju

Märkused

1

Image

Kui b > 1,5 h, ei tohi hõõgniidi telje kõrvalekalle nulltelje tavapärasest baastasandist ületada 15°.

2

Image

Kohaldatav ainult hõõgniitidele, mida saab mahutada ristkülikusse, kus b > 3h.

3

Image

Kohaldatav hõõgniitidele, mida saab mahutada ristkülikusse, kus b ≤ 3h, kuid samas k < 2h.

Ristkülikute külgjooned joonistel nr 2 ja 3 on nullteljega vastavalt paralleelsed ja ristuvad.

Valguskese on kriipspunktjoonte ristumiskoht.

Joonised on ette nähtud ainult põhimõõtmete (mm) näitlikustamiseks.


5. LISA

HÕÕGLAMPIDE VÄRVI KONTROLLIMINE

1.   ÜLDOSA

1.1.

Mõõtmised tehakse valmis lampidel. Värvifiltrina toimiva sekundaarse (välise) kolviga hõõglampe käsitatakse kui primaarse kolviga hõõglampe.

1.2.

Katsed tehakse õhutemperatuuril 23 °C ± 5 °C.

1.3.

Katsed tehakse vastava laterna andmelehele märgitud katsepingel või -pingetel.

1.4.

Hõõglampe tuleb eelistatavalt mõõta tavalises tööasendis. Kahe hõõgniidiga hõõglampide puhul töötab ainult suure võimsusega põhihõõgniit või kaugtuleniit.

1.5.

Enne katse algust tuleb saavutada hõõglambi stabiilne temperatuur lambi töötamisel katsepingel 10 minuti vältel. Kui hõõglambi puhul on sätestatud rohkem kui üks katsepinge, kasutatakse stabiliseerimiseks nõutud väärtusega katsepinget.

2.   VÄRVUS

2.1.

Värvuskatsed tuleb teha mõõtesüsteemiga, mis määrab kindlaks vastu võetud valguse CIE trikromaatilised koordinaadid täpsusega ±0,002.

2.2.

Trikromaatilised koordinaadid mõõdetakse kolorimeetrilise anduriga, integreerides üle sellise 5–15 kraadise tipunurgaga sirge pöördkoonuse alla jääva ala, mille tipp asub hõõgniidi keskpunktis.

2.3.

Mõõtmissuunad (vt joonist).

2.3.1.

Esmalt asetatakse andur lambi telje ja hõõgniidi telje (kõvera hõõgniidi korral selle tasapinna) suhtes risti. Pärast mõõtmist liigutatakse andurit umbes 30° kahesuunaliste sammudega ümber hõõglambi, kuni on kaetud punktis 2.3.2 või 2.3.3 nimetatud ala. Igas asendis tuleb sooritada mõõtmine. Mõõtmisi ei tehta, kui:

a)

anduri keskjoon langeb kokku hõõgniidi teljega või

b)

anduri ja hõõgniidi vaheline vaateväli on blokeeritud läbipaistmatute (valgust mitteläbilaskvate) valgusallika osadega, nagu sisseviikjuhtmed või teine hõõgniit, kui neid on.

2.3.2.

Esilaternates kasutatavate hõõglampide korral tuleb mõõtmised teha hõõglambi ümber suundadel, kus anduri ava keskjoon asub ±30° nurga piires, lambi teljega ristuvalt tasapinnalt, nii et lähtepunkt on hõõgniidi keskpunkt. Kahe hõõgniidiga hõõglampide puhul lähtutakse kaugtuleniidi keskjoonest.

2.3.3.

Signaalseadmetes kasutatavate hõõglampide puhul tuleb mõõtmised teha hõõglampi ümbritsevatest suundadest, välja arvatud:

a)

alast, mille võtab enda alla või mida katab hõõglambi sokkel, ning

b)

vahetult sokliäärsest üleminekualast.

Kahe hõõgniidiga hõõglampide puhul lähtutakse põhihõõgniidi keskpunktist.

Kui hõõglambi kategoorial on kindlaksmääratud moonutustevaba nurk, tehakse mõõtmine üksnes kõnealuse nurga piires.

Kolorimeetrilise anduri asendid

Image

Image


6. LISA

TOOTJA KVALITEEDIMENETLUSTE MIINIMUMNÕUDED

1.   ÜLDOSA

Vastavusnõuded loetakse fotomeerilisest, geomeetrilisest, visuaalsest ja elektrilisest aspektist täidetuks, kui seeriatootmise hõõglampide puhul ei ületata 1. lisa vastavatel andmelehtedel ja soklite vastavatel andmelehtedel esitatud lubatud hälbeid.

2.   TOOTJAPOOLSE VASTAVUSKONTROLLI MIINIMUMNÕUDED

Tootja või tüübikinnitusmärgi omanik peab vajalike ajavahemike tagant iga hõõglambitüüpi vastavalt käesoleva eeskirja sätetele kontrollima.

2.1.   Katsete laad

Käesolevatele spetsifikatsioonidele vastavuse kontrollimiseks tehtavad katsed peavad hõlmama fotomeetrilisi, geomeetrilisi ja optilisi omadusi.

2.2.   Katsemeetodid

2.2.1.

Katsed tehakse üldiselt käesolevas eeskirjas kirjeldatud meetodite järgi.

2.2.2.

Punkti 2.2.1 kohaldamine nõuab kontrolliaparatuuri regulaarset kalibreerimist ning selle vastavusse viimist mõõtmistega, mille viib läbi pädev asutus.

2.3.   Proovivõtt

Hõõglampide näidised võetakse juhuslikult ühetaolisest tootepartiist. Ühetaoline tootepartii tähendab ühte tüüpi hõõglampide kogumit, mis on määratletud vastavalt tootja tootmismeetoditele.

2.4.   Kontrollitud ja dokumenteeritud parameetrid

Hõõglambid tuleb kontrollida ja katsetulemused registreerida vastavalt 7. lisa tabelis 1 esitatud näitajate rühmadele.

2.5.   Nõuetele vastavuse kriteeriumid

Tootja või tüübikinnituse valdaja vastutab katsetulemuste statistilise uurimise eest, et tagada käesoleva eeskirja punktis 4.1. kehtestatud tehnilised nõuded toodangu vastavuse kontrollimiseks.

Nõuetele vastavus on tagatud siis, kui ei ületata lubatavate kõrvalekallete taset ühe 7. lisa tabelis 1 esitatud näitajate rühma kohta. See tähendab, et nõuetele mittevastavate hõõglampide arv mis tahes hõõglambitüübi mis tahes näitajate rühmas ei ületa 7. lisa vastavas tabelis 2, 3 või 4 näidatud nõuetele vastavuse norme.

Märkus: iga üksikut hõõglambi suhtes kohaldatavat nõuet tuleb käsitada ühe näitajana.


7. LISA

PROOVIDE VÕTMINE JA TOOTJA KATSEANDMETE VASTAVUSTASEMED

Tabel 1

Näitajad

Näitajate rühmitamine

Katseandmete rühmitamine (1) lambitüüpide järgi

Vähim proovide arv 12 kuu jooksul rühma kohta (1)

Lubatav mittevastavuste tase ühe näitajate rühma kohta (%)

Märgistus, loetavus ja vastupidavus

Kõik samade välismõõtme-tega tüübid

315

1

Kolvi kvaliteet

Kõik sama kolviga tüübid

315

1

Kolvi värv

Kõik sama kategooria ja sama värvitehno-loogiaga lambid (mis annavad punast ja merevaigu-kollast valgust)

20

1

Lambi välismõõtmed (ilma sokli/aluseta)

Kõik sama kategooria tüübid

200

1

Soklite ja aluste mõõtmed

Kõik sama kategooria tüübid

200

6,5

Siseelementidega seotud mõõtmed (2)

Kõik ühte tüüpi lambid

200

6,5

Algnäidud, vatid ja luumenid (2)

Kõik ühte tüüpi lambid

200

1

Värvipüsivuse katse

Kõik ühe värvikatte tehnoloogiaga lambid (mis annavad punast, merevaigu-kollast või valget valgust)

20 (3)

1

Tabelis 2 on loetletud lubatud hälbe ülemmäärad, mis põhinevad erineval arvul katsetulemustel iga näitajate rühma kohta. Need määrad põhinevad eeldusel, et lubatav mittevastavuste tase on 1 protsenti, eeldades, et usaldusnivoo on vähemalt 0,95.

Tabel 2  (4)

Iga näitaja katsetulemuste arv

Lubatud hälbe ülemmäärad

20

0

21–50

1

51–80

2

81–125

3

126–200

5

201–260

6

261–315

7

316–370

8

371–435

9

436–500

10

501–570

11

571–645

12

646–720

13

721–800

14

801–860

15

861–920

16

921–990

17

991–1 060

18

1 061–1 125

19

1 126–1 190

20

1 191–1 249

21

Tabelis 3 on loetletud lubatud hälbe ülemmäärad, mis põhinevad erineval arvul katsetulemustel iga näitajate rühma kohta. Need määrad põhinevad eeldusel, et lubatav mittevastavuste tase on 6,5 protsenti, eeldades, et usaldusnivoo on vähemalt 0,95.

Tabel 3

Kirjetes olevate lampide arv

Lubatud hälve

–200

21

201–213

22

214–227

23

228–240

24

241–254

25

255–268

26

269–281

27

282–295

28

296–308

29

309–322

30

323–336

31

337–349

32

350–363

33

364–376

34

377–390

35

391–404

36

405–417

37

418–431

38

432–444

39

445–458

40

459–472

41

473–485

42

486–499

43

500–512

44

513–526

45

527–540

46

541–553

47

554–567

48

568–580

49

581–594

50

595–608

51

609–621

52

622–635

53

636–648

54

649–662

55

663–676

56

677–689

57

690–703

58

704–716

59

717–730

60

731–744

61

745–757

62

758–771

63

772–784

64

785–798

65

799–812

66

813–825

67

826–839

68

840–852

69

853–866

70

867–880

71

881–893

72

894–907

73

908–920

74

921–934

75

935–948

76

949–961

77

962–975

78

976–988

79

989–1 002

80

1 003–1 016

81

1 017–1 029

82

1 030–1 043

83

1 044–1 056

84

1 057–1 070

85

1 071–1 084

86

1 085–1 097

87

1 098–1 111

88

1 112–1 124

89

1 125–1 138

90

1 139–1 152

91

1 153–1 165

92

1 166–1 179

93

1 180–1 192

94

1 193–1 206

95

1 207–1 220

96

1 221–1 233

97

1 234–1 249

98

Tabelis 4 on loetletud lubatud hälbe ülemmäärad protsendina, mis põhinevad erineval arvul katsetulemustel iga omaduste rühma kohta, eeldades, et usaldusnivoo on vähemalt 0,95.

Tabel 4

Iga näitaja katsetulemuste arv

Katsetulemuste lubatud hälbe ülemmäär protsendina.

Lubatav mittevastavuste tase 1 %

Katsetulemuste lubatud hälbe ülemmäär protsendina.

Lubatav mittevastavuste tase 6,5 %

1 250

1,68

7,91

2 000

1,52

7,61

4 000

1,37

7,29

6 000

1,30

7,15

8 000

1,26

7,06

10 000

1,23

7,00

20 000

1,16

6,85

40 000

1,12

6,75

80 000

1,09

6,68

100 000

1,08

6,65

1 000 000

1,02

6,55


(1)  Hindamisse kaasatakse üldjuhul tootmises olevate hõõglampide seeria üksikutest tehastest. Tootja võib rühmitada sama tüübi kohta kehtivaid kirjed mitmest tehasest tingimusel, et neis kasutatakse sama kvaliteedisüsteemi ja kvaliteedijuhtimist.

(2)  Kui hõõglambil on rohkem kui üks siseelement (hõõgniit, sirm), toimub omaduste rühmitamine (mõõtmed, vatid, luumenid) iga elemendi puhul eraldi.

(3)  Sama kattetehnoloogia ja viimistlusega lampide kategooriate esinduslik jaotus; hõlmab kõige väiksema ja kõige suurema väliskolvi läbimõõduga lambid, igaüks suurimal nimivõimsusel.

(4)  Vastavalt standardile ISO 2859-1:1999 „Omaduste kontrollimise valimivõtumenetlused – 1. osa: Aktsepteeritava kvaliteeditasemega indekseeritud valimivõtukavad inspekteerimiseks partiide kaupa”, mis sisaldab tehnilist parandust 1:2001.


8. LISA

TÜÜBIKINNITUSASUTUSE TEHTAVATE PISTELISTE KONTROLLIDE MIINIMUMNÕUDED

1.   Üldosa

Vastavusnõuded loetakse fotomeerilisest, geomeetrilisest, visuaalsest ja elektrilisest aspektist täidetuks, kui seeriatootmise hõõglampide puhul ei ületata 1. lisa vastavatel andmelehtedel ja soklite vastavatel andmelehtedel esitatud lubatud hälbeid.

2.   Masstootmises olevate hõõglampide nõuetele vastavust ei vaidlustata, kui tulemused on kooskõlas käesoleva eeskirja 9. lisaga.

3.   Nõuetele vastavus vaidlustatakse ja tootjale antakse korraldus viia tootmine nõuetega vastavusse, kui tulemused ei ole kooskõlas käesoleva eeskirja 9. lisaga.

4.   Kui kohaldatakse käesoleva lisa punkti 3, tuleb kahe kuu jooksul võtta juhuslikult mõnest hiljutisest tootmistsüklist täiendav 250 hõõglambist koosnev proovivalim.


9. LISA

PISTELISE KONTROLLIGA KINNITATUD VASTAVUS

Vastavuse kinnitamine või mittekinnitamine otsustatakse tabelis 1 esitatud väärtuste alusel. Iga omaduste rühma kohta antakse hõõglampidele tüübikinnitus või jäetakse see andmata vastavalt tabelis 1 esitatud väärtustele (*).

Tabel 1

 

1 % (1)

6,5 % (1)

Kinnitada

Tagasi lükata

Kinnitada

Tagasi lükata

Esimese valimi suurus: 125

2

5

11

16

Kui mittevastavate ühikute arv on suurem kui 2 (11) ja väiksem kui 5 (16), tuleb võtta teine 125 ühikust koosnev valim ja hinnata 250 ühikut koos

6

7

26

27

(*)

Skeemi ülesanne on hinnata hõõglampide vastavust lubatavate kõrvalekallete tasemete 1 % ja 6,5 % juures ning see põhineb tavaülevaatuse kaheastmelisel proovivõtukaval, mis on esitatud IEC väljaandes 60410: Omaduste kontrollimise proovivõtukavad ja menetlused.


(1)  Hõõglampe tuleb kontrollida ja katsetulemused registreerida vastavalt 7. lisa tabelis 1 esitatud näitajate rühmadele.


10. LISA

1. LISA JOONISTEL KASUTATUD MÕISTETE TÕLKED

Eesti

 

a = põhihõõgniit (suure võimsusega)

 

Täiendav baastasand

 

Kolvi telg

 

Kaugtuleniidi telg

 

Suure võimsusega hõõgniidi telg

 

Väikese võimsusega hõõgniidi telg

 

Lähituleniidi telg

 

Kolvi telg

 

b = täiendav (väikese võimsusega) hõõgniit

 

Kolvi telg

 

Kolvi ekstsentrilisus

 

Kolvi nihe

 

Kategooria

 

Otsitav kesktelg

 

Nulltelje määratlus

 

Z-Z määratlus

 

Joone Z-Z määratlus

 

Määratlus: sokliääriku keskpunkt ja nulltelg

 

Moonutustevaba ala

 

Moonutustevaba ala ja must ots

 

Kaugtuli

 

Kaugtuli

 

Kaugtuleniit

 

Kaugtuleniidi telg

 

Maapind

 

Vaate A suurendatud kese

 

Vaate B suurendatud kese

 

Joonis

 

Hõõgniidi telg

 

Hõõgniidi keskpunkt

 

Hõõgniidi keskpunktid

 

Hõõgniidi asend

 

Hõõgniidi asend ja mõõtmed

 

Hõõgniidi esimene keerd

 

Kaugtuleniidile

 

Lähituleniidile

 

Eestvaade

 

Maandus

 

Suur võimsus

 

Suure võimsusega hõõgniit

 

Valguse blokeerimine sokli suunas

 

Väike võimsus

 

Väikese võimsusega hõõgniit

 

Kõrva laius 3 mm

 

Põhijoonis

 

max

 

Lambi suurim piirjoon

 

Metallivaba ala

 

Lambipesa naastude nimiasend

 

Sokli pimendatud nurga piirid

 

Hõõgniidi nihe

 

Lähituli

 

Lähituli

 

Lähituleniit

 

Lähituleniidi telg

 

Hõõgniidi telje lubatav nihe

 

Hõõgniidi telje lubatav nihe (ainult standardhõõglambi puhul)

 

Tasapind C

 

Hõõgniitide asend ja mõõtmed

 

Hõõgniitide asend

 

Sirmi asend

 

Nulltelg

 

Baaskühm

 

Võrdlusläbimõõt

 

Baaskiil

 

Baaskõrv

 

Baaspunkt

 

Baassälk

 

Baastihvt

 

Baastasand

 

Sokliääriku keskpunkt

 

Teine tihvt

 

Lõige A-B

 

Lõige D-E

 

Sirm

 

Külgvaade

 

Joonis ei ole sirmi konstruktsiooni suhtes siduv.

 

Pealtvaade

 

Kaugtuleniidi pealtvaade

 

Lähituleniidi pealtvaade

 

Kaugtule ja lähituleniidi pealtvaade

 

Moonutustevaba ala ja läbipaistmatu kate

 

Vaade A

 

Vaade A lähituleniidile

 

Vaade A: h2 mõõtmine

 

Vaade B

 

Vaade B kaugtuleniidile

 

Vaade B: k, h1, h3, f mõõtmine

 

Vaade C

 

Vaade C: h4 mõõtmine

 

Vaade suunast A / vaade suunast 1

 

Vaade suunast B / vaade suunast 2

 

Vaade suunast C / vaade suunast 3

 

Vaated A and C

 

Vaated B ja C

 

x mm baastasandini

 

x baastasandini